Új privát üzeneted érkezett!

Angel!

Minden érdekel. Akár priviben, akár bárhogy!
Én jógáztam és terhes-aerobicoztam tavaly. 39. étig bírtam. Akkor szültem ugyanis... :-)
Vendég
 


pankimanki: privi elment.....remelem :P
Vendég
 


Üdv minden kismamának!Most néztem utánna a papírjaimban,nekem Domika a 20 héten mozdult meg.De szerintem ezt is embere válogatja.Lehet hogy mivel ő volt az első baba nem is tudtam milyen az a magzatmozgás.ANGEL:az előző terhességem idején egy gyárban dolgoztam,és ónnal forrrasztottunk.Hiába volt elszívóberendezés,azért csak belélegeztük a füstöt,és ez nem tenne jót a babának,így automatice táppénz járt.Meg hát mint írtam korábban 5 hetes terhesen bevéreztem,kórházba kellett mennem.A doktornő megtiltotta az emelgetést,kerékpározást,tornázást,sőt képzeld még a házaséletet is egy ideig.Na de nem fogadtam szót,akkor még tárcsás mosógépem volt külön centrifugával,és ezek maguktól nem mentek be a fürdőbe.Nyár volt,a kiskertet kapálni kellett,meg hát egy háziasszonynak vannak dolgai amiket meg kell csinálni.Így aztán 5hónapos terhesen még mindíg vérezgettem.A doktornő megkérdezte akarom e a babát vagy nem?Mert ha igen akkor innentől vagy nyugton maradok otthon pihenek,vagy befektet a kórházba és ott garantált hogy nyugton leszek.Szóval inkább kíméltem itthon magam,És 4hónap múlva megszületett Domika.Ennél a babánál meg már az előzmények miatt is lettem kiírva.DE te is vigyázz magadra,ne nagyon emeljél nagy súlyokat,ne hogy bajotok legyen.Rendesek a kolegáid hogy segítenek a munkádban.Dunyi minden gyerek másképp éli meg a kistesó érkezését,van aki szeretne,van aki kevésbé.De szerintem ha oda figyelsz hogy a kislányod se érezze magát kirekesztettnek,sőt bevonod a baba körüli dolgokba ,szerintem nem lesz semmi gond velük.Dominik maga kérte már régtől a kistesót,de csak most jött el az ideje hogy legyen.Képzeld még karácsonyra is azt kért.Kiabált a gólyának hogy hozzon neki kisbabát!És talán nincs is annál szebb dolog ha tudjuk teljesíteni a gyermekünk kívánságát.Ne aggódj minden rendben lesz!!Puszi mindenkinek! :wink:

KépKép
henka76
 
 

 
 

Dunyi kicsit be lettél szorítva ,de azért remélem észre veszed hozzád írt soraim!
Szia Heni!

KépKép
henka76
 
 


Heni: Igerem vigyazok es ovatos leszek :D
Hidd el en is szivesen nem dolgoznek, de hat itt nem tehetem meg. Ha nem dolgozom, nincs penz sem, valamibol meg elni kell, es tartalekra is szuksegunk lesz, hiszen ha tavasszal hazamegyunk se munka, se jovedelem, semmi, sot meg egy lakasvasarlas is elottunk van...meg az sincs :) Lesz mit intezni az biztos.
Pedig milyen szivesen koborolnek egesz nap, meg pihennek a tengerparton :lol: Csak meditalnek es magamba szivnam a taj szepseget, hogy ne felejtsem el soha....azert hianyozni fog ez a hely....de mar alig varom, hogy hazamenjunk.

De most maris pattanok a bicajomra....persze csak ovatosan :lol: ....es irany a melo.....midenkinek tovabbi szep napot.
Vendég
 


Heni!
Persze, észrevettem, köszi, hogy írtál. :roll: :)
Köszi a nyugtatást is, tudom, hogy nem lesz semmi gond velük, meg be kell vonni a kislánykámat, stb. Szerintem most van abban a korszakban, hogy féltékeny mindenkire, persze, hogy nem tetszik neki a változás. És megérzi, ebben biztos vagyok. Végül is arra való ez a 9 hónap, hogy felkészítsük, felkészüljünk rá. Valahol azt olvastam erről a testvér dologról, és tényleg van benne valami: "Képzeljük el, hogy hazahoz a férjünk egy másik nőt, és közli velünk, ezentúl ő is velünk fog lakni, őt is ugyanúgy szereti mint minket, és elvárja, hogy mi is ugyanúgy szeressük" valami hasonlót érez minden gyerek, mint mi éreznénk.
Örülök, hogy a kisfiad ennyire szeretné már a tesót, biztos így még csodálatosabb lesz az egész várandósság.
A hasfájás nekem is előfordult még amikor a kislánykámmal voltam állapotos, sőt, mondhatnám végig, az egész terhesség alatt olyan érzésem volt, mintha mindjárt megjönne. Aztán a 25. héten elkezdtem vérezgetni, 2 hét kórház, szigorú fekvés utána végig. Szerencsére kihúztuk a 37. hétig.
Persze közrejátszott, hogy én sem vagyok az az elülős fajta, pörögtem ezerrel, aztán ez lett a vége. Úgyhogy tessék pihenni!
Engem most az aggaszt inkább, hogy semmi jelet nem érzek magamon a cicifájáson kívül. Sem fáradság, sem émelygés, semmi.
Na, dugulok
Évi

Kép

Kép
dunyi
 
 


Miért nem jön be rendesen a vonalzóm???????

Kép

Kép
dunyi
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék hozzátok. Nekem van egy 16 hónapos kisfiam, Roli. Most pedig a 8. héten járunk a kistesóval. Június 24-re vagyok kiírva. A hányás és a hányinger sajnos engem is utolért. Rolival abszolút semmi bajom nem volt, csak nagyon fáradt voltam.

Kép
szly27
 
 


Dunyi
Mikor megcsinálod a vonalzót (vonalzó létrehozása feliratra katt), kijön két kódsor. A másodikat (PHBB) kell a profilban az aláíráshoz bemásolni!
Vendég
 


Köszi!!!!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops:

Kép

Kép
dunyi
 
 


Sziasztok!
ajda!
köszönöm szépen a segítséget vonalzó ügyileg,de már megint kiderült,nekem a Lúzer FC-ben a helyem :oops:
Kód bemásolba,bbcode bekapcsolva,aláírás csatolva és semmi,reménytelen eset vagyok,mi!?
Üdv az újaknak! :-) Lassan felpörögnek itt az események!
amúgy az előző terhességemnél az elejétő táppénzen voltam,de ez ugye nem jelenti,hogy az ember nem csinál semmi...
Szülés előtt 3 héttel pl. annyira begörcsöltem,hogy egy órát ültem egy székben mert nem tudtam megmozdulni,azt hittem megszülök!
Most meg ugye van egy 14 hónapos ördögfiókám,akit cipelni kell,vagy épp futkározni utána..nem egyszerű,de fel a fejjel :-)))
Szly!
mi akkor ezek szerint nagyjából egy cipőben utazunk gyerekek korát illetően!
Az indiszkrét kérdés tőletek,hogy hány évesek vagytok és hogy terveztétek-e a babát,mit szeretnétek,meg esetleg nevek???
Én 24 éves vagyok,az első törpét terveztük,ezt a babót picit későbbre.egy kistökös után lányt szeretnénk,de azért fiú név is van a tarsolyban ..egyenlőre Mira a befutó,ha meg fiú akkor Noel (csak el nem annyira jön be a férjemnek)
Na nem untatlak titeket tovább!Vigyázzatok magatokre!
Üdv!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


...erre meg itt van a vonalzó... :D

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!
Szly! Üdv, gyere gyakran, ha enged a picúrod!
Patrícia! A kislánykámat is így hívják! Nem lehetett semmi az a görcs!
Hát én már nem vagyok mai csirke, júliusban múltam 32. Igen, terveztük a babát, bár nem hittük, hogy elsőre összejön. (na, azért még nem akarom ám elkiabálni, volt a Lucika elött egy sikertelen terhességem, ezért nagyon parázom most is)
Szívem szerint megint kislányt szeretnék, de azért a kisfiút sem hagyjuk ott a kórházban. :lol: Végül is teljesen mindegy. Nálam most éppen a Jázmin a befutó név, vagy a Jusztin. A vezetékneve is J vel kezdődik. Na, de ahogy ismerem magam, ez még hetente változni fog.
Én is rakok fel egy körkérdést: Ti mikor mondjátok el a környezetetekben a nagy hírt? Megvárjátok a bűvös 12. hetet?
Üdv.

Kép

Kép
dunyi
 
 


Dunyi: ami kesik nem mulik :lol: En is tok jol elvoltam es azt hittem minden rosszat meguszok....erre ahogy beleptem a 6 hetbe....szinte napra pontosan kibirhatatlanul fajnak a melleim. Par napja szinten napra pontosan ahogy a kov. hetbe leptem jottek a reggeli hanyingerek....szerencsere nem tul eros, de elment az etvagyam es egesz nap kellemetlenul emelygek.....kivancsian varom mi jon a kov. heten. :lol:

Ugy latom itt a legtobb emberkenek mar a masodik baby erkezik. Nekem meg semmilyen tapasztalatom nincs, nem voltam meg egyszer sem terhes.....igy majdnem 31 evesen adatott meg, hogy elerkezett ez a pillanat is :oops:
Neven meg nem nagyon gondolkodtunk a parom szerint raerunk meg ezzel....persze en lanyt szeretnek, o fiut....es ugy erzem nem konnyen fogunk kozos nevezore jutni nevadast illetoen....o valamilyen atlagos, hagyomanyos nevet szeretne en ennel kicsit batrabb es fantaziadusabb lennek :lol:

En annyira izgatott voltam es vagyok, hogy nem tudtam magamban tartani a nagy hirt....mar tudja szinte minden szamunkra fontos ember, baratok, csalad es a munkahelyen is nyilt titok mar. Nem vagyok babonas....persze nyugodtabb leszek sokkal ha atlepjuk a buvos 12-t
Vendég
 


Sziasztok!

Patrícia:Én 31 éves vagyok,Domi már 6 éves.Lesz egy kis külömbség a két gyerkőc között,de szerintem így lesz jó.A neveket illetően he kislány érkezik:FANNI lesz,ha kisfiú nekem a Márk tetszik,bár ezen még nem gondolkodtam el.Mert nagyon kislányt szeretnénk.Domi is így hívja a tesót ,bár még nem mondtuk el neki,hogy útban van.
Dunyi:Én nem várom meg a 12.hetet,majd talán a jövő héten elmondjuk minden családtagnak.Mivel mi falun lakunk,gyorsan terjednek a hírek,és jobb lesz ha első kézből tudja meg a rokonság,baráti kör.Én is vagyok úgy hogy nem érzek semmi terhes jelet,Máskor meg az összes jelentkezik rajtam.A barátnőm kérdezte hogy jobb lenne ha folyton rókákkal küzdenék?Persze hogy nem.Na de majd ha már mozogni fog,tudni fogjuk hogy bizony ott van ő,a pocakunkban.Bár már ott tartanánk!!! :wink:
Szly27:Üdv!Körünkben.Olyan jó hogy már ilyen sokan vagyunk.

KépKép
henka76
 
 


Sziasztok!

Patrícia! Én nov. 18-án leszek 27 éves. Mindkét babát terveztük. Bár Rolinál nem voltam annyira rákkattanva a témára mint most. Akkoriban még a munkahelyemen nem voltam kinevezve és tartottam kicsit attól hogy a terhesség miatt nem is fognak, de szerencsére pont amiatt is kineveztek. A mostani babánál meg már majdnem kicsúsztunk az időből, mert mindenképpen bele akartam férni a két év korkülönbségbe. De szerencsére az utolsó hónapban össze is jött.

Mi is inkább kislányt szeretnénk, mivel már van egy kis fickónk. Roli Kyra lett volna ha lány lett volna. De most már nem vagyunk biztosak hogy maradunk a Kyránál. Majd meglátjuk. A fiú név már korábban is nehéz volt. Úgyhogy most még ötletünk sincs. De van még idő. Meg közben hátha megtudjuk hogy mi lesz.

Nálunk is elég hamar megtudta mindenki, hogy baba lesz. 5 hetes voltam. Én sem vagyok babonás, de már szeretnék a 12. hét környékén járni.

Kép
szly27
 
 


Most éppen egy nagyon rossz hírt hallottam. Az egyik ismerősöm a 28. héten jár és most derült ki, hogy a babának nincs agya. Csak egy folt látszik az ultrahangon. Nem engedik neki, hogy most azonnal megszülje, végig kell csinálnia a 40 hetet. Ha megszületik lehet hogy életben marad, de maradandó károsodásokkal.

Szóval én nagyon nagy szerencsének tartom ha valakinek egészséges gyereke születik. Ha ilyet hallok mindig nézegetem a kisfiamat és nagyon örülök neki hogy nincs semmi baja.

Szóval most jobban izgulok a babáért mint az első terhességemnél, meg már azt is tudom mi vár rám.
De biztosan minden rendben lesz.
Most azért úgy gondolom, ha ezzel a terhességgel minden rendben lesz nem vállalunk több gyereket.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Úgy emlékszem, már írtam ide én is , de lehet, hogy csak olvasgattam.
17-én múltam 29 éves. Van már egy gyönyörű kisfiam akit úgyan úgy terveztünk mint most a kistesót. Olivér 5 hónap próbálkozás után fogant, a picúrkám pedig 6 hónap "hancúr után" :D . Mind a két gyerköcöt nagyon vártuk és most is úgyanolyan boldogok vagyunk mint Olivérnél.

Nekem az aktuális mensit követő nap volt egy véres, de inkább barnás pöttyöm, majd 3x barnás valamim volt. Majd egy héttel később ismét volt egy hasonló foltom. Azért aggaszt ez nagyon, mert Olivérnél nem tapasztaltam ilyesmit. Tudom, hogy minden terhesség más, de azért aggaszt. TUDOM, GHOGY MINDEN RENDBEN VAN ÉS RENDBEN IS LESZ, de nagyon aggodós vagyok. Bocsi, hogy egy kicsit kitárulkoztam, de ggondoltam megoszthatom veletek mindezt.
Hétfőn megyek uh-ra, eddig nem sikerült eljutnom. Már nagyon várom, mert hiába tudom, hogy itt van velünk a picuri, azért látni is szeretném már!
Nekem is időnként megszünnek a tüneteim, de aztán újra jelzik, hogy még nem tünnek el teljesen.
Én is nagyon várom, hogy túl legyek a 12 héten. Én már sokmindenkinek elmondtam csak éppen a családnak nem. Nekik akkor fogom, ha a kezemben van az uh kép. valahogy most nem sürgetem, hogy megtudják, szeretném egy kicsit megtartani magunknak az örömünket. De nemsokára mindenki tudni fogja.

Kérdést teszek fel én is. Most úgy gondoltam, hogy csak a szülés után szeretném megtudni, hogy kisfiú e vagy kislány, hogy kipróbáljam milyen érzés akkor megtudni, mint egy meglepit. Mi a véleményetek erről?

Ja, ha megkérdezik mit szeretnék fiút e, vagy lányt én csak azt tudom válaszolni, hogy egészségeset! A mai világban ezt tartom a legfontosabbnak.

Bocsi, hogy sok voltam!

Jó pocaknövesztést mindenkinek. :D

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


En mar alig varom hogy tudjam fiu e vagy lany....nem birnam ki a vegeig, plane ugy nem hogy mindenki tudja...az orvos az asszisztens....csak en nem.

Ma megvettem eletem elso kismama nadragjat :lol: Egy elegansabb fekete vekony nadrag. Nagyon fura erzes volt az aruhaz kismama reszlegen bongeszni....kicsit feltem valaki megszol, hogy rossz helyen jarok a lapos hasammal :lol: de hat akcio volt es elorelatoan ki is hasznaltam az alkalmat :P

Pamkimanki: Merre jarsz? Remelem nem ilyesztettelek nagyon el a negativ levelemmel...vannak azert jo oldalai is a tengeren tuli eletnek.
Vendég
 


Sziasztok!
Szakad a HÓ!
Lucikámmal le is kellett rohanni apának, csodálják a ház elött a hatalmas pelyheket, itt hallom, sikongat az örömtől.
Üdv, Titanilla!
Gratula a pocaklakóhoz!
Ne izgulj, Lucikánál nálam is voltak az elején barnázgatások. A dokim akkor azt mondta, "tisztulok" Azért kaptam egy kis hormon rásegítést akkor, megtartó kezelésként, de csak az előzményeim miatt.
Mi is eljátszottunk a gondolattal, hogy csak szülés után tudjuk meg a nemét a babócánknak, de ismerem magunkat, úgysem bírnánk ki!
Angel!
Kismama nadrág :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
dunyi
 
 


Sly!
Szörnyű ilyet hallani!Ilyenkor tényleg csak azt mondhatja az ember,mindegy csak egészséges legyen!
Dunyi!
Nálunk még nem tudja a család,csak a férjem egy barátja véletlenül,mert pont nálunk volt mikor a tesztet csináltam :-) Ja,meg mondtam a sógornőmnek is!A szüleim jövő hét végén jönnek hozzánk,ők akkor tudják meg,de nekik valmi frappáns módon szándékozom elárulni!!!
szia Titanilla!Üdv itt,örülök,hogy egyre bővül a csapat!
Szerintem az tök izgi dolog,ha valaki kibírja a végéig,hogy nem kérdez rá a baba nemére,de én olyan kiváncsi vagyok,hogy már alig várom hogy tudjam.Márkkal 14 hetet sem töltöttem be,mikor a doki mutatta:
-Látja,ez itt a fütyije! :roll:
Mondjuk meg sem kérdezte,hogy szeretném-e tudni,de ráhibázott!
Nekem az előző terességemnél semmi tünet,semmi rosszullét,most meg már túl vagyok egy rókázáson,állandóan éhes vagyok és kívánok valami,és nem tudok kényelmesen feküdni..mi lesz még ha pocakom is lesz!? :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Szióka!Itt is szakad a hó.Akisfiam már menne szánkózni.Most vagyunk túl az ebéden.Ebéd után meg egy kis szundi-bundi.Már mint apának és fiának,mert én nem tudok aludni.Valahogy sajnálom rá az időt.Inkább írok nektek. :roll: Akkor holnap fogom bejelenteni a főnöknek a jó hírt.Holnaptól betegállományban leszek.kíváncsian várom a reakcióját,mit fog hozzá szólni!Biztos nem fog örülni,mivel akart küldeni több boltba helyettesíteni,hogy ki tudja adni a többiek szabadságát.Képzeljétek,ősszel megtudtam hogy az egyik munkatársunkat el akarja küldeni,de felajánlotta neki hogy ha elválalja az én feladatomat akkor engem küld el helyette.Aranyos ugye???De a koleganőm nem vállalta azóta is beteg-ben van.Na dolgozzak egy olyan légkörben ahonnan kifelé álla rudam.Gondolom azért küldene engem el,mert a másiknak végkielégítés járna egy komoly összeg.Engem meg 1,5 éve vett fel a munkanélküliből.Hát úgy gondolom az ilyet nem kell sajnálnom.Ahogy hidegre fordult az idő a fűtetlen boltban dolgoztam nagykabátban,nem volt képes szerelőt küldeni.Fel is fáztam rendesen.pedig akkor még én sem tudtam a kicsiről.Mondtam is neki hogy már véres volt a vizeletem,de semmit nem szólt rá.Szóval egy ilyen főnök nem fog hiányozni.Csak a többieket sajnálom mert nem tudnak szabira menni.Ők meg azt mondták ne törődjek semmivel csak magammal.

Kérdés:nektek nincs olyan érzésetek minta folydogálna valami alul?Engem idegesít,olyan mintha meg akarna jönni.De ez sem állandó érzés csak néha.

KépKép
henka76
 
 


Sziasztok!

Köszi a meleg fogadtatást naggyon jól esett! :D :D :D

henka76: Ne legyen egy percig sem lelkiismeretfurdalásod. Az ilyen ember nem is ember!!!! :twisted:
Hogy lehet valaki ilyen, még ha nem lennél állapotos akkor sem lenne szabad így viselkednie senkivel. Tudom, hogy még nem tudja, de akkor is. :twisted: :twisted: :twisted:
Neked fel a fejjel, csak a babára koncentrálj és a kisfiadra! :D :D
Most ők a legfontosabbak, na meg a férjed. :D
Én is érzek folydogálást és nálam néha színe is van amit nem tudok megállapítani, hogy barna, rózsaszín, vagy enyhén piros e. Holnap megyek uh-ra és felhívtam a dokimat, hogy ma észrevettem ezt a valamilyen színű nyálkát és hogy van e mód vizsgálatra is. Mondta, hogy természetesen megvizsgál és ha szükséges akkor ír fel gyógyszert. Nagyon aggodom, bár nem fáj a hasam csak nagyon fáradt vagyok. Olivérnél semmi ilyesmi nem volt. Csak a bő hüvelyváladék ami természetes ilyenkor.


Hát lehet, hogy én sem fogom kibírni a terhesség végéig, hogy megtudjam, fiú e vagy lány. Olivérnél a 32 héten tudta csak megállapítani a doki. Szinte már ki is várhattuk volna a szülést. :D :D :D

Talán azért nem mondtam még meg a családnak a nagy hírt, mert ezek a barnázások aggasztanak és szeretném, ha a doki azt mondaná, hogy minden rendben, meg szeretném már végre látni az uh-n.

Bocsi, hogy hosszúra sikeredtem!

Mindenkinek jó éjszakát és jó pocaknövesztést! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok

Henka: Ha megteheted egy szemernyi ketseged se legyen afelol, hogy tappenzre menj....semmi nem olyan fontos most mint a baba es a csalad. Sot ahogy kiir az orvos ra se gondolj a munkahelyre....felejtsd el es elvezd az otthoni nyugalmat :lol: Erdekes en pont ellenkezoleg voltam....en nem erzek bovebb huvelyvaladekot, sot inkabb mondjuk ugy kiszaradtam :oops:

En inkabb a mellfajdalomtol szenvedek de nagyon. Abszolut nincs nagy....szerencsere....sot.....(fogamzasgatlo mellett B volt, miota nem szedem es rendszeresen sportolok A lett) de mintha kovekkel raktak volna tele...leveszem a melltartot este es erzem hogy huzodik faj es sulyos lett...
Belegondoltam azoknak a helyzetebe akik eleve nagy mellel rendelkeznek.....haaaaaat.....brrrrr......nem irigylem most oket :lol:
Ez igy lesz a vegeig? Van valami trukk, amivel kicsit konnyebbe teheto ez az erzes?


Turelmes varakozast es nyugodt napokat mindenkinek!
Vendég
 


Titanilla: sok szerencset a holnapi (vagyis otthon mar mai) vizsgalathoz. Ird meg majd legyszi mit mondott az orvos es mit lattatok. Mi pont egyidosek vagyunk :)
En nagyon nem vagyok megelegedve az itteni orvosi vizsgalattal... nem kerdeznek es nem mondanak semmit sem. Nincs vedono sem .....szoval elso terhesseghez meltoan aggodom, es iszonyu informacio ehsegem van. Raadasul itt se baratok senki akivel tudnek ilyen dolgokrol beszelni :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem a hétvégém nagyon szoros volt. Pénteken baba mama klubbot tartottam a munkatársaimnak. Jöttek 5- en a babáikkal. A gyerekek 4 hónapostól 21 hónaposak voltak. 5+1 az enyém. Nem volt semmi. Nagyon édesek voltak. Csupán bokáig jártunk a morzsában.

Szombaton tartottam a névnapomat és a szülinapomat a családnak. Sajna szombaton csak a fél társaság ért rá, úgyhogy vasárnap kezdtük az egészet elölről.

Most itt ülök a gép előtt, a lakás szalad. De addig hozzá sem kezdek míg Rolit le nem rakom aludni.

Én 17 hetes voltam amikor megtudtuk Roli nemét. Most is szeretném minél hamarabb megtudni. Szerintem sokkal könnyebb lesz a névválasztás. Gondolkodtunk már rajta, de fiúnevet abszolút nem tudunk. Lány még csak csak lenne. Na de van még rá idő.

Kép
szly27
 
 


Hali!Angel.Na akkor engem nem irigyelhetsz mert akkorák a melleim hogy nem férnének rá a képernyőre. :lol: Bár elég nagy darab csaj vagyok, de most mit csináljak ha nem tudok lefogyni.Úgyhogy ez a baba várás jó 6 hónapos korig nem is fog látszani.Nem szeretnék hízni még erre a nagy súlyra. Majd odafigyelek.Ma voltam a védőnőnél magas volt a vérnyomásom.A körzeti doki azt mondta méregessem itthon és ha legközelebb is magas lesz írunk rá gyógyszert.Most meg várom a főnököt.Már telefonáltam neki hogy álljon meg ha jön erre.Majd megírom a reakcióját.Na szióka!

KépKép
henka76
 
 


Titanilla!Neked is köszönöm a bíztatást.Aranyos vagy.Te is Angel!!Olyan jó hogy tudunk az aggályainkal egymáshoz fordulni,Kérdéseinkre választ kapni,ha meg csak egy kis bíztatás kell az is akad.!!!Vigyázzatok magatokra! :)

KépKép
henka76
 
 


Sziasztok!
Henka! Mi volt a főnököd reakciója? Hogy lehet ilyen valaki? Na de én hiszek benne, ezt kapja vissza! Ne is foglalkozz vele, usgyi táppénzre, aztán csináljon, amit akar. Csak a picivel törődj!
Angel!
Nekem még az A is nagy! Mégis, leírtad a tüneteimet, akár én írtam volna. A Lucánál is ez volt, terhesség alatt megnőtt rendesen, szegény apa végre foghatott volna valamit, de nem érhetett hozzá, annyira fájt :oops: szoptatás alatt meg mint 2 görög dinnye. Aztán szépen visszament, most még kisebb, mint elötte, de annyira tud feszülni.
Sajnálom, hogy ilyen nálatok az ellátás. Na, de gyere gyakran, majd eloszlatjuk az aggodalmaidat, meg hátha tudunk egymásnak segíteni!
Szly!
Nagyon-Nagyon boldog születésnapot! És névnapot is, természetesen! A férjecskémnek is szombaton tartottuk, 11. -én lett 30 éves. Fura volt a barátoknak, hogy nem csúszik a bor, de még nem akartam elmondani a jó hírt, még várni akarok egy kicsit, annyira friss a dolog.
Nem lehetett semmi a 6 gyerekkel, de biztos jól sikerült nagyon. Nekem sajnos nincs ilyen babás társaságom, pedig nagyon jó lenne. :cry:
Na, megint hosszúra sikeredtem, Bocsi!
Évi

Kép

Kép
dunyi
 
 


Jaj, bocs! Titanilla! Mi volt a vizsgálaton?

Kép

Kép
dunyi
 
 


Henka!
Fel a fejjel!azt hiszem ettől a munkahelytől még a semmi is jobb,de ha belegondolsz,hogy otthon lehetsz,pihenhetsz a meleg szobában(elvégre most jön a tél,egyre nagyobb esély a felfázásra) ráadásul van egy nagyfiad is,táppénzt is kapsz,meg nem kell elviselned a hülye főnököd (meg valljuk be néha őrült vásárlókat) az már tiszta haszon! :-)
Szly!
Utólag is nagyon boldog névnapot és születésnapot kívánok neked! :D
Mellméret??? :oops:
Én a Törpével S-mérettel kezdtem,most kb XS-es:-( Viszont abszolút nem feszült,egyáltalán nem fájt!És ami a plussz,szoptatás szempontjából pedig mindegy a méret az én Kistökim még mindig szopizik :-)
Ja,a férjem ma lelőtte a poént anyunak telefonban.Közölte vele,hogy kezdjék el inni a 0.33-as Pepsiket,mert kell az üvege anyatejet fagyasztani...
:evil:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ja,még valamit csajok!

Ti észre vettétek hogy "nem frissülnek" a vonalzók???
Meg esetleg ha valaki meg tudná mondani,mik azok az irka-firkák a vonalzóim között??? :oops: Köszi

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Én 32 éves vagyok, az első babánk lesz :lol:
Sarajevoban születtünk a párommal, de a háború idején Németországba költöztünk. Münchenben élünk. A párom informatikus, én orvos vagyok...
Vendég
 


Patricia
Az enyém halad a korral...
Milyen irka-firka?
Vendég
 


Ajda!

Akkor innen ez a jól tájékozottság,mert orvos vagy!És milyen?
Eltűntettem az irkafirkát,meg megváltoztattam a vonalzót lylipye-osra :-) Így már jó!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patricia
Belgyógyász....
Vendég
 


Lányok köszönöm midenkinek hogy gondolt rám.A főnök nagyon jól fogadta a hírt,még gratulált is.Nem gondoltam volna.Na ezen is túl vagyok.Most már ülhetek itthon nyugodtan a meleg szobában.Mint ahogy Patricia írta.Többet foglalkozhatok a fiammal is.Ha minden igaz jövőre megy első osztályba.

Patricia:egyébként nagyon jól eltaláltad a vevőkkel kapcsolatban,mert nagyon sok türelem kell hozzájuk.Csak nem te is ezen a területen dolgozol?Dolgoztál?November elején volt egy olyan szitu a boltban,hogy egy részeg disznó bejött és követelte a panaszkönyvet,mert nem akartam kiszolgálni itallal.mivel már totál részeg volt.Orditott,majdnem megakart ütni,még jó hogy a pult elválasztott tőle.Ordítottam én is hogy ha nem megy ki a boltból hívom a rendőrséget.Na erre nagynehezen kiment.Ez a pasi már börtönben is volt.Gondolhatod hogy féltem kimenni az utcára zárórakor.Már sötét is volt meghát mint mondtam egyedül vagyok a boltban .Semmi segítségem nem lett volna.Na de ennek a stressznek is vége!!! :lol: Szióka!!!

Még egyszer köszi a drukkolást!AZ ERŐ VELEM VOLT! :D

KépKép
henka76
 
 


Adja_t:azt mondta a védőnő magas a vérnyomásom.160/100 volt de lehet csak ideges voltam,Itthon mértem az előbb 130/68 volt.A doki mondta hogy méregessem a héten és ha magasak az értékek ír gyógyszert.Domival a 39.dik héten jelentkezett,azon a napon kellett befeküdnöm amelyik napon megszültem.Lehet hogy már ilyen korán jelentkezik ennél a babánál?És ha szedek majd gyógyszert az rendben tartja?Köszi Heni.

KépKép
henka76
 
 


Henka!
Én a vendéglátásban dolgozom/ dolgoztam!A férjemmel egy vendégházat vezetünk,vagyis végülis csak ő viszi,én itt-ott próbálok besegítni.Korábban dolgoztunk éttermi vendéglátásban,és azért van tapasztalat.Bár én inkább a humoros oldalát fogtam ki!azért az nagyon durva és ijesztő ami veled történt!! :( De! Tudod ezentúl nem kell ezzel foglalkoznod! :-)

Jajj neked most Ajda!
Kérdésáradatot szabadítottál magadra,azzal hogy bevallottad orvos vagy :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Dunyi: Ha mar noni fog a mellem azt hiszem azt en is fogom elvezni...de ez a fajdalom!!!!......
Koszi a biztatast :lol: Biztos lesz mit kerdezzek majd...plane azokra a dolgokra lennek kivancsi, hogy mit mond, csinal a vedono egy egy latogatas alatt....mert mint irtam en leghamarabb ugy 28-30. heten jutok majd el hozza otthon.
Kaphatnek jobb orvosi ellatast is, de mivel nincs biztositasom szep kis osszegeket kellene kiperkalni erte. Csak az uh 200$ es abban nincs semmi mas. Januarban lesz csak vervizsgalatom es tenyesztes az meg plusz 180$ az uh mellett....
Nem bannam mar ha otthon lennenk, nyugodtabb lennek az biztos.

Henka: en is tartok kicsit attol vajon mennyit fogok hizni....nem szeretnek tul sokat. Tanacsolnam, hogy tornazz minden nap egy kicsit legalabb, de mivel magas a vernyomasod az nem biztos hogy jo otlet lenne....de ha odafigyelsz a kajalasra azzal sokat tehetsz magadert, meg a kicsiert is.
En probalok egy heten legalabb 5x mozogni 30 percet....tok erdekes, hogy keptelen vagyok tobbet csinalni, pedig mar vagy egy eve rendszeresen jarok kondizni. Most meg ket sorozat sulyzos gyakorlat utan remegni kezdenek az izmaim, mint regen 4 sorozat utan.
Ti is erzitek, hogy csokkent a fizikai teljesitokepessegetek...pl gyerkoccipeleskor? :lol:

Sly: en is boldog nevnapot es szulinapot kivanok. Nem a legszerencsesebb az ember ha ket unnep igy egybe, vagy kozel esik egymashoz....en mar csak tudom....dec 25.-en szulettem :lol:
Most figyelni is fogok a nevvalasztasnal, hogy meg veletlen se legyen a kozelben az adott nev :P

Ajda: szerintem is te leszel itt a fo info oszto ezentul :lol: Te nem szoktal bepanikolni es ugy erezni, hogy amit anno tanultal bizonyos betegsegekrol rendellenessegekrol az neked most biztos elojon. Nekem is Eu. vegzetsegem van, es hat eleinte mikor fajogatott a hasam egybol azt kepzeltem mehen kivuli terhes lehetek :lol: Maskor meg annyira tudatlannak erzem magam es laikusnak. En 31 leszek nemsoka. Eddig nem akartatok babat, vagy nehezen jott ossze?

Ptricia: nem lehet kellemes mikor lelovik a poent helyetted :lol:
De tudod a jo hir villamkent terjed. Mi is most kaptunk egy telefont hogy "egesz" Miami tudja mar, hogy terhes vagyok. Es hat nem pozitiv visszajelzes erkezett :? De hat ilyenek a kulfoldon elo magyarok....nem tetszik nekik, hogy ha a masik boldog....de nem foglalkozunk vele, mi tudjuk, hogy egyutt akarunk maradni es akartuk, akarjuk is a babat...

Jo kis csapat gyult itt ossze :lol: :lol:
Hosszu lettem, de akartam mindenkinek reagalni....ha valami vagy valaki kimaradt bocsi :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Tényleg jó kis csapat gyűlt össze. Mire végigolvastam a tegnapi írásokat elfelejtettem kinek mit akarok írni.

Sly: Nagyon boldog szüli és névnapot neked! :D

henka76: Most már csak a pihenéssel törödj és a gyerkőcökkel! :D

angel12: Ne törödjetek az irigy rosszindulatú emberekkel, az a fontos, hogy ti mit éreztek. Tőlünk csak jó fogtok kapni! :D
Ja és a védőnő, majd megpróbál mindig okos dolgokat mondani, de a legfontosabb amit a doki mond. Nekem a védőnőm Olivérnél egy csomó hülyeséget mondott és utánna is. Nehéz jó védőnőt kifogni. Sajnos azt nem lehet választani. Szerencsére én tájékozódtam mindenfelől, így nem ért semmi váratlanúl. Nekem Olivérnél is miútán megszületett a babanet-en a csajok segítettek mindenben. Akkor még csak chat-eltem. Nagyon hálás vagyok a babanetnek az egyszer biztos. Persze leginkábgb a mamáknak. :D
A lényeg, hogy járj hozzá, mert kell később az igazolás a gyedhez és az egyszeri anyasági segélyhez vagy mihez.

Most nincs időm visszakeresni, hogy kinek mit akartam írni. Majd később.

Számomra a legfontosabb!: 13,5 mm az embrióm. Csodálatos volt hallani a szívecskéjének a dobogását. Most, hogy láttam az uh-n nagyon megnyugodtam. A doki írt nekem egy vitamint Rutascorbin-t, amit 1 hétig szednem kell napi 3×1-et az elevit mellett.
Mindent rendben talált. 1 hónap múlva megyek legközelebb.

Bocsi mennem kell takarítani, mert aztán megyek Olivérért a bölcsibe. Ma már ott is ebédel. Reggel sír amikor elmegyek, de állítólag utánna megnyukszik. Akkor lennék nyugodt, ha már csinálnának is valamit a ténfergésen kívül.Pl.: rajzolás, gyúrmázás stb..

Na tényleg megyek. Bocsi amnnak akit kihagytam!!! :? :D

Szép napot!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Angel!
Nálam pont ráhibáztál a kérdésre,fizikailag nulla vagyok.Amit főleg akkor érzek,ha a törpét vinni kell az emeletre,ezenkívül gyakran le kell ülnöm,mert kicsit szédelgek is,mióta tudom,hogy baba lesz a takarítógépet is az uram cipeli :lol:
Amúgy,sajnos ez egy magyar mentalitás,hogy nem tudnak az emberek örülni egymás boldogságának "Dögöljön meg a szomszéd tehene is-szindróma" (Persze tisztelet a kivételnek!!!!)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Henka
Vérnyomás... tényleg komolyan kell venni, és kezelni, mert nagy baj lehet belőle...


Angel
Medikusként "estünk át" mindenféle betegségen :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a köszöntéseket.
Patricia: A mellem nekem is nagynak mondható, főleg mióta a kisfiam megszületett. Eredetileg sem volt kicsi, de most még nagyobb maradt. Remélem ez nem fokozódik tovább miután a pici is abbahagyja a szopizást. Viszont az alakja eléggé megváltozott. Annyi a aszerencsém hogy nem nagyon emlékszem arra hogy fájt volna az előző terhességem alatt és most sem (eddig).

Henka: Szerintem is jobb neked otthon. Most a baba a legfontosabb. Nekem is voltak veszélyek a munkahelyemmel kapcsolatban. Én tanító vagyok egy általános iskolában. A kisfiammal június 6-ig dolgoztam és 26-án született meg. Júni 6 után is be kellett mennem, igaz órákat már nem tartottam, de bizonyítványt kellett írni, stb.
Főleg azért izgultam, hogy ne kapjak el semmit a gyerekektől(egyébként mind roma) Pl. a bárányhimlőt, mert az még nem voltam és pont akkoriban voltak betegek a gyerekek. Meg volt az egyik osztályban ahol tanítottam rühes. A tetű általános.

Aztán ott volt a verekedés, és persze valahogy szét kellett választani őket. Egyik alkalommal (már elég nagy pocim volt) befordultam a tanterembe és egy elsős kislány teljes erőből belém rohant. Pont a hasam elé tudtam tartani a kezem, de úgy belémjött, hogy a foga beleállt a kezembe. Véreztünk mind a ketten . Szóval voltak dolgok, de legalább telt az idő.

Most ilyen veszélyek nem fenyegetnek :-) .

Angel: Azért nem volt olyan szörnyű ez a névnap szülinap dolog. Mindig mindenki figyelt rá, hogy mind a kettőre kapjak valamit. De azért karácsonyra nem tenném a gyerekem névnapját.

Szerencsére körülöttünk elég sok baba van. Most kedden is voltunk baba mama klubban. Ezt a város rendezte. Hívtak egy néptánctanárt is és tanított nekünk mondókákat, dalokat meg játékokat. Sokan voltunk. Utána a gyerekek kaptak játékokat játszani. Jó volt, Roli is élvezte, tapsolt, táncolt. Megyünk jövő héten is.

Egy kicsit hosszú lettem, de csak ritkán tudok feljönni Roli miatt.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!
Hát ennyi volt a ebben a topikban a pályafutásom! Reggel voltam Ultrahangon, nem bíztatott a doki. Éreztem én, hogy korai a bejelentkezés. "Szabálytalan alakú petezsák, embionális lény nem látható!" :cry: :cry: Ez van. Most kaptam egy hét haladékot, ha nem lesz semmi, művi úton kell befejezni!
Jó babavárást mindenkinek, segítsétek egymást, biztos jó kis csapat fog összejönni!
Üdv. Dunyi

Kép

Kép
dunyi
 
 


Dunyi !Ne mond már,Most voltál először dokinál?Mikor először voltál látott valamit?Vannak még terhes jeleid?Hányinger ,mellfájdalom stb?Ez nem lehet igaz.le vagyok döbbenve.Nem is tudok mit írni.De ha így is van ne maradj ki a csapatból!Majd összejön egy másik babó.Tudom hogy ez hülyén hangzik,de próbálnálak vigasztalni!!Puszika.Írj!

KépKép
henka76
 
 


Sziasztok!

dunyi: Addig amig nem teljesen biztos ne add fel! Nekem is azt mondta a doki az első vizsgálatkor, hogy nem érzi nagyobbnak a méhem, bár puhább ami terhességre utal és most hétfőn amikor voltam uh-n akkor mondta, hogy ott van és minden rendben!
Nagyon szórítunk neked! Tényleg ne tünj el, mert attól még 2008 nyári babás lehetsz, ha nem lenne igazam.
Nagyon hiányoznál! Tudom rossz olvasgatni az örömteli írásainkat, de azért szeretettel várunk. Egy hét múlva azért légyszi tudasd velünk az eredményt. Nagyon izgulunk érted, szerintem mindenki egyet ért velem! Kitartás!!!

