Új privát üzeneted érkezett!

Iszg,

huh, ez most olyan volt nekem, mint egy forró húsleves. Jobb kedvem lett tőle :)
Kár, hogy ezen orvosok (!) véleménye, valószínűleg nem fog megjelenni a médiában és általk a köztudatban. (vagy ha mégis, hát akkor ők lesznek hülyének meg szemétnek kikiáltva, mint Kepes a másik topikban).

viszont azt hallottátok, hogy Csákány M. György szerint, nem is a szülészeti kamara hozta ezeket a szigorú szabályokat, sőt, ők sem értenek egyet vele, hanem a minisztérium?
itt olvastam: http://velvet.hu/poronty/2007/11/06/title_14522/
sz_kata
 
 


Weborvosos link :)

Kérdések hozzá: miért nem merte egyetlen szülész nőgyógyász sem adni a nevét hozzá?
Egyáltalán, miért nem adja valaki ehhez a nevét, ha egyetért?
Nem akarok negatívkodni, de ez nagyon magyar.
Olyan lesz már ez is, mint a pártpreferencia, inkább ne tudják meg, abból baj nem lehet? :roll:

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Kepes szenzációs volt, felülmúlta a várakozásaimat :)
Jótt tett a kis lelkemnek, mert nagyon el vagyok szontyolodva. (főleg amikor jönnek a jót akaró családtagok, hogy hallottad ezt meg azt? Én már nem olvasok és nézek semmit :(:(:( )

Arizona!
Te is vagy most a tanfolyamon? Vagy rosszul emlékszem?
Orsi
osoa75
 
 

 
 

LÁnyok!

Lesz valami megmozdulás? Érdekelne.

Orsi
osoa75
 
 


Kicsit úgy érzem, hogy most mindenki magárahagyta az otthonszülőket.
qwer
 
 


Orsi,

Nálunk most családi pánik van, meg nem is volt jó ez a hét. Most kivárok, gondolkozom a B terven is.
Milyen a tanfolyam? Mit mondtak, hogy akkor most hogy áll Ágiék szemszögébőll a helyzet?

Kepes tényleg jó volt! Több ilyen "celeb" kéne...


Holnap vizsgázom, megyek vissza tanulni, majd legközelebb hosszabban...

Széő estét!

arizona
 
 


Idézet az indexről:

"Adept válasz | megnéz | könyvjelző 2007.11.08 14:37:06 © (7143)
Folytatnám a sort:
A korábban emlitett, egyik korházbaszállitott párhoz tegnapelőtt ment ki a rendőrség, hogy gondatlanságból elkövetett veszélyeztetés miatt bevigyék kihallgatásra az apát.
Reggel 9kor kopogtattak az ajtojukon és mint valami bünözöt vitték...

Welcome in EU!"

Ti hallottatok ilyesmiről?

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Arizona!

Rendhagyó a tanfolyam. Igazából az otthonszülésre készít(ene) fel, de így egy kicsit faramuci a dolog. Ágiék nem tudják, meddig lesz tanfolyam egyáltalán, mert így nincs nagyon értelme. Azt gondolom, hogy még egy ideig biztos lesz...

Jad, nem hallottam, de szándékosan nem.

Zsu!
Voltál ma? :)

Orsi
osoa75
 
 


hat nem tudom, szerintem, ha ez valoban igy lenne, akkor mar olvashattunk volna rola valahol, ez hirerteku, nem hagynak ki:)

ilyet talaltam:
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=218762

en nem tudom meghallgatni, de hatha erdekel valakit:
http://href.hu/x/3wd2
Kepes szavaira Horváth Ágnes reagált a Mokkában

Biobaba
biobaba
 
 


Qwer

szíven ütött a mondatod. De nem ma, hanem még mikor írtad. Nem bírtam akkor semmit reagálni. De ma előkerestem egy dal szöveget, mindjárt ide másolom. Szeretettel, feléd, felétek.
márti_23
 
 


A szomorú mondat olyan képtelen
Hogy nem is fáj
Sápadt vagy és fölösleges
Mint a napon a gyertyaláng

Ahogy rádzuhan, hogy egyedül hagytak
És ez így marad örökké
Sorsdöntő ez a felismerés:
Összetör, vagy felavat felnőtté

Isten tudja, honnan?
Isten tudja merről?
Vígaszt hoz egy távoli hang
Isten tudja, honnan?
Isten tudja merről?
Megszólal egy kristályharang

Ami földre sújt, emel is egyben
Minden fájdalom szülőágy
Kínok között magad szülöd
S tanúd az Ég, mely most szépnek lát

Isten tudja, honnan?
Isten tudja merről?
Vígaszt hoz egy távoli hang
Isten tudja, honnan?
Isten tudja merről?
Megszólal egy kristályharang

Isten tudja honnan
Isten tudja merről
Vígasz jön, nem is remélt
Isten tudja merről
Isten tudja honnét
Feléd tart, akár a szél

Isten tudja, honnan
Egyszerre csak itt van
Megérint bizalmasan
Láthatatlan kézzel
Hallhatatlan hangon
Vígaszt hoz, szívére von
márti_23
 
 


Köszönjük Márti!

Őszintén szólva minden nap gondolkozom azon, mit tegyek. Most hogyan tovább? Bízzak vagy inkább próbálkozzam a kórházzal? A fejem is több napja fáj, nem véletlen...

Remélem valahogy csak megvilágosodom :)

Orsi
osoa75
 
 


Orsi, Monácska, Arizona, de különösen qwer és minden szülés előtt álló ... nagyon sokat gondolok Rátok. Drukkolok, hogy a helyzet a lehető legkevésbé legyen a babák és családjaik kárára.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Köszönöm mindenkinek az együttérzést és a biztatást!
Mi már kezdünk belenyugodni és felkészülni az ambuláns kórházi szülésre. Még egy pár nap :D
qwer
 
 


qwer,

de legalább dúlát hívhatsz magaddal, nem?
Kerestél már vkit? Tényleg a napokban szülsz?

NAgy ölelés :)
márti_23
 
 


Csüt.ön voltam. Ági szerint dúlák mehetnek a kórházba is az anyukákkal.
A tanfolyamon sokan el voltak keseredve. Na, a kedd az nekem is durva volt. De muszáj túllépni rajta. Most minden azon múlik, mennyire tudunk pozitívan állni ehhez. dög nehéz, de ez az egyetlen megoldás.
sokan - úgy tűnt nekem - hogy otthon akarnak maradni.... nem is tudom....

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Márti,

Papírforma szerint 5 napunk van hátra. Elvileg jön velünk segítő a kórházba, mostani terveink szerint az Szt. Istvánba megyünk és amilyen hamar csak lehet eljövünk.
qwer
 
 


Qwer, gondolunk Rátok és szorítunk Nektek. Tudom, hogy ez most édeskevés, de hátha valamit segít..Az István jó választás sztem egyébként

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Qwer, nagyon szoritunk! Jo "hallani", hogy pozitivabban allsz az egeszhez. Nagy oleles tolem is es nagy drukk :)!!

Zsuzsi, en is ott voltam csutortokon. ugy erzem en is, h sokan otthon akarnak maradni...
_kishangya
 
 


qwer,

drága, nagyon, nagyon nagy szeretettel gondolok rád, és szívben és gondolatban küldök neked sok erőt, és szorítok nektek!
Nagyon jó lesz, biztos! A babát, amíg lehet, tartsd magadnál, ne vigyék el lehetőleg.
márti_23
 
 


Ha minden rendben nem engedjük, hogy elvigyék. A babán minden vizsgálatot el tudnak végezni a helyszínen is. Háborítatlanságot szeretnék ott is, mert hiszem, hogy ez megoldható.
Köszi a biztatást és a szeretetet!
qwer
 
 


Sziasztok!

Nézzétek meg ezt:
http://www.disney.fr/FilmsDisney/lepremiercri/

a "La Bande Annonce"-re kattintva megnézhető a film trailer, nagyon szép. Várjatok, míg betölt az oldal, kicsit lassú.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Qwer!

Neked írok, mert tudom hogy mindenórás vagy... én is az Istvánban szültem miután hosszasan szemeztem az otthonszüléssel, végigjártam a tanfolyamot, stb. Mindkét alkalommal minden úgy történt ahogy kértem. A második alkalommal ez azt jelentette, hogy csak a dúlám és a párom volt bent velem, és az orvos (dr. Siklós Pál) meg a szülésznő (Csűrös Erzsike) a baba elkapására jöttek be. Mindkettőt csak ajánlani tudom, bár Siklós dr tarifája elég borsos, de én úgy fogalmaztam meg magamban, hogy inkább kifizetem csak hagyjon békén szülni (ellenben talán más orvossal). És így is lett. Tudom, hogy a kórházi élmény sose lehet olyan mint az otthoni, de szerintem az István a lehető legjobb választás ha háborítatlan szülést szeretnél intézményen belül. De mondani azt kell hogy mit akarsz, főleg miután a baba megszületett, erre jó ha a párod vagy a dúla fel van készülve.

Sok szerencsét! Remélem minden a lehető legjobban alakul!

És minden más otthonszülésre készülődőnek kitartást. Sokat gondolok rátok, és én is szeretnék segíteni amiben csak lehet. Felháborítónak és félelmetesnek tartom a törvénytervezetet, teljes mértékben úgy érzem, hogy mindenkinek a szíve joga megválasztani, hol szeretne szülni.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Uu, Livi, ez nagyon szep!

Mar nagyon varom, h itthon is megjelenjen ez a film!
saara
 
 


márti_23
 
 


qwer,

nem tudtam, hogy ennyire finiselsz. (Az István tényleg jónak néz ki, ismerőseim akik ott szültek, dícsérték. Csak tényleg előre meg kell mondani, hogy mit akar az ember.) Ráadásul ott nem is igen akarják benn fogni az embert, igyekeznek hazaküldeni hamar.
Kívánom, hogy minden úgy legyen ahogy szeretnétek.

M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Qwer,

De izgalmas, nagyon drukkolok Neked!!! Remélem innentől minden úgy sikerül, ahogy szeretnéd!

Márti,
:lol: Ez jó volt!

Orsi,
Márciusig még van időm, talán addig az "okosok" is kitalálják, hogy mi is legyen.

Szép napot!

arizona
 
 


Qwer!

Nagyon drukkolok Nektek, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretnétek! Az Istvánt tényleg sokan tartják jó választásnak. Hát, én még nem tudom, hogy lesz, de nekem még van hátra még 5 hónapom :)

Lehet, hogy mára már meg is szültél. Örülnék, ha majd megosztanád velünk a babád születését!

Nagy ölelés: Orsi
osoa75
 
 


Úgy néz ki megyünk szülni!!!!
qwer
 
 


Sok-sok áldást, nagyon szorítunk neked, nektek! Puszi, ölelés. Jaj, izgulok, komolyan :)
márti_23
 
 


qwer!!!! drukk, ha még nem késő!!!!
Lehet, hogy már otthon vagytok?

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


qwer, ismeretlenül is remélem, minden rendben veletek!
Kati
katicabogár
 
 


Nem értünk be a kórházba :)
Extra gyors szülés volt, elkésett még a bába is pedig 20perc alatt ideért. Mindenki kitűnően van.
qwer
 
 


Qwer,

Nagy gratula!!!!! :lol: Ha lesz egy kis időd majd meséld el a részleteket is.

arizona
 
 


Qwer, nagy, NAGY, NAAAGY gratula!! :D Juj de jo kedvem lett a hirtol! :)

Ha van kedved (es erod, na meg idod) tenyleg meselhetnel egy kicsit!

Minden jot Nektek!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Ó de jó hirek! QWER - sokat gondoltunk rátok, csodálatos, hgoy igy kicseleztétek a nehézségeket :)
indianyo
 
 


Én is gratulálok ismeretlenül!!!!! :D
Erre mondják, hogy a sors keze?? :D

Kép
Vendég
 


Hú Qwer, most olvasom csak! Gratulálunk!! Ez a gyerek tudta mit akar :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Qwer,

nagyon jóóóóó hír :lol: úgy örülök, hogy minden rendebn ment. ugye jössz majd mesélni?
sz_kata
 
 


qwer!!!

Annyira szorítottunk neked! Jaj dejóóóóó!
Mesélj majd.
Ölelünk :)
márti_23
 
 


Qwer,
ez aztán a hír, gratulálok! :) :) :) Részleteket én is szívesen hallanék!
F.
fringilla
 
 


Ezt a szülészeti oktatófilmet muszáj feltennem - még jól jöhet:

http://youtube.com/watch?v=JMKHsrDSGxU
indianyo
 
 


Indi,
:lol: :lol: :lol:
fringilla
 
 


qwer, nagyon örülök!
Kati
katicabogár
 
 


indi, :lol: :lol: :lol:
saara
 
 


Indi!
Jó volt nagyokat nevetni azon, amin eddig sírtam :lol: :lol: :lol:

Qwer-nek nagy gratula!!!!

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Indi,

mindig imádtam az angol humort, mégha kicsit vaskos is :) knnyesre röhögtem magam ezen a mozin :lol: modtam már, hogy a Brian élete a kedvenc filmem :wink:
megnéznék egy otthonszülős verziót is, minimum méhlepény megevéssel :D
sz_kata
 
 


qwer,
gratulálok! És kívánom, hogy mindnyájatoknál úg ytörténjenek majd az események, ahogy a legjobb a "résztvevőknek".

Ma meg kaptam egy hírt, hogy egy régi kolléganőmnek megszületett a 9 éve várt második babája, programcsászárral, mert az elsővel toxémiás volt, és most is volt mindenféle finomság. Már épp feladni készültek, ez az év volt a"határidő", amit maguknak adtak. Rég örültem ennyire.
h_szilvi
 
 


Qwer,

őszintén gratulálok én is!!!! Annyira örülök nektek! A történeted némi reményt gyújtott bennem. Köszönöm!

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sz-kata,
én is így tartom fair-nek, hogy legyen már egy osz-s karikírozás is. Másik topicban vki javasolta, h legyen egy szőrös asszony, aki vadul vajúdik, miközben gyerekek szomszéd szobában alszanak, és férj vacsizik konyhában. vagy vmi ilyesmi :D
márti_23
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: