Új privát üzeneted érkezett!

Nem, nálunk sajna az nem jön szóba, egyik sorstársunk érdeklődött nálam, neki gyűjteném be az infót.

ÉVI drukk!!!!!
zzafir75
 
 


ÓÓÓ, azt hittem, változott a koncepció....
bodzássüti
 
 


Sziasztok!


Vass dokiról annyit, hogy nem tom miért nem tetszett neki... csak látszott rajta.. de ilyen eredményekkel nem fogok inszemit csinálni a nagy semmire :(

Amúgy alapból úgy mentem a dokihoz, hogy lombikot kérnék a többi nem nagyon jöhet szóba... sajnos ez valahogy nálam mindig így van... megmondom mi kell aztán, hiába akarnak mást.. de ez van :D

Amúgy minden rendben, úgy látszik szépen gyógyulok.. pufizás még meg van de már nem annyira....

Mindenkinek DRUKKKK ezerrel!!!!

Ephi
ephi
 
 

 
 

Sziasztok!

Évi, megy a drukk ezerrel holnapra ;) gyere amint tudsz!

Bodzássüti, nos mint babakocsi rajongó meg kell erősítenem tesódat az árat illetően :? Én is oda vagyok ezekért a kocsikért, de sajna nagyon drágák. Viszont szerencsére vannak olyan anyukák, akik sűrűn változtatják a babakocsijukat így már féláron hozzá lehet jutni. Én is ezeket az érveket olvastam róla, ill. kevés helyet foglal, így kicsi kocsiba is befér :)

Zafír, már megörültem,h Nektek lenne az inszem...

Ephi, örülök,h jobban vagy :) majd egy hónap múlva kell visszamennetek?

Ljucy, hol vagy? Gyere, várunk már nagyon!

Hepehupa, pocaksimi Tofunak :lol:


Pusztik!

Bari

bari6
 
 


Sziasztok!


Bari,
jaja inkább majdnem 1 hónap múlva..következő mensi 10-12 napja körül. Azt hiszem kezdődik a monitorozás... gondolom én...

Amúgy én is megnéztem a babakocsit, nagyon ultramodern és jó drágán is mérhetik.. habár árakat nem láttam :lol: :lol:
Azt hiszem én is fogok akarni egy olyat, de használtan... az is jó, úgyis hamar kinövi a gyerek :lol: :lol: :lol:

Lányok, úgy irigyellek benneteket, mindenki már a kocsinál tart, én meg még itt tartok vagyis sehol és azon parázok hogy munka vagy gyerek, vagy gyerek és munka vagy mi legyen.... bonyis az élet, nagyon bonyis :lol: :lol: :lol:

De az a baj, hogy az ember nem fiatalodik,.... max lélekben lesz sokáig fiatal :lol: :lol: :lol:

Ma minden olyan bonyis...biztos az időjárás miatt (csak hogy legyen mire fogni )

Mindenkinek DRUKKK!!!

Ephi
ephi
 
 


Sziasztok!

Évi?? ++++++++++++++++++++++++++++++++++
Meddig voltál az intézetben, nem lehet, hogy láttalak?


Nálunk egyenlőre újabb vizsgálatok, vv, és hysteroscopia - volt már vkinek? Tapasztalatok?

Nagyon aranyosak voltak ma is az intézetben, nagyon sok mindent el tudtunk intézni. A biológus nővel is személyesen beszélhettünk, hát ő nagyon aranyos volt és egy csomó hasznos infót mondott. Elégedett vagyok!
zzafir75
 
 


Zafír, nekem volt hysteroszcopiám, azzal írtotta ki Szakács doktor a sövényemet :lol:
Az altatáson kívül semmi problémám nem volt :)
Ki csinálja majd? Vass doktor?

Évi, hol vagy???

bari6
 
 


Igen, Vass dr csinálja szerintem.

A gond, hogy szűk a méhszáj és emiatt tágítani is kell.

Leírnád lsz, hogy hogy zajlott ez?
Állítólag köv. ciklusban lehet kezdeni vele és még ki fog tartani a tágítás, így könnyebb lesz az ET.
zzafir75
 
 


Szia zafír!

Hysteroscopia most volt .. most?? inkább nem régen.. annyira nem fájdalmas... felfújják a méhüreget és megnézik, hogy minden rendben van-e?
meg a petevezeték átjárhatóságot is ekkor vizsgálja a doki.
Nekem mind addig nem fájt, amíg el nem kezdte a petevezetékeset.. akkor nagyon rosszul lettem tőle... nem is inkább fájdalom, hanem valamilyen szédülés féleség kontra mensi görcs szerűség...

Nem annyira vészes... Drukkolok, hogy ne legyen semmi gond:)

A vv mit takar?

Ephi
ephi
 
 


VV- vérvétel.

Hormonok, ciklus eleje - vége. Nekem már régi a leletem.

Nekem azt mondták, hogy altatásban lesz az egész, Ephi, Te ébren voltál?

petevezető nem érdekes, lombiknál úgyis minden a helyére kerül, de tudom, hogy része lesz ez is.

Jahhj, de jó lett volna megúszni.
zzafir75
 
 


Sziasztok Lányok!


Éviiiii merre vagy?

Zafír!
Nekem is csináltak hysteroscopiát, alias méhtükrözés és laparoszkopiát, alias hastükrözés.... Altatásban volt, az alhasamon a bugyi által fedett helyen ejtettek két bemetszést, a laprhoz pedig a köldökön keresztül. A célja nálam egy polip eltávolítása volt, amiről végül kiderült, hogy nem is volt polipka. mindegy. és a petevezetők átjárhatóvá tétele (ez csak részben sikerült)
Tényleg nem gáz, tök jól kialudtam magam:))) Délután már neteztem, mert adtak hozzáférést a wifihez, ráadásul a szobából még valamilyen másik wifit is elcsíptem:)))

Az igaz, hogy estefelé volt hányinger, de elviselhető volt. Állítólag nem az altatástól van, hanem attól a gáztól, amivel felfújják a hasüreget.

Úgyhogy tényleg nem gáz, rosszabb volt utána trombózis elleni szuri..

Ölelés!
bodzássüti
 
 


Bodzássüti, köszi a biztató szavakat!
Visszaolvastalak Benneteket a hyster miatt.
Még van időm szokni a gondolatot, de már kevésbé félek, hogy megosztottátok velem a tapasztalatokat.
A lapart nem akarjuk bevállalni, mert soknak gondoljuk a lábadozási időt. És akkor elvész a hyster tágító "mellékhatása", ami nekünk jól jöhet.

Tök jó, van még itthon vagy 15 fraxi szurim :)

Egy infó:
ma hallottuk az intézetben, hogy a sperma problémákra jól jöhet a fagyasztás! Ugyanis, azok a katonák, amelyek genetikailag hibásak, nem ébrednek fel a fagyiból, tehát ez is egy szelekció. Mi azonnal fagyasztattunk is. Remélem, hogy egyszer még jól jön :)
Nagyon kedves volt az embriológus hölgy, számomra ma ő volt a nap jó híre és kellemes meglepetése!! :)
zzafir75
 
 


Évi, én is várlak a jó hírekkel!!! +++++++++++++++++++++++++++
zzafir75
 
 


Zafír! Tényleg ne parázz, mert nem egy nagy dolog. Tulajdonképpen miért van most erre szükség?
Ez a fagyasztásos dolog érdekes....

Ölelés!
bodzássüti
 
 


Olyan cuki vagy Zafír :lol:
Annyi mindent átvészeltél már, mit neked egy hystero :wink:
Ügyi csaj vagy, leszívás, beültetés...sztem meg sem fog kottyanni ;)
Nekem olyan hysterom volt,h a hüvelyen keresztül csinálták. Fájni csak az ébredés után fájt, arra kaptam infúzión keresztül fájdalomcsillapítót és utána egyáltalán nem fájt :lol: .
Úgyhogy tényleg nem kell izgulni ;).
Mi kívülről fagyasztjuk a katonákat :P

Éviiiiiiiiiiii gyereeeee, várunk nagyon ;) !

Szép estét!

Bari

bari6
 
 


Sziasztok !

Tobben kertetek, hogy kuldjek Tofu-rol sztarkepet, de nincsen ! Utoljara aprilis 10-en kaptam kepeket, a kovetkezo nagy UH viszont csak junius vegen lesz :o Ez amiatt jo, hogy teljesen problemamentesen zajlik minden, ezert nem kell gyakori nagy UH.

En is nagyon varom, hogy a kezemben legyenek kepek, mert a nogyogyaszati viziteken csak a kepernyon latom, amint epp bukfencezik vagy 'eluszik'.
Penteken nogyogyasz, 15-en ujra, 28-en nagy UH (32-ik heti !!!) es 29-en elso konzi az uj nogyogyasznal, mert junius vegen vegre oszekoltozunk a parommal - 2 ev es 9 honap utan ez is eljott :)

A pocakom rohamosan gombolyodik, es annyira buszke vagyok ra. Mostanra Tofu kb. 35 cm es kb. 1,1-1,2 kg.

A hyster-hez, sajnos, nem tudok hozzaszolni, mert az nalam nem volt. A fagyasztasbol felebresztett spermiumokhoz igen, mert mindket alkalommal azt hasznaltak a lombikomnal es mindketszer lettek szep embriok es tapadtak is meg.

A babakocsikrol annyit, hogy egy Becsben elo ismerosom szerint ott a Bugaboo a nagymeno, ami szinten draga marka, viszont konnyu es stabil a lepcsozeshez es a tomegkozlekedeshez.

A kanadai kolleganom szerint kanadaban es az USA-ban a Stokke, a Bugaboo a meno, esetleg a holland Joolz.

Az olasz meno, divatra ado es nagyvarosi nok kedvence az Aprica. Nagyon konnyu, de nekunk nem jott be, mert tul sokat adnak a dizajnra (mi lattunk egy boltban vagy 10 modellt, amik kozott a minta volt csak mas: Armani, Fendi, D&G, stb.).
Az olaszok nagy resze viszont Inglesina-t hasznal.

Nekunk nagyon tetszett a Quinny Buzz trio, mig nem talaltunk a kerekei instabilitasarol egy filmet a YouTube-on :shock:

Nekunk tetszett meg a Britax 3-kerekes valtozata is, de neheznek es kisse nehezen kezelhetonek tunt, amikor kiprobaltuk. Viszont szinte mindig tarol a tores- es minosegi tesztekben.

A Stokke nagyon vagany, de allitolag nem a legjobb a minosege. draga is. Szerintem erdemes YouTubo-n megnezni vevok altal keszitett filmeket rola es nemcsak a gyartok es eladok propagandajat.

De mas modelleket is megneztunk, ill. teszteket toltottunk le roluk. Sokat agyaltunk, mire kivalasztottunk egyet.

Zzafir,
Minden elismeresem a pozitiv hozzaallasodhoz! nagyon szoritok, hogy a CIRIS-ben Nalad is sikeruljon a kovetkezo lombik! A biologus nekem is nagyon szimpi volt, ahogy szakacs doktor, a vegtelen turelmu Marta is es mindig jokedvu Julcsi is.

Mindenkinek minden elkepzelheto szepet & jot !
hepehupa
 
 


Hűha Hepehupa! Te aztán tényleg alaposan felmérted a babakocsi piacot.... szerintem egy Phd-t már csinálhatnál belőle:)))
Gratulálok az összeköltözéshez!
bodzássüti
 
 


Jó reggelt, csajok!

Elég ronda idő van, de én már jobban vagyok, elmúlt a tegnapi sokkhatás, jó lett volna kihagyni ezt a vizsgálatot, de hát ha kell, akkor kell. Ki kell zárni, hogy van-e vmi tényező, ami nálam rontja a megtapadást. Most néztem, hogy már mennyien túl vannak ezen a vizsgálaton (másik fórumon is), úgyhogy mit is nyöszörgök én itt :D ?!

Nagyon jó benyomást tett ránk tegnap is az intézet, úgyhogy úgy érzem, jó kezekben vagyunk!

Évink??? ++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Jó megérzéseim vannak Veled kapcsolatban, nagyon várlak a jó hírekkel!!!
zzafir75
 
 


Zafír!
Ügyi vagy! Egyébként meg már megbeszéltük, hogy itt nyugodtan lehet nyöszörögni....

De jó lenne már tényleg tudni valamit Éviről.... az már jó, ha jó érzéseid vannak Vele kapcsolatban. elvégre Te is ott voltál, talán éreztél valamilyen jó rezgést:))))
bodzássüti
 
 


Ne haragudjatok, hogy idáig nem jelentkeztem, de tegnap már nem volt elég lelkierőm hozzá! :cry:

Sajnos rossz hírekkel jövök, nem sikerült, nem tapadt meg egy kicsike sem! :cry:

Tegnap délután 5 óra körül telefonált Vass doktor, de már sejtettem, hogy negatív lesz az eredmény, mert reggel a lányok azt mondták, hogy 3 óra után tudnak mondani valamit és csak 5 körül hívtak, ezért gondoltam, hogy nem sietnek a rossz hírrel.
Egész este sírtam, pontosabban bőgtem először a férjem mellett a kanapén, majd a telefonban a legjobb barátnőmmel.

Tudom, hogy ilyenkor nem igazán lehet mit mondani, de legalább „kibőgtem magamból” a fájdalmamat!
Este az én drága férjem elvitt moziba, hogy ’lekössük a figyelmünket’ egy vígjátékkal.
Ma reggel már jöttem dolgozni, mivel otthon szerintem rosszabb lenne a ’semmittevés’, igaz az időjárás is tükrözi a hangulatomat, hát majdnem visszafordultam félútról, utálom az esőt a széllel kombinálva!!! Szinte sz@rrá áztam, mire beértem a melóhelyemre!

Csütörtökön reggel megyek ’Elvirához’, remélem, még jobban ki tudom beszélni magamból a csalódásomat.
Nem tudom, hogy említettem-e már, hogy január óta, 2 hetente járok meddőségi pszichológushoz. Lehet, hogy már hallottatok róla, ő Dr. Lux Elvira. Elég idős már, de Ő volt az első Magyarországon, aki elkezdett a meddőséggel foglalkozni. Először elolvastam az egyik könyvét, amit ajánlottak ( címe: Anyának születtem? ), aztán „véletlenül” az egyik ismerősöm tudta a telefonszámát és „véletlenül” még éppen tudott fogadni, mert már csak kevés ’beteggel’ foglalkozik és eléggé ’televan’, de pont egy valaki lemondta a foglalkozásokat.

Szóval………. várom a ’mikulást’ , gondolom 2-3 nap, mivel leálltam a hormonokkal, és amint elmúlt a mensim megyünk a jövő héten UHUra és konzultációra.
Gondolom, ha mindent rendben talál Vass doki az UHU-n akkor a következő hónapban, amint ismét megjön kezdhetjük újra a stimut.
Nem tudom, hogy ilyenkor kell-e várni, de gondolom, hogy nem, csak a következő mensit, mivel nem történt megtapadás?!

Zafír, mi kb. ½ 9 körül jöttünk el a CIRISből tegnap, elég sokan voltak, lehet, hogy láttuk egymást???
Ne izgulj a vizsgálatok miatt! Erős csaj vagy, mert elég kemény és nehéz lelkileg túltenni magunkat a sikertelen beültin!!!

Lányok, az eredménytől függetlenül, nagyon köszönöm a DRUKKokat!!!

Bocsi, hogy hosszú voltam……..

Sokkal, de sokkal szebb és vidámabb napot kívánok Nektek!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


ÉVI :cry: :cry: :cry:

Annyira jó megérzéseim voltak Veletek kapcsolatban... szomorú vagyok. Tudod, írtam is, nekem is erőt ad a sikered.

De fel a fejjel, ez most nagyon nehéz, az idő segít és az új kezdés reménye. Mi is így "éljük túl" ez, túl pár sikertelen próbán.

Mi már volt, hogy azonnal kezdtük a következő kezelést, volt, hogy pihentünk közötte, nem tapasztaltam semmilyen eltérést.
Ha az uhud rendben lesz, szerintem folytathatod.

Jól teszed, hogy szakemberrel dolgozd fel ezt, már én is gondoltam rá, de eddig csak normál szakrendelésen jártam, 2x. Nagyon jó volt, a második után csupa pozitív gondolatokkal távoztam.
És úgy érzem, hogy most könnyebben dolgoztam fel a kudarcot.

Mi kb. 9,30-ra értünk oda, úgyhogy sajnos akkor nem Téged láttalak, akkor már nem voltak olyan túl sokan, kb. 4 pár.

Küldök pozitív energiát, hogy mielőbb regenerálódjon a lelked és újult erővel vesd magad a folytatásba!
zzafir75
 
 


Sziasztok !

Evi, Nagyon sajnalom, hogy nem tapadt meg egyik embrio sem es szoritok, hogy a Lux Elviraval folytatott konzultaciok segitsenek tultenni magad rajta es pozitivan nekivagni a kovetkezonek.

At tudom elni a fajdalmad, mert nalam az elso lombikomnal ket embrio is megtapadt, de a szivmukodes egyiknel sem indult meg. A szervezetem nem akarta oket feladni, a magzatzsakok tovabb nottek, meg a hormonok szedesenek abbahagyasa utan is. A nogyogyaszom muvi megszakitast javasolt, hogy minel elobb tovabblephessek. Ket olyan novel kerultem egy szobaba, akik maguk dontottek a megszakitas mellett... Ra par napre iszonyu gorcsok 7 oran at, aztan baranyhimlo (masodszor) es sulyos asztma. Aztan valahogy feldolgoztuk es par honap utan ujra nekivagtunk, amibol Tofu ‘lett’.

Kivanom, hogy tultegyetek magatokat rajta es minel hamarabb belevagjatok a masodikba. Szerintem is okosabb, ha emberek kozott vagy es lefoglalod magad munkaval vagy egyebbel, es nem otthon, egyedul tepelodsz.


Zafir, csodalom a pozitiv hozzaallasod es szoritok, hogy a kovetkezo kezeles a CIRIS-nel sikeres legyen. Nekem is nagyon szimpi volt mindenki, az elozo vezetes es az uj egyarant. Mindig, amikor beleptem a varoszobaba, azt ereztem, hogy jo kezekben vagyok. Es mindig mindenki biztatott, a beultetes utan Marta mar kismamanak becezett :oops: Ezzel a kedvesseggel es emberkozpontusaggal meg itteni maganklinikakon sem talaltkoztam, pedig itt is kivalo szakemberek kezeben voltam/vagyok – profik, de tavolsagtartok es csak kimerten kedvesek. Szakacs doktor fele poenkodasra pedig senki sem vetemedne itt :lol:


Babakocsi-ugyben meg ennel tobb modellt is megvizsgaltunk, de mar nem akartalak farasztani bennetek a felsorolasukkal. Fontos dontes, mert Tofu 3 evet fog eltolteni ezzel a trioval - fel evig a bolcsoben utazik, aztan 1 evig az autosulesben es a 2 es fel evig a sportulesben.
A masik kellek, aminek alaposan utanajartam, a matrac :shock: Tudom, hogy furcsan hangzik, de szerintem fontos, mert a legtobb idot azon fogja tolteni. Sikerult egy olyan matracot talalnom, ami belul teljesen ures :shock: , ennek megfeleloen az anti-allergen huzat atenged levegot, parat es moshato. A halozsak volt a harmadik, aminek szinten utanaolvastam :shock:
Szivbol kivanom, hogy hamarosan Nektek is ilyen dolgokon kelljen tornotok a fejetek :lol: :lol: :lol:

Szep napot es legalabb olyan szep idot, mint ami itt van – kek eg es ragyogo napsutes !
hepehupa
 
 


Hepehupa,
nálunk pocsék idő van, 11 fok, úgyhogy nem kedvez a jó kedvnek. Küldhetnél egy kis jó időt :)

Bari, mi újság? Megvannak a leletek?

Bodzássüti? Van valami fejlemény nálatok?

Ljucy, Ephi, hogy vagytok?

Évi, hamarosan újra kezdés! És együtt babásodunk! Majd írok Neked még privit.
zzafir75
 
 


ÓÓÓÓ Évi, nagyon sajnálom....

Köszi az érdeklődést, nálunk egyenlőre semmi fejlemény, de nem akarom sürgetni, meg a héten nekem volt elég sok dolgom, amikor Ő volt bent egyedül. Szerintem még telefonálni sem nagyon lett volna ideje.

Ölelés
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Évi, borzasztóan sajnálom :cry: :cry: :cry: sok-sok erőt kívánok!

Nálunk, ma megvolt a cici UHU (minden OK :) ), holnap belgyógyász, csütörtökön pedig Erdei doktornő :D

Jó éjt mindenkinek!

Bari

bari6
 
 


Sziasztok!

Bari, mi is voltunk a dr. nőnél, nagyon kedves volt és alapos.
Még javasolt egy uhu-t, amire majd máshová kell időpontot kérni.

Cici uhu milyen volt? Hol csináltattad?

Szép napot mindenkinek!
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy milyennek tartjátok a klinikát,mert szeretném otthagyni a Róbert Károlyt.

Volt egy endós műtétem és akkor derült ki,hogy roncsolodott a petevezetőm(nem átjárható).Így csak a lombik segíthet,hogy babánk legyen.
Már volt 1IVF-ET em és 1 fagyibabás beültim,sajnos sikertelen.
Az RK-ban,nem figyelnek oda az emberre és nem adnak megfelelő tájékoztatást.
Ha van kedvetek akkor leírnátok a véleményeteket?
Előre is köszönöm.
maja300
 
 


Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék nálatok, hogy mennyire vagytok megelégedve a Ciris-sel. Jövő héten mennénk először a párommal, még csak konzultávióra. Van időpontunk a Káliba is, de annyira tanácstalan vagyok, melyik lenne jobb.
Nagyon megköszönném a segítséget!!!!
etuspocok
 
 


Szia Maja,

üdv közöttünk!

Én még csak most ismerkedek a klinikával, konkrétan lombikom még nem volt náluk, most készülünk rá, eddig különböző vizsgálatokon jártam náluk.

Nagyon szimpatikusnak tartom őket, betegközpontúnak és figyelmesnek. Mivel külföldre jártunk egy magánklinikára, van összehasonlítási alapom, és eddig a Cirisben éreztem magamat a legjobban, a legnagyobb biztonságban.

Nagyon szimpi, hogy nincs várakozási idő, ha időpontra mentünk eddig max. 10 percet kellett várnunk, a várakozási idő alatt frissítőket, kávét kínáltak. És sűrűn elnézést kértek.

Mindig tisztában vannak velünk, kik vagyunk, mi a problémánk, nem kell előveszegetni az aktákat, újból képbe hozni, ki kicsoda, milyen problémával kezelnek.

A konzik alkalmával az orvosok mindig maximálisan ránk szánják az időt, sosem volt olyan érzésem, mint máshol: gyorsan, 10 perc alatt regéljem el a dolgainkat, majd egy köv. konzi alkalmával kapom meg a válaszokat.

Nem erőltetik, hogy a szükséges vizsgálatokat ott végeztesd el, ha máshonnan viszed, ugyanúgy elfogadják.

Mindig elérhetőek telefonon, e-mailben, gyorsan válaszolnak mindenre, amikor "akció" van, a biológus telefonál Neked, nem Te görcsölsz a telefon fölött, mikor érsz el valakit.

Mi tudunk most beszélni az embriológus hölggyel, nagyon hasznos volt és nagyon sok információt elmondott.

Mi őket választottuk a folytatásra, eddigi tapasztalataim alapján csak ajánlani tudom.

Remélem, hogy segíthettem.
zzafir75
 
 


Etuspocok, üdv Neked is!

Szerintem a többiek, akik nagyobb múlttal rendelkeznek az intézetben, tudnak még több infót mondani.

Mi Vass dr-nál voltunk konzin, de más vizsgálatról ismerjük Szakács dr-t is, nagyon kedves mindkettő.

A párom azt mondta Vass dokira, hogy szimpi volt neki, hogy megmondta a frankót, nem reklámszöveggel kampányolt, ők miért jobbak másoknál és miért menjünk oda, hanem reálisan elmondta, kerek-perec, milyen kilátásaink vannak. Nem szépítette a dolgokat.
zzafir75
 
 


Nagyon aranyos vagy, hogy már válaszoltál is, bár amit előtte Mayanak írtál szinte teljes válasz volt nekem is.
Vass dokihoz van időpontunk nekünk is hétfőre.

Voltunk mi már egy pár helyen, de valahogy nem jutottunk 1-ről a 2-re.
Voltunk pl. az Istenhegyi Géndiagnosztikai központban is, de annyira bunkó volt az orvos, hogy utána fél napot bőgtem.
Szóval olyan hely kéne ahol emberszámba is vesznek, meghallgatnak.

Az alapján amit írtál szimpatikus helynek tűnik.
Bár tegnap a bartátnőmnek említettem, hogy kértem ide időpontot azt mondta, hogy ő nem jókat hallott róla, de konkrétumot nem tudott mondani. Azt mondta olvassak utána neten.
etuspocok
 
 


Sziasztok!

Üdv. közöttünk Maja és Etuspocok!

Ugyan én kétlaki életet élek, de csatlakozom Zafírhoz, tökéletesen egyetértek vele, jó választás a Ciris. Vass doktort nem ismerem, viszont Szakács doktor 10 éve a nőgyógyászom. Mára már nagyon sok barátnőm a betegei közé tartozik ;)

Az utóbbi időben mi is több helyen voltunk. Saját tapasztalatból mondom,h érdemes egy-két intézetet "végijárni" , mert a személyes tapasztalat segít a legtöbbet. Mi felel meg a Ti igényeiteknek, mind erkölcsileg, mind anyagilag. Sajons összetett....
Remélem a konzultáció pozitív benyomást tesz majd rátok ;)

Zafír, csak nem a T&T-be kell mennetek? Mikor mentek UHU-ra? Mi csütörtökön.
A cici UHU szerencsére kíméletes :) hónaljtól-hónaljig kentek a zselével és végigUHUzott a doktornő. Szerencsére minden OK volt.
Az onkológián voltam. Egy ismerősöm segített, aki ott dolgozik, mert ahová székhelyileg tartozunk, ott augusztura-szeptemberre lett volna csak időpont :( azt már tuti nem lett volna erőm kivárni.

Puszi,
Bari

bari6
 
 


Bari,

deeeee T+T :)

Etuspocok, elég sok vihar volt a Ciris körül, én akkor kerültem ide, mikor az előző orvosok elmentek. Szakmailag az előző csapatról és a mostaniról is csak jót hallottam.
Őszintén szólva, nem igazán érdekel a többi infó ezzel, vagy a tulajdonos személyével kapcsolatban, nekem csak az a fontos, hogy biztonságban érezzem magam és bizalommal fordulhassak az orvoshoz és a személyzethez, eddig ebben nem volt csalódásom. És persze az, hogy hozzásegítsenek a várva várt álomhoz, a babához, most ezen dolgozunk, aztán majd meglátjuk.

Sajnos itt is van olyan, aki 13x fut neki, ezt a minap hallottuk, kitartás az kell hozzá, az tuti.

Nálatok mi a probléma? (hogy említetted az Istenhegyit)
zzafir75
 
 


Jah, Bari, még nem foglaltam időpontot. Majd APA eldönti, nem akarom erőltetni.

Bodzássüti, Nektek nem kellett menni a TT-be?

Puszi
zzafir75
 
 


hmmm :roll: hogy kitaláltam..... :lol:

Most egy kicsit mérges vagyok rájuk :? holnap megyünk és sajna ott nincs biztosítva mintaleadó helység :shock: Eddig kisírtuk (amikor Én kértem időpontot :wink: ) , mondván vidékről jövünk és féltjük a katonaságot. Most közölték a férjemmel,h nincs más megoldás, vinni kell a mintát.... :evil: Bízom benne,h nem kerül majd dugóba és beér vele egy órán belül. Ha nem nagyon morci leszek.
Amúgy az UHU-n eddig 2 dokinőnél volt, mindkettő rendes volt nagyon.
Hozzáteszem, h aki utoljára csinálta az UHU-t alaposabbnak tűnt ;)
Otthonról majd elküldöm a nevét priviben ;)

Pusztik

bari6
 
 


Szia Zafír!
Az Istenhegyibe csak azért keveredtünk, mert ott is foglalkoznak meddőséggel és az orvos állítólag nagyon jó. Lehet, hogy szakmailag profi, de mint ember pocsék. Jobban érdeklődött a bakancsom iránt, minthogy velünk foglalkozzon.
Vittük a meglévő leleteinket, amit immel-ámmal végig lapozott. Miután átlapozta simán rákérdezett vizsgálatokra, de mondtam neki, hogy az előbb nézte meg az eredményét. Akkor csodálkozott, hogy jé tényleg itt van.
Szerinte több lelkesedés kéne és akkor fog ez majd menni.
Szerencsére találtam több év után egy tök rendes nőgyógyászt.
Megcsinálta a HSG-t és a jobb oldal el van záródva és azt mondta nem akarja az időnket húzni keressünk fel egy meddőségi központot.
Ő nem lát semmi különösebb akadályt, hogy összejöjjön a baba, de így, hogy az egyik oldal nem átjárható máris 50%-al kisebb az esély.
Egyébként húsvét előtt voltam terhes spontán, de sajna megemeltem magam.
Próbálok pozitívan állni a dologhoz és nem feladni.
Idegesít az is, hogy milyen sok pénzbe fog ez kerülni, de nincs más választásunk.
Azt hiszem mindenképp elmegyünk hétfőn a konzultációra.

Barátnőm akiről már írtam, hogy nem ajánlotta a klinikát, már túl van 2 beültetésen. A Forgácsba járt. Szegény véletlenül vetődött el tavaly egy másik nőgyógyászhoz és kiderült, hogy tök fölösleges volt az elmúlt 5 év amit eddig végigcsinált, hisz a méhében van kinövés ami miatt nem is lehet terhes. Decemberben megműtötték és most újra kezdheti előlről.
Ezért vacilálok ennyire, hogy melyik hely lenne az igazi, mert egyrészt idegeskedés, másrészt egy halom pénz.
etuspocok
 
 


Sajnos nem könnyű választani jó helyet.
Engem csak az tart vissza attól,hogy kikérjem az RK-ból a leleteimet,hogy az endó műtétet jól csinálták meg.
Persze ha újra szinre lépne az endóm akkor valószínűleg itt a Cirisben is tudná a doki a dolgát.

Nagy várólista van?
IR vizsgálatot csinálnak?

Nekem azt mondták nagyon szépek voltak az embrióim,11mm volt a méhnyálkahártyám és nem tudják miért nem sikerült.
Persze ezt telefonon közlik az asszisztensek.:(
maja300
 
 


Etuspocok,

teljesen érthetőek az aggodalmaid, amit írsz.
Én is az alapos kivizsgálás híve vagyok.
Akkor már húsvét előtt ezek szerint, sikerült egy spontán babó? Az nagyon szuper, lehet, hogy mégsem lesz szükség a lombikra? Konzi után megtudod, jó lenne, ha kisebb beavatkozással is tudnának segíteni.

Kíváncsi leszek a hétfői tapasztalaidra, majd gyere a hírekkel!

Bari, köszi az infót. Most volt a párom egy másik helyen UHUN és találtak pár dolgot, úgyhogy lehet, hogy most csúszik majd a kezdés, de már tutira akarunk menni, inkább kivárjuk.
zzafir75
 
 


Sziasztok Lányok!

Üdv. az újaknak is közöttünk!

Maja és Etuspocok, Én is eddig csak jót tudok mondani az Intézetről, azaz teljesen ugyanaz a tapasztalatom, mint amit Zafír leírt :!:

Mi is még a régi „gárdánál” kezdtünk, azaz én konkrétan Dr. Vereczkey Attilánál, de pont mikor újból visszamentünk akkor ment el a Cirisből.
Mi azért jöttünk ide, mert a nőgyógyászom irányított Vereczkey doktorhoz kivizsgálások céljából.( 1,5 év próbálkozás után ) Volt olyan vizsgálat, amit nyugodtan csinálhattunk TBre és elfogadták. ( pl. TORCH vizsgálat, amit a rendes körzetim írt ki és a nagyrészét az ANTSZben készítették el vérből ) így kb. 30-35e Ftot spóroltunk stb. ( ez volt 2008 őszén ). De mivel „szinte mindent rendben” találtak ( hormonok; speriumok; átjárhatósági ) így mi próbálkoztunk tovább otthon.
Majd mivel továbbra sem sikerült, visszatértünk 2009 májusában, hogy elkezdjük az inszeminációt, de pont ekkor volt a „váltás” és így nem a Cirisben hanem V. doki magánrendelőjében csinálta az inszemiket. Ezek sajnos nem sikerültek ( most már tudom, hogy miért, és jó hogy csak 2őt csináltam végig és nem többet!!! a lombiknál derült ki, hogy a petesejtek falát nem tudják áttörni a katonák :roll: :? ) A lombik miatt várnunk kellett, de elégé megcsúszott az új intézet nyitása és így idén Januárban visszajöttünk a Cirisbe, mert Vass doktorról is jókat hallottunk.
Sajnos mivel a leleteink több, mint 1 évesek voltak így újra kellett csináltatni, erre mindenképp figyeljetek oda!
Szóval……….most vagyunk túl az első lombikon, ami sajnos nem sikerült, de ennek ellenére maradunk a Cirisben.
A választásnál arra mindenképp figyeljetek, hogy pl. a Kaáli, a Dévai, a BMC állami támogatásos, de a Ciris magán intézet!


Zafír, Bari, Bodzássüti: megjött a mensim ma! Úgyhogy jövőhéten megyünk UHUra és konzira, folyt. köv………… :D

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Szia Évi,
aranyos vagy, hogy írtál! Azt hallottam, hogy ez az állami támogatás egy vicc. Szerinted mennyivel drágább ha a Ciris-be jársz?
Ha jól értem akkor meg lehet velük beszélni, hogy ami olyan vizsgálat azt adott esetben TB-re lehessen megcsináltatni?
etuspocok
 
 


Etuspocok,

én is azt tapasztaltam, hogy nem erőltetik ránk a vizsgálatokat a Cirisben, ha Te máshol szeretnéd, ők elfogadják. Te döntöd el, hogy mit csináltatsz meg ott, és mit máshol.

A beavatkozásért, inszem - lombik, viszont fizetni kell. Elég húzós. A TB támogatott helyeken onnantól, hogy indul a stimu nem fizetsz semmiért.

Hát ezt sajna be kell vállalni, az árlista egyébként fent van a weboldalon.

Évi, örülök, hogy megjött a mikulás, mert így hamar mehetsz az uhura! Drukkolok, hogy minden rendben legyen és kezdődhessen a folytatás!
zzafir75
 
 


Sziasztok!

ÜDvözlöm az újakat!

Annyit tudok hozzá fűzni, hogy nekem is hasonlóak a tapasztalataim mint a többieknek:)
Mindenki nagyon kedves és aranyos:) Jobban vigyáznak rád mint aTBs rendszereben :)

Évi: tudom hogy nem sokat segít, de sajnálom és remélem minden rendben lesz! Lényeg hogy ne add fel és tarts ki! Lesz ez még jobb is:)


Mindenkinek megy a DRUKKKKKKKKKKKK!!!!!!!


Ephi
ephi
 
 


Maja,

szerintem a Cirisben nincs várólista.
Én kb. egy héttel előbb szoktam bejelentkezni, és nem szokott probléma lenni.

IR-t nem tudom, de biztos van, telefonon tudsz érdeklődni.

Sajnálom, hogy nem sikerült a beültid. Ezek szerint egy embrikéd volt? Nekem is volt már 3 beülti, abból kétszer nagyon szép embriók és nagyon szép méhnyálkahártya. Sajnos utólag nem lehet már pontosan megtudni, hogy miért is nem sikerült. Nekem kimaradt a vizsgálatokból a hysteroscopia, ami még okokat tud ezügyben feltárni. Illetve nálunk Apa-gond van, Vass doki mondta, hogy ilyenkor nemcsak a megtermékenyülés, de a megtapadás is elmaradhat.

Hát ez van, nem vagyunk könnyű esetek.

A sikertelen próba miatt akarod otthagyni a RK-t? Vagy inkább azzal vagy elégedetlen, amit írtál, hogy úgy érzed, hogy nem törődnek Veled? Ugye RK is magán?
zzafir75
 
 


Zafír,,
igen az Rk is magán.

Azért akarom otthagyni,mert bunkók a lányok a pultnál,mert a doki nem tájékoztat rendesen,mert túlvagyok 2beültin és nem tud semmi mondani ami arra ösztönözne,hogy továbbra is oda menjek.
Egy kicsivel több hormont tolna belém,hogy több tűszőm legyen és akkor eljuthatnának az embrikék a blasztóig.
De nekem azt mondták,hogy szuperek voltak az embriók.Akkor mitől lenne jobb egy blasztó?

Sok ismerős lett az Rk-ból és csak 2lány lett babás.
Sajna pénz szaga van!
Ami nem lenne baj,fizetnék én csak legyen babám.
maja300
 
 


Sziasztok!

Évi, örülök,h piri jelentkezett és mehettek is UHU-ra. Ez azt jelenti,h kb. 2 hét és leszívás és ebben a hónapban újra beülti?

Maja, Nekem is van RK-s ismerősöm. Egy hete tudták meg,h nekik sem sikerült :cry: Nekik ez volt az első.

Fel a fejjel csajok. Érzem,h mindannyian átéljük majd a szülés fájdalmait :lol:

Jó éjt!

Bari

bari6
 
 


Sziasztok!

Maja, akkor Neked a Ciris tetszeni fog, ott nem bunkók a pultban a lányok és a dokik is rád szánják az időt. Elmondanak mindent. Persze azt, hogy mi miért nem sikerült, ahogy írtam is, nem nagyon lehet megállapítani.
A blasztocita már egy olyan fejlettségi stádium, 5-dik napon, többszáz sejtes, ami már nagyobb valószínűséggel megtapad.
Ezt mondják, de nekem már kétszer ültettek vissza blasztot (egyszer 2-t, egyszer 3-t) és mégsem nem lett belőle semmi. Mi is azért váltottunk most a Cirisre, mert előző helyen egyszerűen ennél nem jutunk tovább, így ott úgy gondoljuk, nincs értelme folytatni.

Szerintem egy konzultációt megér, hogy összehasonlítsd RK-val, ha már úgyis fizetsz itt is, ott is. Szerintem elégedett leszel...

Bari, igazad legyen!
zzafir75
 
 


Sziasztok !

Maja es Etuspocok !

Udvozollek kozottunk. Ezen a forumon en vagyok a pozitiv pelda (remelem, hamarosan masokkal osztozom ezen a szerepen), mert mar 29-ik heten jarunk Picurkaval, akit a Ciris-ben vegzett kezeleseknek koszonhetunk.

Maximalisan meg tudom erositeni, amit Zafir irt a Ciris-rol. Mi tavaly evelejen dontottuk el, hogy megnezunk nehany klinikat. Ciris, Devai es Forgach volt a harmas, de a Ciris-es konzultacio utan mar el se mentem a masik ket klinikara. Nalunk nem volt szempont a tb altal tamogatott vagy privat kerdes, mert nincs magyar tb-enk, igy mindent nekunk kell fizetnunk, fuggetlenul attol, melyik klinikara megyunk.

A Ciris harom negativ sajtohullamon esett at. Az elso meg a 2008-as nyitas korul volt, amikor a tulaj azt nyilatkozta, hogy a tb altal tamogatott intezetek nem a leghatekonyabb modszert alkalmazzak, mert nem erdekuk, hogy minel hamarabb sikeres legyen a kezeles es ezzel haborut inditott a Ciris es a tobbi klinika kozott, aminek folyaman melyre astak az elozo foorvos multjaban is.
A masodik tavaly evkozepen volt, amikor az elozo foorvos (dr. Vereczkey Attila) es helyettes foorvos is felmondtak, elment a vezeto biologus es talan meg mas is. Errol az idoszakrol olvashattok a Ciris-es es a dr. Vereczkey-s forumon is.
A harmadik mar a jelenlegi vezetes (dr. Vass es dr. Szakacs) alatt volt es a petesejtadomanyozas anyagi ellentetelezese miatt robbant ki.
Vass doktorrol tavaly julius-szeptember kozott olvashattok sokat a Devai-s forumon a BabaNet-en. Szakmailag semmi rosszat nem talaltam rola, azt viszont tobben serelmeztek a Devai-s paciensek kozul, hogy eljott onnan es nehanyuk kezeleset, vizsgalatait mar nem o fejezte be.

Es most a szemelyes tapasztalatom:
A korom (iden betoltom a 41-et), az inszeminacio joval alacsonyabb sikeraranya, a kulfoldrol hazautazgatas es a nehezen atjarhato petevezetekek miatt nalam mar az elozo foorvos is lombikot javasolt. Nem talaltak kulonosebb szervi elvaltozasokat (csak nehany nem tul nagy es nem tul rossz helyen levo miomat es egy cisztat) es a hormonertekek is tobbe-kevesbe rendben voltak, ezert mar aprilis vegen sor kerult az elso embriotranszferre. Ketto megtapadt es a magzatzsakok szepen nottek, de egyikben sem indult meg a szivmukodes. Sajnos mutettel kellett befejezni, ami utan altalaban varni kell par honapot az ujabb lombikig.

Sajnos epp, amikor az ujabb vizsgalatokra sor kerulhetett volna, mondott fel az elozo vezetes es varni kellett oktoberig, hogy az uj csapat osszealljon. Ezalatt a par honap alatt nagyon sokat vacilaltam, hogy a Ciris-ben maradjak-e, vagy megvarjam, mig Vereczkey doktor mashol nyit klinikat, vagy egy masik klinikara menjek-e.
Vegul a Ciris-nel maradtam es nem bantam meg.
Oktober elejen Szakacs doktor vegezte a kivizsgalast. Remek humorerzeke van es jol ert a feszultseg oldasahoz nehany jo pillanatban tett megjegyzesevel. Nagyon alaposan atnezte a papirjaimat es soha nem ereztem ugy, hogy a kerdeseimmel zavarnam vagy farasztanam. Ha e-mail-ben kerestem meg, aznap vagy legkesobb masnap valaszolt. Egyeztette a stimulacios kezelest Vass doktorral es november vegen kerult sor az embriotranszferre.
A stimulacio vegen vegzett UH-kon Vass doktor is jelen volt, akarcsak az embriotranszfernel. O is nagyon szimpatikus volt.

A harombol beultetett embriobol egy megtapadt es Tofu beceneven olvashattok rola. Mar nagyon varjuk, hogy augusztus masodik feleben megerkezzen. Ennek megfeleoen farasztom a lanyokat a varandossag apro-csepro hireivel, babakocsimarkakkal, dietaval es Tofu mocorgasanak leirasaval.

A Ciris szemelyzeterol csak jokat tudok irni. Sose kellett 10-15 percnel tovabb varnom, a lanyok keresztneven szolitanak es nem a pult mogul kiabalnak ki, hanem odamennek a pacienshez.
Julcsi turelme es jokedve toretlen, akkor is, ha pocsek venakkal megaldott notol kell vert vennie es nem szegyellt Ibolyatol, a meg rutinosabb novertol segitseget kerni, hogy ne kelljen agyonkinoznia es tobb venat szetlonie.
Marta is vegtelenul turelmes, gyorsan valaszol es barmilyen ugyben meg lehet keresni.
A tuszopunkcio es az embriotranszfer utan is tobbszor benezett valaki a betegszobara, hogy vernyomast ellenorizzenek vagy megkerdezzek, hogy erzem magam vagy kavet kinaljanak vagy elmondjak, milyen eredmennyel jartunk.

Az uj csapattal egyszer sem ereztem, hogy barmiben is surgetnenek. Elmondtak fekete-feheren, mi a helyzet, milyen donteseket hozhatok es nem probaltak befolyasolni.
Elfogadtak az osszes idegennyelvu vervizsgalat es UH jelentest (pedig jol megkinlodhattak a forditassal vagy a mertekegysegek atvaltasaval) es nem volt gond, hogy a stimulacio alatti vizsgalatokat kulfoldon es nem a Ciris-ben csinaltattam.

Szerintem ha egy par asszisztalt reprodukciora szorul, nagyon fontos, hogy sok-sok empatiaval kezeljek oket, mert nagyon kenyes terulet, oszinten elmondjak, mire szamithatnak es ne csak hitegessenek, a hangnemmel ne okozzanak meg tobb stresszt. Mindharmat megkaptam a Ciris-nel.
Kulfoldon ket verprofi nogyogyaszhoz jarok es maganklinikara, de azzal a legkorrel, emberkozpontusaggal itt sem talalkoztam, mint amit a Ciris-nel tapasztaltam.

Az arakkal kapcsolatban nehez pontos osszeget adni. Attol fugg, milyen kivizsgalasokra, mutetekre es milyen lombikra lesz szukseg. A kezelesek es gyogyszerek varhato ararol talatok ezen a forumon egy nemregiben keszult tablazatot a 62-ik oldalon, amit Ephi allitott ossze a tobbiektol kapott infok alapjan.
A Ciris-es lombik ara attol is fugg, javasolnak-e ICSI-t, AHA-t (hatching), less-e eleg embrio blasztocita-tenyesztesre, kertek-e UH-altal vezerelt embriotranszfert.
A gyogyszerekrol minden intezet receptet allit ki, igy ugyanannyiba kerulnek fuggetlenul attol, hol csinaljak a lombikot. A kulonbseg abbol adodik, hogy melyik intezet milyen gyogyszereket es mekkora dozisban ir fel.

Remelem, sikerult segitenem. Ha van meg kerdesetek, szivesen valaszolok/valaszolunk.

Szoritok, hogy az elso konzultacio jol sikeruljon!
hepehupa
 
 


Sziasztok!


Huhh... látom zajlik az élet....
Üdv az újaknak!

Most nincs időm hosszabban időzni, de este még én is elzengem az én dicsőítő himnuszomat, mert tényleg megérdemlik.

Ami a T+T (?)t illeti, fogalmam sincs róla, hogy az mi, de nagyon remélem, hogy már nem küldenek bennünket semmilyen másik vizsgálatra, mert a páromnál tuti kiveri a biztosítékot. A bolondokháza továbbra is tart a munkahelyünkön, úgyhogy ma sem sikerült telefonálni a Cirisbe. Jó hír viszont, hogy tegnap, amikor emlékeztettem, nem húzta a száját:))) Már ez is valami. (asszem abban bízik, hogy telefonon lerendezi a dolgot, ha mégsem így lesz, akkor lesz ne-mulass:)))

Ölelés mindenkinek!
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Szóval az én dicshimnuszom....
Nagyon-nagyon félek a nőgyógyásztól, illetve csak féltem, mert itt a Cirisben megismerkedtem Szakács doktorral, aki nagyon-nagyon kedves és barátságos.
A dolgok itt profin és gyorsan mennek, azonnal a nevén szólítják az embert és meg is ismernek. Nagyon támogató a légkör, ami nekem sokat jelent.

Ami az anyagiakat illeti, valóban nem olcsó mulatság, de legalább nem kell borítékokat dugdosni és azt találgatni, hogy vajon adtam-e eleget.

Nekem volt itt egy műtétem is, amikor annyira jól bántak velem, hogy már én éreztem magam kellemetlenül. Éva nővér segített megmosakodni, éjszaka háromszor rám nézett, stb.

Tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom. Hiszek benne, hogy tudnak nekünk segíteni és hamarosan Hepehupa nyomdokaiba lépünk:)))
bodzássüti
 
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy mindenki ennyire elégedett a klinikával!
Így legalább már ezért nem kell izguljak, amúgy is elég a többi!
Szóval majd hétfőn minden kiderül!
Szép napot nektek!!
etuspocok
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?