Új privát üzeneted érkezett!

mi is első kettőnél és most is infacolozunk hasfájás ellen.bejött,bejön.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!
Látom már értesültetek a Mush bébi születéséről! :D Annyi új infóm van hogy 4002 gramm a művésznő, úgyhogy tényleg jól tippelt a védőnő! :wink: A nevét sajna nem sikerült még megtudnunk, de rajta vagyok a témán!

Mindenkinek további szép napot, jó babázást kívánok!

Encikém, gratulálok!
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek köszönjük szépen a grtulációkat.

Akiket még nem köszöntöttem azoknak hatalmas gratula a babákhoz!

Nagyon sok egészséget kivánok mindenkinek!!!

Odet eszik, alszik. Igazán jó gyerek. :D
Néha szokták bántani a szelek de hál' nem sokszor.

Nekem igazán endesen ájt a gátsebem mikor hazajötünk de már tudok rendesen ülni.

Szerintem semmi esélyem hogy visszaolvassak de próbálkozni fogok vele.

Szülés történettel majd késöbb jövök: egyenlőre annyit róla hogy kissé hosszúra sikeredett a vajúdás.
Vendég
 

 
 

Sok boldogságot a nyúbébiknek és édesanyukájuknak!

Kép
zölddisznó
 
 


Szép napot!

Edoci!
Infacolon kívül:
http://homeopatia.info.hu/index.php?lan ... ory_id=230
...és még a babamasszázsnak vannak olyan elemei, amik kifejezetten erre hatásosak. (Megpróbálom majd levideózni, és valahová feltenni)

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Mush és Lyndee: nagyon-nagy gratula. Sok-sok tejcit!


Andy: igen a gátsebről volt szó. Bár szerintem nem mindegyiket lehet észrevenni. Én kettőt észrevettem, de szerintem több volt, mert azért van/volt rendes vágásom. Kb. kettő meg még bent van, na azokkal egy kicsit szenvedek. Amúgy több mindenkitől hallottam, hogy a doki elcsípte a felszívódókat a varratszedésnél. Talán úgy könnyebb!

Sarmi: mi is infacolt használunk, meg masszírozom a pociját. A doki is ezt ajánlotta.

Tényleg a K-vitamint ti hogy adjátok be? Milyen időközönként kell? Szerintem én félreértettem valamit a védőnéninél. Mondjuk kedden jön és rákérdezek. Ja ki is akadtam, mert 2 ampulla tök üres volt a dobozban. Majd holnap megyek a patikába és megemlíttem. Úgyis el kell rendezni a "tartozásunkat" mert a kisfiam tegnap megkapta a TAJ kártyáját így ki tudjuk fizetni a receptjeit.
Kérdés: aki már leadta a családi pótlék igényét a MÁK felé az hogyan töltötte ki a 5. sz mellékletet. Hát főiskolás végzettség ide vagy oda, de nem tudom kitölteni.
:cry: :cry:
Vendég
 


Ja és bocsi, de egy mai kép! Apa szerint ő Yoda mester a Star Warsból!!! :lol: :lol: Kép
Vendég
 


Sziasztok!

MUSH? LYNDEEEEEE GRATULÁLOK!!!

Nekünk egész jó éjszakánk volt. És ma hajnalban megvolt a 80!!! Juhéééé! Olyan boldog voltam. :D :D :D

manna
mannababoca
 
 


Manna: gratula! Te mindig méred? Én úgy megutáltam a kórházban a méricskélést, hogy itthon még soha nem mértem! 8)
Vendég
 


Aida, Mush, Lyndee!
gratula a babákhoz!

SOS!
Írta már valaki h mennyit szopik a baba?én adtam neki a lefejt tejcsimből 70ml és még utánna cicizett??A bukás és a büfi között mi a különbség?
van h büfiztetem 20percig és utánna még jön belőle tejcsi és a hasfájás szelek, trotyi az is szopi közben van!!!
Írjatok választ!!!!

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Anitta: én nem tudom mennyit eszik, nem méricskélem. Elégedett kisbabának tűnik, alszik rendesen és 2,5-4 óra közötti intervallumokban eszik. A 4 órát éjjel produkálja és ennek örülünk a legjobban. A bukásnál jön fel tejci is a böfinél nem! Már ha én jól tudom. Gondolom a többgyerekesek nagyobb szakértők! Trotyi és szelek nálunk is van szopi közben. Az természetes. Hajfájásra jó az Infacol, hasmasszázs és amit Zöldi is írt! Én ennyit tudok erről!
Vendég
 


bocika!
Köszi.

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Anita: szerintem minden baba más-más mennyiséget igényel. Ezt nem lehet a súly alapján egyértelműen meghatározni, pl. nálam a Domi 5 naposan volt akkor, mint a barátnőm babócája 2 hónaposan, nyilván nem ugyanannyit esznek....Hiszen ő még egy újszülött baba...

Az, hogy elég-e amit kap úgyis jelzi, sírdogálni fog. Ha nem sír, vagy nem éhségsírásosan sír, szerintem nincs gond. Amúgy az én babócám 11 napos és 60-70-eket eszik. De ez sem mérőszám, mert ő szopizik és nem cumiból kapja, az úgy nekik fele munka, így több megy beléjük tuti.

manna
mannababoca
 
 


Boci: Én nem mérném, csak sajnos a sárgaság miatt, amíg nem jövünk teljesen egyenesbe, meg kell mondanom a napi foyadékbevitelt.

manna
mannababoca
 
 


Manna: bocsi ez elkerülte a figyelmemet. Amúgy teljesen egyetértek veled azzal kapcsolatban amit Anitának írtál. A gyerek úgy is jelez ha neki nem elég a kaja!
Vendég
 


Sziasztok!

Mushi! Hatalmas gratula! Legyen sok tejcsid a kiscsajnak és gyógyulgass meg hamar!

Lyndee! Nektek is gratulálok, sok boldogságot a jövevényhez!

Köszi Lányok a tejcsivel kapcsolatos megnyugtatásokat! Úgy tűnik végre beindul a lötyi! :D Folyamatosan masszírozom a tasakot és szépen haladunk! A kiscsajt pedig turbó módra kapcsoltuk! Jobb, mint az elektromos mellszívó! :lol:

Sarmi! Köszi az iwiw-es köszöntést! Boci! Neked pedig a képhozzászólást! Mutattam Mesinek Marcit! Egyből csuklani kezdett! :wink: :lol:

Zöldi! Köszi az online felajánlást, ha nemhaladunk, akkor lehet, h. igénybe vesszük! Bár kezdek bizakodni!
sinaszi
 
 


Bocika! Márton de kis cuki! :D

Manna! Gratulálok a 80-hoz! Ügyesek vagytok!

Bellanitta! Előbb mindig tedd cicire a pincurt és ha úgy érzed nem elég csak akkor adjál lefejtet!
Büfi - levegő távozik, van hogy pici tej kiséretében
bukás- valójában hányás (több tejci jön vissza

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sina! Ez a beszéd! A legeslegjobb tejfakasztó a bizakodás! Komolyan!!!

Manna! Neked is gratula! Repes a szívem az örömtől, ha ilyeneket hallok.

Anita! Te miért a lefejt tejet adod? Nem szopizok ciciből?

Mentünk sétálni...

Kép
zölddisznó
 
 


Enikő: köszi!

Sina: neked is köszi! Az én Marcim amúgy rengeteget csuklik!!! :lol:

Zöldi: jó sétálást!
Vendég
 


Hali!

Először is: Lyndee, Mush: hatalmas gratula!!! Kép

Tegnap este volt a céges karácsonyi buli, és annyira jó volt, elmentem 1-2 órára (anya vigyázott Kiskoboldra), mindenki úgy örült nekem :) .

Boci: Yoda mester ellenállhatatlan :lol:
K vitamin: én úgy tudom, havonta, legalábbis a baba zárójelentésén ez áll :?

Zöldi: te már masszírozod Hannababát? Csak a hasmasszázst csinálod, ha kell, vagy a többit is szoktad?

Hasfájás: nálun ritka vendég volt eddig, és nem maradt sokáig :lol: , mi Espumisant használunk...

Méricskélés: hetente pucéran fürdés előtt. Próbálok nem stresszelni azon, hogy mennyit eszik, amíg sárga volt, nem jelezte, ha éhes, akkor mértem, de most már azért követeli magának a dolgot.
Viszont ezzel kapcsolatban van egy kérdésem. Most pölö szopizott addig, míg bírta szívni, aztán üvöltött, mint a sakál, míg a maradék kb. 10-et lefejtem, de mire eljutottam volna addig, hogy odaadjam neki, addigra bealudt. Akkor most éhesen aludt el vagy mi? :?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gratula az uj babákhoz!!!

Mi nagyon kinlodunk a szelektől, azt nem tudom fáj-e a hasa, de kapkodja a lábát és nem tud aludni. Már kaja közben kezdődik, hallom, hogy elkezd kuruzzolni a hasa. Szerencse ha tud pukizni...

Most a hami közben volt kaki, de nem az a sárgás hanem nagyon büdi és zöld... Ez mitől lehet?
tegnap dálután 5től hajnali 2ig nem aludt, szenvedett.

Vettem másik tejfakaszto teát, doki néni szerint lehet hogy az zavarja... DM-ben BabyLove..meglátjuk..

Sarmi, vettem Infacolt, akkor minden hami előtt egy pipettával nyomjak a szájába? Mennyi idő mig hat?

Zöldi, erre van a masszázstipp?

Berni, vagy más, aki tud segiteni... Kicsim olyan szörcsögve veszi a levegőt az orrán,és van hogy láttam folyik is. Vettem Otrivin orrszivot,, amit nekem kell szájjal szivni, de nem jön semmi a nóziból..

Berni, ez a MAM bimbi izé ténylrg jobb mint a Medela. Köszi a tippet :D

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


Gabilány: köszi a dicséretet, meg a K-vitaminos hozzászólást!
Vendég
 


Zsiráf: az ilyen kakira és a szelekre is van javaslat abban, amit Zöldi belinkelt.
http://homeopatia.info.hu/index.php?lan ... ory_id=230

A kamillás bogyó. De ha épp nincs kéznél :lol: , akkor simán igyál te kamillateát, és az is jó lesz a babának, sőt nekem a védőnéni azt mondta, hogy ha nagyon gáz, akkor a babával is itathatok, csak annyi a lényeg, hogy nagyon-nagyon enyhére kell főzni.
Orrszívó porszívó esetleg? Én nagyon féltem tőle, de egyáltalán nem gáz... Kiskobold még csak nem is sírt közben...

Pipettával vagy kiskanállal. A kiskanalat is nagyon gyorsan megszokja, csak az elején bénázik az ember :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


hahó!

boci:

nekem semmi nem bánt ott alul már a varratokra gondolok, lehet elcsipte a doki ah mondtad? mondjuk nekem eltelt egy hét mire volt lelkierőm h megnézzem magam kistükörrel, annyira fájt olyan sokáig az egész..még most is ha egy óránál többet állok már tökre sajog, előre félek a 6hetes vizsgláattol, ami már itt van a nyakamon. ráadásul pár napja olyan mintha megint görcsölgetnék kicsit mint szülés után v mikor meg akar jönni (mondjuk pont néztem h terhesség előtt szerint holnap kéne megjönnie :oops: ) lehet azt érzem? nem hiszem. na szóval, rémálmom, h mit fog mondani, h regenerálódtam mi van odabent, mert ugye engem eléggé elintéztek szüléskor.. amikor megnéztem mondjuk nem látszik csunyának, csak annyi mintha nem huzódott volna össze rendesen a "járat", ezek szerint az már nem lesz uolyan? :roll:

na erről ennyit:)

kisdrágám olyan jól viselkedik, viszont tökre kipattogott a tokája (van neki rendesen:) meg az arca alsó szélső része, a fülét is beleértve. sztetek mitől lehet? kajától tuti nem, mert alig eszek vmit az allergiás parám miatt, apa szerint be van fülledve a tokája meg a ruhái miatt pl. sapka, mikor kivisszük. az lehet? remélem csak annyi. kedden jön védőnéni megmutizom neki de eddig olyan szép volt a bőre most meg..

mi is infacolozunk, minden kajcsi előtt de igy is szokott lábakat emelgetni rendesen.
azok a homeós izék az infacol mellett is adhatók? kipróbálnám.

gabi:

le a kalappal én nem mertem elmenni a céges bulira. még séta közben is az a parám h elkezd sirni és csak cici nyugtatná meg, ami meg ugye nem megoldható..én nem fejek, cumisüveg is nuku, ugyh nem is tudnék vele micsinálni uton, meg apa sem, ha én nem lennék itthon és sirna nagyon. szoval nem merek elmenni itthonról még. majd próbálok fejni, meg vészhelyzetre főz neki apa teát és cumisüveg később ha mégis el kell mennem és sirna v nemtom. 1-2 alkalomtol csak nem lesz cumizavaros nem?

k vitamin:

egy hónapig kell kapnia születés után heti 1et.
nekünk is minden ampullában más mennyiség volt, mi ugy adtuk oda de télleg durva.. viszont egyet összetörtünk nem mertük odaadni ezért most irt egy ujabb 5ös csomagot a doki s aszonta ezt is mindet adjuk oda..

na

andy


musinak nagy gratula!!!!!!!!

Kép
andy30
 
 


ja és folyton az az érzésem h pisilni aztán meg alig jön vmi, de nem hinném h holyaghurut mert olyanom volt régen sok és felismerem. most is görcsölök kicsit.. már a macira is gondoltam h az okozza mert elég nehezen jön szegény áltban csak 2naponta.. lehet? jajj

Kép
andy30
 
 


Mush kislánya végül a Sophie Kincső nevet kapta Kép



Andy30
Bocsi h beledumálok, de nem katétereztek téged a szülés közben/után? Attól lehet ilyen érzésed, mert felsérti a húgycsövet. Nekem is volt. Felhívtam a körzetimet és adott rá antibiotikumot, már másnapra sokkal jobb lett! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Mush, Lyndee hatalmas gratula nektek! Jó egészséget sok- sok tejcsit és mielőbbi felépülést!

Zsiráf: nekünk azt mondta a gyerekorvos h a sárga kaki után is lehet még zöldes, mert a belekben letapadhat, és pl. ha jobban sír és erőlködik akkor is előjöhet. nekem amiatt is mondták h tovább tart a tisztulás mert sok volt a magzatvíz.

Orrszívó: először mi is kézivel kínlódtunk mert brutálisnak tartottam a porszívósat.. de a kézi semmit nem ér.. és nem vészes a porszívós.
A védőnő azt mondta h pipettával egy csepp kamillateát cseppentsünk az orrába az fellazítja és könnyebben kijön..

Tegnap leesett a köldökcsonk. Ma már érheti víz a hasát?
Ti kitisztítottátok a helyét neki? a doki azt mondta ne piszkáljam ki csak hintőporozzam.. :roll:
eszterke24
 
 


K- vitamin : nekünk úgy mondták h havonta 1 ampulla egészen addig amig csak anyatejet kap.
most akkor hogy is van ez???
eszterke24
 
 


Andy! Az a kipattogzás, szerintem a tisztulás! Leventével nekünk is volt. Kb 1 hónaposan kezdődött és kb 1 hónapig tartott!

Eszterke! Furák a dokik! Nekem pont azt javasolták, hogy ne hintőporozzam, csak tisztítsam, ha a köldökcsonk leesik, mert a hintőporban a bacik könnyebben megtapadnak és elfertőződhet!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok!!!!

Ma hazajöhettünk a kh-ból és gyors bekukkantok.
Mindenkinek nagyon köszönöm a gratulációkat.
Visszaolvasni most nem tudok,de ha azóta van új baba akkor nagy gratula hozzájuk :) :)
És akkor pár kép Kép Kép Kép

solya051020
Káld
 
 
 


Sziasztok!

Éljenek az újabb babák és az anyukák! Lyndee, Mush, szívből gratulálok, jó egészséget, sok boldogságot kívánok nektek!

K-vitamin: a csomagolásában van egy papír, nekem azt mondta a doktornő, aszerint adjam. Egyet kapott még a kórházban, egyet itthon 1 hetesen, a következőt 1 hónaposan kell adni, aztán a többit szépen havonta (ez a tisztán anyatejes babákra vonatkozik).

Evés: Hunor már csak 6-szor eszik egy nap. Tegnap éjszaka újra az volt a forgatókönyv, hogy a 9 órás szopi után hajnal fél négykor ébredt, utána fél 8-kor. Remélem, ez tartósan így marad. Hihetetlenül emeli és tartja a fejét. Ha már nagyon éhes, kiereszti a hangját, egyébként alig halljuk. A pelenkázón nagyon szeret lenni, még éhesen is képes ott megnyugodni, amíg tisztába teszem.

Kaka: már nekünk is teljesen sárga volt, de tegnap meg ma érkezett még pár adag zöld.

Vérzés: már egyre minimálisabb, szoptatások után van még egy kicsi, de már nem minden alkalommal.

Varrat, fürdés: nekem felszívódó varratom van (volt). Amikor hazaengedtek, átragasztották a vágás helyét, azt mondta a doki, 4 nap múlva nyugodtan leszedhetem, és zuhanyozhatok. Alig vártam, hogy szombat legyen!

Köldökcsonk: nekünk aznap leesett, amikor hazajöttünk. A változatosság kedvéért itt azt mondták (és Zalánnal is így csináltam), hogy alkohollal letisztítani minden peluscserénél, sebhintőpor és steril gézlap rá. Gyönyörűen begyógyult, mi már rendesen fürdetjük. Aprópó, fürdetés, itt van pár kép tegnap estéről: Kép Kép Kép Kép

Szép estét mindenkinek! Laura

Kép
Kép
szeles4
 
 


Solya! Üdv itthon! Gyönyörű szép fiacskád van!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Lyndee! Mush!
Gratulálok nektek! Üdv az anyukák táborában!!! Sok tejecskét és gyors felépülést nektek!

Gabi!
De jól tetted, hogy elmentél a céges buliba! Engem is hívtak, csak egy közös ebéd volt, de passzoltam.

Andy!
Én szülés után egy héttel voltam bent a cégemnél (plusz akkor mentem varratszedésre is). Mindenki kerek szemekkel nézett rám, hogy már így mocorgok, főleg akkor döbbentek le, amikor mondtam, hogy császárral szültem. :-D Én akkor hagytam otthon anyukámnak lefejt tejet, hogy ha kell, meg tudja etetni Zsófit, de persze végig azon paráztam, hogy tuti majd bőg. Hazaértünk, Zsófi ugyanabban a pózban aludt, mint mikor elmentünk. :-D

Nálunk néha alakult úgy, hogy Zsófi lefejt tejet kapott. Egyátalán nem lett cumizavaros. Szerintem ettől nem kell tartanod.

Zsiráf!
Örülök, hogy bejött a MAM-os bimbi izé. :-D

Nálunk is szörcsög Zsófi. Nekem a Sterimar tengervizes orrspray-t ajánlották (ez csak fellazítja a trutyit) és utána orrszívó porszívózunk, de rendszerint nem szed ki semmit... :evil: És még anyatejet cseppentünk az orrába. Én meg nyomom a kalcium pezsitablettát meg a C vitamint, remélem lassan elmúlik a nátha.

Manna!
Örülök, hogy kezd kerek lenni a világ!!! :-D Fog ez menni!!!

Sina!
Szuper, hogy beindult a tejcid! Csak így tovább! Fő a pozitív hozzáállás!!!

Eszterke!
Nekem a védőnéni azt mondta, hogy 6 hetes korig nem érheti víz a köldököt. Nekünk a napokban esett le a csonk, de még váladékozik.

Bocika!
Édes a kis Yodátok!

Solya!
Olivér gyönyörű baba!!!

Kép
Kép
lbernuska
 
 


Laura! Látom Hunor szeret fürödni! Nagyon édes! Jól látom, hogy vizes a heréje?

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Úgy sajnálom felébreszteni, olyan édesen alszik, csak amiatt a fránya sárgaság miatt meg kell, hogy legyen a napi 8 szopi... :? Remélem hamarosan túl leszünk rajta és akkor hatalmasakat fogunk aludni együtt!!! :D

Andy: Nekem meg grízszemecskék vannak az orrán. :shock: A doki szerint rendben. A micsodánk :D meg szerintem pár hét alatt de teljesen rendbe jön!!! Magától összehúzódik. Én még nem halottam olyat, hogy lehetne érezni a szülés előtt - után a kükönbséget :D

manna
mannababoca
 
 


[quote]Z írta:öldi: te már masszírozod Hannababát? Csak a hasmasszázst csinálod, ha kell, vagy a többit is szoktad?

Gaby! Én már végig maszom mindenét.

Kép
zölddisznó
 
 


[quote]M írta:i nagyon kinlodunk a szelektől, azt nem tudom fáj-e a hasa, de kapkodja a lábát és nem tud aludni. Már kaja közben kezdődik, hallom, hogy elkezd kuruzzolni a hasa. Szerencse ha tud pukizni...

Zsiráf! Dettó, csak még tekereg is hozzá.

Kép
zölddisznó
 
 


Andy: hát én szabályosan éreztem hogy lóg ott valami alul. Aztán nagyon nehezen odanyúltam és kettő kipottyant. Viszont egy még mindig bent van szerintem, bár azóta nem nézegettem. Annyira fájt akkor. Most amúgy egész jó, sokan mondják hogy nem is hiszik el hogy szinte egy hete szültem. :lol: Ami nekem bevált, kamillás intim törlőkendővel áttörlöm néha. Olyan jól hűsít. :oops: :oops:

K-vitamin: megnéztem Marci zárójelentését, abban is heti egy van, ha kizárólag anyatejjel táplálom. Na most akkor ez is úgy van, hogy ahány doki annyi féle????

Grízszemcsék: nekünk is vannak, és a mi dokink szerint is ok.

Solya: aranyos Olivér! Üdv itthon!

Szeles: nagyon helyes Hunor! És mekkora a micsodája!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Bernuska: köszi a dicséretet!

Nálunk holnap lesz az első nap, hogy egy-két órára itthon hagyjuk a gyerkőcöt. Muszáj bemenni a városba, mert Marci elveszik az overálljába. Én hülye hallgattam az eladókra, hogy ez 62-es méret, aztán most lemértem és 74-es!!!! :cry: :cry: Szóval muszáj egyet venni neki, ha ki akarjuk vinni!!!!
Tényleg ti mennyi idősen vittétek/viszitek ki először???!! És mennyi időre???
Vendég
 


Hát, ez tök jó! Úgy látszik, "tájjellegű" a K vitamin adagolás :lol:

Ja, és a köldökápoláshoz is tudok új varit :lol: Nekünk a védőnő azt mondta, hogy reggel és este alkoholos fülkucival alaposan kitakarítani, míg jön belőle a cucc, és minden pelusozásnál hintőporozni. Mostanra már tök szép, alkoholozni nem kell, és én már fürdésnél se nagyon figyelek rá :oops:

Egyébként mákom volt a céges bulival kapcsolatban, mert majdnem nem mentem, ugyanis Kiskobold egész nap szinte semmit nem aludt, nyűgös volt, aztán fürdetés és szopi után beájult. Én meg ellógtam, mint Hamupipőke, és még nekem kellett megébreszteni, mikor hazaértem :)

Boci: én két hetesen toltam ki először negyedórára, most már kb. félórás sétik vannak :)

Solya, Laura: édesek a kispasik :D

Grízszemcsék: nálunk is :D

Zöldi: és mikor maszod picicocát :lol: ? Mindig ugyanakkor (pölö fürdés előtt) vagy attól függ, mikor alkalmas?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


na én is itt vagyok.olvasgatok...csak kis gombocom nem mindig hagy ám cicimentesen :D

szopi :mi ott tartunk hogy eszik amig be nem alszik és utána fejek...mindkét cicit és átlag 100-120-at fejek le plusszban.most már gondolom hogy bőven elég neki amit megeszik mert két evés között alszik 2,5-3,5 orát.kivéve éjszaka amikor bele bujik a kisördög... :shock: kakis pelus annyi van hogy a kukát 2-szer viszem ki egy nap:D
ja és előszeretettel használja az ágyunkat..és most én is dicsekszek egy kicsit és dobok pár Cunás fotot
Kép csepp csaj és én
Kép apa nagyon szerelmes
Kép az első perceink Kép csajosan

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Niki! Vivi gyönyörű! Nagyon édesek vagytok az "első perceink" képen!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


...na folytatom:

Zsiráf! Anyatejes tej lehet zöld is, teljesen normális.

[quote]Z írta:öldi, erre van a masszázstipp?
Hasfájásra? Van. Nem tudtam levideózni - amit ígértem Edocinak - mert apa már nem volt itthon fürdetéskor, és olyankor szoktam maszni Hancsit.

Orrszívni csak akkor kell, ha nem folyik ki magától. Amúgy ez nem nátha ám, csak a zord kinti élethez való hozzászokás része. Szárazabb a levegő, mindenféle szöszök szoppantódnak be... elmúlik, kicsit szörcsög, és valószínű kitüsszögi, vagy kifolyik a váladék.

Andy! Olajozod a tokácskáját? A sapi kötőjétől nem hiszem, gondolom pamut.
Homeós mindennel adható, nem okoz semmilyen keresztreakciót, és mellékhatása sincs.
[quote]m írta:eg vészhelyzetre főz neki apa teát
Nem kell tea, víz is jó, ha csak szomjas, de a tejed a legjobb. Feles pohárból is megissza ám, nem kell cumi!

Eszterke!
[quote]T írta:egnap leesett a köldökcsonk. Ma már érheti víz a hasát?
Ti kitisztítottátok a helyét neki? a doki azt mondta ne piszkáljam ki csak hintőporozzam..

Még egy-két napig ne mártogasd, de ha víz fröccsen rá, az nem baj. Kell alkoholozni addig, amíg a hintőpor megmarad a mélyedésben összetapadva gombóccá, mert az azt jelenti, hogy egy kicsit még váladékozik. Elég fürdetés előtt egyszer.
[quote]K írta:- vitamin : nekünk úgy mondták h havonta 1 ampulla egészen addig amig csak anyatejet kap.
most akkor hogy is van ez???

Kórházban kapott, otthon 2 hetesen kell, utána 1 hónaposan, majd havonta.

[quote]h írta:intőporban a bacik könnyebben megtapadnak és elfertőződhet!

Enikő! De hát az fertőtlenítő hatású! (Hexaclorophen)

[quote]N írta:ekem a védőnéni azt mondta, hogy 6 hetes korig nem érheti víz a köldököt. Nekünk a napokban esett le a csonk, de még váladékozik.

Berni! Ez hülyeség, hiszen ha teljesen beforrt, akkor semmi nem indokolja.

Bocika! Van egy 62-es overálom, ha gondolod...óccccsó! Bordó színű és 62-es. Mingyá lefotózom.
Én két hetes kora óta sétálok Hannával.

Kép
zölddisznó
 
 


Gaby! Este maszom picicocát, kaja, kicsomagolás, olajozás, maszás, fürdés, becsomagolás, kaja folytatás...beájulás. Nagyon jó ez a maszás!!!

Kép
zölddisznó
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kerek 1000.- pénzért szívesen megválok tőle (van másik kettő, de jobban szeretem a lábzsákot.)

Kép
zölddisznó
 
 


A színe a 4. és az utolsó képen a legélethűbb.

Kép
zölddisznó
 
 


hahó!

wera:

nem katétereztek mert a szülési tervbe nagy betűkkel beleirtam h meg ne próbálják:)
mind1 remélem elmulik hamar jan.-bn meg kiderül minden a 6hetesen..


eszter:

én is anyatejet cseppentek neki meg szoktuk porszivozni is meg se nyikkan tőle


enikő, zöldi:

remélem elmulik neki a patti, pár napja olajozom csak, lehet azzal is összefügg? amig nem csináltam nem volt semmi. de az is igaz h most voltunk egy hósak. nemtom. kedden védőnéni megmondja.

boci:

ha nem kell zöldi overállja, én lecsapok rá! a miénk akkora h jövőre is jó lesz, de abban hordjuk (babakocsiban nem látszik, ki meg nem szoktam venni).


niki:

annyira édeik vagytok!!


szeles:

nem semmi zacsik:) nekünk is van olyan szűkitő de nem használjuk mert ugy rányom a kicsink izéjére..hunorkának nem bántja a zacsit? :)

na meek alszok pár órát


andy

Kép
andy30
 
 


Andy! Ha Boci nem kéri, a tiéd! Beszéljétek meg, és priviben kérem a végeredményt. Ha gyorsak lesztek, holnap postázom. Ez azt jelenti, hogy délig el kéne dönteni, mert arra sétálunk akkor.

Kép
zölddisznó
 
 


Mi is mehetnénk már sétálni, de szélben nem merem kivnni...

Zöldi, etetés után szoktad vinni Hannát amikor alszik?

Ja és fürdetés ügyben... Ébredés után fürdettek? Csakmert akkor már olyan kis türelmetlen...

Napraforgó olajat használtok? Fürdés előtt egész testre?

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


zsiráf:mi is kaptunk napraforgo olajat de eddig még nem használtuk..
ti mit használtok száraz bőrre?mert kis manonak a kezecskéje száraz..félek hogy ha bekenem a szájába veszi.:S

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Sziasztok!

Ha kérhetem ma szorítsatok erika26-nak remélem délután már jó hírrel tudok szolgálni!
A hétvégén sajnos nem indult be magától a szülés,nyákdugó elment, tágult is 2 ujjnyit de a baba nem akart kibújni.
Most délelött eldől hogy megindítják-e nála a szülést!!!

Kép


Kép
poszani
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?