Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mági! Nem akarok okoskodni, de nemrég kaptam egy e-mail-t, amiben a Lenkei-féle cuccok asszem tiltólistán szerepeltek! Nem tudom, hogy konkrétan az is ott van-e, amit most Te akarsz Annának adni... Ha gondolod átküldöm a mail-t! Az ÁNTSZ honlapján is elvileg meg lehet találni! (Mint ártalmas étrendkiegészítő...)
sinaszi
 
 


Susy! Hordozóban elvileg max. másfél-2 órát javasolnak a hozzáértők és utána legalább fél óra pihi és tornáztatás... Én így tudom!

Aida! Ha ez a hidroakármis fürdetőkrémed van, akkor próbáld ki, hogy a hámló felületeket (kivétel kéz) azzal bekened... Nekünk első alkalomra segített! Védőnéni "receptje"...
sinaszi
 
 


Susy! Vinzent tekintete valóban olyan, mint ha teljesen egyetértene az anyukája tudományos álláspontjával... :lol: Nagyon szép gyerkőc!
sinaszi
 
 

 
 

Sina!
Köszi az infót! :P :wink: Pusszantalak!!! :D
Kép
susy75
 
 


Orsi!
[quote]L írta:ehet, hogy következőnél már le is esik.

Boszorkány vagyok, vagy boszorkány vagyok? :)

[quote]Z írta:öli, ha elég naponta sterilezni a fejőt,akkor 2 használat között csapvizzel elég ha kimosom? A kloros cucc nem tapad meg rajta és a következő fejésnél bekerül a tejbe?
Ez a cumisüvegre is igaz?

A klóros vizet a sterilizáló sem közömbösíti, csak a bacikat öli. Forró vízben elég elöblíteni
Cumisüvegben nem vagyok jó, de szerintem azt sem kell minden kaja után.

[quote]U írta:gy tudom, hogy rendesen a 3. hónap körül kezdenek látni. Most is látnak csak foltokat, árnyakat.

Susy! Nem nem, már mindent lát egy egy hónapos is. Amit te írtál, az az egy hetesre igaz kb.

Mági! Te tudtad, hogy én nagy Lenkei fun vagyok, vagy csak beletrafáltál?
Nyugodtam megihatja kétszerre is. Nem kell mellé + vigantol. Ha Lenkeit kérdeznéd, azt mondaná, hogy nem lehet túladagolni a zsírban oldódó vitaminokat sem. (Egy csepp ViGantolban 666 NE D vitamin van, a Lenkei folyékony gyerek vitaminban 400)
Ha engen kérdezel, nagyon jó, hogy adod neki.
Off:
Biztos sokan felhorkannak - hallván a Lenkei betiltott cuccai körül kirobbant vitákat. Az az egészben a leggázabb, hogy van még 2 forgalmazó, aki dettó ugyanilyen nagy dózisú vitaminokat árul, csak az a különbség köztük, hogy ők nem Scientológusok, ezért nem bántják őket és a termékeiket. No comment.
Sina! Most olvasom, mit írtál erről. Na, erről beszélek. Nagy szemétségnek tartom!

Boci!
[quote]S írta:zerintetek el lehet valamit rontani a pelusozásnál? Valamit nem jól csinálok???

De el ám! Pl ha a gumírozásnál a combjánál befelé tűrődik az a fodros rész, vagy ha elöl oldalt nem tűröd eléggé a hátsó tépőzáras rész alá, vagy ha nem elég szorosra húzod, vagy ha már kinőtte az egyes (mini) méretet, mint Hancsi.

Enikő?

Kép
zölddisznó
 
 


Köszi a hámló bőrös kérdésemre a válaszokat. Akkor kipróbálok vmit tenni ellene.

Megint vannak kérdéseim :D
1. Ha Noelnek még a szeme sarkában van egy nagyon pici sárgasága és pl. ma délután kétszer elég hamar evett egymás után, most viszont már 3.5 órája nem ettünk akkor muszáj költenem? Olyan rossz felkölteni szegényt, mert magától is ébred kb. 4 óra múlva, de ha költöm 3 vagy 3.5 óra elteltével mindig több órás sírás jön utána. :(

2. Hűtőben tárolt anyatej tetejére "kiül" ilyen sűrűbb réteg vagy foltok, az normális?? Tegnap lett berakva azaz még bőven 24 órán belül van.

3. Ha két hetes korára nem éri el megint a születési súlyát az probléma?

Gabi
, emlékszem a találkán Te mondtad hogy nem akarod cumiztatni a babát. Sikerült ezt betartani? Nálunk muszáj cumit adni a szájába. :( Lassan ott tartunk, hogy csak kézben cumival van nyugi. Dehát nem csinálhatom ezt egész nap!? Help.. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Susy, nagyon édes a fiad! ;)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Zöldi! Nem vagyok hozzáértő, csak korábban én is szedtem és megrökönyödtem, amikor megkaptam az e-mail-t...
sinaszi
 
 


Zöldi!
Pedig pont a védönöt kérdeztem, és ö mondta, hogy kb 3 hónap körül látja rendesen az arcokat, formákat stb. :roll:
De örülök, ha úgy van,ahogy írtad!:lol:

Aida!
Köszi!!! :wink:

Néha félek megfullad a fiam, olyanokat köhög, mintha félrenyelne., Gondolom tejcsi jön vissza, de szinte levegöt se kap olyankor. Szegény... :cry: :cry:
susy75
 
 


[quote]2 írta:. Hűtőben tárolt anyatej tetejére "kiül" ilyen sűrűbb réteg vagy foltok, az normális?? Tegnap lett berakva azaz még bőven 24 órán belül van.

Peeeersze, az a zsírosabb része. Fagyi előtt rázd fel!

[quote]3 írta:. Ha két hetes korára nem éri el megint a születési súlyát az probléma?

Ha egy hónaposan nem éri el, az már gáz. Most még nem az!

Ó, Sina, nem azért írtam ám. remélem,nem értetted félre!
Tök ari Mesitek azon a villámhárítós hajú képen!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi! Dehogy értettem félre! Tényleg nem értek hozzá... Éppen azon agyaltam, hogy valszeg a Mági-féle amúgy sem szerepel a listán, mert elvileg azokat forgalomba sem lehet hozni....

Kistokás séróját mindig apa "punk-olja" fel! :lol:
sinaszi
 
 


Susy! Vinzent tényleg kis huncutnak néz ki már most! Igazi kispasi!
Mi Leventével 5 hónaposan 9-10 órás utat tettünk meg (persze éjszaka! De úgy állítottuk be, hogy a lábacskái voltak inkább picit feljebb!

Zöldi! Vagyok én is, még egyben! Milán nagyon szereti a lakosztályát, úgy tűnik nehéz lesz onnan kiűzni!

Aida! A hűtőben az anyatej tetejére kerül a zsíros rész, de melegítéskor összerázod és akkor olyan lesz, mint mikor lefejted.

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


[quote="susy75"]
írta:
susy75Néha félek megfullad a fiam, olyanokat köhög, mintha félrenyelne., Gondolom tejcsi jön vissza, de szinte levegöt se kap olyankor. Szegény... :cry: :cry:


Ismerős, ilyen nálunk is van. Nálunk a mohóság és a sok tej miatt gondolom. Van hogy tényleg azt hiszem megfullad szegénykém meg van hogy még az orrán is tej jön a prüsszköléstől.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Akkor anyatej dolog miatt megnyugodtam, azt hittem vmi nem stimmel a tejemmel. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Enikö!
Igen, kis huncut!:lol: :wink:
Mi is éjszakára terveznénk az utazást! Akkor jó ha ti is olyan sokat utaztatok és minden rendben volt! :wink:

Meddig hagyják bent Milánt?
susy75
 
 


Manna, Zöldi: köszi a pelusos hozzászólást! Igen ezeket mindig kihajtogatom. Amúgy próbáltam az eggyel nagyobb méretet, de abból még jobban kifolyt! :cry:

Aida: ismét egyet kell értsek Sinával. A fürdetőkrémet kend Noel azon részére ahol nagyon száraz és úgy fürcsizzen. Marcinak is 2-3 alkalom után rendbehozta. Amúgy én ezt onnét tudom, hogy anno nekem volt nagyon száraz egy részen a bőröm és a bőrgyógyász ugyanezt a fürdetőkrémet írta fel, mint amit Marci kapott és nekem is így kellett csinálni. Akkor is nagyon hamar rendbe jött!!! :lol:

Enikő: neked is drukkolok, hogy minél előbb kijöjjön Milán! :P :P
Vendég
 


Köldökcsonk leesése után hány nappal lehet vízbe mártani a babát? Még picit vérezget neki, gondolom akkor ma még nem!?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Susy! Hétfőn kell befeküdnöm, de remélem előtte megszületik.

Bocika! Köszönöm!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Fürdőkrémes tanácsot kipróbálom. Nekünk az orvos vmi Naturlandos terméket írt fel, gondolom az jó!?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Enikő, Mági, Ti aztán jól elhúzzátok. Bőven 2009-es babák lesznek. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida! Nem mi húzzuk, hanem a huncut kis kölkök. Nagyon szeretik ott bent! :D

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok!

Rövid helyzet jelentés rólunk!

Éjjel(egyenlőre) maga a tündér eszik alszik 3-4 óránként, aztán reggel 7-kor kipattannak a szemei, nyugtalanná válik, cicizni szeretne, pedig előtte evett, néha délig is fent van így.
sok mindennel próbálkozunk kísérletezünk.
Néha megnyugszik arra, ha teljesen szorosan becsavarom a pelenka fürdőlepedőbe.
Tegnap már annyira nyugtalan volt, hogy teljesen kimerült, megmasszíroztam a hasát, majd beöltöztettem és kimentünk az erkélyre 5 percre,úgy bealudt, hogy 4,5 óra múlva alig bírtuk felkelteni.
Ma meg csak arra nyugodott meg ha visszatettem a pólyájába hozzá bújtam cumit adtam neki(bár nagyon cumi ellenes voltam,de hát változnak az elvek) és énekeltem.
szerintem csak azért aludt el a végére, hogy ne hallja a hangom, inkább elaszom mint, hogy te itt énekelj nekem.
:lol: :D

vizsont most kaptam egy linket amin mindenféle monoton zajok(fűnyíró, vonat, borotva stb) vannak, van egy ismerős gyerek aki egész éjjel csak üvöltött, náluk bevált ez. Free userre rákatt,megvárni míg lejár az idő és utána letölteni, jó sokáig tölti,mert jó nagy.mi most próbáljuk ki
Meglátjuk hátha nálunk beválik.
http://rapidshare.com/files/178735784/Zene.zip


Volt nálunk a védőnő azt mondta 6-8 hétre elmúlnak ezek a nyugtalanságok.
Néha az az érzésem, hogy mintha látna vmit amit mi nem és ez rémiszti meg, ettől nyugtalan.
Napközbe is néha felsikongat álmába.
Leesett a köldökcsonkunk , fürdeni se szeret még.
teszek fel új képeket.

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


Aida: hát, nem annyira sikerült cumimentesnek maradni :oops: az a baj, hogy már gyakorlatilag a kórházban bekapta a hüvelykujját, és a mai napig szopja (nem folyamatosan azóta, mielőtt valaki azt hinné :lol: ), ha éhes vagy ha büfinél esetleg megébred, és már nem éhes csak álmos, ezért akkor szoktam neki adni ha ébredéshez képest valamiért csúszik a szopi vagy elalvásnál főleg éjjel, mikor mindenképp a saját ágyában alszik. Szerencsére máskor nem is igényli (kíváncsiságból próbálkoztam, de kiköpi...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gabilany79 2009.01.02 17:46-kor.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Aida, nekünk is a Naturland krém van, azzal fürdetünk minden nap.

Lányok, Ti adtok a babának vizet (persze forralt) inni? Kicsi Laja nyujtogatja a nyelvét, anya azt mondja szomjas. Én még nem itattam meg eddig. :?
Elrontottam volna, elkerülte a figyelmemet?

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


[quote="gabilany79"]A írta:gabilany79ida: hát, nem annyira sikerült cumimentesnek maradni :oops: az a baj, hogy már gyakorlatilag a kórházban bekapta a hüvelykujját, és a mai napig szopja (nem folyamatosan azóta, mielőtt valaki azt hinné :lol: ), ha éhes vagy ha büfinél esetleg megébred, és már nem éhes csak álmos, ezért akkor szoktam neki adni ha valamiért csúszik a szopi vagy elalvásnál főleg éjjel, mikor mindenképp a saját ágyában alszik. Szerencsére máskor nem is igényli (kíváncsiságból próbálkoztam, de kiköpi...)


Akkor megnyugodtam, nem csak nálunk lett cumizás a cumi ellenzés ellenére. Sajnos nekem is vannak időszakok amikor muszáj. Bár nekem éjjel ha magam mellé fektetem akkor is kell adnom cumit neki mert vagy cumi vagy cici kell a szájába, de a sok tejtől meg bukik sokat. :( Úgy sajnálom hogy cumiztatnom kell.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: igen az a Naturlandos!!!

Cumizás: én is ellenes voltam és nem is vettem. Még jó hogy az egyik Felicitas csomagban volt. Nálunk akkor kell ha nehezen tudom elaltatni vagy ha nagyon fáj a pocija akkor megnyugszik tőle. Amúgy nagyon aranyosan ki tudja köpni egypár perc után! :lol: :lol:

Zsiráf: én nem adtam még neki és szerintem nem is kell. Ha rendesen szopizik akkor elég az anyatej!!!
Vendég
 


Hát ja, nekem is az volt a szerencsém, hogy az Aventes cumisüveg szetthez volt újszülött cumi is, mert alapból én sem vettem, sőt, a Felicitas csomagosat is Verának adtam :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Zöldi:
gőzöm sem volt róla, ilyen trafálós vagyok :lol:
Köszi a választ, megnyugtattál :)
Olvastam a támadásokat a szcientológia miatt, de őszintén: nem érdekel... Tudom, hülye példa, de Tom Cruise-ért is tudok olajat pisilni néhány filmjében, pedig ő is :)

A tiltólistáról is olvastam, de nem vettem komolyan, nem engednék forgalmazni, ha ártalmas lenne. Szerintem :)
Hát remélem használ lánykámnak, és nem lesz beteg. Eddig nem volt rá jellemző, de Bencét is me akarom óvni minden féle nyavalyától...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Csajok! Semmi baj nincs a cumival! Miért vagytok - voltatok - cumiellenesek?

Zsiráf! Nem kell itatni a kölköt, elég az, amit szopizik.

Kép
zölddisznó
 
 


Mági! Te is nyalogass belőle, főleg ebben az influenza-várományos időben. Ja, és szüjjjéééé vazzzze!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi:olyan Lenkeis cucc kellene, amitől kipottyan a gyerek! :)

Rájöttem, hogy nekem a múltkor sem a nyákdugóm köszönt vissza a klotyóból, hanem a budi ülőke műanyag lába, ami kiesett, és belepottyant a kagylóba... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


[quote="zölddisznó"]C írta:zölddisznósajok! Semmi baj nincs a cumival! Miért vagytok - voltatok - cumiellenesek?


Nekem az a problémám vele, hogy azóta furcsán szopizik, más szájtartással. :( Valamint lassan ott tartunk, hogy mindig vagy cumi vagy cici van a szájában. A cumizás pedig azzal jár, hogy percenként oda kell ugrani visszarakni a szájába. Nekem ezek a gondjaim vele. :(

A fürdetéses kérdésemre senki nem tudja a választ?? Bele márthatom már az egész babát? Tegnap esett le a csonk és még vérezget picit.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!


Valki tudna nekem abban segíteni, hogy a benntmaradt gátvarrattal van-e valami teendő? 15 napja szültem, de egyet nem szedett ki a doki véletlenül (nem felszívódó), ez okozhat valami gondot? Pl. begyullad, betokosodik, stb..?
csurimuri
 
 


Csuri: hát nem tudom lesz e gond vele. Nekem a felszívódóból van még kettő bent. Az egyikkel lehet gáz lesz. :cry: :cry: Szerintem várj egy kicsit aztán ha nem pottyan ki menj vissza. Én is ezen gondolkodom hogy meglátogatom a dokit! :cry: :cry:
Vendég
 


Boci: köszi, Neked azért jobb, hogy felszívódó. Ezek szerint Nálad nemis volt varratszedés ugye?

Engem megkínzott, mégis benntmaradt egy bakker.
csurimuri
 
 


Aida! Amíg váladékozik a köldoke, addig ne mártsd bele a vízbe!
Száraz bőrre nálunk az vált be legjobban, hogy a fürdető vízbe néhány csepp olajat csepegtetünk.

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Zöldi:boszorkány vagy és boszorkány vagy :lol: :lol: :lol: ,így legyen ötösöd a lottón :lol: :lol:

Cumi:szerintem sincs benne semmi rossz ha egy baba cumizik,ha ettől megnyugszik,miért ne?

Varrat:nekem is van egy felszívódó a 3közül,de még mindig ott van,mennyi idő még felszívódik?

Kérdés:kinek mennyi vérzése van?Mert engem kicsit nyugtalanít h egyszer alig van,utána meg sok,és vmikor tök piros,vmikor barnás(bocsi).Remélem nem lesz gond belőle.És ennek mikor kéne elmúlni?

solya051020
Káld
 
 
 


[quote="solya051020"]
írta:
solya051020Kérdés:kinek mennyi vérzése van?Mert engem kicsit nyugtalanít h egyszer alig van,utána meg sok,és vmikor tök piros,vmikor barnás(bocsi).Remélem nem lesz gond belőle.És ennek mikor kéne elmúlni?


Nekem is ilyen, egészen 6 teljes hétig azaz a gyerekágy végéig még nyugodtan lehet rá számítani nekem így mondta az orvos.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida! Addig ne mártogasd, amig nedvedzik/vérzik, de ha ráfröccsen a víz, az nem gond.
[quote]N írta:ekem az a problémám vele, hogy azóta furcsán szopizik, más szájtartással.
És az baj?

Kép
zölddisznó
 
 


Aida:köszi,én is így tudtam,de Rékánál már ilyen időre nem volt vérzésem ezért aggódtam egy kicsit.

solya051020
Káld
 
 
 


Csuri: nem volt, bár lehet jobb lett volna!!!!

Solya: ilyen az enyém is (vérzés). A varratok nekem kipotyogtak, bár egy-kettőnél rásegítettem!!! :lol:
Vendég
 


Zöldi: mittudomén :oops: :lol: én nem cumiztam, anyám meg bestresszelt, hogy nehogy, mert hűha! Úgyhogy kb. ennyi "értelmes" érvet tudok felhozni a cumi ellen :roll: mintha hallottam volna olyan rémhíreket, hogy hülyén fognak tőle állni a fogai, de attól meg még hol vagyunk :P :oops:

Apropó varrat: nekem szerintem a belsők felszívódóak, és eddig asszem kb. 2 v. 3 "valami" potyogott ki (a doki semmit nem mondott a belső varratokról). Ha jól emlékszem 3 helyen kellett belül varrni, de kettőn tuti (kicsit nem voltam akkor magamnál :D). Nem kevés varrat ez ennyi varrásnál? Várható még, hogy jön? Vagy majd a dokim jól megmondja jövő héten...

Nekem is volt a vérzésnél olyan, hogy néhány napig szinte semmi, aztán hirtelen nagyobb mennyiség egyszerre...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


[quote="zölddisznó"]A írta:zölddisznóida! Addig ne mártogasd, amig nedvedzik/vérzik, de ha ráfröccsen a víz, az nem gond.
[quote]N írta:ekem az a problémám vele, hogy azóta furcsán szopizik, más szájtartással.
És az baj?


Fáj tőle a cici.. :? :(

Köszi a fürdetős válaszokat!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Kép
mannababoca
 
 


Gondolkodom, alszom, gondolkodom, alszom...... :D

manna
mannababoca
 
 


hát utolag is BUÉK mindenkinek.

nagyjábol sikerült vissza olvasnom,és mindenki babája gyönyörű..de hát rájuk nem is lehetne mást mondani..

mi anyoséknák bucsuztattuk a 2008-as évet..annyira jo volt.mama teljesen elvolt ájulva,és én is mert Vivi olyan volt mint egy angyal...evett ,aludt...itthon meg tágra nyilt szemekkel figyel :shock: :D

ismét megmértük magunkat..4090grammosak vagyunk..a hazahozos sulyunk 2240 volt...nem sok ez a hizás?hétfőn lesz 3 hetes :)

vérzés:csatlakozom.nekem is ilyen...a varratom az az 1 db..már eltűnt.végre... :)

cumi:nálunk is megy...főleg ha babakocsizunk...

zöldi:mi lesz a fülcsivel?tetetsz be a kiscsajnak?

story:anyoséknál nagykádban fürcsiztünk cicámmal...mohon bekapta a cicim.,elkezdett falni,mire egy nagy rotty és kaptam egy nagy adag alola krémet a vizbe...bele rotyizott :D megyek lerakom mert bealudt.

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Vinzent is cumizik, néha ez az egyetlen amitöl megnyugszik! :lol:

Képzeljétek most fürcsiztünk és a drága mikor kivettük a vízböl és töröltem jól belefo..tt a törölközöbe. Gyönyörü látvány volt!!! :? :oops: :lol: Aztán még a lábát is jól meghempergette benne... Deréktól visszalógattam a vízbe újra! :P
susy75
 
 


Niki! Apja nem engedi,de majd kicselezem :) Szóval hol is van az belövő a galérián? Melyik részen?

Kép
zölddisznó
 
 


Most kicsit kétségbe estem.. 3200 gramm volt 1 hetesen. Holnap leszünk 2 hetesek és most 3240 grammos. Nem hízik cicám!!! Gondolom ez így már probléma. Most is megevett valamennyit és úgy visszabukott, hogy füle, orra egész arca olyan lett! Jaj Istenem bárcsak tudnék vmit csinálni. :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


zöldi:a mozgólépcsőnél van egy mosoda..az mellett van---...velem sem volt ott apa.amikor elmentünk mondtam neki jöjjön velünk megkérdezzük kilövik-e..nem akart jönni...hát megkérdeztem.azért nem én vok a hibás hogy ki is lőtték :D de teljesen csajosak lettünk igy..úgy hogy nem bántuk meg..és semmi problemót nem okozott.:D2 hét és kicseréljük az aranyra amit a keresztapjától kapott.

aida:szerintem nem kell aggodnod..lehet hogy a sok bukástol..majd behozza.nem minden baba hizik ugyanugy,,lehet hogy Noel lassabban szedi fel a kilokat.

suzy:akkor én jobban jártam..egyből letudtam a tisztitást..de nálunk az volt a pláne hogy sogornő kivitte Viviet hogy felöltöztesse én meg álltam volna fel hogy letusolom magamrol a Vivi kakit erre rámkapcsolta a villanyt..ugyhogy annyi mindent láttam mint terhesen a lábambol:D

Kép

Kép
nikianya21
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?