Új privát üzeneted érkezett!

Megann!

Kinéztünk az ablakon, majd lementünk a ház elé :wink: :wink: :wink: De már elolvadt, szinte semmi nics belőle, aminek én örülök, csak Peti csalódott! :(


Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Megann!

Nekem a derekam fáj nagyon, ami Petivel nem volt egyáltalán, és a hasam alja sokszor nagyon fáj, és tiszta idegbeteg is vagyok, amit útálok magamban! :(
Peti is ezt csinálja egy pár éjszakája! Tegnap éjjel 11-kor felsírt (már itthon voltam 1 órája :wink: ), majd utána szinte minden órában, volt, hogy inni kért, de volt, hogy ok nélkül, nem tudom miért csinálja. Előtte pár este is fel-fel sírt, na nem ilyen sűrűn, de hát mostanában már nem szokott! :? Egyik reggel meg úgy ébredt, hogy :anya, liba mondja gá-gá-gá :lol:

Juci!

Jobbulást nektek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Csak egy gyors bekukk...

A ló az 300 dolcsi a hasbronál, butterscotch pony néven fut. A toysrusnál pedig már 250-ért is van, sőt ajándékba adják hozzá a 30 dolcsis kengyelt, kötőféket stb.t. A húgom szerint ennyiért már igazi lovat is lehet venni :lol: .
Jó, végül is láttunk ennél drágább játékot is már, de azért...hát nem az átlagcsalád krácsonyfája alá fog kerülni. És magyarázd meg a gyereknek, hogy nem, a Jézuska sem tud ilyet hozni...
Ettől függetlenül persze úgy gondolom, hogy nem kell mindent megkapnia a gyereknek.

Rokica!
Sztem van olyan, hogy valaki a betegségre, lázra hányással reagál. Lili is ilyen. Pedig nála nincs tejfehérje érzékenység. Viszont ő fogékonyabb amúgy is a hányós vírusra.
Zsuzsánál nehéz lehet elválasztani, hogy akkor most melyik...

Viki!
Jó sok havatok van! (nálunk már olvad)
helyesek vagytok! :D

ayse
 
 

 
 

Sziasztok!

Viki!
De jó képek! Látszik, hogy Peti mennyire élvezte! :D Hozzánk ma jöttek Keszthelyről a szüleim a hajnali vonattal, ott is esett a hó, és egész úton a Balaton mellett végig. Ehhez képest itt meg az eső esett délután. :(
Ma délelőtt mi is felmentünk kicsit a Normafához, és megszánkóztattuk Bendegúzt a papáékkal, élvezte is nagyon, egyszer ugyan leborult oldalra, kicsit meglepődött, aztán közölte, hogy menjüünk méég!! :D

Megann!
Biztos, hogy újraélik éjjel a nappal történteket, én azt vettem észre Bendegúznál, amikor hisztisebb volt, és sokat fegyelmeztem, és mérges voltam rá napközben gyakrabban, és türelmetlenebb (ez aztán igazi öngerjesztő kör) és ezt érezte is mert olyankor mindig mondta, hogy "Anya ne mérgedjél!", szóval tuti bántotta a dolog, akkor éjjel többször felsírt, vagy kiabált. Mostanában jobb napjaink vannak sokkal, szófogadóbb, én meg jobban kezelem a hisztiket ha vannak, és nyugodtak az éjszakák. De a frontok is megviselik őket szerintem.

Eszter!
Még az evés kérdéshez annyit, hogy nálunk szerintem azért nincs válogatósság mert a főétkezéseknél (reggeli-ebéd-vacsinál) nem kérdés hogy mit eszik, azt eszi amit elérakok. Nincs is opció, nem is kér soha mást, és valahogy megszokta hogy ez az ebéd meg a vacsi amit anya ad. Ha kevesebbet eszik, akkor is az. Az uzsinál megkérdezem mit enne szívesen, banánt, mandarint, joghurtot, kekszet, de akkor sem mindig. Kicsik ők még szerintem, hogy el tudják dönteni mit is akarnak enni, én meg már ismerem és tudom mi az amit pl. ha az volt az ebéd vacsira újra szívesen megenné a maradékot. Amit meg nem kedvel annyira, akkor azt nem adom újra este, hanem kap virslit, vagy valamilyen szendvicset.

Ayse!
Minipóni :shock: Én is kíváncsi lennék az árára.. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Álmok:
hát én a múlt éjjel két olyat is álmodtam, hogy felriadtam, annyira ijesztő volt. Nem is aludtam vissza egyből, pedig ugye én azért el tudom helyezni, hogy ez csak álom. Szegény gyerekek meg nincsenek képben, vagy legalább is nem mindig...
És az is igaz, hogy a gyerekek tök lereagálják a szülőt. Még a tanítványaimon is visszatükröződik a lelkiállapotom, hát akkor a saját gyerekemen...

ayse
 
 


Jó regglet!

Márti!

Háááááát nem tudom....vagy csak én vagyok vak, vagy nem érzek megfelelően......de pont mostanában olyan jó napjaink vannak, ugye megint járunk a babaklubba, zenebölcsibe, megyünk sétálgatni, játszótéren is voltunk, kedves cicák bújkálnak Léna lábai között, még apa is többször van jelen, megy a móka, ugrálás, hóember épités minden....tehát én pont nem gondolnám hogy rosszabb napjai vannak..sőt....azt meg végképp nem gondolnám hogy a terhességem bármilyen hatással lenne az ő életére, mindennapjaira, mert igaz hogy lassabban, de ugrok mint a bolha, és minden ugyanúgy van mint eddig.

Viki!

Sajnálom hogy nálatok is épp toppon van az éjszakai műsor :(
Én meg úgy veszem észre hogy pont sokkal több türelmem van Lénához és nem idegbetegeskedem mint előtte.
Ez szerintem annak is betudható hogy mostanra gyerekeink totálisan beértek beszélgetőpartnernek, állati értelmesek, és ugye én valahol érzem hogy ki kell használni ezt a kis időt még kettesben, amig megérkezik a pici. :) (egyébként napról napra érzem hogy türelmetlenebb vagyok és annyira szeretném ha már itt lenne és láthatnám :oops: :oops: :oops: )
Csak akkor durran el az agyam amikor Léna rá nem jellemző dolgokat csinál és botrány van belőle..
Pl elesik a saját lábában, vagy kiöntögeti a kakaót.
Sem egyik sutáskodás sem másik nem jellemző rá....na ilyenkor plafonon vagyok..pedig tudom hogy csak 2 éves.. :roll: :roll: :roll:

Ayse!

Nem semmi......
Nekem már az akkus kisautó, kismotor(amikre rá lehet ülni és nem kell hajtani) is kiakasztó árban van..na de ez :shock: :shock: , úgy saccolom Lénának nem nagyon lesz ilyen pónija :lol: :lol: :oops: :oops: igaz nem is vágyik rá.. :wink: (egyenlőre :wink: ), és ha jók a megérzéseim, nem is fog neki igazán tetszeni(max csak azért mert van az ovis-sulis társnak is :lol: )
Egyébként dühitő a gyerekek bemanipulálása, jó hogy már nem toronyórát lánccal ajánlgatnak a gyerekek figyelmébe :evil: :evil: :evil:

M.

Kép

Kép
megann
 
 



ayse
 
 


megjöttem jónapot :)

a fotózás nagyon szuper volt, bár azt gondoltam elszúrtuk, mert a bölcsiből alvás előtt hoztuk el az Esztit, tehát kb bő egy órát aludt, aztán még fodrász, utána korábban végeztünk, ezért egy bevásárlókp-ben ettünk, és még onnan a fotózás, tiszta nyűg volt. kb 5 percig, mert ráérzett az ízére, és viosítozott örömében, 4x tuti átöltöztettük, de lehet, hogy többször, amit egyébként nem szeret, de simán csinált mindent, sőt.. csütörtökön lesz meg a cd.

szombat-vasárnap meg a pakolás jegyében telt, eszméletlen mennyiségű papírt meg mindentfélét selejteztünk megint ki, én mindig mondom férjnek, hogy nyissunk méhtelepet. sztem most azzal furikázik a csomagtartóban, mert még biztos nem tudta kidobni :)
ma ela akartam menni egy helyre képet nézni a tesószobába, de mivel 10-ig nem keltem ki az ágyból, és még akkor megnéztem egy természetfilmet, úgy döntöttem megvár, ma muszáj pihennem, úgyhogy csak boltba megyek, mert a hétvégén az is kimaradt.

Csibb!
eszméletlen az a piros pverál!!! nagggyon tetszik! sztem Fanninak is szuperül áll! én most csak két vízhatlan gatyát vettem neki, mert dzsekink volt kettő, de asszem mégsem fogjuk úgy kihasználni.

bár, Megann, valami motoszkált bennem, valami olyan, hogy jó lenne február-márciusban valahova menni :lol: azért ausztriáig nem hiszem, most már kibírom ezt az évet. de nagyon sóvárogva nézem a síelős adásokat, pedig abszolút nem vagyok egy síbajnok.

Márti, nem tudopm miért nyugtat meg, hogy még nálatok sem 100 % a név :lol:
mi is olyan listát csináltunk, mint amit Rókica mond, az Esztinél be is jött, de most nem sikerült valami jól. ráadásul az esztinek olyan határozott véleménye van, hogy el sem hiszem. az én választásomat olyan arckifejezéssel utasítja el, hogy csak lesek.

és a csaj dumája is úőgy fejlődik, hogy emberrel fekszünk a röhögéstől, és ő persze veszi a lapot, és rátesz egy lapáttal :D
szereti az olyan szavaklat, hogy szösz-mösz, atya-gatya, aszta-paszta (nem tudom ezeket hivatalosan hogy hívják). és van olyan szava, amit nem értünk, hogy mi, de már direkt mondja, hogy nevessünk rajta, és akkor nagyon huncutul várja a reakciót, ilyen a "botom" :)

Bodza!
de jó, hogy hallani felőletek is valamit! sokszor szembe jutsz, hogy két gyereket szoptatni, plusz az a nem lusta élet, amit éltek, hát le a kalappal. olyan syépeket írtál a tesókról :)

a havat én is irigylem. gondoltam, hogy felmehetnénk a normafára mi is, de akkor elúszott volna a vasárnap, és most már tényleg idő van. szerdán megyek uh-ra, az Esztinál egy héttel később már nagy gáz volt, remélem most időben elkaptuk.

Juci!
remélem már alakultok, ez a hányós vírus nagyon megkínozza az ambert. én múltkor már sírva könyörögtem embernek, hogy hívjon orvost, vagy valakit, mert nem bírom. persze innen nézve tiszta hülye voltam, de akkor azt hittem nem bírom ki reggelig, szóval együttérzek. pláne egy kis gyerek, hamar kifárad ebben. pihenjetek amennyit csak lehet, és próbáld szegénykét itatni, azzal, ami jól esik neki.

Ayse, szenzációs, amit írtál!! nagyon szórakoztató! :)
érdekes, mert bennem is volt egy kicsi olyan érzés, hogy de jó lenne, ha most fiam lenne, aztán meg mégse, és lelkiismeretfurdalásom volt, hogy újra kislány, de úgy örülök, mert nagyon fogok igyekezni, hogy a lányaim mindig az én kislányaim maradjanak. valószínűleg lesz olyan korszak, hogy nem leszünk jóban, de talán rájönnek úgy, mint én, hogy egy anya mindig a legjobbat akarja, és a legjobban szereti az embert. ha más nem akkor, amikor nekik is lesznek gyerekeik.

kajatéma:
engem állandóan frusztrál ember, hogy túl szigorú vagyok, pedig egyébként nem ;) mert nem akarom teletümni csokival, túró rudival, stb-val a gyereket. nemrég úgy járt, hogy jól leszidott, hogy mioért nem a kakaós nem tudom mit adom a gyereknek, mert az a finom, és milyen szívtelen vagyok. Eszti döntött, mondta, hogy anem azt kéri, hanem a sajtosat. pedig ember nem szereti úgy az édességet (mint én :D )és mégis az a van a fejében, hogy ami jó csokis-cukros-stb az a finom.
szóval én többször megcsináltam, hogy semmi ivólé, nasi, stb. ebédre rendes kaja, ha csak picit eszik, akkor később újra megpróbáltuk ugyanazzal. ha nem, akkor nem.
azért Eszti nem a rosszevő fajta szerencsére, de ha tehetné kenyeret enne kenyérrel és keksszel.
én szigorúbb lennék, pl tegnap a kedvenc borsófőzelékéhez nem adtam volna kenyeret, mert apja persze odavitte magához, és Eszti fögtön azt ette :evil: :evil: , de már így is néha gonosz banyának érzem magam.
ha viszont szomjas vizet kér, eznek viszont nagyon örülök, ebben úgy érzem van némi szerepem :)

de az tuti, hogy egyszer egy 2 éves gyerek megmakacsolja magát, akkor aztán ember legyen a talpán, aki megváltoztatja a véleményét.

a sztriptízversenyben pl tuti megdöntenénk minden rekordot...
már ott tartunk, hogy a póló alól leveszi a hálózsákot, ha a pizyi felett van a póló, akkor a pizsit, ameddig csak tudja. és minden reggel azt mondja, hogy ő csak reggel vette le a hálózsákot. na erre mondjatok valami ötletet.

jesszusom 1 óra, megyek :shock:

KépKép
KépKép
and
 
 


Ayse!!
ez nem ér! most itathatom a könnyemet ;) ráadásul a kedvenc piramis dal :) van egy olyan kép, ahol jó hosszú a hajad, kibontva és Andris az öledben, hát az nagyon meghatott :)
azért megnézem mégegyszer, adok a könnyeknek, ha már így alakult :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Ayse,
Nagyon szép a videód! Olyan megható! :) Annyira édes kisfiú ez az Andris!! :) :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


And,
Én is megnéztem még egyszer, majdnem odaégett a kajám közben, mert nem bírtam felállni a géptől. :) :wink:
Esztifotókra nagyon kíváncsi vagyok! :) Azért biztos, ha egy profi fotós csinálja.
Dani is dumál megállás nélkül, rendes kerek mondatokban, szórakoztat minket rendesen. :) Egyre jobban érthető, bár néha akad még kikódolni való. :wink:
Vetkőzés. :( :( Én Benit még a mai napig állandóan takargatom, ha felébredek éjjel, pedig ő csak a takarót rugja le, de én már attól is fázom.

Juci,
Mi is jobbulást kívánunk nektek! Remélhetőleg mára már jobb a helyzet, iszogat és eszegeti is Marci! Szörnyű az ilyen tehetetlenség. :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


na itt ragadtam, mert úgy begörcsölt a hasam, hogy gyorsan "rohantam" az ágyhoz lefeküdni, de aztán hamar elmúlt. hétvégén volt ilyen 2-3x. mondjuk fogalmam sincs milyen a jósló fájás, de gondolom ez nem az, mert nekem nem így szokott fájmi, amikor menstruálok, már, ha jól emlékszem ;)
szóval, azt akartam kérdezni, hogy milyen a jósló fájás, csak, hogy biztos, ami biztos tudjam, mert sztem nekem nem volt ilyen múltkor sem...

KépKép
KépKép
and
 
 


And,
Jósló nekem sem volt. :oops: Drukk, hogy ez még neked sem legyen az.
Remélem, hamar jönnek a lányok, leírják és megnyugtatnak.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Ayse, Andris egyik másik képen annyira hasonlít Lilire. Le sem tagadhatják egymást.
Pedig fiú-lány nem szokott ennyire, nem...? 8)
Vendég
 


Sziasztok!

Végre van 1 szusszanásnyi időm! Lassan a végére érünk a lakásfelújításnak (ill. bővítésnek). Eddig uis négyen laktunk 1 szobában, de már kezdett gázos lenni... Végre a tetőtérben kialakítottunk 1 hálót, meg 1 gyerekszobát, a régi szobánkból meg nappali lett. A férjem egész múlt héten itthon volt, hogy felköltözhessünk, de még mindig nem értünk a végére :cry: A lenti rész átalakítása még nincs kész teljesen, és óóóriási a kupi is! De már látom az alagút végét! :D Mondjuk ideje is, mert szülés óta egyhuzamban ezen melózunk.

Így aztán nem tudtam olvasgatni sem, de Ayse, megnéztem a videót, és nagyon tetszik. Olyan megható! (Én Bence 1 éves szülinapjára csináltam hasonlót :wink: )

And,
Bencével nem volt jóslóm, és Rebussal is csak "jósolgatóim" voltak, és én csak a szülés előtti pár napban éreztem. (igaz akkor egész nap) De szerintem enyhe menstruációs görcshöz hasonlít.+ 1 kis keményedés
szmrita1
 
 


Sziasztok


Ayse, nagyon jók a képek, szépek vagytok.

Juci, remélem hamar meggyógyul Marci.

Evés: hát Roli nálunk amilyen nagy evő volt picinek annyira nem szeret enni, azért valami főt kaját eszik minden nap, csak nem egy nagy mennyiségeket.

Karácsony: Roli, ha kérdezem tőle, hogy mit hozzon neki a Jézuska vagy a Mikulás mindig azt mondja, hogy semmit, és hogy anya hozza az ajándékot. És ha "erőltetem" hogy Jézuska hozza akkor teljesen kiakad.
Szóval nálunk elég egyértelműen én hozom az ajándékot.
Kicsit korai lenne már most lelőni a dolgot .... De mit mondak akkor neki???

Viki, de jó kis hó volt nálatok! Szupi lehetett.

And, remélem teszel fel majd képet.

Puszi: Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Minden Gergőt isten éltessen sokáig!

Ma voltam 4D-n (vélhetően az utolsón), mert a kórházi 32 hetes kontroll nem igazán győzött meg...kb fél perc volt és csak a fejkört és a combcsontot nézte meg a doki (nem az én dokinőm volt) se szívhangot, sem méhlepényt semmit nem nézett...

de megérte, mert kaptam egy mosolyt a kislányomtól! :) nézzétek...
Kép

aminek nem igazán örültem, hogy a nyaka körül van a köldökzsinór...de azt mondta a doki, hogy a terhességek 30% ban e zilyenkorra már így van...és csak ritkán van belőle probléma...figyeljem a magzatmozgást....hát nem nyugodtam meg...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Voltam ma megnézni barátnőm pici Nóriját, annyira édes!!!!Adélka(barátnőm), meg totál fitt kisminkelve, mint egy 18 éves(egyébként 37), pedig alig két nappal van túl a császáron!Ha lesz zárt, leírom Nektek Nóri baby születésének, fogantatásának történetét, szóval fejet hajottam ebben az esetben az orvostudománynak, nem mindennapi az esetük(a szomorú részt kihagyom).
Szóval ááltam az anyukával a pici lány inkubátora előtt, és csurogott a könnyem, hogy hihetetlen, hogy Ő itt van!!!!
Mivel nem mindennapi estet mondom, így Szegeden kellett volna a klinikán megszületnie, de mivel a prof.-ja Kínában, a víz folyt, így nem lehetett tökölni, úgyhogy mégis Oh.-lett.
De ha majd a zártban nem untatlak Benneteket, ez is olyan klassz lett, hogy komolyan gondolkozik, hogy ír a Kismamának, v.valamelyik babás lapnak.

A változatosság kedvéért Panninak megint piros a szeme, még jó, hogy bent voltam, így konzultáltam a szemésszel, adott neki Rifampicint.A szemészetre is bérletünk van. :?

én meg elintéztem az alkalmasságim, képzeljétek, még az engerix védőoltásomba sem haltam bele! :lol:
jaa, és agyon dícsértek, hogy jéé, mennyit fogytál, hogy csináltad????? :) :) :) :) :) Tény és való, hogy a több mint két éve nem hordott csini magassarkúmat fel bírom símán venni, a hízással másfél cipőméretet nőtt a lábam. :roll: :roll: :roll:

Bölcsis anyukák:
Ti csináltok a bölcsibe karácsonyra valamilyen ajándékcsomagot????????Én a gyerekeknek, és a gondozónők nek gondoltam olyat, hogy jobb csokitélapó, szaloncuki, kávé, tejszín, és adventi naptár.
sokan tök hülyének néznek, de szerintem örülnének neki, hogy gondoltunk rájuk.
szerintetek??Az ovisok véleményére is kívácsi vagyok.

és halkan kéretik drukkolni házügyben, :wink: részleteket apa nem enged itt a nagy nyilvánosságban, a zártban majd.

Viki:
lécci, ide is egy kis hóembert!!!!!Nagyon jóó!!!
Ayse:
még csak belekukkantottam a videóba, majd holnap, ha nyugiban leszek!!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Juci:
Marcinak jobbulást továbbra is!!És átérzem a betegséggel kapcsolatos kínt. :(

Barbi:
mizujs, hogy vagytok??

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


And??????
Jóslófájásom nekem egy darab se volt :roll: :roll:

Jajj, nagyon aranyosak vagytok!!!! :D
Köszönjük a dícséreteket, bezsebeltük! :D

Lilijé is elkészült, de valamiért nem megy a feltöltés, de nem adom fel.

Hajni!
Szemészet :( Tényleg bérletetek van :? :?
Mi az oviban mindig vittünk ajándékot a két ovónéninek, plusz a dajkának. Meg évvégén is. Mindenki vitt.... Most is fogunk....

Prüntyi!
ÉÉÉÉdes! :D

Rita!
Kitartás!

Anikó??????

ayse
 
 


megvagyok. ma nem csináltam a végén semmit. csak a legszükségesebbeket vettem meg a sarki boltban. a tegnapi nap eléggé betett, apa mondta is, hogy egy kicsit túllőttem a célon, de én tegnap este nem éreztem.
szóval, biztos nem jóslófájás volt sztem, pláne, ahogy Rita írta, akkor nekem már hónapok óta vannak olyanok ;) nekem a ctg-n csak frekit néznek, méhtevékenységet nem, de talán jobb is.

Hajni, drukk :)
én is épp ezen gondolkodom, hogy úgy szeretnék valamit a bölcsibe vinni. gondoltam a gyerekeknek valami ajándékra, könyv ilyesmi, már az a helyzet, hogy nem bírtam ki, és megkérdeztem a gondozónénit is, azon meg vacilláltam, hogy a gondozónőknek igen, és ha igen, akkor mit. szívem szerint nekem bármit megér, hogy így szeretik az Esztit és az Eszti is így szereti őket. ember lehurrogott, ezért elbizonytalanodtam, de ha miond azt mondjátok, akkor én is mindenképp viszek valamit, megérdemlik. a doktornéninek tavaly vittünk egy kis csokit.

Prüntyi, de szép kis mosoly :) hát te is már közeledsz, csak olyan ritkán jössz, hogy elfelejtettem hol jársz, irgum-burgum. hogy bírod a strapát?? sztem a szívhangot ilyenkor már nem nézik rutinszerűen, ilyenkor a méret a lényeg ;) meg a magzatvíz mennyisége, és a méhlepény tapadása, állapota. asszem...

KépKép
KépKép
and
 
 


And, na ez az...de azokat sem nézte meg...hááát én is már a 33. ban vagyok...jól vagyunk, csak korepetálok ezerrel (délelőtt is, meg délután is), szegény lánynak vasárnap lesz vizsgája...
mellette rakás családi intézni való, meg ugye a sajátok is...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


jóreggelt :)

Davallia,sztem igenis nagy dolog, ha saját kezűleg csinálsz valamit! én még a rokonoknak is nagyon meggondolom, pedig imádok monyózni, de egyszerűen nem jut rá idő.
na szép ez a vetkőzés, azt gondoltam ezt nem lehet fokozni, de ezek szerint lehet. Eszter meg simán élvezi, hogy a nővére vetkőzteti? :shock: nem semmik a csajok. asszem ilyenre nekem is fel kell akkor készülni, mert minden babát állandóan öltöztetünk-vetkőztetünk, miért pont a tesó lenne kivétel, ugye ? :)

azért kérdeztem a jóslót, mert nekem nem volt igazi :(

Prüntyi, kitartás!

Benianyu, dobjál már légyszi valamikor egy táblát, ráér, csak kíváncsi vagyok :)
jó lenne, ha jelentkeznének az eltűntek! Göndörzsóf, te nagyon eltűntél!!

Anikó, mi volt a dokinál???!

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok,

Koszonom kerdeseteket, minden rendben van :lol: Meg varom ugyan a ver es vizeletvetel eredmenyet, de ez mar csak az orvosom keresere volt! Megvolt a nogyogyasz-vegre eldontottem a spiral feltetelet(bar nem tudom miert odzkodom ennyire tole meg mindig)felirta, kivaltottam, hat majd meglatom! Urulogian is voltam tegnap ott is mindent rendben talaltak! Szoval megmaradok :lol: :lol: :lol: Csak azt nem ertem, hogy miert van meg meg mindig :?: Na de nem terhellek ilyen problemakkal titeket!
Visszaolvastam egy kicsit, latom a kajalas a tema!

Hat beallok a sorba es elfogadom, hogy nem mi hatarozzuk meg a kajamennyiseget! Ugyanugy mint itt sokaknak az en Balazsom is kezdi visszautasitani az egyebkent kedvelt kajalt(kiveve a dadanal, ahol mindent megeszik egesz nagy mennyisegben!) Nalunk mikor milyen kedve van! Van olyan nap amikor nagyon jol eszik, maskor meg mint Davallianal, csak a kakao kellenne egesz nap!!

Ayse
Megtekintettem a kepeket, nagyon meghato es szepek vagytok nagyon!

Csikken
Szerintem picik ok meg, talan jovore jobban lehet nekik adagolni mar ezeket a telapos dolgokat! En elkezdtem ragasztani uvegmatricakat, fujtunk mar telapot es mas egyeb karacsonyi dolgokat is az ablakra diszkent, vettem telapot ami enekel, majd nemsokara ugye jon a karacsonyfa diszites is, szerintem felfogjak a hangulatbol, hogy ez valami mas dolog, mint egyebkent! De valahol meg Balazs is csak nez, ha meselek neki a telaporol :roll: :roll:

Pruntyi
Jol sikerult a felvetel, nagyon edesen mosolyog valoban!! A koldokzsinor :!: :!: probalj ne gondolni ra, dokid is tudja, gondolom felmerte o is a helyzetet, Andnak is igaza van, valoban kevesebbet mozognak mar ilyenkor, biztosan nem lesz baj!!!!!

Bodza
Hat en is csodalom az energiadat!!

And
De neked is, barmelyik napon szulhetnel mar es milyen fitt vagy!!!
Joslo fajasaim nekem sem voltak, sajna programozott csaszar mindketto, igy nem is volt ra lehetosegem :cry: :cry:

Totka
Akkor varjuk a tortenetet :lol:
Panni szemeinek jobbulast kivanok, hat valoban nincs szerencsetek ebben a dologban :cry:
Nalunk nincs ilyen karacsonyi ajandekozas, evvegen szoktunk vinni a tanarneniknek valami szep egyszeru dolgot(csokor virag, csoki vagy mas apro dolog).

Davallia
Nagyon szep a telapo, ha nekem ilyen jo kezugyessegem volna, akkor azt hiszem tobbet ajandekoznek en is!!!!! Nagyon szep dolog szerintem sajat kezuleg keszitett ajandekot vinni valakinek! Teljesen maskepp hat, mint ha vennen valamit!

Egyebkent ha mar az ajandekozasnal tartunk, hazafele a repteren vettunk Mat tanarnenijenek kezzel festett fuszertartot, magyar paprikaval benne, valamint egy kis fakanallal! Hat kijott masnap hozzam, amikor mentem Mattert a suliba es megkoszonte, mert nagyon tetszett neki!! Lehet, hogy atgondolom akkor en is ezt az ajndek dolgot es megis viszunk valamit pl jo kis csokikat!!

Itt Neracban van egy csokigyar, egyik legjobb baratnomeke, hat komolyan, annyira jo csokikat csinalnak!!!!! Epp most hoztam kostolot, mert minden evben kuldunk a legjobb partnereiknek es kostolunk nekik a dobozba :lol: :lol: :lol: :lol: , igy tegnap este desszertkent ket kilot hiztam :lol:

Hu, atnezem meg1x az irasokat, most nem emlekszem tobbre!

Ja de :lol:
And es davallia sztriptizes vetkozocsajaikra :lol: :lol: :lol: Ilyet meg nem hallottam, persze gondolom nem lehet egyszeru minden este x-szer feloltoztetni oket :lol: :lol:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Viki,

Ki ne hagyjam ezeket a jo kis felveteleket Petirol!! Nagyon helyezek vagytok!! En is akarok havat :lol: Kedvet kaptam szankozni!!

Hisztivel kapcsolatosan, szerintem ezek a gyerekek osszebeszelnek internet-internhullamokon :lol: :lol: Ugyanis Balazska is megdilult az utobbi idoben. Nem hajlando elaludni este, csak ha ott maradok vele a szobaban!!! Jo, hogy most akarok neki agyat valtani!

Megann,
Masodik terhessegnel nekem is jobban fajt mindenem! Talan mert az izmok es a szovetek ujra tagulnak es annak ellennere, hogy okosok szerint ez csak jobb lehet 2. vagy 3. alkalommal, nekem fajdalmasabb volt a masodik terhessegem mint az elso! Viszont konnyebben visszafogytam mint az elso terhessegemnel!! Hogy legyen a rosszban valami jo is alapon!! :lol:

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Ma en sormintazok, hat igen, aki igy lemarad :lol: :lol:

Csikken
Hogy allsz a tejjel?? Kitti baba gyonyoru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Csibb
Sieles!!!!!!!! Mi is megyunk karacsonykor, beterveztunk egy hosszu hetveget!! Mar alig varom!!

Kuha
Igy megkesve De annal nagyobb szeretettel kivanon Boldog Nevnapot Gergonek!!!!!!!!!

Ayse
Mi az a gyurmas auto?????
Nem semmi ez a poni, en is ki vagyok akadva az araktol :oops: Fokent, ha jo borsos aron megveszunk valamit es kis lurkonk inkabb azzal tolt fel orat, hogy kipakolja a konyhaszekrenyt az ajandek meg a sarokban hever :x :x
Ma este tepsis halat csinalok :lol: :lol: :lol:
(Egyebkent hozzateszem, hogy ferj is megette a tesztat, csak a babot hagyta ott :lol: :lol:

Van ket tok egyszeru receptem. Mindketto alapja a bolognai spagetti husos alap(finomra vagott hagymat megpiritok, bele aprora nyomott fokhagyma, kis ido mulva daralt marhahus(lehet sertes is, de marhaval finomabb), majd ra a paradicsompure! Fuszerezes elso receptnel bazsalikum, origano, so bors! Ezt kis jenaiba lerakom egy vekony sorban, ra vajas krumplipure, meg1x az alapkeverek, ra megint pure es az egeszt megszorni parmezan vagy trapista reszelt sajttal! Sutoben kb 15 perc alatt megsul!!
2. nal az alaprecept, de mas fuszerezessel, so, bors es curry kell bele, currybol csak egy picike! Felvagok ket padlizsant, sozom, orolt komenymaggal megszorom , leontom boven olivaolajjal es berakom a sutobe kb 25-30 percig! (Padlizsant kb ket cm-es szeletekre kell vagni! Ha megsult kiszedem es leszedem a hejat, majd az egeszet osszeturmixolom pures allagura!
En kicsi atlatszo uveget szoktam hasznalni a talalashoz, igy sokkal etvagygerjesztobb es szebb is, egy reteg alaphuz, egy reteg padlizsanpure stb. Gyerekek imadjak !

Viki
Gratulalok a kislanyhoz

Marti
En mar evek ota hangoztatom, hogy ha lanyom lesz, akkor Sarah-nak (Saranak) fogom hivni!! Nekem nagyon tetszik ez a nev! Sara Dorka meg meg jobb!
Mi ez a nevvalasztasos dolog?? En nem talaltam meg!!
Nalunk ami nagyon meno most, az a Nelly, Maggie, Matild,Fanny, Elodie, Jennifer stb!

Megann
A Demjen nev az ittenni Damien - nek lehet a megfeleloje, ami eleg regi francia nev. Szerintem is keszitsetek listat, van drasztikus is, 3-3 nevet ami nektek a legjobban tetszik beledobtok egy kalapba es a kihuzott nev lesz a megfelelo :lol: :lol: :lol: :lol:
Nalunk Matthieu-t ferj akarta en meg mindenkeppen Balazst, egyebkent elarulom, hogy Balazs csak a 3. neve, teljes neve Jean-Baptiste Balazs Claude!Matthieu meg Matthieu Mark Sebastien
Jo mi :lol: :lol: :lol:

Marti
Bendeguz meg talan a Benjamin megfeleloje :lol: :lol: En nagyon szerettem ezt a nevet!!

Megint elkalandoztam :lol: :lol:

Na de meg van egy par hetetek eldonteni :lol: :lol: szerencsere!!

Nekem van egy jo tortenetem ezekkel a nevekkel!! Apukam ketszer is athuzta anyum neveit, noveremet anyu Zsuzsanak keresztelte, de Margit lett en meg Szilvi helyett lettem Aniko :lol: :lol:

Rokica
Jobbulast a lanyoknak

Juci
Jobban vagytok mar??? Szar ez a virus most en sem tudom, hogy Balazsnak mitol megy a hasa, vagy az antibika hatasa vagy egy vieust nyalt be megint, de mar masodik napja megy a hasa! Smektat adok neki, nalatok van ilyen?? Eleg hatasos!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Aniko
Smektát adok Neki. TEgnap nem volt hasmenés, de ma megint. :?
Nagyon makacs vírus.
Amúgy az étvágya alakulgat, hányás (nagyon lekopogom) 2 napja nem volt.

Davailla
Nagyon ügyes vagy! De örülnék,ha ilyen jó kézügyességem lenne!

Ayse
Nagyon szép amit csináltál. Én is kaptam egy hasonlót a barátnőmtől a szülinapomra. Cserháti Édes kisfiam című száma megy alatta és Árpi küldött Neki képeket. Az benne a vicces, hogy próbálta idő szerint sorrendbe tenni. De mivel nem sok fotó készült Árpival a házasságunk előtt közösen(konkrétan egy sem az alatt a 2 hónap alatt :lol: ) így olyat tett be az esküvői kép elé ami most nyáron készült. Jót nevettem rajta. Kívülről úgy tűnhet, hogy stimmel, de hát én tudom hogy mikor készült.

Hajni
Jobbulást Panna szemének. Nagyon rossz lehet, hogy ilyen érzékeny!

And
Én sem tudom milyen az a jóslófájás :roll: Ha volt is, egész más volt mint az igazi :? De Te már jó vagy. Nagy tűz nem lehet, de azért reméljük még marad picit bent.

Megann
Én is türelmesebb lettem Marcival mióta babát várok.
Szerintem ez azért van nálam, mert én magam is lelassultam.
Egyébként beszélgettem vele, hogy kap majd szép nagy ágyikót és a kistesónak kölcsönadjuk az övét. Azt mondta először, hogy nem kell neki ágyikó, majd alszik anya mellett :P
Aztán azt mondta, hogy a kiságy az az övé és a kistesó aludjon a szekrény tetején :lol: Nagyon jót nevettem.
Reggel pedig úgy próbált ébreszgetni(mert hajnaltól mellettem aludt) hogy bökdöste a szememet. MOndtam Neki, hogy -ne bántsd anyát! Erre adott a számra egy puszit. :P
NÉha megnézi a pocakomat, kicsit megsimizi aztán gyorsan ráhúzza a pólót. :roll: Nem tudom miért csinálja. Talán ennyire akar róla tudomást venni.

Aniko
Jó hogy nincsen nagy baj! És az csak hasznos, hogy kivizsgáltak!
A spiráltól én is ódzkodom.

Viki
Mekkora hó azta! Marci is nagyon élvezné.

Prüntyi
Nagyon édes mosolyt kaptál!
Amíg korrepetálsz Tüncsi mit csinál?
Köldökzsínor dologban biztos igaza van a csajoknak!

Ayse
Marci is nem olyan régen hányt először. Talán nyáron.
Én kiskoromban nagyon rettegtem attól, hogy hányni fogok.
Sokszor este Anyunak kellett nyugtatgatnia, hogy nem leszek rosszul.Magam részéről már rutinos vagyok, de most Marcit féltem uúgy.

Rita
Biztos nagyon fárasztó lehetett a lakásbővítés, de sokkal kényelmesebben lesztek ezután! Kitartás és utána tök jó lesz!

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Ja Hajni

Én is gondolkodom valamin karácsonyra a bölcsibe.
Én úgy gondolom, hogy valami apróság lenne megfelelő.
Talán egy-egy csoki a közelebbi gondozónéniknek és a bölcsivezetőnek(Ő nagyon aranyos és mindenben számíthat rá az ember) és egy kis aranyos karácsonyfadíszt. A másik csoport gondozónénieinek pedig csak díszt és esetleg közösen egy doboz csokit. A gyerekeknek pedig :roll: fogalmam sincsen. Sok választás nincsen. Csokit nem akarnék.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Sziasztok!

Aniko!

Örülök a jó hireknek :)
Biztos megkönnyebbültél.

Név: köszi a tippet, de nem biztos hogy nálunk ez a fajta " boszorkánykodás" jó megoldás lehet :roll: :roll: .
Mi túlságosan földhözragadtak, meg tudatosak vagyunk ahhoz hogy kalappból húzzuk a nevet.
(mondjuk már többen ajánlották)
Na hát majdcsak lesz valahogy..azért még van bő 3 hónap ha minden igaz.

Juci!

Ilyet Léna is szokott csinálni, hogy nyitogatja a szemem az ujjával :lol: :lol: :lol:
Úgy gondolom hogy a következő dokilátogatás után megmondom Lénának hogy azt mondta a doktorbácsi hogy azért van olyan nagy hasa anyának, mert egy kisbaba van benne :wink: :wink:
Arra saccolok hogy nem nagyon fogja meghatni a dolog. :roll: :roll:

Prüntyi!

Fotó nagyon édi!
Hát azt hiszem hogy én sem lennék nyugodt a helyedben megmondom őszintén :roll: teljesen megértelek.
Na de úgysem lesz semmi baj :wink:

And!
Tudtam én :twisted: :twisted: (mondom hogy banya vagyok)
Na ha motoszkál, akkor tuti meg is fogod csinálni hogy elmentek sielni :D :D :D :D

Mi:
Tegnap a Kika karácsonyi vásárát tekintettük meg(Léna inkább tapintotta meg :twisted: :twisted: :lol: :lol: )...
Hááááááááát gyerekek, nem szabad oda menni :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: csodálatosabbnál csodálatosabb teritők, diszek egyéb portékák...
Komolyan belesajdul az ember szive, na meg ki is ugrik a helyéről, amint az árcédulákat is meglátja...
Szóval csak szigorúan önkinzás céljából menjen arra bárki is :roll: :roll: :roll: :lol: :lol:

Léna:
Szörnyű volt az éjszaka, éjféltől 4 ig nem aludtam, jött visitva, zokogva álmából hogy : "másik fésű, másik fésű és mutogatott a polcra, ahol még az életben nem volt semmilyen fésű...
Megmutattam neki, hogy nincs ott semmi csak a TV távirányitó meg a telefon, visszavittem, visszafektettem, megsimiztem, vissza is aludt, aztán fél óránként újra felsirt, de már csak úgy félig meddig.. :( :( :( :( :( :(
Hát nagyon remélem hogy ez is csak egy 1-2 hétig tartó széria lesz, mert meg fogok kattanni :roll: :( :(
Pedig tegnap is olyan jó napunk volt.... :roll: :roll: :roll:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Olvasgatok, vagyok, csak idohianyban szenvedek ismet :(

Anyu csutortok ota beteg. Egyedul vagyok a fiukkal, marmint hetkoznap csak Markkal, de hetvegen mindket nap Ferjem dolgozott, hat, eleg huzos volt. Raadasul nem mindig tud visszajonni reggel, hogy o vigye Balintot az oviba, es van, hogy erte is en megyek. Ez is nagyban neheziti a dolgomat, mert ugye nem emelhetek, es eleg kalandos igy megoldani a dolgokat.
En jol vagyok, legalabbis remelem. Jovo heten csutortokon megyek vissza az orvosomhoz, akkor lesz uh is, remelem, hogy kiderul a baba neme. Mar nagyon kivancsiak vagyunk :) Remelem, a mehlepenyem is jo helyen van mar, jo lenne mar egy kis gondtalan idoszak!
Mark estere belazasodott. Gondolom, majd Balint is elkapja...

Ayse, Annamami,
koszonom a receptet, mentettem!!!!

Ayse,
nem semmi a poni ara! Jo ez a Minimax, Balintnak is rogton feltunt ez a jatek, rogton o is kert a Mikulastol. Meg jo, hogy mondtam neki, hogy ez egy nagyon nehez jatek, es nem fer be a Miklusa zsakjaba.

Csikken,
Amikor Mark 2hetes volt, korhazba kerult. Nekem a stressztol elapadt egyik naprol a masikra, vagyis szinte etetesrol etetesre a tejem. Ebben a helyzetben o a korulmenyek miatt tapszert kapott, majd mikor elkezdett gyogyulni, en meg elkezdtem megnyugodni mar kezdett visszajonni a tej, 3 het mulva mikor hazajottunk mar megint csak szoptattam. Szoval en a nyugit, a sok fojadekot, es a leheto legtobb pihenest tudom ajanlani. Kitti gyonyoru, es szerintem jokat eszik

Eves:
Nalunk Balint konkretan "nemevo" gyerek. Apukaja is ilyen volt kicsinek, es egyforma a vercsoportjuk. Mar sok mindennel probalkoztunk az evek soran, de nem igazan van bevalt recept. A kakao megvonas sem hozta meg az etvagyat es a kozosseg sem. Amit szeret abbol eszik, amit nem, azt meg sem kostolja. Mar szinte szuletese ota gond van az evessel. Szoptatas alatt is mindig csak keveseket evett. A hozzataplalas sem nagyon jott be neki, amig szoptattam, szinte mast nem fogadott el. Aztan terhes lettem Markkal, a masodik honap kornyeken megvaltozott a tej ize, igy elvalasztotta magat. Na azota tart ez a szenvedes. Ekkor 11 honapos volt Balint es az anyatej volt a fo taplaleka. Egy ideig egesz jol ment az eves, majd 1,5-2 eves kora korul elromlott valami, es azota nem nagyon javult semmi. Edesseg nasi nem nagyon volt, meg turorudi sem, mondvan ne vegye el az etvagyat. Mara elfogadtam a helyzetet, es mar nem gorcsolok rajta annyit. Mark egesz jo evonek szamit, bar most elkezdett valogatni, de ez meg belefer. O akar csoki utan is ebedel, szerencsere nala ez nem gond. Pedig ugyan azon elvek szerint taplaltam hozza. Ami valtozott csak az, hogy ot kevesebb ideig tudtam szoptatni, es tobb bebietelt kapott.
Jo hosszura sikeredett az iromany, ne haragudjatok erte.

Most mennem kell, Markom nagyon anyas ma.

Szep napot
Edina

nedinabp
 
 


Én is itt.
Én karácsonyra a rokonságnak, valószínűleg szalvétatechnikával készített ajándékot adok. pl.: üvegtál, ékszertartó, fűszertartó. Először nehéznek tűnik az elkészítése, de hamar bele lehet jönni. Én általában akkor csinálom amikor Brigi alszik. A kreatív boltokban rengeteg ötletet talál az ember. Szerintem a gondozónénik vagy tanítónénik is örülnének egy kis szalvétatechnikával díszített üvegtálnak és csak pár száz forintba kerül.

Anikó
Jó, hogy a doki nem talált semmit.
Balázs neve jó hosszú :shock: , viszont nagyon szép.
A recepteket mentettem, nagyon jól hangzanak.

Juci
Jól elkapta szegény Marcit ez a vírus. Gyógyuljon meg mielőbb.

Ayse
Köszi, hogy te reagáltál (egyedül te) a matracos kérdésemre. A kókuszmatrac valóban nagyon kemény, ezért is gondolkozom most a lattex keveréken, de lehet, hogy vákum matrac lesz belőle.
Elkezdtem nézni a videóidat, de itt a munkahelyemen csak hang nélkül tudom :? Annyira szép és bájos ez a Lili. Apával a tánc :D .

Kép
Kép
maresz
 
 


Maresz
Elnézést, pedig párszor eszembe volt, de aztán csak elmaradt.
Szóval Marcinak kókuszmatraca van. Szerintem jó.
És ilyet szeretnék a másikba is. Úgy tudom lehet méretre vágatni, csak azt nem tudom hol.
Valaki?

Edina
Jobbulást a fiúknak! És könnyebb heteket.Pont azon gondolkodtam vmelyik nap, hogy ha vállalnánk netán egy 3. babát, akkor hogyan bírnám energiával a másik kettő mellett és az egyéb tennivalók mellett. Arra jutottam, hogy ha kicsik lennének a gyerekek akkor sehogy! Te hogy csinálod?

Megann
Szegények! Mi lehet Lénával?Foga nem jön?
Nem történt vmi rendkívüli? Nincsen otthon feszültség mostanában?
Az is lehet, hogy egy régebbi történést dolgoz fel szegényke így...

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Sziasztok!

Megann!
Én csak példának meséltem el, nálunk hogy volt, amikor Bendegúznál fordultak elő ilyen felsírások, nem azt mondtam, hogy Nektek rossz napjaitok vannak. Persze hogy ezt Te tudod a legjobban megítélni. Egyébként én sem a terhesség miatt voltam türelmetlenebb, hanem annyira nehezen viselem, ha hisztizik, egyszerűen az ilyen nagy ordítások teljesen kikészítenek. Most már próbálom inkább egy nagy öleléssel, simivel megnyugtatni, néha hatásosabb. De szerencsére mostanában jókisfiú Bendegúz.
Amúgy biztos annyi inger éri őket, amiket mi észre sem veszünk mindig, és fel kell nekik dolgozni valahogy, tuti újraálmodják őket. Drukkolok, hogy hamar rendeződjenek az éjszakáitok.

Én ma hajnalban 6kor arra ébredtem, hogy a jobb lábamat totálisan elfeküdtem, tök lezsibbadt, és közben begörcsölt a vádlim, nem tudtam kihúzni magamnak, szegény Lacit muszáj volt felzargatnom, hogy segítsen már.

Még nem mondtad Lénának a kistesót? Szerintem tuti örülni fog, ha ennyire szereti a gyerekeket.

Juci!
Jobbulást szegény Marcinak! Makacs egy vírus lehet.
Mi is időben csináltuk az ágycserét, pont emiatt, hogy ne legyen gond belőle, hogy irigy a régi ágyikójára. Érdekes volt, az elején pár napig még mondta Bendegúz az új ágyra is meg a régire is, hogy az a Bendegúz ágya. Most már azt mondja, hogy ez a Bendegúzé az meg a Tesóé. :D

Anikó!
Azért megnyugtató, hogy a dokik szerint nincsen gond. Örülök neki.
Névileg pont most megint a bizonytalankodás van napirenden. Tegnap este éjfélig az utónévkönyvet böngészgettük végre közösen Lacival, aminek az lett az eredménye hogy újabb neveket dobott be, amik nekem nem tetszenek.. :roll: :evil: ..az enyimek meg neki nem :lol: . Úgyhgy haladunk csak visszafelé. Lehet, hogy marad a Sára Dorka/ Borka.

Képzeljétek tegnap Bendegúz felhívta a játéktelefonján a Mikulás bácsit, és mondta neki, hogy "Mikulás gyere el ide!". Olyan cuki volt, ő nagyon várja, muszáj lesz valahonnan valami igaziféle Mikulásélményt keríteni neki! :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Maresz,
Bocsanat, de matrackerdesben bena vagyok! Azt hiszem nekunk lattex van ketoldalu teli es nyari, eleg huzos ara van, de nagyon sokaig jo!

Megann,
Szerintem is orulni fog Lena a kistesonak!

Marti
Majdnem te is a 36. het vegen! Nemsokara mar ott is lesz a kezeidben, hat csak fogjatok nevezni valahogy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Megkerdezted Bendeguztol??? Melyik nevet tudja kimondani vagy peldaul felolvastok neki egy par kedvenc nevet es melyikre figyel fel?? Ez is segitseg lehet!

Edina,
En is pontosan ezt kerdeztem magamtol, holott nekem a nagy mar 8 eves mult, hogyan csinalnam egy harmadikkal! Peldaul tegnap Balazs tok hisztis volt, teljesen hozzamtapadt szo szerint(mostanaban nagyon bojkottalja a dadat, pedig ott allitolag semmi baj nincsen vele es nagyon jo kisfiu) Mattnak felmeroje van ma arra kellett egy csomo mindent tanulni, meg + a haztartas, fozes, stb. :oops: :oops: Nagyon sok erot es sokkal konnyebb heteket kivanok en is!
Bar azt hiszem, vannak jobb es konnyebb napok, hetek es az ido meg rohan, mire eszbekapnank meg ott lesznek a felnott gyerekein es majd visszasirjuk azokat az idoket, amikor meg ment a babusgatas :lol: :lol:

Nemesek,
Az en 8 eves nagy lurkom, imadja ha osszebujok vele, ha simogatom a fejet, ha vele alszok :lol: :lol: :lol: (neha, ha ferj uzleti uton van)!! Ugye te irtad, hogy Trisztan nem az a bujos fajta :?: Persze ha a suli elott probalnek tole puszit kerni, akkor jol kikerne maganak azt hiszem :lol: :lol: :lol:

Juci
Akkor mar van javulas, legalabb nem hany!
Marci es a kisagy story :lol: :lol: :lol: Jot nevettem rajta!

Megann,
Lena :roll: :roll: :roll: Barmitol lehet ez!!! Irtam, pillanatnyilag az enyem is csak akkor akar elaludni, ha benn maradok vele! Remelem hamar el fog mulni!!

En egyebkent ezert is felek kicserelni meg az agyat! Igaz, hogy van vedoracs az emeleten, vagyis lejonni nem fog, van bebiorom, minden mozgasat hallom, de ha nekem orankent kell az emeletre masznom estenkent, mert felkel es kijon az agyabol, hat :roll: :?: :?:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Volna egy körkérdésem: nálatok mennyi a rezsi négyzetméterre vetítve: Víz/csatorna, villany, fűtés, ha van, közös költség, szemét, lakásbiztosítás?
Jöhet priviben is, esetleg annit írjatok mellé, hogy panl, vagy cs.ház.
Ha indiszkrét vagyok, görgessetek tovább! :wink:

ayse
 
 


Anikó!
Szuper, hogy nincs baj, recepteket mentettem! :)
Fo.ban szokás sok nevet adni, ugye? Ez nagyon praktikus, így könnyebb komprommisszumra jutniuk a szülőknek! :lol: És Balázst a francia rokonok is Balázsnak hívják?

Edina!
Jobbulást a fiúknak!

Megann!
Melegfront van, ilyenkor rosszabbul alszik az ember. Az én emberem tegnap éjjel 2-től forgolódott :?
Meg biztosan érzékenyebbek is a gyerekek, ahogy nő az értelmük, egyre jobban belátják, hogy milyen rejtelmes-sejtelmes ez a világ. Andris egyik este abbahagyta a szopit, mert szirénázó mentőautó ment el egy jóval lentebbi úton. Be kellett jönniük a szobába Lilinek is, apukájának is, mese következett és utána fejezte csak be a szopit, de azóta is mondja a ninós autót. És különben is szokta mondani, hogy ANNYIJA FÉJTEM! (mondjuk elmentem pisilni...)

Márti!
Cuki Bendegúz :lol:

A további videjódícséreteket is köszönjük. Hízik a májam! :D

ayse
 
 


Még azt szeretném kérdezni Megann, hogy eddig Léna nem tudja, hogy tesó érkezik?
Mert a ki nem mondott dolgokat is megsejtik a gyerekek, akár magát a gondolatot, de azt mindenképpen érzik, hogy valami titok lappang és ez félelemmel tölti el őket.
Lili magától rákérdezett, amikor olyan 4 hetes terhes voltam, hogy terhes vagyok-e? :shock:

ayse
 
 


Márti!

Jaj, félre ne értsd, hogy erre hivatkozom....mármint arra amit irtál...mert én is keresem az okokat, és én is azt keresem hogy milyen negativum éri őt napközben amitől ilyenek az éjszakái :roll:
Én is legelőször magunknál kersem a hibát...de egyenlőre nem találom :roll: :roll:

Ayse!

Hááááát én egyenlőre még ebben sem hiszek...
Amikor terhes voltam épitkeztünk(állati stresszes volt..)aztán volt egy kemény időszak olyan Léna 4-5 hós korában(talán emlékeztek, el is tűntem egy időre)..na szóval nem volt semmilyen hatással Lénára...

Árgus szemekkel figyelem napközben, hogy nem retten e meg valamitől, nem változott-e meg a viselkedése, nem mond-e valami furcsát de nem..
Ha meg valaki elkezdi a kistesó témát, én gyorsan mondom hogy Léna még nem tudja...de annyi kisbaba van körülöttünk, hogy szerintem teljesen természetes közeg és téma neki a kisbabatéma.
Szóval nem tudom....de ez sem kizárható.....
Lehet hogy mégis előrébbhozom a témát neki...hátha tényleg ez a kiváltó ok.

Na megyek..mert Léna itt áll mellettem és ezt kérdezi:
-Megint számitógépezel????? :shock: :shock: :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: (mintha olyan sokat ülnék előtte :? :? :? :? ).

Na léptem kockavárat épiteni....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Ayse,

Igen, itt mindenkinek jo hosszu neve van! Franciak egyik reszenek Balazs, de nagyobb szazalekban Baptiste a neve!
Mind a kettore hallgat egyebkent :lol:
Annyira csodalom benned es mindenkiben ezt a kitartast szoptatas teren!! Meddig gondolod meg folytatni?? Sok tejed van? Mar csak este szopizik vagy amikor kedve van?? Annyira szeretnek a helyedben lenni - neha-!!
Sajnos en nem vagyok evidens a kerdesedre valaszt adni.


Totka
Neked akartam meg irni csak mindig elfelejtem, hogy hazugyben titokban is de megy a drukk :lol: :lol:

Elfelejtettem :oops: :oops: (nem volt idom enni delben) es most meg ehen halok!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: De meg majd egy ora a munkaidom es utana strappolok Matert meg Balazsert!!
Jelentem a krumplit viszont megfoztem(remelem a takaritono nem felejtette elzarni :lol: :lol: :lol: :lol: ) igy este jon az Ayse fele tepsis hal! Arra gondoltam viszont, hogy megbolonditom egy kis tejfollel, amibe belekeverek egy citrom levet!! Ayse, szerinted?? Na majd megirom milyen lett :lol:
En halat egyebkent sokat csinalok, foleg aluminiumpapirba teve! Nem sok ido es nagyon finom!
Hetvegen csinaltam kagylot tejszinnel es kaporral hat Balazs el-hal minden ilyen tengeri dologert! Utana fokhagymas rakot csinaltam es apjuk vett keszen a piacon paellat, nagyon izlett neki!

Egyebkent nemreg utana olvastam ennek a nem-eveses dolognak es statisztikailag egyre tobb gyerek taplalkozik rosszul, nem eszik vagy valogat! Raadasul ez a fejlett orszagokban fordul csak elo! Eleg erdekes dolgokat irtak meg, ha erdekel titeket akkor leirom bovebben!!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Márti
A gyermekvasúton találkozhattok a Mikulással. December 2-án és 8-án együtt lehet utazni a Mikulással, beszélgetni lehet vele.
Itt több infó: www.gyermekvasut.hu
Mivel mi nagy "csihu" rajongók vagyunk, valószínűleg megyünk.

Ayse
Küldtem privit.

Köszönöm a matrac hozzászólásokat :D Lehet, hogy nem kellene ekkora ügyet csinálnom ebből a matrac kérdésből, de ha nem szivacsmatracot veszek (félek az allergiától) mindegyik olyan drága. És ha már drágát veszek, legalább legyen jó és ne kelljen pár év múlva lecserélni.

Kép
Kép
maresz
 
 


Megann,

Szerintem ne stresszeld ezen magad! Nem biztos, hogy konkret dolog miatt ilyen! Lehet, hogy regi dolog, lehet, hogy almodik barmi LEHET! Ha kiegyensulyozott napkozben, akkor nincs semmi baj!
Viszont talan igen, beszelhetnel neki a babarol, hogy van egy baba a hasadban. Van sok konyv, ami bevezeti ezt kicsiknek! Adj idot neki arra, hogy feldolgozza, hiszen mar a 26. heten vagy, par het mulva itt a baba! Egyebkent pedig most Aysenak adok igazat, hiszen amilyen picik annyira okosak is es par szobol fel tudjak fogni, hogy mi tortenik korulottuk! Mert csak rendezed a szobat a kicsinek, csak beszeltek a nevekrol, csak valtozol te is es ezt szerintem o mar reg felfogta, hogy valami valtozas keszulodik, lehet, hogy ez okozza benne a szorongast!!

Persze ez csak egy eszmefuttatas volt!! :lol:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Maresz!
Köszi! :)
Jó, hogy írtad ezt a Mikulást, nekünk ráadásul közel is van!
Most a toffifee hülyíti a gyerekeket a rádióreklámban, hogy rajzoljanak a Mikulásnak és a szerencsés nyertes elutazhat Lappföldre a Mikulás igazi hazájába. Lili persze úgy értette, hogy ha rajzol, akkor utazhat. :twisted:

Ide kívánkozik az a gyerekszáj, amit már elsütöttem, de szeretek:
- Gyerekek, megérkezett a Mikulás Finnországból! - mondja az ovónéni.
- Fingországból????? :shock: :shock: :shock: :twisted: :twisted:

Ma hallottam a rádióban, hogy egy nap 3-4000 reklámimpulzus ér minket. Ez azért nagyon durva....

Azért tettem fel ezt a rezsis kérdést, mert a húgommal vitatkoztunk, és nagyon más véleményen vagyunk, hogy mennyiből jön ki egy lakás rezsije. :roll:

Anikó!
Köszi :)
Este és reggel van még szopi. Időnként a délutáni alvás után is kéri, de akkor már nem kap.
Én élvezem a szoptatást, nem nyűg, hanem öröm :). Ha nyűg lesz, abbahagyjuk. Nem tudom, mennyit ihat, de iszik, az biztos. Én olyan napi 1 1/2-2 decire saccolom.
A gyurmás autó: műanyag autót lehet feldíszíteni gyurmával: a kerekét, ablakát, oldalát. Ennyit értettem az elmondásból, de ha lesz egy szabad délutánom, bemegyek a városba és veszek. Nálunk ez tuti nyerő játék lesz!
A tengeri halat én is imádom. Itt a faluban viszonylag ritkán van... :twisted: :twisted:

ayse
 
 


Sziasztok!

Hajni!

Sajnálom Panna szemét, remélem rendbejön hamar!

Juci!

Jobbulást!

Ayse!

gyerekszáj, Andris duma:D

Megann!

Peti éjjel jól aludt, igaz, hogy fél 10-kor tudtuk csak letenni, de aludt reggel 7-ig! :)Sajnálom, hogy Léna nem aludt jól és nem hagyott téged sem! :(

Amúgy Peti a legeslegeleje óta tudja kistesót, mert mi akkor hagytuk abba a szopit, amikor már terhes voltam és elkezdtem vérezni, így meg kellett mondani, hogy miért is nincs több szopi. És nem is volt gond vele, jön simizi, meg puszilja a pocimat, már egy csomó játékot is kiszelektáltunk kistesónak (csörgők, rágókák, stb.ami Petinek már úgysem játék) és olyan nagy örömmel tette a szatyorba, hogy Ezt is Tesóbabának, meg azt is tesóbabának, hogy én vettem ki a felét, hogy azért maradjon is neki :D :lol: Múltkor, mikor mondtam, hogy csuklik Tesóbaba, hozta a viesüvegét, és megitatta a hasamat :D annyira édes ilyenkor. Szerintem LÉna is már simán értené, hogy mi is történik. Most meg már úgy hívja, hogy Eszti tesó! :lol:
Neked ma nem fáj a hasad? Én kezdek megpusztulni, már kb 30 perce fáj, és az sem jó, ha fekszem, meg persze az sem, ha itt ülök :roll:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Csajok, Ayse által felvetett rezsikérdés engem is érdekelne (gyorsan ki is számoltam). Mi ugye panelban lakunk és általános vélemény, hogy a panelok fenntartása mennyire drága. Nekem 663 Ft/nm-re jött ki havi szinten - és ez nem tűnik annyira soknak. Csak nincs mihez viszonyítanom... érdekelne másoké!
Vendég
 


Hello!

Na délután megmondtam Lénának hogy mi a szitu...
Háááát olyan kétkedve fogadta a hirt.
Először meg volt ijedve, majdnem elpityeredett hogy nem a doktorbácsi fog kijönni ide a házunkba segiteni a pici babának megszületni hanem a kórházba kell menni.
De amikor mondtam hogy Léna is jöhet akkor megnyugodott.
Kérdezgettem hogy fogja e majd szeretni, és fog e majd játszani vele stb...
Egyenlőre igen volt a válasz, és most lefekvésnél kértem a pici tesónak is egy simit. :) :)

Hát meglátjuk....

Fektetés:

Csak nálunk megy ilyen nehezen????
1. Alkudozik hogy hány mesét olvassunk.
2. Alkudozik hogy ő nem a saját keretes ágyában alszik hanem a lenyitott kanapén(szintén az ő szobájában van).
3. Betakarás, puszi stb..utána jön az hogy eltűnt valamelyik állatkája, majd hogy inni akar és hogy megint takarjam be...
És persze mindig megjelenik az ajtóban hogy anya gyere.

1. Max 2 mesét engedélyezek.(vagy apával egy játék(párkereső)meg én egy mese.(nincsenek engdmények, mert akkor ha ma igen, akkor holnap is, és aztután meg mégtöbb mese kell)
2.Ha kijön az ágyából és átmegy a kanapéra, kijövök és nem asszisztálok az áthurcolkodáshoz(paplan,párna, állatkák) és nem takarom be, mondván hogy Lénának van saját ágya.!(erre ő sir..) majd én mégegyszer lefektetem a saját ágyába)
3.Állatkát megkeressük, iszunk,betakarom, de amikor már 10-edszerre jön ugyanezzel, ideges leszek és megmondom hogy takarja be magát(betudja) és keresse meg az állatait(meg tudja) és igyon egyedül(tud inni, ott van az ágy sarkában).

3+1: nem akarom rászoktatni hogy velem alszik el.

Szerintetek én vagyok csökönyös szamár, vagy tényleg "próbálkozik" folyamatosan???
Ki hogy csinálja?????

Ayse!

Na inkább priviben....

Viki!

Jaj de édes Peti. :P :P :P
De jó lenne, ha pár hét múlva már Léna is igy reagálná a dolgokat.
Most még nem akarom traktálni...megvárom amig ő is reagál valamit magától..
Esetleg én is felvetem majd, hogy odaadja e a régi ágyát a kistesónak, meg hogy a játékai közül mit ajándékoz neki...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Aniko!

Majd igyekszem nem stresszelni magam....és bizom, hátha elmúlik magától is a dolog....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann, hát sztem is itt volt az ideje elmondani! Eszti már 5 hetesen tudta, sőt, ő mondta el a nagyszülőknek, amikor megsimizte a pocakomat :) és aztán sztem csak szép fokozatosan adagolt, most hadd szokja, szeresse meg a pocakodban, aztán majd jöhet az ágy, meg a játékok. sztem :)
alvás: sztem próbálkozik. a lenyitható kanapét én ezért pateroltam ki az Eszti szobájából, és ezért is kapott rendes ágyat, mert nagyobb a hely, nincsenek rácsok, jobban szereti. nincs is gond.
nálunk a meseolvasás nem alakult ki, hanem fürdés után rögtön puszi és be az ágyba. ha ilyenkor még elkezdjük valamivel "terhelni" felébred, vagy nem enged el. nálunk ez jött be, mesét kap napközben egy csomót.
persze előfordul, hogy kijön, vagy szól, de ez abszolút belefér, tegnap is csak úgy aludt el, hogy az apja bennt volt. állítólag már horkolt, de amikor ki akart jönni, szólt, hogy apaaaa :) volt, hogy én is már mérges voltam rá, akkor azt csináltam, hogy rászóltam, úgy, mint te, hogy most már tessék aludni, és volt, amikoir bejött.

Márti, nekem a Zorka nagyon tetszett :) sajnos a vezetéknév miatt semmi olyan nem jön szóba, ami úgz keydődik, hogz bor, dor, nor, stb. nálunk már van nem hivatalos végredemény ;) csak gondoltam megvárom a zártat, hogy a vezetéknévvel együtt mondjam ;) de még meg kell szoknom, olyan furcsa, mert emlékszem, hogy az esztert sem éreztem rögtön az igazinak, de most már imádom :)

Maresz, én is azért nem szóltam hozzá, mert nekünk meg adott volt egy ágy matraccal, így nem volt kérdés, de tök tanácstalan lennék.
a gyerekvasút tök jó ötlet, bár biztos sokan lesznek. én is úgy szeretném, ha Eszti találkozbna a Mikulással, jó lenne, ha én is láthatnám :)

Ayse, én nem azért meg titkolódzom, de most lusta vagyok összeszedni az adatokat, mert fejből fogalmam sincs :oops:
a reklámokra én is pipa vagyok. én mondjuk kevés dolgot engedek be az aurámba, a tv az egyetlen, ami ömlik rám, ha be van kapcsolva, de azt is igyekszem elkapcsolni. de pl ember elfogad minden szórólapot stb, mert annyira kíváncsi. én a postaládából is megnézés nélkül dobálom ki a szemetet.

ma hosszú napom lesz. elfelejtettem, hogy kell házassági anyakönyvi kivonat, meg megyek a dokihoz is, stb. esetleg, ha maradt még a múltkori drukkokból, jöhetne még belőle ;) :)

ja, és herpeszre ébredtem :evil: :evil: most jegelem, nincs más ötletem :(

ma reggel, amikor Eszti felébredt, kérdeztem, hogy na hova mész ma reggel a papával. rögtön magához tért, felemelte mind a két kezét a magasba, mint amikor valaki hurrázik, és hangosan mondta, hogy bölcsibeee!!!! és nagy vigyor volt rajta :) :) még mindig olyan jókedvvel megy be, olyan jó, délutánra azért hiányzunk neki, főleg én :)

na mentem, szép napot :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Megann,
Szerintem is ideje adagolni Lénának, hogy kistesója lesz. Szépen lassan hozzászokik a gondolathoz, aztán majd várni fogja! :)
Drukk, hogy jobb éjszakáitok legyenek!!!

And,
Éljen a névválasztás! :wink: Eszti szuperédes, hogy így imád bölcsibe járni. Nálatok nagyon jól bejött! :) Herpesz :(
Nálunk is napközben van sok mesélés Daninak. Fürdés után puszi és be az ágyba. Ott még elmatat a plüssállataival aztán elalszik.

Ayse,
Nekünk elég húzós a rezsink, majd kiszámolom. De mi ezerrel fűtűnk, mert Apa fázósabb, mint én. Sokat megy a mosó és a mosgatógép és a számítógép is reggeltől estig be van kapcsolva. :wink: :wink:

Anikó,
Drukkoltam, hogy minden oké legyen a dokinál! :)
Nagyon szép (hosszú :wink: ) neve van a fiúknak! :)

Márti,
Bendegúz nagyon aranyos, hogy telefonált a Télapónak! :) Lábad :(

Beninek olyan keresztkérdései vannak Télapó ügyben, hogy felköthetem a gatyámat a válaszokkal. Hogy tud a szarvas repülni? Hogy talál ide a Télapó? Tudja-e hogy elköltöztünk? Az oviban nem igazi Télapó van, csak beöltözött egy bácsi. Ezen az utolsón halálra röhögtem magam, persze magamban. Sokáig már nem fogja elhinni, de az ajándékokra nagyon számít. :wink: :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann, szerintem a lefektetési gondok szorosan kapcsolódnak az éjszakai megébredésekkel. Nagyon jó műsor megy a Zone Club-on, Vásott kölykök címmel (ha esetleg még nem láttad). Egy pszichológus költöztet össze egy házba három családot, egy evési, egy alvási és egy viselkedészavaros gyerkőccel (2 éves kortól). Ezeket a problémákat egy hét alatt meg tudja oldani. Szuper tanácsok vannak benne. Napról napra javulnak a gyerekek, pedig tényleg súlyos esetek, van aki 15x kel fel egy éjszaka alatt! Az egyik gyerek 2,5 évesen csak lepürésített kaját eszik, és vannak állandóan hisztiző, kezelhetetlen gyerekek. Az ember rögtön úgy érzi, hogy a sajátjával semmi gond.... :lol:
Vendég
 


Sziasztok

Anikó, hát úgy gondolom van tejcsim, csak beállt és ezért nem feszít szét. Szóval nem is izgatom magamat emiatt már. Tegnap mértem és 3790 gramm volt este. Múlt előtti héten csütörtökön hoztuk haza 3180 grammal. Szóval szerintem bőven eleget hízott.

Ayse, hát nálunk a kköltség, villany, gáz, víz jön ki kb 450 ft/ nm-re De ennél sokkal több a tv, telefon, net, stb miatt. Ez egy társasház.
Taksonyban.

Fektetés: hát én el se mondom. Kiakasztóóóóóóóóóóó.
Kb 10-kor kezdünk neki és jó esetben 11-kor alszik az uraság. Addig mesélj apa, mesélj mami, egyik szobából a másikba futkározik, nézzünk mesét, kérek teát, tejet, beütöttem, sétáljunk :)
Ez megy.

Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: