Új privát üzeneted érkezett!

szerintem nem lehet túlhordozni :D egy babát
ha nem üvölt és nem szenved látványosan a hátadon, akkor biztos, hogy nem rossz neki.
az gondolom 2 eset van amikor nem jó a hordozás, az egyik ha neki kényelmetlen, a másik ha neked
savitri
 
 


nem túl koszos, csak Sári rábukott egyszer-kétszer keveset...ahogy az már lenni szokott. :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


2 hónapos gyerek maximális hordozási ideje (az ő szempontjait nézve) 24h/nap. Ezt semmiképp ne lépd túl, az veszélyes!!! ;)) Én pont úgy szoktam mosni a kedőket, mint a ruhákat (40 fok). Ha nincs benne gyapjú, nem kell olyan óvatosan, mint a gyapjút, de persze moshatod úgy is.

hordozo
 
 

 
 

huuu, hat lehetett vmi a levegoben! kb akkor kezdtem el olvasni a cc konyvet, amikor elkezdtetek itt beszelgetni rola (ezt akkor meg nem tudtam)! aztan miutan pont a napokban kicsit "befuccsoltam" ezzel a temaval egy masik topikon, ma ratok talaltam - es ez annyira megnyugtato a kis lelkemnek! h azert vannak szepszammal, akikhez szinten kozel all ez a megkozelites. nekem annyira jo olvasni ezt a konyvet! megerosit egy csomo dologban, es meg is nyugtat, meg persze fel is kavar... persze biztos, h nem ugy mukodik minden szo szerint, ahogy ott le van irva (jha ha az olyan egyszeru lenne, h le lehetne irni 160 oldalon :roll:), de nagyon sok igazsag lehet benne. es az is biztos, h nem lehet egy az egyben atvenni az indianok modszeret, de sokmindent valamilyen szinten igen! a legnagyobb problemat pedig en is abban erzem (mint ti is tobbben), h itt a mi "jo kis" civilizalt vilagunkban nincs elo kozosseg! a csalad van, es a tobbi meg eleg esetleges es idoszakos... es ezt eleg nehez athidalni...
egyebkent a ketezeregy tervezi kiadni magyarul a konyvet. nekem azt igertek, h nyar elejen... haaaat, majd kiderul...

ja es mindjart megyek is at a masik topikba ;)

csak meg:
Biobaba, az ergoert en is halas vagyok neked! h annyira dicserted anno :) nagyon szeretem, es nagyon jol bevalt :D

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Recca, a Ketezeregy mar eleg regota tervezi... Remelem, ez a nyar eleje mar tenyleg... Bar mar nyar eleje van, vagy nem?
biobaba
 
 


hordozo írta:2 hónapos gyerek maximális hordozási ideje (az ő szempontjait nézve) 24h/nap. Ezt semmiképp ne lépd túl, az veszélyes!!! ;)) Én pont úgy szoktam mosni a kedőket, mint a ruhákat (40 fok). Ha nincs benne gyapjú, nem kell olyan óvatosan, mint a gyapjút, de persze moshatod úgy is.


:D köszi, Ági!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Biobaba, en is szkeptikus vagyok ezugyben, meg hiszem, ha latom, de azert hatha meg iden sikerul kiadni... ;)

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Recca :) na, azért nem volt olyan rossz a CC fogadtatása, más topikokon már lekaptak volna a 10 körmödről :wink:

Viszont ezzel kapcsolatban én is kérdezek: mi a helyzet a többedik gyerek esetében? Kicsi rajtam, másik hol és hogyan? És ha három, vagy több van? Értitek, higy nem kötözködni akarok, ugye? De ez egy jogos kétely és fel is merült "abban" a topikban is azonnal. Persze a nagyobbaknak már kevesebb testi kontaktusra van szükségük, de ha igénylik, ti hogyan oldjátok meg (már ha a CC-nél maradunk)?

indianyo
 
 


Indi, hat nem azt ereztem, h igeny lenne a tema erdemben torteno targyalasara (egy-ket kiveteltol eltekintve es finoman szolva). nehany megjegyzes pedig kifejezetten rosszulesett (meg ha tudom is, h en dobtam fel a labdat... :?). ja, h mas topikokon... hat talan ezert nem irok azokra a topikokra... ;)
a kerdeseidre viszont inkabb a nevelos topikon valaszolok :)
recca
 
 


Indi, én viszont itt válaszolok, mert a válasz röviden: hátihordozás!!

a kicsi a hátadon, a nagy meg igény szerint az öledben.
kár hogy a hátunkon nem nő mell :lol:
savitri
 
 


Kép

vagy így
savitri
 
 


Hehe,

én is ezt csinálom minden este, savitri! :) Szoptatom a kicsit a kendőben, etetem a nagyot és magamat... És én is nagyon sajnálom, hogy a hátunkon nincs cici, mert a kicsikém így "szárazon" nemigen barátkozik meg a háti hordással... :lol:

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Megvan a forrásvizem :) Gyönyörű égszínkék.
Holnap élesítjük.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


:D
Képet kérünk!!!

KépKép
livus
 
 


Kipróbálás után elmondhatom, hogy tényleg ég és föld a különbség. Már a megkötés is sokkal simább ügy volt, és bár nagyon jó tartása van, nem merev. Nagyon kényelmes mindkettőnknek :)
Először fordult elő, hogy hazaértünk, és nem akart kiszállni a kendőből :lol:
Kép

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Jujj! Ez szebb, mint amilyennek képzeltem! :D

KépKép
livus
 
 


Nezz ide balra:) Nekem ez a kedvenc Lana mintam:)
biobaba
 
 


Sajna, nem latszik annyira, elegge lebutulnak ezek az avatarok:(
biobaba
 
 


Eszter, ez nagyon szep!!! es a kep is tok jo :)

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


:) na, ez meg jo nagy lett:)

Kép
biobaba
 
 


Eszter, pocaklakod pontosan mennyi idos? Es Flora hany kilos? En mar majdnem az elejetol nem tudtam vinni a nagylanyt magamon. Bar azert egy 4 evest mar talan nem is kell annyit, ugyh legalabb volt indokom, h leszokjunk rola:)
biobaba
 
 


Olyan jó ez a rajz! :D

Ennek a kendőnek csak a közepén van minta? Mert úgy tűnik a fotón (is), de lehet, hogy csalóka.

KépKép
livus
 
 


Biobaba, mar annyiszor meg akartam kerdezni, mi az avatarod ;) de ez nagyon klassz :)
recca
 
 


Végre látom én is, hogy mi is ez az avatar :)
Flóra kb. 11 és fél kiló, a pocakom 25 hetes, de egyelőre jól bírjuk :)
Az a kérdés merült fel bennem, hogy ha megszületik a kicsi, mi lesz Flórával? Hogy magyarázom meg neki, hogy ki lett túrva a kendőből? Persze, igyekszem már most mondogatni, hogy a cicin is meg a kendőn is, szóval anyán osztozni kell majd, de nem hiszem, hogy ez nagyon felkészítené...

A kendőn nem csak középen van minta, de ott nagyobbak a karikák, mint a szélén.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Safrany: gyönyörű ez a Lana! mennyire kék! milyen hosszú?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, 4,80, de még nincs kimosva, szóval most még hosszabb.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Atyám, Biobaba, mielőtt kinagyítottad, meg voltam győződve, hogy egy szép kis kék béka az avatarod!!!!!! :lol: :lol: :lol:
h_szilvi
 
 


Sziasztok!


Nekünk egy vékony len kendőnk van, ami nagyon jól bevált eddig, de legutóbb úgy megszorította a babónk combját, hogy kis pöttyökben véraláfutásos lett! :shock: Teljesen elbizonytalanodtam, mert nem tudom, hogy én kötöttem meg rosszul, vagy ez a vékony típus már nem bírja el kényelmesen a most már 7 kg felé tartó babánkat. :roll: Hivatalosan bírnia kell, de azt sem hiszem, hogy rosszul kötöttem volna meg, mivel a kezdetek óta így használjuk:
Kép

Lenne ötletetek, hogy mi lehet a baj?
Vendég
 


Pann!
Sajnos a vékony len kendő tud vágni. Szerintem a kendő lehet a hibás.
Sáfrány!
Hordjátok csak minél többet a nagyot is; mindig, amennyit tudjátok és szeretné! Ennél többet nem tehettek. (Apukája is hordoz? Ez segíthet.)

hordozo
 
 


Sáfrány, csodaszépek vagytok ezzel a Lanával:D

nekem 22 hónap van a két gyerek között és úgy esett, hogy a terhesség nagyrészét nyáron töltöttem. A meleg miatt amit pocak nélkül is nehezen viselek, mozogni is alig akartam, nemhogy hordozni egy másik meleg testet. Így aztán kisasszony babakocsizott, amit szeretett is nagyon. A szopikkal együtt szép lassan elmaradtak a kendőzések is, főleg miattam. Nem is volt ezzel gond, "cserébe" együtt aludtunk.
De amikor először mentünk kistesóval sétálni, kistesó kendőben lapult, valahogy nem stimmelt a dolog. Nagyon furcsa volt, mert nem csinált jelenetet, nem nyafogott, hogy őt is, mégis olyan elhagyatott volt. Egyértelmű volt számomra, hoigy nagyon nehéz neki. Nem feltétlen az, hogy őt nem viszik, inkább hogy a másik ott van, közelebb.
Ebben nyilván benne vannak az én akkori felkavart anyai érzéseim is, meg kétségeim, hogy hogyan lehet kettőt. Nem nagyon lehet. :(
Az első pár hónapban rendszeresen csináltam, hogy míg a kicsi rajtam volt kendőben, a nagyot is csípőmre vettem és úgy táncoltunk, ringatóztunk. Majd beleszakadtam, de ha nem csináltam volna, a szivem szakad meg.
Ma már sokkal könnyedebb a dolog. Karácsonyra kapott a nagylány(és az apukája) ergo-t, így most megint rengeteget viszem. Szinte többet igényli mint a kisebb. AZ egyik gyerek mindig rajtam, a másikat meg tolom a babakocsiban.

Pann, biztos vagy benne, hogy véraláfutás? :shock:
nekem elképzelhetetlen, hogy akár egy vékony len kendő is ennyire megnyomja a baba lábát. Mert oké nyomhatja, de a véraláfutáshoz, azért több kell. vagy?
savitri
 
 


safrany írta:Livi, 4,80, de még nincs kimosva, szóval most még hosszabb.


sokat megy össze? én Katját kimostam már, de nem ment össze (30 fokon csak, az igaz), csak "MEGPUHULT". :lol:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


nálunk 20,5 hónap van a 2 csajszi között. hát...nem könnyű, néha osztódnék, ha lehetne... :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Azt írják, 5%-ot megy össze, úgyhogy kb. 5 méter lehet most. Állítólag kevesebbet megy össze, ha előtte éjszaka hideg vízben ázik.

Azt hiszem, én sem tudok mit csinálni, mint erőmtől függően hordozni őket. És rám is vár még az egész nyár...aztán, ha megszületik a pici, úgyis kialakul valahogy, például úgy, ahogy te is írod, Savitri, hogy az egyik a babakocsiban, a másik kendőben. És megpróbálom az apjukat kiképezni, hogy lehessen kettőt is kendőztetni egyszerre :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Kicsi fiam Lanára öntött nem kevés vörösbort :oops: , próbáltam a sós megoldást, hátha reggelre kijön, de semmi. Aztán kimostam gépben, de halványan látszik. Lehet még vele valamit csinálni? :roll:

(Annyira nem vészes, de úgy fáj a szívem...)

Orsi
osoa75
 
 


Eszter, megkerdeztem baratnomet is a kendobol kituros problemarol:):

Nalunk ugy volt, hogy nagyon nagy fajdalmakkal jart a pici erkezese, anyukanal is, a lanyanal is, aki akkor 2 eves es 3 honapos volt.. Annak ellenere hogy tovabb szopizhatott, tovabb is jart neki is a kendo, az olem, tovabb aludtunk egyutt, stb. Szerintem az a megoldas, hogy meg kell engedni ezeket a fajdalmakat, mikozben az osszes szeretet, odafigyeles, testkozelseg korlat nelkul megmarad.
Ennek vannak persze fizikai hatarai. Erre fontos az empatia, semmikeppen ne tagadjuk a gyermek erzeseit ("latom, ertem, hogy teged ez mennyire bant, gyere, megolellek", es nem: "nincs baj, itt a jatek, nezd milyen szep")
Ha valami csoportba jar (bolcsi, ovi), akkor oda most ne jarjon!
Es anyukanak kell a segitseg, apukatol, rokonoktol, fizetett segitseg, minden, ami elerheto!


Orsi, vorosbor: soval, citromlevel, v langyos tejbe aztatassal lehet eltavolitani. Nem tudom, h ez mar igy mosas utan hasznal-e.
biobaba
 
 


Köszi, biobaba :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok,
jó régen valaki belinkelt egy angol nyelvú oldalt, ahol kendő-varrás ais le volt írva (asszem ugyanott volt szoptatós póló, meg ilyesmik).
Nem tudjátok, hol van, vagy ki írta, mert nem tudom most az összes oldalt tüzetesen végignézni. :oops:

Köszi a segítséget.
h_szilvi
 
 


Szilvi :) Melyik kendőt szeretnéd? Van egy csomó linkem, kikeresem, ha megadod.

indianyo
 
 


Itt van kendő meg szopis póló is. Hátha ezt keresed.
http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/index.html

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,

abszolút kezdő babanet és kendő felhasználó vagyok. Meg tudnátok szakérteni az alábbi képet? Tegnap ugyanis így voltunk ügyintézni (nem volt egy óra), és mire hazaértünk Sebi már úgy lógatta előre a fejét, hogy azt már nem éreztem normálisnak. Korai még ez a pozíció, vagy rosszul volt megkötve?

Előre is köszi a segítséget!

Kép

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Livus,
ez volt az az oildal, köszönöm!!!!!

Indi,
nem nekem kell, hanem az "unokámnak". :lol: Theo nagylányának most 2 1/2 hetes a babája (hurrá, hurrá!), és ő akar varrni. Talált egy linket a waldorfhomeschoolers.com-on (vajon ki küldte neki a linket? :oops:), de emlékeztem, hogy egyszer láttam itt egy olyat, amin sok volt, el akarom neki küldeni.

Orsi,
majd jön Hordozó-Ági és elmondja rendesen, de a lényeg az, hogy egyáltalán nem kedvező kifelé hordani a babát. Elolvashatod a web-oldalán is. Úgyhogy nem csoda, hogy Sebi nem értékelte.
Tényleg nézd meg az oldalát, nagyon sok hasznos infó van ott, tart tanfolyamot is, hogy a nektek legkényelmesebb poziciót megtaláld. :)
h_szilvi
 
 


Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat a vékony kendő ügyében! Elmerültem itt a topikban és végül is egy Ergo mellett döntöttünk, remélem nekünk is be fog válni! Alig várom, hogy megérkezzen! :D :D :D
Nagyon sok hasznos infót szereztem hordozás témában, nagyon jó a topik, másoknak is fogom ajánlani! :wink:
Vendég
 


Orsi!

Szia! Így nem szabad vinni babát, ha jól tudom, egyáltalán soha sem. Megterheli a gerincét és a csípőjét is, túl sok inger éri (ki van tárulkozva, nem tud elbújni anyába, ha megijed, stb.) A lába nincs térdben felhúzva, hanem "lóg", ez külön még nem jó....de majd mindjárt jön Ági és részletes tájékoztatást ad! :D :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szia Orsi!

Amit Szilvi is irt... Nem jo, ha ki van forditva a baba. Tudom, h a legtobben azert teszik igy a gyerkocot a kendobe, mert ugy gondoljak, h erdekli a vilag, hadd nezelodjon, de sokkal fontosabb neki , h odagombolyodjon ahhoz, aki hordozza, a vilagbol ugy is eleget lat. Ha meg mar akkora, h tenyleg tobbet akar latni, nem elol kell vinni, hanem haton:)

En leginkabb ugy erzekeltetnem, h a baba, hogyan erzi magat, ha igy van a kendoben az az, h kepzeld el, h teged a hataddal a derekadnal fogva odakotnek egy fatuskohoz es visznek. A medenced egybol termeszetellenes szogbe kerul, ami egy ido utan fajhat is. Es a hordozonak se igazan jo, ha igy van rajta a baba, mert nagyon huz elore.

http://hordozokendo.hu/
http://www.hordozo.hu/

Biobaba
biobaba
 
 


Szilvi: a TBW-n van egy egész fórum a DIY kendőkről, varrásról trükkökről, stb, itt a link!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv,
köszi, már továbbítottam is! :D (Bár most ott éjszaka van, remélem alszik.)
h_szilvi
 
 


Hú, köszönöm szépen a gyors válaszokat, még jó, hogy időben megkérdeztem (megtévesztett, hogy sokszor láttam ezt a pozíciót). Akkor gondolom kenguruban sem ajánlott így vinni, igaz?

Mégegyszer köszi

Orsi

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


igen, semmilyen hordozóban nem ajánlott így vinni (bár kenguruban befele fordítva sem az igazi, mert, az nem biztosítja a csípőjének megfelelő tartást, mivel nem terpeszben van a lába, csak lóg) ennek ellenére sajnos tényleg sokan hordoznak így... :(

KépKép
livus
 
 


Sno!
Muszáj írnom, annyira mondjátok, hogy majd én jövök és írok, de már mindent leírtatok a kifelé-nem-fordításról! ;) Nem tud elbújni a baba, ha sok az inger, nem tud kiben megkapaszkodni, ha megijed, és főleg rosszul fejlődik a csípője a láblógástól. Külön tetézi a bajt, ha nem szoros a kendő, hanem lóg, így a baba lába leér a mama combjáig. Minden lépéssel lép a baba is, ami stimulálja a csípő fejlődését abban a rossz irányban, ahogy éppen van (lóg). Ez csípőficamgyártás. Azért látod sokat ezt a pozíciót, mert a háton hordozást sokkal kevesebben tudják, mint ahányan hordoznak, pedig hosszú távon csak háton vagy csípőn (csak az nehézkesebb azért) működik a hordozás. Háton meg azért tudnak kevesen hordozni, mert azt nagyon nehéz kielégítően megtanulni papírból.
Kenguru és kenguru között nagyon nagyok a különbségek, úgyhogy én nem írnám le azt, hogy kenguruban befelé sem jó hordozni. Minden hordozóeszköznél mérlegelni kell néhány szempontot. Egyértelműen el lehet dönteni, ajánlható-e egy eszköz vagy nem. Itt írok erről részletesen: http://www.hordozo.hu/hordozokendo/jo-babahordozo

hordozo
 
 


Ági: van olyan kenguru, ami terpesztartást biztosít??? Azt ergonak hívják, nem? :D :wink:
Én csak a terpesztartás hiánya miatt írtam, hogy nem jó a kenguru. Az igaz.

Ja, most jut eszembe: a kötős kenguru is kenguru :wink: Na, jó, akkor tévedtem. Ezek szerint tényleg van egy olyan kenguru, ami a csípőnek is jó. CSak ez nem az, amit a köztudatban kengurunak neveznek...

KépKép
livus
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: