Új privát üzeneted érkezett!

Erika. hat nem hagyom el magam az biztos. szornyen utalok beteg lenni, es ha agyhoz vagyok kotve. amikor nem fajok, akkor azonnal felkelek es csinalok valamit. tegnap este sikerult kitakaritanom a furdoszobat! :lol: :lol: :wink: nagyon idegorolo, hogy ha eppen nem gorcsolok, akkor semmi bajom sincs, akkor tok jol elvagyok, es nem nyuglodom a terheseggel kulonosebben.
a vasalas azota is varat magara, ugyhogy azt ma megprobalom letudni. de ha nem megy akkor sem akadok ki.

remelem a bebit nem eri lelkitrauma, amiert azt mondogatjak, hogy miatta fajok ennyire.

Aida. passz.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


[quote="aida"] írta:aidaDe azért egyvalami nyugtat. Kismanó még mozgolódik! :D


nalunk nagyobb a mozgas, amikor nekem epp gorcsom van. szerintem erzi, hogy en stresszes vagyok olyankor.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Úgy értettem hogy az orvos mondta hogy akkor aggódjak ha egyáltalán nem mozog a bébi. Noelka még ficereg, de szerencsére nem jobban, mint máskor. Azért eléggé ramatyul vagyok, lehet benézünk a kórházba, előtte megpróbálok aludni egyet.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 

 
 

Trombi, Bocika, Orsi! Gratula a babucikhoz! Mindenkinek jó egészséget és sok tejcit kívánok!
susy75
 
 


Mush! Küld el a vasalni valót én most végeztem éppen, de még meleg a vasalóm! :wink:

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


Sziasztok!!!!

Bocika,Szorsi hatalmas gartula mindkettőtöknek,és sok tejcsit kívánok.

Én csatlakozok azokhoz,akik már nagyon türelmetlenek,és már szülnének,éjjel felkeltem fél 3-kor pisilni,de nem tudtam vissza aludni,egyfolytában járt az agyam,már annyira türelmetlen vagyok hogy csak na.-mindig azt képzelem milyen lesz ha velünk lesz a pici,stb.Kezdek begolyózni lassan.Nálam még mindig csak keményedések vannak,semmi jele görcsnek,vagy vmi hasonlónak :( :( nagyon nem szeretnék ráhúzni....

Mági,Erika:akkor vmelyikőtöknek mehet majd tőlem az sms?

solya051020
Káld
 
 
 


Olivér is még mindig sokat mozog,de inkébb csak este,és éjjel.Mennyi igazság lehet abban h a szülés előtt nagyon belassulnak a babák?Mert ha van bent igazság akkor nálunk nem mostanában lesz szülés :( :(

solya051020
Káld
 
 
 


Sziasztok,

bocsi nincs időm végigolvasni.

Remélem akik már szültek, minden rendben zajlott és jól vannak. Gratula.

Akik még egyben vannak, azoknak kitartás, előbb-utóbb vége lesz a szépidőknek.

Puszi nektek.

Ja, mi jól vagyunk, imádom a pasijaimat.

Brigitta

Kép
Kép
Kép
bb
 
 


Sziasztok!

gyors bejelentkezés: tegnap hazajöttünk a kórházból, olyan csodás már együtt lenni itthon! Szebb szülinapi ajándékom nem is lehetne :lol:

Jól vagyunk, és gratulálunk mindenkinek akinek megvan a babája és kitartás a még várakozóknak!
Visszaolvasni még esélytelen, de hamarosan jelentkezem képekkel és szüléstörténettel.

Addig is szép napot és boldog anyaságot mindenkinek!
puszi mindenkinek

Kép
eszterke24
 
 


Felhivtam Sarmont, mert mar nagyon regen volt, es aggodtam. Hala az egnek jol vannak, csak elromlott a szamitogepuk. :evil: :lol:

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Eszterke! Boldog szulinapot!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Soya! Persze hogy jöhet!

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


Mush: köszii

egy gyors kép a kicsi fiamról :) imádommmmm Kép

Kép
eszterke24
 
 


latom mindeki sziesztazik. asszem en is megprobalok szunditani egyet.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Ahoj!

Jelentem Kismacsek ma már 8* szopizott, és még csak fél négy!
Asszem ma sem tudunk menni sétálni.

Musi! Vesekőre nem gyanakodnak ezek a gondoskodó gonoszok? Az okoz ilyen "egyszer rohattul fáj, mászkor mintha elvágták volna" görcsöket.
Egyszerűen nem értem, moért nem hagynak már szülni! Simán megindíthatnák. Így tökre kimerülsz. Vazze! Azt hinné az ember, a Lajtán túl tök jól működik minden az egészségügyben...

Kép
zölddisznó
 
 


Erika:köszi!!!!!!!!!!!!!

Eszter:üdv újra itthon,nagyon édespofa a picurka,sok boldogságot hozzá mégegyszer.
És NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT NEKED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

solya051020
Káld
 
 
 


Eszter, nagyon tündéri a pici fiú! :D Végülis a neve mi lett? Dominik?

Én meg alukáltam egyet, aztán görcsre ébredtem és bemásztam a kádba meleg zuhany alá, nagyon jól esett most jobb egy kicsit.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Szorsi:Gratulálok a babucidhoz!Neked a telihold csak meghozta a hatását! :wink:


babák gyönyörűek!!! :D

KépKép
lyndee
 
 


Na itt vagyok megint!

Az én kismanóm nappal olyan jókat alszik, csak szopizni kel fel. Èjszaka 10-11 körül magához tér és kb hajnal 2-3ig nem alszik el.
:roll: Màsoknál is van ilyen?
Igaz írtuk, hogy ne keltsük fel,de én ma megpróbálom,nem hagyom 3 óránál többet aludni egyhuzamban,mert akkor éjszaka nincs alvás!!
Ja és éjjel másfél óránként enni akar, csak nyüglödik utánna és min 4 órát fennt van egyhuzamban!
Esetleg valami ötlet mit kéne cisnálni, vagy várjam ki míg magától kialakul?
Persze nem azt várom le, hogy végig aludja az éjszakát, csak pl ne este 11-töl hajnali 3-ig ficánkoljon!

Cili!
Szerintem nálunk is hasonló a szitu, csak annyi különbséggel, hogy késöbb kezdödik este az aktív idöszak! :? :shock:
susy75
 
 


Köszi mindenkinek!

Aida: Dániel :D :roll:

Kép
eszterke24
 
 


Suzy:nálunk Rékánál volt hasonló helyzet,napközben aludt rendesen,de aztán szinte egész éjjel fennt volt.Volt egy olyan időszaka h este fürdés,szopi után elaludt(kb 8körül)aludt egy órát,és hajnali ötig kínlódtunk vele,sehogy nem akart aludni,de nem sírt,semmi csak nézelődött.Én megvártam még beáll a ritmusa,nagyon nehéz volt sokszor...én soha nem kelltettem fel.

solya051020
Káld
 
 
 


Hát nem akarom elkiabálni, de áloméjszakánk volt. Csak enni kelt fel, és már aludt is vissza. Remélem a mai is hasonló lesz!

Gratula a ma születetteknek!

Ja igen, kérdés a csomókat hol kell érezni? Egyenlőre nincs semmi bajom, de jobb felkészülni mindenre!

Kép

Kép
dcili81
 
 


Susy! Megkérdeztem tesómat:
Hagyd nyugodtan aludni nappal, nem javít az éjszakai helyzeten, ha ébreszted 3 óránként.
Két oka lehet: örökölt egy felületesen alvó hajlamot - ha valaki a családban rossz alvó. A másik, hogy ha hajnalban születik a bébi - nem emlékszem, ő mikor bújt ki belőled - hajlamos éjszaka viribülni.
Megoldás? Magától kialakul. És addig is sok türelmet kíván a jóságos védőnénitesóm!

Kép
zölddisznó
 
 


[quote]J írta:a igen, kérdés a csomókat hol kell érezni?

Cili! A bimbóudvartól kifelé bárhol, egészen a hónaljárokig. Amikor megtelt a cicid os lehetnek kisebb csomók, az még nem baj, de nem árt minden szopit úgy kezdeni, hogy egyik tenyereddel alátámasztod a tejboltot, a másik kezed 4 ujjával meg átmaszírozod körkörös mozdulatokkal enyhén pár egy-két percig. Ilyenkor fellazulnak a tejmirigyek, és könnyebbel - és jobban - ürülnek.Lehet egy-két simító mozdulat a bimbóudvar határán lévő tejöblök felé, de ilyenkor már általában jön is a cucc!
Én utána mindig fejek, így 100% elkerülhető a bedurranás.

Kép
zölddisznó
 
 


Eszterke!
èdes a kisfiad! :lol: :lol:

Zöldi!
De rendi vagy, hogy megkérdezted!!! :P :wink: Akkor várok türelmese, és marad az éjszakai hosszú müszak! :? Tegnap elött is majd 4 órát ületm vele a fotelban (szopi, büfi, sírás körforgás)

Köszi a tesódank az infót! 8)

Solya!
Neked is köszi! :D :wink:
susy75
 
 


Éjszaka: nálunk az van, hogy valameddig szépen alszik, aztán ébred kajálni... és onnantól kezdve nem lehet letenni, rajtam (hasamon, kezemben) alszik... de legalább alszik... és én is... igaz, így lehetetlen normálisan aludni mert azért csak éberebb az ember de legalább alszunk... Mondjuk Luca elég "zajos" baba, állandóan motyog valamit, arra szépen felébred az ember :) (de ez tényleg csak motyogás... )

Lilla és Luca annyira de annyira mások... anno Lilla mellett fúrni-faragni lehetett, meg se rezzent, úgy aludt... ld. mint anno a hasamban... na ehhez képest Luca az összes zajtól összerezzen. Mondjuk ő már a hasamban is iszonyú aktív volt az egész terhesség alatt, számítottunk rá, hogy nem lesz valami mélyalvó.

Mondjuk az első hónapok szerintem a legkönnyebbek, utána jön majd a neheze... (ld. most még nem kell összehangolni az alvást, ha Lilla véletlenül alszik akkor én is mehetek aludni mert Luca 99%, hogy ugyancsak alszik stb.). Ez még csak a csecsemőgondozás... (azért vannak vicces dolgok... pl. Lilla ébresztgeti Lucát, hogy keljen fel végre, másszon ki szépen a bölcsőből mert abba most ő akar befeküdni:))))))
Vendég
 


Susy! És azt elfelejtettem, hogy azt tanácsolta, te is nappal aludjál, ha teheted, amikor Ő hosszúzik. És nagyon szivi!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi köszi az infot!
Egyszer fejtem mióta itthon vagyunk, hát alig maradt valami a ciciben, úgy kiürítette. :lol: :lol:

Kép

Kép
dcili81
 
 


Kicsit megkésve!!!

Születéstörténet!

Szóval elsején hajnali 2-kor kimentem wc-re. Láttam, hogy kicsit több folyás jön belölem, és egy picit rószaszínes volt. Viszont nem volt fájásom. Aztán visszafeküdtem, de kb tíz perc múlva el kezdet enyhén görcsölni a pocim és megint pipilni kellett.
Megint jött valami és akkor felkeltettem páromat, hogy mi legyen mert lehet ez magzatvíz. Felhívtuk a kórházat és mondták menjünk be, megnéznek. Elkezdem öltözni közben egyre erösebben görcsöltem ,ment a hasam és jött még egy adag rószaszínes valami.
Mire a kocsiba értünk (pedig csak 10perc volt), már egyre jobban fájt és az úton is legalább 10percenként jöttek!

Háromra voltunk a kórházban,de nekem akkor már 2-3 perces fájásaim voltak. A 10 perces totál kimarad. Hajnali 3-tól míg ki nem bújt manó szinte egyfolytában voltak iszonyat fájásaim, eröt gyüjteni se tudtam,mert folyamatosan görcsöltem. Kérdeztem is,hogy ez normáli, hogy 2-3 percesekkel kezdünk..?

Aztán irány a szülöszoba, ctg folyamatosan. Az olyan apróságok mint szölöcukor, meg illoolaj, amikkel készültem feledésbe merült. Még beszélni se tudtam a fájdalomtól nemhogy cukrot szopogatni. Mondthatni gyors, de nagyon fájdalmas szülésem volt. Párom folyamatoasn hozta a vizet, mert a légzésgykorlattól állandóan összetapadt, kiszáradt a szám. Még a vajúdo ágyról sem tudtam felkelni, sehogy se volt jó.
Pedig volt gimnaszitkai labda,meg függö kötél, na hát gondolni se tudtam rájuk!!

Ja mikor beértünk a kórházba két centire voltam nyitva, reggel 6 körül pedig már 8-ra. Kaptam fájáscsökkentö infúziót,mert a méhszáj nem volt még elég tág, viszont a kétperces fájasok nagyon kimerítettek és viszonylag hamar jött a nyomnom kell érzés. Persze az infúzió semmit nem használt.

Közben vagy háromszor megkatétereztek,mert nem éreztem hogy pisilnem kell és azt mondták ha üres a hólyagom több hely jut a babának. Viszont a feje valahogy úgy fordult, hogy pont nem az idális szögben. Guggoltattak,meg ringattam magam térden állva, hogy jobban ékelödjön...

Aztán reggel 6 körül máj nyomnom kellett, de nem lehetett mert még 1-2 cenit hiányzott és modnták, hogy fontos, hogy visszatartsam. Èn meg közöltem velük, hogy nem tudom,mert nyomni kell és kész!! Akkor jött a fújtatós légzéstechnika, azzal egy kicsit eltudtam terelni a nyomás érzésröl a figyelmet. Kb 2 órán keresztül ment így, hogy nézték a méhszájat, nézték a baba fejét és kérték ne nyomjak. Azt hittem meghalok, nagyon nehéz volt visszatartan, nem is mindig sikerült. Már sírva kérdeztem, hogy mikor nyomhatok,mert nem bírom tovább!!!
Ja meg kérdezték, hogy milyen típusú nyomó érzést érzek? Annyira kivoltam, hogy mondtam a szülésznönek foglamam sincs...Ott lennt, bennt fáj és kész...

Reggel 8-kor megvizsgált egy doki (mert itt szülésznö volt végig velem)és mondták, hogy akkor kapok EDA-t,mert még mindig hiányzik egy kicsi a méhszájból, viszont jó lenne a fájásokat csökkenteni. Mire odaért az anesztes társaság, a szülésznö mégegyszer megvizsgált és közölte, hogy méhszáj ok,most már nyomhatok nem kell érzéstelenítö!!!

Innentöl számítva fél órán belül kibújt Vinzentem. Hatalmas érzés volt mikor kicsusszant és utána a mellkasomra tették. Férjem vágta el a köldökzsinórt. Vinzent a nagy szemeit csak úgy forgatta, kuksizott minden felé, nagyon tünemény volt.
Párom 6 órán keresztül fújtatott velem, minden elismerésem az övé. Mindig rámszólt, hogy Kicsim most nem szabad nyomni és elkezde a légzést, hogy csináljam vele. Szóval rengeteg eröt adott a kitartása!!! Potyogtak a könnyei a vajúdás közben is mert annyira sajnált,ahogy ott szenvedtem!

Gátvédelemmel akarták csinálni ,de sajnos repedtem, úgyhogy utánna még vagy 10 percen keresztül varrtak. A méhlepény se jött ki magától. Kaptam oxitocint és egy pár újabb fájással megszültem. Bár eröm már nem sok volt hozzá...
Utánna még elég sokáig hármasban voltunk a szülöszobán, ami nagyon hangulatos volt.
susy75
 
 


Susy: nem semmi a történeted, lényeg, h minden ok, és gondolom kicsi fiatok kárpótol minden fájdalomért :wink:

Eszter: Dániel nagyon aranyos, igazi nőcsábász lesz 8)

Kép
galzsuzsa
 
 


No, eddig volt lelkierőm, eddig bírtam a fájdalmakat, ráadásul aggódom Noelért is. Hívtam a szülésznőt 7-től bent van, így mi is bemegyünk este. Ránézünk Noli babára. Szülésznő szerint éjjel szülünk :D én azért azt nem hiszem, valahogy mintha másfajta fájdalom lenne... :roll: No mind1, Nolira rá kell nézni!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Susy, nem feltétlen irigyellek a szülésed miatt, de a lényeg hogy a vége a csodálatos Vinzent lett! D:

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Hát csajok, én még nem akarok szülni!!
Ma felganéztam az egész lakást, amíg Apa boltozott Annával, aztán leszedtem a penészt, megfőztem, jöttek barátnőmék, de olyan aktívnak érzem magam most is, hogy ihaj! :)
Talán a nyákdugómtól elkedtem megválni, de nem vagyok benne biztos... Apáneamondtam, ő meg beparázott, hogy bírjam már ki a hétvégén.. Monstam, hogy ez nem így megy, hogy akkro most szülünk :lol:

Solya:
sms jöhet, én még úgyis itt vagyok :)

Aida:
Akkor lassan te is babázhatsz? :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Aida: hajrá! megy a drukk :)

Etetések után én is mindig fejek, még akkor is, ha csak 10-15-öket, és jól átmasszírozom a cicit. Mondjuk én azért is, hogy serkentsem egy kicsit a dolgokat, mert nagyon határeset a "kínálat" a "kereslethez" képest :roll:

Susy: nem semmi szüléstörténet... A párod is egy hős volt, te meg főleg :) A lepényt belőlem is úgy kellett kinyomni, mert nem akart magától jönni...

Eszterke: nagyon édes a kisfiad :D

Olyan jó volt ma délután, együtt aludtunk hármasban a kanapén...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


[quote="mágnes"]
írta:
mágnesAida:
Akkor lassan te is babázhatsz? :)


Meglátjuk.. de én valahogy tényleg nem hiszem. Inkább azért megyek, hogy megnézzük Noli hogy bírja ezt a sok görcsöt. Most amúgy pont jobb, egész jól fekszem, az előbb volt egy erősebb keményedésem, de más most semmi.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida:nem is kell elhinned, én sem hittem anno, aztán egyszer csak szültem... :wink:

Húúú a szüléstörténetek.. Olyan jó volt olvasni, de, ha nem haragszol Susy, én inkább a manna féle szülést választanám.. :?
Nem tudom hogybírtam volna hasonló helyzetben.. Még jó, hogy minden rendben volt végül!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Aida!

Hajrááááááááááááá!

40+1
csurimuri
 
 


Gabi!
A lepénynél nálam is rásegítettek egy kis nyomással! :?

Mágnes!
Megértem, hogy a másikat választanád! :wink:

Lassan már te is sorra kerülsz... 8) 8)
susy75
 
 


Tényleg Sináról tud valaki????????? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
susy75
 
 


Susy:
óó nekem még van időm, majd csak 30-án szülök :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


felebredtem, nem sikerult egy jot aludni, sajnos. felalomban voltam, es erztem hol oldalt, hol a vesem fajdogal. most mar tobbszor sikerult barnamacival talizni. nem ertem, hogy az a fajdalom miert nem hagy mar beken.

[quote="zölddisznó"]
írta:
zölddisznóMusi! Vesekőre nem gyanakodnak ezek a gondoskodó gonoszok? Az okoz ilyen "egyszer rohattul fáj, mászkor mintha elvágták volna" görcsöket.
Egyszerűen nem értem, moért nem hagynak már szülni! Simán megindíthatnák. Így tökre kimerülsz. Vazze! Azt hinné az ember, a Lajtán túl tök jól működik minden az egészségügyben...


kerdeztem a vesekovet, de azt mondtak, ha az lenne, akkor lenne ver a vizeletben. azt viszont en sem ertem, hogy miert nem kepesek beinditani.
legszivesebben hazahoppannek, adnek 100 ezret az elso nogyogyasznak, hogy kapja ki belolem a gyereket. hat elgondolkodtato, hogy legkozelebb hazamegyek szulni...
nem mondanam, hogy ez a rendszer marha jol mukodik.

nem igazasagos, hogy a terhesseg vegen, igy "letorik" az ember jokedvet, onbizalmat. kezdem azt erezni, hogy nem tudok orulni a kisbabamnak.

Suzy. hat neked se volt konnyu a szulesed, hallod. de gondolom egy ilyen edes csomagert vegig csinalnad megint.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


ja a K vitaminhoz akartam irni. itt valaszthatsz, hogy egyatalan kapjon-e a gyerek. es ha igen, akkor szajon at (tobbszor) vagy injekcioban rogton szules utan. mi ezt valasztottuk.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok!

Aida! Drukk, hogy minél hamarabb kezedben tarthassad Noel babát!

Gabi! Ugye te írtál a kórházi mellszívóról? Akkor te minden etetés után használod? Nem tudom, érdemes lenne-e kölcsönözni egy ilyet (sajnos itt Debrecenben nincs), mert nálam is épp határeset, hogy elég a tejcsi, de a kézi mellszívóval (van egy gyógyszertári pumpás és egy Avent Isis, amit egyébként nagyon dícsérnek) nem nagyon boldogulok. Még a kézzel fejés a legsikeresebb, de az meg elég kényelmetlen, már fáj tőle a hátam.
Többiek! Ti mit használtok?

Szerintetek normális, ha érzem azokat a tartószalagokat, ami a terhesség során többször fájt? Nem azt mondom, hogy fáj, de főleg járás közben érzem kétoldalt. Ha a méhemmel lenne valami, az középen fájna, és inkább görcsölne, nem?

zsebi_baba
 
 


aida:kitudja,lehet reggelre megvan a baba....mennek a drukkok.

Kép

Kép
nikianya21
 
 


:? Viccelődik a baba (vagy ki tudja mi), viccelődik... Aludtam egyet, most ébredtem, hívtam a szülésznőt, azt mondta, ha tudok pihenni, akkor ne induljunk el, mert úgy nem érdemes. Ha van vmi éjjel akkor menjek, mert bent van. Én már annyira szeretném, hogy vége legyen ezeknek a fájdalmaknak. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Eszterke! Üdvözlünk újra itthon! Várjuk a történetet és a képeket!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Enikő, Te nem 28-ára vagy kiírva mint én? A vonalzód szerint egy nappal előttem jársz.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


ZOLDI. kerdezd meg legyszi, hogy nem artok-e a bebinek ezzel a sok melegvizes palackozassal? egyre tobbszor kell a hasamra is tennem nem csak a hatamra es hat nem akarom megfozni szegenyt. koszi.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Mush (bár nem tőlem kérdezted), biztosan nem fogod "megfőzni"! :D Ő amúgy is 37 fokos magzatvízben lubickol. Maximum a méhtevékenységeket indítod be a melegvizes palackkal, de neki biztos nem lesz baja. ;)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


[quote="eszterke24"]
írta:
eszterke24gyors bejelentkezés: tegnap hazajöttünk a kórházból


6-án született a pici fiú, tegnap 12-e volt. Miért kellett 6 napig kórházban lennetek? Nekünk 3 napot mondtak.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?