Új privát üzeneted érkezett!

Fp tanuló kutyus=Fisher Price tanuló kutya. Azt hiszem meg lehet rajta tanulni, hogy mi a keze , szeme, vagy valami ilyesmi. De lehet mást tanít.

Én Rolinak vettem egy traktoros mesekönyvet (kemény), és egy traktort pótkocsival. Karácsonyra akarok neki egy sátrat, amihez egy alagút vezet, biztos láttatok már olyat. A többit még nem tudom. Kap valami legot is a keresztanyjáéktól.
Mi még csütörtökön megyünk a TEscos Mikuláshoz. A mai Mikulásunk olyan gyors volt, hogy azt sem nagyon láttam hogy reagált rá a gyerek.

Kép
szly27
 
 


Titanilla ezt el sem hiszem! Most visszaolvastam az elejéig,de semmi erre vonatkozó nem volt Ajdáról,biztos egy másik topicban írta le.Nagyon sajnálom :cry:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Szia sztok lanyok!

Koszi a kedves fogadtatast!

Ma voltunk dokinal, es volt UH is!!!!
Babucika el!!!!!! Szoval annyit mondott, hogy elo terhesseg, megcsak szivcso volt, szive meg ugy nem dobogott, de lattuk, hogy mozog a baba, szoval szuper jo volt, 5-6 ehtesre becsulte, hat valszeg annyi is!!!!!

Ugyhogy kell mennem vervetelre, meg majd 1 honap mulva UH-ra!

MI Karacsonyra Annanak valszeg vonatsint veszunk talan Tescoban a legolcsobb, meg aprosagokat, lehet kirakot, meg egy ket konyvet.
De en is neztem az alagutat, azt hiszem az Ikeaban van, mg satrat :lol: :lol:

Hat egyedul en sem hagyom majd a gyerekeket az elejen, biztos lesz feltekenyseg, de majd egymashoz szoknak :lol: :lol:
MOndjuk o nem bant senkit, de ne a kistesoval kezdje :lol: :lol:

no, jo ejt!

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 

 
 

sziasztok!

Most olvastam egy másik topikban a fürdésről. Nekem nem mondta senki, hogy terhesen nem kéne fürdeni.
Ti csak zuhanyoztok, vagy fürdötök?
Én ráadásul a forró vizet szeretem. Látszik a bőrömön meddig ér a víz, mert addig piros.

Ma megyünk a véreredményemért. Aztán Tesco, Plus, anyuék, szóval el leszünk egy darabig.

Holnap UH. Egy egész sereggel megyek. Jönni akar tesóm, mert védőnőnek tanul és kíváncsi, meg jön unokatesóm is, aki szülésznő, így nem kell várni, bevisz. Gyuri (férjem) dolgozik, úgyhogy ezt most kihagyja. De adnak képet, majd azon megnézi.

Na készülődni kéne, de olyan lusta vagyok. Mi lesz ha két gyereket kell majd öltöztetni, cuccolni nekik. Na de bárcsak már ott tartanánk.

Kép
szly27
 
 


szly: én úgy tudom, hogy lehet fürödni, mert zárva van a mészáj és nem megy be semmi. Ja és forró vízben nem szabad fürödni, sem zuhanyozni, mert beindíthatja a szülést. Ezért szoktak a vajúdás közben és elött forró vízben zuhanyozni.

Majd írd meg mi volt az uh-n.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Hát lányok nincsenek jó híreim.Az uh-nem mutatott szívmüködést,meg nem is nőtt a baba!! :cry: Holnap be kell feküdnöm a nőgyógyra,beállítják a vérnyomást,meg várunk pár napot hogy beindul e valami,aztán gondolom megcsinálják az abortuszt!Sajnos ez van velem.szerintem már semmi remény nincs,ha legközelebb jelentkezem már az én babám is angyalka lett!! :cry: Nagyon félek a műtéttől hogy mennyire fog fájni.Itt a kórházban csak bódítót adnak,de érzel mindent.gondoljatok rám.Jók legyetek vigyázzatok magatokra!!

KépKép
henka76
 
 


Henka: Nagyon sajnalom :cry:
Nem lesz konnyu...sem testileg, sem lelkileg....ha kell egy sorstars kibeszelni a dolgokat csak irj!

Azt hiszem en mar tul vagyok a nehezen....mar nem bogom el magam, ha eszembejut, vagy olvasgatom az itteni "ismerosok" irasait.....sot boldog vagyok es egyre inkabb ugy erzem erzelmileg meg erosebb szallal osszefont minket az elet a parommal....es az o lelkesedese ram is ramragadt....most megjobban szeretne babat mint eddig es minden nap csak azt hajtogatja: Naaa mikor vagunk ismet bele?....mikor kezdunk el ujra probalkozni?Most? :)
Bar lehet most az elvonasi tunetek is nagyban dominalnak benne. :)
Nagy veszteseg volt ez nekunk....mindenkinek az....de tudom, hogy a mi kis babank lelke mar itt van velunk...itt lebeg korulottunk es csak arra var, hogy kaphasson egy uj testet ami most mar tokeletesen fog mukodni. En ugy fogom fel, hogy nem vesztettuk el ot....csak az a pici test amibe koltozott volna az eloallitas soran selejtes lett....ezert varnunk kell egy ujabb testre....de a lelke amivel mar egy picit osszekapcsolodtunk az mar itt van velunk es itt is marad egeszen addig mig meg nem szuletik ....sot meg tovabb.....o mar a mienk....csak egy kicsit meg varnunk kell egymasra.
Vendég
 


Angel: Ez nagyon megható, amit írtál. Majdnem sírtam rajta, de nagyon szép.

Kép
szly27
 
 


Angel!

En is nagyon meghatodtam, remelem minel hamaarbb bekoltozik hozzad egy eegszseges kisbaba!!!!!

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Szia Henka!
Nagyon sajnálom :( Kitartás,sok erőt kívánunk és veled vagyunk!!
Angel!
Azért az nagyon jó,hogy így fogod fel,és pozitívan nézel a jövőbe! Reméljük hamarosan tökeletes testet ölt angylkátok pici leke,és problémamentes egészséges terhesség formájában tér be hozzátok!!!
Sly!
De jó hogy szóva hoztad a fürdést!Én abba az újságba olvastam,hogy nem szabad fürdeni az első 3-adban amit a védőnőtől kaptam. "Angyalcsinálásnak" hívták régen amikor az anyuka (aki nem akarta megtartani a babát) forró vízben fürdött...
A 2. harmadtól,ha nincs nyitva a méhszáj már lehet!
szép napot nektek,puszi

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Köszi Patrícia! Hát én fürödtem a kisfiammal is, meg most is. Ráadásul elég meleg vízben, de szerencsére semmi baj nem történt.

Ma voltam UH-on. Minden rendben van. 38mm, 11+2 NT normál.A méhem szerencsére kiemelkedett, így már emiatt sem kell izgulnom.
Integetett, izgett mozgott. Keresztbe rakta a lábait, nagyon édes volt.

Na szaladok enni valamit.
Sziasztok!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok

Latom nem tul nagy a forgalom itt....de jo olvasni, hogy veletek minden ok. Akik ezen a forumon indultunk nagyon sokan angyalkasok lettunk....hat ez kicsit megdobbento szamomra.

Velem minden ok....tegnap a doki is megnyugtatott rendben van minden...meg nem urult ki a mehem teljesen de azt mondta nem kell tobbet mennem hozza.....csak ha ismet terhes leszek:lol:
Gondoltam azt mar inkabb otthon szeretnem megelni....
Ami jo volt, hogy azt mondta szerinte eleg megvarni egy menstruaciot es utana lehet nyugodtan probalkozni....nem vagyunk tul jo vedekezok :lol: a naptarmodszerrel jol elvagyunk, bar ez a baba is extra peteeresbol jott ossze. :lol:
Epp ma gondolkodtam, ha marciusban sikerulne teherbe esnem karacsonyi babank lehetne....mint en :lol:

Na befejezem a sok hulyeseget :lol: :lol:

Jok legyetek!
Vendég
 


angel: Ne fejezd be! Olyan jó, hogy itt vagy velünk!!!
Mikor jöttök haza? Hol laktok itthon?

Vajon mi lehet Henkával? Jó lett volna, ha az egyikünkkel telcsin tartja a kapcsolatot, hogy kaphattunk volna hírt felőle. Nagyon izgulok érte és Nagyon szórítok neki, hogy minden rendben legyen.

Én jól vagyok, bár ma egy kicsit szúrkál és fájdogál a hasam meg a derekam is. Bizom benne, hogy minden rendben van. 17-én megyek dokihoz, már nagyon várom.
Még mindig küzdök a hányinderrel amiből már kezd elegem lenni. De legalább van értelme, SŐT! :D

Csajok! Tessék írni!!! Mi van veleteK? :shock: :!:

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Ma megint alig voltunk itthon. Délelőtt munkatársamnál voltunk baba-mama klubbon. Hazajöttünk. Leraktam rolit aludni, közben túrós gombócot csináltam. Felkelt, evett és mentünk tesómmal vásárolni. Este értünk haza.

Mostanában este mindig rámjön a hányinger. Jó lenne ha már nem lenne hányingerem. Most éppen a kályha szagát nem bírom a hálóban.

Kép
szly27
 
 


Szly: Csak kitartás, talán nemsokára már túl leszünk ezen a hülye hányingeren. Engem is kezd idegesíteni. Nekem szinte egész nap hányingerem van. Undorodom a kajától ennek ellenére időnként magamba kényszerítek valamit, amit aztán nem bírok abbahagyni. Így nem sok haszna van az undoromnak, mert szépen hízok. Nem is merek ráállni a mérlegre. :? :oops:
Most is ramatyul érzem magam. Ráadásul a fejem is kezd fájni.

Na nem panaszkodom tovább, megyek hajatszárítani és lefeküdni.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Titanilla: marcius vegen megyunk haza....en eredetileg salgotarjani vagyok, de mar regota Pesten eltem. A parom veszpremi....egyenlore oda megyunk, aztan majd meglatjuk, hol lesz jobb munkalehetoseg....de inkabb veszpremben maradnank mint pesten.

Ne is mondjatok a hanyingert.....nekem annyira eros es allando volt, hogy komolyan mondom kikeszitett idegileg....meg akkor is mikor a muszeres befejezesre mentunk alig tudtam elindulni mert ugy ereztem barmelyik pillanatban hanyhatok. Remelem a kovetkezonel nem lesz ilyen intenziv :)

En is izgulok Heniert....es halas vagyok a dokimnak, hogy engem nem hagyott igy lelkileg szenvedni.....varni egy teljes hetet, aztan megint csak varni hatha magatol elindul a folyamat.....haaaaat, nem szivesen lettem volna a helyeben. Mig o ketelyek kozott gyotrodott es varattak, addig nalam lezajlott az egesz folyamat es ma mar "gyogyultnak" szamitok.

Szoval mar csak ti ketten maradtatok a kis csapatbol....ugyhogy kitartas :lol: :lol: Valakiknek vegig kell vinniuk ezt a topikot :wink: Mindjart vege az elso trimeszternek es jonnek a kellemesebb napok, hetek.... :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Én is itt vagyok!!!!!!!!!!
Sajnos nekem is feltűnt,hogy ebből a csapatból sokaknak nem úgy végződött a terhessége,mint ahogy szerette volna! Nagyon szomorú!
Angel!
Ha csak egy ciklust kell várnotok,szerintem még jövő Karácsony előtt érkezhet hozzátok is baba!
Hányinger? Nekem egyik nap jobb a másik meg botrányos,viszont csak 10-ből egyszer végződik wc fölé görnyedve :oops: Lassan vége ennek a trimeszternek és lehet fellélegezhetünk...bár ha abból indulok ki,hogy unokatesóm mind3 gyerkőcével VÉGIGHÁNYTA a terhességet,az elég gáz!!!
Mi tegnap Bécsben voltunk.Szavakkal inkább nem méltatnám milyen sz@r volt! Eltévedtünk,szakadt az eső,gyalogoltunk,metróztunk, a Karácsonyi vásártól nem voltam elszállva,ja és itthon hagytuk a babakocsit.Márkot cipelni kellett!!!Na ne! A hazaútból 1,5 órát torkaszakadtából üvöltött!
ezért ma megint elmegyünk a strandra,mint tegnapelőtt.
Lányok!
Ha nagyobbak lesznek gyerkőceitek (akik még csak pocaklakó) ezt a fürdőt nem hagyjátok ki!Mi 3 hónapos korában voltunk először a törpivel és már akkor is élvezte!
www.sonnentherme.at
Bocs,hogy ilyen hosszú voltam!Szép napoit!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Angel: Én is veszprémi vagyok, vagyis szentkirályszabadjai, de inkább veszpréminek vallom magam. Én 10éve költöztem fel, mert a megélhetés igencsak nehézkes volt. Akkor ott 15-20 ezer ft-t kerestem itt pesten meg 32 E. ft-t. Most nem tudom milyen az arány. Nagyon szeretem Veszprémet az a szűlővárosom és nagyon hiányzik. Mióta elköltöztem nagyon sokat változott. Bocsi az ömlengésért, de ha Veszprémről van szó felvillanyozódom. :D 8) :oops:

Patricia: Dehogy feledkezünk meg rólad és nagyon örülünk, hogy itt vagy és persze itt is maradsz!!! :D :D

Ma kicsit fájdogált a hasam, de nem volt vészes. Gondolom nőtt a méhem. Ja és iszonyú fáradt is voltam egész nap. 17-én megyek dokihoz, már nagyon várom.

Jó hétvégét mindenkinek!!!Még azért szerintem holnap jövök! Gyertek ti is.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok lanyok!

En is itt vagyok, irok is neha, csak a regi topicomba is irok, aztan oda sincs erom neha, kettobe meg eleg sok, de azter adok jelt magamrol, es remelem nem vegezzuk tobben ugy mint angel, meg Heni, akiknek nagyon drukkolok, hogy minel hamarabb jojjon az egezsseges uj baba a pocakba!!!!!!

Szoval en ugy vagyok a kajaval, hogy nagyon rosszul :lol: :lol: :lol:
Utalok mindent, nem birok enni szinte semmit, fogytam amr 2 kilot 1 het alatt, nem tudom mi lesz, Annaval is ugyanez volt.
Hanyok minden kajatol, a hutotol, alig birok magamba eroszakolni valamit, par falatot.

Hajnalban felebredek , ma pl 4 korul, utana csak fetrengek, nem birok aludni, forgolodok, es jo szarul vagyok....

Remelem elmulik 12 het utan, mint Annaval...

Dokihoz mi csak jan elejen megyunk, addig remelem minden rendeben lesz, meg utana is persze :lol: :lol: :lol: :lol:

Nekem most telt le a 7. het het, illetve holnap fog letelni.

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Titanilla:nem banom ha egy kicsit omlengesz nekem veszpremrol,en ugyanis meg soha eletemben nem voltam ott :D Most furcsa lesz egybol odakoltozni, de nem banom....csak mi is attol felunk barmennyire is szeretnenk veszpremben maradni, nem lesz munkalehetoseg es kenytelenek leszunk pesten probalkozni. Addig meg lakast sem tudunk venni, mert hiaba veszunk olcsobban veszpremben, ha nem lesz munka es tovabb kell allni a fovarosba....hat nem lesz konnyu, de hiszek benne hogy siman fog menni minden.

Patricia: az orvos csak egy honap varakozast mondott, vagy meg annyit se :) de mi azert varunk egy kicsit....mar csak azert is mert nem akarok ujra itt teherbe esni, ujra itt orvoshoz menni....nem tul olcso, igy biztositas nelkul. :( Ha marciusban lenne az utso mensim annak nagyon tudnek orulni :))))) persze azt sem bannam ha elotte veletlen besikeredne :)))

Remelem Heni jelentkezik majd!!!!

Kitartas kismamik!!!! :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Végre én is "hivatalosan" irogathatok ide, nem csak úgy, mint egy kukkoló. :)
Én ma (most már vasárnap van) vagyok 8 hét + 5 napos. A második babát várom, van egy kisfiam, aki január 21.-én lesz 2 éves.
Már több, mint 3 hete tudom, hogy ketten vagyok, de sajnos a körülmények miatt nem volt biztos, hogy maradhat. Bár én az elejétől fogva éreztem, hogy nem tudok megválni tőle, de mi külön élünk apával, és ő azt akarta, hogy vetessem el. Anyumékkal lakom, és nem tudom, hol lesz helye neki, mert elég szűkös itt a helyzet. De ellég csavaros az életem, most nem részletezném. A lényeg, most már végleg eldöntöttem, marad, akár tetszik a világnak, akár nem!!! :) És nagyon örülök neki!

Dodo!
Szia!!!! Örülök, hogy te is idetaláltál!!! :)

Mi Dodo-val már egy helyre irogattunk eddig is, hiszen egy időszakban születtek az első babáink, így már ismerjülk egymást.

Folyamatosan olvastalak titeket, tehát képben vagyok nagyjából.
És nagyon szorítottam itt csendben én is mindenkinek.

Angel!
Nagyon sajnálom, ami veletek történt :( , de nagyon szorítók, hogy mielőbb egy gyönyörű babával ajándékozzon meg a sors titeket!

Henka!
A te babódat is nagyon sajnálom. Nem is tudom, mit lehet írni ilyenkor... :(
Remélem, hamar túl leszel a nehezén, és hamar erőre kapsz, egy újabb babaváráshoz!

FP kutyus:
kendének van. Megtanítja a lábat, kezet, pocit, orrot, fület, színek közül piros, kék, zöld, sárga, meg vannak benne aranyos dalok, meg mondókák. Első ránézésre nem voltam elájula tőle, de amikor megkapta, és végig próbálgattuk, megtetszett. És az a lényeg, hogy neki is tetszik, szereti hallgatni, meg bár néha ölelgeti.

Megpróbálok becsatlakozni ide is, ha nem baj.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szia szilpa!
Nagyon jó hogy te is itt vagy,bővül a kis csapat! :D Nem lehetsz könnyű helyzetben ,ha más nem nagyon akrta a babát.Ez elég szomorú.De értelmes,intelligens emberek külön is fel tudnak nevelni szerintem egy gyerkőcöt. Nem szeretnék indiszkrét lenni,meg ne válaszolj,ha sértőnek érzed a kérdést,de ha jól értelmeztem mindkét gyerkőcnek "Ő" az apukája! Akkor ő úgy gondolkozik,hogy "megcsinálni " jó,de a gyerek nem kell :?:

Kismamik!
Hallottatok már a kínai fogamzásnaptárról?Az egyik tavalyi Anyák Lapja vagy Baba Magazinban van egy táblázat,hogy hány éves korban milyen hónapban nagy valószínűséggel milyen nemű magzat fogan. Nekem ezek szerint MOST IS lányom lesz,mert hát Márk is lány ...elvileg. :lol: 2-ből 1 csak bejön!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok csajok!!!

Örülök, hogy irogattok, már nagyon halodott a topik. De megtartjuk és bővülünk ami nagyon szupi.

Dodo: ha jól emlékszem a 2008-as nyári kismamikba is írsz. Örülök, hogy csatlakoztál hozzánk! Nem csinálsz a bébinek vonalzót?

Szilpa: Téged is láttalak már valamelyik topikban. Örülök, hogy itt vagy és hogy jól döntöttél. Bár nem tudom, hogy neked milyen nehéz lehet és lesz, de vannak emberek akik mindenre képesek egyedül és fantasztikusan megoldják a dolgaikat. Biztos te is ilyen vagy, mégha néha ezt nem is érzed. Az én kisfiam is januári. 10-én lesz 2 éves.
A szüleid gondolom segítenek mindenben. Tudják már?

Szly: Mi van veled?

Henka: Én még nem adtam fel! Nagyon várom már, hogy újra jelentkezz és beszámolj róla, hogy minden jól alakult, csak beparáztattak. :lol:

Patricia: Hallottam a naptárról, de nekem sem jött be. Olivért lánynak mondta. Most pedig fiút, ha jól emlékszem, de lehet, hogy most igaza lesz. Nekem mindegy csak egészséges legyen.

17-én megyek uh-ra már nagyon várom.

Angel: Mivel foglalkoztok? Milyen munkát szeretnétek itthon? Veszprémben tényleg olcsobbak a lakások mint itt Pesten. Meg érdemes családit venni a környéken, mert a közlekedés nem katasztrófa. Nyáron viszont nagyon jó lesz a balcsi miatt. Nekem nagyon hiányzik.

Na megyek mert Olivér nem hagy.
Szép estét mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Patricia!
Ez a kínai fogamzásnaptár fent van a neten is. Nekem is lány ígért. :):)
Igen, az előzőnek is ő az apukája. Tulajdonképpen eléggé rapszódikus a kapcoslatunk. Hol úgy néz ki, hogy mintha visszafelé akarna lépdelni (persze a végén mindig meggondolja mágt), hol meg nem akar semmit, csak mint barát. Én meg hüe szerelmes csaj lévén mindig bedőlök, és reménykedek. Ez a lényege.

Titanilla!
Igen, már én is kiszámoltam, hogy a fiaink is kb egyidősek. :)
A szüleim? Elsőre ajtócsapkodás, és ők is besértődtek. Most már kezdenek felengedni...


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Na végre! Úgy látom csak megmarad ez a topic.

Üdv Szilpa!

Nekem a hétvégéim úgy látom innentől kezdve elég elfoglaltak lesznek karácsonyig. Ezért nem is jutott időm írni.

Szombaton elmentünk Debrecenbe vásárolni. Indultunk reggel 9 körül és kb este 7-re értünk haza. Persze mindent így sem tudtunk megvenni, még lesz egy körünk. Szombaton nem is éreztem hogy fáradt vagyok. Vasárnap viszont anyósoméknál disznótoroztunk. Kb 200 kg volt a disznó és mindent csináltunk (hurka, kolbász). Úgyhogy este hétre végeztünk. Szerintem a szombati egész napos vásárlás miatt vasárnap egész nap fájt a hasam. CSak ülve vagy fekve volt jó. Meg is ijedtem egy kicsit, mert ennyire még nem fájt.
Szóval én nem sokmindent csináltam . De mára kipihentem magam.

Most hirtelen ennyi. Mennem kell. Majd még írok!

Kép
szly27
 
 


Titanilla: olvastam a másik topicban, hogy tanítóképzőre jársz. Melyikre? Már írtam, hogy én tanító vagyok. Én Debrecenben végeztem.

Kép
szly27
 
 


Sly!
Jó pörgős napjaid vannak,de még mindig obb,mintha 38 hetesen lenne szerencsénk Karácsonyozni :D
Reméljük csak megmaradunk,és egyre többen csatlakoznak hozzánk!
Szilpa!
Nem egyszerű helyzet.Nem lennék a helyedben! Hátha minden jóra fordul és egy családdá tudtok alakulni!Hajrá hajrá!

Elmondjam mit álmodtam?
Elmentem uh-ra (csütörtökön tényleg megyek) és a doki csak meresztgette a szemét,hogy egy 12 hetes baba hogy lehet akkora mintha 6 hónapos lenne.Tuti kis ari baba volt nyitva volt a szeme,de egyszercsak a vizsgálat közben kicsúszot.. :lol: :shock: Persze dokibának se kellett több,ahol kijött ő ott visszarakta! :roll: Azért ez elég morbid. Márkkal mindig azt álmodtam,hogy gyorsan megszültem,de nem mertem megnézni a hasam mert lapozgatni lehetett. a sok hájtól. Az inkább vicces volt.
Nektek szokott lenni ilyen "rémálmotok" ?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok lányok!Ma jöttem meg a kórházból,sajnos egyedül,immár üres pocival!Tegnap 10.30 kor egy kis angyalka lett az én babámból is. :cry: Csütörtökön feküdtem be,egész nap a kutya sem nézett rám.Péntek hajnalban vettek vért,vizeletet.mindkét eredmény jó volt .már időnként elég véres volt a papírom de a betétem még mindíg nem.
Szombaton délután elkezdtem görcsölni,majd le szakadt a derekam,vizsgálatot/ultrahangot/senki nem csinált mondván nem az ő betege vagyok.Tiszta ideg voltam hogy meddig tartana megnézni él e a baba vagy nem!! :twisted: A doktornő úgy mondta csütörtökön hogy hétfőn megnéz uh-n,kedden meg ha nem él a baba megcsinálja az abortuszt.De mivel tegnap ügyelt viziten mondtam neki hogy egész éjjel görcsöltem,véreztem ,akkor már dőlt belőlem,miért nem csinálja meg ma.Már a vizeletem ben is fehérje volt.Mondta hogy készítsenek elő akkor megcsinálja.nagyon féltem,hogy mennyire fog fájni,mert csak bódítót adtak.egész végig a lámpákat néztem,felvoltam,tompán és néha erősebben éreztem a dolgokat.de 5 perc alatt készen volt a műtét.Még előtte az ultrahangon ott volt a baba pedig azt hittem már rég kijött belőlem.Mondta a doki milyen erősen meg volt tapadva,és magától nem ment volna el.
aztán lehoztak görcsölt a hasam,dőlt a vér belőlem,kicsit elszunnyadtam,utána sírtam.A szobatársam vigasztalt.
A doktornő bejött hozzám többször is hogy érzem magam,vigasztalt hogy ha be lesz állítva a vérnyomásom akkor próbálkozzunk újra.Mert valószinű az miatt halt meg a baba amiért
nagyon magas volt a vérnyomásom.

Hát jó hosszura sikeredett a beszámolóm.Remélem túl tudom tenni magamat rajta. :cry: És 3 hónap múlva lehet egy másik babával leszek terhes.Ti remélem jól vagytok!Tudtam hogy gondoltok rám,és köszönöm ,éreztem lélekben velem vagytok.Puszi Sziasztok!

KépKép
henka76
 
 


Szilpa: Az a lényeg, hogy te véggigondoltad és eldöntötted, hogy akarod a babát. Amúgy is kell egy tesó a kisfiadnak. Ha megszületik a baba, anyukádék tuti oda lesznek meg vissza. A párod is tuti oda lesz , de a gyerekek sajna hosszú távon nem oldják meg a dolgokat.


Megnéztem én is a kínai fogamzásnaptárat. Nekem a kisfiamnál nem jött be. Most kislányt ír, remélem az lesz.

Ma eddig csak takarítottam, de még hátra van a fürdőszoba, meg a hálószoba. Így jár az aki napokig nincs itthon és nem csinál semmit.

Én eleinte álmodtam olyat, hogy elmegy a baba. TEgnap este, meg el sem merem mondani. Na mindegy elmondom! Azt álmodtam, hogy a férjem megcsalt a húgommal, pedig semmi alapja nincs, sőt! Utána meg valami szex-el kapcsolatosat, de már pontosan nem is emlékszem. Biztos hiányzik valami :) Eddig, mióta tudjuk hogy baba van, nem volt akció, de én nem is akartam. Lehet most változnak a dolgok. (Ne szóljatok a témához, ha nincs kedvetek)

Kép
szly27
 
 


Henka! Nagyon sajnálom, hogy így végződött. De mostmár kivárjátok a három hónapot és lesz egy egészséges pocaklakód. Most tuti ramatyul érzed magad, de nem szabad feladni. Szerintem ne várjatok túl sokat a következő babával, mert sok olyat ismerek, aki várt egy ideig. Utána meg annyira akarta, hogy nem jött össze sokáig. Szóval szurkolunk nektek és reméljük hallatsz még magadról!

Kép
szly27
 
 


Szia Henka!
Csatlakoznék az előttem szólóhoz!Fel a fejjel,hamarosan egészséges babátok fogan,és ne várjatok sokáig,ha egészségügyi akadálya nincs!Nem rágörcsölni a témára!

Sly!
De jó,hogy nekem bátyá m van :lol:! Biztos jó volt felébredni. ami a "másik" témát illeti,nálunk is ritkább a dolog,de azért nem hagyjuk abba! :oops: Be kell hozni az időt előre,mert az első babánál az uram már nem akarta,mikor nagy volt a pocakom. Náluk ez valami fura dolog lehet,szerinte fáj a babának meg ilyenek. Na meg aztán szülés után abszolút nemkapkodtu el!Én nagyon féltem :oops:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Az én csíkjaim nem haladnak előre...vajon miért???

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Henka: :cry: :( egyszerűen nem tudom elhinni, pedig még imádkoztam is! Az a legfontosabb, hogy pihend ki magad és próbálj minél többet a kisfiaddal lenni és szeretgesd sokat. Tudom, hogy ő nem pótolja az angyalkátokat, de talán könnyebb elviselni így, hogy van egy gyönyörű egészséges kisfiad! Bocsi, de szóhoz sem jutok és nem akarok hülyeségeket és közhelyeket mondani. Azért, ha van erőd kérlek gyere és maradj velünk! Hiányoznál a csapatainkból. :)

Szly: Budapestre az ELTE-TÓFK-ra járok. Azért pihenj is a baba a legfontosabb. Szívesen ennék most egy kis húrhát és kolbászt. :lol:

Én is álmodtam már a babudimmal. De már leírtam valamikor.
Nekem is volt már olyan álmom, hogy megcsalt a párom és nagyon jó volt felébredni. Megkönnyebbültem. Az a baj, hogy mióta együtt vagyunk meghíztam és nem tudok lefogyni ami őt nagyon zavarja (tesnevelőtanár és teniszedző), amit meg is értek. Állandóan piszkál miatta, ami nekem nagyon rossz és nem érti meg, hogy ezzel csak rosszat tesz, mert flusztált leszek tőle és még többet eszek. Tudom, hogy nem csal meg és nem is akar, csak szeretné, ha jól néznék ki és egészséges lennék.
Bocsi, hogy ezt leírtam és panaszkodtam.

Szilpa: a kisfiad tudja, hogy érkezik a kistesója?

Patricia: Szerintem mindenkinek vannak hasonló álmai. :D

Na megyek elteszem magam holnapra. Még mindig nem akar békénhagyni ez a fránya hányinger.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Én Csilla vagyok Egerből, van egy kislányom, ő márciusban lesz 2 éves. Most úgy néz ki nálunk is kopogtat a gólya, bár még elég picúr, korábban nem mertem még jelentkezni, csak bele-bele olvastam a topicba.

Nagyon sajnálom az angyalkáitokat! Nekem is volt egy kis angyalkám még Toncsi előtt. De itt a gyönyörű, okos kislányom. Sok erőt kívánok Nektek!

Én majd januárban megyek csak uh-ra, de addig is a folyamatos hányingerrel tudatja a manó, hogy nem vagyok egyedül.

Jó éjt
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Üdv köztünk Csilla!

Titanilla: Most biztos nem piszkál a súlyoddal a párod a baba miatt. Használd ki, aztán majd ha nem szopizik, lehet megint tornázni.
Én is szeretek mozogni, tanító vagyok és a műveltségi területem a testnevelés. Már elég régen, legalább 6-8 éve járok aerobikra. Persze kiesik a terhesség és a szoptatás időszaka. Roli után kb addigra fogytam vissza eredeti súlyomra, mire jött a következő picuri. De legalább látom, hogy tényleg kell az az 1 év, hogy lemenjenek a terhesség alatt felszedett kilók.

Ma megint baba-mama klubban voltunk. Roli olyan édes volt. Most aktívan részt vett a foglalkozáson. Tapsolt, amikor tapsolni kellett. Szilvi( a foglalkozás vezetője) hegedűn utánozta a macska hangját. Az én kisfiam olyan hangosan elkezdett nyávogni, mindenki minket nézett. Nagyon aranyos volt, de én olyan zavarba jöttem :oops: kb így nézhettem ki.

Ma főzök egy kis krumplis tésztát. Már éhes vagyok, jó lenne már készen lenne.

Megyek is, mert így sosem lesz kész.

Sziasztok!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a zavarásért, van egy eladó kiságyam, én is most vettem használtan, de nekem nem lett rá szükségem végülis, mert kaptunk másikat, így ezt eladnám . :)

Kép

Eladó a képen látható TÖLGYFA kiságy kiegészítőkkel.
mérete: 120x60-as, 5 cm-es szivacsmatraccal, fehér új huzata van.
baldachinnal, tartó vassal, fejvédővel.
zenélö-korforgóval, 75x75-ös pléddel.
Az ágy 3 éves korig használható, 4 pozicióba állítható.
Használt, de nagyon masszív kiságy, 4 görgős, leszerelhető kerékkel. :wink:

Áron alul eladó, mert kell a hely, ezért sűrgős. :wink:
Karácsonyra is nagyon szép meglepetés. 8)

Ha érdekel írj pü-t. :)

Mindenkinek további szép babavárást.

Kép
Kép
h@jni
 
 


Hello lányok!

szerintem ez a súlykérdés egyénenként változik.Én az első babóval 6 kg-ot híztam,és 56-tal mentem szülni,51-el jöttem ki a kórházból.Ez véleményem szerint alkat kérdése!!!aki tőlem több édességet eszik,az HAZUDIK! Rendszeresen nem mozgok évek óta,persze a fiam után rohangálok napjában 30-szor lépcsőt mászok,de régen én is aerobikoztam. engem a párom azért szekál,mert szerinte giliszta vagyok,még idegenek is tanácsot adtak mikor terhes voltam Márkkal,hogy milyen vékony vagyok,többet kéne híznom.Persze lehet,hogy ez a terhesség más lesz,de ezt még 2 kg-val kevesebbről kezdem.Ja,és abszolút nincs könnyebb dolgom a ruhavásárlásnál,mert majdnem 170 cm vagyok a súlyomhoz,és NEM IGAZ,HOGY MINDENT A GEBÉKRE GYÁRTANAK! Már bocsának hogy leírtam a véleméynem,de sokszor hallom ezt a mondatot! :D

Csilla!
Üdv itt köztünk!Gratula a babához.Én külön örülök neked,mert mi is a férjemmel egriek vagyunk,csak kicsit szövevényes úton kerültünk az ország másik végébe 5 évvel ezelőtt!! De Egerben szültem Márkot és most is hazajárok dokihoz,védőnőhöz és ott tervezem a szülést,meg az azt követő 6 hetet.Neked ki a dokid?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Titanilla: Merre jártál ma?

Kép
szly27
 
 


Sziasztok kismamik!

En is olvasgatok meg....a zavaros lelkemmel :) Valahogy mostanaban nem ertem magamat....egyik pillanatban rossz, hogy mar nem vagyok babas, a masikban szinte orulok neki, hogy elment. Aztan egyszer azonnal ujra terhes akarok lenni, a kovetkezoben meg ugy erzem azt se bannam, ha csak egy ev mulva jonne ujra ossze.....remelem hamar elmulik ez a kusza lelki resze a dolognak.... :?

Nem nagyon akartam mar irni, de kicsit meglepodtem az olvasottakon.
Szly: ne csodalkozz, hogy ilyeneket almodsz, ha 12 hete nem bujtatok ossze a paroddal....szamomra ez hihetetlen!!!!!!! Ha valaki veszelyeztetett terhes es az orvos eltiltja azt mondom ok....de hogy valaki onszantabol megvonja magatol a jot ???? :o
Valahol biztos tartasz attol, hogy emiatt a ferjed nehogy masfele kacsintgasson, ezert almodsz szerintem ilyeneket es persze az emberben az elfolytott szexualis vagyak is megjelennek.
Szerintem el kellene gondolkodnod azon miert tortentek/tortennek igy a dolgok es gyorsan valtoztatni kellene rajta.....Bocsanat hogy igy beleszolok, de ez olyan tema szamomra amit sosem tudok szo nelkul hagyni....lehet en mukodok maskent mint a nagy atlag, de megdobbent sokszor az emberek hozzaallasa es az, hogy mennyire nem veszik figyelembe, hogy a szex egyik es talan legfontosabb resze egy harmonikus kapcsolatnak. Megegyszer bocsanat.... rengeteg hozzafuzni valom lenne meg....de inkabb csendben maradok :lol: :roll:

Henka: remelem hamar felepulsz, testileg-lelkileg....es ha birja a lelked, nezzel be neha es adj helyzetjelentest te is magadrol. Mikor fogtok/akartok ujra probalkozni?
Vendég
 


Angel Valahol én is pontosan azt gondolom amit te. De eleinte az állandó rosszullét miatt, és az álmosság miatt semmi kedvem nem volt hozzá. Mostmár persze jobban vagyok, és innentől kezdve semmi akadálya. És persze nem is lesz. Egyébként nagyon sok mindenkit ismerek, akik szintén nem éltek egy jó darabig szexuális életet a terhesség elején. Ugyanez van a szülés után is. Akkor meg a fájdalomtól való félelem lehet az ok.

Egyébként nyugodtan elmondhatod a véleményedet, nem sértő. Azért fórumozunk, hogy meghallgassuk egymás gondolatait, tapasztalatait.

Egyébként ahogy figyeltem, nem sokan reagáltak a témára :)

Kép
szly27
 
 


Szly: abban igazad van, hogy az alando rosszulletek miatt igy az elejen, ritkulnak az egyuttletek....ez nalunk is igy volt....de sokszor csak elkezdeni nehez.... :) ilyenkor az ember masra van hangolva, egesz nap a gondolataid csak a baba es a sajat tested es sajat nyavajaid korul forog....de oszinten megirom szamomra az egyik legjobb dolog volt a terhessegemben (ezalatt a 9 het alatt...remelem kesobb lesz reszem tobb, mas pozitiv oldalat is megtapasztalni) a kb 3x-os intenzitasu erzekenyseg odalent a fokozott verboseg miatt. :oops: :lol: Olyan intenziv orgazmusaim voltak mint meg soha.....mas is tapasztalt esetleg ilyet?
Es te elvesztegettel mar 12 hetet, hogy ateld ezt a csodat :lol: :lol:
Vicceltem is a baratnoimmel mikor mar az idegeimre ment az allando hanyinger, gyomorfajas, hogy biztos az intenziv, felfokozott orgazmus erzese miatt, csakis emiatt aradozhatnak a nok ezrei arrol, hogy imadtak terhesek lenni. :lol: :lol:
En minden nap csak amultam-bamultam, hogy milyen erdekes eddig nem tapasztalt dolgokat produkal a testem, hogy mennyi minden megvaltozik bennem testileg lelkileg azert hogy anya lehessen belolem.
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem írtam, de incs semmihez erőm. Nagyon kikészít az állandó émelygés és a fáradékonyság.

Szia Csilla! Üdv köztünk, nagyon örülünk neked!!! :D

Én is hozzá szólnék a témához szívesen! :D
Nekem sajna semmi kedvem a szexhez és ezt már a párom is szóvátette. De egyszerűen meg sem tudom magam játszani, mert arra sincs energiám. Nem tudom miért, de egyáltalán nem kívánom a szexet. A vérezgetések miatt, félek, hogy valami baj lenne, ha "bekukucskálna" :) :oops:
Nem tudom mit lehetne tenni. Olivérnél szinte az utolsó napig szexeltünk. Amúgy a múlt éjjel szexuális álmom volt, pontosan már nem emlékszem rá, csak az érzésre.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Titanilla: Szerintem ez tök normális dolog. Nem vagyunk egyformák, ki így reagál a változásokra, ki úgy. Ez idáig én sem kívántam a szexet, de mostmár hogy jobban vagyok ez változik. Nekem is volt szexuális álmom, gondolom annak a jele, hogy visszatért a vágy.

Szerintem nem kell tenned semmit, majd minden magától oldódik meg.
Angelnek ilyen szempontból szerencséje volt. De még egy következő terhességnél nála is alakulhatnak máshogy a dolgok. Két terhesség sem egyforma. Most nekünk ilyen jutott.

Rolival semmi bajom sem volt, nem voltam rosszul és a szex is ment. Kivéve a legvégén.

Na ezt mostmár jól kiveséztük :D

Remélem hamarosan jobban leszel!

(Remélem Csilla nem ijesztettünk el nagyon)

Kép
szly27
 
 


Kedves Édesnyák!

A napokban sok-sok karácsonyi zenével gazdagszik a www.pszichologia.multiply.com oldal. Lesz hangszerrel játszott zene, lesz magyar nyelvű és angol nyelven is – kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A feltöltött zenék listáját itt is megtaláljátok az „Érdekességek” menüpont alatt: www.pszichologia.mlap.hu Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok. Természetesen a tanácsadás lehetősége a továbbiakban is fennáll.

Barátsággal, Nisreen
nisreen
 
 


Sziasztok!Én már megígértem hogy nem hagyom el egyik csapatot sem,szerintem angel te sem tedd!!!!!

Szex???Jó lenne ,de nem lehet kb.6 hétig.nem tudom hogy ki bírom e addig!!Abortusz után u.a. a szitu mint szülés után ki kell/ene/várni a 6 hetet.
Most még eléggé vérzek,vannak méhösszehúzódásaim,fáj a derekam.Nyüglődök. :( Decenber.27.-én megyek belgyógyászhoz megbeszélni hogy mikor kezdjük el a vérnyomás beállítást.

Ha az rendben van akkor elvileg már Márciusban beindulhat a baba projekt.De ez a vényomitól függ.Abortusz után 3 hónap ajánlott várni minimum.
Megpróbálok fogyózni is egy kicsit még ha 5 kg,az is valami!!
Ma voltunk az Aushanban Dunakeszin vásárolni a konyhához,meg Dominak karácsonyra.Semmi értelmes dolog nincs ami tetszett volna.Végül megvettem egy Transformers robot kocsit .Remélem tetszeni fog neki.

Holnap feldíszítem még a házat kívülről,meg még egy kicsi maradt belülre is.Szeretem a karácsonyt !!! :D

Igaz most kicsit beárnyékolja a babám elvesztése.Szenteste majd gyújtok egy gyertyát érte,mert akár hogy de akkor is az én kicsikém volt,még ha csak egy rövid ideig is.
Na szióka Jó éjt!!

KépKép
henka76
 
 


Henka: Az orvosod mondta a 6 het varakozast a szexel? Ez erdekes mert nekem itt egy hetet mondtak. Nem is vartunk tobbet :lol: Nem is ertem miert kellene 6 hetet varni...a mehszaj zarodik egy het alatt, a fertozes veszelye semmivel nem nagyobb mint maskor...ki erti ezt???? :? :shock: Mindenki mast mond! :?
Kepzeld en abszolut nem vereztem nagyon....sot...szinte alig. Eleinte ketsegbe voltam esve emiatt, de azt olvastam valahol, hogy ez is es az eros verzes is normalis. Meg most is barnazgatok...kivancsi vagyok mikor mulik el teljesen.
Ja es itt azt mondtak akar azonnal probalkozhatunk a kovetkezo babaval. :?: :?: :?: erdekes :!: Ez amerika! :lol: :shock: orult vilag! :wink:
Ha sikerul fogynod kicsit az mar fel siker lesz mind a vernyomasod rendbentartasara, mind pedig az ujabb babahoz....drukkolok neked!
Vendég
 


Sziasztok!

Nem ijesztettetek el :wink: ! Csak lótok-futok mostanában, védőnőtől belgyógyászig, plusz már elkezdődött a vizsgaidőszakom is.

Egyelőre még nem választottam orvost, az első babámat Wernigg Róbertnél szültem, tulajdonképpen nem is volt vele semmi gond, csak annyi, hogy halvány fogalma sem volt soha, hogy ki a csoda vagyok. Nagy Péter vagy Varga Zsolt még esélyes, lassan el kell döntenem.
Patrícia, neked ki az orvosod, hogy még így is vissza jársz hozzá? Nagyon megbízhatsz benne!

Mi elég sokat vártunk a vetélésem után, de barátnőm a következő hónapban terhes lett és minden rendben volt velük.

Mivel nekem nagyon gyenge a méhem, így most is veszélyeztetett terhes vagyok, így csak csínján szabad bánni a szex-szel. Bár nekem most nincs is olyan farkasétvágyam rá, de a párom is nagyon megértő. De már nekem is volt hasonló álmom :wink: .

Egyelőre ennyi, mert leragad a szemem!
Jó éjt
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Mit gondoltok a hajfestésről?

Nekem eredetileg sötétszőke hajam van, de már legalább 5 éve fekete vagyok. Mielőtt terhes lettem festettem be utoljára, úgyhogy képzelhetitek hogy nézek már ki. Mivel letelt a 12 hét, úgy döntöttem, hogy jövő héten befestem.

Rolival is festettem, de nem vártam meg a 12 hetet. Tudom hogy nem attól, de Rolinak lett egy értágulat a homlokán. Ez egy piros folt a két szemöldöke között. Sokat halványodott, de még mindig látszik. És még jó sokáig látszani is fog. Tudom, hogy nem attól, de azért csak ott motoszkál az emberben, mert úgy olvastam, hogy ezek azért alakulnak ki, mert amikor a baba érrendszere fejlődik, valamilyen hatás éri az anyát.

Szóval mostmár tuti kialakult minden szerve.

Ti festitek a hajatokat?

Kép
szly27
 
 


Szly27:a hajfestés nem annyira káros,inkább a gázok szagok amik közben keletkeznek.De ha beírod a Google-ba pl:Hajfestés terhesség alatt? biztosan kidob valamit.

Angel:majd megkérdezem azért a dokit,hétfőn megyek hozzá a szövettanért.Ma már nem nagyon vérzek.Majd csak elmúlik!!!
Akkor ti mikor próbálkoztok újra?
Sokhelyen néztem úgy ált 3 hónapot írnak mindenhol,mert ez mégis csak egy műtét volt.Meg nekem a vérnyomimtól függ.

Csillala:téged még nem is üdvözöltelek.Szia itt nálunk.
sajnos én vasárnap veszítettem el a babámat,de nem hagyom el ezt a jó kis csapatot.Ha már elkezdtem ide írni.És lehet hogy a húsvéti nyuszi hoz egy másik babót nekem.Bár úgy lenne!!!

Titanilla.holvagy???Hiányzol!!Tessék írni.Ugye minden rendben van veletek???Nagyon szép menyasszony voltál majd én is teszek fel képet v.mikor.Bár már nem úgy nézek ki. :lol:

KépKép
henka76
 
 


A hajfestéssel kapcsolatban már találtam sok dolgot a neten. Azért is vártam eddig. Még gondolkodom azon is, hogy levágassam. De azt még halasztom egy kicsit. Ha netán megyünk valahova Szilveszterkor, akkor akkorra kéne megcsináltatni. Mert ha én szárítom be, sosem olyan.

Tök jó, az egyik barátnőm is most jelentette be, hogy babát vár. 6 hét lesz a két kicsi között. Lehet majd együtt babázni.

Ma nagyon lusta voltam. Nem csináltam semmit. Vettem kész pizzákat, azokat betettem a sütőbe. De ennyi volt mára a házimunka. Még a mosogatógépet be kéne rakni. Holnap szerencsére rohangálósabb napom lesz. Kéne venni pár ajándékot is. Rolinak megveszem a sátrat, mert félek, hogy elfogy aTescoból.


Ma itt olyan szél fújt, hogy Rolit majd elfújta a bolt előtt. CSak úgy szedte a lábait a kis drágám. Nagyon vicces volt.


:D

Kép
szly27
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: