Új privát üzeneted érkezett!

Szóval, itt az új bejegyzés az új oldalhoz. Március 10-e óta már éppen ideje... :roll:

Eltűntek, merre jártok!!! Meli, tudod, az ígéret szép szó.... :wink: :wink: No, de még egy privivel is adós vagy, amiben megírod a számlaszámot, amire utalhatom a pénzt!!! :)

Emese, Zsuzsa, sejtem, hyog miért nem írtok :wink: , de időnként azért küldjetek egy-egy füstjelet!!! :)

Ági, igazi kis gazdasszony lett Jázminból! :) Jó, hoyg legalább tudtál takarítani. Én annak sosem jutok a végére. Egyik nap ezt csinálom, másik nap azt, harmadik nap a harmadik szobát, de mire már ide jutok, kezdhetek mindent elölről. :roll: Mint az a bizonyos dadogós tyúkfarmos, aki elment a logopédushoz. :D Ha nem ismeritek, majd elmondaom a viccet! :lol:
Jaj, most kapcsolok. Tyúkfarmot emlegettem. És Jázmin tyúkokat etet. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na jó, nem sületlenkedek tovább. :oops: Kb. így üt ki rajtam a fáradtság. Megyek, benézek a többi topikba is, aztán irány a tollasbál. (Meli után szabadon. :) )

Jó éjt mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Itt van egy aprócska füstjel....Én egyszerűbben oldom meg mostanság a takaritást. Reggel elmegyünk itthonről, és egy egész napos kerti hajsza után valamikor sötétben hazavergődünk. Tehát következik, hogy se mosogatás, se mosás, se takaritás. Egyszerűen fut minden és mi utána...vagy előtte..már nem is tudom. De elégedett vagyok a másik részből, mivel régi álmomat látom teljesülni. Mégpedig azt, hogy kerteket tervezünk lés rendezünk.
Ma tudtam meg, hogy május 16.-ai hétvégén Udvarhelyen kertészeti kiállitás lesz. Mindenképpen menni fogunk. Meli esetleg ott találkozhatunk. Apropo, én is várom azt a számlaszámot.

A képeitek gyönyörűek!!!! Én is adós vagyok néhánnyal. Ja, és a mult pénteken végre betetettük Zselyke fülbevalóját. VOlt is orditás javában, amikor kilőtték a lyukat a fülén......Ezt én szenvedtem meg jobban mint ő. :lol:

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Latom mindenki nagyon foglalt, mert nagyon ritkan irtok. Es epp most, amikor vegre megtalaltam ezt a topikot! :(
Mi is idohianyban szenvedunk, a gyermekek egesz napra lefoglalnak, Kincso baba nem sokat alszik napkozben (ejjel viszont nincs gond vele), Nandika meg teljesen kimerit allando kerdeseivel. Szerencsere turelmemrol hires vagyok :wink: s igyekszem valaszolni mindenre.
A takaritas nalunk minden szombaton tortenik, hetkozben csak rovid idot igenyelo dolgokra vagyok kepes (kalyhapucolas, stb.)
Kincsovel hetfotol kostoltatom az almalevet s ugy nez ki szereti, elso nap elhuzta a szajat de ma mar kitatotta, hogy adjak meg. Ugy tunik bujik mar a foga is, hetek ota nagyon nyalazik es mindent rag (legjobban az en allcsontomat szereti harapni :lol: ) es ma esrevettem egy iciri piciri fogacskat.
Most csak ennyire futja az idombol.
Jo ejszakat.

Nem tudna valaki kuldeni nekem egy iwiw meghivot a babucki@yahoo.com-ra?

KépKép


KépKép
babucki
 
 

 
 

Gabi üdv az oldalon!
Sajnos most sincs sok időm, csak épp egy füstjelet adok amíg a párom "befejezi a küldetését", majd jön a teregetés és remélhetően kb. idejében lefekszünk (mostanában mind 2-3 fele feküdtünk, a gyerekekk 8 fele ébredtek, nagyon fáradt vagyok, főleg, hogy az útóbbi 2 napban 7-kor keltek).
Mi sajnos meg vagyunk hülve...sajnos a tavasz ezzel is jár.
Egy kép Andrisról (bocsánatot kérek a képminőségért, de már sötét volt és gyorsan kellett fotózzak, mert mozgékony volt):
Kép
Margóról (céklát evett, sajnos ez nem túl friss kép):
Kép
A húsvét jól telt. Az első volt amikot tojást festettem (hagymahéjjal és lila káposztával). Így pucoltuk a tojásokat (itt is bocsánatot kérek a képminőségért):
Kép.
Margó már áll (már néha elég egy kézzel fogozkodnia), tárgyakba kapaszkodva már próbál menni is. Mi azon az elven vagyunk, hogy nem állítottuk, járattuk, amig magától nem teszi (hogy ne erőltessük a gerincét), így nég kézen fogva egyszer vagy kétszer próbálkoztunk. Sok mindent eszik és nagyon kiváncsi.
Andrisról eddig írtam, hogy nem beszélt. Most az utóbbi hónapokban elég robbanásszerüen elkezdett beszélni (de még kivülállók számára általában nem érthető). Nagyon önálló, makacs. Margóval a kapcsolata érdekes, alapjába véve szereti (kedvenc új játékait adja neki, mindig megdicséri ha sikerül Margónak a kiskanalat evéskor a szájába vennie, stb.), de vannak nehéz pillanatok. De úgy érzem ezk általában nem Margónak szólnak, hanem nekünk...pl. amikor unatkozik, nyűgös, meg sok a figyelmetlenség is (állva még nagyon könnyű Margót kibillenteni az egyensúlyából, s ha egy szélvész elmegy mellette, meg ha Andris véletlenűl azt a tárgyat mozdítja meg amibe éppen kapaszkodik, akkor már pufff és brühühü...).
Andrist nagyon megviseli, hogy most betegség miadt ha ki is megyünk, nem megyünk gyerekek közé, nagyon hiányolja a társaságukat.
Na mára ennyit. Már a párom kiteregetett :D , olyan kedves tud lenni... megyek, hogy ne haragudjon meg.
Szép napot mindenkinek!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Szia Zsuzsa! Nagyon szep gyermekeid vannak. Szinte hihetetlen, de azt hiszem lattalak egyszer a nagy parkban a jatszoteren a kisfiaddal meg a ferjeddel amikor meg a kislanyod a pocakban volt (egy hofeher ruha volt a holgyon akire en gondolok). Nem szoktam en mindenkit eszben tartani akit latok a parkban, csak epp a masodik terhessegem elejen voltam es beszeltuk a ferjemmel, hogy ne, ennek a parnak is van mar egy kisfiuk es jon a masodik baba, mint nekunk.
Nandinak is van ceklas kepe: az elejen nem igazan izlett, de kesobb imadta Kép
Kincsokevel meg csak az almalevet kostoltattam ezen a heten, jovo heten a murokle kovetkezik.

KépKép


KépKép
babucki
 
 


Sziasztok!

Lejárt a keresztelő, nagyon szép, meghitt volt a hangulat a templomban - ami nagyban köszönhető annak, hoyg apósom volt a lelkipásztor :D - . A kisasszony szörnyen értékelte pedig az egész beszédet és ceremóniát, mert attól kezdve, hoyg bevonultunk, mindaddig, amíg kijöttünk, mélyen aludt. :P :P :lol: :lol: :lol: Még arra sem ébredt fel, amikor a keresztvíz érte a fejecskéjét! :lol: :lol:
Aztán az étteremben is jól telt a délután, bár így utólag már van 1-2 dolog, ami bosszant. Boró nagyon ügyesen végig ott volt velünk, amikor szopizni kellett vagy pelust cserélni, elvonultunk egy másik terembe, szóval ez is megoldódott. Azonkívül ügyesen nézelődött vagy aludt, illetve a rokonság becézgette-kényeztette. (No nem azért, de kicsit iszom a sok ölbenlevésnek a levét. :P )

Itt vannak a képek. A templomban, majd a nagy család, utána pedig a keresztszülőkkel van a kiscsaj. A többi fotó már az étteremben készült. Illetve az, ahol sír, otthon van anyósoméknál, az asztalon. Ez ilyen szokás, hoyg a megkeresztelt gyereket beviszik a házba és leteszik az asztalra. Ilyenkor azt mondják, hoyg: "pogányt vittünk, keresztyént hoztunk".

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Puszi mindenkinek.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!!!

Edit a kepek nagyon szuperek!!!Szepek vagytok es gratulalok az uj kis keresztenyhez!!! :D

Gabi nagyon edesek a gyerkoceid es tenyleg hasonlitanak egymasra de hat testverek!!!

Zuzsa nagyon edi Margo a ceklas kepen azok a gyonyoru szemei, nagyon szep!
Andris pedig mar egy nagy kisfiu es ugyes Margoval!

Emese, ennek orulok hogy ennyi munkatok akadt a kerteszetben de azert probalj meg neha pihenni is egy kicsit!

Meli, merre vaaaaagy!!!!!!???????Kerek egy szamlaszamot!!!!

Mi sajna megint betegesek vagyunk legcso hurut gyulladas de mar kezdunk kilabalni belole!
A hetvegen en inkabb falun voltunk jol telte nagyon, most varjuk a majus elsejet, a barati korrel kimegyunk egy kicsit a szabadba meg persze sutunk is majd ezt azt!Csak legyen szep ido!!!

Sziasztok!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Par kep!

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


MINDENKINEK BOLDOG, GYÖNYÖRŰSÉGES ANYÁK NAPJÁT KÍVÁNOK!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy úgy eltűntem... :oops: :oops: :oops: Én nem is tudom, mostanában szinte semmire sem jut időm... Mintha kifolynának a percek-órák a kezemből... :roll: És Tücsök mostanában olyan akaratos, jó, ha addig békén hagy, amíg a munkámhoz anyagot keresek... Utána meg hagyom a gépet, inkább vele játszom, különben képes a hisztiig hergelni magát, az meg nem hiányzik nekem...
De most nem mentegetőzni jöttem... :wink:
Először is

BOLDOG ANYÁKNAPJÁT kívánok mindenkinek!!!

Kép

Másodszor: szuper képeket tettetek fel!!! Nem akarok kihagyni senkit, minden gyerkőc (picik, kicsik egyaránt) gyönyörű!!!

Babucki!
Üdv itt! :D

Ági!
Te végül megkaptad-s a puzzle-t???

Edith!
Örülök, hogy jól sikerült a keresztelő, Isten hozta kicsi Borót a keresztyének között, adjon neki erőt, egészséget, hosszú, boldogságos életet!!! :) Nagyon jók a képek, Te milyen csini vagy!!! :shock: :shock: :shock: :D A lányok olyan szépek! :D :D :D

Számlaszámot priviben megírom, csak jussak el odáig :)

Picit rólunk: hirtelen-váratlan sikerült egy kéthetes nyaralást véghezvinnünk :D :D :D Múlt hétfőn megtudtam, hogy sógornőm a fiával Ivóban van, kettesben. Mivel István éjszakás volt azon a héten, gondoltam egyet, s felhívtam, hogy mi lenne, ha mi is kimennénk. Aztán olyan jól éreztük magunkat, hogy ezen a hétfőn István is kijött, tegnap este jöttünk haza :D Szuper volt, bár napot nem sokat láttunk... :roll: De amikor nem esett, kicsaptuk a gyerkőcöket az udvarra, voltak tyúkok és Pistu kakas, azokat hajkurászták, kincset kerestek, füvet szedtek, kergetőztek, labdáztak, s legfőképpen szaladgáltak :D Nem is volt gond az alvással. :D Szerencsére jól kijönnek egymással, bár Tündére sokszor kellett rászólni, hogy ne tépje ki Boti kezéből a játékot :oops: Ahogy lesz erőm, kicsinyítek képeket és felteszem :D

De most egyelőre lelövöm magam, ma alig álltam meg, kipakolás, mosás, teregetés, főzés, vasalás, takarítás, és délelőtt még vendégeink is voltak...

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!
Ugy nez ki ez a topik kezd behalni! :(
Mi most kezdunk ujra ki labalni egy jo kis legcso hurutbol!Vettunk aerosol gepet is mert maskepp be utaltak volna a korhazba, es hat ugy gondoltam...hogy itthon jobban ki kuralom, es hat igy is lett 2 kezeles utan mar latszott is az eredmeny...ugyhogy jo befektetes volt meg ha kicsit sokkalottam!

Meli azert par kepet tehetnel Tunderol!Mar olyan reg nem lattam!
En sajna nem kaptam meg puzzlet pedig a postas be tette a postaladara mert a ladaba nem fert...de onnan sajna eltunt....hat ez van a szomszedok.....!De letszi kuld el a szamlaszamodat jo!!!!
Gondolom a kirandulas szuper lehetett!

Edith, nem is mondtam mennyire szepek a kepek a keresztelorol Boroka olyan a rucijaban mint egy kis anyalka...edes nagyon!
Kriszta pedig mar egy igazi kis holgyike!!!

Na jo megyek en mindjart lefekves aztan meg delutan megyunk baba-mama klubba alig varom! :D

Sziasztok!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!!!

Latom senki nem jar erre!!!!Merre vagytoook!!!!!!!!!!!!????????

Elhixem hogy, a szep idoben mindenki kint van inkabb mi is szinte csak aludni jarunk be a lakasba na meg persze enni amennyit eszik!

Ugy nez ki jovo het szombaton megyunk Parajdra meg ket baratnovel es az o babaikkal a sobanya miatt remelem lesz haszna mert ezt mar nem lehet birni allandoan kohecsel!

Gabi, kell meg iwiw meghivo?Irj ha kered mert eppen van egy!

Meli estleg majd egy tali Parajdon?Ott leszunk 8 napig hatha oszejon valami!

Na jo megyek en is csak ennyiert jottem!
Sziasztok!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Ági, milyen jóó lenne talizni!!! :) Sajnos, István ma is, és a következő két szombaton is zenél, úgyhogy, ezek a hétvégék kilőve :( , a hétköznapok meg ugye már alapból dettó. :roll: Hacsak meg enm álltok Vásárhelyen! :wink:

Tényleg jó lenne, ha használna a bánya, mert valóban, elég sokszor írtad, hogy Jázminnak hörghurutja volt!

Mi szerencsére jól vagyunk! Boróka egyre mozgékonyabb, már abszolút forgolódik (hasról hátra, hátról hasra, mindkét oldalán) helyet vááltoztat: elcsúszik, elfordul meg minden. Már a párnabarikéd sem teljesen biztonságos neki. :roll: Krisztánál pedig tombol a dackorszak. :evil: Nem részletezek, de csomó "finomságot" tartogatott meglepiként a tarsolyában. Kíváncsi leszek, mi jön még! :roll:

Meli, bár már biztos "el is felejtettétek" Ivót, örülök, hoyg sikerült ilyen klassz hetet összehozni. Én is annyira szeretem, amikor kimegyünk valamelyik nagyszülőhöz vagy sógornőmékhez! Pedig még ott is valamennyire be vannak zárva, de azért mégsem mindegy, hoyg udvaron vagy 4 fal özött vannak! :roll: Olyankor Kriszta is oylan egészségesen fáradt! Nem is csodákozom, hoyg tombol mostanában, mert bevallom, elég keveset vagyunk kinn. Megyünk, természetesen, de nem annyit, hogy az a kétévesemnek elég legyen.
Képzeld (gondolkodtam is, hoyg mondjam vagy ne), Istvánék zenélnek egyszer Farkaslakán. :shock: :shock: :shock: Nem tudom, pontosan, mikor, de azt hiszem, a nyáron. Mondtam neki, hoyg ha amúgyis két autóval kell menni, akkor hátha beférünk mi is. Igaz, nem tudom, mennyir tartanád jó ötletnek, illetve, mennyire lenne valóban jó ötlet a kicsivel is útnak indulni és valamikor hajnalban vagy korareggel hazajönni, de én kockáztatnék. :wink: Majd pihennénk itthon. :lol: :lol: :lol: És ti meg azután. :P :P :P Na szóval, megfhívatom magunkat hozzátok, ha majd úgy adódik, hoyg az az időpont megfelelne nektek is. És persze, ha egyáltalán hallani akarsz egy ilyesmiről.
de persze, még nem biztos. Kérdés, hyog befé-r minden cucc és ember, hoyg azért a zenészek legyenek ott és nem mi! :wink:

Gabi, nagyon eltűntél te is (no nem mintha én nem! :roll: )!

Emese, a naplóban olvastalak, de gyere ide is! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na, megnéztem Istvánnak a zenélési naptárát és augusztus 30-án van. Még jó messze. :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit, azt hixem en valamit nagyon roxul tudtam en nem tudtam hogy te is Szekelyfoldon laksz!En nem ertem miert voltam mindig Kolzsvarral pedig onnan ugye Zsuzsa van meg Gabi!Ugyebar!

Szoval akkor te honnan?Le irod pontosan talan mi elnezhetunk hozzatok ha sikerul mert csak a csajok es a gyerekek lesznek, auto nem mert a fiuk jonnek vixa haza talan Jazminnal elbuszozok ha van valami jarat arrafele!Ha nincs mesze.Mert ott leszunk 8 napig.

Varok privit! :D
Jazmin meg annyira hisztis hogy, en sem ragozom inkabb probalom tul elni de sokszor tenyleg nem tudom hogy, viszonyuljak hozza.

Na sziasztok

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Ági, most már csak a Székelyföld "szélén", a valamikori székely főváros, Marosvásárhely mellett lakunk. Marosszentgyörgy a nagyközség neve, egybe van olvadva Vásárhellyel már.
Többi részletet valóban priviben egyeztethetünk. :)
Puszi

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith, koszi a ki igazitast!Hat tudom mar csak ahogy irtad Vasarhelyt hirteln nem tudtam hogy, ez `Targu Mures` :D .

Hat mikor megyunk nem hinnem hogy, meg alunk mert jolenne minnel elobb el foglalni a szallas helyet es meg a banyaba is lemenni!
Szeretnek lemenni minden nap napi 3 orat lent ulni, nagyon remelem hogy ez segiteni fog amugy megint most labalt ki a betegsegbol!

Hat ahogy neztem a terkepen eleg mesze van....de hatha! :D

Na jo eldugulok mara amugy keszen lett egy fini suti is Kinder szelet a neve!

Sziasztok!Nalunk nagyon fuj a szel ugyhogy a mai lemenest ki hagytuk!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok? :shock: :( Csak bár füstjelet!!! Bár biztos nálatok is jóidő volt, ezért nem a gép előtt ültetek! Mi tegnap állatkertben voltunk. Jó meleg volt, és egy nagyot sétáltunk. Kriszta is "sétált" :lol: :lol: :lol: Végig. :P Azért esett egy nagyot, mert szép csendesen sétált! :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :P :P :P Teszek képeket is. Bocs', ha soknak találjátok... :oops:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok! Igen, mi is eltuntunk, mert a gyerekek meg az uzlet (van egy kis second hand ruhas uzletem a haz mellett) nagyon lefoglalnak. Azonkivul szombaton volt Kincsonek a kereszteloje es arra kellett keszulni (igerem minel elobb kepeket is fogok feltenni).
Agi, visszamenoleg is koszi de kaptam mar meghivot az iwiw-re. Gondolom lattad is, mert ismerosnek jelolt Lorincz Attila (talan a ferjed?).
Edit, nagyon edesek vagytok mind, mi is voltunk a vasarhelyi allatkertben kb. 1 honapja es Nandi nagyon elvezte. Amint csak lehet ujra elmegyunk (persze kozelebb a tordai, de nagyon gyenge, szinte semmi nincs benne).

Puszi mindenkinek, meg irok ahogy lesz egy kis idom.

KépKép


KépKép
babucki
 
 


Sziasztok!

Végre megint be tudok lépni!!! :D :D :D Nem tudom, mi lett nálam a Babanettel, de az utsó bejelentkezésem óta nem engedett be. :( :evil:

Most gyorsan reagálok, aztán írok magunkról, és képeket is teszek, ígérem (kivéve, ha elveszik a villanyt vagy a netet :wink: )

Ági!
Sajnálom a sok betegeskedést, remélem, az aerosolos gép huzamosabb gyógyulást hoz!!!
Jaj, de sajnálom, hogy ellopták a puzzlet :( :( :( Hát milyen emberek vannak??? :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: :evil:
Parajd: nem tudom, eljutunk-e oda, ez pontosan mikor lenne? (Nem akarom elkiabálni, van egy halvány esély, hogy jövő héten megyünk arrafele, s akkor megállnánk egy kicsit, ha ti is épp ráértek :D )

Edith!
Olyan gyorsan telik az idő :shock: :shock: :shock: Bóroka nagyon ügyes!!! :D :D :D És Kriszta is a cuminélküliséggel és a szobatisztasággal!!! :D :D :D Nálunk még elég gyengén alakul a dolog, igaz, nem is álltam rá nagyon a témára, várom, hogy együttműködőbb legyen egy kicsit, sokáig egyáltalán nem érdekelte, mostanában már többet foglalkozik a témával, úgyhogy ha lassan is, de haladunk :)
Dackorszak tombol nálunk is, fincsi :twisted: :twisted: :twisted: Meg az ENYIIIIIIIIIIIM!!! Brrr, már így is borzolódik a szőröm ettől a szótól... És van még a NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉN (én), s persze a jó öreg NEEEEEEEEEEEEM!!!, csak az érzékeltetés kedvéért... :twisted: Az őrjöngéseit meg le se lehetne írni... :roll:
Jaj, gyertekgyertekgyertek, persze, sőt, már alig várom!!! :D :D :D (Bár, lehet, hogy beelőzünk, István kellene vigye egy kollégáját a Selgrosba/Metroba, s ha összejön, meglátogatnánk jövő héten valamikor... Nem merem nagyon beleélni magam, mert még nem biztos, de olyan jóóó lenne :D :D :D)
A nyári talira még visszatérünk, de szerintem nem lesz gond. :D Addigra kicsi Boló is nagyot nő!!! :D :D :D Cucc miatt meg ne aggódj, én nagyon szívesen kölcsönzök mindent, a legszükségesebb dolgok meg biztos beférnek majd!!! :D :D :D
Megint nagyon szuper képeket tettél fel!!! :D :D :D Gyönyörűek a lányaid, és hát te sem panaszkodhatsz egyáltalán!!! :D :D :D
Nagyon csini anyuka vagy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Babucki!
Keresztelős beszámolót és képeket várom! :D

Ezt elküldöm, biztos, ami biztos :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Magunkról: Tünde pénteken délelőtt minden előzmény nélkül hányt egy nagyot (bocsi), jól megijedtünk mind a ketten, szegénykém rosszul volt, elsápadt, még a szája is fehér volt. Utána lefeküdt magától, aludt egy órát, majd kiment kicsit az udvarra, játszott, "ebédelt" egy kevés almakompótot, s 3-kor elaludt megint, akkor két órát durmolt. Lázat mértem, kérdezgettem, fáj-e valahol, de sehol semmi. Nem tudtam mire vélni a dolgot, főleg, miután este el is fosta magát (bocsi). Féltem az éjszakától, de nem volt gond, viszont szombat reggel megint fosizott. Egész nap diétáztattam, látszólag nem volt semmi baja, evett volna egyfolyátban, persze nem hagytam, szerencsére egész nap kint voltunk, lehetett terelni a figyelmét. Koradélután Anyukám kistoppolt hozzánk :D hogy ne maradjak egyedül Tücsökkel (István délutános volt), és tegnap délután ment csak haza. Mivel Tünde jól volt, szuperül telt az idő :D Azóta se tudom, mi baja lehetett, talán valami gyenge vírus, hogy ilyen hamar legyőzte? Szombat reggel óta semmi nem volt, s ma reggel már megint nyuszikakit (bogyókat) pakolt a pelusba.

És: tegnap délután meglátogattak Emeséék!!! :D :D :D Janka és Zselyke élőben még szebb, mint a képeken!!! :D Sajna nagyon rövid volt a látogatás, Zselyke nagyon fáradt volt, s mikor Tünde elvinnyogta magát egy labda miatt, hatalmas sírásba kezdett, alig lehetett megvigasztalni. Janka pedig meg volt szeppenve az idegen helytől, nem nagyon viszonozta Tünde közeledését. De nagyon jó volt végre élőben is látni őket, remélem, találkozunk még!!! :D Készítettem pár képet, mindjárt felteszem, remélem, Emese is megmutatja majd, amiket ő készített. :)

Egyébként tombol a dackorszak, Tünde őrjöng, ha valami nem úgy és akkor van, ahogy ő azt elképzeli, nem nagyon lehet leszerelni, de azért próbálkozom. Földhöz nem veri magát, de dobál, csapkod, ezt próbálom nem engedni, de sokszor már csak a "megtorlás" marad, olyan gyors. :roll:
Szobatisztasággal, ahogy az előbb is írtam lassacskán haladunk, de nem akarom nagyon sürgetni, vártam a jó időt és az együttműködést :wink: Úgy néz ki, egyszerre jött meg mindkettő, ma a déli alvás után kérdeztem, hogy bugyit vagy pelust kér. A bugyi mellett döntött, így azt kapott. Kérdezgettem tőle, hogy kell-e pisilni, mindig NEM volt a válasz. Aztán persze bepisilt. Ruhacsere, megbeszéltük, hogy szól, így megint bugyit kapott. Azért én meg-megkérdeztem, és egyszer azt válaszolta, hogy kell. És pisilt is a fűbe. :D Nagyon örült neki :D Aztán vacsora közben kezdett kiabálni, hogy szű!!! Először nem értettem, mit akar, aztán láttam, hogy markolja a cuniját, kérdem, pisilni kell? Szaporán bólogatott, szaladtunk a WC-re és tényleg kellett :D Ha kér, holnap délelőtt is bugyit adok rá, és meglátjuk. :roll: :wink:

Mindjárt teszek soksoksok képet, s ha eszembe jut valami, írok még :)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Először pótolom az elmaradt ivói képeket :D Előre szólok, hogy sok lesz :oops: :wink:

Egy ágyban Botival :D Kép Kép
Boti puszit ad :D Kép

Egyforma fenekek :D Kép

Tünde megitatta Botit :D Olyan édes, gondoskodó volt (kivéve, amikor nem :wink: :lol: ), mindig gondja volt rá, hogy Boti is kapjon enni, inni, stb. És minden peluscserénél asszisztált :lol: :lol: :lol: Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Boti megkapta a két és féléves oltást, másnapra elég csúnyán bepirosodott/megkeményedett a combja, beborogattuk. Természetesen Tünde aktívan részt vett e tevékenységben (is) :wink: :lol: :lol: :lol: Kép

Magán is talált borogatnivalót :D Kép

Ott, száááá (fáj) :lol: Kép Kép

A kis ápolónő :D :D : D Kép Kép Kép

Be is kötözte a fájós lábat :lol: Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Estimese-nézés közben :D Kép

Együtt fürödtek (nem voltak ennyire koszosak, rozsdás volt a víz :wink: ) Kép Kép Kép Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sokat voltak kint is, ha épp nem esett vagy fújt a szél...

Kép Kép

Persze legtöbbször csak hátulról sikerült lekapni őket :lol: Kép Kép Kép Kép

Boti kocsiján, ami sok-sok vita tárgya lett :roll: Kép

A kerti szerszámokon szerencsére sikerült hajbakapás nélkül megosztozniuk :D Kép Kép Kép Kép Kép

Medvehagyma-evés :D Tündének nagyon ízlett :lol: Kép Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Most jól felment bennem a pumpa, mert eltűnt a hozzászólás-ablak. Így megint cseleznem kell :twisted: :twisted: :twisted: Ez a böngésző meg olyan tetűlassú, hogy reggel lesz, mire végzek... :twisted: :twisted: :twisted:

Folytatom... :roll:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Kalózok :D
Kép Kép Kép

Nem bírom leszoktatni a köröm-kézrágásról :twisted: :twisted: :twisted: Látja az apjától :evil: :evil: :evil: és én papolhatok neki, meg se hallja, ha meglegyintem, akkor meg bőőőőőg... :roll: :evil: :evil: :evil: Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Az apák elvitték kirándulni a gyerkőcöket :D
Kis hegymászók :lol: :lol: :lol:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Apával :D Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Vonatozás egy csomag pelenkán :lol:
Kép

Kukker :lol: :lol: :lol:
Kép

Teknőben hintázás :D :D :D
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Néhány tájkép :D Gyönyörű dupla szivárványt is láttunk :lol: :lol: :lol:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Gyümölcssaláta-evészet :D
Kép

Joghurt-evészet :D
Kép Kép Kép

Gyurmázás :D
Kép

Itthon nem ette meg a tejes puliszkát, ott repetázott is belőle :roll: :lol:
Kép

Utolsó este, lefekvéskor :D
Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Ha már így belejöttem, teszek még pár képet a kiscsajról, és a tegnapi látogatásról is :roll: :wink: :oops:

Egy délután lefeküdt a földre, betakarózott, és közölte, hogy alszo :lol: Persze, csak mókázott :lol: :lol: :lol:
Kép Kép

Kiságyban ruháskosár, kosárban Tünde + kispárna + alvós maci és baba :lol: :lol: :lol:
Kép

Vajas-lekváros kenyér-evés közben :lol: :lol: :lol:
Kép

Közeledik gyermeknap és a névnapja, arra kapta a triciklit. Alkalmi vétel volt, ráadásul ő szúrta ki a bizományiban, úgyhogy már javában használja :lol: Igaz, tekerni még nem tudja, de egyre gyorsabban tapos vele :lol: :lol: :lol:
Kép Kép

Kis copfosom :D
Kép Kép

Koszorús :D
Kép

Tegnapi képek Jankával és Zselykével :D
Kép Kép Kép Kép Kép

Asszem eldugulok egy időre, főleg képileg... :oops: :roll: :wink:

Írjatok sokat! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Jajj Meli de orulok hogy, jottel!!!

Es a kepek meg gyonyoruek hogy mekkorat nott Tunde, az igen!!!

Nekem a copfis kep nagyon tetszik!De mind mind nagyon szep!

Parajdra jovo heten szombaton megyunk vagyis 24-en egesz junius 1-ig!
Majd a szamomat elkuldom priviben es ha josztok akkor legyen meg!Jo lenne talizni!

Edith, tenyleg nagyon szepek a kepek, es mekkora mar Boroka jo nagy baba!
Mi is voltunk A multkor a Debreceni allatkertben mert itt nalaunk nagyon gaz alig vannak alatok es ami van, az is csak a bor meg a csont na meg az az illat!
Jazmin is imadta az allatokat, gondolom Kriszta is szaldgalt jobbra balra eleg lehetett utana szaladgalni!

Emese, reg nem lattam mar fenykepet a lanyaidrol!Es hogy, Zselyke is milyen nagy mar! :o Majd tegyel te is kepeket!

Gabi, igen a meghivot a ferjemtol kuldtem neki volt, nekem nincs meg!Aztan lattam mar van!

A dackorszak az nalunk is tombol ezerrel pedig en meg korainak tartottam de hat ez van!

Ma nalunk eleg borus az ido es hol esik hol nem!Mondjuk hetvegen nagy meleg volt ki is hasznatuk voltunk a tonal baratokkal jo volt nagyon!
Sziasztok!!!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Ági!
Köszi Tünde nevében is :D :D :D
Pont jókor lesztek Parajdon, ha megyünk Vásárhelyre, bizti megállunk ott egy kicsikét :D Várom a telefonszámot :wink:
Nálunk meg semmilyen állatkert nincs, Tünde csak képről ismeri a vadállatokat :(

Tényleg, Edith!
Mennyibe kerül a vásárhelyi állatkert???

Nem vagyok túl jól, kikészített a vihar előtti meleg, lassan megyek aludni. Tünde már rég durmol :D Képzeljétek, pár napja együtt tusolunk a jánnyal. Azon kívül, hogy mindketten nagyon élvezzük, időt és vizet is spórolunk vele :wink: :lol: :lol: :lol: Kár, hogy nem jutott előbb eszembe :roll:
Na, megyek, elrámolom a konyhát :)
Szép estét mindenkinek!
8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Meli, 3 lej felnőtteknek!!!!! :D :D :D Krisztáért nem kellett fizetni.

Muszáj mennem... :roll: :oops: :oops: :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok lanyok!

Sok idom sajnos most sincs, ezert rovid leszek, de azert felteszem a megigert kepeket.
Kép kis csaladunk

Kép szerintetek baba vagy kislany?

Kép baba ul a fuben

Nagyon szep az osszes kep, tegyetek fel minel tobbet, en mindig nagyon orulok nekik. Agi, nagyon szep kislanyod van, csak egynel maradtok vagy tervben van meg egy gyerek? Meli, nekem is a copfos kep a kedvencem, en is alig varom mar, hogy copfot kothessek a lanyomnak, de sajnos attol meg messze vagyunk.

Puszi mindenkinek, irjatok meg, ne hagyjatok kihalni a topikot.
babucki
 
 


Sziasztok!

Jól eltűnt mindenki, velem az élen!!! :roll: :oops:

Gabi, nagyon szépek vagytok!!! Nándi is oyolan édes, de Kincsőke is gyönyörű!!! :) Sőt, magatokra is büszkék lehettek. :) Örülök, hoyg most már rólad is láttunk képet! Nándi szerintem tiszta apja, bár Kincsőben is van belőle! :wink: De Kincső inkább rád hasonlít. :)

Múlt héten, éppen ma egy hete látogatóink voltak: MELIÉK!!! :) Ágival sajna nem tudtuk összehozni a találkozást, majd legközelbb valamikor. :)
Később teszek fel képeket, de most mennem kell, mert Boró is végre felkelt. :)

Puszi mindenkinek! ÍRJATOOOOK!!!!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Én nem tűntem el annyira, mint a hozzászólás-ablak... :twisted: Már hetek óta nem jelenik meg, a múltkor is csak csellel tudtam írni, de ritkán van időm macerálni vele... :roll: Most épp akad egy kicsi :wink:

Tücsök alszik, Apánk dolgozóban, csütörtöktől 12 órázik (reggeltől estig odavan :( ), az idő pocsék, délelőtt házimunkáztam, most itt pihizek a gép előtt... :wink:

Magunkról: eseménydús időszak áll mögöttünk, többnyire jó dolgok történtek velünk mostanában :D Múlt héten szerencsésen megjártuk Vásárhelyt, bár nem volt zökkenőmentes az elindulás: szerdán reggel ugyanis ki sem értünk a faluból, lerobbant az autónk :( :( :( Próbálták megjavítani, nem sikerült, szomorúan mondtam le az Edithékkel való találkozásról. Szerencsére másnapra sikerült megjavítani az autót és Apa meglepett azzal, hogy mégis elmentünk :D :D :D Edithéknél eltöltöttünk néhány hangulatos órát, remekül éreztük magunkat, mégegyszer köszönjük a szíves vendéglátást. A lányok gyönyörűek, édesek, aranyosak :D :D :D
Késő délután indultunk hazafelé, útbaejtettük Torboszlót (Apa nagytatájának szülőfaluját), majd Nyárádszeredában is eltöltöttünk vagy 2 órát Apa nagyszüleinél. Végül fél 11 után értünk haza, Tücsök persze elaludt a kocsiban, itthon némi tiltakozás közepette átöltöztettem, letettem, szerencsére nem ébredt fel teljesen. :) Amúgy jól bírta az egész napos utazást, részletekben aludt, így nem volt fáradt/nyűgös szerencsére. :D
Ma egy hete pedig a máréfalvi patakban víkendeztünk, Apa egyik kórustársának kulcsosházában. Szombat estétől vasárnap délutánig voltunk ott, szuperül telt :D Tündén kívül még három gyerek volt ott, 5, 3,5 és 1 évesek. Jól eljátszottak, alig kellett beleavatkozni, úgyhogy jót pihiztünk is :D Vasárnap volt egy nagy zuhé, a patak percek alatt úgy megnőtt, hogy csak lestünk... :shock: :shock: :shock: :? Szerencsére nem öntött ki... Késődélután indultunk hazafelé, útbaejtetve a szavazókörzetünket Udvarhelyen (a személyink még odaszól :wink: ). Készültünk lemenni a gyereknapi rendezvényre is, de beleesett az eső, úgyhogy igyekeztünk haza.
A hetünk viszonylag nyugisan telt, bár minden nap tartogatott valami újat számunkra, főleg, hogy hétfő )vagy kedd??? :roll: ) óta Tünde bugyiban van itthon, csak alváshoz adok rá pelust. Meglepően jól fogadta, talán 3 alkalommal csurrant be eddig és ma már szombat van :D Általában kérdezgetem, vagy amikor én megyek, őt is ráültetem (többnyire sikerrel :wink: :D ), de tegnap pl. már szólt magától :D :D :D Nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyen zajlik majd, Tünde elég érdektelen volt a témával kapcsolatban... :roll: :wink:
Csütörtökön történt egy rossz dolog is :( Délután jó másfél órát zuhogott az eső (nem messze tőlünk, Kobátfalván árvíz is volt :cry: ), és bokáig érő víz folyt a pincénkbe. Nem derült ki, honnan, István vette észre, amikor este hazajött és be akart gyújtani... :shock: :shock: :shock: :? Áthívtuk a szomszédainkat (fiatal pár, nagyon jól összebarátkoztunk) és négyen - Tünde asszisztálásával persze :wink: - sepertük-lapátoltuk-kapáltuk-csákányoltuk ki a vizet a pincéből... Szerencsére kárt nem tett semmiben (nem is volt nagyon miben :wink: ), de nekem elég volt ijedtségnek... :? Az árvíz óta félek az esőtől... :oops: :roll: Mondtam is Istvánnak, még jó, hogy nem mentem le délután tüzet gyújtani, biztos sírógörcsöt kaptam volna... :oops: :oops: :oops: Most várjuk, hogy kiszáradjon a pince, és ha István lesz egy kicsi szabadideje, lebetonozzuk.
Ma délelőtt a két komaasszonyom volt nálunk a keresztfiunkkal. A két gyermek jól eljátszott egymással, mi pedig beszélgettünk egy jót :D :D :D Most pedig Anyukámat és Öcsémet várom, bár lehet, nem állnak ki stoppolni, mert eléggé beborult... :? Valószínűleg az eredeti terv szerint, Istvánnal jönnek ki este valamikor... :roll: De lényeg, hogy jönnek :lol: :lol: :lol:

Ennyit rólunk, ezt most elküldöm, aztán még írok :wink:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Én nem tűntem el annyira, mint a hozzászólás-ablak... :twisted: Már hetek óta nem jelenik meg, a múltkor is csak csellel tudtam írni, de ritkán van időm macerálni vele... :roll: Most épp akad egy kicsi :wink:

Tücsök alszik, Apánk dolgozóban, csütörtöktől 12 órázik (reggeltől estig odavan :( ), az idő pocsék, délelőtt házimunkáztam, most itt pihizek a gép előtt... :wink:

Magunkról: eseménydús időszak áll mögöttünk, többnyire jó dolgok történtek velünk mostanában :D Múlt héten szerencsésen megjártuk Vásárhelyt, bár nem volt zökkenőmentes az elindulás: szerdán reggel ugyanis ki sem értünk a faluból, lerobbant az autónk :( :( :( Próbálták megjavítani, nem sikerült, szomorúan mondtam le az Edithékkel való találkozásról. Szerencsére másnapra sikerült megjavítani az autót és Apa meglepett azzal, hogy mégis elmentünk :D :D :D Edithéknél eltöltöttünk néhány hangulatos órát, remekül éreztük magunkat, mégegyszer köszönjük a szíves vendéglátást. A lányok gyönyörűek, édesek, aranyosak :D :D :D
Késő délután indultunk hazafelé, útbaejtettük Torboszlót (Apa nagytatájának szülőfaluját), majd Nyárádszeredában is eltöltöttünk vagy 2 órát Apa nagyszüleinél. Végül fél 11 után értünk haza, Tücsök persze elaludt a kocsiban, itthon némi tiltakozás közepette átöltöztettem, letettem, szerencsére nem ébredt fel teljesen. :) Amúgy jól bírta az egész napos utazást, részletekben aludt, így nem volt fáradt/nyűgös szerencsére. :D
Ma egy hete pedig a máréfalvi patakban víkendeztünk, Apa egyik kórustársának kulcsosházában. Szombat estétől vasárnap délutánig voltunk ott, szuperül telt :D Tündén kívül még három gyerek volt ott, 5, 3,5 és 1 évesek. Jól eljátszottak, alig kellett beleavatkozni, úgyhogy jót pihiztünk is :D Vasárnap volt egy nagy zuhé, a patak percek alatt úgy megnőtt, hogy csak lestünk... :shock: :shock: :shock: :? Szerencsére nem öntött ki... Késődélután indultunk hazafelé, útbaejtetve a szavazókörzetünket Udvarhelyen (a személyink még odaszól :wink: ). Készültünk lemenni a gyereknapi rendezvényre is, de beleesett az eső, úgyhogy igyekeztünk haza.
A hetünk viszonylag nyugisan telt, bár minden nap tartogatott valami újat számunkra, főleg, hogy hétfő )vagy kedd??? :roll: ) óta Tünde bugyiban van itthon, csak alváshoz adok rá pelust. Meglepően jól fogadta, talán 3 alkalommal csurrant be eddig és ma már szombat van :D Általában kérdezgetem, vagy amikor én megyek, őt is ráültetem (többnyire sikerrel :wink: :D ), de tegnap pl. már szólt magától :D :D :D Nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyen zajlik majd, Tünde elég érdektelen volt a témával kapcsolatban... :roll: :wink:
Csütörtökön történt egy rossz dolog is :( Délután jó másfél órát zuhogott az eső (nem messze tőlünk, Kobátfalván árvíz is volt :cry: ), és bokáig érő víz folyt a pincénkbe. Nem derült ki, honnan, István vette észre, amikor este hazajött és be akart gyújtani... :shock: :shock: :shock: :? Áthívtuk a szomszédainkat (fiatal pár, nagyon jól összebarátkoztunk) és négyen - Tünde asszisztálásával persze :wink: - sepertük-lapátoltuk-kapáltuk-csákányoltuk ki a vizet a pincéből... Szerencsére kárt nem tett semmiben (nem is volt nagyon miben :wink: ), de nekem elég volt ijedtségnek... :? Az árvíz óta félek az esőtől... :oops: :roll: Mondtam is Istvánnak, még jó, hogy nem mentem le délután tüzet gyújtani, biztos sírógörcsöt kaptam volna... :oops: :oops: :oops: Most várjuk, hogy kiszáradjon a pince, és ha István lesz egy kicsi szabadideje, lebetonozzuk.
Ma délelőtt a két komaasszonyom volt nálunk a keresztfiunkkal. A két gyermek jól eljátszott egymással, mi pedig beszélgettünk egy jót :D :D :D Most pedig Anyukámat és Öcsémet várom, bár lehet, nem állnak ki stoppolni, mert eléggé beborult... :? Valószínűleg az eredeti terv szerint, Istvánnal jönnek ki este valamikor... :roll: De lényeg, hogy jönnek :lol: :lol: :lol:

Ennyit rólunk, ezt most elküldöm, aztán még írok :wink:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Hm. Nem tudom, miért küldte el megint... :roll: :roll: :roll:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Most nézem, hogy időközben eltelt majdnem egy óra... :roll: Ezalatt lementem begyújtani, mert elfogyott a melegvíz, és el kéne mosogatni. Közben hallottam TÜndét mocorogni, s reménykedtem benne, hogy nem kel fel, mert alig egy órát aludt. Igaz, az ebédből alig evett, s a hasa miatt végül mégiscsak felkelt... :x Szépen megette az ebédjét, utána még egy fél banán is lecsúszott (már reég nem evett, mert nehezen kakil, s a banán még jobban megfogja, de már napok óta rimánkodott érte, majd "hatástalanítom" aszalt szilvával :wink: ), s megegyeztünk, hogy alszik még egy kicsit. Harc nélül vissza is feküdt, kíváncsi vagyok, tényleg elalszik-e... :roll: Én mindenesetre nagyon remélem, mert ha nem, hosszú lesz a délután :roll:

Közben vacakol a netünk, az előbb esett az eső, most fúj a szél, remélem, nem lesz vihar... :roll: :?

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Babucki!
Olyan szépek vagytok a képeken!!! :D :D :D Én is úgy látom a hasonlóságot, ahogyan Edith, bár úgy veszem észre, hogy a fiad a te orrodat örökölte :wink: :D :D :D

Edith!
Jól feltetted a képeket :P :P :P :lol: :lol: :lol: Feltegyem én??? :roll:

Ági!
Milyen volt Parajdon??? Már biztos otthon vagytok, miért nem jelentkezel??? Sajnálom, hogy nem tudtunk talizni, sajna csütörtökön sem volt esélyünk rá, mert későn, fél 11 tájban indultunk itthonról... :roll: Remélem, lesz alkalmunk bepótolni :D

Emese! Zsuzsa!
Ti is rég jelentkeztetek... :roll: Ugye minden rendben, "csak" nincs időtök?

Közben megint visszafektettem a lányomat, most "olvassa" az Iciri-picirit :lol: :lol: :lol: Remélem, belealszik :wink: :roll:

Most megyek, ledőlök én is egy kicsit, hátha lesz olyan szerencsém, hogy szundíthatok is egyet :wink: Ettől az időtől úgy elálmosodtam :roll:

Írjatok sokat!!! :D

Szép hétvégét mindenkinek!!! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Koszi a bokokat lanyok! Ami a hasonlosagot illeti, legtobben azt mondjak, mindket gyerek a ferjemhez hasonlit inkabb, belolem csak keves van. Bezzeg a ferjem kek szemet egyik sem orokolte :D , de azert nem panaszkodom, mert mind a kettonek gyonyoru szeme van.
Mi is eltuntunk egy ideig mert gyonyoru ido volt itt felenk es igyekeztunk minel tobbet a szabadban ulni: kirandultunk, setaltunk, jatszodtunk a parkban, kacsakat etettunk a tavon.
Nandi imad kint lenni, eddig csak akkor mentem mind a ket kicsivel ha az apjuk is itthon volt (egyutt mentunk), most azonban mar belejottem, veszem a babakocsit, beleteszem Kincsot, Nandi fogja a babakocsi fogantyujat, aztan indul is a kis karavan :wink: (a plussz kiloktol is meg lehet ilymodon szabadulni)! Amugy Nandi jo fiu, csak most epp a feleselos periodusban vagyunk (barmit mondunk neki, valamit mindig visszafelesel, 80%-ban megcsinalja amire kerjuk, de akkor is mond ra valamit). Legtobbszor ugy kezdi "de anya ...", vagy "jo, csak ..", en meg erzem hogy kezd foni az agyam. Es a java, gondolom, meg csak ezutan kovetkezik!
Kincso baba ugyesen eszik mar mindenfele pepeket, a gond csak az, hogy 2 napja rajott, hogy a kajaval lehet kopdosodni is es az "nagyon jo moka" (ahogy a fiam szokta mondani), ahogy beteszem a szajaba az etelt, egy "brrrrrrr ... prrrrr" szeru hangot hallat es ettol a kajat eppen az en szemem koze vagy a tiszta bluzomra kopi :lol:. Ezen aztan szuperul szorakozik.
Hat ennyi magunkrol egyelore.
Edit, egy masik topikban talaltam egy szuper csirkecombos receptet toled, amit a hetvegen el is keszitettem es hat nem kell neked mondjam milyen fincsi volt. Leci, nekunk is irjal recepteket, ne csak oda tul :wink: .
Meli, a kepeket elnezve ti is szuperul szorakoztok es jo hogy vannak Tundevel kb. egykoru kicsik akikkel el tud jatszani. Nekunk is van 3 unokateso, de sajnos messze vannak es eleg ritkan talalkozunk. A parkban meg legtobb kisgyerek roman, igy Nandi nem igazan ert semmit (egyelore csak egy par szot tud romanul) es allandoan kerdi "anya, mit mondott?", vagy barmit mondanak neki , o csak bologat es azt mondja "da ... da". De neha szerencsenk van es talalunk magyar gyerekeket is, ilyenkor nem tagit melloluk es boldogan mondja "magyarul beszel".
Akkor jojjon egy par kep is:

Kép lefekves elott

Kép Nandi csuszik

Kép Kincso ugyesen ul a kadban

Kép Kincso imad autozni (vegig alszik)
babucki
 
 


Sziasztok,

Hat itt vagyok en is kicsit elvesztem!
Parajd az jo volt es szuper is!Sajna Melivel es Edithel nem sikerult taliznom! :(
Sajnos az utolso napon Jazminon en nem tudom elkapott valami bacit vagy csak a banya hatasa de a lenyeg eleg beteg lett csunyan kohogott folyt az orra es lazas is volt!
Hetfon mar jelen voltam a doki rendelojeben kaptunk antibiotikumot Zinnat-ot mar elore feltem tole mert tudom mennyire utalja az izet, eroszakkal adtuk be neki mindig!
Elso 2 nap meg ment valahogy etvagya az nem igen volt de hat a betegsegre fogtam!Aztan harmadik nap mar kezdett menni a hasa is es kihanyta a gyogyszert meg a tejcsit mert harom napja annyit evett csak!
Viszamentem a dokihoz irt fel inekciot persze fenekbe mondta eroltessem a kajalast!De hat mondjatok meg hogy eroltessem bele egy majdnem 2 eves gyerekbe a kajat!??Szoval ki voltam ,2 nap mulva pedig felhivtam hogy tovabra is megy a hasa es hanyingere van a gyereknek!Es erre akkor mondta vigyem akkor a korhazba hogy, adjanak perfuziot neki!Na szep mondom es hat bementem vele 5 napig ultunk bent!Nem volt konnyu de mostmar jol van nagyjabol.Csak azt nem ertem hogy, ennyi gyogyszeres kezeles meg ntibigyo utan miert csorog meg mindig picit az orra!Aaa elegem van mar!
Na remelem nem farasztottalak le benneteket nagyon!
Most nem tudom mit mondjak hogy, ez a banyatol volt-e vagy nem azt hittem jobban lesz tole es nem roszabbul a baratnom a kisfiaval meg mindig bent van azota a korhzban, szoval nem tudom de lehet ki hagyom leg kozelebb!

Jovo heten szeretnek elmenni egy homeos dokihoz...haaat kivancsi vagyok ra!Edith te szedsz ilyen bigyokat szerinted bevalnak?!

Hat kb. ennyi rolunk!
Mondjak mar jot is, tegnap voltunk magyarba csak ugy ni szetnezni meg vasarolgatni Jazmin kapott uj gyerek ulest mert a regi az mar nagyon regi x@r volt!Es egy labbal hajthatos kis motort amit egesz nap nyuz meg aludni is vele akart!

Na jo azt hiszem lefekszem mert kimeritett ez a mai nap!Nagymamakat latogattuk! :lol:

Meg jovok teszek par kepet parajdrol!
Pusz nektek!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Remelem nem leszek sok!
Kép
Kép
Kép
Kép
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o9/Agy25/parajdiii6.jpg[/IM[IMG]http://i116.photobucket.com/albums/o9/Agy25/parajdiii9.jpg[/img]G]
Kép
Kép
Kép
Kép

:) :) :)

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Jaj, Ági, olvasni is rossz volt!!!

A barátnőd is kórházba került a gyerekkel? :shock: Akkor mégis a bányával kapcsolatos vlami jött elő, de szerintem nem a hatása miatt, hanem valamit benyaltak más gyerektől. A hatása kb most-ezután fog előjönni és úgy tudom, hoyg évente 2x ajánlatos, de legalább egyszer muszáj.

Ne haragudj, hány éves a doki, akihez jártok? Mert azért ez több a soknál, hogy csak amúgy dobálózik az antibiotikumokkal egy 2 éves gyereknek. Nem tudom, én nem tudnám elfogadni, mégha ő is az orvos. De valahoyg a józan paraszti eszem nem engedné, hoyg higgyek egy ilyen orvosnak. Mert gondolj bele, benyaltak valamit, ami egyáltalán nem valószínű, hoyg bakteriális eredetű, hanem vírusos fertőzés. Fogalma sincs, hoyg mi okozza, de ő bezinatozza a gyerkőcöt, és a szülők, merthát meg akarják gyógyítani, bele is kényszerítik, hiszen az ORVOS mondta! De semmi vizsgálat, semmi antibiogramma (antibigyót csakis ennek elvégzése után lenne szabad felírni), sem garatváladék-vizsgálat, csak úgy, nesze AB. Aztán nem használ, lottózzunk egy másikkal. Végül "bevallja" (mert az, hoyg kórházba küldött, az tulajdonképpen ennek a beismerése), hoyg nem tudja meggyógyítani, de bezzeg addig kísérletezett. Azt nem tudja, hogyha hányik egy gyerek, nem szabad erőltetni az evést? Lázkor, hasmenéskor, hányáskor nem az étel a fontos, hanem a folyadék, hoyg ne száradjon ki a teste. Persze, aggódunk érte, mert én is ilyen vagyok, természetesen. tejet nem jó ilyenkor adni, bár én is adtam egy-egy kicsit tavaly Krisztának, mert semmi mást nem volt hajlandó elfogadni. Csak a tejtermékek méginkább hasmenésre hajlamosítják az amúgyis beteg szervezetet.

Na, Ági, ne haragudj, hoyg így kifakadtam, de egyes orvosok butasága szörnyen fel tud háborítani.

Amúgy a családomból egy példát még fel tudnék hozni ilyen hülyeségekre. Néném kisfia 4 éves. Télen szinte mindig beteg, hörghurut, tüdőgyulladás és társai. De szegény gyereket állandóan gyógyszerrel tömik, a kis szervezete egyszerűen képtelen harcolni a betegségek ellen. Nincs semmi immunrendszere éppen azéárt, mert a legelső betegségi jel ELŐTT már valami AB-t kap. Mondom, még nem is beteg, de ő már kapja. :evil: :evil:
Múlt héten a ballagsákor (húgomé) mondja néném, hoyg nincs Ospenem vagy Amixicillinem, mert úgy érzi, hoyg meleg a gyerek. :shock: :shock: :shock: :shock: Hát könyörgöm, a láz az szükséges és hagyni kell a szervezetet egy kicsit, hoyg harcoljon ellene!!! És ha már adni valamit, ne rögtön AB-t! Hanem létezik paracetamol, Nurofen és más LÁZCSILLAPÍTÓK.
Szóval, nagyon ki tudok akadni. És ha mondom, hoyg ősszel kezdjen el adni valami vitamint, immunerősíőt, akkor azt mondja, hát igen, kellene, de az úgysem ér semmit, úgyis beteg lesz, és csak az AB gyógyítja meg. És inkább nem ad semmit, mert drágák, de a gyógyszer aztán olcsó, tudod. :roll: :evil:

Az jó, ha elmentek homeopata orvoshoz. Bár a neten magad is utána tudnál nézni dolgoknak és gond nélkül adhatnád neki, mert nincsenek káros hatásai ezeknek a szereknek, de jobb mégis orvoshoz fordulni. Annál is inkább, mert kétféle homeopata gyógymód van: a tüneti és az alkati. A tüneti az az, amikor adsz bizonyos szert/szereket valamilyen tünetre/tünetegyüttesre, az alkati az az, amikor elmész az orvoshoz, lesz egy jó kis beszélgetés, amikor mindenről kifaggat és akkor anak függvényében ő döntö el, hoyg mit és milyen társításban, hígításban kell adni. Mivel Jázminnak elég gyakran voltak ilyen betegségei, szerintem nem árthat egy ilyen "kivizsgálás".

Van, aki azt állítja, hoyg nem használnak ezek a szerek. Nálunk eddig minden bevált. Én azona véleményen vagyok, hogy amíg nem muszáj, nem kell gyógyszerekkel tömni a gyereket. Kriszta múlt héten 39 fölötti lázat is produkált vagy két napig. De azonkívül, hoyg az orra folyt, ami még most is folyik egy kcisit, semmi más tünete nem volt. Kapott Nurofent, éjszakára paracetamol-kúpot és ENNYI. Szívtam az orrát és csepegtettem bele ser fiziologicot, hoyg tisztuljon. És még adtam párszor Oscillococcinumot. Addig, amíg nem volt egyértelmű, hoyg mi lehet (nem köhögött, nem hányt, nem lettek kiütései) addig csak magát a lázat próbáltam csökkenteni. És nem is lett semmi baja.
Persze, ha a doktornő azt mondta volna, hoyg hörög, vagy a tüdejében hall zajt, esetleg tüdőgyulladás, mandulagyulladás, akkor gondolkodás nélkül adnám a kiírt gyógyszert, de szerencsére az én dokinőm is inkább a természetes gyógymódok híve, legalábbis a dolgok kezdeti stádiumában.
Szóval, nekem ez a véleményem.
Remélem, hogy sikerül jó megoldást találni a homeopata orvossal és a kicsi drágának véget érnek ezek a szörnyű kórházlátogatások. :(
Nagyon aranyos kislány, és milyen édi, amikor puszilgatja (vagy csak akarja? :wink: ) a kishaverját. :)

Jövök még, képekkel is nagyon adós vagyok, de töltsétek meg az oldalt, hoyg könynen lehessen írni. Mire így megnyitom, szinte 10 perc eltelik, úgyhogy nagyon körülményes. De most már muszáj volt, amikor olvastam az írásodat! :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith, koszonom szepen az irasod azt hiszem eppen egy ilyen hoszra volt szuksegem hogy tenyleg elmenjek ahoz a homeopatahoz!
Igen a baratnom kisfia meg mindig korhazban csucsul de viszont a 3-ik kisfiu aki 3 eves lesz azon kivul hogy meg kohog egy kicsit semmi baja!
Hat igen en is utalom az AB-t adni es amikor csak laza van a nurofenen es az orrszivason kivul nem csinalok en se semmit de sajna mar mikor ennyire kohog es 2 nap aerosolozas utan sem javul muxaj az orvoshoz fordulnom mert nincs mit tegyek, annyira csunyan szokott kohogni hogy, az meg szinte nekem is faj!
Es ez december ota igy megyen minden honapban van valami...miota a szopit abbahagytuk!

Ma voltunk varosban intezem a 3-ik evemet eleg bizakodo vagyok remelem sikerulni fog, aztan pedig johet a 2 baba is...mar nagyon vagyom ra! :D

Edith, a naplotokban lattam a kepekt nagyon edesek a gyerekek!Meg a talizos kepek is jok nagyon Meliekkel!!!

Meg 4 vagy 3 hozzaszolas kell az uj oldalhoz!

Sziasztok!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Emese,bocsanat a kesesert!!!! :?

De szivbol kivanok Jankanak BOLDOG SZULINAPOT!!!, IGY MEG KESVE IS!!!

Kép
Kép

Kerunk kepeket a kis 2 eves holgyikerol!!!! :D :D :D

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Oupss a torta lemaradt!

Kép

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Gabi, meg neked is akartam irni hogy a ket gyerkoc nagyan szep es tunderi babak!
Kincso mar igazi kis holgyike! :) Jo a pancsizos kep!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: