Új privát üzeneted érkezett!

Orsi, Fanni
én kaptam 1 amp. choragont vmikor félúton, de azt mondták ettől ne izguljak 4-6 nap alatt kiürül és különben is csak kb. 10-20 lenne tőle a HCG...
11.nap teszteltem nagy bátran a vérvétel után :D és elég erős csíkom lett... :D
_ismeretlen_
 


Hanna! Ilyenre még csak ne is gondolj! Lesz sok szép tüszőcskéd és egy babácskád! Megbeszéltük? :wink: :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hanna,
miért ne lenne tüsződ???????? :shock:
Tudod, pozitív energia csakis, még sok fog kelleni, egyre több, úgyhogy nem aggódni 'butaságon'!!!!!!!!!!!!!
_ismeretlen_
 

 
 

Sziasztok!

Köszi Csajok!
Ezt álmodtam, szóval ezért jött az agyalás, mi van ha....

De csak pozitívan megyek előre. :lol:
Lehet az, hogy szúr a pocim már most és kezd feszülni?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Lehet..Én mindenesetre nagyon drukkolok neked! Látod, micsoda babaeső van...Most Te jössz!ANgel már úgyis babás! Aztán jön Fanni! :wink:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!

Legyen igazad. :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Igen, Baba, legyen igazad... csak még előttem Te is legyél babás szeptemberben :wink:
(és mindenki, aki előttem kerül sorra, úgyis olyan jó széria van)
Puszi
fanni73
 
 


sziasztok!

Angel, ezer drukk, írok majd privit és leírok mindent. Látom, hogy most két napig nem leszel.

Mindenkinek sok-sok drukk,

Hanna, neked is nagyon drukkolok!!!!

Baba, Te mikor kezdesz?
Vendég
 


Sannah!
Édes vagy. Köszi!!!
Te hogy állsz?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Harcimokus!
Köszi! :) :) :)
Kicsit ugy néz ki, mulik egyébként. A kaparás egyelőre lekerült a napirendről. És persze hogy jártam dokinál ezügyben.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Jó reggelt!

Baba! A következő hónapban inszem? Tényleg, mikor lesz az esküvőd???

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok,
Tudnátok nekem egy kis továbbképzést tartani, próbálok minden infóval felszerelkezni de most egy kicsit összezavarodtam. Szóval a choragon növeli a transzfer sikerének esélyét és HCG tartalmú. Van külön HCG injekció is és ennek is az esély növelése a cél? És progi szurit milyen esetben adják? :oops:

Angel,
+++++++++babatapi++++++++++++

Hanna, Anid,
+++++++++++++++tüszőnövesztgetés ezerrel

Baba,
Te mikor kezdesz? Milyen stimud van?
tobi
 
 


Tobi!
Köszi!!!!!

Anid! +++++++

Angel! Mai babaragacs! +++++++++++++++++

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Óóóóó, már kérdeztelek ez ügyben Titeket, visszakerestem. :)

Ma megyünk 3-ra a Mágushoz a továbbiakat megbeszélni :P

Szép napot! :lol:
tobi
 
 


Lányok,
azoknak a tanácsát kérném akik már a 3. hónap körül vannak vagy elhagyták.
Petitpois SMS-ezett, hogy Brüsszel azt tanácsolta neki, hagyja el már most az utrot. Most 7hetes és pár napos.

Neki és nekem is kicsit korainak tűnik.

Nektek hogy volt pontosan, nem csak a 10-11. hét körül lehet fokozatosan elhagyni???
Vagy ezt nem kell olyan szigorúan venni mint a szurit!?!?

Köszi!
_ismeretlen_
 


Fendike,
Nekem Krizsa doktor azt mondta hogy a 12. héten kezdjem el csökkenteni és a végére rakjam le. De tuti nem a 7. héten :shock: :shock:
Vendég
 


Fendike, a méhlepény a 13-14. hétben veszi át a hormontermelés szerepét. Akkorra kell a progipótlást abbahagyni!Nekem legalábbis akkorra kellett fokozatosan.....van aki a 11. hétben elkezdi a fokozatosságot, én a 12-ben kezdtem neki.
Vendég
 


[quote="fendike"]L írta:fendikeányok,
azoknak a tanácsát kérném akik már a 3. hónap körül vannak vagy elhagyták.
Petitpois SMS-ezett, hogy Brüsszel azt tanácsolta neki, hagyja el már most az utrot. Most 7hetes és pár napos.

intézetenként más a protokoll. a dévaisok is elhagyják a 7-8. héttől.
ELVILEG ha semmi gond nincs, akkor a tüszők átalakulnak sárgatestté és termelik a progeszteront. Ez Uhval elég jól ellenőrizhető, tehát a 12-13. hétig adott utro biztos, ami biztos alapon megy.
(viszont szerintem, ha valakinek valaha is volt progeszterongondja, vagy vetélése, akkor ne kockáztasson)

Mivel nekem 4 nagy sárgatestem is volt Lilivel, Kovács doki nekem is azt mondta a 8. héten, hogy kezdhetem elhagyni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Utroval kapcsolatban: én is abbahagytam, a 7-8. héten, mert akkorra fogyott el, és az volt az utasítás még a 6. heti UH-on, hogy addig használjam, még el nem fogy. (Fokozatosan leállítva.) És az UH-on nekem is jól látszódott, hogy a sárgatestek szépen végzik a dolgukat.
Mindenkire sokat gondolok: Véda
Vendég
 


Értem, hogy termeli a szervezet, de felmerül, hogy az nem okozhat-e gondot, hogy abbahagyja az ember, így kevesebb progi kerül be, ezt nem veszi elég rugalmasan a szervezet, leesik a progeszteron szint és vmi baj történik...???!?!??? :roll:

Megírom neki, hogy még használja egy hétig és utána fokozatosan tegye le, ebben maradtunk különben is.
_ismeretlen_
 


Sziasztok!
Nekem Kovács dr. a 9. hét 2. felétől csökkentette volna az utrot, de én 1 nappal tovább használtam, és lassabban csökkentettem, mint ő előírta. Most 3-szor 1-nél tartok (holnap leszek 11 hetes).

Kicsit megijedtem, mi a véleményetek??? Az orvos 2 hete hétfőn megállapította, hogy hátrahajló a méhem, és aludjak hason. Ma voltam védőnőnél, kicsit megtapogatta a hasam, és azt mondta ő is hogy hátra hajló, és még nem emelkedik ki annyira, mint 11 hetesen kellene. Állítólag 12-14. hét környékén összenyomódhat a Baba, ha nem emelkedik ki magától. Kétségbe vagyok esve, szerintetek mit tegyek????
Meddig lehet hason aludni, hogy ne nyomjam a Babát, hányadik hétig?

Köszi a segítséget!
gömböcske
 
 


[quote="gömböcske"]K írta:gömböcskeicsit megijedtem, mi a véleményetek??? Az orvos 2 hete hétfőn megállapította, hogy hátrahajló a méhem, és aludjak hason. Ma voltam védőnőnél, kicsit megtapogatta a hasam, és azt mondta ő is hogy hátra hajló, és még nem emelkedik ki annyira, mint 11 hetesen kellene. Állítólag 12-14. hét környékén összenyomódhat a Baba, ha nem emelkedik ki magától. Kétségbe vagyok esve, szerintetek mit tegyek????
Meddig lehet hason aludni, hogy ne nyomjam a Babát, hányadik hétig?!

én a 34.en is hasonl aludtam Lilivel :D
nyugodtan aludj hason.
a méheden meg ne aggódj, a fene az ilyen paráztatós védőnőnek. Nincs olyan, hogy összenyomódik a baba... hajj!!!
ne ess kétségbe a hátrahajló méh 99%ban magától kiemelkedik, ha nem, orvos ki tudja emelni kézzel. A babának tuti semmi baja nem lesz.
(mellesleg az enyém is hátrahajló, ráadásul extrém módon, és semmi gondom nem volt vele)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


[quote="fendike"] írta:fendikertem, hogy termeli a szervezet, de felmerül, hogy az nem okozhat-e gondot, hogy abbahagyja az ember, így kevesebb progi kerül be, ezt nem veszi elég rugalmasan a szervezet, leesik a progeszteron szint és vmi baj történik...???!?!??? :roll:

erre írtam, hogy biztos, ami biztos adják :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

újra itthon. tegnap éjszaka jöttünk haza a nyaralásból. jó volt nagyon, sokfelé jártunk.

fanni: köszi, hogy beraktál a táblába.

gömböcske: pihenj sokat!

anid: hajrá szurik!

baba: boldog szülinapot!

dalmácia: drukkolok nagyon+++

panda: gratulálok a kislányhoz!

angel: nagyon drukkolok tovább++++

hanna: ne aggódj, minden oké lesz!

katica
katica30
 
 


Na tessék, egy újabb paratéma, hátrahajló méh...

Nekem is az, már többször mondták, tényleg hason kell aludni???
Vmi mással is lehet esetleg segíteni???

Nekem annyira fájnak és duzzadtak a melleim, hogy már hetek óta nem megy a hason alvás... :(

Ha 11.héten megyek a dokihoz és erre rákérdezek, gondolom az még nem késő?!?!?!?!!!!
_ismeretlen_
 


Szia Orsi!
Nagyon szépen köszi, hogy megnyugtattál.

Fendike!
Azt olvastam, hogy az esetek legnagyobb részében magától normál helyzetbe kerül a méh, csak én az átlagosnál "parásabb" vagyok. Ha nem tudsz hason aludni, akkor légy néha kicsit négykézláb (könyök-térden).

Én jövő héten szerdán mégis elmegyek a dokimhoz, mert csütörtökön az Istenhegyin gondolom csak a babára koncentrálnak, nem a méh helyzetére.
gömböcske
 
 


Lányok :D
a méh hason alvás nélkül is ki szokott emelkedni, ne aggódjatok ezen!
ha meg hason alszol, azon ne aggódjatok, hogy a babát összenyomnátok, hiszen minimális súly nehezedik rá, vagyis pontosan semmi, hiszen a magzatvízben van. ha meg nagyobb lesz úgyis jelezni fogja, ha nem jó, ahogy alszol :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sannah!Köszönöm szépen az érdeklődésedet.Ha minden jól megy, szeptemberben.
Hanna! SZept.elején és elvileg az inszem is(ha..esetleg..talán..)
Tobi! mensi első napján kell telcsiznem UH időpontért. Clostízok, és gondolom Ovitrelle lesz megint a repiszurim, mint legutóbb,
hisz az (ha úgy vesszük) sikert hozott.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,
Mágussal megbeszéltük, hogy augusztus 31-től kezdődik a szurizás és az ET szeptember7-17 között lesz vmikor :D
:lol: Hajrá szeptember! :lol:
tobi
 
 


Sziasztok!

Baba! akkor már minden nagyon közel van. Hű, de izgi. :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok! Nagyjából vissza tudtam olvasni! :oops:

Köszönöm MINDENKINEK a rengeteg drukkot!!! :D

Anid,
lehet még több tüsződ! :) +++++++++

Dalmácia,
kb. ugyanezeket érzem! A cicik kevésbé feszülnek, a hasam viszont jó kerek pufi lesz minden estére, remélem ma este is így lesz, addig merek bízni! :oops: Ezen kívül semmi fájás v. ilyesmi.

Drukkok! +++++++++++++

Mereszt,
hajrá apának a szurizáshoz!
Most biztos lesznek tüszők szépen! Dórikának kell a kistesó! :wink:

Hanna,
tüszőnézés??? ++++++ Bocs, lehet, hogy lemaradtam! :oops:

Sannah,
várom a privit!

Tobi, Baba,
lassan meg ti jöttök! :wink: :wink:

Fanni :P
Már vagyok!
angel37
 
 


Szia Angel!

Nagyon drukkolok Neked!!!!!!!!!!!!!

Én holnap reggel 9-re megyek uh-ra.

Nagyonizgulok. :roll:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Angel! Ez bíztatóan hangzik!+++++++++++++++++


Hanna!Drukkolok, kezem-lábam keresztben szorít neked!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hali

Köszönöm a drukkot!
Úgy érzem,m intha meg akarna jönni!! :cry: Ráadásul fáj is méhemnél,illetve a ppetefészkemnél oldalt! :shock:
Ilyen nem volt anno!!

Azért babonából már van fiúnevünk,mert fiút szertnénk.(az első körben csak lánynevünk volt! :lol: )

Hasonalvás:vicces,mert először cicitől nem megy,aztán a pocaktól,aztán megint a cicitől!
Alig vártam,hogy hasravágjam magam! :lol:

Ezt a hátrahajló méh és alvás témát még enm is hallottam!
Nekem is ez van,meg még kicsi is a méhem(szerintem ez is eseti,mert mihez képest kicsi???).

Kérdéseim:
- Ez egy új szuri:Ovitrelle? Eddig olyan összekevős volt a tüszőrepesztő nem??Ez én is beadhatom,vagy orvisi,mert fenékbe kell??
- Mikortól kell "szedni" a hüvelykúpot?
- Miért kell az antibiotikum és az mikortól kell??
- Az utro,amit szájon át kell szedni az megegyezik azzal,amit feldugni kell?És így is trutyis lesz az ember ott lenn??
- Hogy kell hagymás,paprikás rántást csinálni?? :lol:

Kép
anid
 
 


Anid,
na sorban:

az Ovitrelle előre van töltve, csak be kell szúrnod hasba! :)

Melyik hüvelykúpra gondolsz? Kliont nekem stimu 5. napjától kellett, az Utrót punkció utáni másnaptól.

Antibiotikumot punkció utántól kell, de vmiért most nem kaptam, pedig direkt rákérdeztem!

Ha szájon át szeded az Utrót, akkor nem leszel trutyis ott lenn! :D

Nem vagyok konyhatündér! :oops:

Hanna,
ezer drukk holnapra!!! +++++++++++++ :)
angel37
 
 


Akkor elkezdem a Kliont,mert az kimaradt! :oops: :oops: :oops:
Akkor ez most gáz???

Kép
anid
 
 


És akkor most nem kell menni az ügyeletre beadatni a tüszőrepesztőt,jól értem!
Ugyanúgy beadom,mint a Gonalt?

Kép
anid
 
 


Igen, simán benyomod hasba, csak ezt még beállítani sem kell! :)

Sztem nem tragédia, ha most kezded a Kliont, sztem az a lényeg, hogy punkció előtt pár napig legyen! De ha gondolod csörgesd meg a dokit, vagy Harcika, ha erre jár! :wink:
angel37
 
 


Angel :)
Megy a mai napi babatapi++++++++++++
Angel már dolgozol?

Anid,
nyuginyuginyugi :)
Mikor is lesz a punkció?

Hanna,
holnap a sok tüszők csak úgy vigyorognak majd az uh-n :P
tobi
 
 


Tobi,
köszi! Jól jön! Majd csőstül visszakapod! :)

Ma óta dolgozom, kemény másfél nap a hétből! :lol:
angel37
 
 


Sziasztok Lányok!
Megjöttünk a Géndiagnosztikáról, minden rendben volt! :D Nagyon örülünk, a Hajdú drnő alaposan megmért mindent, és szerencsére jó hírekkel távoztunk! :P

Angel! :D
Továbbra is megy a drukk, a munkával óvatosan, ne idegesítsen fel senki!

Anid!
Szuper, már a célegyenesbe vagy, drukkolok neked nagyon! :D Utolsó kérdésedre a válasz: kevés olajat hevítesz, 2-3 kanál liszt, azt zsemleszínűre pirítod, tűzről leveszed, bele a fűszerpaprika, és az egészet hideg vízzel felöntöd, és habverővel simára kevered! Ha hagyma is kell bele, akkor azzal kezdj! Remélem jól írtam le! :)

Sannah, Hanna! :D
Nektek is megy a drukkkkkkk!!!! :D :D :D
donika
 
 


Donika,
gratulálok, ezek igazán jó hírek! :D

Köszi! Megpróbálom nem hagyni magam! :wink: Szerencsére sokan szabadságon vannak, pillanatnyilag a munkamennyiség sem óriási!
angel37
 
 


Donika!
De jó!!!!!!!
Akkor mostmár megnyugodhatsz 'teljesen' vagy van még hátra vmi vizsgálat?????
Ez a dr.nő az Istenhegyin van??
Belehet hozzá jelentkezni???
_ismeretlen_
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat. Holnap reggel kiderül. :roll:

Donika!!! Gratula!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Ez ám a jó hír.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Angel!!! Babaragacs ezerrel!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Fendike,
Igen lehet hozzá menni én is hozzá megyek 2 hét múlva genetikai uh-ra az Istenhegyibe.

Angel,
Ragacs ragacs ragacs :lol:

Donika,
Örülök hogy minden rendben van :D
Vendég
 


Sziasztok Lányok !
Ma beléptem én is a Kaálisok sorába. :D
Szmatona doktor nagyon szimpatikus volt. Jövő hónapban már indulhat is az inszem! Clostit kaptam növesztőnek.Szerencsére sok leletem volt, így nem kell mindent újracsináltatni.
Mivel nem vagyunk házasok, mehetünk közjegyzőhöz! Na ,akkor mostmár lesz egymásról papírunk! :D
Úgy tudtam, csak a lombikhoz kell, az inszemhez nem, de nem baj, ez a legkevesebb.
Mindenkinek drukkolok!
vigyázzatok magatokra!
nani72
 
 


Angel :P
szükség is lesz rá cefetül :)

Donika,
szuper hír :lol:
tobi
 
 


Donika! Hála Istennek! Örülök, hogy minden rendben! Most tessék végre megnyugodni!

Hanna! Drukkolok! Sok szép tüszőcskét kívánok!+++++++++++++

Angel! Babaragit küldöm!++++++++++++++++

Nani! Üdv köztünk. Ki kérte tőled a papírt?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nani!

Üdv! :lol:
Hajrá inszem!
Ja, egy esküvő olcsóbb, mint a közjegyző. :lol: :lol: :lol:

Baba!
Nagyon-nagyon köszi!!!!!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?