Új privát üzeneted érkezett!

amúgy a zoknijára teljesen begerject mikor meglátta a csikokat rajta!
én halálra röhögtem magam ... ahhhh csúcs volt! ...
:-)
Vendég
 


Vok: hát ez nagy. Nézema képet Alexről és az első gondolatom az volt, h miylen meleg lehet Nálatok, ha rövidujjúban van.. utána fogtam csak fel, hogy mellesleg ül...!!! Ez óriási! De hát hogyan?! Egyszercsak ült már vagy láttad a lépéseket? Meésld már el!

Amúgy meg nagyon büszke voltam/vagyok ma, mert Szende pedig délelőtt most először átfordult hasáról a hátára!!! Olyan természetesen, mintha már rég tudná, valahogy mintha csak megbillent volna, néztem is, hoyg mi lesz, és abból lett oldal, majd tovább lökte magát és már a hátán is volt, és úgy játszott tovább tök nyugiban... az az érzésem, h ez egy véletlen volt, egy darabig nem lesz ilyen mutatvány, aztán ki tudja... de amin nagyon meglepődtem, nem volt benne semmi extra erőfeszítés, tök nyugiban 2 határozott lendítés, és kész. Na, de hogy ülés ebből mikor lesz? Hogy is van a Plútóval, Nanetto? :wink:

Jah, Esztike ahogy kacag, oylan cuki, róla sem mondanám meg, hogy sokat sír.

Talinn: nem csodálom, hogy már nagyon várod a konyhát, az egy óriáűsi minőségi lépés lesz. Mondjuk, ha az ember kell várjion valamire, jobban értékeli, nem?! Én így vagyok az étkezőasztal + székekkel álmommal, amit legkésőbb karácsonyig meg szeretnék valósítani, de már annyit tervezgettem, hogy csak.

detti_10
 
 


http://www.youtube.com/watch?v=GxkIPzFxwoI

a csevegés és a végén az első átfordulások! :-)
Vendég
 

 
 

Jaj nagyon edi Eszti ahogy szovegel, hozza kepest Aron nem alevente :) De hasonloan szokott sikongatni oromeben de azet igy magaban folyamatosan nem csinalja.
Jooo nagy zsakja van a nodnek :) Van vagy 6-12 hos? Arone sokkal rovidebb alul, ami 0-6 hos.

Na es akkor a jovo informatikusa:
http://www.youtube.com/watch?v=6S80ce6e ... yRDbs5BJew

en azt birom, mikor 1.50 korul felreloki Mancit, hogy hagyja beken, megy ez egyedul is :) (megiint sotet kicsit sajna)

luna6
 
 


na halihó!!
egész hétvégén nem voltunk itthon.
a nappali alvásról meg annyit, hogy visszaálltunk a napirendre, és láss csodát, alszik a gyerek...

mániák:
azon agyaltam milyen jó lenne, ha én is rend, meg tisztaság mániás lennék, mert akkor nem így nézne ki a lakás, mint amilyen most.. meg általában... :roll:

Csilla,
na, én egyfolytában a betűket számolom, bármilyen szót mond bárki, azonnal vágom, hogy mennyi :lol: tudod.. jó játék... :D :D

Nikvik,
szerintem nagyon hasonlítotok Zoéval!!! :wink:

Vok,
egyszerűen fantasztikus ez az ülő kép!!! király :P
de hallod eszembe jutott, hogy most már hamarosan kivetkőzik magukból a "fekvő babát" és egyre egyre nagyobak!!! nade miii???? mégcsak nemrég teszteltem pozitívat :shock:

Talinn,
nekünk is ilyen kukánk van, én nayon szeretem!!!

óraátállítás:
na, Dávid estére már nagyo nyűgi lesz, és eddig 3-4 körül kelt, majd 6ig minimum aludt, persze most 2kor kel, és fél5től már ébren van... :? kíváncsi vagyok mennyi idő múlva áll :roll:

na a többit holnap mert lemerülök, a töltő meg túl mesze van én meg lusta vagyok :oops:
Vendég
 


na halihó!!
egész hétvégén nem voltunk itthon.
a nappali alvásról meg annyit, hogy visszaálltunk a napirendre, és láss csodát, alszik a gyerek...

mániák:
azon agyaltam milyen jó lenne, ha én is rend, meg tisztaság mániás lennék, mert akkor nem így nézne ki a lakás, mint amilyen most.. meg általában... :roll:

Csilla,
na, én egyfolytában a betűket számolom, bármilyen szót mond bárki, azonnal vágom, hogy mennyi :lol: tudod.. jó játék... :D :D

Nikvik,
szerintem nagyon hasonlítotok Zoéval!!! :wink:

Vok,
egyszerűen fantasztikus ez az ülő kép!!! király :P
de hallod eszembe jutott, hogy most már hamarosan kivetkőzik magukból a "fekvő babát" és egyre egyre nagyobak!!! nade miii???? mégcsak nemrég teszteltem pozitívat :shock:

Talinn,
nekünk is ilyen kukánk van, én nayon szeretem!!!

óraátállítás:
na, Dávid estére már nagyo nyűgi lesz, és eddig 3-4 körül kelt, majd 6ig minimum aludt, persze most 2kor kel, és fél5től már ébren van... :? kíváncsi vagyok mennyi idő múlva áll :roll:

na a többit holnap mert lemerülök, a töltő meg túl mesze van én meg lusta vagyok :oops:
Vendég
 


luna a zsák 0-6 hós :-)

áron ééééééééééééééééééééééééééédesssssssssssssssss!!!!!!!!!

ma csak 5:20-kor keltünk és 6:10-ig magyarázott
nemsoká indulok melózni azt torna..... elindult a hét!!!!!!!
Vendég
 


Szép napot mindenkinek

Láttátok hogy még egész jó időt mondanak a hétre? Annyira jó, remélem össze tudok hozni vmi jó kis sétálós programot még...

Nálunk a 7végén megvolt a keresztelő, és egész jól sikerült, pedig nagyon tartottunk tőle mindketten. Anyós is jól vislekedett, ő volt a kritikus pont, de nem volt gáz, Dorka kicsit dumált a szertartás alatt, nem sírt amikor leöntötték, egyedül a végén óbégatott, amikor felemelte a pap, és megtapsoltuk, akkor megijedt.

tényleg, van még vki akinek a babája ijedős? Dorka össze rezzen akkor is ha vki hapcizik egy hangosat. Engem ez aggaszt egy kicsit...

Óraállítás kicsit bekavart, de remélem pár nap alatt vissza tudunk térni a normális kerékvágásba...

Koszmó témában nem vagyok jártas, eddig elkerült szerencsére, remélem így is marad. Fürdetőből még gyógyszertárit hasnáljuk, szeretném 6 hónapos korig ha így is maradna. Ugyan ez a helyzet a hozzátápival is, bár azt nem biztos hogy bírjuk majd addig, annyir néz állandóan ha eszik vki, meg még mindig sokszor ébred éjjel. Remélem hogy nem az ehség miatt.

A mániákusokhoz csak annyit, hogy én ezt kényszerességnek nevezem, s nekem is volt ilyen, de lehet rajta változtatni, ha vki akar. Pl. mindent számoltam, és azt szerettem ha páros szám lett az egész vége, akkor volt ok. Vagy nem tudtam úgy elaludni ha pl a függöny esetleg nem úgy állt hogy kell neki, meg ilyenek. Aztán össze költöztem egy rendetlennel, és rájöttem hogy nem éri meg az állandó hiszti, hogy miért nem így vagy úgy van vmi, és így "lazább" lettem. Azért most a hétvégen kicsit szövegeltem hogy semmibe veszi hogy én itthon takarítok meg pakolok, mert ahogy haza jön máris kupi lesz :D :D De fontosabb hogy nyugi legyen, meg ő is össze szedte magát, és pakolt egy kcsit.
Azért ez a kupak vissza nem csavarás tényleg érdekes Nanetto. :)
Remélem azért változni fog a helyet fogzás terén, vagy gyorsan kibújik az összes :D

Vik, gratula Zoénak is a fogához :D :D

KépKép
tatim
 
 


Luna, nagyon helyes Aron, cuki ahogy próbálkozik a gombokkal :D
Dorka itt ült közben az ölemben, és ő is nagyon figyelt. Lassan küldheted a címed priviben, bár még nincs nálam a könyv, de tuti hogy a héten postára tudom adni.
És mondtak vmit az elhúzódó kólikára? Vagy kinövi majd egyszer csak?

Vok, szuper ahogy Alex ücsörög :D :D Ezt hogy csinálta egyébként? És az almás-barackos cumót azt a magad örörmére csináltad, vagy megkínáltad vele őt is? És hogy készítetted? Érdekelne...

Nanetto, cuki a vigyorgós Eszti nagyon, és ügyesen forog is :D :D

Most mennem kell etetni, de még a kedvenc képemet felrakom nektek

KépKép
tatim
 
 


Kép Sikerült elcsípni egy mosolyt:)

KépKép
tatim
 
 


Nanetto,
gondolkodtam azo, hogy lehet bevezetem Dávidnál a hálózsák témát. egy rugit adsz alá? s raksz még rá így is takarót?

egyébként olyan édes az összes baba!!! :P

no, már azt se tudom mit kezdjek magammal. Dávid 2órája alszik. kétszer megébredt, de visza is aludt.
rájöttem, hogy utálja ha ringatom, vagy ha dajkálom alvás előtt. ilyen kis mazo gyerek, mert "bőgve" szeret elaludni.
én viszont nem bíírom hallgatni ahogy sír, úgyhogy olyankor bemegyek hozzá, ráteszem a hátára a kezem, és puszilgatom a szája sarkát :lol: az arcát, meg a kis buksiját, és pillanatok alatt megnyugszik, és alszik is :wink:

Tatim,
szerintem semmi gond Dorkával. Dávid is összerezzen, ha vakkant a kutya, vagy ha hirtelen, erős zaj van. a védőnő szerint ez jó.
Vendég
 


Geo: én abba a ruhába rakom a zsákba amibe napközben van! nem öltöztetem mert az bezavar nálam az fix!!!! etetem már a zsákban és utána sipirc az ágy :-) próbáld meg! és én sötétitek is! eléggé....
csak az a konnektoros égő megy!

Dorka nagyon ééééédi :-)
Vendég
 


LÁNYOK!
ezt próbáljátok ki!!! a múltkor olvasván ugye Szende anyut :-) kipróbáltam a sziszegést meg a zümzümölést révén nálunk eszti imádja ezeket ... és akkor elkezdtem neki ezt énekelni:
http://www.mamalisa.com/?t=es&p=1158&c=44

ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh LÁNYOK KACAG RÁ TELJESEN BEPÖRÖG! KITOLDOTTAM A FOGMOSÁSSAL - SI-SI AHHH AZ A FAVORIT! MÁR A DALLAMTÓL PÖRÖG FOROG KACAG MEGESZI A LABDÁT! majd próbálok videózni! :-)
Vendég
 


Sziasztok,

Valaki kérdezte az angelcare kukát, én 2.5 éve használom, a világ legjobb találmánya. És nehogy a drága belet vegyétek bele, a vatera/teszveszen lehet kapni utántöltőt, tökéletesen megfelel és fillérekbe kerül. Egyetlen eredeti karima kell és utána használható az utántöltő zsákkal, szerintem nagyon jó.

Luna, ne haragudj, hogy itt kérdezem, de megkapta anyukád a hálózsákot? Amikor úgy volt, hogy hazajössz, akkor feladtam ajánlott levélként, írtam is neked mailt, de nem jött semmi válasz. Légyszi nyugtass már meg!

Egyszer majdcsak idejutok többet olvasni és írni is, de a két gyerek mellett most valahogy nem sikerül, ne haragudjatok. Az óraátállítás nálunk teljesen bekavart, reggel 4.30-kor kel Andris az eddigi 6 óra helyett, igy felkelti Benit is, majd este 7-kor már kidől.....persze Beni nem, mert ő összevissza alszik napközben...

ja, és leálltunk a két fognál, szerintem ennyivel fog érettségizni is :-)

puszi mindenkinek, bocs az eltűnésért, egyszer majdcsak tudok jönni is!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Geo, hálózsák alá mi egy pizsirugit adunk, és már takaró nem kell.
Bár Nálunk 23 fok van általában egész nap.
Nekünk olyan bélelt hálózsákunk van, kívül plüss, belül pamut, és az alá elég egy pamut pizsirugi, a tescoban lehet kapni hármasával, fehéret, mintásat, és jó áron van. :)

Az erősebb, hirtelen hangokra Liza is összerezzen, de amit megszokott, pl. séta közben a vonat, attól már nem ijed meg, csak úgy ráncolja a homlokát, hogy milyen hangos. De az normális, ha összerezzennek.

Kényszerességgel szerencsére nem volt dolgom még, bár ahogy nálunk a napirend megy, az már-már kényszeres. :) Születése óta kb. az a napirend van (nem időrend, hanem napirend, nagy különbség) annyiban változott, hogy kevesebbszer eszik, és most már szilárdat is, de a sorrend és az evések közti idő kb. mindig ugyanaz, meg a séta- és a fürdetési, lefekvési idő is. Én ebben vagyok kényszeres. :)
De jót tesz Neki, mert nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba.

Vok, nagyon durva, hogy már tud ülni!!! :D Nem semmi, meg az is, hogy több babának már foga is jön. :)

Nálunk csak a fogzás megy, fog még sehol. :)

Fogyókúra az Nekem is megvan, a 90 napost csinálom, 33 nap már megvolt, eddig 4 kilót fogytam, de még visszavan 2 hónap. :D

Na, eddig jutottam egyelőre visszaolvasással, most meg mennem kell.

Szép napot!

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Na, most örülök, hogy nem sokat írtatok, így nem kell sokat visszaolvasnom.

Vik, köszike a fotót a fogacskáról.
Igen, van hasonlóság köztetek. ;) Én is hónapok óta tervezem az összehasonlítást, azaz képek egymás mellé rakását.
Megcsináltad már a lenyomatot? Nekem is itt figyel a csomag, ma kellene megcsinálni, de nem akarom elbénázni.

Vok, basszuussss. Nagyon-nagyon ügyi (és cuki) Alex. Váááóóóó.

Detti, ezt Neked küldöm, hogy ne aggódj.
Léna egyik napról a másikra produkálta ezt, viszont csak a pihiszékben, csak este csinálja és egyébként ugyanolyan néma, mint volt. :)
Gratula a forduláshoz!

Luna, az tényleg megnyugtató, hogy akkor szervi baj nincsen.
Király a videó! :)

Tatim, Léna extrém módon ijedős. Viszont (eddig) emberektől nem fél. Még nem érkezett el nála szerintem a szeparációs szorongás időszaka.
Jaj, az a vigyor, de édes.

Nanetto, annyira zabálnivaló Eszti mosolya. Nagyon vidám kishölgy.

Ma fél éves!!! Léna. Eddig is mindig hihetetlennek tűnt, hogy eltelt egy hónap, de most már fél év telt el, ami még sokkal hihetetlenebb.

Nagyon jól éreztük magunkat Szolnokon, egyik nap úgy kidőlt Léna, hogy este egy pillanat alatt elaludt és reggelig meg sem mozdult. És kérem, megvolt az első légzésfigyelő nélküli éjszakánk. Izgultam azért és itthon továbbra is használjuk.
Ti tudtátok, hogy van felnőttkorban is bölcsőhalál? Mert a rokonok pont most meséltek egy friss történetet egy 15 éves fiúról, aki reggel egyszer csak nem kelt fel…
Elkezdtük a meggyet (természetesen sűrítővel), a héten az lett volna az ebéd, de olyan üvöltést rendezett Léna, hogy huh. Meg kellett szélcsövezni, hogy tudjon pukizni, kakilni, hát olyan kőkemény kecskebogyók jöttek, hogy csak na. Ez a gyerek úgy tűnik, fordítva működik.
Ja, és megtörtént az első lábujjfogás is. Mondjuk elengedni nem nagyon sikerül, ha meg igen, és levágódik vissza a lába, akkor nagyon megijed. :)

Hétfő helyett kedden, azaz tegnap mértünk, mert ugye nem voltunk itthon. Hát halljátok, Léna alig evett a héten és 180 grammot hízott mégis. Nem kell itt aggódni, úgy látom. Most 5810 gramm.

Óraátállítás nálunk is bekavart, 5.30-6.30 körül kel Léna, bő egy órával korábban a (mostani) szokásosnál. Jó lenne, ha visszaállna.

Na, megyek, mert mindjárt indulunk gyógytornára.
Brrr, a héten szemészetes tortúra is lesz, nem hiányzik egyáltalán.
Jövő héten pedig a fél éves tanácsadás (most megyünk először).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ***csilla*** 2010.11.04 13:09-kor.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Csilla, nagyon boldog szülinapot Léninek :D
Nem semmi hogy rohan az idő...

KépKép
tatim
 
 


Vok,
Nagyon ügyes Alex!!! Tetszik nagyon az új mutatványa :lol: :lol: :lol:

Nanetto, Nyuszika, Tatim
Micsoda gyönyörű mosolygós képeket tettek fel :lol: :lol: :lol: Öröm nézni őket!

Nanetto,
A zsák tényleg óriásinak tűnik Esztin. Az átfordulást meg tök ügyin csinálja!

Luna,
A jövő informatikusa Aronedu :lol: :lol:

Csilla,
Pont ma jött meg a lenyomatkészítő. Én meg akartam várni, hogy pont 6 hós legyen, de mivel néhány napja csináltam egy nagyon szuper képet a lányról ezért úgydöntöttem, hogy amint megérkezik megcsinálom a lenyomatot is és azt a képet rakom majd mellé.
Olyan képkeretet akarok venni ami kinyithatós, mint egy könyv és két képet lehet beletenni az egyikbe teszem majd a lenyomatot a másikba meg a képet.
Neked milyen lenyomatkészítőd van. Nekem az lett amit belinkeltem az a nyomdázós. Nagyon egyszerű volt. Egyedül csináltam meg. A lány az ágyában aludt hason én meg elkészítettem a lenyomatokat. Simán hagyta magát, így hogy aludt.
Egyébként a leírásban is az volt, hogy olyankor próbálkozzunk amikor alszik, mert akkor nyugodt a baba és nem kapálódzik.

Gratula a hízáshoz :lol:

Eszter,
csak lesz annak gyereknek előbb utóbb több foga :wink:

Geo,
nálunk éjjel bent olyan 19-20 fok van.
A 2,5 togos (téli hálózsák) hálózsák alá kap egy rövidujjú badit és egy vékony pamut hosszúujjú rugit.
A keze az reggelre jeges, de a többi testrésze az tök meleg. Eddig még nem reklamált, hogy fázna.

Óraállítás:
Nekem szombatról vasárnapra amikor állítottuk az órát akkor kelt egy órával korábban. De az óta megint a rendes időben alszik és kel. Vagyis 10-kor megy ágyba és 8-8.30 körül kel fel végleg.
Maguktól nem hiszem hogy átállnának. Így nektek kéne sakkozni az evéssel, a nappali alvással, a fürdéssel. Hogy mindig egy picit késöbbre toljátok. Pl 15-20 perccel késöbb adsz enni, annyival késöbb rakod le nappal aludni, annyival késöbb kezded a fürcsit. Így pár nap alatt átállnak.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönjük a dicséretet... ám nem egyedül ült fel, csak ülni tud. Bocsi a félreérthetőségért. Kipróbáltam, hogy mi van, ha nem a hasamon ül, mert ott szokott egyébként. Felül magától, úgy, ahogy Eszti is ült Nanetto ölében.. Na Alex onnan felül és cukin csinálja. :D Arra gondoltam, hogy mi lenn, ha sima talajon ülne... és baromi jól bírta. :D És ezt muszáj voltam megörökíteni.

Aztán még aznap éjjel hányt... 3x, másnap még 2x.. és ment a hasa... Nekem 1 héttel korábban ment a hasam, de más tünetem nem volt. Család többi tagja tünet mentes.. Szegény Alex meg itt hányt nekem, és görcsölt a hasa... Ölbe baba lett, mert csak úgy volt az igazi... De most már rendben van :D

És persze, mire ezeket leírtam, addigra elfelejtettem, hogy mit akartam és kinek :D:D:D:D

Szóval kezdem:
Csilla!ű
Szupi, hogy ennyit hízott Léni.. és hihetetlen, hogy már 6 hónapos :D

Tatim!
Alex se fog 6 hónapos koráig kaját kapni. Azt magamnak szoktam összerittyenteni édesség gyanánt :D:D Szóval olyan gyümit, amit szeretsz, megpárolod, majd a vízbe belerakod a rizspelyhet, megfőzöd a pelyhet (ez kb 3 perc), majd összeturmixol. Kb olyan állaga lesz, mint a tejbegríznek. Nem szoktam plusz cukrot tenni bele, de lehet. :D

Detti_10!
Nálunk olyan 24 fok szokott lenni, mert különben fázom... Átalányt fizetünk, így nem olyan vészes a gáz ára.

Talinn!
Kép Ez haj :D:D
Alexé smafu :D:D

Geo!
Én úgy gondolom, hogy te érezd a legjobban mi jó Dávidnak! De ha bejön ez a menetrend nálatok, akkor ne variálj vele sokat.. Az a lényeg, hogy folyamatosan ugyan az legyen neki. :D

Eszter!
Gyere azért néha :D:DD

Gem!
Te is írhatnál....

Óra átállás:
Én azért kezdtem 2 héttel korábban átállni, mert tudtam,hogy kell neki idő. Hanna lazán megugrotta, de Alexnak kellett a 2 hét. És most olyan, mintha nem is lett volna óraátállás. :D




IKEA VALAKI HOLNAP????

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Nanetto,
köszi a választ, igazából én éjszakára gondoltam a hálózsákot, mert az utóbbi pár napban mindig letornázta magáról a takarót. persze most hogy feltettem a kérdést, naná, hogy nincs gond a takaróval.

Eszterxx,
nem mondod??? nem is hallottam még erről, hogy a teszveszen lenne ilyen "bél" a kukába.. na majd megnézem

Csilla,
gratula Léninek a 6hónaphoz. ezek szerint akkor Dávid ma 4hónapos :lol:
honnan szereztél meggyet?
én raktam el körtét, meg szilvát, meg sütőtököt, de nagyon sajnálom, hogy a meggyről, meg az őszibarackról lemaradtam :?

óraátállás:
asszem Dávid átállt. éjszaka 4kor kelt, aztán meg fél7kor ébredt reggel, remélem marad is így.

Vok,
mi a múltkor nagyon megszívtuk az átalányt, amikor 160at kellett kipengetnünk... :?
Dávid sem kap szilárdat 6hós koráig. :lol:

Hari,
na hallod megfertőztél a cumival. :D
ugyanis Dávid most elég nehezen aludt el, de bezzeg cumit a szájba, na azóta meg se nyikkan.. :roll: :P
Vendég
 


Na, látom, most, hogy ráérek fórumozni, és szar az idő, most meg nem pörög a fórum. :) Murphy....

Na, felébredt Liza...Murphy2. :)

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Geo, szüleimnél van kert, tele gyümölcsfákkal, így van sok mindenünk lefagyasztva.

Vik, aha, olvastam, hogy alvó állapotban vagy nyugalmi helyzetben a legjobb. És annyi, hogy bekenem azzal a kicsi (az enyém is olyan, mint a tied) zacsiban lévő cuccal a talpát, tenyerét és utána rányomom a papírra? Valami réteget le kell húzni vagy ilyesmi? Azt láttam, hogy még írták, hogy figyelni kell, hogy biztosan a jó oldalára nyomjuk. De az angol tudásom már igen csak múlóban...

Megvolt a gyógytorna és képzeljétek, a gyógytornász kérdezte, hogy ugye jól látja, hogy kerekedett Léna. :) Pedig egy hete látta.
Hiába, ezek szerint jobban hasznosítja a finom gyümiket, mint a vacak tápot. Tápból egyik reggel is 80 ml-t bírt enni, és már a 120-nak is örülni kell, a gyümipépből meg akár képes 200-at is.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Geo!!

http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 15297.html

Vok, igyekszem, minden hétfőn megfogadom, hogy na, most aztán lesz több időm, jövök! De előbb-utóbb be is tartom ám! :-)

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Csilla: nagyon édi Léna, de hát akkor én rosszul foglamaztam Szendét, mert ő sem úgy néma, na, szóval iylen hangokat hallat persze, meg azt a morgóst is, amikor rendezgeti a játékokat és sikít is,.. én arra gondoltam, a mi nekem "hiányzik" az az örömében sikkantgatós, gurgulázós, hablatyolós hangok. Örömében talán csak akkor ad hangot, ha nyakpuszi van... amúgy meg cukorfalat Léni, és gratulálok én is a fél évhez!!!