Amúgy én is nulla vagyok fizikaileg. Nagyon szupi, hogy Olivér bölcsis legalább délelött, mert se főzni, se játszani, se takarítani nincs erőm. Amikor hazajövök a bölcsiből reggel, beágyazok kiteregetek meg elötte bevásárolok és esem be az ágyba, hogy 11.30-ig tudjak pihenni. Csak az a rossz, hogy 11.30-kor szinte fáradtabb vagyok mint reggel. Ez megy már 3 napja. Egyre sűrűbben van hányingerem és a boltban sem tudom eldönten mit vegyek magamnak ebédre. A gyömölcsöt mindig kívánom szerencsére.
Mellesleg :D az én mellem Olivérnél nőtt meg, már rögtön az elején, ezért teljesen szét is repedt. Úgy emlékszem, hogy kb.: 1 hónapig hozzá sem lehetett érni aztán jobb lett. Most megint fáj de most nem feszül, mert van elég hely benne. Nem tudom, most megddig fog tartani. :?
Szotatás befejeztével úgy nézett ki, mint egy üres tejeszacskó. :D

Képzeljétek, Olivér , ma reggel már nem is sírt és szépen reggelizett és ebédelt. Annyira jó érzés amikor a nyakamba ugrik és magához szorít amikor megyek érte.

Na megint sok voltam.
Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

dunyi: Addig amig nem teljesen biztos ne add fel! Nekem is azt mondta a doki az első vizsgálatkor, hogy nem érzi nagyobbnak a méhem, bár puhább ami terhességre utal és most hétfőn amikor voltam uh-n akkor mondta, hogy ott van és minden rendben!
Nagyon szórítunk neked! Tényleg ne tünj el, mert attól még 2008 nyári babás lehetsz, ha nem lenne igazam.
Nagyon hiányoznál! Tudom rossz olvasgatni az örömteli írásainkat, de azért szeretettel várunk. Egy hét múlva azért légyszi tudasd velünk az eredményt. Nagyon izgulunk érted, szerintem mindenki egyet ért velem! Kitartás!!!

Amúgy én is nulla vagyok fizikaileg. Nagyon szupi, hogy Olivér bölcsis legalább délelött, mert se főzni, se játszani, se takarítani nincs erőm. Amikor hazajövök a bölcsiből reggel, beágyazok kiteregetek meg elötte bevásárolok és esem be az ágyba, hogy 11.30-ig tudjak pihenni. Csak az a rossz, hogy 11.30-kor szinte fáradtabb vagyok mint reggel. Ez megy már 3 napja. Egyre sűrűbben van hányingerem és a boltban sem tudom eldönten mit vegyek magamnak ebédre. A gyömölcsöt mindig kívánom szerencsére.
Mellesleg :D az én mellem Olivérnél nőtt meg, már rögtön az elején, ezért teljesen szét is repedt. Úgy emlékszem, hogy kb.: 1 hónapig hozzá sem lehetett érni aztán jobb lett. Most megint fáj de most nem feszül, mert van elég hely benne. Nem tudom, most megddig fog tartani. :?
Szotatás befejeztével úgy nézett ki, mint egy üres tejeszacskó. :D

Képzeljétek, Olivér , ma reggel már nem is sírt és szépen reggelizett és ebédelt. Annyira jó érzés amikor a nyakamba ugrik és magához szorít amikor megyek érte.

Na megint sok voltam.
Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok

Dunyi: nagyon sajnalom a dolgot! Csak egy kis "szosszenet" hozza: Ha valami rossz (vagy jo) tortenik velem, mindig arra gondolok, hogy biztos oka van a dolognak! Hiszen mindennek oka van az eletben....gondolj arra, ennek is oka volt....lehet nem lett volna egeszseges es ez egy termeszetes szelekcio....Lehet ez durvan hangzik....de igy van. Tudom, hogy eros vagy es tul teszed rajta magad.....hiszen minden nap erot ad a kislanyod mikor radmosolyog....es halat adhatsz az istennek, hogy az a mosoly mar a tied. Sokaknak egy sem adatik meg!
Azert neha ha lesz kedved nezzel be hozzank :roll:

Titanilla: orommel olvasom, hogy nem vagyok egyedul a gyengeseget illetoen es nalam is egyre rosszabb a hanyinger es az etvagytalansag....soha nem azt ennek ami eppen itthon van, vagy elerheto....sokszor orakig huzzom az evest mert nem esik jol semmi, aztan meg szenvedek a hanyingertol es ehsegtol.

Tegnap olvastam a neten a rak horoszkopu babakrol.....kar volt...nem lettem feldobva :? Nem sok jot irnak rola.....van valakinek esetleg rak jegyben szuletett (vagy ismeros) gyereke ?

Most hogy ilyen rossz dolgok tortentek itt....aggodom...eddig is aggodtam, de ilyenkor persze jobban elojon egy termeszetes onzes.....csak velem/velunk te tortenjen meg ez, vagy hasonlo rossz....meg egy honap es akkor 65%-al csokken a vetelesek szama...persze utana is adodhatnak problemak :cry:

Turelmes varakozas....ennyi amit tehetunk....
Vendég
 


sziasztok!

Szly27:még jó hogy te sem dolgozol,és nem tudnak megharapni a gyerekek. :D Képzeld ha kisfiunk lesz Ádám nak szeretném hívni.Nem nagyon baj ha karácsonyra esik.Az év majdnem minden napján kapnak tőlünk valamit,ezt általánosságban értem.Pl :nem tudok úgy hazajönni sehonnan hogy egy kis csokit vagy joghurtot vagy akármit ne hozzak Dominak.Neki meg mindegy hogy egy drága játékot veszek,vagy egy csomag szinesceruzát,ugyanúgy örül mindennek.Még mindíg nem tud a tesóról,de majd hétvégén.
Ja ,ha kislány lesz nem Ádám lesz,hanam Fanni.Te mit szeretnél?Nevekkel hogy álsz?

KépKép
henka76
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: