Új privát üzeneted érkezett!

Bekajáltunk dinnyével... most jöhet a WC-re futkosás :lol: ...

Szilvi!
Köszi a gyógypuszikat! Célba értek. :D :D
Az augusztusi hétvégétek jól hangzik! Majd kérjük a beszámolót, na és persze fotókat. Helyileg hol van pontosan ez a szálloda?

Anyapoc!
Neked kellemes utat és jó időtöltést/pihenést kívánok! Ja és hozzá azért barátságos időjárást is! :wink:

Petra!
Aranyos vagy, hogy hiányolsz :) :) :) ! Kirándulgattunk is, strandoltunk is, de inkább Enci nyűgössége volt az ok, hogy nem jöttem. Folyamatosan szórakoztatnom kell a kisasszonyt, és még így sem az igazi :( . Remélem lesz még jobb!
Szoba: A lurkóim kezdetektől külön szobában vannak, nem emiatt kell Enikőnek szobaberendezés. Hanem mikor megszületett a kiságyon, a pelenkázón, a szoptatós fotelon és egy polcon kívül mást nem raktunk be a szobájába. Tehát ha ezek kikerülnek onnét, totál üres lesz a szoba... így komplett berendezésen törhetjük a fejünket (na meg nyitogathatjuk a pénztárcánkat :roll: ).
Bükfürdőről beszámoló és képek?????? :wink: Egyébként tényleg nagyon jól teszed, hogy töltekezel a hosszú téli napokra!!!!!!!
Cukorterhelés megvolt már?

Móni!
Volál ismét UH-on? Rendben van remélem a kicsi szíve is!!! És a neme... :?:
Strandos képek nagyon szuperek!

Szilvia!
Marcell pocija rendbe jött már?
Szerintem is nyugodtan vállald be a strandolást! Emlékszem én is ódzkodtam először Ákos egy éves korában nekiindulni, de bevált, mert tényleg annyi új inger éri a kicsiket, hogy eszükbe sem jut unatkozni. Most már a két gyerkőccel is bátran nekiindulok egyedül :wink: .

Timi!
A képek tanúsága szerint nagyon szuper lehetett a szülinapi buli! Én még őszintén szólva nem mertem ilyet szervezni... :oops: nem tudom elbírnék-e 10-15 rosszcsont kissráccal :wink: :wink: . Ha sikerülne őket lekötni kül. játékokkal, akkor talán megelőzhető lenne az őrjöngés :) .

Orsi!
Elragadó a tesós kép!!! :) :) :) Hihetelen, mennyire lányosak már most Franciska vonásai :o :o .
És nem semmi, hogy el vagy kényeztetve... de ami jár, az jár, nem?? :wink: :wink: :wink:
Így utólag én is szeretnék neked BOLDOG SZÜLINAPOT kívánni!!! Kép

Puszi mindenkinek! További szép napot!

Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Rég nem jártam nálatok,de a gépem is rossz volt!

Orsi,
nagy örömmel olvastam,hogy Franciska megérkezett!! :)
GRATULÁLOK!SOK BOLDOGSÁGOT ÉS SOK TEJCSIT KÍVÁNOK!!

Majd még jövök,mindenkinek üdv.

Anya4

KépKépKép
anya4
 
 


Sziasztok!

Szóval, ma voltam ismét UH-n. Ez alkalommal sikerült Jósa dokit elérnem, ő vizsgált. 99%-os-ra mondta, hogy a kistesó LEÁNYZÓ lesz, tehát úgy néz ki, mi is csatlakozhatunk a vegyespárosok csapatához :D .
Szívecskéjét megint igen nehéz volt megvizsgálni, de többszörös hasnyomkodás és masszírozás után sikerült befogni egy olyan képen, amin jól lásztott, hogy minden rendben van. Sokat mozgott a kiscsaj és persze soha nem olyan irányba, hogy az a dokinak jó lett volna. Mondta is, hogy olyan, mintha direkt szórakozna vele :D .

Kriszta :D
Szegény Enci és szegény Te! Azért az időjárás változása is biztos nyűgössé teszi a fogzása mellett. Gergő is zizi, ha jönnek-mennek a frontok, főleg, ha 10 fokos hőmérséklet változással járnak.
Gergőnek megjött a papír, hogy felvették az oviba, szeptemberben lesz szülői értekezlet, olyan furcsa! Megpróbálom megbeszélni, hogy októbertől vihessem heti 2-3 délelőtt. Remélem, belemennek, persze csak akkor, ha a Gergőnek tetszik a dolog, ha nem, akkor kivárjuk a hivatalos ovikezdetet (jövő május).

Timi :D
Én is csatlakozom, tényleg szuper buli lehetett! Azért ennyi gyereket még én sem vállalnék be, ehhez úgy érzem, még nem vagyok eléggé edzett. Torta nem is volt olyan drága, a mi autós marcipántortánk több, mint 7e forint volt, aztán csupa süti, semmi maradandó, mint a baba nálatok.

Orsi :D
Utólag is boldog szülinapot!
Mi tegnap moziban voltunk, egy évben kb. 2x eljutunk ide is. Gergő anyuéknál aludt, így kihasználtuk a szabad estét. Kell néha a kikapcsolódás mindenkinek.

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 

 
 

Sziasztok!

Móni
Úgy örülök, hogy végre sikerült egy ultrahangos "randit" összehozni Jósa dokival! :wink: Nagyon szerettem hozzá járni a terhesség alatt, nagyon kedves doki. És olyan jó, hogy Gergő mellé érkezik egy kislány. :D Mi is nagyon szeretnénk majd Marcell mellé egy kislányt, de hát majd meglátjuk sikerül e.


Én tegnap nagytakarítottam, este már úgy másztam be az ágyba. Marcell azonban nagyon segítőkész volt, segített porszívózni és egy kis szivaccsal (utánozva engem) törölgette a konyhaszekrényt. A végén már csak néztem milyen lelkesen és ügyesen segít. :lol:
A strandolás nem jött össze nekünk, múlt héten végig beteg volt Marcell, most pedig az idő romlott el :(

Sziasztok

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Sziasztok!

Eszméletlen milyen segítőkészek és háziasak ezek a mai kissrácok!!!!! :o :) :) :)

Móni!
Gratula a leányzóhoz!!!!!!! Kép És a továbbiakban is boldog, egészséges, problémamentes babavárást kívánok!!!!!!!!!
Óvoda: Hát igen... nagyon-nagyon gyorsan "bekövetkezik" a három éves kor, éppen ezért kell kiélvezni a babázás minden pillanatát. És az elszakadás nekünk szülőknek általában nehezebb szokott lenni, mint a porontyoknak... :wink: :wink: :)

Puszi!
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


MÓNI :lol:

Csak gyors bekukk: nagy gratula a kiscsajhoz, akkor Te is erősíted a vegyespárosok táborát :lol:

puszi
Orsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Csak egy gyors beköszönés.

Móni
Gratula a kislányhoz!!!

Kriszti
Örülök, hogy Enci jobban van.

Szilvia
Milyen ügyes kiskrapekod van! :P

Mi Lentiben vagyunk. Tegnap érkeztünk, részletesebben jövök majd ha hazaértünk. Lesznek fényképek is.

Sziasztok!
Szilvi

Ui:Írtam hosszabban még tegnap, de sajna elveszett. Mára meg csak ennyi jutott. :roll:

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Kriszta!
Boldog névnapot kívánunk!

Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Krisztina Boldog Névnapot Kívánunk!

Kép

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


BOLDOG NÉVNAPOT KRISZTA!


Kép


Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Kriszta!

Boldog névnapot! Kép


Bocs, hogy eltűntem. Festem a szobákat és a nappalit, próbálom a kicsi piktorom művét eltüntetni.

Puszi , Andi

Szilvi jó pihenést!
bambika
 
 


Kriszta :D

Nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Puszi

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bekoszones tolunk is,innen a hajorol :).

Jol vagyunk,az ido pocsek,de legalabb nem sultunk meg a "turakon" :).

Bovebben majd kesobb :).

Szilvieknek jo pihizest :).

Krisztinek boldog nevnapot!
(ide meg gondolj egy csokor viragot :wink: )

Franciska-kep edes :).

Moninak meg nagy gratula a kicsilanyhoz :)

Andinak meg jo munkat!

Ja,es Szilvianak is Marcellel egyutt :wink: !

Mindenkinek pusza!

anyapoc
 
 


Sziasztok!


Tegnap megjöttünk…

Kriszti
Boldog névnapot kívánok! Kép
Itt a Meseszálló netcíme. www.meseszallo.atw.hu Jónak tűnik, remélem nem fogunk úgy járni mint a mostani túránkon.

Anyapoc
Köszi, sajnos nem volt az igazi, de erről majd kicsit bővebben később.
Ti mikor értek haza? Remélem azért a fránya időjárás nem tesz keresztbe a progitoknak.

Andi
Milyen színűek lettek a szobák?

„Nyaralás”
Egy kissé letörtem, amikor kiderültek a 4 csillagos fogadó hiányosságai. :( Pedig a területi adottságok igazán jók, nagyon szép helyen fekszik. Maga a szálló is szép. Csak hát nem igen figyelnek sok apróságra, amivel a vendégek visszatérését biztosítanák. Egy biztos! Mi ott többet nem szállunk meg és az ismerőseimnek sem fogom ajánlani.
Pl: „Csak” 3x találkoztunk (4 nap alatt) lejárt szavatosságú joghurttal. Szegény Márk sírt amikor meglátta, de nem kaphatott belőle. :twisted:
Ati kajájába belefőzték a lepkét. A pincér – amikor szóltunk neki – annyit kérdezett ártatlanul, hogy „most repült bele?”
Csupa por volt a szoba az ágy alatt.
A szemetet nem vitték el minden nap, ott szagolgattuk a Márk pelenkáit, vagy épp kiraktuk az erkélyre, mert még szemetest sem találtunk a szálloda környékén.
Félpanzión voltunk és az első este a két adag vacsi között hihetetlen nagy eltérés volt! Atival csak néztünk egymásra, hogy most akkor vajon ki marad éhen?? :?:
Volt olyan vacsink is, amikor több mint 1 órát kellett várni a kajára, ez nem volt elég, a Márk kapta meg hármunk közül a legkésőbb. 8-kor mentünk vacsizni és negyed 10-kor kapta meg. (De, hogy ne csak rosszat mondjak, az egyik pincér nagyon odafigyelt ezek után ránk, és a következő este már csak negyed órát kellett várnunk. :wink: )
Svédasztalos a reggeliztetés és mindig valami elfogyott idő előtt. Várni kellett a késre, kanálra uúgy, mint a vajra, zsemlére, kakaóra, kávéra.
Volt ugyan etetőszék, de hogy azt mikor takarították le utoljára :?: :?: :?: , nem tudom…..
Ééééééééés, mindezek mellett még az időjárás sem kedvezett nekünk. :cry: Nem igen tudtunk kirándulni, mert vagy esett, vagy lógott az eső lába. Így aztán a fürdőzés is elmaradt.
Amit igazán sajnálok többek között, hogy a Márk sem igazán tudott mozgolódni, mászni, mert tiszta nedves volt a fű. Amikor épp ráadtuk a cipőjét, hogy legalább sétáljon, pár perc múlva rohanhattunk vagy a kocsihoz vagy valami fedett részre, mert már szakadt is. Szegénykém ő leginkább vagy a gyerekülésben dekkolt, vagy a babakocsiban. Persze a szobában elengedtük, de nem volt túl nagy a hely, ahol mászhatott volna és ugye kiságy is volt a szobában. Ennek ellenére úgy tűnt jól érezte magát.
Ahol voltunk az Lenit, Hubertus Fogadó. Ha érdekel benneteket, akkor van honlapja is. www.hubertusfogado.hu

A sok rossz ellenére, azért jól éreztük magunkat, rengeteget nevettünk a kisebb-nagyobb hibákon. Valahogy túl kellett élni.

Most csak ennyi jut eszembe.

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


A képek:

Már tudja, hol a nyelve :lol: . Persze az eső itt is szemerkél. :evil:

Kép

Nagyon szép község, tiszta és dohánymentes!!! :P Itt van egy nagyon jó panzió, bababarát, de sajnos már nem volt hely.

Kép


A háttérben, csodás környezetben kialakított horgásztó.

Kép

Ezt meg csak azért mert nekem nagyon tetszik a kép :)

Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi!

Azért a lényeg mégiscsak az volt,hogy együtt voltatok pár napig!
Bár nem ártott volna ha ehhez,jó szállás is tartozik. Megnéztem a honlapjukat,hát az alapján amit ott látni,én sem kételkedtem volna a jó ellátásban. Sajnálom,hogy így jártatok!!! :(
A rossz idő,pedig gondolom így mág jobban bosszantott benneteket.
A képek nagyon jók,nagyon nagyfiú lett Márk! :)


T.

Kép

Kép
aba
 
 


Szia Timi!

Igen az volt a lényeg, azért is nevettük magunkat sokszor "halálra" a kellemetlenségek miatt. :wink:
Egyébként a szomorú az, hogy az elutazásunk napján is ott díszelgett a lejárt szavatosságú joghurt, sőt az egyiken átírták a dátumot. Apa, amikor ment rendezni a számlát és szólt (már másodsor) miatta, annyi volt a válasz, hogy biztos nem vették észre. Bement a csaj a konyhára (az egyik tulaj) és amikor visszajött se egy bocsánta kérés, se egy bakfütty. Csak mondta az összeget amennyivel tartozunk. Ezek után forintra kiszámolva kapták meg a pénzt.

pusz
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk,illetve gyerkőcök még anyuéknál,mert holnap dolgozok egy kicsit,kocsi meg szerelőnél :roll: !

Amint lesz időm,felteszem a képeket a netre és belinkelem,meg írok pár sort :)....talán még ma este.... :wink:

Szilvi

Hát ez elég rosszul hangzott,de legalább tényleg együtt voltatok.Nekünk péntekig volt jó időnk(azrét már akkor is hidegebb volt és néha esett),de szombattól hétfőig ki sem tudtunk lépni a hajóról... :(
A lejárt szavatosságú étel elég gáz,örülhetnek,hogy az ÁNTSZ-nek nem szóltatok,vagy a fogyasztóvédelemnek...
Azért ez olyan szomorú,hogy iylen helyek vannak...és megélnek... :(
Márk nagyon édi,látom,Ti is pont a legvilágosabb ruciban rakjátok le a fűbe :D:D!
Hűűű,én már 1 hete nem láttam Villőt,már nagyon várom,de sajna már aludt,mire most hazaértünk... :( Annyit változott,minden nap beszéltem anyuval és ő mondta,mi mindent tud már... :) Pl. kijött még egy foga :D:D:D! ehhez csak az kellett,hogy én elmenjek :lol: !

Na pussz!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Mi is megérkeztünk a nyaralásból :) , háááát.... nagyon szuperül sikerül! Ez köszönhető elsősorban az időjárásnak (29-30 fok volt) és a csodás tengernek... Holnap majd bővebben mesélek és dobok képeket.

És NAGYON-NAGYON köszönöm mindenkinek a névnapi üdvözletet!!!!!!!!!!!!! Iszonyú jól esett olvasni... :) :) :) :)

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Anyapoc
Örülök, hogy jól sikrült a nyaralásotok.
Gondolom mennyire hiányozhatott Villő. Természetesen akkor tanulják a legtöbbet amikor nem anya van vele. :lol:
De jó, hogy Villő még egy foggal gazdagabb lett!!
Nagyon várom a beszámolót

Kriszti
A Te beszámolódat is várom.
Nekem olyan érzésem van, ha Ti(Anyapoccal) nem vagytok, akkor megáll a topik élete :(
Vagy csak engem nem bírtok, lányok? :wink:

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Üdv itthon a nyaralóknak! :wink:

Szilvi

Hidd el nem te vagy az oka,hogy keveset vagyunk /vagyok/. :lol:
Keveset vagyok a gép előtt,amikor csak lehet kint vagyunk ,valamerre.
Amíg alszik a Barnus rendbe dobom a lakás, ebédet főzök,aztán pedig irány a levegő.

Most vannak a Borhetek Fürden,nagy nyüzsi van a parton,a gyerekek is rettenetesen élvezik.
Nem jön át valaki? :wink:

Jó éjt Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Kép

Szilvi

Fél 11 óta írtam, mire végeztem kivágott a net kicsit ideges lettem úgyhogy csak röviden újrapróba.
Sűrű volt az utóbbi pár hét. Festés, száműzetés/burkolták a lépcsőt ezért haza kellet mennünk pár napra/, befőzés . A rossz idő miatt Bence felfedezte a számítógépen a micimackós játékot. A közelébe sem enged csak ha segíteni kell neki. Kezdődik hamarosan az ovi be kellett vásárolni.

Sajnálom hogy ilyen rossz élmények értek benneteket a nyaralás alatt.

Szobák

Kép

Bence sárga falat akart, eredetileg kék volt. Nem volt egyszerű eltüntetni.

Kép

Talán látszik kicsit itt a szín ami mályva akart lenni, de így sikerült.

Most gyorsan elküldöm és folytatom.....
bambika
 
 


Anyapoc

Látom titeket sem kímélt az időjárás. Villő és újabb fog, hányadik is?? Lilla még mindig csak kettővel büszkélkedhet, bár lehet hogy újabb bújik mert már egy hete vagy 10* kel éjszakánként pedig kapja a viburkolt is :( :cry:
Milyen volt a fogadtatás így hogy egy hete nem látott??
Várom a képeket én is.

Kriszta

Örülök hogy nektek legalább jó időtök volt, képepet és a beszámolót várom tőled is.

Timi

Mikor "belém beszélted" a gyereket nagyon elgondolkodtattál. Szeretnék harmadikat, de sokszor a kettővel is alig bírok. Mi is hárman vagyunk testvérek és ez nagyon jó. Az idő is rohan én sem leszek már fiatalabb....stb.

Befejezem mert Lilla negyed 11-kor aludt el és nemsokára sírni fog :cry:

Andi
bambika
 
 


Szilvi!

Szó sincs ilyenről, h. téged nem bírunk :lol:
Nekem most épp elég munkát ad a 2 gyerkőc, bár mától megint jön az anyós és elviszi Jocit délután:lol: Ilyenkor tudok pl. vasalni, mosni..szerencsére apa drága meglepett egy mosogatógéppel, így legalább ennyi időt spórolok.

Képeitek nagyon klasszak!

Anyapoc!

Látod-látod, menj el gyakrabban, és mire észbekapsz Villőnek komplett fogsora lesz :wink:
Várjuk a képeket!!!

Andi!
Szobák gyönyörűek lettek, a színek majdan nálunk is hasonlóan fognak alakulni, gondolom..lányszoba rózsaszín, pasiszakasz kék lesz.

Nálunk a helyzet változatlan, Franciska eszik-alszik, hízik.Oldalra fordul és tartja szépen a fejecskéjét..jajj, csak maradjon még ilyen jókislány! :D

Icsilya-Orsi!

Mi van veletek?Pasikáid?

na pusszancs mindenkinek!
Orsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok Lányok!

Jól van, megnyugtattatok! :D

Orsi
Mosogatógép, húúúú ez igazán szupi meglepetés!!
Elhiszem, hogy két kőc sok melót ad. Anyósfelmentősereg meddig tud Jocira vigyázni?
Nagyon szépen fejlődik Franciska. És igazán jó kislány. Jocinál még mindig nem bújt elő a féltékenység kisördöge :?:

Timi
most van a Borhetek? Az nagyon jó, szeretjük! Meddig tart?
Biztos párral megyünk majd valamikor!
Ebéd főzés... Ez a halálom. Amíg terhes voltam sokat "gyakoroltam", de sajna pár sokszor nem kajolt itthon, így meguntam, hogy egy hétig egyem uazt. Most neki kellene állni Márk miatt, de nehezen veszem rá magam.


Na bum, Márk összetörte a kislámpát. :roll:

Bambika
Milyen volt a mamánál töltött pár nap, hogy bírták a gyerekek?
Befőzés: jó móka, :wink: .Ati is a szabi első napján lekvárt főzött. :lol:
Nagyon szépek lettek a szobák. Ügyi vagy. Ki volt a gyerekekkel amíg Te festegettél? Apa szabin volt?
Harmadik gyerek.... :shock:
Mennyit változott Lilla. Igazán nagylányos már!

Anyapoc
Hgoy sikrült a találkokzás Villővel?

Sziasztok!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Akkor egy rövid beszámoló :).

Kedden du mentünk fel vonattal és a másfél órás út majdnem 2,5 óra lett,mert előttünk ment a vihar iszonyatos pusztítást okozva,a Déli pu tele volt vízzel,a vonatok nem tudtak bemenni, a nyílt pályán álldogáltunk vagy vánszorogtunk.... Így kezdődött,de szerencsére valamivel jobban folytatódott :).
Szerdán elmentünk a Csodák palotájába,amit mindenkinek ajánlok,nem csak a gyerkőcök,de a felnőttek is nagyon élvezik!!!! :)
Egészen zárásig voltunk,de így sem tudtunk mindent megnézni :roll:.

Este elindultunk a hajóval,néhány esti képet majd dobok fel albumba,aki szeretné látni,milyen Pest a hajóról :).

Voltunk Pozsonyban sétálni,Bécsben vásárolgatni,és az est fénypontja a Práter volt :):).Felültünk az óriáskerékre,repcsiztünk,voltunk az elvarázsolt kastélyban,dodgemeztünk,vízi hullámvasutaztunk :) stb...Bulcsú nagyon élvezte,én kevsébé a veszélyesebb dolgokat...kicsit földhöz ragadt vagyok :D!

Sajnos utána elromlott az idő,szinte folyamatosan esett,volt vagy 15 fok és őszi idő,így kimenni már nem nagyon tudunk.Azért élveztük a hajózást,Bulcsú vezette többször is a hajót(ez nagy dolog volt neki :)),bár a végére annyira belejött,hogy már önállóan akarta kezelni,szólnom is kellett,hogy azért ez nem játék :wink:..sőt,felajánlotta a kapitánynak,hogy nyugodtan menjen el,majd ő vezet :)....és még dudálhatott is :):)....
A másik nagy szenzáció a hajón a lift.A személylift és a tetőre felmenő rokkant lift is,erről is dobok majd képet.Azt nyüstölte volna egész nap. :)
Sokat játszottunk,társasoztunk,foócskáztunk,ha nem voltak a vendégek a hajón....
esztergomban visszafelé már egész jó idő volt,így ott tudtunk sétálni egyet,du pedig már jöttünk haza.Természetesen a vonatozás is nagy élmény volt :wink:!

Villő nagyon hiányzott,anyuval értekeztem minden nap. :)
Új tudományai: simán jön-megy már bútor mellett,bmeddig megáll kapaszkodás nélkül,sőt,így játszik állva,iszik is stb... Megmutatja,hol a lámpa,dobozba rámol,bólogat,ha mondjuk,hogy igen(persze ha kedve van) egy kis dalocskát hallva pedig rázza a fenekét,ugrál ... :) Ezek hirtelen 1 hét alatt,úgy látszik jót tett neki,hogy nem volt velem :D:D:D :(!

No,pár kép,a többit majd albumba,hogy ne terheljem a topikot :).

Kép Csodák palotája-falmászás


Kép Az a bizonyos lift... :)

Kép Gázt ad...

Kép Fordul...

Kép Kidőlve....

anyapoc
 
 


[b]Timi![/b]

Szombat este mi szívesen lemennénk a borhétre..jó nektek is?

pusz
O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi

Most úgy tűnik,hogy jó. Hacsak nem fog esni az esőőőőőő :cry:

Reméljük a legjobbakat.........
Addig majd beszélünk még.

Pusza Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Végre ideértem... pedig most csavarogni sem járunk, mert sokat esik az eső és iszonyú hideg van (legalábbis nekem nagyon nem jól esik, mert fázós típus vagyok).

A hirtelen jött nyaralásról: Nos, kicsit kicseleztük az időjárást, mert a múlt héten már beharangozták a nagy mennyiségű esőt 16-18 fokkal (be is jött nekik :roll: ). Münchenbe így nem sok értelmét láttuk, hogy elmenjünk, nem akartunk 4 napig a szállodában csücsülni a gyerekekkel. Gyorsan le is mondtuk a szállást és útirányt változtattunk dél felé. Beszereztünk egy sátrat, bepakoltunk a kocsiba és péntek éjjel elindultunk Olaszországba a tengerpartra. 5 óra alatt le is értünk, ott csodálatos napsütés, 29 fok és a hihetetlenül kék Földközi-tenger fogadott bennünket :). Genovától 50 km-re nyugatra Spotorno-ban találtunk egy kempinget, ami közel volt a strandhoz és volt sátorhely szabad. Felvertük a sátrat, berendezkedtünk és irány a vízpart. Ákosnak hihetetlenül bejött a tenger, alig lehetett kikönyörögni. Ugrált a hullámokban, "vadászott" medúzákra, kishalakra stb. Enikő félt, neki ijesztő volt a hullámok csapkodása, meg ő amúgy sem egy "vizes" gyerek. Neki a kis gumicsónakba tettünk vizet, abba pancsikolt a kis edényeivel, meg sarazott a homokban. Az éjszakák meglepően nyugisak voltak, a gyerekek mukk nélkül végigaludták, engem és Lacit kicsi zavart a közelből jövő horkolás... :roll: :roll: :roll: De 2 éjszaka után már immunissá váltunk és aludtunk mint a bunda :lol: :lol: . Voltunk kirándulni is, megnéztük Genovát, Genovától keletre a sziklás, romanikus öblökkel tarkított partvidéket is megcsodáltuk, itt is strandoltunk (a kavicsos strand annyira nem jött be). Egy másik nap Monte Carlo-ba mentünk. Ott aztán leesett az állunk a nagy gazdagság és pompa láttán. Csodálatos a ország/város fekvése, a tenger még kékebb, mint máshol és maguk az utcák, terek, épületek, parkok nagyon igényesek, tiszták. El sem lehet mesélni... engem teljesen lenyűgözött. És fentről a hercegi palotából mesés a panoráma, akár napokat is bírtam volna nézelődni.
Hamar letelt a 4 nap, kedden már kellett hazajönni, Apa több nap szabit nem kapott sajna. De ez a pár nap csodálatos volt, megérte nagyon!!! Még hazafelé úton Svájcban megálltunk a hegyekben, és megnéztük a lichtenstein-i miniállam fővárosát, Vaduzt is. Ahogy jöttünk észak felé, egyre rosszabb lett az idő, és itthon a lakásban a meleg radiátor fogadott bennünket... :o :o :o Ugyanis annyira hideg van, hogy elindul a fűtés :shock: :( . Hát mit ne mondjak, folyamatosan visszavágyunk a tengerhez, a kánikulához azóta is...
Most annyira tengerrajongókká váltunk, hogy már tervezzük a jövő nyári nyaralásunkat :D :roll: :D ...

Andi!
Szépek lettek a szobák! Nagyon ügyik vagytok, hogy házilag megcsináltátok!!!

Anyapoc!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat a hajón! És biztos Bulcsúnak is nagy élmény volt... nem mindennap vezet egy négyéves kisfiú egy hatalmas hajót! :o :) :) :)
Gratula Villő új tudományaihoz!!! :) :) :)

Puszi, most mennem kell ebédet kitalálni és megcsinálni (előbbi nehezebb lesz :roll: :roll: :roll: ).
Szép napot mindenkinek!

Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


hardik
 
 


Szia Anyapoc!

Nagyon jól hangzik a kirándulásotok! Nem csodálom, hogy Bulcsú annyira élvezte. És milyen ügyesen kormányozta a hajót :!: :!: :!: :wink: Nagyon jók a képek. Engem nem zavar ha, "terheled" velük a topikot. :lol: Apa mennyit tudott veletek foglalkozni az úton?
Mi is tervezzük a Csodák palotáját, de még Márk kicsi hozzá. Majd talán jövő nyáron már érdemes lesz elindulni vele ilyen helyekre is.
Holnap megyünk Bőszénfára, kíváncsi vagyok, mennyire lesz kegyes hozzánk az időjárás :shock: Ha lesz kedved és időd, nézegesd meg a honlapjukat, a nyaralásos hozzászólásomnál belinkeltem azt is.
Villő tényleg nagyon sokat ügyesedett. Egyedül megáll :?: :?: Ez már döfi. :!: Márk még nem műveli ezt, de már ő is lépeget a bútorok mellett. Egyedül tapsol, :arrow: erre két napja jött rá. És elkezdte a Kelj fel Medvéjét benyomogatni(biztos emlékszel erre a játékára). Ritkán már sikrül is benyomni, de ez egyelőre még csak véleteln. Szegénynek odacsíptem vele az ujjacskáját, de nem tántorítottam el tőle :lol:
A dömpijét rendeltetésszerűen hasznája és még ki és bepakolgat benne. Mutatja a lámpát és a kutyát már hangzás alapján is felismeri és ugat ha hallja a szót. A rádióban hallotta és rögtön jelezte is,hogy ő érti ám! :D
Villő, hogy reagált mikor taliztatok? És Bulcsú mit szólt a húgához? Gondolom ő is mondogatta, hogy hiányzik neki, vagy ebben a korban még nem?
Na, megyek a dm-be

Pusz
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Andi

Nem én voltam aki belédbeszélte a gyereket,de én is szívesen adom áldésom rá! :wink:
Nagyon ügyi vagy ,hogy magad vállalkoztál a szobafestésre. Kép .Szépek lettek!
irigykedve néztem,hogy még fel van téve a baldahin a kiságynál. Barnus 6 hónaposan már folyton leszedte,úgyhogy ELTÁVOLÍTOTTAM. :roll:
Jól van látom Lilla is telefonál...... De hogy kerül hozzá a telefonom??????????


Szilvi

Aug.20-ával zárul a borhét, a tüzijátékkal.
Ebédfőzésnél nekem az okoz gondot,hogy mindig kitaláljam ,mit is főzzek. A többi már nem gáz.

Kriszta

Nagyon jól tettétek hogy elmenekültetek a "tél" elől.Biztos szuper volt,a képekből minden kiderül! :)
Tök szupi,hogy onnan viszonylag közel van a tenger.

Anyapoc

nagyon ügyes Villő,hogy így meglepett,mikor hazaértetek. Szerintem ezt Ő eddig is megtudta már csinálni,csak meglepinek tartogatta. :lol:
Így menjen el az ember pár napra........
Szupik a képek amiket az úton csináltál!!
Tényleg Bulcsú mikor kezdi az ovit?

Orsi

Jut eszembe! Szerinted mi lehet Gabiii-val? Volt itt Füreden egyáltalán???
Tegnap találkoztunk a parton A védőnéninkkel. Ettek,ettek,ettek. :lol:


pusz T.

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Eddig tartott elolvasni leveleiteket!

Szilvi
Kár, hogy igy sikerült ez a nyaralásotok! De azért utólag is poén lesz majd visszagondolni! Mi a mai napig "életünk legborzasztóbb 45 perce" cimszó alatt emlegetünk egy félresikerült tunéziai hajókirándulást! Akkor szörnyű volt, de mostanra kellemes poénos emlékké vállt.
Egyébként megnéztem a meseszálló honlapját! Az jónak tűnik! Oda mikor mentek? És merre van ez a Böszénfa?

Anyapoc
Örülök, hogy szerencsésen és élményekkel gazdagon haza értetek! Villő ügyeskedéseihez pedig külön gratula!:)

Kriszta
Ti profi kirándulók! Meg is lepett volna ha pont nektek sikerül rosszul egy nyaralás! :) Nagyon szép helyeken jártatok megint. Megnéztem a képeket! Enci pedig milyen nagylány már! Nagyon aranyosak!

Móni
Örülök a lányotoknak! Név van már?
Rólunk röviden annyit, hogy megvolt a cukorterhelés. Jó lett az eredmény! Nem kell járnom diabetológiára ahogy az első terhességem alatt!:) Ennek nagyon örültem!
És a legjobb hir, hogy kitaláltuk a nevet: LIZA lesz!!!!!!


puszi mindenkinek
petra
rupetra
 
 


Sziasztok!

Írtam egy csomót,aztán elszállt... :evil:

Akkor először arról írok,hogyan fogadott Villő.... :)

Szemmel láthatóan meglepődött,hogy ott vagyok.tehát nem úgy reagált,mint egy idegenre,vagy hogy nem foglalkozott velem,hanem csak nézett,nézett,aztán engedte,hogy felvegyem.eleinte ott is meg volt illetődve,aztán mintha bekattant volna neki,odabújt és csak bújt és bújt :).
Aztán már moccanni sem tudtam anélkül,hogy ne reklamált volna :):)...

Andi

Nagyon szépek lettek a szobák :).Nekem Bulcsú azt mondta,narancssárga falat szeretne :D!De én csak akkor állok neki,ha Apa már itthon lesz. :)
Ügyi vagy,hogy így bevállaltad :).
Alvás?Javul már? :roll:
Nálunk a 4. fog jött ki,de mellette az összes hegyesedik.Jelen pillanatban úgy néz ki a csaj,hogy van fogsora láthatóan,de nagy része az íny alatt... :roll:
Az a baj,ha megindul,neki is egy csomó jön egyszerre és nagyon megviseli :(.
Lilla nagyon aranyos a képen,jól meg lett fodrászolva :wink:!

Kriszti

Én megint sárgulok a képek láttán :? !Egyrészt az időtök miatt,másrészt a tenger miatt... :roll:
Itt tényleg szörnyű idő volt,kész felüdülés volt Egomban a 23 fok :D!
Szuper helyeken jártatok megint,biztosan nagyon jól éreztétek magatokat! :)
A képek láttán nem is csodálom,hogy visszavágytok :):)!


Szilvi

Márk is nagyon ügyi,igaz fiú,hogy imádja a dömpert :).Villő is szereti tologatni a kocsikat :)... Meg beletenni a kockát a helyére a dobozba.Ha nem sikerül,segítek neki,odarakom,ő meg belenyomja az ujjával :).Meg a bohócára ráteszi a karikákat,olyan ügyi,csak lestem,mikor hazajöttem :).
Tapsi :)...
Keljfelmaci:emlékszem, a fejét kellett benyomni,ugye?Hamar rájönnek :).Még jó,hogy nem tántorította el Márkot a baleset :).
Tényleg,kérdezni akartam,hogy a popsija hamar rendbe jött? :roll:
Köszi az ajánlást,megvárom,hogy mit mondasz róla,aztán lehet,hogy mejd mi is hétvégézünk ott :)!
Nektek meg jó pihizést,most már ne olyan vad körülmények között :)!

Timi

Köszi :).
Lehet,hogy tényleg gyakrabban kéne elmennem :).Nem csak fogsora lenne,hanem már számolna,írna :D!
Nálunk 25-én kezdődik az ovi,szt Bulcsú megy is,mert nálunk addigra pótvizsga és egyéb nyalánkságok lesznek... :roll:
Jó borhetezést :).Mi kihagyjuk,bár néha lehet,hogy a pohár fenekén át kéne néznem a világot... :roll:

Orsi

Fogsor megvan,csak az ínye alatt... :roll: Minden esetre brutál.Azért nem megy el,hogy 1 hét alatt 1 fog jöjjön :D!Vagy nem lesz foga a kölöknek? :D
Franciska ügyi,csak így tovább :).


Megjött a hivatalos levél is,hogy felvettek :)!


Puszi

anyapoc
 
 


Petra

Gratulálok Lizához :)!Azért fiú névvel is készültök,vagy úgy mész szülni,mint én ? :lol:

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Villő és a fogak:örülj neki, h. nincs sok, Joci egyből úgy nézett ki fogakkal, mint egy "nagygyerek"...addig meg olyan kis babás volt!
akartam már kérdezni: nálunk uez volt a helyzet, amíg nagymamiék vigyáztak a kölökre, rengeteget fejlődött 1 hét leforgása alatt..remélem nem én vagyok rossz mami, hanem nekik jut több idejük mindenfélét megtanítani, vagy?Nyugtasson már meg valaki! :roll:

Timi!


Védőnéni: nálunk ma is volt :lol: Már házhoz hozza a szükséges recepteket, képzeld felajánlotta, hogy ő szívesen vigyáz Jocira, csak szóljak ha kell.Ma is pl. rásassintott a kiscsajra és ment Jocikával játszani..tök jó, én meg addig a leányzót dajkáltam :D
Remélem jó időnk lesz holnap.

Petra!

Tök szép név a Liza!


Móni!

Nálatok milyen nevek jönnek szóba?


pusza
O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi

Engem nem is érdekelne,ha fogatlan egy darabig,ha hipp-hopp ott teremnek a fogacskák minden nyűg nélkül... :) De sajna sok jön egyszerre és az is nehezen... :(
Jocinak korán jöttek a fogai?Mert valami rémlik,de... :roll:
Ne aggódj a fejlődésen,szt is arról van szó,hogy ők0 egész nap0 a gyerekkel vannak,sokkal aktívabban tudnak vele foglalkozni,,tk akkor szinte neki élnek.Nálunk ketten voltak Villőre,anyu már korán megfőzött,így szinte egyéb dolguk sem volt,mint babaázni.Ehhez képest itthon-ahogy nálatok is- két gyerek,valamelyiknek tuti van vmi nyűgje,kajakészítés,egyéb házimunkák,saját magaddal is foglalkozol némileg stb...Szóval a mindennapok másak. :)
Na,egy kicsit hosszú lett a nyugtatás,de szt igen,az van a pakliban,hogy ők azért intenzívebben tudnak Jocival lenni,ezért látványos a fejlődés...na meg 1 hétig nem láttad :)....És lehet,hogy Timinek van igaza,Villő is tudta már ezeket,csak nem vettem észre :)....És ami a legfontosabb, a csemetédnek Te vagy a legjobb anyuja a világon :)!!!!

Na megyek,mert Bulcsú nekiállt tusolni egyedül,ha jól hallom :roll:!

Puszi

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Én is beállok a "nyugtatók" sorába :) :wink: . Szerintem is csak a nagyszülők több (majdnem tengernyi) szabadidejéről és hatalmas lelkesedéséről van szó. Ákos is sok "produkciót" tanult annak idején papi/maminál, néha már le kellett őket állítani, hogy a gyerek nem cirkuszi mutatványos v. bohóc :lol: :lol: :lol: . Amúgy én nagyon sok Vekerdy könyvet olvastam régebben, és meggyőzött arról, hogy nem kell a kicsik képességeit fejleszteni, a szabad és önfeledt játékban fejlődnek azok maguktól.

Anyapoc!
Gratulálok a hivatalossá vált felvételedhez!!!!!! Hány éves a dolog? Veszprémbe kell járni?

Petra!
Szerintem is szép név a Liza! És még a vezetéknevetekkel is jól hangzik!!!! :) :wink:

Mennem kell, mert Enikő felébredt...

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Isten éltesse Marcellt névnapja alkalmából!
Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Nórának boldog születésnapot kívánunk!

Kép



Marcellnak boldog névnapot kívánunk!


Kép

anyapoc
 
 


Boldog névnapot Marcell!!!!!!!!!!
Kép

Boldog szülinapot Nóra!!!!!!!!!!!
Kép
hardik
 
 


Nóra!
Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Marcell

Kép


Nóra


Kép
bambika
 
 


Sziasztok!

Szilvi

Pár nap alatt amíg tótv. voltunk Lilla rászokott a cumira :? . Elvette az unokatesótól, azóta kéri. Pár szó közt amit mond szerepel a cumi is. Kész a csúzda ha herenden jártok gyertek át, biztos Márk is élvezné.


Kriszta

Nagyon jók a képek!


Anyapoc

Bulcsúról is jók a képek!
Gratula a hivatalos felvévelhez is!!

Timi

Lillánál a telefonod :lol: . Gyanítom a tied jobb állapotban van, ez ugyanis apáé. Tele földdel, /egyszer már a gyepszőnyeg alól bányászta ki :lol: /, nem látni a kijelzőt úgy össze van karcolva.


Andi
bambika
 
 


Boldog Szülinapot NÓRA

Kép




Boldog Névnapot MARCELL!

Kép

Timiék

Kép

Kép
aba
 
 


Anyapoc!!!!

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK NEKED!!!!! :)

Kép
hardik
 
 


Sziasztok!

Ez az augusztus egy ilyen hónap a családunkban is: szülinap, szülinap hátán.

Köszönjük a jókivánságokat Nóra nevében!

Anyapoc

NAGGGGYON-NAGGGGYON BOLDOG TÖKMINDEGYHÁNYADIK SZÜLETÉSNAPOT NEKED!

Remélem, gyerkőceid megajándékoznak jó magaviselettel ma!:)


puszi mindenkinek
petra
rupetra
 
 


Sziasztok!

Meg kell először is jegyeznem,hogy tényleg van élet 30-on túl is :lol: :lol: !

Kriszti,Petra

Köszönöm,hogy gondoltatok rám,nagyon aranyosak vagytok :)!

Kriszti

látom,egyformán gondolkodunk csemetéink tanulását illetően :).
Mutatok valamit: http://www.okosbaba.hu/
Nem tudom,láttasd-e már,vagy hallottál róla,ez a másik véglet és szt a legnagyobb ostobaság,ami létezik... :?
Én is sok Vekerdy könyvet olvastam :).
Suli:köszi,ez elvileg 3 éves lesz,de csak alapfok.utána még 2 év a mesterfokozat,ami rendes egyetemi diplomát ad.Hát azt majd meglátom,mert 130 e Ft egy félév... :?Ráadásul Apa is beül az iskolapadba...illetve az internet elé :D!
Már érdeklődtem,hogy Vp-ben lesz-e,ahogy meghírdették,de még senki nem jelentkezett :(...
Felétek még jó idő van?

Petra

Akkor kezet foghatunk,az augusztus nálunk is a második karácsony :D:D:D!Anyaglilag kész csőd...a szervezésről ne is beszéljünk :D!

Pusztok :)!

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Késő van, majd leragadtak már a szemeim :) , na de ez a honlap felébresztett :o :o :o :o :o :o . Hát teljesen padlót fogtam, és "gratulálok" mindenkinek, aki kitalálta, aki alkalmazza stb... :? :o :shock: :x

Ez a kép mindent elárul szerintem... Hogy élvezik a gyerekek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csak úgy csillog a szemük! Mint az önfeledt játéknál, nem??????????????
Kép

Na lépek, mielőtt teljesen kiakadok! :D :D :D :D :D

Puszi!
hardik
 
 


Kriszti

Ezt a képet nem is láttam... :? Igaz,engem is annyira felhergelt az egész,hogy miután végigolvastam a "módszereket",inkább léptem...
De ez tényleg borzasztó kép...A két cumi magért beszél... a többiről nem is beszélve...
Gondoltam,hogy nyitni kéne erről egy topikot,kíváncsi lennék mások véleményére is...pláne azokéra,akik alkalmazzák... :roll: :?

anyapoc
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: