Új privát üzeneted érkezett!

Na itt vagyok egy kicsit. A fiúk alszanak!

Timi, ha a paradicsomban nincs benne a magja, és nincs rajta a héja, akkor már ehettek. Ez meg egy táblázat, amit a neten találtam nagyon régen, de csak így tudtam betenni.

3 hónapos kortól
Alma, sütőtök, sárgarépa
Sárgarépa, burgonya, sütőtök, cékla,


4 hónapos kortól
Őszibarack, sárgabarack, körte
Saláta, kínaikel, tök, paradicsom


5 hónapos kortól
Szilva, meggy, áfonya
Sóska*, spenót*, csicsóka és folyamatosan a „k” betűs zöldségek, gesztenye
Csirke, pulyka
Fokhagyma főzve, metélőhagyma, petrezselyem

6 hónapos kortól
Banán, narancs,
Brokkoli, zöldborsó, zöldbab, cukkíni
csirkemáj*
Bazsalikom, kapor, olaj (1 kk/1 dl főzelék), vörös és lilahagyma főzve

7 hónapos kortól
Ananász, mangó
Spárga, padlizsán
Rizspehely, zab- és árpapehely, tönkölybúzadara
Juharszirup (természetes édesítő)

8 hónapos kortól
Dinnyék, cseresznye, szőlő (mag nélkül)
Vörös lencse
Marhahús, sertéshús
Tésztafélék**, baba rizs
tojássárgája*, natúr joghurt, sajt, túró, kefir

10 hónapos kortól
Sárgaborsó, csicseriborsó

1 éves kortól
Bogyós gyümölcsökön kívül szinte minden
Bab, lencse,
Halfélék
Egyéb tésztafélék
Tej, vaj, tojás, olajos magvak, hagymafélék nyersen,

Másfél éves kortól
Bogyós és magos gyümölcsök: málna, szeder, ribizli, eper, egres


„k” betűs zöldségek: karalábé, karfiol, kelbimbó, kelkáposzta,

*: hetente csak egyszeri fogyasztásra ajánlják

** Ajánlom a BIO tönkölybúzából készülő tésztaféléket, amelyek nem tartalmaznak tojást, színezőanyagokat és tartósítószert.

KépKép
hene
 
 


Timi, most milyen tápot esztek??

KépKép
hene
 
 


dodó-sajnálom a nem hízást-reméélem nem lesz gond,de nem hiszem.jelentkezz doki után.

ha jól tudom havi 450-500-at kelene hízniuk ilyenkor már-dominál még megvolt,de jövőhéten kiderül hogy ismét hízott-e vagy sem. :roll:
ocs a béna írásért,domi az ölemben és rántgatja a karom :roll:

Kép
Kép
Kép
kike
 
 

 
 

Na mire ideülök a gép elé, úgy járok veletek, mint az öreg bácsi a csigákkal! :cry:

KépKép
hene
 
 


Akata!

Még a végén annyira felturbóztuk a két gatyót, hogy Te nyered... :shock: :shock:

visszaolvasok.
Vendég
 


Akata!!

Te nyerted...................................................................................
Vendég
 


Most megyek apával a boltba, csak mondom, nem kell ám megvenned!
Kapsz tőlem egy szép nagy pozitív értékelést!!!

Majd felteszem ismét! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Lányok, nem tudom ki hogy van vele, csak tájékoztatás miatt írom. A 2009-es Madonna koncertek egyik állomása Magyarországon!!!!!!!! Ha valakit érdekel már most kezdheti félretenni rá a pénzt!!!! Én szívesen elmennék!!!!!!!!!!!!!

KépKép
hene
 
 


Szerintetek Germicid C kúp és Nurofen baby mehet 4 óránként váltva??????????
Ma adtam NÓrinak egy kúpot, aztán Nurofent, újabb kúpot, de semennyit sem javult. Most nézem h a Nurofenre meg az van írva h oltástól való láz esetén max 2 adható 1 nap, egyébként 3-4 alkalommal. Kutya legyek ha értem! :evil:
Vendég
 


Marcsi
Fizetned kell utána a vaterának ha azt írod h sikeres volt a vásárlás... Ilyenkor jobb ha mindketten beírjátok h nem ment végbe az üzlet. Szerintem.
Vendég
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.12 11:19-kor.
Vendég
 


Igen, Szly volt!
De jó h jöttél Kata! Egy órája filózok rajta h felhívjalak-e de nem volt hozzá bátorságom, nehogy zavarjalak benneteket :oops:
Vendég
 


Wera! Ennyire lázas Nóri?
Ebben nem merek tanácsolni semmit én mindig szegény Katát hívom fel! :oops:

Nálunk Áronnak jobb kedve van,evett össz ma 230 tápot+1 ü alma,sütőtököt+1 ü sütőtök csirkét,és kb. 250 teát!
Remélem már kifele megy belőle,én sajna befele! :cry:
Nagyon hányingerem van,fáj a gyomrom,ráz a hideg és mindjárt kiesnek alólam a lábaim!
Most Apa Áronozik,Anyu meg mondta,hogy itthon marad jövő héten ha beteg leszek!
Már a fejem is fáj,hő:37C.
További szép napot mindenkinek!

Nicike! Virág Kép
Hát nekem ezért nincs virágom,mindet kinyírtam! :wink:

Kép


Kép
ibm
 
 


Ami
Örülök h Áron jobban van! Nehogy már Te is beteg legyéééél!!! :evil: :cry:
Nóri lázas azóta is és nyűglődik, nagyon rossz kedve van. És hát, engem is utólért a világvége hangulat. Apa dolgozik, éjfél után jön haza. :cry: :cry: :cry:



Úgy látom mégis lekéstem Katát... na mindegy, ez nem az én napom :cry:
Vendég
 


Niki
Nem tudom miért akadt ki a védőnő, ha Lilinek elég amennyit eszik és jól fejlődik tőle, akkor nincs miért aggódni. Főleg hogy ilyen kis vasgyúró! :) :wink:
Én is folyton kinyírom a virágokat. Van néhány amelyik évek óta itt vegetál, azokat eddig még nem sikerült elfonnyasztanom, de rengeteg elpusztult már, csak a legigénytelenebbek bírják... 8) :lol:
Nem jöttök át jövőhéten valamikor? Tökjó lenne!



Na léptem. A hétvégén valószínű már nem leszek. Jók legyetek és hétfőre minenki gyógyuljon ám meg!


Cuppa
Vendég
 


Wera! Hétvégén otthon lesz Apa vagy miért nem jössz?
Képzeld feltett lábbal ülök a gép előtt,előbb mondtam Anyunak,hogy istenem mennyit ültem így itt nagy pocakkal!
Na azóta sem sikerült!
Akkor jó hétvégét!
Kata bizti jön és válaszol!
Jobbulást Nórinak,neked meg kitartás!
Sajna nincs jobb ötletem!
:cry:

Kép


Kép
ibm
 
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.12 11:20-kor.
Vendég
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.12 11:20-kor.
Vendég
 


Dodó!
Sajnálom a kevés hízást. Mi lenne ha az egyik étkezése csak táp lenne?

Kócos Emma nagyon cuki!

Bugri bébinek jobbulást!
20150601134430
 
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.12 11:21-kor.
Vendég
 


Bocs, hogy csak most jöttem... Nemrég értünk haza a farsangról...

A teszveszesre reagálok csak, ne haragudjatok!

Niki!Igen, eladtam pár dolgot még dec-ben, és ezért kellene fizetnem... De nem értem, hogy hogyan... Hol találom meg azt a számot? Akárhol kerstem a saját oldalamon, nem látom :roll: Pedig ma járt le a határidő... :(

Titi!
Szedjed nyugodtan nap 3X1-et, ha még nem vagy jól! Ha teljesen kigyógyultál, mehet a napi 1. Ha csak egy kicsit is érzed, hogy nem az igazi a torkod, vagy tüsszentesz párat, rögötn emeled fel az adagot 3X1-re, és akkor nem tör ki rajtad a betegség! :wink:
(Amerikából most jön majd piciknek való olajfalevél csepp! Jó ízű, és ua. a hatása, mint a kapszulának! Sztem, lesz bevezető ár! :wink: Majd írok róla, ha érdekel!)

Hú, nagyon elfáradtam...
Holnap jövök!
Remélem, Andici is előkerül... Jól elüldöztem, szegényt innen a könyvemmel... :oops:

Szép álmokat!
Vendég
 


Lenyírtam Apa haját 2 centisre :lol:
Holnap a Domi jön,azt hiszem,de nem biztos...sajnálom a hajacskáját :roll: Pedig azért muszáj lesz,na majd kiderül.

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


Nórika:gyógypuszi!Gyógyulj meg hamar kicsi Lány!

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


jó estét!

Wera!
Sajnálom, hogy Nóri beteg, de ha az oltástól van, akkor szerintem max 2 nap, ha nincs más tünet. na de Kata majd biztos magmondja, hogy legyen.

Katák!
Nekem az lenne a kérédsem, hogy mennyi folyadék kell egy nap. mert Emma egyre kevesebbet szopik nappal (és sajnos nem tudom mennyit) és teát, vizet nem fogad ell.
szóval szerintem kb. 6 dl-nél nem ihat többet...
na mindegy.
mennyit kell?
nehogy itt nekem kiszáradjon :shock:

Ami!
örülök, hogy Áron jobban van!

Márti!
Én nem tudok ajánlani, mert sosem járok fodrászhoz(bár anyu az, csak nem pesten, de nekem nem ő csinálja, hanem én vagdosom néha), kozmetikusnál meg még sosem voltam :oops:
ez elég ciki, de nem telik
vasárnaptól már itt laktok?

Tami!
Örülök, hogy tetszett a kocsi Annának!

Emma ma jól viselkeddett, bár aludni már csak 2szer fél órát szokott.
de elvan, főleg kézben.
az én bicepszem meg már olyan mint egy testépítőé!!!

Tita!
Köszi a diákhiteles infót, én is épp ma jártam utána.
de jobb későn, mint soha

mindenkinek szép, nyugodt betegségmentes hétvégét!!!
Én anyósozom holnaptól hajmáskéren, leugrunk a Balatonpartra is sétálni egyet.

Vasárnap este jövök, reszkessetek :D
Vendég
 


Elolvastam ám mindent,wera neked is válaszolok csak Lili nyűglődik igy holnap reggel bővebben...

Védának akarom csak írni h
tesz-vesz
sajátoldal (ott fennt vannak fülek,ott megtalálod a
számlázás(ezen belül
Számla kiegyenlítése

És ott a bankszámlaszám meg minden levan írva.

Szólj ha esetleg nem találod.

nicike
 
 


Na, nem sokat írtatok!
Itt voltak barátnőmék a szomszéd városból. Nemrég mentek el. Meg közben sütöttem egy 2 adag kókuszos-csokidarabkás muffint (egy adag el is fogyott belőle :shock: ). Egy db-ot én is ettem....és ennyi volt az össz vacsim. És nem is vagyok éhes! :shock:
Holnapra sütöttem, mert vendégek jönnek ugye ebédre. Holnap még sütök egy intelligens krémest.

viki drága!
Már nem hajlandó Lizy meginni a tápszert! :( Ahogy megérzi hogy az, köpi kifele....már próbáltunk több félét is...... tejpépet nem lehet naggyon hígra megcsinálni, és azzal próbálni napközben?

vkata!
De Lizy 6 kilo sincs! :( 5940g és vicces, mert dec. 8-án meg 5490g volt.
És a dokinő ezzel magyarázza az éjszakai keléseket is, hogy nincs elég tartaléka!

d.dodó
 
 


Dodó!
Ti a sinlacot próbáltátok? abban sok a kalória.
vagy ezt már írtad?

Amúgy Emma is sokszor kel, pedig neki jelentős tartalékai vannak :P
biztos nem lesz komoly gond, de drukkolok nektek
Vendég
 


orsy!
Sinlacot még nem próbáltuk....viszont Lizynek igy is néha kemény a kakija...félek nayon megfogná. De lehet hogy egy próbát megér!

d.dodó
 
 


nah akkor kezdjük ujra :) elszálltam... vagyis a gépem.

szóval vagyunk mi is, csak kiugrottunk anyukámékhoz vidékre. mentünk meg jöttünk. 15-20 percet ha voltunk.
megy hétvégén pestre és elköszöntünk :D meg hoztunk dobozt mert teszveszen eladtam :D :D :D

aztán meg voltak a zsuzsáék.
ági még beteg, zoli térde be van durranva (nem tudni mitől... állítólag... de biztos sokat térdepeltette a zsuzsa a sarokba mert rossz volt :D :D :D )
tomóka jól van. igaz koppant 2 óriásit a buksija a földön. eldőlt mint a sószsák szegénykém. akkora könnyei potyogtak mint az elefántnak!!!
de megpuszilgattuk. felválta puszilgatta az anyja meg én :D :D

bence most éppen randalírozik az apjával. játszanak... naná hogy már aludni kéne... de tele pocival igy vacsi után mindig ugy felélénkül!

a pancsit lekameráztam.... hát a fürcsi végére a víz fele annyi ha volt mint az elején. vagyis megvolt az összes víz csak nem a kádban, hanem a földön :twisted: :twisted: szokás szerint....

dodó!
nem is tudom mikor volt kezemben utoljára 6 kg-os gyerek... bencét lehet el se birnád :D :D
de lehet most tényleg bepótolja, és azért kel annyit mert sokat igényel, növekedési ugrása van :D
küldhetnél ide is egy kis sütit. vagyis inkább az 5.-re zsuzsáéknak :D mindig várja hogy mivel lepem meg őket :D :D
ma chilis babot kaptak. sütni már nem jutott idő... de majd holnap... ha sikerül :D beigértem nekik :D :D :D

joghurt... hát én még nem adnék... persze ez szülő és gyerek függő is. de én tuti nem fogok neki adni még egy jó darabig. se sajtot, se joghurtot sem ilyesmiféléket, még bébit se!


jaj fotózkodtunk is :D mindjárt hozok képeket :D :D :D

Kép

Kép
timi1982
 
 


Dodó!

Szerintem próbáld meg, mert Emmát pl. egyáltalán nem fogja (az alma és a banán inkább), bár én szilvát adtam neki mindkét alkalommal ebédre.

Elolvastam a dobozon, egy adagban kb. 3 üveg bébiételnyi (gyümi) kalória van.
Vendég
 


timi!
A fürdés nálunk is ilyen! :lol:
Amugy sajna Lizy mindig is ennyiszer kelt éjjel, és ugyanígy nem aludt napközben, ugyhogy tuti nem növekedési ugrás......3 hónapja a percentiles táblázaton a szaggatott vonalon van a görbéje :(.

d.dodó
 
 


Csajok: hogyan lehet új topikot nyitni? Sehol sem találom!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


tegnapiak:
Kép
Kép

ezek pedig ma készültek:
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
timi1982
 
 


orsy!
Holnap veszek is..... épp skypeon beszélek a szembeszomszéd magyar csajjal (védőnő) és ő is ezt mondta, hogy sinlacot vegyek....a tejpépet is váltsam ki vele, és a tízórais gyümölcsébe is tegyek, és napközben tápszerként (innivalóként) is próbáljam!

d.dodó
 
 


titi!
Kinek akarsz uj topikot? Nem ám elpártolsz innen!

d.dodó
 
 


timi!
Nagyon jó képek! És nekem tetszik a hajad!

d.dodó
 
 


Bocs, eltűntem, de miért is ne, mert olyan könnyű volt az élet, elromlott a mosógépünk is. Csak azért nem szagoljuk a büdös ruhát, mert anyukám elvitte.
Meg elszöktünk a csajjal sétálni, úgy döntötem, 4 nap után már kivihetem. Jót aludt és egy óra séta velem is csodát tett. Már olyan türelmetlen voltam szegénnyel... :oops:
Viszont ma csak két nagy fosás volt és Zoli is lényegesen jobban van!
Csak kilábalunk!

Ami! Drukkolok, hogy ne legyen komoly bajod és inkább csak a fáradtság!

Wera! 4 óránként más hatóanyagtartalmút, így naponta 3x lehet adni, ez szerintem nem függ az oltástól. Kitartás Nektek!

Marcsi!Szívesen, veszek még hozzá valamit Tőled, épp filózom mit, hogy megérje a postaköltség :)
Holnap megírom majd!

Zsuzsáéknak jobbbulást!

Csajok vigyázzatok a tejtermékekkel! allergizálhatnak!
Adél viszont már ( nagymamámféle ) elrakott paradicsomot már kapott. Se héj, se mag nincs benne. És semmi baja...

Mindenkinek jó éjt, bocs, ha elfelejtettem valamit...

Kép
andkata
 
 


Dodó, Adél szerintem azért nem fogyott sokat az elmúlt napokban, mert diktáltam be a minimális gyümölccsel valamennyi Sinlacot.
Drukkolok, hogy Lizynek ne legyen baja ( de szerintem nincs is...) Ilyen alkat szerintem...Hajrá!

Kép
andkata
 
 


Dóri: te gondolatolvasó vagy! Pont most akartam kérdezni, hogy a kicsiknek hogyan lehet adni ezt az olajfakapszulát....
Azért majd árat is írj, hogy mennyivel jövök! Ok?

Wera: nagyon sajnálom, hogy Nóri lázas!!! Kitartás neked!!!

Ami: szívesen megnéztelek volna feltett lábakkal. Most bizi nem olyan dagi, mint akkor...
Sajnálom, hogy te is rosszul vagy!!!

A.Kata: hgy vagytok? Zoli jobban van már? Adél továbbra is szépen evett? Milyen volt a kakija?

Orsi: ne fájdítsd a szívem, BALATON... Ott nőttem fel.
Anyu Hajmáskéren dolgozott a SZÁZ ÍZ kft-nél....
Már értem miért Veszprém!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


A.Kata: megelőztél a válasszal!!! Örülök, hogy jobban vagytok és hogy jól esett a séta!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Nem akarok elpártolni!
Arra gondoltam csinálni kéne egy olyan topikot, ahol bevált babakaja receptek vannak. Olyan jól jönne néha ha csak kiválasztanám melyiket csináljam és még ennyit sem kéne rajta gondolkodni. A tapasztalatokat is meg lehetne osztani.
Ez csak az én lustaságom. Nincs kedvem keresggélni a neten. Vannak olyan alapanyagok amit én sohasem hazsnálnék, de ha valaki ír rá jó receptet kipróbálok. Mert most ott tartok, ha én főzők Levinek akkor csak krumplit, répát és húsit főzők össze neki, esetleg hagymát pirítok alá...
Kérem a véleményeteket!! Ezt is szeretném a 2008-as nyári kismamik alatt futtatni. Mondjuk kezdődhetne a Hene által feltett táblázattal!
VÉLEMÉNY?????????????? :oops:

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Úgy látom magamra maradtam!

Megyek lefekszem és elalszom mielött Tamás kijön a fürdőből! :oops: :P :oops: :lol:

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


akata!
Köszi a drukkot! Berátnőm azt is mondta, hogy lehet az sem tesz jót, hogy Lizynek a babyételek közül leginkább azok jönnek be (pedig 6 hós babakaja), ami tésztával van sűrítve....azt mondta lehet olyan allergia is, ami nem pöttyöket okoz, hanem belső allergia, és nem szívódik fel a tápanyag, hiába eszi szívesen.

d.dodó
 
 


tita!
Tetszik az ötlet, de sajna nem tudom hogy kell uj topikot nyitni :(

d.dodó
 
 


Ja Evelin még azt akartam, hogy képzeld Zoli azt hitte végig hogy apóssal beszél! :lol: :lol: :lol:

Dodó én nem hiszem, hogy lisztérzékenysége lenne Lizynek, de ezeket a kajákat ( lisztes) én csak 9 hónap után fogom adni...Így tanultam...

Na tényleg jó éjt!

Kép
andkata
 
 


Titi, tetszik az ötlet!
Megnyissam? Elmagyarázni fáradt vagyok, hogy hogy kell!
Bocs!

Kata, én kérdeztem csendben halkan, de lehet, hogy a nagy tumultusban nem láttad! Fájhat Zsolti hasa az antibigyótól, vagy lehet, hogy a gyomrára ment a vírus?

Jó éjt mindenkinek, kezdek kimerülni :?

Kép
Kép
patr
 
 


AKata: en elhozom majd NEked amit MArcsitol vettel ha o majd jon Morra es elhozza, akkor nincs posta!


Dori: Sinlac Annat nem fogja, es adhato tapkent, de a tejpep is adhato.



Veda; az a tea en nem tudom milyen csepp majd engem is erdkel, foleg ha bevezeto aron lesz :wink:


Orsi: en sem voltam meg soha kozmetikusnal, epp most tervezem mert a szules ota eleg vacak a fejem, tele van apro feher kis izekkel amiket alalndoan elvakarok igy hat rem csunya gyulladt....szoval idegesit. igy a fodraszon kivul( oda sem jarok) most arra is gyujtok!


Tita: nekem mindegy a gyerek receptes oldal, amugy Viki a sima receptebe tett fel, en jo darabig nem fogok fozni Annanak ugysem eszi meg!


Jo ejjt mindenkinek!
Es szep hetveget!
Vendég
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.12 11:21-kor.
Vendég
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.12 11:22-kor.
Vendég
 


Sziasztok!
Sehol senki?
no mindegy,hoztam képeket
ilyen volt
Kép

ilyen lett
Kép
nagy visítás közepette ma reggel vágtam le neki,lenne még mit igazítani rajta,de eddig bírta,most alszik

Kép
Kép
Kép
kike
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?