Új privát üzeneted érkezett!

Beszti!

Ha nem irod, hogy sikerült a topikcim változtatás észre sem veszemKépKépKép Csak aumotacie nyomtam a topikra ami a mosolygós topik alatt vanKép

Kata007!
Látod sikerült!KépKépKép
Most aztán már nem fogadok el semmiféle kifogást!Kép

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Reka elaludt a jatszoszonyegen, teljesen magatol, igy van kis idom. Mielott irigykedni kezdenetek, rogton hozzateszem, hogy ejjel viszont rendkivuli "nyitvatartas" volt /marmint a szeme, ugy hajnali 2 es 3 kozottKép/ Tudomtudom, masok igy elik mindennapjukat, csak en mar elszoktam tole. Nameg az volt a vacak, hogy nem tudtam, miert sir. Mert megebredt, ok, biztos kicsit ehes-szomjas, cici. De csak egyikre, gondolvan, maskor ennyi se kell. El is bambult, be agyikoba, 5 perc csond utan hallom, indul a rugdosas. Felkele, kicsit setalgatok vele, tovabb sirdogal. Felkeltem Apat, setalgasson O is egy kicsitKép Aztan be babakocsiba is, az se hasznal. Akkor ujra en jottem, cicire, es vegre elaludt. Lehet, hogy a foga? /szlogenunkKép/
Sasha, ezek utan hulyen fog hangzani a tanacsom, de ez nalunk tenyleg ritka eset:
- probald a leheto legsotetebbet biztositani, ahogy Beszti is irja
- en a vegso, mar felig-alvo stadiumban meg a tv-t is kikapcsolom /tegnap Apa kedvenc Jedije volt az aldozatKép/
- jatek semmikepp se
- es lehet, hogy jok az anyai megerzeseid. Nalunk a gyerek "programozva" van /foglalkozasi artalom,Kép/. Nagyjabol tudom, hogy mennyi idot bir ki ebren, es probalom az etetesekkel es a setakkal es az aktiv jatekkal ugy alakitani a napot, hogy akkora faradjon el, amikor nekem dolgom van. Pl ha nalunk este 5-6 korul elalszik, akar csak fel orat is, akkor mar tudom, hogy 10-11 elott nincs alvas. Tehat akkor mar nem hagyom aludni, lekotom a figyelmet es inkabb kicsit korabban van furdes, es alvas. Max egyszer felkelek etetni valamikor ejjel, meg az is jobb, mint tobboras esti nyafogas.

Szia Bozsi, udv kozottunkKép

Megneztem minden uj kepet, jo ez az evjarat, szepek a babak mind, es hihetetlenul gyorsan fejlodnek, ugye?Kép
Es en is raktam fel ujat az "Ismerjuk meg " ala.

Beszti, a lakberendezoKép

bera,
szerintem nyugodtan vidd ki, csak arra figyelj, hogy a szel ne bantsa a fulet, bar gondolom, alapbol is meleg sapija van. Az en gyerekdokim a nathas gyerekre is azt mondta, hogy minel tobbet legyen friss levegon, persze tudom ,a fulfelszuras azert nagyobb baj ennel.

Viki,
en a mintadarabkent kapott "Sudo.."-t hasznalom, ha kipirosodott a popsija, meg nem fogyott el szerencsereKép

Ez a nevtelen-dolog: annyiszor leirtam a velemenyem, aztan mindig kitoroltemKép Szerintem nem erdemes ra szot pazarolni, mondjuk en azt hittem, nem kozulunk valo irkal, csak egy kukkolo, ugyanugy mint aki Csicset bantja. En azt javasolnam, ne reagaljunk az ilyen banto beszolasokra /ahogy Csics is okosan elkeruli/, egyszeruen nem eri meg. Annyi mas gondunk-bajunk, temank van, nem?Kép
ui:Beszti, meg vannak meg azok a kovek, amit a szopi-vitakor felretettel?Kép

A tablazatra es a kepekre nem reagaltatok, igy azert nem csinaltam meg.
Mennem kell, felebredt a prucsokKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Köszi anyukámnak a jókívánságot, ránk fér! Kép
És persze mindenkinek a bíztatást, hogy jöjjek.
Aranyosak vagytok!!!!!!!

Afonya!
Tehát akkor most már nem Réka a legvénebb!!! Kép
Tök jó, hogy a fogra mindent rá lehet fogni. Kép Mi is arra fogjuk a nyafogást ha már nincs más ötletünk. Kép

Sasha!
Én is írtam az elsõ napokba.
A lényeg itt vagyok!

Nyugi, Dóri is borzalmasan le tud izzadni. Fõleg ha sír, vagy szopi közben. Pedig rajta általában csak egy rövid ujjú body van kisnadrággal vagy harisnyával.

Kérdezted mit tudok Sheiláról. Hát képzeld el tegnap este amikor megnyitottam a levelezõt akkor kaptam meg egy nov. 25-ei mailját, amiben felköszöntött. Szóval írok neki ma vagy holnap és majd megírom Neked mi van vele.

Éjszakázással kapcsolatban: mint tudod Dóri nagyon jó alvó. Most, hogy jön a 2. foga, minden éjjel felébred. Eddig felsírt, megnyugtattam, bekentem az ínyét Dentinox-al és aludt tovább. Ma viszont velem aludt mert apa nem volt itthon. Arra ébredtem, hogy magyaráz a félhomályban. Kép Úgy csináltam mint aki alszik. Beszélgetett magának még vagy jó fél óráig, sikongatott aztán csend lett elaludt. Kép
Anno a hajnali szopiknál nálunk is bevált, hogy semmi duma csak cici. Kép Nem kapcsoltam villanyt, nem tettem tisztába, nem beszéltem hozzá csak 1-2 szót suttogva.

Beszti!
Olyan jó volt olvasni a soraidat. Kép
Most, hogy már én is lenyugodtam és megváltozott a topic neve is, nem aktuális, de teljesen igazad van. Most már nem "lógok ki a topicból", hogy szavaiddal éljek.
Ezt tényleg csak az értheti meg igazán, aki velünk várta a zebrás tesztet, aztán pedig a pocaklakót. Kép
Ahogy látom nem csak nekem jelent sokat továbbra is veletek maradni. Kép Talán ha Dóri nagyobb lesz, akkor még mi is ott leszünk egy talin veletek... Kép

Más!
Afonya felvetette, hogy mi is csinálhatnánk egy táblázatot, amit néha feldobnánk. Szerintem is jó ötlet. Kérdés milyen adatok legyenek benne? Szerintem mehetne: nicknév, lakhely, gyermekek neve, születési idejük. Más adat kell még egyeltalán?

És akkor most én is kérdezek: minden nap mossátok a kicsi haját? A két nagyobb lányom szinte kopaszon született szóval nem volt ilyen gondom. Dórinak viszont egyre több haja van.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 

 
 

Pszi!
ha gondolod, nyugodtan nézd meg ott is az árakat, házha olcsóbb. bár szerintem a Kálvin tér talán olcsóbb a körútnál, de ki tudja...

Tettel fel a Levirõl is új fotót a profilomba, múlt hétvégén készült, ha valakit esetleg érdekel.

Viki
vikici
 
 


Nem ebredt fel, melozhatok tovabbKép.

Viki, Viki,nincs fenn a kep!!!
Kata,
nekem az cseszne be, ha mindennap mosni keneKép Inkabb azon ugykodunk, hogy ne azzon el lehetoleg, mert ugye sapka az igy is kell mindig ra.
- ha bekotom, akkor neha ugy lehempergi, hogy megfulladhat, igy addig nem tehetem le aludni, mig meg nem szarad. Ami ekkora hajnal, sapka alatt nem 2 perc. Arrol nem beszelve, milyen lesz utana a frizuraja. Mint Doribaba kis tarajos furtjeKép
- ha nem kotom be, sapka 1/2 perc alatt lenn van, megfazhatKép

Szoval, miota nincs koszmo, azota hetente egyszer mosom /vagyis az Aptya/ a hajat

-Afonya
afonya
 
 


Hümm-hümmm... nem tudom, mi van, ha megnézem a profil szerkesztõmben, ott látszik a kép is, de ha itt rákattintok, akkor nem... Nem tudom, miért, de majd ügyködöm.
Viki
vikici
 
 


Viki!

Én látom!

Tündéri kisfiad van! Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


He-he, ez egyre jobb. Kata, Te nagyon ügyi vagy (köszönjük a bókot), mert én sem látom...:-)))
Majd megpróbálok csinálni én is bemutatkozó oldal-féleséget az "Ismerjük meg egymás"-hoz, hogy olyan képet is fel tudjak tenni, amin én is látszom.
Eláruljátok nekem (szégyen-gyalázat, de még nem tudom), honnan szeditek a mosolygó és egyéb fejecskéket?

Viki
vikici
 
 


Sasha!

Nekem is csak azért tünt fel, mert már korábban beleraktam a "favorites" menübe, és ma nem jött be csak a témák. Hamar rájöttem, hogy miértKépKép

Áfonya!

Helyesbítek: Beszti, akinek nagyon sokminden másra is kell a pénzKép, igy amit lehet, maga csinál.KépKép A varrás már kezd megyegetni (ilyen egyszerü dolgokkal), meg a saját szobánk egy elég egyszerü ötlettel (fura baldachinszerüség) nagyon feldobódott, igy felbuzdultam, hogy akkor ez is menni fog.Kép

Kövek? Aha! Ugyhogy mindenki vigyázzon!Kép Nehogy ellentmondjatok!Kép

Kata007!

Kép
Táblázat: szerintem jók ezek az adatok, esetleg saját életkor?. Megcsinálod? Bár persze én is kiokosodhatnék végre...
Ha esetleg van kedved hozzá, akkor az adatok:
Beszti, Szigethalom, Benjámin 1999.05.10., Nátán 2002.07.07. (28 év)

Viki!

Milyen nagy baba!Kép
Fejecskék: nevetö : és ) egymás mögött, síró hasonlóan, a többi a bal oldalon Dokumentáció/Formázás/Képek, mellékletek és jelzések és ott az index a clipartnál.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Viki!

Ez érdekes... Kép
Zöld-kék-fehér hosszú ujjú rugi van rajta és ha jól látom ülõgarnitúra sarkában ül. Kép
Vidd az egeret a mosolygó fejecskére és meglátod mit kell írnod helyette! Kép Kép

Beszti!
Ok, tényleg mehet a saját életkor is.
Afonya tette fel a kérdést, úgyhogy én nem veszem el a kenyerét. KépKépKépKépKép
Jól beszélek Afonya???? Kép

Szóval az én adataim:
Kata007 (36 év)
Miskolc
Anita 1987.05.13.
Daniella 1995.06.18.
Dóra 2002.05.29.


Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Beszti! Kép
Köszi a leírást, mindjárt kiderül, hogy sikerül-e.Kép
vikici
 
 


Á, sikerült!!! Hurráááá!:0 KépKépKépKép
Igen, Kata, jó képet látsz (és tényleg ülõgarnitúra sarkában csücsül a drága...)
Az én adataim:
Viki (26 év)
Budapest XIV.
Levente 2002. 06. 04.

Szegény Áfonya, most már semmi nem menti meg a táblázat-készítéstõl.KépKépKépKép

Viki
vikici
 
 


Az én adataim:
Pszi (26 év)
Budapest VI.ker
Balázs 2002.08.16

Üdv
Pszi
pszi
 
 


sasha(23)
XIX.
Gábor 2002 10. 09.

cupp
sasha

Kép
sasha
 
 


Azt a ragyogóját! Még csak délután van, de már most alig gyõztem olvasniKép!

Csics!
Nekem mindegy, hol találkozunk, mert én gyerek nélkül leszek. Ahová Te is könnyen eljutsz.

Bozsi!
Szia, és köszi! A mosószódának van más neve is, vagy így hívják? Mert én már kerestem, de nekem a Trisót ajánlották, de nem mertem megvenni, hátha nem az.

Kata!
Jó, hogy jöttél! Anyukádnak jobbulást!!!!!
Mi is hetente egyszer mosunk hajat mind a kettõnek.

Pszi!
Akkor mostantól sûrûbben jössz, ugye?

Hogy csatlakozzam a nemalvók táborához (bár én eddig is oszlopos tag voltam..), az óránként kelés mellett éjjel 1-tõl 2-ig negyedóránként ugráltam ki az ágyból valamelyik gyerekhez, 3-tól 4-ig szinténKép. De az elmúlt hónapok (évek...) már megeddzettek, úgyhogy ne sajnáljatokKépKépKép!

Viki!
Levike nagyon aranyosKép!

Levirõl jut eszembe... Fortiékkal mi van? Tud róluk valaki?

Most megyek, este talán visszanézek. Bár most Apuci délutános, úgyhogy semmit nem tudok garantálni.

Ja, az adatok...
Panda (26 év- 1976.08.02.)
Halásztelek
Noémi 2000.05.20.
Ádám 2002.06.12.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lanyok,
En is csatlakoznek hozzatok. Marci fiam majus 8-an szuletett. Egy foldre szallt angyal. Tegnap volt 7 honapos, de elfelejtettuk rendesen megunnepelni, mert a tesok voltak a soron. Ok a 2t toltottek. Marci kapott egy lufit, nagyon tetszett neki, ragcsalta gyurogette, es mindenhova hajlando volt erte elgurulni. A legjobb mozgasfejleszto jateknak tunik.

Molnarka
molnárka
 
 


Sziasztok!

Szerintem is jó ötlet a táblázat!

Manó, Budapest X., Emma 2002.10.10., 25 év

Bringa!

A hordozóban Emma is szeret ücsörögni, de én eddig 1 óránál tovább nem mertem benne hagyni, merthogy nem jó a gerincének. Pedig volt hogy elaludt benne. a grip waterbõl hányszor adtál neki 1 nap?

Bera!

Nem örülök hogy másnak is voltak ilyen gondjaik, de azért erõt ad.Kép Remélem mi is túl leszünk rajta. Az a bajk hogy nem mindíg tudom eldönteni, hogy nem e csak hiszti e az ölben ücsörgés oka. (Pl mikor ölben alszi, ahogy leteszem ordítás.)

Sasha, köszönöm a drukkolást, én reménykedem. Igaz hogy a 6 hetes kort is nagyon vártam, de sehol semmi javulás.Kép
Espumizánt én is adok neki, nem tudom ér e valamit. Nálunk az a baj hogy nem csak a szelek bántják, hanem nehezen is kakil (sajnos nagyrészt tápszert eszik, mert nincs elég tejem).

Kata:

Emmának is sok haja van, én eddig 2 naponta mostam, de most az utóbbi idõben kiszáradt a fejbõre tõle, úgyhogy szerintem áttérek a hetenkénti mosásra. Amúgy én sapkát csak a fürdés utáni 1-2 órára adok rá sapit, éjjelre leveszem, mert egyszer meglátta agyerekorvos sapiban és kaptam, hogy ez nem jó, mert késõbb érzékeny lesz a füle.

Kataa!

Én Continuint szedek, de nálam nincs pecsételõ vérzés. De úgy tudom, hogy normális az is ha van. A havi vérzést szerintem meg fogod ismerni.Kép Nekem Emma három hetes korában már volt "szerencsém" hozzá, és utána is újra teljesen pontosan 1 hónap múlva. Egyszerûen élénkebb színû és sokkal több volt, mint egy pecsételés.

Manó és Emma (aki holnap két hónapos)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szia Panda!

A mosószódát ilyen név alatt árulják, szerintem nem ugyanaz, mint a trisó. Mi egy 31 kg-os zsákkal vettünk, letettük a pincébe és onnan hozzuk fel 3,5 kg-ként. NEmrég kellett 3* megtölteni a vödröt.
Mi a Baross utca és az Üll?i út közötti szakaszon lév? AZúr vegyszerboltban vettük. (József körút) Lehet kapni még a 1/2 kg-os kiszerelést is, talán próbára megéri.

Hogy vidéken hol lehet kapni, hát azt nem tudom, talan vegyszerboltban . Majd ha hazajön a férjem, lemegyek a pincébe és megnézem, hogy mi van pontosan a zsákon.

bozsi
bozsi
 
 


Manó!

A Gripe Waterbõl naponta max 6x lehet adni és fél éves kor alatt max 5 ml-ert azaz egy teáskanálnyit. A dobozra kávéskanálnyi van irva, de én megkérdeztem a többieket és végül le is mértem mert megtaláltam a módját. Merthát nálam ugye van az evõkanál, a teáskanál és a mokkáskanál. Ez a szer nemcsak a szélgörcsök ellen van, hanem kifejezetten a kisbabák hascsikarására való.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok
Viki nagyon aranyos a babád Kép

Panda
mere van Halásztelek ? mi hez van közelebb budához vagy Délpesthez ? mert akor talákozhatnánk az europarknál is .

Sasha,Áfonya
az én petikém sem akar eleludni hamar tegnap is apjának kellet meg nekem altatni ez ugynézetki hogy fél9-kor evet és utána nem tudot elaludni elkeztem simizni a fejét etöl elaludt egy idö után de mire odajutotunk hogy leteszük adigra felsírt mert elezdet fájni a pocija de szerencsére vissza aludt hamar Kép igy letudtuk végre tenni aludni .

és akor az adatok
csics 26 év
Kispest
Petike 2002.08.08

Pusz CSics és Petike Kép
csics
 
 


Sasha!

Köszi, hogy milyen jó hogy lemérted! Én eddig csak kávéskanálla mertem adni. Most egyébként (miután egész nap le se hunyta a szemét) 5 óra óta alszik a hordozóban. Nincs szívem felébreszteni, de nem értem miért kényelmesebb mint az ágy???

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Csics!
Az Europark nekem jó. Az pont a metró végállomásánál van? Van ott valami játszóház vagy ilyesmi, ahol Petit le lehet fekteni?

Molnárka!
Szia! Milyen jó ez az új topic, egybõl jöttek új tagok is:0! A tesók ikrek? Ha igen, akkor le a kalappal, nem lehet könnyûKép. Bár, hogy így belegondolok, ha nem ikrek akkor sem... Lesz egy táblázat, leírnád az adataitokat?

Beszti!
Emlegettél fentebb valami "favorites" menüt. Az mi, és hogy mûködik?

Ma megtörtént a csoda! Ádám hasrafordult!!!! Persze véletlenül, úgyhogy nem várható a közeljövõben valami õrült pörgés, de legalább megtörtént.
Mostanában kezd megváltozni az alvási szokása. Délelõtt csak késõn alszik el 11- 1/2 12 körül, aztán délután 3 felé, de így meg fél 7 körül megint álmos. Most alszik, de nem hagyom sokáig, mert akkor nincs ember, aki este 10 elõtt elaltatjaKép.

Most megyek is ébresztõt fújni, mert nemsokára megint aludni kell.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok,
Pár napig nem jelentkeztem és megint a szokásos levelek tömkelegével találtam szembe magamKép, teljesen sajnos nem tudom végigolvasni.

Csipkebogyó,
Üdv itt nálunk és gratulálok Luca babához.

Nekünk kicsit húzós volt az elmúlt pár nap, Lili elkezdett éjszakánként enni. 3-4 körül ébred mostanában és enni kér. Reggelente már nem is tudok szinte fejni, csak este, mert annyira kiüríti a melleimet. Volt egy pár sírós éjszaka is, amikor semmi sem tudta megnyugtatni még az ölemben is sírt. Csak a fogakra tudok gondolni, mert szemmel láthatólag nem volt semmi más baja.

Kata007,
Micsoda kérdés!? Te hozzánk tartozol és punk-tum!Kép

Zsani,
Sajnos honap nem tudok menni megint a tornára, mert máshová kell mennem, lesz még köv. héten? Habár lehet, hogy akkor lesz megint a találkozónk?

Hát akkor én is leírom az adatainkat:
Ilke, Budapest IV. Lili 2002.07.12. (27 év)

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Manó: lehet hogy azért kényelmesebb neki a hordozóban, mert a lába kicsit felhúzott állasban van, mig az ágyban viszonylag nyújtva.
Miért adsz rá otthon sapit? Én addig dörgölöm a fejét, mig meg nem szárad.

Ebböl a Névtelen-dologból én szerencsére kimaradtam, de öszintén szólva nincs is kedvem visszakeresni.

Vettünk végre digi. fényképezögépet, úgyhogy nemsokára lesznek képek megint Kép Az apája egyfolytában fényképezi a kicsilányt. Nem tudom, irtam-e, de megfordult Kép Szépséghiba, hogy az egyik hajnali etetés után :=( Úgyhogy csak a csattanást hallottuk (biztos lerúgta a rácsot), aztán nagy vigyorgást-röhögést Kép Ügyes volt, de azóta nem csinálja. Most a kezeivel mahinál nagyon, meg az enyémmel, és vasárnap még kacagott is. Rendesen Kép Mondjuk azóta se, dehát ez is valami Kép Meg annyira kiabál, hogy fülsértö Kép Egyre édesebb KépKép

Üdv az újaknak, csak nem tudok mindenkinek külön köszönni, mert rettenetes álmos vagyok :=(

A mi adataink:
zsani, 28 év
XIII. ker.
Juli, 2002.08.02.

zsani
zsani
 
 


sziasztok
hanna új szokása, hogy a fürdés után annyira ordít, hogy enni se akar, csak a babakocsiban aludni (fél perc alatt bealszik ott), majd kb. 3/4 óra múlva felkel enni, s utána tudom csak átvarázsolni az ágyikóba (no sosem elsõre, sajnos az éjjeli kétszeri felkelésnél sem szokott elsõre aludni). De még mindig azt mondom, hogy így jó, mert nappal is nagyon sokat alszik. Igaz, hogy éjjel minden felkelés legalább egy óra, de legalább tudok mellette, csinálni ezt-azt.
Holnap lesz nálunk a baba-mama tali, kb. 10 kismamival. Majd beszámolok, hogy sikerült.

Kataa
Örülök, hogy Alexnak tetszett. Akartam is írni, hogy nálunk is javult az alvás, amióta masszírozom. Kép

Manó
Azt írják, hogy 6* lehet egy nap, ezt nem léptem túl, viszont az adagot rosszul fordították, mert az 5 ml az legalább két kiskanályni (lemérteem a Panadol szirup 5 milis kanalával is)
Szerintem a kéthónapos baba még nem hisztizik, majd inkább ezentúl kell résen lenned, mert ezután kezdi majd próbálgatni, hogy meddig mehet el. De szerintem, amíg hasfájós, az sem baj, ha egész nap ülben van. Hanna is így volt, s most szépen eljátszik, elaludni pedig már nem is hajlandó ölben (pedig kb. kéthónapos koráig zinte csak ott aludt)

Kata
Én is jobbulást kívánok anyukádnak!
Igenis szükségünk van Rád!

Hajmosás
Én minden nap mosom hannáét, mert elõtte masszírozom, s akkor beolajozom

A mi adataink:
bringa, 27 év
Veszprém
Hanna, 2002.08.22.

bringa és hanna (15 és fél hetes)
bringa
 
 


Üdv az újaknak!!!!!! KépKépKép

Köszi mégegyszer mindenkinek a jókívánságot anyukámmal kapcsolatban. Bár igazatok lenne, és most már tényleg javulna! Azt mondják a baj nem jár egyedül. Hát nála 3 volt egymás után, úgyhogy nagyon remélem, hogy vége és most már jobban lesz!

Köszi a hajmosással kapcsolatos válaszokat is. Én 3-4 naponta mosom Dórinak mert õ elég izzadós. Szinte minden szopinál gyöngyözik a halántéka.

Panda!
Gratula Ádámnak a hasraforduláshoz!!! KépKép

Az esti alvással mi is így vagyunk. Sokszor annyira fáradt estére, hogy hiába nem engedem aludni, bárhol, bármilyen testhelyzetben képes elaludni. Ilyenkor viszont még este 10-kor is magyaráz. Kép Engem nem is zavarna, de olyan hangosan sikongat, énekel, hogy Dancsit nem hagyja aludni. Hiába zárom be az ajtót, akkor is áthallatszik hozzá.
Ez van... Kép

Kata és Dórika (6 hónap 10 napos)

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Ja, tettem fel új képet a profilomba Dóriról. Ma délelõtt készült, úgyhogy egészen friss! Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!
Afonya,
igen megértelek tejmennyiség ügyben. És még késõbb is (mint most te) filózgattam, na de hogy és miért, és mi lesz, ha elfogy...Kép
No, de persze, ha nincs semmi aggódnivaló majd csinálunk magunkanak! Hát iylneek vagyunk mi anyukák!KépKépKép
Az 1x napi kaki normális, azért ne aggódj. Lassan kicsit szilárdabb is lesz, olyan "felnõttes", még ha nem az, az sem baj. Hát ez már nem csak anyatejes. No, ez igen jó téma!Kép

Manó,
ilyen pici babát, akár egész nap is hordozhatsz (pl. egy hordozókendõben), nem lehet elrontani. Az én kisfiam is imádta a hordozóját pl. 3-4 hétig (hasonló korú volt akkor mint a kislányod most) csak abban volt hajlandó délelõttönként aludni.
Ha elképzeled 9 hónapig sem egyenesen feküdt mint az ágyban szokott!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


jo reggelt mindenkinek
Panda
nem a végálomáson van hanem a határ uti megállonál ha metroval jösz ott kell leszálni az europark 1em.van egy játszoház oda gondolom belehet vinni bár még nem jártam bent Kép akor talizunk az Europark fõbejáratánál mi gyalog fogunk jönni mert nem szeretem a hanoveri villamost nem babakocsibarát Kép .

Kata007
nagyon édes Doribaba Kép

Sasha
most már nagyvaloszinüségel én is ráfogok jövöhét hétfön érni ugyhogy talizunk hétfön csak az idöt és a helyet találd ki Képmár nagyon-nagyon kiváncsi vagyok hogynézhetszki Kép mert hogy elég kevés kispesti anyukát ismerek Kép

Hajmosás:
mi mindenap mosuk Petike haját és egy kis koszmotol eltekintve nicsen semmi baja a fejével Kép

Lányok
tegnap este beszéltem a Petikével hogy nem szeretem ha sokáig fent van és aludjon el idöben és inkább éjjel kejen fel enni ha kell .és megtete este 9töl aludt éjjel 3ig utána evet és vissza aludt Kép és csak most 5orakor kellt fel inni és játszani de 6kor elaludt ujbol és még mindig alszik most reggel megis dicsértem hogy mien ugyes volt Kép lehet hogy butaságnak tartjátok de szerintem megértik amit mondunk nekik Kép

Na megyek mert reggény lett Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasytok!

Ma nem nagyon leszek, mert tegnapra elkapott valami nyavaja: fáj a fejem, lázam volt és rázott a hideg, meg ugy általánosan elég fáradt voltam, fájt mindenem. Ugyhogy este még lázcsillapitót is kellett bevennem, bár tudom, hogy átmegy a szopiba, de nagyon szarul voltam. Ma még nem tudom, mi lesz, megpróbálok pihenni, máramennyire ez két gyerek mellett lehetséges.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Nálunk kicsit gáz a helyzet, mert tegnap voltunk a dokinéninél, aki szerint Noémi meggyógyult, de most meg úgy köhög, mint a kutyaKépKépKép. Láza szerencsére nincs, de folyik az orra. Semmiféle gyogyit nem hajlandó bevenni. De annyira nem, hogy a múltkor lefogtuk a férjemmel, hogy be tudjuk adni neki az orvosságot, annyira rúgkapált. Erre elkezdett iszonyatosan hisztizni, aztán köhögni és az lett a vége, hogy kihányta az egészetKépKépKép. Na, ilyenkor mit csináljon az ember? Van valakinek ötlete? Nagyon okos kislány, mindent meg lehet beszélni vele, de ezt nem. Higgyétek el, már mindent kipróbáltunk!

Csics!
Nekem jó, akkor pénteken 3-kor?

Panda

panda
Halásztelek
 
 



Sziasztok!
Besztinek és Panda Noémijének jobbulást! Panda, átérzem a helyzetedet, Levikének is iszonyúan folyik az orra, és hát ugye szegénykém még nem tudja kifújni, így marad az orrszívó...KépKépKép

Méricskéléshez (és esetleg gyógyszerhez) ötlet: Levi elég sok vitamint kap, és én a kórházban láttam, hogy úgy adják be a mixet, hogy összekeverik egy kis fecskendõben. Mikor hazajöttünk, próbálkoztam kiskanállal, de nem nagyon sikerült, mert mindig mellément valamennyi. Így vettema gyógyszertárban (kb. 20.-Ft-ért) fecskendõt (van 2,5,10 ml-es), én most a 10-est használom, abban keverem össze a cuccot és (ne nevessetek ki) abban adom be a Levinek. Persze nem a torkára spriccelem, hanem picit oldalra. Így büszkén jelenthetem, hogy hiánytalanul bentmarad minden. És egy párszor már én is adtam Neki Gripe Watert, azt is ugyanezzel a technikával. Mert annak ugye - már csak a szagából ítélve - elég borzasztó íze lehet, így az elsõ kiskanalas próbálkozás még sikerült, de a többi... Olyat köpött Levike, mint a tevék, de legalábbis szép íve voltKépKépKépKép A fecskendõvel meg lemérni is könnyû, meg nem is köpi ki.
Na egyenlõre ennyi.
Sziasztok:
Viki
vikici
 
 


Jaj, két fontos dolgot elfelejtettem:
1.) Kata, nagyon aranyos a kislányod, ehhez képest mi rendesen "le vagyunk maradva", Levike még csak úgy tud ücsörögni, ha a háta ki van támasztva Kép

2.) Levinek átadtam a bókokat, és köszöni szépenKép

Viki
vikici
 
 


Sziasztok!

Kata,
hogy Doribaba milyen szep(en ul). Kép

Viki,
ez a fecskendos dolog nagyon is jo otlet!
Mi meg hozzatok kepest is le vagyunk, Reka egyaltalan nem ul, ha kitamasztom, akkoris elobbutobb lecsuszik fekvobe, legalabbis a babakocsiban. Nopersze, ugy tobbet tud mozogni, erthetoKép Meg aztan Reka olben is csak annyit van, amennyit eteteskor muszaj, szerencsere tobbet nem kell.
Etetes: tegnap azt mondta a vedono, hogy egy het utan mar egy szopit ki kene valtania teljesen, es legalabb 150 gr szilard kajat megennie. No, ezen felbuzdulva vettem egy kesz bebietelt, (sargarepa-krumpli), mert azon rajta van, 190 gr. Hat nagy joindulattal a felet ette meg Reka, pedig a teszt kedveert szopi elott adtam neki. Aztan ma vettem Vanish mososzappant isKép

Alvas: ma ismet /a tegnap utan/ magatol elaludt a jatszoszonyegen, Halasz Juditot hallgatvaKép, mar csak az esti 10 orai alvast kene konnyebbe tenni. Es nem ebredt meg az ejjel, lehet, megse a foga?Kép

Tablazat: kis problema, elfeledtem, hogy miota BT vagyunk, azota csak jogtiszta szoftvereink vannak, igy EXCEL nincsKép Azert dolgozom az ugyon, de ha valaki kedvet erez a dologhoz, szivesen atengedemKép

Megyek, konyhatundert jatszani:
-Afonya
afonya
 
 


Adataink:
Molnarka, 30 ev
Marci, 2002 majus 8
Peti es Balint, 2000 december 8
Praga
molnárka
 
 


Sziasztok,
Csak goyrsan irok mert mindjart itt a doki neni beadni a 2 honapos oltast.Ugy izgulok remelem nem elsz tole nagyon nyugi Alex.Bar a tegnapi ejszakanal mar nem is lehetne jobban , mert 3-ig ment a musor.Ejfelkor elaludt magatol es fel 1-kor sirva ebredt.Semmivel nem lehetett megnyugtatani 3-g.Akkor mar beajult a faradtsagtol.Mi is apaval.Szegeny reggel nem tudott idoben felkelni es kihagyta a nyelvorajat is ; ((((
Persze 9-ig aludt aztan evett es most is laszik mint a bunda.Anyukam szerint ne hagyjam nappal annyit aludni,de hogyan amikor annyira bealszik hogy agyudorrenes sem szamit neki; )))
Eddig ejszaka is aludt mar sokat egyben,igaz most is csak epp 3-kor kezdi es delelott fejezi be. : (((((

Csics,
Sajnos en nem tudok menni a talira kedden mert eladtam a kocsimat es mashogy nem szeretnek menni ilyen hidegben.Bocsika,remelem azert egyszer csak talakozunk mar : )))
Tetszett ez a beszeltem a baba fejevel,kiprobalom en is hatha bejon este : )))

Adataim a tablazathoz :
Kataa,Budapest, IX. 27 ev
Alexander 2002.10.08.

Mano,
Most neztem hogy majdnem egykoruk a a babaink: )))
Koszi a valaszta gyogyszerrre.Hat igen ez nem az mert csak pecsetelo.Es mar alig van.Olyan furcsa nekem ez hogy akarmikor kell elkezdeni a gyogyszert.Kivancsi vagyok mikor all m,ajd be a rend.En Cerazette*t szedek,ez is olyan mint amit Te szedsz de ha mar nem szoptataok akkor sem kell masra atallni.
Nekem nem szereti Laex a babahordozot,csak ha emgyunk valahova, de akkor mindig alszik benne szepen.

Panda,
Gratulalao ak fordulashoz!!!

Zsani,
Juli ugyes kislany ha ennyi mindent csinal egyszerre: )))

Bringa,
Hat sajnos elkiabaltam mert ahogy ovasod a tegnapi masszazs nem jott be.Te is furdes elott szoktad?Erdekes mert szerintem mnidenki elalmosodik ha masszirozzak.


Beszti,
Jobbulast neked,es pihenest mar amennyire tudsz.

Kviki,
Tenyeleg jo otlet a fecskendo,bar nekem a kiskanallal is lenyeli szerencsere.

Afonya,
En is Vanist hasznalok es tokeletes kijon a folta pelusokbol es az elokekbol.

Puszi
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Áfonya! Excel nélkül tényleg elég macera.
Én megpróbálom, ha gondoljátok.
Beillesztek ide egy próbát, csak néhány adattal(amiket visszafele olvasva leghamarabb megtaláltam), írjatok, hogy jó-e, min kellene változtatni, formázni...stb, és akkor beleírok mindenkit.

<pre>
nick(kor) lakhely gyerek neve született testvérek
Molnárka(30) Prága Marci 2002.05.08 Peti és Bálint 2000
Bera(35) Debrecen Lili 2002.06.07 Dorottya 1993
Zsani(28) Budapest XIII. Juli 2002.08.02
Csics(26) Budapest Peti 2002.08.08
Bringa(27) Veszprém Hanna 2002.08.22
</pre>
berka
 
 


Pl. most a gyerekek születési ideje szerint rendeztem. Jó így? Ugye elég a testvéreknél az év?
Szoval véleményezzétek!
berka
 
 


Áfonya!
Szerintem amúgy ez a "lemaradásos" dolog teljesen egyéni. Én azért figyelgetem az egykorú babákat, mert Levi ugye a 7. hónapban született, és azt mondják, Neki késõbb kell csinálni a dolgokat. Ezért is vagyok kíváncsi. De egyébként is minden baba fejlõdése egyénre szabott. Néztem pl. Sasha "kis"fiátKép, hát Levit kb. most, 6 hónaposan látom akkorának. Most rajtam kívül két kolléganõmnek van babája, õk idõsebbek, de ott sem lehet összehasonlítani a két gyereket. Az egyik pl. hamarabb kezdett járni, viszont soha nem mászott, a másik 3 hónappal fiatalabb és egy fejjel magasabb, de jobban szalad. Úgyhogy tényleg nem szabad összehasonlítani a gyerekeket, úgyis úgy fejlõdnek, ahogy nekik jó.

Érdekes, nekem azt mondták, hogy 2 hét alatt kell hozzászoktatni a babát az új ételhez. Elsõ nap 1 evõkanál, aztán naponta duplázni az adagot egészen 200 ml-ig. Kíváncsiságból adtam gyümilevet a Levinek, ami nagyon tetszett Neki és nagyon ügyesen, kispohárból megitta, viszont féjt tõle a pocija. Erre azt mondta a dokinéni, hogy akkor hagyjam még, valszeg jobb még az anyatejcsi.
Én amúgy azt is úgy csináltam, hogy jégkocka fagyasztó-zacsiban lefagyasztottam, mert úgy gondoltam, kicsit luxus két nap után a bébiital 3/4-ét kidobni. Na nem magamtól voltam ilyen észkombájn, hanem egy védõnõ barátnõm mondta.

És azt is mondta, hogy az anyatejes babák állítólag nehezebben fogadják el az új ízt.

Na megyek, mert kilyukad a gyomrom.

Viki
vikici
 
 


Helló!

Anyám! Hogy ti mennyit irtatok!Kép Jól felpörgött ez a topik!Kép

Hol is kezdjem?Kép

Manó!
Nincs mit! A babahordózó kényelmét illetõen meg ha jól emlékszem már válaszoltak isKép

Kata!
Dórika nagyon györnyörü és milyen szépen ül! Gratula!Kép

Csics!
Szóval 16-ára gondoltál? Az jõvõ hét hétfõ ugyi?Kép Na mert ha igen akkor a Ferenciek teréhez közel esõ hely kéne, mert Edinának arra felé lesz dolga. Olyan délután 2 körül. Sajnos nem tudok semmiféle bababarát helyet, de valami kávézó-teázó jó lenne. Szerintetd?
Hát hogy én hogy nézek ki?Kép)) Van az ismerjük meg egymást-ban egy "sasha" nevü topik. Ott megtalálod a fényképemet!Kép

Beszti! Panda!
Jobbulást!

Bera!
Szerintem igy tök jó a táblázat! Mit szólnál hozzá, ha egykis pirossal látványosabbá tennéd a táblázatot?Kép A felsõ sort ami nem változik. (Nick....) és ha nincs több gyerkõce valakinek akkor birni hogy nincs vagy kihúzni, mert azok a lukak nem mutatnak jólKép Bocsi, hogy belekotyogtam és tudom nem telefon, nem kell beleszólni, de hát kérdeztedKép

Most jöttünk haza a 2 hónapos oltásról! Szegényke kicsit orditottKép De a kocsiban elaludt. Utána még voltunk otp-ben meg postán is és minden rendben volt, majd kiváncsi leszek mennyire nyügi ha felébredKép Ez jó magyaros mondat lettKép
Meg is mérték! 6500 g és 62 cm! Mondom én hogy óriásbébim van!!!! És tegnap töltötte a 2. hónapját!!!!!!!!
Ja és visszajött a szájpenésze hogy a fene enné meg!!! Pedig cumit váltottam, mosom a száját minden fürcsinél, fõzöm rendszeresen a cumikat! Miért jöt vissza neki nem is értem!

Na puszi mindenkinek!
sasha és a 2 hónapos és 1 napos Gábor

Kép
sasha
 
 


hello Sasha!
Már éppen hiányolni akartalak... Bagoly mondja verébnek KépKépKép mármint hogy sokat írunk. A friss kismamis topic sem olyan pörgõs, amióta nem vagy ott, éppen néztem, van olyan nap, amikor nem is archiválnak, amíg ott voltál, ilyen nem fordult elõ!
Gabibabának gyors felépülést az oltásból! Nálunk a 2 hónapos után nem volt semmi, és a többit is rgész jól átvészeltük. Bár a Di-per-te oltásokra én már vittem a Germicid-C kúpot, és ott beadtam egyet, meg este lefekvés elõtt (nem vártam meg, hogy belázasodjon) és ezzel el volt intézve.
Ti beadatjátok az agyhártyagyulladás elleni oltást? Tudjátok, hogy az árát az önkormányzatok visszafizetik? Mi itt tipródtunk rajat (3 oltást jelent), de végül beadatjuk a Levinek, mégiscsak jobb félni, mint megijedni.
Még egy kérdés: Ti adtok még/meddig adtatok K-vitamint (Konakiont) a babáknak?
Viki
vikici
 
 


Sasha!
Kösz a hozzászólást, várom a többiekét is. Akkor ez egy 1.2 verzió. Kép

Viki!
Mi most fogjuk csütörtökön elkezdeni az agyhártyagyulladás elleni szurit, nálunk is favorizálja a dokinéni. De azt még nem hallottam, hogy vissza lehetne igényelni. Vagy csak Bpesten?

<pre>
qred{nick(kor)</pre> lakhely gyerek neve született testvérek
Molnárka(30) Prága Marci 2002.05.08 Peti és Bálint 2000
Bera(35) Debrecen Lili 2002.06.07 Dorottya 1993
Zsani(28) Budapest XIII. Juli 2002.08.02 -
Csics(26) Budapest Peti 2002.08.08 -
Bringa(27) Veszprém Hanna 2002.08.22 -
}
berka
 
 


Na mégegyszer Kép

<pre>
nick(kor) lakhely gyerek neve született testvérek
Molnárka(30) Prága Marci 2002.05.08 Peti és Bálint 2000
Bera(35) Debrecen Lili 2002.06.07 Dorottya 1993
Zsani(28) Budapest XIII. Juli 2002.08.02 -
Csics(26) Budapest Peti 2002.08.08 -
Bringa(27) Veszprém Hanna 2002.08.22 -
</pre>
berka
 
 


Bera!

Nekem jobban tetszene, ha a testvérek is benne lennének pontos adatokkal, mondjuk egymás alatt, és az életkor külön oszlopban lenne, pl. igy:
Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Igaz, ezt már nem lehet az itteni táblázatkészitéssel megoldani, csak Excelben, aztán képként feltenni...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Minket is meggyõzött a dokinéni. Én nem tudok róla, hogy csak Bp-en lehetne visszaigényelni. Nekem annyit mondott a dokinéni, hogy tegyük el a 3 blokkot és a végén, egyösszegben kapjuk visza a 7.500.-Ft-ot (kb.). Szerintem érdemes megkérdezned Neked is az önkormányzatnál, mert azért ez nem olyan kevés pénz, hogy ott hagyja az ember. Mondjuk pár heti pelusra elég.
Viki
vikici
 
 


Viki,
ha 15 hónapos korában adatod be, akkor beadják egyben. De akkor is jó, ha kiváltjátok a receptet egy éves kor elõtt, mert akkor csak 2800,- (kb.) Csak akkor nézzétek meg a szavatosságát.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci,
köszi az infót, de az elsõ oltást már kiváltottuk, jövõ szerdán visszük a Levit. Igazából azért döntöttünk úgy, hogy most elkezdjük beadatni, mert ugye jön a tél, és akkor a leggyakoribb ez a fajta megbetegedés.
Ráadásul nekünk semmilyen segítségünk nincsen, úgyhogy ha megyünk valahova, mindig visszük magunkkal a Levit, így gyakran van emberek között.
Viki
vikici
 
 


Beszti!

Most fogalmam nincs hogy tudnék Excelben képként menteni...úgyhogy már át is engedtem neked.
Kép


Ágci!
Igazad van, van ilyen lehetõség is, de addig még majdnem egy év van...és a tél-kora tavasz - ami a legveszélyesebb az még elõttünk.

bera
berka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: