Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi a hibákért

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Dana
De jó felőletek hallani!
Brigi is sokat nyávog, affektál, pöszéskedik. Ez nálunk egyértelműen a bölcsi hatása. Mostanában már többé kevésbé megint tud értelmesen beszélni, kívéve ha el akar valamit érni. :wink:

A közösre válaszoltam a bezárkózásról. Amúgy most nem leszünk elérhetőek csütörtökig, úgyhogy ha megy a csapat jelezzetek valahogy! :)
lora7
 
 


sziasztok

szia lora :wink:
(tegnap összefutottunk az utcánkban, n jó volt látni és beszélni pár szót soron kívül)

zárt fórum
nem hiszek benne, hogy jelentősen javítana az írási lelkesedésen, de nem ellenzem, amennyiben van aki(k)nek ez tényleg számít.
amit fontosnak tartanék mielőbb, az a közös gmail jelszavának megváltoztatása, így nem sokat ér a titkosság, ha olyanok is beléphetnek, akik fél éve v még régebben nem is írtak, v csak egy-két hétig/hónapig voltak egyáltalán fórumtagok. bevallom, ez engem jobban zavar, mint ez a nyilvános fórum.

szeretném, ha azt is átgondolnátok, h egy esetleges zárttá válásnál ki lehessen fórumtag. mármint nyilván nem akarok senkit kirekeszteni, de úgy gondolom, h ott tényleg csak az legyen jelen, aki tenni is képes vlmit a közösségért (= aktívan ír, nem csak olvas). rem, érthető, mire akadok kilyukadni, nyilván nem konkrét hozzászólásdbszám/hét-re gondolok :lol:

háztájik
10 napig éltem az egyedülálló anyák életét (férjem kórházban volt), háát minden elismerésem. gyereket reggel bölcsibe vinni, utána rohanás dolgozni 8-ra, majd munkából korábban elkérve magam irány budakeszi, a kh, majd haza és kezdődik a gyerekműszak (még szerencse, h az anyám du elhozta a bölcsiből kelét). és emellett ugye minden rám maradt, bevásárlás, mosás, főzés, csekkek, játszótér... szvl tényleg elismerésem annak, aki ezt életformaszerűen csinálja :roll:
mától otthon lábadozik keleapu, úgyh legalább a kh-ba rohangálást megúszom

szobatisztaság
gyakorlatilag a legelején volt 1-2 baleset, azóta semmi, sőt most már az időnként ráadott pelust (alvás, hosszabb utazás) is szárazon veszem le róla. ill két napja véletlenül bepisilt játék közben, de még csak leszidni se tudtam szegényt, mert saját maga annyira kiakadt, h sírvafakadt, nekem kellett vigasztalnom, h nincs semmi baj.

korabeli gyerekek
kele ink a nagyobbakhoz húz, a kortársaitól javarészt tart :? pedig aztán ő igen korán megszokhatta a gyerektársaságot :twisted:

büntetés (v erre már reagáltam egyszer? :oops: )
egyelőre nincs ilyen, ha vlmi olyat csinál, amit nem helyeslek, akkor rászólok, ha csakazértis folytatja akkor olyanokat mondok, h
"kele, ezen sztm ne vesszünk össze", "kele, össze akarsz veszni anyával?" és így tovább. visszaolvastam, így írásban nem tűnik gyilkosnak, de van hozzá egy hangsúly :lol:

majus3
 
 

 
 

Hali,

éngemnek nem küldött az anyatanya aktiváló linket (a spam-ek között sincsen), úgyhogy addig ideírok.

Szóval a viharok okozta net ingadozások miatt veszélybe került a hétvégén a reggeli mesenézés. tv nincs, mese dvd nincs, csak a mese tv-ről szoktuk nézni a Mazsola és Tádét, és az új kedvencet, Zénó a gyurmaembert.

nem maradt más, mint keresni valamit a szgépen, ahol a volt egyszer egy élet című francia rajzfilmet találtam, amit azért mentettünk le, hogy tutira meglegyen, mert amit tudunk biológiából azt abból tudjuk (csoda, hogy lett egy gyerekünk :twisted: )

van benne egy rész, ami nélkülöz minden vidámságot, és Sebi mégis következetesen felröhög. ma délután odaültem mellé, hogy megfejtsem a rejtélyt. A kulcsmondat: "na akkor én itt most kiszállok!"...röhögés...Sebi: azt mondta, hogy kuki szálak, hö-hö-hö! :roll:

Ezzel csak azt akarnám kérdezni, hogy nálatok is a kaki, pisi, puki, kuki témakör jelenti a humor netovábbját? Ez életkori, vagy inkább az ovihoz köthető?

Május,
férjednek jobbulást, majd a részleteket a zárton, ha már ennyire arra tendálunk.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Jó reggelt, nekem sem küldött aktiváló linket az anyatanya tegnap reggel óta... de akkor nem én csesztem el valamit ezek szerint :wink:

Májushoz hasonlóan én is fáradt dühösen azt szoktam kérdezni: (pl nem hajlanó kezet mosni) "most komolyan megvárod amíg ordítani fogok?" Erre Boldi: "Igen, ordítsál" (na erre mit lépjek? azt hittem, h ez majd a tinédzserkorban lesz, meg a gyengekezű gimis tanárnők járnak így néha fegyelmezés közben..)

Sno, humor: életkorinak nem mondanám, Boldiapu jól szórakozik az ilyesmin, Boldi még csak mértékkel (és lásd Meli nagypapa)

Tegnap azzal várt a bölcsis néni, h nem adott rá pelenkát, úgyhogy nem akartam elrontani, de semmi. Könyörögtem hazaérkezéskor, h mindketten pisiljünk, de csak én voltam hajlandó, ő tiltakozott, h nem kell, majd egy perc múlva összepisilte magát. lehet, h nem is érzi, h kell? Remélem nincs vele semmi gond.. mondjuk nem túl taktikusan leüvöltöttem a fejét, de biztos értitek, nem azért mert bepisilt, hanem mert hisztizett és nem ült rá megpróbálni..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Halihó!


Nekem sikerült belépni a fórumra, de én már egy másik fórum miatt korábban már regisztráltam......

Ágiboldi,
Nem akarlak ismételten megnyugtatni, de nálunk dettó ugyanez volt. Azt nem tudom, hogy mennyire érzik, hogy kell-e nekik, mivel Áron is mondta, hogy nem kell pisilni, aztán két perc múlva iszonyatosan összepisilte magát :evil: És én is ezen akadtam ki, mármint azon, hogy miért nem volt hajlandó két perccel előtte kis türelemmel ülni azon a nyomoronc bilin. :twisted: :twisted: Nálunk azért voltak sikerélmények is, amikor hajlandó volt ülni rajta hosszabban. Esetleg próbáld meg lekenyerezni valamivel, pl csokit, vagy valami kis játékot kap, ha ügyes lesz. Ez működött valameddig, és hátha ez elég, hogy Boldi ráérezzen a dolog ízére :) Nálunk ez Áronnal sajnos nem vált be hosszabb távra egyenlőre. :evil:
A bölcsisnénik nem tudtak volna várni még egy kicsit egy melegebb időszakot?????????? Az nem volna túl jó, ha Boldi felfázna :evil: :evil:

Sno,
:)
Szerintem is inkább nemhez kötött a dolog :twisted: Bár Áron még nem csinálja, de ami késik, nem múlik..... Sebi előrébb jár ebben is :)

Május,
Jobbulást a férjednek!
Nálunk is pont napokban volt hasonló dologban részünk, Áronapa beteg lett, kórház.... Hát baromi nehéz időszak volt. És még mindig nem tudni, mi a baja. Ha érdekel részletesebben Benneteket, akkor majd a zárton. Hála, anyukám eljött Szegedről, különben megzakkantam volna. Az egyik nap bevittem a gyerekeket is, hát az sem volt könnyű menet, bkv, rengeteg gyaloglás.......

Fegyelmezés: én sz@r anya vagyok, néha eljár a kezem :( És sajnos néha a fejére is ütök :( Egyszerűen megint hullámvölgyben vagyunk, a türelmem nuku, Áron ismét hisztisebb, mint pár hónapja (Áronapu betegsége nyílván nagyban hozzájárul mindkettő dologhoz). És igaza van Melinek, amíg én magam meg nem nyugszom, addig nem javul a helyzet. Persze, azon nyomban megbánok mindent, az erőszak nem old meg semmit, de akkor már késő :( Akkor egész nap lelkiismeretfurdalásom van.
Az ordítozás nem sokat segít. Ami bejön néha, az a büntetőszobába elvonulás ............................. pár perc, és kijön, mintha semmi sem történt volna.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!

Tanya lassúság okát nem tudom, nem értem és ha ki tudok valamit bogozni, jelentkezem.

most pl nekem be sem jön az oldal, de erősíts meg Helga, ez nem jellmző rá!

nanica
 
 


Nekem bejött az oldal, és Rita is bejelentkezett.
Hogy mennyire lassú, azt nem igazán tudom, mert viszonylag ritkán látogattam, bár akkor nem volt gond vele sosem.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Hali!

Látom nem csak én kűzdök az Anyatanyán a regisztrációval. :D Küldtem hibabejelentőt, elvileg egy héten belül(!) válaszolnak. :lol:

Türelem: én nagyon a végén vagyok, ha lene Lipót, már meglenne a beutalóm. Gergő hajmeresztő dolgokat talál ki, ÁLLANDÓAN MINDENT szétpakol, kiborít, de ha két perce raktam össze, akkor is, és többször is egymás után, nem tudom miért. Ráadásul folyamatosan zaklatja Rékát, ugrál, rohangál körülötte, míg meg nem üti (ált-ban azért nem direkt, de bántani is vicces a kisebbet). Gondolom feszegeti a határait, vagy mittudomén, már nem is érdekel. Iszonyatosan lefáraszt, bármit mondunk neki, direkt az ellenkezőjét csinálja, vagy csakazért is csinálja amit nem kéne. Tegnap pl. annyi vizet locsolt ki a kádból (pedig tudja, h nem szabad), hogy kifolyt a fürdőszobából és eláztatta a közlekedőben (vagy mi) a szőnyeget. Komolyan az agy megáll tőle, és nem érdekli semmilyen büntetés (na jó, még nem vertük meg - még). Ha elküldöm a másik szobába büntibe, ahogy a pszicho néni javasolta a tv-ben, akkor ott tör-zúz, de úgy, hogy egy perc után én nem bírom hallgatni, és rárontok ordítani, szal nem mondanám, h épp megéljük az idillt. :?
Most pl. a hungarocell (vagy vmi hasonló) gyöngyös ülőpárnát nyitotta ki, és persze kijöttek belőle a gyöngyök...szerintetek?
pedig csak 5 percre ültem le írni. ÁÁÁÁááá!

Megyek gyöngyözni.... :x :x :x
Vendég
 


Sziasztok!

Sno

Csatlakozom hozzád.
Ne is mond,Laura pont ezeket a szavakat ragozza,vagy told hozzá még más szót.
Már Én is elgondolkodtam ez mitől van.
De szerintem az óviból hozza haza,míg bölcsibe járt ilyet nem hallottam.
Most pl.nagyon foglalkoztatja ki "nunista" és ki "kukista"
Most új szokása hogy összefonja a kezeit és felemelt fejjel mondja nem vagyok a barátod!Ma pont mondtam,hogy akkor Én se vagyok a barátod,erre mondja de vagyok a barátod.Ezek szerint tudja mit mond.
Olvastam a híreket,felétek tényleg nagy vihar volt.Vagy még van?

Ágiboldi

Jó pofa fiad van.Nekem még ennyire gyorsan nem reagál pár dologra.
Szerintem ne erőltesd a pelus levételt ilyen időbe,csak ha sok időd és türelmed van.Nyáron 1 hét alatt a nagy melegbe leszoktatod majd.
Dani és Laura is így volt.Igaz Lauránál azért kitolódott rendesen,nekem is voltak tűrés határaim.
Most inkább az zavar,hogy óviba elmegy kakilni és se a dada se az óvónéni nem nézi meg kitörölte-e rendesen a popsiját. :twisted: Este meg mutatja kakis a bugyija.

Helga
Két gyerekkel egyedül levés tényleg nem hangzik olyan jól.De ilyenkor vesszük észre mennyi mindent tudunk egyedül is megcsinálni.Igaz sok méreggel együtt.

Pann
Igazi aktív fiad van.Rékával milyen kapcsolata van?Jól elvannak?

Május
Te a türelem minta anyukája vagy.Én néha ilyen türelemmel nem tudom elmondani,ha rosszat csinál.
Főleg Dani nyugodt természete után.
Nekem új,amiket Laura produkál,még a boltba a hiszti is.
Barátnőm mindig mondja legalább megtudom milyen ha gyerekem van.
Óviba már jártok?

Tegnap vizsgáztam és még kedden,szerdán.Már alig várom vége legyen.Az idén valahogy nincs sok kedvem tanulni.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


úgy látom, nanica eldöntötte a szavazást :lol:
én is próbáltam regisztrálni (tegnap) de azóta sem kaptam aktiváló mailt. írjak én is a hibabejelentőnek, v ez normál reakcióidő?

dana
n kedves vagy, ezt el kéne mentenem vlhova, h időnként újra (és újra) elolvashassam: Május Te a türelem minta anyukája vagy.
pedig sajnos nem, csak úgy látszik pontatlanul fogalmazok :wink:

pann
hungarocellgolyó? lehet, h én ink elköltöznék, mint ágiboldiék egyszer majdnem, amikor véletlenül eltört egy pohár a konyhában :twisted:
részvétem, én nem is tudom, mit csinálnék. n sokszor eszembe jut egyik kedvenc középiskolai tanárom, aki mesélte, h nagyot nézett az egyik pedagógia vizsgáján amikor az volt a szituációs gyak, h meg kell büntetnie egy gyereket, de az nem adja oda az ellenőrzőjét, sőt hozzávágja. a kérdésre, h mit csinál ő ilyen helyzetben, azt mondta, h semmit, ilyen helyzetbe ő nem kerülhet. nekem ez akkor n tetszett és vlh a gyereknevelést is így képzeltem el, de már látom, h ehhh..
kele alapból n jól kezelhető gyerek (nekem), de már én is belefutottam hasonlóba, h mondok neki vlmit és nem csinálja, nem szedi össze a kiborított ceruzákat, nem jön öltözni,stb. igyekszem nem dramatizálni ilyenkor a helyzetet, hanem elütni vlmi viccel és vlh kipaszírozni belőle, h mégiscsak megcsinálja amit kértem. mert nyilván ez meg az én hülyeségem, de ha már kimondtam vlmit, akkor abból nem engedek, szvl nem könnyű ez egyikünknek sem, asszem :lol:

popsitörlés
ezen én is kivagyok. mostanában, h kele ilyen ügyes a szobatisztaságban, az elmondásából az derül ki, h csak szól a gnőknek, h wc-re megy és egyedül megy ki. ami okés, de a fenekét nem tudja kitörölni egyáltalán. szvl nem értem, h ezt h vehetik ilyen lazán. nyilván nem egyszerű egy csoportnyi gyereket kísérgetni, de azért megtaníthatnák őket erre is (ha szerintük ez már elvárható egy háromévestől). arról nem is besz, h sztm időnként nem ártana az egész folyamatot ellenőrizni (khm, kézmosás)

thelga
te jó ég! jobbulást a férjednek!!!! én mindenképp szeretnék majd részleteket hallani!
gyerekverés
elméletben ellenzem, de sajnos volt már, h megszorítottam a karját :oops: alapból nem gondolom, h egy-egy seggreveréstől összedől a világ v a gyerek lelke, leginkább azért igyekszem utolsó leheletemig küzdeni ellene, mert mindig az jár a fejemben, h mit tanítanék neki ezzel pl. konfliktuskezelésből..

ágiboldi
és boldi h állt ahhoz, h nincs pelus? nálunk úgy volt, h eleinte csak a bölcsiből hazáig volt gatyában, aztán otthon ráadtam, majd apránként nyújtottuk az időt. tudom, h bazi idegesítő, h nem pisil, amikor annyira egyszerű lenne (és én nem is értem, h miért nem, mert keléről pl konkrétan kiderült, h tudja irányítani), de úgy látom, náluk ez vlmi számunka ismeretlen metódus alapján mehet :lol: :lol: legyél még türelemmel, legalább addig amíg jön a jóidő :wink: esetleg próbáld meg azt (ez is saját pl), h mondjuk este fürdés előtt veszed le, de csak 15-20 percre és elmagyarázod neki, h most fürdésig v nincs pisi, v csak bilibe/wcbe. 3. tipp (bocs, n belendültem :lol: ) nekünk bejött, h két bili is van, úgyh lehet a szobában is pisilni (tv-nézés közben :oops: ). ráadásul az egyik zenél is (elhatárolódom a dologtól, nagypapi vette), kelének ez is n bejött az elején.

bocs az okoskodásért, n jólesett 8)

majus3
 
 


Sikerült tegnap óta regisztrálni valakinek? Nekem sem küldött a tanya aktiválót. :(

Sno
Nálunk max. a puki a vicces. De ez a mi hibánk. :oops:
A nemiséggel való foglalkozás sztem életkori sajátosság, Brigit is időnként foglalkoztatja kinek mije van. :oops:

Felvették az oviba!!! Így ha minden okés, jövő tavasszal mehetünk. Tartják a helyet nekünk! Úgy örülök! És nem éreztem most semmi negatívumot a dirinéni részéről, úgyhogy remélem a hangulattal sem lesz gondunk.
lora7
 
 


Sziasztok!

Bocs, hiába döntöttem, nem megy... maradunk? :lol:

Szóval nem tudom, miért nem reagál a tanya, én is írtam már moderátornak, gondolom el van havazva az újszülöttje miatt. Remélem hamar lesz fejlemény.

nanica
 
 


hahó,
Május, jegyzeteltem :lol: mindent sorban kipróbálunk.

De!! nem akarom elkiabálni, de tegnap 2x is sikerült! A bölcsiben sikerült, és ettől büszke lett és otthon is hajlandó volt szólni. Ebből kettő vaklárma volt, ill. egyszer kaka a gatyába (amiről kiderült, h vicces, és ezt mostantól így akarja, mert bele lehet dobni a wc-be és lehúzni.. no comment)
Én úgy örültem mikor szólt, nem is gondoltam, h ennek ennyire lehet örülni! Vagy megy el az eszem..?

És egy bicikli is be van ígérve a pelenkátlanságra (még jó, h csak úgy simán nem vettünk :roll: )

Pann, elképzeltem a szitut, igyá' valamit!

Anyatanya nekem se sikerült, nem túl jó cégér h egy sima újszülöttől így megzavarodnak :lol: mint mikor a fodrásznak szar a haja.

Lora, gratula a bölcsihez! Akkorhát mégis jó fejek!

Férjeknek jobbulást, engem is érdekel Helga hogy mi volt. Kitartás! (én nem megvertem a gyermeket, de olyan csúnyán beszélek vele néha, h szörnyen restellem, és főleg azért mert így nem beszélek mással, ő pedig a legkevésbé érdemli, na ez így kicsit bonyolult lett)

Dana, jóég, még tanulsz is!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Na,maj'csak idejutok néha.
Nekem mindegy,megyünk,vagy maradunk,de bevallom ide jó írni.

Minden férjnek jobbulást és minden anyának kitartást.Én is kivagyok kissé,bár unokatesóm most jól kiröhögne....Szóval G taknyos és fogzik és 2x kel éjjel,én me mint aki már ugye jól megszokta,h alhat éjjel...nos,n-n érzékenyen érint..

D-hez is sok türelem kell,bár iszony rám van ragasztva és sokat bújik,meg ölelget,de előtört egy új féltékenységi roham és néha szegény G szorul.Pedig imádja,puszilgatja,ölelgeti,de néha odasóz...

Szigor.Én üvöltök,meg csapkodok,dobálok.Amikor n felmegy a pumpa,pl.mikor hisztizik és a ruhámat ráncigálja(ezt soha,semmilyen körülmények között nem tűröm)akkor rácsapok a kezére.
És igen,én is egy bizonyos hangnemben megkérdezem,h most tényleg össze akar velem veszni???És persze mindig igen a válasz.De ha türelmesebb napom van,akkor közlöm halál higgadtan,h ha most azonnal nem fogadsz szót,olyan hangosan fogok veled veszekedni,ahogy még nem hallottál.Ha túl ideges vagyok,akkor kilátásba helyezek egy kiadós verést,ami kezd rutinná válni,de még sosem valósult meg.Így sajnos lassan hitelem vesztem ezügyben(is)

Kaka,pisi puki....lecsengett,mert nem reagálunk már rá,ill.Kiadta az édesapjának erről a véleményét,aki azóta meglepően normális dolgokra tanítja.


Ezt most elküldöm,aztán majd még jövök,ha tudok...

Kép Kép
meli1118
 
 


Ja,nem tudok az új vonalzókhoz fotókat feltenni,mert mindig túl hosszú az aláírás.N-n idegesítő,eddig simán befért....

Kép Kép
meli1118
 
 


Hahó, képzeljétek, 2 napja pisi szinten szobatisztaság állt be nappalra (két nap alatt egy pisi se csorgott be, hanem szól!) egyik napról a másikra!!! Tényleg, én el se hiszem, h mindenkinek igaza volt ebben, h ez agyban dől el.. A kaka valamiért mindig gatyába megy, pedig azt hinném, h azt könnyebb előre jelezni, de sebaj, Boldi azt mondta "na, majd meglesz az is" Ez szuper, innentől már csak balestek persze nyilván lesznek, de az már nem számít.
Az a fura, h arra nem hajlandó, h óránként a biztonság kedvéért ráültessem, viszont tényleg szól, és nem csk otthon, hanem most pl Debrecenben vagyunk, vagy utcán is stb.
Bocs, h így részletezem ami már mindenkinek megvolt, de fantasztikus élmény, tényleg nem volt olyan bonyolult..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Na lááátod! :D De jó! :D A kaki nálunk is csak később sikerült wc-be, (kedden kezdtük, és vasárnapra) úh vmiért ez kicsit tolódik, de meglesz az is. :wink:
Most majd állhattok meg ti is mindenféle hihetetlen helyen pisilni! :lol: Nálunk Gergő rszeresen az autópályák bevezető szakszán közli, h pisilnie kell, de "mstazonnalnagyon és nembírjatovább" ahol rendszerint szalagkorlát van és az első pihenőhely x km-re. :?
A legextrémebb hely eddig egyébként vmelyik barkácsáruház kerti részében egy dísznövény dézsája. :oops: :lol: Ha kell, akkor kell. :)

Pisi-kaki nálunk most jelent meg, mint verbális érdekesség, de inkább csak akkor vicces, ha az ovistársával együtt vannak.
fütyi: néha közli, h a lányoknak is van, látta az oviban :shock: :lol:

Minden ovis felvettnek gratula, anyuka kienged, most van két év pihi. Aztán lehet kezdeni agyalni, h melyik iskolába. :mrgreen: :x

Két szót Rékusról is: 4 foga van (kis cuki), és most néhány napja már mindenhol feláll. Mászni még mindig nem mászik, úh kúszik és áll. :? Mászástól eltekintve szépen csinál mindent, amit egy majd egy évesnek tudni kell, úh nem aggódom miatta.
Egyre jobban látszik, h más típus, mint Gergő, nagyon mosolygós, kifejezetten jókedélyű baba. (Én meg szoktam tőle kérdezni, h most mégis min vigyorog, mert állandóan nem lehet vmi vicces, de ezen is csak vigyorog, úh ő ilyen. Na nem mintha baj lenne. :D )

Mennem kell.
Vendég
 


Dísznövény dézsa?? :lol: :lol: ötletes és higiénikus!
És akkor világosítsatok fel- körkérdés: (igen, tisztaságmániás, hipochonder, paraanya, stb vagyok, és magam részéről életemben nem ültem még rá nyilvános wcre)
Hol kell pisiltetni egy gyereket?? Oké, autópáya mellett pihenőben a fűbe, városi kis utcákon bokor tövébe, eddig eljutottam, de aztán felmerül: mit csinálok egy vonaton?!, áruházban? mcdonaldsban??? ezeken a helyeken persze van budi, csak épp túl magas ahhoz, h kihasználjuk, h fiúgyerek, viszont túl mocskos ahhoz, h ráüljön, még ha papír ülőkét hordok is magammal, az nem annyira megnyugtató, ráadásul Boldi mindent összefogdosna. Ez másnak nem gond? Mit tartsak a táskámban? hordozható bilit? fertőtlenítő kendőt? ééés, a legdurvább ötletem: papír/műanyag poharak tömkelegét? esetleg beosonunk a wc-be és előlapok egy poharat? ez gondolom pszichológiailag lehet romboló, "anyám egy pohárba pisiltetett"? De most tényleg ültessem rá egy retkes nyilvános wc-re? ez csak nekem gond? A vonat a legneccesebb, erre gondolni se akarok..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


:lol: :lol: :lol:
Jó volt! Emlékszem, ezen én is problémáztam egy darabig. :wink: A legegyszerűbb(?) megoldásnál maradtunk: emelünk. Gatyó letol, hón alatt fél kézzel átfog, megemel, másik kézzel fütyi irányítás, majd célratartás esetén parancskiadás: mehet! Közben erős ima, h lehetőleg beletaláljunk, mert alig látom tőle a wc-t, meg h ne csússzon ki/le közben. (ja, most jut eszembe, a lábait közben a térdeim közé szorítom) úh mégsem ANNYIRA egyszerű, de nem lehet otthonhagyni semmilyen hozzávalót. :D Bár ez a műa poharas módszer sokkal egyszerűbbnek tűnik, úh lehet, h bevezetjük. Nehogymá' ettől legyen defektes! :mrgreen:
Közwc-n meg egyszerűen meg kell mondani, h nem szabad nyúlni SMMIHEZ, kb. harmadik-negyedik dühöngős kézsikálós alkalom után már fog is menni! 8)
Egyébként nem is a pisilés a ciki. :mrgreen: Lógatni a wc fölött, míg végez a kakilással.....! Na eddig ehhez még csak egyszer volt szerencsém - autópálya wc-ben - hát azt hittem, soha nem lesz vége és ott szakad le a karom. Persze akkor lánypisilős pózban tartottam, de jaaaj, ki kéne találni vmi jobb megoldást. pl. guggolj fiam a fűbe....bár februárban max a hóba tudott volna szerencsétlen guggolni, úh ez nem az igazi.
Na befejezem az értekezésemet e témában.

Helyzet: Gergő lázas, ugatós-kruppgyanús ijesztő köhögéssel, úh ma ovi helyett doki van, aztán délre viszem Rékust neurológiára, nem unatkozunk. Még szerencse, h Ádám szabin van. :) Tartalmasan töltjük. :?

Akartam még vmit, de biztos nagyon fontos volt, mert fogalmam sincs, h mi volt az. :roll:
Vendég
 


Pann, köszönöm, egyrészt megnyugtattál, h ez nem csak nekem okoz gondot, másrészt Gergő se könnyű, hát akkor emelünk. Persze Boldiapu hatalmas, simán felemelve tartja sztem órákig, viszont a higiéniai küszöbe a bokámnál van, úgyhogy nem merném rábízni, sztem mindketten simán ráülnének a klotyóra :twisted: Inkább emelek én magam :D

Hátha nem lesz krupp csak takony!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Basszus,de jót röhögtem Boldiapu h-küszöbén.....

No,akkor én is beszállok az értekezésbe.Nálunk egyértelmű:állva pisilünk minden helyen.Legyen az pláza-wc,vagy park.D simán nekiáll vizelni akárhol,letol és nekikezd,mire észbekapnék,szóval résen kell lenni.Múltkor a piaci flasztert pisálta le,az árus nénikék nagy örömére.Gyorsan abbahagyattam vele,amíg elvonszoltam egy sarokba,hogy azért ne már oda,ahol más a tojást veszi.
Vonaton nem engedtük,épp tegnap mentünlk el vonatozni,de csak rövid útra,így kibírta.
Kaka más tészta.Lényeg,hogy legyen mindig nedves törlőkendő nálad,mert össze is kell ám szedni és bekukázni.Mi minden héten kakilunk a parkban a bokor tövében :lol: :lol:
A legtutibb az volt,amikor Pestről hazafelé egy este a kocsiban vacsiztunk és ő utána mindig.Így hát leálltunk az út szélén,előszedtük az utazós bilit és ott trónolt vagy 10 percet a kocsi mellett,a hazaigyekvő autósok nagy örömére.
De pl.hogy metróban mit tennék,azt nem tudom,mert egy ekkora gyerek nem tudja sokáig tartani.Lehet kapni mobil biliket,simán elfér egy táskában,érdemes tartani belőle párat magunknál.
Sztori.Dísznövény dézsa is megvolt nekünk is,de a legjobb az volt,amikor a teraszon tobzódott,én mosogattam a konyhában és hallom,ahogy mondja:Akkor ez jó lesz,ide belepisilhetek....(????)miazisten????
Hát nem belecsorgatott a felmosóvödörbe???!?!?!?!?!?

Enyémek most jönnek kifelé a takonyból.3 hete tart és hol az egyik,hol a másik,hol mindkettő,hol mindenki taknyos.Kivagyok tőle.

Kép Kép
meli1118
 
 


hali,

nyilvános wc,
szintén emelős, egyik kéz hónalatt, másikkal lábak összefogása, majd az ívbe hajlított gyereket szeleppel a wc fölé tartani, és imádkozni, hogy ne pisiljen bele a letűrt gatyáiba (vonaton is ue.).
kakilni Sebi még itthon sem, nem hogy máshol, de ha mégis kellene neki, akkor is napokig tudja tartogatni (valami előnye legyen már :twisted: ) Ha nem így lenne, akkor én is a papír bilit hordanám a táskámban erre az esetre.

Sebi is belázasodott ma, és szintén köhög, holnap délután rendel a doki, majd akkor megtudjuk (vagy nem), hogy mi ez.

Meli,
"akkor ez jó lesz..." :lol:

Ágiboldi,
gratulálok a szobatisztasági áttöréshez!

Van valami remény még az anyatanyához?

Sebi a kocsiban utazva magyarázott valamit a "darázstündérnő"-ről, amiről kiderült, hogy a darázskirálynő akart lenni, ami lerakja a petéket :D

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a bepofátlankodásért, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy oldalt. Szerintem nagyon jó kezdeményezés, érdemes megnézni: http://www.anyatanya.com/main/rtreq12/189681
eperke21
 
 


Hahó, teljes győzelem a szobatisztaság fronton, pont ahogy Pann jósolta, hat nappal később a kaka téma is rendeződött :D és azóta hibátlan! Én még ilyen csoda jelenséget nem láttam... mintha egy kapcsolót átállítottak volna a fejében.
Helga, igaza a volt a többieknek, ez egyik napról a másikra, fejben dől el. Hogy álltok? nem kell siettetni, bár nálunk a bölcsisnéninek nagyon nagy szerepe volt, irtó hálás vagyok neki.

Ja, persze Boldi nem volt rest a higiéniai parámat rögtön élesben tesztelni, tescos budi (Boldiapu ráültette, állítólag letörölték... így mindjárt jobb..) :twisted: :lol:

Meli :lol: :lol: vödör :lol:

Sno, darázstündérnő? :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


hahóó
szia meli :wink:

ágiboldi
gratu boldinak, n vicces olvasni, annyira lelkesen írsz (persze megértem...)

örülök, h a wc-ülőke letörlés átcsúszott a higiéniaszűrőn, mert nekem nem megy másképp kele pisiltetése nyilvános helyen. ill megpróbáltam a felemel és felélógat módszert, de csak annyit értem el, h mind a két combom csupa pisi lett :lol:
bár a poharas ötlet is n tetszik, azt még nem próbáltam, viszont vettem a dmben direkt wcülőke törlőt, meglátjuk....

hétvégén kipróbáltuk az elevenparkot http://www.elevenpark.hu/). leszámítva, hogy valami elmebeteg módon meleg van és a szülőknek is kell jegyet venni (!!), sztm megéri kipróbálni. egy csomó ugrálóvár van, és több óriástrambulin (nálunk ez a favorit). na és a csúcsokcsúcsa egy minigokart pálya (igaz plusz pénzért, zsetonnal megy :evil: ), de még engem is meglepett, h mekkora örömöt okozott kelének

thelga
férjed jobban van? sokat gondolok rátok!

majus3
 
 


Május, lelkesen?! :o ne hülyéskedj, megvan a szobatisztaság, a következő akadály a drogprobléma lesz tizenév múlva.. addig nyugiban vagyok

És neeem, a wcülőke-törlés nem ment át a tesztemen, csak inkább azt választottam, h jobb ha nem tudok róla, ill. veszek én is fertőtlenítőst.. (emelni én se tudtam, eredmény hasonló)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hali!!!

Május,jó volt veletek találkozni,örültem nagyon!Képzeld,Dénes majdnem bement a lufikkal tömött játszóházba,de éppen akkor kezdett el egy csaj bicajpumpával lufit felfúljni,ami felrobbant,iszonyatosat szólt,még én is megijedtem,szegény D meg szó szerint elmenekült :cry: pedig olyan közel jártunk.

Ágiboldi :lol: :lol: Amúgy nem értem ha a fiúk odaállnak a wc elé és a kukival céloztok,akkor nem ér a wc pereme fölé???Tök érthető voltam,gondolom :roll: de Dénesé elér a peremig és állva simán pisil.Vagy csak ő ilyen nagy????

Kép Kép
meli1118
 
 


Boldi 104 cm, és wc-je válogatja, valamelyik oké, de többnyire nem, és azt meg végképp elkerülném, h a vége érjen oda... :wink:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Kakipisi: már én is pisiltettem a Linust vonaton, nyilvános helyen. hipermarketkeben érdemes elkérni a pelenkázó kulcsát, ill a pelenkázó helységbe vagy a mozgássérült wcbe menni - pl a környékünkön lévő tescokban van a pelenkázóban wc- azt talán mégsem használják annyian és ott mindig van szappan és papír kéztörlő az azonnali kézmosáshoz, ha a A ne nyúljál semmihez! felkiáltás nem jönne be.
Ja és arról se feletkezzünk meg, hogy télen esetleg a sok ruha, amiből kibontjuk a gyereket, elpakolható a pelenkázóra. A mozgáskorlátozottaknak készült wc-be a babakocsi is betolható, illetve több hely van az emelésre és azt is kevesbben használják...

Anyatanya: egy fél sort írt az oldal üzemeletetője: nem szó szerint idézem, hogy új gépre költöztette az egészet és még nem tett fel minden rendszert tökéletesen.
Egy másik csapat is oda költözne és nekik sem megy a regisztráció.

nanica
 
 


Dénes is 105cm körül van és ő nagyrészt feléri.Azt én elkerülném,h a vége odaérjen :lol: :lol: Egyébként én is előszeretettel használok mozgássérült wc-t,csak az meg nagyon magas,ott tényleg emelni kell.Amúgy D nem is hajlandó ülve pisilni wc-n,az a bili kiváltsága.
Képzeljétek el,egyik legjobb barátnőm kisfia 2,5 és kirohant az útra,egy autó elütötte és egyetlen karcolás(!!!)nélkül megúszta!!Csak megfigyelésre tartották benn....elképesztő nagy szerencse....szó szerint van egy 2.születésnapja.

Kép Kép
meli1118
 
 


Halihó!!!!!!!!



Kele! Boldi! Gratulálunk!!!!!!!!!!!

Ágiboldi,
Tényleg nagyon élvezetes a lelkesedésed :) És abszolút érthető!! De jó lenne, ha már én is ujjonghatnék :)
Nagyon jó, hogy szóba kerültek a nyilvános wc-s dolgok :) Bennem is felmerültek már ezek a problémák. A múlt héten utaztam a gyerkőcökkel vonattal Szegedre, és bevallom, most örültem, hogy még nem szobatiszta Áron. Nehéz lett volna megoldanom a pisiltetést a vonaton, főleg úgy, hogy még Adél is ott volt. Mindenesetre a műanyag poharas megoldást észbe tartom :)

Disznövény dézsa, felmosó vödör :lol: csúda édes :twisted:

Május,
Köszi szépen! Annyira aranyos vagy :)
Jobban van már a férjem, dolgozik is már, egyenlőre minden oké. Az a gond, hogy ez a betegség bizonyos időközönként jelentkezik. Eltelik pár hét, hónap, és megint lázgörcsöt kap, amik egyre hevesebbek és egyre jobban ledöntik szegényt. Legutóbb már a hasa is nagyon fájt, a láz pár nap után elmúlt, de ez a hasfájás még sokáig megmaradt. Az eddigi vizsgálati eredmények negatívak, gyanús, hogy idegrendszeri probléma lehet.

Szuper lehetett az Elevenpark! Jó ötlet lenne egyszer oda elmenni. Esetleg tali ott? :)

Pann,
Nem is tudom, mi a nehezebb. Egy hisztis, de egyébként nem annyira pakolós gyerek, és emiatt néha magára hagyhatod, vagy egy pakolós akit nem igazán hagyhatsz magára :)
Rékus nagyon aranyos baba lehet. Hihetetlen, hogy már lassan egy éves....
Adél nem annyira mosolygós fajta, Ő nagyon komoly hölgy. Hihetetlen, hogy mennyire illik hozzá a neve :)

Meli,
Szegény barátnőd! Szerencséjük volt! A kicsi gondolom nagyon megijedt :(
Gergővel elkezdtétek már a gyümölcsöt, zöldséget? Szopizik még?

Anyatanya akkor pár nap múlva??????????????

KépKépKépKép
thelga
 
 


Helga,persze,még szopizik,igény szerint.De láthatóan igénye volt már a szilárd kajára is,így kap már 3 hete almát,ő.barackot.És pár napja kölespehellyel dúsítom.Most vettem neki s.barackot meg sütőtököt,mert főzeléket nem kaphat,mert az fog.Sajna ő székrekedéses,most a 4.napon csalogattam ki a kakit lázmérővel :cry: És amióta eszik mennyiséget,újra átalussza az éjszakát :lol:
Egyedül vonattal 2 gyerekkel.azta....
Szegény férjed!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Halihó!

Meli,
Az tök jó, hogy érdeklődik. Adélkámat egyáltalán nem érdekli más, csak az anyatej. Gyümölcsből jó ha 30-40g-ot megeszik, főzelékfélékből csak a sütőtök csúszik valamennyire, a többit szinte meg sem kóstolja. Na mindegy, majdcsak elfogadja.
A ritka kakát nagyon sajnálom. Nálunk csak egyszer fordult elő, hogy Adél 6 nap elteltével tudott kakálni, és a végén már annyira ideges voltam. Láthatólag Ő sem érezte jól magát miatta.
Most mindannyian taknyosak vagyunk, Adél orrát művészet kiszívni, el vagyok én már ettől szokva, Áron szépen tartja a fejét. Persze, neki már ki kéne fújni egyedül is az orrát :twisted:

Gergő hogy áll mozgásban? Adél kúszik, gurul, még nem mászik, nem ül.
És tök jól elvan egyedül, lerakom, és elmolyolgat órákon keresztül. És az alvást sem csesztük el, a kiságyában szeret legjobban aludni.
Áronnal még mindig a régi felállás van érvényben :twisted:

Ja, és ma lehet, hogy kiderül, felvették-e Áront az oviba :)
Izgatott vagyok :)

KépKépKépKép
thelga
 
 


És FELVETTÉK!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Igen!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Helga, gratula!!! :D Boldit is :D

Meli, nagyon tanulságos történet, borzalmas lehetett (az anyukának na meg az autósnak is) az a pár másodperc amíg kiderült, h semmi baja a kisfiúnak.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Gratuláció a sikeresen felvételizőknek!!!

Helga,
és hogy sikerült nem elcseszni az alvást Adéllal??? Sebivel még mi is a régi felállásban ill. fekvésben.

Meli,
hogy nem lesz baja egy gyereknek, ha elüti egy autó :shock: ?

a kölespehely nem fog? Sebinek még az őszibaracktól is szorulása volt, az egyetlen ami használt a körte volt.

nálunk nincs semmi igazán, Sebi betegeskedik, de semmi komoly, csak időnként felmegy a láza, meg taknyolás, köhögés. Állati jókat mond, a választékos szófordulatok indokolatlan használata jellemzi a kommunikációját :twisted:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Minden óvis felvételezőnek gratulálok!

Ágiboldi

Boldinak nagy gratula a szobatisztasághoz.
Tényleg igaz,ha ők akarják,akkor azon nyomba minden sikerül.
Nálunk Dani hamar megtanult állva pisilni,azóta nem is ül rá a wc-re.
Laura sajna más eset.Most már ha nem itthon jön rá,előszőr mindig megkérdi tiszta-e és mit foghat meg.De lányokkal tényleg nehezebb a higéniára figyelni.

Meli,Helga

Most nézem a születési időket a piciknél,és teljesen meglepődtem milyen gyorsan megy az idő.
Annyira jó olvasni róluk.Jó nosztalgiázni.
Írjatok többet mit csinálnak.

Május
Néztem az elevenpark honlapját.Nagyon szuper helynek tűnik.Remélem nyáron sikerül eljutnunk már Pestre.

Végeztem a vizsgával.Már csak júl. elején lesz 1 és vége.
Remélem ilyen jól sikerül munkahelyet találni is.Ami sajna erre nagyon kevés az esély.
Daninak és Laurának meg van ígérve,hogy megyünk Győrbe a Dinó parkba.Volt valaki?

Ki hogy kezeli a fülfájást?
Héten egyik este Laura kezdett el sírni,hogy fáj a füle.Nyomba garasone-val cseppentettem és bioptron lápáztam.Ezt még 2-szer az éjjel megcsináltam,külön meg még lámpáztam kb.5-ször.Reggelre semmi baja nem volt.

Dani nálunk meg ma elballagott az óviból.Annyira furcsa,hogy már az óvódában is ekkora felhajtást csinálnak.Aztán most jön a neheze,a suli.

Lora,Lorca merre van?

Ki merre megy nyaralni?

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!

Írtam a közösre!

Ó te jó ég, Dana! Dani, már sulis lesz jövőre! Hogy rohan az idő! Nemrég még csak 4 éves volt! :o
lora7
 
 


Dana, Boldinak még sose fájt a füle, lekopogom (nekem gyerekkoromban állandóan, de nem engedték felszúrni) Ezek szerint te tudod hogy kell csinálni, jegyezzük :wink: Vizsgákhoz gratula, le a kalappal!

Ja Lora, csak a lényeget felejtettem, Boldi se iszik meg egy literrel (sajnos én se)

Na most mi van, visszaesett kaka téren. Múlt héten már hibátlan volt, még tescoban is, meg akárhol, és most kaka téren totál vissza a gatyába (azaz minden nap minden termék) :( :? Amennyire lelkes voltam, most olyan bosszús és csalódott, nehéz nem mutatnom.. Ilyen másnál is volt??? Röhögjetek csak, teljesen elvakultam a témában :lol: :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi,
há hóóóógyne, Sebi egész télen bepisilt, ébren és alva is. Most állt le vele. Gondolkodtam a pelus visszaadásán, de az már nagyon fura lett volna (nyár óta nincs neki), így csak mostam, cseréltem, felitattam...

Dana,
gratu!
ősszel suli? de durva!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


nahát

dana
én is eltátottam a számat, h dani már suliba megy. milyen volt az isiválasztás? simán ment minden?

snorsi
micsoda???? sebi bepisilt egész télen? írtál erről és csak én nem emlékszem?? nekem tök úgy él az agyamban (ami ugye totál nem jelent semmit :twisted: ), h a korábbi szobatisztások simán végigvitték a projektet. már tényleg csak azért kérdezősködöm, h kezdjek aggódni, mint ágiboldi, a kialakult helyzet visszaromolhat?

ágiboldi
és boldi mit szól mindehhez? lelkére veszi? röhög rajta? észre sem veszi a különbséget? mert sztm ettől függ, h mi a teendő. sztm meg kéne beszélni vele, h miért csinálja. megértem egyébként teljes mértékben a csalódottságodat, de én bízom benne, h ez csak átmeneti (nagyon rövid) időszak és pár kérdéssel megtudjátok, h mi zavarta meg a fiatalembert.

vízivás
kele sem sokat iszik, de én próbálom továbbra sem izgatni magam. úgy vagyok vele, h már 3 elmúlt és még nem száradt ki, szvl valszeg jól működik a rendszer :). szoktam kérdezgetni, van, h ő kér. igyekszem kordában tartani a minőséget, első körben mindig vizet kap, ha n finnyog, akkor max extrahíg szörpöt v teát, esetleg tejet választhat. persze ez csak az én rendszerem, a családban mindenki más itatja gyümölcslével, kubuval, ki mit ér :? . nem vagyok elájulva az ötlettől, sztm ink igyon 1 dl vizet, mint 3 dl cukros akármit

fülfájás
kelének többször volt, egyértelműen a megfázásból eredő takony húzódott rá. igyekszem n sűrűn porszívózni az orrát (kifújni bár tudja, de nem hajlandó), de már 3x kapott rá antibiotikumot is. nem örülök neki, de tény, h gyakorlatilag az első adag bevétele után jobban van, addig viszont n fáj neki, úgyh én itt nem n keresem az alternatív lehetőségeket.

ovi
kelét is felvették (mondjuk bele se merek gondolni, mi lett volna, ha nem :roll: ). n izgatott vagyok :P

bölcsisek
nálatok lesz beszoktatás az oviba? én magam sem gondolnám, és az ovi sem javasolja, de azért nem durva csak úgy bevinni az új helyre és otthagyni elsőre egész napra?? (és ha ez így okés, akkor később miért olyan ultragáz a nyári szünetben az összevont csoport - esetleg - egy idegen oviban???)

majus3
 
 


megintén

hol vegyek kelének sapkát nyárra? tudom, h minden rendes anyuka már felkészült a nyárra, de tényleg normális, h júniusban már nem kapok sehol? (tegnap az allee-ban voltunk, zara, h&m, c&a semmi :()

alkérdés: nálatok milyen sapit hordanak a gyerekek nyáron?

majus3
 
 


Ágiboldi
Briginél is volt kisebb visszaesés kaka fronton. Többször is, aztán beállt. Pisilés nagyjából rendben volt mindig. Brigót szinte nekem kellett vígasztalnom, annyira el volt mindig kenődve miatta. Normális, de sztem is fontos a továbbiakat tekintve, hogy Boldi hogy reagál rá. Ill. hogy ha megbeszéled vele, ő mit mond. Sokan azt mondják, hogy biztos valami lelki dolog van mögötte (pl. bölcsiben valami), de én Briginél semmi ilyet nem tudok felmutatni.

Május
Nem tudom van-e felétek KIK. Én ott vettem sapit Brigónak. Fiúban nálunk tök jók voltak 1-2 hete. Egyébként több szerzeményünk is turiból való.
Fazonját tekintve mindenképp olyan, ami a nyakát is védi, lehetőleg sildes, vagy karimás kalapszerű. Ja és természetesen extra vékony anyagból. Ja és több kendőnk is van, az fiúknak is jól állhat.
lora7
 
 


Május,
nappali bepisilés többnyire a kaki visszatartása miatt, az éjszakai lehet akár felfázás is, és mind a két esetben szerintem a végén már a sok macerálás miatt dacból.

én nem üldözném a kakilással, de amikor már nagyon kell neki, akkor egészen bedilizik, mint egy extazis csimpánz mászik a nyakamba, de közben izeg-mozog, semmit nem tud nyugton csinálni miatta, elaludni legkevésbé, folyton utánam nyafog. Ebből egy délután is sok, de a többedik napon, amikor két csepp pisi után leugrik a wc-ről, hogy nehogy kakiljon is, akkor mindig elpattan bennem valami, és jön a kiborulás.

szóval erről a szituról nehéz leválasztani, hogy mennyi a sima visszaesés, de én az éjszakainál éreztem, hogy annak egy része független a fentiektől, ill. a nappalinál a nem érek rá kimenni típusúak.

Sapi,
bézból az auchanból, fehér lehelet vékony anyag (sötét kék siltel).

Ivás,
nekem is ez volt az álláspontom, de már feladtam. Ami megmaradt, hogy az ágyban már csak vizet. Leggyakrabban nálunk szörp van.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Hát Boldin látszik, hogy bántja a dolog, lesütött szemmel jön és szól, h bekakilt. De ha kérdezem, hogy ez hogy lehet, h a múlt héten mindig szólt és ügyes volt, most meg megint kisbaba, akkor csak azt mondja, h "meeeert... meeert..." de nem mond semmit a világon. Totál tanácstalan vagyok és dühös. Mert nem balesetek vannak, hanem ismét napi kétszer gatyába, kivétel nélkül.
De azért megnyugtat, h máshol is volt visszaesés :oops: (és bűntudatom is van nagyon mert össze is szidtam, képtelen vagyok jófej és rugalmas lenni mert nem értem, h ami egyszer már működött az most miért nem)

Május, a tavalyi sapka nem jó? Nekünk h&m, de pár hónapja vette az anyukám. Viszont megnézem, h mi újság a Boldi tavalyi sapijával, hátha jó nektek..

Ovi: nálunk van beszoktatás (anya nélküli, de van). Első nap már 10-11-kor el kell hozni, majd egy hétig egy-egy órával tovább. Én meg ettől marha ideges vagyok, minek szórakozunk 2,5 év bölcsi után, ott is folyton változtak a nénik, Boldit nem zavarta. Nesze nekem még egy hét szabadság nyaralás nélkül... (nyilván nem hagynám ott elsőre egész napra, de ez meg a másik véglet)
Ma volt szülői értekezlet, de gyakorlatilag arról szólt, hogy jaj, el kell válnunk a gyerektől stb. Mintha bölcsi nem is létezne a világon..

Ivás, Boldi kaphat vizet, narancslét vagy híg málnaszörpöt, és legnagyobb meglepetésemre egyenlő arányban választja, sőt legtöbbször vizet :o

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sno, egyszerre írtunk, na ilyen pörgés se volt már vagy két éve :wink:

Jaj, nagyon megértem a kiborulásodat kaka ügyben! Ez talán még rosszabb mint a gatyába.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Én is vagyok,de minden napra jut vmi finom.

Kaka.Elején nálunk is gyakran ment gatyába,vagy bili mellé a földre,de az más volt,ő nem volt képes ülni közben.Amint megtanulta nem volt baleset.

Sapi.teszkós halász,de elég vastag vászon,így kell még turiznom mellé strandosat.G-nek D-ről ami lemaradt...

Ivás.Ő sokat és szerencsére csak vizet.Ezt látja,meg ezt is szokta meg.Mondjuk nagyszülőknél nem látom,de az nem annyira számít.

És Sebinek fáj is még???Mert már olyan nagy,jól el tudná magyarázni...

Fül.Szerencsére(??)mi garatbacsorgósak=köhögősek vagyunk :roll:
Hétfőn voltunk F.O.G.-nél.Hát pont az van,amit sejtettünk.Óriási orrmandulák,de még folyadék nem pang a fülben és csak a vákuum miatt hall gyengébben(20%!!!!!!)szal most egy hó szteroidos orrspray és meglátjuk.Szerencsére a csaj nem akart azonnal műteni,mert azt n-n nem akarjuk...
Lorca,ha olvasol,te n ott vagy a témában,van még valami praktikus jótanács???

Gergely pedig tiszta csipa,most kelt fel és mindekét szempillája a szemöldökéig fel van ragadva a cucctól....
rem.nem kötőhártya-gyull.


Megyek,megyünk ma Pestre ballagásra.Vasalok.Jó hétvégét

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli, debizony, az kötőhártya gyull, minél hamarabb elkezded a csöpögtetést annál gyorsabban vége.
Nekem soha életemben nem volt, erre Bolditól már 3x elkaptam, és azóta Boldi nélkül is volt többször csak úgy magamban poénból (gyereknek semmi gáz és 1 nap alatt elmúlik, én meg egy hétig ülök otthon kontaktlencse nélkül...)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


ágiboldi
sztm ez a legjobb verzió, h boldit is bántja a dolog, mert így legalább nem szándékosan csinálja. próbálj n megértő lenni vele, ne erőltesd a dolgot, de ha szóba kerül (v bekakil) próbáld megnyugtatni, h nincs semmi baj, de tudjon róla, h a nadrágbakakilásnak számtalan alternatívája van :lol: és akkor tényleg legyen úgy, ah akarja. vehessen fel pelust, lehessen bilibe, esetleg a papírbilit is bevetheted, v ilyesmi. és a legfontosabb kitartást neked!!!

snorsi
szegény sebi, ez irtó rossz lehet neki! a laveolac (v mi) meg a többi praktika nem segített?
hőemelkedéseskedés elmúlt?

sapi
köszi a válaszokat, n örülök, h ilyen sokan írtatok rá, ezek szerint nem lehetetlen vállalkozás ekkora gyereknek sapkát venni, csak én vagyok elkésve :cry: ágiboldi, esetleg ha van elfekvő sapitok, megnézném azt is!

meli
bocsi, de n röhögtem, annyira aranyosan írtad, h "mindekét szempillája a szemöldökéig fel van ragadva a cucctól....
rem.nem kötőhártya-gyull. " hihihihihiii hát mégis mi más lenne?! :lol: szerencséd, h csak most tapasztalod meg, de ez bizony kötőhártya. mielőbb csepegtegés, addig is forralt-lehűtött vizes lemosás (mindkét szemre külön vatta!)

újabb kérdés
nemsokára ausztriába készülünk, kb 8-9 órás autóút. praktikák az útra, h ne legyen a 80%-ában nyígás?!

majus3
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: