Új privát üzeneted érkezett!

No, csajok, akkor szólnék!

http://gyermekszoba.blog.hu/2009/12/08/ ... onyi_jatek

És holnaptól kedvezményesen lehet vásárolni a Hűdebaba webáruházában is, ha beírjátok azt a kódot, ami a reggeli posztban lesz.:)

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia: köszi az infót! Adventi koszorú belefér? Vagy az már lejárt? Mesi és Zaza készítette (őőőőő, végülis a környéken voltam, meg a kezükbe adtam a dekoranyagokat, szóval segítettem).
Örülök, hogy jobban vagy! Remélem, ez nem dönt le. Kolléganőmmel beszéltem, rajta végigfutott egy enyhe influenza az oltástól. Ez az első eset, hogy a környezetemben vkinek bármi mellékhatása van.

Benianya: de jó :D Annyira édes lehet Blani!
Én nem tudom, mit gondoljak a nagyokról. Egyre inkább azt érzem, hogy mindennel nagyon is tisztában vannak, csak eljátszák nekünk, hogy nekünk jó legyen :? :) na, remélem, karácsonykor kiderül :wink:
Egyébként érdekes, amit írsz, Dia, hogy ez a felnőttekből kivész. Igen, így van. De pl. Mesiben soha nem volt meg. Ez a nő egy úrinő volt előző életében, ahol az volt a dolga, hogy az érzéseit minimálisan fejezze ki, legyen illemtudó, udvarias, ha kell, fojtsa vissza az érzelmi kitörtéseit, tartson magában dolgokat. Még a mozgása is olyan (nem tőlem látta, az tuti, sem természetre, sem alkatra nem vagyok egy úrinő :lol:). Fura, mert azt gondolnám, ha nem az én gyerekem lenne, hogy nevelés kérdése. De Zaza nem ilyen. Hm... Erre szokták mondani, hogy ez benne a szép :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Az abszolút karácsonyi dekor szerintem.:) Úgyhogy jöhet.

Egyelőre semmi mellékhatás, picit nehezebbnek érzem az oltott karomat, de ennyi. Páromnak tegnap este egy órára hőemelkedése volt, neki viszont a karja nem fáj.:) Beosztjuk.:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Dia,
szerintem sokkal több van ezekből a jó tulajdonságokból a felnőttekben, mint ami látszik, csak a legtöbb ember azt az utat járja be, hogy gyerekként extrovertált, később pedig introvertált lesz (nálam ez fordítva volt).
Akikből tényleg kiveszik, azok meg nem tudják, hogy a lelkünket is ápolni kell, mint egy szép virágot, hogy a személyiségünkkel egész életünkben dolgunk van, a választójoggal nem kapunk lezárult, kész személyiséget (hál istennek).
egyszerűbb azt mondani, hogy fáradt vagyok, kitisztítottam a lakást, megpucoltam a fogam, rendbetettem a kertet, hagyjanak békén..csak éppen a legfontosabb dolgon nem munkálkodtak...és sajnos ez azért is van így, mert senki nem mondta nekik, hogy kéne! :?

ayse
 
 


Köszi, Dia! Repült a pályamű :D
Remélem, a karod azóta jobban van.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, megkaptam, válaszoltam, írj vissza.:) És köszi, ma már nem fáj.:)

Ayse! Én akkor megrekedtem. Gyerekként is extrovertált voltam, meg most is az vagyok.:) A problémának szerintem csak az egyik része az, hogy sokan nem tudják, kellene a lelküket is ápolni. Sokkal inkább a második részből következik szerintem az ok: rohadtul túl vannak terhelve az emberek. Stressz, hajtás, rohanás, sosincs két perc, hogy megállj és csak bámuld a felhőket, mert az jólesik.

Egyébként egy év pszichoterápia után minden hitemmel állítom, időnként - mondjuk 10-15 évenként - mindenkinek kötelezővé tenném az egyéves időtartamú üléssorozatot, lepakolni a szart, átnézni objektívan a dolgokat, és fejlődni egy kicsit, tudatosabban, okosabban, érettebben.

Más:

Csak jelzem: tegnap óta a Hűdebaba.hu webáruházban is van tíz százalék kedvezmény a blogolvasóknak, skandináv gyerekcuccok, én konkrétan lecsöpögök tőlük a székről.:)

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia,
a férjem is mindig extrovertált volt :wink: :)

Asszem nekem is van ötletem karácsonyi dekorációra

Belenéztem az ajándékötletelős posztba, szuper :)
Most a fősulin vagyok, otthon nyugiban még jobban átlapozom (az átnyálazom kifejezés ide nem illik, ugye? :roll: :wink: :lol: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ayse 2009.12.10 14:27-kor.

ayse
 
 


Az én férjem meg mindig introvertált...
Magamról nem tudom. Mármint a fejlődéstörténetet.

Dia: válaszoltam. :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, megkaptam!:)

Egyébként enyém pasi is introvertált, ifjú korunkban még nem volt ennyire az. Lehet, hogy miattam? Megyek önvizsgálatot tartani...:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia!!!

Engem érdekel milyen volt ez a terápia. Minden héten egyszer 1 éven át? Csoportban? Beszélgetni magadról? Vezetett kérdésekkel, vagy szituációs gyakorlatok? Vagy pszichodráma? Vagy olyan körbeülős,mint a filmeken a gyász vagy a drog vagy alkohol után?Eseleg egyéni?

Ez azért jó, mert ott tuti beszélsz, s ha beszélsz előtte átgondolod. Tehát foglalkozol magaddal, a lelkeddel, a gondolataiddal.
A mai mókuskerékhajtásban csak a szükségletek kielégitésére fussa az időből, sem a testünkkel, sem a lelkünkkel nem érünk rá foglalkozni.
Röhej, de én pár hónap kihagyás után, érezvén,hogy mekkora lejtőn gurul a lelkem, MP3-mon nyomom a fülembe a meditációt munkába menet, sőt ha látom a kollégákon,hogy nincs rendben a lelkük, elméjük, csattanás lesz értekezleten,akkor az egyik fülemben értekezlet alatt is szól a nyugis zene, vagy a tenger, vagy a 101 pozitiv állitás. A gyerkők is erre alszanak el, a kicsi is simán lazit már irányitott meditációra.

Nos, visszakanyarodva elárulod amit el lehet erről a pszichoterápiáról?

benianya
ákosbenianya
 
 


Dia,
a pasid lehet, hogy csak a nagyon gyakori útvonalat járja be. Egyébként nem jobb, vagy nem rosszabb egyik a másiknál :wink:

Ákosbenianya,
a zene engem is gyógyít. Igaz én vadabban nyomom, latin vagy rock, hangosan együtt üvöltve az autóban (is). Mintha átmosnák a lelkemet.

ayse
 
 


Ákosbenianya, írok majd róla, csak máskor, mert most nagyon hulla vagyok...

Meg fáj a fejem veszettül a hülye hidegfront miatt...

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia!!!Kipróbáltad már az antifront cseppeket, vagy az ökonet lecitin kapszuláját frontok előtti alatti tünetekre?

Segíts nekem légyszi, lefotóztam a karácsonyi dekorunkat, hol milyen feltételekkel lehet pályázni, nem vagyok blogregisztrált, és azt sem tudom le kell-e kicsinyíteni a képet 600x450-be.
Köszi!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya, én már mindent kipróbáltam, semmi sem használ, csak a lórúgásnyi gyógyszer.:) Néha az sem.:) Mindegy, a menopauzáig kibírom, anyámnak is akkor múlt el.:)

A feltételeket itt olvashatod el:

http://gyermekszoba.blog.hu/2009/12/08/ ... onyi_jatek

És be kellene regisztrálnod a blog.hu-ra, nem olyan ördöngösség...:)

A képet nem muszáj lekicsinyítened, majd megcsinálom én.

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia!!!Pályáztam, életemben először regisztráltam blogra, analfabéta vagyok ezekhez a dolgohoz, de kiváncsi vagyok sikerült-e? Visszajeleznél,hogy átmentek e a képek?

Nagyon köszi!
UI: Nemá,hogy megvárod a menopauzát az még nagyon sok idő!!!!Akkor próbáld ki a homeopatiás alkati szeredet!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


benianya!

Átjött minden tökéletesen.:)))

Menopauza még odébb van, az tény, de hidd el, hogy amit lehetett, már kivizsgáltak. Hetedikes korom óta - mióta menstruálok - küzdök a fejfájásokkal, először azt hitték, agydaganatom van.:)))

Csajok, hogy tetszik az új design? Láttátok már a címlapot? Szerintem überfasza lett, sokkal jobban átlátható, de csak őszintén! (Sokan szidják egyelőre, de szerintem ebben benne van az is, hogy a régi 10 éves design volt, mindenki azzal szokta meg, és nyilván elsőre elképesztően furcsa az új külső... Meg belső.:) Mert ott is történtek változások, nem is kevés.:))

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok,
egy kis bejelkezés Bécsből :)

Dia, szerintem is átláthatóbb az új dizájn, örülök a rendelő rovatnak, remélem frissülni fog jobban, mint eddig, mert azt eléggé hiányoltam. Az is jó, hogy jobb oldalon van a reklám. :)

Pont most vettem a múzeum shopban egy szuper karácsonyi barkácsolós könyvet gyerekeknek :) viszont időm már nem lesz az ebből vett okosságokkal pályázni a blogodban Dia :(

Fejfájás: én is régi motoros vagyok. 8 éves koromban volt egy agyhártyagyulladásom, azóta van, de amúgy is lenne, az egész család fejfájós (vizsgálták, nem maradt a betegségnek nyoma a fejemben).
Tudom, hogy létezik az a fájdalom, amit nem mulaszt el semmi, csak a gyógyszerek (jobb esetben).
Viszont rajtam segítettek a fejfájásközpontban oly módon, hogy sokkal ritkábban alakul ki. Évekig jártam az autogén tréningre. (azelőtt többet fájt a fejem, mint nem).
És rengeteget kell inni, meg sportolni kell, legalább 2x egy héten. A nyugis életet azért nem írom, mert az úgyis megvalósíthatatlan, de a többit be lehet építeni a mindennapokba.
Ha viszont megfájdul, akkor én is gyógyszerezek, mostanában az advil ultra forte válik be, jobban, mint eddig bármi.

ayse
 
 


Nekem is bejön, csak furi volt az elején,hogy a társalgó rovatait nem látom, lentebb kell görgetnem.ez valóban csak a megszokás,hamar átállunk!!!!
A színei viszont nagyon jók, nem sokat változott, de mégis sokkal jobb lett!

Örülök,hogy átment!

Csajok iszto ti eleget? a fejfájósoknak alapból 1,5-2 litert kellene inni naponta, az agyi keringés miatt!!!!!
Tiszta dr. Haus eset vagytok, nem is tudom, hogy lehet létezni majdnem állandó fájdalommal. Szegények.
Az agykontrollnak is van nagyon jó fejfájásmegszüntető technikája!!!!

Jujj, de jó Bécs, élményeket, képeket légyszi majd!!!!!

Dia!Foglaloztatok a Hülyeség kora c. filmmel és a kampánnyal????
Van nálunk egy alapítvány, most szerveznek vetítést majd utána szakértői beszélgetést, azt moderálom,indulok is, de ezt még megkérdezem tőled. Felkeltette az érdeklődésem a mi Zöldanya klubunk-hiába ment a világkampány szeptemberben a film kapcsán én bizony nem sok mindent hallottam, itt nálatok sem olvastam ilyesmit!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Ayse, a Rendelő eddig halott volt, reményeink szerint hamarosan nem lesz az.:)

Irigyellek Bécs miatt, én utoljára gyerekként voltam ott 2-3 órára, turistabusszal, ami nyilván azt jelentette, hogy Schönbrunn és Maria Hilfer strasse, oszt kifújt.:) Emlékszem, ott volt McDonalds, amiről itthon még csak hallottam akkor, és baromi drága volt nekünk, ezért csak csüngtünk az ajtóban az öcsémmel, de a zord szüleinket ez nem hatotta meg.:)

Nyereményjáték: nem muszáj friss cuccnak lennie.:) Jöhet a tavalyi alkotások garmadája is.:)

Félre ne értsetek amúgy, nem élem folyamatos fájdalomban az életem. A frontokra érzékeny vagyok - hideg esetén erősebben fáj a fejem, olykor a szememmel kezdődik, és bal oldali a fájdalom, ennek köszönhetően pedig a bal szemem is szarabb -, esetenként a menzesz első napján tör rám, illetve betegségnél - ahogy mindenkinek -, és évente egy-két alkalommal egy 2-3 napos migrénes rohammal.

És biztos, hogy hormonális nálam, mert a terhesség alatt a második hónap végétől mintha elfújták volna a fejfájást is. És anno, mikor mindennap sportoltam, napi kétszer, akkor is ugyanúgy volt.

A migrénes rohamon nem sok minden segít. Egy időben a Saridon jó volt, később az se. Ilyenkor sötét, alvás, nulla hang-zaj, mert minden fáj. Erős hányinger, teljes étvágytalanság. Miután elmúlik hulla fáradtnak érzem magam egy napig, és pokoli éhes vagyok.:)

A mezei fejfájásaimra nekem is az Advil Ultra válik be, egyelőre a Fortét még nem próbáltam.

Benianya! Én annyit iszom, mint egy kacsa. Másfél litert együltő helyemben, egy szuszra le bírok nyomni fogadásból.:) Egyébként a napi 3-4 liter tuti megvan, márcsak azért is, mert a veseköveim miatt muszáj átmosni a veséimet...

A Hülyeség koráról hallottam magánemberként, de semmiféle anyagot nem kaptunk róla. Ezért nincs is fent - meg ha kaptunk volna, akkor sem csak az én döntésem, hogy felkerülhet-e...

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia!!!Még vesekő is? Az ivás jóó, szupi csaj vagy,hogy ennyit iszol.
Egyébként a homeopatiában külön szerek vannak a bal szemgödörnél-halántéknál, hátsó tarkótájon, homlokban stb kezdődő fejfájásra......

Nekünk a karácsonyfadíszek is saját készítés, masnik, szalma díszek, van olyan fa maci, ami filctollal van kifestve...De azt ugye nem hozom le 24-ig a padlásról.

Tegnap megvolt a vetítés és a beszélgetés zöld szervezetekkel, érdeklődőkkel-bosszant, hogy az ilyen rendezvényeken mindig kevesebben vannak, mint ahányan pl. sorban állnak egy óra alatt a mekiben!!!!

Dia! És a környezettudatos anyákok, nézzétek meg a filmet:Hülyeség kora!!!!!
Elvittem Blanit is!Óriási hatással volt rá,rám is!!!!
Nem akarok elmondani róla semmit, szívből javaslom nézzétek meg, biztos kint van már dvd-n is.
Bár moziban hatásosabb.

karácsonyfa:
Bár évek óta hadakozom az ötlet ellen,most mégis felmerült bennem a műfa ötlete. Idén ugyanis nagyot szeretnénk, tavaly az asztalon álló ezüst volt 5 ezer, idén egy nagy 10-15.
A luc a padlófűtés miatt 2 hetet birna ki. hmm..
nem tudom, félek a műségétől, ugyanakkor sajnálom a sok kivágott fát, kinlódás is a lehullott tűtevél, majd a 4.-ről levitel miatt, de olyan szép és jó illata van. De láttam a minap egy üzletben csodás műfenyőt.
Örlődöm.

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya, ja, ilyen jó hajlamokat örököltem a szüleimtől.:) Egyébként még én vagyok a legszerencsésebb, apámnak huszonévei elején, anyunak 16 évesen volt az első vesegörcse. Nekem 26-27 éves koromban.:)

A filmet meg fogom nézni, ígérem.

Műfenyő téma: én igazi fenyőpárti vagyok.:) Tudom, hogy disznóság részemről, de: ezeket a fenyőket direkt karácsonyfának ültetik - ahogy a disznókat is direkt karajnak nevelik -, és akkor is kivágják, ha én nem veszem meg. Csak a végén maximum az árustól egyenesen a fűrésztelepre vagy a szeméttelepre kerül. Így meg legalább előtte még feldíszítjük, örülünk neki, és csak utána lesz belőle forgácslap.:)

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Hú, a fejfájások miatt egyikőtöket sem irigyellek. Nekem elég ritkán van, rendszerint azért, mert rendetlen vagyok: evés, ivás marad ki. Ilyenkor csak gyógyszer segít, még az alvás sem.
A fájdalomcsillapítók is típusos fejfájásokra vannak, én úgy tudom, pl. az algopyrin az alacsony vérnyomásosra.

Nekünk gyökeres fenyő lesz, majd kiültetem a kertbe. Ha túléli. Sajnos a tavalyi kimúlt :( Sztem nem volt egészséges. Olyan furán ment tönkre, kis fehér bigyók voltak a törzsén.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Nálunk a 20 nm-es (na, jó, van az 40 nm is) kertben van három fenyőfa... Már így sem terem meg semmi alattuk, csak a gaz.:) Szóval, a gyökeres fenyő is kilőve.:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Na, csajok, most holnap éjfélig ezekre a szépségekre is 20% kedvezmény van a blogomon.:)

Kép

Katt ide:

http://gyermekszoba.blog.hu/2009/12/14/ ... _ajandekba

És este jön a Mamazon is.:) Oda 10% kedvezmény jár a blogolvasóknak.:)

Már megint csak szólok.:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Ó, Dia, nem mondom meg, mekkora a kertünk... nagyon szeretem, nyáron olyan, amikor kiülök, mintha nyaralnék (na jó, most ne egy hektáros birtokot képzeljetek el). Ezért jó vidéken lakni. És van jó pár dolog, ami miatt nem... pl kéne egy garnitúra 6-os harisnyakötőtű.... ez az aktuális problémám :lol:
Szépek az ékszerek, megnéztem :wink: (csak nálunk senki nem hord semmit a családban... én is utoljára ált. isk. koromban....)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csajok!

Ma még várjuk a pályázatokat.:)

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia,
nem találtam meg a tavalyi dekorokat (pironkodó szmájli). Talán jövőre?
Most állati nagy rendetlenségben vagyok, ugyanis épp rendet rakok az "előszörhihetetlenkáosztcsinálokde leszezmégnagyonrend"-módszerrel. Egyelőre a káosz részben értem el nagy eredményeket.

Egy pár fotó, a kulináris élvezetekről képes beszámoló olvasható a blogban.

Bécsben a férjemmel a Schönbrunni kastély előtt

Kép

Fruzsival, a Húgommal, kezünkben a puncs

Kép

Vásár

Kép

Kép


Kivilágítás

Kép

Kép :oops:

ayse
 
 


Ayse: de széééééép :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ayse, gyönyörű!

Jaj, egyszer már úgy elmennék én is ilyentájt Bécsbe... Most irigykedem egy kicsit, de ez legyen az én bajom, te nehogy rosszul érezd magad miatta.:)

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia!!!!Olvatsam,hogy megint kiütött egy vrinya!
Gyógyulj meg, nehogy már kórokózókkal diszitsd a fát, még a Jézuska is elkapja, aztán lőttek a többi meglepinek, mehetünk beteglátogatóba. :wink:

Csodásak a képek, köszi a vizuális élményt.

Annyira klasszul lehet szánkózni, hatalmasakat borultunk Blanival, popsitespi versenyt is rendeztünk, öcsi meg úgy száguld egyedül a nagy szánkóval,hogy csak na. És persze az ő hóangyaluk lett a legszebb. :wink:
Már múlt hét szerdán szánkóval vittem őket, meló után irány a domb, eset fél 7 ig birták. Szombaton meg közös családi naaaaaagy szánkózás volt a friss 20 centis hóban.
Kár,hogy jegesedik, olvad, trutyi idő lesz karácsonykor. :cry: :(

Kéne néhány karácsonyi menü ötlet, 3 napra való. A tárkonyos pulykaragu leves töltött kápi, malacsült csak 2 napra elég, 3. napra is kéne 9 főre valamivel előrukkolnom. Levesileg pl. Nem beszélve a 2.ról. :roll:

benianya
ákosbenianya
 
 


Boldog Karácsonyt kívánok!

Kép


Dia, végül megtaláltam a dekorokat, amivel neveztünk volna, a padláson voltak...végül is jobb későn, mint soha :lol:

ayse
 
 


Boldog Karácsonyt!!!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csajok!

Bújjék mindenkinek, és utólag is remélem, hogy mindenhol jól telt a karácsony. Nálunk remekül, majd írok hosszabban, de otthon lerobbant a gépem, bentről meg lehetetlenség hosszú lélegzetvételűeket írni.

Pedig van mit mesélni...

Pusz:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Én is Boldog Új Évet kívánok!

Dia,
felcsigáztál!

Nálunk nem annyira telt jól, Andris hazahozott egy hányós-hasmenőst, ami neki csak hasfájást okozott, Lilivel nekünk viszont mást is. Én két ütemben abszolváltam: Északi régió: Karácsony, Déli régió: Szilveszter :twisted: :evil: :? Mondjuk a gyerekek mit sem éreztek ebből (kivéve Lilinek azt az egy rossz napját).

Megkaptam a mikulásos írásomért a könyveket, nagyon örültünk neki! :D

ayse
 
 


BUÉK!

Ayse: azta, jól kifogtátok az ünnepekre!

Nekem most lett nagyon sűrű az életem... ááá, ennyit tudtam írni, mennem is kell. :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!!

Isten hozott mindenkit 2010-ben!!!!
Fúú, szuper volt minden, jelentem Blanival és még 10 osztálytárssal és bulizós, táncos lábú felmenőivel hajnal 4 ig roptuk. Ja, és ott ropta a tannéni is, csúúcs volt, gondolom nem sok helyen van ilyen, ezért nagyon hálásak vagyunk, hogy ennyire jól összejött a közösség.
A szünet utolsó napja volt a legjobb, a beígért uszodára jött a hóesés, így a lurkók a forró vízben úszkálva hógolyóztak, kiugráltak havazni..nem kellett őket altatni délben, és még csak ekkor jött a fergeteges nagy szánkózás.
És ez még csak egy nap volt!

Most sajnos már szürke hétköznapi- hétvégi dolgozatokra készülésben vagyunk, jövő héten 3 nagydogát is írnak.
A kicsi is lubickol az életben, az ovikezdés jól indult, örült,várta, szereti.

Én meg pláne jól vagyok, majdnem egész januárban kényszerszabin vagyok, még a gyes alattiak is bent voltak, így az első szomorúságot, miszerint mi a túrót csinálok januárban, felváltotta az igazi nyugodt agy- és idegsejt -regeneráló pihenés, olvasgatós, nyálcsurgatósan bealvós nappalok.

Fogadtatok meg valamit erre az évre, vannak nagy terveitek?

És akkor egy mini közvéleménykutatás:

dogák: írtatok a főnévből?
matek:2000ig becslés, kerekítés, ezresek, százasok, tizesek, dm, cl
ilyesmik mennek nálatok is?

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet mindannyiunknak! :)


Dia, nagyon örültünk a könyveknek, nagyon szépen köszönjük! :)


Benianya! Igen, van fogadalmam:pl. fogyás és sport. Addig jutottam, h teganp este nem ettem meg egy egészzacskó gumicukrot :oops: , és becipeltem a lakásba a szobabicajt a teraszról...
Ha van további fejlemény, beszámolok... :)

Iskola: mindig zavarba hoztok ezzel a kérdéssel, fogggalmam sincs.
Megyéket, megyeszékhelyeket tanultunk a héten, és Maja megmutatta a tanárnője által lediktált def-t az igék jövő idejéről.
Bemásolom:
"A jövő időt legtöbbször a -ni képzővel képzett főnévi igenévvel és a fog segédigével fejezzük ki. A jövő idejű cselekvést gyakran jelen idejű igével is kifejezhetjük. Ilyenkor a mondat többi része utal arra, hogy az esemény később következik be. A jelen idejű ige mellett az utána, majd, ezután, miután, később szavakat használhatjuk."

Barátságos nem? :shock: És nem is pontos...

szabadság... :shock: ... ezt nem kellett volna! :)

A karácsony meg a szünet nekünk is nagyon szuper volt, annnnnyira jólesett aokat aludni, sokat játszani, nem csinálni semmit, barátokkal ücsörögni az asztalnál órákon át... Olyan soká lesz szünet... :(

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


((Kétszer küldtem el, töröltem...))
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 75rita 2010.01.10 16:25-kor.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita,
bizony soká lesz, de Andris már most elkezdte várni a Nyuszit. :lol:

Ez a definíció, ez nem semmi...pedig én szeretem a nyelvészkedést....

Fogadalmi fejlemények :lol:

Nekem eszembe sem jutott, hogy kellene fogadalmat tennem :oops: , aztán amikor mások elkezdtek beszélni róla, akkor a következő fogadalmakat tettem:
1.kihívom a villanyszerelőt, mert már majd egy éve húzom-vonom (ki is jött, de két felvonásos lesz a dolog...)
2. megjavíttatom a cd-lejátszót (szintén hosszadalmas ügy)
3. tavasszal elviszem a gyerekeket úszni tanulni

Dolgozatok: azt tudom, hogy Liliék is a főnevet tanulják. Mivel mindig jól sikerül a nyelvtan, a részletekbe nem folyok bele.
A többi tárgyból egyelőre nincs dolgozat, azt hiszem.
Matekból az írásbeli összeadás-kivonás és becslés megy.
Egyre jobban elengedem Lili kezét, már nem igényli, hogy ott üljek mellette, hogy mindent ellenőrizzek, hogy elirányítsam, tudja, hogy mit kell tennie. :) Ha kérdés van, akkor persze megbeszéljük. De olyan nagylány már :)

Ákosbenianya,
jó ez a kis szabi. :)
Én is "szabin" vagyok, mivel vizsgaidőszak van. Nekem a délutáni nyálcsorgatós alvás nem jött össze, pedig keményen küzdöttem érte, viszont már 2x angoloztam és a kisszobai káosz felszámolásában is egész jó eredményeket értem el.
Ha kész leszek, a jövő félévemre kell koncentrálnom, olyat fogok tanítani, amit itt és így még senki, a tanmenetet i ki kell dolgozni hozzá. Egyelőre inkább aggódom...

ayse
 
 


Ayse!
Hmm, igen én ebben az évben totálisan, teljesen elengedtem Blani kezét, amit hoz aláírom, de önállóan tanul, pakol be stb. Az ő felelőssége, így szegénykém pl. elfelejtette aláíratni hétfőn az üzit, hogy keddre anorákot meg popsitepsit kell vinni, mert mennek szánkózni a dombokra,persze ő is elfelejtette magát a tényt, így másnap farmerban csúszott---nnna ez az igazi tanulópénz, nem az én esetleges szidalmam.
De miután most(gonosz, maximalista anya) becsúszott egy 4-es matek és egy 4-es magyar doga, mondtam, hogy na azért nem ártana némi gyakorlás és mutassa már meg mit vettek.
Mindezt "az a lényeg,hogy boldog legyen és jól érezze magát a suliban anyaként" persze magasról letojnám, de csepp lányomat elszomorítja ha nem 5-ös, nagyon szeret kitűnő lenni, így anyai kötelességem, hogy a semmit sem tanulós, kisujjból kirázós eddigi teljesítményre egy minimálisat legalább itthon is gyakoroljunk -legalább most nagydogák előtt. Meg ugye kiderült, hogy keveri az ezrest a százassal, de úgy volt vele: ez a kicsinység nem rendíti meg a matek ötösét-így komoly elbeszélgetésen estünk át az ismert ház alapjairól és tégláiról, különös tekintettel az ő házának abszolút selejtes tégláira, már ami az ezresek, tízesek, százasok, egyesek helyi értékeket illeti.
Így most újra alapozzuk a ház ezen részét.

Ayse! Mi az az új tárgy, újfajta módon?Érdekel!

Dia! Azért a benti gépről füstjelet néha adj!!!

A másik kérdés: nálatok is megjelent a szemtelen, öntudatos visszabeszélés? "De anya...formájában, és sértődős ajtócsapkodós elvonlással fűszerezve,pl. amikor lelebbentettem a fátylat a helyi érték-tudománya apró hiányosságairól.
Hmm, minden pszichológiai érzékemre szükség van, hogy ilyen hangulat után a valódi odafigyelés és a tanulás medrébe terelgessem a sérthetetlen királylányt és ne csorbuljon az önbizalma.

Ötletek?
Hááát ezektől a nyelvtani szabályoktól én is kivagyok, de a miénk valahogy emberibbnek tűnik.

"Az igéből -ni toldalékkal új szót képezünk: főzni, dolgozni, utazni. Ezt az új szófajt főnévi igenévnek nevezzük.
A jövő idejű igék olyan cselekvéseket, történéseket,létezéseket fejeznek ki, amelyek a jövőben fognak végbe menni.(mondjuk ez a fognak végbemenni olyan rendőrségi híres szabvány megfogalmazás, jobban tetszene a mennek majd végbe)
A jövő időt egy összetett igealakkal fejezzük ki: a főnévi igenévvel és a fog segédige ragozott alakjával: beszélni fogunk. "

Na, szerencsére ez még jó 15 oldallal odébb van a könyvben, csak kíváncsi voltam a miénk milyen.

Miért kellett villanyszerelőt hívni?

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya,
nálatok van számszerűsített osztályzás? Nálunk még csak százalékok vannak.

Új tárgy: tárgyalástechnika. Eddig is tanították, levelezősöknek, ami a félév alatt 4 alkalmat jelentett. Nekem most 13 alkalomra kell feltornáznom a dolgot, úgy, hogy az angolosokkal is egyeztetnem kell, a számonkérésnek is ugyanolyan típusúnak kell lennie (ebből ugyan hogyan?) - angolból sem tanították még nappalin. Az is fontos szempont, hogy a diákok kezébe azért valamiféle tananyagot is adni kéne, olyan könyv sajnos nincs amire rámutathatnék, hogy jó akkor ezt vesszük...

Villanyszerelő:
2 lámpát fel kellett tetetni, Lili szobájában a mennyezeti csillár nem ég, ebbe mint kiderült egy transzformátort kell szereznem, ami egyelőre úgy tűnik nem lesz könnyű feladat (ikea lámpa, pótalkatrész nincs), illetve a biztosítótáblába 6 amperes biztosítékokat szereltek anno. Minekünk fogalmunk sem volt róla, hogy ez mit jelent, ma már tudom, hogy ez azt jelenti, hogy a villanyszerelőink nem voltak maguknál. Egy nagyobb teljesítményű porszívót sem bír el ugyanis. Tavaly mosógépet kellett vennünk, és ezt az újfajtát nem bírta a 6 amper, nekem meg elegem lett abból, hogy a mosás azzal kezdődik, hogy egy hosszabbítót végighúzok a lakáson addig a konnektorig, aminek a biztosítékát már nagyobbra cseréltettük (és hogy milyen balfékek vagyunk: akkor nem is tudtuk, hogy ez egy nagyon egyszerű dolog, így 25 ezret gombolt le rólunk az a villanyszerelő, akit akkor hívtunk... :oops: :evil: :? )

Szemtelenség: az egyetemen, igaz majd 20 éve :oops: - úgy tanultam, hogy a 6-10 tartó életkor az ún. látens kor, amikor a gyerek a kisgyerekkori dacosság, önzőségből már kilép, de még nem kezd kamaszodni, így ez egy nyugalmi időszak, békében van magával és figyelme a körülötte levő világ megismerésére irányul. Nos én fentem már rá a fogam, milyen jó is lesz ez nekünk. Aha. Már elkezdődött a kiskamaszkor, mert hogy ez időközben előrébb csúszott a felgyorsult világunkban. Egyelőre kitartok, az erőimet az igazi kamaszkorra tartogatom. Amúgy meg a baba- és dackorszakból Lili olyan szinten hozott ki mindent, hogy ez egyelőre lágy szellő simogatása, amit felvonultat.

ayse
 
 


Sziasztok!
Megpróbálok bekapcsolódni :)
Nos, én is, mint Rita, zavarban, ha a suliról van szó... mármint hogy mit tanulnak. Gőzöm nincs.
Mesi mintha azt mondta volna, hogy mértékváltás... matekból. Meggyőző vagyok? :)
Mesi nem kitűnő (kapnak osztályzatot), de őszintén, sem őt, sem engem nem érdekel, ha be-becsúszik egy-két 4-es. A 3-asra már csúnyán nézek, a többiről meg ne beszéljünk :? Az alapokkal nálunk nincs gond. Amivel van, az az elfelejtett lecke, az elfelejtett dolgozat... hát, majdcsak összeszedi magát.
Kamaszkor: ne is mondjátok. A "de anya" szó szerint, bár ajtócsapkodás nincs, csak duzzogás.
Viszont a védőnénivel (Sacit vittem kontrollra) elbeszélgettem a testi érésükről. Azt mondta, hogy újabban évekig elhúzódik, hullámokban jön elő egy-egy újabb lépcső. Tehát nem egyben, ha megindult, akkor megállíthatatlan. És korban is, van, akinél már elsőben elkezdődik, van, akinél 7-ikben.
Ayse: ezek a szakik felháborítóak, komolyan :evil: én is frászban vagyok, ha szükség van rájuk.
Nincs újévi fogadalmam. Még soha nem is volt.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Na, most van egy kis időm...:)

Szóval, karácsony: bár Ember dolgozott, azért meglepően sokat voltunk együtt, így kényelmesen, nyugisan töltöttük a napokat. Értsd: sok alvás, sok olvasás, jó kaják, mozi, rokonlátogatások, de azok is jól sikerültek.

Az Angyal hozott nekünk egy hófehér macskát is, karácsony előtt három napig nyarvogott szegény két házzal odébb, karácsony napján etetni kezdtük, most már bent lakik. Azért vannak vele problémák - engem pl. már kétszer megkarmolt a dög -, mert kirágta a hasát, és bár első körben az orvos szerint depressziós-allergiás, egy másik orvos szerint még másik két verzió is lehetséges, miszerint gombás vagy rühes. Előbbi orvos ugyan kizárta a rühösséget, de nem vagyok nyugodt miatta, pedig a második doki szerint emberre nem megy át.

Mivel hófehér, Hógolyó lett a neve a mi 2-3 éves macskahölgyünknek, aki pénteken volt hajlandó először játékra adni a fejét.

Maga a Karácsony is tök jó volt, életemben először készítettem kacsát, és istenkirálycsászárság lett, büszke voltam magamra rendesen. Bori nagyon örült az ajándékoknak, az egyik a Beugró társas lett, amit aztán szilveszter után a barátokkal fel is avattunk rendesen.:)

Ja a gépem mellett még a porszívónk is beadta a kulcsot, úgyhogy az újév egy új porszívó vásárlásával kezdődött.

Iskola: fingom sincs, mit tanulnak, annyit tudok, hogy a mértékegység átváltásokat még második végén átvették. Amúgy nem nagyon foglalkozom vele - egyedül az angollal, mert ott katasztrófális a tanár. De mivel pl. viszik Borit a Zrínyi matekversenyre, annyira rosszul nem nyomhatja.:)

Szándékos beszólogatás: hajjaj, de még mennyire, hogy van. Mindennapos, sőt, naponta többszörös. Kicsit nehezen viselem, de majd csak túl leszünk rajta.

Na, viszont, ha már a testi érésnél tartunk: úgy tűnik, Borinak beindultak a mellei... Két hete fájnak neki, érintésre érzékenyek és futásnál nehezen viseli a zötykölődést. Nem tudom, ez vajon mennyire normális, én kissé korainak érzem, emlékeim szerint nekem jóval később kezdődött. Szerintetek?

Újévi fogadalmat én sem szoktam tenni. Úgysem tartom be, és évközben ezerszer módosulhat a fontossági sorrend.

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia,
Hógolyó :)
(szerintem a rüh átmehet emberre is)
a lényeg, hogy kezd oldódni a macsek :)
Mellek: nekem 5. osztályban kezdődött. Nem tudom, ez mennyire számít korainak Borinál, későn érő típus vagyok.
A szomszédban van egy kislány, akinek 6 évesen a szőrnövekedés indult meg. Kivizsgálták, minden hónapban injekciót kap, hogy ne induljon be a folyamat teljesen (menstruáció), mert akkor nem növi meg azt a magasságot, amit egyébként megnőhetne. Nem tudni mitől van. Én is olvasgattam, manapság egyre több lánynál fordul ez elő. Az injekciót egyébként 9 éves korig támogatja a TB, remélem nem pénzhiány miatt, hanem mert azután már nem számít túl korainak a dolog.
Pont akkoriban volt a fuzárium botrány is, de azt kizárták, a kislány nem hajlandó a szájába bocsájtani semmiféle egészséges eledelt.

Ügyes Bori a matekversennyel!

ayse
 
 


Dia: hát, érdekesek az állatdokik, így láttatlanban az allergia-élősködő páros nekem hihetőbb, mint a depresszió... De az is lehet, hogy az útsó marta fel neki...
Zrínyi: érdekes, hogy itt vidéken nem nyomják... pedig szerintem nem tanulnak kevesebbet itt sem a gyerekek, és másként sem....
Testi érés: naná, hogy én is azért kérdeztem, mert úgy érzem, beindult valami... szóval a védőnéni szerint normális, és simán lehet, hogy most 2 évig semmi sem történik. Azt mondta, figyeljem, hogy van-e havi rendszerességgel vmi fura (rendszeres fejfájás, fáradtság). De szerinte nincs értelme ilyen korban már hormonkészítményezni. Hát, nem tudom, ha úgy látom, hogy nem így van, akkor elmegyek egy endokrinológushoz... egyelőre még azt hiszem, tényleg korai aggódni.
Egyébként nekem is 5-ikben kezdődött.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Környezetből azért tudom jól, hogy hol tartanak, mert amikor a gleccsereket vették, akkor Lili mondta, hogy a gleccserbe már bementek a szülei. Erre az osztály Tudálékos Idegesítője kinevette, hogy a gleccserbe nem is lehet bemenni, és a tanítónő is kételkedett ebben.
No én vérszemet kaptam, kiszedtük a fotóalbumból a bizonyítékokat, Lilinek elmagyaráztam, hogy is van ez. Bevitte, elmondta, megmutogatta az osztálynak.
Csillagot kapott, és a legjobb, hogy Okostojás is visszakozott! :twisted: :lol:

ayse
 
 


Sziasztok!

Macsügyben ma beszéltem ismét az orvossal - a héten még van egy látogatásunk, még szerencse, hogy ingyen járunk, mert lebarteroztam velük -, ez most nem az, aki múlt héten emlegette a rühöt. Rákérdeztem nála is, azt mondta, hogy emberre csak a legszélsőségesebb esetben megy át, fajspecifikus, és jobb szereti az állatot. Ha már kettő azt mondja, biztos úgy van, ráadásul ezt régebb óta ismerem, és nagyon jónak tartom.

Az allergia meg elvileg attól van, hogy bezavartunk a lelkébe - amibe már bezavart az is, hogy az utcára került és nem törődött vele senki -, és kicsit depresszív lett. Az a helyzet, hogy kutyánál láttam már depressziót, és a macskát a kutyánál sokkal érzelmibb lénynek ismerem, szóva, simán el tudom képzelni.

Ayse, de amikor te 5.-es voltál, akkor 10-11 éves lehettél, ugye? Mert Bori ugye évvesztes, mint itt több gyerek, azaz most járna 4.-be, ha pár évtizeddel ezelőtt születik.

Azért úgy döntöttem - meg Bori is azt kérte -, hogy a héten megmutatjuk a háziorvosnak. Mondjuk, ő nem olyan nagyon magas - most hord 140-es cuccokat -, szóval, nem ártana, ha még nőne, de szerintem nálam mindenképp magasabb lesz (165 centi vagyok). Azért akkora, mint az öcsém (204) és az apja (196) ne legyen semmiképp.:)

Csöre, azért akkor te is megnyugtattál testi érés ügyben... Hormonkészítményezni semmiképp nem szeretném, nyilván.

Ma egyébként vettem neki két sportmelltartót - tudjátok, ami olyan, mint egy levágott trikó -, hogy tornaórán ne zavarja a futás. Tök fura volt, hogy a lányomnak keresek ilyen fehérneműt... Bakker, nagyon gyorsan megy az idő, tessék már lelassítani, valaki!

Ayse, gleccseres sztori jó.:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Na, megkérdeztem Mesit, hol tartanak :D
Környezet: tűzvédelem (ez kicsit távol van a gleccserektől... tuti másik könyvet vesznek)
Nyelvtan: -ból, -ből és társai
Olvasás: Szózat
Matek: összeadás írásban

Dia: hajrá macskázás! Remélem, hamar helyrerázódik a kis lelke!
Sportmelltartó: na, ezen én is agyaltam... főleg, mert náluk a fiúk és lányok még együtt öltöznek (van külön öltöző, de a tantónéni egyszerűbbnek találja az osztályteremben átöltöztetni őket, mint átcuccoltatni a tornacsarnokba, és ott külön öltözni. De az is lehet, hogy az meg ciki. Nem tudom. :?
Én is szeretném, ha nőne még Mesi, bár elég magas (150 körül van, 152-es cuccokat hord), azért még messze nem nőtte ki magát. (Én 163 vagyok, arra számítok, hogy ő 170 fölött lesz.)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Jesszum Csöre!!!Irtó magas a lányod!!!!

Blaninak tegnap vettem 140-es nadrágot, és a 140-146-os siruha nagy volt rá!!!!
139-141 cm lehet, sehol sem pontos a mérés, meg kell mérni újra. Beni pedig 1m.

Engem sem izgatna ez a tanulás-eredmény a dolog, ha nem bántaná őt annyira egy-egy rossz doga. Pedig a hármasnál is annyit mondtunk, hogy húúha, akkor a kicsit el kell vitetni mamához és rá kell feküdni kicsit a gyakorásra. Tehát csupán figyelmeztető jelnek tekintjük,hogy valamit nem ért, helyre kell tenni-szó sincs az ő hibájáról, pl. nem figyel, nem tanul stb.

(Kicsit elszomorít, hogy egy osztálytársa azért zokogott egy 4-es miatt, mert hogy őt megverik otthon ezért-nem tudom elképzelni,hogy ez így ilyen formában igaz lenne, de már a lelki tusa, félelem, a nem max. jegy miatti szorongás keltés is elképesztő szülői hiba szerintem)

A új matek felmérője most 1 pont híján 5-ös, vagyis 4-es, tehát borítékolva van neki a január 22-i bizonyítványosztáson a 4-es matek, de majd gyakorolunk.
Eddig ugyanis nemigen tanult a drágám, ez még mind az órai ragacs.
Házi kész oszt jóvan.

Nem tudtok valami jó tanulásmódszertan könyvet, amiből egy 9 évest meg lehet tanítani tanulni? Ezt ugyanis nem tanítják nekik.
Egy ismerősömnek most 8.ban(!!!!!!) mondta a fia félévhez közeledve, hogy oké anya most már tudok egyedül is tanulni, eddig minden áldott nap ott ült a gyerek mellett, és együtt tanultak, kikérdezte stb.

Hááát én nem akarok nagyon mellette ülni, eddig sem ültem.
Házikat megcsinálja, gyűjtőmunkánál megmondja mit segítsek, bár az apja válasz helyett többször a szekrényre mutatott, ott találod a könyvet, nézz utána benne, vagy kapd le az értelmező szótárt, vagy a szinoníma szótárt és szerezd meg magad az információt.
A verseket felmondja, az angol szavakat felmondja. Előbbiben a hagsúlyozás, utóbbiban a kiejtés miatt kér segítséget tőlünk.

Egyébént nagy gond nálun, hogy öcsi állandóan ott zsizseg körülötte, szegény lány sosem tanul csendben, lóg rajta az öccse, akármit csinálok.

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya: ez azért kicsit gáz... mármint hogy 8-os fejjel tanul meg a gyerkőc egyedül tanulni. Ennyi önállóságra szükségük van! Mesi a gyűjtést is lassan egyedül (interneten... már megmutattam neki, mit merre keressen, egész jó eredménnyel talál is). Amihez segítek, ha környezetből terepmunka van (falevelek, kéreg, stb... akkor megmondom, melyik fa milyen, ha véletlen nem tudná). Persze ha kéri, másban is segítek, nem arról van szó, de én úgy emlékszem, ennyi idősen engem sem rendeztek a szüleim.
Módszertani könyvet nem ismerek.
Hát, Mesi magasságának egyik kézzel fogható előnye, hogy jó rám a kabátja :lol: valamint nem kell neki ülésmagasító a kocsiban (a 3 egymás mellett elég szűkös volt).

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: