Új privát üzeneted érkezett!

Miért ír az ember fríblogot?
Mert jó.
Miért pont a babanetre?
Mert itt még nincs.
 


Megint olyan bitang hideg van. Május? Ha-haKép
Írok és ráfagy a kezem a billentyűzetre.

Fiúgyerek és Lánygyerek alszik. Én meg főzökmosoktakarítok, mert rendes házitündérke vagyok. Holott lehetnék űrhajós is. Vagy rendszergazda. Vagy papucs orrán pamutbojt.
 


és aztábn mi lett? Ez igy nem blog, pedig jól indult. Lehet, hogy nem ide kellene vezetni, mert lám, ha hozzá szeretnék szólni, ide bele a közepébe vagyok kénytelen. Szóval hajrá hajrá, ha még erre jársz.

 
 

 
 

Jé, egy olvasó! Hát szervusz, kedves egyetlen, és első számú Kép
Akkor ez egy álfríblog. Kár, hogy más is beleírhat és jó, hogy más is beleírhat.

Hogy aztán mi lett? Nem lettem papucs orrán pamutbojt. De még lehetek Kép Csak kissé össze kell szednem magam, hogy jókedvem nyara legyen (bár nem York napsütése ér Kép.

Mai nap: nem derűsödik, csak sötétlik. De nem baj: bebújik az ember a vackába ás olvasgat. Mondjuk Merle-t.
 


Lehet, hogy tényleg nem ide kéne. Ez nem egy olyan hely. Na de mi van akkor, ha én már idebetonozódtam? Kép
Meg én amolyan ál-lila ál-fríblogos vagyok. Nem rejtegetem, de nem is ez a ,,külső" énem. Pont.
 


Olvasó pedig sok van. Lesz mit olvasni?
 


Legyen ez egy olyan hely. Es en is majd olvasom. De hazitunder nem leszek. Akkor inkabb elmegyek.Kép
 
 


Pedig a házitündért szeretik a férjek és anyósok Kép

Nem tudtam, hogy van Olvasóm, köszönöm Kép
Amikor még kislány voltam, írtam magamnak hónapokig, talán évekig is naplót. Még azt is leírtam benne, hogy mi volt a kaja a menzán, és mikor nézett rám 1 másodpercnél hosszabb ideig a Barnabás.Kép
Aztán pár éve előkerült a szép, akkurátus betűkkel megírt napló. Beleolvastam. Aztán annyira szégyelltem volna, ha más is beleolvas, hogy fogatam, és apró darabokra tépkedtem.

Ennek a naplónak nem tud ez lenni a sorsa Kép De nem is írom le benne, hogy mit reggeliztem, vagy milyen színűt kakilt Fiúgyermek ;)
 


Ja, és hát perszehogytermészetesen verseket is írtam zsenge koromban!
Valahol nagyon hátul, nagyon mélyen még biztos megvan a füzet, amely a gyűjteményt rejti. Egyik ,,vers" kicsi részlete megmaradt a fejemben:
A bátyjám egy selejtes bandavezér.
Alvadt vért iszik, és nem tudja, ha egy ló hólyagját felfújjuk, abból sohasem lesz körömpörkölt.
Zsebkendőit négyrét is összehajtja, pedig nincs is zsebkendője.
Én szeretem a bátyjámat, pedig ahogy a bátyjámnak nincs zsebkendője, úgy nekem sincs bátyjám.


Ez nagyon lila? Kép
 


Húúú, tizenhét évesen én erre nagyon irigykedtem volna Kép
Még, még Kép
 
 


Előkotortam Kép Újból elolvasva olyan, mintha Vonnegut hatására írtam volna. Pedig csak évekkel később olvastam a Börleszket.
A ,,vers" így folytatódik:

A bátyjám mindig szeretett engem, folyton bölcs tanácsokkal egyengeti rögös utamat. Azt akarja, hogy szép legyek és talányos, és mindenki úgy szeressen, ahogy ő.
Én szeretnék örömet szerezni a bátyjámnak, ezért meghallgatom a bölcs tanácsait.
Egyszer a bátyjám, mikor szeretett, kétvállra fektetett és rámömlöttek a szavai. Azt hitte, nem értem, amit mond, úgyhogy nem is tagolta a mondatait. De én még így is megértettem, mert szeretem a bátyjámat és a bölcs tanácsait.
Neked is adok belőle egy sormintára valót.

Könyv nélkül olvasol, víz nélkül iszol, álom nélkül alszol és nem érted, miért vagy olyan tökéletesen üres.

Ha majd felnövök, és is hazudni akarok neked. Most még nem tudok, mert kicsi vagyok hozzád.

Szegény zigóta az anyaméhben!
Egész nap egyedül van és azon tépelődik, mivé fejlődjön.
Ember legyen vagy állat?
Ki tudja, melyik esetben járna jobban...

Én kevés ésszel is bölcs vagyok, ha akarom.

Ne turkálj a gondolataimban!
Az agyhullám-elemzéseket hagyd meg a szeretőidnek!


Leánygyerek zaklat. Később folytarom, van tovább is Kép
 
 


Húúúú, mekkora.... KépKépKép
 
 


Kép mekkora? Hehehe. Gondoltam is, hogy ez mekkora húzás, de nem. Ez nem az. Kép

Ölel hű olvasód: Zsunya

 
 


Hm.
Hazitunder, ma buktat sutottel?Kép
 
 


Aha.
Már kapcsolódok a gondolatokhozKép
Nem lila.
Kék.
Tiszta már, mint a kék égKép
 
 


Ha kivihogták magukat a hölgyek, kívánják, hogy folytassam? Kép
 


Drága Tyereskova!

Mivel máshol máskor én találtalak meg, hát folytasd!
 
 


Kíváncsian várom! Kép
 
 


Fogyasszák egészséggelKép

Utálom az olyan mesterséges lélegeztetést, ahol kétszer is beleköpnek a másik szájába.

Még ma is hallom a kisgyerek sírását, aki hajdan voltam, Szépen, dallamosan tudtam sírni. tulajdonképpen nem is sírás volt, hanem ellen-nevetés. Már akkor kiröhögtem a világot. Persze a világ nem is érdemel mást.

Kettétöröm a szívem. Az egyik felét neked adom, mert tudom, hogy mindig éhes vagy. Az én szívem még elfelezve is jó nagy, szertni fogod az ízét.

333 árkot ugrok át amíg eltalálok hozzád. Megkereslek, mert szeretném lerombolni a köztünk lévő siratófalat. Add a kalapácsod, az enyém túl puha hozzá.

Kétféle ember van. Az egyiket felszúrják a léckerítésre, a másik léckerítéseket farag.

Ha te simogadot a fejem, biztosan betörik.

Azt hiszed, akkor válsz felnőtté, amikor elfelejted anyád születésnapját?!

Hozz egy zsák krumplit és én palotát építek neked belőle. Ingatag a felépítmény, amiből én-krumpli vagyok.

Nyiss egy vendéglőt és szolgáld fel a bűneidet. Gazdag leszel. És majd egy fogam kétszer is beletörik a hazugságba..

Az emberek folyton utazgatnak. Divat utazgatni. Én is elutazom: a Nirvana egy elit hely. Felkeresem.

Egy egész életért vagyok felelős. Na de én mindig is kibújtam a felelősségválalás alól.

Kisgyerek vagy te még. Alattad nyáron is beszakad a Duna jege.

Néhány lámpaernyő kivételével az egész Földet elöntötte a pír.

Tőlem akárki elolvashatja a verseimet, csak ember ne legyen a közelben. Arra sem érdemes az egész, hogy szót facsarjak rá magamból. Másként kéne megoldani.
Tegyünk pontot a Költemény végére. Pont.


Tudjátok, mikori a dátum a vers végén? 1993.02.08.
Én meg születtem 1974.12.06. Tessék számolni Kép
 
 


Azért ezekkel lehetne valamit kezdeni...Kép
Vannak ma is, vagy konyhatakarításba szublimálod őket? Ez utóbbiért kár lenne....
 


Azám, beletrafáltam, igaz? Kép
Az enyimek nem ilyen jók...
 
 


Kíváncsi, mégis, mire gondolsz, mit lehetne vele kezdeni?Kép
Már nagyon régóta nincsen újabb. Az utsó dátum '97-es. Nincs már rá zsigeri kényszeremKép
Tkp. sokat látok szörnyen kezdetlegesnek -mai szemmel. Sok íródott kamaszkori depresszív hangulatban, ezek nagyon sötétek, nem is tetszenek. Mintha nem is én írtam volna Kép
 


Kriszi, ossz meg velünk egyet-kettőtKép, ide nyugodtan jöhet Kép
 


A legutoljára Íródott

MY HUSBAND

Sárkányölő Szent György az én férjem
Fehér szablyája van, amivel feldarabolja a Gonoszt
Persze nem minden Gonosz darabol fel, hiszen
Ő csak Sárkányölő Szent György, nem a Mindenható.

Sárkányölő Szent György az én férjem
Szeretem, pedig gyakran nem ér rá megcsiklandozni a talpam
Néha elvisz magával, olyankor kígyót-békát eszünk
Jól elbújunk, csak úgy havaznak az örömcseppek.

Sárkányölő Szent György az én férjem
Feje még nem ősz, keze még nem remeg
Sokszor megnézem, ahogy elrendezi a dolgokat
Pedig nem Sárkányölő, nem Szent, csak György az én férjem.


Dátum: 1997.07.12.
 


Ez tetszik a legjobban! Kép
Tyereskova, szívem, üdvözöllek a klubban. Ahol azok vannak, akik sosem csinálnak maguk számára elég jót. Bízd csak Kiváncsira a megítélést. Aztán ha már elég sokat írtál kiadjuk. Kép

 
 


Az ám, itt a Nagy Műértő! Kép
Hogy mit lehet vele kezdeni? Úgy értem, hogy ami benned mozog/mozgott, az jó alap a továbbiakhoz. Persze ha az ember lányának kicsi gyerekei vannak, akkor nem tud szellemialkotni, ez érthető. Én speciel még gondolkodni se tudok Kép. Viszont ha forgatod odabenn ezeket, akkor abból még valami ki fog sülni, annyi bizonyos!
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet:

 

cron