Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Mancsinak Boldog Születésnapot!

Annának És Tamusnak boldog hófordulót!

Babu, ezek lényegében nem is eltérések! Valószínű volt egy vírusfertőzés és ez nem felfelé, hanem kicsit lefelé nyomott bizonyos tapusú fehérvérsejteket! Nem etttől van az étvágytalanság! Ez azért jó hír!
Szabi nagyon édes!

Evelin, nem is írtam, hogy micsoda durva, 30 Ft-ért egy vizsgálat! Naaaagyon gáz! Remélem a másik dokival is eredményes lesz! ( Különben nem lehet megvárni a júniust? mert akkor a normál rendelésre is befértek... )
Peeeeeeti! No comment!

Patri, kitartás a naphoz! (Ilyenkor már pénteken mennek Misiék?)

Vik, azt hiszem ma Adél is meggy-banánt kap! :)

Képzeljétek, mostanság nincsenek elalvási és visszaalvási problémáim! Kop-kop-kop ( és Sedatifot se kell szedni általában! :))

Na, mindenkinek szép napot!

Kép
andkata
 
 


Andi, szerintem ilyen korban már nem oylan érzéékenyek! Nyugodtan próbálhatsz másikfajta tápot!
(MAx nem adsz megint. A Sinlactól pl nekünk is elég kemyén lett a kaki)

Kép
andkata
 
 


Bogolya!
Kezd kevés táppal, csak ízlelje meg, figyeld h nem megy-e a hasa tőle, stb. De sztem nem lehet már probléma.

Babák hófordulóira van táblázat, a mamákat pedig az iwiwről tudjuk.

Katus!
Örülök h jobban alszol. Adélovics?
20150601134430
 
 

 
 

Andi, általában Viki ilyen naprakész, és mi többiek tőle lesünk :lol: :lol: De jó barátunk az iwiw, és az Andi által készített Nyári babák oldal is!

Kata, igen, általában pénteken jönnek, de a bírósági határozatban szombat van. Most megint normálissá vált az ex, úgyhogy elengedte őket pénteken.
Sűrű lesz a hétvége, most elmegyünk bevásárolni, (isteni ám négy gyerekkel), aztán szánkózni, délután Zsu zsúrba megy, egy osztálytársához. Vasárnap meg ugye veletek koncertre.
Pihentető hétvége :lol:
De egyébként azt veszem észre, hogy egyre jobb!

Kép
Kép
patr
 
 


Patri!
Egyre jobban bírod? Vagy az összhang gyerekek között?
Küldök pü-t!

Adélovics :) jól van, este 9 körül ájult be ( du-i alvás hatig tartott), fél4 körül szopi 10 perc és a szokásos 7-ig. Nagyon király, pihenek a rossz éjszakákra előre!

Kép
andkata
 
 


Orsi:ari vagy hogy hianyoltal. Csak elment nagyon ategnpi nap. Bolt, ikea, ocsem volt itt foztem, Anan meg 2tol 8ig ebre volt igy 6tol mar szorakoztattam ot este, tehat eselyem sem volt irni.
MA azert dobj smst ha az arkadban vagy, mert ha nem is egyedul de mindenkepp mennem kell es akkor mar inkabb ugy megyek hogy talizzunk!
Csilla! TE IS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Annam a jol kiutott alalpota miatt 8tol 5ig aludt, majd 8.15ig:)

Koszonjuk akoszontest!
Taminak is boldog 7iket!


Kike: ez annyira gyerek fuggo hogy birja e a darabost vagy nem! Nori Annanal nagyobb megis Wera mondta hanyt konkretan a darabostol, Anna meg olyan mint Szabi, darabosan siman barmit, babakaja nuku( nalunk is nagyin magy a nestle kekszes kesz tap, csak hat igen draga meg nem is tul jo a cukor miatt).
csak kiserletezgess, es ne arra gondolj mas hogy csinalja hanem arra hogy Dominak ugy a legjobb ahogy te csinalod!


Marcsi boldog szulinapot!


Bruno anyukaja: en is PAzmanyos voltam csak nem jog(, de hasonloan semmire nem mentem az 5 ev egyetemmel:(

Mindenkienk szep hetveget!

Remelem Orsi, Csilla talizunk!
Vendég
 


Kata, szerintem mindnyájan egyre jobban bírjuk. A gyerekek már alig veszekednek, és kiismertük egymás szokásait is. És Zsolti is jobban elvan, mert van aki szórakoztassa! Azt nem mondom, hogy nem nehéz, mert nehéz, sok a feszültségforrás, de egyre jobban kezeljük. Zsuzska már alig féltékeny, most inkább Brigi az aki nagyon. Ma rajzolt több rajzot is, mindegyiken az apja, az anyja, ő és a Misi. Sőt olyat is rajzol, ahol az apja és az anyja ketten ebédelnek éppen.

Kép
Kép
patr
 
 


Patti!
Nálatok aztán van zsongás hétvégente.

Adél ügyi vagyolt!
[quote]N írta:agyon király, pihenek a rossz éjszakákra előre!


Csak nem elsz ilyen! Marci hogy van? Nem pocakfájós?
20150601134430
 
 


Viki, nálunk hétköznap is van zsongás. Zsuzska egyedül is tud zsongani! :lol: :lol: Nem tudom ismersz-e olyat, aki egy percre nem tud csendben lenni? (nem is tudom kitől örökölte :oops: :roll: :lol: )

Kép
Kép
patr
 
 


Mancsi!
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!!!

TAMINAK ÉS ANNÁNAK BOLDOG HÓFORDULÓT!

Jó reggelt!

előkerülök én is lassan.... :roll:

fél 12-kor beletoltam Emmába 60 ml tápot, megette!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
úgyhogy nyugodtan aludtunk reggelig.
7-kor kukorékolt, ls éhen akart halni, tehát gondoltam egy merészet, és csináltam 180 ml kaját.
ÉS AZT IS MEGETTE!!!!
most egyedül játszik az ágyában, és meg vigyorgok, mint a töklámpa.....!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

majdcsak vége lesz ennek a nyavajának.... :roll:

Nálunk a változatosság kedvéért esik a hó!!! :twisted:

A nyavajáról még annyit elmesélek, hogy szegény apusommal megjártuk tegnap a szemészetet is.
Az úgy volt ,hogy neki sajnos szokott lenni herpesze.
Csakhogy a mostani láztól-betegségtől valami brutál módon jelentkezett nála ismét.
Az orra, szája, arca.....nem szép...
csakhogy elkezdett a szeme is égni, viszketni.
Erre én jól berezeltem, mert megijedtem, hogy a szemét is megtámadta.
Szerencsére nem, de futottunk egy kört... :roll:
A házidokitól kapott rá gyógyszert, meg b vitamint.
Remélem, nem lesz gond.

Evelin!
Örülök a jó híreknek! Apával nálunk ez a helyzet sajnos gyakran előjön, sajnos tudom, miről beszélsz! :?
Pedig tudom, hogy szeret......

Most sietek tovább, megyek, kitalálom, mi legyen ma az ebéd.
Tegnap csirkét csináltam, mellfiléket párolva, zöldséggel.
viszont mára már tényleg nincs ötletem......... :roll:
Vendég
 


Katám! Köszi a váaszt! Ennek örülök!

Jó hírek! Szabi megevett egy almát reszelve kanállal! Jupijé!
Vendég
 


Marcsi!
Örülök h Ema jobban van! Apának gyors gyogyólást!

Babu!
Szabi ügyi!!!!
20150601134430
 
 


Marcsi! Örülök, hogy Emma jobban van! Apának jobbulást!
Vendég
 


Marcsi, de jó!

Babu, én is akarok ma adni neki reszelt almát, eddig csak üveges evett, mert amikor csináltam soha nem ette meg! Hátha most már megeszi.
Én most úgy döntöttem, hogy még egy-két hétig nem adok neki húst, mert annyira fáj tőle a hasa. Tegnap nem kapott husit, és sokkal jobban aludt! Igaz, most meg éhes volt :?

Kép
Kép
patr
 
 


Patti!
Dóri a sütőben sült almára esküszik, én simán megpárolom a mikróban és lezúzpm mixerrel. Fincsibb íze van a reszelnél. Próbáljátok így meg.

Tegnap evett Lacus alma-banán szószos csirkét. Hát...... KEvertem még hozzá almát, úgy ette meg.

Vettem tegnap cukkinit, azt is teszek el pár üveggel majd.
20150601134430
 
 


Bogolya! Anak idején az első doboz tápot recept meg minden nélkül vettem a patikában. Legközelebb közöltem a dr-rel, hogy írjon fe:írt. De semmit nem mond. A védőnő mond, dehát szelektív hallásom van. Azt is mondta, hogy ne vegyek kész tápo, mert már mittudomén. Na de ha ezt megeszi? Meg nincs benne semmi olyan. Akkor meg? Örülök ha valamit megeszik.
Na ezzel nem buzdítani akarok senkit, de egy alternatíva.

Szabinak egészségére az almát!

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Vik! Nem tudom, csak voltak már sokkal rosszabb éjszakáink! Remélem nem lesznek azért, de minden gyerkőcnek vannak... :(

Marci jól van, gyarapszik, habár nem rohamléptekkel, de nem sír, ergo nem éhes, napi két kaki, sok pisi. Továbbra is jól alszik, bár délelőtt néha már 3 órát is fent van. Éjjel 4 óránként eszik. Édepofa.

Emmának örülök!!!

Kép
andkata
 
 


Kriszti: en is ilyen vagyok orulok ha valamit megeszik a gyerek, legyen az uborka, paradicsom vagy epp ak esz tap. Nem mondom ez a kovetendo dolog, de egy rossz evo gyerek iszonyat nagy macera idegessseg,...( es ezt ugyanugy nem erti meg senki csak aki hasonlo cipoban jar, mint a rossz alvast) szoval normal hatarok kozt en mar nem torodom azzal babanak valo e, extra egeszseges( so cukor...mentes) csak azzal valami lement a gyerek gyomraba!
igy eszik o kenyeret, sult hust, salatat, sonkat, .....es nem tudom kicselezni hogy a bebi kajat keverem darabossal ugyan ugy nem eszi meg:(
En ezzel ugy vagyok muszaly lejebb adnom a nagy elkepzelt elmeleteket kuoonben mindketten megutalnank az evest!
Vendég
 


ok. köszi lányok, akkor nem parázom túl ezt a témát...

Patri, jó hír, hogy kevesebb a súrlódás :lol:

Marcsi, további jobbulást a családnak! a herpeszről: én szintén nagyon "fertőzött" vagyok, a leghihetetlenebb dolgoktól is képes kijönni (pl orrfújás: a 3-ik után tele az orrlyukam), volt már az orrnyergemen, az államon, homlokomon és igen, a szemhéjamon is :roll: na, arra azt mondta a szemész főorvos, hogy ilyet még nem látott. szerettem volna nem erről elhíresülni :D lényeg: eléggé kivoltam már ettől és akkor a doki írt nekem egy telviran nevű gyógyit, azt kúraszerűen beszedem és 6 hónapig, 1 évig nem jön ki...
elég erős és k... drága, de eddig ez az egyetlen ami használ.
Vendég
 


Jó reggelt!

Mancsikám!!!
Bolodg szülinapot!!

Taminak és Annának boldog hófordulót!!!

Viki!
Képzeld nálunk volt hajnali kuvikolás.
5-kor kelt és 9ig semmilyen trükkel nem sikerült visszaaltatni.
Úgyhogy nem vagyok jó passzban.

Evelyn!
Örülök, hogy kaptatok egy kis pénzt!A blogban ategnapi képek szuperek!
Jól látom, hogy hízott a kismanó?

Babu!
Gratulálok Szabinak az evéshez! Nem lesz semmi baj!

AKata!
Nagyon ügyes Adél! Nálunk az egyedül elalvás nem megy, sajnos.

Tami!
Lehet, hogy én sem megyek, de ha mégis, csörgök vagy írok smst.

Na, mit akartam még?
majd ha eszembe jut, írok.
Vendég
 


Bogolya!

Apa is azt kapta!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: akkor remélem, mi is elfelejthetjük egy időre...

(már csak azért is, mert messzire elkerül... :oops: :oops: :oops: :? ) Pedig sosem kaptam el. Én a szerencsésebbik fajtához tartozom.

És most is felhívott, de legalább telefonon nem kellene minimalizálni a velem való kapcsolatot, mert úgy tuti nem fertőz.... csak "hivatalosan" csacsogtunk, kb 20 mp-et... azt is csupán azt, hogy mit kell hoznia a boltból!

:evil: (élelmiszerboltban dolgozik, és én nem járok bevásárolni... :roll: )

Szóval dühös vagyok! :twisted:
Vendég
 


Na, erre aludt Emma 20 percet!

Most Apa azt szeretné, hogy hagyjuk itt anyósnak, hát nem tudom....

na, megyek, puszi nektek
Vendég
 


Orsikám!
Ezt csak neked, csak most
Kép

Egy kis időre ráhagyhatjátok mamára Emmát! Jót tenne neked is egy kis andalgás apával.
20150601134430
 
 


Wera: nem csuklasz mostansag? mert en emlegetlek eleget....
Annanak nagyon bejon a gyumile amit kapott toletek, csak: ahova csoppen ott hagy foltot :evil: lassan minden sarga foltos...
na de nem baj a lenyeg issza. Es ma el is fogy tan, es diekt ennek tudataban oltoztettem ma:))))))))

Mi megyunk botba.
tan du leszek!

szep napot
Vendég
 


Sziasztok!
Vagyok én is....végig is olvastam mindent, de nem emlékszem semmire! :oops:

Lizy 5-ször kelt éjjel. :? :shock: Most már apa is azt mondta tuti jön a foga....olyan keservesen sírt fel mindig. És estére megint hőemelkedése volt.

Most Lizy alszik, én hűtőládázom a fehérrépát, apa felmos. A husit amit tegnap hozott már különböző "formátumban" elfagyasztottam.
A lakás már vendégváró állapotban van. Egy kenyeret is bedagasztottam, és hamarosan keverem a lángostésztát is.

Annának és Taminak boldog hófordulót!

Ja, majd mindjárt hozok képet, hogy a lányom mit evett "reggelire"! :roll:

d.dodó
 
 


Domi evett általam készített borsófőzit :D
Mondjuk nem szórakoztam vele,abból evett amit magunknak is csináltam-cukrozva,sózva miegymás,nem hiszem hogy baja lenne tőle,persze a borsót átpaszíroztam.

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


Na, megpróbáltunk Apával elmenni :(

Megálltunk az ajtó előtt, kb. 10 percig bírtam hallgatni, taknya-nyála egybefolyt, visszajöttem.

Nem engedte, hogy elmenjünk.

Lehet, hogy ez már a szeparációs szorongás.

de ezt megfejeli, hogy anyósom eleve nem akarja vállalni, hahálosan szorong, ha vele akarjuk hagyni, és akkor énekel, hangosan dumál neki folyton, és az egész nőből árad a feszültség.
Emma meg csak bőg!!!

Úgyhogy így jártam.

Apáék mentek így el, mi meg Emmával itthon maradtunk. majd du., ha álmos lesz, elviszem sétálni.

Mi ez szerintetek?
Valamit rosszzul csinálok? vagy normális jelenség?

na, nem sajnálkozok tovább, megyek mosogatni, mosni.
Vendég
 


Aztán eszembe jutott, hogy apuéknál a múlt hétvégén azért elvolt, oké, otthon voltam, de másik szobában olvasgattam, míg a mostohaanyám vigyázott rá.

Kike!
Biztos jól esett neki a főzelék!

Dodó!
Mindig csak ámulok, hogy te milyen házias vagy.
Vendég
 


Orsi!
Mivel folyamatosan Te vagy Emmával ezért is nehezebb neki is, neked is az elszakadás.
Legyél te is kicsit lazább. Még ha sír is kicsit, merd ott hagyni. Neked is kell a kikapcsolódás.

Mama miért ennyire feszült? Hisz ő is felnevelt gyereket.
20150601134430
 
 


Annának és Taminak nagyon boldog hófordulót!

Mancsit pedig az Istenke éltesse sokáig!!!


Rohanok hajat mosni, zuhanyozni, Mütyke elaludt! Most van időm szépítkezni... :lol: Bár Sz@rból várat építeni.... :lol: :lol: :lol: De azért megpróbálom

Jók legyetek! :lol: :lol: :lol:

sz.andi
 
 


Viki!

Igen, én is így gondoltam, de nem kicsit sírt.
Ez nem hiszti-sírás volt, mert azt már ismerem.

Hanem olyan szívettépően zokogott, tényleg, szívből.
Anyunál azért jobban elvan, majd hétfőn kiderül, mert míg a paphoz megyünk, otthagyjuk egy órára.


Igen, felnevelte Apát, én sem értem. Hozzá kell azért tenni, hogy 72 éves.

na mindegy, ma sem megyek sehova.
Max Emmussal.
De tényleg, ez legyen az ember legnagyobb baja, nemigaz? :wink:

Főzöl valamit?
Lackó? Csak nem alszik? :D
Vendég
 


Bandim!
Kellemes szépülést!

Orsi!
Mivel ma nincs apa ezért felélem a maradék kaját a hütőből. :lol:
20150601134430
 
 


eszembe jutott egy vers, amit nagyon szeretek. (Emma iménti viselkedéséről jutott eszembe, hogy ez neki azért nagyon féelelmetes lehet)
kicsit szomorkás, egy költőnő írta, úgy, mintha agyermeke nevében beszélne.
ha nem gond, idemásolom, én nagyon szeretem:


ELHAGY

Elárul és elhagy.
Kilök magából és elhagy.
Önmagát adja ennem és elhagy.
Ringat és elhagy.
Talpam simogatja, fenekem törüli,
hajamat fésüli, elhagy.
Orrom az illatát issza, ölel:
„Soha nem hagylak el!” Elhagy.
Áltat, mosolyog, súgja: „Ne félj!”
Félek és fázom, és elhagy.
Este lefekszik az ágyra velem,
azután kioson és elhagy.
Nagy, meleg, eleven, fészekadó,
csókol és dúdol és elhagy.
Cukorral tölti a két tenyerem,
tessék, ehetem: elhagy.
Sírok és ordítok, úgy szorítom:
foghatom, üthetem, elhagy.
Csukja az ajtót és hátra se néz,
nem vagyok senki, ha elhagy.
Várom, ahogy remegő kutya vár:
jön, ölel, símogat, elhagy.
Ő kell, mert nélküle élni halál,
felemel, melegít, elhagy.
Ketrec a karja, de ház az öle,
vágynék vissza, de elhagy.
Egy csak a lecke: nem ő vagyok én,
idegen, idegen, elhagy.

Ott a világ, lesz más, aki vár!
Lesz majd benne, kit elhagyj.
Csukd be az ajtót, vissza se nézz:
várni a könnyebb, menni nehéz,
lesz, ki elárul, lesz, ki elárvul,
mindig lesz, aki vár, aki fél,
mindig lesz, aki vissza se tér,
megszül, és meghal, és elhagy.



Na, ma már nem is zavarok itt senkit, jó hétvégét!!!
Vendég
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.06 19:08-kor.
Vendég
 


Orsóanya! Megríkattál ezzel a verssel! :cry:

Még egy kérdés a táppal kapcsolatban: Mikortól kell/lehet áttérni a követőtápra?

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Orsi!
Köszi!!!!

Katus!
Kárpótlásért, amiért kevesebbet jösz kérünk képet a szép Dórikáról!

Kriszti!
Mi már 2set eszünk, ezt 6 hótól adják. Tény, h sűrűbb is, mint az előző.
20150601134430
 
 


Viki! Ízre más? Ugyanúgy receptre?

Azért baromi jó, hogy mindent magamtól kell kitalálnom, az orvos semmit nem szól. :evil:

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Nem más az íze, mert továbbra is BEBA-t eszik. Receptre is, simán is lehet kapni.

Annyi, h biztosan laktatóbb,mint az 1es.
20150601134430
 
 


A 2-es tápnak nagyobb a tápértéke u.a. mennyiségre. 6 hónapos kor után fel sem írhat a doki HA1-es tápot, csak HA2-est. De recept nélkül kb. 500 ft-al drágább a HA-s.
Mondjuk nekünk már nem fontos, hogy HA legyen, megette a másikat is, semmi baja tőle.

sz.andi
 
 


Na, 26-án megyünk úgy is mérésre, rákérdezek.

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Legutóbb, mikor írattam fel, már elmúlt 6 hós. Megesz a méreg!

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Bandikám!
Megszépültél?
20150601134430
 
 


Kriszti! Nyugi, semmi baja nem lesz, hogy az 1-est kapta! De ha mentek, akkor kérjed a 2-est!!

Viki!! Hát az túlzás, de jobban festek, mint egy órája! :lol: :lol:

sz.andi
 
 


Én most elég tűrhetően nézek ki, szőrmentesen, fejem is rendben van. Csak a lábaimra férne rá egy kis restaurálás :lol: :lol: :lol:

Mütyikém hogy van? Kép?
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Érdekes, amit a tápról írtok.... Emma még mindig BEBA HA Start aktívot eszik... :roll:
Én rákérdeztem, és a doktornőnk szerint szépen gyarapodik, ami igaz, és ráérünk 1 éves kora körül áttérni az 1-esre... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
És az is igaz, hogy ezzel is átalussza az éjszakát.

az én véleményem az, semmit nem kell elsietni...ehetnek még eleget.
Vendég
 


Mindjárt hozok friss képeket... ha tudok...
Vendég
 


Valamiért nem tudom feltenni a képet, mert a képszerkesztő progim elszállt valahova. :(

d.dodó
 
 


Marcsi!
Nekem múltkor azt mondta a patikus srác h BEBA HA Start az már maga az 1es. Megnéztem, és ez van a tápos zacsin is.

Igen, de pl. a 2ből már nem kell annyit adni, mint az 1ből, mert táplálóbb.
20150601134430
 
 


Vááááááááááááááááááá, írtam egy csomót, elküldtem és mégsincs itt!

Na még egyszer:

Viki, tudod, megigértem, hogy szórakoztatlak!

Két rohanás közti helyzetjelentés: Voltunk bevásárolni a tesco-ban, csináltak egy tök jó játszóházat, a nagyokat leparkoltuk, így egész jó volt. És ingyenes a jászóház!
Sáskajárás eltüntette az ebédet, most megyünk szánkózni, ha tudok hozok képeket!
(puszi dobálós szmájli! (hogy van nektek időtők mindig ilyen jópofa szmájlikat keresni (fancsali képű szmájli)))

Kép
Kép
patr
 
 


Kép Ezt Timinek... ugye megkaptad???? Kép Kép nem fogytam semmit... Kép hi-hi-hi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.21 12:45-kor.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?