Új privát üzeneted érkezett!

Szia Erika!
Olvasd végig ezt a hozzászólását Ibolynak, sok minden van a hozzátáplálásról:

Iboly (iboly) 2002 Március 20 szerda - 23h 35: Edit


BMárti,
tegnap nézelõdtem itt körbe-körbe, és találtam egy táblázatot, mikor mennyit kell enni vagy gyarapodni a csimutáknak. Ha meg lesz, idemásolom. Még az eszembe jutott, hogy azért azt sem mindegy, hogy ti szülõk milyen méretûek vagytok (de hülyén hangzik így, de biztos érted mire gondolok!) Végülis valahol én nem csodálkozom, hogy a kisfiam akkora amekkora, hisz én is majdnem 180 centi vagyok, a párom meg majdnem 190. És a hozzávaló súlyunk is meg van:-) vagy inkább :-( ?
Ja, meg még az is, hogy végtelenségig nem tarthatja a 30 dekás gyarapodásokat, képzeld mekkora lenne mondjuk 1 éves korában!Kép No, kíváncsi leszek a fejleményekre!

Igika,
írjak telcsi számokat vagy újat veszel?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Bocsi,
Erika itt egy web oldal nézegesd meg, sok jó recept van csecsemõknek is. Az anyatejet pedig felhasználhatod turmixnak, fõzelék sûrítésére stb.
Üdv:
Ágci

[url=http://www.nexus.hu/macoka/macoka.html" TARGET="_top]http://www.nexus.hu/macoka/macoka.html[/url]#2

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok! Szia Erika! Nem tuntem el, szorgalmasan olvasom a topicot, csak írni nem volt idom!
Újdonságok nálunk, hogy van már 2 db fogacskánk, nem volt vészes a dolog, de az esték jóval nyugösebbek, egy ideig megint ment a cicin altatás, aztán véget vetettem neki, és megint csak hajnalban teszem át Barnit a mi ágyunka. Szerencsére a fogzás nem fordította el a cicitol, sot...
Mindenkinek írom, hogy én is aggódtam egy kicsit 3-4 hónapos kora körül, hiszen a kezdeti másfél órás szopik után fura volt, hogy csak pár percet szán az evésre, de ez szerintem az egészséges fejlodés jele - a ciciken túl is van világ!
Másik a hozzátáplálással kapcsolatban: mi is elkezdtük a kóstolgatást, hát látni kellett volna, milyen látványosan undorodott mindentol! Rázta a hideg, fintorgott, köpködött, nagyon jól szórakoztam rajta! Most (szinte) minden nap megkínálom egy kis almával, néha lenyel néhány tized kanálkányit (nyög is hozzá, hogy ízlik neki), máskor nem. Narancsot, banánt is adtam már. Azt hiszem, az korai volt -piros foltok-, de most honnan szedjek friss oszibarackot? Csináltam én héjában fött krumplit só nélkül, vizzel keverve adtam neki, utálta. Mi ételünkböl (borsóleves, rakott krumpli, stb) szívesen megeszi + répát is. Talán azért, mert mi is eszünk olyankor? Próbáld ki! De nem, nem váltjuk még ki egyik szopit sem, hiszen borsónyi adagokról van szó. Nem is kell még, ha jól fejlödik. Bébiételt nagyon nem szeretnék adni neki, tejpépeken vacilálok... Következö a körte és a sütötök lesz talán.
Miele, mi is Örs közelében lakunk.
Sziasztok, további sok szerencsét,
Heni

Ui: Nekem a Medela elektromos vált be, bár mást nem próbáltam. Kézi fejést magamtól nem tudtam megtanulni, és sem a kórházban senki, se a védono nem vette a fáradtságot, igaz nem is kértem...
A tejet kifözött bébiételes üvegbe teszem, igaz, nem tárolom sokáig. Nincs nagyon tartalékunk sem, optimista vagyok... vagy inkább csak lusta, fözéshez nagyon jó lenne.

Méretek: se én, se a férjem nem vagyunk óriásiak (Ö 176 kb, én 160 alatt), Barnabás pedig 6 1/2 hónaposan kb 68-70 cm, és kb 9 1/2 kg!!! Egyévesre való ruhákat hord! Ki érti?
gesztenye
 
 

 
 

Sziasztok!
Van egy Avent elektromos mellszívóm 10000ft,és egy Medela mini electric 10000ft.Elemmel és hálózatról is mûködnek!Kép
Ha felkeltette érdeklõdésetek,írjatok!
petfree@freemail.hu
Névtelen
 


Ágci!

Az én éhségsztrájkoló büdös kölköm 16 dekát hízott a sztrájkkal töltött 6 nap alatt! Kép (Legutóbb hétfõn mértük vasárnap helyett az utazás miatt.) Akkor én most miért aggódok?!?! Kép
Az éjjel úgy falt, mint aki egy hétig bolyongott étlen-szomjan a hómezõn. Reggel meg megint 8 perc után áttért a kis kezei rágcsálására. De ha ettõl is nõ és hízik, akkor a fene bánja, egye a kezét... Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Heni!

Jaj, de jó, hogy van itt valaki, aki már végigcsinálta ezt a kálváriát! Mesélj!!! Késõbb hogyan alakultak Barni szopizási szokásai? Csináltál valami extrát (itatás, lefejt tejjel kínálás, sûrûbben cicire tevés, vagy mittudomén), vagy ráhagytad, hogy õ tudja, mennyit akar enni?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Ágci!

Kösz, már nem kellenek a telcsiszámok. Sikerült találnom egy alig haszhált kézi AVENT Isis mellszívót. Ma délután hozzák.

Még egyszer köszi a felajánlott segítséget!

Igika
igika
 
 


Sziasztok!

BMárti!

Én szivesen fel tudok ajánlani aventes tejgyüjtõzacskót,amibõl csak egyet használtam el, ha gondolod elküldöm.

Nálunk bence már ötésfél hónapos, szinte már 72 cm és kb.6,5 kg.Úgyhogy nem kell megijedni,mindenki a maga ütemében hízik, Bence is hetente 10-15dkg-kat.Most már nem idegíûesítem magam vele, mindegyik baba egy egyéniség.
Éjszaka nekm még 2-szer kel feln, napközben pedig, olyan 3-4 óránként eszik, úgy5-6percig.Nincs mérleg így nem tudom, hogy mennyit.

Én is próbálkoztam már mást is adni neki, de nem fogad el semmit. Majd 6 hónapos korában újra próbálkozun.

Hát ennyit rólunk:

Üdv.:Király Kati
Király Kati
 


Szia Heni!

Én eddig almát adtam Botinak, nem nagyon díjjazta, de lenyelegette. Már a tejpépeket is végignéztem, vettem is, de még várunk vele. Ma adtam neki elõször üveges papit: Hipp alma-banán. Engem megdöbbentett az íze, elég fura, de Botikának jobban ízlett, mint az alma. Szerintem azért, mert nagyon krémes az állaga, könnyebb volt nyelnie, mint az almát.

Sziasztok! Erika
botianyu
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat,most már jobban boldogulok.
Ha lesz még valami kínom jelentkezek nálatok.
Mindenkinek minden jót:
Forgi
Forgi
 


BMárti,
örülök a jó hírnek!Kép
Jókat mulattam, a fenti sorokon!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Hello Lányok!

Szóval tegnap végre szert tettem egy Avent ISIS mellszívóra, és valóban igazatok volt. Kifertõtlenítettem és ma reggel kezdtem el használni. De. 11-ig már lefejtem kb. 100 ml-t az én "lusta" bal mellembõl, amibõl azelõtt csak cseppeket tudtam. Ja, és mindezt kb. 5-5 perc alatt! Annyira megörültem és annyira belelendültem a fejésbe, hogy totálisan kiürítettem az amúgy sem túl tejdús bal mellem, így szegény kisfiamnak nem maradt elegendõ tejecske. Ezért most másfél óránként enni akar. Azt hiszem, hirtelen kicsit túlzásba vittem a fejést, ennyit nem szabadott volna egyszerre, inkább csak apránként elõször 10, aztán 20 ml-t és így tovább.
Nem hittem, de tényleg igaz, hogy a mellszívó stimuláló párnája kiváltja a tejleadó-reflexet, pedig valóban így van!

Még egyszer köszi mindenkinek a tanácsot!

Igika
igika
 
 


Sziasztok!
Lányok, javítsatok ki, ha hülyeséget írok, de józan paraszti ésszel gondolkodva:

Igika,
szoptass úgy, hogy mindig a bal melledbõl kezd, és aztán a jobbal folytasd. Ezután csak a balt fejd le, amennyi még maradt benne. (vagy csak keveset a másikból is) Mivel a szoptatástól és fejéstõl termelõdik a tej, a következõ etetésnél megint lesz elég.

Pocok,
néha nekem is csinálja Gabó. A minap pl. egyszerre akarta bevenni az öklét és szopizni is akart. ott feküdtünk egymás mellett, mert hiába mondtam neki, döntse el melyiket akarja, szabályosan tömtött volna mindent be a szájába. Aztán csak feküdtem és mosolyogtam rajta. Vhogy rájött, hogy ez nem fog menni egyszerre, kicsit megszopizta kezét, aztán folytatta az evést. Szóval szerintem csak játék, de ez csak szvsz.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Pocok, Ágci

Az én lányom is pont ezt csinálja egy ideje. Szopi közben dugdossa az ujját a szájába. Én meg óvatosan próbálom elirányítani a kezet. Szerintem nála ez valami pótcslekvés lehet, mert ha nem a szájába tömi, akkor a fülét tépkedi és kaparja szopi közben.
Lehet, hogy túl uncsi nekik az evés?

Bianka
bianka
 
 


Kedves fötáposok Kép!

Tegnap alkottam egy igen hosszú levelet, ami el is veszett az éterben sajna, így csak rekonstruálni tudom, miket írtam.

Márti! Én nem fogtam fel éhségsztrájként Barni megváltozott étkezési szokásait! Elég tömör a kisfiam, kezdetben 30 deka körül hízott hetente, átlag szopizási ideje másfél óra volt. Így csak fura volt, de nem kétségbeejtö, hogy hirtelen (vagy fokozatosan? már nem is emlékszem) lerövidültek a maratoni szopik. Több helyröl is hallottam már, hogy a "hosszútávevö" baba 3-4 hónapos korában viszonylag normális idö alatt is tele tudta magát enni. Néhány gyereknek pedig már elejétöl fogva elég 5-10 perc, hogy jóllakjon. Mivel Barni soha nem gumicumizott, úgy gondoltam, minden cumizási igényét a cicin elégíti ki.

Másrészröl, én soha nem mértem, mikor mennyit szopizik! Nem szabad mérlegfüggövé válni, mert csak megörjíti vele magát az ember. Gondolj arra, hogy semelyik baba nem olvasta a szakirodalmat, vagy konzultált a gyerekorvossal, miszerint x hetesen x óránként x perc alatt x grammot kell megennie! A felnöttek sem három óránként esznek-isznak, és pláne nem azonos mennyiségeket!
Szóval lazíts, adj neki cicit, amikor kéri, ha csak játszik, vedd el. Sok jelböl nyomon követhetö, fejlödik-e, eleget eszik-e egy babácska: heti gyarapodás, pisis pelusok száma, nem horpadt-e túlzottan a kutacsa, elég rugalmas-e a böre, nem alszik-e túl sokat... (Iboly, kiigazítasz, ha nem vagyok pontos?) Ha mindez teljesül, ne adj neki pótlást! Legyél laza és rugalmas, figyeld a jelzéseit, és ne eröltess semmit.
A tegnapiból okulva postázok, késöbb folytatom!
Addig is sziasztok!
Heni
gesztenye
 
 


Folyt köv:
Pocok, Bianka! Barnabás is babrálgat szopi közben: nyúlkál a szájában, odatömi a kezem is, vakarja a fülét, húzza a haját, stb. Gondolom, rájött, hogy neki vannak ilyesféle "alkatrészei", meg fogacskák a szájában, stb. Azt is csinálja, hogy szopizik, elnéz valamerre, aztán újra. Ha csak így szórakozik, elpakolom a tejcsárdát, ha balhézik, és látszik, hogy valóban éhes, újra megkapja, és ilyenkor ált. rendesen eszik.
Szóval úgy tünik, minden gyerköcnek van ilyen korszaka. Be kell látnunk, a cicifüggés nem tart örökké, azaz (fiúknál)kamaszkorban újra jelentkezik, csak akkor már nem a mamáé áll majd az érdeklödés középpontjában Kép!
Hello, Heni
gesztenye
 
 


Igika,

ilyen típusú Avent Isis mellszívót vettél és mennyibe kerül??? 1 kezes vagy 2 kezes?

Köszi elõre is, az elõbb írtam egy hosszú levelet, de elszállt. Ez ilyen rövidre sikeredett.

üdv, gabómamó
gabomamo
 
 


Gabómanó,

kézi mellszívót vettem, amit szerencsére egy kézzel is lehet "üzemeltetni". Nekem ez azért jó, mert miközben Kispocok szopizza a kedvenc jobb cicimet, addig a balt egy kézzel tudom fejni, kihasználva a tejleadó-reflex adta "lendületet". Az új ára kb. 13.000,- Ft (boltja válogatja), én alig használtan 8.000,- Ft-ért vettem. Tényleg nagyon szuper a masina, maximálisan meg vagyok vele elégedve.

Szia:

Igika
igika
 
 


Gabómamó, bocs, az elõzõben elgépeltem a neved...
Igika
igika
 
 


Sziasztok! Hogy kerülhet 13ezerbe egy kézi mellszívó, amikor mi az elektromost vettük ennyiért? Nem kötözködni akarok, csak kíváncsi vagyok, tényleg olyan jó-e. Nem fárad el a kezetek fejés közben? Én nem próbáltam, azért kérdezem.
Erika! Még azt akartam mesélni, hogy múltkor ettünk körtét, Barni nagyon rákattant, talán ez volt az elsö dolog, ami kapásból ízlett neki. Falta és morgott közben! Biztos azért is volt sikere, mert nagyon lágy volt és szaftos. Az alma-banán is bejön, sk. De ma pl 3 db negyed teáskanálnyit kért, slussz, így nem is eröltettem. Éljen a szopi! Ti hogy álltok?
Hello,
Heni
gesztenye
 
 


SZiasztok!

Hízás - illetve nem hízás ügyben szeretnék segítséget kérni! Ármin, a kisfiam öt hónapos, 3,65 kg-mal született, most 7,30 kg (tehát megduplázta a születési súlyát, 4,5 hónapos korára), csak szopizik. A gyerekorvos már a múlt hónapban is kevesellte a havi hízását (35 dkg volt), akart adni tápszert, de nem kértem. Viszont azért ezzel bogarat ültetett a fülembe, így hát elkezdtem gyakrabban méregetni (van itthon mérleg), meg persze, aggódni is. Kb. tíz napja nem hízott semmit! :-( Viszont a kedélye nagyszerû, sokat nevet, játszik, forog, kúszik, szóval, nem látom egyáltalán betegnek. Abszolút igény szerint eszik, olyan sûrûn és olyan hosszan, ahogy csak kívánja, mikor abbahagyja, mindig megnézem a mellemet, hogy van-e még benne tej, de ha megnyomom, spriccel, tehát szerintem még ehetne, ha akar. Lehet, hogy a tej minõsége nem megfelelõ? Tényleg kéne neki adnom valamit? Vagy normális az, hopgy ennyi ideig stagnál a súlya?

Köszi a segítséget!

Márti
márti
 
 


Sziasztok!
Agci,
7-i hozzaszolasodban mondtad (irtad) BMartinak, hogy van egy tablazatod a csecsemok sulygyarapodasarol. Ha meglesz, nekem is elkuldened mailben? Koszonom!!!!!!!!

Amit meg Marti (aprilis 13. 23h 57) irt, joforman ugyanaz van nalunk is. Erdekelnenek az otletek.

Udv

Szila
Szila
 


Sziasztok!
BMárti, hogy álltok?

Szila, íme itt van a táblázat. Jó, hogy szóltál, mert el is felejtettem. Különben van még egy-két érdekes csevegõ, ezzel a témával kapcsolatban. Én a súlygyarapodást írtam be a keresõbe, érdemes esetleg beleolvasgatni egyikbe-másikba.


"Mennyit kell híznia?

1999 . júliusi számunk Szoptatástól kiskanálig címû írásához kiegészítésként íme egy táblázat, amely azt mutatja, mennyit ildomos híznia a kisbabának élete elsõ évében. Ezek az adatok, persze csak tájékoztató jellegûek. Nem miden kisbabára jellemzõ az egyenletes és folyamatos gyarapodás. Elõfordul, hogy az intenzív növekedési szakaszokat néhány hetes stagnálás követi. A baba állapotát ne csak az alapján ítéljük meg, amit a mérleg mutat. Az is éppen olyan fontos hogy egészséges-e, jó kedvû-e, érdeklõdik-e környezete iránt.
A minimális gyarapodás üteme az elsõ évben
1. hónap: 120-200 g/hét
2. hónap: 170-210 g/hét
3. hónap: 150-180 g/hét
4. hónap: 130-160 g/hét
5. hónap: 110-140 g/hét
6. hónap: 100-130 g/hét
7. hónap: 90-120 g/hét
8. hónap: 90-120 g/hét
9-10. hónap: 70-110 g/hét
11-12. hónap: 60- 70 g/hét

Kismama 1999/augusztus"

Mindenképpen azonban azt is érdemes szerintem szem elõtt tartani, hogy ti szülõk milyen mértékben növekedtetek, híztatok, és hogy mekkorák vagytok. Csak egy példa: érdekes lenne ha nekünk egy pici gyerekünk volna, mikor én is majdnem 180, a párom is majdnem 190. Joggal kérdezhetné, "hát ki ennek a gyereknek az apja?"Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Heni!
Barninak már van foga???? Nekünk még egysincs.
A körtét papiként vetted, vagy zöldségesnél és sk készítetted el.
Én kreáltam a gyermekemnek egy jót- legalábbis úgy tûnt nagyon meg volt vele elégedve: 1 banán + 15 szem meggy +40ml anyatej - mindez turmixolva és átszûrve a meggy héja miatt. Ez két alkalomra volt elég.

Egyébként még mindig nagyon tanácstalan vagyok. Valaki kicsit segíthatne. Botika továbbra is háromóránként kel éjszaka. Korábban csak egyszer szopizott éjszaka. Elég rosszul viselem. Õ amúgy nagyon jókedélyû napközben, csakúgy mint eddig.
Egyenlõre tízóraira kap gyümölcsöt. De ilyenkor is szopik még utána. Ezen kívül napközben még kb.4szer szopik + éjszaka. Az egyik barátnõm fülembe tette a bogarat, miszerint kevés neki a tej. Én mennyiségileg biztos vagyok benne, hogy nem kevés, minõségileg meg nem tudom. Voltak "vas-dilemmák" itt korábban . Mit gondoltok?

Márti!
Annak ellenére, amit fentebb írtam, azt gondolom, hogy a tej minõsége mindig a legtökéletesebb- legalábbis még ebben a korban.
A cicibõl, ha megnyomod , mindig spriccelni fog a tej.
Azt, majd valaki más megírja Neked, hogy mi a helyzet a hízás leállásával, de szerintem 7,3 5 hónaposan egyálatalán nem kevél. A babapont.hu- n van súlykalkulátor.

Erika
botianyu
 
 


Sziasztok!

Ágci!
Köszi a táblázatot, de fõleg a mellékelt szöveget, amely szerint akár néhány hétig is stagnálhat a súlya!

Erika!
Én is úgy gondolom, hogy a tej minõségének alkalmazkodnia kell a baba fejlõdési szükségleteihez, remélem, így van nálam is. Én magamtól nem (vagy csak késõbb?) kezdtem volna aggódni, mert szerintem is elég nagy súlya, hossza egyaránt, csak azt nem értem, hogy akkor a doki és a védõnõ miért ajánlgatta rögtön a tápszert? Nálatok a vashiány hogy vetõdött fel?

Minden esetre köszönöm, hogy reagáltatok, minden egyéb tapasztalatot, tanácsot is szívesen meghallgatok! :-)))

Márti
márti
 
 


Szia Ágci!

Köszi, mi jól vagyunk, az elmúlt héten 19 dekát hízott PiciLaci, és elég rendesen eszik is mostanában (kop-kop-kop Kép). Igaz, mérni már nem mérem, hogy egy-egy szopizáskor mennyit eszik, de a hátrafeszülõs nagy hisztik teljesen eltüntek az életünkbõl, mióta nem fertõtlenítem a mellszívót, és a szopizási idõk is hosszabbodtak valamicskét. Igaz, egyszer-egyszer elõfordul, hogy néhány percnyi szopizás után nézelõdni kezd, vagy a kezét rágcsálja, olyankor dajkálom tovább a szopi-párnán, azután vagy visszafordul a cicihez, vagy nem, de ha nem, akkor se idegesítem magam. Annyira hülyének éreztem magam a multkor, mikor végigaggódtam a hetet, hogy nem eszik, õ meg közben szépen gyarapodott... Azóta beletörõdtem, hogy a gyerekem evés helyett néha inkább fotoszintetizál. Kép
BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!
Annyira örülök a hírnek, nagyszerûûû!
Végülis egy pici aggódás meg belefér! (mert, ha õszinték vagyunk mindegyikünkben bújkál egy kicsiKép!

Minden jót:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Lányok!

Pocok jóvoltából van egy nagyon jó topic a hozzátáplálásról, látogassatok át oda is (akinek már aktuális)!

Babanet Társalgó: Gyermekek: Hozzátáplálás

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Erika! Igen, van kettö fogacska, pontosan a 6 hónapos szülinap után bújtak ki. Cicimet szerencsére nem harapja, csak a kezemet Kép
Körtét én magam reszeltem le. Nem vagyok üveges bébiétel-párti, nem biztos, hogy igazam van, de csak végszükség esetén adnék neki. Én magam is tudok pépesíteni, reszelni, turmixolni! Csodaszép gyümiket lehet kapni. Nem vagyok biztos benne, hogy az üvegben lévö gyümik, zöldségek "vegyszermentesebbek"! Majd, ha kiköltözünk végre a tanyára, én magam fogok ilyet termeszteni, addig marad a zöldséges. Ja, meggyet még nem adtam neki, következönek az öszibarackot gondoltam, lehet kapni fagyasztva. Mamatejjel még nem kevertem semmit.
Éjszakai szopi ügyben csak annyit, hogy nem próbáltad az együttalvást?
BMárti, örülök, hogy nem méregetsz, minden rendben lesz, meglátod!
Minden jót, Heni
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Ágci, Heni! Nagyon köszi minden biztatást!

AVENT cuccok ügyében írtam itt korábban, hogy lehet rendelni tõlük postán, utánvéttel, és hogy a Dorozsmai úton van a saját üzletük, ahol (szerintük) a legolcsóbban lehet megvenni a dolgaikat. Mielõtt más is besétálna a csapdába, és utána engem szidna, közzé kell tennem a tapasztalataimat. Én rendeltem tõlük eldobható melltartóbetétet, amibõl tényleg csak nyolcszázakárhány forint volt egy doboz, mint ahogy mondták, de nem 50 volt a dobozban, mint ahogy a prospektusuk írta, hanem 30. Ráadásul közel 600 Ft. volt a postaköltség (lehet, hogy csak én vagyok naiv, hogy felére se számítottam), így két 30 darabos doboz eldobható melltartóbetét a postásnak adott borravalóval együtt 2.500 Ft.-omba került. Így azért már nem éri meg annyira... Ja, és az áraik: a 40 db. etetõzacskó 1.624.- Ft, tegnap megnéztem a DM-ben, 1.599,- Ft-ért lehet kapni. A cumisüvegre rakható itatócsõr (itatófej) 952 Ft. náluk, a DM-ben 999,-. A mellszívó is 13.132,- Ft. náluk, szóval nem igazán olcsóbb, mint máshol, szerintem egyáltalán nem éri meg elmenni hozzájuk a Dorozsmai útig, postán rendelni tõlük meg pláne nem éri meg. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Kedves Halusz Kati es Iboly!

Meg marcius elejen kertem segitseget ebben a topikban, hogy az akkor 8 hetes kisfiamat visszaallitsam kizarolag anyatejes taplalasra (kiegesziteskent tapot kapott minden szopizas utan).
Koszonom szepen az akkori azonnali reagalasotokat es tanacsaitokat.
Kaptam segitseget azonnal Szody Judittol is innen a babanetrol, illetve az LLL-tol is.
2 hetig folyamatosan alltunk le a tapszerrol, es allandoan mellre tettem kisfiamat, amikor csak akarta. Eleinte nagyon faraszto volt, mert surun ehes volt, de ma mar eljutottunk oda, hogy naponta 5x eszik es CSAK anyatejet.
Nagyon buszke vagyok magamra, hogy sikerult bebizonyitanom magamnak, a csaladomnak es a vedononek, hogy igenis tudok szoptatni. Mar mindenki kezdett lemondani a tejemrol, allandoan azt kerdeztek, hogy meg tudok-e szoptatni, mivel az en edesanyam is csak 3 honapig szoptatott, nem neztek ki belolem sem tobbet.
Most sikerult bebizonyitanom, hogy ez a dolog nem orokletes.
Koszi szepen a segitsegeteket, nagyon sokat jelentett nekem.

Andi
es a kisfiam George
curly
 
 


Sziasztok!

Iboly meg mások légyszi!

Ugye ha még csak szopizunk (5,5 hónapos Bánk baba)akkor még mindig normális ha csak ritkán kakil? Most pl. a 6. napnál tartunk de most megint adtam neki glicerines kúpot mert tovább nem akarok várni, de már a múlt héten is azzal kakilt,és még milyen sokat, és nem volt kemény vagy nagyon sûrû a széklete. Ilyen volt a kisebbik lányom is, de arra már nem emlékszem hogy meddig tartott nála ez az állapot. Nyugtassatok meg, hogy ez még teljesen normális!

Köszi elõre is. Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


B.Márti!
Mit értessz etetõs zacskó alatt? Steril AVENT zacskót? Lehet kapni a DM-ben?????

Andi!
Nagyon jó olvasni az eféle ÖRÖMHÍReket. Gratulálok.
Tényleg nagyon sokan azt hiszik, hogy a "tejelés" olyan, mint pl. a nyelvérzék: van akinek van, van akinek nincs. Miért nem hiszi ezt el mindenki, hogy képes a szoptatásra?

Van valakinek olyan kisfia, mint nekem, hogy eddig viszonylag szépen aludt éjszaka, most meg (fél évesen) 3 szor is szopizni kér?
botianyu
 
 


Norcsi, igen, teljesen normális! 10 napig is. Szerintem hagyd a csudába a kúpot.

Andi, gratulálok, nagyon ügyesek vagytok!

Erika, igen, az enyém is ezt csinálta, csak 3 hónaposan és egy hónap múlva kijött a foga. Lehet, hogy nálatok is van valami összefüggés a fogzás és a gyakoribb szopi között?

Iboly
iboly
 
 


Köszi Iboly!

Akkor most meg fogom majd várni hogy magától mikor akar kakilni. Mondjuk a 10 nap már elég hosszúnak tûnik, nekem már ez a 6 is az volt.

Sziasztok: NOrcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Lányok!

Létezik olyan, hogy a kisbabának (4,5 hónapos) csökken a tejcsi-igénye?
Kb. egy hónapja tapasztalom azt, hogy a lányom kevesebbet eszik. Ilyenkor elkezdek "ezerrel" fejni (hogy ne apadjon el a tej), több tejcsi is lesz, de ha 1-2 napig nem fejek, megint egyre kevesebb lesz.
Lányom persze gyönyörû, nyugodt, szép a bõre, nem horpadt a kutacsa, hízik, növekszik, sokat mosolyog, stb.
De a furcsa az egészben számomra az, hogy ha a sok-sok fejés eredményeként sok tejcsi lesz reggelre a cicimben, akkor sokat eszik. Aztán ha pár napig nem tudok fejni, és kevesebb a tejcsi, akkor keveset eszik. (És láthatólag így is jól elvan.)
A gyermekorvossal azért nem szándékozom errõl konzultálni, mert nyilván a legegyszerûbb utat választva tápszert írna fel.

Van valami magyarázat a dologra?

Köszönöm: Laura
p_laura
 
 


Szia Erika!

Etetõzacskó alatt a steril AVENT zacskónak azt a kiszerelését értem, amiben csak a 40 zacskó van, és semmi más. A DM-ben elég sokféle AVENT terméket lehet kapni!

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia Andi!
Régen látogattam már ide, de most olvasom, hogy milyen szépen haladtok. Gratulálok a kitartásodhoz és az erõdhoz!
Büszke lehetsz magadra (és a babád is rád!)
Örülök, hogy egy kis lelkierõt én is tudtam önteni beléd.
Tényleg örülök, csak így leírva olyan közhelyszerû...
Kati
karina
 
 


Bocsi,off!
Iboly írtam mailt!
Mariann
zmariann
 


Pocok!

Hanga már 2 hónapja naponta 4-szer étkezik, és szuperul gyarapodik. Próbáltam beleeröltetni egy 5. étkezést, de eccerüen nem igényli. (Megvallom egyszer volt, hogy csak 3-szor kapott enni, mert elcsúszott az etetés.)
1.etetés: 9 óra
2.etetés: 13 óra
3.etetés:17 óra
4.etetés:20 óra aztán alvás reggel 9-igKép
Igazából igény szerint etetem, de az ö igénye véletlenül egyezik az órával is, most micsináljak? Kép

Lara
lara
 
 


Pocok, Lara!

Hogy én hogy irígyellek benneteket!!! Kép

Tegnap kaptuk meg a 4 hónapos szurikat, azóta (egyfolytában) dajkálom a kis nyûgöst. Kép De legalább már nem lázas. Kép
Ja, a lényeg, amit írni akartam, hogy a doktornénink kérdezte, hogy négyszer vagy ötször eszik-e egy nap PiciLaci, és olyan volt a hangneme, mintha a négyszer evés is teljesen rendben lévõ dolog lenne. Még csodálkoztam is, hiszen (tudtommal) még az ovodások, sõt, a kisiskolások is ötször esznek, hiszen tízóraiznak és uzsonnáznak is. Ezek szerint tévedtem. Az nem semmi, hogy egy 6 hónapos kisbaba több, mint 12 órát aludjon egyfolytában! Remélem, hamarosan PiciLaci is ebbe az irányba alakítja át a napirendjét. Kép Hanga éppen 2 hónappal idõsebb nála, szóval akár el is kezdheti... KépKépKép

Jaj, még el kell dicsekednem a hivatalos mérési eredménnyel, PiciLaci a három hónapos kori szuri óta pontosan egy kilót hízott! Illetve gyarapodott. Kép Én meg itt aggódok, hogy nem eszik... KépKépKép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!
Na, végre Iboly megkerültél. Az anyai ösztön nekem is azt diktálta, hogy ha éjjel többször kér, többször szoptatom. Ez az anyaság velejárója, nem fogom bõgetni a Botikámat.
De én már teljesen K.O. vagyok. Éjjel : éjfélkor, 3-kor és fél 5-kor kelt ez a kis drága. Igen fáradt vagyok, de próbálok napközben aludni. Mikor õ is alszik. De ugy nem fog ehhez örökre hozzászokni??????

Többiek!
Nektek sose volt ilyen. Akárkinek mondom nem hiszi el, hogy gyakrabban ébred, mint kiskorában.

Pocok!
Te most nem annyira vagy a barátom. Irígykedve olvastam soraid!Akkor Te biztos nem vagy olyan álmos, mint én. Sokszor puszild meg a Mankádat.Nagyon ügyes bébi!!!

Bmárti! köszi a DM-es infót. Ott egyébként találtam Miupa Biskit-et, ami - bár igen drága - de szerintem sokkal egészségesebb, mint a babapiskóta.

Laura!
Én is, és szerintem a többiek is, éreztem olyat, hogy kevesebb a tejem. De mérted is , hogy mennyit evett a babád, vagy csak úgy érezted. Ha hamar jól lakik, rövidebb idõ alatt, mint eddig, az azért is lehet, mert erõsebben tud már szívni. Nekem is nehéz volt elhinnem, hogy elég ha a gyermekemre figyelek, nem a számokra a mérlegen. Nem nyûgös, nem sír, gyarapszik, sok pisis pelus.
Én nem vesztegetném az idõm a fejéssel. Inkább pihenjél, az is hasznos a tejcsi szempontjából.

Erika (Rohanok aludni.)
botianyu
 
 


A következõ problémámra keresek választ, hátha valakinek van rá ötlete. A babám 4 hetes lesz hétfõn és még a születési súlyát sem sikerült visszaszednie a következõ szoptatási problémák miatt. A melleim alapállapotban öklömnyiek, a tejbelövelés óta buci méretûek lettek és igen csomósak, mirigyesek. A tej nagyon nehezen jön ki belõle, AVENT Isis mellszívóval 20 perc szívás, gyömöszölés után a két mellbõl szerencsés esetben 1 órás pihenõ után max.40ml-t sikerül lefejnem. A fejéskor szakaszosan jön a tej, hosszú ideig semmi, majd 10ml, aztán megint semmi 10 percen keresztül, majd újra 10ml. A mellszívó használatakor jöttünk rá, hogy ugyanez történik szopáskor is. A baba rettenetesen dolgozik a mellen, de nem jön semmi, aztán egyszer csak hatalmas slukkokban nyeli a tejet, majd újra semmi. Emiatt váltott mellbõl szoptatok, hogy kevesebb legyen az üresjárat. Egy-egy szoptatás 1-1,5 órig is eltart, de a végén inkább a fáradtságtól alszik el, mint a jóllakottságtól. Emiatt viszont nem alszik mélyen 1 óra múlva fent van és újra enni akar, kezdõdik elõrõl a 1,5 órás tortúra. Mindezek következtében alig birok regenerálódni két szoptatás között és tejem sem lesz több a következõ alkalomra. Mindezek ellenére mégis úgy érzem, hogy van tejem csak nem jön ki. (Már háromszor volt tejlázam, az egyik mellem állandóan piros foltos a közepén fehér ponttal)
A védõnõ szerint ki kellene szivatni a melleket elektromos mellszívóval. A kórház viszont nem fogad, mert szerintük az ilyen tipusú mell elektromos szívásra beödémásodhat. Szerintük a tejcsatornák lehetnek szûkek vagy a tejöblök kicsik, emiatt töltõdnek szakaszosan. A másik ambulancia szerint a tejleadó reflex-szel lehet gond. Köszönettel várom az ötleteket és megoldásokat.
vajdaeszti
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudtam vegigolvasni a hozzaszolasokat, nem tudom, volt-e szo az enyemhez hasonlo problemarol.
Nekem a Laktoherb bevalt, jol bedurran tole a cicim, de a masfel honapos kisfiamnak nagyon faj a hasa az edeskomenytol. Ti nem tapasztaltatok ilyet?
A masik kerdesem: biztos hulye kerdes, de mibol veszem eszre, hogy a baba kiszopizta a tejet az egyik mellembol? Azt nem szeretnem, ha tul koran tennem at a masik cicire es csak a higabb tejet szopizna ki.

Koszonom a segitseget elore is.
Muter
muter
 
 


Eszti!
Szerintem a Te problémád elég speciális, mi- szimpla anyukák- szerintem nem tudunk segíteni. (Remélem nem haragszanak a többiek!) Iboly, vagy valamelyik szoptatás-szakértõnk biztos tudna, de mostanában elég ritkán jelentkezi. Írj neki e-mail-t: eboy@freemail.hu
Vagy nézd meg a La Leche Liga honlapját: www.lll.hu - ott vannak felsorolva a szakértõk telefonszámokkal, valaki biztosan tud segíteni.

Muter!- szebb szó nem jutott eszedbe? Kép
Nekünk semmi baj nem volt a Laktoherb teával, sõt. ÉN napi 1 litert ittam belõle, jót tett a tejemnek is, meg a babámnak is. Biztos vagy benne, hogy attól fáj a kicsi pocakja?
Azt, hogy kiürült a melled, onnan veszed észre, hogy a bébid már nem nyel, csak szív, vagy már nem olyan intenzíven szív, csak szívogat, szóval már az a bizonyos cici nem annyira érdekli. Ekkor kell áttenni.

Erika
botianyu
 
 


Eszti!

Ha a tejleadó reflexen múlik a dolog, akkor oxytocin segíthet. Ezt orvos írja fel, ampullában, és egy vattára kell ráönteni, majd azt az orrba felhelyezni, és belélegezni. Kb. negyed órával a várható szoptatás elõtt érdemes csinálni. Az oxítocin szükséges a tejleadó reflexhez.
(ugyanilyen téren esetleg különbözõ lazító technikák (agyilag!!) is segíthetnek)
A másik verzióhoz nekem nincs tippem, de én is javaslom Ibolyt!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Botianyu!
Elnezest, hirtelen ez jutott eszembe, amikor beregisztraltam magam :-) Vagyis volt mas otletem is, de az mar foglalt volt.
En is azt figyelem, hogy amikor mar mondjuk csak minden 10. szivas utan nyel, akkorvaloszinuleg kiette a cicit, csak nem voltam benne biztos.

Lenne meg kerdesem:
Irjatok, hogy "amikor a baba enni ker". Hat kovezzetek meg, de en nem tudom megkulonboztetni, hogy mikor sir "csak ugy", es mikor ehes. Mert unalmaban is tud ugy sirni, hogy beszakad tole a dobhartyam. Most 5 hetes, lehet, hogy csak kesobb tudom majd megkulonboztetni a sirasait? Most meg csak a hasfajosat ismerem fel, azt is csak onnan, hogy a kis labait huzogatja a hasahoz es szinte sikit.
A masik, hogy olvastam, hogy nem ajanlott a szensavas. Csak nem megy at a buborek a bababa?? Akkor lehet, hogy ettol hasfajos? Mert nagyon vigyazok, hogy mit eszem, de oszinten szolva nem gondoltam, hogy az altalam lenyelt buborek a babamat is kinozza :-(

Muter (Annamari, ha igy jobban tetszik ;-))
muter
 
 


Sziasztok!
Annamari, Kép
igen késõbb biztos, hogy meg tudod majd különböztetni. Én korábban úgy csináltam, hogy figyeltem az órát is. Kb. 2,5-3 óra telt el az elõzõ etetés óta, tuti, hogy éhes volt. Nekem mondjuk eléggé nyugodt bébim van, csak akkor reklamált, ha vmi problémája volt/van. Peluscsere, melege volt...stb. ha ezeket megszüntettem (nem telt el a 3 óra) és még mindig mondta a magáét, mellre raktam. Most már teljesen jól tudom, hogy mikor éhes, még nézni is máshogy néz rám. Türelem megtanulod te is. Figyelj a babucidra és hallgass az ösztöneidre.
Szénsavastól bizony fájhat. Ha nagy ritkán megiszom egy kis pohárral (mondjuk 3 hetente), olyan puki bajnokságot rendez a kisfiam, hogy ihaj! Pedig õ már majd nem 5 hónapos. Szóval inkább szénsavmentes ásványvíz, gyümölcslé higítva és tea.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Kedves szoptató anyák!

Nagyon-nagyon sokan keresnek anyatejet kisbabájuknak az Eszter-lánc Anyatej Missziónál per pillanat (életmentõ vesemûtétes, nevelõszülõknél lévõ, örökbefogadott,stb.stb.), és nem tudom tejhez jutattni õket, mert most éppen nincs aki adjon.

Kérek szépen mindenkit, hogy ha nem csak igény szerint szoptat, hanem fej is, vagy tud valakirõl akinek van felesleges teje, az sürgõsen írjon, mert ha 100 liter tej lenne feleslegben, most az is kevés lenne.

Elõre is köszönöm a felbecsülhetetlen segítségeteket!


Emese
Eszter-lánc Anyatej Misszió
anyatejmisszio@axelero.hu
emesemama
 
 


Vajdaeszti, pár kérdés:

-Hány pisis, kakis pelusa van a babádnak 24 óra alatt?
-Használtok-e cumit, cumisüveget, bimbóvédõt?
-Kap-e a babád pótlást (tápszer, tea, víz, egyéb)?
-Ha igen, mennyit, milyen gyakorisággal, mióta?
-Ha a babád szopik, "ráharap"-e a bimbóudvar egy részére is vagy csak a bimbó van a szájában?
-Kissé kifelé fordul-e az ajka szopizás közben vagy beszívja?
-A nyelve a bimbó alatt helyezkedik el?
-Ha helyesen teszed mellre, a szoptatás során nem változik-e a pozíciója, pl. megszakad a vákuum? Vagy esetleg nem tud rajtamaradni?
-Hány grammal született, mennyivel mentetek haza, mennyi a súlya most?
-Idõre született?
-Hol laksz?

Addig is kérlek, ne aggódj, mert a tejleadó reflex nem jön, ha ideges vagy. Az teljesen normális, hogy jön a tej, aztán nem, aztán megint jön. Mindenkinél így mûködik a szoptatás. Akkor is szopiznia kell a babának, ha éppen nem jön a tejcsi, hanem csak cumizgat a kicsi a melleden. Akkor dolgozik meg a következõ adagért. A tejmennyiség 2/3 része a szoptatás alatt termelõdik, két szoptatás között csupán egyharmada. Ezért nem is kell arra várni, hogy "megteljen" a mell a következõ szoptatásra.


Annamari, egy ennyi idõs babának még legalább 15 percre szüksége van ahhoz, hogy a laktatóbb hátsótejet is kiszopizza. Hagyd egy mellen 15-20 percig, utána tedd át a másikra. Az nem baj, ha a 15 perc alatt többször is csak cumizik és nem nyel.

A Laktoherb másoknál is szokott hasfájást okozni, szerintem elég, ha napi 1 csészével iszol. Ha ennyi is bántja a picikéd hasát, akkor el is hagyhatod. Ahogy Ágci is írta, igyál inkább szénsavmentes ásványvizet, gyümölcslét, sõt, fogyassz levest mindennap. Gyümölcs, zöldség szintén fontos.
Próbáltad már masszírozni a babádat? Hasfájós babáknak nagyon jót tesz, ha felhúzod a lábacskáit a pocijához, aztán vissza, sõt "biciklizhetsz" is vele. Vagy finoman masszírozd a pociját úgy, hogy kb. a köldökétõl kiindulva az óramutató járásával megegyezõ irányba félköröket rajzolsz. Vagy próbáld ki a kólika tartást: hasrafekteted a babádat a karodban úgy, hogy a feje a könyökhajlatodban legyen, a pelusa vagy a combja pedig a tenyeredben. A másik kezeddel megtámasztod, így sétálgatsz vele.

Remélem, valamelyik módszer beválik. De ha valami újat találsz ki, kérlek oszd meg velünk!

Üdv
Iboly
iboly
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: