Új privát üzeneted érkezett!

egy kérdés:ti szopi után mennyit tudtok lefejni a cicikből?mert az elején nagyon sokat letudtam most meg miután Vivi eszik és én lefejem a maradékot kb 60-90 között mozog ...ez nem gáz?mert azt gondolom hogy elég a tejem mivel hizik a lelkem rendesen.

ugy néz ki elmértek minket.50 centisek vagyunk.azért volt nekem gyanus a dolog mert az 50-es kezes lábas nagy volt nekünk.ugyhogy ma megmértük és kereken 50 centi:Daz a 2 cm sehol sem jön ki :D

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Köszi az itatásos válaszokat.

Nálunk a hami több mint fele tápszer. Igy is igaz ez?

Kicsi Laja nyujtogatja a nyelvét hami után, ls már hami nem kell neki, cumit kiköpi... :(
Anya szerint szomjas.
Akkor ez nem lehet?

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


aida

a cicid amiatt fájhat hogy rosszul kapja be. a cumitól nem az tutira. Nekem Iza az első naptól fogva úgy cumizik mint akinek kötelező :lol: :lol:

a 3200-as súlyt otthon mértétek vagy az kh adat? mert mérleg és mérleg között is külömbség van és elég sok. Amúgy van egy nagyon jó ételsürítő amit pár kanállal kel szopi előtt odaadni neki. és ez a nutriton asszem ez a neve. Izának is ezt írtak fel neki. sztem várj még egy hetet és ha akkor sem hízik rendesen akkor kérj beutalót gasztróshoz.

zsiraf
a nyelvét nem amiatt nyújtogatja mert szomjas :lol: :lol:

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 

 
 


[quote="harivera"]a írta:hariveraida

a cicid amiatt fájhat hogy rosszul kapja be. a cumitól nem az tutira. Nekem Iza az első naptól fogva úgy cumizik mint akinek kötelező :lol: :lol:

a 3200-as súlyt otthon mértétek vagy az kh adat? mert mérleg és mérleg között is külömbség van és elég sok. Amúgy van egy nagyon jó ételsürítő amit pár kanállal kel szopi előtt odaadni neki. és ez a nutriton asszem ez a neve. Izának is ezt írtak fel neki. sztem várj még egy hetet és ha akkor sem hízik rendesen akkor kérj beutalót gasztróshoz.


Úgy értettem, hogy cumizás előtt még jól kapta be a cicit, azóta bután "harap rá".

Ugyanazon mérleg itthon, ugyanabban az időben, ugyanúgy 1 órával szopi után. :( Remélem nem lesz baj kis cseppemmel.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 



Niki: ne aggódj, nekem kb. egész nap jön össze annyi plusz (a jobb napokon)

Zsiráf: Kiskobold is nyújtogatja a nyelvét, de bennem fel sem merült, hogy szomjas lenne :roll:
Nézd meg ezt a cikket:
http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=654

Kép

Kép
gabilany79
 
 


hahó!

most kivételesen örömömben érdeklődök :wink:

Regusunk napok óta "beszél"!! Másoknál mi a helyzet e téren? Rendesen beszélgetünk én kérdezek ő válaszol s forditva:) kb egy hete csinálja ugy naponta eddig egy szótagokkal de ma már 3 szótagosokat is gőgicsélt (eoa) és többx egymás után percekig..a nevetést már nem is említem az 3 hetes kora óta van, és már ki is váltható ugy értem visszamosolyog az emberre, meg mosollyal reagál pl arra ha puszit adok neki stb.

olyan boldog vagyok ezekért a pecekért éri meg élni lányok!:)


andy

Kép
andy30
 
 


dobok a rémes vérvételről fotót:(

a többi a ráadás

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
andy30
 
 


ja és még vmi:

az nem gáz h még mindig vérezgetek? kedden voltunk 6hetesek holnap mentem volna kontrollra de lemondom mert még mindig vérzek kicsit-pedig a héten már ugy tünt h elmult de 2 napja megint visszatért, meg rokonok is jönnek. vagy az baj ha csak a jövő héten megyek? amugy nagyon félek a vizsgálattól..

köszi

andy

jóét mindenkinek!

Kép
andy30
 
 


Andy, tündériek vagytok :D

Gabi, koszi a tippet, elolvastam. Akkor ez azt jelenti, hogy akkor nyujtogatja ha jollakott?
Most is csinélja, közben meg tombol mintha kérne még enni :?

Nálad hogy alszik el Kiskobold amikor tápit eszik? Cumizás közben? Vagy honnan tudjátok hogy jollakott?
Hogy altatjátok el?

És mások akik potlást adnak? Van esetleg tipp?

Attol tartok attol fáj a poci, hogy tuletetjük.....dehát ha kéri... Ha nem kérne nem szivna az üvegből nem?

Olyan jo lenne csak ciciztetni :( Me elaludt a cicin, de persze fél ora mulva fennt is volt, gondolom kevés volt neki.. :(
Na mindegy cicin hagyom amig lehet, fejek, és iszom a teát...

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


mush: vegyetek egy ilyet. tökéletes a babamérésre és fillérekbe kerül... (nekünk bejött): http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1164 Ingyé postázzák Hong-Kongból...

Ja.. nekem van fél pár original soha nem használt medela tejgyűjtőkagylóm... szívesen eladom ha valaki nem akar fél pár miatt egy pár kagylót megvenni... (egy pár 2600 körül volt asszem de nekem anno Lillánál csak néha kellett az egyik a szoptatásnál... )

Lenkei: rohadt sci... ezekből a pénzekből pénzeli azokat akik emberek tömegeit teszik tönkre... rohadékok... ha csak az ő vitaminjai léteznének se kellene... grrr...
Vendég
 


ja... szoptatás: Luca majdnem egész nap a mellemen lóg, nem áztatja fel stb. ha tudom, hogy csak komfortszopizik, akkor a már kiürült mellen hagyom, hagy cummogja azt... ha meg valszeg még éhes akkor mellcsere ... fejni meg csak hajnalban fejek mert akkor van idő a tejtermelésre... akinek pótolnia kell szerintem a hajnali mindkét melles fejéssel megy a legtöbbre, ezzel tud legtöbb vésztartalékot begyűjteni (ja igen... csökkenhet a mennyiség akkor is ha megjön az embernek - olyankor az íze is megvákltozik a tejnek, nem kell bepánikolni ha nem eszik elég lelkesen a gyerkőc.. ilyenkor jó ha van otthon fagyasztott régebbi tej kiegészítésnek...)

Andy: Luca is szokott vigyorogni, olyan igazi nyitott szájú vigyor :) először a szemei kezdenek vigyorogni aztán átragad... és olyankor néha ő is gőgicsél... (nekem ez új, Lilla ilyet nem csinált, ő csak szolidan mosolygott)

tejeltető teák: nagyon sokszor pont azoktól fáj a babák hasa (a laktoherb pl. nálam -és még sokaknál- tiltólistás, Lillának anno kizárólag akkor fájt a hasa ha azt ittam, akkor viszont mindig)
Vendég
 


Zsiráf: hát, a cikk szerint igen, de gondolom ez egy reflex, és az is számít, hogy nyugodt-e közben vagy nem :?
A sima cumisüveget én sűrűn vettem el tőle és tettem fel vállra büfizni, így kb. be lehetett lőni, hogy mikor elég (amikor büfi után már nem tekergette a fejét és keresett a szájával, hanem elnehezült a vállamon - nem feltétlenül aludt be rögtön, csak megnyugodott). Az a baj vele, hogy szinte magától folyik belőle a cucc, és a baba nem fogja/nem tudja kontrollálni, mennyit egyen,addig nyomja, amíg jön belőle. Ha így se ment, akkor meg cumival. A haberman etetőben meg az a jó, hogy melóznia kell a kajcsiért, így azon is be szokott aludni. Meg néha begurul rajta, dehát ez van...
[quote]. írta:..elaludt a cicin, de persze fél ora mulva fennt is volt, gondolom kevés volt neki
ez sajna nagyon ismerős :( , de én is pakolom cicire amikor csak tudom...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Jó reggelt. :lol: Főzök. :roll: A család még alszik. :x

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


sarmi:mi lesz a menü?? :D

Kép

Kép
nikianya21
 
 


akik már megkapták az egyszeri anyaságit.a leadás után mennyit vártak a postázásra?mert én 29-én adtam le...a csaj azt mondta hogy január végén kapom meg...én ugy tudtam hogy 5 nap az átfutás és utána 2 héten belül meg kell kapnom.rosszul tudom?

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Sziasztok!

Tegnap du-án átéltük első kemény hasfájásos napunkat, este fürcsi után szopi majd egy fél óra múlva fájdalmasan felsírt és indult a kálvária, hasmasszírozás, levegőzés, hastornáztatás, hol én hol apa ringat, nem alszik, épp, hogy elaludna újból üvölt szegény a fájdalmtól.
Ezt csinálta éjfélig, mondom most már beviszem az osztályra nézze meg vki, mire felöltöztettem, beraktuk a bébihordóba, elájult és aludt hajnali 4-ig.
Kapja már az infacolt is, de valszeg túl mohón evett, és sok levegőt nyelt, büfizés közbe meg viszont bealszik és az istennek nem büfizik.
Ma már hajnalba kissé lógatva szoptattam, nem feküdt előttem keresztbe hátha úgy kevesebb levegőt nyel.
Csináltunk olyat is,hogy szopi közbe büfi, de vmikor ekkor se büfizik csakkeres tovább és hergeli magát.

Zöldi:
Annyi kérdésem lenne ha fáj a hasa, már több órája és elvileg jönne a következő etetés, akkor azt hagyjam ki, hiszen alapból feszül a pocak, ha még rá is eszik végképp felborul szegény nem?
viszont éhezni se szeretném ha éhezne

Meg ha esetleg én ettem vmi olyat amitől fájhat a hasa(bár nem hiszem, hiszen pirítós volt reggelire, ebédre meg tökfözi fasírttal)akkor a következő tejcsit ami jönne fejjem le és dobjam ki?

Megazt mondják sokat eszik, igen néha tényleg megeszi a 100-at,ez egy két hetes babánál sok?
De nem tudom lestoppolni, hogy kislányom állj meg 70-nél.

niki: nekem vmikor egyik nap csak 80 plussz AT jön de valamelyik nap rekordot döntöttünk 180 fejtem le egy 24 óra alatt.
sztem a te mennyiségeddel nincs gond.

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


Még egy kérdés, van ilyen aventes tejgyűjtő kagyló,az meddig lehet az emberen, csak szopi és fejés alatt?
gondolom nem lehet fent sokáig, mert a párába felázik a mell, meg megtámadhatják a bacik nem?

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


pár kép rólunk...

Kép utálunk még fürdeni Kép örzik az álmom Kép alszom

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


nem tudtok vmi olyan receptfüzetet, vagy letölthető könyvet ami szoptatós anyák változatos étkezéséről szól.
a krumpli és a hús, meg az a pár főzelék egy idő után eég unalmas,és hol van még csak két hete szoptatok
elég nehéz sakkozni a kaják között, mert egy csomó mindent nem ehetünk, vagyis én nem merek, főleg hogy így fájt a pocak, még egy kis sólettel nem akarok rákontrázni:D

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


[quote]Z írta:öldi:
Annyi kérdésem lenne ha fáj a hasa, már több órája és elvileg jönne a következő etetés, akkor azt hagyjam ki, hiszen alapból feszül a pocak, ha még rá is eszik végképp felborul szegény nem?
viszont éhezni se szeretném ha éhezne

Nem kell kihagyni etetést szerintem, de majd megkérdezem illetékes elvtársnőt...de szerintem még alszik.

[quote]M írta:egazt mondják sokat eszik, igen néha tényleg megeszi a 100-at,ez egy két hetes babánál sok?
De nem tudom lestoppolni, hogy kislányom állj meg 70-nél.

Ne könyvből etesd, egyen, amennyit szeretne!

[quote]M írta:ég egy kérdés, van ilyen aventes tejgyűjtő kagyló,az meddig lehet az emberen, csak szopi és fejés alatt?
gondolom nem lehet fent sokáig, mert a párába felázik a mell, meg megtámadhatják a bacik nem?

Nincs is értelme, hogy tovább rajta legyen, mert megromlik benne a tej. És úgyis csak akkor jön le jelentősebb mennyiség, miközben a másik szópódik ;)

Kép
zölddisznó
 
 


Orsi! Szerintem bármit ehetsz, ami TÉGED nem puffaszt.

Kép
zölddisznó
 
 


köszi Zöldi.

azt tudom, hogy naponta fél liternél több tejet nem lehet meginni, de ez csak a tehéntejre vonatkozik,vagy összességében, pl tejszín a gyümölcslevesbe,joghurt, kefir együtt?

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


Sziasztok!

Pár szó magunkról vagyis a szilveszterről ami nekünk nem sült el jól :( Délután kimentünk Anyukámékhoz mert a párom dolgozott.Ott jól elvoltunk baba evett, aludt, anyuka társas játékozott a családdal közben nasizott rendesen este 22 óra körül már nagyon fájt a fejem nem mertem bevenni semmit és a hátam is kezdett mondom tesómnak masszírozza már meg azután megnyomkodta a súlyával ránehézkedett a hátamra mondom neki ez nagyon fáj óvatosabban ennek az lett az eredménye h beszorult a levegőm a mellkasomba alig kaptam levegőt és beszélni se tudtam.Szóltam a szüleimnek hívjanak valakit mert nagyon szarul vagyok, halál közeli félelmem volt és persze első gondolatom a kis Petrik volt h mi lesz vele.Anyu felhívta az ápolónő barátnőjét aki mondta hívjuk ki az ügyeletet az nem vette fel, apukám elindította az autót és bementünk a kórházba.Mikor beértünk adtak rubofent a fej fájásomra,azután kérdezték h tudnék e hányni, inger az volt na utánna BOCSI 4 vesetál telement, de a szorítás még mindig nem múlt el.Benn tartottak reggelig kaptam infúziót és megállapították h olyan vérszegény vagyok hogy erre már vért kéne kapnom. :shock: Ja és ez csak gyomor rontás ami megakadt a refluxban.Közben persze éjszaka a tejem is folyt minden fele kaptam üveget és kézzel kellett fejnem (milyen jó h megmutatták a kórházban)100 ml sikerült lefejnem. :wink:
Úgyhogy nekünk nem indult valami jól a 2009 év apuka szolgálatban, anyuka kórházban,a kisbaba a nagyszülőknél.Ahányan annyi fele. :( :oops:

Zöldi!
Van időd? Ha igen vállalsz még hordozó kendő gyártást, vagy milyen anyagot vegyek és mennyit?én 160 cm vagyok, de a párom 180.Közösen használnánk.

Kép

Kép
bellanitta
 
 


hahó!

zsiráf:

köszi:)

csaki:

az meg miféle mérleg? és hogyhogy ingyé hozzák? és ráakasztod a bébit?:)
de most komolyan..ilyen olcsóért engem is érdekelne de nemtom elképzelni.. :roll:

andy

Kép
andy30
 
 


Ma vagyunk 3 hetesek.de jó kicsit enyhülhetne az idő és mennénk sétálni.

Kérdés:
anyukám köménymagos teára esküszik h attól nem lesz szájpenésze és a hasa se fog fájni, könnyebben szelel, de rak bele mézet is.A barátnőm azt mondja nem szabad mézet.Most akkor mi legyen???????

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Sziasztok!

Anita: sajnálom h igy alakult a szilveszter és az újév! de remélem már jól vagy és minden rendben!
A mézről úgy tudom 1 éves korig nem szabad...
Ma mi is készülünk sétálni :D

Nekem megint megválaszolatlan maradt a kérdésem.. :( sebaj..
Bizti nem rendel Zöldi doktornő sem az ünnepek alatt :wink:
eszterke24
 
 


Azt hiszem én nagyon hamar ki fogok készülni. :( Noel az elmúlt 24 órából kb. 14-et sírt végig (ha nem többet). Én ezt nem értem, hogy mi baja lehet. Úgy működik ez nálunk, hogy felkeltem enni, mert ugye épp békésen szunyokál evés időben, akkor még egész jól elvan. Utána cicire: iszik, büfizik, iszik, büfizik. Utána lerakni semmiképp nem lehet mert ordítás van. Kézben vagy nyugodt vagy nem. Nem hiszem hogy éhes marad, mert jön vissza neki nagyon meg el is engedi a cicit. Aztán ez az ordítás tart kb. 2 órán keresztül mire valamelyikünk nagy nehezen elaltatja. De ugye akkor meg jön a következő etetés és ugyanez a lemez. Éjjel, nappal... Nem bírom. Már félek felkölteni. Éjjel egyszer nagy nehezen úgy nyugodott meg hogy magamhoz húztam szorosan majd cumi a szájba. Van hogy szopi után elaludna, de akkor meg felébred arra amikor bukik. Persze annyit, hogy minden olyan lesz és az orrán is jön. Pedig vannak böfik!! Én az elmúlt 24 órában kb. 3 órát aludtam összesen. Istenem úgy segítenék rajta és magunkon mert ez így nem fog menni.. :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Tényleg arra gondolok már hogy nem jó a tejem... Nem jó a gyomrának ezért jön vissza. Ha meg visszajön szegénykém éhes marad. Pedig úúúgy örültem hogy van sok tejcsi. :cry:

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ez nem igaz.. Épp elpihent, ami kb. tartott 2 percig és megint ordít. Ilyen nincs. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Orsi! A tejivás is nagyon egyéni. Nem szentírás a fél liter.

Anita! Most nem nagyon van időm, még Veráét sem tudtam megcsinálni. (Meg más varrásos elmaradásaim is vannak, és nem lenne fair, ha azokk előtt bevállalnám a tiedet. Bocsi, de szerintem 2-3 hét múlva térjünk vissza rá!

[quote]K írta:érdés:
anyukám köménymagos teára esküszik h attól nem lesz szájpenésze és a hasa se fog fájni, könnyebben szelel, de rak bele mézet is.A barátnőm azt mondja nem szabad mézet.Most akkor mi legyen???????

Én mióta Hanna megvan, kb egy kiló mézet megettem/ittam. (Azt használom cukor helyett).
Hascsikarásra tényleg használ, de a szájpenészre tuti nem.
Ugye nem a gyerekkel akarod itatni?

[quote]L írta:ányok lenne egy kérdésem.. remélem tud valaki segiteni.
szóval: mennyi idő telhet el két altatásos műtét között? vagy nincs ilyen szabály?
és hogy oldjam meg az etetést? mert egy cseppet sem tudok fejni épphogy elég neki a cici.. köszike..

Eszterke! Zöldidoki kérte, hogy a hozzá ontézett kérdéseket ZÖLDDEL írjátok, mert nem mindig tud mindent végigolvasni!
Szóval: nincs ilyen, hiszen van, akit folyamatosan altatnak, aztán felkeltik, majd vissza...
...de látom, megoldódott.

Aida! Mit mond a gyerekorvos?

Kép
zölddisznó
 
 


Andy: ez tényleg jó mérleg, apa horgász, és ő a halakat méri ilyennel, szerintem legalább három van neki, és emlékszem, hogy fillérekbe került :lol:

Aida: borzalmas lehet... :cry:

Orsi: a védőnőm azt mondta, bármilyen tejterméket ehetek módjával nyugodtan, a tejjel kell vigyázni, de napi egy pohár belefér, úgyhogy folyamatosan eszem a joghurtot, túrót, sajtot, mindent. Meg tejet is, mert anélkül nem jó a mézes-vajas kenyér :lol:

Zöldi: fincsi sülthús szagú a tea :lol: nyilván a kakukkfű miatt

Kép

Kép
gabilany79
 
 


...és még milyen fincsi lesz a sülthús ízű tejcid!

Kép
zölddisznó
 
 


Anya jóllakott...jöhet a bébi!

Kép
zölddisznó
 
 


Bellanitta! Remélem már jobban vagy!
A gyereknek mézet nem szabad adni! Csak 1 éves kora után! Allergiát válthat ki!

Aida! A tejeddel biztos nincs gond! Viszont ha már nem sárga én nem kelteném fel enni, akkor adnék neki mikor megébred. Próbáld meg viszonylag függőleges helyzetben etetni, és utána még egy darabig úgy tartani. Hátha kevesebbet bukna így!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Én ma voltam áramlásmérésen, NST-n. A méhlepény állítólag nem úgy néz ki, mint egy túlhordott babánál, még a III fokot sem érte el. Magzatvíz is van még rendesen.
Az NST már mutatja a fájásokat (amiket érzek is), olyan jó lenne már szülni!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


[quote="zölddisznó"]
írta:
zölddisznóAida! Mit mond a gyerekorvos?


Csak hétfőn tudok vele konzultálni, addig szabin van. A másik szerint (aki látta) minden rendben van.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


[quote="isarenikő"]
írta:
isarenikőAida! A tejeddel biztos nincs gond! Viszont ha már nem sárga én nem kelteném fel enni, akkor adnék neki mikor megébred. Próbáld meg viszonylag függőleges helyzetben etetni, és utána még egy darabig úgy tartani. Hátha kevesebbet bukna így!


Az a baj, hogy én még mindig látom a szeme sarkában a kis sárga részt. Igaz minimális, de ott van.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Enikő: én még mindig drukkolok neked és Máginak!

Orsimorsi: aranyosak vagytok!

Andy: Regi is egy tünemény! Látom van már udvarlója!!!???!!!

Aida: nem próbáltad meg hason altatni? Marci nagyon szeret úgy és a pociját is megnyugtatja!!! Ja és ne keltsd fel szerintem, majd kel magától!!!

Anita: nem semmi évkezdés! Remélem most már minden ok!!!

Nálunk: Marci még mindig tünemény gyerkőc, tényleg nem sokszor sír (fürdetés, öltözés és ha éhes)!!! Tegnap viszont megvolt az első babakocsis sétánk, de azt végigordította! Legközelebb viszem a cumit is! :lol: :lol: Úgy látszik kezd beindulni a jobb cici is, már kétszer is 60-at leszívott a kiscsákó belőle, pedig előtte csak 30-ak jöttek le! Köszi mindenkinek a tanácsokat!!!! :lol: :lol:
Vendég
 


Aida: lehet, hogy még 1-2 hónapig is ott marad ... akkor még hónapokig keltegeted? Magatokat szivatod de marhára... ha nincs kórosan magas billirubinszintje akkor ne keltegesd. Hetente egyszer mérd meg (ha nagyon nem bírod akkor meg naponta egyszer), ha hízik akkor OK. Plusz nem írtad, hogy fejsz-e szoptatás előtt. Fejjél. Vagy fejjél két szoptatás között, a maradékot meg add el vagy fagyaszd le. Én anno a fürdővízbe is anyatejet öntöttem mindenféle fürdetőszer helyett, jót tesz a bőrének.

Andy: mérleg: én Lilla egyik hintáját akasztom rá, abba rakom Lucát és úgy mérjük ha a védőnő kéri az adatokat... vagy kendőt köt rá az ember és abba rakja a babát... (ez a mérleg olcsóbb mint egy havi babamérleg bérleti díj és ezt utána is használhatja az ember) - HK-ból kb. 10 nap alatt szokott ideérni a csomag és tényleg nincs postaköltség (mi sokszor szoktunk tőlük rendelni, olyan mint egy virtuális kínai piac csak legtöbbször olcsóbb :).
Vendég
 


(pl. a laptopomba az itthon 25e-s aksi itt csak 9e)
Vendég
 


[quote="csakegy"]A írta:csakegyida: lehet, hogy még 1-2 hónapig is ott marad ... akkor még hónapokig keltegeted? Magatokat szivatod de marhára... ha nincs kórosan magas billirubinszintje akkor ne keltegesd. Hetente egyszer mérd meg (ha nagyon nem bírod akkor meg naponta egyszer), ha hízik akkor OK. Plusz nem írtad, hogy fejsz-e szoptatás előtt. Fejjél. Vagy fejjél két szoptatás között, a maradékot meg add el vagy fagyaszd le. Én anno a fürdővízbe is anyatejet öntöttem mindenféle fürdetőszer helyett, jót tesz a bőrének.


Igen, fejegetek szopi előtt. Azért is keltegetem mert ugye tegnap írtam hogy 1 hét alatt a kis drágám 40 grammot hízott csak, ami ugye kevés. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Anita: hú, ez iszonyú ijesztő lehetett :( Jobbulást!!!!
Vendég
 


Aida: bocsi, nem emlékszem: ugyanazon a mérlegen mérve?
Vendég
 


(ha ugyanazon akkor szerintem doki)
Vendég
 


[quote="csakegy"]A írta:csakegyida: bocsi, nem emlékszem: ugyanazon a mérlegen mérve?


Igen ugyanazon a mérlegen. Hétfőn konzultálok a saját gyerekorvosával.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van! Enikő és Mági nagyon jól bírjátok, hát mikor akarnak azok a bébik kibújni???? 8)

Anita remélem jobban vagy és már együtt a család!

Sarmon utólag is nagyon boldog szülinapot!

Aida dettó nálunk is ez megy, tegnap este éjjel fél egykor volt hajlandó elaludni délután 6 óta. Teljesen ki voltunk már borulva, én meg nem bírtam tovább és elaludtam. Végül nem tudtunk más megoldást, magunk közé vettük és ott aludtunk 3-an a nagyágyban. Így bírta 5-ig...., egyszerűen nem értem miért. Jóllakott, tiszta, szeretve is van...

A másik, hogy nálam nem hajlandó ellenni, sehogysem..., apjánál megnyugszik. Tegnapelőtt másfél órát simogattam, meg beszélgettünk és nem akart elaludni (persze éjjel 11 óra volt, én már hulla...), apja kivette a kezemből és 5 (!) perc alatt beájult. Mondtam neki így könnyű, előtte kifárasztottam!

Hihetetlen mennyiségű tejem van, nem tudok vele mit kezdeni, most sikerült lefejnem 160 ml-t. Két mellből, de az egyiket már leszívta előtte..., nem tudom mi lenne, ha egész nap fejném, minden szopi után...

Kép

Kép
dcili81
 
 


Cili: izé... 6-tól nem aludt fél egyig? Izé... nálunk minden nap ez van... szerintem így készül az éjszakára... (bár Luca nappal is keveset alszik)

(Luca nálunk majdnem egész nap kézben van és/vagy a mellemen lóg... az ágyában üvölt... van ilyen :) Lilla is ilyen volt :)

Tej: rengeteget fizetnek érte, szerintem beszélj a védőnővel...
Vendég
 


Csaki nem tudom, már gondolkoztam a tejen, hogy eladom...

Azért nyugtató, hogy nem mindenkinek alszik egész nap a gyereke... :lol: :lol: , az érdekes, hogy most pl eszik alszik, kis nyügik vannak, de semmi komoly. Lehet érez valami frontot???

Kép

Kép
dcili81
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?