Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsa! Elküldi Mo-ra, semmi gond nem volt :-)

Móni, ez aranyos :-), "nem sürgős, de nyárra szeretnék egyet mindenképp"

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Nekem van natúr manducám és mivel lesz egy Lanám, így valszeg porosodni fog és lehet, hogy eladnám. (Bár a férjem szerint "ne váljunk meg tőle, ez olyan jó"- na ezt is ritkán hallom a szájából. De nem akarok halmozni.) Szóval, ha valaki nagyon beindul manduca ügyben, küldjön majd e-mailt: kisvicus@gmail.com . :D

kisvic
 
 


Saara: Irtam a Jakobosoknak egy-egy nagyon mezes mazos email-t hatha megis küldenek MO-ra
ez valaszolt is, hogy eddig mindig azt mondta, hogy nem, de na jo akkor megis küld MO-ra (mondjuk nem irta, hogy mivel mert a hermest is meg a dhl-t is felajanlottam neki, gondolom, hogy hermesel mivel NO-n belül is azzal küld).
Szoval most azt gondolnam, hogy azert nem akarta elötte mert nem tudta, hogyan küldje.
:
smzsgalf
 
 

 
 

Smzsgalf :) Te csomó fórumot olvasol szerintem, tudnál nekem netán keresni lana kendős képeket? Érdekelne a Nyár is meg az új Havasi gyopáros is. És Mangó is, bár félek, kicsit túl lányos színe van. Közeleg a névnapom, na. És Apa is vajszívű hangulatban van. És tök jó lenne egy rövidebb kendő is, ami a hátihoz ideális, és nem söprök fel alaposan vele minden játszóteret, orvosi rendelőt stb.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter! Ezeket talaltam Sommer(nyar), Mango es meg mas Lana
Sommer es Melone
Edelweiß (de nem tudom, hogy ez az uj Havasi gyopáros-e)
Solara es Mango

Kicsit az a baj a Lana-val, hogy NO-ban nem annyira kedvelt (gondolom, tul nagy a Didymos, Hoppediz, meg Storchenwiege befolyasa)
Majd keresgelek meg "action" kepet is.

Ha kell valakinek 5-ös Katja 40€-ert irjon privit
smzsgalf
 
 


Köszi Zsuzsa! Ez az új Havasi gyopáros. Az action képeknek meg különösen örülnék :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


smzsgalf: ne má', a kardomba dőlök: van lila is köztük. Mit írnak róla? És mennyi? :x

kisvic
 
 


Mango
meg egy Mango
(en ezt nem erzem lanyosnak)

Edelweiß

mas kepet sajnos nem talaltam.
smzsgalf
 
 


kisvic, nem egeszen ertem a kerdest. Ezek nem elado kendök, csak fenykepet lanakrol. Ugye te csak kepeket akartal, Eszter?
smzsgalf
 
 


A németeknél általános jellemző, hogy a német termékeket részesítik előnyben, a Lana meg svájci.

Előfordul azért néha e-bayen.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


smzsgalg: Jaaaaaaaaaa, akkor jóóóóóóóó!!!!!!! :D (Az Esztert nekem írtad? Nem az vagyok. :) )

kisvic
 
 


Nem, safranynak irtam, mivel ö kerte a kepeket. :-)
smzsgalf
 
 


Mi 4 és fél hónaposak vagyunk (mármint csak a kisfiam:)) és 440cm-eset rendeltem. Persze háton akarom hordozni, lehet, hogy nekem is jobb lett volna kisebb???????

kisvic
 
 


smzsgalf: nem mindig vagyok ám ilyen félreértős!!!! :D :oops:

kisvic
 
 


Zsuzsa :D hogy te milyen szuper rendi csaj vagy! :D
Ezer koszi, hogy vetted a faradtsagot! :D
Angolul irtam nekik amugy.

Ma pont azzal vigasztaltam magam, h jobb lenne egy 5-os (katya 6-os es hatihoz pl. hosszu).
Na akkor majd meglatom...

Neked milyen kendoid vannak amugy?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Zsuzsa, meg egy kerdes: Mit tudsz a lenes/pamutos didykrol? Nem gyurodik?
saara
 
 


Ma végre feladta az osztrák csajszi az Irist! Talán ideér a héten.
Már kezdtem félni, hogy gáz van, mert egy hete elutaltam a pénzt (azt az ominózus 70 €-t!, 45 helyett).
Mindenesetre nagyon várom már. Remélem, nem lesz túl rövid, 4-es...Én azért nem vagyok sovány (bár lehetek még :) )

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Ah, nincs mit, tan beirhatok ide egy szöveget es akkor lehet nemetül kerdezni, mert lehet, hogy azon mulik. Mondom nekem meg soha senki sem mondta, hogy nem küld, csak neha kicsit meg kellett gyözni :lol: Nekem az angolul biztos nem menne, habar ott lakok mar 2 eve :oops:
en azt gondolnam, hogy jol jön egy rövidebb kendö is, pl. csipön engem nagyon zavarnak a lelogo vegek.

Hat ehm, van egy kettö, habar el is adtam nehanyat, csak ha latok valami jot akkor azt megveszem :oops:
4-es piros/feher indio
4-es fekete/feher indio
6-os ellipsen schwarz
3-as moritz

es ezeketöl szerintem meg megvalok
6-os kek/feher indio
7-es vicky storchenwiege
7-es kek leo

Nekem meg nem volt lenes kendöm, a nemet forumon azt mondjak, hogy nagyon jok nyaron. Nem tudom, hogy gyürödik-e. De megkerdezhetem, ha akarod.

Ezeket hirdettek az angol levelezö listan, hatha erdekel valakit:
As new Ergo, only tried on a handful of times indoors. Blue with seersucker stripe lining. Latest version £45

Kozy in Emporia with XL straps, little used £40
http://i17.photobuc ket.com/albums/ b66/HHamer2001/ P1000768. jpg

Lana Rosa pink 5.2 metre wrap £45
http://i17.photobuc ket.com/albums/ b66/HHamer2001/ P1000770. jpg

nemet forumon:
ergo baby carrier, cranberry, neu mit ovp 80€ +porto
(de tan le lehet alkudni, hogy ennyiert elküldje MO-ra)
smzsgalf
 
 


Hm, tenyleg van 1-2 kendod, Zsuzsa :lol: a 7-est mihez hasznalod? es milyen a storchenwiege?

szerintem jo otlet a nemet sablon szoveg! nekem per pill. nem kell, de masnak biztos hasznos lehet.

Megkerdezned a lenes kendot? :oops:
koszi szepen!
saara
 
 


smzsgalf: Mutass képeket az eladóidról, légyszi, hadd csorgassam a nyálam egy kicsit!!!! Melyik mennyi?? (Hogy meg is pukkadjak... :D )

kisvic
 
 


Hat pont az a baj, hogy 7-es kendövel nem nagyon tudok mit kezdeni, csak nagyon szeretem a storchenwiegeket.
Megkerdeztem a lenes kendöt, majd beirom a valaszt.

kisvic: majd teszek fel kepet, ha eldöntöttem, hogy tenlyeg eladom :-(

meg valami a nemet forumbol (csak kimasoltam, le is fordithatom), hatha valakinek kell Jakob helyett Paul ;-)
Didymos indio blau-weiss Größe 4 (hat 4,05m) wie neu. 45€
Didymos Paul, Größe 5 (4,25) mit Mittelmarkierung, schön weich, gebraucht. 40€
Didymos Jonas, Größe 4 (3,90) schön weich, gebraucht. 35€
Didymos Jonas, Größe 6, mit Mittelmarkierung, schön weich, kleiner Webfehler in einer Raute (falscher Faden, zeigefingerlang), sehr wenig gebraucht. 50€
Hoppediz Lille, Lang, 4,60 (hat aber 5m) wunderschön, wie neu, wenig genutzt. 40€
Moby Wrap terracotta, wie neu, 28€
smzsgalf
 
 


Köszi Zsuzsa! Irtó rendes vagy, tényleg. Csak képek kellenek, azért, hogy könnyebb legyen a döntés. Bár a képek után egyre nehezebbnek érzem :wink:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Saara,
nekem a sógornőm vette meg a német e-bay-en az ötös Jakobot tavaly novemberben. 47,5 euro volt: a szállítási költség Németo-belül (mert utána ők hozták el nekem Bp-re.)
Nem tudom létezik-e, hogy ez régi Jakob, csomószor nézegettem, és nem találom rajta a mittelpunktot...

Nuska+
nuska1
 
 


Zsuzsa, az a moby wrap engem mégiscsak lehet, hogy érdekelne. De Háztól házig mennyire jönne ki a költség? Ha pl. 50 €, az sok! NEm tudnátok kiszámítani a szállitás, csomagolást, egyebet? Én utalni tudok, esetleg kártyázni...De nem halálfontos, csak felpiszkálta a fantáziám! :)

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Zsuzsa! Mit szeretsz a Storchenwiegékben? Sokaktól láttam már nagyon jó véleményt róluk.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Kriszti, én az ebayen Amerikából vettem a Moby Wrapemet, tök újan ettől az eladótól:
http://cgi.ebay.com/NEW-11-color-choice ... 0039413275
Akkor még olcsóbb volt a postázás, de mivel a dollár a béka feneke alatt jár, talán még így is elég olcsó. Nem néztem most van-e olcsóbb eladó az ebayen de nézd meg, talán találsz újat is jó áron.
kattix
 
 


Kriszti! Hat szerintem ezt a csajt meg lehet kerni, hogy küldje levelkent, akkor az 6€ postaköltseg lenne. Hogy mennyi az atutalasi költseg azt neked kell tudni, arrol fogalmam sincs. Tan nyithatsz paypal szamlat, de ahhoz megkene kerdezzem, hogy van-e neki.

Stochenwiege: nehez elmagyarazni :) majd meg gondolkodom rajta

Nuska! Sokkal gyakoribb a regi kendö mint az uj, mivel mittelpunktot csak 2005 ota tesznek ra.
smzsgalf
 
 


Ja saara elfelejtettem, szoval egy csaj valaszolt a lenes kendö kerdesre. Azt irta, hogy ö nagyon szereti es hogy nyaron szuper "levegös". Gyürödeshez azt irta, hogy az a lenyeg, hogy mosas utan mindig ki kell vasalni.
smzsgalf
 
 


http://www.teszvesz.hu/item343207912_di ... kendo.html

Felhős Didy a teszveszen, hátha érdekel vkit.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Zsuzsa,
Nagyon dilemmázom...sajnos a pénz miatt főleg, mert még mindig lassú a biznisz. De az az 5-ös Paul...Bárcsak! És fixárasak? Fényképen hogy mutat? NEm túl rongyos? Mármint túl használtat nem szeretnék...
A moby wrap is függőben. Meg én is úgy leszek, ha nagyon erőltetem apa előtt. :shock: De azért kezd megértőbb lenni. Csak ő tud ésszel is gondolkodni (ebben a témában - ha subaru álomautójáról van szó, bezzeg!!!!!!!). Na szóval ha lesz rá keret, mindenképp szólok, legfeljebb már eladták addigra.

Most eladtam a Tatonka hátihordozónkat (2 napja hirdetem, lecsaptak rá!), ennek az árából talán futja a szép kendőkre...
Bár igazából egy MT Bamberoo már folyamatban van Orsinál, szóval...jajajaj. Túl sok az eszkimó!!!!! Kevés a lóvé. :cry:

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Vagy a fóka túl sok és kevés a....?mi is???? :lol: :lol: :lol: Hihihi.

K
kkriston
 
 


van aki tud lényegi különbséget a hoppediz és a storchenhwiege között?
banya
 
 


kkriston
 
 


kriszta: a paul sajnos elkelt :-( a moby allitolag ujszerü. kep nincs felteve, de kerhetek töle. tipikusan lehet alkudozni.

banya: hat. hoppet meg nem probaltam, de allitolag eleg vastag szokott lenni. ezenkivül csak rövid es hosszu kendöt arulnak (azaz 2,6m, 4,6m es 5,2m-est). Hoppebol van vagy 2 fajta ami biopamut. Storchenwiege nem biopamut (de azert a szinek tesztelve vannak stb.). Hoppe indiaban gyart (de gyerekmunka nelkül), Storchenwiege NO-ban.
Mondom en Hoppet nem probaltam, de sok helyen olvastam, hogy jobb Stochenwiegevel kötni.
A Hoppek olcsobbak.

Most ennyi jutott eszembe. Ha valami konkretat kerdezel, akkor tan könnyebb valaszolni ra.
smzsgalf
 
 


Kriszti! Már nem érdekel, itt csücsül Laura az asztalomon :D :oops: , meg egy gyerekhálózsák, ami méretileg nekem térdig ér. Pár év múlva bele is nő majd Roland :lol:

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Kamcsatka: Ha teszik, megveszem, jó? Mennyiért adnád???

off:
Kriszti, a másikban írtad, hogy Kushies neked nem jött be. Na, nekem meg az a nyerő. Ha nem dobtad ki dühödben, engem érdekelne!!! (Bocs csajok, hogy itt bonyolítom le, írjátok meg, ha nem fér bele, de ennek ne nyissunk szerintem külön topicot!!!)

kisvic
 
 


Kisvic! Engem nem zavarnak az "offok" :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Hát Varda: te megint nem vagy semmi!!!! Azért irigyellek, hogy a férjed nem dilizik és elfogadja ezt a kendő-mániát! Lehet igy nevezni? :)
Majd megnézhetem??? Laurát még sose láttam (mást se nagyon :oops: ).
Térdedig ér??? Hát mit vettél annak a szegény külöknek??? Majd belenő! Vagy te belezsugorodsz :) :) :)

Akkor paul ejtve. Pedig most jön majd meg rengeteg gyesem és költekezhetnék!!!!

Kisvic: igazából sok helyen hirdettem egy időben, nem kellett senkinek. Aztán most, hogy jön a kisbubó, lehet, hogy kipróbálom vele is. De az biztos, hogy a legelején még túl nagy lesz neki és csak kb.másfél évesig jó ez a méret ami nekünkvan. De ha még kb. pár hónap múlva is pályáznál rá, megbeszélhetjük, ha nekünk megint nem jön be.
Pedig nagggyon szeretnék moshatót használni, mert a simával sose fog leszokni, úgy érzem :( Meg különben is...Jobb.
Mi a titok?
Pl. én egyszer úgy jártam, hogy képzeld, kb 1-2 éjjelt volt beáztatva ecetben a kakis pelus (2 db) és bepenészedett!!!!!! Hogy lehet ez? Ki is dobtam ,fájt érte a szivem :( És a kaki nem is jön ki rendesen, bár tudom, hogy tiszta, de azért fura.

Béna vagyok, tök kezdő ebben a témában. :oops:

kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Kriszti! Nálunk az a titka a párom megértésének, hogy az elmúlt években, és még ma is én vagyok/voltam a családfenntartó, így nem szól bele, mire költök és mennyit :-), van jó oldala ennek, de van rossz is.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


ahaaa!
K
kkriston
 
 


Ja, ha kipróbáljátok Laurát, léci tegyél fel képeket legalább!!! Hadd irigykedhessünk :)

K
kkriston
 
 


Kriszti: amit belinkeltél, az tényleg egy Nora! Én úgy tudom, már nem gyártják.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ha sikerül szereznünk képkicsinyítő programot :-) szívesen teszek fel képet.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Varda, a Windows saját programja a Paint, én azzal szoktam szerkeszteni. Képre jobb katt, és szerkesztés, felhozza azt a programot. Én így tudom...

kamcsatka
 
 


OFF
Kriszti: pelenkával kapcsolaban van egy-két hasznos neked a blogon, azokra a problémákra, amiket írtál.

ON
laeres
 
 


Lányok, ez a topik nem lehetne pelenkás adok-veszek, meg ilyesmi is? Hogy ne legyen off...

kamcsatka
 
 


smzsgalf: köszi, tök jó amiket írtál a hopperól és a srtorchenwiegeről! köszi a rövid öszehasonnlítást!
banya
 
 


Zsuzsa, koszi, vasalas nekem nagyon visszataszito :wink:

meg tudnad kerdezni meg a selyem kendot? mennyire gyurodik, milyen hosszutavon meg egyaltalan. ha van erre egy kis idod, koszi elore is! :)
nem tudom elkepzelni hasznalatban jobb-e, mint a sima pamut.
saara
 
 


SÁra: hát nekem selyem van!!! Gyűrődik kicsit-nem vészes, én nagyon gyengén kivasaltam 1 mosás után. MIért visszataszító???
Amúgy hosszútávon nem próbáltuk még sajnos, de nagggyon szupernek néz ki! Vékony, igazi nyárinak tűnik. Puha, már igy az elején is. És állítólag kellemesebb minden szempontból. Nem izzadsz bele, könnyű, vékony és puha (mint már irtam)..stb. A szine miatt kicsit sérülékenyebb, de legfeljebb többet mosod. ( A len a sok mosástól különben még puhább és fehérebb lesz, a selymet mint anyagot nem annyira ismerem)
De valódi, hosszútávú tapasztalatokat talán mástól...

Kriszti
kkriston
 
 


Selyemkendő nálam nem gyűrődik. Én nem szoktam vasalni, az nekem is nagyon visszataszító. :-) Azt még nem tudom, hogy használatban jobb-e, mint a sima pamut, majd elválik hosszabb távon. Elsőre az tetszik benne nagyon, hogy nagyon könnyű kötni, és jól rásimul a babára minden oldalról.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 

Vissza: Keres - kínál

Jegyzetfüzet: