Új privát üzeneted érkezett!

vééééééééégre, valaki írt! :lol:

ovisnők
nekem is fura volt, h nincs választás, de végülis logikus, itt 5 vegyes csoport van, az meg, h a 10 ovónőt mindenki megnézze (ráaásul úgy, h legyen vlmi értelme is, ne csak ránézésre), az sztm is kivitelezhetetlen. mindenesetre én n bizakodó vagyok, remélem nem lesz pofáraesés a bölcsihez képest (azt imádja kele)

szobatisztaság
mi elkezdtük a héten, csak utazáshoz és alváshoz hord pelust, egyelőre olyan 50-50 arányban szól...

pann
réka már jól van?

majus3
 
 


Hali!

Képzeljétek, x hónap várakozás után ma végre eljutottunk az ortopédiára - lúdtalp ügyben. Idézem a szakvéleményt: hordjon a gyerek szupinált cipőt. Rendben, válaszoltam, de mióta lábra állt, azóta azt hord. Jó, akkor hordjon MBT cipőt...de valószínüleg úgy is lúdtalpas lesz. Na kösz. Ezért kár volt elmenni, a lúdtalpat a háziorvos is diagnosztizálta, a cipőt meg amúgy is tudtuk. MBT-t meg hadd ne vegyek, mert tönkremegyünk bele, ha minden évszakra veszek neki egyet, amit viharos gyorsasággal ki is nő. Szegény gyereknek nemhogy köldökzsinór vér nem lett eltetetve, de még csak MBT cipőben sem járhat. Szép kis szülők vagyunk.... :oops: :lol: :?

Ovi: ma is voltunk egyben (nem tudok leállni) és csodák csodájára a leendő óvónénivel beszélgethettünk. :shock: Van rá egy hetem, h kitaláljam, h mi legyen. Ez egy 5 csoportos óvoda, amiből csak egy csoport vegyes, a többi homogén, úh 24 másik kiscsoportossal kezdene Gergő. Szép nagy udvar van, sok játékkal meg medencével, amit két éve újítottak fel, úh van benne szűrő, meg vízmelegítő is ( :shock: ). Az ovi egyébként a helyi színvonalat hozza, szóval nem egy álom, de élhető. Kérdés, h a szép kertért és az egyszerűbb közlekedésért érdemes-e cserélni. Főleg, ha azt is számításba veszem, h Gergőm ma bejelentette nősülési szándékát az egyik csoporttársával kapcsolatban. :D Ki gondolta volna, h ez már ebben a korban téma! :shock:

Ovi még: én sem szeretem, h ide-oda cipelik a gyerekeket, pedig ahova most járunk, itt állandóan mennek vhova. Egyik reggel pl. azzal kellett szembesülnöm, h nem a Bábszínházba mennek bábszínházba, hanem vhova a Nagyvárad térhez, amivel nem is lenne gond, de Gergő még abszolút kezdő mozgólépcsőző, metrót meg akkor látott életében másodszor, úh nem voltam feldobva az ötlettől. Természetesen túlélte - szóltam az óvónőknek, h mi a helyzet, és fogták a kezét, de akkor is....

A "nagyon megfelelő" ovi hogy néz ki? Nálunk klasszikus szoci ovik (panel?) vannak, ugyanebből az időből maradt felszereléssel. :? Máshol más, vagy én vagyok túl igényes, ha ez nem tetszik? :?:
Vendég
 


Jaj de jó, Pann, azt hittem a fórummal vannak rossz érzéseid..

Ovi-kérdés: de jó, hogy ezen (éppen) nem kell gondolkodnom. :) P megy oda, ahol a tesói már kitaposták az utat. Kicsi ovi össz. kettő vegyes csoporttal, ennek minden előnyével. Nekem nagyon szimpi a vegyes csop., nagyon életszerű szerintem, az ovi neve testvérkék és tényleg nagyon sok testvérpár jár együtt (vagy a szomszéd csoportba). Báááár azért attól kicsit én is félek, hogy a nagyon odafigyelős-személyreszóló bölcsi után, ahol 12-en vannak, milyen lesz neki a 25 fős csoportban, de bízom a talpraesettségében. :oops:
((Ovi helyett az a fő aggodalmam a gyerekekkel kapcs-ban, hogy Adél hogy fog helyt állni az iskolában nagyon fiatalon, annyira ovis még.., És Maja hogy fogja átvészelni az iskolaváltást... :shock: ))


Vacsora, majd folytatom...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

 
 

Rita, elaludtál?, jó volt a vacsi? :lol:

Pann, de-de persze h klasszikus szoci, le van rakva egy kocka a földre és az az ovi. De belülről tiszta, rendes. És láttam a gyümölcsöt amint felszolgálják, higiénikus műanyag zárt dobozban vitték a szobákba, szóval ránézésre szimpi volt.

Azért is van bajom vele ha ide-oda viszik őket, mert én egyszerűen nem hiszem el, h kettő darab óvónéni oda tud figyelni 25 db boldizsárra... mi van ha valamelyik elszaladgál, meg a sok rosszember akiről hallani lehet. És mindig látom, h egy sereg óvodást kicsapnak a közjátszótérre, aztán a nénik ülnek a padon és beszélgetnek... Én folyton parázni fogok. A bölcsiben rázárták a kaput, én meg nyugodtan dolgozhattam és nem kellett ezen törni a fejem.

Május, és egyéb leveszem a pelenkát módszeresek, hányszor pisilte össze a kanapét (nem mintha egy drága darab lenne :lol: ), de mégis, akkor mi az eljárás, várjuk, h megszáradjon?

Pann, MBT cipő :lol: :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


ovi
hát a mienk viszonylag modern, újépítésű, nekem a bölcsihez képest mindenképp menőbbnek tűnik. van saját uszodája, ami tök jó, mert ha már mindenképp úszni kell (ez vlmi kerületi izé lehet, nálunk szinte minden iskolás és ovis úszik), akkor n örvendek, h épületen belül van, úgyh talán kisebb az esélye a megfázásnak.

pann
a szép kertért ne cserélj (v legalábbis kérdezz rá), mert nekem ez volt az egyik vesszőparipám, h sokat legyen szabadlevegőn (ebben az oviban pedig n pici a kert). viszont a nyílt napon kétvállra fektettem a vezetőnőket, h h is néz ki a napirend, és gyak a nagykertes oviban sincsenek többet kinn :shock: egyszerűen nem jut rá idő :?
viszont az egyszerűbb közlekedés sokat jelenthet...

vegyes vs homogén csopi
itt mondjuk nem kérdés, mert csak vegyes van, de asszem kelének jobban be fog jönni. a nagyobb gyerekekkel eleve jobban kijön (általában), ráadásul őt lehet, h megviselné, ha egyszerre 20 gyerek bömbölne a beszoktatás elején a csoportban. így meg max 4-5 új gyerek van és abból se mindenki most kezd szocializálódni.

mbt cipő????????????? na neeeeeeeeeeeee, se azt a lábdeformitást, se azt az anyagi helyzetet nem tudom vizionálni, h én azt megvegyem :oops:

ágiboldi
kanapé még egyszer se lett összepisilve, de leterítettük egy szemeteszsákkal és van rajta egy takaró, amit elvileg simán kimosunk, ha úgy adódik. egyébként sajnos a mi kanapénknak már szinte tényleg mindegy lenne...

majus3
 
 


Ági! Nálunk nagy bepisilés csak egy vagy két alkalommal volt (szőnyegre), aztán már le tudta állítani, úh csak az alsógatyó meg a hosszúnadrág lett pisis. Az viszont két-három napig folyamatosan, úh három 5-ös csomag alsónaci kellett, h legyen mindig száraz. :D

nah, sír.
Vendég
 


Ági :D Nem mondhatnám, 90 naposozok és a kezdeti sokknál tartok, a család vígan bundáskenyerezik, én meg rágom a virslit (ma a keményítőt :)) Elaludni még kevésbé...dolgoztam... De igaz ami igaz, nagyon sokszor elalszom este korán, ezért nem duzzogok a feltételelzés miatt. :)

Az ovink abszolút neked való lenne, soha nem mennek sehová. Ennél azért egy mákszemmel több aktivitást el tudnék képzelni, de ez van. És nekik meg tényleg nagyon jó, békés, kiszámítható.

Bepisilés-kanapé: Nagyon kis százalékban valószínű, hogy pont ott érje a kontrollálatlan inger. Szőnyeg, parketta sokkal valószínűbb, bár nem ismerem Boldizsár életvitelét, de gondolom nem üldögél békésen a kanapén órákig. Ettől függetlenül a kérdés jogos, P elég sok mindent eláztatott. Szőnyeg megszárad, padlót felmostam, kanapé huzat levehető, időnként (!) mosom.

Ovi-kert: teljesen egyetértek Május! A jelenlegi ovinkat először azért vetettem el, mert zsebkendőnyi a kertje. Tényleg rá kellett jönnöm, hogy a gyerekeknek teljesen mindegy, nagyon jól játszanak itt is, pedig alig van játék, és az ovi többi előnye mellett ez nem is számít hátránynak. Közel is volt évekig, most sincs nagyon messze.
Két vállra fektetés...:D elképzeltem... :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Na jóóó, meggyőztetek, leveszem azt a fránya pelenkát.. kanapét leterítem sztem a pelenkázóalátéttel, aztán reménykedem... Pann, az alsógatyákból már pont van 3x 5 (az anyukám ezek nagy mennyiségű beszerzésével gyakorol ránk passzívan nyomást, h csináljunk már valamit a témában :lol: )

Kép
Kép
agiboldi
 
 


ágiboldi
csak, h még bátorítsalak, további érveim: otthon csak minimális időre kell pelus nélkül hagynod, mert végülis nem sok idő marad a bölcsi és a fürdés között :wink: , a dolog oroszlánrésze a gnőkre marad :twisted:
ehhez viszont az kell, h még időben elkezdjétek, a nyári szünetre már simán menjen!

üdv.
számító.önző.dög.május

ui.
mivel nálunk hideg van én a saját vastag térdzoknimat adtam kelére a bugyi mellé, mert így nem kell vacakolnia a nadrággal (hehehehe, ez is megérne egy fotót)
üdv. május a stylist

majus3
 
 


Halihó!



Mi is a napokban kezdjük a szobatisztaság-projektet :) Itt a jó idő, érdemes belevágni :)
Én nem a kanapé miatt aggódom, hanem inkább az ágyunk miatt, mivel mi még mindig együtt alszunk :twisted: A szemeteszsák jó ötletnek tűnik a lepedő alá :)
Május, épp kérdezni szerettem volna, hogy Kele otthon van, és így vágtatok-e bele a szobatisztaságba. De ezek szerint napközben a bölcsis gondozók vannak bevonva.....

Ovi: na, én egy kicsit most kilógok közületek :) Én az azonos korúak csoportját preferálom inkább. A nagyoktól tartanék, hogy durvák a kisebbekkel. Vagy nem így van?
Itt nincsenek vegyes csoportok, úgyhogy nekem is könnyű a döntés.
Nálam nagyon fontos szempont, hogy jó közel legyen. Reggelente ugye minden perc számít :) Úgyhogy Pann, én ezt a szempontot is komolyan figyelembe venném a döntésnél.
A kert mérete nálam sem annyira lényeges, bár a körzeti ovink sajnos egy betontenger, és ez az ami igazán számít :( Egy kicsi, de füves kert szimpibb volna.

A nyílt napokon nagyon nehéz felmérni a terepet, úgyis az számít inkább, hogy a gyerkőcökkel hogy bánik majd az óvónő. :roll:

Nekem fogalmam sincs, mi az az MBT cipő. Mindjárt utána nézek
:lol:

KépKépKépKép
thelga
 
 


Tegnap mégse szántam rá magam a pelenkanélküliségre. Dolgoznom kellett még itthon, és nem éreztem elég energiát rá, h fél szemmel az ingert lessem.. nademajd a hétvégén jönnek a nagyszülők, akiknek más dolguk sincs (itt), minthogy erre koncentráljanak!

Helga, amúgy én is az azonos korúak csoportját preferálom, és nálunk ilyenek lesznek, de amúgy a másikba is belemennék persze ha az lenne, annyira nem fontos. Viszont itt úgy látom, h ezt előnyként hangsúlyozzák, mert pl a napirend is más, a nagyokat már viszik ide-oda, a kicsiket nem, középső csoporttól vannak hosszabb (nem 5 perces) foglalkozások, és a nagyok később fekszenek és kevesebbet alszanak, mert, mint a vezető mondta, ami a kicsiknek igény, az a nagyoknak büntetés. Amúgy szerintem gyereke válogatja, Boldinak valszeg mindegy lenne.

Május, hasznos gonosz tipp :lol: :lol: :wink:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hali!!!

Szobatisztaság:megy az majd,nyugi,könnyebben,mint hinnétek.Jó,D már egy éve nem pelusos,de azért úgy gondolom,nagyobb korban még jobban megy.Bár nálunk nagy volt a lelkesedés is,azóta is imádja a bilijét,van,hogy pisi után ücsörög még kicsit rajta :lol: :shock:

Ovi.Felvették oda,ahová akartam,valszínű abba a csop.ba,ahová a barátnője jár(aki már szintén férjhez menne hozzá)Kicsi,2 éve épült ovi,kicsi kerttel,sok fűvel,sok játékkal,nagyon tiszta és az óvónők jófejek.És nem mellesleg a teraszomról rálátok a hintára:)És hallom,ami az udvaron történik.Vegyes csoport előnye:a nagyok nálunk szeretik,istápolják a kicsiket.Csak 5-6 új hús lesz,akiket segítenek az óvónők és nem 20 egyszerre anya után síró.Hátrány:a kicsik még hebrencsek,nem tudnak úgy összpontosítani,ha a nagyobb már vágna-ragasztana-festene,a kicsi meg még csak hajigál.D mondjuk nem,ő képes egy festékes tubussal elvonulni és alkotni órákig.

Mbt.na persze.

Más.D még mindig retteg a lufiktól.Kb.1,5 éves kora óta,de egyre csak durvul a helyzet.Szó szerint üvölt és csimpaszkodik,hogy vegyem fel,ha meglát egyet valakinél.Tavaly majáliskor valaki direkt meg is ijesztette vele,mert a 6 éves már kitapasztalja,ha fél a kicsi és csak azért is csinálja.Szóval volt nála egy duda végén egy lufi,biztos ismeritek és szándékosan az arcába fújt vele többször.Akkor napokig voltak rémálmai és hetekig nem akart gyerekek közé menni.Most is így van.Hétvégén voltunk a vasúttörténetiben,persze rengetegen voltak sok lufival és mint egy kis megsebzett vadállat hörgött és bújt hozzánk amikor a közelünkbe jöttek lufival.
Hogy lehet ezen túllenni?.Hogy lehet leküzdeni egy ekkora gyerek félelmeit anélkül,hogy még jobban sérülne?Nem tehetem ki egy olyan traumának,hogy a kezébe nyomom,hogy tessék,látod,semmi sem történik.De akárhová megyünk,mindenhol vannak lufik,mert rajta kívül mindenki szereti.De így megkeseríti minden programját,amit pedig epekedve vár.A könyvekben,újságokban,tv-ben viszont folyton azt számolja,mennyi lufi,milyen színű stb.Bálványozza.Retteg tőle,de imádja is.
Kérek segítséget.

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok,

Ovi,
a miénk nagyon jövős-menős, minden évben kb. ugyanazokat a köröket futják le (mentők, tűzoltók, vonatozás, kukások, szüret, stb.), de Sebin is azt látom, hogy még nem igényelné, ha nem tudnám, hogy voltak valahol, akkor ki sem derülne, mert ő nem mondaná. Az egyetlen kivétel tavaly a kenyérgyár (!) volt, amit hetekig mesélt, hogy hogy pluttyant ki a tészta, meg milyen forróak voltak a kemencék.

Az udvar méretének a megítélésénél emlékezzetek vissza, hogy az az ovi, vagy ált. suli, ami gyerekként normál méretű volt, az felnőttként milyen miniatűrnek hat.

Szobatisztaság,
Sebi tavaly nyár óta számít szobatisztának, de a kakilás tartogatás miatt folyamatosan pisis a gatyája, ill. éjszaka mostanában rendszeresen bepisil álmában. De fél év pelenkanélküliség után már nem adhatom vissza rá, a gumislepedő nem oldja meg a problémát, mert a takaró is átázik.

Szóval Helga, jogos az aggodalom az ágyatokat illetően. Én már kitiltottam Sebit a matracunkról, de a múltkor úgy lett pisis, hogy ő átpisilte az ágya kókusz matracát, lett alatta egy tócsa, és azt szívta fel a mi matracunk (végülis így már szűrve volt nem olyan gáz :? )

Nem is mondtam a legnagyobb szülőégetést! Sebivel ha összeveszünk, akkor haragjában megvetően leköp minket. Baromi látványos, és már előre rettegek, hogy mikor adja elő nyílt színen, mert elég sokkoló, ha váratlanul éri az embert. Engem amúgy nem zavar, addig jó, amíg ki meri nyílvánítani felénk a haragját, és úgyis lecseng hamarost.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Meli,
ez a lufi rettegés...mit szól a fel nem fújt lufihoz? Attól gondolom nem fél. Mi van, ha azzal játszotok, és ő fúj bele egy kis levegőt, és csinál magának először egy mini lufit, vagy ha így is félelmetes, akkor a kádba engedjen bele vizet. Szóval semmiképp se egy nagy felfújt lufival kezdjetek, mert attól én is tartok egy kicsit.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!


Köpködés: :lol: de jó, h nem csak nálunk van! Mondjuk nálunk nem dühből csinálja, hanem viccesnek tartja. Ma reggel a kocsiban pl. Rékát köpködte, amíg kivettem a bkocsit a csomagtartóból. :? Mondtam neki, h ez n gusztustalan és hagyja abba, mire közölte, h "De Rékának tetszik!" és a szörnyű az, h tényleg. :lol:
Sebi már tud rendesen köpni? Mert Gergőnél ez - szerencsére - inkább csak szétfröcskölős nyálfújás, úh leginkább ő lesz tőle nyálas, engem még nem tudna leköpni, Rékát is csak azért, mert fölötte állt. :roll:

Ovi: Maradunk. A körzetes ovinkban most van a nyílt nap és itt ülök, úh nincs tovább. Többen írtátok, h a távolság fontos, ami igaz, de a mi esetünkben a körzetes ovihoz még kifelé kell menni a városból, nekem meg biztos, h be kell majd járnom dolgozni, úh közelebb lenne, de pont az ellenkező irányban. :roll:
Nem mellesleg voltam múlt héten egy zuglói oviban, ahol körzetesnek mondtam magunkat (sógornőmhöz átlakcímezve az lenne), de kerek-perec kimondták, h hiába körzetes a gyerek, ha én otthon vagyok gyeden, akkor ne is álmodjak róla, h felveszik. :? Lassan ott tartunk, h örülhetek, h egyáltalán van hova járnia, nem h variáljunk, h hova...

Lufi: Sztem Sno ötlete n jó, én biztos kipróbálnám. :wink:

Vegyes csopi: nálunk csak az van, úh a mi csoportunkban van 1 azaz egy darab nagycsoportos, kiscsoportosok - Gergővel együtt - öten vannak, a többiek középsősök. Ahogy én látom, jól működik a csoport, és így legalább csak Gergő bőgött beszoktatáskor. :lol:
Ezzel együtt nem vagyok elkötelezett híve a vegyes csoportnak, sztem a homogén csoportnak sok előnye van. Óvónői szemmel vegyes csoporttal talán könnyebb dolgozni, mert a nagyok átadják a kicsiknek az óvodai szabályokat/szokásokat, viszont állandó differenciálást igényel. :roll:

Május! Saját uszodás ovi? :shock: Te nyertél! :D

Szobatisztaság: a bölcsiben hajlandóak ezzel szórakozni? :shock: Tök jó! Egyébként meg jön a hétvége, úh hajrá! :wink: Sztem Boldi kb kétszer fog bepisilni, aztán annyi. Már rég vágja, h miről van szó, csak neki sokkal kényelmesebb megoldás a pelus. :roll:

Én az azonos korúak csoportját preferálom inkább. A nagyoktól tartanék, hogy durvák a kisebbekkel. Vagy nem így van?

Nálunk abszolút nem, és komoly érv volt a maradás mellett, h nagyon normális gyerekek járnak a csoportba.
:roll:

Sno! Sokkoljalak? Most fizettem be egy hét nyári táborozást, ahova egyedül(!) megyek a két gyerekkel. Na ettől még nekem is görcsbe áll kicsit a gyomrom, de biztos jó lesz. :lol: Az ovi szervezi, családos tábor, és jön velünk Gergő keresztanyuja, szintén egyedül a két uekkora gyerekével, úh ketten leszünk 4 gyerekre....majd lehet szorítani. Biztos nagy pihenés lesz. :mrgreen: Mindenesetre Ádám egy életre le van nekem kötelezve az egy hét szabi miatt, úh most lelkiismeretfurdalás nélkül mehetek mozizni, barátnőzni, stb. Ez is vmi, bár én is n el tudnék képzelni egy gyerekmentes hetet.....mondjuk amilyen hülye vagyok, két-három napnál tovább biztos nem bírnám. :roll:
Vendég
 


Hihi, köpködés nálunk is van, dühből köp ránk (közben azt mondja, h "csúnya vagy"), valóban nem nagyon sikerül, de azért egy kicsit fröccsen. Ez nálam azzal együtt, h kezet emel rám, a szülőanyjára, nagyon súlyos elbírálás alá esik, de közben meg majd szét pukkanok a röhöghetnéktől, mert annyira vicces mint egy kis gonosz béka ahogy felfújja az arcát és köpköd :lol:

Pann! Táborozás, két gyerekkel!!?? Anyám te aztán nem semmi vagy, nem baj ha nem irigykedem? :lol: (másrészt ha azt kell nézni, h hol vagy gyakorlatilag egész nap egyedül velük, akkor ez mégiscsak izgalmasabb ebben a formában, úgyhogy klassz lesz, hajrá!!)

Meli, Snoi féle lufi ötlet sztem is nyerő lehet!

Pann, igazad legyen a két bepisiléssel :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Lufi.Köszi,de ezen már túl.Amitől még sikít,amikor a lufi lengedezik a szélben.Tehát nem csak a szétdurranás a para,habár sosem engedi,h rágóval buborékot fújjak és a bub.fújó is fájó pont.Sok ez így...de köszi,a vizes ötlet különösen tetszik,azt kipróbáljuk.

Köpködés:)az nincs,de a nagyapja állandóan baromkodik vele,ezért ő ilyeneket közöl nagybevásárláskor:-Ott a nagy büdös fenekeeeee!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Tábor:Én bevállalnám,ha lenne ilyen lehetőségem.Elegendő gyerekprogrammal simán.Meg ha van jó játszótér,medence.Simán.De Gergő egy áldott jó gyerek(ma nem) :? Dénesnek meg az a lényeg,h kinn lehessen.Ti gyerekeitek is ilyenek??Ha valami program van,ő vegetál.Nem eszik,iszik,nem szarik,nem nyíg,csak menjünk.Én is ilyen vagyok,igaz....

Kép Kép
meli1118
 
 


köpés,
igen, Sebi is azt süvölti hozzá, hogy csúnya/buta vagy :D

ahhoz képest, ahogy én köpök, ő elég jól köp, szóval résen kell lenni, mert simán eltalál ha elég közel vagyok.

én is gondolkodtam az ütésen is meg a köpésen is, hogy milyen elbírálás alá essen, de aztán amikor pszichológustól hallottam (nem ebben a témában), hogy addig nincs nagy baj, amíg a haragját ki meri a szülőkkel szemben fejezni, úgy döntöttem, hogy nem veszem fel a dolgot.

Amikor a saját bicikli ülését köpte le helyettem, akkor kárörvendtem egy sort, ami biztos nem helyes, de valahol nekem is le kell vezetnem a frusztrációmat :twisted:

Pann,
ez kevésbé riaszt el, mint a sítábor, mert hasonszőrűekkel leszel körülvéve, és a gyerekek is elfoglalják egymást (remélhetőleg), és gyerek programok lesznek, meg nyár is lesz.
Én az olyan programoknak már a gondolatától is elfáradok, ahová gyerekkel megyek, de nem gyerekbarát a program, a környezet, stb. mint pl. egy sípálya
Ettől függetlenül minden elismerésem!!!

Meli,
Sebi is kültéri gyerek, télen simán homokozott a bejárati ajtó mellett felkapcsolt udvari lámpánál. A programokba viszont nem veti bele magát ilyen vehemenciával, én sem 8)

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Tudom, tudom, de talan ha valaki .......
Olyan egeszseges 30 ev alatti not keresek aki sajat petesejttel vallalna terhesseget. Nem ingyen gondoltam.
egy.ket.esely@gmail.com
esely
 
 


Pann!! Két óra alatt három bepisilés pelenka nélkül!? Egyet még saccolhatsz, hátha nyersz :lol: (de mostmár inkább három számjegyben gondolkodj!)
Jaaaj, és semmi bűntudat, csak röhög, én meg cserélgetem. Ez normális? Én olyan jól elképzeltem, h persze majd bepisil, és csalódótt lesz, én meg kedvesen "semmibaj, előfordul..." jelleggel megvigasztalom és bátorítom, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Ehhez képest pofátlanul röhög rajta, h megint bepisilt. Javaslat???

Amúgy még jó, h a bölcsiben hajlandóak ezzel szórakozni, mint ahogy én is hajlandó vagyok bekapcsolni a számítógépemet a munkahelyemen :lol: :lol:

Meli, esetleg a "vicces" nagypapa nem tudná oldani a lufi-iszonyt? Én talán kombinálnám a bácsit a vizes megoldással, mert akkor a kontextus már eleve hülyéskedős móka-kacagás.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ági!

Hűha! Mindegy, azért ne hátrálj meg, koncentrálj erősen, h már csak másfél nap, és ha két óránként háromszor pisil be, akkor ha jól számolom még kb. 18 váltásra számíthatsz. 8) Áááá, egyébként én még mindig nem hiszem, h ez nála elhúzódna....esetleg hagyd benne egy kicsit a pisis cuccban, hátha egy idő után már nem lesz olyan vicces. :wink: persze addig nem ülhet a kanapéra. :lol: Se.
Vendég
 


petesejt: hát, én már elmúltam harminc....ki nem? Már petesejt-donornak sem vagyok jó.... :? Nem mintha, de akkor is lehangoló.
Vendég
 


Most olvastam újra, ez a szegény nem is donort keres, hanem béranyát. Na az végképp nem lennék.
....szegény.....
Vendég
 


Sziasztok!

Írtam a közösre! Oviról is, másról is!

Ágiboldi és minden nem szobatiszta gyerekkel rendelkezőnek:
Kitartást és következetességet kívánok! Az utóbbit külön hangsúlyoznám. Az elején elkövettem azt a hibát hogy saját türelmi szintem szerint kapott Brigi pelenkát, vagy bugyit. Annak ellenére, hogy Brigivel a szobatisztaság elég könnyen ment, ez azért többször megzavarta.
lora7
 
 


Én sem adnék már napközben többé pelust,ha egyszer lekerült.És ha úgy döntesz,hogy ha ő olyan jól elszórakozik rajta,akkor te is alapon nem öltözteted át?Mondjuk egy meleg napon.A pisis cuccban játszani frusztráló lehet.Persze ez sem biztosan jó.

Béranya.Én is elmúltam 30,de ha nem így lenne sem hiszem,hogy esélyes lennék.Sajátot sem hiszem,hogy még egyszer :lol:

Lufi.Majálisoztunk tegnap a strandon.Nem részletezem.Elég az hozzá,hogy egész nap a seggünkben volt.2 m-nél messzebbre nem távolodott el az apjától,v tőlem.És 5 percenként akart hazamenni,pedig jól érezte magát,eltekintve attól,ha lufisok jöttek közel hozzánk.Passz.Nincs több tippem.Majd kinövi alapon kezelem,de megmondtam neki,hogy ki kell tartania,mert nem és nem fogok minden társas rendezvényről sikító gyerekkel távozni érkezés után 10 perccel.Szemét vagyok,vagy sem,nekem is vannak igényeim.

Kép Kép
meli1118
 
 


Ágiboldi,
minden tudományos megfontolástól mentesen (valószínűleg mert egy kicsit belefáradtam a pisi cuccok kezelésébe), én visszaadnám rá a pelust, és várnék még nyárig, ha semmi sürgető nincs éppen.

petesejt,
elmúltam 30, és ha már terhesség, akkor a még tervben lévő sajátjaimmal kell kezdenem, de pszichésen amúgy sem vagyok alkalmas a béranyaságra.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Háááát ott tartok, amit Sno ír, bár minden tudományos megfontolás ellenére teszem :oops: annyira sikertelen volt a kísérlet, h visszakapta a pelenkát, pedig nyilván igazatok van a következetességgel.. kicsit kezdek azért aggódni, de majd lesz valami.. annyira nem érdekelte se az, h elvettem, se az, h visszaadtam, és a harmadik pisinél kicsit benne hagytam, na az se érdekelte egyáltalán.. próbáltam, h ragasszunk matricát a bilire ha belepisilsz, jó, de inkább most, és az ágyra ne a bilire... erőltetni meg ugye nem szabad, de hol kezdődik az erőltetés?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Halihó!

Ágiboldi, megértelek, és üzenem, hogy nem vagytok egyedül. Nálunk annyi a különbség, hogy nem adom föl! Csütörtökön kezdtük el, és azóta már többször sikerült a bilibe pisilnie Áronnak, de Ő egyszer sem szólt, mindig én ültettem rá a bilire, amin csak úgy maradt rajta, ha valami trükköt bevetettem (pl: mesét olvastam addig). A kaka egyenlőre esélytelen. A mai mérlegünk: 3x bilibe, 1x ruhába pisilés. Mivel látom, hogy testileg érett: száraz pelus reggel, vissza tudja tartani valamennyire, így kitartok. De persze, ha dolgoznék, én is visszakoznék. Neked is javaslom, hogy majd a szabadságos időszakban feküdjetek rá a témára, mikor több időd van rá.

Más téma: Adélnak kibújt az első fogacskája: jobb alsó :)

KépKépKépKép
thelga
 
 


A Dénes meg ma éjjeltől visszakapja a hálózsákot.Pedig egy hónapja levettük,ő kérte,mert ő már nagyfiú és inkább takarózik.De nem teszi,sőt kizavar a szobájából éjjel és nem engedi magát betakarni,így mindig jégcsapként ébred.Mert ugye már éjjel sem fűtünk,így van 21 fok,de azért aludni takaró nélkül kevés.Ma éjjel besokalltam,mert a 2 gyerekhez össz. 10x voltam ébren ebből,Gergő evett 2x(ő meg fogzik áááááááá)és kész voltam reggelre.Mondtam D-nek,hogy ha azt akarja hogy ne veszekedjek egész nap játsszak is vele és még legyek türelmes is,akkor ahhoz nekem aludnom kell és megdumáltuk a dolgot,visszaadom a hálózsákot.
Nálunk a pelus-ügy egykettőre ment,de vannak dolgok,amik nem...

Kép Kép
meli1118
 
 


Helga, ha tényleg nem bánod, akkor bevallom, h megnyugtat... :wink:

Meli, és a hálózsákos sztori is, mer az nálunk sikerrel lekerült nemrég (de a takaróhasználat még nem százas (gyakran a feje alá gyűri párnának), úgyhogy kapott egy body-t a pizsi alá. Viszont én is százszor keltem, mert a nyomorék leesésgátló irdatlan zajjal leesett vagy húszszor, és nyilván kénytelen vagyok visszaszerelni, különben Boldi is követi.. (és pont most nem akart átjönni az én ágyamba, pedig kapóra jött volna, de azért bíztatni nem fogom...)
Egyéb kudarctörténeteket is szívesen olvasnék még! :lol: :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Kudarctörténet kellene? Itt a miénk: Gergő teljesen megbolondult az utóbbi egy hétben, vasárnapra csúcsosodott ki, és azóta hozza ezt a szintet. (Szóval nem csúcs, inkább telítési görbe. :? ) Abszolút kezelhetetlenné vált vmiért, bármit mondunk neki tuti, h nem csinálja vagy pont az ellenkezőjét csinálja. Egy élmény vele a közlekedés, össze-vissza rohangál, a kezemet nem hajlandó megfogni, ha én megfogom, akkor vörös fejjel ordít, tépi ki magát. Itthon rúgdos, ütöget, köpköd, hajigál, semmit nem csinál meg, amit kérünk tőle, úh pokol minden nap, de nemcsak nekünk, hanem neki is. :( Nem tudom, mi ütött belé, de n nehezen viseljük....ja, és ha vmi nem úgy történik, ahogy azt ő elképzelte, akkor jön az ordítás. ÁÁÁÁÁÁÁááh katasztrófa. Nem tudom, mi válthatta ki, semmi különleges nem történt vele, tudtommal az oviban is minden oké, úh tanácstalan vagyok. és fáradt. N fáradt. Ráadásul Rékus is fogzik - mi a 3.-at várjuk! :D Harmadik fogat....nehogy félreértés legyen. :lol:
Vendég
 


Pann, én azt hittem, h ez a dackorszak... nálunk legalábbis minimum egy éve ez van, kisebb viharmentes időszakokkal megszakítva, de egyébként dettó. Mindenért a világon képes őrjöngeni, állandóan venni kéne neki valamit, teljesen random mutat rá dolgokra, nem akar arra menni amerre megyünk, gyakorlatilag a világon bármi kiválthatja az őrjöngést úgyhogy nem is nevezek meg többet mert tényleg a kiszámíthatatlanság a lényeg.
(csak nekem legalább másikkal nem kell foglalkoznom, ez könnyebbség, viszont cserébe meló után agyhalott vagyok) :?

Mindenkinek gratula a fogakhoz akinek még nem volt :D (és akinek még megvan - nagy para ez a futóbicaj) :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


gratula a fogasoknak!

Ágiboldi,
nálunk az öcsém (februári) pont nyár végére, tehát ovikezdésre jutott el abba a fázisba, hogy lekerült róla a pelus, a kakival még oviban is voltak gondok, úgyhogy én meg is lepődtem Sebin (korán örültem), mert én fel voltam készülve a 3 és fél év pelenkázásra (helyette öltöztetek, és mosok), szóval szerintem nem egyedülálló a jelenség. A sok bepisilésből meg óhatatlanul is sok feszültség van, szóval nem mozdítja előre a dolgokat.

Pann,
azt mondod Gergőn is látszik, hogy szenved tőle? mert Sebin szinte mindig látom, hogy ez neki sem jó (ha nem így van, az nagyban rontja a helyzet nyugodt kezelésének esélyeit), és olyankor megsajnálom, és akármilyen bolond, ellenséges vagy durva elkezdem csitítani, hogy nincs semmi baj, stb. és amikor már közel enged, akkor meg tudom ölelni, és akkor általában nála is átfordul a dolog panaszkodásba. Előtte persze van földönfetrengős ordítás meg minden.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Ezek szerint van remény az oviig... még 4 hónap!!

Sno, Pann, én is úgy szoktam a hisztit kezelni (ha magam nem vagyok túl ideges), h "na gyere ide, segítek megnyugodni, és akkor szorosan öleljük egymást, ő mondogatja, h "anya, nem tudok megnyugodni", és aztán "na mosmár megnyugodtam") :D de ha egyértelműen nincs igaza, tehát leginkább egy elseggelés járna (amit sose kap, pedig én annyira azt gondoltam, h fog, de nem visz rá a lélek, csak ordítok), akkor inkább hagyom őrjöngeni és/vagy én is őrjöngök.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hát nekem ma nagyon rossz napom van és a kölkök ezt úgy megérzik/kihasználják/átveszik.Ma délelőtt mind3-an ordítoztunk,bőgtünk,D hisztizett és üvöltöttem,G szimplán csak nem akart aludni és őrjöngött a fáradtságtól.És valóban.Amíg én nem vettem magamon erőt és le nem nyugodtam,addig egyik sem.Piszok szerencse,hogy ilyen szépek és okosak,mert máskülönben nagyon csúnya vége lenne :lol: :lol: persze nem :lol: :lol: én amúgy seggeltem már el.D-t.De akkor olyat alakított,amire a birkatürelmű apja is csak egy fenekeléssel tudott reagálni :shock: :shock:

Kép Kép
meli1118
 
 


Feladtam :twisted: Legalábbis egyenlőre. Dettó ugyanaz volt, mint Boldinál. Talán a röhögés nem stimmelt. Áronnak abszolút mindegy, mi van rajta, bugyi vagy pelus :( Nem szól, a bilire nem akar ráülni. És mivel nálunk is veszekedésbe fulladt a dolog, egyenlőre pihentetünk. De hosszú még a nyár.... :roll:

Kérdés: A takaró mekkora méretű volt, amivel próbálkoztatok? Felnőtt vagy a gyerek méretű?

Dackorszak?????? Azt hiszem, nekem nem kell bemutatni :twisted: Üdv a klubban!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Május, Ti hogy álltok?

KépKépKépKép
thelga
 
 


Helga, nálunk Ikeás gyerekméretű takaró. Éjfélig alatta marad, ill. próbálja magára húzni, onnantól káosz, körbeforgás, takaró a fej/has alatt, de lassan elég jó idő lesz ahhoz, h mindegy (viszont télen 100-szor keltem takarni)

Helga, ha nem bánod megnyugtatsz pelenka ügyben. :lol: :oops: Szólj ha kitaláltatok vmt...
Május, ti már elhúztatok, mi? :wink:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


hahó

szobatisztaság
hááááááát, le se merem írni, nálunk minden oké. :oops: :twisted:
mondjuk én az elmúlt 4 nap alapján nem merek hosszútávú következtetést levonni, de tény, h egyetlen egyszer se pisilt be, pedig a bölcsiben csak alvásra van rajta pelus és otthon is. ráadásul nem akar ötpercenként pisilni, hanem 3-4 órákat is kibír. (én kérdezgetem, ő meg nem akar. sőt tegnap este kétszer is úgy kakilt bilibe, h egy cseppet sem csurgatott mellé. szvl n autonóm módon kezeli a kérdést :lol:)
n örülnék, ha így maradna, de kizárt, h ennyivel megússzuk :? ráadásul nem sajnáltatni akarom magam, de iszonyú stressz a pelushoz képest, állandóan ezen jár az eszem, h neh bepisiljen :oops:

köpködés
nálunk is volt, de én zéró tolerancián vagyok ezzel kapcsolatban (nálam verekedés, szemetelés kategória), úgyh szép lassan lejött róla. én úgy vettem észre, h nála nem feszültséglevezető volt, hanem egy vicces dolog, amit a bölcsiben látott, úgyh a kádban kiköpködhet egy kispohár vizet

lufi
sokat gondolkoztam rajta, h mikor múlt el, de tuti, h pár éve még én is rettegtem a lufitól. ha csak a közelemben volt levert a víz, összeszorult a gyomrom, totál pánikba estem. mondjuk én tudom, h a durranástól féltem. ami érdekes, h már felnőttként alakult ki nálam (és nem volt semmilyen rossz élményem) és kb 1-2 éve múlt el (mondjuk egy lufit még most se fújnék fel)

takaró
kele soha nem aludt hálózsákban, mindig is takarója volt. most ikeás gyerekágyneműben alszik. én este betakarom, éjszaka még egyszer ránézek, ha n ki van takarózva, akkor betakarom és kész. alapból 20 fok körül van a szobájában és body+harisnya szerkóban alszik (télen még egy hosszúujjú póló) szvl sztm nem tud megfázni

ditke, dana, nanica, blin, (és még akik nem jutnak eszembe, de régen írtak) fórumtársakról nincs senkinek híre?

mmóni, életben?!

majus3
 
 


Basszus,május,nem nyugtattál meg.És a felnőttkorban miért alakult ki???Spontán?Úgy értem rossz élmény hiányában?Hát akkor kinéz nekünk pár év kín.

Dénesnek gyerekméretű takarója van.Most párna lett újra az ágy végében.Már én is bánom,hogy nem lett az elején takarós,akkor már megszokta volna.Ráadásul ő hasonalvó,kicsiként még nem rúgta volna le.Mindegy már,visszakapta a hálózsákot.

Együtt érzek veletek,szobatisztaságra gyúrók.Én is tiszta stressz voltam az elején,hogy nehogy bepisiljen/kakiljon.

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Május aggódása jogos (köszi) miután hajnal 4 fele utolsó vendégként elhagytam a terepet (rosszul felmért mennyire bírom az italt után) és azóta se hallattam magunkról. :oops: Na de rossz pénz nem vész el, majdnem teljesen haza gyalogoltam az éjszakában, csak a hídon keltem át busszal. Igazából én azt hittem vicceltek némi iróniával, hogy majd én írok beszámolót a taliról. Ami egyébként a házigazda jóvoltából nagyon bulis tali volt: zene, tánc, pia, utolsónak járó tuti hamburgerrel… Tanulság italt nem keverünk, ezentúl narancslét nem teszek a bacardiba.
Egyébként a személyes találkozás nagyon jó volt, annyi minden mást meg lehetett tudni egymásról és ennek kapcsán újra fel is merült, hogy ha zárt fórum lennénk, akkor talán ezek a fórumon is megoszthatók lennének. Úgy látom a 3 éves szülinapi beszámolók felett igencsak elsuhantunk (a 2 évesen még mindenki küldött képet és beszámolót a fórumra) és a bulin megcsodálhattuk (sajnos csak képen, de ne legyek telhetetlen) Május és Pann torta csodáit. Ami egyből arra ösztökélt, hogy Öcsi szülinapjára ne egy csodatortával próbálkozzam, hanem Bálint régi kívánsága szerint az APG-ből ismert sünitortát készítettük közösen Bálinttal, ami tonképpen egy jól marketinggel trutyi.

Óvoda,
Mi is eljutottunk odáig a mai egyben utolsó nappal, hogy beírattam Öcsit. Egyébként nem is neki kerestem ovit, hanem Bálintnak, mert eddig olyan szerencsétlenül alakult a csoportja, hogy ihaj. De ma végre beszéltem az óvodavezetővel, aki szintén megerősített ebben, hogy messze eddig a leginkább alakuló csoport, ami ide s tova volt. Aztán mondtam neki, hogy át akartunk menni másik oviba, de sajnos oda is csak Öcsit vennék fel, Bálintot meg nem vennék át. Így maradunk és talán a csoportjukba érkezik néhány nagy, a mostani középsőből és végre kezd homogenizálódni a csoport.
Egyébként ebből is látszik, hogy nem vagyok igazán híve a vegyes csoportnak, de sajnos az Övéké így alakult. A kicsiknek jó a vegyes, de Bálint unatkozik és nem lehet olyan dolgokat csinálni a kicsik miatt, amit élveznének. Az alvási igénye is más egy kicsinek és nagynak. Ahol van jó bejáratott hagyománya és kezelési módja a vegyes csoport ezen hátrányainak ott oké, de itt nincs, mert eddig nem alakult ki ennyire vegyes helyzet. Jövőre ugye lesz jó pár gyerek, akiket fel kell készíteni az iskolára, ami gyakorlatban azt jelenti, hogy képesek legyenek 45 percet valamire koncentráltan eltölteni (aztán pár hónap múlva a suli 3 x 45 percet kíván meg). Nyilván még ovis keretek között, szőnyegen, török ülésben, körben, lazán kezelve, de akkor is. Közben a kicsik ugye meg szaladgálnak, vagy mással foglalkoznak, nem is tudom hogyan lehet ezt jól összeegyeztetni. Hivatalosan kb. 28 főig töltik fel most a csoportokat és jó esetben 2 óvónő van egyszerre, de van amikor csak 1 van velük.
Abba bele sem gondolok, hogy Öcsi bölcsijében a csoportlétszám 9 fő. Lesz egy kis különbség, bár Őt nem féltem. Botond nagyon jól elvan magával is, határozott, nem túl érzékeny személyiség és a csoport is elég homogén lesz.

Pann,
Látom már döntöttél, de ha van egy jó csoport, kedveli a gyerekeket és az óvónőket Gergő és te is ne váltsatok a bizonytalanra.
Szerintem a nyári tábor felüdülés lesz. Végül is nyáron egész nap kettejükkel vagy otthon egyedül, ahol még főzni és takarítani is kell. A táborban legalább két utóbbiról nem te gondoskodsz. Hajrá! Én ezért is szeretek haza kirándulni egy hétre, kaját rendeljük, a háztartás meg nem igazán az én gondom.

Hiszti, köpködés és a többiek
Erre mondják az okosok, hogy a másodikkal kell kezdeni. :wink: Én naponta veszekszem a nagyobbikkal, Öcsire nem jut annyi figyelem és elvárás, talán ezért valahogy kezelhetőbb is, tiszta második gyerek. Köpködni nem tudnak, mivel Bálint még fogmosáskor se tud köpni, mi szülők sem gyakoroljuk ezt a szokást, így Öcsi sem fedezte még fel.

Szobatisztaság
Szerintem is következetesség a legfontosabb, ezért nem kezdtem még el. :roll: Botond már érett rá (nem szól, de rendszeresen a WC-be pisil a bölcsibe), a gondozónők már alig várják a kezdetet, még csak én vagyok kisé éretlen. Még mindig hidegnek érzem az időt. De nyílván ez csak kifogás. Ráadásul tök jó akció volt a DM-ben és két csomag pelust is beszereztem. Most nem szokhat le, hogy a nyakamon maradjon egy csomó pelus. :twisted:

Melli,
Botond a traktortól retteg, de nagyon. Viszont könyvben és játékban imádja. Igaz traktor veszély sokkal kevesebb van Bp-en, mint lufi. :wink: Bálint is félt sokszor egy csomó dologtól és kb. 1 másfél év alatt mindig kinőtte.

Üdv:
Mónika

mmónika
 
 


Május

Köszi a hiányolást !!!!!! :wink:

Ágiboldi

Mi ősztől vagyunk nappalra szobatiszták, és most kb. hete éjjelre is !!!!Tehát nálunk nem egyszerre lett, bár nálunk a nappali az hét nagymama féle erölködésre sikerült, ha gondolod küldöm a nagymamát hozzátok !!!! :lol:

Nálunk is hálózsák van pizsivel, így most keresem a helyeket ahol nagyobb és nagyobb méretűeket lehet beszerezni. :oops: :twisted:

Pann

A harmadiknál automatice a . babó ugrott be !!! :D
Bátor vagy a táborozással kapcsolatban. :lol:
Bár nálunk is kérdés, de nálunk csak Tomika viziáboroztatása a nyáron, mivel két hét felügyeletet csak így tudunk megoldani.De még nem 100 % ez sem !!! :wink:

Körkérdés: ki, hogy büntet ??????
sarokba állítás nem jött be, kedvenc játék elvétele nem jött be, mert elővesz egy másikat. További ötletek ????

Kép
kditke
 
 


Kditke
Nagy hálózsákok nálunk úgy vannak, hogy a régi hálózsák alját szétbontottuk és az aljára varrt anyu toldást. Felül még jók a régik, csak rövidek, így meg lett oldva a probléma. Persze ugyanolyan anyagot nem talált hozzá anyu, de éjjelre tök mindegy.

Ezeket a hálózsákokat még én, meg az öcsém hordta. Sajnos nálunk jelenleg csak a szekrényben várják jobb sorsukat, mert Brigi nem hajlandó viselni őket. Belegabajodik és fel kell rá, pedig újszülött korától kezdve próbáltuk rászoktatni. És mivel természetesen a takarót is lerúgja, így maradt az öltöztetés. Hosszú pizsi alatt póló és zokni. Bár takaróban fejlődő képes már, de még nem megbízhatóan.

Takarónál meg az a tapasztalatom, hogy a felnőtt méret jobb, mert kevésbé jön le róla forgolódás közben.

Szóval nálunk most ez van!

Mmóni, Kditke
Örülök, hogy jelentkeztetek! Tessék írni, legyen mit olvasnom! És ez mindenkire vonatkozik! :wink:

De jó, hogy nálunk már nincs szobatisztasági kérdés!!! 8)
lora7
 
 


Hahó,

Na de jó, h előkerültetek! :D

Mmónika, jó kis beszámoló, igazi ereszd-el-a-hajam buli volt a vége :lol:

Kditke, büntetés: leordítom a fejét, h lobog a haja, de ez nem annyira büntetés, inkább a saját önkontrollom hiánya.. Ha hisztizik, akkor "menj a szobádba és ott hisztizz a szőnyegen, és szólj ha megnyugodtál" (már csak azért is, mert ott nem tud kárt tenni magában/lakásban)

Lora, hálózsák (bár most kb két hónapja nincs) nálunk az vált be, h hozzátok hasonlóan levágtuk az alját annak amit kinőtt, és nem is pótoltuk, tehát lett belőle egy "köpény", és így hajlandó volt aludni benne, ellentétben azzal, aminek volt alja, mert abban ő is felébredt és utálta. Így meg max kilógott a lába, arra húztam zoknit, és igyekeztem betakarni, de mégiscsak jobb volt mint a semmi.. :wink:

Szobatisztaság: most jegelem a témát, mert nem engedi kicserélni a sz@ros pelenkáját (tudjátok, mint kiskorukban, küzd), úgyhogy aggódom, h a kis lelkét zavarja a téma. Pedig sose erőltettük, nem csinálunk belőle nagy ügyet, de ugyebár szó van róla mindenhol folyamatosan..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ja, és a köpényben (Boldi nevezte el) az volt a legviccesebb, amikor reggel felkelt, és úgy rohangált a lakásban, h két oldalon elegánsan felcsippentette a köpényt, mint egy hercegkisasszony, h ne lógjon a földre és így vágtázott :lol: :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


halihó

takaró,
pontosan, ahogy Lora írja a normál méretű takaró sokkal tovább bírja a kűzdelmet, mint a gyerek (takaró), ettől függetlenül Sebi direkt letúrja magáról mostanában, a hálózsák meg szóba sem jöhet nála.

Meli,
szép hosszú, szórakoztató hsz. köszi :lol:

Ditke,
büntetés: én is "csak" a haragom tornádójával szoktam sújtani. Ha tényleg haragszom, akkor meghátrál előle, mivel ez egy ritka jelenség, és érzi a súlyát.
Pontosan meg tudja különböztetni a kiborulós kiabálásaimtól, múltkor fel is hívta a figyelmemet, amikor fejhangon ordibáltam, hogy elegem van az egész napos hisztijéből, hogy "de anya, most te is hisztizel!"... és tényleg.

A másik a szobába beküldés, de az nem igazán büntetés, inkább csak amikor nem tud lenyugodni, akkor szoktam evakuálni, hogy mentsem az ép eszemet.

Amúgy egyelőre hidegvérű rosszalkodás (legalábbis, amit én annak ítélnék) nem jellemző, tehát nem is nagyon jött elő eddig a büntetés kérdése. De már alig várom, hogy végre jól megverhessük :twisted:

Ágiboldi,
köpény :D

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Köszi, hogy hiányoltatok.

Rövid helyzetjelentés:
Elvagyuunk, Levi tündéri és második gyerek. Türelmes, nyugalmas, semmi gond vele.

Linus egy hisztibomba, gondolom a kistesó születése is rátett a lapátra. Én is gyakran kiborulok tőle és ordítok vele, amire nem vagyok büszke! Ilyenkor tényleg azt tapasztaltam én is, hogy ilyenkor nincs magánál és nem tud megnyugodni - viszont egy 3/4 órás fogmosástól már ki tudok borulni.

Jó olvasni rólatok... írtam a közösre.

nanica
 
 


Nanica, én benne lennék az ötletedben, zárkózzunk be..
Májuséknál is ezt beszéltük.

Sno, hétfő óta röhögök a potenciális megverésen :lol: :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék bezárkózni....keressünk egy helyet!
Vendég
 


Sziasztok!

Én is köszönöm a hiányolást!

Sajna picit elhavaztam.Vizsgázok a jövő héten és utána,de még a felénél se tartok. :cry:

De erre nekem is reagálni kell.
Mindig azt hittem rossz anya vagyok,hogy van mikor kiabálok a gyerekekkel.De most olvasva megnyugodtam.
Pedig már Laura is volt,hogy szólt "anya ne kiabálj,nem vagyok süket!"

Nálunk nem jött be az az elmélet,mint Nanicánál,hogy második gyerek és nyugodt.
Laura tipikus csaj.
Kajáért bármikor tud hisztizni,ami kb.10 percenként van.Tavaly nyáron,barátnőmékkel mentünk nyaralni és mikor látta Laura hisztizik és Én már nem törödtem vele szólt adjak kaját neki,mert bizti éhes.De ez mindig bevált nála.Remélem nem a gyomra fogja vezetni az életbe.

Dani egy holt nyugodt gyerek,most van abba a korba,hogy néha ellenkezik.Laura az ellenkezője.Ha valamit el akar érni,tipikus csajjá változik és nyafog,pöszéskedik.Néha elgondolkodok,nem marad-e pösze.Ez korral jár?
Azt nem tudom kitől látta.

Büntetésnél Én is próbálkoztam a sarokba állással.De többszöri ismétléssel nem jön be,vagy ahogy Sno írja lehet megérzik mikor vagyok igazán mérges,mikor csak dühös.

Buli miatt nagyon irigykedek,már Én is néha kikapcsolódnék,meg ahogy olvaslak bennetek jó kis társaság jöhetett össze.

Húsvétra a gyerekek kaptak két nyúszit.Hát nem tudom jó ötlet volt-e.
Igaz törpenyúlak,de mikor Laura elkezdi kergetni őket,meg nyomogatni néha elgondolkodok.

Ezt még elmesélem:
Múlt héten Lauráért ment az Apja és az óvónök mondják minden rendbe.Elkezdi öltöztetni,mire látja a szeme alatt egy pici kék folt.
Visszamegy kérdi az óvónőt mi történt?Állítólag nekiment egy álló kislánynak.
Másnapra már a fél arca kék-zöld volt,a szeme enyhén dagadt.
Még most is látszik a folt.
Dadát kérdem mi történt,Ők azt mondják nem tudják.
Hát picit kiakadtam,de Laura meg nem nagyon beszél róla.

Azért kiváncsi vagyok még mi jön,pedig csak márc.eleje óta jár óviba.Bölcsibe meg egy tünemény volt.
Danival meg 4 év alatt alig hallottam rosszat róla.

Én meg megkérdezhetem,nálatok hogy viszonyulnak a korabeli gyerekehez?Hamar összebarátkoznak,játszanak?
Ma reggel picit meglestem Laurát és olyan furcsa volt,hogy bemegy a csoportba és csak nézte a többieket.Azt sajna nem láttam mikor kezdett el játszani.
De játszótéren is sokszor eljátszik egyedül,vagy nézi a többieket.Ha Ő úgy gondolja nem tetszik a játék akkor nem csinálja.

Na megyek tanulni.

Jó éjszakát!

KépKép
KépKép
dana 1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: