Nam, így jár, aki azt mndja, nem jön ide többet.
Tehát, hogyx mindenki tisztán lásson:
Mi a transzszexualizmus?
A transzszexualizmus olyan betegség, amelyben a beteg testi neme és pszichoszexuális neme egymásnak ellentmond. A transzszexualizmus valóban a WHO által is elismert betegség, amennyiben a betegnek tartósan igen rossz közérzetet okoz, és orvosilag gyógyítható (és gyógyítandó) állapotot definiál. A beteg más nemûnek érzi magát, mint amilyen a teste, és ez az állapot tartósan kényelmetlenséget, kínokat okoz neki. Általában 5 éves kor környékén kezd jelentkezni, de sok transzszexuális hosszú ideig titkolni igyekszik valódi nemi identitását.
Angol rövidítése a TS mellett (ami transzszexuális személyt is jelöl) a GID is, amely a Gender Identity Disorder ("nemi azonosságtudati rendellenesség") betûszava.
A transzszexualizmus értelemszerûen két alapesetben fordul elõ közel azonos számban: férfi testben nõi lélek (õk az MtoF TS-ek vagy a szakirodalomban transzszexuális nõk), és nõi testben férfi lélek (õk az FtoM TS-ek vagy a szakirodalomban transzszexuális férfiak) (itt a lélek elsõsorban pszichiátriai értelemben veendõ).
Mi okozza a transzszexualizmust?
Teljes bizonyossággal még nem tisztázott, hogy mi okozza a transzszexualizmust. Régebben úgy gondolták, hogy elsõsorban a neveléssel függ össze a dolog. Ma egyre inkább bebizonyosodik (pl. Dr. Czeizel Endre kutatásai is erre utalnak), hogy a transzszexualizmus veleszületett betegség.
Mélyreható kutatások kimutatták, hogy egy "férfiból-nõ" transzszexuális agya nem férfi, hanem nõi felépítésû. Ez radiológiai vizsgálatokkal és pszichiátriai személyiségtesztekkel is kimutatható.
A transzszexualizmust nem szabad összetéveszteni sem a transzvesztitizmussal, sem a homoszexualitással.
A transzvesztiták olyan férfiak, akik jól érzik magukat részben vagy egészen nõnek öltözve, ez általában (de nem szükségszerûen) náluk szexuális izgalommal jár, és gyakran kötõdik valamilyen szexuális tevékenységhez (szex partnerrel vagy maszturbáció). A transzvesztiták közül sokan titkolják "másságukat", és csak a négy fal között, elrejtõzve ûzik tevékenységüket, mások kifejezetten a nyílvánosság elé tárják, és pl. színpadon fellépnek nõimitátorként. A transzvesztiták között egyaránt vannak homo- bi- és heteroszexuálisok is. Nagyon ritkán nõknél is elõfordul.
A homoszexuális férfiak többsége kifejezetten férfinak érzi (jól) magát, és partnerében is a férfiasságot keresi. A homoszexuálisok tehát nem saját nemükben, hanem partnerideáluk nemében térnek el az "átlagtól" vagy "normálistól".
Gyógyítható-e a transzszexualizmus?
A transzszexualizmus lényege, hogy a pszichoszexuális nem ellentétes a testi nemmel. Kézenfekvõ, hogy a gyógyításnál az egyiket meg kell változtatni.
A pszichoszexuális nem, az agyi nemi identitás néhány éves korban már teljesen fejlett. Ennek megváltoztatására irányuló kísérletek eredménytelenek.
A transzszexuálisok kezelése minden demokratikus, fejlett országban a testi nem megváltoztatását jelenti. Ez a folyamat a transition. Ez elsõsorban hormonterápiát és mûtéti beavatkozásokat jelent.
Halálos betegség-e a transzszexualizmus?
A transzszexualizmus szigorúan véve nem "halálos betegség", de az öngyilkossági kísérletek kutatások szerint kb. 30%-osra tehetõk ebben a kórképben. Természetesen a kezelések is változó mértékû orvosi kockázattal járnak, sõt: bizonyos esetekben agresszív bûncselekmények áldozataiként is veszélyeztetettebbek a transzszexuálisok.
Milyen a transzszexuálisok szexuális élete?
A legtöbb transzszexuálisra jellemzõ, hogy a transitionig nem élnek szexuális életet (aszexuálisak), mert utálják a saját testüket. Gyakran még a maszturbációtól is tartózkodnak. Mások normális életet élhetnek, családot is alapíthatnak, így elõfordul, hogy pl.egy többgyermekes családapa negyvenévesen rászánja magát a transitionra.
A transition után a transzszexuálisok lehetnek hetero- homo- bi- vagy aszexuálisok is.
Ahonnan pedig az idézet való: (figyelem, aki nem tudja elfogadni a másságot, legyen szíves, ne olvassa el az oldalt, nem fog neki tetszeni.)
[url=http://www.extra.hu/tsonline/support.html" TARGET="_top]http://www.extra.hu/tsonline/support.html[/url]#about%20)
Zsóka