Geoo: nálunk éjjel még 19 fok alá is néha bemegy a hőmérséklet: 2,5 togos hálózsák alatt van egy pamutrugi (olyan tescós pizsirugi kategória) és alatta egy hosszú ujjú body. Az egészen pedig van azért egy takaró is. Reggel bekapcsol a fűtés, mikor kiveszem a babát, már 21-22 fokos a szobája, keze még nem meleg, de mindene jó meleg amúgy. (A hálózsák ujjatlan)

most próbálok az ebay-en venni egy 6-tól zsákot, mert ez a mostani 0-6-ig, alja jó hosszú, mint Nanettoéknak, de már a hónaljánál csak az egyik patentot szoktam kapcsolni.... sajnálom, h kinövődik, mert amúgy olyan nagyon szép is, szintén ebay-es és szupi ára volt.
annyi midnnet akartam, de kiesett a fejemből

detti_10
 
 


Detti, akkor Te tényleg ne panaszkodj! :D
Mert Léna ezen kívül az akción kívül nem "mond" szinte SEMMIT. De tényleg SEMMIT!

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Vok aztaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol: :lol: ez tényleg haj, de azért Alex sem panaszkodhat :D :D
Tök jó, hogy ennyire hasonlítanak egymásra a Hannával.
Nagyon cuki mindkettő :D :D :D

Csilla gratula a 6. hónaphoz!!!! Tényleg nemsemmi ez a fél év, hiszen nemrég még arról beszélgettünk kinek van hányingere :shock:
Léni nagyon cuki a video-n, ahogy dödörög :D :D :D

Eszterxxx én voltam az angelcare-es, már le is mentettem a vaterás oldalt, köszi :D :D
Ne aggódj, nekünk még egy fogunk sincs és nincs is jele. Mondjuk én nem bánom, ráér még :D

Tatim, Nanetto, Luna nagyon édesek a bébik :lol: :lol: :lol:

Nekem ma nem is kisfiam, hanem kismalacom van :D Egész nap a sikítást gyakorolta. Még sírásnál is :D :D

Geo mi is megszenvedjük az óraátállítást, igyekszem minden nap tolni egy kicsit a fürcsin, de szerintem el kell neki még vagy 2 hét, mire visszaáll :wink:

Csilla, erről a bölcsőhalálról én azt tudom, hogy 5 éves korig még előfordulhat, de azt nem gondoltam, hogy még felnőttkorban is.... Szegény srác :(

Amióta megszületett az Arni, mi azóta hálózsákozunk és nén nagyon szeretem. Nálunk is olyan 23-24 fok van és én nadrágot és hosszú ujjú badit adok alá.
CSak akkor öltöztetem vastagabban, ha hazamegyünk vagy anyósómhoz.

Na mennem kell.

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


hahó!!!!!!!!!!!

fuh akkor én bazi lengén öltöztetem esztit mert hálózsák - nem a vastag fajta - plusz egy pizsi van rajta és 21 fokos szoba!!!!!!!!!!!
ahogy olvaslak benneteket ahhhhhhhhhhhhhhhh :-) jó lenge
Vendég
 


sziasztok,

mi megszenvedjük az óraátállítást rendesen, meg még mindig csak éjjel hajlandó megfordulni, és rendre gyakorolja is.
lehet, hogy most sokkolni fogok, de nálunk olyan 23 fok körül van Vencel szobája és egy közép-vastag hálózsák alatt én csak egy hosszú ujjú bodyt adok alá. pedig ő elvileg baromi fázós.

Klau

Kép
pkklau
 
 


Eszterxx,
már vettem is 3csomaggal :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Mi még nyaralunk a szüleimnél, így azért könnyű, hogy mindig van aki szórakoztassa, és végre tudok nyugiban elolvasni egy újságot.

Vik,
csúcsszuper a fogacska, és egy az egyben te vagy!!!!

Csilla,
nagyon örülök a hízásotoknak!

Luna,
megnyugtató, hogy minden oké Áronnal. Visszaolvasgattam, és én is azt mondtam volna, mint Csilla, hogy a tünetek refluxra utalnak, van olyan, hogy nem bukik vissza láthatóan, de attól még marja a nyelőcsövét. De szerencsére nem az, mert gondolom kiderült volna már, a dokid biztos megnézette volna, ha tényleg lett volna rá esély. Ne haragudj, hogy ezzel fárasztalak.

Geo,
nem annyira aktuális téma, de szakmailag érdekelne, hogy hasznos volt, hogy csináltál szülési tervet?

Vok,
cukika a kis ülőmanód!

Éjszakai cucc: Hosszú újjú rugi, este adok rá tisztát, ez marad másnap is rajta + hosszú ujjú pizsirugi+ ujjatlan hálózsák, közepesen vastag+ takaró. Ha nincs rajta takaró, akkor hiányérzetem van. Valószínű azért, mert rajtam még 40 fokban is kell hogy legyen takaró, ezt átvetítem rá...


Éjjel háromszor kel, napirend nincs, ha éhes megetetem, ha álmos elaltatom, a délelőtti séta és az esti fürdés, lefevés a fix. Csak életben marad, aztán majd kialakul. Szeretjük, szetetgetjük szerintem ez a lényeg.

Biztos eszembe jutnak még dolgok,majd még jövök fárasztani mindenkit. Szép estét![/i]

KépKép
yadine81
 
 


Éjjelre én egy rövid body-t, és egy pizsi hálózsákot adok rá, ami hosszú ujjú, és egy hálózsák, ami nem túl vastag. 22 fok körül van a szobában, és dobok rá egy plédet is... Mióta hidegebb lett, azóta van a hálózsák, előtte minden más volt.

Bele ültettétek a bogarat a fülembe ezzel a lenyomat készítéssel, lehet hogy keresek is egyet :D

Nálunk most egy kicsit borult a napirend, korábban kel egy órával, 9 körül, és így csúsztak az evések is egy kicsit. Ma pl. kifejezetten hülyén jön ki, mert vagy egyel többször fog enni, vagy előbb teszem le aludni, de akkor lehet hogy még korábban fog ébrendi.
Még majd kitalálom hogy melyik jobb...

Vok, sajna holnap nem tudok csavarogni, anyám helyett kell a takinőjére vigyáznom :(

KépKép
tatim
 
 


na kipróbáltam egy prototípusú kariajit! :-)
füst az van
szóval kínai sült dió! hát lányok !!! EZ ISTENI LETT leszámítva hogy büdös!!! pléhdobozba azt írják hogy 2 hétig is eláll....

szóval a diót felforralni vízbe 2-3 percig
aztán cukrozott tepsibe kiönteni jól beleforgatni! hagyni 2 órát "száradni" majd vékony olajos vokba jól megforgatni hogy a cukor karamellizálódjon - majd pici méz rá és megsütni!...
fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinooooooooooooooooooommmmmmmmmmmmmmmm!!!!
Vendég
 


Nyuszi Liza gyönyörűen mosolyog :lol: :lol:

Én nem merek rá takarót adni éjjelre, mert félek, hogy az arcára tornázza :roll:
Napközbeni alvásánál szoktam takarót használni, de az egy kötött takaró, ami ugye lukas, így azon keresztül kap,levegőt, ja meg folyamatosan nézegetem, hogy minden rendben van-e vele. Lehet, hogy ez már túl sok para,de én ilyen vagyok :)

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Jo reggelt mindenkinek!

Elromlott tegnap a routerunk :evil: . Pontosabban a wifi resze. Most csak egy iszonyu rovid kabellel van net, es a kandalloparkanyon kell hozza ucsorogni. Nem tul kenyelmes.....

Csilla,
most csak gyorsan neked, mar tegnap este akartam, de bedoglott router miatt nem tudtam, mert Nikos probalta megbutykolni, de nem sikerult.
Ha olyan lenyomatvevod van mint nekunk, akkor nezd meg a papirt, hogy melyik oldala simabb es icipicit fenyesebb arra kell csinalni a lenyomatot. Arrol a pici applikatorrol huzd le a foliat, es a kezet meg a labat jo alaposan nyomkodd bele, majd azonnal nyomd a papirra es tartsd nyomva 5-10 masodpercig eskesz is.
Persze ezt az applikatorral bekenest, papirra nyomast egyenkent csinald!
Bekensz egy kezecsket, ranyomod a papirra es igy tovabb a tobbi kezzel-labbal.
Vendég
 


Sziasztok!

Karácsonyra jó ötleteket adtatok, Én is most többnyire sütit fogok ajándékozni. :)
Nem tudjátok hol lehet kapni ilyen mini kuglóf formát? Már mindenhol néztem, amerre járok, mindenhol csak nagyot láttam. Az meg van...max. mindenkinek nagy kuglófot adok.

Meg kaptam egy tippet: adj karácsonyra sütireceptet, hozzávalókkal. :D Egy szép sütis dobozba összekeverve zacsiban a száraz hozzávalók, és a recept mellé. Aztán vagy frissen megvenni mellé a margarint, tojást, vagy a receptnél leírni, hogy csak az kell hozzá. :) Nekem tetszik ez az ötlet, egyik barátnőm ilyet kap. :)

Liza megkapta a fülbevalóját. :) Kedden, tudom, sokan már a kórházban berakatják, de mi nem mertük, 1 éves koráig akartunk várni, végül mégis úgy döntöttünk, hogy megkapja most. Elég jól viselte. :D Az elsőnél meg sem nyikkant, na a másodiknál már tudta mi jön, és akkor megsértődött. :) De hamar megnyugodott, és cuki lett.

Olyan ügyesek az ülő babák, már alig várom, hogy nálunk is menjen ez a móka önállóan. :) Most még a forgás megy, csak az a baj, hogy hasra fordul, és utána úgy csak pár percig szeret lenni, de visszafordulni nem nagyon sikerül, szóval mindig segíteni kell. :) De lassan rájön a módjára.

Ja, és tegnap megkóstolta a répát, de nem mertem 3-4 kanálnál többet adni...pedig ette volna.

Jó nagy köd van itt, remélem felszáll délutánra, és tudunk sétálni.
Na, már más nem jut eszembe. :D

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Jó reggelt!

Nanetto,
csorog a nyálam, jól hangzik az a dió,elhiszem, hogy fini.

Nyuszi,
jó ötlet a sütirecept is! Mi most a naptárat találtuk ki, Máté és családi képekkel. Nem bízom a sütési tudományomban, bár amit Nanetto linkelt a múltkor, a fehércsokis korongot, lehet, hogy megcsinálom, mert egyszerűnek tűnik.

Lányok,
amióta Máté tud hasrafordulni, ahogy leraktam már fordult is hasra, most pedig MÁR MAJDNEM EGY HETE NEM FORDUL!, bárhogy is próbálom rávenni. Valakinek csinált ilyet a babája? Nagyon furcsa.

KépKép
yadine81
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de itt volt a rokonság egy hétig. Anyuék meg a hugom. Jó volt, kár hogy vége...

Csilla,
nagyon sajnálom a barátnődéket! Nagyon szomorú, pláne hogy mindig a vétlenek szívják meg...
Léni hízásához gratulálok! Cuki a videó!

Vok,
gratula az üléshez!!!! Édi Alex nagyon!

Luna,
Aronedu a kedvencem! Annyira cuki, hogy az hihetetlen! Azokkal a nagy szemeivel!!! És olyan jópofa Mancid is, hogy váltogatva beszél portugálul és magyarul! :-)

Detti10,
szerintem nincs Szendével semmi! Az én kiscsajom 1,5 hónapig csinálta pontosan azt a napirendet, amit te is írsz, aztán egyik napról a másikra már nem. És szerintem az nem baj ha nem túl aktív, ő ilyen kis szende :-). Majd lesz aktívabb, és akkor majd visszasírod ezt...

Vik,
gratula a fogacskához! Olyan jó hogy tudtál csinálni képet, mert én eddig elképzelni sem tudtam hogy milyen is... Az meg külön öröm hogy nem különösebben viselte meg Zoét a fogzás. Reméljük így is marad... Zoé amúgy egy az egyben te! :-) Cuki!
Ja, amúgy szuper lehet az az olajfa ültetvény! Tudom hogy ez hangzani jobban hangzik, mert azért ez nem csupa móka és kacagás... Apósoméknak őszibarackosuk van. De már vagy 5 éve nem tudtak róla szüretelni, mert valaki mindig megelőzi őket :evil:

Amúgy az összes baba egytől egyig nagyon édi!!!!

Mi amúgy megvagyunk. Kiscsaj jól van, most megint nem nagyon akar enni, de ez gondolom a vendégek miatt volt. Annyira könnyen el lehet terelni a figyelmét a kajálásról, hogy kész vagyok tőle! És persze mindenki nézni akarta hogy eszik, úgyhogy volt ebből egy kis morgás!!! Pláne az emberem nem képes felfogni, hogy amikor eszik a gyerek akkor ne zavarja, ne hangoskodjon...
Úh mit is akartam még.... Lukas az agyam.... És olyan ritkán tudok gép elé ülni... Bocsi ha valaki lemaradt.
cicmarek_
 
 


Szerintem nem öltöztetitek lengén a babát, mert 2-3 fok nagyon-nagyon sok különbség! Nálunk éjjel lehűl a szobája, van, hogy 19 °°C alá is, reggelre és estére melegítjük csak ilyen melegre, nappal egész nap 20 fok körül van.
Amikorra bemelegszik reggel a szobája, én már vetkőztetem a hálózsákból, s az nappal sosincs rajta.
Nálunk van nappali és éjjeli ruha, este a fürdés után pizsi, reggeli szopi után pedig nappali holmi, az annak megfelelően, hogy várunk-e vendéget vagy megyünk-e valahova... szerencsére baleset nem gyakori, így jó eséllyel azzal a ruhával kihúzzuk a fürdésig.

Nappali alváshoz én leveszem a gatyót, ha alatta harisnya van, akkor abban alszik, felül marad minden, hason alszik, lábán, hátán a takaró.

Szende tegnap az egész estét végig hangos sóhajtozta, ilyenekkel, hogy höööööööööööm, meg nem is tudom, tök ari volt, ellenben el nem léphettem mellőle... a földre raktam neki pokrócot, s szuperjól elvolt, de csak, ha ott ültem én is. Így telt el az egész este, nem tudtam főzni, semmit sem csinálni. Most jobban ilyen egy ideje.

Yadine: már többen írtak olyat, hogyha valamilyen "mutatványt" tud a gyerek, akkor azt tudja és kész. Hogy miért nem ismétli, passz.

Nyuszi: no, akkor lett fülbavalója Lizának. Nee veszít semmit, hogy nem kapta meg a kórházban, bár mint írtam korábban, Szendének úgy láttam nem okozott semmilyen gondot, h 4 napos korában kapta... Milyet választottatok neki?

Nik: tényleg nagyon hasonlít Rád Zoé, nagyon édes voltál Te is.

detti_10
 
 


Detti, Liza az Én gyerekkori fülbevalómat kapja majd meg, most még az egyszerű kis belövős gömb van neki benne 3-4 hétig.

Na, Én a nappali alvással úgy vagyok, hogy sosem altatom, akkor alszik nappal, mikor akar, és akkor viszont ott, ahol épp van, járóka, kiságy, babakocsi, így le sem vetkőztetem hozzá, abban alszik, amiben van. :D Csak betakargatom olyankor.
Ebben az egyben nekünk nincs rendszerünk, még várom hogy kialakuljon valamiféle állandóság a nappali alvásban, de továbbra sem. Hol minden evés közt fél óra, hol 1,5 óra, de akkor a következő kaja után nem alszik...nekem ez így jó, meg neki is, éjjel alszik, ez a lényeg. :D

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Nyuszi, hát az szerencse, hogy el tud aludni, ahol éppen van. Nálunk ez nagyon nem működne.
Az utóbbi hetekben Léna nagyot változott alvás terén, rengetegszer kell elringatni, a babakocsiban meg annyira kell rázni, hogy szinte agyrázkódást kap, de máshogy nem jó neki. A legújabb az, hogy az autóban is üvölt.
És sajnos egyre többször kel korábban. Ma pl. 5.20-kor, ppppfffff. Akkor "tornázik", nézelődik, most pl. másfél órát, aztán eszik és nagy nehezen elalszik és alszik egy rövidet. Most amúgy kicsit borulni látszik a napirendünk is és olyan kis nyűgöske. Na, jó, nem vészes egyáltalán, de sokat eszi a kezét is, lehet, hogy bizsereg valami az ínye körül...

Vik, nagyon köszi az infót, ma meg is csináljuk.

Körkérdés: hálózsákban hogyan tudnak megfordulni a babák? Léna amióta szuperul tud hátról hasra forogni, egész éjjel álmában is forogni akar, de ugye a hálózsák akadályozza, meg úgy bele tud keveredni, hogy állandóan nézem és igazítom, hogy ne legyen neki nagyon kényelmetlen.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Yadine,
szerintem igen. mármint hasznos volt a szülési terv. át tudtam beszélni az orvosomal és a szülésznőmmel az egészet, kaptam egy képet arról, hogy milyen egy szülés, milyen alternatívái vannak. magára a szülésre nem is kellett vinnem, mert az orvosom is, és én is tudtam mit akarok. de belegondolni, hogy ha nem fogadott orvosom lett volna, hát lehet hogy a kórházban körbe röhögtek volna vele...
nekem mindenesetre jó volt, mert egyfajta biztonságérzetet adott.
ja, és a hasrafordulás. amikor Dávid elkezdte, azt csinlálta napokon át, aztán egy ideig abbahagyta, majd megint. gyhogy sztem nincs gáz.

lknyuszika,
elég érdekes amit írsz. mármint hogy a lakás különböző pontjain elalszik Liza. nálunk ilyen még újszülött korában sem fordult elő. :D
ha ő a nappaliban van, vagy bárhl a lakásban, annyira lekötik a dolgok, hogy kell neki a nyugis ágya az alváshoz.

Csilla,
pont ezért nem adok Dávidra hálózsákot, mert rajta is régebben mindig összetekeredett... :?
Vendég
 


Sziasztok

Arninak nem okozott gondot a hálózsákban forgás, csak én voltam rosszul tőle, állandóan paráztam, hogy egyszer beszorul hálózsákostul mindenestül :D
De hála Istennek nem, pedig a légzésfigyelőt is azért vettük anno, mert állandóan éjszaka produkálta magát.
Ez most is így van, állandóan keresztbe fordul, aztán persze felébred és sír, mert már nem fér el :D , de ha sikerül, akkor tovább fordul fejtetőre. Volt olyan éjszaka, hogy majdnem megtett egy egész kört :lol:

Eleinte én is altattam az Arnit mindenhol, babakocsiban, nappaliban, de muszáj volt, mert a szobája DNY-i és irtó meleg volt kora délutántól benne egészen estig :roll: aztán, nyár vége óta csak a szobájában alszik, vagy kint a babakocsiban :D

Megérkezett a szemetes :lol: :lol: :lol: Tök jó :D :D :D Már alig várom, hogy legyen benne valami :wink:
Jah, enyém gyerek még mindig sikongat és a nyálával pürcög, ezt már vagy egy hónapja nem csinálta, most megint :D

Rózsáékkal mi lehet?
Konkri?

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


sziasztok,

hálózsák ügyben, fogalmam sincs, hogy csinálják, de Vencel is simán megfordul benne éjjel a hasáról a hátára. még mindig csinálja, úgyhogy minden éjjel kelünk. de nappal nem mutatja meg. ezenkívül mostanában nagyon nyugtalanul alszik, és tuti a foga már, mert most már tényleg állandóan eszi az ujjait.
nálunk is kezdődik a beszélgetés. úgy 3 hete volt 2 nap, amikor egész nap produkálta magát, aztán teljesen abbahagyta. erre pár napja megint. már nem csak pürcög, hanem hallatja az igazi hangját is, nagyon édes.
elkezdtük a krumplit is kóstolni, bejön neki. a következő nekünk is a sárgarépa. olyan izgalmas ez a kóstoltatás.

Lknyuszi, én is irigyellek, hogy bárhol elalszik a gyermek játék közben. és nagyon jó ötlet a süti recept ajándékba. tetszik.

detti_10, nálunk is úgy van, hogy éjszakára kap éjszakai ruhát és reggeli után meg nappali ruhát, attól függően, hogy hová megyünk, vagy jön-e hozzánk valaki.

azt hiszem a következő projekt nálunk is egy szemetes lesz, mert kegyetlen most már a hozzátápi miatt! :-)

Klau

Kép
pkklau
 
 


Ja, és Vok, Alex nagyon cuki, ahogy ücsörög!

Klau

Kép
pkklau
 
 


Köszi Tallin a hiányolást! tudod festettem wc, fürdő, játszószoba...
hát mondhatom nem lett szép,de fehér (végre nem színes a szoba). (szerintem én sose fogok megnyugodni lakás ügyben :) )

na aztán meg mindkét büdös kölke betaknyolt- van tippem, hogy a nagy mitől, de egye fene nem hibáztatok senkit, van ilyen és kész. így volt egy napom, ami szívással és fújással telt- érdekes mód emberem sajnált, de én meg még se voltam kész, de jól esett h azt mondta nem lenne a helyemben. egy kicsit el is voltam keseredve, mert nem látom a végét a betegségnek, mert kb két hete tart egy-két nap szünettel. a doki se tud segíteni... na mindegy, talán 4-5 nap és jól lesznek teljesen.

a vámpírfoga se akar kibújni a gyereknek- miért is ne a szemfoggal kezdi, azt hittem halloween-re kint lesz :)

próbálunk kaját kóstolgatni is, de halott ügy- hát Martin kezd a bátyjára hasonlítani- vele is egy küzdelem volt minden 8-9 hónapig csak cici szopi. még jó hogy a vitamin csak egy egy csepp, mert ami több azt kipiszkálja, kifintorogja, kiöklendezi- tejen és cicin kívül semmit nem hajlandó a szájába venni- ja a tejet is csak ciciből. hát ilyen fiúkat fogtam én ki- nélkülem éhen vesznének :) de nem erőlködök semmivel, majd eljön az irigykedés és a kinézem a szádból idő :) nálunk a talonba vett kezdő cumisüveg is mehet a kukába.

örültem is hogy nem írtak neki fel gyógyszert, mert nem tudom hogy adnám be, most is nurofen kupot kap azt ennyi az összes gyógymódom

na közben meg rá is zendítet, úgy hogy mennem kell :(

a hálózsák témához nem tudok szólni, nem tudtam rászoktatni őket, klausztrofóbiások benne :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Vok, Tőled akartam kérdezni, hogy majd ha kezdjük a kóstoltatást nem olyan sokára és már gyűjtöm az infókat. Szeretnélek kérdezni, hogy ha ugye LÉvel kezdem, akkor mondjuk az első dolog az almalé lehetne, mert az van is nekünk, és bio, d ehoygan kell? Párolni vagy sütni, és csak egy kis lét kipréselni?

Másik kérdésem körkérdés: aki már többx menstruált, ugye nem áll még be ilyenkor a szabályos ciklus?

detti_10
 
 


Hát, biztos azért alszik el bárhol, mert ezt szokta meg, és nem is próbáltam soha napközben altatni. És mikor elfárad, elalszik...nayon ritka,hogy túlpörög, és nem alszik el magától. Ha ilyen van, kicsit ringatom, simogatom, és elalszik. Jó gyerek, rendes. :D

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


nálunk ruha úgy van, hogy este fürcsi után pizsi zsákkal, majd vacsi, és alvás, reggel meg felkel, nappali rucit kap, és reggeli. ez a mi kis szertartásunk. :)

erősen fogynak a ruhái, ahhoz képest, hogy milyen rengeteg volt, most már azért apadt a készlet. Még így is kitart azért tavaszig szerintem, de már arra azért teszveszelnem kell újakat. :D

Karácsonyra meg már minden nagyszülő megvette neki az ajikat. :D Kap tanuló kutyát, habitapit, és zenélő bilit (ne is kérdezzétek....nagypapi.... :roll: )

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Sziasztok,

Egy gyors kép a kétfogúról, mielőtt a bátyja is felkel...

Kép

Geo, remélem, tetszeni fog a kukazsák, maga a kuka nekem már 2.5 éve folyamatos használatban van, a legjobb barátom :-)

És találtam egyet, ahol épp nagyon jó testvérek, persze azért látni kell, hogy Andris fekszik Benire, nem ám fordítva...

Kép

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


most látom, a babanet szerint még nyári időszámítás van????

na, ennek örömére még pár...

Kép
Kép

és a lábujjevés nálunk nagyban megy:
Kép

Kép

KépKép
eszterxx
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?