Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Sajnos jók voltak a tesztek... nem sikerült...:(((

Köszönöm a drukkokat!
bodzássüti
 
 


Jaj Sütiiiiiiii!!!! Nagyon sajnálom, de tényleg. Annyira szorítottunk. Mondtak valamit? Nagyon örültem volna ha sikerül.Nem tudok okosabbat: fel a fejjel...

vígasz, vígasz neked

Dóri
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ndora77 2010.11.26 16:34-kor.
ndora77
 
 


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
bari6
 
 

 
 

Köszi Lányok!
bodzássüti
 
 


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Bodzássüti, nagyon sajnálom. Nem is tudom mit mondjak, teljesen lesúlytott a hír. Légy erős. Puszi. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
oroszagár
 
 


Sziasztok bodzássüti nagyon sajnálom :cry: Nekem is vólt egy sikertelen lombikom hiddel tudom mijen érzés!!!!! De most nagyon erősnek kell lened :!: Tudom könnyű ezt mondani de meg kell próbálnod. :cry: Fel a fejjel.
rubint
Budapest IV. kerület
 
 


Süti, nagyon de nagyon sokat gondoltam rád, rettenetesen sajnálom :( :( :(
Csak annyit tudok mondani, fel a fejjel, megyünk a következőre!
kisbaby
 
 


:(
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Bodzássütim, tudom nagyon rossz, de ha egy kicsit jobban leszel ugye jössz majd? :roll:

Etuspocok, rád is nagyon sokat gondoltam ma. Remélem jól vagy és pár nap múlva kiderül,h aggodalomra semmi ok :wink:

Pocaksimi minden kismaminak és a várakozóknak sok-sok energiát!
bari6
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az együttérzést! Volt egy vacak hétvégém, de már jól vagyok. Talán jövő héten már be is nézhetek Szakács doktorhoz a továbbiakat megbeszélni.

Lányok! Ne haragudjatok, de ki ismeri azt a talpmasszőrt? Engem is érdekelne. Hátha használ....

Ölelés és mégegyszer köszönöm!
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Bodzássüti nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. De látom nem hagyod magad! :lol:

Nálunk az a helyzet, hogy tegnap megcsinálták a méhlepény vizsgálatot.
Nem nyugodtam meg persze, mert most aki csinálta az Uh-ot vastagnak látta a nyakiredőt. Múlthéten 1,6 volt tegnap meg 5,4. Kész kabaré! Az egész arra jó, hogy agyon idegeskedjem magam.
Állítólag csütörtökre fognak eredményt mondani.
Ennél a bizonytalanságnál nincs rosszabb!!! :cry: :cry: :cry:

Mindenkinek sok-sok puszi!!!
Vigyázzatok magatokra!
etuspocok
 
 


Bodzássüti, örülök,h előre nézel, hidd el jövő ilyenkor már egészen másról fogunk majd beszélni :lol:

Etuspocok, nem is tudom mit mondjak....
Tudom az én helyzetem teljesen más volt, de együtt tudok veled érezni a várakozást illetően.
Borzasztó várakozni egy eredményre....
Kitartást és bízzunk benne,h a tarkóredőt most nagyon elmérték :wink:

Puszi,
Bari
bari6
 
 


Sziasztok!
Bodzássüti, én is örülök, hogy előre nézel. Erős vagy, biztos sikerül a baba. Nagyon szorítok, hogy mielőbb újra izgulhassunk érted!
Etuspocok, nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen a babával, szerintem a nyakiredő méréssel ne foglalkozz, a mintavétel (méhlepény) adja a pontos választ. Szerintem ahány orvos, annyiféle mérés, arról nem is beszélve, hogy a babák is rengeteget nőnek 1 hét alatt ebben az időszakban. Nálam sem mértek egyformát sose. Drukkolok, hogy minden rendben legyen, és ez a vizsgálat 100%-os pontosságú, így utána, ha minden oké, megnyugodhatsz teljesen (teljesen persze sose fogunk már, mindig mondták is nekem, most meg én is a bőrömön érzem :) )
Puszi mindenkinek!
oroszagár
 
 


Sziasztok!

Bari:
Hogy vagy? Sajnos nem sikerült sokat visszaolvasnom, így ott maradtam el, hogy megműtöttek.. Azóta rendbe jöttél? mikor kezditek újra a programot?

Bodzássüti:
nagyon sajnálom:( drukkoltam ezerrel...:(:(:( De ne add föl a reményt! sosem lehessen tudni ;)

Etus:
Ne izgulj, holnap már csütörtök! :) Drukkolok ezerrel!! Biztos hogy nem lesz semmi gond:) Ki csinálta az Istenhegyiben az Uh-t?
Nekem Bátorfy doki bácsi és legalább 5x rámért mire kimondta a végítéletet:) Nagyon nem akartam én azt a szurkálos mindenes izés vizsgálatot.. féltettem a kicsit, mert így is nehezen jött össze... remélem nálad semmi extra gond nincs! Drukkolok hogy minden rendben legyen!! :)

Itt felém minden rendben:) Iszom a kakaót:]] kerekedek meg ilyenek :) és várom a 2. genetikai vizsgálatot.
Meg ki van adva hogy figyeljem mikor rúg a baba:]]] nagyon viccesek.. szegényke olyan pici én meg még nem érzem.. sőt azt se érzem, hogy "cápázna " odabent... na majd remélem ennek is eljön az ideje:)

Mindenkinek megy a DRUKKKKKKKKKKKKK ezerrel:)

Ephi
ephi
 
 


Sziasztok!

Ephi, de jó,h jöttél :lol:
Köszi megvagyok, hol így, hol úgy. Sajna a lelkem még mindig képes megborulni egyik pillanatról a másikra :oops: de igyekszem ezeken az órákon átlendülni, ill. van egy cukkancs férjem aki segít :lol:
Ami a kezdést illeti,ha minden jól megy január végén indulhatunk :wink:
Te hány hetes is vagy? 16-18 körül? Dolgozol? Hogy viseled a kismamiságot? Rosszullétek?

Etuspocok, nagyon sokat gondoltam rád. Remélem holnap jó híreket kaptok majd :!:

Bodzássüti, mikor kell visszamenned?

Zafír, veletek mi van?

Kismamik és mindenki nagyon vigyázzon magára ebben a csúszós időben :wink:

Pusza,
Bari
bari6
 
 


Etuspocok, remélem minden OK veletek. Gyere majd, ha tudsz!
Addig id megy a drukk :!: :!: :!:
bari6
 
 


Etus, én is rengeteget gondolok rátok, drukkolok, hogy minden rendben legyen.
oroszagár
 
 


Sziasztok!

A kisfonok altal engedelyezett keves szabadidomben azert neha azert bekukkantok ide :lol:

Bari es Bodzassuti,
Nagyon sajnalom, hogy az elos lombikprogramok nem jartak sikerrel. A legjobb, amit javasolhatok, hogy higgyetek a kovetkezo program sikereben. Nalam sem jart sikerrel az elso probalkozas, de a masodiknak koszonhetoen van egy harom es fel honapos gyonyoru kisfiam.

Nagy orommel latom, hogy ujra van nehany kismama is a forumon, akik a pozitiv peldat szolgaltatjak.

Mindenkinek szoritok a kovetkezo kezeleshez!
hepehupa
 
 


Hepehupa, de jóóó,h jöttél :lol: Örülök,h időnként bekukkantasz :wink: Legközelebb kapunk majd képet Tofuról?
Nem semmi,h megy az idő.....Tofu már lassan 4 hónapos... :shock:
Miket csinál már? Szopizik még?
Köszi, próbálok bízni,hisz másképp nem is lehet. Mióta az eszemet tudom, várom a pillanatot,h anya legyek és így is lesz. Jövőre össze fog jönni és kész :!:

Bodzássüti, voltál Szakács doktornál?

Etus??? Aggódom értetek :!: Ugye minden OK :?: :?: :?:

Zafír???

Dóri, Oroszagár hogy vagytok?

Szép estét, hétvégét mindenkinek! Vigyázzatok magatokra!

Pusza,
Bari
bari6
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy jöttél Hepehupa!

Köszi Bari az érdeklődést, még nem voltam Szakács doktornál, most múlt el a menzesz. Talán jövő héten el tudok majd menni.

Ölelés!
bodzássüti
 
 


Sziasztok Csajok!

Azért nem jelentkeztem, mert egy világ dőlt össze egyik napról a másikra.
Szerdán du. 2-kor hívott a biológus, hogy sajnos valóban beteg a baba. Zokogva hívtam a nőgyógyászom és megbeszéltük, hogy csütörtökön este 8-ra menjek be a kórházba és elindítják a vetélést.

Sajnos előbb meg kellett szülni Lencsikét és utána műtöttek.
Péntek reggel fél 7-kor folyt el a magzatvíz és 8 óra előtt pár perccel született meg a pici. 9-kor már a műtőben voltam.
Szóval mindent összevetve kicsit több mint 8 óra alatt túl voltam rajta.
Mindenki nagyon kedves volt és együttérző. A fizikai fájdalom sehol nincs ahhoz képest amilyen rossz állapotban van a lelkem.

Próbálok előre nézni, de nagyon nehéz! :cry: :cry:
Azt gondolom, hogy inkább most legyen nehéz, mint egy életen át egy beteg babával.

Puszillak benneteket!!!
etuspocok
 
 


Etus, erre nincsenek szavak. Nem is tudok mit mondani, veled sírok és remélem, a kis angyalkátok már jó helyen van.
oroszagár
 
 


Etuspocok, borzasztóan sajnálom :cry: :cry: :cry:
Olyan nagyon nehéz bármit is mondani......sok-sok erőt kívánok Nektek!

Kép

Puszi,
Bari
bari6
 
 


ÓÓÓÓ Etus! Ez tényleg rettenetes!
Nagyon-nagyon sajnálom!

Sok erőt és kitartást kívánok Nektek!

Nagy ölelés!
bodzássüti
 
 


Etus, nem találom a szavakat... :( Nagyon sajnálom! Erőt és kitartást!!! :cry:
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, jól esik!

Gondolom az idő majd sokat segít!!
A párom nagyon édes és ez sokat jelent.
Ma már beszélgettünk arról is, hogy hogyan legyen tovább.
Tudom úgy tűnik mintha gyorsan túllennénk rajta. Egyáltalán nem, de én hiszek abban, hogy tovább kell lépni.
Nem akarok semmit elfelejteni ami történt.

Most amúgy is 6 hét mire újra visszaáll a ciklusom, aztán még kb. 2 hónap mire újra felépűl a méhnyálkahártya.
Azt már biztosan tudom, hogy akarok újra babát, mert így nem lehet vége ennek a dolognak. Még az a kérdés, hogy lombik legyen-e újra vagy bízzuk a természetre. Sajnos a korunk miatt a lombik lenne a legjobb. Még van idő átgondolni.

Remélem kismamik jól vagytok! :) :)
Drukkolok nektek és természetesen a leendő kismamiknak is!! :) :)

Puszillak benneteket sokszor!!!!
etuspocok
 
 


Etuspocok, a történtek ellenére jó olvasni a pozitív soraidat. Biztos lesznek nehéz pillanatok, de a célunkért harcolnunk kell és igenis így nem lehet vége. Mindannyiunknak lesz kisbabája!!!
Kívánom,h mihamarabb teljesüljön az álmod :!:

Pusza,
Bari
bari6
 
 


Etus, teljesen egyetertek Barival. Nagyon jól állsz hozzá, és én abban hiszek, hogy a pozitív emberek végül elérik az álmuk. Én is biztos vagyok benne, hogy lesz kisbabátok. Sok-sok erőt neked, és azon ne aggódj, ki mit gondol arról hogyan dolgozod fel, számomra az ember attól ember, hogy meg tud birkózni a sorsával, fel tudja dolgozni és tovább tud kűzdeni, élni, hinni.
oroszagár
 
 


Etuspocok,

Én csak most olvasok vissza,nagyon de nagyon sajnálom a történteket :cry:
Sok erőt, kitartást kívánok Neked a folytatáshoz. És így van, ahogy Bari írta: egyszer mindannyiunknak lesz babája! Sajnos volt alkalmam nekem is átérezni ezt a kínt, mikor évekkel ezelőtt a 15 hetes babámat kellett megszülnöm.

Puszillak
kisbaby
 
 


Sziasztok,

Süti, én mondtam a talpmasszőrt. Az egyik Budaörsön van, Szabó Szigfrid, rátalálsz a neten. Ő nagyon jó, sokaknak sikerült a baba akik hozzá jártak, már 6-8 alkalom után. Ugyanis teljesen rendbe teszi a hormon működést, de erről olvashatsz a honlapján is. A másik nagyon jó talpmasszőr Sólyom Tamás: 0620-9852230. Én hozzá járok, mert Szigfrid nekem túl fájdalmas volt, de menj, és próbáld ki, hátha neked magasabb a fájdalomküszöböd, mint nekem.

Járok még kínai orvoshoz akkupunktúrára, ha érdekel, megadom az elérhetőségeit, szedek B, C E vitaminokat, cinket, iszom cickafark és palástfűteát. Tejet, sajtot nem eszem, húst is csak nagyon elvétve.
Én így próbálok meg felkészülni az újraindulásra. Nekem nem voltak jók a hormon értékeim, és úgy tudom, hogy megfelelő táplálkozással ezek az értékek javíthatók.

Pusza mindenkinek,
kisbaby
 
 


Sziasztok!

Etus...olvastam mi történt és nagyon nagyon sajnálom. Eddig nem tudtam írni, de annyira elkeseredtem amikor olvastalak.

Kitartást, bátorságot és sok sok erőt kívánok a folytatáshoz.


puszi mindenkinek Dóri

Lilypie Second Birthday tickers
ndora77
 
 


Sziasztok!

Etuspocok,
Borzasztoan sajnallak azert, ami Veled tortent es amin atestel. A legbolcsebb, amit tanacslhatok, hogy ha szeretnetek kisbabat, minel hamarab vagjatok bele!
Az elso lombikom utan ket embrio is megtapadt, de spontan vetelessel vegzodott. Hiaba tortent a varandossag legeslejen, borzasztoan megviselt a veszteseg. Viszont a masodik lombiknak koszonhetoen egeszseges kisfiam szuletett augusztusban, pedig majdnem 41 evesen szultem.

Kozkivanatra felraktam egy fenykepet, ami bizonyitoereju dokumentum arra vonatkozoan, milyen erovel tud a 3 es fel honapos kisfiam rugni: egy joliranyzott rugassal hatalmas lyukat csinalt a rudgadolozajan es vidaman kalimpal ki belole a laba :lol: :lol: :lol:
Es ez mar a masodik rugdalozo, amit terdnel rugott szet. Valoszinuleg beiratom ficiklubba, amilyen hamar csak lehet, mert valoszinuleg jo csatar valna belole :lol: :lol: :lol:
Es mi mindossze 100 km-re lakunk a Juventus szekhelyetol es 250 km-re a Milan es Inter varosatol. Csak viccelek, persze...
Viszont a rugdalozobol ingecsket fogok varrni, amit legfeljebb szetragni lehet, viszont fogak nelkul nagyon nehez lesz :lol: :lol: :lol:

Samuel, azaz Tofu mindent ugy csinal, ahogy a Nagy Konyvben meg van irva: szopizik (naponta 7-8-szor), ejszaka szorakoztatja a zombi kinezetu anyukajat (2-3-szor), izeg-mozog (es szetrugja a rugdalozoit), beszel (majdnem annyit mint az anyukaja) es nevetgel, mosolyog (nemcsak az anyukajanak, hanem mindenkinek, aki gugyog vagy mosolyog neki).
Tovabbra is hosszu baba, legalabbis az olasz normahoz kepest: 3 honaposan 65 cm hosszu volt (az itt 5-6 honapos babanak felel meg) es 6 kg (ami viszont teljesen atlagos suly).
Nagy kek szemei vannak (mint az anyukaja csaladjaban mindenkinek) es haja szinte semmi (de mar no!).

A kismamaknak olyan kellemes varandossagot kivanok, mint az enyem volt, a kezelesre varoknak pedig egy hatalmas kalappal! Kép
hepehupa
 
 


Hepehupa, nagyon helyes kisfiú Tofu. Jó nagyot nőtt megint :lol:
Majdnem lefordultam a székről a nevetéstől a rugdalózóján :lol: ilyet még nem láttam :lol: ha jól emlékszem elég későn kezdted el érezni a mozgását, nos úgy tűnik,h bepótolja azokat az időket és belead mindent :lol:

Pusza,
Bari
bari6
 
 


Hepehupa, gyönyörű a kisfiad! Jó látni a mintát, remélem, az enyémek is ilyen "rosszcsontok" lesznek. :D
oroszagár
 
 


Sziasztok!

Voltam Szakács doktornál, január közepén kell visszamennem hozzá és ha minden rendben, akkor februárban újra nekifoghatunk.
Egyeztettem a talpmasszőrrel, nem azokkal, akiket Kisbaby említett, hanem egy hölggyel, aki a Batthyany térnél működik. Nekem ez közel van, mert a belviben dolgozom.
Pénteken megyek hozzá először. Remélem, segít.

Etus? jobban vagy már?

Ölelés!
bodzássüti
 
 


Bodzássüti, örülök a jó hírnek, most sikerszériának kell már jönnie januártól, mert most az év vége elég szomorúra sikeredett.
Puszi mindenkinek!
oroszagár
 
 


Sziasztok!

Bodzássüti, juj de jóóó, majdnem egyszerre kezdünk! :lol:

Kisgaby, Ti is indultok év elején?

Oroszagár, hogy viseled a terhességet?

Etus? Dóri? Zafír? Ephi? Rubint?

Szép estét!

Pusza,
Bari
bari6
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy így eltűntem csak össze-vissza szaladgálok most éppen jézuskaként járom a bevásárlóközpontkat illetve böngészem a netet. Annyi mindent kértek a lányok nem nagy dolgokat, de mire összeszedi az ember azt a sok bigyót. Ilyen mamusz, olyan zokni, Hello Kittys ez+az. Szóval meg sem állok még elég sok minden kéne..
Közben voltam uh-on és kiderült, hogy az egyik fiúnkból időközben kislány lett:) szóval az egyik babónk tuti kisfiú a másik, pedig a dolgok mai állása szerint lány...aztán majd januárban meglátjuk..
Most szaladok, mert megyek a lányokért aztán 4-től karácsonyi előadása van Zsófikámnak..már nagyon izgul miatta, kis manó lesz

puszi mindenkinek szép készülődést!

Lilypie Second Birthday tickers
ndora77
 
 


Sziasztok!

Etus, remélem, jobban vagy.....
Dóri! Ez szuper: egy fiú, egy lány..... minden tipusból egy:)))

Múlt héten voltam a talpmasszőrnél, meg kell mondjam, fájdalmas élmény volt, de elviselem, ha használ. Szerdán megyek újra, mert hetente egyszer kell járni. Azt mondta, hogy nincsen nagyon nagy gáz velem, úgy általában. A hormonrendszerem fel van borulva, ami még valószínűleg a stimuláció miatt van. Az egyik petefészkemnél van valamilyen gyulladás, szerinte kellene kérjek antibiotikumot Szakács doktortól, de az sem vészes. A méhemnél pedig az egyik oldalon meg van vastagodva a nyálkahártya, de szerinte azt meg tudjuk kezelni a masszázzsal. Remélem, tényleg segít....

Ölelés mindenkinek!
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Dóri, nem lehet semmi ennyi ajándék után rohangálni, de ezek olyan "kellemes" dolgok! Nincs is annál jobb érzés (szerintem) ha a gyerekek megkapják a várva várt ajándékot :lol: Remélem pár év és mi is rohangálhatunk majd :lol:

Bodzássüti, privibe elküldöd,h Te hova jársz és mennyiért. Én sajna Törökbálintra jártam. Nagyon meg voltam elégedve a csajszival,csak macerás oda kijárni... :( Hidd el,használni fog, sok jótékony hatása van a masszázsnak. Nekem most a férjem jár, majd punkciókor megtudjuk,h milyen hatással van a katonákra (állítólag pozitív)

Etus, gondolunk rátok sokat :(

Zafír?????

Szép estét mindenkinek!

Pusza,
Bari
bari6
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, de levertek a rossz hírek...
Remélem, hogy mindenki jól van, kismamik - pocaksimik!

Barikám, Bodzim, Baby, Etus, többiek - jövőre jó hírekkel ugyanitt:

KELLEMES ÜNNEPEKET, ÁLDOTT, BOLDOG KARÁCSONYT ÉS GÖMBÖLYÖDŐS BOLGOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

Puxa
zzafir75
 
 


Zafír, Etus rossz hírére gondolsz vagy történt más is??? Ugye minden rendben van?! Mikor mentek a férjeddel kontrollra?

Karácsonyig jövök még, de addig is aki már nem jönne, nagyon Boldog Karácsonyt kívánok!!!
bari6
 
 


Sziasztok Csajok!

Köszönöm az érdeklődést! Azt nem mondom, hogy jól vagyunk, de telnek a hetek és nagyon bizakodó vagyok a jövő évet illetően! :)

Mindannyiótoknak békés, boldog karácsonyt kívánok!!!
Sok-sok szeretetet és egészséget!!!

Kismamik jól vagytok???? Van már érezhető mozgolódás????
Drukkolok nektek nagyon!!!! :) :)

Zafír történt veletek vmi. rossz?

Dóri gratulálok a "vegyespároshoz"!!!! :lol: :lol:

Azért majd jövök ünnepek alatt is ahogy időm engedi.
Remélem Ti is!!! :lol:

Azt még nem is írtam nektek, hogy szülés után 5 nappal volt izgalom, mert rosszul lettem aztán a kórházban kötöttem ki ismét, de szerencsére csak egy vizsgálat erejéig. Azt mondta az orvos, hogy idő mire a méh és a méhszalagok újra visszahúzódnak. Pihenni kellene többet, de akkor jár a sok gondolat a fejemben.

Érzem én, hogy nem lesz ez most egy felhőtlen karácsony, de talán jövőre már többen leszünk!!

Puszillak benneteket sokszor!!!!
etuspocok
 
 


Sziasztok!

Békés Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

Kép

Etus, örülök,h a körülményekhez képest jól vagy! Sajnálom a utó kórházazást. Pihenj amennyit csak tudsz :lol:

Pusza,
Bari
bari6
 
 


Kép
bari6
 
 


Nagyon boldog új évet, egészséges, boldog babákat kívánok mindenkinek!
oroszagár
 
 


Sziasztok lányok!

BUÉK!

Ahogy ígértem a jó hír:
velünk semmi rossz nem történt, de Bodzássütinek nagyon drukkoltam, Etus, ami Veletek történt, arról nem is beszélve.

Most állok elő a jó hírrel - eddig féltem elmondani: BABÁT várok!!!! Novemberben lombikoztunk egyet Vass doktornál, és bizony, összejött a csoda, most a 10-dik hétben vagyunk és nagyon-nagyon bizakodunk, hogy minden rendben lesz a Down szűrésnél.
Akartam várni addig az eredményig, mert beindult a para, hogy Etusunkkal mi történt.....

Remélem, hogy nem haragusztok, hogy csak most avatunk be, de annyi sikertelen lombik után, most már a biztosra akartunk menni, és most éreztem elérkezettnek az időt...

Pocaksimik és puszik!!!
zzafir75
 
 


Zafíííííííííír! Gratulálok! Szuper hír! Nagyon drukkolok,h minden rendben legyen :lol:

Pusza és pocaksimi :wink:
bari6
 
 


Barikám, nagyon köszi! Már ránk férne egy kis szerencse :):)
zzafir75
 
 


Sziasztok Csajok!

Zafír tiszta szívemből örülök nektek!!! annyira jó hallani valami jó hírt!
Ne izgulj minden a legnagyobb rendben lesz!! :lol:

Nem mellesleg mindegyikőtöknek nagyon boldog, sikeres új esztendőt kívánok!!!! Sok-sok babával!!

Puszillak benneteket!!!
etuspocok
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?