Új privát üzeneted érkezett!

Mushi!!!! Mi van veled, aggódom!
mannababoca
 
 


Zöldi!

Mondassz valamit! Megkonzultálom az orvossal ezt a kérdést. Elvileg, ha "sima" bukásról szó azt kinövi nem????

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Noel már ilyet is csinál. :) Ügyesen alszik a pihenőszékében.

Kép

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 

 
 

zöldi:nekünk is üzemben van a CO mérő...kéményes lakásban muszáj.

ugy néz ki mehetek fogorvoshoz...nagyon fáj a fogam 2 napja.:S

kiscsajom olyan jot aludt délután csak enni kelt fel.most meg kipattant a szeme és nem hajlando aludni már másfél orája..
Hajnikám ugy döntött hogy mamáéknál tölti a hétvégét mert elég fáradt..mindig felkel hugira és válltig állitja hogy ő nem volt ilyen siros...hát télleg nem...sokkal jobban :D :D

én is szeretnék babomnak pihiszéket...nézegettem is...ugyvolt hogy kapunk kölcsön olyat amit ujszülött kortol lehet használni..már tökre beleéltem magam mert elemmel müködik és 2 irányba mozog---..mire mentünk volna érte kitalálta a csaj hogy azért kérdezzem meg a védőnőt hogy használhatjuk e...mondtam is hogy na mindegyj...ez van...az ő gyereke használhatta 1 hetesen de az enyém biztos különleges....
ő csak rendes akart lenni..állitolag nem csak velünk csinálta ezt...mindenkinek felkinálja de oda nem adja,..van egy 2 éves fia és képes azt mondani hogy nem érti mi értelme van gyereket szülni.,..csak egy nagy teher..egy gondd....tiszta ideges lettem rá...hát minek szül az ilyen gyereket....

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Hát azt nem tudom mennyit hízhatott Dani de az biztos az 56-os ruhák már nem jók, nagyon nagyon szűkek. A 62-es pont jó és inkább a 68-osakat kezdtük el hordani..., jövő héten mázsálás, akkor kiderül. :lol:

Zöldi ezt a kengurut ne is használjam később sem? Amikor már pár hónapos lesz, és pl tudja tartani a fejét?

Kép

Kép
dcili81
 
 


hahó

csaki:

megnéztem hason is és a jobb lábán egyel több hurka van :roll:

a kutacsával mi van ha kiszárad??

aida:

milyen csinos fiu ez a noel:)

niki:

nekem is mennem kell fogdokihoz már az egyik foagmbol letört:( bizti a szopizás hatása

Kép
andy30
 
 


Gabidani! Persze, kinövi. De azért kérdeztem a Rotát, mert ha sokat bukik, akkor nem fog felszívódni, és akkor kidobtatok 18 rongyot (*2) az ablakon. De ha csak kaja után közvetlenül, akkor lehet időzíteni a beadást, és akkor oké.

Niki! Milyen van nektek? (típus érdekelne)

Cili! Nem fogod szeretni, mert nagyon vékonyak a pántjai és vágni fog. Nincs tartása, és a bébinek sem lesz kényelmes.

Kép
zölddisznó
 
 


Niki: szerintem csak jót akart. Én pl. nem teszem pihenőszékbe 3-4 hónapos koráig, kizárólag vízszintesen fektetem, vagy néha kenguruban, kézben van. Nyilván a hordozóba berakjuk ha megyünk valahova, vagy ameddig kiteregetek, de nekem határozottan azt mondta a gyerekdoki és az ortopéd doki barátom, hogy nem tesz jót a gerincének a bármilyen fajta ülés. Hordozóba is max. 1.5 óra naponta!

manna
mannababoca
 
 


kenguru:

az a bajom azzal a fekvőssel h regus nem szeret abban a helyzetben lenni


babauszás:

itt van 2000egy alkalom és hetente van ugyh elég huzos

apa azért nem akarja vinni mert szerinte hülyeség csak pénzkidobás meg még el is kaphat betegségeket a gyerek amugy meg sztem csak lusta hozzá ill. cikinek tartja:):)


oltás:


nemsoká megyünk két hósra nem tudjátok milyen oltást fog kapni? és milyen plusz oltásokat lehet még kérni amit érdemes és fizetős? félek a doki nem tájékoztat..


amugy úgy gondolom h csak csipődokihoz megyünk el az uhkra nem..


na megyek vacsizni


andy

Kép
andy30
 
 


Hoztam pár képet:

Kép
mannababoca
 
 


Kép
mannababoca
 
 


Kép
mannababoca
 
 


utolsóóóó
mannababoca
 
 


Kép
mannababoca
 
 


Manna! Az mi pihiszékünk vízszintesre is dönthetőőő, bibibííí! ;)

Hanna azt üzeni, hogy "jó kis csávó"!

Kép
zölddisznó
 
 


Manna: nagyon szépek vagytok :)

[quote]A írta:z mi pihiszékünk vízszintesre is dönthetőőő, bibibííí!
A mienk is nyenyenyeee! Viszont mérges vagyok, mert most hoztuk el, de már mosásban van a huzat, akitől vettem, nem gyengén dohányos népség lehet :evil: :evil: Dehát, így jár, aki használtat vesz, és nem nézi meg alaposan átvételkor... szerencsére amúgy teljesen okés...

Fogamzás bogyó (még itt tartok, azóta nem voltam :)): ennyi pénzért nem fogom erőltetni, ráadásul én a normál bogyóra is érzékeny vagyok (kimaradt egy. és simán megjött meg ilyenek), úgyhogy hiába mondják, hogy szopi alatt is lehet ezt a fajtát, azért én féltem azt a kevés tejcsimet, ami van... :roll:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


manna:

au első képen mintha csak a lányomat látnám:) mint irtam korábban mi nappal csak igy alszunk 8)

Kép
andy30
 
 


Kép Kép
de néha igy is alszunk:
Kép
:)

Kép
andy30
 
 


Andy és többiek:
Oltás beadásának ideje Oltás fajtája
0-6. hét BCG
2. hónap DTPa-IPV-Hib

3. hónap DTPa-IPV-Hib
4. hónap DTPa-IPV-Hib
5. hónap nincs (2005-ig másfajta oltási rend volt, amely szerint 5 hónaposan is volt kötelező oltás, 18 hónaposan viszont nem)

15. hónap MMR
18. hónap DTPa-IPV-Hib
3. év DTPa-IPV
6. év DTPa-IPV
11. év MMR
14. év Hepatitis B



Mit jelentenek ezek?

A betűjelek az alábbi oltásokat jelentik:

BCG: tuberkulózis elleni oltás
DTP: diftéria, tetanusz, szamárköhögés elleni oltás (korábban Di-Per-Te néven volt ismert)
Pa: csak tisztított antigéneket tartalmazó szamárköhögés elleni komponens
OPV: szájon át adott, élő, gyengített vírustörzseket tartalmazó oltóanyag gyermekbénulás ellen
IPV: inaktivált vírust tartalmazó gyermekbénulás elleni oltóanyag
HIB: Haemophilus influenzae baktérium elleni oltóanyag
MMR: mumpsz, kanyaró, rózsahimlő elleni oltóanyag
Hepatitis B: fertőző májgyulladás elleni oltóanyag.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Bocs amit az előbb bemásoltam az 2006os volt ott még adtak 3 évesen,már nem ez az új:

Kötelező - Oltás - Életkor - Mely kór ellen?
BCG 0–6 hét A tuberkulózis (TBC) vagy gümőkór nevű fertőző betegség ellen
DTPa+IPV+HIB 2 hónap Torokgyík, szamárköhögés, tetanusz, járványos gyermekbénulás, gégefő- és agyhártyagyulladás elleni vakcina első részlete
DTPa+IPV+HIB 3 hónap Torokgyík, szamárköhögés, tetanusz, járványos gyermekbénulás, gégefő- és agyhártyagyulladás elleni vakcina második részlete DTPa+IPV+HIB 4 hónap Torokgyík, szamárköhögés, tetanusz, járványos gyermekbénulás, gégefő- és agyhártyagyulladás elleni vakcina harmadik részlete
MMR 15 hónap Kanyaró, mumpsz és rózsahimlő (rubeola) ellen
DPTa+IPV+HIB 18 hónap A járványos gyermekbénulás ellen
DPTa+IPV+HIB 6 év Újraoltás
DT+MMR 11 év Torokgyík és tetanusz, illetve kanyaró, mumpsz és rubeola ellen
Engerix B 14 év Fertőző májgyulladás ellen (Hepatitis B)

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Mush hol van?
:?

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


sarmi köszi

és mi van a fizetősökkel? kérdezzek rá most a két hóson? most nem lenne fizetős h már előre szóljak? én csak a pneumococcust tudom 3 hótól ami most bejött..

de pl az a rotari? vagy a többi?

ja és a két hóstól be fog lázasodni?mire számitsak majd? előre is köszi

Kép
andy30
 
 


most megyek aludni holnap anyosékhoz megyünk köszönteni 3 unoka is lesz előre félek:) amugy is első nagy vendégeskedésünk vele


nyugis éjt mindenkinek


andy

Kép
andy30
 
 


Ajánlott oltások:

Pneumococcus (konjugált vakcina): 5 éves korig adható, az oltási sort lehetőleg 2 hós korban el kell kezdeni. Agyhártyagyulladás ellen

Rotavírus elleni vakcinák: az oltást 6 hós korig be kell fejezni (6 hetestől adható)

Meningococcus C elleni oltások: agyhártyagyulladás megelőzésére, 2 hós kortól már lehet. 55%-os TB támogatás 1 év alatt, 25 %-os 1-2 éveseknek

Bárányhimlő elleni vakcinák: 12 hó felett MMR-rel együtt vagy 8 hét szünettel

Influenza elleni olzások: split vakcinák 6 hós kor felett alkalmazható. 9 éves kor alatt első oltás alkalmával 2 oltás szükséges 6 hét különbséggel

Kullancs elleni encephalitis elleni oltások: 1 éves kor felett lehet. 25 %-os TB támogatás

Hepatitis A vakcinák: 1 éves kor felett.

Humán Papilloma vírus (HPV) elleni oltás: kamaszkortól nőknek. Méhnyakrák okozta halálozás és a jóindulatú papillomatózis visszaszorítására

Nekem a gyerekdoki az első 3-at javasolta

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Mindenkinek akinek döthető a pihiszéke....emelem a kalapom!!!

Zöldi! Domi este a fülembe súgta, hogy Hannának küld egy jó éjt puszit.
mannababoca
 
 


döthető=dönthető :D :D
mannababoca
 
 


Manna! Domi jóéjtpuszija annyira felzaklatta Hancsit, hogy most nem tud aludni! :) Gonoszkodik...

Kép
zölddisznó
 
 


zöldi:nem látom mi a márka annyi van a hátulján hogy hanwei...még 3 éve vettem media-ba...és azota is jo..
ugy néz ki hogy ez a 13 ker most rossz hatással van a csajainkra,.Vivi már 2 ota bulizik,ugyhogy felhoztam netezni :D

gabi:én ugytudom hogy a rotavirus-os fizetős és nem is occsóóóó...igy rémlik.

szoval most meg kell állapitanom hogy felcseréltük a nappalt a hajnallal...ti mit csináltok hogy alszanak?erre van valami trükk?
pálinkás kenyérrel etetitek őket?

ettem bablevest,,,.olyan jo volt...de csak mértékkel..és semmi baja nuninak

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Niki: akartam kérdezni, hogy tényleg annyira jó az a homeós bogyó a tejcsi termelésre?Sajna deform cici nem igazán akar működni ezért gondoltam kipróbálom!!!
Marci jól alszik éjjel és hajnalban is. Igaz ő 9-től kb.3-ig nappal fent van, aztán jön egy 2-3 órás alvás aztán megint este 10-ig fent és utána alszik!!! Pálinkás kenyeret nem vetjük be! :lol: :lol:

Tegnap este 3820 gramm volt, egy hete 3650 gramm. Gyarapszunk szép lassan!

Ja és tegnap kipróbáltuk a játszószőnyeget. Eléggé tetszett neki! :lol: Kép
Vendég
 


haho

köszi gabi

mi most megyünk két hos vizsgra most mind adassam be neki? eccerre nem lehet az tuti. senki nem mondta h már 6hetesen is lett volna.

most micsin? hivjam fel a dokit holnap?

hm

aki már 6 v 8 hetes az beadatta? (rota meg bárányhimlő)


kockázatuk nincs ezeknek? beteg lesz tölük?


andy

Kép
andy30
 
 


boci

de édes a marcibaba!

mi két hos korunkra megduplázzuk sulyunkat az mit tud?:) 8)


szül 3000gr

haza: 2800gr

ma: 5160gr:)

doki néni majd letol megint :roll:


ma 27 deka a hizás mult vasárnaphoz képest. tegnap óta meg 6 deka.

másfél hete alig van kaka csak ugy 3-4naponként ha lázmérőzünk..de tök szép krémes meg minden mégse jön ki neki. azelőtt meg az volt h folyton jött neki:)


mi vagyunk a legidősebbek ugye?

Kép
andy30
 
 


Andy: nekem annyit mondott a védőnő ha majd lefutnak az x hós oltások azután adassuk be a fizetőseket kb. az 5 hónap után!!!
Amúgy köszi Marci dicséretét. Nem semmi hogy Regi ilyen szépen hízik!! Marci ilyen lassú ütemben, de engem nem zavar már mert azért az előírt min. 120gramm megvan!!!! :lol: Csak a deform cici alakulna. Ma is 45 percig szenvedtettem rajta a fiam és 70 jött le. A másikból 10 perc alatt 100-at is kiszív!!! Pedig van masszír, tea sok folyadék, pihizni is tudok!!!! :cry:
Vendég
 


boci

ti is szépen hiztok! a két cici sztem senkinek em 1forma.bekem sem.csak fel sem tűnik.


lehet azért nem mondta védőnő az oltásokat mert ő is ugy gondolja mint nektek majd holnap telozok

most megyek etetni utána indulunk vendégségbe remélem nem lesz nyügi


majd beszámolok

andy

Kép
andy30
 
 


Niki! Ilyen?
Kép

Kép
zölddisznó
 
 


[quote]e írta:ccerre nem lehet az tuti.
Andi! Dede! sőt! Itt direkt úgy ajánlják.

[quote]A írta:ndy: nekem annyit mondott a védőnő ha majd lefutnak az x hós oltások azután adassuk be a fizetőseket kb. az 5 hónap után!!!

Bocesz! Ha rotát is akasz, az akkor már késő. 6 hónapos előtt mrg kéne kapnia, egy hónap eltéréssel a kettőt.

Kép
zölddisznó
 
 


Boci: nagyon édi Marcid van :D a deformcici miatt ne keseredj el, Marci tényleg szépen gyarapszik, és az a lényeg. Én már nem is mérem, hogy az én deformcicimből mennyit tud enni, ahogy sikerál neki.

Niki: a rotához már az elején úgy gondoltam, hogy nem fogok ragaszkodni. A másik kettőhöz inkább...

Andy: én is fel fogom hívni a dokinőt, mert 3 oltást nyilván nem adhat be egyszerre, meg nem is hagynám. Bár a pneumo attól függ, lesz-e oltóanyag (arra úgy kellett feliratkozni). Elkésve nem leszünk, mert ugye ennél 3 oltás van egy hós időközökkel, és 5 éves korig kell befejezni. Csak minél hamarabb megkapja, annál hamarabb lesz védett... A Meningococcus oltóanyagot már felírták egy hós kontrollon, ki is váltottam (nem volt egy őrült összeg, mert csak utána tudatosult bennem igazán, hogy a sok recept közül akkor ez most az oltóanyag volt :oops:), ott figyel a hűtőben.
A bárányhimlős oltás meg eleve csak egy éves kor után adható, azzal meg pláne nem vagy elkésve :D
Azon persze én is molyolok, hogy milyen hatással lesznek Kiskoboldra, ezt is meg kell majd kérdeznem...

Amit én még fontosnak tartok majd, az a kullancs elleni lesz, én olyan 10-12 éves koromban kaptam az elsőt, akkor még nem is nagyon volt elterjedt, és azóta is folyamatosan adatom be magamnak az emlékeztetőket...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


[quote]m írta:ert 3 oltást nyilván nem adhat be egyszerre...

ezek szerint de... :oops:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Andy! Drukkolunk a vendégségbe, tessék dicsekedni!

Zöldi! Hanna megnyugodott?

Tudtok valamit Mushról? Több napja egyáltalán nem jelentkezik. Úgy izgulok! :?

Mi az alábbiak szerint állunk:

Születési súly: 3900

Haza: 3310!!!

Tegnap: 4011 :D :D

manna
mannababoca
 
 


2-t. Hármat nem.

Mennyi volt a meningo?

Manna! Simán. 10-ig aludtunk ágybancicikkel.

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a babák!
Manna, az a közös kép (első) főképp nagyon jó!

Mi nem túl nagy ütemben, lassan de biztosan gyarapszunk...
Egyébként nálunk nagyon sok kakis pelus van - szerintetek ez nincs összefüggésben azzal, hogy lassan/lassabban gyarapszik? :shock:

Akik fagyasztanak tejcsit - miben teszik? Az erre a célre kapható spéci zacskók nagyon drágák...
Ill. meddig gondoljátok felhasználni a tejcsit, van ahol 3 hónapot, van ahol 6-ot írnak, ameddig eláll fagyóban.

Kép
trombibébi
 
 


Trombi! Nálunk egy-két napja ritkult csak a kakasűrűség, úgyhogy tuti nincs összefüggésben a gyarapodással, mert Hanna már egy kis gombóc. (1800 g)

Én kis műanyag fűszeres dobozkákban (1 dl-s), amit apa vesz a műanyagos nagyker/kirker lelőhelyén. (Baby outlet mellett a Soroksárin)

Én 3 hónapot tudok. De van, aki egy év múlva is felhasználta, és szép nagyra nőtt mindhárom kölke)

Kép
zölddisznó
 
 


Fius anyák! ...sajnálom, Hanna elkelt :)

Kép

Kép
zölddisznó
 
 


Trombi nálunk is nagyon sok a kakis pelus! És gyarapszunk rohamos ütemben..., én spec Aventes tárolókat vettem 10 db-t és abba rakom el, később meg jó lesz ha már rendeset fog enni, nemcsak tejet!

Sziasztok!

Iszonyat hisztin vagunk túl, most már alszik. Szegénykém tegnap este óta ma délelőtt kakilt, ennek az lett az ereménye, hogy öltöztethettem át, mert minden szaros lett..., de legalább kint van, és nem a pocakját nyomja...

Mi csütörtökön megyünk az első oltásra, kíváncsi leszek, hogy viseli, remélem jól...

Kép

Kép
dcili81
 
 


Kép

Kép
zölddisznó
 
 


Kép

Kép
zölddisznó
 
 


Kép

Kép
zölddisznó
 
 


Kép

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi: én nem ragaszkodom a Rotahoz!!!
Ja és Marci elsírta magát a vállamon, mikor mondtam neki hogy Hanna elkelt!

Trombi. Marcinál is rengeteg a kakis pelus!!! Mi ilyent használunk, szerintem ez nem annyira drága!! http://bebibolt.hu/bababolt/index.php?m ... ts_id=1787

Gabi: köszi Marci dicséretét! :lol: :lol:
Vendég
 



Kép
zölddisznó
 
 


Hanna még mindig nagyon szép! Nem csoda, hogy már elkelt...

Boci, köszi, ez tényleg baráti ár, ahhoz képest, hogy pl a Medelanak 4000 körül van ugyanígy 20 db-os.

Kép
trombibébi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?