Új privát üzeneted érkezett!

Hellósztok!

Sami!!!!!!!!!!! Boldog szülinapot!!!
Fú, de öreg hapi vagy!
Azért továbbra is tegezhetünk, ugye?
Köszi!
Andi, Kitti, Peti.
Kép
andi68
 
 


Drága Samikánk!

Hogy kedvenc barátnőm idézzem, Buddha éltessen sokáig, persze nem árt egy kis saját erő sem... Nagyon boldog szülinapot kívánunk mindhárman: Eszter, Péter és Szabolcs-haver.

Képeket!!!!!!
Fulescsacsi
 


SAMI-FIÚ!!!

BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK MI ISKép

Kép

Krisz és Dorka

Krisz
krisszie
 
 

 
 

Sziasztok!

Itt a nagy öreg, mától Második-Évében-Sammi!
KÖSZÖNJÜK SZÉPEN A JÓKÍVÁNSÁGOKAT! NAGY BOLDOGSÁGGAL OLVASTUK MEG NÉZEGETTÜK MAMI+ÉN!!!
Na jó, kicsit még tegezhettek is...KépKép

Volt torta pici kék gyertyával, de az digifgép leblokkolt a nagy feladat előtt, úgyhogy csak filmes felvételek vannak, de nemsokára felrakjuk őket!
Addig egy régebbi vidám kép csak és kizárólag nektek!!!

Kép

SOK PUSZI

Sammi& a Család
rizike
 
 


Sziasztok!

Tök ciki, hogy én mindig utólag kívánok boldog szülinapot az ünnepelteknek!

Éva, nagyon szép a kisfiad! Boldog születésnapot neki!!!!!

Az Augmentin-t csak hallásból ismerem, kapásból azt sem tudom, mire jó, de mintha a fiam már kapott volna.

Pusz,

*Dirtha
dirtha
 
 


Szia Dirtha!

Köszönjük szépen!!!KépKép
rizike
 
 


Sziasztok!

Szegény topikKép...

Írok kicsit, hátha másoknak is kedve lesz tőle.

Szóval úgy tűnik, megtört a jég kaja ügyben, Szabolcs elkezdett falatkázni! Először csak a sajtkockákat válogatta ki, most már zsemlét is vesz mellé, a paradicsomokat viszont nagy ívben kikerüli - ha én adom, akkor bezzeg lelkes csámcsogás. Egyre többet áll kapaszkodás nélkül és az apja szerint tegnap tett egy fél lépést támasz nélkül, mert rosszul mérte fel a távolságot. Én csak azt látom, hogy folyton kapaszkodik, vagy fenekével támasztja magát, bár szerintem már szuper az egyensúlya. És itt egy huncut képKép.

Kép
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcs,
de ügyi már SzabolcsKép
Dorkacsaj még mindig nem eszi a falatkákat, csak a kezemből, onnan viszont bármitKép
Apája most próbálja rávenni a formaberakásra, de esélytelen, Dorkát csak a dobozból kirámolás érdekli egyelőre. Rohangál ezerrel a csaj és rágók meg csak jönnek így most az uszit sem élvezte annyira. Vagyis a játékot igen de nem koncentrált kellően a merülésre, így nem is erőltettük.
Szerintetek mikortól kéne evőeszközt használni?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz!

Jaja, a formabedobás nálunk sem megy, de szeret dobozból ki - és néha be- - pakolni, csak ez a lukon bedobás nem érdekli. Kanál: ha belegondolok, hogy Szabolcs héthósan kivette a kezemből a kanalat, amibe beletettem a kaját, és egyedül, maszat nélkül betette a szájába... Hát most siralmasnak tűnik a helyzet: követeli a kanalat, hogy az ő kezében is legyen, de csak rágcsálja, eszébe sem jut, hogy egyen vele... Nem erőltetetem, mert a falatkázást is csak úgy egyszerre elkezdte, biztosan a kanalazásra is sor kerül... Amúgy elvileg az okos könyvek szerint másfél éves korukra kell tisztán enniük kanállal, de még addig is van idő.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Peti csak kiverni szereti a kanalat a kezemből, főleg ha valami folyékony cucc van benne. Elég bosszantó. Kitti is ugyanezt csinálta, talán egy kicsit idősebb korában. SZreintem továbbképzést tartott a kistesónak, titokban!

Mindenkinek puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Fcs és Szabolcs! Gratula a falat-ozáshoz!
Nálunk meg pont a formabedobálás a menő, és ma volt az első alkalom, hogy az építőkockával építettünk úgy, hogy Sami is rakott fel kettő kockát önszántából! Úgy örültem! A kanalazás nagyon érdekes nálunk is, hol rendeltetésszerű, hol játék-inga, dobverő, bármi, csak nem evőeszköz szegény kanál...

Puszi mindenkinek

É
rizike
 
 


Sziasztok!

Jöttem újságolni, hogy ma kivételesen nem a földön landoltak a falatkák, hanem Dorka szájábanKép
Igaz játszott azért velük, moncsolta rendesen, de a nagyját azért megette, olyan ügyiKép

Tegnap majdnem sikerült két lego kockát összeilleszetni, de csak majdnem.
Szóval Sami zseniális!!!!Kép
Viszont már gyalog járunk sétálniKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Szia Krisz! Sami köszöni a dícséretet!KépKép Sokat gondolunk rátok, milyen lehet együtt kimenni az utcára, és nekiindulni! Annyira jó lehet ketten sétálni! Sajnos mi a betegségek miatt vagy 3 hónappal lemaradtunk. Szóval legóztok? És Dorka ilyen ügyes?Kép Épp ma láttam a játszóházban azt a puha óriáslegó-szerűséget, Calmy (?), vagy ilyesmi a neve, könnyen egymásba lehet rakni a részei, és figurák is vannak, állatok, emberek.
Nálatok nem komolyodnak a kicsik? Én úgy veszem észre, Sami feleannyit nem vigyorog, mint régebben.
Megyek ebédet főzni,

puszi

É
rizike
 
 


Hú jöttem dicsekedni, sikerült a formaberakás végreKép nem hiába trenírozta az apja egy idejeKép

Nagyon imádom én is a sétát csak azt sajnálom hogy nem tavasz van, olyan jó lenne jó időben nekivágni a világnak. Így meg bandukolhatunk a sok göncben és szélbenKép

Dorka sztem nem komolyodott meg, tök soxor van, hogy magában is nevetgél, velünk is gyakran kezdeményez játékot annak meg mindig kacagás a végeKép

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz! Hát, a Lego abszolut nemn érdekli a kölkötKép. A farmosat vettük meg, állandóan múúúúúúúúúú-zunk, meg bégetünk, de se az állatok, se a darabok nem érdeklik. És az egymásra pakolás sem, a Fisher price-os egymásba és egymásra rakható poharakban, meg az építőkockákban is csak az általam felépített torony leborítása érdekli... Viszont az ikeás golyós-drótos (tudjátok, összevissza hajlított drótokon sok színes fagolyó) már érdekli, tologatja a golyókat. Bár öt percnél tovább semmi sem köti le, de ez gondolom a korral jár. Ja, és prímán lapoz könyvet, és a leporellokat is sokat nézegeti. (Na, jó a sarkukat is rágja, és azért olykor tépné a könyveket, ha hagynánk...) Labdázni szeret nagyon, meg autót tologatni, gurítani, persze a végén a kerék rágcsálása a lényeg...

Úgy veszem észre, még mindig az elsődleges funkciója a játékoknak, hogy a szájába tudja őket venni. És lett egy nagyon rossz szokása, ahogy falatkázni és csipeszfogni kezdett: a földről, meg mindenhonnan minden apróságot felszed és bekap(-na, ha nem lennénk szemfülesek, és nem indult volna be a takarítógépezet...) (hajszál, porcica, pénzdarab...).
Fulescsacsi
 


Ja, tényleg: Szabolcson sem látom, hogy komolyodna, sőt, egyre lükébb, és egyre jobb a humora, sokszor ő kezdeményezi a kacagós játékokat.

Krisz! Gratula! Hűha, akkor belehúzunk, hátha sikerül felkelteni az érdeklődését...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
Szóval már mindenki megvette a legót? Kép
Akkor mi is elballagunk-bár én valami klassz fajátékot akartam venni épp a Király utcában...
Az ikeás golyós nálunk is favorit, már nagyon rég, talán öt-hat hónapos kora óta Saminak. Nem vettem, mert van a játszóházban, meg egy-két ismerősömnél is-mindíg új és érdekes így.

Ma megint gáz volt az evés-de végül a gesztenyepüré bejött. Rohanok, odaég a sütőtök

É
rizike
 
 


Helló!

Mi még le vagyunk maradva a legóval, dehát a második gyereknek már annyi sok játék maradt az elsőtől, hogy nem sok újat kapott szegényke.

Neki még mindig a szőnyegrojt, meg bármi ami nem játék, érdekesebb mint a játékok.

A távírányíó, a telefon, és az üres müa. palackok most a sláger.

Puszika!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Éva!

A Legot a szülijére vettük, illetve ez Duplo, vagyis azt hiszem mostanában Lego Explore-nak hívják. Van egy még nagyobb darabokból álló fajtájuk is, de ebből a fajtából több minden van, még jó darabig gyűjtögethetjük, a nagyoknak való Lego inkább csak hat éves kortól van, azt hiszem (annak túl kicsik a darabjai).
A fagolyóssal meg úgy volt, hogy rázogatta ő már korábban játszókban, meg aztán itthon, amikor kapott, de a golyókat tologatni csak vagy két hete kezdte.
Hogy álltok az evéssel? És az együttalvás? Szabolcs most általában velünk alszik, vagyis kb. éjfélig a saját ágyában, utána velünk. Őszintén szólva mindhárman élvezzük, és sokkal jobb az éjjeli szopi, ha csak oldalra kell fordulnom, és alhatok tovább közben...

Csináltam táblázatot, hogy kinek mit adunk majd karácsonyra, de még elég foghíjjas a kitöltés. Ti hogy álltok, lányok?

És még két kérdés: tegnap a répához-krumplihoz egy kis tejet is tettem, úgy csináltam a főzeléket, de eléggé híg és világos színű volt ma a kakaija tőle. Akkor inkább még ne adjak neki tejet? (Ez volt az első próba, kiütései nem lettek.) A másik, hogy a sétáknál Szabolcsnak iszonyúan lehűl a lábfeje és az alsó lábszára. Melegítő, arra a bundagatya, dupla zokni, bundás bakancs és mégis jéghideg, mire hazaérünk, egy óra alatt is teljesen lehűl. Amúgy nem fázik, nyaka, keze, feje, teste meleg. Mitől van ez, lehet valamit tenni ellene?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Dorka is szülinapra kapott duplot, figurásat is (őserdősKép) és kockákat is, játszik mindegyikkel, persze még nem rendeltetésszerűenKép, de pl. ha én tartom az egyik kockát Ő bele tudja illeszteni a másikatKép

Evéssel klasszul éppen most verte ki a kezemből a tál brokkolitKép, szerencsére több mint a felét megette már, addig nyulkált érte míg csak sikerült neki, úgy örültKép hát még én Kép
Én még inkább joghurtot szoktam használni a főzikba, viszont kb egy hete kapott egy kis rántottát (nagyon szerette) és másnapra hámló kiütéses lett a pocija, most van múlóbanKép most egy hónapig nem adok neki tojást.
Sztem nem árt Szabolcsnak a tej vannak ilyen emberek akiknek így reagál a szervezete, ill. ez azt jelenti hogy nehezebben emészti meg.

Dorkának inkább a keze és az arca fázik én bélelt cipőt adok rá egy nem bélelt csak vastagabb nacit és harisnyát és meleg a lába, mindig nézem én isKép

Fú együttalvás még mindig nincs, Dorka este 8 kor letéve és reggel 7 körül kivéve az ágyból, addig hangja sincs. Viszont leszokóban van a szopiról, még úgyahogy van reggel és este de leginkább csak rágcsálná, attól meg csillagokat látok és gondolom ez nem használ a tejtermelésnek. A reggeli szopcsi kimaradását észre sem veszi az esti kicsit macerásabb mert az esti rutin része volt. Hogy lehet ezt megoldani? Mert fürcsi után magától gyalogol át a másik szobában az ágyhoz ahol szopcsizni szoktunkKép szal abszolut várja.... szerintetek???

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Hja, hát más, ha már megy a gyerek és nem a kocsiban gubbaszt, de mivel rajtam is van harisnyanadrág, meg egy vastag gatya, hát rá azért vastagabbat adok... lehet, hogy neki is olyan "príma" lesz a keringése, mint az apjának, de az is lehet, hogy ha elindul, megoldódik - remélem, nem vár vele tavaszig...

Szopcsi: hát ehhez nem tudok szólni, mert Szabolcs nappal öt-hatszor, éjjel két-három-négyszer szopik még... Szerintem, amikor már nem kéri, akkor egyszerűen elhagyja, addig meg add csak neki... Szabolcs mondjuk nem rágcsál, nem harap cicit, pedig már teljesen kinőttek a meglévő fogai... (Mindig ezt kérdik az idősebb nőrokonok a családban, aki csak fél évig, meg addig sem szoptattak, hogy nem harap-e, de mondtam, ha nem tudnám, nem hinném, hogy fog van a szájában, annyira óvatos, nem érzem a fogakat cseppet sem.) De egyszerűen megpróbálhatod, hogy szopi helyett valami más van: mese, dal, vagy egy pohár víz, szóval kicserélitek azt az elemét a lefekvésnek valami másra.

Egy icipici tojásfehérjét már Szabolcs is kapott a tükörtojásból - eddig csak a sárgáját mártogattuk ki neki -, de nem volt gond, bár nem is volt számottevő mennyiség, nagyon óvatos vagyok...
Fulescsacsi
 


Dorka ha normálisan szopizik akkor én sem érzem egyáltalán a fogát. De ez csak 3-4 nagyobb korty aztán megunja?? vagy nem tudom és jön a rágcsa akkor elveszem tőle, így egyre kevesebbet szopizikKép mondjuk látszik hogy nem igényli már annyiraKép
Megpróbálunk valamit kitalálni helyette nem annyira evés/ivást gondoltam én sem talán a mesélés, de olyankor már kis nyügi és nincs türelme hozzá, ilyenkor jött jól anyaKép

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Peti a kezemben ülve nézi a Pokemont, a karom már teljesen elzsibbadt.

Eszter!
Azért ha hígabbat kakkantott a tejtől, én nem adnék addig nagyobb mennyiséget neki. Hátha megszokja, de "fosatni" (bocsika) nem kell.

Petinek ma adtam egy katona tojásrántottát, ezt tudom, hogy a sárgájával kellett volna kezdeni, de tényleg csak egy inciri-pinciri darabot kapott, kíváncsi vagyok mi lesz holnapra.

Krisz!
Tászert sem adsz neki az esti szopi helyett? Én még megtartanám amíg van egy pici tejci, vagy már végleg nincs, cumisüveg. Ha nem szeretnél ilyesmit használni elég nehéz a helyzet.
Én adnám Petinek, de egyáltalán nem kell neki a cumisüveg. Pedig estére már nekem sincs annyira sok tejem.

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Andi!

Hát, kb. negyed deci tej volt benne, szóval nem mennyiség, meg úgysem adok neki még inni, csak a kajába. Nem volt itthon joghurt, azért próbáltuk ki. Amúgy tegnap megkóstolta a kakaómat, de nem ízlett, amúgy is, amíg ennyit szopik addig nem erőltetem a tejet, meg sajtból három gyerek adagját is megeszi...

Néha én is azt hiszem, na, most kevesebb a tejem, aztán Szabolcs nekiáll szopizni, és csak úgy dől, pedig nem is érzem tele a ciciket... Nagyon be tudja indítani a tejleadó reflexemet még mindig előfordul, hogy a másikból is folyik közben.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Csak beugrom, mert Saminak hőemelkedése van, és ma semmit nem tudtam csinálni a lakásban.
Fcs, szerintem egy óra ebben az időben moccanás nélkül eléggé kihűtheti az embert, bár a bölcsisek kint alszanak-talán a lelógó láb is ok, mert amúgy is rosszabb úgy a vérkeringés?! Nincs tapasztalatom, ebben az időben 20 percre voltunk kint max.
Együttalvás nálunk sincs most, Sami este héttől reggel 7-8 ig alszik moccanás nélkül, már ha nem beteg. Kopp-kopp...
Szopi: napi 3-4, éjjel nincs, hát, eléggé lecsökkent. Bár tegnap épp szörnyülködött nekem egy nő, hogy ekkora gyereket még szoptatok, és háromszor???? Jézus!!!-ezt mondta.

Rohanok rendet kaját alvást

Drukkoljatok, hogy ez nehogy megint egy betegség legyen!! Légyszi!

É
rizike
 
 


Na jó hogy a szopcsi végéről sé a rágcsáról írtam, ma este olyan gyönyörűen szopizott a csaj, ahogy az elő van írvaKép
Mindig rámcáfol, mondjuk most egy kisit nyűgösebb az átlagnál mert a rágófogak most törnek át. ilyenkor hamarabb fárad, türelmetlenebb, nem tud annyira koncentrálni. Megértem mert én is igen durcás vagyok ha fáj a fogamKép
Szóval egyáltalán nem akarom még abbahagyni a szopit hiszen imádomKép, főleg ha ilyen gyönyörűen eszik. És nekem is jön közben a másik ciciből azért mégKép
Ja és nem cumisüvegezünk ha eddig kibírtuk ezután sem fogom rászoktatni. Este vacsira tejpépet vagy tejberizst kap, végülis az elég tejes tápláléknakKép és lefekvés előtt szopcsi mindenki megnyugtatásáraKép

Krisz
krisszie
 
 


Hali!

Kriszie!

Nekem csak azért fura, hogy nem kell nekik a cumisüveg, mert Kittike annyira rászokott anno. Persze én is örülök is, hogy nem kell majd leszoktatni, de nekem annyira jó volt a tudat, amikor Kitti kiszívott egy tele üveg akármi kaját, tudtam, hogy na most biztos nem lesz éhes egész éjjel. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem ébredt fel. Peti meg tényleg alig szopizik este, max. 5-10 perc, és reggelig kibírja. Szóval igaz, hogy minden gyerek más, a tesók meg direkt mindent fordítva csinálnak, hogy az anyukák aggodalmaskodhassanak!
Azért örülök, hogy most nem harap a csajszi, remélem nekünk is lesz még sokáig szopi!

Évi!
A szörnyülködőkre én is szörnyülködve szoktam nézni, hogy ha neki hogyhogy, akkor nekem meg hogyhogy nem? Kép
Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Most olvasom, amit írtál, Krisz, lehet, hogy Szabolcsnak is valamelyik hátrébb lévő foga jön? Már nem is tudom, mióta van ez: egy kis hőemelkedés időnként, nyűgi, kéz, és minden fellelhető dolog szájbatömködése, de hiába néztük, volt, amikor úgy tűnt fehéredik az ínye, de aztán eltűnt a fehérség - neki még az alsó kettesek sem jöttek ki, azokat vártuk, a felső hármasok, pedig már többször is úgy tűnt, kijönnek, aztán lement a duzzanat. Lehet, hogy valamelyik hátrébb lévő fog? Az apja mondogatta, hogy hátrafelé nyúlkál, de eszembe sem jutott, hogy hamarabb jöhetnek a hátsók, mint az alsó kettesek... Na, holnap megnézem.

Éva! Mi szinte mindennap minimum egy órát kint vagyunk, esőben csak kb 45 percet, de amikor ilyen szépen süt a nap, még két óra is szokott lenni a dologból. És szó sincs mozdulatlanságról, kivesszük, hintázom vele, csúszdázik, kicsit taperolja az avart, körbejárja a babakocsit... (Már tavaly is óriásikat sétáltunk, még hóesésben is, aztán még nagyobbakat aludt az erkélyen - két-három-négy órát -, bár akkor be volt jól takarva, az igaz...) Na, jó, azért ez nem olyan aktívság, mintha rohangálna...
Fulescsacsi
 


Ja, amúgy azt mondják a maratoni szoptatók, hogy nem kell aggódni, csak úgy két éves korig szörnyülködnek a népek, azután valahogy beletörődnek a dologba... Én nem parázok, a család arcán is látom a csodálkozást, de visszafogják magukat szerencsére... Szabolcs biztos fog még egy darabig szopizni, esze ágában sincs abbahagyni...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Most akkor drukkoltok vagy nem?
Lehet, hogy nekünk is a fog a hőemelkedés és a hiszti oka? Egy nagyon pici fehér pöttyöt látok az alsó valamelyik rágófog helyén. Hacsak nem valami pörsenés. De nálunk is minden a szájban, az összes játék, kockák, székláb...
Én már kicsit unom a szoptatáson szörnyülködőket, nem igaz, mennyit hallgattam már. A tulajdon anyósom is icereg-mocorog, hogy mikor lesz már vége, holott ő két évig szoptatta a fiát.
Fcs, azt hittem, ül Szabolcs végig. Találtál valami megoldást már? Karácsonyi ajándékokkal még egyáltalán sehogy nem állok, egyetlen könyvet vettem még csak, a Pesti mulatók történetét, de hogy kinek, azt nem árulhatom el.Kép

É
rizike
 
 


Hali!

Nahát, elképzelem Samit, ahogy a bölcsibe menet, a Pesti mulatók történetét vitatjátok meg! Kép

Amúgy persze, hogy drukkolunk, hogy ne legyen már beteg ez a kishapsi, a fogacska okozhat egy kis hőemit, de remélem már elmúlt!!!!!

A hideg lábra nekem sincs ötletem, esetleg valami szőr kellene a babakocsiba, vagy cipő helyett szőrös csizma? Ezek a kis bőrcipők azért nem valami melegek.
Itt a Kisgólyában is vannak nagyon jó kis cipőcskék,de csak gyapjú béléssel.

A Pöttömökben olvastam, hogy valaki vett a Teréz krt. 27-ben nagyon kafa szőrmés bakancsot, és egyet fizet kettőt kap akcióban 7000 froncsi volt a két cipő.

Peti felébredt, most várok 3-4 percet és csak aztán megyek be. Ez is a dresszúra része. Kép

Puszi
Andi
andi68
 
 


Ui.
Kapott cicit, kivételesen.
A.
andi68
 
 


Andi!

Már nem az a bakancsunk van, amit láttál, hanem egy szőrmés, bélelt Dr. Leo. A lába meg már régen lelóg a kocsiból, betakarni is alig tudom, amikor elalszik - akkora ez a gyerek...

Éva! Megy a drukk folyamatosan, főleg mert már nagy Sami-Lau hiányunk van.
Fulescsacsi
 


Sajnos nincs már ötletem.

Kittit egyszer vittük szánkózni, és egy elég meleg bakancs volt rajta, de nem tudom mi történt mert egyszer csak elkezdett reszketni mint a kocsonya, rohanás haza, az egész gyerek tiszta kék volt, és a lába miatt, mert az mint a jégcsap!

Még ma is emlékszik rá, pedig szerintem kb. 3 éves lehetett.

Érdekes módon soha máskor nem fázott a lába abban a cipőben.

Petinek még kesztyűje sincs, szerencsére az overall ujja jó hosszú, eddig nem volt túl hideg a keze még soha.

Cupp!
A.
andi68
 
 


Hali!

Na miva, miva?

Hun vagytok?

Vettünk kesztyüt!

Amúgy minden okés.

Várjuk CSacsit, jöjjön haza mert nélküle nem megy a topik!! Kép

Addig is, cupp ezerrel!

Andiék
andi68
 
 


Sziasztok!

Barátokat várunk, csak beugrom jóéjszakát kívánni, meg megnézni, mi újság!Kép
Andi, ez a szánkós sztori nagyon érdekes! Egy Agatha Christie kéne, hogy itt nyomozzon, mi lehetett Kitti lábával Kép!
Mi is vettünk kesztyűt, a Kis Gólyában, egyujjas, világoskék.

Puszi!

(Sami megint bajlódik a fülével, egyszerűen nem tudom, hogy védjem ki a középfülgyuszikat, HELP!!!)
rizike
 
 


Sziasztok!

Gyógyulást Saminak!!!!!Kép

Brühühü mellgyulám vanKép
hót lázas vagyokKépilyenkor hogy lehet ezt elmúlasztani, Dorka nem nagyon szopizik, fejni próbáltam de nem nagyon jön, ráadásul nem akarnám visszahozniKép HELP!!!

Krisz
krisszie
 
 


Senki nem jár erre????????Kép

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisszie, nekem még nem volt mellgyulám, tapasztalatom nincs, de mintha itt a Babaneten láttam volna már topikot vagy beszélgetést erről! Azt hiszem, gyógyszeres kezelés is van, ha nagyon bedurvul, de ez egyáltalán nem szükségszerű! Talán borogatni kell?! Jöjjön már valaki tapasztalt!!!
Mi most egy fülfelszúrt Sammival drukkolunk nEked, hogy múljon! És gyógyulunk! Köszönjük nagyon mi is a drukkotKép! Sok puszi Dorkának!
rizike
 
 


Hali!

Nekem is volt mellgyulám, de akkor Kitti még egész kicsi volt, kb. 2 hónapos.
Nekem sem hatott semmi, pedig egész nap fejtük, még a férjemet is szoptattam! Kép Nem vicc.
Aztán este, amikor már 40 fok fölé ment a lázam, magam mellé vettem Kittit és ő rátapadt a cicire, és reggelre kiszopizta!

Akkor orvost is felhívtuk és ő tudott volna adni valami gyogyit, amitől elapad a tej. Szóval ha már nem szopizik el lehet apasztani. A hűvös borogatás is jó, ha apasztani akarod, attól is lemegy a gyula. De ha nem akarod apasztani, akkor meleggel is jó a borogatás, sőt olyan meleg legyen, amit max. el tud a bőröd viselni.

Masszírozás és fejés, szopiztatás és apuci is vesse csak be magát!

Gyógyulást !!!!!!!!!!!!

Saminak is!

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Itt egy elveszett bárány.Kép
De hát házat vettünk Hernádon, azt újítjuk fel, majd tavasszal költözünk és hát párocskám szerzett itthonra melót is, ezért a netezés minimalizálva lett. Kép

Rizike!
Sami fülére próbáltad már a kövirózsát? Ha van, lecsippentesz egy levelét és az ujjad között összemorszolva levet fakasztasz belőle, ezt cseppented a fülébe. Bár már láttam gyógyszertárban külön kövirózsa cseppeket is.

Krisszi!
Hideg vizes borogatás és azt hiszem homeós bogyóból az Urtica Urens nagyobb potenciálban tán CH 15, v.30?

megyek is mert szétszedik a lakást.

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


Köszi csajokKép
Kicsit jobban vagyok már, bár Dorka abból a ciciből nem hajlandó szopizniKépKép talán más íze van ilyenkor??????
Szóval forróvíz, massírozás, fejés, vizesruha... kivagyok teljesen. Mindjárt jön a védőnő hátha mond valami okosatKép

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

megjötünk Párizsból. szuper volt, Flora hihetetlenül élvezte.szerintem rengeteget nőtt vagy lehet hogy csak vékonyodott, mert a főzelék az nem nagyon ment ,ha a ház sültkrmpliból sültcsirkéből és virsliből állt volna akkor hamar fedél nélkül maradtunk volna. na azért nem ezeken a kajákon élt de ezt annyira szuperül ette de nem akartam nekiadni. nem tul egzségesKép
majd rakok fel képeket meg élménybeszámolot is csinálok és megrpobálok mindent elolvasni.

miden szülinaposnak utolag boldog szülinapot. mi kint unnepeltük 11-én az első szülinapot. pont aznap nálunk nemzeti ünnep volt és igy egész nap hármasban volt a család.volt torta meg minden de flora a lufiknak örült a legjobban nameg hogy sultcsirke volt és krumpli (persze ez nem az őkajája lett vona de amit neki csináltam abba bele se szagolt apa ette megKép )
nem tudom nálatok volt ilyen probléma? most igazábol nem tudom miket főzzek neki mert azért ugyanuyg fog nélkül jöttunk haza.

szerintetek ez normális, hogy lassan 13 honapos lesz és nincs még foga?

már arra gondolok hogy valami vitamin hiánya lenne

na gyorsan csak ennyit mert loti futi van. mindenki látni akar minketKép megyünk családlátogatásra
sziasztok

Enci+Flora
renci
 
 


Helló!

Üdv. az elveszett, megkerült emberkéknek!

Enci,
Szerintem még nem kóros, esetleg védőnő, gyerekorvost érdemes megkérdezni, de biztos mostmár nagyon hamar fogas baba lesz Flóra.

Peti is az ilyesmi kajákat szereti, összebeszéltek ezek a bébik?

A főzelék most neki sem megy, pedig régen imádta. Most inkább benyom egy levesben főtt répát,krumplit kis csirke husival.

Krissz, remélem javulsz.

Sziasztok!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Krisszie, klassz, hogy javulsz! Drukkolunk tovább!Kép
Magdi, próbáltuk a kövirózsa cseppeket, de mégis kiújult a fülgyuszi...
Renci, sziasztok, gyorsan rakjatok fel képeket, hogy valami vidám is történjen velünk!Kép
Képzeljétek, tüszős mandulagyulája van Saminak. Füle javul. Van a mandulára valami jó praktika? Amoxicillint meg Cataflam-ot kell szednie egyébként.
Rohanok ebédet főzni, puszi mindenkinek
É
rizike
 
 


Helló!

Évi!

Nem hiszem el!
Már egy kész gyüjteményetek van betegségekből! Kép

Nekünk volt két homeos szerünk a tüszős mandulára, az egyik neve Hepar ami a gennyes tüszőket oldja, a másik Mercurius ami nem tudom mit csinál. Viszont csak akkor szabad adni a Hepart, ha tényleg vannak tüszők, (láttad?) mert ha nincsenek, csak gyulladt a mandula, akkor még betegebb lesz tőle.
Amúgy a fülgyulára is jó a Hepar.

Azért meg kellene kérdezni egy homeos dokit, nehogy elronts valamit, ami eddig jó volt.
Kép
A gyógyszertárban kaptam a homeos könyvet, én abból néztem ki ezeket a szereket, úgy hogy a legjobban hasonlító tünetekre vettem.

Azért a Cataflam-ból minél kevesebbet adj neki, mert elég erős szer.

Gyógyulás!

Ja, ha már a gyógyszertárban jársz vegyél Oscillococcinum-ot, ez az immunrendszert erősíti, homeos bogyó, és biztosan nem árthat. Vízben fel lehet oldani, egy olyan csövecske golyócskát.

Puszi!

Andi
andi68
 
 


Szia Andi!

Köszi, megpróbálunk gyógyulni! Sajnos múlt csütörtökön elmentünk a baba-mama klubba, ahol egy kedves hölgyike kijelentette, hogy épp lábadozik a fia, oviba még nem mennek, de ide eljöttek. Klassz. Másnap Sami beteg lett. Nem tuti, hogy ott kapta el, de nagy esélye van.
A doki mondta, hogy tele vannak a mandulái tüszőkkel, és hogy ne csodálkozzak, mondta, az egész város beteg. Hja.Főleg mi.
Házidokink homeopata is, a héten elmegyünk hozzá, ajánljon valami szert.
Hát ez van velünk. Most dobtam be egy fél tábla MilkátKép, hát igen, a stressz...most van mire fogni a csokifalást...

Többiek?

Gyógyulunk, puszi!

É
rizike
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki helyrejöttemKép
Dorka is egész jól szopizik, bár csökkenő lelkesedéssel.

Szegény Saminak megy a drukk 1000-el!!!
Gyógyuljon meg mihamarabb.

Én is attól tartok, hogy pont most hagyjuk abba a szopit, vajon hogy bírja majd Dorka, így is elkerüljük-e a betegségeket.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, élmények holnap.

Éva! Ez borzasztó, tényleg kellene valami immunerősítés Saminak... Főleg, ha bölcsiben gondolkodsz, mert ott aztán az eleje az maga a fertő...

Krisz! Brrrrrrr.... Érdekes, mert nálunk meg az van, hogy Szabolcs sokat cicizik, de legtöbbször csak játszik, nem várja meg, míg beindul a tejelválasztás rendesen - ez az elmúlt napokban volt, nehogy ellentmondjak a korábbi szavaimnak - , és most olyan, mintha alig lenne tejem... De semmi gyulladás. nem tudom, hogy eleve kevesebb lett a tejem valami mástól, és Szabolcs azért nem szopik rendesen, vagy amiatt lett kevesebb, mert nem szopik rendsen.

Na, jövök holnap.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Ma apátlanok vagyunk, így a szép napsütéses sétánk előtt írok pár sor beszámolót, meg teszek fel pár képet. Tessék csak írni, többiek! Főleg, hogy az elkövetkező időkben elég nagy hajrám következik több területen, hát hanyagolni fogom az efféle úri szórakozásokat...

Nagyon jól sikerült az út, legalábbis Szabolcs szemszögéből - ő kitűnően érezte magát, mindenki imádta, a tenyerén hordozta. Én már kevésbé éreztem jól magam, újra és újra összezördültem a szüleimmel, elsősorban a gyereknevelés kapcsán. Péter például határozottan kérte anyukámat, hogy ne fenyegesse azzal a gyereket, ha valamit nem csinálhat, hogy dádá lesz, hanem mondja, hogy "Nem!", mert ezt érti a gyerek, és különben sem fogjuk verni a kölköt. Erre az anyukám azt mondta, hogy ez hülyeség és ő igenis a fenekére fog csapni, ha "rossz" lesz... És hasonló kis apróságok... A szüleim lakása tele van törékeny és értékes dolgokkal, Szabolcs szegény mást sem hallott, mint dádá, nem, nem szabad, de nem zavarta, és jól betartotta a szabályokat. Persze volt olyan, amire én azt gondoltam, játszhat vele, de a szüleim mégsem hagyták, pedig nem volt veszélyes, sem törékeny, de hát istenem, ez a generációk közötti különbség. Elfáradtam, de jó volt végre normális méretű településen lenni pár napot, ahol a "közel van" azt jelenti, hogy tíz perc séta, és nem hat villamosmegálló... Találkoztam a testvéreimmel, a barátnőmmel, nagyokat sétáltunk, úgyis, hogy Szabolcsot két kézen fogtunk, és ő is gyalog jött egy kicsit.

Tejügyben közben léptem, berágtam és csütörtök estétől Szabolcs az ágyában alszik és nincs cici. Első este sem volt nagy hepaj, mára viszont átaludta az éjszakát. Úgyhogy most teljesen rendbe jött a tejcsi-kérdés.

Na, pár kép:
Szabolcs segít.
Kép

Apával a nagykádban, csak ne mondjátok meg neki, hogy felraktam...
Kép

Papót nagyon szeretem...
Kép

Mama pedig mindig megnevetett...
Kép
Fulescsacsi
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: