Új privát üzeneted érkezett!

Móni: pont a napokban gondoltam rád, mi lehet veletek :D Jó, hogy írtál!!
Grat a pisiléshez Joelnek.

Csöre: köszi a linkeket, fogok még böngészi köztük, tuti!
:wink:

Benedek mostmár mond "igent" is, mert eddig mindenre az volt a válasz, hogy nem :) Délben megkérdeztem, hogy akar-e szopizni, és erre volt a válasz az IGEN.

Ma délután ahogy hazajöttünk, levettem a szandálkát a lábáról. Sírva fetrengett a földön, és mikor az apja megkérdezte, hogy mi a baj, akkor könnyes szemekkel közölte: ELVETTE ANYA
Ilyen rövidke mondatai amúgy egyre szaporodnak :)
bfkrisztina
 
 



Hali!

Én is itt vagyok, varrógép témához totál sterilen, de a nadrágocskák tetszenek :)

Fog ügyben felpörögtek az események, néhány nap alatt kijött a két alsó 2-es, és mind a két oldalon kint az alsó rágók hegye is... érettségire meglesz az a 20 :lol:

viszont Kristófpopó deréktájon nagyon csúnyán kiütődött, kaptunk rá antibiotikumos kencét, ma viszem vissza dokinénihez, talán mintha javulna. Pelust elvileg most csak alváshoz szabadna, de ha elmegyünk itthonról, muszáj ráadnom, mert még nem szól, ha jön az "áldás"... ennek örömére kapott egy bilit, de kb. 3 másodpercre ül rá, és kész...

Móni:
jó, hogy hallunk felőled, Joel nagyon ügyi a pisivel!

Kriszti:
hehe, Kobi nem azt mondja, hogy igen, hanem azt, hogy Ja!

Kép

Kép
gabilany79
 
 

 
 

Sziasztok!

Megint megtaláltak minket a bacik! :twisted: Jázminnak tüszős mandulagyuszija volt :evil: Bencének meg 3 napig 40 fokos láza!Szerda reggelre pedig az egész gyerek csupa kiütéses lett :shock: Gyorsan szaladtam vele dokihoz.Azt mondta,hogy 3 féle kiütés van rajta!A lábán a szúnyogoktól,a testén passz,az arcán is passz.Nem tudja! :shock: Hjaa,és a lázat sem tudta mitől van!A torka és a mandulája sem volt begyulladva.Kapott Fenistil cseppet.attól meg annyit alszik,hogy csak na!Sosem aludt még 2-3 órát egyszuszra! :) Látszik rajta,hogy ki van pihenve...
Nem tudom Csöre Ti,hogy vagytok Saci evészetével,de Én a falra mászok Bencétől! :x SEMMIT nem eszik egész nap!Csak a cici!A doki szerint nem baj! :roll: Annyira lelkiismeret furdalásom van,hogy el sem bírom mondani :cry:

Gabi:Bencének is volt a derekán kiütés.Szerintem a melegtől.

Kriszti:Édes lehetett Benedek! :D
Bence az igent úgy mondja,hogy bólogat a fejével és közben azt mondja,hogy Jó :D
tünde733
 
 


Tünde:
Kristófnak is a melegtől volt alapból, csak beütötte a derekát pont középen a popsi felett, sebes lett neki, aztán a vakarászással az fertőződött el és terjedt szét... szerdán voltunk megint, akkor kapott rá ilyen piros ecsetelőt is, azt napi 1x kell (azóta páviánnak hívjuk :lol: ) plusz ugye a kence, de már szépen múlik neki.
Amúgy szerencsére nem zavarta meg semmi, csak már kicsit átterjedt a kukija mellé a lágy részre is (mindez kb. másfél nap alatt a hétvégén) és tényleg nagyon csúf volt...

Evés miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, enyimgyerekről megállapítottam, hogy nyári vámpír, naplementével éhezik meg :lol: , egyébként szinte csak inna folyamatosan... hétvégén itt voltak barátnőmék, ott is szopizik még a kislány (egyidősek Kristóffal), és ő is szinte csak cicizik, de egyáltalán nem tűnik alultápláltnak vagy ilyesmi, sőt, úgyhogy emiatt ne legyél szomorú... :) (ölelősszmájli)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Hát lányok, nem örülök, hogy mindig van valami furcsaság szegény kicsikkel :?

Tünde: esetleg háromnapos láz?
http://www.babazo.hu/tipeg/20090725-har ... himlo.html
bfkrisztina
 
 


Sziasztok.
A betegeknek először is mielőbbi jobbulást kívánok.
A Joakim már próbálkozik a felállással is.

Bocsi, de most lehet, hogy nem leszek olyan sűrűn, mert sorba jönnek az állataink ellése és sokat vagyunk fönn náluk, jövőhéten a kutyánk is ellik.
Azért néha-néha jövök, de bocsi igyekszem pótolni majd.

manocskak
 
 


Kicsit nyűgös vagyok. Megint nincs meg a tegnapi hosszú hsz-om :(

Tünde, Gabi: jobbulást a gyerkőcöknek!
Saci is beteg sajnos, torok, tüdő :(
Gabi: mi is azért nem használunk pelust, többek között, mert Saci körbe tiszta pötty derékban, a kis popiról meg ne is beszéljünk... így, bugyóban tiszta, pöttymentes. Esetleg próbáld ki ezeket a leszoktatókat. Lehet többfélét is kapni. Arra jó, hogy a lakás ne legyen pisis, ha a ruhát nem is védi meg. De mondjuk ha a fotelbe pisil, az nem lesz olyan, és az is valami. Szívesen megosztom a tapasztalatokat, ha érdekel.
Mondjuk Saci majdnem szobatiszta, így nekem azért könnyű. Mindig szól, csak néha utána, többnyire előtte.

Móni: gratula Joakimnek a felállás-kísérletekhez, Joelnek a bili kísérletekhez!

Evés: Tünde, nyugi, Saci is zömmel csak szopizik. Ebben az időben ne csodálkozz! Az én dokim is azt mondja, hogy nem baj. Mondjuk Bence ráadásul egész termetes is, nem? Nem olyan kis nádszál, mint Saci...

És a megígért bugyi-kép:
Kép

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: ez nagggggyon szupi lett!!! :D :D
Ügyes vagy :wink:
bfkrisztina
 
 


Kriszti: köszi :)
A wee-weka féle akkora, mint a Katrina-féle L-es. Összemértem a mintákat.
Varrtam egyet Sacinak (L-est), pont jó a kis popsijára, nem csodálom, hogy Benedeken kicsit feszül :wink: Próbáld ki esetleg a Katerina-féle XL-est.
Én végül úgy varrtam meg, hogy 3 réteg anyag, bentről kifelé: frottír, terry(? ez volt ráírva a blokkra), interlock, és van a pisizónában még 2 réteg frottír. Ha még varrok, nem csinálok ennyi réteget, csak 2-t, ez kísérletezés volt.

Hogy van mindenki? Nagyon eltűntetek...
Saci kilábalóban a náthából, még kicsit köhög, és kicsit folyik az orra is.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hali!

Popsi teljesen rendbe jött szerencsére...
Remélem, hogy jövő hétig nem nyalunk be semmi újabbat, csütörtökön megyünk nyaralni... ki se viszem addig a házból :lol:

Csöre:
ez nagyon jó lett, ügyi vagy!
a mintákat azért én is elmentettem, sose lehet tudni :)
Kristóf még messze van a szobatisztaságtól, nem szól (se előtte se utána), nem is nagyon érdekli. Anyám meg mindig mondogatja, hogy én ilyenkor már szobatiszta voltam... hát, bumm, nagy kaland...
viszont bárminemű javaslatot majd szívesen veszek :) most visszatértünk a pelusra...

Tünde:
Bence hogy van?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: egyetlen értelmes javaslatom van: hagyd, had fejlődjön a maga ütemében, nem szabad siettetni, mert még 6 évesen is pelenkázni fogod, komolyan. Szépen várd ki, amíg magától rájön, hogy miről van szó. Reálisan nekik a jövő nyár az, amikor agyilag is megérnek a szobatisztaságra. Azért idén is érdemes sokat bugyiban hagyni, hogy lássa, mi történik az output oldalon, de amíg maga nem szól, és nem zavarja a dolog, addig kár magadat és őt is stresszelni.
Most nálunk is visszaesés van, de ez is teljesen normális, hogy egyszer jobb, egyszer rosszabb. És nem én erőltettem neki, ő kezdett el magától szólni, ha kaka/pisi volt a pelusban. De mindenmellett én sem számítok rá, hogy idén szobatiszta lesz Saca.
Örülök, hogy a pöttyök elmúlóban!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok.
Nekem a Joel 2 nap megcsinálta, hogy amikor reggel és a déli alvásból felébredt levetkőzött meztelenre és be kakilt a kiságyába.
Na itt elhatároztuk, hogy kap 1 bilit, vettünk is neki amikor odaadtuk neki a fejére akarta tenni, belelépet és a medencéjébe vitte.
reggel amikor felébredt oda készítettem neki a bilit mielőtt a pelust levettem volna róla. (általában akkor szokta lepisilni azt aki éppen tisztába teszi őt), ráültettük a bilire 1-2 másodpercig rá is ült, de felállt és úgy állva pisilt bele a bilibe.
Mondanom sem kell, hogy utána bele akart lépni.
Azóta ennyit elértünk nála, ha levesszük a pelust akkor állva bele pisil a bilibe.
A Joakim már négykézláb mászik, próbálkozik a felállással is, de az még nem sikerült neki, addig eljutott, hogy kapaszkodik a kiságy rácsába és feltérdel.

manocskak
 
 


Csöre:
jaaa, ááá, nem stresszelek én, max. anyám, de az meg az ő dolga :D mi ráérünk...
addig meg pont jól elférnek a zsírkrétái a biliben :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem :oops: de úgy látom ti is :wink:

Lehet, hogy még emlékeztek, mikor még csak vártuk a babákat, érdeklődtem, hogy milyen kocsiban férnénk el kényelmesen :wink: nem feledkeztem el Csöre a zafiráról :wink: végülis mostanra sikerült lecserélni a kocsit
Egy ford galaxy (1996 -os születésű) lett a kiszemelt :D :D :D 7 személyes, variálható ülések és nagy csomagtér :D
Úgy örülök!! Na ezzel megvolt a szaladgálnivalóm is, biztosító, okmányiroda... Ráadásul másnap, ahogy megvettük a kocsit hátulról belénktoltak egy másik autót. Hálistennek senkinek semmi baja nem történt, a károkozó elismerte a felelősségét, úgyhogy a biztosító már volt kint kárfelmérésen is. Kíváncsi leszek a végeredményre. Nekünk a hátsó lökhárítónk és a csomagtartó ajtó sérült.

Mi is kisgatyózunk, rendszerint becsurog, viszont odavezet Bencus és megmutatja mit takarítsak fel :) A bilit ismeri, egyszer egy kis kaki került már bele :wink: De egyetértek Csörével, hogy nekik azért inkább a jövő nyár lesz az igazi idejük :)

Móni: jól elszaladt az idő, most nézem /gondolkodok a kicsi is már 8 hónapos :o Gratulálok a mászáshoz!

Csöre: varrogatsz????

Tünde: merre vagy?? Mizújs?

Gabi: rég raktál fotókat! :D

Mi lehet a többiekkel is? (Katáék, Dórák) azért elég sokan megfordultunk ebben a topikban. Ha olvastok még minket, tessék jelentkezni!! 8)

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 



Móni: :D ügyes kis fickó!!! Innen már csak 1-2 hónap és utána is szaladhatsz, mert elfut előled :D
Neked a két kicsi nem bántja egymást?
Bencus most nagyon belépett a karmolászós korszakba, a másik két fiam ennyi idősen meg harapgált, ha nem tetszett valami :x
bfkrisztina
 
 


Hali!

Bejelentkezem a Balcsiról, legkisebb már alszik (elfáradt abban, hogy este 9-kor még csúszdázott meg salsa zenére ropta a strandon :lol: ), apáék meg elzúztak pecálni :) én meg lassan megnézem, hogy hogy tudnék úgy olvasni az ágyban elalvás előtt, hogy ne ébresszem fel Kristófot (egy szobában vagyunk és a kislámpa iszonyatosan erős fényű)
Kobinak most van gyerektársasága rogyásig, hihetetlen, hogy két nap alatt mi mindent szedett magára (pölö eddig én csak simán "A" voltam amúgy jamesbondosan, de ma végre "Ana" lettem) és mennyit szocializálódott (nem rohan a hátam mögé visítva, ha egy vele egykorú 1 m-nél közelebb megy hozzá, sőt, néha már ő kezdeményez játékot vagy kommunikációt, nem hagyja magát, ha el akarják venni a játékát, sötöbö)

Móni:
Joakim nagyon-nagyon ügyi! Gratula!

Kriszti:
szuper az új autó! A törés már nem annyira, de lényeg, hogy a helyreállítás s sínen van.
Most csinálunk raklap nyaralós képet, aztán otthon annyit teszek fel, hogy meg is unjátok :P :lol: :oops:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!
Tegnap is voltam itt,írtam is,de közben vendégem érkezett és még el sem tudtam küldeni amit írtam! :x

Rólunk:Amióta átestünk a 3 napos lázon,Bencének olyan étvágya van,mint egy kis farkasnak! :D Mindent megeszik!Ő az első,mikor szólok,hogy ki jön enni :D
A pisilésről ne is beszéljünk! :x Ahol van,oda pisil!Olyan büdös volt a szönyeg a nappaliban,(pedig szerintem vagy 2x pisilt rá)hogy csak na!Mikor szólok neki,hogy mit kell mondani,hová kell pisilni?Akkor olyan édesen mondja,hogy Anya pipi! :D Csak sajnos már akkor késő!
Ádámot hétfőn műtik!Apa lesz bent vele.Remélem nem lesz semmi gond ...a vérvételnél is nagyon bátran viselkedett!
Most mennem kell,mert Bence itt áll mellettem és ordít,hogy:cici,cici :lol: Kép Buli van a sátorban!:)
tünde733
 
 


Sziasztok!

Móni, gratula Joakimnek a felálláshoz!

Gabi: ügyes Kristóf a társasági élettel. Elképzelem, ahogy ropja :lol:

Kriszti: örülök, hogy sikerült nagy kocsit venni, nem ismerem nagyon a ford galaxit, de azt tudom, hogy jóóóó tágas :wink: A törést sajnálom, jó, hogy nem lett senkinek baja!
Ja, varrogatok :wink: na, azért még fejlesztésre szorul a technikám, és akkor nagyon finoman fogalmaztam :oops: Ilyen lett a bugyi:
Kép

Kép

Tünde: Ádámnak mennek a drukkok! Ügyes fiú lesz!
Bence étvágyának örülök, nálunk továbbra is változatlan a helyzet, nagyon változó, mikor mennyiket eszik Saci.
Nagyon helyesek a fiúk :D :D

Pisi: Saci csúcs ügyes, nem győzök pislogni rajta...már 2x kivárta, amikor mondtam neki, hogy nem tud most bilibe, csak pár perc múlva (egyszer boltban, egyszer kocsiban voltunk). Láthatóan borzasztóan zavarja, ha pelusba kell pisilnie-kakilnia.
A pisivel úgy vagyunk, hogy az azért elég gyakran becsúszik, de a kaki lassan teljesen csak a bilibe megy.

Ja, mi meg nyaralni voltunk 8) azért nem voltam ennyit. Horváto. déli része, sok víz, mérsékelten jó idő. Saci is játszott gyerkőcökkel, bár azt nem mondanám, hogy annyira lelkesen. Egy francia kislány támadta le a játékait, kellett kis idő neki, mire együtt tudott vele játszani, de nem félt tőle, inkább dühös volt, hadonászott, és azt mondta, hogy "buta, buta" :lol:
Szívesen fürdött, amikor rászánta végre magát, hogy bemenjen, sokat kavicsozott a parton. A hosszú utat rendkívül jól bírta, előző nap megbeszéltük, hogy hosszú útra megyünk, és ehhez tartotta magát. Kis nyöszi volt az elalvásoknál (nem ért hátra a cici :roll: :lol: )

Na abbafejezem, dolgozok kicsit, szép napot, tessék gyakrabban jönni!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Tünde: szorítunk Ádámnak!!
Nekem most esik le hogy mennyire hasonlít a két kisebb fiad egymásra!! :D Tényleg nagyon helyesek!!

Csöre: a képről nekem úgy tűnik, hogy a bugyi, amit varrtál, teljesen rendben van :wink:
Térképész lesz a leányzó?? Neki is milyen nagylányosak a vonási :o
Örülök, hogy már ilyen jól megy a bilizés! :D És még azt mondtad, hogy szerinted nem lesz meg neki idén nyáron!! :D :D Kicsit több bizalmat neki!!

Mi ott tartunk, hogy ha becsurog, akkor megmutatja Bencus, hogy mit takarítsak fel :lol: Vagy ezt már írtam? :roll:

A nagy fiaim anyukáméknál aludtak. Bencussal meg Apukájával voltunk itthon hármasban... Milyen csönd volt!! :roll:
Szóval kérdeztem Benedeket hol fog aludni, bent a szobában (ami ugye elég üres lett volna) vagy velünk. (Oda amúgy is ki szokott jönni éjszaka) és azt válaszolta: Anya mellett. :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti, hát egyelőre a figurákat nézi a térképen, nem a tájat :lol:
Szobatisztaság: hát, azért az egy összetett dolog, tény, hogy nagyon ügyes, de azért megy még bele a bugyiba is, azon kívül meg csak a bilibe tud, a wc-vel és a természet lágy ölével is vannak problémái... szóval nem tudom, tény, hogy majdnem szobatiszta, de ott a majdnem. Majd alakul... Mesi 2,5 éves, Zaza 2 éves, 4 hós volt, amikor szobatiszta lett, ebből indulok ki.
Anya mellett alvás: édes Benedek :lol: Saci mindig köztünk alszik, de egyre inkább érik a gondolat, hogy vegyünk neki egy ágyat, mert a kiságyban nem fér már el (mert kóborol éjjel...), köztünk sem, mert állandóan keresztbe fordul, és letúr... :roll: :?
Bugyi: ja, kívülről viszonylag korrekt :wink: végülis a belseje meg nem látszik :roll: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: ágya Bencusnak is van :wink: a szoba sarkában van neki, fotelágy, éjszakára pedig az "ágybetétet" amit még nem bűvítünk neki bele, mellérakom, a lábrésznél pedig ott vannak a plüssállatkák, amik napközben az ágyon ülnek, Így ha esetleg leesne, akkor is puhára esik, őt már vagy 3 hónapja ott altatom el esténként - eddig még egyszer sem esett le.

A szobatisztasági statisztikánk: Bálint 3 évesen nappalra, és 3,5 évesen éjszakára is. Dávid pedig 2 éves és 3-4 hónapos volt, mikor éjjel-nappal szobatiszta lett. De őnála sokáig előfordult a balesetes gatyó napközben, amibe épp csak az eleje csurgott be.

Benedeknek a pólóból kivágott, tépőzáras fazonú pelenkából varrtam 2-őt. Bár nem használtam fel a belinkelt mintát, hanem egyszerűen körberajzoltam a saját pelusát, így kézenfekvő, hogy jó a méret 8)
Hát mit ne mondjak, tiltakozik ha rá akarom adni, és szépen leveszi magáról :roll:

Wc-re a szűkítővel ráül, aztán már áll is fel. És mondja: sikerült. Nagyon édes olyankor - a gond csak az, hogy nem oda termel :)
A bilivel is játszik, bele nem igazán rak semmit :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: a wc-be Sacinak sem megy semmi, csak a bilibe... meg a szabadban sem szeret... hát, biztos megvan a saját szertartásuk...
Én bugyisat varrtam eddig 3 Katerina-félét, meg egy wee-wekát kiszabtam, majd összevarrom, ha odajutok, Saci szó nélkül felveszi (noná, mer' bugyi 8)), tépőzárasat még nem próbáltam, de szerintem már nem is fogok...
Ágy: hát, ezért akarok én is valamit Sacinak... jó lenne, ha lassan szokná az önálló alvást... mondjuk most a kiságyban alszik békésen, eddig 1x kelt.
Megyek én is aludni, jó éjt :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nah,megvolt Ádám műtétje!Nagyon ügyes volt!Reggel 7-re kellett bevinnünk.Abszolút nem félt...9 óra körül kapta meg az ágyát és Apa is.Utána átvitték az őrzőbe.Na utána mi Bencével hazajöttünk,mert már nem bírt magával. :? Gondolhatjátok,6-kor kelt szegénykém,már álmos volt,kérte a cicit. :shock: 11-kor telefonált Apa,hogy most tolták be a műtőbe.Előtte kapott egy kis nyugtató lötyit.Még mondta is Apának,hogy minek nyugtatnak le engem Apa? :D 50 percig tartott a műtét.Mikor kitolták már ébren volt,5 percre rá már hívott engem telefonon!A nővér is el volt ájulva tőle :D A drnő azt mondta,hogy hatalmasak voltak az orrmandulái!Jövőhéten kontroll,és hallásvizsgálat.Amúgy nagyon jól érzi magát,szerintem már túl sokat buborog is :D

Nah még majhd jövök!Bence ordít! :?
tünde733
 
 


Tünde: örülök, hogy minden rendben zajlott! :D
De most akkor kivették a torokmanduláit is, vagy csak az orr mandulát?
Biztos kevesebb torokfájás lesz mostmár;) és ha a hallásba is belejátszott a dolog korábban... kíváncsi vagyok, mi lesz az eredmény..
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Kriszti:A torok mandulát Apa nem engedte :?Azzal érvelt,hogy Pistinek is rengetegszer volt tüszős mandgyulladása az oviban..mikor a suliba került,azóta szerencsére egyszer sem volt beteg a mandulájával!Szerinte jó,ha meg van a mandula,mivel az egy szűrő :?
A hallásán már most nagyon nagy javulást lehet észre venni! :D

A sulisok várják már nálatok az évnyitót? :D Nálunk Pisti várja a legjobban!Ez vicc volt! :lol: Ma hoztuk haza a tankönyveket!Ádám és Pisti meg sem nézte őket! :x Pistitől nem vártam mást,de Ádám csalódást okozott :roll: Jázmin azt mondta,hogy alig várja már a sulit....és az összes könyvét végignézte :) A héten veszem meg még a többi tanszert.Rengeteg pénzbe kerülnek! :shock: :twisted: Kész anyagi csőd!A sok hülye mese és film figurákkal,teljesen elkábítják a gyerekeket! :x Jázmin a Tescóban kiszúrta a Twilight-os cerkákat,tollakat ,tolltartót...Csak a tolltartó volt 3000 ft!Üresen!Kész rablás!! :twisted:
tünde733
 
 


Hali! Megjöttünk a nyaralásból :) meginten...
(Orosháza-Gyopárosfürdő)

Örülök, hogy Ádám jól van! Ügyes fiú!

Iskola: hát, tegnap és ma délután nekiduráltuk magunkat, és mindent beszereztünk. Komplett új tornacucc Eminek (kapaszkodjatok meg: 42-es a tornacipője, és nem nagy rá, jól tettem, hogy nem vettem meg 1 hónapja, azóta nőtt a lába). Tolltartó, táska szerencsére nem kell, jó a régi, füzeteket, egyebeket csomagban vettem meg a helyi papírboltban (fejenként 4500 körül...), abban minden benne van, kivéve a csomagolót. De tolltartó 3000-ért :shock: ????? nekünk a felszerelt herlitz-esek váltak be, olyan 1200 körül vettem Zazáét tavalyelőtt... Emiét meg Pozsonyban, hűderégen,...
Ami még kell majd, új ruhatár, mert sokat nőttek a nyáron (főleg Emi, de hogy hová... :roll: majdnem akkora, mint én, kivéve a lába, mert az jóval nagyobb neki).

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre:Kipihentétek magatokat? :) Egy kicsit irígy vagyok :roll: Mi az idén nem tudtunk elmenni nyaralni..jóóó mondjuk strandolni voltunk,meg itthon csináltunk kerti bulikat...de egy kis levegőváltozás jól jött volna :?
Iskola:Jázminnak elsős kora óta megvolt a tolltartója..amit most vettünk ,szerintem az is jó lesz neki 3 évig :) A táskája is jó állapotban van,Pistinek is,csak Ádámnak kellett vennünk.
Ne aggódj a lábmérete miatt! :D Pistinek 46 -os cipője van,de most mondja,hogy szeretne egy újat,mert nyomja a lábát :shock: :lol:
Ruha ügyben egész jól állunk.Jázmin sokat kapott az unokatesójától,Ádámnak kell egy -két nadrág.Háát Pisti a 180 centijével már más téma :lol:
tünde733
 
 


Sziasztok.
Bocsi, hogy így eltűntem de minden napra akadt valami.
Szombaton hoztunk egy előhasi új koca disznót, vasárnap itt volt a sógornőm egy ismerősünk lányával, ja péntektől itt volt a férjem lánya is (inkább ezt nem kommentálom), hétfő reggel vitte haza az apja, hétfőn a fiuk füzet csomagjáért mentünk a suliba, kedden a könyvekért, tegnap megellett az 4. anyadisznónk is, az előhasi az majd szept. 28.-án ellik. Jövőhét elején meg jönnek a csacsi családunk (kanca, csődör és a lányuk, de a nagy kanca már vemhes). Előre láthatólag év végén meg lesz egy nagy ló kancánk is

manocskak
 
 


Manocskak:Húúúú Te aztán tényleg nem unatkozol!!! :shock: Két kicsi mellet ,hogy tudsz még ennyi jószágot is ellátni??Le a kalappal előtted!
tünde733
 
 



Sziasztok!

A sulikezdésre már mi is bevásároltunk, iskolatáskából vettünk újat (800 ft volt :D ) nagyon vagány vadászrepülős mintával. Tolltartónál az volt a fő szempont, hogy egy zippzáras legyen, de az kihajtható legyen, hogy beférjen a grafit és színesceruza mellé a filctollkészlet is (Bálint rajzra jár, és egyelőre ez a kedvenc technikája)
Apránként vettem meg, ami kell, de szerintem cakkpakk 6-7 E ft-ból kijöttünk.
A fiúk a toy story-s cuccokat nézegették mindenhol, hát igen a gyerekeket könnyen befolyásolják. De azt letudtuk tankoláskor :wink: úgyhogy tanszerekből nem vettem ilyet :wink:

Bencus kicsit beteg volt, 2 napig volt lázas, egy hétig folyt az orra, meg köhög. Hát nem úsztuk meg vele mi sem a nyarat :?

Újból meghirdettük a lakásunkat, közben a dolog picit szünetel is, mert felcsillant a lehetősége, hogy utólag tudjuk érvényesíteni esetleg Bencusra is a szocpolt (még így is, hogy most be van fagyasztva a dolog :o ) rohangálunk a papírokkal - hát kíváncsi leszek :)

Közben, ahogy Bencus még nem volt túl jól, aznap kellett Patakra mennem a suliba is, beiratkozásféle miatt, meg tájékoztatót tartottak.

Ma tettem rendet én is a gyerekek ruhásszekrényében. Elképedve tapasztaltam, hogy Bálintnak 2 nadrágja maradt, ami jó még, úgyhogy ezügyben még a nyakamba kell szednem majd a várost.


Móni: :o tényleg rengeteg dolog lehet ennyi állat körül - a nagyobb gyerkőcök nem szoktak besegíteni?

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti, remélem, Bencus jobban van!

Tünde, hát, jók voltak a nyaralások, az tény... remélem, sikerült feltöltődni a télre... mert mostantól Apusnak nem nagyon lesz szabi megint :?
Hogy ne aggódjak Mesi lábmérete miatt?! Pisti fiú, neki az a dolga, hogy bazinagy lába legyen, és jóóó magasra nőjön. De Mesi kislány. Még nincs 10 éves... Mindegy, nem idegelem magam, remélem, megáll neki valahol mostanában.

Hétvégén végre eljutottunk Nyíregyházára, megnéztük az állatkertet is, nagyon tetszett! Köszi a reklámozást, Lányok!

Olyan sivár a terasz... kivágtam a selyemkórót, mert Apus azt gondolja, arra allergiás :( elégetni nem tudom, mert még nedves, meg az eső is eléggé lóg...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Húú de eltűnt mindenki! :shock: Gondolom a suli miatt...

Elkezdődött a suli!Ádám ne tudjátok meg,hogy hogy ordított az évnyítón,mikor a tanító néni beállította a sorba! :x Majd elsüllyedtem szégyenemben!Még hétfőn is sírt,mikor bekísértem a tanterembe.Nem tudom mi ütött belé?!
Tegnap voltunk kontrollon.Ott is sírt! :twisted: A műtétnél olyan bátran viselkedett,most meg azért sírt,hogy mit fognak vele csinálni,fájni fog-e?Pedig ezerszer elmondtam neki,hogy semmit nem csinálnak vele.Kész vagyok! :roll: A jó hír az,hogy tökéletes lett a hallása! :)
A suli tetszik neki,csak egy kicsit unalmas.Ezt mondta :D Kedden megírták a matek szintfelmérőt.Reggel mutatta a tanító néni,hogy az övé lett a legjobb az osztályban! :D 94 százalékos! :D Olyan büszke voltam rá! :oops:
Hjaaj képzeljétek!Hétfőn voltak a védőnők az osztályban..3 tetűs gyerek volt! :shock: Még szerencse,hogy bekentem hétfőn Ádám haját. :shock:
tünde733
 
 


Sziasztok!

Jaj, ne is mondd a sulikezdést, Tünde, noná, hogy amiatt tűnt el mindenki, tuti (kivéve Gabit, mert neki ugye még nem jár suliba Kristóf :lol: tényleg, Gabi, hol vagy????)
Hogy bírja Ádám? Sír még? Nagyon ügyes, gratula a matek szintfelmérőhöz!
Tetű??? Erre még nem is készültem, veszek is tetűriasztót. Mivel kented Ádámot? Nálunk is szokott lenni Mesi osztályában elég rendszeresen, egy agyrém, hogy nem lehet ezeket a kis dögöket kiirtani!
Örülök, hogy rendben van Ádám hallása!

Képzeljétek, Saci tekeri a kisbicót! Olyan kis ügyi :lol: A szobatisztálkodással elég hektikusak vagyunk, hol megy, hol nem, hát, majd alakul.
Dumálni mindent mond, sőt, nyelvújít :lol: hétvégi termése a "cicibugyi" :lol: (melltartó)
Na ennyit, munkára fel!

Gyertek, már beindult a suli, nincs kifogás :wink: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hali!

Bocs, hogy eltűntem, nehéz hónap van mögöttünk, aug. közepén apukámnak volt egy nagyon súlyos stroke-ja, még most is kórházban van, nem nagyon látjuk a rehab végét, azóta kicsit szétcsúsztak a dolgok, nem érem utol magam és nem is igazán vagyok topon... mostanság kezdek visszarázódni a hétköznapokba.

Megtaláltuk Kristófnak a csanát, ahová majd járni fog, feljődik a szókincse, csomó mindent mond, néhány videó:

http://www.youtube.com/watch?v=g2hUy6d0Wqw

http://www.youtube.com/watch?v=wexhzuzNfFY

http://www.youtube.com/watch?v=eNui_RgM-BI

jellemző, most ki lettem parancsolva a család férfi (és fiú) tagjai által, este még benézek :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Halihó!

Gabi: jobbulást Apudnak! Mit mondanak az orvosok?

Kristóf tündéri! Csak hang nélkül néztem meg, nehogy Saci felébredjen (a fülesemet valaki elcsente :?). Látom, még vacilál, melyik a jobbik keze :lol:

Tünde: noná, hogy megjelent Mesiéknél is a tetű :evil: ugyanaz a két kiscsaj, akik minden évben tetvesek. Most a tanítónéni nem előzékenykedett, letojta a "jogaikat", megmondta az osztálynak, hogy kik tetvesek, és elültette a kislányokat a többiek mellől. Én nem hiszem el, hogy nem lehet ezt a dolgot karban tartani. Vagyis tudom, hogy lehet, de gondolom, anyucijuk tojik rá :evil:
Most én is kezelem Mesi haját, szerintem veszek is még, és a suli alatt végig tetűirtózni fogunk :?

Hol van mindenki?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hahóóóóóóóó!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem.. :(
Elég húzós volt idáig a szeptember nálunk is: ugyanaznap reggelén apa szívinfarktussal került kórházba, délután pedig Dávidom törte el a kezét. (Őt is benntartották, mert altatásban műtötték, ideiglenesen "fémpálca" került a kezébe.)
Szerencsére azóta már mindketten itthon vannak.


Emellett elindult nekem is az iskola, úgyhogy már tanulgatok is, hogy ne gyűljön fel az összes tanulnivaló vizsgaidőszakra.


Benedek jó pofa, új szokása az, hogy méretesebbnél méretesebb cipőket próbál fel a lábára :)
Meg volt még egy jó kis beszólása, mikor nem értem rá vele foglalkozni: " Anya, szopizni békében!"
Dalocskákat, illetve azok részleteit egyre gyakrabban énekelgeti.
Hirtelenjében ennyi újdonság jutott eszembe róla 8)

Igyekszem jönni gyakrabban, gyeretek ti is :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Kriszti:Szívinfarktuuus???Úristen!!Jól van már?És Dávid??Hogy bírod Kriszti? :shock:

Csöre:Én Pedexet vettem a tetű ellen.Beleöntöttem egy kis pumpás flakonba,és minden másnap befújom vele a hajukat.Nem mosom ki!Sokak szerint ez már túlzás,de ha Jázmin vastag hajába(ami már lassan a derekáig ér) belemenne,nem tudom ,hogy takarítanám ki. :shock: Amúgy meg,annyira jó selymes lett a hajuk tőle,hogy jobb mint bármilyen hajbalzsam :D Nálunk a védőnők haza küldik rögtön a gyereket az osztályból,mikor észreveszik,hogy tetves.

Rólunk:A sulit nem szereti Ádám,azt mondja unalmas.Szorgalmával nincs gond,de a tanító néni azt mondja,hogy benne van az osztály krémjébe.Vagyis,hogy egy kicsit verekedős. :shock: Mikor rákérdeztem tőle,hogy Ádám igaz ez?Ő ezt választolta:Anya!Az életemért verekedtem! :lol:
Bence:Hmm..Pakol,feláll a székre,a konyhapulthoz tolja,mosogat,pancsol,kipakolja az evőeszközöket,kapcsolgatja a mikrót.Dióhéjban csak ennyi :lol: Sokat beszél,már mondatokat is.Tegnap reggel mikor felnyitottam az ágynemű tartót,Ő rögtön belefeküdt.Rám nézett,és ezt mondta:Anya gyere!Nagyon jó! :lol: :lol:
Háát a szobatisztaság nem igazán megy még.
:oops: Állva szeretne a wc-be pisilni :lol: A kakival meg sunyi módon elbújik.Ha meg kérdezem,hogy bekakiltál?Azt mondja:Neeem!Bende! A Bende az Bence lenne. :D
tünde733
 
 


Kriszti: hű, jobbulást Apudnak! És Dávidnak is!
Hogy megy a suli? Minden oké? Össze tudod egyeztetni az egyebekkel?

Tünde: na, ezt a pedexet még nem hallottam, jó, hogy mondod, veszek...
Mesinek fele akkora a haja, de egyik alkalommal 1 hétbe telt, míg megtisztítottam, úgy, hogy minden nap több órán át kurkásztam...

És akkor Saciról: szobatisztaság: hektikus. Van olyan nap, hogy minden bilibe megy, van olyan, hogy minden pelusba.
Folyékonyan beszél, rengeteget mondókázik. És most felébredt, úgyhogy megyek, nem ígérem, hogy hamar jövök, mostanában nekünk is összejött.
:?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


sZIASZTOK!

Mindenki nagyon eltűnt :?
Jól vagytok lányok és csemetéik?? :) Mi jól vagyunk,leszámítva Apát.Nagyon köhög.De nem vészes,szerintem megmarad :D

Suli:Ádám nagyon rossz! :evil: Minden nap beírást és fekete csillagot hoz haza! :evil: Összefogott a cigány!!! gyerekekkel és verekednek!Majd elsüllyedtem szégyenemben a szülőin!! :oops: Most éppen azzal tudom egy kicsit megijeszteni ,hogy elviszik a javitó nevelő intézetbe,ha verekedik és olyan gyerekekkel játszik.Szerintem úgy néz ki,hogy meg lett a hatása. :wink: Nincs beírás egy hete,és nincs fekete csillag!
tünde733
 
 


Megint itt vagyok! :D Most van egy pár percem...
Bence szanaszét pakol körülöttem.Már a szekrény alját teljesen kipakolta :lol: Lányok!Nálatok is ilyen pakolászósak a kixsik?Nem emlékszem,hogy a testvérei is ezt csinálták volna :roll: Elrakok egy játékot,fordulok egyet,már kint van helyette 2 ! :x És természetesen mind a nappaliban,hogy ha belép valaki a lakásba,rögtön lássa,hogy milyen kupi van :x :D
Na mindegy...Már mindent beszél! :D Szerencsére a csúnya szavakat nem! :wink: Pedig Ádám és Jázmin között kb 5 percenként elhangzik a Hülye szó :D :x

Húú megyek,mert egyre nagyobb ruha kupac tetején ugrál :D
tünde733
 
 


Tünde: végre valaki erre is jár!
Tyű, Ádám és a verekedés elég meredek! Hogy alakult közben?
Pakolászás: nálunk nem jellemző. Inkább "olvasni" szeret mostanában. Persze a játékok nálunk is szana meg széjjel, de mást nem pakol.
Beszéd: Saci is folyékonyan beszél, rengeteget mondókázik, énekel. Cicit úgy kér, hogy "Cicimici tajka, sefüjesefajka, odamegyünk lakni, aho tejet kapni" :lol:
A hétvégén megtanult rollerezni is, meg tekeri a 3 kerekű bicót, igaz, nem mindet, csak azt, amelyiknek könnyű a pörgése.
Más izgi nem nagyon volt nálunk... most taknyos a Drága...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm kérdéseteket, jól van Apukám is, meg Dávid is. Dávid azóta nem jár oviba: 3 hét után levették a gipszínt, mert belülről ott a fém, de ráesni nem nagyon kellene, mert akkor újra eltörhet.
Kivenni majd jövőre fogják neki.

Tünde: szegénykém... az oviban nem voltak ilyen gondok Ádámmal, nem?
Szerintem nem a beírás és fekete csillag lenne a megoldás :? hanem dícsérni kellene a tanítóknak azt, amit viszont jól csinál.

Hát a verekedésre viszont nincs mentség - azt is tudom.
Nekem oviban /suliban nincs gond a fiúkkal. Itthon viszont tehetelennek érzem magam az agressziójukkal szemben. Sokat verekednek a nagyok, Dávid ordenáré stílusban beszél velem, sokat hülyézik - ésésés elegem van néha belőle :( Mit csináljak vele, ha nyíltan lehülyéz mondjuk engem? Mindenért én sem "taslizhatok" - pedig hú mennyit kapna egy nap, ha nem fognám vissza magam :( :oops:
Dávid után szabadon már Bencu is megemeli a hangját ha rászólok, s ő még sokszor a kezét is rám emeli! (Persze ezen most még legszívesebben mosolyognék, de nem szoktam - ilyenkor megfogom a kezét, és közlöm: "Ezt nem")

Iskola: gyűlik a tananyag :shock: az órarendünket is elég csúnyára sikerült összeállítani :? nem tudom őszi szünetben ki fog tudni vigyázni a gyerekekre, de muszáj lenne mennem...

Tetűkérdésben tanáccsal nem szolgálhatok: nálunk a hajnyíró a menő meg a pinduri haj- tudjátok.

Bálinttal voltunk valamelyik nap bőrgyógyászaton: a nyár óta figyelgettem a homlokán világosabb foltokat, nőttek is meg többen lettek... hát állítólag gomba, ami korpás hajjal szokott együtt járni. Bár nem korpás a gyerek haja... kíváncsi leszek- most krémezgetjük

Tünde, megnyugodhatsz: Bencus is pakol állandóan, meg a játék tartó kosarakat egy az egyben rántja le a polcról :twisted:

Csöre: édes lehet Saci, ahogy énekel a tejcsinek :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Hali!

Itten vagyok...

Apukám javulgat, elkiabálni semmit nem akarok, volt jónéhány hét könyörgés, fenyegetőzés, miegymás, hogy csinálja a rehabot... a végét még nem látjuk, de remélem, bent tartják még sokáig, mert az azt jelentené, hogy elég sokat lehet kihozni belőle... csak így nem egyszerű, hogy 3 óra kocsiútra van oda-vissza :(
Kezével nem tudni, mi lesz, tudja-e majd használni, a jobb agyfélteke nagy része elhalt, és műteni kéne majd a nyaki ütőereket, mert 70-80%-os bennük az elzáródás... ez a szitu.

Közben nekem lassan vége az aranyéletnek, pénteken voltam bent a cégnél megbeszélni a hogyantovábbot, a szabikkal együtt valszleg januárban kezdek. Anyailag így picit jobb lesz (azt viszont nem engedhettük volna meg magunknak, hogy itthon maradjak gyesen), de fáj a szívem csanába adni Kristófot.

Na, hogy valami jót is írjak: Kobi még nem beszél folyékonyan, de csomó mindent elmond, megjegyez, megismétel, kombinál.
Múltkori beszélgetés, mentünk játszótérre, vettük a cipőt az előszobában, szóba került apa:

- Mit csinál apa? - kérdeztem
- Dolgo!
- Igen, okos vagy! És még ki dolgozik?
- Anda!
- Igen! És még?
- Kriszti!
- Igen, és még? - és itt felsorolta kb. az összes családtagot, engem kivéve. Végül azért csak rákérdeztem:
- És anya? Ő mit csinál?
Lemondó sóhaj után kiböki:
- SEMMIT!
:lol:

Vannak még egyéb beszólásai is, borulni szoktunk tőle :)

Kriszti:
örülök, hogy minden rendben Dáviddal és Apukáddal (először azt hittem, hogy párodról van szó :oops: )
Párodra sem hallgatnak a gyerekek? Ja, vagy ő ritkán van otthon... jól emlékszem? :roll:

Tünde:
szerintem se így kellene kezelnie az iskolának a dolgot :evil:

Csöre:
ámulok és bámulok Sacin. az oké, hogy a csajok mindent hamarabb csinálnak, de Kobi nagyon le van maradva Sacihoz képest :lol: de ahogy olvasgatom, itt mindenkihez képest...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!
De jó ,hogy itt vagytok megint! :D

A helyzet változatlan a sulival.... :? Minden nap meg van a fekete pont.Tegnap voltunk a Gyermekjóléti szolgálatnál István fiammal. :twisted: Arról van szó,hogy kb 3 hete az első órájuk lyukas óra volt volt.Ők meg úgy döntöttek ,hogy kimennek a sulihoz közeli boltba kajáért.Nem messze a sulitól elkapta őket a rendőr és felírta az adataikat.Ezt mondta is nekem a gyerek,hogy ne lepődjek meg ha kapok egy levelet.Na a múlt héten meg jött egy levél,hogy menjek be a gyermek jólétibe. :twisted: Én még rögtön fel is hívtam őket,hogy miről van szó?Na mindegy..,nem volt semmi csak elmondta a csaj,hogy kilépő kártyát kell kérni,és csak azzal szabad kimenni a suliból.Na azt akartam ebből kihozni,hogy mondtuk Ádámnak,hogy menni kell Pistivel,mer.t rossz volt az iskolában .Mikor haza jött a suliból,rögtön kereste Pistit,hogy hol van?Elvitték a javító nevelő intézetbe?Mondtam neki,hogy nem,de ha még egyszer rossz lesz akkor elviszik! :wink: És mondtam neki,hogy Te is kapsz egy utolsó esélyt ,ha rossz leszel akkor elvisznek.Úgy vettem észre,hogy elgondolkozott a dolgon,mert egész este kérdezgette,hogy ha piros pontot kapok,nem visznek el?Lehet túl drasztikus voltam?Egy kicsit kezd lelkiismeret furdalásom lenni :oops: De annyira okos!A szorgalma minden nap piros csillag,gyöngy betűkkel ír!Akkor miért ilyen rossz??? :cry: Kiváncsi leszek ma mit hoz haza! :)

Csöre:Tetű megint volt Ádám osztályában,és ugyanazok voltak tetvesek megint! :x Édes lehet Saci ahogy a cicit kéri :D

Kriszti:Bence engem is szokott csapkodni.Én vissza ütök a kezére!Csúnyát még nem mondott.Dehogynem!A múltkor a dinka Pisti azt mondta neki,hogy mond már azt,hogy buzi. :twisted: (mert olyan aranyosan mondja)Én meg üvöltöttem,hogy fiam örülök,hogy nem mond csúnyát Te meg ilyenre tanítod! :twisted: Egy pár napra rá,kint játszik a nappaliban Bence,erre hallom,hogy ezt mondja:Budi Jájá(Jázmin),budi Ádám.Nem tudtam,hogy most nevessek,vagy jól fenékbe rúgjam a bátyját!

Gabi:Ilyen gyönyörű haja van Kristófnak???Ez csoda szép!Olyan mint egy kis angyal! :D Bencéjét le kellett vágni :cry: Oldalt nem nőtt,csak olyan kakas taréj szerűen :D
tünde733
 
 


Na végre egy kis pezsgés :lol:

Hű, Kriszti, ez kemény dió, mit lehet Dáviddal kezdeni, nálunk ilyen egyik gyerekkel sem volt, hogy velem csúnyán beszélt volna.
Verekedés: néha Saci is legyint, bár leginkább már nem, de előfordult. Mondtam, hogy nem szabad, hogy most azért nem csapkod, mert nem szabad, vagy azért, mert nincs oka rá, nem tudom.

Gabi: Apudnak jobbulást!
Anya semmit sem csinál? :lol: :lol: :lol: :lol:
Á, Sacit nagyon húzzák ám a nagyok, azért csinál ennyi mindent :wink:

Tünde: uff, hát, nem irigyellek Ádám beírásai miatt...
Tetű: jellemző, akkor ezek szerint mindenütt ez van: ugyanazok terjesztik

Sacinál a csúnya beszéd a "butában" merül ki.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap megint fekete pont Ádám magatartása! :o Elmondása szerint az egész osztály kapott,mert nem voltak csendben.Délután megkérdezem a tanító nénit.

Gabi:Én is ezt akartam írni,mint Csöre,hogy mi előnyben vagyunk veletek szemben,mert ugye a kicsik már tesók mellé érkeztek és így plussz van kitől tanulni! :D
tünde733
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: