Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Már régóta követem az eseményeket. Olvasgatok szorgalmasan, de az írásra sohasem marad időm. Hol Dani, hol Gergő ébred, vagy valami nyűgje van.
Gergő hasfájós. Már 1 hete küzdünk vele. JEEEE!!! Így 2 hetes kora óra megy a harc az elemekkel. 1 hetesen már meg volt fázva szegénykém. Akkor kezdődött igazságszerint a pocifájás, de akkor azt hittem a sok "takony" bántja a pociját, hisz a kakiján is látszott, hogy rengeteg megy a gyomrába a sok orrpucolás ellenére is.
Így most nálunk is megy a hasmasszírozás, Infacol, lázmérővel popóbizergálás (ez tegnap nagyot segített) és kipróbáljuk a Mecsek teát is (ez is hatásosnak tűnik bár csak tegnap kapott először)
Gergő is sokat bukik. Már kezdem megszokni. A felesleg jön neki vissza, hiszen nem gondolom, hogy 140 illetve 180 mili feltétlenül kéne neki, dehát egye! Ami meg nem kell a pocakjának az visszajön.
Daninál nem volt ilyenben részünk. Ő nem volt bukós.

Aida!

Nálunk is hasonló a helyzet. Kézben elvan, de amint lerakjuk és csak épphogy a popómat felemelem, hogy iszok valamit, vagy eszek már megy az ordítás ezerrel. Ti is megtesztek minden tőletek telhetőt. Még esetleg a dokitok megnézi majd Noelt és ha nem látja kórosnak a pocófájást, sajna ezt 3-4 hónapig ki kell bírni.

Nekem annyival rosszabb a helyzet, hogy itt van a 1,5 évesem akivel emiatt kevesebb időm van foglalkozni.

Már egyik nap azon buktam ki, hogy abszolút nem tudtam Danival foglalkozni és nem is jött hozzám, mert érezte, hogy nálam úgysincs helye. Ez nagyon rossz volt.

"utoljára szülök":

Valaki felvetette ezt a témát és én is pont vele hasonlóan érzek/éreztem. Persze sohase mond azt hogy soha, de én is 2 gyerekre rendezkedtem be, amit 25 éves koromra "le is tudtam".

Vera!

Olvasom mi történik Izával. Nagyon szorítok, hogy rendeződjenek a dolgok és derüljön ki, hogy mitől vannak ezek a görcsök.

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Cili: nálunk sem alszik egész nap Marci. Nappal általában 9 és 3 között fent van és azután van egy nagyobb szunya estig. Aztán jön a fürdés, evés és alszik éjjel csak enni kel fel!!! De inkább nappal legyen fent mint éjszaka!!
Az nem semmi hogy ennyi tejed van!!! Tényleg próbáld eladni!!!! Gondolom a fagyasztó tele van! Amúgy mi a titkod hogy ennyi van???
Vendég
 


Anyatejért 1800 Ft-ot adnak literjéért. Szerintem ha ráérsz fejegetni és akarsz más anyának segíteni érdemes belevágni a procedurába.
Én tavaly Dani mellett adtam! Jó volt másnak segíteni és jól is jött az a kis mellékes abban a pár hónapban.
A tejet kapó baba 8 hónapos koráig lehet adni a tejet.
Kell hozzá hepatitisz eredmény (ezt terhesség alatt megcsinálták), valami Wasserman er. is ( ez is megvolt terhesség alatt) Aids teszt (ezt ekkor kell csináltatni) és tüdőszűrés, meg a körzeti dokitól is kell egy igazolás, hogy nincs bőr ill. egyéb fertőző betegséged.

De ha változott a védőnéni úgyis elmondja.

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 

 
 

Bocsi kajaszünet...

Kép

Kép
dcili81
 
 


Sziasztok!

Na, valahogy összeszedem magam és megpróbálok reagálni, többé-kevésbé :oops: :oops: Bocsika, ha esetleg valakit kihagyok! :oops:

Zöldi:
köszi az Anett dicséretet!A te Hannád is egy tünemény. Rég nem tettél fel képet róla!!!Hiányolom! :wink:

Szorsolya:
azt mondták a fiuk,hogy ők a testőrei Anettnek, ha valaki bántani meri ők megvédik :lol: :lol:

Aida:
nagyon édi Noli baba a kendőben :lol:

Sina:
igen, mire odajutottunk a fényképezéshet Anett már nyűgös lett :lol:

Mush:
tudsz pihenni eleget?
Nálam nagyon befojásolja a pihenés a tejtermelést...

Verzsó:
nagyon jó a szopis kép :lol:
Hogy boldogulsz a fiukkal?Van elég tejcid?

Andy:
hu.szegény Regi, ogy elkinozták! :cry:
De nagyon aranyos :lol:

Zöldi dokinéni:
szoptatás után mindig annyira fájnak a melleim, nem a mellbimbó, hanem mintha a tejcsatornákat húznák kifele , éles erős fájdalom, vajon mitől lehet?

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Cili:
de jó neked,hogy van sok tejcid, nekem épp hogy elé, d este nagyon bele kell húzzon, ogy elég legyen...Fejni hiába fejek, egy-két cseppnél több nem jön..miután szopizott... :cry:

Orsimorsi:
nagyon jók a képek! :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


F.márti!

Ilyen fájdalom nekem is van! Pont ahogy leírtad így engem is érdekel mit válaszol Zöldi dokinéni!

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Egy-két kép Gergő babáról!


Ilyen hajkoronája van! Na ezért égett az én gyomrom nagyon sokat!!

Kép :D :D :D

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Elégedetten alszik!

Kép

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Mági, Enikő:
rajtatok a topic szeme! :wink: :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Dani fiam az újdonsült kis foteljében!

Kép

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Bocsánat, ha sok voltam, de nagyon büszke vagyok rájuk és imádom őket!

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Mágnes és Enikő!

Drukkolok, hogy hamar túllehessetek a szülésen! Remélem rövidesen eljön már nektek a nagy nap!
:D :D :D :D :D

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Gabidani:
hú, nem semmi haj! :lol: De aranyos ahogy alszik!
Dani hogy viszonyul a kistesóhoz?
Te is érzel ilyen fájdalmat? Sokszor annyira fáj, jön, hogy orditsak!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Bellanitta:
sajnálom, hogy igy alakult a szilveszteretek :cry: :cry: Eléggé xar :cry: lehetett.De remélem mostmár jól vagytok!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Fmárti!

Igen nekem is van ilyen! Szinte már a hátamba a bordákba is belenyilal a fájdalom. Nagyon kellemetlen. Ez is új Daninál nem volt ilyenbe részem.

Dani jól fogadja. Simizi, szeretgeti. Nagyon cuki. De azért oda kell figyelni, hogy milyen "mértékben" szeretgeti. De többnyire nincs vele gond.

Anett is nagyon édi. Nézegettem a korábban feltöltött fotókat. Édes a miki szerkóban.

Mellesleg mindenki babája nagyon tünemény. Nem is kezdek felsorolásba, hisz mindenkié édibédi!

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Boci igazából nem tudom, nem csinálok semmi extrát. Napi 3 litert minimum megiszom, ja és nem iszok semmi laktoherbet sem izlandi teakeveréket sem...

Kép

Kép
dcili81
 
 


Gabidani, Márti: akkor nem vagyok egyedül ezzel a fájással. Olyan, mintha a hónaljamból vagy a kulcscsonttól kezdődne és nyilall a bimbó felé :? Nekem általában fejés után jön, de néha a szopit követően is...

Cili: költözz a szomszédunkba, léééécccciiiii :oops: :lol:

Nálunk is sokat van ébren nappal, és néha muszáj vagyok tőle elszakadni, hogy csináljam a dolgom, olyankor persze nyekereg, nekem meg jön a lelkiismeretfurdalás, amit apa azonnal elhesseget :).
De amíg hajnal 1-2-től reggel 7-8-ig durmol, addig nem bánom, mennyit van ébren nappal...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gaby amennyiben el tudtok viselni mégegy bőgőmasinát megyünk... :lol: :wink: 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dcili81 2009.01.03 16:08-kor.

Kép

Kép
dcili81
 
 


Gabilány!

De jó, hogy ilyen jó alvó a kiskobold! Gergő éjszaka is betartja a 3-4 órás evést!

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Cili: simán, mostanában megnőtt a tűrőképességünk (főleg apának)... :lol: :wink:

Gabidani: néha nálunk is megébred 4-4,5 óra után, viszont nappal akár 2-2,5 óránént is képes enni. Gondolom ebbe fárad bele estére :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Mindegy! Már hozzászoktam az éjszakai keléshez. Dani 1 éves kora után aludta át először az éjszakákat. Persze nem mindig, sőt nagyrészben azért 1-2x még ma is felkel, de csak teázgat és már alszik is. Gergő azért remélem hamarabb átalussza.

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Aida:

én megbeszéltem magammal, (meg konzultáltam mágival:)) is nem kell szerintem keltegetni, fel fog kelni hidd el.
Próbáld meg úgy altatani, hogy szorosan becsavarod pl: egy pelenka fürdőlepedőbe úgy hogy a kezei szorosan a teste mellett van.
nekünk bejött.
lehet, hogy azért sír, mert keltegetve van a pocakja még nem ürült ki teljesen, ráeszik, bukik és éhes marad és ez egy ördögi körforgás lesz.
ez csak egy ötlet...

azért az megnyugtató, hogy nem csak az enyém nem alszik mindig, nálunk de és a kora du-án nem alszik éjjel csak szopizásra ébred, de asszem Cili mondta inkább éjjel aludjon mint akkor legyen fent.
:D
a nem alvásos részt mi úgy oldjuk meg, hogy magamhoz húzom cumi a szájába van, úgy fordítom, hogy a pólya megtartsa a cumit,és így szendereg a következő etetésig, no meg én is szundizok.
:)

apa már csak holnap van itthon vissza kell mennie dolgozni, tudom, hogy ez az élet rendje, de olyan jó volt, hogy itthon volt két hétig, annyira sokat segített nekünk ő az apák gyöngye :D
bár jövő héttől átjön anyósom, aki majd főz ránk, meg segít majd ha épp nyügős Réka.


most olvastam ha evés után nem büfizik percekig akkor nem is kell erőltetni....


lányok, kezdem magam magabiztosabbnak érezni, nem mondom, hogy nem lesz olyan helyzet, de majd megoldjuk, az, hogy van amikor sosem akar leszállni a ciciről, nyűgös és nem lehet vele mit kezdeni,végig zongorázol mindent és még akkor sem, de amikor magamhoz ölelem a kis töpörtyűt az jut eszembe, hogy milyen hamar fel fog nőni és így összebújva nincs sok időnk.
mindig ez ad erőt amikor már összeesnék a fáradtságtól, megismételhetetlen ez az időszak és az idő megszépít majd mindet.
Majd ha 50 év múlva megkérdezik tőlünk, már mi is azt fogjuk mondani, a mi gyerekünk rögtön átaludta az éjszakát és sosem sírt
:D :D :D :D :D :D


bocsi, hogy szentimentális voltam

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


[quote]Z írta:öldi:
köszi az Anett dicséretet!A te Hannád is egy tünemény. Rég nem tettél fel képet róla!!!Hiányolom!

Tervezem! ;)

[quote]Z írta:öldi dokinéni:
szoptatás után mindig annyira fájnak a melleim, nem a mellbimbó, hanem mintha a tejcsatornákat húznák kifele , éles erős fájdalom, vajon mitől lehet?

Kiüríti rendesen?

Dani nagyon jó ki s pasi! :)

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi: nem Csak konkrétan neked szólt a kérdés, bár erről a zölddel való írásról lemaradtam. :roll:
bár a válaszodat nem értem.. :oops: folyamtosan altatnak ébresztenek?? :roll:
...és sajna nem oldódott meg,, 2 hét mulva derül ki a 6 hetes kontrollon h mit is mondd a dokibáááá...
no mindegy.

Mi is kelünk éjszaka 3 óránként menetrendszerűen.. :D
Eddig sikerült tápi nélkül megoldani a dolgot, remélem igy is marad.
De jó annak aki nem tud a tejjel mit kezdeni..
Cili: felénk is elkelne egy kis tartalék a fagyasztóban :wink: és birjuk a sírást! ( bár lekopogom Kismanó akkor ordit, ha nem győzi kivárni a pelusozást.. )
eszterke24
 
 


[quote]f írta:olyamtosan altatnak ébresztenek??

Igen, van ilyen, pl. súlyos égési sérülteknél... nem műtéti céllal.

[quote]B írta:izti nem rendel Zöldi doktornő sem az ünnepek alatt
Ez azért nekem szólt, nem? ;)

...azt nem tudom, honnan gondoltam, hogy megoldódott...de megelőlegeztem neked, hogy nem kell műteni :)

[quote]< írta:/div>

Kép
zölddisznó
 
 


Megint sírt pici Noel. Ezért beraktam azokat a zenéjet amiket akkor hallgattam amikor terhes voltam. Majd táncikoltam vele. Hatott a sírásra. Csak az a baj, hogy a nagy tánci után visszajött rengeteg túrós tejcsi. :( Kb. 1.5 órája evett. Ne rázogassam egyáltalán ezt a babát?? Pedig néha csak rázogatásra nyugszik meg.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: ez van :( max. 2,5 hónap és garantáltan javul a helyzet :twisted:
Vendég
 


az olyan vicces végszó féle lett volna.. :wink: h Zöldi doktornő SEM rendel..

Remélem igazad lesz , és nem kell megint aludnom... most h tudom milyen azért kicsit tartok a dologtól. :roll:

Aida: sajnálom h semmi nem segit... de remélem hamar megoldódik a dolog.. babazene nekünk is bevált de én nem rázogatom, hanem beteszem a babakocsiba.. kb 10 perc nézelődés után alszik mint a bunda :lol:
eszterke24
 
 


Sziasztok!

Orsi: nekem is voltak cumi-ellenes komoly elveim, nu azok azért vannak, hogy az ember felülbírálja… Vekerdy mondja a könyvében, hogy a jó szülő soha nem tudja az egyetlen helyes és pontos választ! A zajokról annyit, hogy nekem ma abban a percben aludt be Domi, amikor bekapcsoltuk a porszívót!

A cumiról annyit, hogy most beszéltem egy barátnőmmel aki direkt cumit adott, mert az újjacskájáról nehezebb lesz majd leszoktatni elvet követte, nos most két és fél évesen kiköpte a cumit és abban a pillanatban bekapta az újjacskáját! :D :D :D

Bocika: CUMI nálunk dettó! :D Amúgy nekem is bent van még a felszívódó! Még várok…

Aida: Sajnálom. A szeme sarkában a sárgaság még hetekig ott lehet, ne aggódj!

Végigolvastalak titeket és ezek után alig merem leírni, hogy Domi eszik-alszik üzemmódot produkál nagyon sokszor. Tegnap először tettem be a kiságyába a saját szobájába, szopi után fél 12-kor, aztán lefeküdtünk és éjjel 4-kor már átmentem megnézni, mert úgy izgultam érte... :? Aztán negyed hatkor magától kelt!!! :D Teljesen el voltam ájulva, három hete nem aludtam ennyit.

Ma pedig megvolt az első séta, lementunk a cukiba, ott találkoztunk barátokkal, és egy órát dumáltunk (olyan jó volt) mert Domi aludt a mózesban, mellettem.

Úgy sajnálom, hogy ennyi baj van ezzel a hasfájással néhány embernél, nagyon drukkolok, hogy minden rendbe jöjjön.

Zöldi néni: Mikor lehetne megejteni az ELSŐ BABÁS találkozót? :D

manna
mannababoca
 
 


[quote="eszterke24"]
írta:
eszterke24Aida: sajnálom h semmi nem segit... de remélem hamar megoldódik a dolog.. babazene nekünk is bevált de én nem rázogatom, hanem beteszem a babakocsiba.. kb 10 perc nézelődés után alszik mint a bunda :lol:


:cry: Noel ilyet nem tud, hogy valahol fekszik és csak nézelődik. :( Max. az apja lábán.. Babakocsi, pihenőszék, már mindent próbáltunk..

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Az nagyon durva, ha berakom a babakocsiba és ott hagyom a babát? Mert ezt tettem, hisz már semmire nem nyugodott meg (kézben sem) és most elhallgatott és keservesen nézeget. Olvastam hogy ilyenkor megrendül az ősbizalom meg ilyesmi.. Ha egyszer-egyszer csinálok ilyet azért még ugye nem? Mert amikor már kézben sem nyugszik meg meg sehogy akkor nem tudok vele mit csinálni. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


AIDA: NOLI MÉG CSAK KÉT HETES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mi lesz veled később??????
Vendég
 


[quote="csakegy"]A írta:csakegyIDA: NOLI MÉG CSAK KÉT HETES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mi lesz veled később??????


Hát ez az!! Én is mindig ezt kérdem. Nagyon-nagyon bízom benne hogy kiderül miért nem hízik és miért ez a sok sírás és akkor jobb lesz a helyzetünk.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


senki nem válaszolt nekem....:S
nektek mennyi idő után utalták az anyaságit?
29-én adtam le.mikorra számithatok rá?

Kép

Kép
nikianya21
 
 


niki nekem kerek két hetet kellett várnni az anyaságira.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


jah és azzal együtt megjött a csládi pótlék is visszamenőleg is.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Niki: én vagyis a férjem 22-én adta le a papírokat. A határozatot 29-én kaptam meg. A lóvét még nem utalták!!!

Zöldi: a következők az adataink
Születési súly: 3390
4 naposan: 3300
2 hét+1nap: 3530
3hét+1nap (ma): 3650
Ugye ez OK???!!!


Aida: miért lenne baj ha beteszed a babakocsiba és otthagyod. Én ha olyan dolgom van, kihozom Marcit a nappaliba (étkező és konyha is egyben) leteszem a kanapéra és beszélgetek hozzá miközben csinálom a dolgomat. Tök jól elvagyunk!!! :lol:
Vendég
 


hahó!

csaki:

köszi az infókat lehet meg is próbizom a mérleget

boci:

az udvarló az uncsitesója 2 hét különbséggel születtek és elmentünk meglátogatni tegnapelőtt!!:)


andy

Kép
andy30
 
 


Andy: nálunk meg kb. 4 hét múlva születik az uncsitesó, de ő is fiú!!! :lol: :lol:

Solya: akartam már kérdezni, hogy hányszor csepegtettél anyatejet Olivér szemébe hogy rendbe jött???
Vendég
 


[quote]Z írta:öldi néni: Mikor lehetne megejteni az ELSŐ BABÁS találkozót?

Hmmmmm! Nálatok lesz? Oké! :lol:

[quote]A írta:z nagyon durva, ha berakom a babakocsiba és ott hagyom a babát?

Csak ha az utcán van a babakocsi :)
Dehogy! De szerintem inkább tologasd egy kicsit, hátha...

Kép
zölddisznó
 
 


Megmértem és 3940!!! azaz 40 grammal a születési súlyunk felett vagyunk.... :D :D :D :D !!!

Ha valaki ezt mondja két hete, amikor a 30-40ekkel szenvedtünk és kórház, meg sárgaság, meg nincs elég tejem, meg mért fogyott ennyit volt, hát nem hiszem el!

manna
mannababoca
 
 


Zöldi: Okké!!!!!!!!!!!!! Izé, mit főzzek lányok? És a babáknak??? :D
mannababoca
 
 


Bocika! OK!

[quote]Z írta:öldi: Okké!!!!!!!!!!!!! Izé, mit főzzek lányok? És a babáknak???

Hanna csülökpörit kér! :)

Kép
zölddisznó
 
 


Hoztam Nektek is a hírt:

Enikő babája Milán ma éjjel 4:15kor 57cm-el, 4270grammal császárral megszületett!!!!!!
katuska79
 
 


Jó reggelt mindenkinek! :lol:

Enikő:
HATALMAS GRATULA MILÁN BABÁHOZ!!! GYORS FELÉPÜLÉST ÉS SOK TEJCIT NEKTEK!!!

hu nem semmi méretek!!!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Zöldi:
akkor várjuk a képeket Hannáról!
De jó nektek, mindjárt letelt a 6 hét :lol:
A mellem legtöbbször kiürült állapotban fáj.

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Jujj, hatalmas gratula Milánhoz Enikő!!!

Mági, hajrá, Te maradtál már csak. ;)

Az a barátnőm, aki december 23-ára volt kiírva (egyszer raktam ide fel közös pocakos képet), január 2-án délután 2-kor szülésindítás után megszült. :D 3100 gramm és 49 cm a kislánya, Laura. Noel mennyasszonya tehát megérkezett. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Gratula Enikőnek!!

Zöldi:
sajnos mi is beleestünk az esti kolikások táborába, az esti etetést követően fél órával, fájdalmasan felsír és gyakorlatilag éjfélig üvölt, aztán elájul a kimerültségtől. Tegnap előtt azt hittem egyedi eset volt nála a hasfájás, de tegnap újból indult a kálvária.
próbálkozunk mindennel, hasmasszír, séta, meleg a pocakra.
már nem bírtam tovább nézni ahogy szenved és megszélcsöveztem, rekord mennyiségű szél távozott.
nem csinálhatom vele, hogy mindig megszélcsövezem, mert az nem természetes.
utána olvastam, hogy ez 3 hónapos koráig eltarthat, de minden este, ebbe idegileg mindeketten kimerülünk.
nincs vmi hatásos módszer, homeopathia, bármi a türelmen és az időn kivűl?

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


[quote="orsimorsi"]
írta:
orsimorsiZöldi:
sajnos mi is beleestünk az esti kolikások táborába, az esti etetést követően fél órával, fájdalmasan felsír és gyakorlatilag éjfélig üvölt, aztán elájul a kimerültségtől. Tegnap előtt azt hittem egyedi eset volt nála a hasfájás, de tegnap újból indult a kálvária.
próbálkozunk mindennel, hasmasszír, séta, meleg a pocakra.
már nem bírtam tovább nézni ahogy szenved és megszélcsöveztem, rekord mennyiségű szél távozott.
nem csinálhatom vele, hogy mindig megszélcsövezem, mert az nem természetes.
utána olvastam, hogy ez 3 hónapos koráig eltarthat, de minden este, ebbe idegileg mindeketten kimerülünk.
nincs vmi hatásos módszer, homeopathia, bármi a türelmen és az időn kivűl?


Nálunk ugyanez megy, minden este.. ;) Egész megszokható. Na jó, én is örülnék ha lenne megoldás.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?