Új privát üzeneted érkezett!

aida:
fejjél, mert ebből mellgyuszi lehet! ha sok a tej, legfeljebb eladod... :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági! Ki a szülésznőd? Én nem hívnám be, ha meg sem ismer!

Aida! Fejjél! Az elején, ha sok a tej,mindig ki kell fejni! Aztán ha rendesen beállt, akkor csökkentheted a lefejt mennyiséget, egy idő után meg már nem is kell fejni. De most mindenképp, mert begyullad!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Köszi mindenkinek az érdeklődést, szerencsére a sok próbálkozás meghozta a hatást, és végül Kiskoboldnak sikerült elhárítani a dugulást, bár szerintem az összes minden együttes hatására múlt el végre. Most már csak sajog kicsit a cicim a sok gyötrés miatt...

Viszont most hasfájás van, egyelőre apa tartja a frontot... Szegénykém olyan keservesen sír...

Nagyon édesek a kiscsajok meg a kispasik :)

Boci: Kiskobold füle is szőrös még :oops: :D

Bébic: ezen már én is gondolkodtam, hogy most akkor melyik homeós bogyót, mert valamelyik kell, az most már egyértelmű :(

Aida: mindenképp fejjél, ha csak annyit is, hogy megkönnyebbüljön a melled. Ha becsomósodik, netán begyullad, az sokkal nagyobb gáz... Olyan meg szerintem nincs, hogy csak a melegvizes borogatástól kiürül a pangó tej, max kitágulnak a tejcsatornák... Na, igen, Tarcsán engem ezzel kergettek az őrületbe, hogy nem volt két nővér, aki egyformát mondott volna :evil:

Na, megyek, mert most már nagyon sír...

Kép

Kép
gabilany79
 
 

 
 

Bella, nekem szülés előtti depim volt, most minden okésnak tűnik egyenlőre, anyukám fél hogy elkap...
Az első egy hétben nagyon gáz voltam, csak a négy fal, bőgtem, ugy kiborultam. nagyon jot tett amikor előszörkimentem az utcára..

És a séta is nagyon klassz, igazi felüdülés. Most nagyon hideg napok jönnek, ilyenkor is ki lehet vinni sétálni kocsiban?

Trombi, Panka nagyon édes, szerintem hasonlit a párodra, már ha ilyenkor lehet már ilyet mondani :D

Aida, gratula Nolihoz, milyen érzés tullenni rajta? Gondolom Neked is felüdülés, hogy nem kell feküdni...

Lányok, ez a hasfájás elég szörnyű...
Én elég sokat etetem cumisüvegből (előszőr mindig cicivel kezdünk, de sajna ez nem elég neki), szóval eszi mint kacsa a nokedlit, és lehet tuleszi magát (lefejt tej és tápi).
A lényeg hogy tegnap még félig sárgás, félig zöldes volt a kaki, ma viszont full zöld. Mit tegyek?????????? :?:

Tej ügyben, lehet ez még jobb? Fejek, iszom a teát, mondjuk fáradt vagyok az tény.

Bébic, recptet kérnék, az egész éjjeli alváshoz :D Ha ez csak a hasfájás, akkor sajnos ez nálunk is játszik, mondjuk nem sir, néha sikit egyet, de inkább csendben szenved. Erőlködik, nyom, tekereg, stb. :?

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


Zsiráf! Lehet még jobb! Én Leventével 2 hónaposan voltam szoptatási tanácsadáson és utána még napi 100-200-al több lett!
A pihenés viszont sokat segítene, próbálj meg aludni,amikor a pici alszik! És egyél rendesen!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


trombi:

ugy láccik nekünk mindenből uolyan van, a cumink is egyforma:) mondjuk Reginek továbbra sem kell..

boci:

az enyém nem akar gombóckodni..csak háton v oldalt..

nemtom kinek h van, de Regusból este fél8kor mintha kivették volna az elemet, gombnyomásra bealszik.. igaz utána változo h mikor kel, de ez a fél8 akkor is tuti. remélem nem kiabálom el.

andy

Kép
andy30
 
 


ja és mindenkinek nagyon Boldog Karit!!! aszem akár külön akár 2in1 mindenképp nagy ünnep ez most

Kép

Kép
andy30
 
 


ÁLDOTT BÉKÉS KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!
Kép

ÉS GRATULA MINDEN ÚJABB KISMAMINAK, BABÁNAK!!!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok!

Szülés utáni depi: szerintem nekem nincs, persze nem mondom, hogy nem nyomaszt a folytonos itthonlét. A legrosszabb, amikor délután elkezd sötétedni. Olyan jó lenne már sétálni Domival, de nekem azt mondta a doki, hogy csak ünnepek után vigyem ki. :( :(

A mai nap nagyon rossz volt, egyszerűen nem akart aludni, pedig ezidáig mint a gép, 3 óránként kaja és utána bealvás. Ma meg nem aludt a délelőtti és kora esti szopik között, aztán amikor bealszik, 4-5 óra után is alig lehet felébreszteni.

Nem tudom megállapítani, hogy ez most hasfájás-e vagy sem.

Ja és képzeljétek ma reggel (ugyan két ciciből) de 100-at evett, nem gondoltam volna, hogy képes leszek ennyire.

manna

Kép
mannababoca
 
 


[quote]L írta:ehet, hogy hülye kérdés, de a tejkiütés az anyatejre való allergiát jelenti, vagy arra a tehéntejre allergiás, amit én megiszok???

Berni! Nincs hülye kérdés!!!
Egyik sem. Nem allerdia, hanem a bébi anyatejhez való hozzászokása alatt jön ki, Hol előjön, hol eltűnik. Eddig ugye nem kellett semmi ilyent "ennie" és ahogy a bélrendszer hozzászokik a melóhoz, okoz ilyen ártalmatlan pöttyöket (foltokat)

[quote]S írta:zóval ezek után gáz, ha nem szólok neki, amikor szülni kell? Mit csináljak?
Mági! Nem kell neked szülésznő! Te már profi vagy! Költsd inkább majd a gyerekekre, és magadra...na jó, meg apára.

Aida! Szigorúan fejni, de nem kell borogatás, inkább maszírozd át szopi/fejés előtt.
Neked is mondom, hogy ha S.O.S szopis tanács kell, nyugodtan hívj - az ünnepek alatt is - mert keveset leszek.
És gyönyörű a fiad!!!

Zsiráf!
[quote] írta:s a séta is nagyon klassz, igazi felüdülés. Most nagyon hideg napok jönnek, ilyenkor is ki lehet vinni sétálni kocsiban?

Mínus 5-ig simán - csak ha szélvihar tépázza, akkor nem.

[quote]f írta:élig zöldes volt a kaki
Nálunk meg kakis lett a Zöldi! :)

Minden szopi után fejsssssz? Ha ilyen, mennyi ideig?

Manna! Nagyon ügyi vagy!
Tuti nem hasfájás, mert akkor üvöltene. A hascsikarás - nyögdécselve nyomás, vonaglás - nem igazán fáj neki, max. kellemetlen és nem hagyja aludni, vagy felébreszti egy-egy nagyobb pukizás. Hál!istennek ez nem = a hasfájással, A tényleg nagyon szenvedtetős.

Na pusszancs, megyek Kismacskát etetni!

Kép
zölddisznó
 
 


[quote]L írta:ehet, hogy hülye kérdés, de a tejkiütés az anyatejre való allergiát jelenti, vagy arra a tehéntejre allergiás, amit én megiszok???

Berni! Nincs hülye kérdés!!!
Egyik sem. Nem allerdia, hanem a bébi anyatejhez való hozzászokása alatt jön ki, Hol előjön, hol eltűnik. Eddig ugye nem kellett semmi ilyent "ennie" és ahogy a bélrendszer hozzászokik a melóhoz, okoz ilyen ártalmatlan pöttyöket (foltokat)

[quote]S írta:zóval ezek után gáz, ha nem szólok neki, amikor szülni kell? Mit csináljak?
Mági! Nem kell neked szülésznő! Te már profi vagy! Költsd inkább majd a gyerekekre, és magadra...na jó, meg apára.

Aida! Szigorúan fejni, de nem kell borogatás, inkább maszírozd át szopi/fejés előtt.
Neked is mondom, hogy ha S.O.S szopis tanács kell, nyugodtan hívj - az ünnepek alatt is - mert keveset leszek.
És gyönyörű a fiad!!!

Zsiráf!
[quote] írta:s a séta is nagyon klassz, igazi felüdülés. Most nagyon hideg napok jönnek, ilyenkor is ki lehet vinni sétálni kocsiban?

Mínus 5-ig simán - csak ha szélvihar tépázza, akkor nem.

[quote]f írta:élig zöldes volt a kaki
Nálunk meg kakis lett a Zöldi! :)

Minden szopi után fejsssssz? Ha ilyen, mennyi ideig?

Manna! Nagyon ügyi vagy!
Tuti nem hasfájás, mert akkor üvöltene. A hascsikarás - nyögdécselve nyomás, vonaglás - nem igazán fáj neki, max. kellemetlen és nem hagyja aludni, vagy felébreszti egy-egy nagyobb pukizás. Hál!istennek ez nem = a hasfájással, A tényleg nagyon szenvedtetős.

Na pusszancs, megyek Kismacskát etetni!

Kép
zölddisznó
 
 


Aida: én is hasonlóan vagyok: sok a tej, nem eszi mind meg, a dokim azt mondta, szigorúan fejni!

Csajok: a kókusz árt?????

Kép
galzsuzsa
 
 


Mindenkinek ezzel a gyönyörű verssel kivánok Nagyon Boldog Karácsonyt:
http://www.youtube.com/watch?v=qlpQ_ms0 ... annel_page

Kép
galzsuzsa
 
 


Kellemes ünnepeket mindenkinek!!

És ezúton gratulálok minden új megszült kismaminak!

Köszönöm a tanácsokat. Elkezdtem fejni. Kézi mellszívóval, de vhogy nagyon lassan jön a tejcsi. Lehet én nem csinálom jól majd még remélem belejövök.

Közben meg picit elkeseredtem, mert kiscicám egész éjjel sír, csak mellen nyugszik meg, aztán meg hány (nem bukik hanem már reggel nagyon sokat hányt). De van hogy rövid (3-4 perc) szopi után is már hány ha böfiztetem. :( Nem csak visszacsorog pici, hanem jó sokat visszaöklendezik.

Itt van még pár kép rólunk :D

Kép Megszülettem

Kép Anyával első szopi előtt

Kép Apával pihenés

Kép Már3 napos vagyok

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Kellemes Karácsonyt mindenkinek!!!!

Aida szépek vagytok :D

Teszek én is két képet
Kép 2 het 6 nap

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


Kép Fürdünk

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


Zsuzsi!
[quote]C írta:sajok: a kókusz árt?????

Csak ha feltörés nélkül egészben akarod megenni :)

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi: nem, kókuszos sütibe belesütve akarom megenni...Vagyis már ettem belőle kicsikét. Tényleg, ha valami olyasmit eszek, ami görcsöt okozhat, az mennyi idő után jut be a tejbe? csak, h majd utána nagyjából tudjam, h mi az, amit ne egyek következőkor?

Kép
galzsuzsa
 
 


Nagyon aranyosak a bébifotók :wink:

Aida:lemaradtam kicsikét, te hogy szültél?

Kép
galzsuzsa
 
 


Csak egy gyors bekukk!
MINDENKINEK KELLEMES ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!
Márton, Boci anya és apa
Kép[/i]
Vendég
 


Sziasztok!

Jeles ünnep, szép zöld fenyő,
csengő csilingel a fákon,-
legyen békés, boldog ünnepetek,
szívemből kívánom!

Kép

Kép
dcili81
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk és egy S.O.S. kérdés Zöldihez, vagy aki tudja...

Zöldi!
Tegnap írtam, hogy kiütéses Zsófi arca. Mára még durvább lett. Piros alapon sárga pöttyök. És néhol elég sűrűn. A testén semmi, csak az arcát lepték el. Ez még mindig lehet tejkiütés??? :?

Aida!
Nagyon szép Noel! Még egyszer gratulálok! És hallgass az okosakra, fejjél! Nekem már volt egy mellgyulladásom. Nem kívánom senkinek sem...

MINDENKINEK SZÉP ÜNNEPET!!!!

Kép
Kép
lbernuska
 
 


[quote="galzsuzsa"]N írta:galzsuzsaagyon aranyosak a bébifotók :wink:

Aida:lemaradtam kicsikét, te hogy szültél?


Hát úgy, mint a többi nő. :D Amúgy nem teljesen értem a kérdést. Amúgy majd jövök szüléstörténettel, bár az enyém nem lesz egy leányálom és én meg penye vagyok hiába szerettem volna, nem sikerült jól megélni.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


[quote="lbernuska"]
írta:
lbernuskaAida!
Nagyon szép Noel! Még egyszer gratulálok! És hallgass az okosakra, fejjél! Nekem már volt egy mellgyulladásom. Nem kívánom senkinek sem...


Van 1-2 nagyobb összecsomósodás és keményedés a mellemben, ezeket ma masszíroztam min. 1 órát már, de makacsul ott maradnak. Pedig fejek is rendesen ma. Ezekből a csomókból meg mellgyulladás lehet. Nem tudom hogy kéne őket legyőzni. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, mi ujság itt.. továbbra is gyönyörűek a bébik!

Mindenkinek nagyon Boldog Békés Karácsonyi ünnepeket kívánok!
sok ajándékot a fa alá, sok tejcsit a babáknak :wink: és sok pihenést az anyukáknak!

puszi mindenkinek!
eszterke24
 
 


Békés, boldog karácsonyt kívánunk minden babának és mamának!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Boldog, sírásmentes, sokat alvós Karácsonyt Kívánok Mindenkinek :))))) (a még nem babásoknak pedig egy hatalmas töltöttkáposztázást:)))))

(Valami fura dolog van a levegőben, Luca ma gyanúsan mintababa... még csak nem is sír, csak vigyorog és vagy nézelődik vagy alszik... tetszik neki a karácsonyi zene?:)))))))
Vendég
 


Békés karácsonyt mindenkinek!

És a szüléstörténet:

"2008. december 20-án szombat éjjel 1-kor felébredtem, hogy párom bejön aludni. Éreztem megint azokat a bal oldali, lenti fájdalmakat, amikre már itt a fórumon is panaszkodtam sokat. Ugyanolyan volt, éreztem, hogy ott lent mintha a belem kitüremkedne. Nem volt benne semmi szokatlan, egyszerűen már kétségbe voltam esve, hogy miért nem lehet a terhesség fájdalommentes. Párom tanácsolta, hogy menjünk kórházba, biztos bélgörcsöm van és majd adnak valami gyógyszert. Akkor még nemet mondtam, de utána csak nem szűnt ez a fránya fájdalom és már nekem is elegem volt belőle így mondtam, hogy egyefene menjünk. Bár attól tartottam, hogy bent tartanak, de akkor már mindegy volt. Elindultunk. Az autóban olyan egészen furcsává értek ezek a görcsöcskék, de még mindig bélgörcsre gyanakodtam, hisz maradt bal oldalt, lent és a méhem sem volt annyira kemény. Párommal még arról is volt szó, hogy visszafelé hol tankolunk. Beértünk a kórházba, akkor már egészen fájt (persze bal oldalon lent). Mondtam is páromnak, hogy WC-re kéne mennem, annyira bélgörcsre gyanakodtam. A szülőszobához mentünk, mert az ügyeleten nem igazán lehet éjjel 1-kor találni senkit. Ott egy szülésznő szépen betessékelt és szólt az ügyeletes orvosnak, de aztán végülis ő vizsgált meg. A méhszájjal kezdte és mondja: "Ühüm, bő 2 ujjnyi, majdnem 3 a méhszáj, lehet gyorsan értesíteni fogadott orvost, szülésznőt". Párommal mi meg összenéztünk, hogy most mi van? Pláne én néztem, mert bal oldali bélgörcsre emlékeztető fájásokról nem gondoltam, hogy szülési fájások. No akkor szóltunk a szülésznőnek, orvosnak, EDA-s doktornőnek. Felraktak CTG-re. ez olyan 3 körül lehetett. Ott már egészen fájt a dolog, szenvedtem rendesen, de a fájdalom jellege fura módon nem változott (bal oldali). A szülésznő volt ott a leghamarabb. Majd jött a kádban vajúdás, de hamarosan befutott az EDA-s doktornő és ki kellett szállnom. :( Az EDA-t szépen bekötötte, akkor már egészen vágytam rá, hogy enyhítsünk ezeken a fájdalmakon. Beadta, hamar éreztem hogy picit csillapodott. És itt jött a neheze... Egy, maximum két fájást csillapított és utána ugyanolyan viharosan jöttek az akkor már kb. 1 perces fájások. Ja nekem azok a lightos 10 percesek elmaradtak, kb. 3-4 percesekkel kezdtem rögtön. Közben megjött az orvosom, megvizsgált. A baba feje még nem volt beilleszkedve, pedig a méhnyak elsimult a méhszáj pedig majdnem 5 ujjnyi volt. Ki tudja miért, talán az EDA-tól a következő fél órás vajúdás semmit nem ért. Méhszáj nem akart eltűnni, baba feje sem ment lejjebb. Oxitocin infúziót akartak bekötni, azt én megtagadtam és abban egyeztünk meg az orvosommal, hogy akkor felkelek (EDA-s orvos is belement) és sétálgatok. Ja közben volt burokrepesztés is még valamivel előbb. Sétálgattam és így pikk-pakk eltűnt az utolsó kis rész a méhszájból, tehát a tágulási szak, alig 2-3 óra volt igazából. Utána jött a rémálom... :( A baba feje nem akart beilleszkedni, nekem szörnyű fájdalmaim voltak, nagyon röstellem, de egy-egy fájás alkalmával egy kisebb ordításféle is kijött a számon. Az EDA ekkor már olyan volt, mint lónak a nyugtató, a beadás utáni 1 fájás picit finomabb, majd ugyanolyan fájások. Pár órás szenvedés után jött egy másik orvos megvizsgálni, hogy mi van, de akkor már azt mondta: "Hé, gyerekek, hát itt a koponya." Akkor kezdtem el nyomni, teljes erőmből a fájások alatt. Ez olyan 8 körül volt. Volt hogy semmit, volt, hogy 1 millimétert haladt lefele Nolika. :( Pedig én úgy nyomtam. Ekkor már kaptam oxitocint is és nem is utasítottam el Noli érdekében. 2 órás kínszenvedés után, hasba könyöklős módszerrel a hátunk mögött 3/4 10 körül betolták a vákumot, a szobában kb. 12-en összegyűltek majd innentől gyorsan zajlott minden. 10:05-kor Noli kipottyant 3340 grammal, 54 cm-rel, 9-es apgarral makk egészségesen. Gyors megnézés után (a vákum miatt) megkaptam a pocimra a kis tündért. Sírtam Nolival együtt amikor kibújt, párom pedig velünk. Később kiderült, hogy párom a kitolás alatt már legalább 2 órája ott síratott, ahogy látta, hogy erőlködök és hogy fáj, mégsem halad a dolog. A végén a szülőágyra borulva rázta a sírás és én pedig két könnyem között csak azt mondogattam: "Nézd, ott van Noel!". Csodálatosak voltak azok a pillanatok. A páromat mintha kicserélték volna, minta apa és imádja kicsi Nolit. Minden olyan tökéletes és mégis félelmetes és kétségbeejtő. Én sajnos nehezen tűrtem a szülést, többször könyörögtem az orvosnak a császárért, a végén többször kiabáltam és az EDA sem hatott nálamn (mint kiderült kinél mennyi ideig tart, nekem 5 percig sem tartott a hatása), mégis ha az első hármasban töltött pillanatokra gondolok, azt hiszem megérte."

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Békés Boldog Karácsonyt Kívánok mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Kívánok én is mindeninek áldott, békés, kevesetsírós, nemhasfájós ünnepet!
Kép

Aida: esetleg forró zuhannyal zuhanyoztasd a melled masszírozás előtt. Korábban már írtam, hogy nálunk az is bevált, hogy én leültem a kanapé elé, apa mögém a kanapéra, és izomból masszírozta a cicim hüvelykujjal vagy tenyéréllel a bimbó felé. Na, akkor eszembe se jutott a házasélet :lol: , annyira fájt, de a csomó eltűnt. Most legutóbb meg több forró zuhany utána masszírozós fejés (nekem kórházi bérelt elektronyos tőgycsapoló van), és Kiskobold többszöri szopiztatása hozta ki, de az már nagyon durva volt, majdnem az egész mellem egyetlen kemény csomó volt...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Nagyon boldog,békés,meghitt karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek és a családjának!!!Sarmi és a naccsaládja

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!!!

Gyors bekukk,nagyon szépek a babák,én is hoztam képeket.:)
Kép Kép

solya051020
 
 


Kép


Mindenkinek Nagyon Nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánunk!!!!!!!!!!!!!!!!

solya051020
 
 


Nagyon boldog, békés, szeretetben gazdag karácsonyt kívánunk minden kedves topiktársnak! A Sinka család
sinaszi
 
 


Sziasztok.

Aida
nagyon nagy gratula nektek még egyszer. a bukás miatt ne félj(egyellőre9 mert nekünk is bukik elég szépen és én ismerem a hányásos bukást mert a Peti fiam az volt és azt kel figyelni hogy mennyit gyarapszik hetente havonta. Ez kb majd 2 hósan derül ki hogy súlyos reflux vagy csak élettani. Pl Iza nagyon bukik de iszonyat hogy hízik is :lol: :lol: :lol: 3800g volt hétfőn. Szóval a bukása nála hála élettani és remélem ez is marad.

én is kaptam egy gyönyörű karis ajándékot részben a lányomtól :cry: :cry:
nem kemény, nem csomós mégis melgyulladásom van mert fáj egy oldalt. Szóval ehhez nem kell keménynek vagy csomósnak lennie elég ha másképp szoptatsz vagy elfeküdöd ilyesmi. Vagy ami részemről történt a nagy bevásárlások miatt nem volt időm a fele3sleget kifejni. Ez van.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!
Mi is haza jöttünk ma! Majd visszaolvasgatok, ahogy Gergő engedi, de addig is:

Kívánok Mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt!

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


kellemes karácsonyi ünnepeket mindenkinek:D

az én cseppem is ma rendkivűl jo kislány..eszik,alszik...biztos várja a jézuskát:D

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek nagyon boldog Karácsonyt kívánok!

December 19.-én megszületett Kende, 4800grammal és 61 centivel, alig négy óra alatt :D Tegnap engedtek haza, azóta azt sem tudom hogy hol áll a fejem.

Gratulálok minden megszületett babához

Kép Szülőszobán Kép 2 naposan Kép Most már hármójukkal

Kép

Kép

Kép
habe
 
 


Nagyon boldog, békés karácsonyt kívánok minden újdonsült anyukának és a babáknak, kedves családtagjaitoknak!

Ez a topic fantasztikus, eddig egymásnak ismeretlen emberekből barátnőkké, közeli ismerősökké változtunk az elmúlt hónapokban. Megoszthattuk bánatunkat, örömünket, segíthettünk egymásnak. Én a magam részéről örülök, hogy közétek tartozom és köszönöm a sok segítséget, megértést, támogatást, amit tőletek kaptam!
Legyen ez továbbra is így! Ebben a nehéz világban tegyük szebbé mindennapjainkat azzal, hogy megosztjuk egymással a gyönyörű gyermekeinkben felfedezett csodát, vagy éppen segítsünk azoknak, akiknek szükségük van rá.

Puszilunk mindenkit Miskolcról: a Dobos család (Laura, Zalán, Hunor, Jancsi)

Kép
Kép
szeles4
 
 


Habe: hatalmas gratula! Szép nagy baba! Csak nem Kistarcsán szültél te is? :)

Most már tényleg nem tudom, mit csináljak. Ma két szopi közt bedurrant a másik mellem is, de nagyon durván, és délelőtt óta nem tudok vele mit kezdeni, pedig végigjátszottam már mindent nem is egyszer. Fejés vagy szopi után úgy 20 percre megkönnyebbül, utána ugyanúgy dagad, csomós és nagyon fáj :cry: :cry: Ráadásul a külső és az alsó részen van, így Kiskoboldot sem a megszokott pózban kell szoptatnom, hogy hatékony legyen, és ez nem is tetszik neki annyira. :cry: :cry: Annyira remélem, hogy ezt is el tudom mulasztani, mert most már nagyon belefáradtam ezekbe a dolgokba, tök elkeserített így karácsony este...

Van valakinek valami ötlete, hogy mi a fenétől lehet ez? Pedig most is kifejtem a maradékot (ami amúgy sem szokott túl sok lenni...)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Aida: Noel nagyon tündéri. A vákuum miatt ne aggódj, sajna nálunk is kellett. Ott is hirtelen nagyon sok orvos termett mikor ez kiderült. Az UH-ja negatív lett, és szinte már nem is látszik semmi Marci fején.

Habe: gyönyörű és hatalmas baba. Nem semmi méretek!!! :lol: :lol:

Solya: tündériek a gyerekeid!!!

Erika: üdv itthon!

Vera: nagyon sajnálom ezt a cici ügyet! :cry:

Gabi: én nem vagyok nagy szakértő, de fel a fejjel. Váltogasd a pózokat és fejjél. Tudom (sejtem) hogy ezek fájdalmasak, de idővel talán segít. Itt a kezdőlapon van egy írás mellgyulladásról! Nem olvastad?? Hátha van benne valami praktikus ötlet!

Nálunk minden ok. Márton tündéri kisfiú csak valahogy a fürdést nem szeretjük. Vagyis a fürcsi jöhet, de utána a szárítkozás nem nyerő. Ja és ma délelőtt nyakig kakisak lettünk. Pedig reggel is volt kaki, kicseréltem a pelust, aztán nemsokára annyit beletett, hogy öröm volt nézni. :lol: :lol: Hétfőn a köldökcsonkunk is leesett, ennek nagyon örültem, mert nem igazán szerettem hogy ott olyan kis csúnyácska neki. Ma megvolt az első levegőztetésünk kint a teraszon. 15 percig voltunk kint.
Vendég
 


Aida! Köszönjük a történetedet! Ügyes voltál! Örülök, hogy pároddal minden rendben és boldog vagy! Remélem hamar beáll a tejed és a melled rendbe jön

A babák mind gyönyörűek!

Habe! Gratulálok! Kívánok nektek sok boldogságot és sok tejecskét!

Nem semmi méretekkel született Kende! Gyönyörű szépek a gyerekek!

Laura! Nekem és Máginak nem kívánsz? :(

Gabi! Sajnos nem tudom ez mitől lehet, de azt kívánom, hogy mielőbb álljon be a tejecske és ne kelljen szenvedned. Hátha karásonyi kívánságként teljesül!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


[quote]Z írta:öldi!
Tegnap írtam, hogy kiütéses Zsófi arca. Mára még durvább lett. Piros alapon sárga pöttyök. És néhol elég sűrűn. A testén semmi, csak az arcát lepték el. Ez még mindig lehet tejkiütés???

Berni! Igen. A sárgás pöttyökre (csak arra) tegyél egy kis alkoholt - mert felülfertőződhet, és nagyon vékonyan kend be a pofikáját Sudocream-mel.
Ha ünnepek után sem múlik, akkor mutasd meg a dokidnak és ad rá kenőcsöt.
Amúgy az anyatejben lévő hormonoktól van. Pont úgy működik, mint a serdülőkori pattanások. Azok is az akkor termelődő új hormonoktól vannak.

Gaby! Fejj kézzel, úgy alaposabban lehet. Nem tudsz vele mást csinálni, csak mint amit eddig is.

Jó éjt!

Kép
zölddisznó
 
 


Kellemes Karácsonyt Kívánunk Mindenkinek!
Jó babázást!


A depis hozzászólásokat köszönöm kezdek rendbejönni, és ez a pár nap míg a párom is itthon van remélem jól fog telni.

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Köszönöm a biztatást mindenkinek, ez most nagyon sokat jelent, mert rettenetesen el vagyok keseredve, és tudom, hogy ez nagyon nem tesz jót :(
Boci: a káposztalevél pakoláson kívül már mindent kipróbáltam :(

Enikő: Ámen...

Zöldi: kézzel fejni nem tudok, viszont szerintem holnap írok egy mailt az itteni laktációs szaktanácsadónak, hátha rám ér két ünnep közt vagy ha nem, hát januárban.

Most megyek forró zuhanyni aztán masszír-fejek egyet...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

mindenkinek békés karit.

Vasárnap jöttünk haza, a szülés történetet majd leírom.
SOS segítség,ha vki tud.

Valaki segítsen, az mitől lehet, hogy egész nap eszik alszik nyugodt aztán hajnali 4-kor felébred teljesen zaklatott lesz nyugtalan, nem alszik vissza, nyűglődik, semmi sem használ.
nem éhes, tiszta a pelus, nem fáj a pocak sem, csak sír és egyszer csak a fáradtságtól összeseik aztán egész nap mintha nem is töertént volna semmi.
Tejcsim van elég az egyik ciciből szopizik 40 a másikból 60 is tud.
az eslő alkalomnál csak cicin volt hajlandó megnyugodni, te akkor meg túlette magát hajnali 4-től du-án kettőig fent volt, teljesen kimerültem már csak sírni voltam képes,aztán tegnap éjjel újból 4-től (akkor szopizott)és utána már nem aludt vissza, csak szaporán vette a levegőt nyűglődött, még a cumit is elfogadta(mert nem fogad amúgy se cumit se cumisüveget ami nem is baj :),csak cicit), reggel 8-ig fent voltunk a kiborulás teljes volt nálam a végén már csak zokogni tudtam, hogy nem nyugszik meg cicizés után sem( 3 óránként eszik),párom kivette a kezemből és becsomagolta a pólyába abba aludt el.
amúgy egy tündér bögyörű, jóleszik, szépen nyugodtan szopizik, pisi kaki renben.

Most pólyába alszik egész nap, 3 óránkét keltem, hogy legyen benne rendszer, hátha az kell neki?
De vajon ez mitől lehet,előre félek az éjszakától
Ráadásul szülés utáni baby blues is bejátszik, folyamatosan sírógörcseim vannak, ha nézem a gyereket, sőt bármikor képes vagyok sírni. meddig tart ez?
nem vagyok jó anya, hogy nem tudom megnyugtatni.?????

Vajon át tudok térni majd az igény szerinti szopira? mikortól?

vki segítsen kérlek......

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


[quote="harivera"]S írta:hariveraziasztok.

Aida
nagyon nagy gratula nektek még egyszer. a bukás miatt ne félj(egyellőre9 mert nekünk is bukik elég szépen és én ismerem a hányásos bukást mert a Peti fiam az volt és azt kel figyelni hogy mennyit gyarapszik hetente havonta. Ez kb majd 2 hósan derül ki hogy súlyos reflux vagy csak élettani. Pl Iza nagyon bukik de iszonyat hogy hízik is :lol: :lol: :lol: 3800g volt hétfőn. Szóval a bukása nála hála élettani és remélem ez is marad..


Köszi. :) Remélem. Közben már Zöldi is megnyugtatott. :) Olyan rossz így szülni, hogy dec. 23-án jöttünk haza. Védőnő szabin, gyerekorvos szabin és csak 5-én lesznek, addig rá sem néznek babócára. Vmi ügyeletest kellett volna felkeresni, de mindig foglalt volt a szám, amit adtak. Most nem tudom mi van!? :?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Orsimorsi! Ne keseredj el! Tökéletes anya vagy! A szülés utáni sírógörcs gyakori, nekem is volt Leventével!
Próbálj megnyugodni, ne legyen benned félelem. a babák nagyon könnyen megérzik, ráadásul a tejben is kapnak a stresszből. Ha te megnyugszol valószínű ez el fog múlni!
Éjszaka ha nem muszály ne kapcsolj villanyt és tedd magad mellé, ha nem cicizik akkor is, hogy érezze a közelséget! A póly jó ötlet, vannak babák, akik nehezebben alkalmazkodnak a nagyobb térhez!
É pihenj, amikor a pici alszik!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


enikő, köszi!

csak azt nme értem, hogy eddig tökéletes bab volt, semmi ilyesmit nem csinált, aztán az elmúlt két éjszaka volt ilyen, előre félek ama éjszakától.

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


megyek lepihenek,mégegyzser békés boldog karácsonyt mindekinek

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?