Új privát üzeneted érkezett!

Na, akkor farsangi képek!

Tavirózsa (víz felett és alatt egyaránt)

Kép

Kép

Tűz - a lángok eredetileg felfelé álltak

Kép

És kedvencem, a Tigrincs!

KépKép

Kép

A farkára külön büszke vagyok!

Ha akartok még jelmezképeket, szóljatok, a tigrincsesnél az egész ovicsoportot fotóztam, zseniális ötletek voltak!
dia
Budapest
 
 
 


Hű, Dia, tényleg utána kell keresnem azoknak a képeknek :wink: nagyon jók a jelmezek :) macskaféle volt Mesi is: fehér kiscica :) meg mackó, meg fridzsimen (na, utóbbitól nem voltam elájulva, de legalább megtervezte ehhez is a jelmezt).
Zaza 2x volt hajlandó felöltözni (előtte nem), először kalóz, másodszor viking volt...
Munkám: pályázati koordinátor voltam/vagyok, oktatási, tananyagfejlesztési pályázatok pályáztatásával és életciklus-menedzsmenttel foglalkoztam/-om. És Te?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Írok és szerkesztek. Mi az az életciklus menedzsment? Még sosem hallottam róla, de érdekesen hangzik.
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Dia! Mit irsz,mit szerkesztesz?Neten? V.munkahelyen!!!Nagyon jóóók a képek!!!Ügyik agytok,hogy megcsiáltátok a jelmezt!!!!


2 éve igy imdáta,óvtatündérem a kiskrampuszt
Kép
[img]
Tavaly igy: Kép

most meg igy
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 2.2806.jpg[/img] !

Blaniék 2.ok lettek a mesevetélkedőn mindkét fordulóban, bejutotak a városiba!!!!!!OLYan büszke vagyok rá!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


szóval tavaly igy:
Kép és az ágyas az idei

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya!

Nagyon édesek a gyerekek! Azt néztem a lányodon - meg a magamén is -, hogy két éve még annyira kisgyerekesek voltak, most meg már annyira nem babásak. Egy kicsit sem. Furcsa is nagyon, kicsit fáj is, hogy ilyen gyorsan nő a lány, nemsokára majd hasvillantós pólóban nyomja, meg buliba fog járni, míg én öregasszonyosan majd itthon rinyálok, hogy csak hülyeséget ne csináljon és baja ne legyen.

Itt dolgozom az oldalnál amúgy.:)
dia
Budapest
 
 
 


Ákosbenianya/Dia!
A Ti képeitek is nagyon jók, gyönyörűek a gyerekek!!!

Dia!
Nekem is az az érzésem, hogy én is ennél az oldalnál dolgozom :wink: :lol: .

ayse
 
 


Dia!
Nagyon ötletesek vagytok a jelmezekkel!
Idén Lili Vanília akarlennia farsangon. Karácsonyra kapott egykönyvet, szinte egy szuszra elolvasta és belezúgott. Most afőszereplőnekakar ötözni.


Ők megaz enyémek:

Kép

Kép

Kép

ayse
 
 


Ayse, úgy látom, nálatok is a büngyür haj a divat.:) Mi csak kilenchónapos dauernek hívjuk.

Na, ha gondoljátok, tényleg teszek fel még farsangi jelmez képeket, volt ott Mehemed, kit megrúgtak a tehenek, meg Szűz Mária kis Jézussal, meg gomba, miegyéb. Zseniálisak voltak, ott aztán tényleg tombolt a kreativitás.
dia
Budapest
 
 
 


Benianyu, Ayse: nagyon szépek a gyerekek :D milyen aranyosak a nagyok, ahogy ölelik a kicsiket :D olyan óvóan :D
tényleg jók azok a csigák Lilinél és Borinál is :D nálunk Zaza lenne csigás, ha hagynánk megnőni a haját :D csak annyira sok neki, hogy kis bunda lenne a fején mikrofonfrizura formájában :D

Dia: gyanús voltál :wink:
Életciklus menedzsment: bénán írtam: projekt életciklus menedzsment: a pályázásra való felkészítéstől a nyertesek szakmai és adminisztratív nyomon követésén és támogatásán keresztül egészen a lezárás utáni támogatásig gyakorlatilag minden.... érdekes egyébként, én nagyon szeretem :)

Osztom az aggodalmakat a babátlanodással kapcsolatban :roll: igaz, Mesi hamar felvette a nagytesó szerepet, minthogy Zaza eléggé baba :roll: még mindig, majdnem 7 évesen is :) de nem bánom :) szeret is baba lenni, és fél, hogy Saci miatt nem tekintjük innentől babának, úgyhogy erre most nagyon kell figyelnünk.

Én továbbra sem lelem a farsangi képeket :( nemtom hová kajtattam el őket :(
Dia: jöhetnek az igazán ötletesek :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, hát az enyémek nem voltak azok?:) :D

Na, akkor íme:

Egy dobókocka, minimális költség és időráfordítással elkészíthető

Kép

Mária és Jézuska - szerintem nagyon édes

Kép

Kedvencem: Mehemeg, kit felrúgtak a tehenek

Kép

Mehemed és a háttérben a nagy Ho-ho-ho-horgász

Kép

Végül egy új gombafaj: a megszeppent galóca

Kép
dia
Budapest
 
 
 


Dia: dehogynem :D :lol: :lol: :lol: :lol: csak arra próbáltam utalni, hogy ne az egész ovicsapat, hanem az ötletesek jöjjenek :D tényleg jók :) mennyivel jobbak, mint az előre gyártott jelmezek :roll: nálunk nagyon sokan nyomulnak olyanban, annyiban meg is értem, hogy szegény szülőknek nincs ideje... én is rengeteget dolgoztam rajtuk...
külön napi projekt volt az internet böngészése azért, hogy korhű legyen a cucc... (na jó, hasonlítson az igazi vikingekre, a frizura olyan legyen tényleg, mint Kleopátráé, meg a fejdísz is... - de mint kiderült, Kleopátráról nincs igazán fejdíszes ábrázolás) és nem én akartam, hanem a gyerkőcök nyomatták :roll: rászedték anyát :lol: :lol: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Én nem szeretem a vásárolt és kölcsönzős jelmezeket, annak csak az az eredménye, hogy a 30 fős csopotban minimum 16 királylány és 14 aktuális rajzfilmhős van. Nem túl változatos.

Kíváncsi lennék Kleopátrára és a vikingedre, nyomasd fel!
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!!!!!

Annyira kreativak vagytok ezekkel a jelmezekkel!!!!!!!!!Csúúúúcs!!!!!!


Dia! Igen,én is éppen ezt figyeltem, hogy milyen babásvolt,most pedig milyen felnőttes,nagylányos.Eltűnik az a kispuha pofisságukés szabályosan megkeményednek a vonásaik. Karakteressé válik az arc megnyúlik.
De azért még babásak ám-viselkedésben-bújós kiscica,igényli a simit, az ölbe ülést,sőt még sir is ha valami bántja.Szóval csalóka.

Te irod a kezdőoldal cikkeit?Megéri? Havi fixért, otthonról?

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya! Igen, én.:) Persze, hogy meg. Nem otthonról, rendes állás ez, csak a héten beteg voltam.

Naja, az arcuk is egyre felnőttesebb. Még mindig nem látni teljesen, milyenek lesznek kamaszként, felnőttként, de azért már sejthető. Ahogy látom, a csajok esetében pl. mindannyian alaposan felköthetjük a gatyánkat.:)

Bori is hasonló, mint Anna, még ő is sír sokszor, és igényli a bújást. Ugyanakkor nála már megvan a kiskamaszos besértődés és dac is. Vicces tud lenni.:)
dia
Budapest
 
 
 


x
x
Hát, ilyenek :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csöre74 2009.10.23 21:36-kor.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!

Szuperek a jelmezek! A vikingek ilyen maszkot hordtak? Nem is tudtam. Azt hittem, szarvas sisakjuk, vagy milyük volt.:)

És ÚRISTEN, ÚRISTEN, milyen csodaszép a lányod! Micsoda szeme és szája van!

Pusz:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia: az egy szarvas sisak :) csak vajszínű a szarva, és eltűnik a háttérben :) a sisakon volt szemvédő is, általában bőrből készültek :) és nem volt rajtuk szarv :) de mi raktunk, mert annyira az van a köztudatban, hogy nehogy emiatt ne ismerjék fel, hogy viking :wink: Egyébként ez filcből van :) Ami szintén nem látszik (csak nem tudtam lekapni, mert Zaza nem szereti, ha fényképezik), hogy egy fekete rövid ujjú póló (enyém) van rajta tunika gyanánt :)
Köszi Mesi nevében is :D a fekete szemkihúzó azért nagyított rajta :D de nem szokik rá :D a száját nem "kezeltük" :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


x
ilyen közelről a sisak
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csöre74 2009.10.23 21:36-kor.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Jaaaa, akkor most már mindent értek sisak-ügyben.:) Nagyon ügyes vagy!

Smink: na, enyémgyerek imádja. Ezt anno kihagytam a csajos beszámolóból. Rendre lenyúlja a sminkszettemet, és kikeni magát - szájfény, miegyéb. Most már egész ügyesen kezeli, de régen irtó mókás arcok születtek belőle. Én mondjuk nem vagyok oda ezért, mert nem szeretném, ha a bőrének baja lenne tőle, de végülis, ez is egy önkifejezési módszer. No meg, szerintem egy nőnemű lény sem bír közömbös maradni a sminkek iránt.
Körömlakk őrület is volt egy időben, bánta is néhány ruha, bútor, akkor azt a kompromisszumot sikerült megkötni vele, hogy hétvégére kikenem, de vasárnap este leszedjük.
Persze, sminkben ilyen nincs, hétvégén sem festheti magát. De ha pl. elmegyek valahová, és kikenem magam, akkor ő is kaphat egy kis szájfényt a szájára. Amúgy meg önhatalmúlag intézkedik általában.

De igazából nem is tudom. Baj lenne, ha engedném neki itthon a kencézést? Arra gondoltam, talán kiélné magát annyira, hogy egyrészt megtanulná ízlésesen használni, másrészt talán nem érezné szükségét, hogy később a suliban méter vastag maltertömeg legyen rajta... Szerintetek?

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia: :lol: :lol: :lol: jelentem, én az a nőnemű lény vagyok, aki teljesen közömbös a sminkek iránt :wink: soha nem voltam sminkelve, de nem azért, mert nem tetszik az ízléses smink, hanem azért, mert nem érdekel... ilyenformán semmi ilyesmi nem volt itthon... egészen november közepéig... amikor is barátaink eljöttek látogatóba, és Mesinek gyerekeknek való igényes kis sminkcuccokat hoztak pici szüttyőben :) persze a kiscsaj odavan :) de még nem kente magára :roll: pedig nem tiltottam meg, csak azt, hogy az iskolába menet kenekedjen... szerintem az a helyzet, hogy nincs előtte ilyen viselkedési minta :)
Az én stratégiám az lesz, hogy alkalmanként engedni fogom, pl. színház, de csak, ha magától eszébe jut :) ha otthon tanulni akarja, akkor szerintem érdemes hagyni, na nem azt, hogy egész nap sminkben nyomuljon, de had tanulja a technikát és a stílust :) enyém Mesi nem tudom, ezt kitől fogja tanulni :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Anyukám sem volt az a sminkbajnok, sőt. Asszem sosem láttam kencézve. Ennek ellenére engem érdekelt mindig is a dolog. Az efféle perverzióimat szerencsére a nagyimnál ki tudtam élni, aki most, 84 évesen is fontosnak érzi, hogyha utcára megy, decens, szolid smink legyen rajta (nem az a ráncokban megfolyó rúzsos verzió, amit gyakran látni idős nőkön, az rettenet. Ő tényleg tudja, hogy mi illik az arcára ennyi idősen is!).

Aztán tinikoromban - bár a szüleim tényleg ellenezték - elkezdtem kísérletezni a dologgal, először csak otthon. Persze, rendre negatív visszajelzést kaptam, apám felől is, hiszen neki anyám úgy, a maga természetességében volt a szép, a smink neki nagyon mű. De nem adtam fel. Aztán olykor a suliba is sminkeltem magam, nem durván, csak szemkihúzás (tussal vagy ceruzával), szempilla. Amikor dolgozni kezdtem, akkor valahogy változott a dolog: azóta vannak periódusok, mikor még a szemetet sem viszem ki smink nélkül, és vannak olyan periódusok, mikor eszembe sem jut elővenni a nesszeszert. Buliba, összejövetelre viszont mindig sminkelek.

Az elmúlt években azért bizonyos rutinra így is szert tettem, tudom, mi áll jól nekem, és mi nem, megvannak a technikáim. Alapozót nem használok, egyelőre nem kell, csak korrektort. Stb. Szóval, Bori ellesi tőlem, no meg, hogy elkerülje a túlzásokat, próbálom is neki megmutatni a dolgokat - gondolok itt arra, hogy mikor eleinte ráakadt egy rúzsra, a fél feje olyan volt. Letöröltük, és megmutattam neki, hogy csinálja. Így gazdaságosabb, és tán a bőre is megússza az allergiát.:)
dia
Budapest
 
 
 


Csaóó!!!

Mai sminkcuccok már nagyon jók, nem lesz baja a bőrnek!

Én ki sem teszem a lábam az utcára(16 éves korom óta) smink nálkül,de minimum szemcerka, tus,spirál!Anyuci is tiptop csajszi volt,ott volt minden polcon és egyszercsak 16 évesen elkezdtem használni.Tetszett. Szebb lett tőle a szemem,vagyis igazából lett szemem, mert anélkül nincs.:(
Blani is odavan érte, profin sminkkel,
(mivel Dia én is azt csinálom,amit Te, csak arccal,profik csinálják meg heti 3x, a végeredményt látja Blani,igy igazi profi sminkes lesz)imádja a szájfényeket, ez a suliban is a sláger.Farsangra, karácsonyra megy egy kis kék szemhéjárnyékolás.Ennyi.No meg körömlakk,de szigorúan csak szünetben, vagy alkalomra.Ez utóbbit egyszer nem mostuk le, (izgultam is, hogy feketét kap)de a tanárnéni megdicsérte,h milyen szép. Nálunk a suliban engedik,de senki nem jár úgy.
Szerintem ma már ez része a higiéniának,esztétikumnak, pl. hogy a szinházba megmosod a hajad, szép ruhát veszel fel és dobsz egy szájfényt-náluk ennyi. Szerintem azzal,hogy engedem, sőt megtanitom sminkkelni pont hogy megelőzöm a totál,nagyon őrülten sminkelést.
Nálunk már a hónajstift is megy, de csak natúr aluminum mentes aloés, mert szegénykém anyós bűzmirigyeit, lábszőrét és apja pattanásait örökölte.Tiszta őrület,hogy 8 évesen miteszert nyomok ki az orrából. Úgy sajnálom szegényt!!!Egyszer el is sirta magát,hogy anya nekem miért pont ezeket kellett örökölnöm!!!!!!Jajj,mondom de tőlük örökölted a világbajnok kék szemeidet, a gyors észjárásodat és a vádlid csuda formáját is.Örülj,hogy tőlem nem a csipőficamot,apától nem a rossz szemet,tőlem a gazella termetet igen stb.szóval ilyet is olyat is,de fő,hogy a legrosszabbakat megúszta,ennyi rossz gén belefér!!!!!Az izzadságmirigyek penetráns bűzét egyszerűbb megelőzni,mint a minusz 15-ös szemet operálni. Megértette!!!:)
De nem akarom,hogy csúfolják, igy megy az aloés hónaljbigyó.
A lábgyantát kihúznám tini kor végéig,de már előre félek! Szerencse,hogy szőke.

benianya
ákosbenianya
 
 


Csöre!!
Tyűazanyját! De gyönyörű ez a lány!!!!!!!!
Nagyon kretivok vagytok, ez igen!!!!!!!!!!!!!
Mi kaptunk,örököltünk tucatnyi jelmezt,készek, mivel meg vannak értök reccsenve, azokban voltak, vannak,lesznek.Versenybe sem szállhatok saját gyártmánnyal.
Egyébként nekem Lúdas Matyi a legegyszerűbb! Lepedő, megvagdosva gatyának,fekete kalap, toll,meg egy plüsslúd.:)

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya!

Hasonló gondolatok jártak nekem is a fejemben: ha megtanítom rá, tán tudni fogja, érzi majd, mennyi szép még, és honnantól számít közönségesnek. Legalábbis remélem.:)
Nem a sminkcuccokkal van a gond, hanem a bőrömmel - és egyelőre úgy tűnik, Bori is ezt örökölte -, az enyém ultraérzékeny, hidratálókrémet nem tudok használni, mert 5 perc múlva gennyesre begyullad. Így sminkből is csak óvatosan, antiallergéneket, minőségit.

Irigyellek a profi sminkesek miatt, egyszer részt vettem egy tévés játékban, ott sminkeltek, elképesztő, mit hoztak ki belőlem. Ha nem vagyok indiszkrét, és rólam már úgyis publikus (meg csöréről is), te mit működsz a munka világában?
dia
Budapest
 
 
 


Ludasmatyi: nehogy azt hidd, hogy egyszerű, pörge fekete kalapot olyan egyszerű ám szerezni.:)
dia
Budapest
 
 
 


Benianya: hát, a dezodoron én is agyalok... panaszkodik, hogy tornaórán izzad :? egyébként nem vettem észre rajta...
A sminket nem hinném, hogy tiltják nálunk a suliban, mert láttam festett felsős lányokat, de nem bátorítom, hogy úgy menjen, még csak 8 éves... akkor is, ha úgy érzem, hogy ezek a dolgok egyre korábbra kerülnek... :roll:
Egyébként Mesi bőre is elég érzékeny, kis hóka, de szerencsére annyira nem gáz... egyelőre megússzuk folyamatos krémezés nélkül, de pl. Zazát folyamatosan kenegetni kell, és nem mindegy, hoyg mivel, mert teljesen száraz a bőre :(

Farsang: döntöttek enyém gyerekek: idén mindketten római harcosok lesznek :) nesze nekem, új sisakot kell csinálni, meg valami tunikafélét... csak már jönnek a "szakirodalommal", hogy nekik ilyen meg ilyen pajzs, tunika meg kard kell :roll: :lol: :lol: :lol: azt hiszem, az elkövetkező hetekben nem fogok unatkozni :wink: szerencsére elég egyet, mert egyik az oviban, másik a suliban nyomul :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, ha csak izzad, nehogy vegyél neki dezodort. Általában kamaszkorban szoktak elkezdeni büdösek lenni a gyerekek az izzadtságtól, addig csak csatakosak. Én max. akkor vennék neki, ha büdösödik is tőle.

Sajna, én eléggé megszívtam a mirigyeimmel.:) Irtózatos szagom bír lenni, ha leizzadok. Kamaszkoromban ez konkrétan odáig fajult, hogy anyám állandóan cseszegetett, hogy büdös vagyok, én meg naponta 5-6-szor fürödtem, de hiába. Legalábbis anyám szerint. Aztán életemben először leborotváltam a hónom alját, és lőn csoda: bár izzadtam továbbra is, a szag eltűnt. Azóta szőrtelenítek.:)

Borinak egyelőre szerencsére nincs ilyen gondja. Van viszont egy másik, bár ennek előnye is van. A szájában él egy gombaféle, ami a fogdoki szerint csak egészen különleges száj PH mellett tud meglenni. Ez pedig effektíve kizárja, hogy szuvasodjanak a fogai. Ez igaz is, eddig még egy likas foga sem volt, ellenben a hülye gomba miatt mindig kicsit szaga van a szájának (nem kellemetlen, de egyedi), plusz a szemétje fogkövet termel, amitől szegénykémnek elszíneződnek a fogai, és félévente biza le kell szedetni. Dokinéni ugyan bíztat, hogy kamaszkorban meg fog változni a száj PH és ezzel eltűnik majd a gomba is, de addig is, szegény gyerek...

Jelmezzel egyelőre sok dolgom nincs: fekete gatya, fekete halálfejes ruci, apja halálfejes övével, meg valami őrület haj, smink és kész. Ja, meg még egy mikrofon kell, de azt megoldjuk.
dia
Budapest
 
 
 


Hogy mik vannak!!!!!Blaninak is szájszaga van és sárgák a fogai.Makk egészségesek. Hogy jöttek rá erre a P-ra?

Fonetikusan: foreverlivnges aloe stift nagyon jóóó!

benianya
ákosbenianya
 
 


Dia: én nem érzem büdösnek, szerintem babaizzadtság szag :) de ő igen :? mindegy, akkor egyelőre várunk a dezodorral, addig, amíg ki nem kattan a drága, hogy elég (Benianya: elraktározom az infót, köszi)
Hú, igen, a szőrtelenítés csodákra képes :D én is mindig nyiszatolom arratájt :)

Ez a gomba történet! Ilyenről még nem is hallottam :shock: Na majd megvizslatom Mesi csőrét belülről :) meg Zazáét is :) Mesinek egyébként van egy-egy fehér folt a két metszőfogán elöl... nem feltűnő, de ott vannak :roll: dokinéni nem mondta, hogy gond lenne vele :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Gomba: ez nem sárgítja a fogat, és nem is fehér pöttyként jelenik meg. Nem is lehet látni, legalábbis én nem látom, hogy ott van, a dokinéni állapította meg. Jelenlétét csak a fogkő jelzi, ami barna, fekete lerakódás a fogon, jellemzően az íny vonalán. Borinak nemcsak a belső fogfelületén van, hanem sajnos a külsőn is, így esztétikailag is zavaró lehet. Úgyhogy félévente leszedetjük, amit általában hősiesen visel.
dia
Budapest
 
 
 


Dia: értem, olyanunk nincs :) ügyes Bori lányod, én utálom a fogkő szedést :?
Képzeljétek, tegnap Mesi pelenkázta és öltöztette Sacit :) olyan nagylány már :) nagyon ügyes volt :) majd dobok képet

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csöre74 2009.10.23 21:37-kor.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, hát, Sacit nem tudom, mivel tömitek, de tuti, hogy nem kéthetesnek néz ki.:) Mesiben is úgy látom, hogy dúlnak az anyai ösztönök! Ügyesen csinálja!

Azért a hősies viselkedés elé nem véletlen írtam ám azt, hogy általában!:) De tény, hogy sok felnőtt kevésbé bírja ezt a fajta megpróbáltatást, mint az én lányom.
dia
Budapest
 
 
 


Dia: Saci cicihuszár :D de csak a fejre ilyen kerek, a kis teste olyan, mint a kolbász: hosszú, vékony :)
Emese azt jelenti: anyácska :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


A Bori meg barbárt. Be is jött.:) Mindig büszkén hajtogatja is. De ő is ilyen kis anyáskodó amúgy.:) Lehet, hogy titokban Emese is?

Sacin látszik, hogy nem veti meg a tejet. Mekkorát nőtt, mióta megszületett?
dia
Budapest
 
 
 


Dia: látszik is a vagány tűz Bori szemében :wink:
Egyébként Bori lett volna Saci, ha nem Saci :) csak akkor nagyon egy rakáson lett volna minden neki, ezért lett Saci :)
Mesi nagyon szeret babázni, mármint igazi, élő babákkal :) az unokahúgát is rendezgeti :) ha hagyják :) én úgy gondoltam, hogy elég nagy gyerek, képes arra, hogy vigyázzon a kistesóra, érti, mi lehet a következménye, ha nem figyel oda, és elég erős is ahhoz, hogy rendezze SAcit. Ezért, ha ő szeretné, de csakis akkor, akkor engedem neki, hogy öltöztesse, pelenkázza.

Hogy Saci mennyit nőtt? Hát, nem tudom :) Nincs mérlegünk, majd ha két hónapos lesz, akkor kell bevinni mérésre, akkor majd megtudom :) de 3370 g-al született, nem volt óriásbébi :) még mindig 56-os cuccokban nyomul :) (Zaza ilyenkor már 62-est hordott, olyan giga méretű volt :D)
Védőnéni azt mondta, ha úgy látja, hogy nem nő eléggé, akkor hoz nekem egy mérleget (ajánlotta, nem kértem, ez volt a kompromisszum). Egyszerűen nem akarom idegelni magam a dekákkal :) a többieket sem mértem, és tudom, hogy Saci a legkisebb és legtörékenyebb hármuk közül :) ha a másik kettőhöz viszonyítanám, tuti kétségbe esnék...
Egyébként tényleg szépen szopizik, és nagyon gyorsan :shock: 5 perc alatt benyomja a cicit, utána békésen bealszik... de amikor szívja, hallod, ahogy zubog a tej :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


De jó,hogy ennyit szopizik. Beni fiam nemrég hagyta abba. Kisanyácska nagyon klassz!!!
Blani is ezt csinálta 2 éve,de még sámliról érte csak fel a pelenkázót. Ma bezzeg, csak úgy vernyogott a kádban,olyan kicsúfolósan utánozta Benit, undok kis béka volt. Beni megrúgta a punciját,ő meg rászólt,erre Beni beárulta nekem, erre jött a csúfolás. Aztán Beni elmondta(még csak 2 hete meséli el mik történnek vele),hogy Blani meg az ő kukiját rúgta meg.Tényleg? aha anya, hogy érezze, az fáj. Na jó ezekolyan nyújtózkodós rúgások, szóval nem rúgás, csak helyscinálás a kádban. Na, ekkro jött egy kis magyarázat, vigyázni kellrá, mert az a ti virágotok..abbóllesz a kisbaba.De csak a punciból-vágta rá Blani.Na akkor ez itt nem a kuki másik funkcijának ecsetelésének az ideje. Beni közölte,hogy a lányoknak igy anyának is puncija van, neki ésapának meg kukija.
anya nekem miért nemhúgom született?
Hát mert az angyalok igy intézték, a kromoszómák igy öröklődtek.x és y. akkor az én hasamban egy nagy x van?Neeeeem a kromoszómák még a pici sejteknél is sokkal kisebbek.....
de aztán Beni fogat akart mosni és abba maradt az elmélkedés.
Nem is bántam.
S.O.S.ki kell vennem a könyvtárból egy könyvet. Vagy a sehány éves kislányt. Bár abban nincssnek kromoszómák.

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya!

Az a Picuris könyv a legtutibb. Abban minden benne van, nem misztifikál, nem handabandázik, nyílt, őszinte, de természetesnek mutatja be, és az ő szintjükön.

Megyek, még dolog van.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia: melyik Picuris is? Bpcs, valahol lemaradtam :oops:

Benianya: ilyenek nálunk is vannak :) mármint együttfürdős helycsinálások :) A kromoszómákról egész értelmesen magyaráz az Egyszer volt... sorozat :wink: A gyerekeim onnan szűrték le, és magyarázzák még a vércsoportjukat is :) egy ideje lehet kapni DVD-n
Szopi: a két nagy 2,5 éves korukig szopiztak :) ebből 1 év átfedéssel :) nem tudom, Saci meddig igényli majd, remélem, azért 1 éves koráig igen...
Anyácska egyébként lábujjhegyen áll :wink: ma kilestem :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre! A Peti, Ida és Picuri címűre gondoltam.

Erre: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?ID=132977
dia
Budapest
 
 
 


Köszi Dia :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Na, mi van, csajok, sehol senki?

Akkor mesélek gyorsan: ma sikerélményem van. Sikerült Borival megkóstoltatnom a gombapaprikást. És ízlett neki! Jeeee!

Következő projektek:

spenót
máj
gombaleves

Drukkokat kérek.:)
dia
Budapest
 
 
 


Na,hamarabb kellett volna benéznem. Nyomoztam,és nekemis a picursosat ajnlották. Kezembe nyomták a puncikönyvet is, na az az ami még nem nekik való.

Jupiii, csöre,extra szopizás, teeeeeetsziiiik!!!!!!!!

Egyszervoltot is megnézem,köszi.

Dia, miért csak mostsikerült ezeket megkóstoltatnod?
Nálunk az oviban minden volt.

Fronézékenység?
Tegnap olyan nyűgösen,hisztisen,kelletlenül, undokan ébredt,hogy 6:10-re felhúzta rendesen az agyam a kisasszony. Egy hirtelen ötlettől vezérelve,lekapcsoltam a villanyt, meggyújtottam a diszgyertyát és hármasban(ap. éjszakás volt)megkávéztunk,megteáztunk fél 7 kor és elmeséltem nekik mire jó a gyertyameditáció,erre a kis krampusz elkezdte énekelni a bölcsiben tanult ég a gyertya ég kezdetű dalt---fúúú de jólsikerült,szivetmelengető,egész napra feltöltő kis reggel volt.
Örülök,hogy nem mentem bele kiabálással a hangulati ing.adta,provokálta kis harcocskába. :wink:

benianya
ákosbenianya
 
 


Dia: és milyen eszközzel sikerült elérned? Mesi tiszta finnya, ha olyan kaja van a menzán, bizony nem eszi meg :( A fent felsoroltak közül egyébként egyiket sem eszi... a szaft elképzelhetetlen, a főzelék ugyancsak, a hús, tészta, krumpli (püré, de csak ha én csinálom, sült, krokett), halfélék jöhet, és semmi más :( És már tényleg mindennel próbáltam meggyőzni. A szendvicse: natúr kifli, apósék féle füstölt sonka, sajt... minden nap :(

Tegnap nálunk is áttörés volt :D Apám úgy hozta haza Zazát az óvodából, hogy 3 adag másodikat és 3 adag uzsonnát evett (az óvónénik korábban jelezték, hogy az utóbbi napokban nem evett, szinte egyáltalán, küldték volna orvoshoz). Este aztán megfogta Sacit :D :D :D végre :D :D és megengedte, hogy lefényképezzem (tudjátok, utálja a fotózást :)) utána ott nyomult a fürdetésnél, bár abba nem bonyolódott bele jobban :D szóval azt hiszem, ha nagy érdeklődésre enm is kell számítanunk, Zazát ismerve, azért megtört a jég :lol: :lol: :lol: azt hiszem, jó stratégia volt hagyni, hogy a saját tempójában dolgozza fel a változást, és nem eröltetni neki a babát :D

Benianya: jó reggeletek lehetett :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Evés: Bori kicsinek igencsak jó étkű volt, bár tíz hónapos koráig mást nem fogadott el, csak anyatejet. De utána ráhajtott, és tömött magába mindent, amit ért, igaz, mellette 2,5 éves koráig még szopizott. Aztán ekkortájt kialakult nála egy krónikus mandulagyulladás, ami komoly fájdalmakkal is járt. Emiatt baromi sokat hiányzott a bölcsiből, amit amúgy imádott, és abból a szempontból is remek volt, hogy a bölcsi saját konyháján minden nap friss főzeléket készítettek (cékla, brokkoli, miegyéb). Ám Borinak addigra a betegség olyan fájdalmakat okozott, hogy képtelen volt főtt kaját enni, csak a hideg ételt, illetve az anyatejet volt hajlandó elfogyasztani. Ez meg is látszott rajta, 2,5 évesen csak 12 kiló volt.
Gondolom, a bölcsiben rengeteget csesztethették a kaja miatt, ahogy otthon az apja is erősen rákezdett, puszta aggodalomból.

Aztán mikor ovis lett, szembesülnie kellett a gyermekétkeztetés egyéb formáival, értsd nagyüzemi konyha. Mellé beficcent az a tény, hogy az apjának krónikus hasnyálmirigy-gyulladása lett, ami komoly diétát követelt - az egész családtól, mivel arra nincs időm és energiám, hogy kétfelé főzzek. Így egy csomó étel tiltólistára került, köztük a gomba, máj is. A spenóttal meg az oviban akadtak gondok, tipikus menzamódra készítették, hidegen, sok vízzel.

Na, mindegy, összefoglalva a fentiek miatt (is) lassacskán Boris is finnyáskodni kezdett. Próbáltam jó szóval, veszekedéssel, mindennel, de hiába. Úgyhogy én arra az álláspontra helyezkedtem, hogy le van szarva, majd eszik, ha akar, fejlődik, nő, hízik, oly mindegy. Szerencsére alapvetően imádja a gyümölcsöket, zöldségeket, nyersen, főzve, salátában, párolva, sütve, úgyhogy vitaminhoz jut rendesen. A hús is nagy liebling, a fehérje miatt sem kell aggódni.
Az meg csak idegesítő, hogy elsőre szinte minden kaját megkritizál, lefújjol, de végül megeszi. Az egyetlen dolog, amire figyeltem, hogy az édességet visszafogjam, mert őt rettenetesen eltömíti, ellenben imádja. Így a nassolás csak és kizárólag a hétvégékre korlátozódik, akkor viszont egy főétkezés elfogyasztása után annyit tömhet magába, amennyit bír. Ez összességében kevesebb, mintha egész héten apróbb adagokat fogyasztana. (Ja, cukrot, nyalókát, gumicukrot, szénsavas üdítőt semmilyen körülmények között nem kap - tőlünk.)

Aztán most, hogy az apja évek óta tünetmentes, már bátrabban merünk otthon is főzni, ám közben Bori elszokott ettől a fajta változatosságtól, és berzenkedve figyeli a számára ugyan már ismerős, ám elfeledett kajákat. Ismét próbáltam szép szóval, erővel, megint ellenállásba ütköztem. Végül megegyeztünk abban, hogy választhat két kaját, azt soha nem kell megennie, de minden más esetén minimálisan kóstolnia kell (bevenni a szájába, megrágni, aztán max. kiköpi). Ez a két kaja a gomba és a máj lett. Spenótot meg ritkán csinálok, mert tudom, hogy a párom és Bori nincs annyira oda érte, csak ééééén.

Na, mindegy. A héten valahogy szóba került a dolog, és mondtam, hogy fogok gombát csinálni, mert megromlik a hűtőben. Nála meg most Mamma Mia őrület van, amit én baromi nehezen viselek. Ő vetette fel, hogy ha megeszi, megkóstolja a gombát, hajlandó vagyok-e kivenni a filmet neki a tékából. Mondtam, hogy oké.

Tegnap megcsináltam a gombapaprikást (Bori a rántott gombát preferálta volna, de azt tudom, hogy "szereti", ezt viszont az utóbbi években sosem volt hajlandó megkóstolni sem), és kitettem neki 3 szem gombát. Elkezdtünk enni, láttam, hogy ő csak piszkálja. Kérdeztem, hogy mi a baj, azt mondta, hogy fél, hogy nem fog ízleni. Mondtam, hogy maximum kiköpi.

Végül én adtam a szájába az első falatot, másik kezemben egy zsebkendőt tartva. Rágott rajta kettőt, aztán az előre magába programozott undornak megfelelően öklendezni kezdett, mire tartottam a zsepit, ő meg kiköpte. Agyondicsértem, hogy ez minő bátorságra vall, ez igen, micsoda büszkeség nekem, mint anyának, hogy hajlandó szembeszállni a félelmeivel. Elmosolyodott. Mondtam neki, hogy a következő lépés az lenne, hogy bent tartja, megrágja és még ízlelgeti egy picit, mielőtt kiköpi. Ha kész rá. Mondta, hogy jó. Ja, még megjegyezte, hogy rágógumi állagú, ezen jót röhögtünk, micsoda találmány lenne a gomba ízű rágó.
Jött a második falat. Bevette, megrágta rendesen, öklendezés nem volt. De lenyelni még nem merte. Viszont miután kiköpte, azt mondta, hogy FINOM!
Mondtam neki, hogy deremek, akkor utolsó lépésként próbálja meg lenyelni. A harmadik darabot ketté kellett vágnom, de végül mindkét falatot már önállóan belapátolta. Majd még hozhattam egy szemet és azt is megette. És oltári büszke volt magára!
Végül le is osztályozta a kaját, mint a hülyecelebek a tévében, 4-est adott rá.:)
Aztán felhívtuk apát a melóhelyén, hogy elújságolhassa, micsoda hős volt!
Lefekvéskor pedig ismét megállapítottuk, hogy biza a menzakaja klasszisokkal szarabb, mint ahogy otthon főzünk.:)
dia
Budapest
 
 
 


Ákosbenianya! Nagyon ügyes voltál reggel a figyelemelterelő hadművelettel!

Csöre! Én most már mindig csak annyit kérek, hogy kóstolja meg. Addig nem mondhatja, hogy nem szereti, míg nem ismeri az ízét. Fújjolni meg ne, mert azt nagyon rühellem...

Bori kedvencei: borsófőzelék, hús, hús, hús, túrós tészta, spagetti, krumplifőzelék, lencse és sárgaborsó, cézársaláta, juhtúró, bableves csülökkel vagy kolbásszal, rakott krumpli, gyümölcsök, zöldbabfőzelék, tarhonya, húsleves, grillezett husik natúr salátákkal, hortobágyi húsos palacsinta, meg mindenféle palacsinta, sóska, sólett és csilis bab, szalonna és töpörtyű.:)
dia
Budapest
 
 
 


Hú, Dia, Bori nagyon hasonlóan működött az első években, mint Zaza :D Azt hittem, Zazán kívül ilyen gyerek nincs :D ő is 10 hónapig csak szopi, utána bármi :) igaz, hogy most is gyakorlatilag bármi, hacsak nincs dilije, mert akkor az akármi sem jó neki...
Egyébként mind a ketten ovis koruk óta menzakaján élnek. Annyira nem katasztrófális az itteni, egy időben én is hordtam magamnak. A terhességi cukrom miatt leszoktam róla, de most visszaszokok, ha Sacit akkora távolságra ki lehet vinni.
A kóstolással próbálkoztam, sajnos nem mindig hajlandó Mesi, és ha igen, akkor is tele van előítélettel :(
Nem is értem ezt a szalonna evést. Ezek sezrint Bori is szereti. Lehet, van benne valami, amire szüksége van a szervezetüknek.
A listád alapján Bori sokkal kevésbé válogatós, mint Mesi :) Nálunk a főzelék, leves kihúzva :? (kivéve a sárga húsleves husija + pici lé).

Jaja, és persze mennek a drukkok a többi 3 kajához :) kéretik az átütő eredményekről beszámolni :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Dia!!!Nagyon vagány a lányod és nagyon törpösen vetted rá a kóstolásra!!!!!

Végre, olyan jó beszélgetni olyanokkal,akik felelősséggel etetik a kölkeiket, már az agyamra megy, hogy kinzónak tartanak, mert sem kólát,sem hambit,sem nyalókát,de még cukorkát és csokit sem adok a gyereknek, csak csoki alkalmakkor,hétvégén, nyalóka meg május 1-én. Saját sütésűkenyeret visz csirákkal uzsira, de Blani mindent megeszik. -nem válogat. Kedvence az apa gyúrta pizza és a lazagne,spagetti.
BEni meg dupla öröm,zabál mindent amit lát, hagymát, krumplit, karfiot nyersen,húst,csontot,porcogót, zöldséget stb. BEni érdekes módon a husilevesben a májat kiköpi!!!!Rábizom az ösztöneire,mivel jó evő,3 tányér az ebédadagja.
Sajnos a bölcsiben a rossz evők anyái viszik be a csipszet, ropit,halacskás kekszet, hiábaa van gyümölcsnap-azzal jött haza a gyerek hogy kéjek csiiipet!!!!!Kiakadtam!!!!!
Itthon csak ártézi vizet iszunk, csak azt lát a gyerek, ezért én a szülinapokon és szilveszterkor engedem a kólát.Persze Beninek semmit,de ő annyira nem is iszik mást,hogy még a gyümlevet sem issza meg,szomjas lesz tőle.

Hurrá,anyák akik 2 éven túl szoptattak!!!!!(..nak)Csiipem!

Elgondolkodtam a 2,5 év szopi utáni krónikus mandulagyuszin!!!!Ez most az én bajom is,hiába szopizott sokáig, étkezik tartósitószermenetsen, egészségesen, 4 nap bölcsi után most megint beteg. Múlt héten is itthon volt.
Ez megy augusztus óta!!!!!!!Ki vagyok akadva!!!!!Volt bronho-vaxom kúra,mennek a vitaminok,gyógyteák stb. Mégis minent bekap!!!!!

Blani meg nem betegszikle,ő 2 évig szopott,deő ennyit nem volt beteg kicsinek.PEdig kék szem, szőke haj, fehér bőr-alkatilag lehetne. :roll:

Csöre!!!De jó,hogy kivártatok Zazánál!!!!!!!!Mindig a középsőnek a legnehezebb aszondják. Most mársinen lesz a dolog!!!!!!!Anno Mesit hogy vislete meg Zaza érkezése? Bár ez a majd 7 év most más.És ugye ő pasi. Mig Blani imádta a kicsit, egy fiú mindig máshogyan fogadja.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!
Érdeklódve olvasom az eszmecserét, jobbára rídonli üzemmódban. :oops:

Szopi és betegségek: én mindkét gyerekemet sokáig szoptattam: Lilit 25 hónapig, Andrissal múlt héten hagytuk abba=39 hónap). Úgy, ahogy a nagykönyvben megvan írva.
Mégis mindketten rendkívül rosszul tolerálják a közösségi vírusokat - bacikat. Azaz az oviban folyton betegek. (Lili a sulit sokkal jobban veszi.)
Pedig arra készültem, hogy na akkor ezt majd elkerülhetjük.
Szerintem a szopi javít a dolgon, enélkül lehet, hogy még roszabbl enne. De gyökeresen nem változtat, legalábbis nálunk ez a helyzet. Lili ráadásul allergiás is. Ezért is szoptattam annyi ideig, hogy ezt elkerüljük, mert a családi terheltség miatt számítani lehetett rá. Hát a géneket nem lehet becsapni...

Nemevés: Lili kis korában a hajamat téptem annyira elutasította az ételt. Ma már szeret enni, különösen az én főztömet :D :D :D :oops: :oops:
Szerencsére nálunk a menzakaja is nagyon jó és változatos.

Dia!
Ügyes voltál a gombával. Lili a kiköpésnél állt volna meg...

Ákosbenianya!
Érdeklődve várom, hogy mi a válasz Dia kérdésére (foglalkozás).
Illetve sejtem, csak azt nem tudom, hol :roll: 8)
Én nem vagyok ennyire szigorú a kajákat illetően. Viszont lehetőség szerint próbálok mindent magam csinálni, mint készen venni, talán ez is a biztonságnak egy foka.
A kekszikézéstől és társaitól én is rosszul vagyok.
Hambizni se szoktunk (csak ha semmi más elérhető nincs, azaz kábé egyszer volt ilyen). Lilit időnként elhívják Mekibe szülinapra.
Akkor mondja is:
-Melyik is az?Ja ahol az a rosszízű szendvics van! :lol: Úgyhogy nem kell attól félnem, hogy mit töm ott magába :lol: :lol:


Kérdés: Nálatok van osztályzás?

ayse
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: