Új privát üzeneted érkezett!

Áhh, csak itt vagyok!

Bodza!!

jól eltűntél!Imádlak, annyira szépen írsz a gyerekeidről, a testvéri szeretetről!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D Kristóf nagyon ügyi, hogy már jár!!!!!Ha esedékes Gyopáros, szólsz ugye??????Remélem férjednek semmi komoly!Édesapád hogy van?

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Benianyu:
csak egy halk kérdés:
ugye az én mérhetetlen nagy számítógéptudásom elég lesz, hogy be tudjak lépni a topikba???????? :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: (remélem, nem lesz bonyesz)

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Totka! Gratula az egészséges fogakhoz, az tényleg nagy kincs!

And! Örülök, hogy minden jól alakul felétek, már tényleg a finisben vagy! Drukkolok én is! Ha név ügyben dűlőre jutottatok, azért szólj!

Benianyu! Megnéztem Dani képeit, nagyot nevettem a plüssállatos alvós és etetős képeken!

Juci! Nektek is jobbulást, én is úúúúúútálok hányni, úgyhogy átérzem a tehetetlenségedet, az még rosszabb, amikor egy pici gyerek hány. :(

Annamami, Ayse (van még valaki, aki a 2 évesét szoptatja?)! Ti hogy bírjátok a szopit? Én most kezdem fölélni utolsó energiáimat, egyszerre szeretem, hogy mindkét gyerekem szopizik még, és egyszerre érzem terhesnek már, hogy folyton rajtam akarnak lógni. Sacinak esze ágában sincs leszokni, szerintem ő később fog leszokni, mint Kristóf. Elválasztani persze nincs szívem, meg végül is már éjszakára is hagytam Sacit nagyszülőkre (ld. római 5 éjszaka), de őt persze ez nem hatja meg, ott folytatja, ahol előtte abbahagyta.

Megann! Jó, hogy veletek is minden rendben, szerintem ne aggódj Léna személyiségén, nézd a jó oldalát, és örülj, hogy kis társasági lény, szereti az embereket! A hóemberes képetek szuper!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 

 
 

Bodza,
Kristóf hihetetlen! :wink: :wink: Kimászott a kádból! :shock: :shock: De nagyon édesek lehetnek, ahogy Sacival játszanak együtt! Képek esetleg? :oops: :oops:

Totka,
Nagyon ügyesek voltatok a fogorvosnál!!!
Ház ügyben biztos jó, ha alszotok még egyett rá! Már ha tudsz aludni! :wink:
Dani is rácsosban alszik, bár ki van véve két rács, ki tud jönni, de nem mászkál éjszaka és elalvás előtt sem jön ki. Remélem, nem is fog. :wink: :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Totka,
Még nem tudom a részleteket, de tuti, hogy elég lesz. Csak jelszó kell majd, azt hiszem.
Kuha talán hétvégén kicsit többet ráér és akkor jelez nekem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Hello!

Na nekiugrok mégegyszer.

Juci!

Ne legyen ám lelkifurid, igaz kicsit nekem is volt :oops: :oops: , de azért nagy for-ban vagyunk a régiekhez képest, mert a mai technikának köszönhetően már nem a szülőszobán ér minket a nagy döbbenet, hanem van időnk felkészülni arra hogy mit is kapunk, fiút,vagy lányt.
(speciel tesóm pofára esett 8 évvel ezelőtt, hogy a várva várt Eszerke helyett kapott egy kukisat :roll: :roll: )
Na egy ilyet biztos nehezebb feldolgozni.

Anyás-nem anyás kérdés:
Szerintem a legtöbb gyerek, legyen az fiú vagy lány...mind anyás ebben a korban..mi vagyunk az állandóság, a biztonság, a MINDEN..
Léna is engem imád, apját meg elfogadja(jó esetben)..ez szerintem gyerekfüggő, lelkivilág függő, meg egy csomó egyeben múlik..(pl hogy apuka mennyire vállal szerepet a gyerek hétköznapi dolgaiban).
Úgyhogy nyugi, imádni fog a lányod, és Te is imádni fogod őt, mert egy tündér lesz.

Marci:
Szegény :(
Amikor Léna benne volt ebben(1 hétig), szinte csak a tejes-kakaós dolgot itta meg..
Totál ellentmond a diétának..de a Betesdában azt mondták, amit elfogad, azt kell adni.
Marci azért iszik????
Ha mást nem kiskanállal kortyonként lehet itatni bármivel.
Jobbulást neki.


Csibb!

Csábitóak a képek :P
És cuki az overál.Irigykedem is rendesen...gondolom And nem különben :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: , idén nálunk a sielés kimarad...bár haAndot jól ismerem, képes összepakolni a családot márciusban, maga mellé vesz egy-két pesztrát és két szoptatás között csúszik egyet Ausztriában :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Hol vetted az overált???

Ayse!

Nekem is tetszik az eszmefuttatásod :wink: , ugyan van amiben kötekednék, de az mellékes...
Pl nem minden lányka lányos...Lénának pl tetszik a hajcsatt, a szemfesték a mittudoménmi...de a hercegnős lelkülettől sokkal vagányabb lány létére :wink: :P de az is lehet hogy még nem jött el az ideje :roll: :roll: :roll:
Szerintem ez is sok mindentől függ....

Totka!

Névválasztásban, csőd, blokk, elnapolás, elakadás és újra előlről minden hétvégén :evil: :evil: :evil: :( :( :(
Már kezd kicsit uncsi lenni hogy ennyire nem akar ez összejönni.
Anyum már röhög, hogy olyan vagyok mint a Mónika show-ban a Mónika, hogy mindjárt szül, de név még ott sincs :lol: :lol: :lol: :lol:
Nem tudom mi lesz..de már nagyon dühitő..pláne hogy mindenki "segiteni" akar..azaz lehurrogja az lehetséges nevet..
Ebben anyós a zászlóvivő :evil: :evil:

Anikó!

Drukkolok én is....reméljük semmi komoly.
Ha publikus majd értesits minket, hogy ne izguljunk miattad.

Annamami!

Nem nem vagy önző :wink: :wink:
Én is erről álmodom....lehetőleg valahol messze külföldön...de sajnos ez nem lehetséges.

Mazsinak jobbulást, szegény, jól kikapta.

Benianyu!

Banyáskodni csak mások irányában lehetséges...pedig nem jönne rosszul ha holnap reggelre megvilágosodnék névügyileg...

And!

Férj 3 hete azzal csesztet, hogy gyomorgörcsöt kap, ha rágondol, hogy hogy a fenébe találhattam ki ilyen nevet, hogy Demján :evil: :evil: :( :( :(
Úgyhogy sejtheted, mennyire haladunk :? :?

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Benianyu.
köszi, megnyugodtam!!!!

tényleg mentem, mert elég álmos vagyok!

Puszi.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Bodza!

Le a kalappal előtted....hogy hogy lehet ez birni???????
(mármint szopi téma)
Szemem szám tátvamaradt...... :shock: :shock: :shock: :shock:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Totka! Igen, szólok, bár azt hiszem nem tudom a telcsiszámod, majd priviben megírod? Igen, eltűntem, annyi minden dolog volt mostanság, alig tudtam néha-néha benézni, írni meg pláne nem. Örsnek az orrsövényét kell megműteni (neked szakmába vág), eltörik neki, meg faragnak belőle, meg állítólag begipszelik, (hogy ezt hogy???) meg mittudomén, mit csinálnak még vele, de 3 napig benn kell feküdnie, és utána 3 hét a lábadozás, így remélem karácsonyra már jól lesz.
Köszi a kérdést, apu is jól van, volt PET CT-n, aminek az eredménye azt írta, hogy a máján még van egy 2,5 cm-es daganatos góc, de mást nem találtak. Ezzel az eredménnyel jövő héten megy vissza dokihoz, és reménykedik, hogy nem kell további kemó, esetleg sugarazással megússza.

Benianyu! Kösziiiiiii!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Bodza!

jajjjj de szuper, remélem nálunk is igy fog működni a testvérség :) :)

Pont ecseteltem férjnek, hogy sokszor gondolkozom hogy vajon miért is akarok én mindenáron 3 gyereket...

Azt hiszem hogy állati nagy szeretetéhségem van.
Ugye nekem anyukám van csak gyerekkorom óta, a tesóm..na azt ugye hagyjuk..nem mondhatnám hogy különösebben szót értettünk valaha is....úgyhogy azt hiszem hogy

Ayse-nak abban igaza van, hogy soha senki nem fog olyan rajongással szeretni minket, mint a gyerekeink és az anyukáink. és optimális esetben a testvérek is életre szóló támaszai lehetnek egymásnak.

M.

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Bodza,
Drukk, hogy Örs műtétjénél minden rendben legyen!!! Begipszelik az orrát? Szintén drukk Apukádnak, hogy ne kelljen további kemó :!: :!: :!:

Megann,
Hajrá névválasztás!!! :) Apának van ötlete? Azzal te hogy állsz? :wink: :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok!

Kisfiam november 29.én lesz 2 éves. Egyéves koráig anyatejes baba volt. De féléves korától már elkezdtem a hozzátáplálást. A problémám az hogy a kisfiam nem jó evő. Akármivel és akárhogyan kisérletezem egyszerűen csődöt mond... Tanácstalan vagyok!!!
És egy kis segítséget szeretnék abban kérni hogy hányszor szükséges etetni egy gyermeket ennyi idősen? És mivel? Hogy egyáltalán megjöjjön a kedve az evéshez....


Köszönettel Eszter
eszterke78
 
 


Sziasztok!
A ragaszkodásról írnék egy pár sort, gyorsban... annyi a javaslatom, élvezzétek ki, mert gyereke válogatja, meddig engednek közel magukhoz. Az én nagyfiam még csak 7 éves, de jó két éve már teljesen visszautasítja a babusgatást. Simizni, puszizni egyátalán nem szabad. Évek óta csak akkor mondja, hogy szeret, mikor esti elköszönés van.
Kézenfogva menni a suliba, totál ciki. Ott elköszönni anyától, szigorúan kutyafuttában... én adhatok ilyenkor puszit az arcára, de ő már nem puszil meg az osztálytársak előtt. (szájra puszi maga lenne a kínzás, számára) Stb.
Tudom, hogy minden gyerek más, és látok én is olyat, aki még sír is az anyukája után (iskolában - ez már tényleg túlzás), de azt gondolom, Trisztán is megkapott annyi szeretetet tőlünk, amennyit lehet. Két évesen, sőt még négy évesen is állandóan a seggembe bújt, ha mások is jelen voltak, aztán tessék... röpke 3 év, és már ciki az anya. Nem is írigykedik, hogy Kornélt puszilgatom, dögönyözöm... semmi féltékenység, inkább csak közli, hogy ő már nem baba (néha babámnak hívom őket).
Summa summárum, a szerelem megmarad, de a kifelé mutatás előbb utóbb a múlté. Azt pedig nehezen emészti meg az ember lánya. Élvezzétek, amíg lehet...

Benianyu, nekem sem tetszett ez a kesztyű, de Trisztán még anyósomtól kapta, aztán alig hordta. De egyszer mindennek eljön az ideje.
Amúgy Beni mekkora volt kétévesen? Ő is alacsonyabb? Mert Trisztán 92 cm volt, és nekem fura, hogy még nem kerültek elő az ő kétéves ruhái. Remélem, azért tényleg nem marad 172 cm, mert az fiúban már kevés, hát még ha a csajok olyan égimeszelők lesznek.

Maresz, a Dózsa Gy. úti bölcsi egyébként sokkal szebb is, mint a lakótelepi. Az viszonylag új építésű. Majd írd meg, hogy mik a tapasztalatok. Oviba is ide fogod íratni, vagy biára?

K.
Vendég
 


Benianyu, Maresz, Annamami!
Köszi a hozzászólásokat név ügyben, tök jó fejek vagytok! :D
Először nekünk is rögtön ez ugrott be, hogy valami szép B betűset keresünk, de valahogy kicsit erőltetettnek tűntek a nevek, egyik sem volt az igazi. És ráadásul, majdnem mindegyik amelyik tetszene "o" betűs, így aztán hanyagoltuk ezt a vonalat.
Egyébként a Boróka nekem is nagyon tetszett már elejétől fogva!
Mindenesetre most jól beültettétek a bogarat.. :roll: :)
Ráadásul a nagyszülők sincsenek kibékülve a választásunkkal, igaz hogy a Bendegúzzal se voltak, most meg már mindnenki azt mondja, mennyire illik rá.

Annamami!
Karácsony ügyben teljesen megértelek, én is azt szeretem, ha nem kell menni, hanem nyugiban telnek a napok. Kíváncsi vagyok az idén hogy alakul majd.. :?: :D

Hajni!
Gratula a családnak a szép fogakhoz!

Anikó!
Gyógyuljatok meg gyorsan!

Csibb!
Én is irigykedek a síelésre, ez nekem is kimarad az idén. Fanninak tényleg nagyon jól áll a piros! :)

Megann!
De jó, hogy minden eredmény OK!
Pedig annyi szép fiúnév van, biztos megtaláljátok az igazit!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Bodza!
Édesek lehetnek együtt! :D
Szopi még nálunk is megy, na de egyedül van Andris és reggel-este kap csak. Igaz ma sírva ébredt délután és azt hüppögte, hogy szopiszopi, hát adtam. :) Szerintem nálunk én leszek az, aki nehezebben mond le róla... (Neked még ki fog jutni belőle, úgy más ám).
Orrsövény? Aúúúú :(:(:(
Apukádnak is jobbulást!

Kati!
Nagyon igazad van, addig kell kihasználni a babusgatást, amíg hagyják!!!!

Hajni!
Andris is rácsosban alszik még, én így vagyok nyugodt. A z új ágy még napirenden sincs!
Gratula a fogakhoz! Akkor az afta mégiscsak immunfüggő.

Milyen vitamint ismertek, amitől nem leszek farkaséhes? (igaz egy gasztroblog alapjait vethetném meg, ha ehhez még kapnék egy kis étvágyat... :twisted: :twisted: )

Eszter!
Te is szoktál olvasgatni? Vagy véletlen bekukk?
Szerintem biztosan sokmindent olvastál már (gyümölcs mint étvágygerjesztő, no nasi és hasonlók).
A megoldás azonban elsősorban is türelem. Vagy tesó, aki jó eszik, közösség, ahol a többi gyereket látva megjön az étvágya.
És egy "okosság": étel mellett gyerek még nem halt éhen! :wink:

Na most nem a szívedet akarom fájdítani (és különben is Lilikémmel már sok mindenen keresztül mentünk, pl. ma öklendezett a sütőtöktől, pedig babakorában lelkendezett érte), na szóval Andriskám mikor bepakolunk a bevásárlókosárba, szinte minden kajánál reménykedve és kérdő tekintettel néz rám, miközben mondja: EHETJÜK MÁJIS! :lol:

Ma a gyerekeim összeverekedtek (ne nagyon), és mivel egymást szokták vígasztalni, egymás vállán zokogták el a bánatukat! :shock:

Na asszem jó lesz, ha nyugovóra térek, egy kicsit beírásgörcsöltem mára... :oops: :oops: :oops:

ayse
 
 


Kati,
Beni csak 3 cm-rel volt magasabb két évesen, mint Dani. (89 cm volt, viszont 178 is lehet???)
Dani már azokat a ruhákat hordja, mint Beni kétévesen télen, (Beni augusztusi, így van majdnem két hónap különbség) viszont a lába kisebb Daninak. Amelyik bakancs most jó rá (22-es), azt Beni másfél évesen hordta. Így cipőkkel nem igazán állunk jól.
Beni sem szereti, ha nyilvánosan puszilgatom, de ennyire még nem áll ellen, mint Trisztán. Itthon még, ha van kedve, kicsit odabújik. De rossz lehet neked. :cry: Régebben kamasz korban. 12-14 éves kor körül kezdődött ez a viselkedés, nem? :oops: :oops:

Ayse
Andris nagyon édes, hogy máris enné!!!! :wink: :wink:
A sütőtök mindkét fiamnak a kedvenc étele volt babakorában. De most egyik sem hajlandó megenni. Beni - a válógatóbajnok - már fújolja, Dani csak rázza a fejét, hogy nem jó. Ez van. :? :? Én imádom, Apa is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu!

Látom, ma is friss vagy! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
kuha
 
 


Kuha,
Szia! Mint mindig! De Te is! :)
Ez a legnyugalmasabb része a napnak! Ki kell használni! :) Bár tanulnom kéne. :? :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Szép jó napot!

Juciiiiii!!!

Képzeld, ma reggel jön az sms barátnőmtől(tudod, akinek ismerted a történetét), hogy tegnap éjjel megszületett a 36.hétre kislánya, Nóri!!!!!Egészségesek, Nóri baba picuri, 2400g, és 46cm. Szegeden kellett volna hogy szülessen(az előzmények miatt, de a dokija épp Kínában volt, így itt szült Oh.-n(itt is volt egy dokija).Tudták hogy császár lesz, mert Nóri haránt fekvéses volt.(tegnap de.-t még vitt el Panni 56-os tipegőjeiből, bodyjaiból jónéhányat, éjjel meg már babázik!!!!

Mindenképpmeg akartam osztani Veled/tek! :D :shock:

Marcidnak jobbulást, hogy vagytok?,Panni is, ha beteg, szinte semmit nem eszik! :(

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


:shock: ezt nem akartam a very után betenni, nemtom mit nyomtam!! :roll:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Évi!
Kisfiadnak nagyon boldog névnapot kívánunk!!!!

Puszi

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Kuha!

Boldog Gergő napot! :)


Eszter:

Az én lányom is rossz evő, én már kapituláltam, és állandóan tésztát, kenyeret eszik, kisebb mértékben gyümölcsöt, néhanapján húst. Főzeléket nem hajlandó, tejterméket nem ehet mert allergiás. Szóval így vagyunk. Zöldség csak nyers saláta formájában csúszik le a torkán, de úgy szereti.

Én abban bízom, majd kinövi ezt a stádiumot is. :roll:


Bodza:

Jó hallani felőletek!!! :)

Szopira jó ötletem nincs... sztem még Cleoék szopiznak, másról nem tudok. Én még élvezem a szoptatát, igaz, én kihagytam 4-5 hónapot mielőtt megszületett Vivi. De én már előre sajnálom mikor abba kell hagyni. Zsuzsa nem hajlandó szopizni, ő elválasztódott 13-14 hónapos korában és kész. Viszont az anyatejet még mindig szereti, úgyhogy adok is neki hetente két-három alkalommal, ahogy sikerül fejni.


Rólunk:

Azt hiszem a lányok összeszedtek valami vírust. ZSuzsa háromszor hányt az elmúlt két napban, Vivi csak egyszer, de szerintem még nincs vége. Más bajuk nincs, se láz, se hasmenés, se rosszkedv. Ugyanolyan élénkek és jókedvűek mint máskor. Remélem könnyen megússzuk.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Megann:

Névválasztásra ötlet: csináljatok férj is meg te is külön-külön egy 10es listát a tetsző nevekről (csökkenő sorrendben), aztán adjátok össze a pontokat, és amelyik név mindkettőtök listáján szerepel és a legtöbb pontot kapja, az a nyerő.

Na? :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

üdvözlettel, Nisreen
nisreen
 
 


Bodza
Jó hallani végre rólatok! drukk férjednek és apukádnak!

Megann
Sajnos csak egy hétvégére megyünk, de az is valami! :wink:
a terhessígatyás felvetéseden gondolkoztam, de ötletem sincs...

az overallt a decathlonban vettem, a budaörsiben.

Rókica
Jobbulást a lányoknak!!!

Totka
Gratula barátnődnek a kislányához!!! :D
milyen kis pici lehet!

Márti
gyanítom, hogy idén nem lesz olyan nyugis a karácsonyod... :wink:

Nemesek
Én is mindig erre gondolok, hogy nemsokára nem fogja hagyni, úgyhogy addig mindent beleadok!!! percenként 100 puszi, minimum! :twisted: :twisted: :twisted:

Kuha
boldog névnapot G-nek!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Bodza:
be lesz férjed orra tamponálva(ált orrlyukanként 3-3), és rásímítanak kívülről egy gipszet, a csontos részre, ami felveszi az orr alakját.
megkérdezhetem, melyik f.o.gégész fogja operálni??(a kilinikán dolgozók úgy 90%-t ismerem)
Rokica:
Zsuzsának, Vivinek gyors lábadozást a hányásból!!!! :(

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Bodza:
küldtem a freemailedre valamit, remélem, tudjátok használni!! :wink:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Benianyu, nálunk is van még +2 hónap (júni - aug.), és még plusz a magasság különbség. Így Trisztán téli kabátját például (amit 2,5 évesen hordott) egyátalán nem tudom ráadni, mert 98-as, és majdnem a térdéig ér. Viszont az egy évvel korábbi sem jó már rá... remélem ez a 98-as jövőre jó lesz, különben semmit sem tudok spórolni, és mehet a levesbe a sok eltett ruha.

Kuha, boldog névnapot fiacskádnak! Kár, hogy egyedül maradtunk néma Leventék a topicon. (Kornél továbbra is kitart)

Kati
Vendég
 


Sziasztok!

Rókica!

Jobbulást a lányoknak!

Bodza!

De jó, hogy jelentkeztél! :D
Apudnak és férjednek jobbulást!

Megann!

Gratulálok a cukor eredményedhez! :)

Kuha!

Boldog névnapot Gergőnek!

Lányok, képzeljétek, megyek osztálytalálkozóra! :D Több mint 2 év után először megyek gyerek és férj nélkül emberek közé (most nem ér kinevetni :oops: ). Nagyon kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle :lol: Még van fél órám indulásig :wink:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!


Köszönjük szépen mindenkinek a köszöntéseket, nagyon aranyosak vagytok!

Csak gyorsban a zárt topikról: most épp várakozó állásponton vagyok, várom a levele(i)mre a választ, aki létrehozza nekünk.
Most hétvégén nem szeretném zavarni, de hétfő délelőtt mindenképpen felhívom telefonon.

Most mennem kell, egész nap bevásárló turnén voltunk Apával, Gergőnek sikerült névnapra egy csomó minden bevásárolni. Komolyan, más gyerek karácsonyra nem kap ennyi mindent.
Úgyhogy a "májki" :lol: :lol: mindenképpen szerényebb lesz.
Arra rendeltem G.-nek egy étkészletet, amit a neten egy lány fest, természetesen Elmo lesz rajta a tányérokon, poháron, na, és a neve is rá lesz írva. Nem tudom, milyen módszerrel csinálja, gondolom, ráfesti és ráégeti, de nagyon ügyes, olyan még nem volt, amit ne tudott volna teljesíteni.
Egyébként , ha valakit érdekel:

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=225538&page=1
(érdemes visszaolvasni néhány oldalt, tuti képek vannak fent!)

Egyébként holnap névnapozunk, ma szabad napunk van Apával, G. anyuméknál van, holnap megyünk érte.

Kép
kuha
 
 


Kuha
Gergőnek nagyon boldog névnapot kívánunk !

Nemesek
Nekem a gyerekorvosunk ajánlotta ezt a bölcsit, mivel itt Bián nincs. De találtam még egy ilyen játszóházas bölcsit a XXII., ker-ben és arról is jókat hallottam. Egész délelőtt ott lehetnek (szülővel) és ebédet is kaphatnak.
Óvodába jobb szeretném, ha ide Biára járna, de ez még sok mindentől függ.

Viki
Jó szórakozást :D

Rókica
Lányoknak jobbulást.

Juci
Nektek is mielőbbi jobbulást.

Eszter
Az én lányom is nagyon rosszul eszik mostanában. Hasonlóan Roki kislányához, Briginél is a tészta a favorit, hetek óta nem evett húst, zöldséget is nagyon ritkán eszik. Napok óta sült krumplit akar enni, de ezt legalább jóízűen megeszi. Remélem a bölcsis játszóházban az étvágya is megjön majd. Állítólag gyerekközösségben még a salátafőzeléket is jóízűen :shock: megeszik.

Totka
Szép, jó fogakhoz graluta.
Nem semmi, hogy neked kell megvenned a munkába a ruháidat. Nem elég, hogy nem fizetnek meg, még ez a teher is téged terhel, ha nem akarsz lyukas cuccokban járni.
Barátnődnek gratulálunk a kis Nórihoz, jó egészséget és sok tejcit nekik.
A ház vásárláshoz sok sikert és türelmet :wink:
Bodza
Nagyon jó hallani felőletek és tényleg olyan jó olvasni, hogy a két gyerek ilyen jól elvan egymással és Saci így szereti a kisöccsét.
Szorítunk, hogy Őrs minél hamarabb túl legyen a műtéten és a lábadozáson. Felnőtt korban ezt annyira nehéz elviselni. Én legalábbis nagyon szenvedtem a mandulaműtét után.
Jó, hogy Apukádnál is alakulnak a dolgok, neki is drukkolunk a gyógyulásért.

Kép
Kép
maresz
 
 


Sziasztok!

Üdv. az újaknak, és Kitti babának!

Nemesek Kati, ne érezd magad egyedül én vagyok a másik néma Levente mamája :D .

Megann, ezt már régen be akartam linkelni Neked :D :
http://index.hu/gazdasag/magyar/nasz071003/

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


És:

Isten éltesse Gergőt! Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok,

Bodza, nekem volt pár éve orrműtétem, és azt kell mondjam, hogy nem annyira gáz. én se hittem el orvosnak, hogy az egyetlen testrész az orr, ami nem tud úgy fájni, mert a direkt törés nem olyan, mintha egy balesetben törne el. szóval amikor felkeltem az altatásból, és rájöttem, hogy tényleg nem fáj, nagyon örültem. úgyhogy remélhetőleg a férjednek sem fog :wink:

és megann! ha szeretnétek anyakönyveztetni a Demján nevet, a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetének részére kell e-mailben küldeniegy kérelmet, amiben kérik a jelentését, és hogy miért szeretnétek pont ezt a nevet, de szinte kivétel nélkül megadják az engedélyt - még a Tulára is megadták, ha akarod elkérem a tesómtól a nőnek nevét, aki ezzel foglalkozik, én sajnos már nem tudom fejből, de neki megvan, mert öt gyerekéből négynek különleges, egyedi neve van

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
csivike
 
 


Sziasztok!

Kuha!
Gergőnek mi is BOLDOG NÉVNAPOT kívánunk!! :D

Eszter!
Nehéz kérdés ez az evészet, nem evészet, mert hát ugye, ahány gyerek annyiféle ízlés, meg szokás, és ezek szerintem lassan alakulnak ki, kinél előbb kinél később. Biztos, hogy vannak kisétkű gyerekek, meg válogatósok és azokkal nehezebb.
Nálunk Bendegúz kisétkű, viszont szerencsére nem válogatós. Legalábbis egyenlőre, szerencsére. :) Az elején bántott, hogy kis adagokat eszik, de most már látom, neki ennyi tényleg elég.
Nekem mindig az vált be, hogy nem erőltettem a dolgokat, ha valamit nagyon nem evett. Például a tejet sokáig nem szerette, kérte az almalevét helyette, én meg mindig adtam neki, de közben gyakran újra próbálkoztam a tejesbögrével is. Most már simán megiszik reggel és gyakran este is 2 deci tejet. Tavaly nem itta a frissen facsart narancslét, az idén imádja. A banánt ugyanígy nem szerette, az idén szívesen eszi. Szerintem ezeket szépen ki kell tapasztalnui, és akkor inkább azt adni neki, amit szeret. Mondjuk nekem a gyümikkel mázlim van, amúgy mindent végigevett jóízűen egész nyáron.
Szerencsére a főztömet szereti, ennél viszont arra figyeltem, hogy viszonylag kiskorától ízletes dolgokat kapjon, persze nem csípőset, meg túl sósat, de olyant amit én is szívesen megennék. Persze kialakult közben a kép, hogy mik a kedvencek. Szerencsére ő szereti a leveseket, és a főzelékeket is. A husitól meg kifejezetten felderül az arca. De ha nehezen rágja, akkor kíméletlenül kiköpi, nem egy küzdős alkat. :lol: És nagy kedvenc a túrós tészta, meg a carbonara spagetti sok sajttal. :D
De neki is vannak korszakai, amikor nem eszik olyan jó étvággyal. És nem mindig van oka, fogzás, torokfájás, egész egyszerűen nem kíván enni szerintem. Annál jobb utána, ha látom hogy jóízűen kajál végre! :)
Szóval kitartás!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Lányok, szerintetek milyen matracot vegyünk a Briginek? Tegnap megvettük neki az ágyat, de olyan horror áron kínálták a matracot, hogy ott nem vettük meg. Aztán ahány helyre mentünk, annyi félét hallottunk. Ennyi idősnek már jó a vákum matrac, vagy jó a sima latex, vagy csak kókusz latex matracot szabad venni. Most légy okos. A neten sem találtam semmit erről a témáról.
Ha tudtok kérlek segítsetek, mert tegnap már az ágyában aludt és a régi matraca meg a fotelágy betétje van benne, ez így sokáig nem jó. Előre is köszi, ha segítetek.

Kép
Kép
maresz
 
 


Jó reggelt!

Csivike!

Köszi, aranyos vagy :oops: :oops: , de férjet továbbra is a dühroham kerülgeti a Demján névtől :( :(

Eszter!

Ez is mint minden más gyerektéma annyi fajta mint ahány gyerek van.

Mi egy tali alkalmával Rókival beszélgettünk erről, akinek a Zsuzsája nagyon nem eszik meg semmit, ráadásul tejérzékeny.
Szóval akkor mondta nekem, hogy lehet hogy neki is "erőszakosabbnak" kellett volna lenni, mint amilyen én voltam..azaz hogy addig próbálni egy kaját kiskorban amig el nem fogadja....
Az én kislányom jelenleg gyakorlatilag majdnem mindent megeszik....a gombát nem szereti és a savanyúságokat(ubi, töltött káposzta ilyesmi), utóbbi szerintem egyenlőre izlés dolga, hogy a savanyút nem szereti, amig más gyerek meg csak az uborkát hajlandó megenni a pörkölt mellől. A gombához meg még nem elég "nagy".
Tehát azért meg van engedve neki hogy "izlése" legyen, de nem világban.
Másrészt meg 8 éves keresztfiam mondta, amikor Léna valamire húzta a száját, hogy : Tudod Keri, mindent meg kell szokni :lol: :lol: :lol: (a kis bölcs), természetesen anyukámtól származik a mondás...
Azaz szoktatni kell a gyereket mindenhez.
Nálunk gyerekkoromban pl soha nem volt padlizsán, ezért nekem most tudatosan kell foglalkozni azzal, hogy ilyen is kerüljön az asztalra, hogy megszokja a gyerek azt is, mert ugye nincs benne a családi hagyományban.
Tehát szerintem szoktatni kell, türelemmel, kitartással(némi rátartisággal :oops: )
És valahol ha van hozzá cérnád, az is igaz hogy éhes gyerek előbb utóbb minden meg fog enni, még a vasszöget is :lol: :lol: :oops: :oops:

Ja és mindenesetre még azt is le kell szögezni hogy vannak válógatósabb és kevésbé válogatós gyerekek.

Kuha!

Boldog Névnapot kivánok Gergőnek.

Megnézem az oldalt amit feltettél, hátha mi is rendelünk étkésztletet....bár nem tudom mit tudnék rárajzoltatni...Lénának nincs "meseszerelme" egyenlőre :? :) talán teletabit. :)

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Köszönjük az együttérzést meg a kisfiú-kislány hozzászólásokat!
Ayse
Többször elolvasom a kislányosat, hogy rögzüljön! :P

Nemesek
Marci sem az a bújós fajta. Asszem nagyon hamar eljön majd az idő amikor lesöpör majd magáról. Igazából már most is kegyet gyakorol amikor puszit ad illetve adhatok. Kivéve néhány esetet és hangulatot amikor bújósabb.Ő elég, hogy is fogalmazzak? :roll: érdekes egyéniség. :P Szerintem.
Még "szerencse", hogy én is ilyen vagyok. Már nem az érdekes egyéniségre gondolok. :wink: Így legalább megértem és tudom hogy mi zajlik benne.Engem kiskoromban nem puszilgattak agyon, ezt mondjuk igyekszem máshogy csinálni. Szoktam is rajtam nevetni Tesómék,hogy mennyit puszilgatom Marcit és Ábrist is.Ő még szegény tehetetlen ellene, így kiélem ott is magamat :P

Mögöttünk elég keserves napok vannak. Marcika tegnap is hányt, sőt hasmenés is kezdődött. Enni alig-alig eszik. Mondjuk tegnap evett egy kis leveskét, és ma már kifejezetten kérte a levest. Tésztát nem kér bele, répából is csak egy falat de ez hatalmas haladás. Szegény nagyon fáradékony. Lementünk egy kicsit és haza felé már ölben jött.
Én is eléggé elfáradtam. Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én éberen alszom, ha hánynia kell tudjak ugrani, pedig ott alszom mellette de akkor is. Napközben is inkább ott olvastam mellette vagy én is ledőltem mert féltem,hogy rosszul lesz álmában.
És nagy feszültség gyűlt bennem össze napok alatt, mert nem tudok elvonatkoztatni az állapotától és lazítani.Szóval lehet, hogy kicsit túl komolyan veszem, de nem tehetek róla. És hát tudjátok milyen nagyon rossz tehetetlenül nézni a szenvedését.
Remélem már kifelé jövünk a betegségből, de ilyen undorító vírussal még nem volt dolgunk.

És mindenkinek jobbulást aki még hasonló cipőben jár.
Rokica, remélem a lányok nem ezt kapták el!

Hajni
Gratulálok a barátnődnek, szép életet a kislánykának!


Még láttam, hogy Fanni milyen csinos rucit kapott a hóba, nagyon tetszik!
Illetve Kitti és Roli is dögösek!Illetve Kitti kis törékeny, aranyos.

Megann
Mi meg lehet,hogy keveset foglalkozunk a névválasztással.
Igazából annyi felé áll a fejem, hogy szegény babával nem sokat jut energiám törődni. Már úgy értem a gondoloataimban ott lakik, csak elmerengeni nincsen időm rajta.
Azért nem ártana átlapoznunk az utónévkönyvet, az alaposság kedvéért. Mondjuk van még pár hetünk, hogy alkalmat szakítsunk rá.

Megyek álmotőrizni és ledőlni. Nem volt túl nyugis éjszakánk.

Bodza
Apukádnak drukkolok!

És Viki
Remélem jó volt a tali! Én sem vagyok az a nagyon kimozdulós fajta.

MÉg ezek eszembe jutottak, a többiért elnézést.

Ja még Esztinek(ugye így hívnak, elnézést ha mégsem de már nem keresek vissza)
A nem evős babád.
Szerintem elsősorban alkat kérdése. Amit tehetsz szerintem, hogy kínálod rendszeresen és folyamatosan az ételekkel, illetve abban azért jó ha nem köt kompromisszumot az ember, hogy az a pár falat amit megeszik az normális kaja legyen és ne ropi pl.
Nehéz ügy. Vígasztaljon, hogy valóban változnak ebben is, ahogy Márti is írta.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Manka, természetesen nem kárörvendően, de azért örülök :lol: . Lehet, ők ketten megértenék egymást :shock: ?

Betegeknek jobbulást!

Kati
Vendég
 


Eszter, az én kisebbik fiam nem is olyan régen még óriási kajás volt. Mindent megevett válogatás nélkül, és olyasmiket utasított el, mint a csoki vagy gyümölcslé... Az utóbbi 3-4 hónapban viszont iszonyú válogatós lett a lelkem. Ebben jórészt a bátyja is közbenjárt, aki addig ette előtte a túrórudit, meg a pudingot, amíg rá nem kattant. Azért szeretem kiváltani az ilyesmit tejfölös túróval (kis gyümölccsel), de ez például Trisztánnál már évek óta nem jön be.
Ne stresszeld magad ezen, ha máskor nem, mikor közösségbe megy, tuti megjön az étvágya. Valahogy a kis társaikkal jobban csúszik a falat. Trisztán azóta nem válogat, és a oviban/suliban azt is megeszi, amit otthon sosem tettem volna elé azelőtt (pl. krumplis tészta vagy tarhonya). A közösségben már nagyon kis százalék az olyan gyerek, aki nem eszik rendesen, de az már akkor tényleg súlyosabb evészavar. Akkor elég továbblépni.
Egyébként meg az oviban elsőre is azt mondják, elég ha csak megkostólja a gyerek, amit elé tesznek, aztán egyre többet, jobbízűen fognak enni. Egy kicsit előreszaladtam... de én már azon agyalok, hogy mennyit fognak ezek megenni 10-20 év múlva... hogy fogok én olyan mennyiségeket főzni :wink: ?
Vendég
 


Bár még nincs farsang, de Kornél kedvence mostanában ez a maszk... :

Kép
Vendég
 


Látszik, hogy ilyenkor nálunk délutáni szunya van... enyém a gép, és még tanulnom sem kell :lol: .
Vendég
 


Nemesek
Hú, de szép szeme van ennek a pókembernek!!! :D

Eszter
Az én mindentevő lányom is teljesen megváltozott! most éppen szinte semmit nem eszik, még a túró rudit sem!!!! :shock: :shock: tegnap épp jobb napja volt, ma meg evett gyümilevest, de a husit krumplival már nem.
biztos megjavul még ez is, de még nem aggódom, mert van tartaléka, amit még ledolgozhat.

na megyek, mert nem alszik...

erről majd még írok, mert nagyon hisztis az elmúlt 3 napban...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Nagyon boldog névnapot Gergőnek! :D

Juci!
Szegény Marci :(
Én is nagyon féltem kezdetekben a hányós betegségtől, de azért már hozzászoktam. Lili hányósfajta :( Andris viszont eddig még sohasem hányt :shock: (koppkoppkopp).

Csivike!
És mik azok a különleges nevek, meg szabad tudni?
És ha már kitapostátok az utat, akkor a Tula is felkerült az utónévlistára?

Eszter!
A doktornéniknk adott egy jótanácsot, ami teljesen triviális, és a többiek is írták már, de szerintem nagyjából ezt érdemes betartani. Ha nem eszi meg a rendes ennivalót, akkor ne kapjon édességet, azt legalább megeszi felkiáltással. Mert a gyerekek képesek koplalni is annak érdekében, hogy csak a szeretett édességet kaphassák... :?

Kati!
Édesek azok a felfelékunkorodó szempillák! :D

Maresz!
Matractémában amatőr vagyok. Azt tudom, hogy a törökök jó matracokat készítenek és van is egy török matracbolt Újpeten a Pozsonyi úton. Talán matrackirány? :shock: aneve.
A kókuszmatrac az nem kemény?

ayse
 
 


Én különben régen, amíg nem volt gyerekem, mindig röhögcsélve hallgattam az olyan rádióműsorokat, hogy nem eszik a gyerek. Mivel én magam sem ettem, megátalkodottabb voltam még a lányomnál is :twisted: , aztán tessék. Na de ló túloldaláról egész más vetülete van a dolgonak... :?

ayse
 
 


Ja és Kati én is el szoktam tűnődni, hogy mennyit fognak enni mondjuk 10 év múlva? :roll: :shock: Markolóval kell majd bepakolni a keját a hűtőbe... :twisted: :twisted: :twisted:

ayse
 
 


Na egy kicsit sormintázok...
a minimaxon megy egy játékreklám, hogy meghülyítsék a gyerekeket így karácsony táján. Lili álma egy játékló, egy majdnem életnagyságú póni, amire 8 éves korig fel lehet ülni, mozgatja a fejét, eszik (szarik? :roll: :twisted: ), megy. Lili persze egyből mondta, hogy majd a Jézuska hoz, én meg egyből rávágtam, hogy szerintem nem. De azért kíváncsiságból rákerestem a neten. Tippeljetek, mennyi (dollárban).

ayse
 
 


Halihó!

Megann:

Lehet hogy csak mentegetőzni akarok, de a tény az, hogy Zsuzsa két hónapig inkább koplalt a bölcsiben mintsem hogy elfogadja a főzeléket... na most lehet hogy ha itthon se kap mást, akkor ráfanyalodik, ezt már nem léptem meg vele, gondolván hogy elég neki a bölcsi összes többi traumája. De azért be kell látni, hogy van a kiscsajban kitartás... És nekünk nem jött be az, hogy majd a közösségben megjön az étvágya, hiába rakták őt egy asztalhoz a legjobb étkű gyerekekkel, mégsem evett. Pedig azt mondták a dadái, hogy láthatóan éhes volt, de csakazértse.

Demján nekem is tetszik, kár hogy a férjednek nem. :) Őneki vannak ötletei, vagy csak vétózik?


Betegség:

Hát nem tudom mit kaptak el a lányok, de eléggé enyhe lefolyású valami (hálistennek). Szilvi egyszer hányt, és még azt az egyet is be lehetne tudni annak hogy egy almadarab megakadt a torkán és az amiatti fuldoklás miatt bukott (csak éppen nem szokott). Zsuzsa is naponta egyszer, max kétszer, hányt és mintha észre se vette volna. Enni eddig nem nagyon evett. De láza se volt, élénk volt, jókedvű. Délután nagyobbakat aludt. De ennyi.


Ayse:

Jó hogy írod hogy Lili hányósfajta. Épp azon agyaltam, csak mindig elfelejtem megkérdezni az orvost, hogy létezik-e olyan hogy Zsuzsa minden betegségre hány? Mert ő tényleg relatíve sokat hány, de mintha meg se kottyanna neki. Pedig kicsi korában nem volt bukós. Szilvi viszont állandóan bukott, viszont ő nem hány. Mondjuk Zsuzsa is 1 éves kora után kezdte.


Juci:

Marcinak jobbulást, neked pedig pihenést!


Ayse:

500 USD?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Ez történt ma:(bocs, ha kicsit sok)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Viki!

Ti merre jártatok ma????? :shock: :shock: :shock: , mármint hogy ekkora hó volt??????

Rókica!

Hát látod ez az, lehet hogy Léna rátartiság nélkül is ilyen lett volna, Zsuzsát meg nem tudta "betörni" még a közösség sem evésügyileg.
Hát ez az, ami megint adottság kérdése.
Én ebben is azt mondom hogy a "milyenség" genetikában dől el 80% ban...a többi esetleg lehet nevelgetés, szoktatgatás dolga.

Ayse!

Hűűű most nagyon kiváncsivá tettél...
Tessék gyorsan megmondani hogy mennyi is a csodapóni??
(na nem azért mert rohannék rendelni :lol: :lol: :lol: , csak merő banyás kiváncsiságból)

Juci!

Szegénykém, kb el tudom képzelni hogy hogy érezheted magad.
Ugyan nem irtam de Léna is elég rossz passzban van alvás ügyileg, és nem betegség miatt.
Nem tudom mi lett vele, szerintem minden éjszaka álmodik és sokat és rosszakat.....szegény beleordit az éjszakába hogy: Kérek sajtit...vagy hogy Nem,nem, nem....és hadonászik a kezével....volt éjszaka hogy félóránként sirt föl félig álmában, félig ébren.......és mivel apját még álmában is kizavarja a szobából(mert csak én takarhatom be)..ezért volt éjszaka hogy 10-15 ször keltem ki az ágyból....
Azt hittem reggelre hogy összeszakadok.... :( :( én nem tudom de ez a terhesség teljesen más....annyira fájnak a medenceizületeim..hogy néha tényleg olyan mintha szét akarnék szakadni.....és ugy jön még hozzá a lelki gyötrelem, hogy mi lehet Lénával....már arra is gondoltam, hogy lehet hogy azért álmodik rosszakat, mert elkezdtük a Télapóval "fenyegetni"..márminthogy benéz az ablakon és megnézi hogy Léna megeszi -e az ebédjét és hogy jó kislány-e, mert csak akkor hoz ajándékot :roll: :roll: :roll: :roll:

Szóval megértem hogy kivagy....remélem mostmár kifelé lábal a betegeskedésből.....

M.

Kép

Kép
megann
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: