Új privát üzeneted érkezett!

két császár után mennyire veszélyes a 3. ?ha valakinek van tapasztalata ebben ,várom a történetét.
Vendég
 


Szia!

Én sem tudok még tapasztalatokat, én is a harmadik császáromra készülök kb. másfél hónap múlva. A doki azért ijesztget, mert harmadik, meg hogy tavaly volt a második, nagyon friss dolog. A belső heg miatt veszélyes leginkább, mert ha az kireped... ezért tuti császár lesz és mondta doki, hogy nem várják meg a végét, valószínű már két héttel a kiírás előtt kiveszik a babát. Többet nem engedélyeznek (bár nem is szeretnék többet), így orvosilag indokolt a petevezeték elkötés, felajánlották, megbeszéltük és elfogadjuk. Nem akarom az életemet a továbbiakban kockáztatni.

Védőnénim szerint volt nála olyan, akinek 5 császár volt. Túlélte rendesen, de azért szerinte sem szerencsés.

Nálad is ez a helyzet?

Szilvia
 


Sziasztok!

Nekem 3 császárom volt.

A harmadiknál semmi komplikáció nem volt.

Nekem a másodiknál volt hegszétválásom.Ez is vajúdás közben.Ugyanis hiába tudták,h császár lesz,bent is feküdtem,a dokim eltűnt.Így 9 és fél órát hagytak vajúdni. :evil:

A harmadik császár mindenképp programozott.
Ez azt jelenti,h a kiírt időpont előtt legalább 1 héttel már be kell feküdni.Azért,h szem előtt legyen az ember.Nekem is így kellett volna,de Zalán 3 héttel előbb érkezett! :lol:

Persze ez valószínűleg kórházanként változik.
Én a SOTE II-n szültem a harmadikat.

Én egyre jobban vágyom egy negyedik babára.
Az én dokim azt mondta még belefér.

Sziasztok
Vendég
 

 
 

sziasztok!Én is a harmadik császárra készülök,ráadásulkevés idő telt el nem lesz köztük két év sem,és az előző császárnál majdnem szétment a hegem állítólag "papírvékonyságú" volt.
emesedora!Azóta már túl vagy rajta,és tudom nincs sok időd három gyerek mellett azért ha erre tévedsz leírnád mi volt?Vagy bárki aki hasonlón túl van?Izgulok!Köszi:éva
 


sziasztok,

en is tudok olyan anyukarol akinek harom csaszara volt, nala nem volt heg szetvalas, semmi komplikacio, ez egyentol is fugg es persze attol, hogy mennyi ido telt el a ket mutet kozott. En most keszulok a masodik csaszira, 1,5 ev lesz csak a ket gyerkoc kozott igy tuti csaszaroznak es a doki azt mondta 10 nappal a normalis ido elott veszi ki a babat, de befekudnom nem kell.

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok! Nekem 3 császárom volt,most várom a 4 . babut, vajon bírni fogom ?
 
 


Sziasztok!
Én decemberre készülök a 3. császárra! Jó lenne tudni, mire számíthatok! A SOTE I. -en fogok szűlni!
 


szia B.tünde!van orvosod vagy ügyeletesnél szülsz?én nem vállalom a 3.császárt ,mert az utolsó 2 szülésem császár volt és azt mondták,hogy veszélyes lenne a 3. valami hegszétválás veszélye miatt.szia.szurkolok neked!

 
 


szia lina4!nekem 6 gyerekem van ,az utolsó 2 szülésem császár volt.furcsa ,de én még bevállaltam volna még egy babát,de azt mondták,hogy a 3.császárt ne vállaljam be,mert hegszétvállás lehet és az veszedelmes.habár elvileg az a 2.császár után is lehet.írj,majd,hogy mi a helyzet.szia

 
 


szia málna05!légyszi írj,megvan már a baba?hogy hogy engedték a 3.császárt,ha a 2-nál volt hegszétvállás?mert az életveszélyes.ha tudsz írj!szia

 
 


szia málna05!bocsi most látom,hogy nem neked volt hegszétválásod,hanem az alzizának.de ,ha neked olyan vékony volt a heg,nem mondták,hogy ne vállalj több bébit?légyszi írj

 
 


szia alziza!azt szeretném megkérdezni,hogy neked a 2. császár után nem mondták,hogy ne vállald a 3-at?hol szültél,melyik kórházba?engem nem tudom miért akarnak lebeszélni még egy szülésről.légyszi írj

 
 


Szia Tünde!
Én 2006. júniusában a SOTE I-en szültem császárral a kisfiamat, azóta négy hónappal ezelőtt ugyancsak császárral, de máshol a kislányomat. Mi érdekelne a Sote-val kapcsolatban?

Rita

Kép,
Kép
 
 


szia ritmit!neked a 2.császár után mondtak valamit?pl,hogy 3.babát ne vállalj majd a császár miatt?

 
 


Sziasztok!
Nekem a 3. császárom lesz, Ádám dokinál, a SOTE 1-en! Mindegyik gyerkőcöt máshol szültem, de egyikkel sem volt túl jó tapasztalatom!
Az elsőt a Jánosban, másodikat a Szent Istvánban, a harmadiknál még van bő két hónapom, még válthatok!!! Minden vélemény érdekelne a dokival kapcsolatban is!
Sok jót, de rosszat is hallani róla!!!! Három műtét után nem mindegy, hogyan "foltozzák" össze az ember hasát! Ezért fontos, hogy a doki szakmailag top-on legyen!!!!
Nekem eddig még senki nem mondta, hogy csak kettőt lehet császárral szűlni, sőt, már hallottam olyanról, aki 4-et szült műtéttel!!
 


szia b.tünde,ez jó hír,érdekes nekem meg azt mondták,hogy a 3.veszélyes,de nem tudom miért.de sokan azt is mondták,hogy lehet 3.neked nem volt az első 2-nél semmi gond?minden simán ment?most mit mond az orvos?programozott császár lesz?

 
 


Sziasztok!

A második császár után a dokim egy szóval sem mondta, h nem vállalhatok harmadik gyereket, csak annyit mondott, h bő két év korkülönbségnek kéne lennie.
Tünde! Engem először a I. sz. Klinikán műtöttek, és szakmailag rendben van az a szülészet, főleg császár terén. Ádám ott egy elég népszerű orvos, nem hinném, h rosszul csinálni. Én a másodikat a Szent Imrében szültem, és nagyon jó élmény volt a műtét és utána is. Persze ugyanúgy fájt, de nem mindegy, milyenek a körülmények. A klinikán másnap délelőttig nem kapod meg a babát, hanem őrzőben vagy az intenzíven. Ez ott nem olyan jó, nem szoptathatsz, viszont szakápólók vannak veled, és jól ellátnak.

Rita

Kép,
Kép
 
 


szia az 1.számú klinika az hol van helyileg pontosan?

 
 


Szia Ritmit!
Az nem jó hír, hogy csak másnap adják oda a gyerkőcöt szoptatni a SOTE-n! Ádám dokit mégcsak egyszer láttam, ilyenekről nem is beszéltünk, azt mondta, hogy a szülésznőtől kérdezzek!
Nekem a 2. császár altatásban volt, szeretném ezt is abban kérni, mert az első horrorisztikus élmény volt!
Én úgy informálódtam kismamáktól, hogy 6 óra múlva felkelhetek a műtét után, és a baba is velem maradhat!
Azért érdekelne, kinél szültél a Szent Imrében, és volt-e tarifája, meg hol van a magánrendelése!
Köszi előre is!!!
 


sziasztok,nektek nem mondták az orvosok,hogy a 3.császár azért veszélyes,mert hegszétválás lehet?

 
 


Sziasztok!
Nekem nem mondta senki, hogy a 3. császár veszélyes lehet, mondhatnám úgy is, hogy meg sem igazán vizsgáltak! Most 30. hétben vagyok!
Érdekelnének Szent Imrés tapasztalatok is, lehet, hogy kórházat váltoK!!
Tudtok egy jó orvost ajánlani a Szent Imrében?
 


szia,mindenképp a szent-Imrében szeretnél szülni?Állítólag már felvan újítva,szép meg minden ,de az orvosok nem tudom,hogy kicserélődtek-e,mert 16éve ott szültem és akkor elég szörnyű volt.Jó kórház és jók az orvosok pl a Jánosba,meg a Dél-pestiben.És nem is nézik a hegvastagságodat?pedig az fontos.írj majd légyszi folyamatosan mi történik veled,meg majd szülés után is,hogy milyen volt.az előző császáraid mikor voltak?

 
 


szia emesedora,légyszi írj,hogy milyen volt a 3.császár,simán ment minden?

 
 


Sziasztok!
Mára már teljesen tanácstalan lettem! Rengeteg negatívumot hallottam a SOTE I-ről (pl, műtét utáni hasnyomás, homokzsák, a kicsit csak 24 óra múlva adják oda, stb.)
A választott orvosról nem is beszélve....
Itt vagyok 31. hetesen és még nincs orvosom, sem kórház, ahol szülni fogok!
Légyszi segítsetek nekem egy jó dokit találni, aki szakmailag is a topon van, és lehetőleg a SZent Imrében!
Mó!
Az első gyerkőcöt a Jánosban szültem, nem ajánlom senkinek!
Itt minden "rossz" megvolt, a homokzsák, a hasbanyomás óránként, 24 órás szigorú fekvés, cukrosvíz a gyereknek!
Hát én ezeket szeretném elkerülni!
Kösz a segítséget előre is!!!!!
 


Szia Tünde!
Bocs, h csak most válaszolok.
A Sz. Imrével kapcsolatban: a dokim Barna Péter volt. Sajnos az a helyzet, hogy ebben a kórházban nagyon leterheltek az orvosok, talán túl sokan mennek oda, kevés a jó szülészet... Én a huszonötödik héten váltottam Barnához, de sajnos kellett hozzá protekció (anyum orvos). Nem tudom Neked biztosra mondani, hogy ha felhívod, elvállal-e 30. hét után, de megpróbálhatnád. Vagy esetleg mondhat valaki mást. Azt tudom Neked mondani személyes tapasztalatként, hogy a Sote nem olyan szörnyű, kicsit talán túl feketén látod ott a helyzetet, szerintem szakmailag jó hely! A műtéttel semmi bajom nem volt, nagyon szépen gyógyult, csak a körülmények, a hozzáállás volt más a Szent Imrében. Lezserebb hely. Homokzsákot pl. nem kaptam a pocakomra, a klinikán igen, és most hiányoltam is. Az, hogy nem kapod meg rögtön a babát, nem olyan nagy baj (szerintem), mert nem biztos, hogy rossz, ha kicsit tudsz pihenni, úgyis nagyon fáj akkor még. Én is beadtm most a csecsemősökhöz, mert nem bírtam babázni.
Csak segíteni szeretnék, h ha nem sikrül dokit találni, akkor se keseredj el! De szerintem próbáld mefelvenni a kapcsolatot a dokival, meglátod mit mond.

Rita

Kép,
Kép
 
 


a Szent-Imrében egyedül a homokzsák volt jó,mert az szerintem fontos!saját orvos nem szükséges,de a 3.császárnál talán jobb ,ha van,de 30.hét után nem biztos,hogy valaki elvállalja.végülis ügyeletesnél is jó,nem lehet gond.a Dél-pestibe a Somogyi dr,nagyon jó orvos.

 
 


szerintem a szenz-imre nem jó kórház,menj máshova!figyelik a hegvastagságodat?mikor voltak az előző császárjaid?a 3.császárt legkésőbb a 38.hétig megkell,hogy csinálják.

 
 


Szia Rita!
Miért váltottál kórházat (orvost), ha meg voltál elégedve a SOTE-n?
A héten megyek vissza Ádámhoz és megkérdezem a szülésznőt a részletekről, v. bemegyek egyszerűen a klinikára!
Azt tudom, hogy nem tudom majd megfogni a babát műtét után, de az apukája miért nem kaphatja meg? Az előző műtéteimnél így volt legalábbis, hogy amíg én az intenzíven "nyögtem" a fájdalmat műtét után, addíg az apukája ott ülhetett az ágyam mellett a kicsivel a kezében, v. kocsiba tette, és amint jobban lettem, mellém tehette szoptatni! De addig is nézegethettem, ez nagyban segítette, sőt meggyorsította a felépülésemet a műtétből!
Sőt, ami a legfontosabb volt szerintem, hogy a másodiknál az Istvánban 6 óra múlva felkelhettem, segítettek megfürödni, aztán velem maradhatott a baba!
Persze nagyon fontos, hogy az orvos szakmailag topon legyen, hiszen 3. műtétem lesz, jókora súlytöbblettel!
Meg bevállalnék ha lehetne a későbbiekben még egy babát is!!!!!!
De csak pár év múlva, mert most kétévente jöttek a gyerkőcök!!!
Megvárom a következő találkozót a dokival, aztán döntök!!!!
 


szia b.tünde,te hány éves vagy?neked figyelik a hegvastagságodat?állítólag fontos.most kisfiad lesz vagy kislányod?és a másik 2 gyermeked?írj,majd légyszi szülés után,hogy minden simán ment-e.

 
 


én a jánosba voltam vizsgálaton és kérdeztem a dokit,hogy vállalhatnék e mégegy babát,ha volt már 2 császárom,és azt mondta,hogy inkább ne,mert az nagyon kockázatos

 
 


Szia Mó!
38 éves vagyok, a kislányom 4 volt aug-ban, a kisfiam 2 szintén aug-ban! Most ismét fiút várok jan.2-re.
Eddig nekem egy orvos sem mondta hogy nem szülhetek többet, pedig mindegyik szülésemkor közel egy mázsa voltam!
A hegvastagságomat meg egyáltalán nem nézték!!!
A 30. heti Uh-on azt mondták, hogy csak később nézik, amikor már nagyobb a baba súlya!
 


akkor még nekem se késő,mert én 35é. vagyok.téged altattak a császároknál?engem egyszer altattak,egyszer meg gerinc érz. írj,majd akkor még.szia most hova jársz t.gondozásra?

 
 


Sziasztok!

Nekem nyáron volt a 3.császárom.
Van egy 5 egy 3 éves valamint egy 4 hónapos kisfiam.
Nekem a 2-nál volt hegszétválásom.Akkor megkérdezte a dokim,hogy szeretnék-e még szülni,mert ha igen,akkor az tuti császár lesz.

Momó,nekem nem csinálták meg a 38. hétig,hanem 5 nappal előtte császároztak!!
Mindegyikből hamar felépültem,nem volt rossz élményem.
Az első kettőt máshol szültem,de azt a kórházat sajna bezárták,így követtem a dokim.Gerinc érzéstelenítéssel szültem mind a három fiam.
Volt homokzsák is,du.2 kor szültem, este 6 kor már hozták is Zsombit,másnap reggel 6-tól 3 óránként kint volt az akutban is nálam.Nem egész 2 napra rá,már baba-mamás szobában voltunk!

Utolsó császáromnál beszélgettem az altató orvossal,aki kérdezte szeretnék még babát,mondtam,hogy igen,csak nem tudom szabad-e.
Ő megkérdezte a dokim,aki azt mondta: -Neki lehet!
Gondolom ez attól is függ ők mit látnak bent!!!
Másnak a vizitnél azt mondta a másik doki,aki bent volt:-Anyuka,magát úgy varrtuk,hogy 4.,de még 5.babája is lehet!

Egyenlőre ennyi!

Sziasztok.Betti

 
 


Sziasztok!
Nekem is hamarosan sor kerül a 3. császáromra a Szent Imrében.
Jan. 2-re vagyok kiírva, dec. 27-én fekszem be a kórházba!
Azt mondta a doki, hogy egy kis fájást kell produkálni, mert az nem jó a babának, ha csak úgy kikapják!
Én is szeretnék még babát!
Az első érzéstelenítés gerincbe történt, nagyon szörnyű volt!
A 2-at ezért altatásban kértem, és a 3-at is így fogom!
 


szia betti,melyik kórházban szültél?

 
 


szia b.tünde!érdekesek az orvosok,nekem meg pont azt mondták,hogy a 3.császárnál nem várják meg a fájást,hanem 38.héten programozott császi,ez a legbiztonságosabb.hát nem tudom,majd írj

 
 


SZIASZTOK!

Tünde!

Nekem is produkáltak egy kis fájást,pozéval.Ahogy fogalmozott a fődoki "kell pár fájás előtte,kicsit be kell sokkolni a babát,mert nem jó simán kiemelni"
Kicsit be is sokkolták ,egy csepptől úgy befeszített,hogy nagyon.Nem tetszett neki lement nagyon a szívhangja,kellett pár perc, míg vissza állt a normál kerékvágásba!!!
Mi volt a gondod a gerinc érzéstelenítéssel???Nekem az első után volt borzasztó fejfájásom, a másikaknál semmi gond nem
volt!!!!!!!!!!!!

Momó!

Kétszer szültem Bonyhádon,utoljára meg Szekszárdon!

Sziasztok:Betti

 
 


Ezt még ide illesztettem nektek,írtam a családi neten egy nőgyógyásznak,kíváncsi voltam az ő véleményére is:

"Tisztelt Doktor Úr!

Azt szeretném megtudni,hogy mitől függ,hogy valaki hányszor szülhet császárral.Nekem mind a három szülésem császáros volt. Nagyon hamar regenerálódtam van egy 5 és egy 3 éves, valamint egy 4 hónapos kisfiam! Műtét közben megkérdeztük az orvosomat, ő azt mondta, nyugodtan szülhetek még? Mitől függ a műtétek száma, illetve mennyi idő javasolt az előző szülés után az újabb teherbe esésre? Nagyobb-e a kockázat a következő császárnál?
Köszönettel : Betti

Két veszély van: a hegszétválás és a hasi kiterjedt összenövések. Előbbi esetleg életveszélyes vérzést, utóbbi a babára nézve veszélyes hosszú méhből való kiemelést okoz. 3 császárnál több semmi esetre sem javasolt.
Olvassa el a honlapomon (www.drpetroczi.hu) írottakat.
Üdvözlettel:
Dr. Petróczi István "

Jó éjt:Betti

 
 


Szia Betti!
Az első császárom gerincérzéstelenítéssel volt. Mindent éreztem közben, sokszor fájt is! A legtalálóbban úgy tudnám elmondani, úgy éreztem, mintha keresztül menne rajtam egy vonat.....
És ez engem annyira besokkolt, hogy sírógörcsöt kaptam, na meg az utána jövő fájdalmak, az érzéketlen lábaim, hidegrázás, durva hasbanyomások, homokzsák és a 24 órás fekvés..Brrrrrr.......
Még most is kiráz a hideg!
Aztán a hónapokig tartó gerincfájás....
Írjak még pár szörnyűséget?
Az orvosról meg az a véleményem, hogy 10-ből 9 doki ezt válaszolná!
Üdv:T.
 


szia Bernus!na erről beszéltem!!!!ezért nagyon veszélyes már a 3. császár is.ez a hegszétválás meg az összenövés.szia

 
 


szia b.tünde ,mi van veled?megvan a baba?ha van időd írj,hogy milyen volt a császi,minden simán ment?

 
 


Sziasztok!
Én ugyan még nem szültem sehogy sem.. de négyen vagyunk testvérek.. mind császárral születtünk! :)
Ráadásul anyumnál még a régi módszerrel vágtak köldöktől lefelé hosszában..
Nem volt semmi problémája ebből.. a 4.-et ráadásul 44 évesen szülte..
Szóval ne aggódjatok! :)
Vendég
 


funky, ez igaz? akkor ez jó hír,de úgy látszik az orvosok félnek ,meg nem hangoztatják,nekem a 3.császit se javasolják.

 
 


Sziasztok!

Hát megoszlanak igencsak a vélemények a császárról .Némelyik igencsak rémisztő.
Én nekem 2 császárom volt az elsőnél gerinc érzéstelenitőtt kaptam de nekem mondhatom nagyom jól sikerült ugyes volt a kishölgy mert elsőre eltalálta a szúrást igaz nem volt könnyú mert előtte kaptam fájás erősitő infuziót amitől iszonyatos fájásaim voltak és közben kellett szólnom na most szúrhat .Nem éreztem semmit közben csak azt hogy mozgatak ahogy kiemelték a babát.Útána nem volt valami jó érzés a lábbzsibbadás,és a hideg rázzás. de a legrosszabb az volt hogy másnap reggel felkelett állnom és a nővér ott hagyott a korteremben azt hittem összeesek ráadásul nekem iszonyat fejfájásom volt de nem kaptam rá semmit pedig az éjszakás nővér mondta hogy a dokinak szóljak és még kiir egy infuziót és attól elmulik a fájás de nem kaptam mondván nem én értem anyuka hogy császárral szüljőn.Ez igazán letaglozott ugyanis nagyon csalodott voltam amiért nem sikerült megszülni. :cry:

A második császár már altatásban történt ugyanis a baba szívhangja rossz lett 50-es és sos ben történt a császár a nővérke vagy nem tudom ki volt 2 vénámat szurta szét a szülészeten mikor előkészitettek nagyon fájt annyian voltak körülőttem és az a kapkodás , pedig nagyon jól látható vénám van a harmadikat már a szülésznő nem engedte és a mütöben a hölgy elsőre eltatálta . Az altatásban viszont az a rossz hogy mütét útán felébresztenek és amit éreztem iszonyatosan sajgot a hassam ahol vágtak és csak a második infuzióba kaptam fájdalom csilapitott hát azt hittem soha nem folyik le az infuzió aztán mire hatott .Hát ez nagyon rossz volt főleg nem láttam a babát és kerestem de a csecsemős is bejött megnyugtatni minden rendben van mert a férjemre is kétkedően néztem.De délután megkaptam teljes 1 órát ott volt velem.És a felépülés is könnyebb volt most első nap már egyedül tudtam zuhanyozni ,homokzsákot csak az elsőnél kaptam igaz nővérke drága ugy bekötözött hogy lapos volt a hasam :D

Ja és kérdeztem a doktornőt hogy ő hogyan látja ha szeretnénk 3 babát a válasza 1 év múlva megprobálkozhatunk vele .

De mütét előtt megkérdezték szeretnénk-e még másik babát mert van lehetőség arra hogy elkösennek

Szép napot mindenkinek
 


Sziasztok!

Érdekelne, hogy a Sote I és a Szent Imre kórházakban a császárnál apuka bent lehet-e a műtőben??? Sajnos nem találtam erről információt!
Köszönöm!

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: