Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

vártátok már a sulit???
Mi igen! :D:D:D (bár délutánra egy kicsit már megtört a lelkesedés).

Lilinek augusztusban megvolt a mandulaműtéte. Elég fájdalmas (nekem 20 évesen vették ki, tudom milyen..) volt, most az allergia dúl nálunk. Meg egy köhögés, amit Andris kezdett még a Balatonon, és lassan de biztosan végigtarol mindannyiunkat.

Fú de szeretném, ha ez lenne az utolsó hsz-m betegségekről!!!!

Tanszerek: Nagy örömmel és élvezettel beszereztük az idén is. Szerintem mint mindenben, ebben is a mértékletesség a legjobb. Füzetet be lehet kötni vidám papírokkal is, akkor sokkal olcsóbb, mint a cifrák, viszont a ceruzákra háklis vagyok (rajzoltam régebben), abból csakis nagyon jót....

ayse
 
 


Itt vagyok én is!

KiBorista undorodva várta az iskolát, minden nap kijelentette, hogy márpedig ő aztán többet a fél lábát sem teszi át a küszöbén, nemhogy bemenni táskástul-mindenestül, mit képzelek én, járt már eleget iskolába. Meg hogy elege van abból, hogy mennyit kell tanulni, és hogy még a karácsonyi szünetre is adtak leckét - nem adtak, fiatalkori szenilitásban senyved szegénykém.

Még az sem hatotta meg, hogy tanköteles, és ha nem jár, biza, engem és az apját vesznek elő hatóságilag. Aztán kénytelen voltam máshonnan elővenni a témát: mondtam neki, hogy semmi gond, menni azért kell, de majd szólok a tanító néniknek, hogy bánjanak vele nagyon finoman, mert utálja a kishölgy az iskolát. És ha gondolja, szólok az osztálytársaknak is, hogy ne nagyon csesztessék, mert ő úgyis utál ott lenni, az meg már eleve elég baj neki.

Na, itt már kicsit finomított a hozzáállásán. Aztán reggel még volt egy röpke hiszti, hogy deőnemésnem, majd miután beértünk, hirtelen már imádta is az iskolát, jó volt látni a többieket, hűdejó az új matekkönyv, stb. Délután megvettük mi is a tanszereket, na, az végleg eltörölte az összes ellenállást: kapott hajlítható - és törhetetlen - vonalzót, új cerkákat, színeseket, filcet - ceruzaügyben egyetértünk.

Füzetből mi is a legolcsóbbakat vettük, persze Boris először megpróbált rávenni a 180 forintosra, hehe, de nem sikerült, maradtunk a 45 forintosnál. De már be vannak kötve. Ahogy a könyvek is, csupa színes papír, mind másmilyen, ami éppen volt otthon.:) Ma reggel már büszkén mutogatta az osztályban.

Szegény Lili, kemény a mandulaműtét, etess vele fagyit.:) És legyen is ez az utolsó hozzászólásod betegségekről.

Ja, hétfőn végre - másfél hónap után - elkészültünk a gyerekszoba felújításával, gyerek annyira boldog volt, hogy nem minden hátsó szándék nélkül tukmálta ránk jutalom gyanánt a macskanyelvet.:)

Úgyhogy most már van szép szoba (egy darab), melegvíz.

Csöre, Ákosbenianya, Rita, nálatok mi a szitu?
dia
Budapest
 
 
 


Hali :)
Ayse: jobbulást a családnak!
Suli körkép:
Mesi várta, már unatkozott :) Sajnos a barátnője elköltözött (tavaly az egyik, idén a másik), ezért kicsit le van konyulva, remélem, hamar talál másikat... Sztem ugyanolyan vonalzója van, mint Borinak :)
Zaza félt, de már nem :) eddig egész jól elvan, hátsó padba ültették, mert olyan nagy, hogy a mögötte ülő nem látott tőle. Meg a lába sem fér el a pad alatt. Utóbbival nem tudok mit kezdeni, megpróbálok kibulizni neki egy harmadikos padot. Egyébként eddig mindig volt vmi, amit bent felejtett :) majd belejön :)
A katasztrófa itthon van. Saci nem találja a helyét, nem hajlandó enni, csak a gyerekekkel (rendes kaját, szopi azért lecsúszik). Amikor indulunk a nagyokért, kivirul.
Viszont most elaludt végre (cicin, hol máshol...), úgyhogy becsatlakozom... pocsék éjszakánk volt. Semmit nem aludtam :(

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

 
 

Szegény Saci.:) De majd hozzászokik, hogy nincsenek ott a nagyok. És halkan jegyzem meg: ÚRISTEN, már 8 hónapos?:)

Zaza, az óriás nem fér be az iskolapadba?:) Ők otthon tanulnak, vagy napközisek?

Szegény Mesi, az ilyen váltások biztos elég vacakok. Azért tudjátok tartani a kapcsolatot a barátnőkkel? Biztos nekik sem könnyű Mesi nélkül, no meg Mesinek azért a többi gyerek csak ismerős, de nekik vadidegen környezetbe kell beszokniuk.

Ákosbenianya, merre kószálsz?
dia
Budapest
 
 
 


:) Dia: igen, 8 hónapos, és borzasztó eleven kiscsaj :D Elég követni :) Tegnap délután már evett, és ma reggel is, sőt, ma reggel nem is sírt, hogy nem voltak itthon a nagyok. Gyorsan tanul.

Anno Mesi sem fért el a pad alatt, mindketten elég hosszú lábúak :) Zaza előtt ülő kislánynak meg nagy szék kellett, mert ő meg olyan pici :)
Mesi: hát, azért Mesinek sem könnyű, mert ott maradt a "maradékkal", akikkel nem igazán volt jóban. Esztivel együtt fog járni uszodába, ha minden igaz, Bogira meg vigyázni fogunk néha, ha Anyája dolgozik hétvégén (Apája nincs, elváltak, nem kért láthatást, no comment).
Tanulás: itthon, nem napközisek. Itthon vagyok, talán alaposabban tudom őket ellenőrizni. Zazára ráfér, elég kis elvarázsolt figura.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre,
és mért mentek át másik iskolába? Ha vigyáztok rá, olyan messze nem mehettek? Vagy de? :oops: :oops:
Szegény, nagyon sajnálom! :(:(

Dia,
gratula a gyerekszobához! Milyen színeket választottatok?
A fagyit szorgalmasan esszük :wink:
Kiborista :lol:


Körkérés:
bár nem vagyok egy takarítás-fan :oops: :oops: , azért szeretem, ha valamennyire rendezettek a dolgok körülöttem. De egyedül már nem bírom a feladatot. Vekerdy azt írja, természetes, hogy a gyerek rendetlen, legfeljebb ha már csak menekülőutak vannak a szobáikban, akkor segítsünk rendet rakni. Háááát nem tudom, hogy én ezt szeretném-e. (és az a véleményem, hogy a család nem a gyerekről szól, hanem a gyerek ÉS a felnőtt igényeiről...)
Egyébként nagyon készségesek, ha kérem, de
1. iszonyú lassan megy a rendrakás, szinte sosincs elég idő, hogy Lili be is fejezze.
2. egyébként szertehagynak MINDENT - a legkiborítóbb a használt zsepi és a koszos zokni.

Nálatok hogy van ez? Megoldás?

ayse
 
 


Ayse: messze, egy másik faluba, az uszoda félúton van a "járásközpontban". Remélem, tartani tudjuk a kapcsolatot, Mesi most éppen ott csavarog :)

Rendrakás: nálunk rendszeres, hogy amit széthagynak, azt ők rakják rendbe, a saját szobájukat kis segítséggel ők takarítják. Nem is értem, miért nekem kellene? Elég nagyok már. Fizikailag képesek, értelmileg meg igenis edzőniük kell a nagyvilághoz és annak feladataihoz. Nem szeretném, ha burokban nevelt, világtól teljesen elszakadt, kényelmes kis lurkók lennének, akik, ha 18 évesen kikerülnek (mondjuk egy vidéki egyetemre), vagy még később szállnak ki, esetleg házasságkor, akkor ne tudják, hogy melyik végén kell a porszívót megfogni.
És nem gondolom, hogy én lennék a TERRORISTA ANYA, azért, megtanítom őket rendet tartani maguk körül. Eleinte együtt csináltuk, de már régóta rájuk bízom.
Egyébként nagyon édesek voltak, amikor beköltöztek a szobájukba: az ikeás polcba vettünk kis gyöngyvászon dobozkákat, amikre ráírták, hogy mi kerül bele: favonat, fémvonat, hajas baba, plüss baba, stb.... Zazának van egy olyan doboza, hogy "értékes játékok", ebben az én gyerekkori kisautóim lakoznak :lol: :lol: :lol:
A takarítás, porszívózás kb 2 hetente az ő feladatuk, de közte én is szoktam porszívózni, a felmosást egyelőre nem engedem, mert nem szeretnék a tetőtérben uszodát nyitni :roll: :lol:
A papírzsepi nekem is halálom, de erre kaptak mindketten egy-egy kukát, illetve a lakásban elszórtan elhelyeztem jó párat, és megbeszéltem velük, hogy ott a helye. Egyelőre egész jól tartják, de nem állítom, hogy nem szokott lenni szanaszét pár darab. És az a legszörnyűbb, amikor elrejtik :? ahelyett, hogy kidobnák :?
Zokni: hát, ez kicsit átfogóbb kérdés, én általában beszélnék szennyesről: az bizony ott köt ki, ahol leveszik. És van, amikor napközben is átöltöznek. Persze, ha észreveszem, akkor szólok, de ha nem, akkor maguktól nem jut eszükbe. Még nincs megoldásom.
A rendrakás tempója: ő, Mesi gyors, hogy minél előbb végezzen, és mehessen a dolgára, Zaza lassú, mert minden kis hülyeségben elmerül. Nekiáll olvasni, legózni, stb... Utóbbira megoldás, hogy időnként ellenőrzöm, és rászólok, amit sűrű méltatlankodás követ Zaza részéről, hogy dehát ő pakol. Aha...
A rend szintje: nem elvárt, hogy minden nap csilli-villi rend legyen, mert arra én is képtelen vagyok... de azért be lehessen jönni a házba, ne legyen koszos a zokni, ha valaki végigmegy a lakáson...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ayse, az alap fehér. De ugye, mivel a gyerekcuccok nagy része színes, nem lett unalmas. De majd úgyis felposztolom a gyerekszobára, csak még készül egy fali installáció oda, majd azzal együtt.

Rendrakás: no, ez nekem is egy zavaros terület. Bori ad hoc jelleggel segít - most az új szobája apropóján megveti az ágyát, már ez is haladás -, a saját szobáját takarítja, de külön kérésre, mikor már nem bírom nézni a kupit. Évente egyszer még így is kénytelen vagyok átszanálni a cuccait, ezt most a felújítással egy időben meg is tettem. Érdekes dolgokat találtam: pl. egy kiló dió a legók között, koszos póló ugyanott, koszos zsepi itt-ott-amott.

Általában a rendrakásban én is segítek neki, de az végül is megy egyedül is. Porszívózni nagyon nem szeret a lelkem. Elvileg a szemét kivitele is az ő feladata lenne heti egyszer, de azt sem bírja teljesíteni. Viszont, ha megkérem, segít mosogatni. És a vizes munkákat kifejezetten szereti: felmosás, csempemosás, ablakmosás. Azokban szívesen is segít, én meg hagyom, mert szépen is csinálja.

Viszont Bori gyűjtögető típus. Mindent összeszed és mindent hazahord. Papírfecnik, tobozok, gesztenyék, stb. töméntelen mennyiségben. Bevallom, én elég tanácstalan vagyok.:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia: gyűjtögetés ismerős, szerencsére Mesi kinőtte (vagy olyan helyet talált, amit én még nem találtam meg). De korábban foszló zöldes virslit, penészes narancshéjat is találtam a fiókjában. Na jó, ez tényleg jó régen volt.
A papírfecniket, tobozokat, gesztenyéket meg a segítségével hajítottam ki, amikor már tarthatatlan volt a helyzet. Persze most is van olyan, hogy a zsebéből makkocska, gesztenye hullik ki, amikor a mosást rendezem :?
Bori ügyesen csinálja a vizes melókat? Hm... lehet, újra kéne próbálkoznom? Az ablakot Mesi is takarította már, egész jól csinálja.

Na, elkezdődtek a művészeti foglalkozások. Mesit festészetre sorolták be (festészet vagy kerámia közül), tehát nem jár kerámiára, ami jó hír (nem is engedtem volna, így jó, hogy a suli oldaláról sem hülyítették be), mert így is sok a különórája. Persze erről lehetetlen őt meggyőzni, akkor szembesül vele, amikor egyik ütközik a másikkal.
Persze most két napot kell járnom a gyerkőkért, mert Zazának meg szerdán van foglalkozása. Ez van, edződök :) Ilyenkor Sacit a hátamon cipelem kendőben, lásson világot ő is :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Szijjasztooook!!!!!!

bocs, bahavazódva, de vagyok. hétfőn még nyaraltunk a Blaatonon, kedden reggel suli, ovi.
Msotanra mostam ki és vasaltam ki mindent, kicseréltem a nyári, őszi cuccokat mindenki szekrényében, rendet raktam. Full meló mellett. Beni 3 éves státsuz, barihimlő elleni oltás, apa egyetemen, minden reggel-este rám marad, igy Blani erdei iskoláját jól elfelejtettük mindannyian, a kiscsaj nylon harisnyában, nyári ruhában illegett az erdőben, a szarvasok, vadmalacok között. Élvezte!!!!

Blani 11 könyvet elolvasott nyáron, imádja a sulit, azt nem h reggel fel kell kelni, ezért ma 8 kor már aludtak, de az új ismereteket szereti.
Könyvek:Thomas Brezina..ajánlom a sorozatait, tutkók, Blani rákattant és a Delfinnaplóra is, ez is sorozat!!!!!

Rendrakás: én magam betegesen rend és tisztaságmániás vagyok, ebben nőttek fel, rendet rak, széthagyott ruhát vacsi előtt szép kérésre elrakja. Szereti ő is ha rend van körülötte, kicsik a szobák, ha nincs rend be sem lehet menni. Külön labdás, autós, legós tárolók-még a egnagyobb rumli után is 10 perc alatt rendet rakok.
Havonta együtt selejtezük a fiókot, ő dobál, ajtók lemoása, polcok prontózása az ő feladata meg a viráglocsolás, szemétlevitel. a porszivózásnál sir h az nehéz, igy jobb a békesség alapon megcsinálom. ez nem nehéz, hazaugrok melóból és 1 óra alatt rendbevágom a églit, no persze minden reggel és este felmosom a konyhát-muszáj a kis zabás, morzsás, joghurtot széken szétmaszatolós miatt.Be is ágyaz és tesót is öltöztet.
A ruhásszekrényében is ő rakott rendet!!!!!Élvezte.

A pzs-t annyira útálom, hogy ha találok, a vacsi tányérra rakom neki kaja helyett. Komolyan próbáljátok ki, ne szóljatok, ne veszekedjetek, csak tegyétek a széthagyott trutyis zsepit a tányérra. 2. alkalom után varázsütésre a kukában landolnak.

Ruha,ott marad ahol leveszi, rászólásra elpakolja.
7 végén lazább vagyok, de hét közben annyira pörög minden,hogy nincs is alkalom rumlit csinálni. 6 kor hazaesünk, vacsi, fürdés, mese.
Rászoktunk,hogy este bepakol, és kikészitem a ruhákat, kivasalom ha kell, reggel igy nyugodtan el tudunk indulni 7 kor.

Ayse! Gratula a is mandulahősnek!!!!!!

Csöre! Hármat Te egyedül???Járatok, lóti futi???Pfúúúúú, nem semmi!!!!!!

Dia!!!!Fotót kérünk a gyerekszobáról!!!!!

2 hét múlva indulnak a szakkörök, Blani úszik, Beni karatézik.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok, jövök én is hamarosan, de még próbálom utolérni magam...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Benianya: elképzeltem Blanit kisszoknyában, csini cipőben az erdőben :lol: :lol: :lol:
Olvasás: na, azt hiszem, nálunk is megtört a jég. Ehhez azért az kellett, hogy kb 1 hónapja nincs tévé, így más elfoglaltságot kellett keresniük. Mesi elkezdett olvasni. Elkezdük a Fairy Oak sorozatot, végülis abból is olvasott, de most a nagy kedvenc az Édes mostoha. Azért 11 könyvnél nem tartunk, de ott már igen, hogy minden nyugis percét olvasással tölti Mesi :) Lassan olvasónaplót is ír belőle (olyan buborékos-képregényest), és beviszi a suliba a tantónéninek.
Igen, a három gyerekkel vonulok a faluban, szép látvány lehetünk :lol: :lol: :lol: múltkor szülőire is így mentünk, nem tudtam máshogy megoldani (kocsi nem volt, vinni kellett Zaza minden cuccát, így szükségem volt a két nagyra, mint fegyverhordozóra).

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Vagyok, vagyok, vagyok.:D

Képek majd a blogban lesznek, majd belinkelem, ha felkerül.:)

Csöre, fú, a zöldes virsliért nem irigyellek. Mi egyszer egy penészes szendvicset halásztunk ki Bori ágya alól, mert oda rejtette, hogy ne legyek mérges, amiért nem ette meg uzsira. Ja, azzal nem számolt, hogy attól jobban berágok, ha bevágja az ágy alá.:)

Bori tényleg ügyes, a felmosás kiskora óta a kedvence. De csempét mosni is szeret, elkezdeni mondjuk nehéz, utána viszont élvezi, hogy pacsálhat - merthogy én olyankor jó nagy locspocsot csinálok.:) Mosogatni mondjuk annyira nem szeret, de most pl. a felújítás alatt lavórban mosogattunk, én mostam, ő öblítette. Na, azt nagyon élvezte.

Ákosbenianya, de irigyellek a nyaralás miatt, idén az nekünk kimaradt teljesen. Bakker, sehol sem voltunk, egy napot sem, még strandon sem.

Olvasás: Bori szülinapjára megkapta a Lafkádió - avagy az oroszlán visszalő című könyvet, hát nyerítve röhög rajta, nagyon élvezi. Szerintem érdemes megvenni, nagyon jópofa, bár kissé morbid: egy oroszlánról szól, akit le akart lőni egy vadász, de ő inkább felfalta, majd elvitte a vadász puskáját és megtanult célba lőni. Ő lett a világ legjobb céllövője, még cirkuszba is hívják. Olyan dumák vannak benne, hogy percekig visít a gyerek. Kedvence a következő: "A libabőrös oroszlán legalább olyan rosszul néz ki, mint az oroszlánbőrös liba."

A papírzsepis ötletet majd bevetem, már előre röhögök a markomba, mit fog szólni hozzá.:)

Na, megyek, megfőzöm a spenótot, annyira régen kívánom, de a bolond kölök nem szereti és miatta nem főztem. Ma anya fellázad!
dia
Budapest
 
 
 


Boldog névnapot Dia!

Mesi sem szereti a spenótot, Saci és Zaza szerencsére igen :) Én is csak felnőtt korom óta eszem meg :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ayse sem szereti a spenótot :lol: de a gyerekek igen. Ha fellázadnak, főzök :lol: :lol:

Lili is kiolvasott egy kisebb könyvtárat a nyáron :)
Elolvasta azt a könyvet is, ami az én első hosszabb lélegzetúű olvasmányom volt, a Napocskin a tengerész-t. Nagyon élvezte, ezek szerint nem kopott meg. Elolvasta a Mary Poppins köteteit is. Az elsőt bírtam neki felolvasni én - nosztalgiázni akartam - de a többit nem sikerült, mivel nem bírta kivárni az esti mesélést, elolvasta napközben. :lol:

Csöre, a Fairy Oak nálunk is nagy kedvenc, Lilinek a farsangra meg is varrtam a jelmezt, csak beteg lett. A szülinapjára vette fel, a többi gyerek is jemezben volt itt.

Ákosbenianya,
ügyesen szervezed a takarítást :)
Nekem is megragadta a fantáziámat a nejlonharisnyás Blani az erdőben :)

Dia,
én is halásztam ki Lili táskájából a tavaszi szünet végén penészes szendvicset. Akkor olyan magánszámot adtam elő :oops: , hogy azóta töredékére csökkent az ételmaradékok táskában való tartózkodásának ideje. :lol:

ayse
 
 


Dia,

boldog névnapot kívánok!

ayse
 
 


Jaj, lányok, köszönöm a köszöntéseket.:)

Spenótot meg bírtam kóstoltatni a gyerekkel, s bár ízleni azért nem ízlett neki, azt mondta, jobb, mint a menzán - ahol egyébként esküdni mernék, hogy soha egyetlen kanállal nem vett a szájába spenótot.:)

Kiskorában egyébként ez volt a kedvence. Akkoriban nagyon jól evett, olyan volt, mint egy törpecápa, aztán lett egy frankó mandulagyulladása, ami krónikussá vált, és gyakorlatilag egy éven át nonstop beteg volt. A gyulladástól nagyon fájt neki a nyelés, ha belobbantak a mandulái, a melegételt teljesen elutasította. Na, ez elég sokat számított a későbbiekben. Aztán jött az ovis menza, szerintem sok mindent azért nem szeret, mert ott nem ízlett. Itthon viszont hiába főzöm meg, az esetek 90%-ban nem hajlandó megkóstolni. Amit megkóstolt, azt ma is eszi szívesen.

Na, mindegy. Egy ideig figyelembe vettem a gyerek ízlésbéli görcseit, aztán meguntam, most már főzök mindent, megkérem, hogy kóstoljon, ha eszi, eszi, ha nem, akkor meg nincs más. Ez van.

Bori a nyáron kemény 3 darab könyvet bírt kiolvasni. Ebből kettő Janikovszky volt, a vékonyabb fajta. Hát, nem vagyok vele valami elégedett, de ez van. A nyár nagy részében ugye nem volt itthon, hanem rokonoknál töltötte az időt, és sajnos, sok esetben nem kint a szabadban vagy programokkal, hanem a hülye tévé előtt. Meg is látszik rajta, kikerekedett fenékben és combban, úgyhogy jövő héttől megyünk futni, hogy leolvadjon róla. Meg rólam.:)
Azért azt nem értem, hogy ha a rokonok annyira odavannak azért, hogy ott legyen a gyerek, akkor utána miért a tévé felügyeletére bízzák. Jövőre majd másképp csináljuk.

Ayse, mesélj még kérlek a magánszámodról.:D
dia
Budapest
 
 
 


Dia,
erre a teljesítményemre nem vagyok büszke. hangeffektek, erős metakommunikativ jelekkel kísérve. :oops: :oops: :oops: :oops:

ayse
 
 


Ayse, ha nem is vagy rá büszke, biztos vagyok benne, hogy nem vagy egyedül az efféle epizódokkal. Legalábbis ÉN csatlakozhatok, olykor a falat kaparom a dráááága lányomtól.:)
dia
Budapest
 
 
 


Képzeljétek, kiárusítás van a könyvtárunkban :) Többespéldányokat árulják, majd jól bevásárolunk :) remélem.

Takarítás: hétvégén, elveimet feladva, magam takarítottam a szobájukban. Itthon sem voltak. Egész héten megy a güri, hétvégén szülinap/lego kiállítás, maradt a vasárnap leckére, esélyük nem volt takarítani. Viszont kellemes meglepetés: nem volt nagy kosz, rendetlenség.

Dia: Mesi egy könyvet sem olvasott végig, mindkettőt csak elkezdte, jelenleg az Édes mostoha a favorit, azt olvassa. :wink: De legalább már olvas, és szívesen teszi. Azt hiszem, van mit helyrehoznom ezen a téren (nem véletlen nem szeretett olvasni).

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, de én nonstop és folyton olvasok. Utcán, menet közben is, perifériás látást használva a navigáláshoz.:) Na, mindegy, majd rákap a büdös kölök, a minta megvan.

Bori a hétvégén ismét kitakarította a szobáját, esküszöm, már csak ezért is megérte felújítani.:)
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!!!!
Nálatok is van már maradékos osztás?

Ami még probléma, és az agyi éretlenségből fakad-egyébként is ki vagyok akadva mennyire korán tanulnak sokmindent, miözben még bizonyos dolgokra éretlen egy 9 éves agy, pl. évszámokra-szóval a gond:53 dl=?l?dl
Megoldás 50 és 3
NNNEEEEEM 5 és 3
De miért anya, nem érted hogy akkor nem jön ki az 53????
De kislányom, ez átváltás, és nem egyesek és tizesere bontás.
Ugyanigy a 105 cm az nála 100 m és 5 cm.

Magyarázom h 100 m-t futnak tesin, a 105 cm meg lassan az öccse, és h mi a különbség.

A műveletek sorrendje megy, bár kiakadtam ezen:

28-6x3+18:2x6=


Internetes gyűjtőmunka van, vagy 100 közmondást böngészett át, informatika,ugyanakkor gyógyszeres dobozból csinálnak technikán kisautót!!!!Apa szerit Ameriában ebben a korban napelemes kiasutót technikáznak. Bár nyilván dobnánk egy hátast, ha napelemet kéne vinni papirdoboz helyett.

Nálunk házimunka semmi- próbálom ikönyörögni belőle legalább a házi felirását. :roll:

.

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya: a maradékos osztással megfogtál. Gőzöm nincs, vették-e már, pedig mostanában nézegetem a leckéjét, amíg újra belerázódik.
Átváltások vannak, Mesinek megy, sőt, időnként engem is helyrerak :oops:
Napelemes autó? :lol: :lol: :lol: :lol: Nézd, szerintem ebben a korban iszonyú rugalmas az agyuk, nekik mindegy, hogy napelemes, vagy gyógyszeres doboz, nyitottak bármire. A gyógyszeres doboz inkább az átlag hazai iskola technikai ellátottságának eredménye, illetve: én nem tartom butaságnak, hogy ilyen újrahasznosított szemléletre nevelik őket, bár a hajam égnek áll, amikor a wc-papír gurigát sutyiban kell kidobnom :roll:

A könyvtárban rengeteg olyan könyvet találtam, amit olvastam, megvettem őket, hátha Mesinek is tetszik :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Boriék már vették a maradékos osztást másodikban, de jól megy neki. Az átváltással is boldogul - most direkt feltettem neki a fenti kérdést, gond nélkül vágta rá a választ.

A példára azt mondja, hogy az eredmény 64. Hogy az osztást kell elvégezni először - bocsánat, bennfoglalást:) - aztán a szorzásokat, végül a kivonást és az összeadást.

Ákosbenianya, nem tudom, lehet, hogy a gyerekem különösen jó érzékkel rendelkezik a matek iránt, de Mesit is figyelembe véve, lehetséges az is, hogy Blanka fejében nincs valami a helyén a dologgal kapcsolatban... Lehet, hogy érdemes lenne beszélni a tanítónénivel, hátha ő tisztában látja Blanka helyzetét, és biztos, hogy tud olyat mondani, amivel megkönnyítheti a további fejlődést...
dia
Budapest
 
 
 


Az előző dogája 4-es lett, most a nagy felmérője nem tudom hogy sikerült, mert gyakorolni sem nagyon tudtunk rá. Az a baj,hogy suli korrepetálás csak a 3-asoknak van, igy itthon kell megoldani, de olyan vagyok,mint a reklámban a magneb6-os anya, nincs türelmem ehhez. :oops:
Lehet hogy harmadikban nem lesz kitűnő? Mondjuk mi sem voltunk apával, mégis jó helyen vagyunk az életben. ez inkább neki fontos-elbőgtem magam az évzárón mennyire örült a kitűnőségnek meg hogy jutalmat kapott az egész suli előtt. De ha magának akarja a kitűnőt, maga is tegyen érte.
Most olyan legyintős korszaka van. Eddig tartott a türelmi időszak, az év elejére tekintettel...,
mától nem pakolom be helyette amit elfelejtett, de nem is kérdezek rá.Ha egy hónap alatt nem anulta meg segitséggel, könyörgéssel, akkor egy hét alatt a fekete pontok által talán.
Az angol szódogába pont az a kalóz nem jutott eszébe amit előző este apjával tökre átvettek. Angol házi :fekete pont mert xy oldal helyett ő vz oldal csinált, angolul mondta ugyanis a tanár ő meg nem volt a toppon szánok terén.
Persze jön a :de anya olyan gyorsan mondta a tanár, amire már már apaoroszlán szülő be is menne, kérem milyen eljárás ez, a házit igen is fel kell irni a táblára,azért kapja a fizuját, de aztán abban maradunk:szokja csak a gyerek a gyors beszédet.A követelményeket. :roll:

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya,
egyszer csak összeáll a kép Blaninál, hidd el.
Mi így voltunk tavaly az órával!

Liliék is tanulják ezeket, sztem a Mozaikos matekot vehetitek Ti is.

legyél lazább, a görcsösség sosem jó. :wink:

Kitűnőség: nagyon jó ha van. Én arra próbálom nevelni a gyerekeimet, hogy az elvégzett munka öröme a jutalom. Az elismerés érte csak hab a tortán.

Dia, én is folyton, mindenhol olvasok :lol:

Csöre,
én a tojásosdoboztól is sikítófrászt kapok...

ayse
 
 


Ayse: tojásos doboz nálunk még nem volt :D (de az elég mocskos... rajta a pipi mindenféléje, baci hegyek, na, ilyesmit ha kérik, sem teszek el).

Mesiék a Hajdu matekot veszik, Zazáék is, de itt iskolai szinten sem egységes.
Kitűnőség: én ált. iskola 2-ikban voltam kitűnő, majd legközelebb gimi 4-ikben. Ezen kívül soha... vagy talán egyetem 5-öd év, második félévében is, de ez nem biztos. Szóval nem várom el, hogy Mesi kitűnő legyen. Persze örülök neki, ha az, de ha nem, az sem baj.

Benianya: hát, nem tudom, nekem mennyire lenne türelmem magyarázni, sztem nem nagyon. De pl. Mesi tantónénije ezekhez az átváltásokhoz azt javasolta, hogy mindig mondogassuk a gyereknek, hogy milyen messzire megyünk, mekkora a bögre, amiből iszik, milyen távol vannak egyes dolgok, stb... hogy felfogja, hogy miről is van szó.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Vagy pl. Boriék tavaly napköziben a különféle mérőedényekkel játszottak egész délutánokat. Mértek vizet, lisztet, könyveket, mindenfélét, és baromira élvezték.

Mi is Mozaikos könyveket kaptunk.

Ákosbenianya, és helyes: nem kell helyette elvégezni a feladatokat. Pár rápirítás az osztály előtt a tanártól jobban helyre teszi, mintha te idegeled ezzel otthon őt és magadat is.

Átállás idén már Borinak is "kellett" - pontosítsunk, kiutalta magának: közölte, hogy "anya, pihenőszüneten van az agyam". Mindezt azután, hogy egy szövegértés dolgozata hármas lett, és egy tollbamondása szomorkát érdemelt. (A mesét olvas szókapcsolatot képes volt az én kis drágám egybeírni. Bakker.)

Közöltem vele, hogy semmi gond, pihenőszünet lehet, de ha még egyszer valami hasonló eredményt hoz haza, akkor szégyenszemre gyakorolni fogunk otthon - eddig sosem tettük -, minden este felolvas majd nekem, és minden nap tollba mondok neki. Érdekes módon az agya rögtön aktívba bírt kapcsolni...:)
dia
Budapest
 
 
 


Meg még a főzés :) Mesivel szoktunk sütit sütni, olvassa a receptet, és méri a hozzávalókat a mérlegen, mérőpohárban.

Helyesírás: hát, Mesinek sem megy valami fényesen. Sajnos az enyém is romlik (én a word automata javítóját okolom, persze, vkire fogni kell).

Ez a "pihenőszünet" nagyon jó :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Eddig azért nem írtam, mert egyrészt el is havazott nagyon a munkábaállás, másrészt meg azon gondolkodtam, miért gondolkodom én egy kicsit másként az iskoláról, mint ti.

Előre leszögezem :), hogy ez nem rosszallás a részemről, sőőőőőt, komoly lelkiismeretfurdalást okozott, amit írtatok.

Én nagyon ritkán tanulok a Majával... Ha kéri, hogy segítsek, akkor persze segítek, meg hangosan olvas, ha ez a feladat, mindig megkérdezem, hogy minden megvan-e, bepakolt-e, de nem ellenőrzöm (vagy csak nagyon ritkán) meg nem nézem meg a táskáját. Ő is elfelejt időnként dolgokat (de én is baromi feledékeny vagyok, ezért nem haragudhatok rá - jobban nem legalábbis, mint magamra :)). De ez van, nem lehet mindig minden hibátlan.
Azt viszont nagyon cikinek érzem, és kissé mérges is vagyok miatta, Maja éppen tegnap mesélte, hogy ha valami elmaradt/otthaon maradt, azt nem lehet négyszemközt elmondani a tanárnak, hanem azt mondja nekik, menj a helyedre és mondd hangosan. :evil: Vajon ő is minden bűnét/mulasztását nyilvánosan gyónja meg? Egy gyerek nem hibázhat?
Hozzá kell tennem, h ő pl minden reggel a gyerekek után ér be az iskolába... Ez az 1-2-os tanító néni esetében elképzelhetetlen volt, ő várta a gyerekeket.

Maja tegnap mesélte, hogy megkaptam egy dolgozatot, és az egyik barátnője egész nap azt mondogatta, hogy milyen rossz, hogy csak egy hibája volt, és nem lett hibátlan. Maja mondta neki, hogy "tudod mit, cseréljünk!" - uis az övé "csak" 89%-os lett. Erre talán észbe kapott a lányzó.. Este arról beszélgettem vele, hogy lehet, hogy belőle is ki tudnék hajtani egy kitűnőt, de nem szeretnék, sokkal jobb, hogy játszanak a játszótéren meg itthon a tesóival. Az a lényeg, hogy amit tud, tegye meg, ne legyen lusta, de a legfontosabb, hogy boldog legyen most is, meg később is.

De nem tudom, hogy ez tényleg jó-e. Magamtól így érzem, de olyan sokat gondokodom, hogy nem hagyok-e veszni valami talentumot benne...


Ez a méregetés nagyon jó ötlet!!!! Ki fogom próbálni Majával, nagyon szeretnek sütni úgyis, csak kicsit több formában mutatom majd meg neki. De pl a költözködés során jól belejöttek a mérőszalag használatába, azóta is szívesen használják. :)

Olvasás: Maja ebben tényleg le van maradva, de ezt már asszem írtam is. Szóval nagyon elégedett vagyok, hogy most szívesen olvas egészen rövid könyveket (van a Passage kiadónak egy régebbi sorozata, most azt szertném valahogy megszerezni. Könyvtárból vettük ki, jó kis vicces történetek, és gyorsan ki lehet olvasni. De pl a Két Lotti tetszett neki, asszem az volt a leghosszabb... :oops: Az a vicces, hogy ezeket a Passage-os könyveket egymás után olvassák bernáttal, aki meg most kezdte az iskolát... :) Hát ez van, egyik ilyen, másik meg másmilyen. :) Ettől szép a gyereknevelés. :)

Nem haragusztok, hogy leírtam a kicsit más véleményemet, ugye? Amiben ráadásul nem is vagyok biztos... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Javítok... megkaptak egy dolgozatot, és Bernát, nem bernát.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, tökre hasonlóan gondolkozol erről, mint én, csak olvass vissza a topikban. Vagy itt: http://koloknet.hu/302-felelssget-a-gyereknek

Nálunk is Bori elsőtől kezdve maga pakol, nem ellenőrzök semmit, dolgozatra otthon nem tanulunk, sőt, egyáltalán nem szoktunk tanulni otthon. Olyannyira, hogy ezzel lehetett kicsit betojatni a kölköt.

Szóval, nyugi, szerintem jól csinálod.:)
dia
Budapest
 
 
 


Rita: egyetértek Diával, nyugi, jól csinálod, és tényleg olvass vissza :wink: tavaly én sem néztem Mesi dolgait, most szoktam rá, amíg belejön, meg ha már ott ülök Zaza mellett, akkor csak átnézek Mesire. De nem óhajtom ezt egész évben űzni. Nekem suli után hazajönnek (4-6 órájuk van), úgyhogy van itthon tanulás, leckeírás.
És Zaza is lelkesebben olvas, mint Mesi, bár kisebb lélegzetvételű könyveket, inkább képeskönyveket.

Maradékos osztás: 2-ik első félévben vették, megkérdeztem :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Jaj, ne haragudjatok!

Egyébként emlékeztem ám, hogy tavaly ti is ilyeneket írtatok, csak most egyébként is van egy rossz érzés bennem a gyerekekkel kapcsolatban, hogy a munka miatt "elhanyagolom" őket. Most, hogy titeket olvastalak, hogy teljesen képben vagytok, ki, mikor mit tanul, meg hogy tudják-e a maradékos osztást, átváltást... Hát én nem tudom... Vagyis nem tudom, mikor tanulták, Majának a matekkal nincs gondja, nem is tudom, mikor mit tanulnak. :oops: Csak utólag, amikor látom a dolgozatban. De azt tudom, hogy a helyesírás nem megy neki, ő kérte, h gyakoroljuk. Ez persze így nagyon jó, meg is tesszük. De hogy miből mit vesznek éppen, azt aktuálisan (de randa szó), nem tudom. És melletettek olyan hülyén éreztem magam emiatt.

Na, de örülök, hogy ugyanúgy gondoljuk! :)

És maja tanárnőjéről egyébként mia véleményetek???

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Na még két mondat: Megcsináltattam Majával is a fenti példát, neki is 64 lett az eredmény. :)

Ákosbenianya, még neked akartam mondani: Majának az ilyen fekete pontokra azt szoktam mondani - talán nem helyesen - hogy ezek engem nem dúlnak fel, mert ha csinált házit, dolgozott, akkor azért az nem ugyanaz, vagyis nem érdemel feketét, mintha semmit nem csinált volna.

Nagyon liberális vagyok?? :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Pihenőszüneten van az agyam :lol: :lol: :lol:
Elöntött a takonykór (bocs a vizuális típusúaktól).

Rita,
mit dolgozol? Logopédus vagy?

Ebben a félévben kissé túlvállatam magam munkaügyileg, múlt héten 36 órát tanítottam...

Rita,
más tanítótok van 3.ban? Nálunk végigviszik az alsót.
Vélemény a tanítóról. Hát nem jó, hogy ilyen érzéseket szül Majában a bejelentési kötelezettség. Mármint lehetne ezt titokban is csinálni, és észrevehetné a tanító, hogy ő olyan típus, aki szégyenkezik. Nálam a főiskolások! közül van, aki odajön és elsuttogja, ha nem volt házija, van, aki az utolsó padból kiabálja be. (nem mintha bármi következménye lenne, ők már tényleg maguknak tanulnak...)
Végső soron annyira nem tartom helytelennek, ha mindenki hallja, végül is a tettekért vállalni kell a felelősséget.
Másfelől meg a főiskolán kódszámok alapján vannak kiírva az eredmények is, tekintettel a személyiségi jogokra..
Na most ebből hámozd ki, mit is akartam :wink: :lol: (mondom, pihenőszünet és ma 9 órám volt).

Együtt tanulás: abszolút egyet tudok érteni azzal, amit írtok.
Szerintem nem egy jó megoldás van. A miénk pl. ennek ellenére másmilyen.

Nálunk az vált be, hogy hétvégére Lili hazahozza a tancuccot és együtt átnézzük, miket tanultak. Így én is kapok egy képet arról, hogy mivel tölti a napjait a lányom, az is világossá válik számomra, hogy hol van esetleg hiányosság - itt elsősorban arra gondolok, hogy nem értett meg valamit, akkor elbeszélgetünk róla.

Idén kifejezetten kérték az iskolában, hogy így csináljuk (mi már tavaly is ezt tettük, de nem reklámoztam).

Alsóban, leginkább elsőben, velem is tanultak a szüleim, nekem nagyon nagy segítséget jelentett arra nézvést, hogy rászoktam a rendszeres és alapos munkára. Nem gondolnám, hogy önállótlan lettem, ámde.

Lili kezét egyre jobban el lehet engedni, szinte észrevétlenül. Az itthon hagyásért pl. teljesen ő vállalja a felelősséget, mert sem erőm, sem kedvem nincs átnézni a holmijait és elég nagy ahhoz, hogy tudja, mikor mi kell. A napi szintű tanulásellenőrzés sem kenyerünk már.

Szóval mindenkinek más válik be. A lényeg, hogy olyan szituáció legyen, ami minden családtag számára elfogadható és nem nyűg.

Körkérdés:
Nálatok már tanulnak nyelveket?

ayse
 
 


Rita,
a tanítónénihez még: az, hogy később jön, az alapvetően nem baj. A mi tündértanítónénink is később jön már idén, pedig eddig várta a gyerekeket.
Mért nem baj?
1. A gyerekek sokkal önállóbbak már; ha jól végezte a tanító a dolgát, akkor a személyes jelenléte nélkül is hatnak a szabályai.
2. iszonyúan fáradt lehet. A tanári pálya idegi munka (nem kell magyaráznom, ugye? :wink: :lol: ). Az, hogy soha egy szünet, egy perc nyugalom, némi csend...hát az nagyon kemény.

A baj ott van, ha nem enged teret annak, hogy akinek suttognivalóüa van, az elsuttogja, vagy nem szakít időt máshogyan (mint a szünet) az egyéni beszélgetésekre.

Amúgy dehogy is baj, hogy leírtad a "más" véleményedet! Mi itt érvelünk és nem vitatkozunk.
Sajnos a magyar nyelv és lélek ebben a fogalomalkotásban nem szabatos. és az iskolában sem tanítanak meg az álláspontunk kifejtésére, a véleményünk képviseletére, a másikénak az elfogadására...na meg is van az eredmény (természetesen NEM a babanetre gondolok)....

ayse
 
 


Hiányos házi bejelentése: nálunk is fel kell tenni a kezüket, és szólni, ha nincs kész valami. Mesinek is előfordult már, annak ellenére, hogy megnézem, mindene kész van-e. Én úgy gondolom, hogy ez korrekt, de tény, hogy nem minden gyerek szeret a többiek előtt beszélni erről, miért ne lehetne négyszemközt megbeszélni a tanítónénivel.
Egyébként úgy érzem, hogy Mesi most egy kicsit bliccelős kedvében van. Büszke rá, ha jók az eredményei, de ezt úgy szeretné, ha nem kéne érte tennie. Na az meg úgy nem megy, úgyhogy nálunk is vannak mostanában beszélgetések.
Fekete pont: hát, igazából nem tudom, miért jár Mesiéknél, mert még nem kaptunk. Sztem a hiányos háziért megérdemelte volna.
Nálunk is egy tanítónéni viszi végig őket alsóban, kicsit féltem, mert Mesi tanítónénije sztem nyugdíjba mehetne idén év végén, de úgy néz ki, hogy marad. A másik, hogy vészesen csökkent az osztálylétszám, de szerencsére jött egy kisfiú, így 18-an lettek (11 fiú, 7 lány), nem fenyeget egyelőre az osztályösszevonás réme.
Hogy később jön-e a tanítónéni, azt nem tudom, Mesi nem mondta, és egyedül mennek fel a suliba. De úgy gondolom, ha elvárják, hogy a gyerek fix időre odaérjen a suliba, az vonatkozzon a tanítóra is. Nálunk 1/4 órával csengetés előtt bent kell lenni. Nem tudom, lehet, hogy igazságtalan vagyok?
Ayse: utolsó mondatoddal mélyen egyetértek.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Rita! Elárulom neked, hogy a maradékos osztással hogy vagyok én képben: mikor felvetődött itt a topikban, hátrafordultam és megkérdeztem a gyereket, hogy tanulták-e már.:) Ő meg válaszolt.:)

Megmondom őszintén, olykor belelesek a cuccaiba, de napi szinten nem vagyok ám képben. Nem is nagyon vágyom rá, ez legyen az ő dolga, az ő felelőssége. Eddig működik a dolog, jól tanul, fogadóórára sosem kellett mennem.

Hiányos leckék: Borival is előfordul a dolog, nálunk fekete pont jár érte, de Bori nem nagyon mesélte, hogy kell közölni ezt az osztályban. Majd megkérdem.:)

Fekete pontok, rossz jegyek: erre én mindig azt mondom a gyereknek, hogy ha látom rajta, hogy valami nem megy, valamihez nincs affinitása, akkor nem gáz a vacakabb jegy és a fekete pont. De ha tudom, hogy jó valamiben, csak szart bele magasról, mert lusta volt, vagy pihenőszüneten volt az agya, akkor csalódott vagyok, mert akkor magához képest teljesített igencsak alul.

Nálunk a tanítónénik valamelyike már mindig bent van reggel 7-1/2 8 körül, fenn az aulában, a gyerekek ettől függetlenül maguk mennek le az osztályterembe. És hét ötvenre kell beérni, utána felírják a későket.

Nyelvtanulás: Boriék első év második félévében kezdték az angolt, heti egy órában, gyakorlatilag halottnak a csók jelleggel. Másodikban már heti két óra volt, és most is annyi, a jelleg szerintem nem változott - bár lehet, hogy csak elfogult vagyok, én angol szakos voltam az általánosban, heti 6-8 óra angollal.

A gyerek szereti, játékosan tanít a nő, sok dallal, szóval, ha nem is innen szedi majd össze a nyelvvizsgához szükséges tudást, azért a nyelvet megszerette, és végül is ez a fontos. Szerintem.
dia
Budapest
 
 
 


Ja, a nyelvre nem reagáltam: heti 1 óra (egyetértek Diával, semmit sem ér) első óta. Valamicskét tud, de inkább szavakat, beszélni nem. Olvasni sem. Írni sem. Így nem érdemes :(
Sztem simán lehetne úgy csinálni, hogy tanuljon is a gyerek, és szeresse is. Mesinek teljesen semleges, nem is szereti, nem is utálja.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ide, ide a lazaságot!!!! :wink:
Nagyon jókat irtatok. Napi képben én sem vagyok, de arra rágörcsölök, ha minden nap szarik valamit a cica!
Egyébként csinos kis táblázatuk van az üzenőben :házi feladat hiánya, felszerelés hiánya, szorgalmi feladat oszlopokkal. 2-2 fekete és 1 piros, a sorrend az oszlopokat tekintve.

Én is őrlődöm, mert az eszemmel, szivemmel azt szeretném ha szeretné a sulit, sokat szaladgálna vidáman, boldog gyerek lenne. Eredmény:imád suliba járni, nem annyira szeret leülni és tanulni, sokat rohangál, felszabadult, cserfes boldog kiscsaj.
De, minden nap fejbe kólint a hülye társadalom és a suli iszonyú magas elvárása, olybá tűnik, mintha egy sebes patak vize sodorna és én még néznám a tájat, de nem jöhetek ki a vizből, ezért úszni kell.
A de jó lenne ...és a be kell állni a sorba érzések konfrontálódnak szinte minden nap.

Ugyanakkor össze tehetjük a kezünet, mert nagyon jó tanitóink vannak 4 éven át, bent vannak reggel korán, humorosak, kedvesek, nem alázzák meg a gyerekeket, szuper.

Ma apa tanult vele, főleg angolt a 4-es doga meg két 4-es felelet, mondatalkotás után-nem tudom mit produkált a csaj, csak annyit hallottam este,hogy minden nap ennyit fognak gyakorolni. -Mi, apa 2 oldalt, nemáááá!!!!!

Lövésem sincs Rita hogy birod meló mellett 3 gyerekkel.
Nekem napi gondot jelent,hogy nem tudok csöndet biztositani a tanulásra, mert a kicsi kikiabálja a figyelmet, a másik meg,hogy ha játszom vele, Blani féltékeny, hogy neki most tanulni kell, ez szivás.:(

Ötlete a kicsi lekötésére?

Tegnap már logiózott a drágám, de percenként kellett költözni, mert ő Blani iróasztalán akart nagyosan tanulni, a csaj kiszorult a konyhaasztalra, majd a kicsi cserét követelt....Ráadásul én kb minden este és reggel egyedül vagyok velük,bár du meg heti2x apa megy értük.


A következő gond, hogy ők 4 ig tanulnak, holnap pl. 6 ra érünk haza néptáncról, alig fél óra marad tanulni, amiből 20 perc a kipakolás, -a tiétek is olyan álmodozó, csiga, lassitott felvétel?

Szóval kevés a nap. Csórikáim vagy a kádban vacsiznak, vagy vacsiznak, de akkor csa 2 perces anya lecsutakol zuhany van.fél 8-8 kor beájulnak!

Megváltás a szombat, nem kell felkelni, nem kell felöltözni, igyeszem hétköznap elintézni a ,osást, takaritást, csak afőzés marad szombatra.

Néha úgy érzem nem beszélgetek eleget a naggyal, egyszerűen nincs rá idő, vagy mire elkezdene beszélni, a kicsi pisil, kakil, szomjas stb. Ismerős?????

angol: heti 2 óra elsőtől
+ének, kórus, info, néprajz, néptánc, báb.

Nálunk is Hajdu matek van!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya,
sok minden nálunk is így van, ahogy írod.
Lili csigalassú és Andrist sem egyszerű lekötni a leckeírás idejére.

Következők válnak be (de ez annyira egyéni, hogy nem tom, mennyire hasznosítható).
1. jó időben a teraszon tanulunk, addig Andris a kertben játszik. Így szemmel tudom követni őt is.
2. Andris az ölemben ül és rajzolunk, míg Lili írja a leckéjét.
3. elektromos pásztor az elvetemültebb napokon. :oops: :oops: :oops:
4. legózás, vagy egyébb figyelmet igénylő játék: építőkocka, favasutazás

Vannak napok, amikor nem lehet eleget beszélgetni. Ma is tegnap is 9 órám volt, este fél kilenc után értem haza. Hát mit beszélgethettünk eleget?
Délután ilyenkor már fizikailag fáj, hogy nem vagyunk együtt.

És nem vagyok ám munkabuzi, csak a határozott idejű szerződésem - ami általános sajnos az én szakmámban - lejárt, amíg a gyerekeket szültem. A helyemre felvettek mást, én meg örülhetek, ha óraadó lehetek. Nem írom le, mennyi óradíjért, mert szégyenletes.... (és persze fizetett szabadság nincs).

Persze ez nem mindennap van így, de ilyen nap is van. Akkor az apjukkal vannak :)
Az ezért - mármint kevesebb együtt töltött idő miatti - lekifurit megspórolom magamnak. Nem látom, hogy baj lenne belőle, bepótoljuk később.

egy nagy adag görcsoldót postáztam! :wink:

ayse
 
 


Benianya: jaj, ez a sodró vizes hasonlatod de bennem is megvan :(
Ötlet a kicsi lekötésére: ó, én szerencsés vagyok, Zaza nagyon önállóan elvolt, amíg ovis volt, akkor is, és most is (sokkal előbb végez, mint Mesi, nyilván a mennyiség miatt is). Legózik, rajzol.
A tévénk továbbra is rossz, és valahogy nem rohanunk újat venni. Egész kényelmesen elvagyunk így, mostanára SENKINEK sem hiányzik. Eljutottunk ide is :D
És még az együtt tanuláshoz: nálunk elvárás a tanítók részéről, hogy képben legyünk napi szinten a gyerekkel, sőt Zazánál, hogy együtt tanuljunk vele. Ehhez képest tegnap már úgy jött haza Zaza, hogy egy kivétellel minden lecke kész volt, megcsinálta a tanulószobán, amíg a menzára várt.
Kádban vacsi? :shock: Azt hogy csináljátok?
Nem, Mesi nem álmodozó, az inkább Zazára jellemző, ha éppen az élet nagy problémáit oldja meg, de rájött, hogy azt nem tanulóidőben kell, mert akkor elhúzodik a leckeírás, és később mehet játszani.
És nem akarok beleszólni, távol álljon tőlem, de biztos Blaninak kell költözködni tanulás közben, ha Beninek éppen nem az az asztal tetszik, ami szabad?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre! hát ez az!blaninak jutna az elsőbbség-szerintem is, de meg akartuk spórolni a nem-re adott hisztit, már mindketten unjuk Blanival.
De ki fogom próbálni az ötleteket, azzal nincs is baj annyira h Blani egyedül legyen, ám ha kész van és kommuniálnunk kellene, akkor indul a káosz, beindul a kicsi és löki a sódert, majd kiabál, hogy csöndet most én beszélek, te ne beszélj Blanika.Gyötrelem!
már volt hogy bedugtam a kádba játszani, mig tanultunk.

Kádban vacsi, időspórolás kései hazaérkezéskor. Viz megnyit, gyerkők vetkőznek, anya kajcit gyárt, tálca: szendvics, paprika, paradicsom, töltött zsömle, vagy spagetti-mikor mi, ülnek egymással szemben és esznek, isznak. Aztán fogmosás még a kádban, lecsutak, majd törcsi, ágy, mese, alvás. Ma pl. Blani olvasta hangosan a könyvét, arra aludt el Beni mig én pakoltam, zuhiztam.

Apa kinagytakaritott ma.Még a kádat, Wc-t is kiskálta, ágyneműt szellőztetett, napoztatott, ágy alatti játékautó özön közötti porcicákat irtott stb. :lol:

Ayse! Sajnálom a melót, jobb lenne határozatlan szerződéssel.Ez igy elég rabszolgaság.
Milyen suliban tanitasz? Felnőtteket emlegettél:fősuli?

Köszi az ötleteket, jegyeztem!

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya,
egyetemen, főiskolán.

Egyébként imádom a munkámat, nekem ez hivatás. De azért 9 óra ebből is sok, főleg, hogy nagyon nagyfokú koncentrációt igénylő feladat. Az órákon kívül kezdek szétszórt lenni, már mindkét munkahelyem teremkulcsát sikerült hazahoznom....

És még a határozott idejűnek is örülnék...mert ez nem állás, csak óraadás :? :?

ayse
 
 


Na, kérem, ma reggel pl. a suli előtti zebrán jutott eszébe a BBorinak, hogy bakker, ünneplőbe kellett volna jönni. Elkezdte az "Anyaaaaa...." című mondatot, én meg mondtam neki, hogy ne is reménykedjen, nem megyek haza és viszem utána az ünneplőt. Lesz pár vacak perce, mert nyilván leszidják, de megverni csak nem fogják érte. Máskor meg jusson eszébe. Ma is tanult(unk) valamit.

Jövő héten pedig indul a tánc! Nagyon várja, csak még a könyöke miatt nem mehet a héten, és még majd két hétig kímélnie kell.

Idő: hát, én nagyon lazán veszem.:) Lehet, hogy én vagyok a hülye, nem mondom, de suli után általában sétálunk egyet, bevásárolunk, esetleg felugrunk a Papiékhoz vagy valamelyik ismerőshöz játszani egyet. Aztán haza úgy 7-8 körül, vacsora, fürdés, fekvés, mindezt komótosan úgy 9-ig kivitelezve.

Én hétközben maximum pakolok és mosogatok. Mosni pénteken szoktam vagy szombaton, takarítani is hétvégén, együtt, párommal, Borissal. Ennyi. Így én sem szakadok meg, és nem állandó rohanás az élet, egymásra is van idő, és Borinak sem kell rohannia. Nem mondom, hogy nem rohan olykor a lakás, de őszintén? Lesz*arom. A lakás van értünk, nem fordítva.:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia: na, az ünneplő kérdés nekünk is vidám volt: Zazának hétfőn kimostam a nadrágját, mert hétvégén lagziban voltunk, így délután, amikor hozta a cetlit, hogy ünneplő, már nem tudtam mit csinálni. Aztán eszembe jutott, hogy Mesi szülinapjára kap majd hétvégén egy fekete farmert... felhívtam Mamát, hogy ugyan, hozza már el reggel, és akkor lesz fekete gatyó... hát, egy számmal kisebb elég lett volna, kicsit buggyos a farán, de ez van. Mesi sem szólt volna, ha Zazának nincs a cetli a tolltartójában (és Zaza sem, ha nem esik ki a cetli).
Ó, most, hogy szép idő van, hazaérkezés után kicsapom a csapatot a kertbe, belefekszem a csúszdába, napozok, és nézem őket, ahogy nyakig homokosak lesznek :lol: :lol: :lol: Aztán leckeírás, majd további játék-móka-kacagás (önállóan megoldva), vacsora, és alvás 1/2 9 felé. Mert Zaza egyébként nem tud felkelni reggel. Ja, még akkor olvasnak egy ideig.

Ayse: és nincs is remény normális munkaszerződésre?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, de legalább meg tudtad hirtelen oldani.:) Az utca közepén állva viszont nem volt hová kapni.:) Kapott a gyerek magához.

Annyira élvezem még ezt a vénségesvénasszonyok nyarát...

És ma élőben láttam Aronsont. Élmény volt.
dia
Budapest
 
 
 


Csajok, BTW, nem akartok nekem - pontosabban a babanetnek - szüléstörténeteket írni? Tudom, hogy sok gyerek, kevés idő, meg ilyenek, de nem kellene hosszasan, csak 1-2 oldal max. Viccesen, humorosan, de rátok bízom, ha nem olyan volt, nyilván nem úgy.

Ja, és nemcsak szüléssztori jöhet, hanem bármi, ami gyerekekkel kapcsolatos, és valamiért nagyon bennetek maradt. Plííííz.:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia, az Aronsonért nagggyon irígy vagyok :wink: :lol:

Nem, sajnos állásra nincs kilátás...asszem a lehető legrosszabbul időzítettem ezzel a munkába visszaállásssal a válság idejére :twisted: :evil: :?

ayse
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: