Új privát üzeneted érkezett!

helló Mindenki!

bocsi a nemjelentkezemésmindentlemondok-ért,de sűrű napjaink voltak, Peti mamája kórházban volt,alig voltunk Pesten,közben lagzi,1 nap sziget,Újváros,ma jöttünk meg. próbálok képet dobni,de nem biztos,hogy megy átkozottul szar a gépünk,most vasalok egyet közben és rámolok,ugyanis holnap meló,vége lett a nyárnak gyorsan.
Linda,
nagyon jól nézel ki,én turbó diéta fehérjeturmixot iszom a fogyás reményében,de ráeszem amit Réka meghagy így kb ekkora hasam van,de sajna nincs benne kismanó... :lol:
Ildi,
klassz lesz a házatok,mi még itt hezitálunk,hogy mi legyen,meg hogy,de sztem se költözni nem fogunk,sem felujítani,ha én egyedül nem kezdek el intézkedni...
Riz,
Még egyszer bocsi,nagyon sajnálom,hogy a kocsival hazavisznek kényelme előnyt élvezett,de remélem még lesz alkalom bőven találkozni (bántam,mert Réka tök be volt zsongva,sajnálom :( tényleg.)
Rakok képet,remélem menni fog,bár elég gáz a gépünk...puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Én is ezer éve nem voltam, nem is olvastalak titeket :(
Mindig tervezem tudjátok, de este éjjel már nagyon fáradt vagyok. Most kis nyugi van, Kata 9-ig aludt, Dávidka is vissza aludt. Nem tudom hogy fogunk oviba menni, 7kor kell majd kelni. :?

Na amúgy jól vagyunk, túl vagyunk egy vírusos torokgyuszin, 39 fokos lázzal feküdtünk Katával, előtte pár nappal Dávid volt beteg. Még ilyen magas lázunk sosem volt, hát elég ijesztő volt, semmi sem vitte le.

4 mondat, és tényleg vmikor jövök, remélem ha ovis lesz Kata több időm lesz fórumozni is, mert nagyon hiányzik.

Jazinak utólag :oops: boldog szülinapot. Mit kapott? (nem olvastam vissza MÉG)

Timi! hogy bírod a két kicsivel? remélem kicsit könnyebb lett

Linda! Neked meg kitartás nem sok van vissza, irigyellek lesz egy kis bébid :lol: Nekem Dávidka is olyan nagy már.

True és Jubinak köszi a medence segítséget (priviben kérdeztem) már áll a medence, egyszer voltam benne, mert baromi hideg. Viszont Dávidka élvezte a pancsit, remegett, remélem nem fázott meg :?

Na jövök visszaolvasás után. Még Dávidka szülinapja előtt.
Edit
Kép Kép

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Fúú annyira fájnak a tuskó lábaim,már lassan a gumipacskerból is kifolyik oldalt...
Délelőtt elsétáltunk a postára ami nincs messze,feladtam a Liberós vonalkódókat,Launak akarom azt két kiskönyvet :formák,színek,a babucinak meg a babakocsiba való izét,ha már egyszer ennyi összegyült,sőt ugye most majd megint lesz egy csomó.
Nna ,ma jött először a rendelt kaja,fini volt s bőséges ,én meg sem bírtam enni a másodikat,Lau meg két tányér levest evett.Marha kényelmes volt így a délelőtt se főzni,se mosogatni nem kellett :lol:
Most csak egy kis vasalni való vár :?

Zsuzs,na te kis elveszett bárány :lol:
Igen,jővő héten már suli....
Turbót én is lenyomtam tavaly,minusz 5 kiló le is ment s tök látványos volt,de én nem ettem közbe semmit,mert elég drága cucc volt ahoz hogy elrontsam az egészet :wink: Szerintem tavasszal újra megcsinálom meg a 90 naposat ,a cél 60 kg,vagy 58 az lenne az ideális,nem ám a 70...


Edi,jajj de kis aranyosak a gyerekeid :wink: Dávid mit fog kapni?Én most Lau szülinapi ajándékán töröm a fejem,de még nem találtam ki mi legyen.
Betegség mindig rossz :(

Ildi,na nem levelezünk már?Mizu?

Tina,ilyen közel laktok a M.szigethez?Gyakran írod hogy kimentek.
Akkor Marvin még nem lesz ovis,Launak jót fog tenni meg kell is a közösség olyan kis mimóza.....
Még nem tudjuk mi lsz a neve,de komolyan,már mindenki ki van akadva ezen.....
Az egyik keszthelyi strandra keszthelyieknek ingyenes a belépés,azért megyün mi is annyit :wink:

Na megyek akkor vasalni :?

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 

 
 

Sziasztok, na csak bejelentkezek egy picit, ma még korán mentem, korán jöttem, de szerintem már csak a héten lesz így, sőt, lehet, kell túlóráznom is, a kolleganőm lebetegedett, úgyhogy asszem elegem lesz :( Tegnap felhívott egy befolyásos ismerősöm, hogy lehet, lesz valami jó melóhely, de sajnos nem jött össze. Úgy összetörtem, mert nagyon beleéltem magam, erre jött ez, hogy ráadásul a mostani helyen dupla munka lesz hónapokig :cry: El is bőgtem magam, persze becsuktam az ajtót, senki se lásson. Ráadásul meghalt a férjem nagynénje, nem voltunk szoros rokonságban, de végstádiumos rákos volt, ami borzasztóan kikészített idegileg az egész családot, mert soha nem dohányzott, ivott, és miért járt ez neki az élettől.... :?: :?: Az utóbbi két hónapban nem tudott enni és inni egy kortyot sem, infúzióval táplálták, el voltak záródva a belei, stb. Ne haragudjatok, hogy ilyen borzasztóságot írok, de tényleg elgondolkodik az ember ilyenkor az élet értelmén....


Edi: sajnos, az éjszakák már nagyon hidegek, és ha lehűl a medi, akkor nehezen melegszik fel. Vegyetek rá mezőgazd. fóliát, és úgy rakjátok rá, hogy ne érjen a vízhez (úszógumit v. ilyesmit alá) mert akkor nagyon jól melegszik. És csak fürdéshez vegyétek le. Nálunk a múlt héten nagyon jó volt a víz, kb. 24-25 fokos, abban már lehet pancsizni, főképp a kicsik szoktak, de ők sokat mozognak benne.

Linda te kis hamis, nem is mondtad a turbó diétát! Na de mit ér az egész, ha utána úgyis felhízunk??? Mondjuk én nem panaszkodok, mert ment le rólam, a hasam meg úgyse fog, úgyhogy nem fogyózok, igaz, nem is zabálok. Bár ma este hagymás krumplit csinálok füstölt szalonnával :)

Edi édesek a gyerekeid, ne izgulj, Kata ki fog fáradni az oviban, és este korán fekszik majd, így fel tudtok majd kelni! Nálunk 6.55-kor már indulnak itthonról, szóval a 7 órás kelés nem is olyan korai :)

Ma mentek először a kicsik oviba, bölcsibe, borzasztóan várták, este önként mentek fogat mosni, hogy gyorsan reggel legyen :) kíváncsi vagyok, meddig tart a lelkesedés, még nem jöttek, apa hozza majd őket.

Na megyek is, pucolom a krumplit.
Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


http://mobilmedencek.freeweb.hu/

Edi, mondd a férjednek, csemegézzen itt kicsit, mérnökember lévén bizti kitalál valami jó megoldást!!! Az én férjemet sajnos nem érdekli ez a téma, én foglalkozom a medivel :(

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Tina, még neked akartam írni, hogyhogy nem fizettek a könyvekért? Meg főleg a kajáért? A kajáért nekünk fizetni kell, igaz, hogy félárat, na de 3 gyereknél már az is kb. 13 ezer ft. És gondolom az idén is emelnek, ahogyan minden évben :(

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Bár nem vagyunk fanatikus focirajongók, de a ma esti fürdésnél ezt nem hagyhattuk ki :D
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Csak pár perc mert pakolok pénteken indulunk.Ezer a dolgom.

Jubi:
Klassz a reklám fotó.Akár el is küldhetnéd nekik. :lol:
Kár hogy nem fogadtam rájuk mert tegnap délután a lottózóban hülyeségből odavágtam egy fazonnak hogy 2-0 ra a Debrecen nyer.Még jól ki is nevettek.

Edi:
Milyen egyformák a gyerekeid.Dávidka jó erős kisfiú ahogy látom.Előre is Boldog szülinapot neki.

Santos:
Fogyókúrát már rég feladtam.Úgysem onnan megy le ahonnan én szeretném.Minden más eltűnik de a hasam ott marad. :cry:

True:
Ezt a könyv és étkezés ingyenességet városa és iskolája válogatja.Önkormányzatonként más hol mennyi pénz jut ilyenre.Merci ösztöndíjat is kap az önk-tól mivel 4,3 felett van a bizonyítványa.Dunaújvárosban erről nem is hallottak.
Sajnálom a melód hogy nem jött össze.De biztosan lesz valami jobb azért nem sikerült most.

Linda:
Igen itt lakunk a Duna parton.A Margitsziget kb 10 perc gyalog.
Marvin nem megy oviba.Még jövőre sem tervezzük.Tudod amúgy is itthon vagyok.Merci is csak nagycsoportos volt.Oda is csak 3-4 hónapot járt.
Itt a strandon nem lehet ingyen bemenni.de vannak felezős napok.A környéken minden héten másik strandon féláras a nap.
Név még tarsolyban sincs????????? :shock: csini a pocid.

Mennem kell leég a Brassóim.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tina7373 2009.08.27 07:35-kor.
tina7373
 
 


Sziasztok!

Na visszanézegettem a hsz-eket. Július elejéről…

Jubi!
Jazinak jó lett az új frizurája. Kata is mondja szeretne pónin ülni, hát ha ott lennénk szerintem nem ülne fel. Ugrálóvárat is mindig mondogatja, múltkor befizettük, de fél és kijött, pedig ott álltam fogtam a kezét…

Timi!
Jégkorszak 3 milyen volt? Voltatok? Nagyon helyes Panna baba, szép nagy, tegyél képet még. Méred a szopásokat? Nekünk is katica lesz a jelünk. Még kell venni tornacipőt meg huzat-lepedőnek valót.

True-Linda!
Jók lettek a talis képek. Laura nagy kislánynak tűnik Hanna mellett. True Hanna milyen magas?

Linda!
Mi is vettünk karúszót és Kata nagyon szeret a mélyebb vízben lebegni. Dávidnak is veszünk. Nem tudom el jutunk-e még idén strandra, de Dávid tuti élvezné a strandot amit nálunk nyitottak meg. Őt nem vittük el még oda, mi is 2x voltunk. Nem olcsó, 1700Ft a belépő, ilyen élményes, hullámmedencés, csúszdás cucc. (van külöm fedett-nyitott élmény rész is ha oda is be akarunk menni, akkor egész strand 2100 Ft, de nem tudnánk kihasználni, bőven elég a kinti 5 medence.

True!
Jók a képek a nyaralásról, szépek vagytok. Fogytál? Jól nézel ki és mindig milyen csinos vagy.
Most akkor ez az új épület kinek is a helye lesz?
Jó kis hercegnős ruhát turiztál. Látod ilyen rucit sosem néztem, lehet pedig, hogy bejönne Katának.

Tina!
Marvin még mindig nagyon menő a hajával. Nem zavarja egyébként a nyakát, hogy rálóg a haj?

Riz!
Veronika nagyon szép kislány, nagyon szép a hercegnős lila ruhában. Milyen volt a lagzi?

Hettie!
Gyomormosás szörnyű lehetett. Mizu veletek? Arti megy oviba?

Zsuzsi!
Kaka ügy nem volt semmi. Nálatok mindig van valami extra dolog.

Írtatok az altatásról. Kata nekem álmos mégsem alszik, na erre mit mondtok? Ő velünk alszik, de vmikor, mondjuk néha csak, de egyszerűen nem bír elaludni, sztem mert annyira felpörög és átlendül a holtponton. Nálunk ő meg sem maradna az ágyában hiába jönnék ki, kijönne ő is. Nekem erre nincs idegzetem, hogy visszaküldjem, visszarakjam, Dávidka addigra 100x felkelne, majd átszokik a saját helyére, ráér, nem zavar. Így legalább egyik gyerek alszik normálisan.

Tegnap voltunk dokinál, mert kiütéses Dávidka, ekcémás. Most kaptunk finomabb fürdetőkenőcsöt (tény, hogy útobbi időben elhanyagoltuk a kencét…) meg tusfürdőt, meg hormonos kenőcsöt. Ennek nem vagyok híve, Kata is kapott 2x, méregdrágán kiváltottam, de 1-2x kentem csak be. De Dávidnak egész oldala nagyon durván kiütéses, lábain is van pöttyszerűen, így kenem neki. Na meg a helyettes doki volt, aki rögtön azt mondta milyen sápadt a Dávidka és rögtön be is utalt vérvételre. Katát is. A mi dokinknak meg anno, nem tom emlékeztek-e, hányszor mondtam mki azt mondja milyen sápadt a Kata, de azt mondta mindig és sem vagyok túl barna…vizeletet meg sosem írt. El is megyünk gyorsan, hogy az eredményeket még a helyettes lássa, jó lenne, ha ő írná fel a vaskezelést ha kell. Így mehetünk jövő héten is dokihoz, meg ugye a vérvételre, + én is akarok menni vérvételre. Még Katának is kell igazolás, 7-án kezdi az ovit…

még folytatom, ezzel az oldallal, mennem kell a szülinaposhoz :D
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Edi :
Dávidkának Boldog Születésnapot!

Nem zavarja a haja.Már megszokta.Nem egy izzadós fajta.Általában ha sapit adok rá visszatűröm neki hátul ha nagyon meleg van.Valójában el sem tudnám képzelni rövidebb hajjal.

Dobok két képet.

Kép

Kép
tina7373
 
 


Edi,Isten éltesse Dávidot szülinapja alkalmából :lol: Majd dobjál képeket ,tortáról,ajándákról :wink: Fúú de ennék egy kis tortát....Tegnap lent voltunk Balcsin(az ingyanesen),tök kivántam a hambit hasábbal,utána hazafelé 8 kor meg még bevágtam 3 gombóc fagyit :oops: :lol: ez van,de már nagyon várom a végét,annyira kényelmetlen mindenhogy..........
Jó drágásak ezek a szép új strandok,az bizti,már várom a telet amúgy hogy mi is elmehessünk Kehidára.
Nem semmik az orvosok,remélem minden oké lesz :wink:

Tina,hát igen ha az ember megszokja hogy milyen a gyereke el sem tudja képzelni más séróval,tavaly mikor mi is levágtuk Lau haját,2 napig sapit adtam rá olyan furi volt :roll: :oops: :lol:
Jó nyaralást,hova lesz a menet?
Ovi:végül is nem kötelező csak suli előtt úgy tudom,én remélem Launak jó lesz,aludni még úgy sem fog ott egyenlőre.
De vannak babuci nevek,nekem volt 8 felirva,a páromnak meg hat közben még irtam hozzá párat most van vagy 20 név megint,de igazándiból egyik sem olyan hogy húúúú ez nagyon klassz :shock: :lol: Majd megtudjátok,nem marad név nélkül :lol:

Tegnap este óta fáj a fejem,nem tudom miért,már hónapk óta nem fájt,borogatom,meg lenyomtam egy panadolt de az egyáltalán nem hatott.
Menza kaja elég jó,bőséges is ,hétvégén kell csak főznőm,de lehet hozok inkább anyukámtól valamit,pénteken kimegyünk kint alszunk Lauval Györökön.Ja ,holnap nstre is megyek,izgulok ám,remélem tudok nyugton feküdni negyed órát s a babucival is minden oké lesz!

Ildi,milyen meló lett volna?

Ovisoknak milyen zsákjuk van?Mekkora?Én olyan vékonykákat találtam idáig.Launak is kell ,meg tisztasági csomag,meg piros tornaruci,de én inkább kis gatyeszt meg fehér polót veszek nek,olyan hülye anyagú az a tornadressz,nem??Kinti ruci,cipő,váltó ruci,benti cipő.Csoportpénz havi 1000 ft lesz,nálatok?

Na megyek leteszem magam, délutánonként egész jól alszom egy órát :wink: Teszem mindenzt helyetettek is,pláne akik dolgoznak :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Gyorsan,rövidet....BODOGSÁGOS SZÜLINAPOT AZON KIS CSEMETÉKNEK,AKIKNEK ELFELEJTETTEM,HOGY VAN...VOLT BOCSI,SZÓVAL JAZINAK ÉS DÁVIDKÁNAK...

Edi,talán ez az ügyeletes doki alaposabb lesz. Rékának még kell szedni a vasat,nem nézték,de most hogy kakibalhé volt nem kapta,mert ugye az is fog,hétfőn elugrok vele dokihoz,majd megkérdem...ekcémára azt az elocom nevűt kapja Dávidka? (remélem jól írtam,az tök jó,R-nak hamar leszedte a kiütéseit.)

Linda és leendő ovisok...én nem veszek semmit. :lol: még. Se zsákot,se semmit se. Eddig azt gondoltam,hogy be fogok vásárolni ezerrel,de a cipőit ki fogja nőni a gyermek kb 1.5 hónapon belül,a többi dolog pedig szinte ugyan az,mint a bölcsis...kell benti kinti utcai lenti fenti váltó és pót. Mindenből 2345 db. én pl a melegítővel szívtam meg,mindegyk halásznadrág lett,így hát kéne vagy 4-5 db,de ha jön a hideg,akkor meg úgyis harisnyát adnék rá,ami meg bentre melegítővel sok,akkor bentre szépen harisnya és rövidgatya lesz a Mancin. tornázni nekünk is tök jó kis piros rövidgatyája van,tornacsuka még ráfeszítve,és fehér póló (lidl-ben most láttam 2db ot 500 ért. mondjuk azt vettem. na.)

mennem kell majd még jövök puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Jubi:

Jazinak:

Boldog Születésnapot!

Kép
tina7373
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk ám :lol: :lol: :lol: ! Én is csak nagyon gyorsra: BOLDOG SZÜLINAPOT DÁVIDKÁNAK ÉS JAZINAK!



Majd jövök, de ma nagyon álmos vagyok.
Pár kép:



[KÉP] [KÉP] [KÉP]


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Hali!

Timi,jajj milyen nagylányos Dóri s a sérója is elég komoly,hugica pedig nagyon hasonlit rá!Milyen a kiscsaj?Nem vagy már para-mama mint annó?
Már én is olyan kiváncsi vagyok Lau hugicájára alig birom kivárni.Ma voltam nst-n,minden rendben volt.Jajj tuti ráhúzok,most ezért parázok,én már olyan nehezen birom.Ma voltunk Balcsin,olyan jó volt a viz is tök meleg,csak a talpam meg a hátam akar leszakadni állandóan.

Zsuzs,köszi az infót,én sem gondoltam hogy mindjárt holnap megveszem az 50 macinadrágot az oviba,majd előtte egy héttel kb,s természetesen előbb turiba is körülnézek,ezer éve voltam,de ilyen pocakkal nem is kivánok menni,majd....

na jó éjszakát,irjatok!!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Írokén is pár sort.

Timi: ezek a lányok egyszerűen csodálatosak. Te is nagyon jól nézel ki, kifejezetten vékony vagy, láttalak az iwiwen:)

Én vettem Verdás anyagot a Jysk-ben, (2 éveugyanott vettem Hannának hercegnőset) és sógornőm megvarrja a zsákot Levinek. Zsuzsi ha nem viszel zsákot, akkor mibe rakod a cuccait Rékának?

Edi: Hanna vékony, de magas, Launál jóval magasabb, bár Laura ismagas kislány, talán Levinél még magasabb is. Most mérte őket adrnő, de bevallom, elfelejtettem mennyi volt Hanna. Kilóra emlékszem, Hanna 16,5, Levi 16,1.

Felújítástól tiszta ideg vagyok, félek, hogy nem lesz mindenre pénzünk. Minden sokkal többe kerül,mint gondoltuk, és nem adósodhatunk el a végtelenségig. Sajnos a fürdőt áthelyezni és berendezni majdnem 1 millió ft, pedig ha az nem lesz meg, akkor nagyon gáz lesz, mert az a legrondább. Félig meg nem lehet megcsinálni. Na mindegy, akkor örülök a király konyhámnak :)

Na megyek, sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

De nem vagytok itt már megint....
Jó tudom évnyító meg minden kutyafüle,holnap meg suli.....

Ildi,a házépítés már csak ilyen,egyenlő egy pénznyelő autómatával,sajna a költségeket nem lehet pontosan megmondani mert mindig jön hozzá valami plussz amire nem gondol az ember :cry:
A Verdás anyagra még varrtál valamit?Nekem igazándiból valami vastag zsák tetszene,mint egy hálózsák,nem csak egy sima vékony valami.Ja és milyen hosszú?Abba kell "beszórni "mindent?Kintit,bentit,kabátot? :roll:
Laura amúgy 100 cm ,egy könyvem szerint magasnak számít,de hiszen mi sem vagyunk alacsonyak :lol:

Kérdés:Két gyermekre mennyi a családi pótlék?

Dobok egy képet Laura legújabb mutatványáról :lol: S képzeljétek a negyedik kirakás után felismeri az összes betüt,azokat ami a paci alatt van,egyeszerűen imádja ezt a fajta puzzlit,egyedük kirakja s mondja melyik milyen pedig csak egy párszor lett elmondva :roll: Lehet most kéne japánra,franciára,angolra beíratnom :mrgreen:

Na megyek habzsolok egy kis szőlőt :wink:

Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


True!
Azt mondják, hogy a építkezésnél/felújításnál a kikalkulált költségekhez hozzá kell még adni kb. 20%-ot, az a reális várható kiadás :?
Ovis zsákot én is varrtam, Dora babás anyagból. Ma van az első nap, hát minden szívfájdalom nélkül maradt ott Jazi az oviban, de persze fel vagyok rá készülve, nem fogok meglepődni, ha lesz egy nehezebb időszak. Dani ma kezdte az első osztályt, Beni pedig a felsőt ráadásul egy másik iskolában, mint ahová eddig járt, szóval nálunk nagy változásokat hozott ez a szeptember elseje. Reggel induláskor lefotóztam őket :D
Kép
Nálunk nincs beszoktatás, három körül megyek érte, utána indulunk Daniért a suliba. Azért izgulok ám, hogy hogy telik az első napjuk.
Olyan furcsa itthon lenni egyedül, nem találom a helyemet :shock: Pedig néha már annyira vártam, most meg itt tengek-lengek. Megyek nézek egy kis deko tv-t és vasalok közben.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is csak mindig van valami..
Manó elkezdte az ovit, de a héten még beszoktatás van. Tetszik neki, játszik, most az udvaron voltam vele, holnap is így kell. Fél 10- fél 12-ig. Holnap már el is mehetek egy kicsit, azt mondta az óvónő.
Nagyon fura érzés, az én pici fiam ovis lett. Pedig nemrég született.

Szombaton lagziban voltunk, fel is fáztam, hideg volt kint, néha kijártunk. Tud valaki valami jót felfázásra :?: :?: :?:

Képeket majd küldök Truenak és akkor felteszi ide. True: remélem nem baj, de egyszer is te segítettél feltenni, mert én nem tudom hogy kell.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok, nekünkis megvolt az első 2napunk azoviban, hát mi se sokat szoktattuk, Gabi egykicsit ottmaradt, aztán eljött ésmár ottisaludt első nap. Persze múlt héten ő is a bölcsiből neonzöld orrfolyással jött haza, most is kiicsit köhög, de egyenlőre nem vészes. (Bocsi, valamil ett a billentyűimmel).

Szóval Levinek tetszik az ovi, nagyon talpraesett, és mindent csinál, amit kell, ma sírt egy picit, mert őakarta bevinni ebédkor a kancsót :roll: de úgy látszik, Hannát jobban megérinti a dolog, mert tegnap a Levi rohangált az udvaron, ő meg sírt, hogy nehogy valaki bántsa a Levit :lol: :lol: Levi meg le se szarta, hogy ott a Hanna :roll: :lol: alváskor egymás mellett aludtak, ésHanna nem alszik, hanem őrzi az öccse álmát, amikor pedigdélután bementünk, nagyon megható látvány tárult a szemünk elé: Levi ült a földön, Hanna pedig próbálta a szandiját ráadni, édesem, olyan kis gondoskodó. Hát Levikém tanulhat azért önállóságot, egész más, mint a bölcsi, úgy kellett szólni, hogy adjanak rá rövidgatyát, ha mennek az udvarra, stb.

Azért tegnap délután Levin kijött a feszültség, megahisztit vágott le a Lidl-ben, de aztán mintha elfújták volna. Viszont este is borzasztó fáradt volt, hiába, sok ez mégneki.

Na megyek, csak le akartam írni az első napunkat. Írjátok meg tiis a beszámolókat:)

Jubi ez fura, hogy nincs beszoktatás, azért Jazi nem volt bölcsis se :shock: Van már valami meló kilátásban?

Linda: nálunk van vállfa is, a kabátot arra rakjuk, a rucikat kell a zsákba.

Hettie, küldjed a képeket!

Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Most olvastam vissza: te Zsuzsi ez mi :?:

"kell benti kinti utcai lenti fenti váltó és pót. "

Edi, visszanéztem a képeket is, szerintem azért látszik Lau nagyobbnak Hannánál, mertHannának nagyon picike feje van. Tök furi, igaz, minden olyan kis kecses, de Levinek jóval nagyobb feje van. Az a sapi, ami Levin szűk, Hannára jó hajjal alágyűrve :lol: :lol:

Na megyek hintázunk kint kicsit azudvaron, valamit főznöm is kellene, na és legyantázni magamat, hajat mosni, lábat áztatni nem tudom, lesz-e rá időm este már úgy nézek kimint egy ősember :x

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ezt le kell írjam nektek: azt már említettem, hogy Levi kicsit nem szokott mértékben érdeklődik a testi dolgok iránt. Hát ma olyat mondott, amitől dobtam egy hátast. Fürdéskor beszélgettünk, és mondja nekem, hogy a Dorottya is az ő csoportjukba jár, "tudod, anya, akinek a Kendével megfogtuk a puncsiját a bölcsibe és mondtuk, hogy puncsika, puncsika" (na ezt a sztorit ismertem, mert mesélte régebben), vigyorog, vigyorog,erre azt mondja " EGY LYUK VAN RAJTA" .... Mondom min??? Azt mondja, a punciján ahol megfogtuk :shock: :shock: :o

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!
Nincs beszokatás, de érte lehet menni ezen a héten ebéd után. Ezt sajnos nem tudom megoldani, mert a kocsit most Zoli használja (ő viszi Benit vele Debrecenbe), és meg buszozok a két kicsivel. Ez azt jelenti, hogy nekem a reggeli és a délutáni menet összesen 3,5 órát veszi igénybe. Ha még plusz délben külön el kellene mennem Jaziért az oviba, akkor egész nap csak mennék, azt meg nem szeretném bevállalni. Tegnap aludt is szépen az oviban, nem volt vele semmi gond egész nap...Ma reggel már indulásnál mondogatta, hogy nem akar oviba menni, végig az úton mondta, de azért csak jött. Átöltözésnél már egyre határozottabb volt az ellenállás, végül úgy váltunk el, hogy tőle zengett az ovi...jajjj, olyan nehéz ez, pedig már harmadjára csinálom végig, de így is csak megsiratom a helyzetet (persze, csak amikor ő már nem látja).

Hááááát, én nem igazán örülnék neki, a Jazit az oviban a kisfiúk tapogatnák és vizsgálgatnák, azért erre szerintem odafigyelhetnének jobban az óvónénik. Nálunk külön mennek a kislányok és a kisfiúk a mosdóba.

Munkalehetőség eddig nincs, pontosabban van egy halvány remény, de majd meglátjuk. Ez távmunka lenne, a Páromék cégénél.
Azon gondolkodtam, hogy ha találok 4 vagy 6 órás munkát, akkor mit kezdek a gyerekekkel, ha betegek, ha őszi, téli, tavaszi, nyári szünet lesz????? :?: Anyósom Miskolcon lakik, és dolgozik, Anyukám szintén dolgozik még...

Na, megyek felhívom az óvónénit...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Na, beszéltem az óvónénivel, 5 perc hiszti volt (toporzékolt könnyek nélkül), utána beült a dajka néni ölébe és megnyugodott. Azóta kirakózott, szépen reggelizett, most gyurmázik és lassan indulnak az udvarra. Huhhh, megnyugodtam....

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi: ez a bölcsiben volt, ez a sztori. Nem tudom, pontosan hogy történt, az oviban tényleg külön mennek a wc-re, gondolom, a bölcsiben még nem tartottak ilyen veszélytől:)

Amúgy üdv a dolgozó szülők problémáinak bűvkörében :lol: :roll: 8)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Jubi: 3 gyerek után közalk.ként nekem kb. 34 nap jár,ezt úgy osztom be, hogy a szünetekben veszem ki. Nyarat apával felváltva osztottuk be, muszájmegoldani, NÁlunk sincsen nagyszülő bevethető,ma pl. reggel átvittem őket Bonyhádra, onnan mentemSzekszárdra, visszafelé ugyanez, 60 km...

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Jubi,amúgy miért írattátok át másik suliba? Így most nem jár egy iskolába a két fiú? Én is gondolkodom, hogy lehet, jó lenne Marcinak a 6osztályos gimnázium, csak sajnos Bonyhádon csak matek és német szak van, ő meg angolos... A matek se az erőssége, bár 4-es, de nem az a reál beállítottság. Az angol rendkívül jól megy neki, de sajna olyan szak nincs.... Én a németet nem pártolom, alig beszélik valahol a világon.

(Amúgy az a kislány szeretett meztelenkedni- mondták a gondozónők,szóval felkeltette a figyelmet :lol: De gondolkodtam, hogy a lyuk szöveget szerintem a gondozónők mondhatták nekik.)

Na megyek van még pakolnivalóm.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

Így sem lehet könnyű beosztani azt a 34 napot, meg látom én a környezetemben, hogy mások is váltott szülővel oldják meg a nyarat, de én ezt nem szeretném. Persze, ha nagyon muszáj lenne, akkor elviselném, de most, hogy nem az, inkább maradok még itthon. Arra számítok, hogy a rezsin tudunk spórolni így egy kicsit, hogy csak én vagyok itthon - nem fűtök be annyira, nem főzök annyit stb. - és akkor pont kijövünk a mostani havi bevételeinkből. Persze nem élünk nagy lábon, de már nagyon belejöttünk a spórolásba. Aug. eleje óta pl. könyvelem a bevételeket - külön a kaját, a vegyiárukat, a ruhát és van egy egyéb kategória - így jobban nyomon tudjuk követni, hogy ha valahol egy kicsit elszállunk, és vissza kell fogni magunkat. Persze semmi extrára nem költünk, szóval nem tudom mit lehetne még lefaragni. Ha dolgoznék, akkor valószínűleg könnyebb lenne anyagilag, viszont nem akarok stresszes-rohanós családot. Tudom, hogy sokan megoldják, de én ismerem magam, ha kimerült vagyok, akkor nagyon alacsony az ingerküszöböm, az meg senkinek sem jó :roll:

Benit azért írattuk át egy másik suliba, mert egyrészt itt nem nagyon találta a helyét - mindig stréberezték - az a menő, ha valaki nem tanul és bunkó - bocs - , kevés volt a követelmény, állandóan úgy jött haza, hogy unalmasak az órák, nincs semmi kihívás a versenyeken kívül, ill. volt még egy oka az átíratásnak: a suli igazgatónője ki akarta/akarja csinálni a Beni osztályfőnökét, mi meg kiálltunk a tanárnő mellett. Na, hát ez nem tetszett az ig.nőnek, és ennek Beni itta a levét. A jegyeibe nem tudtak belekötni, hát találtak mást. Inkább nem részletezem, de az utolsó hónapokban már annyira utált suliba járni, hogy alvászavarai voltak. Így hát átirattuk egy másik suliba, ami a város "okoskáit" gyűjti össze. Itt olyan gyerekek között van, akiknek hasonló az érdeklődési köre, mint neki, magasabb a követelmény szint, nem ciki tanulni - az a ciki, ha valaki nem tanul -, sokkal jobban érzi magát, hiszen "magafajta" gyerekek között van.
Szerettük volna, ha Dani is itt kezdi a sulit, de a városi jegyző nem adott rá engedélyt. Közben persze a közoktatási tv. szerint a szülőnek szabad iskolaválasztási joga van, és az új suli ig.nője át is vette volna Danit. Egész nyáron ezt próbáltuk intézni, de ma Magyarországon nem mindig a törvények a mérvadóak, inkább az ilyen-olyan érdekek. Hát ez a helyzet :? Így most reggel és délután a három gyerekeket három helyre/helyről kell vinni/összeszedni.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Jubi,nem semmi amit írtál :shock: Még jó hogy Keszthely kisváros,az ovit gyalog fogjuk látogatni kb 5 perc, iskolából van egy pár azok is a közelben ,van : művészeti,zenei,egyházi(na ez kilőve tuti)de ez még odébb van,tény hogy nekünk nem kell majd annyit furikázni :lol:
Én most úgy sporolok hogy kaját rendelek,így időt,vizet,gázt s villanyt is sikerül megtakarítani :wink:

Úgy látszik csak mifelénk van megszabva hogy harmadik életév betöltése után mehet oviba a gyermek.Na mindegy,én majd csak októberben regélhetek erről.
Délelőtt elmentünk a postára,hazafelé le kellett venni Lau szandiját,mondta szorít,így mezitlább jött.Ildi,az a kis fehér szandi az meg pont jó amit tőled kaptunk(25-ös,jó nagy lábon él ez a csaj,mi? :lol:)
Amúgy benti váltócipőnek gondolom jó lesz egy ilyen kis vászon forma tépőzáras cipő,amit akár a kínai boltban is be lehet szerezni,nem?

Ildi,én minden héten szőrőzök,3 naponként hajat mosok,nem akarok csumpisan a kórházba menni,tegnap délelőtt manikűröztem,hétvégén anyukámmal pediküröztettem :P
Közben az arcom tök foltos,ugye elmúlik az is szülés után meg a pufi láb is,tök fáj már az acchilles inam is...... :?

Hetti,kamilla tea,aspirin c,ezek tuti jók.


Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Jubi, hát el is hiszem, hogy ezt nem szeretnéd :lol: Én is szívesebben lennék itthon, elkreatívkodnék, és lenne időm arra is, hogy könyveljem a kiadásokat 8) :lol: :lol: Azon gondolkodtam, hogy neked olyan az életed, mintha egy burokban élnél, és a csúf való világ nehézségei nem tud hozzád férkőzni, mert valaki megteremti neked ehhez a feltételeket. Igazán szerencsés vagy, hogy ezt megteheted még 4 évig, de kérdés, hogy 10 év otthonlét után milyen lehetőségeid lesznek.
Mekkora az a hely, ahol laktok, hogy ilyen nagy távolságok vannak??

Linda, szerintem azzal nem tudsz spórolni, ha kaját hozatsz, mert igaz, hogy 1 kaja nem túl drága, de ha főzünk, akkor marad vacsira, szóval mégiscsak ez a legolcsóbb.Én úgy spórolok, hogy a munkahelyen nem eszek:) így legalább fogyok is. De tényleg nem tudom, hogy lehet még spórolni, tegnap elmentünk a tescoba, 20 ezret fizettünk, és tényleg csak kaja volt benne, de semmi extrára ne gondoljatok, szóval rendesen be is vagyok parázva a jövőtől. Most gondolkodtam, hogy a férjem fizetése az utóbbi 2 évben legalább nettó 40-nel lett kevesebb.

A szoba már majdnem készen van, már a vakolásnál tartanak, és van ajtó is, amin át lehet menni, de egyenlőre nincs értelme átmenni :) Most jön a lényeg, és fogalmam sincs, milyen színre legyen festve :roll: :roll: A mediterránból már nagyon elegem van, de amit meg szeretnék, az a festő szerint is mega férjem szerint is elég vad... Pedig láttam már ilyet képen, és nagyon baró volt... EGy fal sötétkék, a többi fehér, kék-fehér textilekkel, de sajnos nem találom azt a képet.

Linda, szerintem azt a szandit nyugodtan beviheted váltónak, fogja a bokáját, jövőre úgyse lesz már jó. Akkor nem kell venned. :)
Levi most növi ki a 26-ost :roll: :roll:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True: :oops: hiába tettél utána oda annyi mosolyt, nagyon durván hangzik
Igen, irígylésre méltó, hogy Jubi otthon maradt, míg a csemetéi erre-arra, de azért nem jókedvéből tesz így. Ők így élik meg ezt a helyzetet, és szerintem nagy meló lehet egy fizut beosztani ennyi embernek, de valószínű, még mindig így járnak jobban, ha nem megy el valahova valami gánya melóra (mint én). Valószínű a férje annyit hazaad, hogy ez így működhessen, és támogatja felesége döntését.
Én is be vagyok tojva, mi van, ha Veronika megbetegszik, hogy maradnék vele otthon... vagy ha valamelyik munkatársam lenne beteg... mert akkor az ő műszakjában is dolgoznom kellene majd :shock: És nagyon fura három év után visszamenni dolgozni, pláne olyan helyre, ami nekem nem végzettségemnek megfelelő, de mi ebből ki tudjuk fizetni a számlákat, amíg jobbat nem találok :roll: Hetek óta depis a hangulatom ezektől, és lassan emésztgetem, mint a gyerek a bölcsis beszoktatást. Sír az én lelkem is, de ez van.
De nem irigykedem Jubira, se a hobbi idejére... :oops: Nekik ennyi jut meg marad :lol:


(Lehet nem kellett volna szólnom, bocsánat, a hallgatás nem az erősségem, de kikívánkozott. Sokszor látom, hogy írígykedsz a többiekre, nagyon kedvellek, de ez az értetlenkedős hozzáállás mindig felpumpál.)

KépKép
rizibizi
 
 


A kaját én is hozatom, és így jövök ki olcsóbban, ha még veszek mellé vacsit, mert én mindig mikor főzöm, akkor egy hordára lesz elegendő a végén, ami egy csomó kidobott pénz. Ebbe bele kell jönni :lol:

KépKép
rizibizi
 
 


Az, hogy itthon maradok közös döntés volt, és igen, szerintem is jó dolgom van, hálás is vagyok érte. Szerintem lapozzunk, nem vettem magamra True véleményét, nem gond, nem bánt.

Az oviról: ma reggel is volt ellenállás, de határozottan enyhül, szóval bizakodó vagyok. A buszozást nagyon szereti Jazi, ő nyomja meg a leszállás jelző gombot is :D
Főzés: a gyerekek az oviban/suliban, a Párom vagy megoldja egy dönerrel, vagy visz itthonról, ha én éppen nem a maradékot eszem délre.

Most néztem a Linda vonalzóját, mindjárt itt a nagy nap, vagyis már bármilyek nap lehet az a bizonyos... Lau mit tud a kistesóról? Gondolom már felkészítettétek a változásokra.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


ez a kép tegnap készült, a Beni szülinapján róluk:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Ma lementem a nőgyogyászati rendelésre délelőtt,kértem vizsgáljanak meg,olyan firi -furi érzésem volt egész éjjel.Egyenlőre minden rendben,még egy U.hanggal is alátámasztották,magzatburok ép,mozgás,szívhang,magzatvíz is normális.(állítólag nagy baba lesz,mi számít annak? :roll: )
Így már én is nyugodtabb vagyok.Szerdán megyek nstre.
Szóval már tök kivagyok,alig bírom már kivárni a végét :lol:

Ildi,mi vacsira hideget szoktunk enni,nekem bőven elég egy kefír,imádom,Lau is szereti,esetleg virslit ,szenyót, vagy melegszenyót készítek.(valamelyik este csináltam tócsit,előtte meg császármorzsát)Egyenlőre marad a kajahordás még a babuci születése után is.Nekem most ez a legkényelmesebb.
Húú Levinek is jó nagy akkor a lába :roll: :lol:
Én is voltam teszkóba,de nem kaját venni,(Pennyiben szoktam)gondoltam lesz valami akciós ruci,de nem volt csak badik azzal meg tele vagyunk.
Launak vettem két pici pacit,nagyon cukik,lehet őket fésülgetni.Most azokkal alszik :lol:

Riz,képzeld rendeltem a Liberótól "ajándékokat" és ma meg is jöttek,tudi egyszer balhéztam velük hogy a nyuszik már nem jók,s akkor meg elkezdem gyűjteni a vonalkódokat amiket igaziból kellett volna.Szóval lett két könyv egy a színekről,egy a formákról,nagyon klassz,színesek s van bent sok olyan dolog amit Laura nem is ismer.
A babucinak is rendeltem egy babakocsira való kis izét,3 kis puha fugura amit oda leget csipeszelni ahova akarunk.

Na megyek,ma halat rendeltem ebédre,megeszem, utána meg egy kis palacsintát, hoztam anyukámtól tegnap :mrgreen:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Jubi,Lau "mindent" tud a babuciról :lol:
Tök várja,ilyeneket mondogat:Ha kinövöm a szandit akkor majd a babucié lesz,amig nem bújik ki a babuci anya hasából addig játszhatok ezzel(kis pici valami),ha kibújik a babuci anya lába már nem fog dagani,kénylemes lesz anyának,tolhatom a babkocsit.....
Szóval természetesen minden nap szó esik róla ,szerintem nagyon várja s remélhetőleg nem lesz féltékeny,bizti sokat fog segíteni,már látom magam előtt ahogy ott sündörög a pelussal a krémmekkel,fürdetésnél..... :P de jó lesz nekem !

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Jubi,ui:tök hasonlítanak a gyerekek egymásra :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Riz, nem olvastál elég figyelmesen, magamra írtam a kreatívkodást, hiszen én is szeretem, csak az elkövetkező 15 évben nem hiszem, hogy bármikor lenne rá időm. Valóban irigy vagyok, dehát ezt eddig se tagadtam :lol: de ettől még a szívem mélyén jó ember vagyok, viszont az álszentség egy picit zavar. Nem az irigység motivált a hsz megírásában egyébként, mert én akkor se maradnék itthon, ha megtehetném, bár biztos nem ezt és így csinálnám, ahogy most. Jelenleg erre van lehetőségem, de engem önbizalommal tölt el, hogy mennyi mindent elbírok. Tudod, ami nem öl meg, az megerősít :wink: (De azért nem vall túl jó szándékra, hogy azért nem jössz,hogy elmeséld, mi van veletek, csak azért, mert valami csípi a szemedet....)

Nagyon is tudom, hogy miről beszélsz, amikor 4 év után egy hideg januári reggelen álltam a buszmegállóban ¾ 7-kor és esett rám a havas eső, miközben a picikéimtől elbúcsúztam és mentek autóval a sötétben, mert nekem dolgozni kellett, akkor gondoltam erre, - amiben Jubi még benne van – hogy milyen kis védett világban éltem addig, amíg otthon lehettem a jó kis meleg lakásunkban, főzőcskéztem, igen, kreatívkodtam és volt időm lefűzni a számlákat. De a való világ nem az, hanem ez.

Igazából az veri ki bennem sokszor a biztosítékot, hogy Magyarországon ma 1-2 millió ember tartja el a többi 8-at. MOST NEM JUBIRÓL BESZÉLEK, mert ő nem ez a kategória, de valóban itt nagyon sok ember nem AKAR dolgozni, mert megteheti. Fogalmatok sincs, mennyi cigánygyerek születik csak azért, hogy a szüleit eltartsa, hogy ne kelljen dolgozni és adót fizetni. Nap mint nap látom, hogy mennek a mentők a 17 éves cigánylányhoz, aki – nem vicc!!!!! – a 3.-kat szüli. És van, aki 30 évesen a 7-ket. És milyen fura, taj száma mindnek van, pedig életükben nem dolgoztak. Én pedig dolgozom reggeltől késő estig, néha éjszakáig, dolgozom szombaton és vasárnap, 5-6 órákat alszom, mégsem tudok változtatni a dolgainkon. Ha lógatnám a lábam, és úgy irigykednék, akkor ez elítélhető lenne, de így viszont nem.

Bocs a hosszú kitérőért, csak nem szoktam szó nélkül hagyni, valami "felpumpál".

Linda: akkor ti nem esztek sokat, de a férjed nem is vacsizik??? Nálunk ha hideg kaja van, 3 fóliás szalámi simán elfogy vacsira...
Levinek is hatalmas a lába, de Launak is, mert szerintem Hanna tavaly nyáron még azt a szandit használta, pedig akkor már majdnem 4 éves volt.

Csak azzal akartam eldicsekedni, hogy Levi úgy néz ki, elhagyja a cumit.... Egyre többször fordul elő, hogy anélkül alszik el,oviban se adják már oda neki. Nekem ez állati fura, mindig csodálkoztam, ha valaki olyat írt, hogy egyik napról a másikra leszokik a gyerek.... Hát Hanna milliószor nehezebb eset volt, de hát már az óvónénik is mondták, hogy a két gyerek természetre ég és föld....

Mennem kell

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Elfelejtettem írni, hogy Jubi nagyon szépek a gyerekek, olyan ez a fotó, mintha egy profi fényképész készítette volna...

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Jogos, igen, mostanában nem jövök, nem írok :oops: Eszkábáltam magamnak egy blogot, azt szoktam néha a saját borzalmaimmal színesítgetni... de arra sincs időm... sem hogy minőségileg oylan legyen, ahogy szeretném, sem, hogy kutyafuttában legalább.... :? Hosszú évek óckodása után végre regisztráltam maagam iwiwen, ez is lefoglal, pedig akartam tenni eskuvőis képeket...
Kicsit úszom, tegnap egy hét után mosogattam el, már ami belefért az időmbe. Mondtam is, jobb, hogy a mamánál vacsoráztunk vasárnap, mert otthon nincs se hely, se edény... :o Szóval maximalisan szétcsúsztam. Nem én osztom be az időmet :o Kipukkant a "burkom" :cry: :lol:

True: rendben, nem úgy szántad. Nekem úgy jött le akkor. Értem amit írtál, sajnos, igazad van benne.

Egy órája se jöttem haza a melóból :? Mindenkinek jó pihit!

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, jó régen nem voltam már. Lassan indul majd az ovi Nálunk is. Nagyon kiváncsi vagyok már, h Dóri mennyire fogja venni az akadályokat. Elvégre 3 hónap kimaradt Neki. Az a jó, h kb 10 kispajtása a bölcsiből ment át. Ami már most nem tetszik, h 31-en járnak egy csoportba. Szerintem rengeteg. Panna baba szépen gömbölyödik. Olyan, mint egy Michelin baba. 65 cm 6840g . Hála csak anyatej van.
Rólunk ennyit.


Linda!

Mindjárt itt a vége, és akkor megszűnik a Mamut láb, rossz alvás, pisi, egyéb fájdalmak. Dórikám is mindig puszilgatta a hasamat, h ott van bent Panna baba. Emlékszem amikor először meglátta a kórházban ezt mondta: - Szia kisbaba, mint csámcsikolodsz? Édes volt nagyon. Hogy fogják hívni? Nagyon kircsi Lau ágya. De ez most milyen? Alul ki lehet húzni? Nem esik le róla? A 90 naposat én is várom, h megcsinálhassam. Most 75 kg malac vagyok. Tornadressz? Mire? Nekünk nem is mondtak ilyet. Nekünk ovis zsákra azt mondták, h a férj megunt ingét varrjuk alul össze, és hosszában egy csíkot, h legyen 2 rekesz benne. Persze nyilván nem varrogatok amikor macis zsákot vettem 500 ft-ért. Amúgy szerintem valóban nem vagyok az a para anya, mint Dórinál voltam. Turi? Imádom. Most vettem a csajoknak tök jót. Dórinak egy szép farmerruhát, Pannusnak egy vastag kiskabit. 2 gyerekre 26.600 Ft a családi pótlék, de a drága állambácsi most ezt is megadóztatta. Úgyhogy 13.300-at apa adózik le, 13.300-at én. Szőrőzés? Mi van a véglegessel? Vagy az csak bikini volt? Tépőzáras cipit kínainál lehet venni 1000Ft-ért.

Edi!

2 gyerekkel, h bírom? Jó kérdés. Éppen fent említettem. Ezek az esti alvások amik kikészítenek. Volt olyan nap, h egész nap nem aludt, és este még kergetni kellett szinte, h aludjon már. Lába égnek áll, egyszerűen horror. Nem is lenne semmi gond, ha nem kellene ott rostokolni mellette. Így bevan osztva apával, h egyik nap Ő, másik nap én megyek aludni vele. A baj, h apa bealszik mellette és nem tud kijönni a szobájából. Valamikor hajnalban kecmeredik ki. Én nem alszom el mellette, de idegesít, h 1 órát vagyok és azalatt csinálhatnék mást is. Gondolom majd ezt is kinövi, úgy, mint a hisztis, dacos időszakát is. Akkor ezek szerint Kata is a 3 évét betölti akkor mehet oviba. Nálatok mennyi a kaja? Mi horror árat fizetünk, mert reform. Havi több, mint 10.000 Ft. Gyönyörűek a gyerekeid. Nem voltunk moziban sajnos. De jövő hét szerdára progikat kell összegyűjtenem. A szopikat mérem hát…..Érdekes, mert az Ő adagja most 170g. De csak 100-110g-ot szopizik. Nem pótolok semmit, mert nem igényli. Nem sír, elvan és szépen fejlődik. Heti átlagban a 250g-ot felhízza. Szóval itt már nincs para, mint Dórinál. Lehet ott sem kellett volna pótolgatnom. Közben, h haladok az olvasással látom, h írtad ma kezdett Kata. Akkor nálatok ezek szerint nem kell, h betöltse a 3-at. Panna meg velünk alszik. Most arra várok, h átaludja az éjszakát, és akkor összeengedem a VADAKAT.


True!

Azért én kiváncsi leszek, h Dórikám mennyire lesz elfáradva. Amikor bölcsis volt, nem éreztem én azt sajnos. Valóban igaz, h az önkormányzat támogatja, h a kajáért ne kelljen fizetned. Én most fogom beadni a kérelmet. Itt is le van bontva, h az egy főre jutó összeg nem lehet ……., nem tudom mennyi. Apa minimálbért kap, én meg Tgyást. Nézzél utána. De drága vagy. Melyik képre gondoltál, ahol vékonynak látsz?

Jubi!

Szép gyerekeid vannak nagyon. A fiúk iszonyat hasonlítanak Rád. Pici lányodnak, h tetszik az ovi?



Friss kép a lányokról: [KÉP] [KÉP]

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


True!

Kérdezted, hogy mekkora a település, ahol élünk, hogy ennyit kell buszoznom. A vicc az, hogy nem nagy. Debrecen kertvárosa, kb. 12000 emberrel. Ennek ellenére nekem reggel oviba/suliba két busz, hazafelé a fele utat gyaloglom, aztán egy busz. Délután egy busz és gyaloglás, majd hazafelé ismét két busz. Na most a menetrend miatt elég sokat kell várakozni, így jön ki az a rengeteg idő.

Örülök, hogy Levi simán elszakad a cumitól! Daniéknál még nagycsoportban is volt egy cumis kislány, hát az már szerintem kicsit furi.

[i]+Nagyon is tudom, hogy miről beszélsz, amikor 4 év után egy hideg januári reggelen álltam a buszmegállóban ¾ 7-kor és esett rám a havas eső, miközben a picikéimtől elbúcsúztam és mentek autóval a sötétben, mert nekem dolgozni kellett, akkor gondoltam erre, - amiben Jubi még benne van – hogy milyen kis védett világban éltem addig, amíg otthon lehettem a jó kis meleg lakásunkban, főzőcskéztem, igen, kreatívkodtam és volt
időm lefűzni a számlákat. De a való világ nem az, hanem ez." [/i]

Szerintem meg egy valóság létezik, csak másként éljük meg. Azért, mert én nem dolgozok egy munkahelyen, még nem vagyok elszeparálva. Miután nem ülök itthon egész nap a tv-t bámulva én is találkozok emberekkel (oviban, suliban, gyüliben, boltban stb.). Az, hogy a valóságot hogyan éljük meg, a mi felelősségünk. Az, hogy mire tesszük a hangsúlyt, hogy milyen döntéseket hozunk, megint csak a mi felelősségünk. Ha rossz döntéseket hozunk, annak mi aratjuk le a gyümölcsét, ha jót, annak is. Éppen ezért nem igazán zavar - na jó, néha igen, :oops: de arra törekszem, hogy ne így legyen -, hogy más hogyan éli az életét. Nem az én dolgom. Ha tudok neki segíteni, akkor igen, de ha nem kér segítséget, akkor nem. Próbálom szabadon hagyni az embereket magam körül, és csak akkor mondok véleményt, ha kérik. Néha nehéz magamban tartani :oops:
Van egy idézet, ami nálam sokkal szebben fejezi ki, hogy mire gondolok:

Az élet egyetlen – ezért vedd komolyan!
Az élet szép – csodáld meg!
Az élet boldogság – ízleld!
Az élet álom – tedd valósággá!
Az élet kihívás – fogadd el!
Az élet kötelesség – teljesítsd!
Az élet játék – játszd!
Az élet vagyon – használd fel!
Az élet szeretet – add át magad!
Az élet titok – fejtsd meg!
Az élet ígéret – teljesítsd!
Az élet szomorúság – győzd le!
Az élet dal – énekeld!
Az élet küzdelem – harcold meg!
Az élet kaland – vállald!
Az élet jutalom – érdemeld ki!
Az élet élet – éljed

Szép napot nektek!
Jubi, a burokból (na jó, csak vicceltem :P )

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Timi!
Dóri teljesen olyan, mint te, a piciről még nem tudom eldönteni.
Ovi: háát, ma is volt reggel sírás, de megy a dolog. Azt mondják, ha otthagyom már nem műsorozik, csak nekem szól a dolog. Aztán alvásnál van még "anyát akarom", meg ébredésnél. De addigra már általában odaérek. Egyébként már négy éve ismerjük az óvónéniket (Dani is oda járt), tudom, hogy jó kezekben van, ez azért nagyon megnyugtató.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi: nekem ez elég lilán hangzott, amit leírtál, igazából nem tudom, mire akartál kilyukadni. Te vagy nem érted, miről beszélek, vagy pedig nem akarod érteni. De kicsit cinikus dolog úgy bölcsességeket osztogatni, miközben te nem vagy rászorulva, hogy a megélhetésért valami gánya melót csinálj, és igazából azt csinálhatod, amihez kedved van. De - bár nagyon finoman fogalmazva a tudtomra adtad, hogy nem érdekel a véleményem - de hidd el, az élet nem ér véget az oviban, a boltban és a gyülekekezetben. Ez a burok :lol: :lol: Még egyszer mondom, hogy NEKED van választási lehetőséged, de ez nagyon ritka. És azt is elmondom neked, hogy ha engem most elküldenek a munkahelyemről, ha más nem lesz, akkor takarítani fogok, mert nem akarok olyan helyzetbe kerülni, hogy esetleg elárverezzék a házunkat. Azt szerinted választani fogom? Vagy Riz jókedvében gályázik 12 órákat egy pékségben?

Remélem, nem haragszol meg, esküszöm, semmiképpen nem áll szándékomban megbántani, csak ugye - mint annyiszor - ütköznek a vélemények...

Timi: az állatkertes képen voltál vékony :wink:
Hát az én férjem nem minimálbérre van bejelentve, úgyhogy ez a lehetőség kilőve...

Riz majd bejelöllek, megírod a blogod címét?
Megyek bablevest főzni :)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Hi-hi, már nem 12 órázom :D Már csak hétköznap zúzom, 8 órában, két műszakban. Sokkaldesokkal jobb, de azért nem vagyok elégedett, csak igyekszem elfogadni. Ideiglenesen! :shock:

True: ha kipofozom, olyanra, hogy azt mondom ok, akkor megírom ;)

Délutános vagyok, hiányzika gyerek délután nagyon!!!! De szokom ezt a helyzetet is. Összességében: jóóól vagyok! ;)

Timi: na de eláll a lélegzetem, ezek a lányok, olyan aranyosak! :)

Linda: jó, hogy mondtad ezt a Liberot, nekem is van még itt két hónappal ezelőttről egy csomó vonalkódom, vissza kellene küldenem. Csak nem tetszettek akkor az ajándékok. Azt mondod, azok a könyvek aranyosak? Én is azokon gondolkodtam... :roll:

Jubi: bolodg szülit oda utólag, és a képen szokás szerint mindenki szép és aranyos. Nagyon szép család vagytok!

Most épp net előtt ebéd, aztán teregetés nélkül rohnás melo. Pussz

KépKép
rizibizi
 
 


Csak egy gyors hír, Lindától kaptam smst: megszületett Farkas Bernadett Liza, éjjel 1-kor császárral, 54 cm, 3400 gr, olyan mint Laura, Isten hozta! :wink:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Csak egy pár sorra, a többit később...

Lindának gratulálunk, sok boldogságot!!! Még épp tegnap gondolkodtam talán azért nem írt, mert megszületett a kicsi, vagy talán Kata szülinapján születik, de nem, egy napra rá!!!

Puszi nekik, nagyon várom a híreket, képeket!!!

Ma voltunk 4. nap oviban, Dávidka vasat kap, jövök a részletekkel, csak elaltatom Katát!

szerkesztettem bejegyzés : 15h20 perc: erről ennyit nem olyan régen aludt el Kata, nem tudok jönni, mert konyha stb. Dávidka mindjárt kel. Éjjel megpróbálok jönni már, mert hétvégén nem leszek.

E.

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Linda:

Gratulálok a kis Bernadetthez.Szép neveket találtatok.Hatalmas baba.
Sok tejcit nektek és várunk vissza a képekkel.
tina7373
 
 


LINDA!
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok,
Linda,
szeretettel gratulálok:-) biztosan ő is tündér lesz:-)

Lányok, asszonyok, néha olvaslak Titeket, de úgysem tudnék még hetente sem írni, így csak távolról örülök, hogy végülis mindenkinek szépen alakul az élete a Kicsik növekedésével is:-)
Beusa

Beusa
Kép
beusa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: