Új privát üzeneted érkezett!

Judisz: Jázmin talán sosem ívott 60 ml, csak akkor ha tényleg összegyült elég tejem. Mi most már "rég" -már amennyire lehet rég egy 3 hetes babánál - 120 ml körül iszunk. Bár ha sokat alszik akkor 150 is lemegy. Ha 60 után alszik 3-4 órát akkor az elvileg elég neki. De akár megpróbálhatod azt is hogy 1x csinálsz neki többet és ha megeszi akkor jó, ha nem kell akkor tudod hogy még nem jött el az ideje. Ez mind attól függ hogy éppen milyen fejlődési szakaszban van a baba. Egyik időszak a nyúlás, amikor magasodik, a másik amikor hízik. Ezek váltakoznak és változik ettől az étvágya is. Mivel a nagy lányom sokkal gyorsabban nyúlt mint a kortársai így sokkal több kaja is kellett neki mint a hasonló korú kisbabáknak.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Hali!

Kittyna!!
Nagyon örülök hogy segíthettem a honlappal kapcsolatban!!!! :D De jó hogy tanultál belőle, nagyon sok infót szedtem én is innen, és még most is olvasok olyat ami tapasztalt anyukaként még engem is meglep, hogy igen ezt így kell csinálni?? JAaaa!!
Remélem találsz további hasznos infót is!

Holnap jön a húgom, vasárnap anyóshoz megyünk ebédre, hát nem tudom mikor lesz a tervezett kettesben lét apával :roll: :cry: Jól beosztották az időnket. Na talán azért vasárnap rá tudom venni anyóst hogy legyen Lilivel, mi meg Zolival elugrunk valahova.
Majd meglátjuk.

Jó éjt nektek pussz!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok! :)

littlebaby: Egyetértek, tényleg nagyon jó a La Leche liga honlapja! :) Én is ajánlom mindenkinek, akinek szoptatással kapcsolatos kérdése van! :)

kittyna: Örülök, hogy hasznos információkat találtál a honlapon. :) Tényleg rendben van, hogy 2 óránként szopik kevesebbet. :) Szoptatni meglehet 2 mellből is és 1 mellből is. Azt szoktuk mondani, hogy ha az egyiket már kiszopizta, akkor fel lehet ajánlani a másikat is, hogy kér-e még és majd az apróság eldönti. :) Ha szépen gyarapodtok (van napi 5-6 pisis pelus, és napi 3-5 kakis, 4-6 hét után a csak szopó babáknak van, hogy csak heti 1 x van széklete és az is normális), akkor nem szükséges már fejni. :) :) (A fejés célja elsősorban a tejtermelés növelése.) Mivel akkor szopizik, amikor kér, így beáll az egyensúly és annyi tej termelődik, amennyire szükség van. :)

Szopós babák éjjel is szopizzatok nyugodtan, ha felébred, mert az anyatej könnyen emészthető és nincs szüksége a gyomornak a pihenésre. :)

valijja: Kitartást a fejéshez! :) Rossz lehet, hogy 100-120ml helyett csak 30 ml-t tudsz fejni, de az is sokat számít! :) Hányszor fejsz 1 nap? Érdemes mindkét mellből fejni, napi 8x mert minél több stimulus éri a mellet, annál több termelődik. (Az anyatej termelése nem hasonlít egy hordóhoz, ami megtelik, hanem inkább egy WC tartályhoz, ami folyamatosan ürül és újra gyűlik benne a víz.) Szoptatni otthon próbáltad már? Ha nem is tud Olivia hatékonyan szopni, megnyugtathatja a cici. :) :)
És a tápszer okozhat szorulást.

ekriszta: Miből gondolod, hogy nincs elég tejed? Adsz pótlást is? Ha igen, akkor miből? Jól értettem, hogy te 1 mellből szoptatsz? Próbáltad már, hogy átteszed a másikra is? Lehet, hogy úgy elég lenne a picinek. Általában a gyakori (legalább 3 óránkénti) szoptatást és fejést szoktuk javasolni a tejmennyiség növelése érdekében.

judysz:Sajnálom a sok különböző szoptatással kapcsolatos információt, amit kaptál, biztos nehéz lehet eligazodni. :( A pótlás mennyisége attól függ, hogy mennyit szopiztok még. Ha van még energiád én is egyetértek littlebaby-vel és ajánlom neked a La Leche liga honlapját, mert ott tényleg korrekt információkat találhatsz. :) Remélem azért nem vették el a kedved a szoptatástól. :)

grapefruit: Örülök, hogy jól vagytok és jól megy a szopi, meg a fejés! :)

pöcök24: A babák tényleg szeretnek a mellkasunkon pihenni, igénylik a testkontaktust, meg az anyai szívdobogás is hiányzik nekik, amit már úgy megszoktak méhen belül. :) :) Írtad, hogy írtál nekem privit, azt hol tudom elolvasni? Sajnos én nem vagyok gyakorlott fórumozó. :)

zorróné:Örülök, hogy Dorka szépen gyarapodik! :) Tudja ez a lány, hogy mi kell (anyai testközelség) és mi nem kell neki (cumi, az anyamell helyett). Azt hiszem, hogy okos nagylány lesz majd belőle. :) :)
babuci1
Gyula
 
 

 
 

babuci:
en SMA tapszert hasznalok, es miota tobbet kap azota van kemeny szeklete es az is csak kuppal jott ki.
valtsak tapszert?vagy majd beall neki?

Kép

Kép
valijja
 
 


Vali

Mi is azt a tápit használjuk.
Benjinek meg híg a széklete hetek óta.Születés után két hétig volt szép széklete,és utána végig híg a széklet.Néha,ritkán egy kicsit keményebb.Nem tudom ez is mitöl lehet.Az elején azt hittem valami kis vírustól lehet,de nem az.Az már kiürült volna belőle.Gondolom a tápszertől lehet.De van étvágya,és nagyon szépen gyerapodik,Különösebb gondunk nincs.Néha egy kis hafájás,de az sem vészes.Ezért nem váltottam le.

Szüléstörténetem leírom,de nem volt egy jó élmény.
Reggel 7 órakkor kellett bemennünk.Adtak az előkészítőben szép hálóinget és harisnyát.Aztán egy óra múlva mehettünk is a műtőbe.Ott volt két anesztes.A fiatalabb kezdte a próbálkozást mert csak annak mondanám.Ahogy beszúrta a tűt,egy az hogy fájt és éreztem,de abban a pillanatban rosszul lettem.Valami rossz helyet talált el.Életemben nem éreztem olyan rosszul magam.Le fektettek.De akkor már kb. fél órája kínlódott a hátammal.Kérdezték mikor jobban lettem,hogy elkezdhetjük megint.Sírva mondtam már,hogy nem szertném.De persze,mondtam hogy mehet.Utána a doktornő csinálta meg.Ő nem sokat szarakodott velem.Kétszer szúrt,ugrottam egy nagyot,mert éreztem mikor bent volt,és mondta hogy kész is van.Na mondom hurrá!!!Ja sokra mentünk vele.Lefektettek és egy kis idő után elkezdődött a próba.Akkor derült ki,hogy nem véletlen volt az előző császáromnál,éreztem mindent.Most sem reagáltam az gerincérzéstelenítésre.Csak felületi zsibbadást éreztem.A lábaimat szó szerint fel tudtam húzni,ha hiszitek ha nem a katétert is éreztem.A csipkedést nem csak éreztem a hasamon és a lábamon,hanem fájt is.Hihetetlennek találták.Kb. 15 perc szórakozás után feladták és egyből mondták,ez altatás!!!Elaltattak és a picikém születése után 1 órát voltam még bent.
A hab a tortán az volt mikor felébresztettek.Arra keltem,hogy megfulladok.tele volt a torkom slájmal.Leszívták.Az még nem is durva,de olyan fájdalmam volt hogy jobbra balra rángadtam a fejem mint valami bolond,és a szememet nem tudtam kinyitni.Annyira fájt a hasam.Vagyis a beleim és mindenem.Ennyit az érzéstelenítésről.
Bár ez a fájdalom nem indokolt igazából ez is csak nálam volt mind a két császáromnál.
Utána beszéltünk a doktornővel,és mondta a férjemnek,hogy ilyen anatómiailag,olyan ritka hogy a doktorok 90 % soha nem találkozik ilyen emberrel.Mármint anesztes.Azt mondta,szörnyű amin keresztül mentem,de nekik jó volt tanulmánynak :? De jó!Visszatérve a szülés utáni fájdalomra.Csak hallottam a férjem hangját mellettem,mert nem tudtam a szemem kinyitni.Megmondom őszintén még a gyerekemmel sem tudtam foglalkozni.Csak monta hogy ott van mellettünk.Könyörögtem adjanak valamit.Azt mondta a párom,hogy már adtak mindjárt hat.Kérdeztem mégis mikor?Semmivel nem volt jobb.Akkor jött be a doktornő,és látta milyen állapotban vagyok.Akkor szó nélkül,beadott a kanülbe valamit.Na akkor kezdtem érezni forróságot a válamban és egy kis enyhülést.Kérdezte folyamatosan 10-es skálán mennyivel jobb.És folyamatosan egyre jobb lett.Kiderült kemény morfiumot kaptam.Attól jól lettem.1 óra múlva már jól voltam és tudtam a férjemmel beszélni,és a picurkámat megnézni.Egy három órára rá tóltak át egy kórterembe.
Ez már olyan fél háromkor volt,pedig a picikém 11óra 21 kor született.Aztán este nyolckor a párom haza ment és egész éjjel velem volt már az édeském,mivel ott nincs csecsemő rész.Nem viheted sehova a babát.Elég durva éjszakám volt.De nappal végig minden nap bent volt a párom.
Borzalmas volt,de akkor is megérte,még ha akkor nem is ezt gondoltam.Azért töbször nem szeretném átélni.Kétszer elég volt.
Három gyermek nekem tökéletesen megfelel :wink:
Amúgy Az érdekesség az egészben az,hogy arra jó volt ez a császár is hogy rájöttem,nem véletlen a fogászaton is mindig borzalmakat élek át.Ott is sokszor nem hitték el,hogy mennyire borzalmasan fáj a gyökérkezelés.Mindig csak azt szokta hajtogatni a dokinő,ennek nem szabadna már fájni.Gondolom,ennek is én vagyok az oka sajnos!Ott sem sokat hat az érzéstelenítő,csak felületesen.
Na de mostmár befejezem.
Mennem is kell mert éhes a babókám.
Remélem nem okoztam rossz érzést senkiben.

Jó babázást!

Puszi

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Most csak egy gyors bekukkra van időm és energiám!
Babuci: A privit fent tudod megnézni az oldal tetején miután belépsz, bal oldalt írja hogy van privid. Ha sikerül várom a választ.
Köszi

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Bocsi én meg most néztem hogy már sikerült rájönnöd.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy más hogy van vele, de minket ez a hülye változékony időjárás kikészít! Tegnap minden rendben volt. Gyönyörű napsütéses idő, Jancsika 2-2ésfél óránként 85 grammokat szopizott. Sétálni is voltunk, azt átaludta. Aztán este indult a cirkusz. Már alig akart enni, helyesebben 15-20 grammokat evett, bealudt, nem tudtam felébreszteni, letettem, ordított. Háromnegyed 12től fél2ig szoptattam. Aztán fél négytől 5ig megint. Most is megy a balhé, pedig az 11kor evett. Igaz csak 55 grammot.
És közben mindenki engem oszt. Az anyósom, hogy miért nem adok neki tápszert (ő nem tudott szoptatni, a férjem tápszeres baba volt), az anyukám, hogy elrontom a gyereket, ha állandóan mellre teszem, amikor keresi a cicit, mert elég neki 3 óránként enni adni, a férjem, hogy mit foglalkozok velük, a gyerekem meg most is sír és én nem tudom, hogy mi a baja és ettől kezdek kikészülni. Úgy tud ordítani, hogy teljesen bele vörösödik a feje.
Most felvette a férjem, el is hallgatott. De hát ne lehet állandóan kézben!!!
A legújabb amit csinál a kisfiam, hogy szopizás közben egyszer csak elengedi a cicit és tátott szájjal rázza a fejét rajta, közben meg teljesen hátrafeszíti magát. Ez miért csinálja??? A hasa nem fájhat (azt hiszem) mert minden szopi előtt kap espumsan cseppeket. A védőnő szerint ilyenkor böfiznie kell, de hiába veszem a vállamra, ütögetem, nem jön böfi, csak el kezd ordítani. Egyszerűen nem értem, nem tudom, hogy mit csinálhatnék és ettől feszült leszek és bőgni tudnék. Amitől feszült lesz a gyermekem is, és bőg.
És persze ez a rohadt takonykór sem akar múlni. Kedden megyünk dokinénihez és én attól félek, hogy egy részt megint jön a tápszer téma, más részt kiváltatja velem az antibiotikumot, amit én nagyon nem szeretnék adni a gyereknek. Augmentit írt fel, ami az egyike azoknak a gyógyszereknek, amit az anyukám (mint már írtam orvos) nem tűr meg a lakásban, mert túlságosan szélessávú.

Szóval mostanában "kicsit" döcög a szekerünk. Remélem ti jól vagytok. Nem visel meg titeket ennyire ez az időjárás változás.

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Kittyna: Mintha azt írnád ami velünk van. Teljesen egy-az egyben. CSak nekem a nagy is szenved most. Jázmin este kihagyja a 6 órát és 4 óránként szokott kelni. Na tegnap áááá alig tudtam aludni valami. 8-kor letettem aludni, de vagy 2 szer még ki kellett vennem. Pelus csere, tápszer, cici stb semmi sem jó. Aztán elaludt éjfél kor kelt újra kaja viszonylag könnyen visszaaludt, de a nagylány, Bogi felkelt és átjött hozzám aludni. Aztán Jázmin kelt fél 3 kor is. Bogi meg mintha nagyon meleg lenne, persze ő is felkelt. Na szintén tápszer, cici, pelenka büfi. Fél 5-ig voltam fent hogy mit csináljak vele aztán a végén hason elaludt. Mondtam is a férjemnek hogy senki nincs akit a 3 nő az életében 3 kor ébren várja őt. :wink: Mert hogy akkor ért haza a munkából.
Na de a megoldás. Szerintem neked is hasfájos, legalább is a belevörösödik a feje és a hátra feszül az azt jelenti. Az espumisan sokat segít, de nem feltétlenül mindenkinek. Most vettem MECSEK babateát ami felesben tartalmaz édesköményt és kamillát és 0 hónapos kortól lehet adni nekik. Boginál ezt nem ismertem, de most nagyon bejött. Egész délelött szenvedtünk és az ebéd utáni tápiba tettem bele, azóta végre alszik és semmi baja sincs. Próbáld ki, mert én úgy gondolom attól nem eszik annyit. Jázmin a hasfájása miatt evett kevesebbet most már majdnem normális mennyiséget evett. 1 tasakkal lehet nekik naponta és te döntöd el milyen koncentrációba adod neki. Én 1 l vízbe tettem bele mert eddig így is elég, ha meg nem akkor lehet kevesebbe is tenni. Legalább is a használati utasítás nem írja hogy nem. Próbál ki használni fog. Boginál is a kamilla tea jött be, pedig vele használtunk espumisant is, ráadásul az espumisan egy fél vagyon. Olcsóbb a kamilla.

Eólunk: Tegnap mi is voltunk sétálni. olyan jó idő volt. Elmentünk piacra 4-esben. Bogi és apa evett lángost én meg vettem egy kis epret. Vagy fél órát sétáltunk bár inkább többet és Jázmin végig aludta, nagyon tetszett neki. 4200 g már. Holnap megyünk dokihoz hogy írjon fel egy másik fajta tápszert, hátha nem fáj másiktól annyira Bogi hasa.
KI MILYEN TÁPIT HASZNÁL???

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Kacsamama! A Mecsek baby teát ismerem. Ittuk is még az espumisan előtt, de akkor adni fogom mellette is. Sajnálom, hogy titeket is ennyire megvisel az időjárás.
Most egy kicsit jobb a hangulatom, mert aludtam egy 2 órát. Addig apa volt a kisfiával. Most alszik a kicsim. Ez is érdekes, hogy a fürcsi előtt mindig bealszik.
Anyukámmal megint összekaptunk, meg is sértődött. De hát nem ő van a babával 24 órában. Mert szerinte, 3 óránként kell etetni és hagyni kell sírni a babát, akkor is ha a 3 órából 2 és felet végig ordít. Na mindegy, szerinte elrontom a gyereket. Ilyeneket hallani első babánál, nem túl jó érzés.

Megyek vacsizni. Szép estét! Nyugodt éjszakát mindenkinek!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Én is tápit adok bébikémnek, mert bár hatalmasak a melleim, nem sok a tejem. De én ettől nem érzem magam kevesebbnek. Ez van és kész.
Én a Beba H.A Startot adom, nagyon meg vagyok vele elégedve. Babóka nagyon jó gyerek. Este felé van a hisztisebb időszaka, azt kibekkeljük és éjjszakát végigalusszuk.
Ma éjjel 22:30kor etettem és legközelebb 5kor. Úgyhogy télleg imádni valóan jó.
Ti meg tudnátok mondani nekem mikor kell emelni az adagját?
Most 60ml-t kap etetésenként, azaz napi 6x.
Kedden jön a védőnő, azt mondta el kéne érnie a születési súlyát, háááát tegnap mértem, még kéne egy 100-s :-(
de hát majd megmondja mit nem csinálok jól...
csakhát Ruben meg nagyon békés nyugodt gyerek...
Kittyna: Remélem nálatok hamarosan helyreállnak a dolgok....

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Látom nem csak nálunk van a beleszólás gyereknevelésbe. Én konkrétan megmondtam a páromnak hogy amíg anyósoméknál lakunk nem szülök neki gyereket, mert megörítenének a gyereknevelés terén, még így is. Nem beszélve apámról. DE az az igazság hogy meg kell hallgatni hogy ők hogy csinálták és eldönteni hogy a te gyerekednek mi jó. Ez olyan mint hogy hason vagy háton altatod, ahogy a gyerek akarja. Mert ha nem akar hason elaludni akkor tök mindegy mit mondanak.

Kittyna: Nem könnyű, főleg első gyereknél de SZARD le. Nekem pl Boginál állandóan azzal jöttek hogy bandzsa, dagadt, cukros stb. Én meg mindenhova elcipeltem hogy nehogy baj legyen, de semmi nem lett igaz. A mostohám, aki háziorvos azt mondta hogy AMÍG HÍZIK A GYEREK ÉS JÓ A KÖZÉRZETE, addig nincs baj. De jó hogy tudtál aludni irigy irigy. :) Én nem tudtam ma már aludni mert itt van a nagylány ő is hisztis és az egyetlen teljes nap hogy apa itthon van szóval meglátogattuk anyósékat is. Szóval majd most.
Ja a gyerek annyit eszik amennyit akar, és akkor amikor akar. Sokáig próbáltam az elsőnél betartani a 150 ml 4 óránként. De 1 hét után leszartam. Ja és 10 perc után meg kell nyugtatni a babát mert 10 perc órdítás után csökken az oxigén felvétel. Azt nem szabad hagyni.

Judisz: Nekem is D-s kosaras a melltartóm, de tej nincs benne, csak kevés. Bár hogy ennyire bejött Jázminnak a Mecsek tea és is megpróbálom a Mecsek tejbeindítót hátha jobb mint a Laktóherb.

KÉRDÉS: Tápszerek mennyibe kerülnek?? Nekem Milumilból 2 doboz kb 4500 ft. A BEBA mennyi?

Mennyi tápszert fogyasztanak a tápisok? Mert nekem 1 doboz, vagyis 2 zacsi 1 hét alatt elmegy!

Kép
Kép
kacsamama
 
 


kacsamama:hogy kevered bele a tapszerbe a teat?

a laevolac szirupot hogy kell beadni?
szekrekedesre van valami otletetek a kupon es a lazmerozesen kivul???? :?

Kép

Kép
valijja
 
 


kacsamama: Beba 2200 receptre... nekem is kb 2 zacsi ment el 1 hét alatt, vmivel kevesebb, mert szombaton kezdtem, de még van benne.
én 60 ml-t adok bébinek minden alkalommal, az 2 kanál tápi.
de holnap jön a védőnő megkérdezem mennyit kell adni, nem kevés-e neki a 60.

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok.

Babuci: azért gondolom,hogy kevés a tejem,mert szopi után még enni akar,és minimum 50 ml tápszert megeszik még. Ha 2 mellből szoptatnám,akkor következő etetésre ugyanúgy nem lenne elég tejcsi.

Tápszerből mi a Nutrilon HA Start-tal kezdtünk,de attól majd éhen halt a gyerek. Szopi után csináltam neki 100ml tápszert, azt óránként ébredve megette a következő etetésig,és nem tolódott ki a 3 óra.
Most a Milumil 1 Optimalt kapja, ez jobban eltömi.

Kacsamama te melyik Milumilt veszed? Az Optimal receptre 964ft a 900 grammos.
Azért is nem kértem a HA tápszert,mert 1: nem allergiás a gyerek (egyik se volt az), 2: drága. A Nutrilon HA Start 2011 ft a 600 grammos. Az,hogy mennyi időre elég 1 zacsi tápszer attól is függ,hogy 300grammos vagy 450 grammos.

A pirulapatika.hu oldalon lehet tájékozódni az árakról.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Na jó napjaink vannak. Bogi köhög és taknyos vagy a foga miatt vagy elkapott valamit. De lázas rosszul alszik. És összevissza forog. Bejött az ágyunkba és eleinte aludt rendesen, de aztán feltette a lábát rám úgy aludt, asztán megfordult fejjel lefele és a lába az ágy támláján volt. kész. és persze lázasan, a nurofent nem akarja bevenni akkor sem ha epres.

KÉRDÉS: Akinek már van nagyobb gyereke, hogy adjátok be a gyógyit a gyereknek. Mert letömni a torkán nem szeretném??????

Valijja: A tápszer ugye vízből és porból áll. Nálunk mert nem folyékonyat veszek. Én víz helyett (1 l vízbe beleteszek 1 tasak teát.) teát rakok a cumisüvegbe és abban teszem a port.
NARANCSlé, mármint narancs facsart leve higítva szűrve. Már most is adhatsz neki. Én adtam Boginak és semmi baja nem volt, de segít.

EKriszta: Köszi a honlapot csúcsszuper.!!!! Milumil Ha start-ot írtak fel akórházban. De basszus mekkora árkülönbségek vannak. A Mi tápink 600 g 2500 körül valamivel kevesebb 2300 körül, a Mildibé nem HA-s 1300 ft 800 g. Na ma úgy is megyek dokihoz Bogival és megkérdezem. Nem mindegy mennyit fizetsz, 10 ezer ft csak a tápi és pelenkát nem számoltam.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Azt elfelejtettem a honlaphoz írni.hogyha a termékre kattintasz,akkor mutatja,hogy van e rá támogatás,illetve,hogy úgy mennyibe kerül.
Mondjuk én is Mildibét akartam feliratni a dokival,és ő azt mondta,hogy az nagyon "alap tápszer",inkább a Milumilt adja.
Mondtam jó, csak ne legyen 2000/doboz. :?

Kacsamama a kérdésedre a válasz: rábeszélem,hogy jobban jár,ha beveszi, mert akkor jobban lesz. Mondjuk én kúpot szoktam nekik éjszakára adni (már csak az 5 évesnek :) ),mert az jobban leviszi és valamennyi nyugtató is van benne. Mondjuk nem szereti,mert nyomja, és sírni is szokott emiatt,de elfogadja, hogy ezt most muszáj. utána kicsit meg vigasztaljuk. Hát ez most kegyetlennek hangzik,de muszáj hatni rájuk,mert különben nem lesz jobban. Esetleg valami jutalmat is felajánlhatsz neki,ha beveszi a gyógyszert.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés, mert extra káosz van itthon.
Tegnap éjszakára Lili belázasodott, ma is lázas, folyik az orra, köhög. Apa szintén beteg lett, ő is fújja az orrát, tüsszög, és elég gáz a közérzete. Szóval marha jó, én meg csütörtökön kórházba megyek.
Na most ha apa nem gyógyul ki, akkor biza nem láthatja/foghatja a kicsi lányát azonnal a kezébe amint megszületik. :cry: :cry: Ugyanis nem is jöhet be akkor a szülészetre. Amúgy is zárlat van, de hogy még a szülészetre se jöjjön hát az már nagyon gáz.
A barátnőm aki a Lili születésénél velünk volt, ő ajánlkozott, hogy majd ő bejön, meg segít majd kipakolni meg minden, na de még is
jó lenne, ha apa is ott lenne.
Remélem kigyógyul csütörtökig.
Holnap megyek az uccsó ctg-re, kíváncsi leszek, mert a műtétet is holnap beszéljük meg, és szerdán kiderül hány órakor lesz a pontosan. Igaz, hogy Apa névnapjára szerettem volna ha jön Panni, de most inkább várjon míg meggyógyul.
Amúgy én jól vagyok, igaz sántikálok mert annyira fáj a csípőm már, olyan mint mikor becsípődik az ember gerince, na én ugyanezt érzem csak a csípőmnél. Biztos attól van, hogy Panni nyom egy ideget, vagy a tágulás miatt. Remélem szülés után elmúlik.

Millió pusz nektek, majd jelentkezem!!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok Kismamik!

Először is bocsánat, hogy kicsit megszakítom a beszélgetéseteket! Annak idején én sem örültem nagyon az ehhez hasonló leveleknek, de azért még jól jöhet :) !
Szeretnék pár eladó babaholmit felkínálni nektek, hátha valakit érdekel. A kislányom tavaly nyáron született, és várhatóan folyamatosan lesz pár dolog, amit eladnék.

Most elsősorban egy szopipárnát (180 cm-es, polystirol golyócskákkal töltött, KIKA-ban vásároltuk, sárga plüss, lecipzárazható mosható huzattal, nem használtuk, teljesen ÚJ!) és egy megmaradt, bontatlan BEBA Pro HA Start tápszert kínálok nektek áron alul eladásra. Valóban jól jár velük, aki megveszi, hiszen a tápszert eredetileg 2200 Ft-ért, a szopipárnát pedig 9990 Ft-ért vettük. Én pedig ezeket 1500 és 6900 Ft-ért adom most!
Kép Kép Kép

Ezek és pár további holmi képeit az alábbi albumomban találjátok:
https://picasaweb.google.com/106317025853707547722/Elado#

Ha esetleg érdekel Titeket a fentiek közül bármi, az alábbi címre várom leveleiteket:
holmikateladok@gmail.com

További nagyon boldog babázást és nyugodt éjszakákat kívánok nektek :wink: !

Üdvözlettel:

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Sziasztok!

Kacsamama, hogy vagytok?
Nálunk, miután végre jó idő van, minden rendben. Tegnap voltunk doki néninél. Megdicsért minket, hogy szépen fejlődünk, szóval kár volt előre stresszelnem. Felírattam a rotavírus elleni védőoltást. De mostanában nem tudjuk neki elkezdeni adni. Teljesen ki van pirosodva a popsija, és már sajnos heges is. Olyan mintha hólyagos lett volna és az hegesedett volna meg. Meg a kis zacsiján is van. De elég csak fertőtlenítő géllel kenni, meg jó vastagon popsikenőccsel. Viszont, amíg megvan, addig nem adja be neki a dokinéni a védőoltást. Mondjuk időnk van még, hiszen 6 hónapos korig kell beadatni az utolsót. Ezen kívül a vírusos agyhártya gyulladás elleni oltást írattam még fel. A bárányhimlőn még gondolkodom.
Az egyetlen amit kifogásolt a doki, hogy Jancsika mostanában ráállt a 2óránkénti evésre. Azt mondja, hogy ezért fáj a pocija és hogy ki kell húzni 2 és fél-3 órára. Azt hittem nagyon nehéz lesz és megszenvedünk vele, de nem. Egész könnyen átállt a Picim. Hajnalban volt egy kis hiszti, 2kor evett és 3kor közölte, hogy ő még éhes. De egy kis tea elég volt, hogy megnyugodjon. Aztán hason aludt egy órát, utána visszafordítottam és aludt még negyed 6ig.

Hát így állunk. Most minden szép :) 11kor eszünk legközelebb, utána megyünk sétálni. Kívánom mindenkinek,hogy ilyen jó napjaitok és éjszakáitok legyenek, mint nekünk.

Ja és képzeljétek, tegnap belefeküdtem egy kád vízbe, aztán a Férjem behozta Jancsikát és együtt fürödtünk. Nagyon élvezte :D

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Kittyna: Sajnos úgy látszik hogy két gyerekkel rá kell szokni hogy ha valaki hazahoz valamit az végig megy a családon. Én kezdtem aztán Bogi aztán tegnap már apa és ma hallom hogy Jázmin is kezd köhögni. De hál istennek kezdünk kijönni belőle. Mi hétfőn voltunk dokinál és sajnos antibiotikumot adott Boginak, de már jobban van tőle. Tudtunk aludni is. Képzeld el hogy este nagyon nehezen aludt el. DE 7-ig aludt. SŐŐŐt Jázmin fél 8-8 körül evett és 3 kor kelt csak enni, aztán meg 7 után. Fúúú annyira jó volt aludni. És este is gyorsan evett, pedig szopott is.
Ja és HURÁÁÁÁÁÁÁ én is nagyon örülök hogy végre itt a tavasz. Mi is voltunk tegnap fél órát sétálni. És még ma is tervezem hogy kimegyek. Na mondanom sem kell após rögtön -ha beteg a gyerek mért hozom ki mit mondott az orvos- mondom a doki mondta hogy nem hogy árt de ha rendesen fel van öltöztetve akkor jót is tesz neki a friss levegő. Főleg a légúti megbetegedésnél.
Mennyi most a rota? Bárány himlőt nyugodtan beadathatod. Nem igazán a betegség miatt parázom, de nekem lányaim vannak és nem akarom hogy egy elkapart pötty ronda heget hagyjon az arcán vagy bárhol. Ráadásul a doki azt mondta hogy rámehet az idegrendszerére, ami nagyon ritka de....
Ja igen a sok kajától fáj a hasikó nálunk is. Eddig csak a tápit tettem teába, de az nem elég, most én is adok neki sima teát is. és most jó.


Ekriszta: Köszi a tanácsot a gyógyikkal. Kaptunk folyékony antibiotikumot és rögtön jött az ötlet hogy tegyük bele valami lötyibe hogy megigya stb.stb. De nem akarta meginni. És hisztizett hogy ő vízet kér. Na mondom akkor most itt a kanál és megeszed különben megyünk dokihoz. sírt egy kicsit de bevette. Tök jó. És én vagyok a hülye hogy nem is gondoltam a lányomról hogy így tudok rá hatni és hülyének néztem. Rosszul is éreztem magam.

Rólunk: Mi is imádjuk a jó időt. Már felállítottuk a trambulint Boginak. ÉÉÉS végre én is kipróbálhattam, mert amikor megvettük akkor már terhes voltam szóval én még nem ugráltam, de tök jó.
Ja és beírattam Jázmint bölcsibe mert nálunk már ilyenkor kell és még így sem biztos hogy lesz helye jövő szeptembertől.
Ma jön meg a bútor a gyerkszobába szóval most nagy pakolászásba vagyok, de olyan szép majd ha tudok teszek fel képet. Hát ennyi rólunk.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


kittyna:nalunk is ez a szitu!2 orankent enne, ha nem kap azt az uvoltest!!!!!
Valtottam tapszert mert az SMA amit evett iszonyatosan megfogta a szekletet.
Adtam neki 1xkupot masodjara meg laevolac szirupot ami ugyszint segitett.
Ezert valtottunk.
Aptamil-ra ami Milupa termek, ettol meg kiporsosodott az arca es orankent volt ehes tegnap is tole, de ennek ellenere kevesebbet eszik belole, megall a 60-70 ml-nel es onnan sehova se tovabb!!!!
Most csereljek megegyszer megint masra?
uhhh
kozben fejek is, szoptatni probalok de semmi valtozas.

Itt is szep az ido, mi is megyunk setalni nemsoka!

Szemgyulladas:nagyon csipas az egyik szemecskeje, elmentem a gyogyszertarba, ahol mondtak forralt hutott vizzel mossam neki.
Jovo heten meg mutassam meg a dokinak.
De mar sokszor ki sem tudja nyitni szegenykem, egesz nap torolgetem neki!

kacsamama:irigy vagyok az alvas miatt!!!! :D

Kép

Kép
valijja
 
 


Valijja:próbáld meg megitatni vagy teával vagy vízzel,mert a tápszer nem oltja a szomját, úgy, mint az anyatej. Nekünk is ez volt a gond, hogy folyamatosan sírt,és a cumit is szívta ezerrel.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok.
Vagyunk mi is csak nem nagyon tudok mit írni, mert minden oké nálunk. Szépen eszik és alszik, ahogy megszoktuk, éjszaka csak egyszer kelünk aztán hajnalba 5kor amikor már amúgy is kelek apa miatt így nagyon jó, bár azért így is fáradt vagyok amikor felkelek.
Mi is járunk ki sétálni, nagyon élvezzük mindketten vagyis hárman mert a kutyuskánk is élvezi hogy nagyokat sétálunk.
Ma volt a védőnő, megcsinálta az egy hónapos státuszt, igaz hogy hétfőn töltjük,de majd csak csütörtökön megyek a doktornőhöz és képzeljétek, elvileg 70 g-ot gyarapodtunk és 4 cm nőttünk. Majd meglátjuk a jövő héten a doktornőnél, mert nekem ez soknak tűnik.
Szóval ennyi. Na megyek mert lassan fürdetés van. Néha jövök.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Holnap lesz a nagy nap!!!!! Várom nagyon ,de egy zabszemet sem lehetne egyik "járatba" sem felhelyezni!! :lol: :lol: :lol:
Szorítsatok nagyon, hogy minden rendben legyen és ne érezzem a műtétet!!!! - mint Lilinél bár az más eset volt!!

Írok Kacsamamának, ha megvagyunk!!!!

jó babázást nektek!!!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

Tegnap volt egy hónapos Zalán, megvolt az 1 hós státusz is, 5 kiló és 58 centi. Minden oké. Az oltásokat 2 hónaposan kezdjük, kettőt kap mindig. A kötelezőket, meg a prevenart és menjugate-t felváltva havonta egyet.

Littlebaby
Drukk! Drukk!
Vendég
 


Littlebaby:hajra :D

Kép

Kép
valijja
 
 


Littlebaby nagyon szorítok!!!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Littlebaby: Lehet hogy már túl vagy a műtéten és már a kezedbe tartod a kis törpikédet, de szorítok! Ügyes légy!

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Végre rájöttem, hogyan kell lekicsinyíteni a képet :) Íme a kisfiam :D

Kép Jancsika

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


WINGBO bébihinta kölcsönzés

6 HETES KORTÓL 6 éves korig használható hasalós hinta.
Korai fejlesztésre kiváló – koraszülöttek illetve beteg gyermekek fejlesztéséhez kitűnő eszköz, egészséges babák esetén pedig gyorsítja a mozgásfejlődést.

Segítségével az idegrendszeri pályák kapcsolódása könnyebben létrejön, ami segíti a mozgás és gondolkodás fejlődését.
A baba pár használat után rájön, hogy ő maga tudja lökni a hintát és ezt örömmel meg is teszi.

Magyarországon kevésbé ismert termék, külföldön már régóta ajánlják fejlesztésre. Újonnan kb. 30 ezer forint, viszont kölcsönzéssel (4000 Ft/hó) kipróbálhatod, hogy a Te babádnak beválik -e.

Érd: 70/520-2399
kata2006
 
 


Sziasztok!

Reggel írt Littlebaby csak nem volt netem. Megszületett Panna délelött 10 körül 3900 g és 59 cm-vel.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Littlebaby GRATULÁLOK!!! Sok-sok örömet és boldogságot kívánok!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Littlebaby:sok sok boldogsagot es tejcsit:)))

Kép

Kép
valijja
 
 


Littlebaby Gratulálok! Szép nagy baba, nem csodálom hogy szenvedtél már a végén!

Kittina: Nagyon szép Jancsika! Gratulálok. Köszi a képeket.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Littlebaby GRATULÁLOK a nem is olyan little baby-hez! ;-)

Jancsika nagyon édes!

Kacsamama remélem jobban vagytok!

Mi is vagyunk, nagyon illik ránk, amit pöcök írt: felnézek néha, de megint csak azt tudom írni, hogy minden ok, Hanga egy angyal, eszik, alszik, nézelődik, nagyokat alszik séta közben és éjjel ugyanúgy egyszer kel fel, aztán reggel 6 és 7 között valamikor. Kedden volt 3 hetes, akkor megmértük és 100g-al több volt, mint a születési súlya, úgyhogy mi is növekszünk, habár még így is "csak" 3330g, úgyhogy a topik egyik legkisebbje szerintem. :-)

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Littlebaby

Gratulálok kislányotokhoz!Szép nagy bébike kett!Jó egészséget nektek,sok tejcsivel!

Puszi

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Littlebaby:Gratulálok!sok szépet-jót nektek!

Kép
ani983
 
 


Littlebaby én is gratulálok a babóhoz. Nyugodt nappalokat és éjszakákat kívánok és sok tejcsit, na meg jó egészséget.

Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek.

Kép
ekriszta
 
 


Littlebaby
Gratulálok! Szép nagy baba! Sok-sok tejcsit, és jó egészséget kívánunk!
Vendég
 


GRATULÁLOK AZ UTOLSÓ BABÁHOZ A TÁBLÁZATBAN!!!!!!!! JÓ EGÉSZSÉGET NEKTEK IS!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk még mindig, bár apa ma itthon maradt nem ment dolgozni mert ő is beteg most már, pedig ő általában halálos betegen is dolgozik. Bogi kapott SAJNOS antibiotikumot ami viszont használt és most már nem is beteg, egy kicsit még köhög, de jól alszik. KIjött az utolsó 4 rágó fog. Szóval ő már befejezte a fogzást. Talán azért is volt ő a legbetegebb, mert még ez is hozzájött. Csak ő volt lázas, nekem csak hőemelkedésem volt. Viszont tegnap voltam Jázminnal is dokinál. Elkezdi a doki hogy Jázminnak nem igazán kéne betegnek lennie. Mondom jó majd szólok a vírusnak hogy ŐT NEEE. Hülye. Viszont Úgy néz ki hogy talán a tejnek köszönhető, meg a kamilla teának, hogy Jázmin egyáltalán nem volt lázas, egy kicsit náthás és köhög, viszont a doki is meglepődött hogy a torka nem volt piros, viszont hörgött. NA mindegy, de már ő is kezd kijönni. Tegnap este viszont kb óránként szívtam az orrát. Szegénykém ott fulladozott mert hogy csak orron vesznek levegőt. DE nekem a legjobb mert Bogi is velünk aludt szóval egyik fülembe Bogi hörgött, másikba Jázmin szipogott én meg ott fulladoztam ezek hallatán. Őket nem zavarta az alvásban, csak engem, ehhez jött most apa is. Röfögnek, morognak szóval szinfónia van.
DE a legjobb hogy megjött a gyerekszobába a szekrény. Azt pakolom mostanság, de tök jó lett. A régi szekrény az új felében is elfér, pedig sokkal kisebb helyen elfér, mert sarok szekrény. Sokkal jobb a kihasználtsága. Szóval a 2 gyerek elfér egy ideig benne.
Ja és a férjem megkérdezte Bogit hogy akar-e még egy Jázmint: A válasz az volt hogy igen. Na mondom azért hagyjanak már egy kis időt nekem is.
KÖRKÉRDÉS:
1. Nem tudom nálatok hogy van, DE Bogi most hogy jön a tavasz, teljesen bezsongott és egyszerűen olyan rossz hogy ihaj. Nálatok hogy van ez.
2. Akik szoptatnak: Én Bogit nem szoptattam csak 1-2 hétig, akkor sem volt sok, de most van még, ahhoz képest elég sok. ÉS megőrülök az édességért. Littlebaby tudja hogy én csak sósat szeretem, és nem eszem csak nagyon kevés édeset csokit szinte egyáltalán nem ettem. DE MOST megőrülök a marcipánért almaléért és a csokiért.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


littlebaby, szívből gratulálok, minden elképzelhető szépet és jót kívánok Nektek!!!

millió puszi

Kép
Kép
judysz
 
 


Littlebaby: sok szeretettel gratulálunk és jó egészséget kívánunk!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Csajok, ma vagyunk pont 3 hetesek, a lenti vonalzó valahogy elszámol… (közben már 3 hetes és 4 naposak vagyunk!)
Hát, nagyon sok fura dolog történt velünk azóta. A szülésemről röviden. 3 ujjnyival érkeztem be, kisebb mensi görcsökkel, szóval szinte 0 fájdalommal. Kellettek a nagy görcsök, hogy meg tudjak szülni, így kaptam oxytocint fél 11-kor. Vajúdhattam ahogy akartam, földön…stb. Nem volt folyamatosan rám kötve a ctg. Edára már nem volt idő, f2-kor a baba már kint volt. Iszonyatosan fájt, de már nem emlékszem a fájdalomra, csak, hogy milyen nagyon szép élmény volt. (nem is biztos, hogy a fájdalom maga volt a sokkoló, inkább, hogy a semmifájások hogy tudtak ekkorára nőni. A kórházról, a dokimról, a szülésznőről csak best-eket tudok írni. A párom előtt is le a kalappal, szuper volt vele együtt átélni. Szóval, nagyon szép élményként maradt meg bennem…
Picit vérszegény voltam, szóval elég szédülős voltam az elején.
Albertbaba nagyon édes, egy mintababa, ha olvastátok a Suttogót. De voltak köldökcsonk gondjaink, és volt szembegyulladás és a túlhordás miatt szó szerint vedlett, annyira száraz volt a bőr.
Most más minden megoldódott. A kórházból 0 tejjel jöttem haza, úgy, hogy még előtejem se volt. Nagyon jó fej a dokinénink és a védőnénink is, biztattak, hogy tartsak ki, ne adjak tápszert. Másnap be is indultak a dolgok :D aztán Albert nagyon ügyesen cicizik, de a mellbimbóm szanaszét volt szakadva. Az lett a vége, hogy kihívtam egy szoptatási tanácsadót, aki hihetetlen jó szakember, ezt is megoldottuk.
Aztán Alberttel nem igazán tudtuk, hogy hogy kell kezelni, úgy néz ki, hogy nagyon szeretne egy napirendet, amit most próbálunk belőni. Albert nagyon ügyesen alszik, szinte az egész éjszakát átalussza, 5 órákat, csak egyszer kell és azonnal visszaltatja magát. Kivéve nappal. Akkor nagyon fenn van, nem akar elaludni. Ha elalszik, 3 órát egyben lenyom, költeni kell. Szóval, a nappalokat még nagyon tanuljuk.
És mára begyulladt az egyik mellem, hajrá, de szép is az anyaság és az anyatejes táplálás :)
Albert egyébként egyáltalán nem bukik, de úgy büfizik, mint egy jó kocsmáros. Mi minden nap járunk sétálni, olyan szép idő van!
Nézzétek meg a videóit :)
http://www.youtube.com/user/Kremelicek
Ha valaki szeretné a szüléstörténetemet olvasni, akkor itt találja (titkoslinken :) )
http://www.okosanyu.hu/Gyerekszoba/Albert

Kép
mieza
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat!!! Már vagy két hete írom ezt a mailt, többet nem fogok ennyire lemaradni, ígérem! Szóval, bocsánat, ha picit összevissza leszek, vagy ismételek :)
Amiről lemaradtam:

Hatalmas gratula Pöcöknek!!! Pöcök, ez nagyon vicces, hogy egymás szobatársai lettetek :) Nálad olvastam, hogy kaja és böfi után kiságy és elalszik. Iszonyú sok helyen ezt nem ajánlják. Kaja után éberlétet ajánlanak. Ti hogy vagytok ezzel csajok?
Mi is kutyákkal sétálunk, annyira várom mindig, amikor apa is tud velünk jönni. Kedden leszünk egy hónaposak és megyünk egyet kirándulni, egy nagyobbat :) Mi 3,7-tel születtünk és most 4,4-nél járunk. Hatalmas gyerek lett, a védőnéni szerint elég a napi 6 szopi, mert akkora :)
Zorróné, jó a videó!!! Elolvastam a szüléstörténetedet, köszönöm, hogy megosztottad!!!

Tecaa, nagyon szép kiscsaj ám!

Kacsamama, Jázmin is nagyon-nagyon édes!! Nekem azt mondták az elején, hogy szopinál a legfontosabb, hogy szívjon. Ha egy cseppet is kiszív, akkor kettőt rak a helyére a természet. Szóval, minden csepp számít. A baba szívesebben eszi, ha édeset ettem előtte. Szóval, nagy édességzabáló lettem. Meg is lett az eredménye (bár szerintem ez inkább genetika, de jó rá kenni, hogy bűnözhetek). Minden szopi előtt hatalmas a cicim, amire nem tud Albert ráharapni, szóval le kell fejnem. 50-60 ml / cici mindig lejön úgy, hogy még ezen kívül neki is marad 20-25 perc szopira.
Reni, a képeidet nézve, nagyon hasonlít a két kissrácunk.
Nekünk is nagyon száraz volt a bőre, Linola babafürdető olajat és krémet vettünk. Kérdezz rá, hogy van-e nálatok. Ha nincs, akkor ezeket nézd meg, egy amerikai barátnőm ajánlotta:
A zselés aloe vera J&J olajat használta. És nem egyik napról a másikra javult, sajnos. Vagy a Bio fürdető vált be http://www.californiababy.com/hair-body.html

Littlebaby, nemsokára itt a nagy nap!! Közben el is jött :) Gratula!!! Üdv Panna!!!
Nekünk amikor cumisüvegből kellett hozzáadnom, mert a ciciben kevés volt, utána teljesen máshogy harapott a cicire, szét is szedte a mellbimbóm.. Az tuti, hogy többet ilyet nem csinálok, csillagokat láttam…

Brita, nagyon édesek ketten! Olvastam, hogy több problémád volt a melles szopival az előző gyereknél. Most, hogy vagy ezzel?

Csibic, gyönyörű kislány!!! 20 óra vajjúdás?? Mi volt a gond?

Kittyna, hatalmas gratula nektek is! Kyttina, amit írtál az elején, hogy milyen édes baba, de a 4-5 óra körüli időszak a mumus, az egy az egyben a mi napirendünk. Aztán amikor írtad, hogy nyűglődik, semmi se jó, az tökéletesen leírta a mi nappalainkat, mármint a délutánokat. Csak én 3 óránként etetem és nem kap többet. Tudom, hogy nem éhes, nem fáj semmije, nem hasfájós. Egyszerűen csak túlpörögte magát és nem tud kikapcsolni. De vörös fejjel ordít és olyan, mintha a szívemet csavargatnák… És sehol se jó neki, de én sem tudom mindig kézben tartani… Szóval, fekszik a kiságyban, én próbálok ingerszegény környezetet biztosítani, ülök a kiságy mellett, beszélek hozzá és ő ordít. Aztán egy idő után elfárad és elalszik… És olyan mosolygósan ébred… De ezek az időszakok halálfárasztóak… (hál istennek nem minden nap!!!)
Mondjuk nekem eszik eleget egyszerre (nem mérem), és ha elalszik, nagyon jól alszik. De látom, hogy Kacsamama és Judysz is írja, hogy ezeket az időszakokat ki kell bekkelni :) Viszont éjszakánként már 2szer 8 órát is aludt, de általában a 6 a jellemző. Este 8-tól reggel 9-ig alszik, egyszer 2-3 körül kell, aztán 6-kor és 9-kor :)
Tejre (tehéntejre) nekem mindenki azt mondta, hogy napi 2 decinél többet ne igyak, mert megzavarhatja a baba szervezetét…

Kati, nagyon szép kiscsaj!!! Mesélj a szülésről!
Judysz, nagy-nagy gratula!

Ágyöngyi, üdv a klubban :)

Ágci, nagy hurrá nektek is!

Valijja, örülök, hogy Olívia jobban van… Jó pár etetést már én is végigbőgtem… Nem kis kálvária, amit végigjársz…
Lassan mindenki megszül, én szívesen olvasnám a te szüléstörténetedet!
Mi pl. jó nagyokat büfizünk, de egyáltalán nem bukunk. Még sosem…

Grapfruit, mi egy napon szültünk, kb. 1 óra eltéréssel
:) Ez nagyon jó!!!
Azt mondják, hogy jobb szpoi előtt fejni, mert akkor a leves (hígabb tej részét ) lefejed és neki marad a zsírokban gazdagabb, értékesebb hátsótej, a főfogás.. Nekem ez nagyon bevált!

Tecaaa, nekünk a saját kiságyában alszik, nagyon szereti. Így mi úgy döntöttünk, hogy „nem rontjuk el” :) De szerintem nem fura, ha nektek úgy kényelmesebb. Mi az első 3 hétre beköltöztünk a gyerekszobába, de tegnap visszacuccoltunk, mert nem igényelt minket. Ha szoptatok éjjel (egyszer kell), akkor átmegyek, megszopiztatom és megyek vissza aludni a saját szobámba. Nekünk ez bevált.
Nekem a velealvással az egyetlen félelmem, hogy nagyon ki tudom ütni magam és félnék, hogy ráfekszem. Tudom, hogy ez valami ösztön az anyákba, hogy nem, de tegnap szoptatás közben is úgy elaludtam, hogy a mellettem csöngő telefont se hallottam… (délután!). Illetve egy gyerekorvos tartott egy babagondozós tanfolyamot, aki valamelyik gyerekkórházban praktizál és mondta, hogy még mindig van évente 2-3 esete, amikor anyuka fut be a gyerekkel, aki sajnos már nem él, mert ráfeküdt éjjel… Engem ez nagyon meggyőzött. De a legjobb barátnőm velealvós volt és szuper kissráca van :)
Van köztetek valaki, akinek van pontos napirendje? Én most kezdem megérteni a lényegét… jó ha tudja az ember, hogy mikor alhat, mikor ehet…stb. Pl. tegnap is elfelejtettem enni…
Ja a kilokról annyit, hogy 73 kg-mal mentem be a kórházba és 69-cel jöttem haza. Na, a különbség Albert :)
Most 3 hét után már folyik le, ma reggel 65 voltam. Még egy 8 kg és boldog leszek :) Viszont a hasam szinte teljesen visszahúzódott…

Ti fürödtök kádban? Tudom, hogy nem ajánlják, de én már bűnöztem… Annyira kellett, annyira…

Csajok, ti hova mentek csípő uhu-ra?
Én találtam ingyenes helyet a Dél-pestiben, ahol a koponya és hasi uhu-t megcsinálják ingyen, és ma hívtam fel őket, szerdára kaptam időpontot…

Olvasom, hogy kinek mennyit eszik. Mi ma kapunk mérleget, kíváncsi leszek. Hogyan méritek? Meztelenül? Vagy ruhában szopi előtt és szopi után?

Végre hosszúhétvége van és Apával lehetünk 4 napot!!!!

Kép
mieza
 
 


Mieza: örülök, hogy jelentkeztél! Nagyon jó volt olvasni Albert születésének történetét, szeretem az ilyen pozitív tartalmú szüléstörténeteket, amikor minden fájdalom ellenére a pozitívumok maradnak meg csak!
Sajnálom a későbbi problémákat, de jó, hogy minden megoldódott!

Napirend: nálunk napközben most már kezd beállni Dorka: 8-kor, 11-kor, 2-kor, 5-kor és 8-kor eszünk, a nyűgös nem alvós, semmi sem jó időszak 5 és 8 között van! Ilyenkor felkötöm kendőbe, mert csak ölben lenne el, viszont ilyenkor Beninek vacsit kell adnom, fürdetni és mesélni kell! Egyébként ha kinn vagyunk, Dorci mindig alszik két szopi között, ha benn vagyunk akkor változó! Vagy nézelődik vagy rajtam van!
Az éjszaka az nálunk más tészta, sajnos akkor sokat kelünk, sokszor már azt sem tudom hányszor, mert annyira fáradt vagyok, hogy berakom a cicit Dorka szájába és én már alszom is tovább, aztán amikor befejezte, szerencsére ő is!

Fürdés: én három hét elteltével fürödtem, egyszerűen szükségem van rá este, mert annyira jól esik a kádban töltött negyed óra!

Uh: ahova terhesgondozásra jártam (Gólyafészek Rendelő), ott csinálnak csecsemő uh-t is (koponya, hasi, csípő), úgyhogy mi oda megyünk! Benivel anno a Budai Egészségközpontba voltunk, ami 3 éve még ingyenes volt, most viszont 7000Ft-ért csinálnák meg...

Mérlegelés: nekünk nincs mérlegünk, de Benivel volt, akkor az esti etetés mennyiségét mértük le úgy, hogy felöltöztettük fürdés után, lemértük mindenestül, aztán szopi után újra + havonta egyszer mértük meztelenül.

Édesség: húú, én is sokat eszek, annak ellenére, hogy terhesség alatt egyáltalán nem kívántam!

Ja, még a babák székrekedésére akartam írni egy tippet azoknak, akik szoptatnak, nálunk nagyon bevált: őszilevet plusz vizet kell inni összekeverve, amennyi csak jólesik (én egész nap azt iszom) és tök jól bevált, azóta nem szenved Dorci!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Kép Olivia

Kép

Kép
valijja
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: