Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Időjárás jelentés a XIII. ker.-ből: eső jött kb. 20 percig és már tovább is ment. Lakásban 29 fok

Szandi ma csúcsformában van, kb. akkor üvöltött ennyit, amikor kezdett csökkeni a tejem és még nem jöttünk rá. Alvás max 30 perc két kaja között. Gőzöm sincs mi baja.
Persze mikor csinálja ezt mikor az apja dolgozik. (rendszergazda több cégnél kb. heti 8-10 órát van távol).
Ráadásul kitalálta, hogy újítsuk fel a konyhát és még azt is elmegy megvenni. Előre örülök mennyit pakolhatok majd.

Nekem szerencsém volt a munkahelyemen, tavaly közöltem velük, hogy babát szeretnék emeljék fel a fizumat papíron is. Egy pár napig nógatni kellett a főnököt, de megtette. Amikor terhes lettem velem együtt örültek.

Bmo: nem emlékszem, hogy meséltél volna a balesetről pedig szint teljesen végigolvastam amiket irtatok
Lelkileg kész vagyok az ilyen napokon felteszem magamnak a kérdést, biztos ezt akartam?! Na és ilyenkor még jobban utálom magamat, hogy milyen sz… anya vagyok aki nem szereti igazán a gyerekét.

Anyós még nyaral, hogy meddig azt nem tudom, csak azt, hogy miután megjönnek, mennek 2 hétre Balcsira.
A kiütések még mindig megvannak, hintőporozom mást nem tudom hogy lehet csinálni.

Furcsán csöndes a kiscsaj remélem, végre alszik a köv. kajáig.

Megyek mosogatni, meg rendet csinálni amíg szunyál

Zsuzsi
zsuzsi78
 
 


--------------------------------------------------------------------------------

A baleset: már jó pár hete volt, mentünk az autóval, az előttünk lévő kanyarodott jobbra, mi meg mellette voltunk, erre kikanyarodott elénk egy hapsi és a férjem már nem tudott megállni.A kocsi eleje összetört , szerencsére nem lett baja senkinek, Szoni be volt kötve az ülésbe, Zsombi pedig rajtam aludt a hordozókendőben.Azt a félelmetes sírást soha nem felejtem el amit a két porontyom produkált, nagyon megijedtünk.Én persze lefejeltem az anyós ülés háttámláját és vérzett az orrom, így még amiatt is nyugtatgattam a kiscsajt, hogy vérzik az orrom igen, de nem fáj semmi!!!Ahhoz képest hogy nem tudtam igazán magamhoz ölelni(Zsombi lógott rajtam) hamar megnyugodott,Zsombi is nagyon sírt féltem ,hogy baja lett, de vissza dugtam a szájába a cumit és aludt tovább.8 körül evett és a kórházban 11:30 körül ébtedt, pont kaja közben hívtak be a vizsgálóba, de nem sértődött meg mosolygott a dokira mint a vadalma!!!Akkor nyugodtam meg igazán!!!!Anyósom egyből rohant a kórházba, mert a párom nem tudott jönni az autót intézte.Telefonáltam a legjobb unokatesómnak, -ő az Istvan kórházban műtősnő, nagyon megértő a depimnél is sokat segített-mire bevittek 5 perc múlva ott volt ő is!!!Nagyon jó volt hogy nem kellett egyedül lenni.Szoni is addig csendben üldögélt, de miután megjöttek, ismét gyerek lett rohangált, hangoskodott!!!
Szóval nekem nagy trauma volt de leginkább a gyerekek miatt, ha csak ketten lettünk volna nem visel meg ennyire!!!
Tanúlság:mindíg be kell kötni mindenkit, azóta Zsombi is csak autóshordozóban közlekedik!!!!

Zsuzsi:de jó hogy a párod sokat van veletek:irigykedem ám nagyon emiatt!!! :wink:

Persze,hogy szereted Szandit, csak néha rohadtul nehéz!!!!Mindenkinek más miatt!!!!Ha depis vagy akkor meg pláne vannak őrült gondolataid!! :( Én már csak tudom!!!Dokinál nemjártál még???Pszihológusnál, vagy nem olyan súlyos????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi!
Nem tudom, olvastad e, de Virág is zizi volt egész nap. Kb. 1/2 1 felé ájult el, és aludt 3-ig. Sem enni, sem aludni nem akart, kézben sem maradt, a kiságyban is ordított. Ahogy megjött a vihar, mint akit elvágtak, eltűnt a rossz kedve. Fel a fejjel! Mikor az én férjem eltűnik a messzi olasz honban, én is felteszem néha a kérdést magamnak, kellett e ez nekem? Szerintem egy strapás nap után néha kicsúszik az ember száján ilyen. Pedig nem komolyan gondolom.
Szerencsés vagy, hogy a férjed olyan sok időt tölt veletek! Azért le ne támadd, ha hazajön: Neked is pont most kellett elmenned... stb.
Anyóst fizesd még be valahová két hétre, hadd pihenjen. Csak aztán nehogy túl sok energiája maradjon a tanácsosztogatásra.

Márti! Felesleges takargatni magad, nincs mit szégyellned! A gyerekek szeme, és szája tök egyforma. Nagyon büszke lehetsz rájuk! Hová mentetek a képen? A baleset sztorit várom.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 

 
 

Edit:a gazdagréti lakótelepen voltunk a szentivánéji hétvégi bulin, előző szombaton, asszem említettem.
Előtted van a baleset!!!! :lol: (mármint a hozzászólásod előtt!!!) :lol:

Én úgy örülök, hogy így összejöttünk!!!!Legalább tudunk"szólni"valakihez.Persze, néha jó lenne személyesen, de azért nekem ez is segítség!!!!
Bár a kiscsajnak mostanában be sem áll a szája!!!(van kivel beszélnem! :lol: )MIÉRT korszakban van :lol: .Nem egyszer volt már, hogy annyiszor megkérdezte, hogy miért, hogy a végére kimerülten csak annyit tudtam nyögni, hogy CSAK. :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Csajok!

Tudom, kezdek unalmassá válni a nem evés témával, de én már a sírás határán állok. Evett Virág 1/2 1 kor 70 grammot, majd 1/2 4 kor 120 grammot, most este 1/2 7 kor megint 70 grammot. Megvártam, míg ordít a kajáért, nagy hévvel nekilátott, majd 70 gramm után szinte fuldoklik, feszíti magát, még a cumisüveget is kiveri a kezemből. Megbüfiztettem, de nem folytatta. Én nem tudom, miért csinálja, de már sík ideg vagyok. Mit csináljak még? mit rontok el?

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:
Szerintem elrontani nem rontasz el semmit, de megtömni ugyse tudod.Eddig is 3 óránként evett, gondolom igen, mert múltkor azt mondtad, hogy 6x130-akat evett.Nekem is "régebben" többet evett: volt, hogy 1 litert is 1 nap(én írogatom), de most van,hogy 8.5 deci is elég!!!!
Ne aggódj, lehet, hogy ez a front, vagy lehet hogy legközelebb meg jól betermel!!!!!
Úgy szeretnék segíteni!!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Csajok!!!!

Ez nem kacsa: a párom 1 CBA-ban dolgozik és ma volt állategészségügyi vizsgálat , a csemegepultban a hűtő 5 fokos volt, de a benne lévő párizsi 18!!!!A másik üzletben pedig 1 rúd felvágott felrobbant, szanaszét kenődött a pultban és büdös volt!!!!
Ez akár vicces is lehetne, ha nem emberek vennék és ennék meg, bár szerintem a kutyáknak sem tenne jót!!!! :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Aranyos vagy! Már lehiggadtam, de nem tudok rájönni, mi lehet a baj. Holnap megpróbálok NUK-os latex cumival etetni, hátha az puhább lenne az ínyére. Egy próbát megér, van is itthon. A dokinénink pont most van oda 1 hónap szabadságon, a helyettesítőhöz meg nem akarok menni. Így még őt se tudom megkérdezni a jelenségről.

Vége az esti műszaknak, nálunk mindketten alszanak már. A be nem áll a szája dolog ismerős. Amíg nem beszélt, azt vártam, mikor fog. Most, hogy folyékonyan teljesen tisztán karatyol, azért rimánkodok időnként, hogy hallgasson már el.

Holnap vennem kellene valami alkalmi ruhát, hétvégén buliba megyünk. Egy barátunknak megszületett első gyermeke, és 70 fős banzájt rendez a kölök tiszteletére. Remélem Virág jól tűri majd a ruhapróbát. Barnit lepasszolom mamának.

Nálunk a lakásban már csak 25 fok van, kint pedig egész hűvös. Remélem így marad.

Jó éjt!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:mi is a NUK-os latex cumit használjuk, már a Szoninál is ez vált be, nekik az aventes már az elejétől nem jött be!!!!

Joccakát!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Andi:mi történt délután, lekötöttek a csemeték????

Kgiulia: milyen volt a babatali???Nem áztatok el????

Zsuzsi:hogy vagyunk, hogy vagyunk????Én jól és TE????

Edit:kicsi lányod megint kiborított az evéssel???
De jó, hogy mentek bulizni!!!!

Zsombival azt játszuk 2 napja, hogy a hasamra fektetem, a pofija hozzá ér az enyémhez, dumál közben és meg akar enni!!! :lol:
Úgy beszippantotta a pofazacskómat, aztán az orromat is megharapta!!!! :lol: :lol: Csudapofa!!!És mikor a felhúzott térdemre ültetem, dől előre és agresszív arccal ráharap az ujjamra!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Márti!

Nem bírsz aludni? Sajnálom a balesetet, tanulj belőle, hogy bármennyire is nem akarja a gyerek, ill. nem akarod felébreszteni, vagy csak egyszerűbb bekötés nélkül, akkor is ragaszkodni kell a becsatoláshoz!

Mi ismételten egy sz@r éjszakán vagyunk túl. Felválta keltek óránként. Virágnak ha 20-szor nem adtam vissza a cumit, akkor egyszer sem. Csapkodja a matracot kezével, lábával és közben nyöszörög, amikor elhagyja a cumit a szájából.

Reggel kimentem a piacra, majd 500 m-t hazafelé futva tettem meg a babakocsival, mert hatalmas vihar kerekedett. Beszálltunk az autóba, teljes gázzal jöttem haza, majd mikor beértem a lakásba, elkezdett ömleni az eső. Szóval jól indult a napom.

Virág reggel persze megint szívatott az evéssel, megint kiborultam, már Barnival is kiabáltam. Megszégyelltem magam, aztán elmagyaráztam neki, hogy nem rá vagyok mérges, Ő meg sírva a nyakamba borult. Megnyugtattam, én meg a füdőszobában bőgtem. Zsuzsi! Kellett nekem ez? :D :D :D

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:ahogy öregszem egyre nehezebben megy a visszaalvás!!!Kicsi Zsombi evett 5-kor, de aztán 6-kor visszaájultam és aludtunk 8:30-ig mindhárman!!!Hétvégén sajna ez nem kivitelezhető, mert Szonóka olyankor be van indulva az apjára!!!! :lol: :lol:
Kicsifiad miért kel fel????Ő már szobatiszta????Oviba megy majd???
Elhiszem, hogy kiborulsz, én szülés után pár 7-tel veszekedtem sokat Szonikámmal és olyan lelkiismeretfurdalásom volt miatta, de szerencsére már lehiggadtam; biztos a hormonok vagy rajta töltöttem ki a feszültséget...úgy sajnáltam!!!!

De akkor nem kapott el a vihar!!!! :lol: Ügyes vagy, elmondhatod magadról, hogy gyorsabban futsz, mint a vihar!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggel

De korán keltek.
Nekem szerencsém van Szandi 9-kor eszik először. Igaz hogy már 7- ½ 8 kor nyöszörög, de csak azért mert felpaszirozza magát a kiságy oldalára. Visszarakom és alszik tovább. Lehet, hogy ezért nem alszik napközben, mert este már 10-kor elalszik??

Nekem is lenne egy kérdésem a kajáról. Szandinak a doboz szerint 5x 150 ml kellene enni. De az 5x kaja nem elég neki. Viszont a 150-ből rengeteget visszabukik. Remélem értelmesen leírtam.

Edit: szerintem, ha éhes lenne, üvöltene. Nem lehet, hogy a foga jön? A nővérem kislányánál kb. ennyi idősen indult be és akkor ő se nagyon evett.

Most megyek, mert megint felébredt


Zsuzsi
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:minden dobozra az van írva, de nem minden baba 1forma!!!!A nagy tudor védőnő azt mondta, hogy az 5szöri kaját azért mondják, hogy a felnőtt kajához hasonló legyen:reggeli, tízórai,ebéd,uzsi,vacsi!!Nekem Szonó 5x evett, de azért mert ő sokat aludt napközban és így kevesebbszer, de többet eszik!!!!Zsombi nem viszi túlzásba a nappali alvást(most sem aludt még fél 9 óta), ezért ő 6x eszik, de kevesebbeket!!!!
A bukást passzolom, van aki bukós és van aki nem annyira szerintem!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Tegnap kicsit zűrösre sikeredett a délután, egész nap felváltva voltak fent, mindig ébren volt legalább az egyikük. 6 után meg már nem volt alvás, csak nyügi, közben sétálni is mentünk. :)
Anyukámék is itt voltak, Flóra megint nagyon kis hisztis Janka volt, csak anyát akarta. :lol:
Este meg jól kiakadtam megint. 7 körül elmentünk sétálni, Zsolti (ő a férjem) még nem ért haza. Már elég sötét volt, de még nem esett. Visszafele láttam, hogy a nagymama már tőlünk megy hazafelé. (Kb. 10 házzal lakik arrébb.) Kérdezte hol voltunk, és hogy mertem én ilyen időben elindulni, mindjárt szakad az eső. Mondtam, hogy nem mentünk nagyon messze, és max. 10 perc alatt haza is érünk, a gyerekek meg nem cukorból vannak. Amúgy meg babakocsiban, betakarva nem áznak amúgy sem szarrá, ha mégis elkap bennünket az eső. Mesélte, hogy a szomszéd nénivel is beszélt (ők kb. egy korosztály, 70-en felül). Visszajött velünk, találkoztunk a szomszéd nénivel. Azzal fogadott, hogy hol voltam? :shock: Mondtam, majd legközelebb beszámolok, és írásba adom, ha kedvem támad friss levegőre vinni a babáimat. :evil:
Éjjel meg 2x beriasztott Marci légzésfigyelője. Ilyenkor mindig a Zsoltinak szólok, hogy menjen, nézze meg. Szegény, sík ideg volt, utána toporzékolt, hogy ő már nem kel fel többször, aludni akar. Sajnáltam, de az az igazság, hogy félek bemenni a gyerekszobába, ha riaszt. Nem tudom, hogy mi vár rám. :roll: Persze tévesen szólt szerencsére, Marci valahogy nagyon speckón úgy tud bolyongani az ágyban, hogy nem érzékeli.

Edit!
Bevált a latex cumi? Biztos a fogzás miatt eszik Virág kevesebbet, de ez nem is baj, majd bepótolja, nem?
Azért nem semmi, hogy Barninak 3 hónaposan 4 foga volt. :shock:
Majd mesélj a buliról, micsoda sokadalom lesz! Még lagzinak is elmenne. :D
Szerintem tök természetes, hogy az embernek néha elfogy a türelme. Én itthon még nem éltem át (mármint néha már kész vagyok, de még picik a törpök, így nincs kiabálás, nem is lenne értelme), de a suliban, ahol dolgoztam, bizony sokszor felemeltem a hangom.

Zsuzsi!
Azért irigyellek ám rendesen! Otthon van a párod, nagyon jó lehet. Én is mondtam Apának, hogy mondjon fel, de előtte találja ki, hogy miből fogunk utána élni?
És az is tök jó, hogy Szandid 9-kor eszik először. Azt hiszem, mi soha nem fogunk 9-ig aludni. :?
A dobozokon levő feliratozás csak iránymutató, minden gyerek más. Van egy ismerősöm, akinek most már 4 éves a kislánya. Mikor ilyen pici volt, volt 3-4 hónap, amikor semmit nem hízott, és 1 éves koráig max. 60 ml-ket evett, abból is bukott vissza. Persze kivizsgálták, teljesen egészséges. Megállapították, hogy ő ilyen, és kész. Mondjuk az apukája is elég vékonyka. Egyik gyereknek 200 ml kell a gyarapodáshoz, másiknak elég 80 is. Tudják ők, hogy mennyi kell nekik! :D
Nálunk Marci is bukós, nincs mit tenni. Ez a probléma is megoldódik, ha majd darabosat esznek. 8)

Bmo!
Én már olvastam a baleseteteket egy másik topicban. Azért nem lehetett kellemes. Egy baleset soha nem jó élmény, gyerekekkel meg főleg. Gondolom, mennyire megijedtetek.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok egy második körös bevásárláson, ruhát vettem, mert ugyebár kb. 1 éve nem vettem magamnak semmit a kismamaruhákon kívül. A buli egy kisbaba születésére lesz. Mára van kiírva anyuka, vagy holnap vagy jövő hétvégén lesz a vigadalom. Apuka 2. házassága, az elsőből nem született baba, így méltóképpen akar vigadni.

Barni bölcsis, magánbölcsiba jár. Mikor két éves volt, visszamentem dolgozni. Először fél napos volt, de ment mindig a hiszti elhozatalkor, hogy Ő ott alszik. Aztán beadtuk a derekunkat, és maradhatott. Ahogy megszületett Virág, már nem akart itthon lenni, ragaszkodott a bölcsihez. Visszaolvasva kicsit védekezésnek tűnnek a mondataim. Sokan megkérdezik, hogy miért jár bölcsikébe, ha itthon vagyok. Én a döntést rábíztam, amit tiszteletben is tartok. Egyébként tavaly áprilisban volt 2 éves, és júniusban lett szobatiszta 1 hét alatt - éjszakára is -. Őszre oviba megy.
Ő éjszaka apát kereste, mivel a mi hálószobánkban alszik, de külön ágyon. Én meg a gyerekszobában alszom Virággal. Egyébként már régóta velünk aludt, örülök, hogy legalább a saját ágyunkból száműztük az Ő ágyára.

Virág nem evése valószínűleg a foga miatt van, már látszanak a hegyei.

Andi! Mikor mi építkeztünk, egy kitételem volt a telekkel kapcsolatban. Olyan messze legyen anyóstól, hogy papucsban ne tudjon átjönni. Hát ez sikerült is, mert kb. 3 km a távolság. Túl sűrűn nem látogat, én meg hanyagolom a találkozást. Egyébként napirendi ponton lennének a megjegyzései. Szerintem küldd el a francba, vagy mondd meg neki, hogy ő is bevállalhatja a levegőztetésüket. Ne félj, ettől majd megretten, mert elméletben mindenki okos, de a gyakorkati kivitelezést anyukára hagyják.

Zsuzsi! Bukásra ajánlhatom a Nutriton nevezetű sűrítő port. Ebből csak egy kicsi kell, és a bukás minimális lesz. Nekem is van ismerősöm, akinek a kisfia 1 évesen 150 ml tápszereket eszik, és 10 kiló. Sokáig 90 ml-t kajált.

Megyek vacsit csinálni, így legalább délután Barnikával lehetek dolog nélkül.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Ő a férjem nagymamája, szóval a gyerekek dédije. Eddig nem volt gondom vele, most kicsit más lett, mióta megvannak a törpök. Az anyósomat egyébként nagyon szeretem, jól kijövünk egymással. Ők nem itt laknak, de azért sokszor jön gyereknézőbe. Most épp nyaralnak, holnap érnek haza. Gondolom vasárnap jönnek is.

Küldjetek nekem is valami vacsira valót, annyira nincs kedvem semmit csinálni! :oops: Takarítanom kellene, meg még van kicsi vasalnivaló, na meg a főzés. :roll:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi:látom ám milyen elvetemült nőszemély vagy!!!! :lol: :lol:
Csak úgy szó nélkül elviszed a saját babóidat sétálni?????És majdnem minden nap vasalsz!!!!Gyanús vagy te nekem!!!! :lol: :lol:

Mi még hadilábon állunk a szobatisztasággal, a bölcsibe nem vették be, mert itthon vagyok, magánbölcsire meg nem fussa!!!!!

7végén mit csináltok???Anyósék holnap sütögetést terveznek, grill partit!Jönnek párom öccséék is, hát értük nem lelkesedem!!!Vasárnap nővéremékhez megyünk, na az legalább jó lesz!!Neki 3 gyereke van:15,12 és 10 évesek így Szonikára egész nap nem lesz gond és ugye Zsombira is mindíg jut valaki!!!!!!

Be kell vallanom, hogy Szonika velünk alszik.....az úgy volt, hogy picinek a kiságyat favorizálta, aztán már a mi ágyunkban aludt el utána átvittük, de 2-3 óra múlva ébredt és jött vissza mint a bumeráng!Mikor Zsombi megszületett akkor meg nem akartuk átcipelgetni, nehogy kirekesztve érezze magát!!Aztán áthoztuk az ágyát a szobánkba, de úgy sem érdekelte a dolog!!!!Most itt tartunk, de remélem éretségizni nem a mi ágyunkból megy majd!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Hú, úgy beindultatok, nem győzök visszaolvasni!!! :lol: :lol: :lol:

Blondina, már valaki írta a kamillateát. Pár kiskanálnyi is segíthet, mert az hajtós és ugyebár fertőtlenít is. Szopi előtt kiskanállal adjál neki párat. A lázmérőhöz, szélcsőhöz nagyon hozzászokhat ami baj lehet. A tornáztatás is nagyon jó, már ezt is írták.

Bmo, először almalét adtam nekik, majd agy kis pépje is ment hozzá. Aztán Sinlac-al dúsítva almapép. Aztán jött a répalé. Mostmár szinte minden gyümit ettek, és Sinlac-al szoktam dúsítani. A MIÉRT korszak jó lehet! :D Én is ilyen őrjítő gyerek voltam, habár nekem elég sokáig tartott ez a remek korszak.

Zsuzsi, én is irigyellek, hogy a párod sokat tud veletek lenni. :roll:
És én is megértem, amikor kiborulsz a csemete miatt. Az én Kissebbemnek a legujjab szokása a HISZTI. És így nagybetűvel. Habár nem tudom mennyire tud egy 5 hónapos hisztizni, de olyankor semmi nem jó neki. Csak ha kézben van és sétálok vele. Pedig én látom rajta, hogy fáradt. Nem tudom azon is gondolkodtam, hogy a foga jön. De akkor is őrjítő, hogy vinnyog (vagy hogy is fejezzem ki) én meg nem tok rajta segíteni. Olyankor én is felteszem magamnak a nagy kérdést: Kellett ez nekem?!? Aztán megnyugszik vagy elalszik és megint minden ok. Szerintem minden anyuka így van ezzel. Nekünk is véges az idegrendszerünk és azért a nap 24 órájában gyereknyöszit hallgatni és csak rájuk figyelni megterhelő. Hiába van ott Apa azért a legtöbbet akkor is mi foglalkozunk vele, mert hát azért valakinek mégiscsak kellene pénzt hazahozni.

Edit, fogzásra van egy jó homeos bogyó. Chaomilla 15 CH. Sok babának segített már. Ismered? Én már jó előre beszereztem és asszem lassan alkalmaznom is kéne. Jó ez a bababuli. Kicsit kimozdultok a hétköznapokból. Előre is szorítok a Majdnem Anukának a könnyű és problémamentes szülésért/születésért.

Andi, akkor a te gyerekeid is szivatnak? :lol: :lol: :lol: A felváltva alvással mi is így vagyunk. Estére már a hajam tudnám tépni. Ez valami hőségdili náluk? Egyetek hideget vacsiar így azzal se kell időttöltened. A vasalnivaló meg a takarítás megvár. Kicsit pihenj azért. Gyűjts erőt, mert majd ha ti is mindent esztek egész nap a konyhában fogsz ügyködni. :roll: :roll: Most látom, hogy milyen sűrün esznek pedig nem is. Csak éppen már 3X kapnak "felnőttes" kaját és keverni, kutyulni, pépesíteni... na meg velük játszani foglalkozni. Ja és kiszedni őket az ágy alól... Livikém az 5. hónapjára való tekintettel elkezdett mászni. Elég érdekesen teszi. Leteszi a földre a cicijét - orrát és a lábával skerázik. Ez tök jó de így már azért szépen vissza kell terelgetni őket a takaróra. Dorinám meg a hátán mászik. Ez is érdekes. Gondolom azért majd még finomítanak a technikán. Na rohanok mert odaég az ebédjük...

KépKép
kgiulia
 
 


kgiulia:érdekes lehet ahogy a lánykáid ezeket a mozgásformákat előadják!!! :lol: Gondolom, te sem nagyon unatkozol!!!Szerintem 2 gyerek az 2 gyerek, ha 1 idősek ha nem így is úgy is megosztják az ember figyelmét!!!!Voltatok tegnap a babatalin?????

Edit: én nem ítélkeznék ám amiatt, hogy a fiad bölcsis, én is szívesen beadnám, mert látom hogy mennyire igényli a gyerek társaságot!!!!Arra is jó lenne,hogy kapna 1-2 pofont rájönne, hogy nem mindíg az van amit ő akar, bár erre már mostanában rájött, mióta Zsombi van!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Megkezdődött a konyha felújítása. A fiuk 10 perc alatt szétkapták. Ígéretük szerint ma készen lesz.
Mivel a gyerekszoba a konyha mellett van most szegény Szandi itt alszik a nappaliban az ágyon. Előre látom milyen jó napom lesz. :(

Andi: azért ne irigyelj annyira. A párom utál minden házimunkát (azért ha nagyon muszáj megcsinálja) és a gyerekkel is csak akkor foglalkozik, ha erre megkérem, magától nem jut eszébe. (imádja, szereti, csak szerinte azért vagyok én az anya, hogy ezeket én csináljam)

Zsuzsi
zsuzsi78
 
 


Andi:akkor gyakrabban adda a párod kezébe a babót!!!! :lol:
Különben egy idő múlva nem lesz menekvés, párom sem tudja "levakarni" magáról a kiscsajt!!!!
1 napos konyha felújítás????Arra kíváncsi leszek???!!!! :lol:

Mi általában hideget vacsizunk, vagy melegszendvicset, mostanában tejberizst!!!! :lol: Vagy az ebéd maradékát.....én külön vacsit nem főzök!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Nálatok is egész nap esett az eső? Dörgött, villámlott szakadatlanul. Virág kb. 2X20 percet aludt. Kész vagyok!

Sajna a latex cumi sem vált be. Most azt játszuk, hogy fáradtan, szinte félálomban etetem. Érdekes, úgy nincs semmi baja a kajával.

Andi: Bocs, azt hittem anyósodről van szó. Azért szerencsés vagy, hogy anyós rendes.

Márti: Barni kb. 1 éves korában egy betegség miatt ragadt a mi ágyunkban. Már nem bírtuk elviselni két évesen a rugdosást és forgolódást, így kitelepítettük. Azóta Ő is jobban alszik. Szerintem legyetek következetesek, de csak akkor, ha tényleg meg akarjátok szüntetni az együtt alvást.

Főzés: Én is ebédet főzök, de ha Apa nincs itthon, akkor én lazítok. Délelőtt vásároltam, kora du. főztem. Egyébként Barni vacsorára mindig "ebédet" kér, az nála a főtt kaját jelenti. Nekem sem lenne energiám ebédre és vacsorára is főzni.

Megyek, jön az esti műszak.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Nálunk nem esett , végülis jó idő volt csak fújt a szél.

Edit:sajnálom, hogy ilyen strapás napod volt(van), de ugye ez is benne van a pakliban!!!!

Andi:szorítok a szurihoz, majd jelentkezz, hogy mi volt!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Edit: kösz az ötletet a sűrítőről kipróbáljuk
Nálunk nem esett eddig semmi, most egy kicsit beborult és lehűlt a levegő, de nem vészes. A Szandi egész jól viselte a napot, kivételesen még aludt is minden kaja után.

Konyhafelújítás: egész jól haladnak, már szinte minden kész (persze még vissza kell pakolni, de szerintem az holnapra marad). Persze férfiból vannak, most 6-kor jutott eszükbe, hogy elmenjenek mosogatógépet venni. Azt meghozták, de most meg valami szifon kell, ezért elszaladtak az OBI-ba. Még jó hogy minden ilyen közel van.

Én MAM cumisüveget használok és nagyon bejön neki. Az Aventos már nem annyira, abból csak a tea jó.

Főzés: Most elmondom, én szinte egyáltalán nem főzök. Ha nagyon-nagyon muszáj megcsinálom, de inkább rendelünk.
Az anyósom egyetlen pozitív tulajdonsága, hogy nagyon jól főz. Hetente többször hozunk tőle kaját (képes megvenni a húst, bepanírozza és így lefagyasztva kapjuk meg), a vasárnap meg kötelező családi ebéd. Szombaton meg általában az én szüleimhez megyünk. Mind a kettőnknek 2 nővére van, így az ünnepek alatt is valaki tuti, hogy meghív. Így lehet a legjobban spórolni. :lol:

Azt hiszem végleg vége a szoptatásnak, már napok óta fáj a hasam, derekam és ma megjött. Ennyit erről pedig végre találtam citromos sört (azt mondják nagyon hatásos).

Zsuzsi
zsuzsi78
 
 


Andi:ne görcsölj most már a szopin, tudom, hogy nagyon sajnálod, hogy vége, ahogy itt ezt már mindenki megélte, de sajna ez van. :( Csuda jó anya vagy így is, mint mindenki itt ,ugye csajok?????

Még újítsatok fel sok mindent, mert úgy látszik, hogy Szandi ezt szereti és jókat alszik közben!!!! :lol:

Én anyósom is rendes, mindíg kínálgatja amit főz, el is fogadjuk így változatosabb a kínálat, nekem még nem túl nagy a repertoárom! :oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


bmo: én Zsuzsi vagyok nem Andi!! bár az is szép név nekem ez jutott :lol:

megyek aludni

mindenkinek jó éjszakát

Zsuzsi
zsuzsi78
 
 


Andi, mi volt a szuri után? Hogy viselték? Szorítok (majd holnap :D )!

Zsuzsi, már egyáltalán nincs tejed? Mert elvileg a "jónapok" mellett is lehet szoptatni, ha akad még tejcsi. De ha nem akkor se keseredj el!!!!!! A citromos sört meg így is próbáld ki. Ha nem használna, lehet, hogy egy kicsit becsiccsentessz és akkor legalább nem leszel ennyire elkeseredve. Én is tápos voltam, anyu jó ha egy hónapig tudott szoptatni akkor is pótlással. És nem érzem, hogy bármiről lemaradtam volna. Szeretem, imádom, hiszen ő az anyukám. És a te Manókád is imád téged. Emellett meg még egészséges is és boldog. Mi kell még? Nekem dokinéni mondta még az elején, hogy próbáljak feleslegesen ne aggódni inkább élvezzük a szülőséget. Nemsokára az lesz a bajod, hogy Szandi fel s alá rohangál a lakásban, te meg majd félsz, nehogy beüsse magát. Próbáld meg magad túltenni a szopizáson. És ne add fel, ha szeretnétek még egy babát majd, lehet, hogy nála majd sikerül. Jaj, annyira szeretném ha nem éreznétek magatokat rossz anyának. Szeretnék erőt adni, de nem tudom mennyire megy. Csak azt tudom mondani, hogy ilyenkor meg kell szeretgetni a csemetét és máris elfelejted a depid. Én a tükör ill. a tükörképem miatt vagyok depis. Ezért el is kerülöm. :lol: Na meg dögönyözöm a lányokat. Fel a fejjel!!!
A konyhafelújítás miatt meg nem irigyellek. Jó nagy munka kisgyerek mellett.

Bmo, tök jó, hogy létrehozatd ezt a topikot. :lol: :lol: :lol: Látod nem vagy egyedül.

Edit, Virág fogzására próbáltad a homeós bogyót? Mi ma adtuk szegény Dorinának. Olyan nyáladzós-rágós- dührohamok jönnek rá... Berni meg tök okos. A bölcsidologra írom. Olyan "tudom mit akarok" gyerek.

KépKép
kgiulia
 
 


Zsuzsi:ne haragudj, hogy átkereszteltelek!!! :lol: De tegnap már péntek volt!!!Fogjuk erre!!!!

Zsombi 5 óta nem alszik, vigyorog a kiságyban, mint a tejbetök!!!Biztos ő is élvezi, hogy apa itthon van!!!!De olyan rafkós kiskrapek , ha (ilyenkor mikor nem akar aludni) csinálja a balhét és látja, hogy megyünk az ágya felé már vigyorog!!!!Sőt múltkor az ágyról hesszöltem, hogy mit művel és akkor is nevetett!!!!

Mindenkinek csodaszép 7 végét kívánok!!!! 8)

De gyertek, ha tudtok!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ti mit tudtok a betegségekről, szóval, hogy tápszeresek így fogékonyabbak mindenre, vagy ahogy azt Edit írta ez a genetikától függ?????Tudom a szopis babók is megbetegszenek, de ők jobban viselik vagy nem????
Én ezért aggódom, mert mondják, hogy milyen "veszélyei" vannak a tápnak:allergia, ekcéma...meg mit tudom én hogy mi???!!! :roll:
Ti hogy tudjátok????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Márti: Az én anyósomat még én etetem. Ha Barni megy hozzájuk, kisfiam közli, hogy vigyünk ebédet vagy vacsorát, ő majd azt eszi ott. Három éves eszével gyorsan rájött, hogy ez a legegyszerűbb módja a jóllakásnak, ha Julcsi mamánál van. Nem igazán főz, Barnabás pedig a főtt ételhez ragaszkodik. Tápszer veszélyeivel én is tisztában vagyok, de Dunának akkor sem megyek. Két hét múlva lesz még egy anyatejforrásom, talán sikerülne kiiktatni a tápot. Szomszéd kisfiú 1,5 éves koráig szopott, mégis tej, szója és lisztérzékeny.

Homeós bogyót tegnap este bevetettem. Nem tudom, mennyi haszna volt, kb. 8 körül kidőlt. Viszont evett 00.50-kor, 5.15-kor, majd 8.45-kor. Szóval megint jó éjszakánk volt.

Apa hazajött, mindkét gyerek kapott játékot. Mennyivel könnyebb ketten együtt, mint mikor egyedül vagyok.

Andi! Mi van az oltással?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Tegnap mégis összeszedtem magam és nagyon ügyes voltam, kitakarítottam, főztem is, a vasalás marad csak el.
Nekem mindig kell főznöm, mert este azt esszük, másnap pedig viszi a Zsolti a munkahelyére. Csak azt a főtt kaját eszi, így ha este hideget ennénk, akkor soha nem enne főttet. De anyukám hetente 1-2x hoz, hétvégén meg állt. mi is megyünk vagy hozzájuk, vagy Zsolti szüleihez. Ma kivételesen nem, mert vendégeket várunk, akik azt hittem ilyenkorra már rég itt lesznek, de még se hírük, se hamvuk. Este meg jön anyósom, ma jönnek haza a nyaralásból.

Bmo! Épp írni akartam, hogy gondolom Zsuzsinak szántad, hogy adja többször párja kezébe a gyereket, meg a szopis dolgot, csak véletlenül elírtad.
Egyébként tényleg azt szokták mondani, hogy az anyatejes babák ellenállóbbak, nem betegszenek meg, vagy ha igen, azt hamarabb átvészelik, de a környezetemben is van sok ellenpélda. (Anyatejes baba sok allergiával, betegséggel, tápszeres egészségesen. Szóval lehet, hogy van benne valami, de nem törvényszerű, emiatt nem érdemes a Dunának menni, ahogy Edit fogalmazott.)

Edit, tök jó, hogy tudsz szerezni anyatejet. Nálunk itt még csak nem is hallottam ilyen lehetőségről.

Megjártuk a dokinénit! :lol:
Jó, hogy ma mentünk, mert nem kellett várni, csak mi voltunk. Végre megkapták, Flóra végig üvöltötte (már a mérlegelésnél elkezdte, gondolom a hely szelleme miatt), Marci meg végig vigyorogta. Most már szunyál mindkettő, délelőtt nem aludtak, már jó fáradtak voltak. Remélem nem lesz lázuk, kúpot már adtam nekik, meg borogatást is.
Most szerencsére mindent rendben találtak náluk, szépen fejlődnek. Ami furcsa volt, hogy 2 hete a kutacsukra azt mondták itthon is, meg Zalaegerszegen is, hogy 2x2, ma a Marcié 2,5x3. Szóval záródás helyett nyílik? :roll: Bár csak tapogatásból gondolom azért nem 100 % a méret. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi:ügyesek voltatok, azért az túl egyszerű lett volna, ha mind a két csemetéd csak vigyorog!!!! :wink: Szorítok, hogy ne legyen gond a szuriból!!!És kellemes délutánt a vendégekkel, ha végre megérkeznek!!! :lol:

Edit:azért az nem semmi, hogy te viszed a kaját a kisfiadnak a nagyihoz!!! :shock: Peddig abba az a jó, ha nem kell főzni csak lógatod a lábad(főzés terén ugyebár! :wink: )Most mondjam azt, hogy így jártál??? :wink:
Ugye milyen jó hogy megjött a párod, már sokkal szebbnek látod a világot!!! 8) Virág ilyen sűrűn eszik éjjel is???Vagy csak most, hogy kevesebbeket eszik????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jaj csajok!!!

Olyan bosszús vagyok.Ugye itt vannak párom öccséék, és én nagyon nem szívlelem a sógórnőmet, arra hogy miért nem tudnék konkrétan felelni.De olyan tenyérbemászó, tudálékos...brrrr a hideg is kiráz tőle!!!!(a nevelési elveit, már múltkor meséltem, na azért sem zártam a szívembe!!)
Már múltkor is elesett Máté(a fia, februárban volt 1 éves), és próbálták a Szonóra kenni, pedig ő később ért oda, és mondta hogy nem ő volt.Persze 10 percre rá produkált még 1 ugyanolyan esést és a kiscsaj a közelében sem volt.Most is követi ez a banya, mint az árnyék, fogja a kezét, meg hozzányúl(nem semmi igaz), erre megint elesett a kiskölyök.Ez a nő meg elkezdi, hogy már annyiszor megmondta , hogy ne fogja meg a kezét...bla-bla-bla, de ezt olyan stílusban, hogy rajtam fotkározott az az érzés, minta amikor gyerek koromban rosszat tettem és leszidtak!!!!"Szerencsére" Zsombi álmos lett így most feljöttünk!Én is biztos mondtam volna valamit annak aki miatt elesik a gyerekem, DE NEM íGY!!!!És igen ilyenek a gyerekek, főleg a Szonó már most tervezgeti, hogy hogyan fogja vezetgetni a Zsombit, és nem direkt lökte el ebben biztos vagyok!!!!!
Na most jól kiírtam magamból....huuu köszi.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Virág egyszer evett eddig éjjel, kb. 3 körül, majd reggel 7-kor. Nem tudom, mi volt vele tegnap éjjel. Egyébként ma már jól evett, és aludt is napközben. Lehet, hogy a meleg.

Szerintem is durva, hogy én viszem a kaját Barninak. Ma náluk voltunk délután, párom megkérdezte az anyját, mit főz vasárnap. Válasz: semmit, van egy kis maradék csirkepörkölt. Ennyit a vasárnapi meghívásokról. Gondolom, várta, hogy majd én hívom meg Őt. Hát azt várhatja.

Tényleg érdekes a sógornőd. A gyerek is ilyen kiállhatatlan? Én rábízom a gyerekekre a konfliktusok lekezelését, kivéve, ha verekszenek. Nyugalom, úgyis hazamennek.

Andi! Hogy viselik a babák a szurit? Ne hajtsd agyon Magad, nem kell egy nap megváltani a világot.


Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit: a kiskölyökkel semmi gond, nevetős, tegnap többször is odaadta nekem a fűnyírót, aranyos csak az anyja ilyen dilis.Végülis lementem, após feljött értünk, aztán elvitatkoztunk a szülésről.Ő megint terhes az első császár volt,és mikor én szültem belelkesedett, hogy az otthonszülés az milyen jó.De elszállt a lelkesedés és azt mondta neki a doki hogy 60-70% hogy megint műtét lesz.Nekem tök mindegy!!!
Én szívesen meghívlak vasárnapi ebédre!!!! :wink: Milyen messze van Kiskunfélegyháza?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Lányok!

Ha akarok adni a törpöknek valami levet, azt miből adjam? Cumisüvegből nem akarom. Sima pohárból, vagy csőrösből is lehet? Vagy először csak egy-egy kiskanálnyit adjak?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Andi: ha ez lesz az első én ugy tudom csak kiskanállal egy kicsit kell adni, hogy szokja az izét. egyszerre csak egy félét (elsőre almát szoktak) nem szabad még keverni. legalábbis a növérkém igy mondta

Hogy lettek ikreid, véletlen vagy a családban már volt? Nálunk volt és én nagyon féltem, hogy én örököltem ezt a jó kis gént.

hihetetlen ez az időjárás, most meg meg lehet fagyni.

Zsuzsi
zsuzsi78
 
 


Szia Zsuzsi!

Köszi, akkor kiskanállal próbálkozom. Az a baj, hogy csak turmixgépem van, gyümölcscentrifugám nincs. Szóval egyenlőre nem tudom, hogy csinálok almalevet. Itthon sárgabarack meg sütőtöklé van, ezek bébiitalok. De én is almát hallottam kezdésnek. Na, majd beszerzek egy centrifugát. :lol:

Ikrek: az én családomban sok volt az iker, anyukám mindig azt hitte, hogy neki lesznek, de mivel nem lettek, így úgy gondolta, majd az ő gyerekeinek. És igaza lett. Egyébként a férjem is iker, szóval több oldalról meg voltunk támogatva. :lol:

Tényleg furi az időjárás helyzet, nálunk is elég hűvös van.

Babócák egyenlőre jól vannak, tegnap Flóra átaludta az egész napot. Reggel neki 37,2 volt a "láza", nem adtam kúpot erre még. Remélem nem megy feljebb. És a reggeli fél 7-es evés után játszottak, én meg kicsit visszabújtam az ágyba, aztán nagyon nagy csend lett. Apa megnézte őket, ezt látta :D :
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Nem tudom, hogy meg tudtájok-e nézni, csak tömörítve tudtam felrakni:

angel.zip

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ha olvasható, akkor rakok mégegyet. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


a kép is szuper, meg a történet is. egy kicsit elgondolkoztatott.

nekem ez az egyik kedvencem, akkor kaptam amikor terhes voltam és igazán akkor tudatosult bennem, hogy a pocakomban egy élő emberke van:

Ez az egyik legfantasztikusabb fénykép, amit az ismert
Univerzumban valaha is készítettek. Egy amerikai fényképész
Készített egy operáció alatt, amin egy súlyos gerinc-rendellenességet p
róbáltak helyrehozni egy magzaton az anyaméhen belül a terhesség 23.
hetében.
A fényképész akkor még nem gondolta, hogy élete egyik legfontosabb képe lesz
ez, hiszen a cél
csupán a méhen belüli gerincműtét fényképeken is történő dokumentálása volt.
Miközben Paul Harris fotós az Egyesült Államok-beli Tenesse állam
Nashville városának Vanderbilt egyetemén a sebészeti klinika műtőjében
fényképeket készített a műtét folyamatáról, megörökítette azt a
pillanatot is, amikor a baba az anyai méhből kiemelte a kis kezét,
és az őt operáló orvos ujját megfogta. Ez a hihetetlen fénykép a világ
Rengeteg újságjában megjelent, s Írországban az egyik "legerősebb
zászlója" Lett az abortusz legalizációja ellen küzdőknek. Az ici-pici kéz,
ami
meghódította a világot, Samuel Alexanderé, aki tavaly december 28-án
megszületett (amikor a fénykép készült, alig több, mint 5 hónapja
volt a mama hasában). Ha komolyabban elgondolkodunk, megértjük, hogy az
Élet tényleg csak egy hajszálon múlik. Az orvosok biztosak voltak benne,
Hogy nem tudták volna életben tartani a kisfiút a méhen kívül, így a
méhen belül műtéttel kellett megoldani azt a rendellenességet, amit nem
tudott
volna túlélni. A méhet bevarrták, hogy a baba normálisan fejlődhessen
tovább.
ezért is ezt a képet nyilvánítják napjaink egyik legfontosabb orvosi
fényképének. Samuel a legfiatalabb paciens, aki ilyen operáción túlesett.
Valószínű, hogy Samuel Alexander Armsnak megszoríthatja majd
egyszer Dr. Brunner sebészprofesszor kezét - most már az anyai méhen
kívül. Justine McCarthy tévé-bemondónő megjegyezte, hogy képtelenség nem
elérzékenyülni a pici kéz hatalmas erejét látva amint egy operáló
Sebész ujját szorítja, és lehetetlenség nem elgondolkodni azon, hogyan tud
egy kéz életet menteni..."



Kép

Zsuzsi
zsuzsi78
 
 


Hú, kirázott a hideg. Nagyon jó kép!!!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi:megvan az üvegreszelő?????Lereszeled az almát, az pépes lesz és azt átnyomod szitán=kész a friss almalé először csak pár kanállal adj nekei.4-5 napig csak 1 félét és ha nincs gond jöhet más is!!!Én először kanálból kóstoltattam, amikor meg már mennyiségeket ivott akkor üvegből
Szerintem kúpot csak 38 fok fölött adj, ez a kis hőemelkedés nem gond!!!!Jól kifárasztották egymást a babók :lol: !
Olvasható az angyalos sztori, nekem tetszett!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Andi:BOLDOG HÓFORDULÓT A BABÓKNAK!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na mi a helyzet????
Mindenki eltűnt?????
Nekünk a tegnapunk nagyon jó volt nővéreméknél!!!Szoni csak akkor rohant hozzám mikor 1x elesett, és Zsombi is elbűvölt mindenkit.Úgy érezte jól magát ha valaki ölében ült és beszélgethetett valakivel!!!Nagyon élvezik a társaságot!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Én itt vagyok, eddig vasaltam. :wink:
Nekünk megint rohanással telt a hétvégénk, elhatároztam, hogy a következő szombat-vasárnap nem megyünk sehova, nem csinálunk semmit. Persze már most borulni látszik a tervem, hétvégén tartjuk apukám születésnapját, névnapját, a Zsolti meg valami villanyvezetéket akar ásni. Mármint vezetni akarja, és a földben, gondolom. :?
Szombaton 5 körül meg is érkeztek a vendégek, jó volt, a gyerekek is aranyosak voltak, hagytak bennünket beszélgetni. Vasárnap edéd anyuéknál, látogatás anyósoméknál, Tesco vásárlás. Szóval jöttünk-mettünk egész nap. Este meg annyira kiakadtam, mint már régen. A Zsolti nagymamája megint megemlítette csak úgy mellékesen, hogy főzeléket kéne már enni a gyerekeknek. :twisted: Nehezen bírtam ki, hogy ne mondjak sértőt. De ez volt az utolsó. Ha még egyszer megemlíti, nagyon csúnyát fogok mondani, már tudom, de nem érdekel. Hátha utána megérti, hogy én vagyok a gyerekek anyja. :?

Bmo!
Köszönjük a hófordulós köszöntést! :D
Örülök, hogy jó éreztétek magatokat a nővéredéknél, főleg a sógornőd után. :lol:

Na, lépek is, Marci drága felébredt. :)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi:már megint ez a vasalás :lol:
Persze, mond meg a nagyinak, hogy lassan a körömpörköltnél tartanak a törpök!!!! :lol: :lol:
Zsombi elájult, hát tegnap nem sokat aludt, már többször is volt,hogy vacsi előtt nem aludt és előzőleg is csak fél órát!!!!Egyre igényesebb egyedül nem szeret lenni!!!A járókát is csak úgy bírja, ha a Szoni vele van vagy valaki ül a látóhatáron belül és cseveg vele!!!! :lol:
Zsuzsi, Edit:ti még terveztek babót????
Kislányomnak nagyon jó ötletei vannak(igaz nem diétás):pattogatott kukoricát eszünk!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!


Vagyok ám én is, csak lemerültem, kiakadtam, és rengeteg a házimunkám.

Én nem szeretnék több gyermeket, nekem elég a kettő.

Este majd jövök, és akkor elmesélem a lemerülésem okát.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Hú!

Zsuzsi ez a kép!!! Elbőgtem magam. És nagyon elgondolkodtató. Még most is ráz a hideg.

Andi, látom ti is a Tesco-ba szoktatok vásárolni. szóval van ugyanolyan Tesco-s napocska-virágunk és ugyanolyan Tesco-s szövetkönyvünk is. Ja és ti is egyszerre neveltek két azonos korú Kismanót (lsd. ikrek) Kicsi a világ. :lol: :lol: :lol:
Nagyinak tényleg mondd meg, hogy a Babóknak nem ízlett a Körömpörkölt turmix, úgyhogy azzal még vársz egy picit. Kipróbáltátok az almalét? Az üvegreszelő tuti jó. Mondjuk én nem szűrögettem, icipicit lecukroztam a reszelt almát így jó levet eresztett és a tányér aljára folyattam (+döntöttem a tányért) a levét. A pép meg remek vitamin neked is.

Bmo, örülök, hogy a tesódéknál jól éreztétek magatokat. Én leütöttem volna a sógórnődet. Szegény kisgyerek.

Edit, részvétem anyós miatt. Nem semmi, hogy mennyire "gondoskodós" nagyi.

Mi meg képzeljétek, növesszük a fogunkat. Mármint nem mi a nagyok hanem a kissebbek. Olyan kis nyügik. Vasárnap meg együtt aludt az egész család a reggeli (6 órás) evés után. Olyan jó volt.

KépKép
kgiulia
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: