Új privát üzeneted érkezett!

Na, mi van hölgyeim? Ennyire elrettentet mindenkit a képek hada??? :D:D

Mondjuk szép idő van, én is sétálni megyek mindjárt a törpecsikkel :D:D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Kép Kép Kép

Kép
Kép
hari
 
 


El sem hiszem, Bencenek is ott AAAA zsiraf!! :D:D:D:D Minden fiunak vanilyen a topikban? :D:D mondjuk a mienk sarga zold, mint Levie :) es ilyen oroszlanunk is van de annak meg narancssarga a sorenye :)
Na aron meg nem fogja meg igy a ragokakat... meg semmit. Kalimpal a dolgok fele de meg nem tudatosan nyul.

Aranyos Lili is!!! :D:D (es olyan rajallvanya van mint Mancinak :D:D) hiaba, a globalizacio teszi, hogy 3000 kmre is ugyanazok a targyak vesznek minket korul :)


Jaaaa Detti, a micimackos I love Mummy badi tarsat Aron birtokolja!!! :D:D:D hangra ugyanilyen! :D:D:D (es ha mar, lett neki vegul olyan pihiszeke is a het vegen, mint Levie...)

luna@globalizacio.hu :D:D:D:D

luna6
 
 

 
 

Luna, elárulom, hogy 99%-ban Bence sem fogja ennyire tudatosan a dolgokat, azért ezt a képet tettem fel, mert itt olyan ügyesen fogja :lol: És hát a múltkor nézegettem is a zsiráfjaitokat, hogy milyen cukik. De ha most nem mondod, hogy ez ugyan olyan, fel sem tűnik. A szomszéd fűje mindig zöldebb.(mondjuk a miénk egyáltalán nem zöld, a tiétek meg részben, úgyhogy igaz a mondás)

Rajzállványt pedig akkor vettük meg, mikor Vokéknál voltunk és láttam, milyen profi. Amúgy persze évek óta látjuk az IKEÁ-ban, de hát nekünk ehhez el kellett menni Eszterékhez, hogy meg is vegyük :lol: Amúgy nagyon jellemző rám az egész, mert ugye láttuk ezt már, de drágálltam, ezért vettem egy olcsóbbat. Kb. 2 napig tartott, szétesett... :roll: Hát ennyit az én "okosságaimról".

Kép
Kép
hari
 
 


Kép csak a teljes igazság kedvéért, általában nálunk is így néz ki a rágókázás :lol:

Kép
Kép
hari
 
 


Vik, dehogy haragszom a linkekért! Ne viccelj már! Csak idő hiányában nem tudom olvasni, egyelőre a Kedvencek között pihennek.

Amúgy tök érdekes, mi elejétől fogva NUK evőcumit használunk és nagyon szereti Léni. Illetve az első 1-2 hétben volt mindenféle, de aztán maradt csak a NUK.
A kórházban pedig olyan volt, mintha a gumikesztyű ujját levágták volna, arra vágtak volna egy bazi nagy lyukat és azt húzták egy mini üvegre. Mutatok képet.
És mi rögtön a 2-es és ráadásul FŐZELÉKES :) cumival indítottunk, lévén, a kórházban itt is nagy lyuk volt, hogy ne fáradjanak el.

Voki, köszi, hogy felajánlod a kéglit talira.
Én nem tudok nyilatkozni, egyedül nem merek vezetni olyan messzire, Apa beosztását meg előre nem nagyon lehet tudni, így én kb. előtte való napokon tudom meg, hogy jó-e. De mennénk mindenképpen. Hétköznap is van szabadnapja, ezért viszont sokszor hétvégén is dolgozik. A szeptember 25. és 26. nekünk sem jó, az tuti.

Picur tényleg eltűnt.

Heni is régen volt, Detti, Jenny, Gem....

Geo, ne keseredj el napirend ügyben! Talán emlékszel, hogy hányszor kérdeztem, hogy mikor lesz már napirendünk. Augusztus 12-én jöttünk haza a kórházból és nekünk attól a naptól van napirendünk, ami viszont csodás.

Így néz ki:

Ébredés 5-6 között, de ekkor csak evés miatt, félkómásan. Eszik és evéssel együtt maximum 1 órát van fenn, de legtöbbször azonnal alszik vissza és alszik a következő evésig, azaz kb. 10-ig. :)))) Ezzel csak egy bajom van, ugye szar alvó vagyok és Léni hiába alszik vissza, én még 8-kor is fent vagyok és próbálok elaludni, akkor meg már kelnem kell(ene) főzni, házimunkázni.

10 körül torna, evés, 1,5-2 óra ébrenlét, max. 45 perc alvás, majd nézelődés a következő evésig.

13.30 körül torna, majd evés és az ősz beálltával ilyenkor indulunk sétálni, ami általában 2 óra, de ma pl. több, mint 3 volt.
Ilyenkor alszik és nézelődik, de nem alszik nagyot.

17-17.30 körül torna, majd evés, utána vagy ismét rövid alvás vagy alszik egészen fürdésig. (nyáron ilyenkor mentünk levegőre)

19.30-20 óra környékén torna, fürdés.

20.30-21 utolsó evés, majd legkésőbb 22-kor alszik.

A délelőtti program fix, délután viszont sokszor alszik 20-40 perceket, de olyan is van, mondjuk igen ritkán, hogy 3 órát.

De úgy gondolom, még mindig rengeteget alszik és elég hamar elfárad. Viszont egészen ügyesen elvan egyedül, legtöbbször tudok tőle tevékenykedni.
Ma 19 hetes, alig várom a mérlegelést. A tippem 5100 gramm. Jó lenne egy hosszt is mérni.


Ez volt élete első evése Léninek. Kemény 5, azaz 5 ml volt az üvegben. És 1660 gramm volt ekkor. Hűűűűűűűű.
Kép

Kép

Kép
***csilla***
 
 


rengeteget írtatok!!! mindjárt visszaolvasok, csak egy gyors kérdés:
mitől lehet zöld Dávid kakija? :roll:
Vendég
 


GEO: Valószinűleg túlzabálta magát.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Geo: sokat evett!!!!! ahogy detti is irta ne parázz nekem is volt és Esztinek is!!!!! ki fog ürülni!!! :-)
Vendég
 


Geo: vadmeggyes-vaniliás teát iszom és sülnek a zsemléim :-)
fél 8 múlt baba alszik! én végre pihenek és aztán alssszooom!!!
Vendég
 


Nanetto: Zsemlék???? Tudsz zsemlét sütni! Én is kérek receptet, légyszi-légyszi-légyszi.

VOKI utólagos engedélyével:

BABA TALI
szeptember 23 vagy 24
Voknál

Ki mit hoz? süti, üccsi, rágcsa, műanyag tányér, pohár, stb.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Kérünk szavazni, hogy kinek melyik nap a jobb. 23 vagy 24?? Csütörtök vagy péntek? :D

Geo4
Több dologtól lehet: Lehet, hogy tényleg túlette magát, lehet hasmenés, lehet nátha... Szóval a színen kívül kell a szaga, az állaga, az esetleges nyálkadarabok benne?

Megyek, nyúúz a hanna :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Na Levi szerintem megfázott. Popsiban 37.8, ami 37,3-4. Enni se nagyon akar. Csak keveset vacsizott.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


detti
1,5 dl tej
1,5 dl víz
20 ml olvasztott vaj
20 ml cukor
9 ml só
48 dkg liszt
15 g élesztő

A hozzávalókat összedolgozzuk, dagasztjuk, és langyos helyen 1 órát hagyjuk kelni. -vagy kenyérsütőgépbe rakod :-) ahogy én
Ha megkelt, kis cipókat formázunk belőle, és kivajazott tepsibe tesszük.
Még 20 percet kelesztjük.
180 fokos sütőben légkeverésesen 35-45 perc alatt aranyszínűre sütjük.
mennnnnyei

23-án melózok, 24 délelőtt nyelvvizsgafelkészítő :-)
hány órakor lenne? mertz pénteken a város is dugósabb ...
időpont????
Vendég
 


Detti!
Jobbulást neki!!! Cebion csepp, orrszívás, Homeósból meg coryzalia napi 2 tabletta elosztva egész napra. ez nehezebben oldódik vízben, de nagyon hatékony.

Nanetto!
Na, igen, időpont... ez egy fogós kérdés...
Hányra mész melózni??? Már csak azért, mert van egy tervem... de csak időpont után tudom elmondani, hogy kivitelezhető-e :D

Hari!
Naaaagyon cuki Bence és Lili is! :D:D
Királynőt játszott?? :D


Képzeljétek, Alex felkelt 0:45 enni és azóta is alszik... Komolyan mondom ilyen nagy ajándékra nem számítottam :D Mármint gyerek szintileg :D:D
Hanna meg megkérdezte, hogy aludhat-e még a kocsiban.. olyan fejlődések vannak,h ogy el se hiszem :D:D:D
És felkelt :D Pont időben, mert elkezdtem folyni...

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vok: köszi a tanácsokat.
Múltkor mondta a gyerekorvos ezt a sós vizet orrba . Írd már le pontosan, hogyan. Köszi.
Nem csodálom, ha megfázott. Mi se bírjuk, hogy pullover fel, mert fázom, utána le, mert melegem van! :(

Köszi Nanetto a receptet. Vmikor megcsinálom.

Azért írtam azt a 2 időpontot, mert akkora még jó időt jósoltak.
www.idokep.hu


Most alszik hason, mert azt mondta a doki, ha be van dugulva az orra úgy jobb. Bár meg orszívó porszívoztam is. Csak kevés jött a nozijából. Remélem kialussza a betegséget. :)

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Még 22-re is jó időt ír.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Ah, Léni is lehet, hogy taknyos. Nagyon hiányzott.
Ilyenkor még aludni szokott, de már egy órája fent van, tiszta tortyogós, tüsszög. Már szippantottunk egyet, egyelőre még nincs színe az anyagnak.

Én tali ügyben nem tudok nyilatkozni. Ígérni nem merek, mert Apának ha van is beosztása, állandóan változik. Jelenlegi változat szerinte mindkét nap dolgozik.

Ja, 60 cm és csak 5020 gramm. Több mint két hónap alatt 1 kilót sem hízott. Pedig most olyan ügyesen eszik. :(

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Nanetto,
és hogy alakult ki ez a napired nálatok?
csak mert lehet hogy én azt szeretném, ha 8kor lenne a fürdés és fél9kor kaja, aztn alvás, de lehet hogy Dávid meg csak 10-11kor szeretne aludni... szóval nem tudom, hogy meg kell e erőszakolni, vagy csináljunk mindent úgy, ahogy ő... mondjuk ő soha nem akar aludni... :roll:
tegnap pl 8kor fürdés, 9kor kaja, majd nem aludt be, de elaltattam az ágyában, 10kor aludt már.
viszont eddig, amíg 11-éjfélkor aludt el, kelt egyszer 3kor, meg egyszer 6kor. tegnap viszont ugye elaludt 10kor, kelt fél2kor, 4kor és fél7kor....
na mindegy kíváncsi vagyok mi lesz ma éjszaka.
ja, és abbahagytam a dm-es tejserkentő tea ivását, mert úgy gondoltam ettől nem alszik. úgyhogy most homeós bogyót szedek, de SOKKAL kevesebb a tejem, az utsó két etetést már végigverekedte. ha szerdáig nincs változás, akkor visszatérek a teához..

Vok,
és te egy körül beteszed a kiságyába, és jön a alvás? mert írtad, hogy ha nem alszik el, akkor 3-4kor alszik. és meddig próbálod altatni? mikor van az, hogy tudod már úgysem fog elaludni? bocsi a hülye kérdésekért...

Vok,
jók a vonalzóid :lol:

Luna,
akkor a ti estétek végülis jól indul!!

Hari,
asszta!! 5perc után lecsatlakozik??? király!! nekem 50után se... :x
jól van, akor még mi sem vagyunk lemaradva, mi ugyanis még nem bújtunk össze :oops:

amúgy kinek van kedve, mikor este a gyerek már elaludt, én is csak egy ágyra vágyom... :roll:

Hari,
ááá.. tök megértelek cici ügyben.. Dávid is mostanában a tájat nézi, persze a cict közben nem engedi el, és úgy forog szopi közben...

Nanetto,
sajnálom a zoknikat.. előlem vasárnap egy qrva jó játszószőnyeget vittek el..

Vok,
bizony felajánlottam, és még mindig él, simá lehet nálunk.
és tényleg össze kéne számolni, hogy hanyan mennénk/jönnénk!!
szóval simán lhet nálunk, tényleg könnyű ie eljutni, és a Városliget is meg minden közel van :wink:
hííí, de akkor előtte kitakarítok :P
amúgy a szeptember vége már nagyon közel van... :lol:
és hétvége legyen, vagy hétköznap???

Nanetto,
én szívesen elmegyek értetek kocsival, habár azt se tudom hol laktok :oops: :roll:
de látom Vok is felajánlotta :lol:

bhdetti,
igen, fizetőövezet, de hétvégén nem kell fizetni :wink:
ja, és értetek is szívesen elmegyek ám :P

most volt itt a védőnő, azt mondta, hogy Dávid nagyon hosszú,simán elmegy 5hónaposnak.. :shock:

Tatim,
szorítok tesódéknak, majd írd meg mi lesz!

Nanetto,
és játék alatt mit értesz? mit szoktatok csinálni? :roll:

no, akkor tali Voknál? :lol:
és akkor hétköznap?
mit szólnátok a jövő héthez?
nekem a hétfő kivételével minden nap jó :wink:

Hari,
végre tettél képet :lol: szuperédes gyerkőceid vannak :lol:

kössz a zöldkakiválaszt :wink:

szept.23ra szavazok :D

Vok,
olyan száraz zöld kaki volt... :roll:
Vendég
 


ja:
este lefekvéskor kellett neki táp, m kevés volt a kaja. úgyhogy megint iszom a teát..
viszont este10-3ig, aztán 6ig aludt :P
Vendég
 


Geo: köszi a felajánlást, de mobilis vagyok hála istennek.
Ha vki csak hordozóval jön, én is el tudom vinni, mert robokuty csomagtartójába csak 1 kocsi fér be!
Amit írtál, hogy most hogy kelt nekünk az elején volt, amíg 3 óránként evett. Szerintem próbáld tartani a "korai" fektetést és be fog állni. Bár a 2 gyerekes mamik biztosan jobban értenek hozzá. Én csak ennyit tudok tanácsolni. Nálam más a szitu, mert nálunk első naptól fogva van napirend. Én úgy gondoltam/om, hogy lehet, hogy pici, de nem hülye, és nekik is kell állandóság. Nekem és férjemnek is volt anno napirendje és elmondás szerint, nem is volt velünk gond.

Újabb kérdés:
kinél legyen a tali? GEO - belváros, Oktogonnál, ha hétköznap van, akkor fizetős, bár 1-2 embernek közelebb van
VOK - Gyál?
És mikor? 22-23-24 - hétköznap?
vagy inkább hétvégén?
de el kellene dönteni, mert ez jövőhét!!!!


Részemről tényleg minden, mert én nekem mindkét helyre sokat kell autóznom.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Többiek döntsetek!!!!

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Geo!
Mivel én cicin altatok, nekem ez úgy néz ki, hogy amikor már szól (nyafog, hogy álmos), akkor berakom az ágyba velem együtt és kap cicit. Ha 10 percen belül nem alszik el, és nem is látom a jelét annak,h ogy tényleg aludni akar, akkor hagyom és kb 1 óra múlva ismét próbálkozunk, addigra tuti hulla már :D De ő könnyen elalvós típus ám. Eddig kb 4x volt nehezebb elaltatni este, de akkor már túl álmos volt. Én olyankor a pihi székét vetem be... Teljesen ledöntöm vízszintbe és rázogatom neki. :D

Tali!
Én arra szavazok, hogy hétköznap, hogy nagyok nélkül legyünk és akkor a fizetős parkolás miatt inkább nálam, ha lehet... Sétálni itt is tudunk, bár nem egy Liget sajnos... De a kertbe ki tudunk ülni a kicsikkel, a kutyukat elzárom. :D
Akkor legyen szerda! :D 22 szerda.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Detti!
Mindjárt leírom az orrszívást is, csak Alexet elaltatom :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


egyáltalán hanyan, és kik leszünk?
én még nem tudom mit viszek, de az tuti hogy valami sósat meg vmi édeset :oops: :D
no akkor király, jövőhéten tali!!! és mivel Nanettonak nem jó a 23-24, mit szóltok a 22-höz? :roll:

hé csajok,
én a taliig felsorolom miket akartam még:
1.gatyát venni, mert csak a terhesgatyáim jönnek rám, amikben a még meglévő pocakom miatt úgy nzek ki, mintha épp útban lenne a kistesó :P :x
2.lefogyni (sajnálom, hiú vagyok.. :oops: :D :D :D )
3.valamit kezdeni a hajammal(konkrétan festeni, meg vágatni)
4.már elfelejtettem

na letettem aludni az anyaszomorítót, erre már nyekeg :roll: :twisted:

ja, és túúúúúl ráfeszültem a napirendre.
lazában veszem mostantól.
ugyanis ezek a dolgok fixek:
2óra ébrenlét után álmos
8kor fürdés
fél9kor vacsi
10kor alvás
és majd beáll a többi magától.

exbagósok:
én amikor streszelek meg depi vagyok, tök rámjön, hogy elszívnék egy cigit. ti nem akartok néha bűnözni?
na de persze amikor elmegyek az utcán egy cigiző emberke mellett, akkor meg majd elhányom magam a szagtól... fura.. :P

na felébdt, megyünk sétálni
Vendég
 


király!!

akkor Voknál,

22-én

és hánykor??
Vendég
 


Megnéztem, Apa 21-én este 6-ra megy, hajnalban jön haza, valamennyit persze aludnia kellene, 22-én este 8-ra megye ELVILEG. Kb. 1 óra alatt érnénk oda autópályán, ha az M0-áson nincs semmi gáz.
Én vinnék pogácsát, ha tudunk menni.
De kb. előtte való napig mi sajnos függőben lévők lennénk az idióta beosztás illetve állandó változtatás miatt.
Viszont nagyon szeretnénk ott lenni, hű, de jó lenne.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Igen, jó kérdés. Hánytól lenne kb.? És persze hányig nem zavarunk Vokiéknál?

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Na, vagyok :D

Szóval Detti és mindenki más, aki még nem szívott orrot sós vízzel.

Ha ketten vagytok:
Gyereket lefektetitek az ágynak a szélére úgy, hogy a feje picit lefele lógjon az ágyról. Az egyik (általában apuka) fogja le úgy a gyereket, hogy a kezeit és a fejtét is tartsa. közben a másik (általában anyuka) a nagy fecskendőbe felszívott (avagy méregdrága sterimárt és hasonlót) könny ízű sós vizet (himalája só, Alexander só, tengeri só) belenyomja az orrlyukába, miközben a másik lyukba bele tartja az orrszívót. Nem kell egyszerre sokat. most, hogy láttam hogy csinálja az átmosást a néni, azt mondom belenyom egy kis víz, befog az az orrlyuk,amibe belenyomtad a vizet, majd az az orr és az arccsont közötti részt széthúzva megszünteted a vákuumot.

Ha egyedül vagy mert ilyen is elő fog fordulni:
Gyereket behelyezed a terpeszbe nyitott lábaid közé. A két combodat rárakod a két kezére és a comboddal fogod a fejét. Így szabad mind a két kezed, a gyerek még nagy korában se tud kimászni alólad.
Sajna így nem tud hátra hajolni a feje, de egy alaposabb tisztáshoz ez is tökéletes.
Egyik orrba benyomod a lötyit a másikban meg szívót. Közben befogod a másik oldalt, hogy legyen vákuum.

A végén víz nélkül alaposan kiszívjuk az orrot, hogy ne maradjon benne víz:
A egyik oldalra oda tartod a szívót, a másik oldalon befogd egy picit az orrát, majd elengeded és elhúzod az orr és az arccsont közötti részt vagy 3x. ezzel tuti kijön a maradék víz.

Ami kellemetlen: 1 Lefogod a gyereket, 2, a vákuum, főleg, ha gyulladt az arcüreg nagyon kellemetlen bír lenni, de nem fáj. A vizet ha lenyelné nem lesz belőle baja.

Amit még mondott az orrszívós nő, az a melegítés fontossága:
Van egy melegítős sapi:
http://kalandorr.hu/images/termekek/sapka.jpg
mi most ezt használjuk. (énis!!)
Nem olcsó, de nagyon jó!!! majdnem 5000be kerül... :?

Remélem érthetően írtam le... Ha nem, kérdezzetek! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szerintem mindenki alvás időben utaztassa meg a gyereket. Így szerintem kb 9től várnálak benneteket :D És 5ig lazán ellehetünk, mert kb akkor jön haza Hanna. :D Igaz, nem egyszerre jöttök, de a törpék legalább kipihent állapotban érnek ide :D:D

Nálam mindig van tisztított víz és szörp :D
Csinálunk Hannával muffint és van ropim :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Geo!
Akartam kérdezni, hogy ittál ugyan annyi folyadékot, mint a tejserkentő teával?
Igazából a tejserkentés az a folyadékon múlik és a sok sok szénhidráton.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Köszi Vok. Asszem megvárom férjuram, mert nekem per pillanat nincs ehhez szivem. A második gyereknél biztos rutinosabb leszek. :)

Na akkor:
Találkozó VOKnál szeptember 22-én szerdán 9 órától
A címet majd küldi privibe.
Eddig hozz:
GEO sós, édes
Csilla: pogácsa
Hari: süti
Én: süti meg üccsi

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


csajok,
ti jelentkeztetek a dm baba bónusz programra? van valami értelme? :roll:
Vendég
 


Geo!
Van, nagyon sok kupont küldenek! Én Hannával nagyon szerettem. Most még mindig nem érkezett meg a kezdő csomagom, pedig már másodjára jelentkeztem... grrr. :?

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúúú, megy ám a szervezkedés :D :D
Remélem sikerül összehoznotok a talit és sok-sok közös élményben lesz részetek!

Vok:
Köszi, hogy leírtad ezt a sós vizes módszert. Én most hallottam erről először. Ki fogom mindenképpen próbálni, ha szükség lesz rá.

Mi 20-a környékén megyünk haza anyukámhoz. Egyrészt meglátogatni a rokonságot, másrészt (gondoltam én) kicseréltetem a személyimet, mert még a régi nevemen van. (mióta férjhez mentem, nem is voltunk otthon).
Igen ám, csakhogy ez a csere nem olyan egyszerű, mint ahogy azt én gondoltam. Először is le kell fordíttatni a házassági kivonatot (ezt még értem, meg egyértelmű is)... de mindez persze nem elég bizonyíték, hogy megváltozott a nevem. A kinti anyakönyvezetőhöz kell bevinni, +kitölteni egy nyomtatványt és mindezt felküldeni Pozsonyba a fő anyakönyvezetőnek, aki elbírálja (mit is?). Kb. 3 hónap múlva lesz válasz és csak akkor kerülhet sor a személyi cseréjére.
Ebből nekem csak az nem világos, hogy egy Magyaro-on kötött házassághoz, miért kell a szlovák hatóság elbírálása? Ha nekem engedélyezte az itteni állam a házasságkötést, akkor most mit akarnak rajta elbírálni? Kicsit vicces... nem?
Fúúúúúúj, de utálom már ezt a sok-sok nyakatekert ügyintézést.

Ma megérkezett Gergőnek a személyi igazolványa. Nagyon komoly.... :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!
Húha, de klassz, h szerveződik a tali! Én is szeretnék, de nem tudom egyelőre biztosra mondani, én nem vezetek egy ideje (beparáztam és még nem rázódtam vissza :( ) de ha meg tudnám oldani, szívesen... még kitalálom. Ha megyek, írom úgyis.
Eddig is olvastalak Benneteket, de időm írni már sosem volt.

Geoo: nálunk napközbeni altatás úgy zajlik, hogy mivel 4É van, tudom, h kaja után nézelődés (mivel még nincs járóka, egyelőre játszószőnyegen) általában kaja kezdetétől számítva 1,5 óra múlva kezd kissé nyűgösebb lenni, ekkortól játszom vele még kb. fél órát; tehát kb. 2 óra ébrenlét, és utána leteszem aludni, hasra, a kiságyba. Max. kis posiütögetés, hátsimi, és elalszik. A 2. iylen kör már nehezebben megy, du. pedig nem nagyon tudom letenni laudni, nyűglődik, ha leteszem kaibál. Ekkor nem is erőltetem. Így jön ki kb. 8 óra ébrenlét/nap., hogy ebből du-este van egyben 4-5 kb.

Hari: nagyon helyes Bence a képeken és tényleg ügyesen fog, mégha elkapott is a pillanat. Szende még nem. Amúgy jövő keddre kaptuink időpontot dévényeshez. Meglátjuk mit mond.
detti_10
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is...
Hát először is hagy gratuláljak mindenkinek. Nagyon cukik a picúrok, és a viedók is fantasztikusak!
A kis betegeknek mielőbbi gyógyulást! Vok, akkor Alexal most mi is van? Nagyon dúrva hogy rotát találtak nála!

Pont téma a napirend: nálunk olyan kiszámíthatlan. A kajálás része nem, 3 óránként eszik a picúr, de hogy mikor mennyit alszik az tök káosz. Van hogy nem alszik egész nap semmit, van hogy meg annyit alszik egyszerre, hogy egy etetés totál kimarad (és így csak 4-szer eszik). Este 1/2 9-kor fürdés, kaja és utána jövő alvás az fix, és utána reggel 7-8 körül kel. Ezért a többi tulajdonképpen nem is izgat, azt csinál amit akar, én ugrok!
Aztán mostanában ő is olvashatta a fórumot, mert evéskor új szokást vett fel: úgy ordít, hogy csuda. Ha függőlegesbe rakom, akkor megnyugszik, de amint elkezdem dönteni hogy esetleg kajáljunk, már megneszeli a dolgot és már üvölt. Pedig már elmúlt 3 hónapos, még mindig kapja naponta 4-szer az espumizant, nem hiszem hogy a hasa lenne. Aztán egyszercsak elkezd enni. Nem értem a csajt. Pedig tudom hogy nem szereti melegen a kaját, már nem is kapja úgy, mégis nekem úgy tűnik mintha várna hogy hűljön még... Vajon mi baja lehet ilyenkor? Csak remélem hogy fájni nem fáj neki semmi...

Geo,
nagyon drágán bérlitek a szívót! Ha kell megkeresem neked a patika címét (békásmegyeren van), ahonnan a miénk van, napi 260 Ft.
Amúgy mi most fogjuk visszavinni. :roll: A hét elejéig 1-2 óránként fejtem, így a napi kaja fele megvolt tejben. Most akartam hogy visszaállok napi 4 fejésre. És egyik napról a másikra lőttek a tejnek... reggel sem fejek 60 ml-nél többet... Hát, úgy tűnik három hónap gyenge teljesítményre voltam kódolva... Persze a kézi aventtel csinálom amíg van, de mostmár tényleg nincsenek illúzióim...

Képzeljétek, annyira érdekli kismanót a külvilág, hogy mostmár kocsival nem is tudom sétáltatni, mert nem lát belőle semmit! Szóval mi mostmár csak kendőzünk, amiben 20 perc múlva el is alszik. Én is imádom továbbra is, mert így nem fáj a hátam, esőben is tudunk menni, illetve el tudom vinni a kuttyokat is 1-1 körre!

A babatalira ha szívesen láttok, jelentkeznék én is...
cicmarek_
 
 


Cicmarek,
szerintem egy helyről béreljük a mellszívót: nem a zöld(kereszt)patika az? :lol:
23ezer volt összesen az egy hónapra a bérlés a kis szerkezettel együtt, amit meg kellett venni hozzá.
ja, és persze: gyere a babatalira!! :lol:
Vendég
 


Csajok,
SIKERÜLT!!!!
visszasoroltak költségtérítésesből állailag finanszírozottra!!!!! :lol: :lol:
:wink:
Vendég
 


Hat Geoo, 23 ezerert valoban vehettel volna alig hasznalt avent elektromost, de nem tartok kizartnak, hogy akar ujat is esetleg :( Azert en sem hasznalom mar minden nap meg ha egyedul leszunk holnaputantol akkor meginkabb nehez ugye ha nem tudom letenni a gyereket. Azert mar neha lehet, de kiszamithatatlan, hogy kaja utan pl lehet e :) Most elobb nem ment, jott a hasfajas...

es a postas is, meghozta a jo draga nemet jarokankat :) na kivancsi leszek nagyon ...

luna6
 
 


[quote="geooo"]C írta:geooosajok,
SIKERÜLT!!!!
visszasoroltak költségtérítésesből állailag finanszírozottra!!!!! :lol: :lol:
:wink:

na akkor mar csak suliba kene jarni, ha meg tudod oldani a gyerek mellett :) Aron mellet t0 eselyem lenne, de egy bekes jolbejaratott mellett kisebb kulso segitseggel megoldhato esetleg. (a legnagyobb gond nekem Manci mellett pl az otthoni tanulas volt, nem is a suliba jaras)

luna6
 
 


Sziasztok!

Annyira jó olvasni Benneteket!

Náthás babák, mamák: szuper jó dolog ám a sós vizes orrszívás, én brutálnak tartottam, de ugye Levinek pangó középfülgyuszija volt kerek 4 hónapig (nem vette észre a doki.... :twisted: ) és ez meg a fülsapi segített 1 hét alatt.
Vok, ilyen fülsapi van hozzánk közel 3800ért is, tök ugyanez és sokkal olcsóbb, ha elnyűttétek, szívesen veszek, nehogymár ilyen drágán vedd!
Levi imádja, csomószor melegítés nélkül ezzel kell menni sétálni és mindenkinek mutogatja.
Ja és gyógyszertárban lehet venni salvus vizet, ez is sós víz, ezt kell a párásítókba is tenni, literje 800 pénz és tök ugyanaz mint a 2000 forintos sterimár. Mi ezzel mosunk át orrot.

Vok, megkérdezhetem, hogyha ennyire profi vagy orrátmosásban akkor miért jártok vele dokinénihez? Ennyivel hatékonyabban csinálja?

Képek fantasztikusak, annyira szépek a gyerkők. Ha kedvet kapok, tehetek fel én is?

Geo, még írtad régebben hogy a Zéti Nektek is szóba került? Hogy lett végül Dávid a csibészetek?
Próbáltad már a fitolac teát?
Nekünk sincs még nagyon napirendünk, de Levi miatt nem is tudom, lesz-e. Az fix, hogyha ébred van, 5 percnél tovább nincs el egyedül Manók, ez kissé bonyolítja a helyzetet.:-)
Szuperjó a vonalzód, Dávid, meg korához képest írtó fitt ám! :-)
Grat az átsoroláshoz. Tudom, milyen nagy dolog, nekem anno nem sikerült, megtagadták, pedig beígérték, ha jó lesz az átlagom. Évfolyam 8. lettem a közel 600 diákból és fityiszt mutattak, mondván, Alkotmánybírósági határozat tiltja az átkerülést, mert diszkriminatív. Ki érti ezt? Azóta eltelt 3 év és már nem az??? Vicces dolgok vannak....de szuper jó érzés lehet!

Jenny, még régebben kérdezted (és hol vagy?), mi köszönjük a legmélyebb ponton vagyunk épp:
Sajna egyre rosszabb a helyzet, vasárnap, hétfőn is Klinikákon voltunk, pénteken is megyünk egész délelőttre. Volt labor, uh, pénteken kilégzéses tejcukor érzékenység teszt. Zéti 7(!!!) órán át nem ehet, döbbenet. Nem tudom mi lesz
Zéti már alig eszik, nagyon fáj neki, de nem tudják mi. 3 perc szopi aztán üvölt, enne még, de nem tud.
Nekem meg totál kész az idegrendszerem, csak akkor eszik, ha alszik, vagy épp ébred és még kómás, nem tudja mit csinál. Egész nap kb ugrásszerűen kell várni ezeket a pillanatokat, hogy vmicske tej belemenjen. Ezt meg egy kétéves örökmozgó mellett képtelenség és kínzás, így Levi is rettenetesen kezelhetetlen és szeretethiányos.
Ez meg tönkretesz, mert egyiken sem tudok segíteni.
NA, most jól kipanaszkodtam magam, bocsánat, csak tényleg extra nehéz most. Remélem kitalálják a baj okát!
Ja és iszonyú hasmenésünk van, sárgás, néha zöldes, taknyos állagú olykor de főleg vízszerű.
Ez lehet attól is csak, hogy taknyos?

DM: épp kérdezni akartam hogy Nektek megjött-e már, mert két hónapja várom lassan, de ma reggel befutott. Geo: mindenképp érdemes, szuper kuponfüzeteket küldenek!

Luna, akkor alakultok picit? Az esték már nyugisabban ez is nagy haladás. Örülök!
Lánykád napirendje meg huh, hogy bírja szusszal?
Bár az szupi, hogy nem 6kor keltek és fél8ra kell beérnie, nem?
Már akartam kérdezni, Portugálián belül merrefelé vagytok? Párom tesója is kiment egy éve a feleségével, 4 éves szerződéssel, csak ezért kérdezem...

Vik, megvan már a kiszemelt verda?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Zso, Porto... kornyeke, de kozel nagyon. Ugye nem itt vannak? sehol egy raero unatkozo normal magyar lelek :)
hat aron eppen itt orjong a kezemben, hasfajas... szerintem tan kevesebb van, de akad ooven, tul sok is. de teny. hogy az esti lefekves atmen normal verzioba es akkor mar nem orjong hanem csendben eszik es elalszik. nappal sem az evesek kozben bog a fajastol mar, utana kesobb. kozben meg neha vergodik de nagy kaja helyett orjonges nem jellemzo. es ugy tunik hizik.., de nem egy nagyevo.

luna6
 
 


Luna, igen, nálunk is van kaják után nem sokkal nagy pocakfájás, látom, ahogy eltorzul a pici arca és sírni kezd, ez pocak, de kaja közben mi lehet, hogy abba kell hagynia és nem kér többet, vagy nem tud többet enni? Rejtély számomra, de nagyon kiakasztó. Na, nálunk meg este van műsor, fürcsi után rendszerint üvölt, halál fáradt már, nem eszik semmit, elalszik és 20 perc múlva kel és kéri a vacsit. Ez lehetne túlpörgés is, de ha 7kor kezdjük a fürdést, ha 8kor, ugyanez a szitu..... :?: :?: :?:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


JA, sógoromék épp Odivelasban vannak, de lehet hogy költözniük kell másik egyetemhez közel.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


oo kaaar, az delen van :(

mi minden van a dmes kuponokban? es hataridosek? lehet tartosabb dolgokat anyammal le tudnek szervezni? mi kellett a regisztraciohoz?

luna6
 
 


[quote="aprooka"]L írta:aprookauna, igen, nálunk is van kaják után nem sokkal nagy pocakfájás, látom, ahogy eltorzul a pici arca és sírni kezd, ez pocak, de kaja közben mi lehet, hogy abba kell hagynia és nem kér többet, vagy nem tud többet enni? Rejtély számomra, de nagyon kiakasztó. Na, nálunk meg este van műsor, fürcsi után rendszerint üvölt, halál fáradt már, nem eszik semmit, elalszik és 20 perc múlva kel és kéri a vacsit. Ez lehetne túlpörgés is, de ha 7kor kezdjük a fürdést, ha 8kor, ugyanez a szitu..... :?: :?: :?:


hat az eves kozbeni orjonges majd nemeves utana nalunk is divat volt jooo darabig :( szinte kimaradtak evesek mert szerintem akkor ertekelhetot nem evett. de ezen a teren lett tenyleg javulas... szerintem a kaja kozben is az fajas volt aronnak, ahogy leert a kaja a pocakba (3-4 perc) elkezdte, addig tok jol 'huzott'. aztan vagy lehiggadt vagy nem evett tobbet. most meg neha vergodik es kukacolodik meg meg nyog es rangat kozben, akkor is a hasa... de mar nem ordit es eszik is ilyenkor, csak kozbeb verekszik hang nelkul, illetve boges nelkul fujtatva horogve mint egy kismalac :) az ordibalast azert meghagyta a koztes idokre... na most mig irtam le is higgadt es bekomalt, persze a karomon.

amugy epp nagy disznool nalunk, apuka rakta volna ossze a jarokat, kezbe vette a spejzraktardisznoolban a csavarguzot es kiesett a vege,,, nem tudni hova, ugyhogy most aprankent szedi szet a spejzraktardisznoolat es kezd megteloni a konyha meg a folyoso :d:d de legalabb igy nyar vegere meglett a szandalom... de mi a feneert rejtette oda es mikor ez a pasi a szandalomat egy ikeas papirzsakba, plussalatokkal osszezarva???? :D:D nem merem megkerdezni, mert piszkalasnak venne :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára luna6 2010.09.14 15:14-kor.

luna6
 
 


Luna, babaápolási termékek, olaj, sampon, stb, pelusokra kedvezmény, pár kaja olcsóbban, de tényleg csak pár, aztán egy 50%os cunda kupon, már ezért is megéri.
Kell a baba születési anyakönyvije, de nem tudom, lehet hogy csak magyart fogadnak el....meg kell kérdezni, mizu a kettős állampolgárokkal. Áron az lesz?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Luna, akkor van remény nekünk is az alagút végén.....uh, nagyon jó lenne az fix!
Csak a szívem szakad, mert látom hogy éhes, de neeeem bííír enni!
Pisis pelusok számával hogy álltok egy napra? Mert nekem fixaideám a kiszáradás, úgy retteget tőle, főleg most hasmenésesen....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


kettos lesz, de hol van az meg. sok-sok ezer forintra tolem, brutal draga dolog a kettos allampolgarsag :D
na akkor storno is... bar a kettos azt jelenti, hogy kap majd teljes jogu magyar anyakonyvi kivonatot, de mire lesz lehet mar semmi ilyen nem erdekes neki :)

utana kellene olvasnom a blogban mikor is javult ez az eves kozbeni orditozas meg az esti lefekves, hogy biztassalak. szerintem max 3-4 het de lehet annyi sincsen. szoval 2 honapos kora elott volt a legszornyubb... utana valahogy... de boooven van meg hova fejlodni

pisis pelus szerimtem van eleg. en is mindig azt figyeltem, egy idoben nappalis 2 orankent verekedtem vele, mert akkor tobb az esely, hogy megy bele anyag :(

luna6
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?