Jól van doktor úr, a tankönyveket említi?
Papp: Szülészet-nõgyógyászat TANKÖNYV-ben teljesen más van, mint amit Ön mond:
"Minden vetélés esetén alacsony progeszteront találnak. Ez igaz, de ez nem az ok, hanem következmény, mert a szérum progeszteron a terhességben egy tünet!"- írta Ön. Ezzel szemben ez található Papp "A szülészet-nõgyógyászat
tankönyvé"-ben: "A progeszteron fõ funkciója a méhnyálkahártya felkészítése az esetleges megtermékenyülés esetén az ébrény fogadására és a terhesség kiviselésének biztosítására." Amint a tankönyvben le van írva: a ciklus elsõ felében a tüszõhormon hatására a 14. napra a méhnyálkahártya vastagsága eléri a 3-5 mm-t. Ez a vastagság ugye még nagyon kevés a petesejt befogadására! A progeszteron hatására válik lazábbá, bõségesebbé a nyálkahártya "strómája", ezzel válik alkalmassá a
megtermékenyült petesejt befogadására.. Nyilvánvaló, hogy elégtelen mennyiségû sárgatesthormon elégtelen nyálkahártyát tud létrehozni, kevesebb a táplálékot biztosító spirális artériák száma. Ha kevés a táplálék: minden élõlény elpusztul! Ez a lényeg!
Miért emelkedik egy kicsit a terhességben a progeszteron szint? Ön azt írta, hogy a HCG(a placenta hormonja) hatására emelkedik a sárgatest progeszteron termelése. Papp prof. tankönyve viszont azt írja: "A progeszteron a corpus luteumon (=sárgatest) kívül a placenta sycytiotrophoblastjában szintetizáldik (=termelõdik)".
Az alacsony progeszteron szint az OKA annak, hogy nem keletkezik egészséges placenta, emiatt nem tud emelkedni tovább a progeszteron szintje, mert a rossz minõségû placenta nem tud többletet termelni.
Szóval az Ön állításai hmm.. egy kicsit másak, mint ami a legalapvetõbb orvosi tankönyvben szerepel!
Ami pedig a peteérést illeti: A tüszõrepedésrõl egyáltalán nem ír! Peteérése szinte minden nõnek van, a gond: NEM REPED meg!!!!
És mi az, hogy "kimutatható benne peteérés, de ez már csak vizsgálatokkal"? Még a tüszõrepedés is megállapítható MEGFELELÕ orvosi kezekben a már sokszor említett hõmérsékleti görbe elemzésével!
ÉS "Kivizsgálni azokat kell, akiknek nem jön össze a baba"?
Hát nem is értem, és mennyi az az idõ? 1 vagy 2 év? Már írtam: 2-3 hó alatt kideríthetõ, hogy van-e gond hormonálisan, és akkor nem kell évekig várakozni, most látszik, hogy tényleg feleslegesen írtam, és hiába erõsített meg a doktornõ, meg a dokim könyve sem elég
Egy másik könyv, amelyet szintén az elõbb említett Papp prof. lektorált:
" A stressz fokozott prolaktintermelést indukál. Ennek hatására középidõben elmarad az LH-csúcs,
a tüszõrepedés nem következik be. Következménye vérzészavar, bõ hüvelyi folyás, emlõfeszülés és az ún premenstruációs szindróma (a ciklus második felében jelentkezõ súlygyarapodás, fejfájás, idegesség, vegetatív labilitás stb) és természetesen a meddõség. Az ösztrogének serkentik, a progeszteron pedig gátolja a sejtosztódást. A tüszõrepedés elmaradása (follikulus perzisztensz vagy "túlélõ tüszõ") során az ösztrogének sejtosztódást serkentõ hatása így fékezhetetlenül érvényesül az alábbi célszerveken:
1. Méhnyálkahártya (endometrium). Az egyoldalú ösztrogénterhelés hatására a méhnyálkahártya túlduzzad, hiperplázia képzõdik. A hiperplázia klinikailag erõs, alvadékos vérzések formájában jelentkezik, melyeket alhasi görcsök kísérnek. A menstruációs váladék gyakorta nyálkás, a megduzzadt endometriumnak megfelelõ bõrszerû szövetfoszlányokkal tarkított. Amíg a túlélõ tüszõ fennmarad, bõségesen termel ösztrogéneket, a méhnyálkahártya lelödkõdni nem tud, a vérzés kimarad (amenorrea). Az amenorrea huzamosabb ideig történõ fennállása esetén az endometriumban számos ciszta alakul ki, ami a méhnyálkahártyának ementálisajtszerû küllemet kölcsönöz (glandulárcisztikus hiperplázia). A hiperplázia talaján viszonylag gyakran jön létre méhterstrák, tehát a
tüszõrepedés elmaradása mindenképp kezelést igénylõ állapot Amikor a tüszõ elpusztul, a túlduzzadt méhnyálkahártya jellegzetesen darabos vérzés kíséretében lökõdik ki.."
STBBB.
Reménytelen...
Nikie