Új privát üzeneted érkezett!

Helló!

Edi,szupik a képek,olyan édik a gyerekek!! :wink:

Amúgy útólag boldog Mikulást! :lol:

S:O:S:Bernike kóliás vagy mi a szósz,majd két hete minden este fél kilneckor rázendít s egy óráig sír,semmi nem jó neki!!
Ötlet valakinek??(van torna,böfi,masszázs,ringatás,énekelés,bebugyoláslás,rázogatás, semmi nem tetszik neki,egy órán kersztül csinálja,aztán elelszik,kb fél óra utána felébred s vigyorog mintha mi sem történt volna,akkor megszoptatom s leteszem aludni :roll: ,valaki érti ezt??????)
Elkapta Lautól a köhögést.Laura viszont ma már ment oviba,végre :lol:
Na megyek felébresztem aztán kidíszítjük a mézeskalácsokat :P

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda!

Nekünk a Grape Water (patikából) segített, meg a sok-sok tornázás és masszírozás, hogy kijöjjenek a benntrekedt szelek. Egyébként ha tényleg hasfájós, akkor az három hónapos korban általában megszűnik magától (nálunk is így volt).

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi,köszi a gyors választ,ma a védőnő is ezeket ajánlotta.Két napja kap homeós bogyót,ma alakítottunk a napirenden,de ma is sírt kb 3/4 órát.Állandóan tornásztatom,jönnek is a pukik,de ilyenkor este eddig még semmi nem segített,már az sem ha ölünkben volt,akkor is sírt,így szegénykémet,letettük az ágyikójába,s hagytuk sírni :oops: :cry: :? persze sokszor nem bírtam,kivettem -betettem,puszilgattam, énekeltem,de csak nem hagyta abba,aztán egyszercsak csend lett s alszik.Holnapra azt találtam ki hogy előbb lesz az egész esti ceremónia,hátha az a baj hogy túl fáradt már,mert mert fél öttől 8-ig csak fél órát alszik,s az lehet kevés neki...nem tudom már mire gondoljak,de hála Istennek,mostanra már higgadtan kezeljük a dolgot.(közben azért majd megszakad a szívem)
Na holnap veszek akkor ilyen cseppet vagy mit.
Berni 3 nap múlva lesz 3 hónapos,s kb másfél hete kezdődőtt ez a probléma!Reméljük csak átmeneti :o

Jó éjt mindenkinek,írjatok!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 

 
 

Linda! Én sajnos már teljesen elfelejtettem ezeket a dolgokat. Esküszöm fogalmam sincs, mi lehet, és hogy nekünk volt-e ilyen. De valószínűleg közrejátszik tényleg a fáradtság is.
Levi is nagyon hasfájós volt, de neki semmi sem használt. emlékszem, mikor vettük a karácsonyi ajándékokat, úgy üvöltött a Régió játékboltban húúú súlyos volt. Meg sokszor az autóban is, majd szétment a fejem. A másik kettő egyáltalán nem volt ilyen, útközben mindig aludtak, vagy nézelődtek. Szóval én nem tudok semmi tanáccsal szolgálni. Nekünk is volt valami csepp talán Espumisan, de már nem emlékszem, hogy volt-e valami hatása.

Pénteken szerelik a konyhámat, de nem tudom, a szerelő be tudja-e szerelni sütőmet. Ha nem akarom, hogy elvesszen a gari, akkor szakszerviz szerelheti csak be, ami 7 rugó. Ez azért pofátlanság, dehát az 5 év garit nem akarom elveszíteni. Szóval szívom a fogam. De tök jó lenne hétvégén azon sütni a méziket :)

Na mennem kell, mert Levi itt nyüszít mellettem.

Tina ha olvasol, nem jössz errefelé valamikor? Expressz kellene egy függöny az Ikeából.... :roll:

Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Szaisztok

Lányok nem tudjátok hová lett a receptes topicunk???? :(

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Eddig csak read-only üzemmódban működtem, de most nagyon el vagyok keseredve. Hasonló korú a kisfiam, ezért járok ide minden nap, talán lenne valami jó tippetek számomra...

Az a helyzet, hogy a gyerek kb három hete nem hajlandó sétálni. Amióta csak megtanult járni, állandóan gyalogolok vele. Szép helyen lakunk, sokat kirándulunk erdőn, mezőn, réten, vagy csak a faluban. De három hete nem hajlandó eljönni, legfeljebb a sarki boltba. Pont három hete kapta a H1N1 oltást. Két hete műtötték fitymaszükülettel, ami azóta begyógyult. Nem értem, miért viszolyog a sétától?
Megnéztem a cipőjét, még nem nőtte ki. Ráadtam egy melegebb kabátot, amit hidegebb időre tartogattam, hátha fázik. A kedvenc futóbiciklijét sem akarja használni, pedig imádta, hogy begyórsul. Tegnap elvittem ortopaed szakorvoshoz, de nem talált semmit. Októberben kezdte az óvodát. Elég könnyen megszokta. Vannak olyan reggelek, amikor nincs kedve menni, de sikerül rábeszélni, nincs különösebb gond. Ha ovi után el akarom vinni egy rövid sétára azt mondja menjünk inkább haza.
Imádja a rajzfilmeket, de ragaszkodom, hogy csak esti mesét nézzen, a hétvégén reggel nézhet még egy keveset.

Nem tudom mi történhetett. Rossz élményre nem emlékszem, bár ki tudja neki mi a rossz élmény? Azt elfogadtam, hogy 5 óra után, amikor sötét van nincs kedve kimozdulni, még a kedvenc zseblámpájával se. De napközben miért nem?

Beszéltem a gyerekorvossal. Teljes vérképet javasol. Nem örülök annak, hogy meg kell szúrni, épp elég volt a műtét előtti és utáni keserves időszak.

Mégis, aggódom, hogy van valami rejtett oka. De nem tudok rájönni. Ha elindulunk valamerre, 20 méter után szól, hogy fáradt vagyok, menjünk haza.

Anyám kiröhögött. Azt mondta, a gyerek egyszerűen unatkozik séta közben, mert elmult 3 éves és a céltalan séták unalmasak számára. Az igaz, hogy itthon nagyon szépen játszik, elkezdett puzzle-okat kirakni, kis segítséggel - ez eddig nem érdekelte annyira.

Túlreagálom?

Nálatok előfordult ilyen?

Mindenkinek köszönöm a választ...

rifu
rifu
 
 


Rifu,helló :lol: nem lehet hogy ovi után már tök fáradt és azért nem akar sétálni?Ma én is ovi után mentem egy kört Laurával,azt hittem jót teszek vele,olyan szép idő volt,de teljesen kivetközött magából a boltban nem akart utánam jönni,lefeküdt a kőre ,fetrengett,húztam,vontam szó szerint,(eddig ilyet sosem csinált)a végén popóra verés lett s bőgés :cry: majd hazajöttünk és semmit nem vettünk....
Szóval én ma megtanultam hogy ovi után sehova csak egyenesen haza,aztán alvás!(bár a kisasszonyka mostanában elég dacos,én meg ezt nem tudom miért?Dackorsza?Ovi?Berni miatt?)

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Hozzászólás törlésre került!
torolve_20130114141731
 
 


Szia Linda!

Ugyanez történik nálunk is: ha megpróbálom elvinni egy körre ovoda után, nyafog, nem akar menni, a végén vonszolom, ő hisztizik, aztán rácsapok a fenekére...
Most már inkább én is hazajövök vele. Október óta ilyen, amióta elkezdődött az ovi. Igazad lehet, a változás sok lehetett nekik, végül is csak 3 évesek. (Persze nálad megfejelve egy kistestvérrel.)

Viszont este hiába ásítozik, hiába fáradt, nem tud elaludni 10.00-ig. Vacsora, fürdés, mese, kb 8.30-8.45-kor kimegyek a szobából és esküszöm, 22.00 óra előtt nem tud elaludni. Mit csináljak vele? Tegyem le korábban?
rifu
 
 


Sziasztok

Linda, alvás előtt ne csodálkozz, hogy nem akar menni sehova, őket nagyon kifárasztja az ovi! Nem is a programok, már maga a zaj is! Hanna első nap az ovi után fél 11-kor elaludt az autóban hazafelé, és fél 3ig aludt! Már néztem, hogy él még? :) Óvónéni is mondta, hogy a kicsikkel így van ez. Viszont, most 2 évvel később ott tartunk, hogy délután nagyon ritkán alszik az oviban, csak fekszik és nézelődik. Otthon se alszik délután. Sőt, néha Levi sem.
Szerintem Lauránál most csapódik le minden.

Levinél van egy új dolog, ami eszméletlen aranyos, bármiről van szó, hogy ki legyen előbb, elkezdi kiszámolni, "elment apám szilvát lopni,/ elfelejtett zsákot vinni,/ mondd meg te,/ hány zsák kell". Bizti az oviban szedte össze, de nagyon vicces.

Ma szerelik a konyhámat nagyon izgatott vagyok, majd dobok képet róla. Én meg megyek délután az oviba mézeskalácsot díszíteni, bár már inkább hazafelé mennék otthon mézeskalácsot sütni :)
Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Reggel voltunk vérvételen. Délután meglett az eredmény. Vashiányos vérszegénység. Felírta a doki a vasat, megbeszéltük az étrendet. Majdnem infarktust kaptam, miután sikerült leereszteni. Hálistennek, semmi komoly. Februárban kontroll.

Mindenkinek szép estét kívánok.

rifu
rifu
 
 


Hell!

Ildi,arai lehet Levi a mondokával :wink: Laura olyan szégyenlősen énekel,elbújik,vagy végig órdítva énekel :lol: Imádj a zenét,ma délelőtt betettem a téli ünnepeket,nagyon jó kis dalok vannak rajta(ovis)végig ugrált,kitette az ágyra az össze állatot,kinyitotta az én régi ének könyvemet és lalalázott(majd keresek képet,mert lekaptam már)
Remélem kész a konyhád,s elárasztotta az egész lakást a fini süti illat :wink:
Ma én is sütöttem kis linzereket,meg egy túrós lepényt,vendégségbe megyünk oda viszem.
Laura dac:fúú néha tök kiborító!!!!!!!!!!Pl:mondom neki mosd meg a kezed tiszta maszat,erre ő: csak egyiket,vagy mondom neki vedd fel a papucsod,erre ő:csak a balt,mondom neki egyél az asztalnál,erre ő:nem,és leül a kajávala földre :shock: :roll: :? :lol: meg ilyenek....

Rifu,még jó hogy semmi komoly!Nekem is kéne egy kis vasat szednem....

Szóval írjátok meg mit kapnak a kölkök karira és mit süttök főztök!

Ma délelőtt elmentem Lauval shoppingolni :lol: vettem egy csizmát meg egy kabit ,most 50% kedvezmény volt a kabikra a Vögelében.
Király!Laura is jól elvolt,mindent megnézett,visszatett a helyére,leült a gyereksarokba,meg voltam elégedve vele.Bernus meg itthon alukált addig 8) (kapott két bodyt)

Na megyek,ébresztés,etetét,öltözés elmenés......

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Igen,Linda kész lett, mondjuk a vizet csak holnap tudják beszerelni, lavórban mosogattam :)

Sütöttem egy mákos muffint, de nem lett tökéletes, hiába még meg kell tanulnom az időpontokat, meg hogy mit melyik funkcióval süssem :roll: , de nagyon boldog vagyok, álmaim netovábbja ez a konyha, olyan jól megterveztem,minden kézre áll, öröm benne sütni-főzni. (Tök meglepődtem, hogy a villanytűzhelyen kicsit több, mint fele idő alatt megfő minden :shock: olyan gyorsan kisütöttem a palacsintákat, hogy csuda.)

Vögele nem drága? (Még 50%osan is....???)

Levi lehet, hogy beteg lesz, az előbb felsírt, fájlalja a torkát,adtam neki Nurofent, pedig ez a Ribomunyl nagyon bejött nekünk, ha meg is betegszik,. 1-2 nap alatt túl van rajta.

Na megyek, nagyon elszúrtam az időt, és a vízszerelő jön fél 8-ra. Rengeteg a tennivalóm, ma sikerült néhány ablakot tessék-lássék lepucolni, gázcsöveket festettem, holnap még néhány ajtót le kell takarítsak, még nincs a gyerekeknek függönyük se, de se pénzem se időm utánajárni, holnap főzni kell, vasalni hatalmas rakással, múlt héten is elmaradt :oops: szerencsére van a gyerekeknek annyi, hogy eddig tudtam rájuk mit adni:))) de kell sütnöm az oviba is karácsonyi vásárra. Aztán este hajmosás, körömvágás, a vasárnap mindig olyan gyorsan elmegy... Bár lehet, maradok Levivel, ha lebetegszik. Akartam képet is tölteni, de már nem tudok.Sziasztok, írjatok már, mi van veletek.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Linda (és a többiek is, aki tud segíteni) SOS segítség kellene. Adjatok már pár gyakorlati tanácsot, hogy hogyan használjak a hőlégkeverés, hőlégbefúvás funkciókat, meg a grillt meg ilyesmiket. Mindjárt itt a karácsony, nem tudok mindent kitapasztalni. A használati útmutatóban az van, hogy fóliát ne használjak a sütőben (nem értem miért, nincs benne beépített mikro). Fólia nélkül is megpuhul a hús? Most egyenlőre ennyi jutott eszembe, de majd még biztos kérdezek.
Pl Linda piskótát hogy szoktál? Mennyi ideig sütöd?
Köszi és bocs az off-ért. :oops:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ildi,de jó ,kész az új konyhád,az enyémet is én magam terveztem,és így perfekt nekem is :wink:
Hőlégkeverésesen :lol: tök hamar megsül mind a süti mind a husis kaja.Ilyenkor 2 vagy 3 tepsit is betehetsz egyszerre,de tényleg kb fele annyi idő alatt kész lesz a cucc!!
Grill:én csak akkor szoktam használni mikor a kaja kész s azt akarom hogy megpíruljon a teteje,akkor átállítom a grillre s a legmagasabb fokozatra s elég neki 5 perc és már szép ropogós a husi,a sajt vagy akármi.
Fóliával is szoktam takargatni a husikat,semmi baja nem lesz a sütőnek.Fél órát fóliával utána leveszem .Pl:csirkénél,oldalasnál.
Fólia nélkül is puha lesz,de akkor tovább kell sütni.
Piskóta:attól függ mit sütsz,ha tortát akkor 180 fok,30 percig,ajtót nem kinyitni 15 percig.Ha piskóta tekercsnek a lapját sütöd azt 200 fokon 8-10 percig.Linzereket s egyéb sütiket 180 fokon szoktam. Pogi meg levelest 220 fokon.
Remélem segítettem :wink:
Vögel:de,drága mint a dög,de nem akartam már gagyit venni,ez meg jó lesz pár évig(10-20) :lol: Van egy zöld térdig érő tollkabim,szeretem,de ha enyhébb az idő megdöglök benne,meg az autóban tök kényelmetlen vezetni :?

na mentem,kisnyuszikat ébreszteni :P

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Köszi Linda, ari vagy, hogy ilyen gyorsan válaszoltál, a vizet csak ma tudta a pasi megcsinálni, ne tudd meg, a mosogatógépben legalább 4 napja bent voltak a cuccok :? de nem tudtam mindent kézzel mosogatni, így is naponta 4x vagy 5x mosogattam. Majd szép lassan belejövök biztos, de 25-én hozzánk jön a család, még most lesz a gyerekek szülinapja is megtartva, mert eddig ugye nem tudtuk. Így jó lenne valami tutkó recept, egyenlőre nincs ötletem, csak a standard halászlé meg töltött kápi. Mióta dolgozok, egyáltalán nem központi kérdés ez a mit főzzek-mit süssek, igaz, előnye is van a dolognak, nem eszek annyit, nem is kívánom a finomságokat. Legyen valami aztán kész. De sajnos időm sincs finom receptekre vadászni, na meg ugye elég válogatós-allergiás a család, szóval nem lesz egyszerű.

Na megyek, mert lefordulok a székről az álmosságtól.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Na helló!

Sehol senki? :o Süttök főztők?
Tök hideg van,mármint kint,itt bent jó meleg még a cserépkályha. :mrgreen:

Lau oviba,aztán végre két hét szünet,már alig várja hogy itthon legyen velünk :lol:
Bernus alszik,aztán ha felébredt elviszem belövetem a fülét, a mamitól kapja karácsonyra :lol:
Tegnap Lauval narancsot díszítettünk,olyan ügyesen beleszúrkálta a szegfüszeget.A narancs héjját meg kiszaggatuk,s ő rendezte el az üvegtálon,rögtön mellékelem is kép formályában.Ugye milyen kis kreatív? :lol:
Sőt tegnap kis linzervirágokat is sütöttünk s összeragasztottuk lekvárral,én pakoltam a lekvárt ,Lau meg rakosgatta rá a tetőket.A dolog érdekessége hogy a kis virágoknak mind lyukas volt a közepe és ott ugyebár kibuggyant a lekvár mindig a rányomáskor,így Lau mindegyiket a kis újjával letörölgette :lol:

Kari menű:még nem nagyon tudom,de töltött káposzta biztos lesz.

Linda

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok lányok!

Sajnos nincs időm, semmi de semmi. Nagyon régen nem voltam, és nagyon sajnálom is. Majd csak vége lesz ennek az időszaknak is, és akkor jövök.

Amiért jöttem az egy fincsi mézes süti reci. Olyat szeretnék amibe majd nem törik bele a családom foga, :lol: Ma vettem karis, és szíves formát és szeretném pici Dórimmal megcsinálni. Soha nem csináltam ilyet, de most úgy gondoltam már nagylány hozzá, és biztosan szívesen fog sertepertélni a konyhában.

Köszi: Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi:

megtaláltam a receptes topicot, az Ötletek, tippek-nél van, a 2006. őszi babák mamáinak receptjei. Ott leírtam a mézeskalács recit, nyugodt szívvel tudom ajánlani, mert ez fini puha, de nagyon kevés ideig kell sütni, kb. 10 perc - sütőtől is függ. Tojásfehérjéhez nagyon sok cukor kell, jó vastag zacsiba betöltöd - persze felverve - icipici lyukat vágsz a sarkán, és ezzel tudod díszíteni. Jó készülődést! :wink:

most csak ennyi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Drága True!

Köszönöm. :lol: :lol: :lol:


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Megnéztem, és még az a kérdés, bár látom, h Linda írta. Hagyni kell 1 napot a hűtőben? Mármint a kész masszát ugye? Majd másnap szaggatni, és sütni, díszíteni. A pici gyöngyök mikor kerülnek rá? Még akkor teszem rá amikor nyers a tészta? Vagy akkor belesüpped a tésztába? Lehet hülye kérdések, de nem nagyon szoktam sütni :oops:


Köszike
Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi! Én nem hagytam állni semennyit se, a gyöngyöket sütés előtt rakd rá, de akkor kend be tojással, hogy ráragadjanak, vagy én csináltam azt is, hogy amikor készen volt, tojásfehérvjével fel volt díszítve, akkor szórtam rá ezüst gyöngyöket, nagyon szép lett, már el is fogyott :)))

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Köszönöm. Majd beszámolok, h milyen lett.

Addig is legyetek jók.

Majd csak jövök egyszer, és teszek fel képeket. Már olyan "nagylányaim" vannak :lol:


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Helló!

Mindenkinek jó készülődést kívánok!
Mi is megyünk sütünk Lauval amíg Berni alszik,egy kis diós kis kiflit,mert már az összes mézest s linzert megzabáltuk.... :mrgreen:
Karis menü:narancsos kacsa,hercegnő burgonyával(kis krumplipüré halmok megsütve :lol: )
Káposztát tegnap megfőztem,az kitart szerdáig :lol:
Sütik:oroszkrémtorta,bejgli és flódni.

Na pussz,majd még jövök.
Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda, azonnal add meg az oroszkrémtorta receptjét!!!! :P
rifu
 
 


Sziasztok

Linda, tök jó, hogy leírtad, nekem még mindig nincs ötletem, pedig el kellene már menni bevásárolni. Mivel keresztgyerekek tejallergiásak, ezért mindig csak olyan hulala krémes tortát lehet csinálni, mert azt ehetik, ezért már el is megy a kedvem az egésztől. Persze nem tehetnek róla, de azért mégis. Meg hát az igazán fini sütikbe mind kell tej, szóval meg vagyok lőve.

Mások is írhatnátok, hogy mit süttök-főztök. Ez a narancsos kacsa fura lehet, na nálunk ilyet se lehetne, mert van, aki semmilyen más húst nem eszik meg, kizárólag a csirkemellet. Ezért van, hogy nincs is kedvem a főzéshez. :?

Na meg képzeljétek, én se olyan vagyok már, mint rég, egyszerűen nem lelem örömömet a kajálásban :shock: Igaz, fogytam 4 kilót, észre se vettem, de azért annyira nem jó érzés. Ezért is nincs ötletem sem kitalálni, mi legyen a kaja.

Szóval ötleteket még mindig várok!

sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Gyorsan gyorsat...
El voltam veszve,szalagavató táncika stb miatt,osztálykarácsony meg egyebek szóval nagyon sok dolgom volt így netezni sem volt időm...báááár,most kaptam egy munkahelyi laptopot,wifis,szóval ha van net valahol akkor rááámegyek...így remélem,hogy a karácsonyi időszakban tudok majd írni nektek egy keveset,sok vicces történés volt amit megosztanék...ha nem jutnék nethez,akkor ezúton kívánok BOLDOG KARÁCSONYT ÉS SZUPER SZILVESZTERI BULIT NA MEG ÚJ ÉVET...!!!!!!!!

Ildi,nem volt kimenő vonal a sutyóban,így majd otthonról hívlak anyuméktól,remélem a nagy karácsony káoszban lesz kis időnk dumálni egy jót. Most Dunaújvárosban leszünk (anyós kategórikusan kijelentette,hogy szentese náluk,most nem szálltam vitába,pedig tudtam volna...legyen...)
10 napig leszünk ott,kicsit félek majd,hogy egymás idegeire fogunk menni,de azért igyekszem rendes kislány lenni...már amennyire megy.
Réka anyukámnál volt 2 napot (ez is ritka,tök jó volt végre független igazi felnőtt életet élni egy kicsit nézelődni,beülni az urammal egy kávéra stb stb (itt a dirty részeket most nem írom le... :lol: )
Ma utazunk,hja én fogok anyuéknál főzikélni meg sütni így hát anyukámnak ez lesz a nagy meglepi...egy csomó dolgot terveztem,nem tudom mi jön össze belőle...

Menü: Aszaltszilvával töltött karaj (vagy aszalt sárgabarackkal,de lesz egy kis kolbászos is)+ töltött csirke a csak a mellét eszem fiú (az uram) miatt, lehet hogy csak comb,akkor egyen a Peti karajt....még nem találtam ki szóval olyan hidegtálas motyó... különböző majonézes salikkal...
az elmaradhatatlan töltött káposzta,de most nem akarom levélbe tölteni csak úgy a gombócokat amiből én meg tudok enni milliót...persze most fogytam én is egy kicsit,tuti visszajön majd...
Húsleves lesz,csirkéből,de a husit ki fogom venni és hortobágyi húsos palacsinta még a tervem...egyelőre ennyi...
sütik: mézes,beigli nagymamám által...valamint gerbeaud (most fogok debütálni...még soha sem sütöttem...de megcsináloooom :lol: )

ennyi csajok,megyek,remélem majd jövök még...
puszi és KELLKARÜNKI még egyszer (finnül :lol: kellemes karácsonyi ünnepeket...)

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


LÁnyok!


KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!


LÁnyok és Timi anyu

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!!!!!

Kép

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Rifu,bocsi csak most léptem fel,ezerrel el voltam havazva,este a karifát is feldíszitettem,nyelvem lógótt,egész nap meg sem állta,vagyis már 3 napja csak pörgök(Ildi én is ledobtam 2 kilót csak úgy :o )az oroszkrémreceptet a macikonyhán olvastam,meg is csináltam és ma meg is esszük. :lol:

Mindenkinek gyerekkacajjal teli boldog karácsonyt kívánunk!!!!!!!!!!!

Írjatok majd mit ettetek s mi szépet kaptatok s a gyerekek.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Végre én is ideértem, sajnos, karácsony előtt nem :? de így utólag remélem, mindenkinek jól telt el minden :lol:

Menünél végülis nem csináltam semmi különöset, apa nagyon sokat segített, mert egyedül soha nem készültem volna el, szóval volt halászlé, töltött káposzta (by apa), húsleves, pulykasült a la natúr, illetve fokhagymásan, rántott hús, natúrszelet, krumplipüré, káposztasali és majonézes kukorica, röszti. Sütik: gesztenyés-csokis torta, mézes krémes, mézeskalács, gyümölcskenyér, gesztenyés keksztekercs.
Szenteste itthon voltunk, tegnap voltak anyósék ill. a férjem tesójáék, összesen 13-an voltunk. A nagy ebéd után felkerekedtünk és mentünk Félegyházára, amit megmondtam, hogy jövőre nem lesz. Unom, hogy minden karácsonykor mi utazgatunk a három gyerekkel. Ma jöttünk haza, így az egész karácsony szinte eltelt.

Ajándékok: Levi Hot Weels pályát kapott, aminek irtóra örült, mondjuk neki nem nehéz örömet szerezni, mert mindenre kijelenti, hogy PONT ILYET AKARTAM!, hozzá autókat, társast, sapit (majd lefotózom, nagyon vicces), favonat szettet, de ez nagyon baró, ilyen dínóföld, nem is láttam még ilyet, Hanna a gyöngyfűzőt, mandala-rajzolót, öltöztetős pónit, Marci órát, ps játékokat, stb. stb. Aranyosak voltak, mindennek nagyon örültek.

És most rakok végre pár képet, amiket megígértem már régről, most volt időm kicsinyíteni néhányat. A lakásról is rakok, persze a fényképezés óta is sokat változott már minden, pl. a konyhában a boltív le van már festve, majd be lesz polcozva, apránként majd halad minden. Hanna szobája lett szerintem a legjobb, persze ilyen csajos dolgokkal nem nehéz hangulatot teremteni :) A Marci szobája meg olyan pici, hogy igazából nem is lehet róla képet készíteni. Bocs, ha sok vagyok :oops:

Kép Hanna a hóban

Kép Hanna szobarészlet Kép Hanna szobarészlet 2
Kép
ilyen (is) volt
Kép Marci szobarészlet

Kép Levi szobarészlet

Kép nagyfiam

Kép karácsonyi angyal

Kép Kép Kép
a nappali felől, bocs, kicsit kupis

Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


SziasztoK!

Ildi,fú milyen klassz lett a kéró,minden nagyon szép színes,hangulatos,nagyon tetszik a konyha asztalon az a virágos futó is :wink: Levi meg milyen nagy,vagy csak régen lett kép feltéve róla :o :lol: A konyha is szupi,tényleg semmi "különöset" nem föztél csak te is ezer félét.... :mrgreen: Milyen a sütő?Jó?
A Tescoban láttam ilyen dinós vonatot,tényleg baró.
És te milyen ajándékot kaptál?

Nálunk is hamar eltelt a karácsony.24.-én mi itthon vagyunk,aztán 25, 26.-án megyünk ide,meg oda is,így akkor nem kell főznőm végre ,meg mosogatnom.Persze mindig alig várom hogy hazaérjünk,két gyerekkel is sok a cucc meg a macera :roll:
Ma gyorsan egy kis pizzát dobtam össze ebédre,meg egy hamis mascarponés tortát :P

Laura is örült minden ajándéknak.Fő aji:lego duplo,teljesen odáig volt,rengeteg állat van hozzá,plussz még vettünk külön egy alap lapot.(persze én is tök bírok játszani vele :lol: )Kapott még könyveket,dominót,cicás ágyneműt,bevásárlókosarat,gyurmakészletet formákkal meg nyomdával.2 gatyát.,trikót.Kisvakondos polót(teszveszen rendeltem a matricát, itthon meg rávasaltam egy polóra,tök jó lett)
Én kaptam egy elektromos fogkefét,de tök röhej mert én is azt vettem Attilának :lol: Egy nagy angoltányér készletet,s két cicitartót (azt én választottam a tecsóban,(akciós volt :mrgreen: ))Tupperes edényeket.A barinőkkel holnap fogunk ünnepeleni.
Bernike is kapott az első karácsonyra:fülbevalót a fülébe,egy felhúzhatós zenélős macit,kis ruhákat.

Szilveszter?Menetek valahova?Képzeljétek én megyek!!Egy házibuliba,négy házzal odébb csak,a barátnőmék most költöztek be,úgyhogy házavatóval egybekötött szilveszteri mulatságra vagyok /vagyunk hivatalosak.) után tudok csak átlépni,miután a ygerkőcök elaludtak,11 kor hazalépek Bernust megetetni,aztán vissza.Anyukám lesz a vigyázós.

Na feltöltöm a képeket ,aztán én is mazsolázok belőle.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Köszi Linda, érdekes, mindenki ezt mondja, hogy jók a színek :lol: :lol: hát nekem is tetszik. A futó ikeás, függönyt is csináltam belőle.
Csak azért ugrottam be, mert lefotóztam a kicsik sapiját, megmutizom, mert szerintem állat jó :)))

Mi nem megyünk sehova szilveszterkor (sose szoktunk) hozzánk szoktak jönni a barátnőmék, de idén nem fognak, mert a férjének dolgoznia kell. Apu talán eljön, meg lehet, a sógornőm gyerekei is itt lesznek, ha vigyázni kell rájuk.

Na megyek, mert sajna én holnap és holnapután dolgozok.

Sziasztok


Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Linda, ezt a hamis mascarpones tortát beírhatnád vagy legalább, hogy hol találtad :wink:

Jó a sütőm amúgy, de azért nem süt teljesen egyenletesen, de semmi gond ezzel, főleg a régi után :mrgreen:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ildi,helló,jól el levelezgetünk :lol:
Sapi:zsír!!
Hol készült az a kép?Milyen óriási mézeskalács hazikó az??Ilyen sokat sütöttél :mrgreen:
Futó:gondoltam hogy ikeás :lol: Csinálhatnánk egy ikea fun club-ot itt a babaneten :lol:
Szilveszter:akkor nektek marad a jó öreg tv.A gyerkek is fent lehetnek?
Meló:azt hittem két ünnep között nem mész. :?
Mascarpone:tök egyszerű(persze nem egészen olyan mint a bolti,de megsütve sütibe isteni,szerintem, meg nem megsütve is fini volt,porcukorral tejszínnel tojással zselatinnal.)Egy vagy 2 nagy doboz 20 %-os tejfölt kell kicsepegtetni,a reci gézlapot ír hogy arra borítsuk, s hagyjuk a tejsavót magától kicsöpögni,én szitába öntöm egy mély tál fölé teszem s egy napt hagyom a hűtőben.
Eredeti lelőhely: www.blogspot.com (ott írd be a keresőjébe :házi krémsajt,majd kijön egy recept s ott rá tudsz kattintani az elkészítéséhez)illetve még fini sütik vannak a www.nosalty.hu -n.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


jajj nem jó a cím,ez lesz a jó:
http://hungariancook.blogspot.com/2009/ ... zilag.html

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Képek:

Lau a hóban:
Kép
Oroszkrém torta:
Kép
Ajándék:
Kép
Bernussal:
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda nagyon édi ez az icipici kis csomag :) ti is jól néztek ki Lauval.Kösz ezt a receptet, majd rákukkantok. Nekem is van egy hasonló receptem, tejfölből van a krémje,nagyon jó, lehet, meg is sütöm holnap, ugyanis megint vendégek jönnek.
Ma túrós és kakaós kelt kalácsot sütöttem, mert itt van az uncsitesó gyerek, és a kamaszok mindig éhesek:)

Igen, sajnos be kellett mennem melózni, egyrészt mert karácsony előtt is akartam 2 napot kivenni, másrészt meg folyamatosan termelik nekem a menetleveleket, és hónap végén zárás van. Ami az ünnepek alatt keletkezett, azokat most meg kell csinálnom.

A kép Pécsen készült az Árkádban, karácsony előtt elmentünk apával, de alighogy bementünk, bombariadó volt, de megfogadtam, hogy elviszem a kicsiket, mert gyönyörű volt a dekoráció.

Na megyek pakolászni.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Jajj, még azt akartam mondani, a Pennyben felfedeztem egy nagyon fini tejfölt, nem emlékszem a nevére, de ilyen kis vödörben van, és nem drága, és nagyon jó. NÉzd meg majd, erre a célra biztos pont jó lenne :)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Linda ez az anyafőztje honlap egyszerűen istenkirályfantasztikus! Basszus az egészet úgy ahogy van ki lehetne nyomtatni. Nagyon tetszik,hogy egyszerű, hagyományos kaják is vannak benne, és nem túl bonyolultak! Puszi neked a linkért!!!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Sajnos elmúlt a Karácsony, jó volt az egy hós várakozás. Nem kellett főznöm egyik nap sem. 24-én csak itthon voltunk, anyós adott halászlevet, sült halat, anya meg halászlevet, halat és káposztát. Dávidnak krumplifőzit csináltam, az előző napi oldalassal kapta. Mamán bejglijét ettük, én tegnap zabpelyhes, almás, fahéjas muffint sütöttem, de nem ízlik, nekem száraz. Csak gondoltam hátha jól sikerül, mert sok vas van a zabpehelyben, jó lett volna gyerekeknek.
25-én sógornőnél voltunk, itthon volt a nagyobbik sógornő is aki németben lakik. 6 gyerek volt összeeresztve, Dávid egy percig nincs egy helyben, állandóan menni kell utána. Kata után is járni kell azért még. 26-án meg anyánál és anyósnál voltunk.
Sok mindent hozott a Jézuska. Kata reggel felkelt és ezt mondta: hiii - meglepődött, "ezt nem hiszem el" , amikor meglátta az ajikat a karifa alatt. Örült neki, mindig mondogatta már csak 3 napot kell várni és jön a Jézuska.
Ilyen ajikat kaptak vegyesen: szőrös fülvédőt és varázspálcát (Kata kapta, ezeket mondta is) Anna Peti könyvet kettőt, Thomas könyv, Larousse hogy is van ez könyv, mert nagyon szereti a hogyan készült sorozatot. Lego duplo családi ház, pénztárgép, babafej sminkelhető haja fésülhető, csatot lehet bele tenni, smink készlet, 2 my little ponit, kazettás magnót, van hozzá mikrofon és hallja ahogy énekel, már 2 dalt fel is vettünk, scooby doos puzzlet, felfújható labda és lehet rajta ugrálni, lehet fogni a szarvát. Dávidka duplo rendőrautót kapott, kukásautót, dino duplot, puzzlet, porszívót, na az a kedvenc, majd mutatok fotót. Állandóan a porszívót húzkodja vendégségben is el kell dugni állandóan megtalálja és azzal bíbelődik, így ez jó ötlet volt. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ezeket az ajikat tőlünk kapták + 2 nagyszülő, dédi, 3 testvér.

Oviban a télapó jól lezajlott, nem is írtam, videózott egy anyuka, de még nem volt időm megnézni, csak felmásoltuk. Kata rágta a körmét, biztos izgult, segítséggel ment ki a télapóhoz is , pedig mennyire várta, meg felvehette az aranycipőjét. Dávidka sírt a télapótól, nem volt idő, hogy megszokja a környezetet, így sírt, félt.
Aztán volt asz oviban fenyőünnep, a kicsik énekeltek, mondókáztak először, Kata már itthon is mondogatott sok új verset, dalt, szépen előadták. Utána meg a nagyok adtak elő műsort. A végén meg lehetett inni meg mézeskalácsot enni, kaptunk ajit gyerekektől. Kata itt tanulta meg h. Boldog Karácsonyt mert mkinek azóta is mondogatta telefonban is. Dédi is annyira örült amikor mondta.

Rifu!
Dávid nekem is vérszegény, már 3 hete várunk a ferritin eredményre, majd január 10-én kell megint érdeklődnöm, vicc… A hematokrit 0,02-ot emelkedett 3 hó vasszedés után, 1 hó után is ennyi volt. A helyettes doki mondta mképpen kell még a vas, de nem gondoltam arra h. már 2-3 napra való van (vérvétel előtt nem szedtük vagy 2 hétig), így nem írattam fel, sajnos. A mi dokink meg ferritint akar, sztem nem fogja felírni a vasat. Így odafigyelek hamira még jobban és 1,5 évesen elviszem vérvételre megint.
Neked milyen értékek voltak? (akár priviben, mert érdekel a ti értékeitek mellett milyen diagnózis lett és milyen étrendet javasolt a doki? ) köszi

Linda!

Mi a helyzet Berni esti sírásával? Javult? Nekünk is kicsit síros volt Dávid, mindig hason tartottunk kézben, a tenyeremen nyugodott a hasa. Mindig hason is aludt. Hami után mindig volt 2 nagy büfi, kis megnyugvás ás utána mozgolódott nem volt neki jó egyedül hason, sokat pukizott is, és kézben altattuk sokat el. Már nem emlékszem, de 3 hóra már tuti jó volt a helyzet.
Szépek vagytok, Berni is hogy cseperedik. Nem vagy fáradt? Laura mikor fog oviban aludni du?
Én is megnézem a linket, érdekelnek receptek, kellene kicsit fejlődni és egyszerű extra kajákat csinálni. Mindig gond mi legyen. Gyorsakat próbálok Dávid mellett. Sült husi érdekel amin van fokhagymás tejföl meg sajt asszem vmi borzas vagy mi a neve, egyszer ettem Szilvásváradon.
Tiramisut én mascarpone sajtból csináltam párszor, de az a gondom, hogy nyers tojás van benne, nagyon finom, de emiatt viszolygok tőle, nem tudsz/tudtok olyan tiramisut amibe nem nyers tojás kell?

True!

Nem semmi 7ezerért a sütő szerelés, nekem villanyszerelő kötötte be simán, nem mondták h. szakszerviznek kell. Már le telt az 5 év már.
Mi használunk fóliát a sütéshez, így jó sztem. Nekünk is van több funkció, de nem használjuk általában csak a légkeveréses alul felül sütést. Ki kellene még ennyi idő után is tapasztalni, hét nem nagyon sütök…
Nagyon szép lett a felújítás, tetszik nekem is, harmonikusak a színek, a konyha is nagyon bejön. Hanna rózsaszín szobája is szuper. Az emeletes is szuper, hol vettétek? (csúszdásat) Mi is emeleteset tervezünk a kis hely miatt, Ikeában néztük ezt a megfordítható ágyat és a tetejére ilyen kék kis kuckót. Ti hol vettétek?
Szépek a gyerkőcök, nagyon nagyfiús Levi.
Tényleg jók a sapkák.

Magamnak karira vettem a C&A-ban egy kockás kis blúzt, ezüst csíkok vannak benne, lila kék kockás is van benne, ehhez vettem 3 fülbevalót (ezüst, lila, mályvás) pont megy a felsőhöz meg egy kékes-mély türkíz övet. A felső 5590-ről 1790Ft-ra volt leárazva tök örültem neki.
Dávid első találkozása a télapóval :?
Kép

Dávid hajat mosott a lekváros, tejszínhabos hamival :lol:
Kép

Jól elvannak :lol: Kép

Csiniben:
Kép

A bizonyos porszívó, búg meg fel lehet szívni ilyen kis habszivacs labdákat, a közepén még mozognak is.
Kép

Kép

2 napja buliztak a szomszédban, Kata nem tudott aludni így felvette a fülvédőjét :D : (új hercegnős pizsiben) Kép

Tegnap buliztak, köntöst cseréltek :lol:
Kép

Kép

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Linda
kösz a linket. Végül tejszines-gesztenyés tortát sütöttem, mert anyósom küldött több csomag gesztenyepürét (ez a mániája). Lajos Mari receptet teljesítettem, de a végén már nagyon szidtam a rokonait, mert a tortája, bár finom, nagyon pepecselős munka. Csak úgy érdemes belevágni, ha készen veszed a piskótát.
Egyébként egyszer leírtál egy isteni nutellás torta receptet, azóta onnan sütöm az alappískótát (étkezési keményítő is van benne), mert életem legjobb piskotája - nem esik össze, nem száraz-folytogatós és bármilyen krémmel meg lehet tölteni.

True
már azt hittem nem lesz kedved főzni, aztán itt sorolod a fogásokat? Egy hadseregre elég, amit rittyentettél. Majdnem küldtem néhány Stáhl csirkemell receptet, mert azok mind jók is és szépek is, de aztán olvastam, hogy a férjed segített. Nagyon megdicsérem érte.

Edit
Most nincs előttem a lelet, de válaszolni szerettem volna, mert nagyon tanulságos. (A napokban beírom a lelet eredményeit is.) Úgy emlékszem a vas kb 6, az alsó határ meg 12. Amikor megkaptam a leletet, úgy felment a vérnyomásom, hogy elrohantam a háziorvosunkhoz - aki belgyógyász, de nem gyerekorvos. Hümmögött egy sort és felírta a malthofert. Valamit motyogott, hogy a felszívódás (szaturáció?) nem tetszik neki, de látva a rémült arcomat, nem fejtette ki mire is gondol. Megvettük a Malthofert, figyeltük a gyereket, stb.
Aztán felhívtam egy gyerekorvost is, aki a következőket mondta. Azért alacsony a vas, mert reggel éhgyomorra vettek vért. Ha esti adatot mértek volna, az már nem lett volna ennyire alacsony. Semmiképp se adjak Malthofert, ő a Humet-R-t javasolja - napi egy babakanállal. A lelet egy felnőtt ember lelete, gyerek lelet nincs, ezért pánikra semmi ok, ha sok a csillag vagy nagyok az eltérések, mert a gyerekek egészen másképpen működnek.

Kb két hete szedjük a Humet izét. A gyerek étvágya nem olyan rossz. Sétálni továbbra is csak kis távolságokra hajlandó, a visszaúton kéri, vegyez az ölembe. De nem megy, mert 17 kiló, nem bírom :roll:
Viszont átgondolva mindent, megint csak arra jöttem rá, hogy az óvoda akkor változást okozott, ha nem is traumát, hogy egyszerűen szeret itthon lenni, jól érzi magát a saját játékai között (amiket senki sem tép ki a kezéből), a megszokott környezetében. Ráadásul vegyes csoportba jár és óhatatlan, hogy a hatévesek ne lökdössék. Gondolom, ha majd ő hat éves lesz, szintén elnyomja a 3 éveseket. Az oviba szívesen jár, ezért gondolom, hogy csak a napi szocializációs helyzeteket éli meg. Itthon dolgozom, megtehetem, hogy korábban érte megyek, vagy "szabadnapot kap". Meglátjuk tavasszal mi a helyzet. Ludtalp betétet viszont csináltatunk, mert erősen X-lábú.

bocs, felébredt, rohanok
rifu
 
 


Sziasztok!
Csak beköszönök! Szépek vagytok, és kívánok nagyon Boldog Új Évet mindannyiótoknak!

puszi zi

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok

Edi, tök jók a képek, na nálatok is volt ám gazdag Jézuska! :wink: A Levi ágyát a babaszobán lévő németbútoros csajtól vettem, sajnos, nem emlékszem a nevére. Ikeás az ágy egyébként, de itt nem lehet kapni. 30 volt matraccal, ráccsal együtt. Persze használt, de nagyon szép állapotban volt, egy karcolás sem volt rajta, újszerűnek mondhatnám.
Ma csináltam tiramisut, a nyers tojás nekem sem jön be, ezért gőz fölött kutyultam jó sokáig, ettől besűrűsödik és azért mégiscsak hőkezelt. De a mindmegette-n van egy csomó tiramisu recept.

Hát én elolvastam a sütőnek a használati útmutatóját, és ott írták, hogy csak a garanciás szerviz szerelheti be. Természetesen a mi villanyszerelőnk is bekötötte volna.

Rifu! Jöhetnek a receptek, sokszor nincs ötletem. Muszáj volt főznöm annyi embernek. Én is szoktam keményítőt rakni a piskótába, de én még nem találtam rá a tutira. Nekem a legtöbbször összeesik sajnos. Nincs valami tippetek mitől lehet?
Mit dolgozol otthon?
Mi is voltunk ortopédián, mert Hannának sokat fáj a lába, de nem kell nekik semmi, csak lábtorna. Sajnos eléggé elhanyagoljuk :oops:

Lányok ma voltam a tescoban, olyan nagy leárazások vannak, érdemes bemenni! Pl. magamnak vettem bugyikat, 300 ft volt 5 db, Levinek pizsi, 1300/2 db, apának meg vettem zoknit, 3 pár 190 Ft volt. És még januárban szerintem még több dolog lesz leárazva.

Hétfőn Levi marha rondán köhögni kezdett, elküldtem apával a dokihoz, persze nem kapott semmi gyógyszer, csak a szokásos calcimusc-ventolin-köptető kombinációt, amit már amúgy is adtam neki. Erre tegnap úgy köhögött, hogy majdnem hányt félóránkénti rohamokban, este pedig 39,8 volt a láza. Irány az ügyelet, kapott antibiotikumot, ma már tök jól volt. Egyszerűen nem értem a drnőt, ha kis baja van, nem is szoktam vinni, mert tudom, hogy mit adjak neki. Na mindegy, remélem,mostmár jó lesz.

Ha addig nem tudok jönni, akkor mindenkinek BÚÉK!!!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló!

Csak röviden,mert ezer dolgom van ,mint mindig.Főzök lencsefőzeléket,lesz hagymás tejfölös lencsesali virslivel,meg túros pogi :lol:

Edi,tényleg klasszak a képek!A lekváros nagyon vicces :lol: Kata nem veszi fel Dávid szokásait?Mert Lau egyfolytában utánozza Bernit,rágokázik,ő is átfordul hasra,gügyörög meg ilyenek.....
Van egy jó recim,majd leírom neked,csak most sietek.

Rifu,írhatnál gyakrabban kisgyermekedről,úgy is olyan kevesen vagyunk. :wink: imádom a gesztenyés cuccokat,pláne tejsznhabbal.

Ildi,jajj szegény Levi :o én sem bírom annyira a dokinőnket,mert mindig úgy közli velem a betegséget mintha nekem tudnom kéne,s alig merek visszakérdezni :? :shock:
Tescóba én is el akarok menni majd,imádom az ilyen leárazásokat :lol:
Piskóta:a bécsi massza tuti nem esik össze,ha nem nyitod ki 15 percig a sütőt,s az is fontos hogy ne tedd olyan bazi nagy kapcsosba,ha mégis nagy van csak (mondjuk 24cm es) akkor érdemes dupla adagot csinálni :wink:Igen,a tojás sárgáját én is gőz fölött szoktam porcukorral jó sokáig kevergetni.

Na hirtelen ennyi.

Addig is BUÉK MINDENKINEK!!!!!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Helló!

Idén én vagyok az első?Igencsak úgy néz ki :lol: Hát akkor még egyszer búék!

Tegnap jól sikerült a házibuli,egész éjjel zabáltam,így ma csak délután háromkor lettem éhes :lol: Két pohár peszgőt is megengedtem magamnak,nagyon jól esett.2 kor jöttem haza,majd 3-ig beszélgettem anyucimmal,majd reggel 8 kor indult a nap.Berni is ráhúzott egy órát,hét körül szokott ébredni amúgy.Ma egyébként összeraktam a két csajt egyszobába,remélem minden oké lesz.
Most még gyorsan pakolászok egy kicsit.

Ti megfogadtatok valamit az új évre??(én mínusz 10 kilótól szeretnék megszabadulni...)

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Buék mindenkinek.

Hát elteltek az ünnepek, én ilyenkor mindig veszettül depressziós vagyok, amúgy is világvége hangulatom van :mrgreen:

A legnagyobb fájdalmam,hogy semmit de semmit nem pihentem ez alatt a pár nap alatt, persze magamnak köszönhetem (nagyrészt) ez az állandó vendégfogadás már bevallom kikészített.
Pedig annyi mindent akartam csinálni a szünetben, dehát én már úgy látszik erre vagyok ítélve hogy folyton folyvást mindennel le legyek maradva, és mindig csak igyekezzek utolérni magamat.

Megyek is nem szórom itt szanaszéjjel a negatív hullámaimat.

Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Hello!

Boldog Új Évet mindenkinek!

True-hoz hasonlóan érzek. Katasztrófa ez a 2 nap szilveszter után.
Itthon szilvesztereztünk, semmi különös nem volt, Dávid hamar aludt, Kata fél 12-kor. Amúgy is el vagyunk tolódva 2 órával, 11 fele alszik. Egyébként mi tévéztünk, neteztünk, elvoltunk. 2kor is néztünk egy filmet, horgoltam, chips evés, kikapcsolódás volt. Baromira nem hiányzott, hogy elmenjünk. Talán jövőre. Addig odaszoktatjuk anyához a két gyerkőcöt alvásra. Élesbe nem akartam mind a kettőt otthagyni.

Dávidka anyánál aludt 29-én először, nem volt semmi gond. Egyszer felkelt éjjel, sírt, anya kivette kicsit dédelgette és vissza. Tegnapi előtti napunk nem volt rózsás.
5-kor kelt a Dávid, már akkor melegnek éreztem, de visszaaludt, nem szekáltam. Fél 8-kor 38,4 fok volt, egész nap lázas volt, nyomi. Du. sütöttem palacsintát, na akkor már 39,3 fokos láza lett. Elmentünk ügyeletre, de kis torok pirosságon kívül nem láttak semmit. Tegnap már okés volt , mintha nem lett volna az előző nap. Lencselevesem fincsi lett, de apa disznósültje nem. Nem is vagyok oda érte. Tegnap paradicsom leves volt, meg levettem egy adag bolognait, így csak tésztát kellett főzni. Valami süti nagyon hiányzik, egy szelet tortát megennék.

Rifu!

Engem érdekel egyszerű, gyors csirkemelles recept :)
Nekünk a vérképben a hemoglobin és vörösvértest, vas is határok közötti volt, igaz min. felett, de benne volt. (már vas szedés után, viszont hematokrit 0,02-ot emelkedett csak, ezért is érdekel a ferritin, raktározott-e a szervezet vasat)
Hematokrit min. alatti illetve még két érték érdekes, ami összefüggésben van a vérszegénységgel, egyik min. alatti másik max. feletti éppen hogy. Engem a ferritin érték zavart, mert a min. 20 és Dávidnak 1 lett. 10-én kell megint érdeklődnöm, nem tudom mi van a laborral, hogy ekkora csúszás van, ilyen még nem volt.
Azért ha lesz időd érdekelne a vérképetek, nektek mi lett csillagos, hematokrit stb. mennyi, akár priviben.
Egyébként a vas értékre nem lehet adni, mert ha előtte ettetek vastartalmú hamit, akkor magasabb lehet a vérben levő vas, nem megbízható csak ezt nézni.
x-láb: Kata is eléggé x-lábú, azt írják, hogy nagyobb korra kinőheti...Nektek ortopédus javasolta a lúdtalp betétet? Milyen fajta cipőket hordotok?

True!
Ok, megnézem a mindmegette oldalt tiramisu ügyben. Mi is voltunk a tescoba, Katának vettem bugyikat, felsőt féláron. Dávidnak egy felsőt és magamnak két pamut melltartót. Tudtam volna még nézelődni, de egy gyerekkel is nehéz. Kata volt velünk.
Levi meggyógyult?

Linda!
Kata néha szokta utánozni Dávidot, hosszú távon nem. Hirtelen nem is jut eszembe semmi.
Hogy aludtak a lányok együtt? Nekünk ez nem fog még menni, mert nagy időkülönbséggel alszanak el. Kata tegnap fél 12-kor aludt el, pedig hulla volt. Későn keltünk, viszont 1-kor már aludt (most is alszik), szóval nem értem. Holnap ovi, remélem helyre áll a rend...na akkor is olyan fél 10-10 fele alszik. Dávid meg 8-8,30-kor. Egyik nap Kata bement Dávidhoz, de szegényke nem tudott Katától aludni, egy órát voltak együtt, szenvedés volt. Majd később, ha Dávid is később aludna el, akkor beteszem Katát, aztán lesz ami lesz, de ő velünk alszik és egyedül nem sokszor aludt el, azt is "gyakorolni" kell még.

Na mentem én is lefekszem egy kicsikét.
Írjatok :)
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Helló!

Depiseknek:azzonal tessék kijózanódni,s a tavszra gondolni,mert már hosszabbodnak a nappalok :wink: (nálam már kibújtak szegény tulipánhagymák)

Ildi,tényleg mindig túlhajtod magad :o én is ilyen vagyok,bár tegnap meg ma két részletben megnéztem egy filmet pihenés végett,annyira klassz volt,teljesen kikapcsoltam,csak egyszer jelzett a bébiőr,akkor ezerrel futottam fel az emeletre,cumi vissza, s le. :lol: mármint Berninek,Lau fel sem ébredt :o :lol: (Avatar című filmről van szó,nagyon tetszett)

Edi,kézimunka?Tök jó!Én olvasni szeretnék,de egyszerűen nincs rá időm!Azt mondták tök szar filmek voltak a tvben.Ti mit néztetek,ajánlj valami jó mozifilmet,s máris töltöm :wink:
Fúú bizti nehéz lesz majd neked a két gyereket összerakni egy szobába....Mekkor ágyatok van,Kata nem túr ki titeket, :lol:
Első nap délután Laurának sikerült Bernit felébresztenie,de ő csak jót akart ,mert felhúzta a zenélős maciját,pesze Berni meg már aludt...na mindegy,végül is egy negyed óra múlva visszaludt.Este,sima ügy volt minden,éjjel egyszer felsírt,visszatettem a cumit s aludt tovább(Laurát nem zavarta)Ma délután minden rendben volt.Hát én hangoltam a két gyereket,mármint Bernit Laurához,s végül is 3 hónap elteltével alakult ki.Berni 3-at alszik napközben.Délelőtt- délután olyan két órát(délután együtt Lauval 2-4-ig,mondjuk ma fél kettőkor már letettem,mert olyan álmi volt,persze valamikor fél 3 kor alszanak,s akkor hagyom őket fél ötig,vagy ha Berni előbb felébred,addig megetetem s csak utána ébresztem Laut.)Majd még este olyan hat körül alszik 20-30 percet a pihiszékbe.Fél 8 körül van fürdés,ha nagyon álmi Berni egyből megy aludni,ha nem akkor is mind a két gyerek 9 körül már alszik. :lol:
Ovi:holnap Lau is megy.Ő nem aludhat ott,mert én itthon vagyok,legalábbis ezt mondják,talán azért hogy ne akarjam,vagy nem tudom.Na mindegy,nekem jobb így hogy itthon alszik,majd jővőre ott alszik vagy mit tudom én.
Lázra mit adtál Dávidnak?Nurofent?


Újjévi fogadalmak?

jó éjt.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


De jó, hogy írtatok :lol: Mindig bekukkantok.

Linda: avatart apa is megnézte Marcival, engem sajnos nem érdekel ez a téma, de azt mondják, hogy igazából ez 3D-ben élvezhető rendesen. De azért nekik is tetszett.
Nekem is jöhetne film ötlet!!
Tök jó, hogy így alszanak a gyerekek, nálunk mindig pont váltották egymást, Levi 10-től aludt délig, Hanna déltől 2-ig, Levi 2-3-tól 4-ig. Így aztán abban az időben szinte ki sem tudtunk mozdulni. MOndjuk ez akkor volt, amikor 2x aludt Levi. Próbáltam én összehangolni, de Hanna nem bírta ki kettőig, ő már délben eldőlt, olyan álmos volt.
Én nem fogadtam meg semmit, úgysem tudnám betartani :oops:

Már kezd múlni a depim amúgy, bár holnap meló :| és ráadásul nagyon-nagyon el vagyok maradva, lehet, még túlóráznom is kell majd. Elég gáz :? de azért mindig van mit várni. Most lesz nemsokára a farsang, de annak is utána kell járnom. Tudjátok, nálunk mindig meg van adva, hogy melyik gyerek minek öltözik, most a világ népei lesznek, kiscsoportos fiúk mexikóiak lesznek :lol: :lol: beszarás lesz Levi nagy bajusszal meg sombréróban (nem biztos, hogy jól írtam :roll: ) középsős lányok gésák. Van jelmezrajz, majd valahogy össze kell hoznom. Biztos nagyon klassz lesz, most azt várjuk.

Na mentem, most raktam össze az ágyneműjüket, törölközőt, pizsit. Vennem kell nekik fogkefét is, mert szétrágták az oviban...
Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: