Sajnos esõ után köpönyeg, de megéri elolvasni, csakhogy tudják az igennel voksolók hogy milyen nagyot fognak csalódni!
EU? Vigyázat, csapda!
Tapasztalatjelentések Ausztriából
Kedves Magyarok!
2003. április 12-én országukban szavazni fognak egy esetleges csatlakozásról az "Európai Unióhoz". Biztosan Magyarországon is sok politikai, gazdasági szervezet és a média is híveket fog toborozni
egy EU-s csatlakozáshoz. Ez ugyanígy volt Ausztriában is kilenc évvel ezelõtt,
amikor egy példátlan propaganda-hadjárattal beszélték rá a polgárokat az EU-csatlakozásra. Kiderült, hogy a csatlakozás támogatóinak sok akkori állítása és ígérete teljesen valótlannak bizonyult. Ma már tudjuk, hogy nagyon sokat hazudtak, és a választópolgárokat tudatosan félrevezették.
Mint az Önök szomszédai, akiket összeköt Önökkel egy nagy folyó és egy közös történelmi múlt, szeretnénk az Önök tudomására hozni azokat a tapasztalatokat, amelyeket a mi országunk polgárai szereztek az Európai Unióval kapcsolatban. Tesszük ezt önszántunkból, saját költségünkre,
mint független polgári kezdeményezést.
Milyenek az EU-csatlakozás konkrét következményei?
1. Szabadság és önrendelkezés az EU-ban nem lehetséges.
Az Európai Unió nem szabad államok vagy népek közössége, hanem egy központosított hatalmi rendszer. A tagállamokban érvényes törvények 60-80 %-a Brüsszelben született. A szabad és szuverén államok legfontosabb ismertetõjelét – egy saját valutát és ezzel a gazdasági politikát – az EU-grémiumok megszüntették. Ennek megfelelõen Ausztria elvesztette politikai és gazdasági cselekvõképességét – mint minden más EU-tagállam is. Az EU-jog erõsebb a nemzeti jognál!
2. A demokrácia és a polgári jogok súlyos csapásokat szenvednek az EU-ban.
Az EU-struktúrák a demokrácia legfontosabb alapelvét: az államhatalmi ágak szétválasztását – már papíron sem ismerik. A jelenleg 21 – nem demokratikusan választott – bizottsági tag dönt a politikai irányvonalakról és a törvényekrõl. Határozatokat majdnem mindig zárt ajtók mögött hoznak, az úgynevezett "csúcsokon", erõs rendõrségi védelem mellett, és a háttérben hatalmas lobbik érdekeltek. Nyolc éves EU-tagság után, mi, osztrák polgárok (és más EU-s országok polgárai is), hatalmas túlerõvel állunk szemben, amely ellen demokratikus úton, és a nép jogos szabadság- és szuverenitás-akaratának érvényesítése céljából semmit sem tudunk tenni. Ez a túlerõ egyre inkább a legapróbb részletekig beavatkozik az emberek életébe, és manipulálja õket.
3. Az EU sem nemzetiségi, sem népcsoport-, sem kisebbségi jogokat nem ismer.
A "konvent" által kidolgozási stádiumban lévõ "alkotmányból" látszik, hogy ebben sem a népek önrendelkezési joga – mint alapvetõ jog, – sem a hazához való jog, sem más kollektív jog nem szerepel. Ezek a jogok feltételei annak, hogy egy nemzet, egy nép, vagy egy kisebbség az õt megilletõ jogokkal élhessen. A hazához való jog egy ugyanolyan alapvetõ jog, akár az élethez való jog, csak ezekkel válik lehetõvé minden más jog gyakorlása is. Mindezen jogok hiányoznak az EU "Alapvetõ Jogok Kartájából", amely a jövõbeni alkotmány része lesz. a cél valószínûleg az Egyesült Európai Államok – az USA, vagy a volt Szovjetunió mintájára. Az EU a mai napig sem csatlakozott az Emberi Jogok Európai Chartájához!
Az ötmilliós, határon túli magyarság sorsa a csatlakozás után nem lesz jobb, - ellenkezõleg!
Közelebbi részleteket megtudhatnak dr. Eva Maria Barkitól, a magyar származású bécsi ügyvédnõtõl.
Címe: A-1010 Wien, Landhausgasse 4, Tel: 0043(1)535-3980,
Fax: 533-8848, E-mail:
barki@lawie.at 4. Az Európai Unió a mezõgazdaság összeomlását jelenti.
Ausztriában 1995 és 2000 között a mezõgazdasági és erdészeti üzemek száma 70 000-rel csökkent. Ez azt jelenti, hogy csak öt év alatt 70 000 parasztcsaládnak kellett feladnia azt a mezõgazdaságot, amelybõl a legtöbb esetben többszáz éve éltek. A még megmaradt parasztság 80 %-a "mellékkeresettel" foglalkozik, – tehát egy másik állásban dolgoznak, hogy el tudják tartani a mezõgazdaságot. Ez riasztó helyzet, és rendkívül nagy terhet ró a mezõgazdaságban dolgozó parasztasszonyokra, nõkre. Az EU-ban csak a nagyüzemek a túlélõk. A mezõgazdaságot egyre inkább iparosítják, a föld egyre kevesebb ember tulajdona. Ehhez hozzásegít a felvásárlási árak drasztikus csökkenése: 40-60 %!
5. A gazdaságban is csak kevesen nyernek.
Az adóbevételek 80 %-a kis- vagy középüzemekbõl származik. Ezek az EU rossz gazdálkodásának nagy vesztesei. A nyertesek a nagy nemzetekfeletti (multi) konszernek (cégek) – globális befolyással és kereskedelmi összeköttetésekkel. Ezekbõl csak egy nagyon kis réteg profitál: – a nagyrészvényesek, az elnökségi tagok és a felügyelõbizottsági tagok. Az EU legfõbb elve: az áruk, a szolgáltatások, a személyek és a tõke határtalan és korlátlan forgalma. Az eredmény: az osztrák piacot elárasztják a legolcsóbb külföldi árukkal, és a hazai üzemek bezárásra kényszerülnek.
6. Növekvõ munkanélküliség.
1994-ben, az EU-csatlakozás elõtt, Ausztriában 3-4 %-os volt a munkanélküliség. Ma 9 %-nál tartunk. A munkanélküliség tehát megduplázódott, és megháromszorozódott ! Történt ez annak ellenére, hogy az EU-ba lépés óta az állami szociális szolgáltatásokat drasztikusan csökkentették.
7. Az EU-ba lépés a nemzeti pénzügyi felségjog elvesztése.
Önálló pénzügyi és gazdasági politika csak akkor lehetséges, ha egy állam önállóan tud dönteni a valuta és annak mindenkori értéke felõl. Az EURO egységvaluta, minden tagállam a Frankfurti Európai Zentralbank diktátumának van alárendelve, amely minden demokratikus ellenõrzést megtagad. Az EURO mint készpénz bevezetése (2002 eleje) óta sok napi szükségletû árunál masszív drágasághullámhoz vezetett.
Az EU-népszavazás elõtt a politikusok és a bankigazgatók valami egészen mást ígértek! Három nappal a népszavazás elõtt a legnagyobb osztrák napilap, a Kronen Zeitung fejcíme ez volt: "Nem lesz EU-pénz, marad a német márka és az osztrák Schilling!"
Emiatt – és még sok más ok miatt – Ausztriában, mint sok más EU-s országban is, fõleg Nagy-Britanniában és a skandináv országokban, egy növekvõ polgári mozgalom terjed az EU-ból való kilépéssel kapcsolatban. 2000 decemberében csaknem 200 000 osztrák írta alá a törvény-kezdeményezést – az EU-népszavazás újbóli megrendezése érdekében. Ezt a "Pártonkívüli EU-kilépés Akció" szervezte. Teljes névvel és címmel kellett aláírni – a hivatal elõtt!
Svédországban több, mint 500 000 ember írta alá az EU-kilépést, – sok ifjúsági mozgalom is részt vett a szervezésben.
Kedves szomszédok! Szívbõl kívánjuk Önöknek, hogy sikerüljön a szabadságot és a természetes gazdasági és kulturális élet alapjait megõrizniük, vagy visszaszerezniük. Meggyõzõdésünk, hogy ez EU-n belül nem lehetséges, és hogy az EU-csatlakozás az Önök országának és lakosságának ugyanúgy fog ártani, ahogy nekünk ártott.
A NÉPEK ÉS ÁLLAMOK SZABAD EGYÜTTMÛKÖDÉSÉÉRT KÖZPONTI BIZOTTSÁGA
- BRÜSSZEL VAGY MÁS HELY – NÉLKÜL
AZ EU NEM EURÓPA!
>Impressum. A tartalomért felelõs: Initiative Heimat & Umwelt, A-3424 Zeiselmaurer/Donau, Hageng.5, Österreich, Eigenvielfältigung<