Új privát üzeneted érkezett!

Boris,
Azt hiszem nem lehet letölteni a netről, de azért nézzed meg, mert nem vagyok benne biztos :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Pandus!
Imádom, gyönyörű ez a leány!

Tiza!
Hihetetlen, hogy már milyen nagy Marci! nagyon édes!
tücsökbogár
 
 


pandi, annyira édes-deden alszik, nagyon cuki, és milyen szép kis ruhácskái vannak a leányzónak :lol:
na majd megnézem ezt a programot, köszi!

jajj csajok, most segítsetek, borka hasfájós lett...délután evés után azért alszik el nehezen vagy egyáltalán nem is alszik el..mert csak úgy feszül a pocija mint a dob és fájdalmasan sír.
adtam neki espumizánt de nem használ, mit tegyek szerintetek???

Kép
kicsiboris
 
 

 
 

Boris,
Ma nekünk is fáj a pocink. Én ilyenkor masszírozni szoktam meg tornáztatom. Ha nagyon üvölt bekapcsolom a hajszárítót, és melegítem vele a pociját akkor csendben marad, mert csökkenti a fájdalmát.

Tücsök
Köszönöm :wink: :D
Vendég
 


pandácska, sikerült mehnézni a kisfilmet Dóráról. Szép. Tényleg jó kis husi a csaj.

gyöngyike, a te kislányod is helyes, a haja nagyon tetszik ahány szál annyi felé repül. Nagyon aranyos.

tiza, nahát Marci már kész nagylegény, köszi a képeket:-)

zel, katata++++++ várjuk a jóóóóó híreket!

mágnes, akkor reméljük a legjobbakat. Hátha majd az új házban :wink:
bbilona
 
 


Sziasz!

Tizus! Mekkora már Marcell. Hát,most nem is tudom, de szerintem tiszta apja..... Szép kisgyerek! Nem költöztetek még át? Ahányszor Pécsen járok, annyiszor juttok eszembe, de valami izééé mindig közbejön. Pedig kicsit megdögönyözném a kiscsávót!

Pandus! Nagyon szép ez a jány!

Gyöngyike! Én is mindig rácsodálkozom a lányka szálldosó hajára. De ő attól olyan kis édes! Puszi neki is!

Katám! Remélem, az eredmények, meg a vizsgálatok jól haladnak!

Bbilonkám! Mondanék én már jó hírt. Legalább annyit, hogy végre elkezdtük. De még nem... A lökött mensim pont most késik. Ne reménykedjetek, én sem teszem... Sajnos orvosilag lombikra vagyunk ítélve..... De már kezdenék.
Tegnap végre elmentünk kicsit világgá. Pecáztunk. Jó volt 3 1/2 órát vízparton tölteni, minden szó nélkül. Itthon nagyon rossz. Egér miatt. Bele betegszünk hiányába. A kis dilis mindent összerágott. A gond az volt vele, ha a szájába vette, le is nyelte bármi legyen. Többször rohantunk vele orvoshoz. Általában egy görcsoldó, meg a paraffinolaj elég volt. De most nem. Megállt egy csomó rongy, meg minden sz**r amit összeszedett a kis beleiben. Perforált. Négy órán át műtöttük. Végig "asszisztáltam" az egészet. injekcióztam, infúziót cseréltem, takarítottam, pakoltam, tartottam kezemben a kis belecskéit, hogy keringés ne álljon le. A műtét végén fel is ébresztette a dokinéni, megszeretgettük, még a farkáncáját is csóválta. Az éjszaka volt kritikus. Ha azt túlélte volna, akkor talán megmarad. De sajnos, csak hazaértünk. Itthon elaludt.

Bocsika a szomorkodásomért....

Puszika!
zel
 
 


Kicsibé! Unokahugimnak teát vettem, azt itta és jó volt a pocikájának. Nem tudom korfüggő-e. Mecsek tea, vagy mi, ha érdekel, csakj szólj, megkérdezem pontosan.
zel
 
 


Kicsibé! Unokahugimnak teát vettem, azt itta és jó volt a pocikájának. Nem tudom korfüggő-e. Mecsek tea, vagy mi, ha érdekel, csak szólj, megkérdezem pontosan.
zel
 
 


zel, nagyon sajnálom a kutyust. Azért ha szabad én reménykedem.
Már régen írtál a boltocskáról, megyeget?

katata++++
bbilona
 
 


Lányok, kézbe vettem a Czeizel ügyet. Kedden megyünk 16,30-ra genetika ügyben. Majd mesélek, mert gőzöm sincs mi várható.
bbilona
 
 


Ilona!!!!!!
Így kell ezt csinálni! :wink: :wink: :wink:
Akkor holnap nagyon fogom várni az infokat!
tücsökbogár
 
 


zelecske, hát ez nagyon szomorú tényleg..én nem is bírnám végigasszisztálni bocikutyánknál a műtétet, te nagyon jól bírtad.
és tudod nagyon sokat számít ha valaki (mint te) ennyire nagy szeretettel bánik a kutyusával, becsülöm ezt nagyon!
egérke az örök vándormezőkön hajtja a libákat.

pandi, hát én is masszírozom, meg hasonfektetve hordozom de semmi...na a hajszárítót kipróbálom :lol: köszi!
Dóra is mohó? Borka annyira gyorsan eszik, szerintem ez a baj...most azt csinálom, hogy az evés felénél megbüfiztetem, meglátjuk.

holnap kapja borisunk az oltást, meg kértük az agyhártyagyulladás ellenit is, úgy félek, hogy nagyon sírós lesz..

ilonkám, na ez csúcs!! látod-látod, a párod meghozta a tettvágyadat :P éljen-éljen :wink:

Kép
kicsiboris
 
 


Boriska:
Anna az első oltásnál nem is sírt! :) Én lepődtem meg a legjobban. Ha elfogadsz egy jó tanácsot, én azt csináltam, hogy az oltás után már ott, amikor öltöztettem, raktam rá vizes borogatást.Ezt úgy oldottam meg, hogy egy kis zokninak levágtam a szárát, és a borogatásra egy száraz zsepit, és ezt húztam rá, hogy ne ázzon át, mire hazaérünk. Aztán otthon levettem. Be sem lázasodott.
Agyhártyagyuszisat mi is kaptunk, azt 2 turnusban adják.

Drukkoljatok nekünk, Apu tegnap agyvérzést kapott, intenzíven van, talán holnap műtik...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes, nagyon erősen szorítok apudnak!

...és köszönöm a jótanácsot, mindig hasznosítom amiket javasolsz/javasoltok :lol: meg is fogadom a borogatást!

Kép
kicsiboris
 
 


húúú mágnes, szerinted a másikat ne egyszerre adassam be a másikkal? várjak vele egy hetet mondjuk?

Kép
kicsiboris
 
 


boriska:
Egyszerre mondta a doki? Hát nem tudom, nekünk nem egyszerre volt, hanem két oltás között. Szerintem az elég sok egy baba szervezetének, pláne, hogy első oltás. De ha a doki ezt mondta, nem akarok vitára kelni vele, nem doktoráltam (még ) ,ez csak az én véleményem.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes, apukádnak gyors gyógyulást!
bbilona
 
 


Sziasztok!

Sajnos megint el leszek veszve egy kicsit, mert folytatjuk a ház körüli dolgokat..... kerítést építünk, szigetelünk, vakolunk.

Boris!
Soha nem sír a Fiam..... na meg nem is hagynám. Szerintem igazi sírás csecsemőként 2-3 alkalommal volt, amikor még én sem tudtam értelmezni a jeleket.... :wink:
Sokaktól hallodtam, hogy éjszaka nem cicit, hanem vízet kell adni inni. Én ezt alkalmaztam. Nem vettem ki az ágyból, adtam vízet, cumi a szájába és átfordítottam más fekvésbe, majd ott hagytam. Ha ismét nyüszizett betettem a pipát és jó 45 percig nem aludt mélyen, de aztán sikerült neki. Addig 2 alkalommal ivott és 2 szer kellett pipát adni, mert kivette.... de nem sírt, igazából nem is volt észnél.
Első este így telt, másnap ki is hagyta az éjféli kelést és 3 óra útán kezdett nyüszizni. Kicsit hagytam, hagy küzdjön... és amikor már jobban izizegett, akkor meg szoptattam. Azóta igen változatos, de 4 ig alszik. Ha betőlti a 7. hónapot azt is megprobálom kihagyni, de 2 alkalommal át is aludta az éjszakát.

Mennem kell!

Puszi mindenkinek!

odry

Kép

Kép
odry
 
 


Ilona!

Tegnap volt az a kedd, amikor a Czeizeléknél jártatok, vagy félreértettem valamit?
tücsökbogár
 
 


tücsökbogár, jövő hét kedd :wink: Bár lehetett volna a tegnap is, de nem jött össze.

odry, mi az a pipa? Cumi? Te már az elejétől fogva este csak vizet adtál :shock: ?
bbilona
 
 


megjöttünk az oltásból...annyira sírt dorkám :cry: úgy sajnáltam szegénykét, magamhoz szorítottam de csak sírt-sírt...most végre elaludt, remélem elfelejti ezt a rossz élményét :P

mágnes, végülis megfogadtam, csak egy oltást adattam be, ez is épp elég volt neki :x
jól van apud? megműtötték?

ilonkám, a Czeizernél kell fizetni?ez egy tanácsadás lesz?


gyöngyike, hát én is félek az első együttléttől rendesen :roll: még asszem várok vele...szerinted elég 4-5 hónap a szülés utáni rendbejövetelhez?


odry, köszi a tippeket, hát asszem majd tényleg ő fogja eldönteni mikor hagyja ki az egyik etetést :shock:

Kép
kicsiboris
 
 


tamar, reni, kata???

Kép
kicsiboris
 
 


Kicsiboris!
Szegény picurka, biztosan nagy sokk volt neki az első oltás, de ott voltál vele és ez biztosan sokat segített neki. Az alvás sokmindenre megoldás, reméljük, hogy oltásfeledtető szerepe is van.

Ilona, akkor jövő keddig furdalhatja az oldalamat a kíváncsiság.
tücsökbogár
 
 


tücsi, hát igen...most is alszik mint egy kis tündér
te hogy vagy?

Kép Kép

Kép
kicsiboris
 
 


Boris!
Imádom a kis husi pofikáját! És a zsiráf is nagyon édes!

Köszönöm, megvagyok, lassan strigulázom a napokat. Ápr. végén megyek vissza a dokihoz leállíttatni a gyógyszert, de valamikor márciusban felhívom majd a meddőségi kp-ot is, mert állítólag hónapokat kell várni egy időpontra.
tücsökbogár
 
 


Ja, és márc. 10-én kezdem el beadatni a gynevac-ot, április végére túl is leszek az öt szurin, aztán remélem, hogy segíteni fog - állítólag a koraszülés megelőzésére is jó, meg mindenféle fertőzésekre.
tücsökbogár
 
 


köszi!!
hú, nagyon szurkolok, akkor ez a gynevac tuti jó lesz neked!!
tudom milyen türelmetlen vagy, én is az voltam és minden nap olyan hosszúnak tűnt egyik inszemtől a másikig..

Kép
kicsiboris
 
 


Tücsök,
Igen segít a terhességet is megtartani, mert sokszor a fertőzés miatt van koraszülés. Hát jó szurizást, mi az első után sántítva jöttünk haza :lol: Ha fáj a helye, borogatás jó rá.

Boris,
Borka egy tünemény :wink: Nagyon jó a rucija :lol: A combjába kapta a szurit? Nekünk a doki otthon adja be, gyorsan megszoptahatom, talán így nem lesz olyan vészes :roll:

Mágnes,
Megműtötték ma az apukádat? Drukkolok, hogy minden rendben legyen, és hamar meggyógyuljon.

Ilona,
Mi ez a genetika ügy? Bocsi, de lemaradtam :oops: mit csinálnak ott veletek?

Kép
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Jajj nagyon édesek a babák! Olan jó megint ilyen picurkákat látni! Az én lányom már nagy "cula". Akaratos, és hisztis. Na de leszoktatom én erről :) Azért imádom!

Aput most műtik, ill. nem tudom műtik -e. Először érfestést csinálnak, ha az jót mutat, akkor azonnal műtenek, ez egy 3 órás rutinműtét legalábbis az orvosoknak. Ha nem lehet így, akkor viszont feltáró műtét lesz, de arra 2-3 hetet is várni kell. Ha most meg tudják műteni, megint 10 nap a kritikus idő. Én beleőrülök ebbe a várakozásba..

Ráadásul még mindig megvan, most jól kihúzódott a mensim, de ahogy látom, holnapra elmúlik.

Kicsiboris:
Én azt tapasztaltam, hogy az együtt lét úgy lesz jobb, ha minél többször együtt vagyunk. És nem mondanám, hogy fájdalmas, csak fura érzés. Persze ez szerintem azon is múlik, hogy ilyenkor az ember előre görcsöl..Dehát ezzel nem lehet mit csinálni..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Ágnes!Drukk apukádnak!!
Pandácska! Nagyon csini a pici lánykád! És milyen nagy haja van.
Kicsiboris! Borka baba is nagyon kis édi! Jól látom kék a szeme?
És milyen kis érdeklődően néz! Figyel a picur éjszakára nehogy belázasodjon!
Mi holnap megyünk a 15 hós oltásra! Remélem semmi gond nem lesz utána. Állitólag 10-12 nap után jöhetnek a tünetek (pöttyösödés, láz, nyirokmirigy duzzadás) De eddig hálistennek egy oltás után sem volt semmi láza Annának.
Nekem ha jól emlékszem tovább tartott a rendbejövetel. Én előre stresszeltem magam ( mert ilyen hülye vagyok) és akkor tuti nem jött össze. De ez mindenkinél más és más.
Lehet hogy neked semmi gond nem lesz.
Ilona! Hajrá Czeizel!
bgyöngyi
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk.
Kaáliban voltam, nagyon rendes volt a doki, 45 percig voltam bent nála. Átnézte a papírjaimat, azt mondta nincs veszve semmi, jónak látja az esélyeinket. A prolaktinom szerinte magas, ő 22 felett már gyógyszert ad, így kaptam bromot,napi felet kell szednem, az nem sok. Azt modta azért nem biztos, hogy ezért nem jött még a baba, mert ez nem kiugróan magas, de aki érzékeny rá, annak ez az eltérés is okozhat meddőséget. Szóval így majd beáll szépen egy középső értékre, ami segíthet. Reméljük!!!
Ezen kívül minden nőgyógyszati és egyéb dolgot újra kell nézni, azok folyamatban vannak, erdemények jönnek majd szépen sorban. Doki azt mondta, amikor akarjuk, kezdhetjük itthon a lombikot. Más eljárás, mint a kinti, talán ez is segíthet, plusz ugye hogy levisszük a prolaktinomat, plusz,hogy friss babák leszenk, nem fagyasztottak, az is növeli az esélyt, plusz,hogy otthon leszek, nem külföldön.
Hát kb.ennyi, tanakodunk hogyan is legyen, de szerintem csak költözés után vágunk bele, mikor otthon leszünk nyugiban. Addig még a kinti klinikára megyünk konzutálni áprilisban(!), akkorra hívtak be és persze spontánozunk majd, alacsonyabb prolaktinnal, amivel még be is jöhet!! :wink:
Bocsi, de nem tudok visszaolvasni mert rohannom kell, hétfőn pótolni fogom.
Pusz!
katata
 
 


katata, na valami ilyesmire számítottam. Csupa jó hír, ész érvek, és egy kis odafigyelés az orvos részéről. Szurkolok a spontánhoz!

gyöngyi, köszi!

pandácska, genetikai vizsgálat? :roll: Hááááááát? Szóval felhívtam őket, elmeséltem mit csináltunk, hogy lombikot nem akarunk és egészségesek vagyunk,erre ajánlották a genetikai vizsgálatot. Semmit nem kell vinnünk (én azért beteszem az autóba az eddigi papíradagot), és hogy mi fog történni fogalmam sincs, majd mesélek.
Kérdeztétek mennyibe kerül: lehet menni beutalóval, így csak a vizitdíj (persze a beutaló kérése is vizitdíjas) van, mi úgy döntöttünk, hogy szabit kivenni háziorvoshoz menni beutalóért több macera, így 1000 forint + a vizitdíj, 1300/kopf. Úgy gondolom ez nem közvetlen a Czeizel, hanem az általa alapított családtervezési központ a XIV. kerületben. Szerdán majd mesélek!

mágnes, nagyon szorítok apukádért!
bbilona
 
 


Ágnes!
Nagyon szorítok apukádnak!
Nagyon tetszik az új vonalzód!

Kata, ez már valami! Remélhetőleg a sok kis apró különbség pont elég lesz majd a sikerhez!

Ilona, kíváncsian várom a szerdát.

Pandus!
Annyira szép és békés a kislányod!
tücsökbogár
 
 


Sziasztok!

Ilona!
Nem! A Dávid is 6 hónapos koráig 2 alkalommal is szopizott és akkor kezdtem, amikor a szilárd kaját elkezdtem adni neki, tehát 6 hónaposan. A pipa= cumi :lol: A vízet csak 6 hónapos kortól javasolják, mert akkor már többnyire nem azért kelnek, mert éhesek, hanem mert rossz szokássá válik. Nállunk ez biztos így is volt, mert mindig úgyan abban az időben kelt és ha éhes lett volna, ordított volna, szerintem.

Boris!
Nagyon szép kék szemek!!!!

Szép napot!

Kép

Kép
odry
 
 


Sziasztok Kedves "Ittlakók"!

Bocsánat, hogy így ismeretlenül betörök!Meg szeretném kérdezni, hogy nincs-e véletlen köztetek, vagy ismerőseitek közt olyan egyén, aki örülne egy golden retriever mamától és egy labrador papától származó kiskutyának? Ugyanis kedvenc háziebünk váratlanul megvemhesült, és nagyon szívesen adnánk ajándékba a kölyköket olyanoknak, akik örülnének egy kedves, jól nevelhető, kifejezetten gyermek-és családbarát kutyának. A kölykök március első vagy második hetében érkeznek, tehát úgy április végén, május elején lehetne őket elvinni. Természetesen az első oltást is beadatjuk nekik, ennek az árát mi álljuk, így a lehendő gazdinak erre sem lesz gondja. Nagyon szeretném, ha ezek a kis tündérek szerető gazdira találhatnának!
Kérlek Titeket, hogy amennyiben tudtok valakit, akit érdekelne a dolog, küldjetek nekem egy privit, és elküldöm a telefonszámom, hogy egyeztetni tudjuk a továbbiakat!
Egy kép, várhatólag így fognak kinézni a kutyuk, ez Anutájuk 3 hósan:
Kép

Előre is köszönöm a segítséget, és mégegyszer bocsánat, hogy így betörtem!
Minden jót Nektek!

porsika
 
 


porsika, ha tudok valakit jelzem, köszi a jókívánságodat!

mágnes, nagyon szorítok apudért, édesapámnk is csináltak érfestést, az tényleg rutineljárás, csak ne legyen semmi gond, ezt kívánom, jelentkezz amikor tudsz valamit!

pandi, milyen csodaszép ez a lányka, és végre-végre láthatom a szemecskéit is :P nagyon cuki a profilja és az utolsó képen milyen szépek a kezei ahogy tartja őket! jobb is, hogy kimegy a dokinő, nálunk ezt nem is ajánlották fel, ott kellett várni ezer baba és anyuka közt a vizsgálatra meg az oltásra..igen a combjába kapta, és mágnes tök jó tanácsára be is borogattam utána gyorsan :lol:

gyöngyibaba neked mennyi idő alatt jött rendbe a gátsebed?
hát igen, még kék a szemecskéje, ez még változhat? úgy szeretném ha kék maradna :lol:
jaj ezek az oltások...remélem már túlestetek rajta :!: volt sírdogálás?

kata, nagyon örülök neki, hogy akkor sokkal jobb esélyekkel indultok neki most a lombiknak :D szuper :!: :!: :!: és kb mikor indul? májusban? júniusban?
a spontánban is hinni kell ám :wink: a prolaktinszint nálam dupla annyi volt mint a határérték az endometriózis miatt, és valóban meddőséget okozhat a magas pr. nagyon klassz, hogy kezelve lesz, így van remény a spontánra is :P :P :P dejódejódejó!!!

odry, köszi! remélem kék marad :wink: dávid baba hogy van?

ilonkám, akkor vérvétel lesz?

Kép
kicsiboris
 
 


odry, na akkor megnyugodtam, így mostmár világos a víz dolog. Köszi a részletes infót!

Tücsökbogár aranyos vagy, én is roppant kíváncsi vagyok.
bbilona
 
 


Sziasztok!
Boriska! küldtem neked képet, felraknád?
bgyöngyi
 
 


kicsiboris, én is vérvételre gondoltam, majd kiderül. :wink:
bbilona
 
 


hát ez az Annus nagyon tündér :wink:
Kép

Kép
kicsiboris
 
 


Imádom ezt az oldalt!
Tele van tündér csajokkal!!!
Nem semmi Annácska testhelyzete!
Nagyon édesek!
tücsökbogár
 
 


Sziasztok csajok!

BBilona!

Így kell ezt csinálni :lol: Jó hogy kezdbe vettted a dolgokat! :lol: Kiváncsi vagyok mi lessZ! :lol:

Katata!
Jó ,hogy másnak a véleményét is kikérted :lol:
Hajrá spontán hónap!

Kicsiboris!

A kislányod gyönyörű :lol: Én az Infacolt halottam,hogy nagyon jó poci fájásra :lol: Mi is avval küzdünk,pedig Antónia olyan picike :roll:
Már kipróbáltam mindent,Kivéve gyógyit!
Pedig nem is eszem úgy ami felfújná :roll:
Nagyon nehezen tud büfizni :
Váltogatom a pozitúrákat is!


Pandácska!

Dórka is csodálatos ! :lol: Naállatok nincs pocifájás?
Tölled is várom a praktikákat :lol:
m. reni
 
 


Helló!

Pocifájásra még láttam valami gyógyvizet is, direkt babáknak, szélhajtó víz, vagy mi. Utánanézek, és belinkelem, ha megtalálom.

Remélem, nem baj, hogy belekotyogok! :oops:

EGyébként tényleg nagyon szépek a babák, mind, egytől egyig!
athiz
 
 


Hát íme, bár csak 1 hónapos kortól ajánlják:

http://www.biodepo.hu/product_info.php? ... cts_id=645
athiz
 
 


Athiz!

OLyan aranyos vagy,hogy segítesz egyáltalán nem baj,hogy belekotyogsz :lol:
m. reni
 
 


Mágnes,
Mi volt az érfestés eredménye?

Kata,
Ki a dokid a Kaáliban? Akkor lényegében pozitív élény volt, ennek örülök :wink:

Reni,
Van hasfájás, de én csak masszírozom meg tornáztatom ilyenkor. Az infacolról sok rosszat hallottam. Meleg levegő is jó a pocira(hajszárító).

Ilona,
Majd részletes írjál róla, hogy mi volt a genetikai vizsgálaton, kiváncsi vagyok.


Ma elmentünk a Brendonba, és vettünk egy hintát Dorkának. Nem jött meg a pihiszék amit rendeltem, így lemondtam, nem akarok rá hetekig várni. Pihiszéket akartunk venni, de megtetszett ez a hinta. Összeszereltük, tök jó :D zenél, rezeg, hintáztat stb.

Kép
Vendég
 


Reni, köszi! :)

Panda, én is ilyen hintát akartam Endimnek, csak nagyon drága, így nekünk meg "csak" pihenőszék maradt. :roll: :lol:
athiz
 
 


Pandácska!

Hát Akár én lennék!Én is rendeltem pihenőszéket és ma jött az email, hogy nincs raktáron :twisted: .Én elküldtem az uramat a brendonba,pihiszéket venni :lol: Mindjárt meg is hozza :lol:
Nagyon szupi a hinta :lol:
m. reni
 
 


gyöngyi, aranyos a lány, eszem a szívét. :D

athiz, a te gyermekeidről nincsenek esetleg sztárfotók? Olyan jó nézegetni őket!

pandácska, jelentkezem!
bbilona
 
 


Ilona!

Van pár kép, most csak egyet választottam ki, íme:

Kép

Nem valami jó a minősége, dehát ez van. Amúgy nem tudok újabb képeket feltenni, mert a rosszcsont kölköcskéim elrágcsálták az átjátszózsinórt, ami a f.gépről a sz.gépre tenné a képeket. :twisted: :lol:
athiz
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?