Új privát üzeneted érkezett!

Emma :P
Te csak ne ijedezz :P Lehet, hogy Manó a babavárón levelezik, nálam nem jelentkezett be a táblába, így addig Te vagy a tetején 8)

Buborék :P
Örülök,hogy megvagy :)
Remélem, nincs gond, s nem azért tolódik, hanem talán inkább a spontánra gyúrtok!?
Köszönöm. Én szívem szerint az egész kék -és rózsaszín- részt áttolnám a sárgába úgy, ahogy van :roll: Bárcsak rajtam múlna, he-he.

Fanni
fanni73
 
 


Sziasztok szép napot mindenkinek. az lenne a kérdésem hozzátok hogy holnap kelle mennem erre az inzulin rezisztenciára egy korty vizet sem lehet inni reggel?Mert a kaja nem számít csak legalább egy kis vizet ihatnék az jó lenne.
kõszegi bea
 
 


Szép napot mindenkinek!

Gömböcske:nÜdv közöttünk. Nagy gratula nektek!!!!

Fendike: Drukkolok neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 

 
 

Szia Nyuszipuncs!
Köszi, én is gratulálok Nektek!! :lol:
gömböcske
 
 


Szia Fendike!
Nekem is csütörtökön (3 hete) volt a punció, és köv. kedden a visszaültetés. Nagyon drukkolok Nektek!
gömböcske
 
 


Bea :D
de vizet ihatsz!!! SŐT kell is innod, mert ahhoz, hogy 5ször meg tudjanak szúrni, akkor kell, hogy jó legyen a vénád, ahhoz pedig folyadék kell.
Épp 1-2 napja írtam, hogy vérvétel előtt (éhgyomri is) jó, ha az ember megiszik ca. 0.5 liter vizet, hogy feltöltse az ereket folyadékkal.

azt, hogy a próbák között lehet-e inni, nem tudom, kérdezz rá!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske,
köszi :D
hát szeretnélek nagyon követni, de gondolom ez nem meglepő.. :D
akkor nálatok is szépen fejlődtek, osztódtak a sejtecskék...
neked is volt szurid vagy csak kúp???
és hányat kaptál vissza????
_ismeretlen_
 


Gömböcske: Köszi

Fendike: Hajrá kedd!!!!!

Icsilya: Hogy vagytok?

Csiperke????

Pandácska: Hogy vagy?

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Szia icsilya hát azt nem mondta senki hogy 5x fognak vértvenni,de a cél érdekében mindent.Köszi a választ,
kõszegi bea
 
 


Bea :D
nem terheléses vércukorvizsgálatot csinálnak, amikor inzulint is néznek?
ha nem az a vizsgálat, akkor nem akartam rádijeszteni :wink:
(csak én ezt ismertem, mint az inzulinrazisztencia kimutatására szolgáló vizsgálat)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Bea, miért kell ilyenre menned? Én is voltam, találtak is sajnos valamit, de mondjuk nem vészes. Én is ittam előtte vizet, de a kettő között nem ittam mert örültem, hogy azt az egy pohár cukros nyavalyát le tudtam gyürni:(

Fendike, hajrá, nagyon jól alakulnak a dolgok, nekem is 10-ből 9 szépen fejlődött beültiig és kettő befuti is lett :lol:

Nem bírtam és bementem ma a Kaáliba, szegény Kovács doki nem unatkozott annyian voltak vasárnap még nem is láttam ennyi emberkét itt.
De a lényeg, hogy megnyugtatott minden rendben, felemelte a magneB6-ot 3x1-re. Ésss láttunk két picurka szívdobogást, még nagyon halványan de ott voltak és szikhólyagok is :lol: :lol:
Nem tudom, hanyadik hónap lesz az amikor már igazán de igazán fogok tudni örülni, mert nagyon féltem őket:)

Mindenkinek további szép estét:)
galeria
 
 


Icsilya :D
Elvileg nekem is csináltak ilyen inzulint meg cukrot is terhelésest, és ugyanaaz a menet, éhgyomorra vérvétel aztán cukros víz és egy óra múlva újra vérvétel. (sztem amúgy ez enyhe túlzás, hiszen ekkora mennyiségű cukrot nem vesz magához senki egyszerre) Jobban szeretem a zsömle+tejci megoldást.
galeria
 
 


Ja, és a beutalómon nekem is 5x-i vérvétel volt, aztán egy lett belőle, de a doki nem szólt miatta. Hát 5x nem tudom, hogy bírtam volna meginni :oops:
galeria
 
 


Galéria :D
nem 5ször kell meginni :lol: :lol:
hanem vért kellett volna 5ször venni.
éhgyomri-30 perc-60-90-120 :lol:

azért fontos egyébként, hogy meglegyen a félóránkénti vérvétel, mert a vércukor és az inzulinszint alakulása ami igazán fontos. Mert lehet 2 embernek mondjuk a 2 órása 6.0, lehet hogy attól még az egyiknek van inzulinrezisztenciája, míg a másiknak nem.

75 gramm CH tényleg sok, és normál esetben ritkán vesz ennyit magához az ember, de pont azért terhelik ennyivel, hogy terhelésre mit csinál a szervezet. (tehát 30 gr ch nem számít terhelésnek, mert az átlagos mennyiség)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya :lol:

Hát pedig nekem csak egyszer vették le és fel is ugrott elég csúnyán, majd ez alapján kaptam meforalt amit persze nem bírok így akkor veszem be, ha éppen nem vagyok rosszul.
Egyedül annyit vettem észre, hogy amikor tudom rendesen szedni akkor pl. az édesség eszembe sem jut :lol:
galeria
 
 


Galéria :D
no, de 1 órásan jogos, hogy felugrik.... mennyi volt a 1 órás értéked amúgy?
(amúgy a dokiban tudatosult, hogy az az érték, amit ott lát az 1 órás és nem a 2 órás??? csak mert ált. ha csak 1 érték van az a 2 órás szokott lenni...)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok hát Krizsa bácsi küldött el erre a vizsgálatra 0,60,120, perces cukor és inzulin szintet néznek meg emlegettek szénhidrát szintet is szóval majd kiderül mi lessz.Krizsa első találkozásunkor megnézte az előző hormon leleteimet és monta hogy két hormon szintem forditva működik és ennek lehet az az oka hogy inzulin termelés a szervezetemben nem megfelelő,mivel már 7 éve próbálkozunk babával és ezt senki sem mondta eddig nagy reményt adott.Furcsa de a lombikok előtt azért mondhatták volna ezt a hormon dolgot.Majd jelentkezem az eredményekkel.vigyázzatok magatokra üdv Bea.
kõszegi bea
 
 


Bea :D
igen, Krizsa doki a fordított LH-FSH aránynál szokta kérni a terheléses vizsgálatot, inzulinnal. Nekem is megnézték.
Ezek szerint akkor csak 3 szúrás lesz, nem 5 :D ennyivel könnyebb.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :!:
PCO gyanú miatt? Vagy miért? Mert nekem fordított, de nem voltam ilyen cukor vizsgálaton. (Az igaz hogy másképp, de endokrinológus kizárta a pco-t.)

Fendike :P
Hogy vannak ma a kicsik? Holnapi transzfer lesz?

Fanni
fanni73
 
 


Fanni :D
igazán nem tudom, mi miatt, mert nekem aztán semmi PCO-ra utaló egyéb tünetem nincs/nem volt.
Krizsa doki annyit mondott csak, hogy a fordított LH-FSH arány miatt nézzük meg, hogy ennek a hátterében nincs-e inzulinrezisztencia, mert ha az van, akkor nehezíti a teherbeesést, és akkor gyógyszeres kezelés kell.
(ráadásul nekem a fiúkkal még terhességi cukorbetegségem is volt, ami ugyanezt a vonalat erősítette elméletben)

végülis nálam az inzulinrezisztencia nem igazoldódott be, annyi viszont kiderült, hogy kicsit elnyújtottan dolgozza fel a szervezetem a szénhidrátot, ami miatt jó lenne úgy általánosságban odafigyelnem az étkezésre. (3 óránként, nem sok CH... stb)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Fendike,
mennek a drukkok! Mi a helyzet ez embirkéiddel? :)

Fanni :P
köszi a táblit! Hú de jó, majdnem legfelül vagyok a kékben! :D Innen már csak a sárga jöhet, nem igaz? :lol:

14 szem fogim van még hátra!
angel37
 
 


Ez az LH-FSH arány érdekes..nálam is fordítva van, de engem sem küldtek el ilyne vizsgálatra. Egyébként én már egyébként is gondoltam rá, h. nincs-e inz.probléma....

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Angel :P
Még szép! Már csak felfelé megyünk :wink:

Orsi :P Baba :P
Az LH:FSH fordított aránya az egyik jele a pco-nak, s sok pco-snak van 2-es típusú diabétesze. Szerintem ezért vizsgálják az inzulin szintet. DE az LH:FSH fordított aránya egyáltalán nem minden esetben jelent PCO-t! Sőt, eléggé gyakori...

Fanni
fanni73
 
 


aha.....

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Fanni! Hogy vagy?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok! Jó rég jelentkeztem, de olvaslak ám titeket! :-)

Gratulálok a megszületett babákhoz, és az újdonsűlt zebrásokhoz! :-)

Velem annyi van, hogy aug 20 után elkezdem a 3. lombikot is. Remélem nagyobb szerencsével, mint a másodikat :-)
Ági28
 
 


Jó reggelt!
Fanni, Angel :D
köszönöm, remélem jól vannak, most telcsiztem és azt mondták minden rendben, holnap 11 a beülti!!!!
kérdeztem, hogy hogy állnak, de azt nem tudta megmondani, majd holnap kiderül... :roll:
remélem tovább fejlődtek mint múltkor és megéri az 5. napig várni...

Angel,
nagyon haladsz.. :D

Galeria,
ez nagyon jól hangzik, tessék már picit megnyugodni, ver a szivecskéjük, jó helyen vannak, ne izgulj!!!!

sztetek magneB6-ot szedhetek folyamatosan ugye?????

fendi
_ismeretlen_
 


Fendi :D
magne b6ot a 36. hétig szedheted folyamatosan.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike,
akkor egy nagy adag drukk még a holnapi beülti előtt! :D
Hányan vannak, azt tudod?
angel37
 
 


nem mondtak semmit, csak hogy rendben vannak... :roll:

Orsi, köszi!!
szedem, az kicsit le is nyugtat.. :D
_ismeretlen_
 


Fendike!
Én is nagyon drukkolok! Hányat szeretnél vissza?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szia Fendike!

Nekem 17 petesejtem lett, 8 termékenyült még, és az 5. napon 6 db nagyon szép embrió volt, de egy még a nagyon szépeknél is szebb és nagyobb volt :P Én utrogestant használok, progi szurit nem. 2 db embrikét kaptam vissza. 33 éves vagyok, azt mondta a doki, hogy ennyi idősen nem javasolja a 3-at, és nem is lenne nagyobb az esély, csak legfeljebb az ikerterhesség esélye nőne. Drukkolok Neked, ne izgulj!!
Véleményeteket szeretném kérni: szerdán gyantázatni lehet menni? Mert már nagyon rám férne fodrászhoz és kozmetikushoz mennem. De gondolom nem javasolt buszra szállni?
gömböcske
 
 


Fendike!
Mennek a drukkok holnapra!!!!! :D :D :D

Gömböcske! :)
Nem értem, miért nem lehet buszra szállni, ezt az orvos mondta, vagy Te gondolod így? Mert ha az utóbbi, nyugodtan menjél, a kozmetikus, fodrász bőven belefér! :D
donika
 
 


Szia Donika!
Köszi a választ. Ismerőseinket faggattam, nekik lombikbabájuk van, és ők mondták, hogy nem javasoljáka tömegközlekedést. Ők azt mondták, hogy nem kockáztattak, esetleg a busz rángat, vagy a hasamra esik valaki.
Szombaton pl. rengeteget fontolgattam, h menjek -e vendégségbe, végül mentünk. A vendégségből eljövetelkor a kertben lévő kutya vidáman rám ugrott, a hasamon landoltak a tappancsai. Azt hittem szívbajt kapok. Tegnap felhívtam az orvosom, de mondta, h. nyugodjak meg, mert a 25. héttől jelenthet ez problémát. Ezt csak azért írtam le, mert tényleg az itthonléten kívül szinte bármit csinál az ember, történhet valami stressz. Pl. a fodrásznál a hajfesték szagát nem egészséges beszívni.
De tudom, túlzásba sem szabad vinni az aggodalmaskodást.
gömböcske
 
 


Fendike :P
Akkor biztos minden rendben van, ha csak holnap kell menned! Nagy-nagy drukkok!

Baba :P
Köszönöm szépen jól vagyok 8)
Szabi sajnos csak 2 hét múlva, s akkor is csak otthon leszek, viszont a párocskámmal, úgyhogy bizti jó lesz.
S Te hogy vagy?

Fanni
fanni73
 
 


Gömböcske :D
úgy gondolom Te már most túlzásba vitted az aggodalmaskodást!
a kutya 30 hetesen is felugorhat nem jelent gondot, a kocsi is ráz, és baleset is történhez akármikor, ettől még nem éri meg bezárkózni. A festék szaga tényleg nem kellemes, de fejbőrön keresztül nem szívódik fel akkora mennyiség, ami bármi kárt okozhatna, ha meg melíroztatsz semmi sem szívódik fel, mert nem is érintkezik a fejbőrrel a festék.
tényleg komolyan mondom, hogyne így állj ehhez az elkövetkezendő 8 hónaphoz, mert megnehezíted az életed.
Mindent lehet tehesen is csinálni, csak oda kell kicsit figyelni magadra! ennyi a lényeg, semmi sem tiltott (ok... nem ejtőernyőzünk :) )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske,
elhiszem, hogy teli vagy aggodalommal (nyilván nekem is lenne/lesz pár), de azért ez tényleg túlzás! :wink: Orsi véleményéhez csatlakozom, nagyon megnehezítenéd vele az elkövetkező időszakod!
Miért ne lehetne pl. gyantáztatni? Szép is lenne, ha nem BKV-zhatnák, ugyanis autónk az nincs! :)
Extrém dolgokat kivéve bármit csinálhatsz, ha egyébként nincs valami olyan, ami miatt esetleg veszélyeztetett volnál. Önmagában, hogy lombikos babád van, még nem az! :wink:

Fanni :P
szabi közeleg? :wink:
De jó is lesz majd a kertecskétekben, férjecskéddel! :D
angel37
 
 


Fanni! ÍRok privit neked.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


jujj, BKV-zhatnÉk, bocs :oops:
angel37
 
 


Angel :P

Én azt hittem, hogy náNk-ot akartál írni :D

Igen, klassz lesz. Bár eddig úgy még sosem voltam szabin, hogy nem mentünk valahová, hanem csak úúúúgy, igaz, kertünk sem volt eddig. A kerttel amúgy most nincs mit kezdeni, csak nézegetni lehet, meg bőven locsolni. De azért csak kitalálunk valamit 8)

Puszi,
Fanni
fanni73
 
 


Baba,
3at szeretnék visszakérni, dehát meglátjuk hogy is állnak a picikék...
holnap közösen döntünk

Gömböcske,
az első lombiknál én is tiszta para voltam, 5 napig ki sem mozdultam, végül nem sikerült
most eldöntöttem, hogy az első napot leszámítva ugyanúgy fogok mindent csinálni (na jó stepp aerobikra nem megyek.. :D )
dolgozni nem megyek, de azt csak azért, hogy pihizhessek kicsit, ártani az sem ártana, mert csak a gép előtt ülök...

Szerintetek normális, hogy így 5. nap, ET körül fájdogál a hasam???
_ismeretlen_
 


Fendike :D
normális :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi, csak azért furcsállom mert eddig nem éreztem, ma tegnap kezdett fájni a derekam és a hasam olyan mensisen tompán...

múltkor nem ilyen volt, de nem is baj, hátha most szerencsésebb leszek.. :D
_ismeretlen_
 


Fendike,
normális, sőt! :wink:

Fanni :P
szerintem jól el fogjátok tölteni az időt! :)
angel37
 
 


Szia Fendike!
Nekem is jobban fájt a hasam a második ET előtt, és mégis az lett sikeres :lol:
Azért persze még az UH-ig izgulok.

Orsi! Angel! Köszi a megnyugtató szavakat! Csak egy normál úton létrejött terhességnél mégiscsak ha gond van, akkor köv. hónapban van esély a következőre, nálunk meg akkor újból kellene kezdeni a procedúrát. Ezért izgul jobban az ember.
gömböcske
 
 


Sziasztok!

Nagyon nagyon régen írtam ide, de olvasni mindig szoktalak titeket!

Gömböcske
ne aggód túl a dolgokat, mert szerintem azzal többet ártasz mindennek mint bármi mással.
én az első lombiknál beülti után is tömegközlekedtem + vonattal mentünk haza - sikeres lett
a második lombiknál is a beülti után tömegközlekedtem + még kóvályogtunk 2-3 órát pesten a biciklisboltokban + vonat stb. és ez is sikeres lett (kistesó)
úgyhogy ne félj a tömegközlekedéstől!
fodrász: múltkor volt a TV-ben hogy terhesen ok a hajfestés, de ha megoldható akkor kint csinálják a szabadban, hogy a kismami ne szívja be a szagát
nálam mindkét lombiknál 3-at - 3-at kértünk és kaptunk is - javasolták is a 3-at, és mind 2x 1 babó lett! pedig 32 és 34 éves voltam-vagyok!

Mindenkinek +++++++++++++++++++++++++++++++++++

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Ági: Hajrá augusztus!!!

Fendike:
Akkor ma még egy nagy drukk és holaptol mennek a babaragacsok

Fanni:
Egy kis bográcsozás, grillezés , napozás kitünő a kikapcsolódásra

Erika: Szia. Rég hallottam felőled

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Angel :P Nyuszi :P
Igen, ilyenekre készülünk :D :wink:

Nyuszi :P
Hogy vagy? Mikor mész megint UH-ra?

Fanni
fanni73
 
 


Lányok,
transzfer előtt ugye nyomjak utrot????
múltkor asszem kihagytam... :shock:
_ismeretlen_
 


igen :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?