Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt Mindenkinek :)

Köszönjük a szíves invitálást :lol: jól esett ....

Igen, az az UH kép szerintünk is egészen jól sikerült, reméljük az augusztus 21-i is hasonló lesz. :wink:

Milyen sok szép baba van itt ebben a topikban! :D igazából az összes !!!!!!

Megyek felhívom a doktor-bácsit mikor lesz a következő randink, most jött vissza szabadságról....

Szép napot / jó hűsölést !!
K&L
lmkata
 
 


sziasztok lányok

képzlejétek szombaton voltam a dokinál és megmutatta magát a kis pocaklakó. Mostmár biztos, hogy fiú a kis drágám. Persze apa rögtön mondta : ő már megtette a kötelességét. deka és 21 cm. Úristen és mekkora lesz még ez a gyerek.??????????? Most vagyok 21. hetes. Túl a félidőn :) Szóval nagyon jó volt a hétvégénk és semmi és senki enm érdekelt mindket. Tervezgetjük a gyerek szobát és írjuk össze mit kell vásárolnunk...

szép napot mindenkinek
jók legyetek
kki
kki
 
 


Szia kki!
Szívből gratulálok a kistököshöz!!!!!!! :lol:
Szép nagy fiú!(a deka lemaradt). 8)
Zsóka

KépKép
logi
 
 

 
 

Sziasztok!

kki Gratu!!!! Olyan jó túl lenni a félidőn, nem?

Gondolj bele: milyen hamar eltelt eddig és már csak ugyanennyi van hátra !!
Ki kell élveznünk nagyon minden percét szerintem, mert visszatekintve 1 pillanatnak fog tűnni ez a 9 hónap :)

Hány deka is? Az tényleg nem látszik..
LizaBaba 39 deka volt a 20+3 ultrahangon :)

Tegnap néztem élőben babakocsikat.. mert eddig csak a neten..... háááááát lehet hogy jobb lenne ha 3 féle közül lehetne csak választani ???
Bár már körvonalazódott milyen lenne jó, de olyat meg ahol néztük nem lehetett kapni.... no comment nem lesz egyszerű menet :roll:

De azért tök jó hogy ilyen "problémákkal" kell foglalkoznunk :lol:

Ciao
K&L
lmkata
 
 


Jó reggelt Lányok!

Ma olyan nehezen keltem :(

Zsóka, köszönöm előre is!! :)
Azt hiszem Te kérdezted, hogy dolgozom-e még és igen még igen de kezdem érezni, hogy egyre nehezebben esik a dolog. Talán a nagy melegtől is van. Bori, ebben a kalapban iszonyu gyönyörű!!!!! Zsóka, hány éves vagy ha nem titok, azért nekem nem tünsz öregnek, sőt!!!!!!!!!!

Zsófi, mi a Kékgolyóban vagyunk. Hogy vagy ma?

Kki, gratulálok a sráchoz!!!! :lol:

Edus! Ti mikor szeretnétek kicsilányt?

Mangó
mangó
 
 


bocsi lányok, becsült magzati súly : 420 g
kki
 
 


ma reggel ctg, orvosi vizsgálat.

méhszáj zárt és magasan van. szerdán megyek legközelebb. (szerdán lesz front is)

megírtam az smseket a barátoknak, hogy mit mondtott a doki, majd kikapcsolatm a telefonomat. elég volt a férjem és anyukám csalódott hangját hallgatni, hogy hát akkor ma sem szülünk.

mindenki úgy reagál, mintha én lennék a hibás, hogy nem születik meg. nem tudom miért nem evidens, hogy nem rajtam múlik a szülés időpontja. nagyon sajnálom, hogy mindenkinek várnia kell még samura, de mondjuk el lehet képzelni, hogy nekem sem annyira klassz vizsgálatokra járni, várakozni stb. (egyébként elég fájdalmas és hosszadalmas volt a mai belső vizsgálat---)

baltschik szerint ha a héten semmi, akkor esetleg a jövő héten meg kell indítani..

arra a kérdésemre, hogy mekkora a baba így tapintásra azt mondta a doki, hogy szép nagy. ezt még egy kicsit firtattam, de nem volt hajlandó részletekbemenően taglalni ezt. kérdeztem, hogy 4kg fölött? erre csak annyit mondott, hogy a súlynak nincs jelentősége, csak abból, a szempontból, hogy meg tudom e szülni. - de ezt nem rám, hanem általánosságba mondta. klassz.


:(

majd még jelentkezem ma.

szép napot mindenkinek
kerekpocak
 
 


jajjj-jaaaaaaaaaajjj Zsófi ne érdekeljen mit reagál a család, az ismerősök, stbstb.... NE VEDD MAGADRA !!!! Már hogy tehetnél Te róla??

(tudom én is annyira fogom utálni a végén ezt az általános nagy érdeklődést hogy mééééééég...)

Könnyű nekem mondanom ezt a 28. héten, tudom... de biztos hogy Te sem így reagálnál máskor... Nagyon idegfeszítő lehet a vége, biztos vagyok benne....

Csak eddig olyan kis vidám meg pozitív voltál mindig, furi most ilyen letörten látni... de ezt biztos te is tudod... !!!!!
na szóval NAGY DRUKK NEKTEK!!!!!!!!!
:wink:

ui.:szerintem a köv. írásod már úgyis megint jobb kedvű lesz, hm?
:lol:
lmkata
 
 


tudjátok mi érdekes??

hogy pl. én januárban voltam 25 éves. És ha megkérdezik hány éves vagyok, evidens hogy 25.
Nem pedig "huszonhatodikat taposom"

LizaBaba múlt pénteken volt 27 hetes. És ha megkérdezik hány hetes most? naná hogy a "HUSZONNYOLCADIKBAN VAGYUNK ÉPP"

valahogy így jobban telik az idő talán... ???? :roll:
lmkata
 
 


Zsófi!!! Kitartás! Könnyű mondani tudom, de próbálj tényleg nem foglalkozni ezekkel a dolgokkal, magamat ismerve én is így reagálnék.... :oops: ......
:oops:
mangó
 
 


szia zsófi! teljesen normális, amit most érzel!ne add fel, már ott vagy finishben.sajnos ezeket én is épp így éltem meg..., mikor meg elindult a szülés nem tudtam, hogy ez már az lehet, mert már eluntam avárakozást. tök rendszeres fájásaim lettek, illetve a szokásosak...
fel a fejjel, már nincs sok vissza. gondolom, most azért sem nézel be ide, mert apa vigasztalgat...
sokat gondolunk rád! hidd el, bent nem marad!
puszi neked:edus
mazsolák
 
 


hosszú séta, fagyizás volt a program, most már jobban vagyok, bizakodva nézek a szerdai front elé és közben málnalevélteát szürcsölgetek :D
kerekpocak
 
 


Zsófi!

a félkészítő milyen hosszú szokott lenni? mi ma megyünk el először :)

köszönöm, előre is!

Mangó
mangó
 
 


mangó 5-től kb 7-ig néha rövidebb fél 7- témafüggő, de nem tudom mi lesz ma.

jó készülődést!

:)
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Mangó, ha esetleg meg tudnád szerezni hogy a következő hetekben milyen témák lesznek.. nagyon megköszönném :)
Még én sem voltam és azt hiszem érdekelne.

Köszi,
Kata
lmkata
 
 


sziasztok lányok

na mi a helyzet a hidegfronttal ? Én nekem egész éjjel fájt a fejem és reggel nagyon erős hányingerem is volt még fogat is laig tudtam mosni? Ti hogy bírjátok ? kíváncsi vagyok mennyire lesz holnap hűvősebb és higy meddig fog tartani???

zsófi : drukkolok neked, de tényleg a baba nem marad oda benn, de tény és való jól érzi magát és hidd el soha nem lesz olyan jó helye mint most ott a pocakodban. Tudja mikor kell jönni !

Ja és egyfolytában tüsszögök ? előjött a széna náthám vagy csak nem húztam zoknit az ágyam lábára ?

sziasztok
kki
kki
 
 


Hahó!

korábban sztem már idemásoltam de íme újra:

http://www.hazipatika.com/services/humanmet
http://www.icicom.hu/origo/kozeptavu.php

aki szeretné csekkolni a frontokat annak ez hasznos lehet. szóval ma nincs még front, holnap gyenge! hidegfront, csütörtökön kettős front lesz..

állítólag alig esik majd a hőmérséklet és csak 1-2 napig tart aztán megint jó idő..

no majd meglátjuk.
kerekpocak
 
 


ja és köszönöm mindenkinek a bíztatást!!!

nagyon de nagyon jól esett!

imkata én is mindig ezt csináltam a számlálással. azt is nehezen láttam be hogy a hetek elosztva néggyel nem a hónapot adják ki, mert az a valós érték, amit a kiírt időponttól visszaszámolva kapsz :(
jó babakocsi nézelődést!

mangó, Edus, kki nektek is nagy hála hogy tartjátok bennem a lelket! olyan klassz ezt olvasni! kki gratula a kisfiadhoz!
kerekpocak
 
 


ajjjaj azt hiszem kicsit sok volt egyszerre ez a dinnye+barack mennyiség, alig maradt hely LizaBabának, amit reklamál is... :?

megyek megnézem azt a linket amit bemásoltál Zsófi.. azaz asszem előtte kicsit lefekszem vízszintesbe, mindig elfelejtem hogy ez a has méret bizony már nem mindig egyszerű :)

igen, tudom a java még csak most jön! :roll:

sziasztok :lol:
lmkata
 
 


Zsófi, köszönöm!!!! :)
Kata! Ok! figyelek és kiderítem, hogy mikor mi lesz.

Amúgy ez a számolgatás nekem is ilyen, de pl. ha valaki aki még nem szült, vagy férfi kérdezi, hogy hol tartunk nekem is számolgatnom kell a hónapokat, hogy akkor mennyi is az annyi? :lol:

Szétszórtság: kitöltöttem egy pohár üdítőt és azzal a lendülettel beraktam egy szatyorba, ahol már a zöldségek sorakoztak :roll:

Kata, most egy picit irigyellek a lefekvés miatt ...... :)

Zsóka, hogy viselte Marci az oltást?
Melba, hol vagy?

M.
mangó
 
 


Szia Mangó , kösziszép :) majd várom az infot! Biztos érdekes lesz!
Ez az üdítős mutatvány nem semmi lehetett :lol: :lol:
lmkata
 
 


vihar is van, össze is bújtunk, tegnap a séta, ma fűszeres kaja...
samu ha nem jön ki nagyon be van tokozódva! de ma ráadásul még kevesebbet is mozgott, mintha készülődne (elég szánalmas vagyok, mindenütt a jeleket keresem...)

ja, előbb érkezett a hidegfront, nagyon fincsi!
kerekpocak
 
 


a hidegfront az nagyon klassz!! végre kiültem a teraszra kicsit :)
rég volt ilyen fincsi idő!!!

mondtam is a férjemnek: na a Zsófi a topikból ma tuti megszül :lol:
most már ő is izgul... :wink:
lmkata
 
 


szia zsófi, az előbb írtam, de amíg kihoztam zsigunak a plédet kidobott, és elszállt minden...köszönöm a dícséreteket, jól estek, néha én is lázadok ennyi pasi ellen, de ez már így marad /talán egy kiscsaj segítene a statisztikán/,( ja egy bnőm most várja a 3. fiát, hát nem is tudom?!), szóval mi is próbálkoztunk az összebújással, mert mondták, de megvallom neked, sajna nem jött össze, agyilag teljesen máshol voltam...., ja különben most nálunk is nagy a dili Zsóka: folyik mindkét gyerek orra, náthásak, hisztisek, nyűgösek, állom a sarat egyedül, mert apának túlóráznia kell!
KITARTÁS Zsófi, előbb útobb csak lesz valami! sajnos ismerem a lelkiállapotot, apa várta már legjobban a szülést!!!!!!!!emlékszem autóval ment minden nap dolgozni, mert szülünk, mire én a végefelé: á, itt ma se lesz semmi..., az a baj, h. ilyenkor már bálnának érzed magad, és legszívesebben nem csinálnál semmit, csak várod, várod..., tudom én, már a tv előtt is csak bambultam, agyilag mindig azt vártam, talán most, már olyan depinek éreztem magam..., na ezt csak azért írtam, tudd nem vagy egyedül!
Puszilunk, sokat gondolunk rád!
timi, mi van veled/veletek? hol vagy?

üdv mindenkinek, megyek vacsoráztatni, kakót készíteni, aztán, összeszereljük az új etetőszéket...
szia mindenkinek!Edus

zsófi, azért ha valami jelet érzel, írj, hogy elindultunk....
zsóka, jó korán kibújt az a fogacska! nem semmi, én még ilyen korai fogzásról nem is hallottam, 5 hó volt a "legkorábbi". Akkor neked is kitartás!!!!!!!!! na már tényleg megyek!
mazsolák
 
 


sziasztok, most nézzük a híradót, ill. telefonáltak, hogy beázott a tárolónk :( :(
hát ha ez a csúnya vihar sem indítja el Samu Babát?! vagy már ott vagytok?!
jó éjt, puszi:edu
mazsolák
 
 


még mindig itthon
lehet hogy a vihar sem...
kerekpocak
 
 


jó reggelt kismamák, anyukák, kicsi és nagyobb babák! :)
na majd ez a kellemesen hűvös levegő...
(vagy csak azért hűvös mert korán van még? ugye neeeeem??) :?
lmkata
 
 


Sziasztok!!

Zsófi, sokat gondoltam Rátok tegnap a felkészítőn és utána is.
Képzeljétek olyan izgi volt, hogy a felkészítő végén jött is egy pár szülni, olyan édesek voltak, teljesen zavarba voltak, hogy akkor most csengessenek vagy mi legyen, ott kuncogtak :) közben egy anyuka a kicsi ikreit tologatta, olyan meghít volt, annak ellenére, hogy kint vihar volt.

Kata, tegnap a relaxació, légzés a vajúdás alatt volt a téma, ez volt a második alkalom, de ahogy azt Zsófi is írta korábban bármikor be lehet kapcsolódni, a következő az újszülött lesz, utána ha minden igaz és üres lesz a szülőszoba (előre hozzák), akkor azt fogjuk megnézni, de az akár tolódhat is, további témák:
1. vajúdás, szülés
2. relaxáció, légzés vajúdás alatt (ez volt tegnap)
3. újszülött
4. szoptatás
5. gyerekágy, császár
6. hazamenetel
7. szülőszoba látogatás

Edus, milyen lett az etetőszék?

Mangó
mangó
 
 


sziasztok lányok

na zsófi mi a helyzet ? Tök jó, hogy kicsit hűvösebb lett bár a fejem egy kicsit kavarog, de lehet, hogy csak azért mert dogloznom kelll :oops:

Mangó : a felkészítőn mindenki a férjével van vagy vannak olyan párok, akik velük vannak ? Kell ezért fizetni és hol van mindez ?

köszi
kki
kki
 
 


szia Kki!

Nagyon sok apuka is volt, de volt akit az anyukája kisérte el, illetve voltak akik egyedül voltak, többen apukával jöttek. Sőt az egyik apuka kérdezett is, az nagyon édes volt :) Szerintem a szülésznő aki tartja nagyon kedves és még humoros is :)

Teljesen ingyenes a felkészítő, és a szülészet első emeletén a könyvtárban van, elég népszerű, mert sokan voltunk.

Gyere Te is!!! :)

M.
mangó
 
 


mangó : már nagyon várom, de a doki azt mondta a 30. héttől érdemes menni az pedig még...Jut is eszembe ma vagyok a 22. hétben

kki
kki
 
 


Sziasztok Lányok!

Most egy ideig nem leszek, mert:

ma reggel mentünk ctg-re, meg vizsgálatra és a nővér megdöbbenve látta, hogy vannak fájásaim, nem is kicsik. a doki megvizsgált és közölte, hogy a méhszájam ugyanott tart mint eddig, a magzatvizem is elegendő (uh) de ma már bent kell aludnom a terminustullépés és a fájástevékenység miatt, és holnap fél hatkor méhszájlazító kapszulát fognak felhelyezni és megpróbálkoznak a szülésbeindítás eme kevésbbé drasztikus formájával. szerencsére a nagyvizit után (ahol megvizsgált a főorvos és ISZONYÚAN fájt, amit a méhszájammal csinált!!!) megengedték , hogy hazajöhessek és csak 10re kell visszamennem. (azt nem tudom minek egyébként. miért nem ér rá holnap f6-ra bemenni???) a főorvosnak a kollegák azt ondták, hogy terminustúllépés és "reménytelen" méhszáj miatt kell megindítani.
mondjuk abban reménykedem, hogy hátha sponán megindul ma? mindeesetre megyünk sétálni, meg minden.

szóval azért ma még benézek.

drukkoljatok!

puszi

Zsófi
kerekpocak
 
 


ja és mivel annyian szültek, nem volt hely a szülészeten így csak a nőgyógyászati osztályon tudtak szobát adni, 2 ágyasat de a nővér annyira jó fej, hogy megígérte nem rak be senkit mellém , ha nem szeretném!!!! ez viszont tök jó! mellettem van wc meg zuhanyzó is.
kerekpocak
 
 


szia zsófi,megy a drukkkkkkkk neked! legyetek nagyon ügyesek! azt mondják, hogy egy ilyen drasztikus vizsgálat beindíthatja...., mondjuk az igazat megvallva, nagyon furcsálom, h. ha az uh mindent rendben talált, akkor miért kellett ez a vizsg., hiszen én 5 nappal hordtam túl ( és csak a rossz flow után volt vizsg., de az sem fájt), és azért mondták az indítást, mert rosszak voltak az értékek, de vannak bnőim, akiknek a jó flow miatt megvárták a 41 hetet is..., biztos kórház, és dokifüggő is. a fájások meg természetesek(csak mindenkinek más a fájdalomküszöbe.., szülés során nekem is voltak olyan fájásaim, amiket nem is éreztem), biztos rásegített a málnalevéltea is! na mindegy, majd mesélsz!!!!!!!!! kitartást, lehet, hogy holnap ilyenkor már Samut a karjaidban tarthatod!!
mangó, nagyon jó, olyan, mint az otthoni, csak a márka más, még ajándék játékot is kaptunk hozzá, ha lesz időm, teszek fel képeket.
puszi mindenkinek: edus

jaj, de izgi, most aztán gyakrabban benézek!!!!!!!!!! Egy hatalmas kalappal!!!!!!! :D :D
mazsolák
 
 


HAJRÁ SAMU BABA, ÉS ZSÓFI!!!!!!!!! :D :D :D
És kitartást Apának is!!!!!!!!!
Edus
mazsolák
 
 


Zsófi!!!!! NAGYON-NAGYON DRUKKOLOK NEKTEK! :D :D :D

puszi

Mangó
mangó
 
 


jujjj-jujjj Sziasztok Lányok, Zsófi, SamuBaba :)
a Kínai Népköztársaság egy éves termésével + 6 kalappal a következő órákhoz / naphoz!
Tényleg rendesek, hogy így figyelnek a szobával ha már ennyire teltház is van...
Puszi
Kata&Liza
lmkata
 
 


Kki! Gratulálok a 22. héthez :)

Edus, ok, majd várjuk a képeket is :)

jaj, annyira izgatott vagyok Zsófi miatt :oops: :oops:

mondta is tegnap egy kismama, a tanyfolyam után, hogy na ma éjszaka biztos sok szülés lesz...., hát ezek szerint ez így is történt ha nincs szóba a szülészeten :)
mangó
 
 


látod zsófi, megint egyszerre írtunk. :)
gratula a szobához is! mint írtam, most megint "váltott" a hold is..., gondolkodtam rajtad, lehet, hogy azért volt ez a szakszöveg, mert nagy lehet már a baba, és nem szeretnék, ha még nagyobb lenne.ilyenkor a finishbe sokat tudnak hízni! lehet, hogy rádnéztek, és mondták, ennek a kisammának épp elég lesz egy 3,2 kg gyereket is megszülni...
na veled vagyunk!!!!!!!!!!!! várjuk a híreket, és a képeket! Visszaszámolhattok, megnyugodhattok!
üdv:edus
volt egy lány, aki hasonló ok miatt került mellém (41 hét, túlhordás, kinyílt méhszáj, semmi fájás...), 18 került mellém, 20 szülés, és este már megszületett a kicsibabája!!!!!!!!
lehet, hogy úgy felgyorsul minden, hogy nem is kell indítás, késő estére vagy hajnalra meglesz SAMU!!!!
a szoba meg jó, mert ha vki haamegy, akkor te egyből lekerülsz a szülészetre!
na pussz!!!!!!!!Kalappal!!!!!!
mazsolák
 
 


bocsi, csak siettem, korrigálnék: 18 óra, 20 óra, és késő este, kb 23 óra lehetett...
e
mazsolák
 
 


HÚÚÚÚÚÚÚÚ micsoda hírek! Nagyon-nagyon drukkolok nektek Zsófi,Samu!!!!!!
Borinál engem is megvizsgált az akkori főorvos, és nekem is nagyon fájt. Nem tudom miért ilyen durván csinálják, lehet, hogy sutyiban tágítgatnak??? :wink:

HAJRÁ ZSÓFI, HAJRÁ SAMU!!!!!!!!!

KépKép
logi
 
 


Ja, Zsófi már annyiszor akartam írni, hogy nagyon szép a pocid!
(bár már nem sokáig. de jobb későn, mint soha :mrgreen: )
logi
 
 


HAJRÁ!!!!!!NAGYON DRUKKOLOK NEKTEK!!!!!!!

(az előbb bejött Bori és kérdezte, hogy megyületett-e már Samu baba?)

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

MANGÓ! Ne haragudj de az előbb az izgalmak miatt nem is írtam hogy NAGYON KÖSZI az infokat az előkészítőről!

Remélem eljutok egyszer, a baj csak az hogy Fóton lakom... no coment messzebb már nem is lehetne a kórház :)
de azért jó lenne meghallgatni 1-2 alkalmat...

köszi
Kata
lmkata
 
 


Zsófi nagyon - nagyon szorítok és gondolod rád. Remélem, hogy miharabb tudsz valami hírt adni magatokról. Sokat gondolok majd rátok .........Apa izgul már ?

kki
kki
 
 


gondolom, már megy a visszaszámlálás?! lassan, vagy gyorsan telnek a percek, órák? pakolás, bőrönd... , izgulás..?!
(emlékszem, mentem szülni, és zsiga akkor pakolta ki a kórházi egys.csomagot...),
Várjuk a híreket!!!!!!!!!
MINDENT BELE!
e
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, olvaslak titeket, s próbálok reagálgatni is, csak a három duracell elemmel működő Bala mellett nem olyan egyszerű :)

Kata!
Üdv közöttünk! GYönyörű neve lesz a pocaklakótoknak!

Kki!
Jó újra hallani felőletek!

Zsófi!
Mindjárt megérkezik a gólya hozzátok! :lol:
Kép
A fődoki vizsgálatait ne is említsd! Engem minden nap megnézett az utolsó héten. Minden alkalommal a mandulámat akarta megvizsgálni alulról. :evil: A saját dokim mindig sajnálkozva, s együttérzően aszisztált hozzá, s nyugtatgatott. S egyszer meg is jegyezte viccesen: "Ha a főorvos vizsgálatától nem indul be a szülés, akkor semmitől!"
Nagyon izgulok, s szorítok értetek!
HAJRÁ, HAJRÁ, HAJRÁ!!!
A leendő APUKA hogy van? (Vedd rá légyszi, hogy egy röpke hírt írjon nekünk, ha megérkezett Samu! Különben szét izguljuk magunkat, míg hazaértek! :lol: )
Az utolsó pillanatos pocidat fényképezzétek még le otthon! (Nálunk ez elmaradt, s úgy sajnálom!)

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


igen,zsófi, ha lesz/marad idő, hallgass timire, nekem van zsigivel, sajna zsomborral nem, és nagyon bánt!!!!!annyira látványos, ahogy befészkelik magukat!!!!
lehet, hogy már nem is olvassátok a sorokat, mert lazításként sétáltok, fagyiztok! de sebaj!!
puszi:edus

HAJRÁ!!!!!!!!!! HAMAROSAN MEGÉRKEZIK SAMU BABA!!!!!!!
mazsolák
 
 


de olvastam és köszönöm a bíztatást, most masszázsra ! megyek utána még vacsi és irány akórházba. (Timi azóta is vérzek :(( amióta de megvizsgált. klassz.

millió puszi! csaba (a férjem ) ír majd!
kerekpocak
 
 


ok, várjuk a választ! jó masszázst! a vérzés milyen? erős, vagy annyira nem.., sötét, világos? akkor itt lehet, hogy spontán lesz vmi..
ha lesz még időd, írj. ja igen és fájások vannak? alhas fáj?
e
mazsolák
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?