Új privát üzeneted érkezett!

csuri:

meg még ezt is:
"Rutin CTG-ellenőrzést célszerű a magzat "aktív", erélyes magzatmozgásokkal jelzett ébrenléti állapotában végezni. Ezért az anyát megkérik, hogy szundikáló magzatát lehetőleg ébressze fel; mozogjon, egyen, beszéljen hozzá. A magzatok külső hangok hatására, a hasfal külső ingerlésével, simogatásával is felébreszthetők. Alvó, "lusta" fázisban lévő magzat esetén a vizsgálat többnyire nem ad kellő mennyiségű információt a kicsi állapotáról."

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


Sziasztok!

Én is még egyben! Tegnap vettem egy jó forró kád fürdőt. Nagyon rég volt már hogy így befeküdtem a kádba. Nagyon jól esett. És úgy néz ki használt is. Reggel elmentem az utolsó vérvételre. Megint vezethettem egy kicsit, de szerintem terhességem alatt utoljára. Holnap nődokihoz már visznek, mert már aggódnak értem, hogy ne igazán vezetgessen én már egyedül. Persze nem a párom. Ő ma is édesdeden aludt, pedig mondta, hogy majd elvisz. Viszont ha Dani éjszaka felkel, akkor Ő megy hozzá megitatni. Így mondjuk nem is eröltettem, hogy vigyen mert Dani sokszor kelt az éjjel.

Csaki!

Örülök, hogy itthon vagytok. Majd visszaolvasom a szüléstörténetedet is. Remélem estére már marad erre is időm.

És annak is örülök, hogy azért akinek tegnap velem együtt fájt a hasa, dereka, azoknál is rendeződött a helyzet.
Már úgy szeretnék én is túl lenni rajta, de a bébim tudja hogy mikor kell kijönnie.

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Megjötte a klinikáról, végül nem voltam Zöldinél, mert nem válaszolt a sms-emre és nem akartam "tolakodni". Lényeg, hogy jól vannak.

Nálam áramlásvizsgálat volt, minden ok.
Ja, és klinikások: elkészült a vajúdó kád!

Edőci, nekem Gubicza Zsanett lesz a szülésznőm, elsőre aranyosnak tűnik, de nagyon fiatalka. Meglátjuk.

Kép
trombibébi
 
 

 
 

Orsi!

Köszönöm, így értem.

Lányok!
Lehet, hogy a hányás, hasmenés a szülés megindulásának a közeledtét jelzi, de sajna lánykámnál ez vírus, végighányta az éjszakát, most viszont belázasodott.

Szerintetek mi van akkor, ha az ember így megy szülni? Szerintem nem lehet egyszerre a vesetálba rókázni és közben nyomni...
Bocs, ha nagyon erős voltam, de komolyan felmerült bennem ez a kérdés, akár megis fulladhat így az ember...
csurimuri
 
 


Nekiálltam enni, a párom hozott gyümülcsöt, így már a 9-dik mandarinnál tartok (kicsit olyan mintha Kati írta volna, ő a nagy mandarinevő... :mrgreen: ), a grapfruit meg a narancs, meg már ázik mézben! Nyami!!!

Jobban vagyok, most csak egy egész picit fájok, de tényleg!

Csuri szerintem ott már nem számít, jöjjön aminek jönnie kell!

Kép

Kép
dcili81
 
 


Cili, én nem merek mandarint enni mert az nem túl jó hasfogó.. pedig én is kívánom. Nálad mi a helyzet ezzel??

Vki kérdezte, hogy akkor most mi lesz az orvos dologgal. Maradok Tarcsán és felhívom azt a doktornőt aki 15 és 19 hetesen is vizsgált (amikor az orvosom külföldön volt). Ő volt aki 15. hetesen először mondta, hogy ott a kuki. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: Szülésznőd van már? Ignáthnét jó szívvel ajánlom!!!!! (többet ér mint 1000 doki... a szobatársam mesélte, hogy még a főorvost is lehurrogta mert nem értett vele egyet...)
Vendég
 


Aida nem tudom, egyenlőre nagyon jól esik a gyümölcs. De nem szokott különösebb gondot okozni. Túlvagyok egy banánon is, most jönnek körték, meg a kivik... :wink:

Kép

Kép
dcili81
 
 


Csaki, van már és pont ő. :D Mármint Igáthné. Tegnap is vele konzultálgattam telefonon.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ok Cili! Végülis a a beöntés sokmindent megold, a többi az csak ráadás!
Mandarin: én annyit eszem belőle, hogy szerintem lassan besárgulok, viszont a grapfruit nagyon jó vírus és gomabaölő tulajdonságokkal rendelkezik.


Aida: mikor hívod a az új dokinőt?
csurimuri
 
 


Cili a banán jó hasfogó! :D Én is vettem a bátroságot és eszek mandarint. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


csuri, ma már nem akartam este, gondoltam ha már holnap ott leszünk hátha pont bent is lesz. Meg megbeszélem a szülésznővel mit gondol róla. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Cili végülis vettél be széntablettát?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Nem nem kellett, elmúlt... hála istennek mert nem biztos, hogy túlélek mégegy olyan rohamot, mint reggel...

Kép

Kép
dcili81
 
 


Aida!

Tőled is kérhetek egy szülésznő tarifa árat. Jöhet priviben is, ahogy jobb Neked.

Egyébként a Cseh Erika oldalát olvasgattam, ott nekem szimpinek tünt, de ezek után... Ilyen bizonytalanságban etikátlan tartania a szülőnőit.
csurimuri
 
 


én is úgy ennék mandarint, itt van egy egész tállal, de úgy megindul a gyomorsavam és utána órákig küzdök vele...

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


Orsi én is eléggé savas vagyok kb a 15. hét óta, de most már minden mindegy alapon nyomom... éjjel úgysem nagyon tudok aludni, majd legfeljebb eldumálunk..., csapj bele az evésbe, én azt mondom!!!!

Kép

Kép
dcili81
 
 


Megyek leszakad a derekam, ez egyhelyben üléstől!

Mindenkinek kellemes éjszakát kívánok!

Kép

Kép
dcili81
 
 


Csuri, nem beszéltünk még a tarifáról a szülésznővel. Én nem is igazán szeretnék rákérdezni majd adunk, amennyit érdemel alapon vagyunk.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


papirmunka kesz. apa konyvelohoz el.

cili. jo fej anyosod! :twisted: :evil:

solya.
sarga. golden fern 1. a kodja:35YY 64/633
zold. lime zest 3. kod:90YY 69/419
narancs. ginger glow 6. kod:70YR 44/378

ugy kevertek oket be nekunk. Dulux a markaja. :lol:

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Nos! Használhatatlan vagyok ma! Ne haragudjatok! Nem tudom összeszedni magam! Holnap jelentkezem! Addig is mindenki vigyázzon magára és magzatára! Pihenjetek nagyot! Holnap ígérem, hogy "formába" hozom magam!

Csóközön!
sinaszi
 
 


huh... nekem is kezd elegem lenni lánykám mai viselkedéséből, mondtam is mérgemben, hogy már várom, hogy pár napot bent legyek a kóráhzban.. Hét hülye vagyok én???
Nem tudom most tolerálni a hisztijeit.....Apa szerint mást sem, de mosntam neki, ha ő is a 9 .hónapban lenne, lehet ő ishisztis p. lenne... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


kati. majd neha eszunk anyosomeknal az tuti, de nem akarunk odamenni minden este. plane, hogy naluk szigoruan vacsora van 5.30-kor, es belehalnak, ha akar 10 perccet is csuszik a dolog.
viszont felajanlottak hogy neha menjek at fozni napkozben. ez az otlet jobban tetszik! jovo heten elek is vele asszem, ha meg tudok vezetni. ez ugyanis egyre kenyelmetlenebb.
a hetre mar betankoltunk mikros kajakbol. ezekkel csak az a baj, hogy tul sosak.


boci. remelem semmi komoly. asszem csaki volt strepto pozitiv.

orsimorsi. remelem mar jobban vagy!

csurimuri. nem lehetett jo se neked se annak a masik lanynak, hogy elotted repesztettek burkot!

orsimorsi!
Cimicifuga 5 vagy 9 CH. 3X5,
Caulophillium szintén 5 vagy 9 CH. 3X5bogyó
ezeket naponta?

milyen sok haja van Hannanak. nagyon kis cuki!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sina, nálunk is hasonloak a méretek:

BPD 95 mm
HC 34o mm
AC 311 mm
FL 78 mm

Ezt 332o grammra mérték hétfőn, hát én is azon gondolkozom, mi lesz itt még 2 és fél hét alatt :shock:

Annyi a különbség, hogy én 184 cm magas vagyok, bőven 3 számjegyű testsullyal, szoval tényleg nem semmi kis vasgyuroink lesznek.

Mági, Edoci, Erika,lehet mi is egyszerre szülünk a klinikán? Trombi sztem beelőz minket :D

Orsi , Cili, a sav nálam is bejátszik, de még a kenyértől is ég, szóval minden mindegy alapon megy nálam is...

Csuri, csinálsz vonalzót? Csakhogy lássuk merre jársz :)

Trombi, tudod esetleg melyik szobában van a kád? Ja, Neked is irtak az áramláshoz értékeket? Nekem ilyeneket: PI, RI,A/B :roll:

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


trombi. kiraly, hogy minden ok!

cili. a mandarin kiralyno! :lol: :lol: azaz midenfele gyumi kiralyno, most hogy tovabb is olvastam! :wink:

sina. jo pihenest! remelem tudsz majd pihenni!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


lanyok. ne izguljatok a suly miatt. unokatesomnak is azt mondtak, hogy tobb, mint 3kg lesz a gyerek, aztan 2510grammal szuletett. :lol:

KépKép
KépKép
mush589
 
 


húú most elgondolkoztam ezen a vajódó kádon... Nem tudom jó ötlet-e.... :?

Nem tudtok valami jó cukrászdát,ahol figurás tortákat csinálnak? Lehet, hogy rendelek Annának, nem hiszem,hogy fogok már/még tudni sütni akkor...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hűha, hirt kaptam az egyik mamaklubos csajról, szegény nagyon megszenvedett: csütörtök éjjel 2 kor ment be fájásokkal, és szombat hajnalban!! megcsászározták...addig hagyták szenvedni. A babája pedig 3700 grammos :roll: Remélem én egy kicsit könnyebben boldogulok

Ja, és a barátnőm pénteken lesz 40 hetes, és még sehol semmi. Kiváncsi vagyok, meddig húzza

Kép
galzsuzsa
 
 


Zsuzsa:szegény csaj!!! Volt fogadott orvosa?? Na ha engem eddig hagynak, hát én megcsászározom magam! :evil:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Trombi, Zsiráf! szuper, hogy minden ok!

Lányok látom beszálltatok a mandarin evésbe... :lol: nálunk asszem apa erre keres... :) én ma is simán lenyomtam a 3 kilót ... igaz ilyenkor más nem megy le... de valahogy nem tudok annyit enni belőle, hogy elrontsam a gyomromat! És az az érdekes, hogy nekem is van savam, de a mandarintól nincs... ki érti ezt?

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
bkatalin
 
 


hú zsuzsa! Ez kínzás...

Mági! Úgy látszik a gyerkőcökben is bujkál ,ma valami. A kisfiam ma olyan vásott, hogy nem ismerünk rá... :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
bkatalin
 
 


Mush: tényleg nem lehetett jó, főleg Neki, bár múlthéten egy főorvosi bemutatásnak voltam tanujana az borzasztó, olyanba senkinek ne legyen része lehetőleg.

Zsiráf: csinálok vonalzót. segítetek, nem tudom honnan kell letölteni.

Mági: én is hasonlóan érzek, nagyon türelmetlen vagyok néha Lillával-azután rögtön megbánom
csurimuri
 
 


Zsiráf - nem tudom, hogy melyik szobában van a kád, csak azt, hogy tuti nem a 4-esben (mert ott dumcsiztunk a szülésznővel a hétvégén) De gondolom lehet kérni, ha abba szeretnél menni, ha éppen szabad.

Mai flowmetriás értékek: PI:0,66, RI:0,49, A/B: 1,96

Nálam is bejön a mandarin mostanában!:)

Kép
trombibébi
 
 


Mági: nem volt ott az orvosa, aszülésznők hagyták kinlódni azzal a dumával,h "meg kell tudja szülni", szombat reggel pedig meglátta az ügyeletes orvos, és azonnal császározta...
Amúgy meg lehet abban valami, h a szülés fejben (is) dől el, ő már húsz hetesen rettegett a nagy naptól, merthogy az anyukája is nehezen szült :roll:
Én még mindig optimistán VÁROM a szülést, és megfogadom a pszihológusnő tanácsát (szintén kismamaklubbi előadáson volt), hogy a dolgok pozitiv oldalát kell nézni :wink:

Kép
galzsuzsa
 
 


Mushi! Vigyázz azérta sos kajával! Nehogy nagyon bevizesedk tőle!

Mindenkinek jó éccakát kívánok, vigyázzatok magatokra, és ma éjjel állítólag nincs front, úgyhogy próbáljatok pihikélni!

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
bkatalin
 
 


Trombi, az enyém is hasonlo,
o.79, o.54,2.18

Láttátok a hiradóban a szülésről a riportot, hogy Veszprémben pl kötelező fizetni érte ha fogadott orvosod van? Igy akarják kikerülni hogy zsebbe menjen.. :roll: 1oo körül van és számlát adnak róla.

Csuri, kattints bármelyikünk vonalzójára amelyik tetszik, és ott a szüléssel kapcsolatos vonalzót kell keresni.
Ott megadod az utolso vérzést, és hogy mikorra vagy kiirva. És kész is.
Aztán kapsz majd 2-3 féle kodot, ezeket kell használni itt a Babaneten a Profilban, be tudod oda másolni, igy automatice mindig ott lesz ha irsz. Azt hiszem BB Code... Remélem segitettem :D Ha bármi segitségre lenne még szükséged, szolj ám!

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


zsuzsa. en is varom a szulest, nem felek tole. :lol: talan, mert nem tudom, hogy mi var ram? es probalok minnel jobban a huvelyi szulesre koncentralni. nem nagyon szeretnek csaszart.

csuri. mi az afoorvosi bemutatas?

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Mush: az, amikor az osztályos(választott orvos)NEM DÖNTHET, VAGY NEM AKAR eGYEDÜL DÖNTENI A KISMAMA SORSA FELŐL (ÁLTALÁBAN CSÁSZÁR ESETÉN). Ebben az esetben összehívják a vizsgálóba az osztály orvosait és "bemutatják" a pácienst a főorvosnak, akit ő mindenki szeme láttára megvizsgál, melynek alapján beleegyezik pl. a császárba, vagy egyéb beavatkozásba. A múlt héten ezt követtem nyomon, bár szerencsére azért egy függöny elválasztott.
csurimuri
 
 


csuri. mi a kiirt napod? csinalok neked egy vonalzot es elkuldom, amit be kell illeszteni

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Mági! Szinte minden komolyabb cukrászdában lehet ilyen tortát rendelni, de baromi drága 6-9 e Ft között vannak és csak vajkrémmel készítik különböző izesítéssel (szerintem nem annyira gyerekeknek való) Én már megfutottam ezeket a köröket és egyre inkább arra hajlok, hogy feketeerdő tortát rendelek egy marcipán dísszel!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


mush:
megint új a vonalzód? :)

Hová tűnt a Született feleségek??? :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Enikő:
akkor amilyen szép, olyan szar... :? Hát asszem, hogy ,ha leszakad a derekam, akkor ism egsütöm a mogyorótortát.. Max. teszek rá marcipánt.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


magi. igen. igy a vegere probalok valami aranyosat talalni. a babafalvas azert nem volt jo, mert szinte mindenkinek olyan van. most eppen ez jon be.. :wink:

torta. itt tescoba meg hasonlo helyeken lehet olyan tortat kapni, amirol irsz, de egyet kell ertsek enikovel nagyon szarok es tele vannak etelfestekkel.
mar elore rettegek, hogy majd hofeherkes mutortat kell majd vennem.
a mogyorotorta sokkal jobban hangzik.:)))

KépKép
KépKép
mush589
 
 


mush:
csak Apa meg ne nézze a fórumot, a rózsaszín elárul.. :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


na ja. en a labujjak miatt valasztottam, fel sem tunt, hogy rozsaszin.
ajaj lehet masikat kell keresnem. na majd holnap. :wink:

KépKép
KépKép
mush589
 
 


nyugodalamas jo ejszakat mindenkinek! megyek vacsizni. asszem vajas lekvaros kenyeret fogok enni papirtanyeron. :wink:

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Mush: azt nagyon megköszönöm. kiírt napom a dec. 12.

szép álmokat MINDENKINEK!!!
csurimuri
 
 


Most este egész jól vagyok, nem jósolgatok :) lehet köszönhetem az este bevett magnéziumnak. Holnap reggel NST! :) Majd jövök hírekkel, hogy mizu.

Jóéjt mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Januári kismama vagyok és egy gyors segítségre van szükségem!
Nagyon fáj a gyomrom,hányingerem van,húz a derekam és a hátam. Ja és a hasam is görcsölget néha.
Lehetnek ezek már a szülés előjelei???? köszönöm

sahli
 
 


Csuri, ugyanarra a napra vagyunk kiirva :D

Kép
Kép
zsiraf8
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?