Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! :D

Negyedik gyermekemmel vagyok terhes, a 21. hétben járok. Eddigi autónk (Opel Zafira) megfelelt ötünknek, de hat embernek már nem. Főleg, hogy 3 gyerekülés, plusz egy ülésmagasító is kell.

Kérlek, segítsetek, ha tudtok!

Köszi: Giggancs
giggancsxx
 
 


Szia!

Most hirdet a citroen egy 7 személyes autót, mondjuk elég drága de gondolom nincs nagyon más választásotok.

Kép

Kép
katus73
 
 


Giggancs!
Nekem a "Krájzler Vojadzser " tettszik nagyon. Hatalmas és kényelmes. Bocsi,de nem tudom hogyan kell helyesen leírni, de most nincs időm utánna nézni. :oops:
Gratula az "új" babához!!!
Majd mesélj mire jutottál :P
Flocika

Kép
flocika
 
 

 
 

Szia Giggancs!

Gratulálok a babához! Nálatok milyen a nemek aránya? Nálunk 3:1 a fiúknak.

Hány személyes a Zafirátok? Mi most vettünk egy B Zafirát pont azért, mert megszületett a 4. gyerek. Egy nagyival és három gyereküléssel+ülésmagasítóval is kényelmes, igaz ilyenkor csomagot hátra csak egy praktikus alakú bőröndben tudunk tenni.

Hosszabb turnéra majd veszünk egy tető boxot. Ha csak hatan utazunk, akkor a 7. ülés helyén még a babakocsi, úti ágy+ a nagy bőrönd elfér, másik ülés mögött még egy kisebb bőröndnek is van hely.

Amúgy biztos klassz a "krájzler" is de a kategóriában a Zafira volt a legolcsóbb autó (több hónapos utánajárás, autó próbálgatás stb... után választottuk). Férjem szerint a Ford 7 személyese lett volna a másik esélyes, illetve a Mazda MPV, de itthon azt azt hiszem nem árulják.

Szia: i
iloly
 
 


Sziasztok :D

Köszönöm a válaszokat!

Katus!
Igazad van, nincs sok választásunk, de már gondolkodtunk használtba is, mert az 1-2 éves autók jóval olcsóbbak, mintha újonnan veszed.

Flocika!
Ez a krájler szimpi, mert tetszenek a tolóajtós autók! Már gondolkodtam ilyen tolóajtós kisbuszon is (pl. nissan, toyota).

Iloly!
Nálunk eddig 2:1 a csajoknak, picurka nemét még nem tudjuk.
Zafira tényleg jó, de lehet, hogy tolóajtósnál maradunk.
És ha heten ültök be, akkor kb mennyi hely marad a csomagoknak?
Mert kisbusznál marad elég sok, pl. babakocsinak, meg egy-két nagyobb táskának. És ez nálunk elég fontos, hogy legyen hely.

Puszz: Giggancs
giggancsxx
 
 


Giggancs,

Chrysler nekem is nagyon bejött, nézegettük is lelkesen egy időben a párommal, de aztán lemondtunk róla, törésteszteken nem muzsikált valami fényesen :( .
juci
 
 


Ezt az oldalt érdemes átböngészni :wink: :
http://totalcar.hu/nepitelet/
juci
 
 


Szia!


Nekünk Voyagerunk van, jó régi 91-es. A babakocsi viszont nem fér el, csak az esernyősre csukató. Ha lehet a Grand változatot nézzétek, elvileg az nagyobb.



Kriszti
Vendég
 


Kedves Giggancs!

Nekünk is a negyedikünk jön :) , mi szerencsére más a harmadiknál beszereztünk egy hétülésest. Peugeot 807-esünk van, tolóajtós :) , már öreg, asszem öt éves, de nagyon jó, semmi baja, heten kényelmesen lehet benne utazni, igaz, akkor a csomagoknak nem sok hely marad benne. De szerintem egy viszonylag kisebb babakocsi mellett egy rövidebb nyaralás cuccai még bepréselhetők. Amikor meg majd nagyobb nyaralásra megyünk, elég lesz egy esernyőkocsi is... :D Én egyértelműen a használt autóra szavazok!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Giggancs!

A csomagokról már írtam feljebb, babakocsit meg nem nagyon viszünk, ha heten megyünk. Egyébként is, nagy babakocsi nálunk max. fél évig van használatban, azután csak kicsi, ha meg már tud járni, akkor inkább hagyom menni a gyerekeket.

Giggancs+ Rita!

Ti nem írtok a 4. kisbabámat várom c. topikba? Kicsit halódik, pedig ott kifejezetten ilyen nagycsaládos témákat lehetne megbeszélni.

Sziasztok: i
iloly
 
 


sziasztok!

Rita!
Gratulálok a negyedikhez! :D

Megnéztem ezeket a kocsikat, a 807-es jól néz ki! :)
Én is a használtra szavazok! Férjem autószerelő, így ő legalább ért is hozzá! Nem úgy mint én... :lol:

Iloly!
Nekem nem sok időm van netezni, három gyerek mellett nehéz, nem tudom, mi lesz néggyel....
Meg hát eléggé haldoklik a topik! :(

Pussz: Giggancs
giggancsxx
 
 


Szia Giggancs!

Pont olyan lesz, mint amikor az első után jötta második, vagy a második után jött a harmadik. Nem tudom nálatok mekkora korkülömbségek vannak, (itt 4-2-2 év) de nekem mindig az első három-négy hónap a húzós, aztán mindenki megszokja az új rendszert. :lol: A nagyobbak meg úgyis segítenek sokat.

Szóval nem kell félni!

Szia: iloly
iloly
 
 


Sziasztok!
Még nem ismerjük egymást, ide most írok először.
Nyáron születtek ikreink, úgyhogy mi is beszerezrünk egy nagyobb autót, a korábbi normál kombi kicsinek bizonyult ikerbabakocsival, csomagokkal, kutyáról nem beszélve.
Vettünk egy Renault Grand Scenic-et, szintén hosszú keresgélés után, és nagyon beválik, igaz még csak egy hete van meg.
Normális az ára, hihetetlenül jól variálható, rengeteg jó megoldás van benne, műszakilag is príma.
Egy nem teljes felsorolás segítségképpen az "egyterű" és a "kompakt egyterű" típusokból:
Renault Grand Scenic, Renault Espace és Grand Espace, Citroen C8 és C4 Picasso, Opel Zafira, Mazda 5 (tolóajtós!), Honda Stream, Chrysler Voyager, Peugeot 807, Toyota Corolla Verso, Toyota Avensis Verso, Ford S-Max, Ford Galaxy, VW Touran, Mitsubishi Grandis, Land Rover Discovery, és még számos kisbusz, terepjáró.
A párom autókkal és autófinanszírozással foglalkozik, szívesen segít akár egy konzultációval is, hogy ne a kereskedők egyoldalú véleményét kelljen alapul vennetek!
Egy hasznos oldal a fiatal használtautók kedvelőinek: www.bemutatoauto.hu

Kép
baba888
 
 


Sziasztok!

Teljesen véletlenül keveredtem ide, engem a téma nem érint (egy babócánk van), de a férjem azt mondja, nagyon jó az új Fiat Multipla, 7 személyes, és a középső üléssor a tengelye körül elfordítható, azaz a két hátsó sor ülés egymás felé néz.
Azt, hogy a csomagtér mekkora, nem tudom. De döbbentem olvastam hogy a Chrysler Voyager-be nem fér be egy babakocsi??? Nekünk Ignisünk van és probléma nélkül befér a nagy Pierre Cardin, és még a csomagoknak is van hely.

Kép
mamy
 
 


Mamy!

A Renault Espace is ilyen, de ha jól tudom, menet közben az üléseket nem szabad megforgatni, biztonsági okokból (annak ellenére, hogy minden ülésnek saját öve van, tehát elvileg lehetne).
Ha jól gondolom, minden 7 személyesnél gond az, hogy 7 ülés mellett már nincs túl sok hely csomagoknak. Nekünk egy Renault Grand Espace-unk van, tekintélyes méretekkel, óriás csomagtartóval (ha csak 5 ülés van bent). Már számtalanszor bizonyított, minket is meglepve, hogy mit el nem tud nyelni, de 7 üléssel azért szűkös lenne egy nyaraláshoz...

Ennek ellenére én mindenkinek nagyon ajánlom az Espace-t, nagyon jó, megbízható autó.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

mi csak reménykedünk a nagycsaládban, de autóban azt hittünk a legjobb ár/érték arány a kisbuszoknál van.
A Ford legkisebb kisbuszát néztük, az 4 évesen 2 milla alatt van.

Miért nem kedvelitek azokat?

A Chrysler szerelése nem drága őrületesen? Félek az usa autóktól, de csak ezért, különben baromi kényelmesnek tartom őket.

v.

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
virnya
Pilisvörösvár
 
 


Sziasztok!

Nekem is 4 gyerköcöm van.Mi ugy választottunk autot,hogy minimum 10 évig a miénk lesz.Közben persze nőnek a gyerekek és egyre nagyobb hely kell nekik.Tapasztalat,hogy minimum méret ami kell az a WV Sharan vagy Ford Galaxi és a Seat Alhambra is ez a tipus.Külön ülések vannak benne,mindenki kényelmesen elfér benne és hát a csomagokkal sem volt eddig gondunk.
Nekünk Sharan van.Fogyqasztásról meg csak annyit,hogy 5,4-7,6 az átlag.Mi Szegediek vagyunk,elég sokat járunk BP-re a IX.kerületbe,tehát végig kell menni az üllőin,ami nem kis teljesítmény,onnan a Tűzoltó utcába és ha onnan egyenesen megyünk haza,akkor 5000Ft-ból megjártuk BP-et.Ha bóklászunk is ,akkor 6-8000Ft.Kb 300 km a táv.JA! 1,9-es a motor.

Sok örömöt kívánok a babákhoz!!

Révi
révi
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltűntem. Ugye jött a karácsony, takarítás, stb. Nagyon fáradt voltam.
Babával minden rendben. :)
Autóért a héten megyünk, végül a Peugeot tolóajtósa lett. Nekünk nagyon bejött. Remélem, beválik használat közben is.

Akinek kis korkülönbséggel születtek a babái :!:
Ti vesztek testvérbabakocsit? Nálunk eddig ugye nem kellett, mert 3-4 év van a gyerekek közt, de most "csak" 18 hónap lesz, és elgondolkodtam rajta. Mi sokszor szoktunk sétálni menni, és ugye a nagyobb még hamar elfárad.

Pusz: Giggancs
giggancsxx
 
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
szulokhaza
 
 


Sziasztok!

Jaj de jó "több"gyerekes kismamikról olvasni!!!!!!!!! :D :D :D
Mi a harmadikat várjuk (ennyi volt a terv,azt hiszem,itt be is fejezzük..). Szóval NEM véletlen gyerek lesz a 3. De ez sokaknak nagyon furcsa,mondhatni totál hülyének néznek,még a nővéremék is.., hogy "a mai világban" 2-nél több gyereket vállalunk...
Hát istenem,nem lesz mindegyiknek Nike cipője,de eddig még nem haltunk éhen.. :D

Mi 1 hete cseréltük le a Suzukinkat,2 éve vettük (WagonR),de hát 3 gyerekhez ugyebár kissé szűkös lenne. Gondoltuk,mire a 3. megérkezik áprilisban,addigra ő is beférjen..
Egy Skoda Roomstert vettünk. Tünemény egy kocsi! Mondjuk 4 gyerek már nem férne bele..,de így simán beférünk majd. Még a babakocsi is elfér hátul (Bergon...),pedig ezt még nem tapasztaltam meg. Óriási élmény..

Giggancs:
Írtam neked e-mailt,remélem,megkapod... A testvérbabakocsit meg akartam kerülni,de muszály volt venni egyet..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

BArbamami!:)

Nem kaptam levelet Tőled! Szerintem próbáld meg még egyszer, vagy küld el privibe!

Puszi: Giggancs
giggancsxx
 
 


Sziasztok! :D

Giggancs:
Küldtem privit... Nekem berakta az elküldött e-mailek közé :shock: .. Nem tudom,miért nem küldte el. :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szia!
Már megkaptam! :)
ha lesz egy kis időm, válaszolok.
Puszi
giggancsxx
 
 


Sziasztok!

Barbamami!:)
Küldtem emailt!
giggancsxx
 
 


http://cgi.ebay.de/Firstwheels-Zwilling ... otohosting

Remélem, meg tudjátok nézni. Valami ilyesmi testvérb.kocsira gondoltam. Persze használtan. (Németo.ban vannak ismerőseink, így meg tudnánk oldani postaköltség nélkül :D )

Mi a véleményetek?

Előre is köszi!
Giggancs
giggancsxx
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok a fronton, de úgy gondoltam leírom mi hogy oldottuk meg a sétát babakocsival. A korkülömbség a "nagyok" között 2 év 5 hónap, a kicsi születésekor a középső még csak 22 hónapos volt. Sokat töprengtem testvérbabakocsin is, mert az nekik biztos kényelmesebb, de mi egy babakocsira kapcsolható saját kerekén guruló fellépőt vettünk és azt nagyon élvezték is a gyerekek. (először a nagy - amikor a középső született - utána meg a középső - amikor a kicsi született)
Most már az sem kell, mert sétálnak vagy motoroznak, kerékpároznak a nagyok, a kicsi 1 éves, ő még babakocsizik.
Szóval azt érdemes megfontonod, hogy mennyit használnád és hány évig, mert én utólag nem bántam meg, hogy nem ruháztunk be egy testvérbabakocsira.
3bbmama
 
 


Sziasztok!
Mi is a negyedik babát várjuk, idén nyáron cseréljük a kocsinkat nagyobbra..... Aktuális a topic, úgyhogy örülök, hogy rátok találtam! Nekünk jelenleg egy Skoda Feliciánk van, imádom! Három gyerkőccel, csomagokkal (babakocsi és társai... értsd: kismotor, homokozóvödör és minden ami hihetetlenül fontos... legalábbis egy hat, egy két és fél, és egy egy éves gyermek számára) is jól elférünk benne. Mondjuk ha már a két újfoundlandi kutyánkat is vinni szeretnénk..... nos akkor jól jön egy tetőbox..... De hát, mozgalmas az élet....
Szóval, a párom nagyon alapos ember. Minden döntést alaposan előkészít, százszor megrág, és milliószor végig gondol... Gondoljátok, hogy egy ekkora beruházásnál nem így van?! Hetek óta autó teszteket olvasgat és lázas beszámolókat tart a legújabb fejleményekről.
Nálunk fontos szempont az ár. Gondolom ezzel ti sem vagytok másképp. Az 5-6 milliós autók szóba sem jöhettek! Vagy csak használtan. De azzal vannak aggályaim (elsősorban nekem). Új autónál igazán ami maradt, az a Fiat Doblo, és a mostani sláger a Dacia Logan MCV (kombi). Azt hiszem ez lesz a befutó. A közeli hetekben megyünk tesztelni... Ha érdekel, beszámolok a tapasztalatokról.

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

3bbmama! :)
Köszi a hozzászólást, tényleg érdemes a mai világban minden kiadást megfontolni!

Mandala! :)
Bár nálunk már megoldódott a kocsi probléma, de azért kíváncsi vagyok a véleményedre!
Mikorra várod a negyediket? Mi a nemek aránya?

G
giggancsxx
 
 


Giggancsxx: augusztus 24-re vagyok kiírva a pocaklakóval. Danika 6 éves múlt, Enikő 2 és fél éves, Gergő pedig most volt febr-ban 1 éves. :)

No, lányok jelentem kipróbáltuk az új Dacia Logan kombit!
Kb. 3 perc alatt belaktuk az autót....
A tapasztalatok:

Nos, nálunk a lényeg a méret és az ár! 7 személyes, igaz kis csomagtartóval rendelkező autó. A babakocsi (Graco Voyager) összecsukva simán befért, plusz még mellé egy-két kisebb táska. A második üléssor felett jópofa tárolópolc van kialakítva, ahova sok cucc befér (ruhák, pelusok, stb...). A leghátsó üléssor érdekes, de kényelmesebb, mint a második. Lábtér, fejtér elég nagy. A Fiat Doblo és a Zafira kényelmetlenebb (kisebb a hely), mint ennél a típusnál. Szélesre tárhatók az ajtók, ezért a beszállás nagyon kényelmes, még a gyerekek bepakolása is könnyen megoldható. Nem kell magasra lépni, és nem is kell túl mélyre ülni, mint pl. egy sportkocsiban (nagymama szállításakor ideális....). Minden biztonsági öv hárompontos, ami a gyerekülés bekötését megkönnyíti. Nekünk (2 felnőtt, 4 gyerek) teljes kényelmet nyújt.
Ami nekem nem tetszik, az az, hogy nem látok hátra a középső belső tükörből. Viszont a gyerekek csintalankodását frankón látni benne! :D
A párom szerint ez csak az én problémám, neki ez nem okoz gondot. De tény, hogy én tolatni nem sűrűn fogok tudni az autóval.... :oops:
Nekünk városi használatra kell a kocsi, autópályán nem igen használjuk. Évente kb. 20 ezer km-t teszünk meg vele. Ez viszonylag az átlag kétszeresét jelenti km-megtétel szempontjából. Három motortípussal kapható a 7 személyes, az egyik a benzines 1,6-os 8 szelepes, a másik a 1,6-os 16 szelepes, és a harmadik az 1,5-ös dCi, vagyis a diesel. Mind Renault motor, még a felirat is rajta van a motorblokkon. Mi ezek közül a diesel-t választottuk, mert igaz, hogy 2-300 ezerrel többe kerül, mint a benzines, de az átlágos 5 literes fogyasztás a szemben 8- 8,5 l-es fogyasztással, azt gondolom elég meggyőző. Nálunk kb. előreláthatólag 2 éven belül behozza az árát. A dieselt a párom kipróbálta, meggyőzőnek találta a városi forgalomban tett km-ek után. Ha valaki, főleg autópályán szeretné használni, akkor inkább az 1,6-os 16 szelepes motort ajánljuk, mert az erősebb és nagyobb a végsebessége is. Városi használatra azonban tökéletesen megfelel a diesel is. A férjem a Skoda Feliciával vetette össze a menetteljesítményét, és az a tapasztalata, hogy az 1,5-ös diesel nem marad el a Skoda mögött, sőt még talán fürgébb, nyomatékosabb is.
Az árak: gyakorlatilag 4 millói alatt klímával, vonóhoroggal, elektromos ablakemelőkkel, (elöl-hátul) központi zárral, és három év full garanciával (ami még hosszbbítható) kapható egy DIESEL. A mi elképzeléseinknek megfelelően 3,6 millióért van egy magasan felszerelt, vadonatúj autónk. Azt hiszem ez nem rossz!
Szerintem tökéletes, és a "sima" Logan tesztjei is elég jók, sok hibáról nem számotak be, akik használják. Ez pedig gyakorlatilag ugyanaz, csak nagyobb.....
Mi hosszú távra tervezünk a kocsival (nem szeretnénk két év után lecserélni), és nekünk fontosabb a megbízhatóság, az üzembiztonság, semmint a jól hangzó márkanév. Ja, és ha szeretnétek ilyen kocsit, siessetetk megrendelni, mert már most is csak augusztusi szállítással vesznek fel megrendelést, olyan nagy a kereslet.
Kb. ennyi, ha van valami kérdés, válaszolunk.

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Mandala!
Így leírás alapján tök szupi autót sikerült vennetek. És ennyiért ekkora autót biztos nem kaptatok volna máshol (főleg nem újat). Ügyesek vagytok! :D

Képet nem teszel fel?

G
giggancsxx
 
 


giggancsxx: Szia! Még nem vettük meg a szó fizikai értelmében. Csak érdeklődtünk. Kb 2-3 hét múlva jön össze a 100 e Ft ami a foglalóra kell. Az autót meg csak 6 hónap múlva hozzák, ilyen határidővel "dolgozik" a gyár. Sok megrendelés futott be hirtelen.
Felteszek néhány fotót, vannak ennél jobbak is, a párom talált párat. Én csak ezeket találtam, de ízelítőül ez is megteszi.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala!
Ez nagyon szupi! Nekem nagyon tetszik! jó választás! :wink:
giggancsxx
 
 


Szia Giggancsxx! A férjem ragaszkodott hozzá, hogy mellékeljek még egy fotót, mondjuk Téged már nem kell meggyőznöm, de hátha van még köztünk olyan, aki nem döntött. Ez a kép jól mutatja a helykihasználtságot, a belső teret a kocsiban.
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Szia Giggancs!
Olvasgattam a kocsikról itt, és már tudom, hogy nem aktuális, de azért elmondom. Mi ősszel vettünk egy Chrysler Grand Voyager-t, mert mi mindig sok cuccal utazunk. Mindenki lebeszélt minket a chryslerről, de mi mégis belevágtunk, és annyira örülök, hogy így döntöttünk. 7 személyes és még így is óriási a csomagtartója. Testvérkocsink van, az is elfér még a második sorban is az ülés előtt. A férjemnek régóta ez volt a vágya a sok gyerek mellett, és nagyon-nagyon jó áron vettük, mert szerencsénk volt. Pár napja nyílt egy óriási autókereskedés Fóton és volt pár ilyen "leértékelt" autó. És közben kiderült, hogy egy nagyon jó barát intézi. Amúgy nem tudtunk volna venni ilyen kategóriát, és 10 liter körül fogyaszt. És csodálatos!!!!!! Szeretnénk majd mi is még egy gyereket, és hosszútávra terveztünk vele.
Külön örültünk, hogy most volt szervizelésen és ódákat zengett róla a szerelő.
Mandala! Itt is találkozunk, gondoltam, hogy nektek is kell a nagy autó!!! Remélem, bejön nektek a Dacia, én egyáltalán nem ismerem, de amúgy sem értek az autókhoz!
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


muzsu: a Voyagert mi is néztük.... ha felébred a férjem és túlélem a mai napot (ebéd-vendégek jönnek.....), akkor jelentkezünk, most csak annyit, hogy nagyon befutó volt a Chrysler is. Most a Dacia vezet, sztem az lesz a miénk, de a Ti autótok is benne van (volt?) a kalapban, azt bizton tudom... Azért lehet, hogy még lesz kérdésünk róla...... :) És köszi a hozzászólást! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Muzsu: akkor néhány kérdés:
1. A tiétek a diesel verzió?
2. Mikori gyártású?
3. Mennyi kilométerrel sikerült megvennetek?
4. Ti hány kilométert tettetek már meg vele?
5. Mennyi volt az ára?
6. Magyar vagy külföldről behozott példány-e a "kicsike"?ű
7. Mit csináltak a szervízben (átvizsgálás, olajcsere, stb...), és mennyibe került?
8. Szakszervízben voltatok, vagy ismerős szerelő nézte át?

Ne haragudj, nem vallatás..... :) Csak még mindig elég képlékeny a dolog. Ha nem tartod nyilvánosnak a választ, pü-ben is megteheted. Köszönöm előre is!
Puszi: Piroska

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Szia Piroska!
Szívesen válaszolok, de nem mindenre tudok egyedül, majd megkérdezem férjet!
A miénk nem dízel, hanem benzines. Sokat voltunk már vele, mert anyáékhoz járunk Békéscsabára, meg azóta voltunk kirándulni az országban több helyen. Nagyon jó a fogyasztása, valamelyik nap 9,9 volt. Azt hiszem, hogy csak átvizsgálás volt, mert kigyulladt a szervíz felirat. Nem szakszervízben voltunk, hanem a saját szerelőnél, és teljesen elájult a kocsitól!!!! Négykerék meghajtás, tele extrákkal. És!!! A gyerekeket tisztába tudom tenni benne, nem kell valami koszos benzinkútnál bénáznom! Nekünk ez fontos volt a csabai utak miatt!!!
A többit megkérdezem, mert nem tudom pontosan!!!

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Valaki írta, hogy rossz volt a chrysler töréstesztje. Ez a régiekre vonatkozott, most már teljesen más. Az újaknál jó a törésteszt! Meg mindenképpen jó, hogy magasabban ülünk, mint az átlag!!!

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Muzsu: olyan jó olvasni Téged! Olyan nőcisen válaszolsz, mintha magamat olvasnám.... az a sok okossság amit írtam a Loganról, nem ám az én fejemből pattant ki... én is kb. addig jutok, hogy szép a színe, meg h. jól elfér a babakocsi, meg h. nem látok hátra tolatásnál, meg h. a gyereket tisztába utom könnyen tenni a hátsó ülésen.... a férjem diktálta az észt...... :)
Akkor várom a férjed okos válaszait.... nem is én, mert engem meggyőztél... a férjem inkább a technikai adatokra kíváncsi... amiket priviben megírtam... azok érdeklik főként... én csak gépeltem, az igazgató úr diktált..... :)
Na, pussz, és várom a fejleményeket!

jó éjt, megyek tente, csak bekukk volt... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Piroska!
Elfelejtettem megkérdezni a férjemet, bocsi! Ma nincs este, de majd pótolom!!!! 98-as egyébként a kocsi!
Én még vezetni se tudom, úgy hogy gondolhatod, mennyire értek hozzá.......
Puszi, Zsuzsi

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Muzsu,
sajnos az újaknál még rosszabb :( :
http://totalcar.hu/tesztek/tores/grandvoyager/
Pedig még mindig sóhajtozom utána, annyira szép, és nagy, és kényelmes... de maradunk az Avensis Versonál.
juci
 
 


Kedves Fórumozók!

Szombaton 5-kor Szalóki Ági énekel a Szülők Házában, gyerekeknek, és
felnőtteknek egyaránt élmény lesz, mindenkit várunk.
Több info: http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html
Ági ezúttal zenész-barátai társaságában, Lamm Dávid gitár-, és Pálhegyi
Máté fuvolaművésszel lép föl. Nem érdemes kihagyni!
szulokhaza
 
 


Sziasztok!

Először is egy kis helyesbítés a Fiat Multipla 6 személyes! A Fiat palettáján igazán széles a kínálat családi autó terén.
5 személy: Fiat Linea - Fiat Doblo - Lancia Musa
2008 őszétől ÚJ Fiat Fiorino
6 személy: Fiat Multipla
7 személy: Fiat Doblo
8 személy: Fiat Scudo - Fiat Ducato
9 személy: Fiat Scudo - Fiat Ducato.
A Multipla üléseit 10 cm-el ellőre-hátra lehet mozgatni, tehát a csomagtartó mérete változtatható. A Doblo harmadik sorában NEM kisebb a lábtér és a csomagtér, mint a Sharan-Galaxy-Voyager változatoknál csak fele annyiba kerül. Amennyiben nagyobb csomagtérre is van igény, ajánlom a Scudot. Tudtátok, hogy ha rendelkeztek nagycsaládos igazolvánnyal ( vagy nem ) NÁLUNK akár 10-15% kedvezményt kaptok Új Linea-Musa-Multipla-Doblo-Scudo-Ducato vásárlása esetén :?: Amennyiben bárkit érdekelnek a legkedvezőbb vásárlási lehetőségek, üzenjetek bátran, SEGÍTEK :!: siker23@citromail.hu
b.gy
 
 


Sziasztok! :D

Nekem még nincs nagycsaládom, még csak az elsőnél tartunk.
Érdekel, hogy milyen autót javasoltok egy gyerekesnek, ami nem túl nagy, de elfér benne egy b.kocsi (Quinny), meg csomagok is, ha netán elutaznánk.
Nagy autó kizárva, mert főleg én használnám városban, én meg nem vagyok túl profi vezető :(
Meg fontos az ár is, max 3 m-t tudunk rászánni (ezt is főleg hitelből), tehát új kizárva :( Sokakkal ellentétben, én inkább újat vennék, ha tehetném, mert azt kezdetektől én használom, tudom a bajait, stb. Nem egy ismerősöm ráfázott már a használttal, akármilyen jól is nézett ki, meg akárhány szerelő megnézte :(

Előre is köszi a válaszokat!

üdv.: Malacka
malacka*
 
 


Helló Malacka!

Amit ajánlani tudnék:
Fiat Grande Punto.
Fiat Linea.
Fiat Doblo.

Ami miatt az új autót ajánlom az általad említett hitelre vásárlás, új gépkocsi esetén a kamat akár a fele is lehet a használt autóéhoz képest. Amennyiben bővebben érdekel bármely modell, üzenj nyugodtan, segítek!

Üdv
b.gy

Kép Grande Punto Kép Fiat Doblo Kép Fiat Linea
b.gy
 
 


Bgy!

Köszi a választ, de tulképp én tapasztalatokra vagyok kíváncsi :roll: Már majdnem az összes márkát végignéztem/tük, melyiknél melyik típus jöhetne szóba, de ugye az sok utánajárás, meg vmelyik márkaszervíz nincs is a közelben...
Ezért kellenének sajánt tapasztalatok olyan kismamáktól, anyukáktól, akik a picivel sűrűn autóznak!

Remélem, olyan válasz is érkezik! :)
malacka*
 
 


Senki??? :cry: :cry: :cry:
malacka*
 
 


Szia Malacka!

Nekem ugye pont nagyautó kellett anno (amit azóta is imádunk :) ), de azért megpróbálok segíteni.

Anno, még kétgyerekesként volt egy Daewoo Lanosom, ferdehátújú, ötajtós, nagyon szerettem. Két gyerekkel ideális - még utazni is (tetőbox-szal meg nyaralásra is jó).
Ez az olcsóbb kategóriás autók közé tartozik, olcsó fenntarthatóság, és keveset fogyaszt - még városban is. (az enyém 1,4-es benzines volt).

De ajánlom a www.totalcar.hu/nepitelet oldalt, sokat segíthet a választásban!

Férjemet megkérdeztem, milyen olcsó kategóriás autók vannak még: Suzuki Swift, Wagon R+, Kia Pride, Chevrolet Spark, Lacetti, Citroen C3, Toyota Aygo.

Na, hirtelen ennyi. Ha van kérdésed, írj. Megpróbálok majd hamarosan benézni! :)
giggancsxx
 
 


Kíváncsi vagyok, megjelenik-e az aláírásom :oops:

Giggancs + Bíborka, Bianka, Bercel és Bereniké
giggancsxx
 
 


:lol: :lol: :lol:

Giggancs + Bíborka, Bianka, Bercel és Bereniké
giggancsxx
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: