Új privát üzeneted érkezett!

Szilcsi!
Jobbulást! Munka miatt drukk!

Beszti!
Én ezt nem hiszem el, komolyan! Mi rengeteget járunk arrafelé, mikor megyünk a férjem nagymamájához, és innen autóval közel 1 óra, mire az ember átverekszi magát a városon. Mi úgy megyünk, hogy Kispest felé az Örsig, aztán Gödöllő felé "toronyiránt". Hogy az melyik út, arról fogalmam sincs.
És szülni is ott "kell"? Akkor az tényleg gáz, mert simán megszül az ember, mire odaér :roll: . Jó, tudom, hogy lehet máshol is, ha fizet az ember lánya, de mi van azzal, aki nem tud??? Nyilván autüja sincs, hogy odasiessen ha rájön a szülhetnék.
Én csak abban reménykedem, hogy lesznek alternatívák, amik közül választani lehet.

Megyek, vár Norbi :wink:

panda
Halásztelek
 
 


Na, most gyorsan megnéztem. Egy csomó hely van, attól függően, hogy mi a bajod. Reumatológiára ki kel járni Kerepesre, de urológiára pl. a SOTÉ-ra, nephrológiára az Uzsokiba, krónikus elllátásra a Rókusba...
De a szülészet az a SOTEII. és én eddig is oda jártam, hála Istennek :lol: !

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Halacska! Horgászat: természetesen nem ülnek 1 helyben a babák (szerintem egy ekkora gyerektől ilyet nem is lehet elvárni), én, vagy Gyuri figyelünk, szólunk nekik, amikor kapás van. Innentől egyedül bevágnak, majd kitekerik a halat. A kiemelésnél segítünk, (meg másban is, ha kell), de tényleg nagyon ügyesek, általában egyedül boldogulnak. :lol:

Kórházak: egy cseppet megijedtem, amikor írtátok a kistarcsai kórházat :shock: Aztán megnéztem a linket és megnyugodtam. Gondolom adott szakrendelés szempontjából abban az intézményben a legjobb az ellátás. (szegény reumások, utazhatnak órákat)
Amin csodálkozom, az az, hogy a Jahn F. van a legközelebb nekünk, mégse oda kell menni pl. szülni. Pedig szerintem nagyon jó a szülészete a J.F.-nek.
Tegnap mondták a TV-ben, hogy az egész átalakítás nem fog érni semmit, mert ahhoz, hogy ténylegesen költséghatékony legyen az intézkedés legalább 50 kórházat be kellett volna zárni az országban.

Betegeknek JOBBULÁST!!!!!!!

pusssz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszia linket, én is gyorsan megnéztem, szülészet a Bajcsy, ezt mondjuk gondoltam,a mi nálunk meglepő hogy a gyerekkel egy csomó dologban a Bethesdába tartozunk, pedig a 17. kerület mindíg is a Heim Pálba tartozott. nem mintha sajnálnáma Heim Pált, csak fura. De pl a Gödiek a Heiom Pálba tartoznak. Kissé kerszetbe-kasul kell uatzni a várost.
Amit sajnálok hogy ahol született Emma Újpesten a szülőotthon megszűnik :( Szerintem kár érte, jó hely volt.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


most én is +néztem a linket.... bár mi gyakorlatilag kórházak gyűrűjében lakunk, semmiképp sem kéne messzire menni, de mégis örülök, hogy nem tervezek többet szülni: mehetnék az Istvánba:(.... sajnos a gyerekek mindenféle nyűgjükkel a Heimbe tartoznak, ami ugyan jó hely, de tekintve, hogy oda az ország minden tájáról rendelnek be gyerekeket, katasztrofális a várakozási idő.... mi meg többnyire minden egyéb nyűgünkkel mehetünk a Semmelweisre....

Szilcsike
Dodinak is volt ilyen, kiderült, hogy a mandulái voltak megduzzadva, bár nem fájt a torka... szerencsére csak 1 este volt ilyen, bár a manduláira szednie kellett antibiotikumot

rit
anemona7
 
 


Sziasztok!


Asszem elnéztem és mégis megszűnik a Kútvölgyi szülészete. Sztem összekevertem a Semmelweis-szel, ami a 8. kerben van. Ez tudjátok, hogy melyik kórház? Mi nagyon sok szempontból oda tartozunk és nem pl. a mellettünk lévő Kistarcsaiba. :shock: Mehetünk még egy két dologgal a Péterfybe is. Tényleg megáll az ész?! Logikátlannak tűnik.
Sok kérdésem van és per pill. nem tudom, hogy érdemben ki tud válaszolni.
Pajzsmiriggyel sem mehetek Vácra, úgy mint eddig, pedig az az orvos már legalább 5 éve ismer, kezel. Elvileg a VIII. kerbe kéne mennem. Vagy a háziorvos felülbírálhatja a listát a beutalóval?

Nem mehetünk a jól bevált Péterfy szemészetére. Mert ugyan PIC vagy más miatt az a kórházunk de szemészetileg spec. nem oda tartozunk. ÁÁÁÁÁ. :twisted:

Szabad orvosválasztás csak a háziorvosra vonatkozna?

Magdi
Horgászást értem. :lol: Kösz a felhomályosítást!

Szilcsike
Sztem is a most "dívó" mandulagyulás betegségnek voltak ilyen tünetei.
Kíváncsi vagyok, hogy mit és hogy sikerül intézned a történtek után... drukkolok!

b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Bea
Köszi a linket. Én jó helyzetben vagyok, mert a kistarcsai kórházhoz tartozunk szülészetileg, a Kútvögyibe már úgysem akarok menni, az indokok ismertek, innen meg 5 perc. Egyébként meg a Heim Pálba gyerekügyekben.

Kata
Nocsak? Na mesélj, ne csak elhints mindig valamit! :) Csak nem országelhagyásra készültök? : :wink:

Aki Thomas rajongó, íme egy link:
http://photo.163.com/photos/glhwss/5217571/#p2

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


pls. HELP!

Aurafotóval mit "látnak"? 3000ft jó ár érte? Kinek mennyi volt? Régebben mintha írtatok volna erről a témáról.
Előre is köszi az infókat!

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Bea!

A pajzsmirigy az melyik rendelés? anyukám is érintett és eddig újpestre járt.

Kataa!

Nekem is épp ilyen gyanúaim lettek veletek kapcsolatban :!: :wink:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Semmelweis= SOTE egyébként:)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Rit!

Azért fura ez, te az Istvánt írod szomorú jelle, a kolléganőm meg aki terhes épp oda megy és fizetni fog érte, mert nem oda tartozik 8) Ebből is látszik hogy eddig si minden kórház tetszett valakinek, másnak meg nem.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Bea!
A 8. kerületi az a SOTE II. Nőgyógyászati Klinika. Én ott szültem mindkettőt, azóta már szuper felújítások voltak (sőt, nálam az első és a második között is már ég és föld volt pl. a gyerekágyas osztály). Szülőszoba, császárműtő remek. Gyerekorvosok, koraszültött intenzív oké, csecsemősök között van ilyen is olyan is (nem kifejezetten szoptatásbarát hely :cry: ). Terhespatológia nulla :cry: , én megjártam mindkétszer, semmi jó tapasztalatom nincs. Ennek ellenére ha szülök még, tuti oda megyek, nemcsak a dokim miatt, és mert ugye, mint kiderült, oda is tartozunk, hanem a PIC miatt. Nekem ez szakmai ártalom, olyan hely kellett, ahol van koraszülött intenzív (mindkét gyereket túlhordtam :lol: :lol: ).
De szerintem jó dokit bárhol talál az ember, nekem a kórház volt fontos.
Szabad orvosválasztás... ja, szerintem is csak a háziorvosra vonatkozik, meg a gyerekorvosra. Bár, az is "házi".

Zit!
Neked bejött a SOTE II.?

Na, mentem vasalni :cry:

panda
Halásztelek
 
 


Manó

SOTE van pár, ez az I-es lenne? Bocs, de tényleg elveszek arra.

Pm az endokrinológia elvileg.

b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Panda

de nem szülészetileg érdekel mert abból a szempontból mi Kistarcsa. PIC Péterfy. :shock: Hanem sok gyerekizével pl. szemészet tartozunk oda. Nem nagyon szeretnék bolyongani majd ha betegek leszünk...
b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Ja, légyszi, dobjatok már meg GYORS kajaötletekkel! Lehet hús, tészta, egytál. Elég lesz a neve, nem kell az egész recept :wink: .

És még valami. Mióta itthon vagyok, rendszeresen használom a maosogatógépemet. De eddig még nem mertem a tablettát beletenni, csak a sima mosogatószert, mert nem tudom eligazodni a dolgon. A mosogatógép (Bosch) használati utasításában az van, hogy a mosószeres (zárható) rekeszbe kell a tabletta is, mint a sima mosogatószer. A tablettán (Calgonit) viszont az van, hogy közvetlenül az edények közé kell tenni. De ott hová???? Ti hogy használjátok a tablettát? Tudom, hogy amatőr kérdés, bocs :oops: !

panda
Halásztelek
 
 


Hal!
Ott van egy Klinika Tömb, ahola II. Női is, egy udvar, ezer épülettel, ua. házszám alatt. Belgyógyászat, mindenféle, most nem jut eszembe, pedig el szoktam menni mellettük :oops:

panda
Halásztelek
 
 


Bocs, megint én (mikor vasalok????). Picit utánagondoltam, és nem olyan egyszerű. Mert van olyan, hogy a SOTE I. Belgyógy. ott van a Klinikáknál, de a II. Bel a körút másik oldalán. Ugyanez a szemészettel is így van. Szerintem cím alapján kell menni (X. utca valahány), nem név szerint (II. gyerekklinika A épület), mert nem biztos, hogy uott van az A épület, ahol a B :cry: (tapasztalat...) , így kisebb az esély a bolyongásra, eltévedésre.

Tényleg megyek vasalni

panda
Halásztelek
 
 


Panda
Ez üllői út??

Ketchupos hús:

6-8 személyre (én a felét fogom megcsinálni...)

1 nagyobb szál puha parasztkolbász
30 dkg füstölt sajt
2 fej vöröshagyma
8 szelet csontos disznókaraj
só, bors
másfél dl ketchup
5 dl főzőtejszín
8 vékony szelet angolszalonna

A római tálat 20 percre be kell áztatni hideg vízbe. Ezalatta kolbászt felkarikázzuk, a sajtot lereszeljük, a hagymát felszeleteljük. A húst kiklopfoljuk, sózzuk, borsozzuk. A ketchupot összekeverjük a tejszínnel.

A római tál alját kibéleljük 4 szelet szalonnával. Erre jön 4 karajszelet,a hagyma fele, a kolbász fele, a sajt fele (rétegezve). Erre a ketchupos tejszín fele. Uezt meg kell ismételni (szalonna, karaj, stb). A tetején ketchupos tejszín legyen. Le kell fedni, hideg sütőbe tenni, 200 fokra állítani, 2 óra alatt megsütni.

én csirkével szoktam és a römerbe beleteszem a krumplit is, rém egyszerű

de parikás krumpli vagy tejszínes sajtos hús pl. tejbegríz :lol:

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Bea!
Igen, Üllői út

Receptet köszi :wink: .

Ezek szerint még mindig nem vasalok, ugye :oops: ?

panda
Halásztelek
 
 


Aurafotó-
3000 pénzért általában adnak egy általános jellemzést, melyik szín, mit jelent, a 7 csakra milyen töltöttségi szinten van, illetve melyik csakra mit jelent, bár ez utóbbi fent van a neten is. Meg megmutatja a kép, hogy van-e valahol törés az aurán, pl. ha vkinek fájós a térde, ott szürkésebb az aura színe, vagy rossz a szeme, akkor a szem vonalánál fehéres csík látható. Részletesebb, személyre szabott elemzést már drágábbért csinálnak.
Hol láttál ilyet, a közelünkben? Én kb. 3 éve voltam, kíváncsi lennék, hogy történt-e változás, meg Danit is elvinném, hogy tényleg az-e, amit már sokszor mondtak.

Sétáltunk egy nagyot az esőben, kis nagyítót vittük ismét, és mindent megnéztünk vele.

Na, rohanok, halat sütök.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Panda!

Karaj körtével és krumplival:

- személyenként 1 vastagabb szelet hús (pl. sertéskaraj, -comb, de esetleg pulykamell (ha gyorsan kell elkészülnie)), nagyon picit kiklopfolva
- páchoz: 10 ek olaj, 1,5 citrom (héját vékonyan lehámozni, levét kifacsarni, de a maradékot is a tepsibe tenni), valamilyen zöldfűszer (rozmaring, kakukkfű, jó a szárított is, de frissel finomabb), 6 gerezd fokhagyma (kicsit megtörve, de nem kell meghámozni és péppé zúzni)
- hámozott, karikákra szelt krumpli (mennyiség az étkezők étvágyától függ (nekünk kb. 1 kg kell), karika vékonysága a hústól (gyorsabban puhuló húsoknál vékonyabbak kellenek, mert nincs előfőzve, de esetleg elő lehet))
- 4-5 körte negyedelve, magház kivágva, nem kell hámozni (körtével nagyon finom, a sütés végére karamellesen édesre sül (cukor nélkül), de ha nincs, szerintem édesebb almával is meg lehet próbálni).
Az elkészítés egyszerű: páchoz valókat összerakni, húst bepácolni. Várhat pár órát a pácban, de lehet rögtön sütni. Ehhez az egészet egy nagy sütőtepsibe kell tenni (pácostul, citromostul, fokhagymástul), húst sózni, borsozni, majd mellé a krumplit, körtét és az egészet jól összforgatni. Mehet a sütőbe (lassabban puhuló húsnál alufóliával érdemes először letakarni, de aztán fedetlenül is sülnie kell), 200 fok. Karajnál kellhet 1 óra is (csak a feléig takarjuk), krumplira vigyázni kell, nehogy elégjen (szoktam alá pici vizet tenni, ha a hús még nem jó, de már pirulgat a krumpli).
Elég hosszúnak tűnik az elkészítés, de egyedül a krumplipucolás a hosszabb idő, ha a húst szeletelve tudod venni. (Pl. itt a Sparban megcsinálták, hogy kicsontozták a karajt és vastagabban felszelték, ja az eredeti receptben csonttal együtt sütik, de nekem a gyerekek miatt úgy nem jó.)

De találtam még itt a neten recepteket:

Ananászos csirke:


Nagyon egyszerû feltétet írok le:
egy kis csirke v. pulykamellet (kb fél kiló) megpárolunk, erre 2 dl. tejszínt öntünk, amibe sok peterzselyemzöldet, fokhagymát, kis borsot és ízlés szerint sót, vegetát teszünk, és mikor épp kész, akkor beleöntünk egy doboz kukorica vagy ananász (vagy mindkettõ) konzervet lecsurgatva, lé nélkül. nagyon hamar kész, és nagyon finom. Köret bármi lehet hozzá, de mi legjobban sült krumplival szeretjük.

Lecsós csirke:

Krumplit (nyers) karikára kell vágni, és a tálba alulra tenni. Jó, ha van alatta esetleg szalonna is A krumplira bármilyan gyorsan sülo húst rá lehet dobni: csirke, pulyka, de lehet sonka!, kolbász is. Sok fokhagyma, és kész lecsó rá (én a nyáron elrakottat öntöm rá) Ezt a sort lehet még folytatni is, de le is lehet zárni egy kis (füstölt) sajttal. Ez is nagyon finom, de a lecsót nem szabad eltúlozni, mert akkor leves lesz az egészbol.

Olaszos sertésszûz (bár én eddig csak pulykamellbõl csináltam ):

(Olíva)olajban apróra vágott vöröshagymát pirítunk, erre dobjuk rá a csíkokra vágott apróhusit (fél kilóból szoktam egyszerre készíteni). Pár perc múlva kifehéredik, ekkor adjuk hozzá a fûszereket:
2-3 gerezd fokhagyma, apróra vágva,
10-15 dkg gomba, szeletben,
10-15 dkg gépsonka, vékony csíkokra vágva,
só, bors, oregánó, kakukkfû, olívabogyó ízlés szerint,
1 nagy konzerv paradicsompüré + egy pici cukor, hogy ne legyen olyan savanyú
szendvicsparadicsom (bár én ezt csak nyáron szoktam belerakni).
Értelemszerûen addig rotyogtatjuk, amíg a husi puha nem lesz. (Hamar kész lesz.) Tollszártésztát (penne) fõzünk hozzá.

Tejfölös-sajtos hús:

en alt pulykamellbol csinalom, de allitolag nagyon fini darabolt csirkebol is. Aszeleteket megforgatom fuszeres lisztben (so, bors, szerecsendio, paprika - utobbi legyen a legtobb), aztan kis olajjal kikent talba lerakom. Erre jon jo sok hagyma, ra reszelt sajt (fustolt esetleg), erre olajjal elkevert tejfol (kb 1 dl olaj - 4 dl tejfol). Folia ra es mehet a sutobe.

Tepsis karaj:

A tepsibe öntesz egy kis olajat, majd karikára vágott fott krumplival kibéleled. Erre karikára vágott hagyma, majd a befuszerezett karaj v. comb szeletek jönnek (só, bors, grillpor stb.). Utána ismét hagymával és burgonyával folytatom. Alufóliával letakarva puhára sütöd, majd fólia nélkül megpirítod.
Ezt még csülökbol is fincsire lehet készíteni.
A másik variáció: a kivajazott jénaiba rétegesen beleteszed a lisztbe-tojásba-reszeltsajtba forgatott hússzeleteket. Felöntöd tejszín-tojás-sajt eleggyel úgy hogy ellepje. Szintén fólia alatt sütöd, majd anélkül megpirítod

Ez állítólag nagyon jó (többen kipróbálták):

TÚRÓGOMBÓC

hozzávalok:
1/2 kg tehéntúró
csipet só
1 cs. vaniliás cukor
1 evokanál kristálycukor
2 db egész tojás
4-6 evokanál búzadara

Az egészet jól összekeverjük, legjobb robotgéppel, de kézzel is lehet és rögtön forrásba lévo vizbe kis gombócókat formálva kifözzük. Nekem van egy fagylaltos kanalam azzal szoktam a vizbe szaggatni a gombocokat, így szép egyformák lesznek és a kezem se lesz ragacsos.
A kifott gombócokat piritott zsemlemorzsába forgatjuk.
Mi tejfölt és fahéjas porcokrot szórunk rá, de lehet gyümölcsszósz is tálalni hozzá.
Garantáltan nem fo szét és nagyon finom.
Azért 4-6 kanál a búzadara, mert nem mindig egyforma a túró, ha vizesebb 6 kanál ha szárazabb 4 kanál is elég.
Más receptekhez képest ezt nem kell pihentetni és nem kell a tojásfeehérjét sem külön felverni!!!

Na elég lesz? :lol:

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Tabletta:
Én a tartóba teszem, szerintem oda való. Először a mi gépünk csak hideg vízzel öblít, és később, amikor melegíti a vizet, akkor dobja ki a tablettát, tehát csak a tényleges mosási fázisban. Így nem oldódik fel korán.
Egyébként azt olvastam, hogy az 1 óránál tovább tartó mosóprogramoknál az öblítőgyöngynek semmi értelme. Az én 55 és 65 fokos programjaim 80 ill. 90 percesek, tehát nincs is értelme "túlokos" tablettákat venni, de manapság már nem is lehet sima tablettát venni...

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Panda!

Ja, a receptekért cserébe küldöm a vasalnivalóm! :lol: :lol: :lol:
(Az a szerencséd, hogy épp nincs egy darab sem, a héten rendes voltam, de már készül a következő adag (mosógépben várakozik).)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


jól hangzanak a receptek :)

Mosogítógép
Én a tartórekeszbe teszem, 3 az egybent használunk, olyankor a többi funkciót kikapcsolja automatán a gép. Amin legtöbször mosok kb. 1 óra 10 perc, 80 fokon. Szintén melegíti a vizet és csak utána köpi ki a tablettát az edények közé.

Annyira úútálom, mindig akkor fúr valaki, amikor alszik a gyerek... Egész délelőtt persze kuss van... Társasház szépségei...

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Beszti!
Köszi a recepteket :wink: ! Múlt héten vettem egy csomó karajt, de nem hasznáktam el, na, majd most :lol: !
Szeretek vasalni :P (csak mindig halogatom :oops: ).

Tabletta infókat is köszi. Én meg sem néztem eddig, hogy hogy mosogat a gépem :oops: , de valószínűleg nekem is először csak "öblít", aztán mosogat ténylegesen, mert a zárható tartó a végén mindig nyitva van. Én ált. 50°C-on vagy 65°C-on mosogatok, ezek úgy 1,5 órásak. Ha meg lábasok is vannak, akkor 70°C, de az majdnem 2 óra. Szóval, akkor megy a tabletta a rekeszbe.

Kaptam egy e-mailt!!!! És akkor most mi van?????

panda
Halásztelek
 
 


Panda!

Nem tudjuk... :lol:

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Jajj, ezt én sem értem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Ezk a receptek jól hangzanak, már ránk is fér egy kis újítás, bár nekem furcsa, hogy a karajos dolgok nálatok előnyben - mi egyeltalán nem eszünk se marhát se disznót - na jó, kolbász az kivétel :) nem vallási okokból, egyszerűen nem szeretjük és kész. A szárnyasból is kizárólag a mellehúsát esszük, bár a multkor gondoltam költségkímélés címen veszek pulyka combit - brrrrr vacak volt, soha többet!

Manó
Mondjuk én egy szem nőgyógyászt ismerek itt, mivel mióta itt lakom hozzá járok és ő a tétényiben van, de eddig is maszek rendelésre jártam, úgyhogy mindegy. Nekem személy szerint az Istvánnal pszihés problémáim vannak - meg ugyanez a sotéval is..... ronda kockacsempés falak, fehér vaságyak, szóval nagyon kórházfeeling, szemben a tétényivel, ami inkább szállodára hasonlított - mondom én, aki szülés után másnap már haza is jött :D:D:D:D Amúgy két ismerős szült az Istvánban az egyiknél a doki addig húzta az időt míg totálisan szétrepedt, de még a végbél záróizmok is, a másikat pedig még a 41. héten sem volt hajlandó megcsászározni az orvosa, pedig már sírva könyörgött - persze a vége csak csaszi lett, de addigra már 2 napja nem alvó hulla volt....

Hal
Mondok valami jót is: kataa is én is itt lakunk a közelben, legalább ha itt leszel +látogatunk hogy ne unatkozz :):) és viszünk fincsi hazait is :)

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


csajok én szeretek mosogatni... és megteszem még főzés közben, kaja utánra már csak az épp használt tányérok maradnak az meg csak 5 perces progi :D:D:D áramot nem használok viszont kajával és édességekkel működöm :D
anemona7
 
 


En sem tudom mi van ,de varom a valaszt az illetekestol es megoldodik hamarost a problema 8)

Rit
Istvan szerintem nagyon szupi,persze en fizetosben voltam,talan azerti kaptam extra hozzam allast,de szazszor mint a SOTE 1....
Mi sem vallasi (pedig mindig azt hiszik :lol: )okokbol nme szunk disznot..marhat igen de tuti helyrol :wink: nalam egyeduli bunozes a teli szalami evente ketszer :lol:

Bea
En ha messze laknek is meglatogatnalak,tudod babocaert mindent,de madartejet nem igerek,mert nem tudok csinalni :roll:

Kép
Kép
kataa
 
 


Rit

Köszi de szülni nem ott szülhetek!!! Azt a Kistarcsaiban. Sotéra max. a gyerekeket vihetem pl. szemészetre. :?
Mi is csak mell és szárnyas, és a kolbász, de abból is találtam pulykát. Mondjuk tesznek bele szalonnát is és azt nem hiszem, hogy nem röfögött ifjú korában....

Biztos, hogy Kata is hozna nekem enni? :wink:

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Kata

szavadon foglak! hehe :lol:
madártej pedig rém eccerű, én se hittem.
de majd kapok déditől, aki még nem is tud harmadik dédunokájáról :oops: Akkor lehet, hogy nem is kapok? 8)

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Rit!
Nálunk a férjem "patás evő", a szárnyasokból a száraz részt nem szereti. A gyerekek se nagyon szeretik a mellet, pedig csinálom és tejszínesen, mindenhogy, de nekik akkor is száraz. Pedig én inkább azt szeretem, de a lényeg, hogy ne legyen zsíros, mert attól kifejezetten undorodom. Amúgy nálunk szokott nyúl is lenni, mert apósom tenyészti, szóval, mi mindent eszünk.

Valaki megfejtette a titkot?

panda
Halásztelek
 
 


Bea
Neked nem aludni kene???
Ja nekem meg babat etetni :lol: ugyhogy tunok...

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata
Helyette benyomtam egy körtét, 3 szelet vékony kenyeret bio szalámival (sztem ez is röfög de fini volt) és egy csésze zöld teát. :lol:

Leon is ezt tette gondolom, csak nem ezeket ette.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Picit még nézegettem ezt a kórházas dolgot. Hát, vannak azért elképesztő cifraságok. A tesómnak pl (Pécsen lakik), gyerekszemészetre a SOTÉ-ra kell mennie a gyerekkel, de ha drogos lesz( :lol: :lol: :lol: ), addiktológiai kezelést NAGYKÁLLÓban kaphat. Az vagy 350 km Pécstől :roll: . Ez most komoly, vagy csak elírták?????
Néztek ezek egyáltalán térképet, miközben kitalálták, hogy akkor most ki hová menjen?

panda
Halásztelek
 
 


de hogy jön ki akkor az 50km? sztem ez a reform több sebből vérzik...és arra is kíváncsi lennék, hogy mennyit spórolnak ezzel valójában

na, húzok Annáért. nálatok is esik az eső? :cry:

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Mi sem eszünk egyáltalán disznóhúst, max. ha menzán megkívánok egy kis csikós tokányt. Marhát ritkán szoktam azért, de főleg csirke, pulyka, hal van nálunk is, mint ma is. Csirkéből a nyakán és farháton lábán kívül mindene jöhet. Meg mi sok szóját is szoktunk enni, fasírtba, lasagne-ba. Pulykából csak mellét szoktam venni. Kolbit is szoktunk, el sem tudnám anélkül képzelni a paprikás és rakott krumplit. Szalonnából időnként bepofázom a császárt, ha jó húsos, kajába meg a vékony bacon mehet.

most pl. bulgurt vettem próbára, kinézetre olyan, mint a rizs, csak sárga. Valaki próbálta már?

Hal
Visszahozták a római tálas receptkönyvemet, ha érdekel még, szólj, tudom nélkülözni, mert eltört a tálam :(

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Panda! :?: :?: :?: Naaaa most mi van? :lol: :lol:

Mi is csak fehér husikat eszünk. Apjuk néha megkívánja a vörös husikat, akkor mamája csinál neki valamit. :D

Jó hír: sógornőm volt 4D Uh-on, pocaklakó teljesen egészséges ééééééés kislánnyal bővűl családunk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nagyon boldogok vagyunk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Panda! Vasárnap otthon vagytok? Visszaadnám a ruhácskát. :lol: Láttad a fotókat? :wink:

Pussz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Magdi!
Igen láttam a képeket, nagyon jók :lol: ! A vasárnap most nekünk nem jó, de egyáltalán nem sürgős, később is jó lesz.
Hogy hogy mi van???? A szülészetre gondolsz netán :wink: ? Semmi nincs, mondtam, hogy egy darabig nem is lesz. egyszerűen örülök, hogy a megszokott hely marad. Bár, nem egyértelmű, mert nincs odaírva, hogy az I-es v. a II-es Klinikához tartozunk.

Akkor ezek szerint csak mi vagyunk azok, akik abszolút antireform konyhán élünk???? Senki nem eszik karajt, marhapörköltet és gulyáslevest (marhahúsból)?

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok
Lányok új képek vanak fent az iwiwen a fiukrol :D

bocs de menem kell

pusz csics
csics
 
 


Panda!

Én szeretem a marhahúst, sertést kevesebbet eszünk.
Azért mi sem eszünk mindent meg, elsősorban a tiszta húsokat szeretjük (pl. marhafelsál). Egy jó gulyás, pörkölt: hmmmm!
Sertésből a karaj és a comb (az főleg darálva) szokott fogyni.
De azért mennyiségileg legnagyobb mértékben a csirkemellfilé fogy, de ennek az is az oka, hogy nagyon gyorsan el lehet készíteni.
Egyébként van olyan étel, ami nem is jó csirkéből (szerintem a fenti körtéshez is kell a karaj). Anyósom csinál nagyon jó sült húst sertéshúsból, nem is tudom utánozni! (Igaz ő zsírral főz, de az úgy jó. Én itthon olajat használok, egyre többször olivát.) Meg nagy fájdalmam, hogy igazi jó hátszínt nem tudok sütni, azt csak étteremben tudok enni.
Mondjuk szerintem ez nem antireform, a vöröshúsoknak is megvan az élettani szerepe.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Disznóból mi is ugyanígy: sütni karaj, de milánóiba, fasírtnak mehet a comb -darálva. Azt nem szeretem, mikor már előre le van darálva a hús (olyat nem veszek), egyben levágatom és utólag van ledarálva. Nálunk néha bekukkant egy kis oldalas, de azt én nem eszem meg :lol: , viszont szó nélkül megcsinálom.
A férjem már igazi steak-et enne, olyan jó vastag szelet húsból, de én azt nem tudom megcsinálni a sütőben, akármilyen mindenttudó masinám is van.

Ha már a húsoknál tartunk. Ti hol vásároltok? A hipermarketekben nem igazán bízom, inkább a kis üzletekben. Itt nálunk jó hentesek vannak, én azt jobban kedvelem.

Csics!
Képek jók, megkukkantottam :lol: !

panda
Halásztelek
 
 


Panda! A "kaptam egy e-mailt. Most akkor mi van?" Erre reagáltam :lol: én sem tudom, hogy mi van. Valaki tudja? 8)
Ruhácskát akkor majd később szállítmányozzuk!

Kamuztam az előbb: azért eszünk néha-néha vörös husikat, nagy kedvencem a fasírt (gyerekek is imádják). Meg pl. nagyon szeretjük a sertéspárizsit :lol: :lol:
Meg hurkát is ettünk nemrég. :lol: :lol: :lol:
Naszóval eszünk mi is mindent, amit látunk :lol:
Disznótoros :lol: az is jóóóó!

Helyesbítem az előző hozzászólásomat:
eszünk mindenféle husit, de az arány kb 80-20% a fehér husik javára.

éhes leszek lassan, pedig ilyenkor már nem szoktam enni
megyek is aludni
pussz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Rossz az idő, apa dolgozik , milyen szombat az ilyen :cry: ?


Csak Ilke napra szeretettel: Kép

Találjatok ki valami jó programot ebben a vacak időben!

panda
Halásztelek
 
 


Panda
én annyira nem fejtettem + a titkot, hogy azt sem értem milyen mailt kaptál :D de komolyan!

Viszont a kórházas talányt megfejtettem! Szerintem onnan a nyereség, hogy ez olyasmi, mint az emelt díjas telefonok, csak a benzinkutakkal van szerződésük. Tehát minden kórház lejelenti, milyen rendszámú autó járt náluk és százalékban fejpénzt kapnak a kutaktól. Ezért az az érdekük, hogy minél messzebbről járjanak oda az emberek :) plusz a csökkentett ágyszám miatt a fennmaradó ágyakat nem eladják, hanem szállásként is üzemelnek megfáradt utazók számára, 2 in 1, kórház és hotel egyben :D:D:D

Beszti
én a marhát pl. már a szaga miatt sem szeretem, nem bírom elviselni azt a félig átfőtt vagy átsült szagot. De azt mondjuk megeszem vendéglőben, bár azért hozzátenném csak akkor rendelek azt, ha nincs semmi nagyon szimpi szárnyas v. hal.
Én úgy csinálom azokat a kajákat, amik nem lennének jók sárnyasból, hogy megdobom egy kis szeletelt baconnal... vagy ha nem lehet, akkor inkább nem csinálok olyan kajcsit, szerencsére elég bő a választék

mostanában mondjuk előnyben vannak nálam a sütőbe dobható kajakészítmények, mióta Rege fél perc alatt a nyomomban terem nem tudok ott állni a tűzhelynél főzőcskézni, nem akarom, hogy megfogja v. ráfröccsenjen valami.

Kataa
nincs kedvetek ma jönni bábszínházba?? itt lesz nálunk a sarkon (körút-nap u sarok), tök jó kis hely 11től előadás, 10 től előtte kézműves a gyerkőcöknek. Utóbbi ingyenes, az előadás meg 500 ft.

Hal
látod a kedvedért még Kataa is főzne! :D

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


most akkor 9 vagy 10 óra van??? nekem ide 10et ír ki a hszemhez, de nálam mindenhol 9 óra!!!!!
anemona7
 
 


Rit!
Innen kaptam, a Szerkesztőtől. Szerintem, Te is kaptál, de minimum egy privit :wink: ! Nézd meg!

panda
Halásztelek
 
 


Na, megjöttek szerelni a lámpát a tárolónkba... szepember óta....Hiába rimánkodtunk, hivatalos levél stb... csak most jutottak el... mivel ügyvéddel mentünk...pedig a szerződés megkötése után már meg kellett volna csinálni, amit ki is kötöttünk írásban, hogy csak akkor vesszük át. Így befigyel 3 havi kötbér :)

Én párom is dolgozik, az új helyen nem dolgozzák le év közben az ilyen napokat, viszont nálunk igen, még sosem dolgoztam szombaton, és idén sok ilyen nap lesz :) Úgy van meghatározva a munkaidő, hogy bele vannak építve az ilyen napok. Viszont előnye a szombati munkanapnak, hogy a páromék délben már húznak haza, szóval totál felesleges a bentlét.

Husi
Mi visszajárunk a bevált henteshez, aki anyósomék háza alatt van. Nagyon rendes hapsik, ott még sosem vettem rosszat és mindig szép az áru. PErsze nem mindig jutok el oda, így néha veszek magyar bevizsgáltat is az auchanban, eddig azt az egy esetet kivéve, amit a múltkor írtam, nem volt gond.
Én sem veszek darált húst, régebben vettem, de hiába mostam át, igazából az nem az igazi. Kaptam anyukáméktól amolyan mindent aprító minigépet, és azzal szoktam darálni a husikat, így darálás előtt tutira meg tudom mosni. A fasírthoz is csirkemellett szoktam, meg a gulyást is azzal csinálom és nagyon fincsi. Viszont melóban a kajáldában megesszük a marhából készültet is, az is fini, de én magam nem főzök olyat. Amit gyűlölök az a pacal és a belsőségek, bleeee, már a látványától is kiráz a hideg :shock: , a frottírtörölköző a hűtőpultban, a szagáról nem is beszélve.
Rántott májat néha eszek, de azt is csak a menzán. A székely kápiba is csirkét teszek, lassan kinő a szárnyunk :lol: Egyébként meg a disznóhús bomlik le legnehezebben a szervezetben.
A vadhúsokkal az a bajom, hogy túl erős a szaguk, amolyan édeskésen émelyítő, kicsit már-már kisgyerek kaksira emlékeztet, már bocs... :wink:
Viszont apukám isteni kolbászt és véres hurkát tudott keverni és tölteni, amikor még nagyimék tartottak disznót. Viszont belet utáltam mosni, kb. gázálarcban kellett...
Anyuék is teljesen leszoktak a disznóról, igen ritkán, tényleg max, csak amik a szalámikban vannak, régen apum sok disznósajtot evett, én is szerettem, de ma már nem, igaz az is házi volt.

ma nem főzök, rendelünk, helyette megyünk gumicsizmizni az esőbe egy kicsit, meg gilisztát nézni.

szép hétvégét, az időt leszámítva mindenkinek
cupp
GumC

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok
husokhoz meg
Mi evekig disznot ettunk,aztan apu rheumas lett es akkor eltiltottak tole,ez volt 15 eve,azota pulykat tartotak a nagyimek,nagyon fincsi,meg volt nyulunk,az is.Uram meg kb 1o eve nem eszik disznoz amikor elrontotta a gyomrat egy toltott kapival :roll: UGyhogy jol egymasra talaltunk :lol:
Mi szalamiban,sonkaban sem eszunk disznot..brrr.Na a bacon szagatol meg ki lehet kergetni ahogy sul.
Van neha marha sonka,az nagyon tuti:meg pulyka sonkat veszun k.Sajnos itthon szegenyes a nem disznos felvagott piac....Marha hust egy arab hentestol vesszuk,aki tenyeszti is videken.Mindig firss az aru,es a daraltat is elotte lemossa ,ledaralja es mi valaszhatjuk ki hogy mibol,de csak egy reszel vesszuk mi is a marhanak.
Csirket,pulykat itthonrol vagy ismerostol veszem aki tart,azt tudom legalabb mivel etetik :shock:
De mi is mell rajongok vagyunk,egyreszt tiszta hus ,masreszt gyorsan elkeszitheto.
Mi ettunk mar pulyka fasirtot is meg pulyka szekely kapitpulyka gulyas levest es ugyanolyan finom mint disznobol.

Sajnos a betegsegek fo okozoja a helytelen taplalkozas,ezert kell megnezni mit eszunk,eszert hyperekbol semmi llyet.Persze tudom ott olcsobb es nem mindenki engedheti meg a draga arut,de en kajan sosem sporolok inkabb ruhan...Ja errol apanak mas lenne a velemenye :lol:

Rit
Sajnos ma nem jo,nem is tudtam hogy ott van babszinhaz :shock:

Bea
Meg akar ossze is johet :wink: ,es a fozes nalam nem gond,csak hetkozben most alig csinalom,majd ha baba mar eszik mast is ra reszek kenyszerulve :roll:
Egybekent van mangalica kolbasz ami kifejezetten jo,tehat ha azt eszed ,jol teszed :wink:
Nem kukacoskodni akarok,de en rakerdeztem meg aregi dokimnal amikor Alexot vartam, hogy lehet e babasan zold teat inni,es azt mondta nem.Egy docens is tudhatja rosszul???

Dolgozos szombat ide vagyoda,nekunk mindegy csajok,miota a gyerekek megvannak ugysem pihenunk nem? :roll: :wink:
Bar van olyan ismerosom aki majd minden hetvgere siman szabadul a gyerektol es pihen :) ....... :?
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: