Új privát üzeneted érkezett!

Apa elvitte a gépet...új képet nem tudok hozni.

Adél ma előadta magát egészséges tanácsadáson. Izgett -mozgott, dumált, hasinzomból majdnem fölült, übercuki volt. A doktornő irtó elégedett volt vele, a védőnő meg megjegyezte hogy egy sajtkukac :)
Hát nem kicsit. Oltásnál kis hüppögés volt csupán és az se a szúrásnál, hanem utána.

8410 gramm és 70 cm. ( A mellette lévő 14 hónapos 8420 gramm és 71 cm volt, mondjuk aprócska szülőkkel).

Kép
andkata
 
 


Kép

azt hiszem egy ideig ez lesz a kedvenc képem... leszámítva a piszkos bodyt :D

Kép

Kép
timi1982
 
 


Bencus egy kis ördögfickó! Irtó édes! :)

Ja azt akartam még, hogy az apákok nagyon megtáltosodtak a topicban tegnap! Jupié!
( mienk apa is gyakran kiviszi Adélt reggel és én még egy órát húzom. Éssssss az olyan jó :))

Kép
andkata
 
 

 
 

Sziasztok!

Kike!
Bátorság! Minden oké lesz.

AKata!
Jó nagyot nőtt Adél!

Tami!
Jó koncertezést!

Csajok! jelölgettem a wiw-en (akit felismertem), most újra regisztráltam magam.

Képzeljétek!
Emmának behoztam a járókát, kb. fél órája feszít benne ülve, egy hang nélkül játszik.

Ilyet!!! :shock: :shock:
Az én lányom egyedül játszik!!!
Juppié!!!

Dodó!
Jók a képek, szép helyen laktok!
Vendég
 


Épp visszajelöltelek Orsi!

Csók ügyes Emmának!

Kép
andkata
 
 


Marcsi örülök, hogy javul a család!

Kép
andkata
 
 


Most kelt fel Lizy! :shock: (3/4 2 óta)

d.dodó
 
 


Anyukám elment, Tomókám alszik, Zoli a plébániára ment keresztlevélért.

Próbálok kicsit visszaolvasni.

Kép
zsuzska72
 
 


Ami, én pont azt hallottam két napja, hogy két éves korig egyáltalán nem szabad piszkálni a fütyit, mert minden hátrahúzás mikro hegeket hagy és emiatt később tényleg le lesz tapadva... Katák? Nem tudom, hogy jól hallottam-e, de egyik ismerősöm gyerekorvosa ezt mondta nekik... Ja Kata, most látom hogy írtad, hogy nálatok egy év. :)Nálunk apája majd áprilisban megy üzelti útra, olaszország. mondjuk szerencsére neki nem kell majd vezetni... :)

Ja, és köszi csajok, hogy szóltatok tegnap az év orvosa kapcsán!!! :) Én nem láttam a híradót, de így meg tudtam nézni utólag. írtam is neki emailt, hogy a legjobb helyre került az elismerés. :)

KépKép
muffin
 
 


Adél nagyon cuki, de ez köztudott!

Orsikám!

Én is ismerlek! :lol: :lol: :lol:

Evelyn!

Kérünk Eliot képet!!!

Dodó!
Jó alvókája volt ma Lizynek.
20150601134430
 
 


Őrület hogy mi van ma! :shock: :shock: :shock: :shock: Tegnap este óta nincs olyan 5 perc h ne rohanna el a házunk mellett egy überbrutálmód szirénázó autó! :evil: Egyrészt megőrülök tőle, másrészt elszomorító hogy ennyi baleset történik emiatt a rohadt időjárás és nem utolsó sorban az idióta emberek miatt! :roll:

Köszi h kidühönghettem magam :twisted:
Vendég
 


Kike
Jó hogy elmentél dokihoz! Remélhetőleg visszahúzódik! ++++
Én is folyton telefonálgatok ha itthon hagyom Nórit! 8) :lol:

Ami
Na pontosan az ilyen orvosok miatt van általános bizalmatlanság úgy összességében a doktorok felé!!! Visszaküldeném az egyetemre, legjobb esetben is, a legrosszabbat inkább nem részletezem, de az tuti hogy fájna neki! :evil: :evil: :evil:
Kézcsókolgatás dohányos szájjal :x :evil: :x :x :x :x
Vendég
 


Kike örülök hogy elmentél az orvoshoz! Azért így csak jobb hogy tudod mi van!

Wera a barátnőmék is panelba laknak, és mikor néha náluk aludtam, állandóan szírénázó kocsit halgattam. Mondtam is, hogy én ezt nemtudnám megszokni. Egyrészt azért amit te is mondtál hogy írtó zavaró, másrészt meg tudom hogy a mentőbe visznek valakit, akivel valami történt, és én az ilyenről inkább nem szeretek tudni.

Az én kis bogaram aludt 2 órát délután. Ez nagy rekord mert kb egy hónapja lerövíditette napi kétszer fél órára! Olyan jó volt, megtudtam csinálni mindent! :)

Kép
linda24
 
 


Lindi
Örömmel hallom h most már Te sem unatkozol! :lol: :lol: Ok, viccelek! :wink: Szupi h Vivóca ilyen nagyot aludt ma! :D

Nóri is nyomja sztem már vagy 2 órája. Nem is néztem az órát csak örültem h elaludt és azóta pörgök ezerrel h mindent megcsináljak.

Visszatérve szirénákra... ha csak néha-néha megy, azt már észre se veszem de ezt a rengeteget nem lehet megszokni, de hát így jár aki forgalmas helyen lakik! :roll: Ha a Főnök is úgy akarja, néhány év múlva mi is cuccolunk kertesbe! :wink:
Vendég
 


Dobok pár képet, mert már rég mutatkoztunk meg. Aztán próbálok visszalapozni.

Kép

Kép

Kép

Kép betegeskedő Otikám

Kép ropirajongó :)

Kép
Kép
bondi
 
 


Kép séta

Kép itt is lehet majd talizni

Kép Natival :)

Kép
Kép
bondi
 
 


Bondi nagyon szépek a gyerköcök, és Nati tök sokat változott mióta nem láttam. Ő is sokat nőtt! :)

Kép
linda24
 
 


bondi!
Nagyon szépségesek vagytok! :) Tetszik az utolsó kép! :lol:

d.dodó
 
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.06 19:32-kor.
Vendég
 


vkata!
Dórika napról napra ügyesebb! :)


Képzeljétek el, apácska azt mondta, hogy most szerdánként nem fog eljárni ping-pongozni, inkább itthon marad velünk. Csinál vacsorát is nekem, és azt mondta, hagyjam a mosogatnivalót, majd ő megcsinálja! :shock: (De leginkább egy áll-leesős smily kéne ide!) Talán ő is zugolvasó? :lol: :roll:

d.dodó
 
 


Dodó:hű,ez nem semmi!! :D :wink:

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


Sziasztok!

Bocs a zavarásért, de a segítségeteket szeretném kérni.
A decemberi topicban írogatok, lányom most két hónapos és gondolkodom a rota vírus elleni oltáson, de a gyerekorvosunk nem kimondottan ajánlja.
Kérdésem az lenne, (ivel a Ti babáitok már fél év körüliek)hogy aki beadatta milyen véleménnyel van az oltásról, az esetlegesen okozott-e bármiféle mellékhatást?

Válaszotokat előre is köszönöm!
csurimuri
 
 


Ezek a pasik nagyon gyanusak... :lol:

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Tita!
Ugye? :lol: :wink:

d.dodó
 
 


Bence micsoda kis csupaszem!

Orsi!
Mivel játszott Emma?

Bondikám!
Szép a csacsika család! Otit imádom! Ha fiatalabb lennék 25 évvel, akkor nagyon szerelmes lennék bele. :wink:

VKatus!
Már a nyomdában van, péntektől kapható lesz. :lol: :lol: :lol:

Dóri bébi nagyon ügyes! Kérünk képet a szépségről!

Dodó!
Szuper apa hírek! Legyen tartós, azt kívánom!

Csurimuri!
Mi beadattuk Lackónak. Nekem kedves barátném fia (akkor volt 1 éves) tavaly nyáron ezzel került kórházba, és nagyon legatyásodott a kórságba szegénykém..
20150601134430
 
 


Képzeljétek. Ma megszült az a barátnőm, aki múlt héten volt hozzánk látogatóban. Bakker, én azt hittem h gyorsan szültem (3 órán belül), na ő hozzám képest villámgyorsan. 4kor küldött sms-t, h bent fogták a kórházban nst után, vagy szül, vagy bent marad a terhessége végéig (1 hét). Erre fél 6kor kibújt a kicsilány.
20150601134430
 
 


Dodó hű apa milyen rendes. Nagyon helyes hogy így áll hozzád! Lehet tényleg zugolvasó! :)

Kata nagyon szupis hogy Dóri ilyen ügyes!!

Az én lányom is elkezdett mászni! Ma leraktam a szőnyegre, és egyszer csak azt látom, hogy a konyha ajtóbol figyel. Majdnem elejtettem a fazekat ami a kezembe volt. Mert ekkora távot még ő se tett meg, mindig csak egy helybe, kb 1 méteren belül mozgott. :)

Kép
linda24
 
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.06 19:33-kor.
Vendég
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.06 19:33-kor.
Vendég
 


Bondi!
nagyon jók a képek! Milyen jó helyen sétáltatok!Merre van?
Oti még ilyen kis bágyadtan is irtó helyes!

VKata!
Ügyes lányod van. Vigyázz a papucsokra :lol:

Viki!
Gratulálok a barátnődnek!
Te 3 óra alatt szültél?
Nekem a burokrepesztés után, non-stop oxy infúzióval volt 5 óra (meg előtte 10, mikor folyton leállt a dolog).

Amúgy mivel játszik? egy usb-kábellel egész nap.
Kép


de ilyet! Maga a csoda volt a mai nap. Ül a járóókában és játszik! Pisszenés nélkül (persze én azért csak nem hagytam, kivettem, hogy másszon is, meg mondókáztunk, stb. mert úgy éreztem, rossz anya, aki ahgyja, hogy ott kuksoljon. pedig nem nyafofott, önszántából ült ott és vigyorgott.
besz@rás! én ilyet nem láttam.

Bocs, hogy ennyit áradozok, de nálunk ez nagyon különleges dolgo,Emma uyganis kézben szeret leginkább lenni)
na, meglátjuk meddig tart.

Dodó!
Apa megtáltosodott, mint Tita Tamása!
lehet, beleolvasott és elszégyellte magát.

Tami!
milyen volt a koncert?

Kata!
Mi jót főzöl holnap tesódnak? ők közel laknak hozzátok?

na, jó éjt.
(én most oylan boldog vagyok! :D )
Vendég
 


viki!
Gratulálok barátnődnek! 2,5 óra...nem semmi. Nekem 17 óra volt! :?

linda!
Gratula Vivinek!

d.dodó
 
 


Viki gratulálok a barátnődnek!

Kép
linda24
 
 


Nekem is 17 óra volt! Epidurál nélkül szerintem bele is haltam volna...
Gratula a barátnődnek, Vik! Hogy hívják a leányt?


Linda, rajta vagyok a kérdéseden, lehet hogy elég a tesómat megkérdezni, holnap úgyis megyek hozzájuk :)

Kép
andkata
 
 


Emma nagyon cuki!
Mi nem szoktunk mindennap mondókázni. Adél annyira pörög, hogy kiveszi a kezemből a könyvet, gyűri, nem figyel...
Lelekiismertfurdalásom van emiatt, de szerintem ő még nem érett erre.

Vivinek és Dórinak gratula, hajrá lányok!

Bondi a gyerekek nagyon édesek!!! Örülök, hogy jobban meg séta, meg minden!

Patri, köszi megnéztem, nem lesz nekemvaló.
Írj, ha jelentkezett a csaj!

Kép
andkata
 
 


Hát nem is tudom, hogy írjam le amit ma hallottam az egyik szomszéd csajtól...
Sajnos ez vele történt meg.
Mikor megláttam örömmel kérdeztem, hogy mikor szült meg, mert láttam, hogy eltűnt a hasa és emlékszem, hogy mostanra volt kiírva. Mondta, hogy sajnos a 36 héten meghalt a baba. nem tűnt fel neki annyira, hogy nem érzi mozogni és amikor ment ctg-re akkor mondták, hogy nem találják a szívhangot. Hívták a dokiját, hogy uh-za meg. Ott sem találták a szívhangot és mondta a doki, hogy rosszat sejt...
Aztán bebizonyosodott és kérdezte, hogy mikor akarja megszülni, de ne sokáig húzza a döntést. "Szerencsére" negyed óra alatt sikerült megszülnie.
Nem nézte meg, de nevet adtak neki. A temetést is a kórház intézi, azt mondta így könnyebb...
Meg amúgy is fel kell boncolni, hogy mi volt az oka .....
Már egy hónapja történt az eset és még pár nap mire eredmény lesz.
Azt mondta így, hogy van már egy 2 év körüli gyereke így könnyebb elviselni, mert a gyerkőc leköti, de akinek az elsővel történik ilyen, hát azt el se tudja képzelni hogy dolgozza fel...

Bocsi, hogy ezt leírtam, de eléggé megvisel most. Tudom, hogy ez velünk nem fog megtörténni, mert Isten vigyáz ránk, de azért kattog az agyam....

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


szeretnék kérdezni! Ismeri valaki a Donalgin kapszulát? Ha igen hány óránként lehet bevenni belőle? Annyira fáj a fogam, vettem egyet be fél9-kor. Olyan 11 fele vehetek be mégegyet?

Kép
linda24
 
 


Viki: gratula a batrátnődnek.
Sajna én ilyesmiről nem tudok beszámolni, sajna én még vajudni sem vajudhattam egyiknél sem és most meg szerintem pláne nem...
Lehet, hogy hülyén hangzik, de annyira szeretnék legalább egy rövid ideig vajudni, hogy megtapasztalhassam milyen is lehet egy szülés....

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Tita nagyon sajnálom ami a szomszédcsajjal történt. Ilyenkor úgy összeszorul a szívem, hogy ilyen megtörténhet és ráadásul a 36 héten. Szegényke! De ilyenre ne is gondolj hogy ez veletek megtörténhet. Nemfog!!

Kép
linda24
 
 


Én később vennék, Linda. minimum 3 óra.

Sajnos ez az egyik barátnőmmel is megtörtént, Tita a 37. héten. Első gyerek volt, ráadásul lombikbaba. Semmi se derült ki ( állítólag van intrauterin csecsemőhalál). Azóta vegyespáros ikrei vannak és nagyon boldog! ( De soha nem felejti az első babáját... Ők nem nézték meg, miután megszülte, én akkor azt gondoltam, megnézném hogy el tudjak búcsúzni tőle...)
Tita ez NAGYON- NAGYON ritka!!!!

Kép
andkata
 
 


Tita!
Jaj, nagyon sajnálom a szomszédodat! Szörnyű lehet neki, családjának! :(

linda!
Én sajna nem is merem a gyógyszert!

Most visszaolvasgattam a régen írt dolgokhoz! (270.oldal körül - még senki nem szült meg - május volt). Jó volt nosztalgiázni!

Most viszont elteszem magam holnapra, mert fél 8-kor jön értünk a taxi! Kórház után jelentkezem amint tudok!

d.dodó
 
 


Linda:http://www.pirulapatika.hu/210009121/betegtajekoztato

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Linda!
A donalgin az elég erős fájadalomcsillapító! Te nem szoptatsz már, ugye?? Egyébként sztem 4 óránként be lehet venni belőle!
Holnap meg fogászat! :lol:

sz.andi
 
 


Tita!

nem lesz baj, nehogy most meg ezen kezdj izgulni!
A másik két gyerkőc is olyan stramm!
Meg nem gyakori az ilyesmi.

Bár borzalmas lehet minden ilyesmi.
de ne gondolj erre, mert ennyi erővel ezer más szörnyűség is járhatna a fejedben, aminek szintén kevés az esélye.
nem lesz gond.

De nagyon sajnálom mindkét lányt.

Kata!
ahol én szültem, nem adtak epidurált.
:? :?
de te is jól megszenvedted, hallod.

Titi!
Megértem, hogy rossz lehet nem tudni, milyen a szülés, de nekem az a véleményem, hogy szívesen kiahgynám. oké, tudom, de nem kérném mégegyszer!
(hajnali 1től este fél 7-ig bőven elég volt egy életre

mint a pokol...ne hragudjatok, nem tudok mást mondani :oops:

bár ha most benéznék a kisszobába, ahol a végeredménye szuszog épen...az meg maga a mennyország :wink:
Vendég
 


Andi igen elég erős! Nem is szoptattam! :( Ma voltam fogászaton, tett bele a fogorvos gyógyszerestömést, de amint hazaértem már fájt! És azóta is egész nap. Azt mondta 2 hét múlva menjek a végleges tömésre. :shock: Hát szerintem holnap úgy visszamegyek mint a huzat.
Amugy köszi a tanácsokat. Én is úgy gondoltam hogy minimum 3 órát kéne várni. De akkor fent kell lennem majd éjfélig. Hiába fekszek most le, úgyse tudok aludni. :? Na sebaj, majd túlleszek ezen is.

Kép
linda24
 
 


Jaj, Tita! Szegény szomszédod!! Ez szörnyű, de Veletek ilyen nem fordulhat elő!
Gyönyörűek a fiaid!! :D
Egyébként tudom miről beszélsz! Én ismerem a vajúdást csak a kitolást és az utána mellkasra tételt nem ismerem és ez is nagyon rossz! Mikor kivették a pocimból, kb. 2 méterről megmutatták és vitték is el. Meg sem foghattam, meg sem érinthettem. Majd mikor már a szobában voltam, rá kb. 1 óra múlva láthattam a tündérkémet! Ez nagyon rossz volt!
Amúgy én 10 órát vajúdtam, rögtön 5 perces fájásokkal de epidurál nélkül.
Te miért is nem vajúdhatsz??

Lackófickónak nagyon boldog 7. hónapot!!!

Tök jó képeket tettetek föl! Olyan jó nézni, hogy ki hol lakik. Kicsit jobban meg lehet ismerni a másikat, legalábbis olyan, mintha már jobban ismernénk a másikat!

Viki!! 3 óra??? Hűazannyááát!!!!Barátnőd meg :shock: :shock: :shock:

sz.andi
 
 


Linda!
Ha nagyon fáj, vegyél be demalgont! Abban van egy kis nyugtató is, hátha el tudnál aludni!! Mikor vettél be utoljára?
Reggelre egyébként valószínű, hogy nem fog fájni, sztem még friss, hogy megpiszkálták a fogadat. Holnapra megnyugszik és nem fog fájni. Ha mégis, akkor menjél vissza a dokihoz!
Ha ma már írtad, hogy ott voltál, akkor bocsi :oops: elsiklottam felette :oops: :oops:

sz.andi
 
 


Lindi
Sajna nem tudok segíteni gyógyszer-ügyben! Nincs meg a papírja?

Katák
Vélemény a rota-elleni oltásról? :) :wink:

[quote]D írta:óri ma a nappaliból átkúszott a hálóba, hozzám!(aki járt nálunk az tudja, hogy ez mit jelent) de nekem nagyot mindenesetre!

Kép
Dóri milyen ügyike, és Te aggódtál... látod, látod! :D :wink: Én már láttam rajta hétfőn is h készül valamire, csak még gyűjtötte hozzá az erőt!!! :D

Titi
Rémálom ami a csajjal történt! De tudod, Ti gyerekgyárosék vagytok, úh neked nem kell ilyenek miatt aggódnod!!! :lol: :lol: :lol: (bocsi... :wink: :wink: )
Drágám, én 24 órát kőkeményen vajúdtam a császár előtt és higgy nekem, jobb anélkül, ha már császár! Értem amúgy, hogy miért írtad, de ne akarj duplán szenvedni ugyanazért! :roll: :D :wink:

Viki
Gratulálok a szupergyorsaságú szüléshez a barátnődnek! Vannak még szerencsés emberek! :lol: Ha lesz fotód, tudod mit kell tenned!!! :wink:
Vendég
 


Egyébként én is csak 4 órát vajúdtam, délután 3-tól és este 7 órára lett meg Vivi! Mindenki levolt döbbenve hogy ez első gyereknél ritka! Na de a kitolási szakaszra nem szívesen emlékszek! Azt a fájdalmat sose lehet elfelejteni, de persze az ember mostmár azt mondja hogy megérte! :D

Kép
linda24
 
 


És tudunk még fejlődni elalvás téren!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ma mosolygott amikor letettem és kezébe nyomtam a macit!!!!!!!!! Ez most már tényleg túl szép h igaz legyen!!!!!!!
Kép


Tamara
Merre jársz? Privimet megkaptad? Mikor jöttök kb????
Vendég
 


Andi az a baj hogy a donalginon kívül csak rubophen van, az meg semmit se ér! Férjem is pont ezt mondta hogy holnapra nem fog fájni, mert most még friss. Hát remélem nektek lesz igazatok! :)

Kép
linda24
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?