Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Még csak pár napja gyötör a rosszullét, de nem tudom hogy fogom kibirni. Nagyon remélem, hogy most nem akar majd olyan sokáig tartani, mint a fiammal, mert az azt jelentené, hogy még 10 hét. Kizárt, hogy túléljemKép. Reggelente, ahogy kinyitom a szemem, már az ágyban fekve forog velem a világ és keményen küzdök a hányingerrel. És most már 3. napja azt vettem észre, hogy bármit eszem, iszom nem múlik el, csak és kizárólag a tejeskávém enyhiti a tüneteket. Ti ilyet hallottatok már? Én eddig csak az ellenkezőjét, hogy épp ettől vannak rosszul a kismamik.

Inez
Találtál valamit?

Manóka
KösziKép, kipróbálom mindenképpen. Nem szeretem a cukros gyümileveket, ebből nem lesz problémaKép.

Móni
A progim nekem sem volt rendben, de nem kezdtem el rá gyógyszert szedni. Azt gondoltam, hogy ha csak gyógyszerrel lehetek babás, akkor inkább várok még vele egy kicsit, amig nyugisabb lesz az életünk. Erre a legnagyobb kavalkád kellős közepén összejöttKép. A dokim szerint nem kell most már elkezdenem progipótlást szedni, már nem azon fog múlni, hogy megmarad e. Nekem csak annyit mondott és mond folyamatosan, hogy nagyon vigyázzak magamra, és a legkisebb gyanús jelre azonnal jelentkezzem. Hasam nekem is nagyon nagyon fájt vagy 2 hétig, most múlt el.

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Pipocska

Nem tudom te hogy számoltad, de én akárhogy is számolom, szerintem ma te 11 hetes vagy. Pont annyi, amennyi Móni táblázata szerint is. Az alapján amit leirtál is pontosan ez jön kiKép. Már fentebb volt róla szó, de ime még egyszer a terhességi hetek és szülés várható időpontja számolása orvosi szempontból:

Utolsó menstruáció első napja (nálad aug. 22.)
+ 7 nap (nálad aug. 29.),
- 3 hónap (nálad május 29.)
Ez tehát a hivatalos szülési dátum.
A terhességi heteket az utolsó menszi 1. napjától számolják, innentől 40 hét a terhesség. A fogamzás egy átlagos 28 napos ciklus esetén általában a 14. napon van, ez is stimmel kb. nálatok. Innentől viszont már csak 38 hét a terhesség.
Te esetedben: Hivatalosan 11 hetes vagy pont ma, fogamzás szerint pedig 9 hetes. Igy már értedKép?

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


KépKépKép

Kedves Banyóci!
Ha hiszed, ha nem itt van elöttem a naptár, mióta terhes vagyok már 55-ször átszámoltam, de jó, hogy te vagy, mert csak most vettem észre, hogy azt a hetet is egész hétnek vettem ahol a mensim kezdődik /vasárnap/ Úgy látszik, hogy a terhességem óta új időszámítással számolok. Már a vasárnapi nap is egy teljes hétKép
Így hamar megszülnék!Kép
Vicc félre! Tényleg 11. hét.
De akkor most 9 vagy 11?
Ha 9, akkor az jó, mert nem gond a 30-ai dokihoz menetel. Viszont ha 11, akkor nem tudom mi van , mert ha jók az infóim a 12. héten kell a nyakiredő vizsgálatra menni.
Vagy nem?

Kép
Kép
pipocska
 
 

 
 

Ja!

Az valahogy nekem is kijött, hogy május 29 a szülés ideje.
Kép

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok!

Nagyon megvagyok ijedve mert nemrég elöntött a vér!!!
Most megyek majd be a dokimhoz!!
Zsófi
zsófi76
 
 


Szia Zsófi!

Én a magam részéről nagyon szorítok, hogy ne legyen semmi gond.

Kép
Kép
pipocska
 
 


Zsófi!

Nagyon drukkolok, hogy csak egy kis beijesztő, menszeszidőben jelentkező vézésecske legyen, állítólag sokaknál van még vérzés 2-3 cikluson keresztül!! Ahogy elnéztem a hetek száma szerint pont abban az időben van...

Nagyon várom, hogy jó híreket írj!

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok,

Móni, a táblázatba: 28 éves vagyok. baba neve maradjon kérdőjel (részemről is babonából nem mondanék semmit)

Érdekes, én meg ahogy előrehalad ez a terhesség, most kezdek teljesen rosszul lenni. 8. hetet elkerülve (bár nálam is ez csak a hivatalos, tudom h. 7 hetes vagyok..) most jön rám ez a durvább émelygés, ányinger. Ált. mindig reggeli után kezdődik, és tart egészen estig (ez már a 3. ilyen napom).

szex: Én sem kívántam úgy mint előtte, de engedtem a párom "győzködésének" és tényleg eszméletlen élmlény. Sokkal intenzívebb minden..Kép És én is olvastam hogy az orgazmus jót tesz a babának is Kép

Zsófi,
Én is szurkolok, remélem csak túloztál mikor azt irtad h. elöntött a vér. Mikor nekem is volt 4-5. héten ez a barnázgatásom, akkor azt hittem megjött. szerintem ha nagy baj lenne, az most már nagy fájdalommal is járna. Kivácsi vagyok a fejleményekre!!

Egy kérdés. Azt hiszem réegebben már volt téma a fejfájás, most nem olvastam vissza. én eléggé frontérzékeny vagyok, tegnap egész nap fetrengtem, annyira fjt a fejem, de inkább nem vettem be semmit. ti miket mertek bevenni, vagy van vmi más módszer a gyógy szeren kívűl?? (az a helyzet, én előtte ezeken soha nem filóztam, mindig bekaptam vmi pirulát..algopyrin, quarelin, stb.)

üdv,
Timi
splendida
 
 


Mzx!
Ne haragudj, tényleg jól írtad az adataimat, csak vak egér vagyok. Sorry!
A táblázat kitöltéséhez én 31 leszek 2 hónap múlva, Éva a bescsületes nevem, és nevekkel még eléggé hadilábon vagyunk, bár van már egy-két jelölt, de mivel még változat, inkább nem mondom még meg. :-)

Zsófi!
Nagyon szorítok értetek!!

Splendida!

Nekem is fájt a fejem tegnap...pedig nem szokott!

Wica (8+0)
wica
 
 


Sziasztok

Most értem haza de le is fekszem!!
A babával nincs baj és csak a tegnap esti görcstöl véreztem be!
zsófi
zsófi76
 
 


Zsófi!

Örülök, hogy a baba jól van, pihenj sokat.
Átérzem ijedtségedet, nekem a 8. héten volt vérzés,2 hete pedig barnásozom.

Holnap megyünk genetikai kombinált tesztre, remélem mindent rendben találnak.

Sex: én is jobban kívánom most, mint előtte, de egyenlőre nagyon vigyáznunk kell a babára.
inez
 
 


Kép

Zsófi!

Örülök, hogy rendben a baba.
Te pedig pihenj sokat

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok,

Pipocska,
kétségeidre remélem, tudok válaszolni, a peteérés általában a ciklus 14. napján következik be.
A petesejt 12-24 óráig életképes, míg a hímivarsejt 24-48 óráig. Vagyis, ha a peteérés előtt volt aktus, akkor, a már petevezetőben bent lévő spermiumok is mertermékenyítik a sejtet. Vagyis, az ovuláció- peteérés előtt 2 napon belül, és utána 24 órán belül megtörtént közösülés után a megtermékenyítés 1-2 órán belül bekövetkezik.
A megtermékenyülés kb 24 óráig tartó folyamat, amikor a spermium behatol a petesejtbe, majd annak magállományával egyesül. Tekinthtjük ezt is a terhesség kezdetének, de egyértelmű kapcsolat a pete és anya szervezete között csak ettől számított 13. napon alakul ki, vagyis ekkor következik be a beágyazódás, és ekkortól számítjuk a terhességet.
A megtermékenyített petesejt, innentől zygóta a megtermékenyítéstől számított 6-7. napon kezdi a beágyazódást a méhnyálkahártya mélyebb rétegeibe, és kb a 12. napon fejeződik be.

Genetikai Uh, pedig majd az AFP eredmény bírtokában végzendő, ezt szokták "genetikai" uh-nak is nevezni, ekkor ellenőrzik a nyaki redőt, a gerincet, végtagokat stb.
Persze, már a 12. heti uhn is ellenőrzik ezeket.

Zsófi,
örülök, hogy minden rendben, tényleg pihenj, és neked most nem kell a szexre gondolnodKép De ez legyen a legkisebb kellemetlenséged.

Igaz, nekem sem előző, sem mostani tehességemnél sem volt hányingerem, de én annó még azt tanultam, hogy reggel, felkelés előtt kell pár db kekszet fekve megenni, és az talán segíthet.

Móni,
táblázati adataim, DEOEC fogok szülni, kisfiam Imre 2003. 12.30.-án született. A kis pöttynek még nincs neve- nemeKép

Csajok,
tepertőt kívánok!!!!

manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!

Köszi a kimerítő választ, de még mindíg nem világos, hogy az augusztus 22, vagy a szeptember 3,4,5-től kell kezdenem számolni a szülés várható idejét, és az sem, hogy akkor hányadik héten végzik a nyaki redő vizsgálatot.

Bocsi, de még új nekem a dolog és elkeveredem a sok infó között.Kép

Kép
Kép
pipocska
 
 


Pipocska,
a szülés várható idejét, az utolsó rendes vérzés 1. napjától kell számítani.Nyaki redőt nétnek, mérnek a 12. héten.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok csajok!

Móni! Én 25 vagyok, februárban töltöm majd a 26-ot. És rohadt éretlennek érzem magam! Na de most már mindegy. Ne haragudjatok, hogy már megint negatív vagyok. Ma már azért voltak pozitív gondolataim is, úgyhogy ez haladás!!!

Ma voltam a dokimnál, jött a férjem is, és látta a kis mini prüntyőkénket a képernyőn. Nagyon boldog volt, főleg, hogy a doki gratulált neki! Képzeljétek, láttam, ahogy dobog a kicsi szív! Elég sokkoló volt. Rettentően izgultam, úgy vert a szivem, hogy majdnem rosszul lettem! Legalább úgy féltem, mintha most kellett volna szülnöm! Nem igaz, hogy mért vagyok ilyen beszari! Pedig túl vagyok már egy-két szar dolgon, és mégis...

A doki szerint a szikhólyag mellett van egy ún. terhességi cisztám is. Nektek nincs ilyen?

Ma voltam először igazán rosszul. De nem kimondott hányingerem van, hanem erős szédülés, gyengeség, és olyan leírhatatlan szar közérzet! Amikor eszek, jobban vagyok, érdekes. De nem igazán kívánok enni semmit, illetve csak nagyon kevés dolgot. Perceket gondolkodom, hogy mit is ennék, és akkor bekattan valami. Na onnantól kezdve csak azt ennék, mindenáron be kell szerezni azt a bizonyos kaját! Nem valami jó ez így.
Ismerős ez valakinek?

Gondoljátok, hogy mostantól kezdődnek az igazi rosszullétek?

Zsófi! Drukkolok neked!
Persze a többieknek is!

Györgyi
(6+1)
gyike
 
 


Banyóci!

Nem olyan furcsa, hogy a tejeskávé segít az émelygéseden. Én is kávéfélétől voltam jobban. De mivel én tejérzékeny vagyok, így tejeskávé nuku, mert csak rontana a helyzeten. De az ízét nagyon kívántam, így koffeinmentes nescafé-t ittam, ami segített. De enyhített még a kóla is. A keksz reggeli evése nekem nem jött be, sőt undorodtam tőle. Viszont a babapiskóta már jobban Kép Hát én ezekkel próbáltam enyhíteni, de mindig csak átmeneti volt a siker, jött újból a hányinger, rosszullét egész nap.

Gyike!

Nem akarlak ijeszgetni, de a 6. hét körül nekem is hasonlók voltak a tüneteim. Azt gondoltam hogy ha ezzel átveészelem a 12-dikig, nem is olyan rossz. De aztán rosszabb lett. a 8. héttől kezdve már jött a hányás is, bár nem gyakran, 2-3 naponta egyszer, de a rossz közérzet és émelygés egész nap megvolt.
De mostanában már jobban vagyok így a 11-dik hét után. Ez a hét valóban megváltást hoz. Visszatekintve nem is értem, hogy bírtam ki.

Pipocska!

minden kiirt vizsgálat időpontját (és a szülést is beleértve) az utolsó mensi első napjához mért hetekben kell megtenni.
Tulajdonképpen ezt az egészet úgy értsd, hogy valószínüleg úgy ahogy gondolod, szept 4-5 termékenyült meg a petesejt. Azóta biztos, hogy baba lesz belőle. Viszont a petesejted 2 héttel idősebb (az utólsó mensi idején "született"), tehát amikor megtermékenyült, akkor már lényegében úgy tekintik, hogy már két hete terhes vagy. Talán így már érthetőbb.

Akiren
(11+3)
akiren
 
 


Manóka!

Akkor ez azt jelenti, hogy a 14. héten jutok az orvoshoz. /nov.30./
Szerinted az már nagyon késő?

Gyike!

Igazából én egy kicsit irigyellek, mert én mire szülök majdnem 31 leszek. Mivel két babát szeretnék, kicsit túlkorosnak is tartom magam. Jó lett volna 30 éves korig "lerendezni" a kettőt. Lehet, hogy én már meg sem érem a gyerekeim 30. szülinapját.
Viszont akkor most nem ez az ember lenne a párom.
Márpedig nála jobban senki nem érdemli meg azt, hogy a gyermekét megszüljem.
Tehát én is pozitívvá alakítom a gondolataimat.
Azt azért hozzá teszem, hogy amikor megtudtam, én is elbizonytalanodtam, hogy biztosan "felnőttem-e" a feladathoz.
Szerintem ezt a hormonok teszik az elején.
Legalábbis azt vettem észre, hogy rengeteg mindenről fura véleményem lett. Remélem ez majd vissza áll.
Na mára ennyit. Holnap munka, úgyhogy mennem kell.

KépKépKép

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok!

Hazajottunk Pecsrol, a szuleimtol. Hat amit muveltek a ferjemmel: nem engedtek emelni, jarkalni. Fekudnom kellett, kiszolgaltak. Ez nagyon kellemetlen volt. Kicsit gorcsolok, es ezert voltak nagyon megijedve. Most is fajdogal Kép

Voltam vedononel, igaz az enyem nem volt pont bent, helyettesitettek. O volt anyosom vedonoje, amikor a ferjemet varta Kép Egy orat magyarazott. Kaptam kiskonyvet, mertek vernyomast,ami nagyon alacsony volt: 100/70 koruli. Elkezdtem a magneB6, allitolag segit a gorcsok ellen. Szerintetek mikortol lehet 4D uh menni? Mikortol tudjak megmondani, hogy fiu-e vagy lany? En mar olyan kivancsi vagyok

Moni!
24 eves vagyok, es ha fiunk lesz, akkor Attila lesz a neve, mint a ferjemnek. Beirnad kerlek a tablazatba? koszonom!

Nektek nem faj a hasatok? A ferjem meg is kert, hogy fekudjek le, pihenjek. Nem mintha most dolgoznek Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!
Zsófi!
Örülök, h. jobban vagytok! Drukkolok, hogy ezután is minden rendben legyen!

Judit!
Én is szoktam görcsölgetni, olyankor nagyon be is tojok, de aztán elmúlik. Remélhetöleg a bennünk lezajló változások okozzák, és ártalmatlanok!De azért nagyon én sem emelgetnék. Egyik nap is inkább megkértem a férjemet, hogy emeljen meg valamit helyettem, azt mondta: Na mostmár ez mindig így lesz? Kép Kép
Jó éjt!
Viki
vikó
 
 


Gyike!
Az éretlenségről csak annyit, én 19 évesen szültem a kisfiamat... Kép Kép De úgy tünik, semmit nem rontottunk el.Van egy okos nagyfiam, tök normálisan élünk.Azt hiszem, ha valakinek gyereke lesz, megváltozik, felnő.(persze akadnak kivételek,de azok nem mi vagyunk Kép)
Egyébként most, 9 év után néha én is bepánikolok kicsit, pedig már elég tapasztalt anyuci vagyok. A hormonok is teszik, ahogy Pipocska is mondta. Kép
Na mégegyszer:jó éjt! (holnap meg elalszom a melóban Kép))
Viki
vikó
 
 


Sziasztok!

Zsófi, valahogy éreztem, hogy nem lesz komoly gond, nagyon örülök!

Ezvicc, nekem is szokott fájni a hasam, egyre kevesebbszer, szerencsére. Nekem az segít, ha az oldalamra fekszem, felhúzott térddel összegörnyedek pár percig. Van, amikor ettől teljesen elmúlik, próbáld ki!

Sajnos holnap dolgozom már, így csak este tudok bekukkantani hozzátok valószínűleg.

Jó éjszakát mindenkinek!

Móni (6+0)

Kép

Kép
mzx
 
 


Moni, Viko!
Koszi a tanacsokat, nem emelek semmit, es kiprobalom az oldalfekvest!
Szedem a magneB6, es nagyon bizom benne

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Szisztok!

Mindenkinek köszi a druukott!!

Manóka!
Nem is gondolhatnék most a szexre márcsak azért sem mert a párom nincs itthon!!(még 2 hét)
Zsófi
zsófi76
 
 


Jó reggelt!

Pipocska
Előfordul az ilyesmiKép. Nálam is van, hogy valamit 20-szor megnézek, aztán mégse úgy van ahogy látomKépKépKép. Minden vizsgálatot a hivatalos számitás szerint kell elvégezni. Tehát te esetedben későinek érzem a nov. 30.-i nyakiredő mérést. Beszélj az orvosoddal!

Zsófi
Örülök, hogy nincs bajKép. Vigyázz magatokra, pihenj sokat!

Akiren
Eddig még tényleg nem hallottam senkitől ezt, furcsaKép. Képzeld, egészen a mai napig bevált ez a kávés módszer. Ahogy megittam, elmúlt a rosszullét és elő sem jött a nap hátralévő részében. Ma is elmúlt, de fél óra múlva már újra sz@rul voltam-vagyokKép. Ennyit a jó kis módszeremrőlKép.

Életkor: Pont tegnap beszélgettünk erről a férjemmel, hogy a fiamat 23 évesen szültem, a mostani babót (ha minden rendben lesz) 26 évesen fogom. Aztán éldegélünk szépen, és ha a lurkók már nagyobbak lesznek, mondjuk 10 év múlva még mindig gondolhatjuk úgy, hogy bevállalunk egy 3. babytKép. Akkor még mindig időben leszünk.

Na eldugulokKép

Brigi

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok Lányok,

Először is üdv az Újaknak!!!!
3 napig nem voltam, és annyi mindenről beszéltetek, hogy (bár visszaolvastam,) mégsem tudok mindent követni. Én csak a munkahelyemről tudok (egyelőre) netezni, de pénteken a Dokimhoz mentem, ezért nem voltam ilyen sokáig.
A péntek szuper volt. Most, hogy már sokal jobban érzem magam (végre nincs hányingerem), reggel fodrásznál, kozmetikusnál kezdtem a napot. Így megszépülve mentem a Dokihoz, ahol nagy meglepetésemre (10+1 hetesen) sikerült Dopplerrel meghallgatni a szivét!!!!! Ott volt a legjobb Barátném (27 éves barátság...), Akinek már van egy 8 éves fia, de nagy élmény volt, hogy együtt hallgathattuk az első szívhangokat.

Viki,
én is Kids-et szedek és mellette Artic Sea (omega3 tartalmú) kapszulát. Mivel nekünk van kenyérsütőnk és mindig teszek a kenyérbe lenmagot, ami rosttartalmánál fogva, szintén segít a székredés elkerülésében, illetve Bencével ilyenkor Kubut szoktam itatni és aszalt sárgabarackot etetni.
Szex...hát, bevallom őszintén (csatlakozva néhány előttem szólóhoz,)én sem kívántam ebben a hányós időszakban. Szegény Párom (akivel együtt akartuk Zsebit nagyon-nagyon), elég rosszul, meglehetősen ingerülten viselte ezt az időszakot. Az eszével nagyon megértő volt, de tudjuk, hogy a férfiak esze néha hol van.... ;)
Szóval nehéz időszak volt. Mostanra sokat változott, de még mindig messze vagyunk a Bence terhességem alatti kívánósságtól. Nálunk ez a második tirmeszterben érte el a csúcsot. Akkorra általában elmúlik minden panasz, szépen gömbölyödik a pocak (de még nincs "bálnaállapot"), könnyedén mozogsz és nagyon-nagyon megszépülsz (bőröd, hajad, közérzeted). Szóval ez a legszebb időszak!!!!
Már túl vagyok az első vérvételen, illetve megcsináltattam az EKG-t is. Teljesen jó a vérképem, pedig én mindig vashiányos voltam. Most közép értéken áll.
Visszatérve egy mondat erejéig (még) a közérzethez: amíg tartott ez a hányingeres időszak, úgy néztem ki, mint egy lepukkant rozoga vénasszony. Ma reggel (túl a fodrászon és kozmetikuson) még a kolléganőm is megjegyezte, milyen szép vagyok. Semmi extra. Festetni ilynekor nem lehet, így csak csíkokat tett a hajamba, illetve megnyírt. A kozmetikus csak szemöldök- és bajuszgyantát (lehet, hogy ettől lettem nőiesebb...) csinált. Ma reggel ceruzával kihúztam a szemhéjam és szempillaspirált használtam (semmi nagy vakolás). Vagyis ennyi is elég, hogy egy kicsit jobban (szebbnek) érezd magad.

Boccs, ha kicsit hosszúra nyúltam, de olyan rég "beszélgettem" Veletek!!!
Mircimama (10+4)
mircimama
 
 


Sziasztok,

Pipocska, sztem a nov 30. sem késő, de ha nyugtalan vagy, akkor kérj hamarabb időpontot. Ha bármi eltérést látnak, annak úgyis az a menete, hogy onnan genetikai tanácsadóba küldenek, ahol megrágják a dolgokat, és aztán születik döntés. De, sztem ilyenekre nem is szabad egy egészséges kismamának még csak gondolnia sem.
++++++++ hozzáállás, öröm, eufória, ez kell, jogy jellemezze a kismamát.

Mircimama nagyon jól leírta, szépen boldogan kell kezdeni a napokat, jó gondolatokkal, és akkor gyönyörű kismamák leszünk.
Gondolom, a hányinger ezt erősen befolyásolhatja, de nem elhagyni magunkat, és nem szomorkodniKépKép

Fejfájás, valaki kérdezte, én nagy fejfájós voltam- vagyok életemben, előző babónál is, sajnos. Az első harmadban nem vettem be gyógyszert, de aztán eldöntöttem dokim támogatásával, hogy egyáltalán nem jobb, ha napokig csak fekszem, mert addig fáj. Vettem be algopyrint, aspirint, és sokszor segített. De a terhesség közepétől kb elmúlt, és majd csak a gyerek 4-5 hónapos korában Jött elő újra, de sokkal ritkábban, szerencsére.

Hamár esős az idő, azért szép napot mindenkinekKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Kedves Pipocska! Mostanában sokat beszélgettünk, egy másik topicban is. Nekem úgy tűnik, hogy eléggé egyidősek vagyunk. Ha gondolod levelezhetünk is egy-két érdekességről, amelyek felmerülnek. ;-) pigaszov@freemail.hu a címem!

A táblázatba még nem merném beíratni magam babonából, de 1 hónap, és megteszem, ha minden okaj! Kép

ancsipancsi
 
 


Sziasztok Kép

Gondolkodtam, hogy a tavaszi, vagy a nyári topicba irjak, de aztán láttam, hogy BKriszta is ide szegödött, ugyhogy én is csatlakoznék hozzátok.
Minyu vagyok a "...megint megjött.."-böl Kép
A szülés várhato idöpontja megegyezik Krisztáéval (május 12), de már megtárgyaltuk, hogy a mi porontyunk valószinüleg késöbb, az övéké meg hamarabb fogant a középidönél Kép
25 éves vagyok, általában Edit, de a neten Minyu Kép
A baba nemét még nem tudjuk, de ha kislány lesz, Gerda lesz a neve, ha kisfiú: Nándor. Persze ez még képllékeny dolog, a fiúnéven még erösen gondolkodunk. Kép
Mit is kell még a táblázatba irni? Ja, a Schöpf-Méreiben szeretnék szülni.

Ha valamit kihagytam, majd pótolok. Kép

Addig is pusz mindenkinek
Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Én pár napja beírtam a 2004. nyári babákba, és csodálkoztam, hogy mindenki a meglévő gyerekéről regél, valamint, hogy nem válaszolnak nekem Kép

Most is egy óráig kerestem, hogy hova lett az iménti bejegyzésem, mikor rájöttem, hogy nekem 2005-öt kell néznem.

ancsipancsi
 
 


Móni!

Szeretném a táblázatot kiegésziteni!
nevek:
lány:Viki
fiú:Bence
Kórház:Rókus
Zsófi
zsófi76
 
 


Sziasztok,

En mar nem tudom mit csinaljak, holnap lesz ket hete hogy nem tudok aludni. Mara mar nagyon faratnak erzem magam es a dokim aszt monta hogy nem adna semit alvasra. Ma regel amikor kelkeltem az agybol oljan roszul eresztem magam, szedultem, hanyingerem volt hogy nem tutam a labamon megalni. Most a munkaba vagyok de meg mindig egy remegest erzek es nem vagyok valami jol pedig ulok.

Nektek van iljen problematok. Alitolag a 12 het utan jobb en mar szamolom a napokat adig.

Betty
(11+4)
gomboc
 
 


Sziasztok!

Zsófi!
Nagyon örülük, hogy nincs végül semmi baj, rémísztő lehetett a vér látványa! Feküdnöd kell?

Ancsipancsi!
A lányomat szoktuk így hívni, rögtön megakadt a szemem a nevedenKép

Voltam dokinál pénteken. Mivel elmondtam terjedelmes előéletemet, valamint volt cicimatarászás, rákszűrés, turkálás, beszélgetés, majdnem háromnegyed órát voltam bent és elég lehangoltan távoztam. Az Uh-n méretileg minden ok, látszott az embrió a petében (vagy mi a szösz), napra pontosan akkora, amekkoának lennie kell, de nem látott még szívhangot. És mivel volt már elhalt terhességem, beutalt hüvelyi UH-ra a kórházba a héten vmelyik nap. Hiába mondta, hogy ilyenkor még nem mindig látszik, főleg egy rossz felbontású UH-n, nagyon elkenődtem! Szóval lehet, hogy ha már előre nem látja rajtam a parát, akkor simán vár még 2 hetet, visszarendel, stb. Erre, ha szerdán megyek, egyből ítélet a befejezésről. De azt mondta, hogy ne aggódjak, köszi!! A rákszűrés eredményeként rá egy fél napra nagyon gyenge barnázásom volt egyszer, az már elmúlt, de erre számítottam, mert mondta a doktornő. Tegnap estére pedig a rengeteg idegeskedés meghozta a gyümölcsét és este rohadtul begörcsöltem, még most is fáj egy kicsit a hasam.
Dióhéjban ennyi, most megyek és kitépem a gépet a falból, mert mióta az internet rendszeresen ellát hasznos infóval, utána is járok mindennek. Így sikrült kiderítenem, hogy a nők 99%-nak 6 hét+ 6 naposan már látható a szívverés, tehát nem nyugtat meg sem az, hogy a lányomat ennyi idős terhesen a kórházi UH-n meg sem találták, nem hogy szívhangja legyen, és az sem, hogy egészségesnek tűnik minden.
csaó
L.
lenocs
 
 


Nekem az alvással van problémám. Este nem tudok elaludni, csak forgolódom, aztán hajnalban meg korán ébredek, pedig érzem, hogy álmos vagyok még. Észrevettem, hogy minél korábban kelek, annál jobban hányingerem lesz a nap folyamán.
+ minimális normáls színű folyást is észlelek, habár nem tudom mitől.

ancsipancsi
 
 


Betty!

Tudod a terhességben veled együtt haladok. Én ma 11+5. Valamelyik nap írtad, hogy minden elmúlt. Örültem neked, és én is reménykedtem Kép Én ezt szomaton éreztem meg. Nekem is aznap hirtelen elmúlt, tudtam jót enni, és felszabadult voltam. Kép Azért mégsincs még minden teljesen rendben. A nap folyamán párszor azért elkap a hányinger, de sokkal enyhébb. Az egész napos meg elmúlt, tényleg Kép Talán a 12-őt betöltve már minden OK lesz.
Tegnap éjjel én is alig aludtam, elég rossz éjszakám volt. Talán front. De a terhesség eleje óta rossz alvó lettem. Kezdetben szinte fél éjszakákat fent voltam, nem tudtam visszaaludni. Amikor már tényleg hulla voltam, akkor már jobban aludtam, de éjszakánkét azért 6-8-szor felébredtem, de már vissza tudtam aludni. De hát ez a mai napig így megy. hol jobb, hol rosszabb, de egy éjszakát sem tudok rendesen végigaludni. Doki nekem sem ajánlott gyógyszert.
Talán csak reménykedhetünk, hogy idővel jobb lesz. De ebben is csak max. az utolsó harmadig, mert akkor meg a nagy pocak miatt lesz kényelmetlen az alvás. Az sem lesz jobb Kép
Ha meg belegondolok, a baba születése után is le lehet mondani az alvásról Kép
Lehet, hogy minderre most készül fel a szervezetünk????

Akiren
(11+5)
akiren
 
 


Lányok Kép

Tudtok valami szuper modszert szekrekedes ellen? Mar nagyon brutal a helyzet! Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


Ancsipancsi!

Hát az alvás többeknek probléma, épp most osztottam meg Bettyvel a saját "éjszakáimat" Kép Kép

Ha a folyás fehér, akkor az normális. Ezt az egész terhesség alatt tapasztalni fogod. Ha nagyon bőséges lenne, akkor szerintem nem árt azért kérni a dokitől egy tenyésztést, hogy van-e valami baci. De a nem viszket, nem csíp, és tényleg fehér akkor biztos nincs gond.

Akiren
(11+5)
akiren
 
 


Lenocs,
Azert probalj megnyugodni: nálami is ez volt. Hét hetesen nem volt még szívhang, bár a mérekek teljesen rendben voltak. Akkor nem is törődtem vele (mert nem is tudtam hogy már kellene hallani) és mikor utanaolvasgattam én is parazni kezdtem. Előéletem (barnázás) alapján pláne nem nyugodtam meg. De múlt heten mikor már elkerültem a 8. hetet uh-n minden renden volt, szívhangot is halottam, elmaradt a para. Szerintem nyugi,pár nap és meghallod amit szeretnél Kép

Lányok, nekem olyan bugyuta kérdések járnak a fejemben: ha a picur már érzi amiket én érzek,a kkor ha én géppel/ gyantával szőrtelenítek az neki is fáj??? jujj, ide azért le merek irni ilyeneket is Kép) Borotvával nem leszek el még hét hónapig, vagy mégis?

Ciao,
Timi
splendida
 
 


Lenocs!
Bizony elég rémisztö volt mert szó szerint elöntött a vér !
De amilyen hirtelen jött olyan hirtelen abba is maradt!
Az orvosom csak annyitt mondot hogy pihenjek de azt is mondta hogy nem csak a fekvésre gondol!!
Zsófi
zsófi76
 
 


Lenocs!
Ne idegeskedj elore, azzal nem segitesz magadnak,a babanak sem. Nem huvelyi uh nezett a dokid? En multheten szerdan voltam dokinal, es nalam sem latott szivhangot, es en ugy tudom, hogy a 7.es 8.heten van szivhang. Nyugodj meg, nincs semmi gond!!! Ne idegeskedj, csak artassz magatoknak!
Ha gondolod utananezek ennek a 6 het + 6napnak, mert en nem igy tudom. Ezt ki mondta neked?
Meg egy kerdes: ez a 6het + 6nap, ez az utolso mensi elso napjatol-ra gondolsz? Vagy a tenyleges uh szerintire?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Gyöngyi,
Én nem vagyok székrekedéses, de itt már irtak erről többen. Én kávézom, és nekem arra beállt a szervezetem h. reggel megiszom egy kávét (tejszínnel) utána már megyek is. Azt tudom hogy ilyenkor sok vizet és rostos gyümölcslevet kell inni, esetleg kefirbe/joghurtba kevert búzakorpa is segít..

Timi
splendida
 
 


Timi Kép

Koszi. A kave, viz, gyumolcsne nem segit, de a buzakorpat kiprobalom. Hatha! Ennel mar minden csak jobb lehet.

Lenocs Kép

En is ugy tudom, hogy 6+6 hetesen nem feltetlenul kell latnod/hallanod a szivhangot. Probalj nem idegeskedni! - bar tudom, ezt mondani konnyebb...

Gyöngyi

bgy
 
 


Lenocs!

Nekem 8 hetesen volt szívhang, 6 hetesen nem. Hát 6+6-on nem voltam uh-n. De talán akkor sem lett volna.
Én valahol azt olvastam, hogy függ a gépektől is, hogy mikor lehet hallani. Vannak régebbi gépek, amellyel csak később látható, és vannak modernebbek, melyekkel hamarabb. Tehát ne izgulj. A Doki gépe biztos nem a legmodernebb Kép Kép
Sőt olyan gépről is hallottam már, amellyel látni ugyan lehet a szívverést, de hallani nem.

Akiren
(11+5)
akiren
 
 


Zsófi
És tudni, hogy honnan jött a vér?

Bgy
Székrekedés ügyben anno azt tanácsolta a dokim, hogy egy kanál étolajat egyek (igyak?). Hát ez most nem menne, közeli barátom volt az imént a wc csésze...

Spledita
Remélem nálam is elmarad majd a para és úgy folytatom a dolgokat, mint te! Szerdán kiderül...

Köszi a bíztató válaszokat!! Tényleg megnyugodtam egy kisséKép
Pedig ahogy utánaolvastam, majdnem mindenki úgy jött vissza az UH-ról, hogy látott szívdobogást, mondjuk 5 plusz x idősen már.

L. (7+2)
lenocs
 
 


Lenocs

Én cirka 5 hét és 1-2 naposan voltam uh-n, de akkor még azt hittem, hogy már elmúltam 6 hetes. Nem hogy szivhangot, de semmit sem láttak. Illetve csak a petezsákot, de benne semmit. Totál padlón voltam, és tudtam, hogy nem birom ki a bizonytalanságban még 10 napig, amikor is újra néznek. Sutyiban elmentem egy másik kórházba, ahol egy hiperszuper masinán néztek meg. Ott minden látszottKép, láttam nem csak a magzatot, de a szivverését is, sőt a dokinak sikerült addig ügyeskedni, amig bár haloványan, de hallható is lettKép. Valóban nem mindegy milyen készülékkel néznek.
Ez az étolaj komoly?

Brigi

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Lenocs!

Igazából nem!
Vagy a dokim nem akarta elmondani!
Nem tudom!!!
Csak azt tudom hogy megdicsérte a babucimat hogy nagyon jó hogy fent van és a mérete is nagyon szép 20mm.!!!
Zsófi
zsófi76
 
 


Lenocs Kép

Etolaj, brrrrrr... Azt hiszem ezt csak a legvegso esetben probalom ki! Azert koszonom.

Gyöngyi

bgy
 
 


Gyöngyi,
Az étolajnál egy kicsit barátságosabb az aszalt sárgabarack, Kubu, és ha van kenyérsütőd, a kenyérbe tegyél másfél evőkanálnyi lenmagot (rostban gazdag!!!). Bencénél (3,5) ezek válnak be igazán, és ráadásul szívesen eszi, issza őket.
Mircimama
mircimama
 
 


Brigi, (Banyóci)
Ez a "sutyiban elmentem egy másik kórházba", hogy zajlott?
Beállítottál, hogy Ők is nézzék már meg, mert nem bízol az Orvosodban (UH gépben)?
Azért kérdezem, mert nekem nem csinálnak 12 hetes u.n. genetikai UH-t, csak majd az AFP eredménye után a 18. héten. Szeretném viszont, ha valaki mégiscsak megnézné 12. héten Zsebit, hogy mindene úgy fejlődik ahogy kell, illetve a nyaki redő is rendben van.
Várom válaszod, köszi:
Mircimama (10+4)
mircimama
 
 


Akiren! Perpill a folyás fehér, és nem bő, csak néha érzem, és akkor betojok, hogy nehogy más legyen Kép Amúgy nem csíp, meg semmi, de korábban nem volt nekem ilyen, csak most kifejezetten, mióta...valószínű, hogy....;-)

Bgy! Én nagyon régen a Bolus Laxansot próbáltam, nagyon jó. Viszont azt nem tudom, hogy MOST lehet-e ilyet szedni. Különben gyógynövényes.

Lenocs, szorítok neked. (főleg,hogy az a nevem, mint a lányodnak).

Amiket itt olvasok, már nem is bánom, hogy a dokim csak nov. végére adott ip-t, amikor már 7-8 hetes leszek.

ancsipancsi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: