Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és Kotlós kérdezi (feltétlen), hogy ültethetjük-e már Andrist bébiültetőbe (kb. úgy néz ki mint egy napágy, állítható háttámlával) Szerintetek?
bede
 
 


Szerintem nyugodtan bele lehet tenni,az autós ülés is hasonló, és abban is jó nekik egy darabig.. Tetszik nekik, hogy függőleges helyzetből szemlélhetik a világot.
cebe
 
 


De ki az a Kotlós?
cebe
 
 

 
 

A bébi napozóágyat hívják úgy, hogy baby rocker (találó Kép) és mi már régóta használjuk olyan 45 fokos szögbe állítva. Tegnap elvittük a barátnőmék 2 hetes bömbikéjének és ha apja folyamatosan ringatta, szava nem volt a gyereknek. Azonnal beleszerettek a rázóba.

Zsom 38,5 volt levonás nélkül, kúpot először kikakilta, utána nem bírtuk benyomni a popsijába. Vettünk Panadol babyt, míg apjuk elvolt érte, én nedves ruhával törölgettem, előtte már hűtőfürdő is megvolt. (Mindez előző írásom óta Kép) Utsó mérés 37,5 lev. nélkül, de én sokkal melegebbnek érzem. Mennyit tévedhet egy digitális popsihőmérő?

Kotlós meg a Bedefi.
r_viki
 
 


Mérd meg vele a saját hődet 5-ször egymás után, aztán meglátod, hogy mennyire pontos.. A 38 fokos láz elég melegnek tűnik, nagyon forró lehet a fejecskéje. Ha a keze hideg, akkor még emelkedni fog, ha a keze meleg már akkor van értelme hűteni, mert a láz elérte a csúcspontját.
Holnap biztos könnyebb lesz, kitartás Viki!
Éjjel lehet, hogy többször szomjas lesz, mert sok folyadékot veszít a hőleadás során, vigyázzatok nagyon a kis Zsomra! Puszi neki!
cebe
 
 


Na ha mindenki elvonult, elköszönök én is..
Jó éjszakát!
Kép
cebe
 
 


Csak beköszöntem jóccakát kívánni...

Tesóm itt volt szülinapi vacsorán, hogy ne legyen egyedül otthon, rittyentettem egy kis grillezett csirkemellet és hoztunk Zsófival francia túróst sétából.
(Nagytakarítás nem volt. Ha érdekel valakit... Kép )
Ja, és voltunk a turiban is, vettünk egy nagyon tündéri szabadidőrucit, majd ha belenő, lefényképezem! Ez a kiscsaj imád vásárolni, igazi lány ;-)

Kedves Kotlós, szerintem nyugodtan használjátok a széket!

Nóra, az a nagy harci igazság, hogy szenteste sose dolgoztam, csak szilveszterkor (oldalakat tele tudnék írni a szilveszteri szolgálatokról), meg ha ki akart velem babrálni a főnököm akkor beosztott 23-ára 24-be vagy a két ünnep közé pl. 28-ára hogy juszt se tudjunk elutazni...
2002 szilveszterén este 1/2 10-kor összeszedtünk egy részeget aki annyira be volt nyomva hogy levetette a cipőjét és zokniban ment az úton a hóban.
Előző évben meg egy öreg néninek megártott a szénsav a kölyökpezsgőben... Aztán 11-kor elköszöntünk a szívőrzőben az ügyeletes dokitól hogy BUÉK de 1-kor már megint ott voltunk... Kaptunk egy hívást hogy egy bácsi oxigén mellett fullad. Kimegyünk, hát szó szerint: ül a bácsi a palack mellett, nincs rajta a maszk és fullad... Reggel 5-kor úgy mentünk be a mentőállomásra hogy elromlott a rádió és lemerült a szolgálati mobil, így nem tudtak minket megtalálni...
Na abbahagyom a sztorizást, mert velem lesz tele az oldal és elmenekültök előlem! Kép
Különben nézem a Szoba doktort Kép Kép

RR úgy látom ismét tanúbizonyságot tett mérhetetlen butaságáról Kép Komolyan mondom sajnálom ezt a kisbabát, ilyen szülei vannak!

Dia, mi a helyzet? Találtatok valamit?

Viki, Zsomnak jobbulást, a digitális max. 1-2 tized fokot téved, ha kicsit is közelít a hő a kritikus értékhez, nyomd bele a kúpot. Panadoltól nem fájt a pocakja?

Ildi, mi van András pöttyeivel? Sikerült beazonosítani őket?

Patriknak is gyógypuszi! Lehet hogy azért nem kell neki a cici mert nem ömlik már belőle a tejci és lusta szívni???

Tökjó volt a Bagi Nacsa, nem láttátok?

Nincs itt most senki?
kingapocak
 
 


Sziasztok!
Remélem ZSom már jobban van.
Tegnap a kúpot mi is harmadszorra tudtuk beadni, mindig kikaklta... éjszaka csak picit éreztem melegnek, most is tán hőemelkedése van, viszont még alszik. Nem akarom felébreszten, pedig a lázát már meg kéne mérni, meg a borogatását kicserélni.
Kinga fogalmam sincs, miért csinálja ezt a cicivel, érdekes módon este, éjszaka már normálisan szopizott.
PR-ről megvan a véleményem. Ismerek egy anyukát, akinek szerintem szintén nem való gyerek (önző, az ő kényelme fontosabb, mint a baba...). 33 évesen szülte most az első babáját. Képzeljétek el, 3 hetesen még mindig kevesebb volt, mint a születési súlya, azt hiszem 6 hetesen érte utol magát a gyerek. Azóta eltelt kb. 4 hét kíváncsi vagyok mi lehet vele. Anyuka úgy etette, hogy a gyerek evett 5-6 között akkor 3 óra múlva neki este 9-kor volt, éjszaka nem adott neki. Csak azt nem tudom miért nem csinál valamit a védőnő??? Tápszert felírta neki a doki, de nem adja a gyereknek...

Na tessék, eddig jutottam, úgy hallom Patrik ébredezik.
Pussz minedenkinek!
hermi
 
 


Sziasztok!!!

Zsomnak nagyon sok gyógyhullám és gyógypuszit küldök!!!Kép
Hermi ti is oltottatok??? akkor nektek is a fentiek!Kép remélem ma már jobban lesztek!

Kinga én meg mindig szenteste és karácsonykor dolgoztam!!! még tavaly is be voltam osztva 25-re!!!Kép alig birtam állni emlékszem rá!!Kép

most nincs sok időm mert én meg a szokásos tanulásomban vagyok.... de a lakás egy szar volt! az volt a felujitás hogy mindenhol kékre és zöldre festettek!!!Kép Gábor meglátta majdnem roszul lett! de az igazi oka az volt hogy mindenfelé logtak a vezetékek, gázkonvektor votl( ami nagyon nem tetszik nekünk) és pici vizmelegitő a fürdőben is meg a konyhában is. szóval ez kilőve! de keresünk továbbra!
egyébként nem msuzáj elköltöznünk..de akkor megint meg kell alázkodnom anyos előtt..és most már nem teszem meg! aposom tegnap azt mondta Gábornak miattam beteg az anyjuk! ( az nem lényeg hogy 2 agyi infarktusa volt az egyik öt éve a másik meg tavasszal) nem tudom nekem ehez mi közöm..de mindegy!
na még akartam irni..de MAja reggel 7 kor kellt a telefonomra..és azota nem birok vele ..folyamatosan ölben van..foglalkoznom kell vele! még reggelizni sem tudtam!Kép

ja és tegnap este már megint fagyasztós tejet ittuk!!!Kép azt a harcot mikorra elfogadta az üveget!Kép
én nem tudom mi van a melleimmel ...este üvegből kell etetnem..éjszaka meg többször átázok... na megyek mert reklamál!!

JA :
1, msot senki nem jár a ncl-re??? meg fog hallni a fórumunk!!!Kép pedig már majdnem 20 ezer hozzászólásnál járunk! Viszont Zsani sem takarit folyamatosan!Kép
2, én is láttam a RR-t! és azt a riportot is amiben kiderült hogy a gyereknek speckos tápot kell ennie..mert valami nem stimmel a felszivódásával... (állítolag a sok diéta miatt!) és láttam tegnap délután is tornáznI!!! az alakjára nagyon irigy vagyok..de nevetséges hogy a gyereke egészsége háttérbe szorul a fittnes mellett!Kép
dius
 
 


Sziasztok!

Csak most tudtam jönni, mert hétvége óta 2 gyerekem van. Szegény férjem egyre szarabbul van, a lábába sugárzik a fájdalom és már üvölteni tudna a fájdalomtól. Tegnap kapott injekciót és csütörtökig itthoni kezelés van, aznap megint kap majd még egy szurit és utána dől el a további kezelés. Hihetetlen, hogy még csak 29 éves lesz és ez már a 2. alkalom, hogy ennyire fáj a dereka. Tavaly az esküvőnk előtt egy héttel emelte meg magát, úgyhogy hihetetlen erő kellett, hogy rendbejöjjön. Nem is emelt át a küszöbön. Kép
Szurisoknak jobbulást kívánok! Mi pénteken kapunk megint kettőt, remélem megússzuk láz nélkül!!!

Én is sokszor dolgoztam karácsonykor, de szenteste soha!!! Nem is bírtam volna szenteste.

Betti, nem irigyellek a suli miatt, én úgy örülök, hogy befejeztem végre!

Na mennem kell, beindítom a mosógépet!
Puszi Mindenkinek, Nesóék
nesoka
 
 


Na, visszaolvastam, huhh nem volt könnyű Kép

Betti, ha netán Sopronba kell jönnöd, szívesen látunk Árminivel Kép

Kinga, nyugodtan írjál dolgozós sztorit is, én az er-t is szívesen nézem, meg a te sztorijaidat is szívesen olvasgatom Kép Kép Kép

Tegnap megvolt a rokonlátogatás, kaptunk egy Chicco mobilt és egy búgócsigát, nagyon helyes játékok, lassan barátkozik meg velük... Az ikerfiúk meg elkommunizálták Minike két csörgőjét, 11 hónaposan azok voltak a slágerek, nem a traktorok, amiket vittünk Kép Kép Kép Kaptunk egy csomó 74-es napozót, kíváncsi vagyok, hogy nyáron jó lesz-e rá...

Zsomnak és Patriknak mielőbbi jobbulást a szuriból, Andrisnak meg a pöttyeiből.

Minike is kapott ma dupla szurit, majdnem lekéstük, mert azt hittem fél 11-ig van a dokinéni, közben meg csak fél 10-ig, volt futkározás, nem is vittünk kanalat, gyógyszertárban adott a nő kávéautomatás kanalat Kép Viszont kezdetleges heresérve van, azt mondta a dokinéni, hogy az egyik seréje vizzel telt burokban van, hogy ez elmúlhat, Kinga Dia tudtok valami közelebbit? Kicsit elszontyolodtam, nem elég, hogy majd a füleit műttetni kell, most még lehet, hogy a heréjével is gond van Kép Kép Kép Kép Kép

Dia, én is eléggé temperametumos vagyok, tutira én is elköltöznék... Mindenesetre nagyon drukkolok, hogy mielőbb találjatok albit Kép Kép

Szerintem az nlc-s levelezésnek ez a folytatása, szerintem nem az a fontos, hogy egy helyen legyen, hanem, hogy mindannyian meglegyünk Kép Kép

Ja, és szombaton kitakarítottam, de már megint kupi van Kép

Ja, és levelező sulit én meg szeptemberben szeretnénk elkezdeni, kíváncsi vagyok, hogy képes vagyok-e még tanulni, így röpke 6 év után...

Na, megyek a babócámmal játszani Kép Kép Kép
sonee
 
 


Hali! Vegre otthon! Szuri elmaradt, makd janurban kapja Andrisom. A kiutesek aertalmatlan virusfertozes miatt vannak, nem kell ele foglalkozni dokiba szerint. A gyereknek jo a kozerzete, eszik, alszik, mosolyog - szoval minden rendben. Valszinu ez okozta a hetgevegi hisztit. Akkor kezdodhetett. 2-3 nap mulva allitolag elmulnak a kiutesek. Szinte az egesz testet elleptek, kiveve az arcocskajat. Meg a fejboron is vannak. kicsit izgultam is miatta.
De most mar megnyugodtam.

Szuris kispajtasoknak sok-sok gyogypuszi. Kép Kép

Dia sok sikert a lakaskereseshez!!!

Kinga en is szivesen olvaosm a dolgozos sztorikat!

pussz ildi
indi1
 
 


Nesó drukkolok a férjednek!! hú de szar lehet neki!!
( nektek is fáj a hátatok egyébként???.. nekem pl. nagyon..főleg reggel és hajnalban!)
Az oltáshoz is sok szerencsét...de miért kaptok most kettőt?? Mi csak most kaptunk 4 honaposan kettőt lábiba..és egyet cseppekben!
szerencsére!!
Sonne ti is duplát kaptatok??? ez már a 4 hónapos nektek ... akkor oké!!Kép
szerintem nyugodtan vágj bele a suliba...csak pontosan oszd be az időt! minden szabad percben dolgozatot kell irni.és a tankönyveket olvasnI!
Heresérv..igen elmulhat idővel...nagyon gázos esetben szokták műteni...
de küldök neked rola anyagot ha érdekel! és miért kell fület műteni???
Ildi de jó hogy semmi komolyabb!! már izgultam nehogy valami bárányhimlő vagy allergia legyen!
de akkor semmi gond!Kép

lakás még ma nem kerestem..tanulok!!Kép( Ha Maja engedi..msot végre felhoztam lefektetniKép))
dius
 
 


Árimini is alszik Kép Kép Kép

Dia, az anyagot a heresérvről megköszönném Kép
Elállnak a fülecskéi, illetve az egyikből fordítva nőtt a felső porc, ezért nem befelé, hanem kifelé fordítja, voltunk plasztikai sebésznél, ő mondta, hogy 6 évesen műtét, máshogy nem lehet helyrehozni, addig meg maradunk a gombafrizinél Kép Kép Kép pillanatnyilag könnyen veszem, de miután beszéltünk a dokival, kb. másfél hétig szinte semmit nem aludtam Kép Kép

Jó tanulást Kép

Ildi, hogyhogy elmaradt az oltás? a kiütések miatt?

Nesó, a dupla szuritokat én sem értem??

Tényleg, a nem kötelező agyhártyagyulladásos oltás 1 éves kor után már tényleg "csak" 1 szuri? most nem akarom 3x megböketni...
sonee
 
 


Sonee - ha beteg a picur, nem kaphat oltast. Latszolag ugyan semmi baja, de a vedekezorendszeret bizti probara teszi a virus ami a kiuteseket okozza.
Ja es nekunk az elso oltas - ami most elmaradt - 6-os oltas (DiPerTe, Hepatitis B, Influenza, Polio) - ezt mind egyben!
Hat nem tudom hogy fog majd reagalni ra. Lorugasnak hangzik az egesz. Kép
Szegeny gyerek! Es ezt meg 2x majd megismetlik, havonta.

Ja es dokiba azt mondja, hogy 4 honap utan kezdjem majd csak a hozzataplalast, sargarepaval. Kerdeztem az almat, arra nincs szuksege, azt mondja, nem tom miert.
Amugy jopofa egy ember, elegge idos, olyan igazi "doktorbacsis", ranezel es megnyugszol. Annyira higgadt, annyi nyugalom arad belole, hogy csak na. Orulok neki. Kép Kép

Ja akaram kerdezni, nketek is szokta egy labanal fogva tekergetni, emelni forgatni szegeny gyereket vizsgalatnal? Biztos valami reflexeket nez ilyenkor, de szegeny kolok ugy orditott, majd megszakadt a szivem. Kép
indi1
 
 


Sziasztok!

Nem látok a pipától, ki kellett dobjak 100 ml tejet! 10.01-én fagyasztottam le, Aventes zacsiban, minden szabályt betartva, fagyasztóban (nem a sima hűtő fagyasztó részében) és bebüdösödött. Úgy sajnálom mert annyit dolgoztam vele!

Hogy vannak a szuris babákok?

Szonja mindjárt utánanézek én is a heresérvnek és írok mélt.

Ildi, mér pont a s.répa??
Örülök hogy a pöttyök ártalmatlan vírusfertőzéstől vannak és nem pl. allergia.

"Zsanett" talán észbe kapott Dia kirohanása után, mert azóta nem traktál senkit a takarításával. Tény hogy nem járok már az nlc-s nyárvégi fórumra mert ti itt vagytok Kép Szonjának igaza van, lényeg hogy együtt vagyunk, még ha csak virtuálisan is!

Tényleg, Minke hol lehet?

Nesó, nem viszed el a férjed valami akupunktúrára vagy csontkovácshoz? Hátha segít...

Na írok még egy szilveszteri dolgozóst, bár nem szakma: nappalos sofőrünk ezüst parókában jött dolgozni (tudjátok olyan angyalhaj-szerű), Csepelen hazafelé tartottunk és egy kocsi majd felszaladt a járdára úgy meglepődtek a Gyula haján...
És este trombitáltam a Honvéd kórház udvarán! Kép
És még egy dolgozós sztori ami akár vicces is lehetne de nem az: 2 éves kisgyerek állítólag beleivott az asztalon "felejtett" háziborba. Megyünk ki, a kicsi szabályosan be volt rúgva, akadozott a beszéde, úszott a tekintete, dülöngélt... A szülők meg váltig állították hogy csak belenyalt a borba... Persze Heim Pál toxikológia lett a vége, remélem a felelőtlen szülők elgondolkoznak, hogy legközelebb hol hogyan tárolják a bort...
kingapocak
 
 


Ja, raktam fel 2 új képet az nlc-re (lusta vagyok kicsinyítgetni)
kingapocak
 
 


Dia, Szonja, azért kapunk kettőt, mert mi kértük az agyhártyagyulladás egy másik fajtája ellen is és azt 3x kapja, egyet már kapott a két hónaposnál, most jön a 2. és aztán az utolsót a 4 hónaposnál kapja. Így szegénykémnek mindkét lábát szúrják, de az elsőt is jól viselte.

Kinga, a felengedett tej általában büdös. Nem?
Nekem nincs annyi tejem, hogy fagyasszam, de úgy hallottam, hogy a fagyasztott tej felengedésnél elég büdike, van olyan baba, aki nem is fogadja el. Kép
nesoka
 
 


Hahhó, Ildi nagyon örülök, hogy a picúrnak semmi komoly baja, izgultam miattatok..

A HIB tényleg egy szuri, ha egy éves kor után kapják, de Magyarországon azért van hamarabb, mert éppen ez a korosztály a legveszélyeztetebb.
Egy éves kor után ritkán fordult elő megbetegedés..
NMa megyek, mert Nina társasági játékokra vágyik Kép
cebe
 
 


Tudom hogy büdi a felolvasztott tej, de ez most máshogy volt büdi mint az eddigiek (használtunk már a fagyóból tejet, ezért tudom).
kingapocak
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a gyógypuszikat, nagyon ránkfért. Úgy 1-2 órája már kezd normális lenne a hője, dél körül még 38,7 volt lev. nélkül. Reggel meg délelőtt sikerült beadni 2 kúpot, a déli nagy részét kikakilta, de így is felszívódhatott egy része, mert utána ment le.
Főnök nyügizik, majd jövök
r_viki
 
 


Közkívánatra.
(Köz egyenlő Viki és Nóra)

Kép

Minden gyereknek van ilyen képe. Sárának még nem volt...
mankati
 
 


Este gondoltam Zsomra és Patrikra is, meg az aggódó anyukákra! Remélem most már minden rendben lesz!

Neso! Szegény Gergő! Neked meg kitartás a két gyerekhez! Mihamarabbi javulást a párodnak!

Ildi! Jó, hogy nem komolyak a pöttyei a fiadnak! Mikor vizsgázol vezetésből?

Dia! Igaza van Nórának, ne kapkodjátok el a költözést! Jobb a békesség. Nem tudom, hogy a távolság megoldja-e a kérdést. Ha az elmenetel mellett döntötök, akkor jó lakásnézést! A tanuláshoz meg sok erőt és nyugodt Maját!

Kinga! Aranyosak a sztorik. (Én az unokatesómmal 2 évesen "rugtam" be az asztal alatt. Megittuk az asztalról a piát. Azóta úgy mutat be az ismerőseinek, hogy én a szesztestvére vagyok.) Tejcsit sajnálom. Pont most akartam venni Aventos zacskót...

Szonja! Kissrácodnak a sérve remélem tényleg elmúlik!

Kendővel mászkáltunk ma. Mármint a babesz volt benne. Képzeljétek a már többször előfordult HÉVen történő visítozás elmaradt! Babakocsi eztán bkv-járműről mellőzve! Sokkal egyszerűbb így közlekedni, a baba meg nyugodtabb és vagy nézelődik vagy szunyál. (Csak az én blúzom lett csupa nyál...)

Valakit megint kihagytam, érzem... Majd pótolom.

Kati és a szunyáló Sára
mankati
 
 


sziasztok!
Bevagodom egy feltegla sebessegevel. Bocsi, hogy megkesve, de eddig nem volt lehetosegem a netezesre.
ilike28
 
 


ugy tunik, hogy egyedul vagyok. Na sebaj, azert nem vagom be a durcit
ilike28
 
 


Szia!
Én itt vagyok, csak a kisasszony evett. Most játszadozik a bohóccal.
Hogy vagytok?
mankati
 
 


Bocs, hogy én meg fél téglaként vágódtam ki, de felébredt Zsom és nagyon nyűgös lett hirtelenjében. Lényeg, hogy most már jól vagyunk. Kösz a hőméréssel és lázzal kapcsolatos infokat, nagyon hasznosak lesznek, remélem jó sokára Kép

Kati, nekünk sincs ilyen képünk, de remélem, majd csinálunk.

Hali Ilike! Gyere gyakrabban! Mit csináltok mostanság? Rokonlátogatás, vagy pihi?

Mikor egyszer régen engedtem fel tejet én is éreztem, hogy fura szaga van, de azt hittem, én érzem rosszul. Lehet, hogy ezért nem kellett Zsomnak?
Kinga, helyesek a történeteid, még jó, hogy ilyenek is vannak a sok rémség mellett.
Ja, én a sörhabot ittam le mindig. Azt nem tudom, minek, mert most nem szeretem a sört. Vagy éppen ezért? Kép

Már máskor is akartam kérdezni, hogy ha elég a tej a babócnak, akkor fél éves kora előtt miért kell neki bármi mást adni? Mindenhol azt olvasom, hogy addig teljesen elég az anyatej.

Nesó, én már ugyan 36 vagyok, de nekem is sok éven keresztül volt ilyen derékfájós bajom, mozdulni se bírtam. Pasik ráadásul rosszabbul viselik a betegséget, úgyhogy legyél vele türelmes, amúgy meg kitarást neked a gyermekeidhez Kép

Hátfájás: múltkori panaszkodás után véletlenül rájöttem, hogy magasabb párna kell. Pocakos koromban annyira megszoktam, hogy oldalt fekszem, hogy azóta is csak úgy alszom, viszont nagyon pici a párnám, ezért nem volt rendesen alátámasztva a fejem. Mióta egyenesen van a gerincem, azóta nem fáj. Meg az az elektromos sokkoló is hasznos (Omron Tens). Nesó, ezt nektek is ajánlom!

És én teljesen jól érzem magam itt veletek, egyáltalán nem sajnálom, hogy nem nlc-n vagyunk, lényeg, hogy legyünk Kép
r_viki
 
 


Áruljátok már el, hogy tudok bemenni nlc-n a bem.oldalakra! Ha rákattintok, az enyém jön fel, de én azt az oldalt keresem, ahol lehet válogatni a kategóriák meg nevek között.
Köszi.
Álszöszi ;)
r_viki
 
 


Szöszitárs Kép Ha már rákattintottál a sajátodra, baloldalt alul a lila csíkban lesz egy mező, oda írd be annak a nevét akit meg akarsz nézni!

Na megyek, hamarosan fürizünk, addig még dódozom kicsit (na semmi szakma, fordítok)...

Azé aki erre jár, írjon!

Szijja Ilike! Mi van veletek? Meddig maradtok?

Kati, Sára egyszerűen elragadó a képen! Olyan szép kislány! (Apa vett már puskát az udvarlók elriasztására?)
kingapocak
 
 


Má' kezdtem azt hinni, hogy átmentetek egy másik levelezős helyre Kép
Kinga, most speciel téged akarlak megnézni, köszi, hogy segítettél Kép Kép Kép
Én annyira imádok fordítani!!!! Főleg külföldiről ide, visszafelé már lehet, hogy nem nagyon pörögnék Kép
r_viki
 
 


Kati, méghogy mindenkinek van ilyen babaképe, no most nekünk is lesz, hogy emlékeztettél Kép Kép Kép amúgy gyönyörű kis Sára Kép

Viki, én speciel azért próbálkozom a hozzátáplálással, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy az egyes kajákkal mit művel Minike és mert kinézi a kaját a szánkból, amúgy türelmes szülőknek tényleg elég 6 hós kor után elkezdeni a hozzátápit Kép Kép

Én meg éppenhogy magyarról szeretek fordítani, mert én nem rendesen beszélni magyart Kép Kép Kép /csendben megemlítem, hogy kétnyelvűen nöttem fel, talán emiatt/

Kingus, Zsófit holnap megskubizom, mert Párocskám kicsit zokon veszi, hogy a barátok köztel a tévét, no meg az írással a számítógépet is uralom Kép Kép Kép
sonee
 
 


Hahó mindenkinek,

Olvasgattalak Titeket de irni már nem volt erőm estére.
Úgy látom beindultak a szurik. Mi is holnap kapjuk a 4. hónapos 2 szurit és cseppeket is remélem nem lesz nagy gond.
Képzeljétek ma este először fürdött nagy kádban apájával kismaci és annyira élvezte a dolgot. Már régebb óta filóztunk rajta és Karácsonykor akartuk először de végül is Gábor erőltette, hogy hadd próbálják meg és bejött a dolog. Olyan édes volt a kicsi baba a nagy kádban! És pont most nincs digit gépünk mert bekrepált igy a ünnepek előtt. Amióta ezzel fotózunk a hagyományos gépet már nem is szeretjük úgyhogy nem tudom mi lesz Karira.
Ami még jó hir, hogy tegnap voltunk a védőnéninél és szerencsére hizott Gergőci. Most 5900 g már úgyhogy úgy néz ki jót tesznek a finom hamikák.
Új izeket próbálgatunk tegnap és ma Hipp finomfőzelék volt a menü és mindet behamizta. Úgyhogy már volt sárgarépa, krumpli, sőtőtök, alma, banán, narancs, körte és a maiban karfiol is volt.Olyan édesen hamizik kiskanállal és ahogy forgatja a kis nyelvét az tetszik a legjobban.
A többi hamikázós babánál is biztosan igy van: 1 evés az 1 előket úgyhogy fel kell tankolni belőle.
Ja és szerencsére megissza Gergő a Hipp bio tejpépet is cumisüvegből igy van mivel kiegésziteni esténként a cicizést ha nem elég.
Sajna egyre többször nem elég...és fagyasztott tejcsi már csak 1 zacsi van mert feléltük.
Még mindig jobb mint a tápszer bár végül ki lett váltva de még a polcon hever.
Ma megvettem kismaci karácsonyi ajándékát egy macikás /persze milyet is?/ babaszőnyegetezt kapja tőlünk apájával.
Most meg járókát keresek anyósék nevében.
Eredetileg fa rácsosat akarok de már láttam szép hálósat is. Majd meglátjuk.
Mi már nagyon várjuk a Karácsonyt, ez lesz az első igazi kis CSALÁDI KARÁCSONYunk. Én nagyon szeretek rá készülődni, vásárolgatni..stb.
Gondolom mindenkinek MÁS és szebb lesz mint ezelőtt...
Olyan jó, hogy nem kell szabit beosztani. Általában én is dolgoztam mindig az ünnepek alatt.
Szombaton pedig megyünk a Mikuláshoz! A m.helyem szervezi, pont ma kaptuk meg a meghivót. Kiváncsi leszek Gergőcinek hogy fog tetszeni a forgatag...
Na rólunk egyenlőre ennyit.
Kati,
Nagyon édes képek készültek Sáráról,
Cebe,
teljesen feldobják a fórumot a vicces képeid,
Dia,
Kitartást anyós pajtihoz. Ha ennyire rossz már a helyzet tényleg jobb arrébb állni.
Betti,
a sulihoz sok erőt és szerencsét kivánok.
Indi,
Gergő is 2. alkalommal már sárgarépa-burgonya pépet kapott mert beteg volt és nagyon megszerette. Ma már szinte mindegy, hogy zöldséggel vagy gyümölccsel kezded el a hozzátáplálást. Ez magánvélemény.
Viki,
erős kis lurkó Zsombor, hogy átvészelte a szurit.
Nesó,
gyors jobbulást a párodnak. Próbáljátok esetleg a Zepter Bioptron lámpázást ha van rá lehetőség.
Illetve van egy jó kenőcs ilyen bajokra a Herbária gyártja és Herbanet a neve.Talán Nektek is használ.
Agyhártyagyulladás elles én már csak 1 éves korában szeretném beoltatni Gergőt addig elég amit kap havonta.
Sonee, Viki
én sem bánom, hogy 4. hónap végén kezdtük el a hozzátáplálást mert igaz 6. hónapig elegendő a szopizás ha van elég tejcsi viszont utána állitólag jóval nehezebb az átállás a babáknak.
Puszi a többieknek is
Évi
mackólak
 
 


Hu! Na vegig olvastam! Hurra!!! Olyan sokat tudtok irni, azt hittem sosincs vege az oldalnak. Kép De ez igy jo.

Kinga - ilyet meg nem hallottam, hgy elromoljon a fagyasztoba tett tej. Igaz, nalunk az elso hetekben gha estenkent adtam gyereknek, gyakran kibukta az egeszet. Es valahogy nekem ugy tunik, hogy teljesen mas az allaga. Vagy csak nagyon zsiros volt a tejem, es azert uszkaltak benne nagyobb darabok, ha nem melegedett meg fel? Nem tom. De idonkent en is gyanakodtam. En is Aventes zacskoba fejtem, anno, amikor meg volt mit. De talan nem azert romlik el, hanem mert sokaig all kinn mielott beteszi az ember a fagyasztoba. Szoval vigyazni kell vele.

Evi kosz a hozzataplalos tippeket. En meg varok nehany hetet. Mostanaban nem nagyon kell szerencsere tap neki. De azert mar volt hogy elokeszitettem a biztonsag kedveert. Kezdem azt hinni hogy kevesebbel is beeri gyerek, csak anyatej legyen. Ma este is lathatolag ehes volt meg cici utan, keszitettem tapot, 10-20 ml-t evett, aztan kis ido mulva az egesz visszajott. A majdnem ures cici utana megfelelt neki. Fene se erti oket. Kép

Kati - Sara meg mindig elbuvolo. Kép Kép HOgy keszitettetek a kepeket, hogy olyan profik lettek? (beallitott hatter volt?)

Dia gondolok rad a mikrobi vizsga miatt. Nagy kalappal! Kép

Sonee - milyen nyelvre szeretsz forditani?


Na megyek lassan, csalad lefektetve.

Ja, amit ma doki mert : Andrisom 66 cm, 6400 g, es 40 cm a fejkorf. Kép

pusszancs ildi
indi1
 
 


Sziasztok!

Jelentem, még megvagyunkKép
Végre nincs olyan nyügi, de olvasni valószínűleg csak este tudok, olyan keveset alszik ez a gyerek... még kúp hatására is csak 1 órát aludt tegnap napközben...
Patrik hétfőn 60cm, 6100g volt és a buksija 40cmKép dokinéni mondta, hogy az átlagosnál kicsit husisabb a lábaKép dezért jobban fog csomósodniKép most masszírozgatom neki.
Dia, drukkolunk neked!
Ildi, Andris akkor soványabb, mint az én fiamKép
Na többit majd este...
Addig is puszit küldünk mindenkinek!!
hermi
 
 


Jóreggelt!

Én is vagyok már egy ideje, most fejeztem be az első cikket (angolról fordítok magyarra, néha majd németről is kell, na az még könnyebb lesz nekem Kép ) Zsófit elnyomta a buzgalom a játszószőnyegen.

Noémi, milyen husis lehet Patrik, vasgyúró ő is! Zsófi is 60 centi, csak ő alig 4830gr mellé...

Dia ügyi legyél!

Rendeltem egy könyvet, "Hogyan gyógyítsuk gyermekeinket homeopátiával", tegnap megérkezett, szeretnék hamarosan otthon lenni a témában Kép

Évi, majd mesélj, mit szólt Gergőci a Mikuláshoz! (és persze hogy mit hozott neki a Miku Kép )

Na még jövök!
kingapocak
 
 


Sziasztok!

Ármini egyre tündérebb, tegnap már fél 9-kor "önkéntesen" elaludt, pedig másokor fél 11-ig eszébe sem jut, és reggel negyed 10-ig aludt, most és olyan édesen panaszkodott és szívta a kis ujját, mondván "anya, altass el" és pillanatok alatt aludt a karomban, egyszerűen olyan csodálatos, hogy az anyukája lehetek Kép Kép Kép

Ármini tegnap 63 centi és 6.690 gramm volt, úgyhogy mi is a husibb kategóriába tartozunk Kép Kép Kép

Dia, megy ám a drukk a vizsgához, gondolunk rád!

Kinga, tessék csak kiokosítani magad homeopátiából, aztán majd kérdezünk, lehetsz a netdoktorunk Kép Kép Kép

Mizújs Minkéékkel? Ezer éve nem jártak erre...
sonee
 
 


hAli,
sikerült végre visszaolvasni mindenkit. Minden nyügős babának puszit, beteg felnőttnek meg jobbulást!
Dia, druk a vizsgádhpz!
Kati! Hát elbüvölő, és a kép is nagyon jó. Látszik, hogy tudjátok fényképezni is.
Én hulla fáradtan ébredtem, éjjel három óránkén evett, másfél óránként evett -volna.
Viki, te írtad, hogy ha nem éhes adjak neki cumit, de Andris imád éjjel enni, és valahogy mindig éhes. Olyan még nem volt, hogy ne evett volna ki mindent nagyon nyugodtan, gyorsan és ütemesen, ami fellelhető tej volt. Suttogják már meg, hogy mikor lesz nem éhes, csak törődj velem formula, mert nem akarom azt sem, hogy korgó gyomorral rugdossa a forgó halacskáit. (Esteleg megrágja)
Szonja, tényleg szép nagyok vagytok!
Évi, a karácsonyt én is várom, bár inkább mulatságos és felfordulásteli szokott lenni, mint megható. A fene tudja, ez nálunk valahogy elmarad. Az esküvönkőn is nagyon vidámak voltunk - az anykönyvezető pontosan négy és fél perc alatt adott össze (vissza) minket, úgyhogy kilépéskor találkoztunk olyan barátokkal, akik minket látva megkönnyebbültek, hogy mégsem késtek el. Mondtuk, hogy nem és elslisszoltunk velük (is) bulizni.
Kinga, jó a sztori!!! Még lécci!
Puszi mindenkinek, Nóra és Andris
bede
 
 


meg azt akartam irni, hogy a baratnom bebije akitol az anyatejet kapjuk mar 5 honapos lesz, es mar egy honapja megkezdte a hozzataplalast, es azt mondta, hogy igy is nehezen fogadta el a gyerek. Allitokag minel kesobb kezded, annal nehezebben fogadja el. Majd meglatjuk, mi meg ott nem tartunk, majd karacsonykor kezdunk.
ilike28
 
 


arulja mar el valaki, hogy hol van amit elotte irtam. Fene ugyes vagyok. :-)
szoval akkor most tomoritek. csaladozunk, baratnozunk, 6 tantargybol vizsgazom, abbol 3 szigorlat, es karacsonykor mar az apucival szeretnenk lenni.
ilike28
 
 


Sziasztok!

Apuci kicsit már jobban van, de még mindig iszonyatosan fáj a dereka, így továbbra is mindent én csinálok és ápolom Őt. Kép

Nálunk Marci 3 hete volt 63 cm és 5400 gramm. Azóta nem tudom mennyit nyúlt, de most már 6070 grammosak vagyunk. Ezt hetente mérem. Jövő héten dokinéni úgyis mér hosszt + az összes többit. A fejecskéje is elég nagy volt, 39 cm-t mértek.

Irigylem azokat, akik szeretnek és tudnak is fordítani. Nekem kéne szereznem egy nyelvvizsgát, de úgy érzem sosem leszek képes rá.

Évi, bátor vagy, hogy elviszed Gergőcit ilyen ünnepségre. Engem is felhívtak, hogy elmegyünk-e, de mivel elmondták, hogy mi várható, ezért úgy döntöttem nem megyünk, mert Halász Judit és a kézműves foglalkozás inkább kicsit nagyobbaknak való. Kép És asszem ezáltal lemaradunk a Mikulás ajándékról, pedig minden évben irigykedtem a gyerekesekre, hogy milyen jó ajándékokat ad a cég. Kép) Na sebaj, majd jövőre!
Örülök, hogy hízott a kisfiad és hogy már ennyi mindent esztek!

Dia, vizsgához drukk! És sajnálom, hogy az albérlet nem volt jó, de sz**-ba ne menjetek!!!


Ilike, Te mit tanulsz?

Kati, Sára gyönyörű még mindig. Ilyen fotónk nekünk sincs, úgyhogy a végén kiderült, hogy Ti adjátok mindenkinek az ötletet. Kép

Viki, köszi a tanácsot a derékfájásra. Most kaptunk kölcsön valami mágneses derékövet, azzal próbálkozik Gergő. Úgy sajnálom szegényt, mert a lába fáj iszonyatosan nem is a deraka, olyan érzése van, mintha görcsölne. Kép

A karácsonyt én is nagyon szeretem, de ahogy Nóra írta nálunk sem szokott megható lenni. Amíg otthon laktam, addig szinte kötelezően volt vita de., ezen tesóimmal mindig jókat derültünk, mióta pedig Gergővel együtt vagyunk, úgy különösebben nem hatódtunk meg. Tavaly pl. tesóim átjöttek egy adag sütivel, amit anyu küldött és arra gondoltunk, hogy koccintsunk e szép ünnep alkalmából. Nem tudom hány Baileys-t ittunk meg, de a tesómék egész nap csak röhögcséltek otthon. És mi is itthon Gergővel. Kép

Megyek, mert kész az ebéd!
Sziasztok, Nesóék
nesoka
 
 


Még annyit, hogy ezt a karácsonyt viszont nagyon várom már én is, hiszen ahogy Évi írta, most már van igazán családja az embernek.Kép
nesoka
 
 


Azóta sem jött senki? Szomorú vagyok. Kép
Évi, megkaptam a járókás mélt, jól hangzik. Szerintem fa mellett döntsetek (tegnap még említetted a hálóst is), mert egy ismerősömnek a babucija ujja belegabalyodott a hálósba és teljesen elszorította az ujját, még az utolsó pillanatban szabadították ki szegényke ujjacskáját. Kép( Úgyhogy nekünk biztos fa lesz, mégha nehéz is lesz megfelelő helyet találni neki.
nesoka
 
 


Sziasztok!

Kép

Olvasgatok, írni nincs időm, nem is tudok semmi újat.. Holnapn szurit kapunk Kép
Félünk.
cebe
 
 


Hali!
Azt hiszem az asszisztensno kicsit tobbet mert mint amennyi a gyerkoc, nekunk otthon csak max. 64 cm-t sikerult merni, szemben az o 66 cm-vel. De vegulis tokmindeghy. A dragamnak igy is elegge husikas a labacskaja. De mar nem annyira, mint szuletesekor. Akkor tenyleg jo kis husossak voltunk. Kép

Cebe - drukk a holnapi szurihoz!

Nora - azt mondjak az okosak, akkor kell a gyerek ejszaka, ha nem kap eleget napkozben enni.
Probald ki a lancetetest. Nekem is ez valt be. Lefektetes elott 3x2 orankent adj neki enni (pl. 6, 8, 10 h). Igy teli lesz a pocakja, es nem lesz miert ejjel felebredni.
Masik lehetoseg: ha 30 ml-nel kevesebbet eszik ejjel, akkor csak megnyugtataskent ebred fel, egyutt akar lenni veled. Errol lehet cumival leszoktatni, nagyokos konyv szerint. (Nekem ez is bevaltKép). Elso ejjel meg 10 percig cumizik, 2. ejjel csak 5 percig, 3. ejjel meg mar fel se ebred. A lenyeg, hgy ha felebred, rogton mellette kell lenni, hogy biztonsagban erezze magat.

Persze lehet, hogy egy fejlodsi ugrasnal tart, tobb tejcsire van szuksege, es azert kel fel, mert nem eleg amit nappal kap. Igy serkenti ugymond a mami mellet, termeljen tobb tejcsit. Es lehet, hogy egy-ket nap mulva, ha mar atallt a melled, akkor atalussza az ejszakakat.

Tobb okossag most nem jut eszembe. Kép

Ilike, drukk a szigorlatokhoz, vizsgakhoz.


Jaj, gyerkoc olyan edi, itt van a jarokajaban es idonkent meg-megszolal. Komolyzene szol, es amikor dudoltam a melodiat, mintha o is be akarna kapcsolodni, ugy enekelt. Kép Most talan el fog aludni. Jo is lenne, addig vasalhatnek.

Pottyok eltutek, mintha a szel elfujta volna oket.
Mar azt gondolom, hogy ez valami tudatalatti vedekezes a szuri ellen. Pont egy nappal korabban megbetegedni, ez tul attetszo dolog, gyermekem. KépLebuktal. Kép

Na jovo heten en is vizsgazok, vezetes elmeletbol.
Jo lenne mar tul lenni rajta.
Kesobb meg benezek
pussz ildi
indi1
 
 


Sziasztok!

Végigolvasta a hozzászólásaitokat, és remélem, hogy csatlakozhatom hozzátok. Az én kislányom már elmúlt 5 hónapos, és túl vagyunk már az oltásokon. A hozzátáplálást mi is 4 hónapos korában kezdtük, mivel nekem tejem nem volt, ezért javasolták is. Zsófi - ez a kislányom neve, kis dundus, most kedden 7910 gramm volt és 68 cm.

Majd még benézek, sziasztok

Vica
vica1
 
 


Ildi, milyen furmányos fiad van! Már most kezdi, aztán majd a dolgozatok előtt lesz majd hirtelen beteg... Kép Kép

Voltunk a piacon, Zsófi irtóra élvezi (hiába, csajból van!), ott aaannyi érdekes néznivaló van!
(Házimelóról nem írok és takarítás sem volt Kép )
Asszem Zsóficica próbálkozik hasra fordulni, hanyatt állandóan kihomorít.

Andi, holnap a szuri után adj légyszi egy puszit a nevemben Nina lábikójára! És Lucát is üdvözlöm! Hogy halad az iskolában?

Évi, köszi a mélt! Szerintem is csak és kizárólag fa járóka, nálunk szóba sem jön a hálós, csak én használtan néztem, nézem.

Nesó, milyen szép nagy fiú már Marci! És a karácsonyról hasonlóan gondolkodunk ám!

Minke hahóóóóó!
kingapocak
 
 


Hat megall az ember esze. Hallotatok, hogy Olaszorszagban 1000 €-t kap mindenki, akinek mar van egy gyereke es a kovetkezot 2004 vegeig megszuli? Bizonyos kisebb helysegekben, ahol a leleszamn nagyon lecsokkent, ill. tulsulyban vannak az idosek, ott akar 10 000 €-t is "adnak" egy gyerekert, de csak olasz vagy unios allampolgaroknak. Kép
indi1
 
 


Latom, nem ment at nehany karakter. Szoval 100 Eurorol es 10 000 eurorol van szo! Kép
indi1
 
 


De bena vagyok! Kép Kép 1000 Euro
indi1
 
 


Sziasztok!

Nesó, én sem tudnék fordítani, ha nem kétnyelvűen nöttem volna fel, így ugyanis egyik anyanyelvről a másikra könnyű, nemtom már ki kérdezte, mindenesetre magyarról németre fordítok építészeti és jogi anyagokat, amolyan fizetéskiegészítésnek...

Ildi, nem piskóta, 10.000 Euroért gyerekenként diszidálok és megtanulok olaszul Kép Kép Kép

Dia mizújs a vizsgával?

Andi, mi is drukkolunk, hogy gyorsan túllegyetek a szurin Kép tényleg, még nem is meséltem, mindig akartam, csak valahogy elmaradt, ha Ármini kislány lenne, ő is Nina lenne Kép Kép úgyhogy szép név Kép

Csajok, ahogy így olvasgatom a méreteket, lehet, hogy Minike alacsony? Még csak 63 centi. Első két hónapban 4-4 centi, második-harmadik hónapban 2-2 nőtt, túlparázom a dolgokat?

Ja, amit még kérdezni akartam, mi jövő szerdán megyünk csípőUH-ra, nálunk ez rutin 6 hetesen és 4 hónaposan, viszony egyikőtök sem írja, ez csak nálunk divat?

Nekünk is fa járókánk lesz, barinőm hozza Pestről jövő hétvégén, használtan vettük mi is Kép

Kati, megcsináltam a képeket Minikéről, de szerintem beállításilag nyomába sem léphet a Sára féle fotónak, ha nagyon elbénáztam, akkor elviszem hozzád Árminit és majd Te lefényképezed, jó? Holnap kidolgoztatom, úgyhogy kiderül Kép

Képzeljétek, Ármini már fél 8kor elaludt, nagyon fári volt, mert uncsitesója félpercenként kukucsolt neki és nem hagyta alduni, levonva 37,4 a láza, drukkot kérünk, hogy reggelre lemenjen.

Megyek, mert hív.

Joccakát
sonee
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: